دانشگاه مدیپول
logo
دانشگاه 29 می ترکیه
لوگو دانشگاه 29 مایس

دانشگاه 29 می

(İstanbul 29 Mayıs University)

location

شهر: استانبول

univercity

تعداد دانشکده: 5

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: 163

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2010

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, YÖS

آنچه در این مقاله خواهید خواند

در دانشگاه 29 می افراد زیادی از فرهنگ و عقاید مختلف در کنار هم به آموختن علم می‌پردازند. این دانشگاه که در نقطه تلاقی تمدن‌ها، یعنی استانبول تأسیس شده است، هدف خود را کمک به توان علمی بشریت، از طریق تحصیل و تحقیقات بیان می‌کند و در نظر دارد تا محققان و دانشمندان شایسته‌ای را برای دستیابی به این هدف تربیت کند.

از ویژگی‌های دانشگاه 29 می ترکیه می‌توان متناسب بودن با شرایط ایده‌آل برای ادامه تحصیل را بیان کرد. ادامه این مقاله می‌تواند شما را در تصمیم‌گیری بهتر، راهنمایی کند، پس با آرتان بورس تاپ همراه باشید. برای دسترسی آسان‌تر به اطلاعات ذکرشده در این مقاله می‌توانید از فهرستی که در ادامه درج شده است، استفاده کنید.

معرفی دانشگاه 29 می

دانشگاه 29 مایس در سال 2010 توسط بنیاد مذهبی ترکیه تأسیس شد و فعالیت‌های آموزشی خود را با جذب دانشجو در رشته‌های فلسفه، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی آغاز کرد، پس‌ از آن رشته‌های دیگری از جمله روانشناسی، مترجمی، تفسیر و… به برنامه‌های آموزشی این دانشگاه افزوده شد.

دانشگاه 29 می ترکیه با محیط تحقیقاتی خوبی که دارد، توانسته شهرت زیادی در زمینه علوم انسانی و اجتماعی کسب کند و همواره تمام تلاش خود را برای پیشرفت علمی و ارتقاء سطح کیفیت خدمات آموزشی و تحقیقاتی به کار گیرد. این دانشگاه به‌عنوان مرکزی علمی که تحقیقات و انتشارات در آن اهمیت زیادی دارد، همواره میزبان جلسات علمی و فعالیت‌های فرهنگی متعدد است و به‌عنوان انتخابی عالی برای ادامه تحصیل شناخته می‌شود.

کیفیت آموزش در دانشگاه 29 می از سطح بالایی برخوردار است، به‌طوری‌که می‌توان گفت برخی از برنامه‌های آموزشی این دانشگاه، در نتیجه سال‌ها تجربه در زمینه مرتبط ارائه‌شده و باعث ایجاد رویکرد آموزشی بی‌نقص و باکیفیت می‌شود و دانشگاه 29 مایس تأکید ویژه‌ای بر قوانین و مقررات اسلامی داشته و برنامه‌های آموزشی خود را به‌موازات این قوانین ارائه می‌دهد. این دانشگاه در تلاش است تا با بهترین امکانات رفاهی روز، شرایط مناسبی را برای تحصیل دانشجویان و محققان ایجاد نمایند.

آدرس دانشگاه 29 می ترکیه کجاست؟


آدرس دانشگاه 29 می ترکیه: Elmalıkent Mah. Elmalıkent Cad. No:4, 34764 Ümraniye/İstanbul, Turkey

دانشگاه 29 می در استانبول، بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه واقع شده است. این دانشگاه در منطقه آسیایی استانبول و در مجاورت عمرانیه قرار گرفته است. این دانشگاه در کنار بزرگراه سیل قرار دارد و این ویژگی، رفت‌وآمد به مرکز شهر و دانشگاه را بسیار آسان می‌کند. موقعیت دانشگاه 29 مایس در محیطی آرام در مرکز شهر با طبیعتی دل‌نشین قرار گرفته است و تنها چند قدم با سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی فاصله دارد که این ویژگی دسترسی دانشگاه به نقاط دیدنی، فرهنگی و طبیعی شهر را بسیار آسان کرده است.

نکات بیشتر
یادتان نرود!

معرفی دانشگاه باهچه شهیر؛ نحوه پذیرش، رنکینگ و شهریه های دانشگاه را مطالعه نمایید.

رنکینگ دانشگاه 29 می استانبول

دانشگاه 29 مایس استانبول یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه است که همواره در بین 200 موسسه آموزش عالی برتر قرار دارد و برنامه‌های باکیفیتی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشگاه 29 می یکی از فعال‌ترین دانشگاه‌های ترکیه در سطح بین‌المللی بوده و توانسته روابط گسترده‌ای را با بسیاری از دانشگاه‌های سراسر جهان برقرار کند. این دانشگاه در سال 2014 به دلیل فعالیت‌های خود در برنامه‌های بین‌المللی نظیر برنامه اراسموس، به‌عنوان دانشگاهی برتر و فعال، جایزه اروپا را دریافت کرده است.

رنکینگ دانشگاه 29 می 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 9504 Edurank
رتبه داخلی 163 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه 29 مایس

دانشگاه 29 می استانبول

ارائه مدرک مهارت زبان ترکی را می‌توان به‌عنوان یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه 29 مایس در نظر گرفت. همچنین برای اخذ پذیرش در دانشگاه 29 می استانبول، لازم است در یکی از آزمون‌های ملی یا بین‌المللی معتبر شرکت کرده و نمره قبولی را با توجه به رشته موردنظر خود کسب کنید. اگر تمام شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه 29 می ترکیه را دارید، می‌توانید درخواست خود را همراه با مدارک موردنیاز، به‌صورت آنلاین به دانشگاه ارائه دهید و منتظر بررسی و پاسخ از سمت دانشگاه باشید.

آزمون یوس دانشگاه 29 مایس ترکیه

آزمون یوس یکی از آزمون‌های ملی و معتبر در ترکیه است که مبنی پذیرش دانشجو در اکثر دانشگاه‌های این کشور بوده و دانشجویان برای اخذ پذیرش در برخی از رشته‌ها لازم است در این آزمون شرکت کرده و با توجه به اعلام دانشگاه، نمره قبولی رشته موردنظر خود را کسب کنند. این آزمون از سطح استانداردی برای ارائه سؤالات برخوردار بوده و داوطلبان در صورت آمادگی مطلوب در زمینه‌های مختلفی مانند زبان ترکی یا انگلیسی، استدلال، ریاضی و… می‌توانند به‌آسانی نمره قبولی در این آزمون را کسب کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون یوس می‌توانید به مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ مراجعه کنید.

مدارک ثبت نام دانشگاه 29 مایس استانبول

در ادامه می‌توانید مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه 29 می را مشاهده کنید، لازم است این مدارک را برای ارائه به دانشگاه آماده‌سازی و در صورت نیاز ترجمه کنید:

 1. عکس بیومتریک
 2. فرم درخواست آنلاین
 3. دیپلم
 4. ریزنمرات دبیرستان
 5. پاسپورت و مدارک هویتی
 6. گواهی معادل‌سازی دریافت شده از وزارت آموزش ملی در ترکیه یا سفارت ترکیه
 7. نتیجه آزمون بین‌المللی یا ملی معتبر مانند: YOS, SAT و…
 8. گواهی مهارت زبان
 9. گواهی تمکن مالی
 10. انگیزه نامه

شهریه دانشگاه 29 می استانبول

در ادامه می‌توانید میزان شهریه در رشته‌های مختلف دانشگاه را مشاهده کنید. شهریه‌های زیر به‌طور تقریبی ذکرشده‌اند، برای کسب اطلاعات دقیق از میزان شهریه دانشگاه 29 می، می‌توانید به وب‌سایت رسمی این دانشگاه مراجعه کرده و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید. لازم به ذکر است که تسهیلاتی ازجمله بورسیه‌های تحصیلی، مشاغل دانشجویی و… از سمت دانشگاه به دانشجویان ممتاز و فعال در زمینه‌های علمی و فرهنگی اعطا می‌شود که می‌تواند در تأمین هزینه‌های تحصیل آن‌ها، بسیار مفید باشد.

رشته شهریه (دلار)
روانشناسی 5.500
اقتصاد 5.000
حقوق 6.000
الهیات 4.500
تاریخ 4.500
فلسفه 4.500
خدمات عمومی 4.500
معلمی زبان ترکی 4.500
معلمی زبان انگلیسی 4.500

دانشکده های دانشگاه 29 می ترکیه

از دانشکده‌ها و واحدهای آموزشی در دانشگاه 29 می استانبول می‌توان به دانشکده مهندسی و معماری، دانشکده علوم بهداشت، هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و مدارس آموزش زبان‌های خارجی و سایر واحدهای آموزشی اشاره کرد که هر کدام از آن‌ها خدمات خود را باکیفیت بالایی به دانشجویان ارائه می‌دهند. در ادامه می‌توانید با برخی از دانشکده‌های این دانشگاه ترکیه آشنا شوید:

دانشکده ادبیات

این دانشکده در سال 2010 به‌عنوان اولین دانشکده دانشگاه 29 می استانبول افتتاح شد. این دانشکده در زمینه علوم اجتماعی فعالیت داشته و توجه خود را بر روزی مسائل اجتماعی متمرکز کرده است. دانشکده ادبیات 29 می از 8 بخش تشکیل شده و رشته‌های روانشناسی، فلسفه، زبان و ادبیات ترکی و ترجمه از پرطرفدارترین رشته‌های آن است. هدف این دانشکده این است که دانشجویان در آینده بتوانند به‌خوبی مشکلات جامعه را درک کرده و راه‌حل‌های مناسبی را برای رفع آن‌ها ارائه دهند.

دانشکده تعلیم و تربیت

این دانشکده یکی از دانشکده‌های جدید 29 می بوده و در سال 2019 فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشکده برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌های متنوعی از جمله تدریس، آموزش و… در مقاطع مختلف، ارائه می‌دهد که در میان این رشته‌ها، آموزش زبان انگلیسی از پرطرفدارترین رشته‌ها است.

دانشکده حقوق

دانشکده حقوق نیز از جمله دانشکده‌های جوان 29 می است و برنامه‌های خود را در رشته‌هایی ازجمله حقوق عمومی و خصوصی ارائه می‌دهد.

دانشکده بین‌المللی علوم اسلامی

این دانشکده فعالیت خود را با جذب دانشجویان در رشته مطالعات اسلامی، به زبان عربی آغاز کرد و همواره برای تداوم و غنی‌سازی توان علمی در زمینه علوم اسلامی تلاش می‌کند.

دانشکده علوم اقتصادی و اداری

دانشکده علوم اقتصادی و اداری دانشگاه 29 می فعالیت آموزشی خود را در سال 2013 و با جذب دانشجو در رشته علوم سیاسی و روابط بین‌الملل که به زبان انگلیسی ارائه می‌شد، آغاز کرد و سپس به‌تدریج برنامه‌های آموزشی خود را در سایر رشته‌ها گسترش داد.

نکات بیشتر
از قلم نیندازید!

هرآنچه لازم است درباره قبولی در رشته پرستاری در ترکیه بدانید را پیش از این گفته ایم.

رشته های دانشگاه 29 مایس استانبول

دانشگاه 29 می دوره‌های مختلفی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌دهد و در حال حاضر بیش از 2000 دانشجو در 19 رشته در مقطع کارشناسی و رشته‌های مختلف کارشناسی ارشد و دکتری، در این دانشگاه مشغول به تحصیل‌اند و بیش از 150 استاد و کادر علمی این دانشگاه، خدمات آموزشی را با سطح بالایی از کیفیت به دانشجویان ارائه می‌دهند. رشته‌های آموزشی دانشگاه 29 می به زبان‌های ترکی، عربی و انگلیسی تدریس می‌شوند و دانشجویان می‌توانند مطابق با سطح مهارت خود در هر یک از زبان‌ها، رشته موردنظر خود را برای تحصیل انتخاب کنند. در ادامه می‌توانید برخی از مهمترین و محبوب ترین رشته‌های دانشگاه 29 مایس را مشاهده می کنید:

 1. اقتصاد
 2. ترجمه و تفسیر انگلیسی
 3. زبان و ادبیات ترکی
 4. ترجمه و تفسیر عربی
 5. امور مالی
 6. علوم سیاسی و روابط بین‌الملل
 7. تاریخ ترکی
 8. علوم پایه اسلامی

امکانات دانشگاه 29 مایس ترکیه

دانشگاه 29 مایس

برخی از دوره و رشته‌ها در دانشگاه 29 مایس به زبان عربی تدریس می‌شوند، ازاین‌رو دانشگاه دوره‌هایی را برای آمادگی زبان به دانشجویان ارائه می‌دهد تا بتوانند توانایی لازم در زبان عربی را کسب کنند. در این برنامه دانشجویان به مدت 2 ماه توسط دانشگاه به اردن اعزام می‌شوند و با افزایش مهارت زبان عربی، برای تحصیل در برخی رشته‌ها، از جمله رشته‌های علوم اسلامی و… آماده می‌شوند.

دانشگاه 29 مایس استانبول امکانات رفاهی موردنیاز دانشجویان و محققان را به‌صورت کامل در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. پردیس اصلی این دانشگاه شامل ساختمان‌های مختلفی است که هرکدام از آن‌ها با امکانات پیشرفته، به فعالیت خاصی اختصاص دارد. این پردیس دارای محوطه بزرگ و مسیرهای پیاده‌روی سبز با مناظر طبیعی متعدد است و کافه‌ها و مراکز تفریحی نیز در آن قرار دارد تا دانشجویان بتوانند اوقات فراغت خود را به‌خوبی در این محیط سپری کنند. ساختمان‌های آموزشی دانشگاه 29 می همگی شامل مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاه‌های مجهز و کلاس‌های هوشمند هستند که تمامی این کلاس‌ها به کامپیوتر، پروژکتور و بردهای هوشمند مجهزند.

در دانشگاه 29 مایس ترکیه، انجمن‌های دانشجویی در زمینه‌های مختلف وجود دارد؛ چراکه فعالیت‌های فرهنگی برای این دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین در دانشگاه 29 مایس استانبول پنج کتابخانه وجود دارد، کتابخانه اصلی دانشگاه با حدود 80000 کتاب و نشریه، خدمات خود را به دانشجویان و محققانی که به منابع معتبر و گسترده نیاز دارند، در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد.

در دانشگاه 29 مایس دوره‌ها و رویدادهای مختلفی در حوزه‌های متنوع به‌ویژه اسلام و مذهب برگزار می‌شود، این برنامه‌ها علاوه بر رویدادهای آموزشی و بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی توسط دانشگاه برای تقویت مهارت‌های اجتماعی دانشجویان برنامه ریزی شده‌اند.

همچنین دانشگاه 29 می استانبول، برنامه‌های ورزشی مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و دانشجویان از این طریق می‌توانند سبک زندگی سالمی را در زندگی دانشجویی خود تجربه کنند. در ادامه می‌توانید برخی از امکانات ورزشی دانشگاه را مشاهده کنید:

 • تنیس روی میز
 • سالن ورزشی سرپوشیده
 • سالن ورزشی بسکتبال
 • تیم‌های ورزشی دانشجویی
 • باشگاه تناسب اندام

برای تمامی دانشجویان 29 می ترکیه، در داخل و خارج از محوطه دانشگاه، محل‌هایی برای اسکان در نظر گرفته شده است. علاوه بر خوابگاه‌هایی با خدمات دولتی، شعبه‌های خصوصی خوابگاه نیز با امکانات وِیژه و دسترسی مطلوب به دانشگاه، در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند.

جمع بندی

در این مقاله قصد داشتیم به معرفی و بیان شرایط تحصیل در دانشگاه 29 می بپردازیم. در ابتدا به بیان تاریخچه‌ای مختصر از این دانشگاه پرداختیم و در ادامه مواردی همچون آدرس، دانشکده‌ها، شرایط پذیرش، رشته‌های تحصیلی، امکانات و… را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم مطالب ذکرشده برای شما مفید بوده باشد. نهایتاً در صورت وجود هرگونه ابهام می‌توانید سؤالات خود را در قسمت نظرات بیان کرده و یا با مشاوران آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

سوالات خود را از ما بپرسید

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سوالات متداول دانشگاه 29 می

خیر، برای اخذ پذیرش در دانشگاه 29 می، لازم است نتیجه آزمون‌های ملی یا بین‌المللی معتبر را با نمره قبولی در رشته موردنظر به دانشگاه ارائه دهید.
خیر، در حال حاضر دانشگاه 29 می ترکیه مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران نیست، اما در سطح بین‌المللی و اروپا، از اعتبار مطلوبی برخوردار است.
بله دانشگاه 29 می به‌طور ویژه به دانشجویان ممتاز و فعال در زمینه‌های علمی تحقیقاتی و فرهنگی، بورسیه‌های تحصیلی بین 25 تا 100 درصد را اعطا می‌کند.
بله شعبه‌های دولتی و خصوصی خوابگاه، با دسترسی آسان و امکانات کامل، برای اسکان در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می‌گیرد.
آیا این مطلب برایتان مفید بود؟
میانگین امتیاز 5 از 5 | از مجموعه 1 رای
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8437
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه