a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > خدمات آرتان بورس تاپ  > دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه

دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه

دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه ! آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟ آیا شما می توانید بدون اینکه هیچ گونه آزمون ورودی و یا کنکوری بدهید وارد دانشگاه شوید و در رشته دندانپزشکی تحصیل نمایید؟ امروز هدف ما این است که به این سوال پاسخ دهیم که چگونه می‌توان بدون دادن کنکور در رشته دندانپزشکی و در یک دانشگاه معتبر تحصیل کرد تا انتهای این مقاله با ما باشید تا به شما بگوییم چگونه می‌توانید به این امر دست یابید.

از آنجا که رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پرطرفدار داخل ایران و همچنین خارج از ایران است؛ مخاطبان بسیاری را به سوی خود جذب کرده. چرا که درآمد این رشته بیشتر از سایر رشته ها بوده و همچنین جایگاه یک دندانپزشک چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان از لحاظ اجتماعی بسیار خوب و مناسب است. از همین رو دانشجویان و دانش آموزانی که می خواهند این رشته را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کنند دلایل محکمی دارند. اما آیا واقعاً می توان بدون دادن هیچ گونه کنکوری در داخل ایران وارد دانشگاه شد و در رشته دندان پزشکی مشغول به تحصیل شد؟

در جواب به این سوال که چگونه می‌توان بدون دادن هیچ گونه کنکوری وارد رشته دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر شد باید بگویم بسیاری از دانشگاه‌ های ایرانی این امکان را فراهم نکرده اند که شما بتوانید بدون دادن هیچ گونه کنکوری در دانشگاه‌های معتبر و رسمی مشغول به رشته دندانپزشکی شوید؛ از همین رو هدف ما در این مقاله این است که شما را با راه های دیگر برای تحصیل دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه آشنا کنیم. پس باید این نکته را بخاطر بسپارید که اگر در ایران کنکور ندهید و امتیاز لازم را کسب نکنید به هیچ وجه نخواهید توانست در رشته دندانپزشکی تحصیل نمایید. قوانین آموزشی ایران و سازمان سنجش به شما اجازه چنین کاری را نخواهد داد و اگر دغدغه شما تحصیل در این رشته است و توانایی این را ندارید که بین نفرات برتر کنکور سراسری قرار بگیرید باید به فکر چاره ای دیگر باشید.

پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

اما راهکار ما برای اینکه شما در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه تحصیل نمایید چیست؟ مسلما هر فردی که علاقه مند به رشته دندانپزشکی است به این موضوع واقف است که این رشته آینده ای درخشان برای او به همراه خواهد داشت؛ در نتیجه ما نیز این موضوع را به خوبی درک کرده ایم و سعی داشته ایم شرایطی را مهیا سازیم تا شما عزیزان بتوانید در رشته دندانپزشکی بدون کنکور سراسری تحصیل نمایید. از آنجا که این امر در ایران عزیزمان امری نشدنی است پیشنهاد ما به شما این است که در دانشگاه های ترکیه تحصیل نمایید.

دندانپزشکی بدون آزمون ترکیه

دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه در دانشگاه های دولتی

با جستجویی ساده در اینترنت می توانید مشاهده کنید که دانشگاه های دولتی ترکیه هم مانند دانشگاه های ایران امکان قبولی در رشته دندانپزشکی بدون آزمون را فراهم نکرده اند. در واقع برای اینکه شما بتوانید در این دانشگاه ها پذیرش بگیرید نیازمند این هستید که یا از طریق آزمون sat یا از طریق آزمون yos وارد این دانشگاه ها شوید. البته این موضوعی است که بیشتر سایت ها در سطح اینترنت مطرح کرده اند.

اما خبر خوب: دپارتمان آرتان بورس تاپ به عنوان تنها نماینده ایران با ۷ دانشگاه دولتی و بیشتر دانشگاه های خصوصی ترکیه به صورت مستقیم قرارداد بسته است. به این ترتیب شما عزیزان می توانید دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه را در دانشگاه های دولتی مورد تایید وزارت بهداشت و درمان تحصیل نمایید.

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که آیا دانشگاه هایی که در ترکیه می توانم در آنها بدون دادن هیچ گونه آزمون و کنکوری مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی شوم، مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران هستند یا خیر؛ چرا که من می خواهم پس از مدتی به ایران برگردم و مطب خود را در ایران دایر کنم آیا این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

در جواب به این سوال باید بگویم که دپارتمان آرتان بورس تاپ توانسته با دانشگاه های دولتی ترکیه، دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم و درمان و بهداشت هستند قرارداد رسمی ببندد و همین موضوع باعث می شود تا به صورت کاملا قانونی شما برای رشته دندانپزشکی پذیرش بگیرید. در ادامه می توانید لیست دانشگاه های مورد تایید وزرات بهداشت و درمان را در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را مشاهده نمایید.

دندانپرشکی بدون آزمون ترکیه در دانشگاه های خصوصی

در ترکیه دانشگاه های خصوصی ای نیز وجود دارند که بدون آزمون می توانید در این دانشگاه ها تحصیل نمایید. در این بین دانشگاه های خصوصی ترکیه که رشته دندانپزشکی دارند هیچکدام مورد تائید وزارت بهداشت ایران نمی باشد. اما سطح علمی و امکانات دانشگاه های خصوصی مانند مدیپل، بیرونی و …. برای رشته دندانپزشکی بسیار بیشتر از دانشگاه های دولتی می باشد. در نهایت اگر قصد دارید که بعد از اتمام تحصیل به ایران بازگردید و در دانشگاه های خصوصی ترکیه به غیر از موارد ذکر شده تحصیل کنید باید به شما بگویم که نمیتوانید در ایران مشغول به کار شوید.

البته این بدان معنا نیست که این دانشگاه ها ، دانشگاه های معتبر و خوبی نمی باشند ، بلکه مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران نیستند و شما به راحتی می توانید با مدرکی که از این دانشگاه ها دریافت می کنید به راحتی در سایر کشورها ، در حوزه دندان پزشکی فعالیت نمایید. مهمترین نکته در مورد دانشگاه های مورد تائید و غیر تائید ایران این است که هر دو باید برای تائید شدن مدرکشان چند واحد اضافی (۱۸ الی ۲۴) را در ایران بگذرانند. فقط کسانی که در دانشگاه های غیر تائید تحصیل کرده اند باید ابتدا در یک آزمون بین اللملی شرکت کرده و با پرداخت هزینه ای مشخص مدرک خود را در وزارت بهداشت ایران به تائید برسانند.

هزینه دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه ۲۰۲۰

هزینه ای که شما برای تحصیل در رشته دندانپزشکی آن هم بدون کنکور در کشور ترکیه باید پرداخت کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اینکه دانشگاه شما چه دانشگاهی است؟ آیا مورد تایید وزارت بهداشت و درمان هست یا خیر و موضوعاتی از این قبیل. برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید تا بهترین مشاوره های لازم را برای شما داشته باشیم. اما در حالت کلی هزینه های دانشگاه های ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان هستند به مراتب پایین تر از تحصیل در رشته های دندانپزشکی در پردیس دانشگاه های ایران هستند.

پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه

بهترین دانشگاه برای رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه بخوانم؟ مزیت تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورها چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ترکیه به عنوان یک کشور دوست و همسایه ایران، با وجود دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و با رنکینگ عالی (بین ۳۰۰ تا ۸۰۰) یکی از انتخاب های همیشگی دانشجویان بوده است. دانشگاه های ترکیه این امکان را برای شما فراهم میکنند که بتوانید بدون آزمون وارد این دانشگاه ها شده و به ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازید. در عین حال این دانشگاه ها جزو برترین دانشگاه های جهانی هم هستند.

از نظر اینکه دانشگاه های ایران برای شما مناسب ترند یا ترکیه؛ بهتر است بگوییم که در حالت کلی مسلما دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم از دانشگاه های ایران معتبرترند. البته دانشگاه هایی که در شهر تهران هستند و از رنکینگ جهانی مناسبی برخوردارند. البته حائز اهمیت است که به این نکته اشاره کنیم، دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و درمان از دانشگاه های بسیار عالی و دارای رنکینگ جهانی فوق‌العاده هستند. این دانشگاه‌ها، دانشگاه هایی هستند که از تمامی اقسا نقاط جهان دانشجو پذیرفته و از همین رو رنکینگ مناسبی را برای خود رقم زدند. سطح علمی این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و دانشجو در شرایطی تحصیل خواهد کرد که کمتر کسی می‌تواند در دانشگاه‌های ایران به غیر از تهران این شرایط را تجربه نماید.

در نتیجه اگر شما نگاهی به سطح این دانشگاه ها بیندازید متوجه این اختلاف خواهید شد. البته موضوع مهم ما این است که بتوانید در رشته دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه پذیرفته شوید و اگر قصد بازگشت داشتید بتوانید در ایران نیز فعالیت کنید که این نیازها در دانشگاه های دولتی مورد تایید رفع شده اند. باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که تنها راه قبولی شما در رشته دندان پرشکی در ایران فقط و فقط قبول شدن و کسب رتبه مناسب در کنکور سراسری است. پس چنانچه شما نتوانید در این آزمون رتبه مناسبی کسب نمایید و بخواهید در رشته دندان پزشکی آن هم بدون کنکور و آزمون پذیرفته شوید یکی از مناسب ترین گزینه های پیش روی شما دانشگاه های ترکیه خواهند بود.

آیا بعد از تحصیل می توانم در ایران مشغول به کار شوم؟

سوال دیگری که ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده این موضوع است که آیا میتوانم بعد از تحصیل دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه، در ایران مطب باز کنم و مشغول به کار شوم؟ در جواب به این سوال باید بگویم اگر دانشگاه‌هایی که شما در آن مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌شوید مورد تایید باشد شما این اجازه را خواهید داشت که در ایران برای خود مطب باز کنید اما زمانیکه دانشگاه شما مورد تایید وزارت علوم نباشد شما اجازه چنین کاری را نخواهید داشت. برای آگاهی از اینکه امسال چه دانشگاه هایی مورد تایید هستند می توانید به جدول زیر نگاهی بیندازید.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سال تحصیلی ۲۰۲۰ دانشگاه

نام دانشگاهشهر واقع شده دانشگاهآزمون ورودی برای دانشگاه
دانشگاه آنکاراآنکاراSAT , YOS
دانشگاه حاجت تپهآنکاراSAT
دانشگاه آتاتورکارزرومSAT , YOS
دانشگاه استانبولاستانبولYOS
دانشگاه اگهازمیرYOS
دانشگاه کوچاستانبولSAT
دانشگاه سلیمان دمیرلاسپارتاSAT , YOS
دانشگاه کاتب چلبیازمیرSAT , YOS
دانشگاه قاضیآنکاراSAT

آنچه در جدول بالا مشاهده میکنید دانشگاه هایی هستند که در سال ۲۰۲۰ مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته اند. این بدان معناست که اگر شما قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه را دارید باید یکی از دانشگاه‌های بالا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. این دانشگاه ها رتبه های جهانی بسیار مناسبی هم دارند.

اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی و پزشکی بدون کنکور ترکیه را دارید همین حالا با کارشناسان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

دندانپزشکی بدون کنکور آرتان بورس تاپ

سوالات متداول

آیا میتوان بدون شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها دندانپزشکی قبول شد؟ 

بله یکی از راه های قبول شدن در دانشگاه های ترکیه پذیرش بدون کنکور می باشد که در اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه و تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه می توان با این روش پذیرش گرفت.

هزینه پذیرش بدون کنکور در رشته دندانپزشکی ترکیه چقدر است؟

هزینه پذیرش بستگی به نوع دانشگاه ها دارد. عموما دانشگاه های دولتی هزینه پذیرش بیشتری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند برای اطلاع از هزینه پذیرش هر دانشگاه با شماره ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰ تماس حاصل فرمایید.

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته دندان پزشکی کدام ها هستند؟

دانشگاه حاجت تپه – دانشگاه استانبول – دانشگاه مرمره – دانشگاه اژه

36 دیدگاه

 • ریحانه پاسخ می 1, 2020 در 12:25 ق.ظ

  خب پس باید چه مدارکی برای اخذ پذیرش در دانشگاه دلخواه داشته باشیم؟ یعنی منظورتون اینه که حتی یوس یا ست نخواهیم داد و با نمره بالای دیپلم از دانشگاه پذیرش بگیریم؟

 • سحر پاسخ می 1, 2020 در 12:33 ق.ظ

  منظورتون از بدون کنکور همان نداشتن یوس یا ست و اخذ مستقیم پذیرش از دانشگاه موردنظر هس؟ اخه تو این دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت رقابت بالاست چگونه می تونم بدون کنکور وارد این دانشگاه مورد علاقه ام بشوم؟

 • ریحانه پاسخ می 1, 2020 در 4:32 ب.ظ

  سلام ببخشید آخه شما تو صفحه پذیرش بدون کنکور ترکیه نوشتین که دانشگاه استانبول در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی پذیرش بدون کنکور نمیده پس چرا تو این صفحه نوشته که با کمک آرتان بورس تاپ پذیرش بدون کنکور تو دانشگاه استانبول در همه ی رشته ها مجازه؟

   • ریحانه پاسخ می 1, 2020 در 7:52 ب.ظ

    یعنی از میان دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت دانشگاه استانبول که اینجا نوشته دندانپزشکی پذیرش نمی گیره و بقیه همه دانشگاه ها مثل حاجت تپه و قاضی و … بدون کنکور دندانپزشکی پذیرش می گیرند؟

 • سحر پاسخ می 1, 2020 در 7:42 ب.ظ

  سلام ببخشید یعنی ما می تونیم با توجه با رقابت بالاباپذیرش بدون کنکور در هر کدوم از دانشگاه های موردنظرمون قبول شیم؟؟

 • Maria پاسخ جولای 4, 2020 در 12:26 ب.ظ

  سلام.خسته نباشید.ببخشید پذیرش بدون کنکور فقط برای دانشگاه های خصوصیه درسته؟

 • شيواشاملوكاظمي پاسخ جولای 12, 2020 در 2:28 ق.ظ

  سلام شروع سال تحصيلي باتوجه به كروناامسال ازچه ماهي هست درتركيه؟وآياداشتن مدرك تومرحتمي هست؟؟

 • نیما رشیدی پاسخ سپتامبر 2, 2020 در 3:13 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من پیام ها و جواب هارو خوندم ولی یه سوال داشتم که آیا بدون مدرک زبان ترکی یا انگلیسی میتوان پذیرش دانشگاه های مورد تایید ایران در رشته ی پزشکی بدون کنکور را گرف یا نه؟؟

 • پریسا پاسخ سپتامبر 3, 2020 در 2:49 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ممکنه هزینه ی دانشگاه و خوابگاه رو ب طور تقریبی بگید؟

 • هدیه شجاعی پاسخ اکتبر 25, 2020 در 1:11 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید آیا واقعا پذیرش از دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران بدون آزمون امکان پذیره؟ و اینکه تلفن هایی که دادید جواب نمیدن و در واتساپ هم کسی پاسخگو نیست

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 26, 2020 در 4:44 ق.ظ

   سلام دوست عزیز بله این امر امکان پذیر هست با این شماره در تماس باشید ۰۹۳۶۱۲۲۳۶۹۶

 • محمد پاسخ اکتبر 29, 2020 در 8:52 ب.ظ

  سلام من ۲۶ سالم است کارادنی فنی دارم و دیپلم هنرستان ایا می تونم بدون آزمون در رشته دندانپزشکی دانشگاه اتاتورک شرکت کنم

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 1, 2020 در 6:19 ق.ظ

   سلام دوست عزیز برای تحصیل در رشته ی دندان پزشکی در کشور ترکیه گرایش تحصیلات قبلی شما اهمیتی ندارد و در صورت داشتن معدل حداقل چهارده تا شانزده میتوانید به تحصیل بپردازید.

 • Mohadese پاسخ اکتبر 31, 2020 در 2:44 ب.ظ

  سلام ميخواستم راجبه هزينه خوابگاه و دانشگاه دندانپزشكي بدون كنكور استانبولو بدونم

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 1, 2020 در 7:11 ق.ظ

   سلام دوست عزیز هزینه های زندگی در این کشور به لیر بوده و نسبت به دیگر کشورها بسیار پایین است که از ۱۰۰۰ لیر تا ۳۵۰۰ لیر برای خوابگاه ها و از ۱۰۰۰۰ دلار ۲۸۰۰۰ دلار در سال در دانشگاههای خصوصی میباشد.

 • امیراکبری پاسخ نوامبر 21, 2020 در 8:13 ب.ظ

  برای کسب اطلاعات درباره چگونگی اعزام باکدوم شماره تماس بگیریم

 • یگانه پاسخ دسامبر 6, 2020 در 2:28 ب.ظ

  سلام خسته نباشید حدود قیمت برای رشته دندان در دانشگاه دولتی ترکیه چقدره؟هزینه پذیرش و شهریه…..

 • آلتون حصار پاسخ ژانویه 5, 2021 در 4:39 ب.ظ

  برای سال تحصیلی ۲۰۲۱ ، ۲۰۲۲ و پذیرش بدون امتحان کی تماس بگیریم؟ ممنون

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 10:26 ق.ظ

   با سلام و درود
   اگر از الان شرکت کنید میتوانید هر دانشگاهی را که مورد پسندتون هست رو پذیرش بگیرید ولی هرچه دیرتر اقدام کنید ممکن است ضرفیت دانشگاه پرشده باشد

 • سید محسن انوری پاسخ ژانویه 27, 2021 در 3:44 ب.ظ

  با سلام ممونم از جوابدهی سریع و پاسخگو بودن همکاران و مشاوره سایت خوبیتون بسیار سپاسگزارم

  • artanadmin پاسخ ژانویه 28, 2021 در 1:01 ب.ظ

   سلام سپاسگزارم ازتون
   وظیفه ما خدمت به مردم و کاربران سایتمون است
   تشکر از کامنت گزاری خوبتون

 • ریحانه آقابابایی پاسخ مارس 4, 2021 در 6:11 ق.ظ

  با سلام آیا با دیپلم انسانی میشه واسه دندانپزشکی یا پزشکی بدون کنکور اقدام کرد؟اگه میشه شرایطش رو کامل توضیح بدید ممنون میشم🙏

  • artanadmin پاسخ مارس 9, 2021 در 5:06 ب.ظ

   با سلام و درود شما در رشته های انسانی،تجربی،ریاضی میتوانید بدون کنکور در دانشگاه های معتبر ترکیه ادامه تحصیل دهید
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوره ما در تماس باشید:۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱

 • امیر ارسلان ساعی پاسخ مارس 26, 2021 در 3:20 ق.ظ

  سلام ، خسته نباشید ، برای اینکه بتونم برای رشته ی دندانپزشکی بورسیه فول فوند رو دریافت کنم باید چه کاری انجام بدم ؟ اگه نمره ی آزمون یوس رو بالا بگیرم بورسیه خواهم شد یا به عوامل دیگری بستگی داره ؟
  من ۱۲ سال تحصیل و تموم کردم و معدلم تو رشته ی تجربی ۱۹.۵۰ بوده ، برای معدل هم بورسیه دریافت میشه؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 4:59 ب.ظ

   سلام ممنون از شما،شما برای بورسیه به معدل بالای ۱۸، رزومه‌ی علمی و تحصیلی خیلی خوب نیاز دارید، اگه مدارک زبان داشته باشید امتیاز به حساب میاد، انگیزه نامه و توصیه نامه هم از الزامات است، اما اگه برای پذیرش دانشگاهی از طریق بورسیه قصد دارید اقدام کنید نیاز به ازمون یوس نیست چون این ازمون به تنهایی یک روش برای گرفتن پذیرش دانشگاه به حساب میاد.بورسیه برای مقطع کارشناسی با معدل دیپلم بررسی میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت
بدون آزمون 

 باورت میشه امسال 15 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت شدند. از امروز خیلی راحت میتونی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بدون آزمون در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و ... قبول شی.
همین حالا کلیک کنید
close-link
                              میخوای بدون آزمون،پزشکی و دندان پزشکی قبول شی !
همین حالا کلیک کن 
close-image