a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09382091008

مشاوره تحصیل در ترکیه

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 
دپارتمان آرتان بورس تاپ > اعزام دانشجو  > دندانپزشکی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور ، آیا همچین چیزی وجود دارد ؟ آیا شما می توانید بدون اینکه هیچ گونه آزمون ورودی و یا کنکوری بدهید وارد دانشگاه شوید و در رشته دندانپزشکی تحصیل نمایید؟ امروز هدف ما این است که به این سوال پاسخ دهیم که چگونه می‌توان بدون دادن کنکور در رشته دندانپزشکی و در یک دانشگاه معتبر تحصیل کرد تا انتهای این مقاله با ما باشید تا به شما بگوییم چگونه می‌توانید به این امر دست یابید.

قبولی در رشته دندانپزشکی بدون کنکور

 

از آنجا که رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پرطرفدار داخل ایران و همچنین خارج از ایران می باشد مخاطبان بسیاری را به سوی خود جذب کرده است چرا که درآمد این رشته بیشتر از سایر رشته ها می باشد و همچنی جایگاه یک دندانپزشک چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان از لحاظ اجتماعی بسیار خوب و مناسب می باشد، از همین رو دانشجویان و دانش آموزانی که می خواهند این رشته را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کنند دلایل محکمی دارند . اما آیا واقعاً می توان بدون دادن هیچ گونه کنکوری در داخل ایران وارد دانشگاه شد و در رشته دندان پزشکی مشغول به تحصیل شد؟

در جواب به این سوال که چگونه می‌توان بدون دادن هیچ گونه کنکوری وارد رشته دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر شد باید بگویم بسیاری از دانشگاه‌ های ایرانی این امکان را فراهم نکرده اند که شما بتوانید بدون دادن هیچ گونه کنکوری در دانشگاه‌های معتبر و رسمی مشغول به رشته دندانپزشکی شوید از همین رو هدف ما در این مقاله این است که شما را از راه های دیگر برای تحصیل در رشته دندانپزشکی و آن هم بدون دادن هیچ گونه کنکور و آزمونی آشنا کنیم. پس باید این نکته را بخاطر بسپارید که اگر در ایران کنکور ندهید و امتیاز لازم را کسب نکنید به هیچ وجه نخواهید توانست در رشته دندانپزشکی تحصیل نمایید.

قوانین آموزشی ایران و سازمان سنجش به شما اجازه چنین کاری را نخواهد داد و اگر دغدغه شما تحصیل در این رشته است و توانایی این را ندارید که بین نفرات برتر کنکور سراسری قرار بگیرید باید به فکر راه چاره ای دیگر باشید.

اما راهکار ما برای اینکه شما در رشته دندانپزشکی و بدون کنکور تحصیل نمایید چیست؟

چگونه بدون کنکور دندانپزشکی بخوانم؟
مسلما هر فردی که علاقه مند به رشته دندانپزشکی است به این موضوع واقف است که این رشته آینده ای درخشان برای او به همراه خواهد داشت ، در نتیجه ما نیز این موضوع را به خوبی درک کرده ایم و سعی داشته ایم شرایطی را مهیا سازیم تا شما عزیزان بتوانید در رشته دندانپزشکی بدون کنکور سراسری تحصیل نمایید . از آنجا که این امر در ایران عزیزمان امری نشدنی است پیشنهاد ما به شما این است که در دانشگاه های ترکیه تحصیل نمایید.

دانشگاه های خصوصی یا دولتی؟

Private or public universities

۱- دانشگاه های دولتی ترکیه برای دندانپرشکی بدون کنکور

با جستجویی ساده در اینترنت می توانید مشاهده کنید که دانشگاه های دولتی ترکیه نیز همانند دانشگاه های ایران امکانی برای قبولی در رشته دندانپزشکی بدون آزمون را فراهم نکرده اند. در واقع برای اینکه شما بتوانید در این دانشگاه ها پذیرش بگیرید نیازمند این هستید که یا از طریق آزمون sat یا از طریق آزمون yos وارد این دانشگاه ها شوید. ( البته این موضوعی است که بیشتر سایت ها در سطح اینترنت مطرح کرده اند)

اما خبر خوب: دپارتمان آرتان بورس تاپ به عنوان تنها نماینده از ایران توانسته است با ۷ دانشگاه دولتی و بیشتر دانشگاه های خصوصی ترکیه به صورت مستقیم قرارداد ببندد و به واسطه این قرارداد ارزشمند برای اولین بار و تنها توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ شما عزیزان می توانید در رشته دندانپزشکی بدون کنکور و هیچ گونه آزمونی آن هم در دانشگاه های دولتی و مورد تایید وزارت بهداشت و درمان تحصیل نمایید.

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که آیا دانشگاه هایی که در ترکیه می توانم در آنها بدون دادن هیچ گونه آزمون و کنکوری مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی شوم آیا مورد تایید وزارت درمان و بهداشت ایران هستند یا خیر چرا که من می خواهم پس از مدتی به ایران برگردم و می خواهم که مطب خود را در ایران دایر کنم آیا این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم ایران هستند یا خیر ؟

در جواب به این سوال باید بگویم که دپارتمان آرتان بورس تاپ توانسته با دانشگاه های دولتی ترکیه ، دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم و درمان و بهداشت هستند قرارداد رسمی ببندد و همین موضوع باعث می شود تا به صورت کاملا قانونی شما برای رشته دندانپزشکی پذیرش بگیرید. در ادامه می توانید لیست دانشگاه های مورد تایید وزرات بهداشت و درمان را در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ مشاهده نمایید.

۲- دانشگاه های خصوصی ترکیه برای دندانپرشکی بدون کنکور

در ترکیه دانشگاه های خصوصی ای نیز وجود دارند که بدون آزمون می توانید در این دانشگاه ها تحصیل نمایید. در این بین دانشگاه هایی نیز وجود دارند که مورد تایید وزرات بهداشت و درمان می باشند از جمله دانشگاه هایی مانند اگه و کوچ اما هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار بالا می باشد. در نهایت اگر قصد دارید که بعد از اتمام تحصیل به ایران بازگردید و در دانشگاه های خصوصی ترکیه به غیر از موارد ذکر شده تحصیل کنید باید به شما بگویم که نمیتوانید در ایران مشغول به کار شوید.

البته این بدان معنا نیست که این دانشگاه ها ، دانشگاه های معتبر و خوبی نمی باشند ، بلکه مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران نیستند و شما به راحتی می توانید با مدرکی که از این دانشگاه ها دریافت می کنید به راحتی در ترکیه و یا حتی سایر کشورها ، در حوزه دندان پزشکی فعالیت نمایید.

دندانپزشکی بدون کنکور ، اما چرا ترکیه؟

شاید برای شما نیز سوال باشد که چرا باید در ترکیه تحصیل نمایید؟ کشور ترکیه به عنوان یک کشور دوست و همسایه و دارا بودن دانشگاه های معتبر و در سطح کلاس جهانی و با رنکینگ معتبر بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ یکی از انتخاب هایی است که دانشجویان همواره داشته‌اند .

دانشگاه های ترکیه این امکان را برای شما مهیا می سازند تا بتوانید بدون آزمون وارد این دانشگاه ها شوید و به ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازید. در عین حال این دانشگاه ها جزو برترین دانشگاه های جهانی می باشند.

دانشگاه های ایران یا ترکیه ، کدام یک مناسب دندانپزشکی

از نظر اینکه کدام یک از دانشگاه های ایران یا ترکیه برای شما مناسب تر است بهتر است بگوییم که در حالت کلی مسلما دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم از سایر دانشگاه های ایران معتبر تر می باشد البته دانشگاه هایی که در شهر تهران وجود دارند از رنکینگ جهانی مناسبی برخوردار هستند و البته حائز اهمیت است که به این نکته اشاره کنیم که دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و درمان از دانشگاه های بسیار عالی و دارای رنکینگ جهانی فوق‌العاده می باشند این دانشگاه‌ها، دانشگاه هایی هستند که از تمامی اقسا نقاط جهان دانشجو پذیرفته و از همین رو رنکینگ مناسبی را برای خود رقم زدند سطح علمی این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و دانشجو در شرایطی تحصیل خواهد کرد که کمتر کسی می‌تواند در دانشگاه‌های ایران به غیر از تهران این شرایط را تجربه نماید.

در نتیجه اگر شما نگاهی به سطح این دانشگاه ها بیندازید خود متوجه این اختلاف خواهید شد. البته موضوع مهم ما این است که بتوانید در رشته دندان پزشکی بدون کنکور پذیرفته شوید و اگر قصد بازگشت داشتید بتوانید در ایران نیز فعالیت کنید که این نیازها در دانشگاه های دولتی مورد تایید رفع شده اند.

باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که تنها راه قبولی شما در رشته دندان پرشکی در ایران فقط و فقط قبول شدن و کسب رتبه مناسب در کنکور سراسری می باشد. پس چنانچه شما نتوانید در این آزمون رتبه مناسبی کسب نمایید و بخواهید در رشته دندان پزشکی آن هم بدون کنکور و آزمون پذیرفته شوید یکی از مناسب ترین گزینه های پیش روی شما دانشگاه های ترکیه خواهند بود.

هزینه پذیرش بدون کنکور رشته دندان پزشکی ترکیه

هزینه ای که شما برای تحصیل در رشته دندانپزشکی آن هم بدون کنکور در کشور ترکیه باید پرداخت کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد اینکه دانشگاه شما چه دانشگاهی است ؟ آیا مورد تایید وزارت  درمان و بهداشت میباشد یا خیر و موضوعاتی از این قبیل . برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید تا بهترین مشاوره های لازم را برای شما داشته باشیم.

اما در حالت کلی هزینه های دانشگاه های ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان هستند به مراتب پایین تر از تحصیل در رشته های دندانپزشکی در پردیس دانشگاه های ایران می باشد.

بعد از تحصیل می توانم در ایران مشغول به کار شوم؟

سوال دیگری که ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده است این موضوع است که آیا میتوانم بعد از تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور دانشگاه های ترکیه در ایران مطب باز نمایم و مشغول به کار شوم؟

در جواب به این سوال باید بگویم اگر دانشگاه‌هایی که شما در آن مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌شوید مورد تایید باشد شما این اجازه را خواهید داشت که در ایران برای خود مطب باز کنید اما زمانیکه دانشگاه شما مورد تایید وزارت علوم و درمان نباشد شما اجازه چنین کاری را نخواهید داشت.

برای آگاهی از اینکه امسال چه دانشگاه هایی مورد تایید هستند می توانید به جدول زیر نگاهی بیندازید.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سال تحصیلی ۲۰۲۰ دانشگاه

 

نام دانشگاهشهر واقع شده دانشگاهآزمون ورودی برای دانشگاه
دانشگاه آنکاراآنکاراSAT , YOS
دانشگاه حاجت تپهآنکاراSAT
دانشگاه آتاتورکارزرومSAT , YOS
دانشگاه استانبولاستانبولYOS
دانشگاه اگهازمیرYOS
دانشگاه کوچاستانبولSAT
دانشگاه سلیمان دمیرلاسپارتاSAT , YOS
دانشگاه کاتب چلبیازمیرSAT , YOS
دانشگاه قاضیآنکاراSAT

دانشگاه هایی هستند که مورد تایید وزارت بهداشت در سال ۲۰۲۰ قرار گرفتند این بدان معناست که اگر شما قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون آزمون را دارید و می خواهید در کشور ترکیه ادامه تحصیل دهید باید یکی از دانشگاه‌های بالا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نمایید دانشگاههای بالا دارای رنکینگ مناسب می باشند

جمع بندی

اگر شما نیز قصد تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور و یا دندانپزشکی بدون کنکور را دارید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن سوالات خودتان را مطرح و پاسخ مناسب را دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید