a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 20:00

ـــــ

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
آرتان بورس تاپ > خدمات مشاوره آرتان بورس تاپ  > دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه

دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه

دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه! آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟ آیا شما می توانید بدون اینکه هیچ گونه آزمون ورودی و یا کنکوری بدهید وارد دانشگاه شوید و در رشته دندانپزشکی تحصیل نمایید؟ امروز هدف ما این است که به این سوال پاسخ دهیم که چگونه می‌توان بدون دادن کنکور در رشته دندانپزشکی و در یک دانشگاه معتبر تحصیل کرد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

از آنجا که رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پرطرفدار داخل ایران و همچنین خارج از ایران است؛ مخاطبان بسیاری را به سوی خود جذب کرده. چرا که درآمد این رشته بیشتر از سایر رشته ها بوده و همچنین جایگاه یک دندانپزشک چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان از لحاظ اجتماعی بسیار خوب و مناسب است. از همین رو دانشجویان و دانش آموزانی که می خواهند این رشته را به عنوان شغل آینده خود انتخاب کنند دلایل محکمی دارند. اما آیا واقعاً می توان بدون دادن هیچ گونه کنکوری در داخل ایران وارد دانشگاه شد و در رشته دندان پزشکی مشغول به تحصیل شد؟

در جواب به این سوال که چگونه می‌توان بدون دادن هیچ گونه کنکوری وارد رشته دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر شد باید بگوییم بسیاری از دانشگاه‌ های ایرانی این امکان را فراهم نکرده اند که شما بتوانید بدون دادن هیچ گونه کنکوری در دانشگاه‌های معتبر و رسمی مشغول به رشته دندانپزشکی شوید؛ از همین رو هدف ما در این مقاله این است که شما را با راه های دیگر برای تحصیل دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه آشنا کنیم. پس باید این نکته را بخاطر بسپارید که اگر در ایران کنکور ندهید و امتیاز لازم را کسب نکنید به هیچ وجه نخواهید توانست در رشته دندانپزشکی تحصیل نمایید. قوانین آموزشی ایران و سازمان سنجش به شما اجازه چنین کاری را نخواهد داد و اگر دغدغه شما تحصیل در این رشته است و توانایی این را ندارید که بین نفرات برتر کنکور سراسری قرار بگیرید باید به فکر چاره ای دیگر باشید.

پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

اما راهکار ما برای اینکه شما در رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه تحصیل نمایید چیست؟ مسلما هر فردی که علاقه مند به رشته دندانپزشکی است به این موضوع واقف است که این رشته آینده ای درخشان برای او به همراه خواهد داشت؛ در نتیجه ما نیز این موضوع را به خوبی درک کرده ایم و سعی داشته ایم  با ارائه ی مشاوره ی اصولی راه شما عزیزان را در رسیدن به  اهدافتان هموار کنیم. از آنجا که این امر در ایران عزیزمان امری نشدنی است پیشنهاد ما به شما این است که در دانشگاه های ترکیه تحصیل نمایید.

دندانپزشکی بدون آزمون ترکیه

دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه در دانشگاه های دولتی

با جستجویی ساده در اینترنت می توانید مشاهده کنید که دانشگاه های دولتی ترکیه هم مانند دانشگاه های ایران امکان قبولی در رشته دندانپزشکی بدون آزمون را فراهم نکرده اند. در واقع برای اینکه شما بتوانید در این دانشگاه ها پذیرش بگیرید نیازمند این هستید که یا از طریق آزمون sat یا از طریق آزمون yos وارد این دانشگاه ها شوید. البته این موضوعی است که بیشتر سایت ها در سطح اینترنت مطرح کرده اند.

اما خبر خوب: آرتان بورس تاپ با چندین سال سابقه ی درخشان توانسته است به عنوان تنها دپارتمان مشاوره ی تخصصی ایرانی در حوزه ی مهاجرت  به بسیاری از هم وطنان  عزیز در اخذ پذیرش دندان پزشکی بدون کنکور ترکیه در بسیاری از دانشگاه های دولتی و خصوصی کمک نمایید

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که آیا دانشگاه هایی که در ترکیه می توانم در آنها بدون دادن هیچ گونه آزمون و کنکوری مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی شوم، مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران هستند یا خیر؛ چرا که من می خواهم پس از مدتی به ایران بازگردم و مطب خود را در ایران دایر کنم. آیا این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

در جواب به این سوال باید بگوییم  که مشاوران دپارتمان ما میتوانند  به شما کمک کنند تا به راحتی و به صورت کاملا قانونی برای رشته ی دندانپزشکی از دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم وبهداشت و درمان است پذیرش بگیرید. در ادامه می توانید لیست دانشگاه های مورد تایید وزرات بهداشت و درمان در سال 2020-2021 را مشاهده نمایید.

دندانپرشکی بدون آزمون ترکیه در دانشگاه های خصوصی

در ترکیه دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارند که بدون آزمون می توانید در آنها تحصیل نمایید. در این بین دانشگاه های خصوصی ترکیه که رشته دندانپزشکی دارند هیچکدام مورد تائید وزارت بهداشت ایران نمی باشند. اما سطح علمی و امکانات دانشگاه های خصوصی مانند مدیپل، بیرونی و …. برای رشته دندانپزشکی بسیار بیشتر از دانشگاه های دولتی می باشد. در نهایت اگر قصد دارید که بعد از اتمام تحصیل به ایران بازگردید و در دانشگاه های خصوصی ترکیه به غیر از موارد ذکر شده تحصیل کنید باید به شما بگویم که نمی توانید در ایران مشغول به کار شوید.

البته این بدان معنا نیست که این دانشگاه ها ، دانشگاه های معتبر و خوبی نمی باشند ، بلکه مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران نیستند و شما به راحتی می توانید با مدرکی که از این دانشگاه ها دریافت می کنید به راحتی در سایر کشورها ، در حوزه دندان پزشکی فعالیت نمایید. مهمترین نکته در مورد دانشگاه های مورد تائید و غیر تائید ایران این است که هر دو باید برای تائید شدن مدرکشان چند واحد اضافی (18 الی 24) را در ایران بگذرانند. کسانی که در دانشگاه های غیر تائید تحصیل کرده اند باید ابتدا در یک آزمون بین اللملی شرکت کرده و با پرداخت هزینه ای مشخص مدرک خود را در وزارت بهداشت ایران به تائید برسانند.

هزینه دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه 2021

هزینه ای که شما برای تحصیل در رشته دندانپزشکی آن هم بدون کنکور در کشور ترکیه باید پرداخت کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اینکه دانشگاه شما چه دانشگاهی است؟ آیا مورد تایید وزارت بهداشت و درمان هست یا خیر و موضوعاتی از این قبیل. برای اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید تا بهترین مشاوره های لازم را در اختیارتان قرار دهند. اما در حالت کلی هزینه های دانشگاه های ترکیه که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان هستند به مراتب پایین تر از تحصیل در رشته های دندانپزشکی در پردیس دانشگاه های ایران است.

پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه

بهترین دانشگاه برای رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا رشته دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه بخوانم؟ مزیت تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورها چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ترکیه به عنوان یک کشور دوست و همسایه ایران، با وجود دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و با رنکینگ عالی (بین ۳۰۰ تا ۸۰۰) یکی از انتخاب های همیشگی دانشجویان بوده است. دانشگاه های ترکیه این امکان را برای شما فراهم میکنند که بتوانید بدون آزمون وارد این دانشگاه ها شده و به ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازید. در عین حال این دانشگاه ها جزو برترین دانشگاه های جهانی هم هستند.

از نظر اینکه دانشگاه های ایران برای شما مناسب ترند یا ترکیه؛ بهتر است بگوییم که در حالت کلی مسلما دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم از دانشگاه های ایران معتبرترند. البته دانشگاه هایی که در شهر تهران هستند و از رنکینگ جهانی مناسبی برخوردارند. البته حائز اهمیت است که به این نکته اشاره کنیم، دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و درمان از دانشگاه های بسیار عالی و دارای رنکینگ جهانی فوق‌العاده هستند. این دانشگاه‌ها، دانشگاه هایی هستند که از تمامی اقسا نقاط جهان دانشجو پذیرفته و از همین رو رنکینگ مناسبی را برای خود رقم زدند. سطح علمی این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و دانشجو در شرایطی تحصیل خواهد کرد که کمتر کسی می‌تواند در دانشگاه‌های ایران به غیر از تهران این شرایط را تجربه نماید.

در نتیجه اگر شما نگاهی به سطح این دانشگاه ها بیندازید متوجه این اختلاف خواهید شد. البته موضوع مهم ما این است که بتوانید در رشته دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه پذیرفته شوید و اگر قصد بازگشت داشتید بتوانید در ایران نیز فعالیت کنید که این نیازها در دانشگاه های دولتی مورد تایید رفع شده اند. باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که تنها راه قبولی شما در رشته دندان پرشکی در ایران فقط و فقط قبول شدن و کسب رتبه مناسب در کنکور سراسری است. پس چنانچه شما نتوانید در این آزمون رتبه مناسبی کسب نمایید و بخواهید در رشته دندان پزشکی آن هم بدون کنکور و آزمون پذیرفته شوید یکی از مناسب ترین گزینه های پیش روی شما دانشگاه های ترکیه خواهند بود.

آیا بعد از تحصیل می توانم در ایران مشغول به کار شوم؟

سوال دیگری که ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده این موضوع است که آیا میتوانم بعد از تحصیل دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه، در ایران مطب باز کنم و مشغول به کار شوم؟ در جواب به این سوال باید بگوییم اگر دانشگاه‌هایی که شما در آن مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌شوید مورد تایید باشد شما این اجازه را خواهید داشت که در ایران برای خود مطب باز کنید اما زمانیکه دانشگاه شما مورد تایید وزارت علوم نباشد شما اجازه چنین کاری را نخواهید داشت. برای آگاهی از اینکه امسال چه دانشگاه هایی مورد تایید هستند می توانید به جدول زیر نگاهی بیندازید.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سال تحصیلی ۲۰۲۰ دانشگاه

نام دانشگاهشهر واقع شده دانشگاهآزمون ورودی برای دانشگاه
دانشگاه آنکاراآنکاراSAT , YOS
دانشگاه حاجت تپهآنکاراSAT
دانشگاه آتاتورکارزرومSAT , YOS
دانشگاه استانبولاستانبولYOS
دانشگاه اگهازمیرYOS
دانشگاه کوچاستانبولSAT
دانشگاه سلیمان دمیرلاسپارتاSAT , YOS
دانشگاه کاتب چلبیازمیرSAT , YOS
دانشگاه قاضیآنکاراSAT

آنچه در جدول بالا مشاهده میکنید دانشگاه هایی هستند که در سال 2020 مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته اند. این بدان معناست که اگر شما قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه را دارید باید یکی از دانشگاه‌های بالا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. این دانشگاه ها رتبه های جهانی بسیار مناسبی هم دارند.

اگر قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی و پزشکی بدون کنکور ترکیه را دارید همین حالا با کارشناسان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

تماس با آرتان بورس تاپ

 

 

سوالات متداول

آیا می توان بدون شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ها دندانپزشکی قبول شد؟ 

بله یکی از راه های قبول شدن در دانشگاه های ترکیه پذیرش بدون کنکور می باشد که در اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه و تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه می توان با این روش پذیرش گرفت.

هزینه پذیرش بدون کنکور در رشته دندانپزشکی ترکیه چقدر است؟

هزینه پذیرش بستگی به نوع دانشگاه ها دارد. عموما دانشگاه های دولتی هزینه پذیرش بیشتری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند برای اطلاع از هزینه پذیرش هر دانشگاه با شماره 09229329200 تماس حاصل فرمایید.

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته دندان پزشکی کدام ها هستند؟

دانشگاه حاجت تپه – دانشگاه استانبول – دانشگاه مرمره – دانشگاه اژه

3 6 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
56 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

همین حالا تماس بگیرید
close-link