وبلاگ

پروتز دندان در ترکیه

تحصیل رشته پروتز دندان در ترکیه

امروزه بسیاری از داوطلبان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پروتز دندان را دارند، ترکیه را انتخاب مناسبی به واسطه داشتن دانشگاه‌های معتبر دولتی و خصوصی آن می‌دانند. اگر نگاهی به رتبه دانشگاه‌های ترکیه بی اندازید قطعاً به کیفیت سبک آموزشی دانشگاه‌های این کشور پی می‌برید. پروتز دندان که در اصطلاح به دندان مصنوعی یا تعویض دندان مربوط است در انواع گوناگونی مانند پروتز دندان متحرک،پروتز دندان ثابت و ایمپلنت خدمات خود را ارائه می‌دهد. رشته پروتز دندان در ترکیه با سطح علمی بالایی تدریس می‌شود و به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله اطلاعات بیشتری را به شما ارائه دهیم.

شرایط  تحصیل پروتز دندان در ترکیه

فناوری پروتز دندان یک دوره کاردانی دو ساله است. در این بخش فناوری اطلاعات سلامت و آموزش دندان‌های مصنوعی و محصولات مشابه آموزش داده می‌شود. افرادی که در این بخش تحصیل می‌کنند، در زمينه بهداشت و فناوری دندان کار می‌کنند. ما تمام اطلاعات مربوط به بخش فناوری پروتز دندان را به تفصیل برای شما گردآوری کرده‌ایم. برای تکمیل این بخش، دانشجویان باید 120 واحد را تکمیل کنند و شرایط لازم برای فارغ‌التحصیلی را داشته باشند.

خاطر نشان می کنم که آزمون‌های YOS و SAT از جمله  آزمون‌های مهم برای ورود به دانشگاه‌های دولتی رشته پروتز دندان است که داوطلبان باید نمره قابل قبولی را در این آزمون‌ها به دست آورند. آزمون YOS که شامل مسائل ریاضی،هندسه و هوش است را شما می‌توانید با منابع قدرتمند از مجموعه آرتان بورس تاپ بخواهید. زبان‌های ترکی، انگلیسی، عربی، فارسی و…هرکدام جزء زبان‌های این آزمون به شمار می‌آید.

آزمون SAT نیز شامل 2 بخش است. این آزمون تنها به زبان انگلیسی برگزار می‌گردد. بخش اول به سؤالات ریاضی و هوش مربوط می‌شود و بخش دوم سؤالاتی مبتنی بر شیمی، زیست و فیزیک را ارائه می‌دهد.  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه برگزاری دو آزمون گفته‌شده می‌توانید با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای  تحصیل در رشته پروتز دندان در ترکیه

تحصیل رشته پروتز دندان در ترکیه به این دلیل که دانشگاه‌های دولتی و البته خصوصی ترکیه مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند، خود یک دلیل اصلی برای استقبال داوطلبان ایرانی به تحصیل در این رشته است. بی انصافی است اگر آینده شغلی فوق‌العاده درخشان این رشته را هم نادیده بگیریم به همین دلیل شما برای تحصیل در رشته پروتز دندان در دانشگاه‌های ترکیه در ابتدا باید مدارک زیر را برای ثبت نام ارائه دهید که شامل:

 1. اصل مدارک شناسایی به همراه اسکن
 2. گذرنامه به همراه اسکن
 3. عکس پاسپورت
 4. ریز نمرات تحصیلی
 5. مدرک زبان انگلیسی به همراه نمره قبولی (آیلتس یا تافل)
 6. تأییدیه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

رشته پروتز دندان در ترکیه

هزینه رشته پروتز دندان در ترکیه

برای برآورد هزینه رشته پروتز دندان در ترکیه نمی‌توان یک هزینه خاص را بیان کرد به این دلیل  دوره های عمومی دندان پزشکی و تخصصی پروتز در دانشگاه‌های دولتی صد درصد با دانشگاه‌های خصوصی ترکیه متفاوت است؛ اما به عنوان مثال اگر بخواهیم هزینه ای را در نظر بگیریم، برای تحصیل در دوره های تخصصی پروتز شما باید هزینه ای معادل 500 دلار را پرداخت کنید و این رقم تا 5000 دلار گاها ادامه دارد. برای دیدن هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه این مقاله را حتما بخوانید.

دانشگاه‌های رشته پروتز دندان در ترکیه

حال که در مورد هزینه رشته پروتز دندان در ترکیه و مدارک لازم برای تحصیل سخن گفتیم، بهتر است با دانشگاه‌های معتبر ترکیه که این رشته را تدریس می‌کنند نیز آشنا شوید که البته ما به عنوان نمونه تنها 4 دانشگاه را به صورت اجمالی برای شما معرفی می‌کنیم که شامل:

دانشگاه یدی تپه در استانبول

برای ادامه تحصیل در رشته پروتز دندان در ترکیه، این دانشگاه خصوصی حقیقتاً گزینه بسیار ایده الی است. دانشگاه یدی تپه از سال 1996 فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به امروز با 390 دانشجوی بین‌المللی و 3 بیمارستان توانسته رتبه ملی 53 را در میان دانشگاه‌های معتبر ترکیه به دست آورد. خاطر نشان می کنم که زبان تحصیلی در این دانشگاه انگلیسی، ترکی، فرانسه، ایتالیایی است و برای ثبت نام در این دانشگاه و تحصیل در رشته پروتز دندان شما می‌توانید از شرایط پذیرش بدون آزمون استفاده کنید.

دانشگاه کنت در استانبول

این دانشگاه که به زبان ترکیه İstanbul Kent Üniversitesi از آن یاد می‌شود از جمله دانشگاه‌های معتبر خصوصی است که از سال 2017 با 4 دانشکده، 4 مدرسه حرفه ای، 107 اعضاء علمی و تعداد 24 کلوپ دانشجویی فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشگاه به واسطه کیفیت بالای سبک آموزشی خود رتبه ملی 51 را در بین دانشگاه‌های ترکیه به دست آورده است و شما باید حداقل نمره 960 را در آزمون sat، 70 را در آزمون تومر، 70 را در آزمون تافل و 12 را برای معدل دبیرستان خود در نظر بگیرید.

دانشگاه باشکنت

این دانشگاه که به زبان انگلیسی Baskent University است، یکی دیگر از دانشگاه‌های خصوصی برای تحصیل رشته پروتز در ترکیه است که داوطلبان عزیز می‌توانند با شرایط ایده آل در اين دانشگاه ادامه تحصيل بدهند.

دانشگاه بیرونی استانبول

برای تحصیل در رشته پروتز در ترکیه، دانشگاه بیرونی استانبول نیز پیشنهاد مناسبی است. این دانشگاه بدون شک یکی از بهترین دانشگاه‌های حوزه پزشکی در این کشور نامیده می‌شود که با در اختیار قرار دادن کلیه ابزار و تجهیزات لازم برای یادگیری، فرصت یادگیری و آموزش عمیق تری را به دانشجویان خود می‌دهد. زبان تحصیلی در دانشکده دندان پزشکی این دانشگاه انگلیسی و ترکی است.

دروس فناوری پروتز دندان چیست؟

بخش فناوری پروتز دندان یک برنامه آموزشی دو ساله و چهار ترم است. پس از تکمیل این بخش، افراد می‌توانند به یک برنامه چهار ساله کارشناسی با DGS تغییر مسیر دهند. پس از تکمیل این بخش، افراد می‌توانند در رشته مدیریت سلامت ادامه دهند. دروس دپارتمان فناوری پروتز دندان به شرح زیر می‌باشد:

 • مورفولوژی و دستکاری دندان
 • اطلاعات مواد
 • ابزار و تجهیزات پروتز
 • پروتزهای متحرک
 • ارتودنسی
 • پروتز فک
 • پروتز صورت
 • پروتزهای ثابت
 • قانون سلامت
 • فارماکولوژی

بازار کار رشته پروتز دندان در ترکیه

بازار کار پروتز دندان در ترکیه

هر کشوری نیازهای بالایی برای پذیرش افراد در حوزه‌های مختلف شغلی را دارد که بدون شک، ترکیه نیز از این قضیه مستثنی نیست. به همین علت، فارغ‌التحصیلان رشته پروتز دندان در ترکیه چنان چه تحصیلات خود را با نمرات عالی به پایان رسانده باشند و هم چنین اقامت ترکیه را به صورت دائم به دست آورند، می‌توانند بازار کار پردرآمدی را در این کشور برای خود در نظر بگیرند.

درامد پروتز دندان در ترکیه

میزان درآمد شغل پروتز دندان در ترکیه به مهارت و تخصص افراد بستگی دارد. طبیعتاً هرچقدر تخصص بالاتری داشته باشید در کنار مهارت و توجه به ظرافت کاری، کیفیت کار خود را افزایش می‌دهید. مردم به دنبال کیفیت کار هستند تا بتوانند هزینه ای مقرون به صرفه را پرداخت نمایند. به همین دلیل، اگر به دنبال درآمد بالا بعد از فارغ‌التحصیل در رشته پروتز دندان در ترکیه هستید سعی کنید 2 فاکتور گفته‌شده را همیشه مدنظر داشته باشید.

فارغ‌التحصیلان این گروه می‌توانند در مراکز پروتز دندان مشغول به کار شوند. افراد می‌توانند در بخش دولتی، بخش خصوصی و کلینیک‌ها کار کنند. در عین حال می‌توانند در لابراتوارها و شرکت‌های مرتبط با بخش بهداشت دندان کار کنند.

جمع بندی

ما در این مقاله هر آن چه که لازم بود را در مورد تحصیل در رشته پروتز دندان در ترکیه بیان کردیم. شرایط تحصیلی در دانشگاه‌های مختلف این کشور هرکدام تابع آزمون خاصی است که شما بهتر است قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ در این زمینه مشاوره ای داشته باشید. این چنین با دغدغه ذهنی کمتر و البته هزینه مقرون به صرفه تری می‌توانید مقدمات اعزام خود را برای تحصیل در این رشته پردرآمد در ترکیه فراهم کنید.

سوالات متداول درباره رشته پروتز دندان در ترکیه

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7739

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”