a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

روانشناسی در ترکیه

رشته روانشناسی در ترکیه

شرایط تحصیل روانشناسی در ترکیه

به جرات می‌توان گفت که انتخاب رشته روانشناسی در ترکیه، هوشمندانه‌ترین انتخاب برای دانشجویان رشته انسانی است. تحصیل در یکی از پرطرفدارترین رشته های گرایش انسانی، آن هم در یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه آرزوی هر دانشجویی است. تحصیل روانشناسی مزیت‌های زیادی برای ایرانی‌ها دارد. البته در بسیاری از کشورها برای تحصیل در این رشته راهی دانشگاه‌های مختلف دولتی و خصوصی در ترکیه می‌شوند، اما نزدیک بودن به ترکیه، فرصت بودن در یک کشور اروپایی، استفاده از فرصت‌های تبادل دانشجو از جمله مزیت دانشگاه‌های ترکیه برای ایرانیان است. اگر شما هم تصمیم خود را گرفته‌اید و و می‌خواهید به تحصیل روانشناسی در ترکیه مشغول باشید، به شما تبریک می‌گوییم. با ما در دپارتمان آرتان بورس تاپ همراه باشید تا هر آنچه در مورد تحصیل در رشته روانشناسی کودک و روانشناسی بالینی در ترکیه و درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه مورد نیاز است را به شما بگوییم.

روانشناسی کودک در ترکیه

اگر می‌خواهید تحصیل روانشناسی کودک در ترکیه را آغاز کنید، همین الان مدارک ثبت نام خود برای یکی از بهترین دانشگاه‌های آن را آماده کنید. روانشناسی کودک مرتبط با سنین زیر ۱۸ سال است که بر طبق تعریف یونیسف کودک محسوب می‌شوند. محققان دریافته‌اند که ریشه بسیاری از مشکلات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی زیست محیطی را می‌توان با پرداختن و پرورش صحیح کودکان حل و فصل کرد. این نشان از اهمیت این گرایش از رشته روانشناسی در ترکیه دارد.

روانشناسی بالینی در ترکیه

یکی از گرایش‌های پرطرفدار تحصیل روانشناسی در ترکیه، روانشناسی بالینی است. این گرایش به درمان و راه‌های حل کردن اختلال‌های روانی، رفتاری و عاطفی تمرکز دارد. روانشناسان بالینی عموماً با همه قشری از مردم برخورد خواهند کرد. از یک کودک در سن بلوغ با مشکلات ساده رفتاری تا رفتارهای پیچیده‌تر مانند اسکیزوفرنی به افراد فارغ التحصیل رشته روانشناسی بالینی مراجعه خواهند کرد. تعدادی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه این گرایش را ارائه می‌دهند.

بورسیه روانشناسی در ترکیه

بسیار عالی است اگر شما بتوانید بورسیه رشته روانشناسی در ترکیه را بدست بیاورید. خبر خوب اینکه دانشگاه های مختلف ترکیه، ظرفیت بورسیه دانشجوهای بین المللی خود را جداگانه اعلام و از تمام دانشجویان دعوت کنند که از این شانس استفاده کنند. در قدم اول برای کسب بورسیه هر دانشگاهی باید به فکر یک رزومه خوب و چشمگیر باشید. ما در دپارتمان آرتان بورس تاپ کار را برای شما آسان تر خواهیم ساخت. در کنار داشتن یک رزومه علمی و پژوهشی خوب باید شرایط عمومی گرفتن بورسیه های تحصیلی برای رشته روانشناسی در ترکیه داشته باشید.

 • سن کمتر از ۲۱ سال برای بورسیه در دوره کارشناسی (لیسانس)
 • سن کمتر از ۳۰ سال برای بورسیه در دوره کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)
 • سن کمتر از ۳۵ سال برای بورسیه در دوره دکتری (PhD)

شرط معدل برای گرفتن بورسیه:

 1. حداقل ۱۴ برای کارشناسی
 2. حداقل ۱۵ برای کارشناسی ارشد و دکترا

موارد زیر شانس شما را برای گرفتن بورسیه تحصیلی رشته روانشناسی در ترکیه افزایش می‌دهد:

 • نمرات آزمون یوس، سات، GRE یا TOMER بالا
 • گواهی قبولی آیلتس یا تافل
 • داشتن مقاله پژوهشی برای دوره ارشد و دکتری
 • انگیزه نامه قوی
 • پروپوزال معتبر
 • توصیه‌نامه اصولی

تحصیل روانشناسی در ترکیه

ارشد روانشناسی در ترکیه

مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی در ترکیه مانند داخل کشور یک دوره دو ساله است. برای ادامه تحصیل ارشد در ترکیه، تعداد ۳۲ واحد درسی در این رشته ارائه می‌شود. البته در برخی از دانشگاه‌های جهان دوره دو ساله کارشناسی ارشد روانشناسی را حذف کرده و دوره کارشناسی ارشد پیوسته را ارائه می‌دهند؛ اما این دوره در ترکیه جداگانه است. هدف از ارائه این دوره این است که مهارت‌های لازم در کارشناسان روانشناسی ایجاد شود که بتوانند بهتر و مؤثرتر در نهادهای مختلف اجتماعی و آموزشی خدمت کنند. گرایش‌های مختلف دوره ارشد شامل موارد زیر می‌باشند:

روانشناسی بالینی

روانشناسی خانواده

روانشناسی کودک

روانشناسی شناختی

روانشناسی تربیتی

روانشناسی عمومی

دکتری روانشناسی در ترکیه

دوره دکتری روانشناسی در ترکیه نیز از کورس های پرطرفدار است. بسیاری از افراد می‌خواهند دوره تخصص یا دکترای خود را در خارج از کشور بگذرانند. ترکیه اولین و یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. دوره دکتری روانشناسی در ترکیه یک دوره ۴ ساله است که در تعدادی از بهترین دانشگاه‌های این کشور مانند دانشگاه کوچ، سابانجی و بیلکنت و خاور نزدیک ارائه می‌شود. قطعاً هدف از تحصیل در این مقطع از تحصیل، متخصص شدن در یک زمینه خاص است. شما اگر می‌خواهید در مقطع دکتری روانشناسی مشغول به تحصیل شوید، باید بدانید که پژوهشگر، صبور و سرشار از ایده‌های جدید و گفتار به روز باشید.

هزینه رشته روانشناسی در ترکیه

یکی از دلایل اینکه دانشجویان کشورهای مختلف، رشته روانشناسی در ترکیه را انتخاب می‌کنند، هزینه‌های مناسب آن است. فکرش را بکنید که در یک دانشگاه با سطح علمی بالا حضور دارید اما شهریه‌ها به نسبت کمتری برای ترم‌های تحصیلی پرداخت می‌کنید. این در حالی است که فرصت‌هایی مانند اراسموس، بورسیه‌های تحصیلی، کمک هزینه‌ها و تخفیف‌های آموزشی نیز پیش روی شماست. در حالت کلی می‌توان گفت که میانگین هزینه‌ها در یک دانشگاه دولتی مانند دانشگاه مارمارا ۴۵۰ تا ۱۵۰۰ دلار در سال است (در دانشگاه مارمارا شهریه روانشناسی حدود ۵۰۰ دلار در سال است) و برای دانشگاه‌های خصوصی بالاتر از این مقدار می‌باشد. از طرفی هزینه‌های ماندن و زندگی کردن در کشور ترکیه حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ لیر در ماه خواهد بود. به خاطر همین است که بورسیه در این رشته به ویژه بورس دکتری ترکیه بسیار پر طرفدار است. بخش‌های مختلف هزینه‌های یک دانشجو در ترکیه، در بخش سکونت در خوابگاه، ۱۵۰ تا ۶۰۰ لیر در ماه، در بخش خوراک ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر در ماه و در بخش حمل‌ونقل ۴۰۰ لیر در ماه است. در ادامه برخی از دانشگاه‌های ترکیه که روانشناسی را ارائه می‌دهند به همراه شهریه تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ آن‌ها آورده شده است:

 • دانشگاه ذولتی ۱۹ مایس، ۱۱۰۰ لیر در سال
 • دانشگاه دولتی آبانت ایزت بایسال، ۲۵۰۰ لیر در سال
 • دانشگاه دولتی عبدالله گل، ۳۰۶۰ لیر در سال
 • دانشگاه خصوصی آجی بادام،۸۰۰۰ دلار در سال (انگلیسی)
 • دانشگاه دولتی آک دنیز، ۵۱۵۰ لیر در سال
 • دانشگاه آلتین باش در آنکارا، ۴۷۲۷۴ لیر در سال (انگلیسی و ترکی)
 • دانشگاه خصوصی مدیپل آنکارا، ۳۵۰۰۰ لیر در سال
 • دانشگاه خصوصی آنکارا بیلیم، ۵۰۰۰۰ لیر در سال
 • دانشگاه خصوصی آتیلیم، ۵۲۰۰۰ لیر در سال
 • دانشگاه خصوصی آیدین، ۴۳۰۰۰ لیر در سال
 • دانشگاه دولتی بالک اسیر، ۱۹۸۸ لیر در سال
 • دانشگاه خصوصی بیکنت، ۳۹۱۹۰ لیر در سال
 • دانشگاه خصوصی چانکایا، ۴۸۱۶۲ لیر در سال
 • دانشگاه علوم درمانی قبرس، ۴۰۰۰۰ لیر در سال
 • دانشگاه دولتی دجله، ۱۵۰۰ لیر در سال
 • دانشگاه دولتی اژه، ۳۵۰۰ لیر در سال
 • دانشگاه خصوصی اسنیورت، ۳۴۲۱۰ لیر در سال

بازار کار روانشناسی در ترکیه

نباید به هیچ وجه نگران بازار کار روانشناسی در ترکیه باشید. سال‌های اخیر این رشته در سطح بالایی از تقاضا. مردم در جهان اول و دوم رفتن به نزد روانشناس را یکی از کارهای ضروری می‌دانند که هر از گاهی باید انجام داد؛ یعنی حتماً قرار نیست که شرایط حاد ذهنی و روانی اتفاق بیفتد تا فردی به مرکز کلینیکی روانشناسان مراجعه کند. در این میان بازار کار روانشناسی تحت تأثیر چند عامل، همواره مورد توجه است و هیچ روانشناسی در این کشور بیکار نمی‌نشیند:

 • جنگ کشورهای همسایه و مهاجرت تعداد زیادی از مردم آن کشورها به ترکیه: این مسئله مشکلات و درگیری‌های زیادی را برای مردم آن کشورها به دنبال خواهد داشت که احتمال زیاد نیاز به همراهی یک روان
 • شناس حاذق داشته باشند.
 • امکان فعالیت در بسترهای مختلف: شما به‌عنوان یک فارغ التحصیل رشته روانشناسی در ترکیه می‌توانید به صورت دولتی یا خصوصی در مراکز درمانی، آموزشی و خدماتی مشغول به کار شوید.
 • اینکه شما هم در ترکیه تحصیل کنید هم در آنجا مشغول به کار شوید برای شما یک تیر و چند نشان خواهد بود.

جایگاه شغل روانشناسی در ترکیه

جایگاه شغل روانشناسی در ترکیه، در کنار دیگر رشته های درمانی و پزشکی شناخته شده است. امروزه در ترکیه مراکز روانشناسی معتبری مشغول به کار هستند که گاها در سطح جهانی شهرت دارند. شغل روانشناسی تقریباً هیچ‌گاه از رونق نیفتاده است. حتی پیش بینی شده است که میزان متوسط درآمد یک روانشناس عمومی تا سال ۲۰۲۵ حدود ۴۶ درصد رشد کند و به ۱۵۷۶۱۰ لیر در سال برسد. شاید هم بیشتر و این عالی است.

درآمد روانشناسی در ترکیه

بر طبق جدیدترین آمار اعلام شده از سوی یک موسسه کاریابی در ترکیه در مورد میزان درآمد رشته روانشناسی در ترکیه می‌توان گفت که میانگین درآمد یک روانشناس عمومی در شهر استانبول حدود ۱۰۷۹۶۵ لیر در سال است. این بدان معناست که شما به‌عنوان یک روانشناس ساعتی ۶۰ تا ۸۰ لیر درآمد خواهید داشت. این میزان درآمد، در دیگر شهرهای ترکیه ۲۰۲۸۵ لیر کمتر است. یک فرد تازه فارغ التحصیل شده بدون سابقه کاری (۱ تا ۳ سال) حدود ۹۶۰۰۰ لیر و یک فرد با سابقه بیش از ۸ سال حدود ۱۷۰۰۰۰ لیر در سال درآمد خواهد داشت.

اما این شروع کار شما است. افراد متخصص روانشناسی در ترکیه و پروفسورهای این رشته در ماه حداقل ۱۵۰۰۰ لیر درآمد خواهند داشت. متوسط درآمد یک متخصص روانشناسی ۱۱۴۰۰ لیر در ماه و بیشترین میزان درآمد این افراد ۱۷۷۰۰ لیر در ماه خواهد بود. حال اگر شما در مراکز کلینیکی و درمانگاهی مشغول به کار شوید، حدود ۸۹۸۵۳ لیر در سال درآمد خواهید داشت. خلاصه که بیکار و بدون درآمد نخواهید ماند و نگران این مسئله نباشید. پس مهم‌ترین مسئله در میزان درآمد شما تجربه و کاربلدی خودتان خواهد بود. این حقیقت را نمی‌توان انکار کرد.

سؤالات متداول در مورد رشته ی روانشناسی در ترکیه

درآمد یک روانشناس در ترکیه چقدر است؟

یک روانشناس در کشور ترکیه از درآمد بسیار خوبی برخوردار است چنان که در ابتدای فارغ التحصیلی درآمدی معدل با ۵ تا ۶ هزار لیر است و یک روانشناس با سه سال تجربه ماهیانه تا ۱۰ هزار لیر درآمد دارد، مشاوره ی روانشناسی  در ترکیه از ساعتی ۵۰ تا ۱۰۰ لیر است.

شهریه ی رشته ی روانشناسی در کشور ترکیه چقدر است؟

شهریه ی این رشته ی خوش آینده و پردرآمد  در دانشگاه های ترکیه که از رتبه ی خوبی در میان دانشگاه های جهان برخوردار هستند، با توجه به کیفیت آموزش خیلی مناسب است، این شهریه ها بین ۳۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو است.

آیا امکان ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی  ارشد روانشناسی در کشور ترکیه وجود دارد؟

پاسخ این سوال مثبت است ، چرا که  دانشجویان میتوانند در گرایش های بالینی ، خانواده ، کودک، تربیتی ، عمومی ، شناختی و کودک به تحصیل و تحقیق در  مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهد

1 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
38 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
Gh.m
Gh.m
8 ماه ها قبل

سلام.من دانشجوی سال اول پزشکی هستم و به زبان ترکی تسلط نسبی دارم.قصد داشتم از سال سوم پزشکی به ترکیه مهاجرت کنم و اونجا ادامه تحصیل بدم ولی متاسفامه بجز یه موسسه مهاجرتی مابقی گفتن شما نه میتونین بورسیه بگیرین نه میتونین منتقل شین و باید هفتسال تموم بعلاوه دوسال طرح رو ایران باشین.میخواستم از شما هم بپرسم ایا من هیچ شانسی برای مهاجرت تو این تایم ندارم؟چون میخوام اونجا تخصص بگیرم و درطول تخصص هم جایی مشغول بکار باشم.لطفا جواب بدین ممنون

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  Gh.m
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز شما میتوانید تحصیلات خود را در ترکیه از نو شروع کنید و اگر قصد گرفتن بورسیه دارید باید در بورسیه ی ترکیه ثبت نام کنید که با توجه به سنتون امکان قبولی پایین است

ایدا
ایدا
7 ماه ها قبل

سلام و خسته نباشید. ازتون راهنمایی میخاستم بابت اینکه من سه راه واس ایندم دارم.
اول اینکه : روان شناسی کارشناسی در دانشگاه روزانه بگیرم که چهار سال طول میشکد. سپس کنکور ارشد فیزیک رو از دانشگاه روزانه بگیرم و به المپیاد دانشجکیی فیزیک شرکت کنم. نهایت تلاشم رو برای کسب رتبه ی خوب در المپیاد فیزیک و نمرات عالی دانشگاهی رو بکنم.سپس برای دکترای فیزیک برای یکی از دانشگاه های غیر ترکیه اقدام کنم.
دوم اینکه کارشناسی روانشناسی رو بگیرم و ادامه بدم برای ارشد.و وقتی که دارم ارشد می خونم به المپیاد روانشناسی ثبت نام کنم. رشته ی من انسانی هست.بازم نخایت تلاشم رو بکنم که از دانشگاه معتبر نمرات عالی و رتبه ی خوب برای المپیاد بدست بیاوزم . سپس برای روانشناسی بورسیه بگیرم و در کشوری که بورسیه شدم، فیزیک رو هم دد کنارش بخونم.
حالا به نظر شما از فیزیک راحت تر هست یا روانشناسی؟ کدوم راه سریع تر هست؟ میدونم تغییر مقطع احتمال پذیرش رو کم میکنه ولی به شدددددت به فیزیک علاقه دارم و روان شنتسی رو هم دوست دارم بخونم.
بسیار ممنون خاهم شد اگر راهنمایی ام کنین.با تشکر.

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  ایدا
6 ماه ها قبل

سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
المپیاد در آموزش عالی وجود ندارد و بهتر است از مقاطع پایین بهخ علایقتون بپردازید، به اهداف و آرزوهاتون شکل بدید و سعی کنید اطلاعات بیشتری در خصوص تحصیلات عالی کسب کنید

rastin
rastin
7 ماه ها قبل

سلام.
اگر با مدرک لیسانس روانشناسی یا مشاوره ویا مددکاری که خودش روانشناسی دیگه تو ۳۳ سالگی اقدام کنم برای کار در ترکیه بدون سوابق کاری فقط رو همین حساب مدرکم برم جلو درخواست بدم .
امکان موفقیت کار هست در ترکیه؟؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  rastin
6 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
مدارک شما باید تطبیق بشه که مدارک خیلی از دانشگاه های ایران مورد تایید ترکیه نیست و برای کاریابی در ترکیه تسلط به زبان و تجربه و تخصص اهمیت دارد

آیهان تبریزی
آیهان تبریزی
7 ماه ها قبل

با سلام و خسته نباشید خدمت گروه آرتان
بنده ۱۶ سال دارم و در رشته ی انسانی تحصیل میکنم میخواستم بدونم چطور باید بورسیه برای رشته ی روانشناسی بگیرم.

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  آیهان تبریزی
6 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
حتما در پایه ی دوازدهم اقدام به ثبت نام کنید و تهیه ی گواهی های مرتبط و تالیف مقاله و کتاب و مدرکگ زبان بسیار مهم است

Esma
Esma
6 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر
با مدرک کارشناسی روانشناسی از دانشگاه ازاد تبریز و مدرک زبان ایلتس ، مقاله پژوهشی ، معدل ۱۷(الف) میتونم دانشگاه دولتی در نقطع ارشد
پذیرش بگیرم؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  Esma
6 ماه ها قبل

سلام و درود
بله ما میتوانیم برای شما در دانشگاه های دولتی ترکیه پزیرش بگیریم
برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۸۸۷۳۹۸۱۷

شیدا
شیدا
5 ماه ها قبل

سلام و وقت بخیر
من فوق دیپلم تربیت بدنی از دانشگاه سراسری و لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه علمی‌کاربردی دارم و هر دو با معدل ۱۶ به بالا
میخواستم بدونم
میتونم آزمون ارشد روانشناسی بدم برای دانشگاه های دولتی ترکیه
مدرک علمی کاربردی در دانشگاه های دولتی ترکیه قابل قبول هستش؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  شیدا
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما هم بخیر، متاسفانه مدارک علمی کاربردی در دانشگاه‌های ترکیه قابل قبول نیست، حتی اگر قابل قبول باشد هم نمی‌تونید در رشته‌ی دیگر ادامه‌ی تحصیل دهید، تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های ترکیه باید رشته‌ی خودتون و یا گرایشی از رشته‌ی خودتون باشه.

شاهین
شاهین
5 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید . وقنتون بخیر من لیسانس روانشناسی از دانشگاه بیام نور دارم سوالم اینه که مدرک دانشگاهیم مورد تایید کشور ترکیه هست برای کار

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  شاهین
5 ماه ها قبل

با سلام و درود
بله تمامی مدارک شما در آنجا رزومه به حساب میآید و شما نیز میتوانید
با جمع آوری حقوق بیشتر
درامد و موقعیت شغلی بهتری را نیز نسبت به کسانی که هچ رزومه ای ندارن داشته باشید.

شاهین
شاهین
5 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید . وقتتون بخیر سوالم اینه که مدرک کارشناسی دانشگاه بیام نور مورد تایید کشور ترکیه برای کار است؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  شاهین
5 ماه ها قبل

سلام و درود بستگی به کاری است که شما میخواید انجام بدید بله مدرک در ترکیه برای کاریابی ارزش دارد شما میتوانید مدرکتون رو جزو رزومه خود قرار دهید که بسیار میتوانید در کاریابی به شما کمک بکند

Atiaskari
Atiaskari
4 ماه ها قبل

سلام من ۱۷ سالمه و دارم برای کنکور میخونم ک رشته روانشناسی بالینی در بیام ایا امکانش هست بعد از لیسانس بورسیه تحصیل در ترکیه رو بگیرم و واسه اینکار باید چیکار کنم؟؟؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  Atiaskari
4 ماه ها قبل

با سلام و درود
بله شما میتوانید در مقطع لیسانس،فوق لیسانس و دکترا نیز اقدام به دریافت بورسیه نمایید

زهرا خرازی
زهرا خرازی
4 ماه ها قبل

سلام و وقت بخیر ، بنده یه سوالی داشتم ، من فوق لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷۰۲۲رو داشتم ، میخواستم بدونم باید چه شرایطی داشته باشم که بتونم واسه دوره دکتری بورس بشم

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  زهرا خرازی
4 ماه ها قبل

با سلام و درود
ببینید چند نوع بورس داریدم ۷۰درصد ۵۰ درصد و حتی ۱۰۰ درصد(فول فاند)
بورسیه شدن شما بستگی به دانشگاه انتخابی شما و مدارک و رزومه و سن شما دارد

ملیکا
ملیکا
3 ماه ها قبل

سلام من دبیرستانی هستم برای اینکه بتونم روانشناسی در ترکیه بخونم باید اول کنکور بدم روانشاسی بخونم بعد واسه لیسانس برم ترکیه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  ملیکا
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، خیر لازم نیست، شما برای پذیرش دانشگاه‌های ترکیه باید ازمون ورودی دانشگاه مد نظرتون را شرکت کنید.

تبسم حمید
تبسم حمید
3 ماه ها قبل

سلام من هم روانشناس بالینی رو دوس دارم هم دندان‌پزشکی بنظر تون کدوم رو بخونم لطفا کمکم کنید و در شهر آنکارا ترکیه کار کدوم خوب است؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  تبسم حمید
3 ماه ها قبل

سلام. درآمد رشته دندانپزشکی در حال حاضر در ترکیه بسیار بیشتر از روانشناسی می باشد. اما ممکن است بازار این کار در سال های آینده به اشباع برسد. البته به این نکته هم توجه کنید که در تمامی دانشگاه ها شهریه رشته روانشناسی بسیار کمتر از دندانپزشکی است.

نریمانی
نریمانی
3 ماه ها قبل

سلام،خسته نباشید…من کلاس دهم انسانی هستم،ببخشید برای کلاس رفتن برای ازمون یوس باید از چ سنی اقدام کنم؟
و اینکه توی ایران چجوری باید ازمون یوس بدم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نریمانی
3 ماه ها قبل

سلام ممنون. برای امادگی ازمون یوس باید یکسالی مطالعه کنید، می‌تونید برای امادگی و ثبت نام در کلاس‌های ازمون یوس به موسسه‌ی ما مراجعه کنید و در کلاس‌ها ثبت نام کنید، فعلا در ایران ازمون یوس برگزار نمی‌شود اما بصورت انلاین امکان شرکت در ازمون را دارید، یا دیپلم و یا دوازدهم را باید تموم کرده باشید تا بتونید در ازمون یوس شرکت کنید.

ریحانی
ریحانی
2 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر من کارشناسی علوم تربیتی و و روانشناسی و با معدل ۱۶ دارم میخواستم بپرسم آیا بورسیه میشم در دانشگاه های ترکیه برای ارشد؟ زبان ترکیمم کامله یعنی می‌دونم امتحانخربان ترکی بدم قبول میشم

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  ریحانی
2 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، یکی از شروط مهم بورسیه معدل بالای ۱۸ است اما خب در کنار معدل بالا رزومه‌ی تحصیلی و علمی و کاری خوب است که حائز اهمیت است، داشتن مدارک زبان هم به شما بیشتر کمک میکند.در صورتیکه موفق به دریافت بورسیه نشدید می‌تونیم براتون پذیرش دانشگاه بگیریم.

Sh
Sh
2 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر.
من رتبه ۵۲ کنکور سراسری سال ۹۹ و دانشجوی ترم دوی روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی تهران هستم.
میخواستم ببینم قبل از اخذ مدرک کارشناسی چگونه امکان بورس شدن یا فاند گرفتن از دانشگاه های ترکیه رو دارم ؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  Sh
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر. اگر منظور شما بورسیه فول فاند ترکیه است زمان اقدام آن در دی ماه می باشد. پیش از اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی می توانید جهت تحصیل مجدد در همین مقطع اقدام نمائید.

احمدی
احمدی
1 ماه قبل

سلام وققتون بخیر
من‌ فوق لیسانس مشاوره دانشگاه ازاد همدان هستم و تسط خوبی بر زبان ترکی دارم‌
ب نظرتون با این مدارک میتونم در ترکیه شاغل بشم ؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  احمدی
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر، بله واحد کاریابی موسسه ما با توجه به تخصصتون برای شما کار فراهم میکنن

شیدا احمدی
شیدا احمدی
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر. من مدرک کارشناسیم پیام نور و ارشدم آزاد با معدل بالای ۱۸ هست. میتونم برای کار روان درمانی در ترکیه اقدام کنم و اقامت بگیرم؟ یا بهتر برای بورسیه دکترا اقدام کنم. سن من الان ۲۹ سال هست و سه ساا سابقه کار روانشناسی تو ایران دارم.

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  شیدا احمدی
1 ماه قبل

سلام خانم احمدی وقت بخیر. لطفا جهت دریافت مشاوره کاریابی با کارشناس ما آقای حاتمی در تماس باشید. ۰۹۹۲۷۳۵۹۶۰۷

مریم
مریم
13 روزها قبل

سلام خسته نباشید من دو سال دیگه کنکور دارم و میخوام روانشناسی بخونم و قصد دارم به ترکیه مهاجرت کنم میخواستم بدونم چه زمانی میتونم اقدام کنم و چجوری امکان پذیره ؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  مریم
13 روزها قبل

سلام وقت بخیر. برای اقدام به مهاجرت تحصیلی به ترکیه باید تا پایه دوازدهم را تحصیل کرده باشید و با معدل کل شما اقدام می شود. پیشنهاد ما با شما این است که در این فاصله روی سطح زبان خود کار کنید.

دلارام
دلارام
5 روزها قبل

سلام خسته نباشین
من در حال حاضر دانشجوی ترم ۳ روانشناسی دانشگاه آزاد هستم
و با توجه به اینکه یک سال دیر رفتم دانشگاه و تا ۲۳ سالگی درسم تموم میشه میخواستم بدونم واسهدارشد روانشناسی میتونم اون موقع اقدام کنم؟ و اینکه با همین مدرک لیسانسم از دانشگاه ازاد نمیتونم اونجا شروع به کار کنم؟ یعنی این مدرک رو قبول نمیکنن؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  دلارام
1 روز قبل

سلام وقت بخیر. شما میتوانید در دانشگاه های خصوصی ترکیه در مقطع ارشد به تحصیل بپردازید.