وبلاگ

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

شرایط سنی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

سیستم آموزش عالی ترکیه سیستم قدرتمندی است که همین امر توانسته به یکی از نکات اصلی برای جذب دانشجو تبدیل شود دانشگاه‌های بسیاری از طریق آزمون‌های متفاوت YOS – SAT دانشجو می پذیرند که ممکن است این سؤال برای برخی به وجود آید که آیا بحث شرایط سنی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بحث مهمی است و یا تأثیر آن چنانی در نحو پذیرش داوطلبان ندارد.

شما به عنوان فردی که متقاضی تحصیل در رشته دندان پزشکی در کشور ترکیه و دانشگاه های معتبر آن هستید، بهتر است بدانید که هر دانشگاهی شرایط و ضوابط خاصی را مشخص می کند و در این میان، تنها آن دسته از داوطلبانی با نتایج قابل قبول تری رو به رو می شوند که قبل از شروع هرکاری با مشاورین باتجربه در این حوزه مشورتی داشته باشند.

بدین ترتیب، مشاوره با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ به متقاضیان تحصیل دندان پزشکی در ترکیه کمک می کند که بتوانند با کم ترین هزینه، کم ترین دغدغه ذهنی و کم ترین زمان ممکن را برای ادامه تحصیل به ترکیه اقدام نمایند. این نکته را به خاطر داشته باشید که شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به هیچ عنوان مسئله محدود کننده ای نیست و نباید این موضوع را جزء موضوعات بسیار مهم در نظر گرفت؛ اما در ادامه شما را با نکته ای کوچک اما مهم برای شرایط سنی تحصیل در این رشته رو به رو می کنیم.

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه چیست؟

شرایط سنی خواندن دندانپزشکی ترکیه

شرایط سنی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه های دولتی و مورد تأیید وزارت علوم شرایط خاصی برآورد می‌شود البته شرط اول پذیرش، قبولی در آزمون‌های مورد نظر هم چون YOS و SAT است؛ اما این نکته را به خاطر بسپارید که چنان چه یک داوطلب سن کمتری نسبت به داوطلب دیگری داشته باشد و در 2 آزمون گفته شده نیز هر 2 یک امتیاز را کسب نمایند، قطعاً داوطلبی که سن کمتری دارد پذیرش می‌شود و مسئله سن در این جا این گونه موضوع بسیار مهمی به حساب می‌آید.

بدین ترتیب توصیه ما این است که از مجموعه‌های معتبری هم چون آرتان بورس تاپ برای کسب نمره بالا در آزمون‌های YOS- SAT استفاده کنید که شرط سنی در این شرایط برای شما مشکل ساز نباشد. آزمون SAT برای پذیرش اتباع خارجی یک آزمون مهم است که نتیجه آن می تواند آینده تحصیلی افراد را کاملاً زیر و رو کند.

آزمون YOS نیز جزء آزمون‌هایی است که برای داوطلبان تحصیل در رشته دندان پزشکی در ترکیه می تواند یک آزمون مفید و کاربردی باشد. برای کسب نمره قبولی در این 2 آزمون به هیچ وجه استرس و دغدغه خاصی نداشته باشید، به این دلیل که مجموعه آرتان بورس تاپ با منابع قدرتمند خود و کارشناسان با تجربه ای که در اختیار دارد، می تواند بهترین نتیجه را برای کسب نمره قبولی در این 2 آزمون به وجود آورد.

البته بعضی از دانشگاه‌ها تنها از طریق آزمون YOS بعضی دیگر تنها از طریق آزمون SAT و بعضی دیگر از طریق هر 2 به پذیرش دانشجو اقدام می‌کنند. در هر صورت شما باید به شرایط دانشگاه پذیرش مورد نظر خود در ابتدا توجه بیشتری داشته باشید. البته همان طور که گفته شد دانشگاه های دولتی و مورد تأیید وزارت علوم شرایط سنی خاصی را مدنظر دارند و تا قبل از 25 سالگی در این رشته پذیرش دارند. ولی دانشگاه های خصوصی محدودیت سنی را قبول نمی‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7799

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”