a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

طراحی لباس در ترکیه

طراحی لباس در ترکیه

محال است کسی شهرت کشور ترکیه در زمینه طراحی مد و لباس را نشنیده باشد. ترکیه را اتوپیای طراحان مد و لباس می دانند. برای همین تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه نیز به همان اندازه طرفدار و خواهان دارد. اگر شما نیز ترکیه را برای تحصیل رشته طراحی لباس انتخاب کرده اید، به شما تبریک می گوییم. بهترین و مناسب ترین جا را برای آینده ی شغلی خود انتخاب کرده اید. همانطور که میدانید تعدادی از بهترین برندهای طراحی مد و لباس از جمله olley، oasis، sunman و … مربوط به این کشور است. با ما همراه باشید تا هر آنچه در مورد رشته طراحی لباس در ترکیه مورد نیاز است را به شما بگوییم.

اهمیت این مسئله اینجاست که به ندرت در دانشگاههای داخل کشور می توانید به تحصیل در این رشته مشغول شوید. در کنار این بازار کار طراحان مد و لباس در ایران به اندازه ترکیه مناسب و مشهور نیست. برای همین است که تحصیل در ترکیه در رشته طراحی لباس برای دانشجوهای ایرانی بهترین گزینه است. دانشگاههای معتبر جهانی در این رشته، مدرک بین المللی، بازار کار بسیار خوب، بورسیه های تحصیلی، نزدیکی به کشور ایران، هزینه های زندگی مشابه و حقوق و مزایای بیشتر زمینه را برای رفتن کاملا فراهم کرده است.

شرایط تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه

تحصیل در رشته طراحی لباس در ترکیه بسیار جذاب و لذت بخش است. این یک شاخه ی هنری محسوب می شود که فراز و نشیب های خاص خود را دارد. اما برای کسانی که با علاقه و پشتکار به این رشته وارد می شوند، هرچه مدت تحصیل طولانی تر باشد، هم بیشتر یاد خواهند گرفت و هم بیشتر به آنها خوش خواهد گذشت. آزمون ورودی به دانشگاهها برای طراحی لباس در ترکیه یک آزمون مهارت یا طراحی عملی است. در این آزمون دانشجویان را در از لحاظ داشتن خلاقیت هنری برای ورود به این عرصه محک می زنند. در اینجا، شرط اول دانشگاهی است که می خواهید در آن تحصیل کنید، چون ملاک ورودی دانشگاههای مختلف متفاوت است. یک دانشگاه ملاک خود را آزمون پرسپکتیو، دیگری بر اساس نمونه کارها و رزومه و دیگری بر مبنای اصول رنگ شناسی قرار داده است. در حالت کلی می توان گفت در دو بخش آزمون مهارت عملی از متقاضیان رشته طراحی لباس در ترکیه گرفته می شود:

 1. مرحله ی اول را تست طراحی می نامند. در این مرحله قدرت دست و ترسیم دانشجو اندازه گرفته می شود. بدین صورت که آیا دانشجو آنچه که می بیند را می تواند به درستی روی کاغذ بیارود.
 2. مرحله دوم طراحی ذهنی نام دارد. تا حدودی مشابه به آزمون اسکیس در ورودی مقطع ارشد رشته هایی مانند معماری و طراحی شهری است. در این مرحله به شما یک شی یا سابجکت داده می شود و از شما می خواهند تا واقعه یا مفهومی را در ارتباط با آن به تصویر بکشید. مسلما این مرحله قدرت تخیل و خلاقیت دانشجوها را نشان می دهد. برای همین مقداری پیچیده تر است و تا حدودی می توان گفت که مهمتر نیز هست.

در کنار اینها شرایط کلی برای پذیرش در دانشگاههای ترکیه برای رشته طراحی لباس و مدارک لازم به شرح زیر است:

 • مدرک دیپلم
 • ریزنمرات دوره دیپلم
 • داشتن مدرک زبان تافل حداقل نمره ۷۵
 • مدرک دیپلم بالای ۱۴
 • ۲ قطعه عکس پرسنلی
 • فتوکپی و اسکن از پاسپورت

بورسیه طراحی لباس در ترکیه

بورسیه رشته طراحی لباس در ترکیه

قطعا فرصت های بی نظیری در قالب بورسیه تحصیلی برای رشته طراحی لباس در ترکیه وجود دارد که می توانید برای آنها اقدام کنید. هرچه سابقه کار و میزان تسلط شما بر آزمون های ورودی و معیارهای انتخاب دانشجوها بیشتر باشد، شانس قبولی شما نیز بیشتر خواهد بود. خلاقیت و قدرت ترسیم دو ابزار مهم برای موفقیت در این رشته است. پس بهتر است اگر نمونه کار یا رزومه ی خاصی دارید حتما آن را به دانشگاه محل تحصیل ارائه دهید. مقطع لیسانس رشته طراحی لباس در ترکیه ۴ ساله و مدرک ارشد آن ۲ ساله است. البته دوره های ۶ ترمه و سه تا شش ساله برای طراحی لباس نیز وجود دارند. اگر می خواهید بورس دانشگاه‌های ترکیه را برای رشته طراحی لباس بگیرید رزومه ی خوبی از خود نشان دهید. بعنوان مثال دانشگاه طراحی مد به ده درصد از دانشجوهای بین الملل تخفیف های آموزشی و بورسیه های ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی ارائه می دهد. آزمون OSS از آزمون های مهم در گرفتن بورسیه ی این دانشگاه است. برای گرفتن بورسیه، داشتن سابقه کار، نمونه طراحی، مدرک زبان با نمره بالا، معدل بالا و انگیزه نامه قوی مزیت محسوب می شوند.

نکته مهم: برای گرفتن بورسیه فول فاند ۱۰۰% می توانید در بهمن ماه هر سال اقدام نمایید. سازمان turkiyeburslari رزومه شما را بررسی خواهند کرد و شما را در یکی از دانشگاه هایی که انتخاب کرده اید، بورسیه کامل خواهند کرد.

هزینه رشته طراحی لباس در ترکیه

همانطور که در بالا نیز ذکر شد، دوره هی دانشگاهی مختلف با مدت زمان های مختلف برای رشته طراحی لباس در ترکیه وجود دارد پس طبیعی است که رنج شهریه ها نیز متفاوت باشد. اما به طور میانگین می توان گفت که هزینه تحصیل این رشته در ترکیه معادل ۱۳۰۰۰ دلار تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال است. این مقدار برای دانشگاه یدی تپه در حد ۹۵۰۰ دلار و برای دانشگاه بیلگی ۸۱۰۰ دلار در سال است. البته مقدار به روز شده ی شهریه ها را باید از وبسایت رسمی دانشگاهها گرفت. شاید در نگاه اول این هزینه ها بالا به نظر برسند اما مدرک طراحی لباس از دانشگاههای ترکیه به حدی معتبر و ارزشمند هستند که می توان آن را برای بسیاری از مراکز طراحی لباس مطرح در سطح دنیا فرستاد. بعضا دوره های مشترکی میان دانشگاههای ترکیه و دیگر کشورها مانند ایتالیا، آمریکا و … برگزار می شود که مانند یک فرصت تکرارنشدنی برای دانشجویان طراحی لباس به حساب می آیند.
در کنار شهریه هایی که باید پرداخت کنید، هزینه ی اقامت و زندگی در ترکیه نیز مهم است. برای تمام دانشجویان بین الملل که مشغول به تحصیل در رشته طراحی لباس در ترکیه می شوند، ماهانه میانگین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار برای ماندن در خانه اجاره ای و ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار برای خرید کتاب و وسایل لازم تحصیل لازم است. البته تمام دانشجویان بین الملل می توانند با ارائه کارت دانشجویی از تخفیف های حمل و نقل درون شهری و استفاده از امکانات و تسهیلات برخوردار شوند.

رشته طراحی لباس در دانشگاههای ترکیه

دانشگاه طراحی لباس در ترکیه

دانشگاههای مختلف در ترکیه رشته طراحی لباس و طراحی مد را ارائه می دهند. در این میان بهترین های آنان در استانبول وجود دارند. در ادامه تعدادی از بهترین دانشگاههای ترکیه را برای تحصیل در این رشته معرفی کرده ایم:

 • دانشگاه بیلگی استانبول: از معروف ترین دانشگاهها برای تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه است. دوره های مشترک این دانشگاه با دانشگاههای معتبر دنیا، طرفداران زیادی دارد.
 • بچلر استودیو استانبول
 • دانشگاه IED استانبول
 • دانشگاه Anadolu که در آن دوره های طراحی مد و لباس ارائه می شود.
 • دانشگاه مال تپه
 • مدرسه مد استانبول
 • دانشگاه اوکان
 • دانشگاه آتیلیم ترکیه: در این دانشگاه گرایش طراحی مد و پارچه وجود دارد.
 • دانشگاه یدی تپه: این دانشگاه در استانبول قرار دارد و گرایش طراحی مد و نساجی در آن ارائه می شود.
 • دانشگاه هنرهای زیبا که هم در استانبول و هم در ازمیر وجود دارد.
 • دانشگاه آیدین استانبول: اینجا یک دانشگاه خصوصی است که برای رشته طراحی مد و لباس شهرت زیادی دارد.
 • دانشگاه بیلکنت: گرایش مد یکی از گرایش های اصلی طراحی است که در این دانشگاه ارائه می شود.
 • دانشگاه مارمارا: تعدادی از بهترین طراحان مد و لباس از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
 • و…

بهترین دانشگاه های ترکیه برای رشته طراحی مد و لباس و شرایط پذیرش در آن به ترتیب زیر می باشد:

 1. دانشگاه فنی استانبول: ششمین دانشگاه برتر ترکیه (کسب حداقل نمره ۱۲۰۰ در آزمون SAT)
 2. دانشگاه مرمره: دومین دانشگاه بزرگ ترکیه (شرکت در آزمون یوس خود دانشگاه)
 3. دانشگاه بیلیگی استانبول: یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه تاسیس شده توسط بنیاد آموزش علم و فرهنگ در استانبول تاسیس شده است (کسب حداقل نمره ۱۰۰۰ در آزمون SAT)
 4. دانشگاه یدیتپه: جز ۱۰ دانشگاه برتر خصوصی ترکیه می باشد (نتایج آزمون SAT و ACT)
 5. دانشگاه آتیلیم: هفتمین دانشگاه خصوصی برتر ترکیه (نتیجه آزمون SAT)

طراحی لباس در ترکیهبازار کار رشته طراحی لباس در ترکیه

بازار کار برای فارغ التحصیلان رشته طراحی لباس در ترکیه بیش از هر رشته ی دیگری داغ است. چون طراحی مد و لباس در این کشور نقش یک صنعت را دارد و برندهای ترکی در رقابت سختی با دیگر برندهای مشهور جهان قرار دارند. برای همین شما بعد از فارغ التحصیلی می توانید به صورت خصوصی مرکز طراحی مد و لباس خود را اندازی کنید و یا به عنوان بخشی کوچک در دیگر مراکز طراحی مد و لباس مشغول به کار شوید. فرصت های شغلی زیادی برای این رشته وجود دارد که از جمله آنها می توان به طراح لباس، مسئول فروش، بازاریاب، مدیر خرده فروشی مد، طراح مد، تصویرساز مد، مدل، تصویرساز لباس، مدیر فروشگاه، مدیر اجرایی و … اشاره کرد. ما بعد از فارغ التحصیلی می توانید در شغل های زیر فعالیت داشته باشید:

 • طراح مد
 • طراح نساجی
 • طراح لباس
 • الگوساز
 • طراح پارچه
 • مشاور مد
 • روزنامه نگار مذ
 • طراح لوازم جانبی
 • هماهنگ کننده و مجری
 • تصویرگر مد

درامد طراح لباس در ترکیه

درآمد رشته طراحی لباس در ترکیه

همانطور که گفته شد طراحی مد و لباس از رشته های پردرآمد در کشور ترکیه است و این بر کسی پوشیده نیست. این درآمد برای یک فرد که تازه به بازار کار وارد شده و در فکر کاریابی در ترکیه است و تجربه کاری کمتر از سه سال دارد، میانگین ۶۱۵۳۵ لیر در سال است. از طرف دیگر فرد ارشد طراح مد و لباس با هشت سال سابقه کاری، میانگین ۱۰۶۰۲۵ لیر در سال درآمد خواهد داشت.

برای همین میانگین درآمد یک طراح مد و لباس در ترکیه را ۸۵۰۱۸ لیر در سال می دانند. این یعنی یک طراح مد، ۴۱ لیر در ساعت درآمد خواهد داشت. پیش بینی شده است که در پنج سال آینده یعنی تا سال ۲۰۲۵ حقوق و درآمد یک طراح مد و لباس در ترکیه، ۴۶ درصد افزایش پیدا کند و به میانگین ۱۲۴۳۴۲ لیر در سال برسد.

سوالات متداول رشته طراحی مد و لباس در ترکیه 

آیا می توان پس از اتمام رشته طراحی لباس در ترکیه مشغول به کار شد؟

بله، شما می توانید پس از اتمام تحصیلتان به مراکز که در این حوزه فعالیت می کنند مراجعه نموده و مشغول به فعالیت شوید.

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته طراحی مد و لباس کدام ها هستند؟

دانشگاه فنی استانبول بهترین و بعد از آن دانشگاه مرمره ، استانبول بیلیگی، یدتپه و آتیلیم می باشد.

آیا می توان در رشته طراحی مد و لباس بورسیه فول فاند شد؟

بله، می توانید در زمان ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه در بهمن ماه ثبت نام کرده و همچنین برای بورسیه دانشگاه های خصوصی نیز درخواست دهید.

در آمد رشته طراحی مد و لباس در ترکیه چقدر است؟

حدود ۱۰۰۰۰ لیر در ماه معادل ۳۰ میلیون تومان در ایران

 

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
119 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
زینب یگانه
زینب یگانه
10 ماه ها قبل

باسلام و خسته نباشید ببخشید دانشگاه قاضی آنتپ برای طراحی لباس دانشگاه خوبی نیست?

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  زینب یگانه
10 ماه ها قبل

سلام . دانشگاه قاضی آنتپ کلا دانشگاه خیلی خوبیه و سطح بالایی داره ولی در شهرش در حد استانبول و آنکارا خوب نیست و زیاد جو شهر با شهرهای ایران تفاوتی نداره .

نانی+
نانی+
9 ماه ها قبل

سلام
به جز دانشگاه هایی که معرفی کردید کردوم دانشگاه های دولتی تو رشته طراحی لباس دانشجو قبول میکنن؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نانی+
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز دانشگاه ها بسیار زیاد است و باید به صورت تخصصی بررسی کرد که چه دانشگاه هایی این رشته هارو ارائه میدن از دانشگاه های گفته شده دانشگاه مارمارا و فنی استانبول دولتی بوده و بسیار دانشگاه های تاپ هستند.

نگین احمدی
نگین احمدی
9 ماه ها قبل

وقتتون بخیر،دانشگاه اژه هم دانشگاه معروفی هست در رشته طراحی مد؟مدرکش معتبره؟میشه با مدرکش در اروپا یا امریکا کار کرد؟ه

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نگین احمدی
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز. کلا دانشگاه اژه ازمیر دانشگاه سطح بالایی هست. این دانشگاه در تمام کشور های جهان حتی ایران که فقط ۹ تا دانشگاه ترکیه رو قبول داره مورد تائید هست. با تحصیل در دانشگاه اژه ازمیر آینده خودتون رو از هر لحاظی تضمین میکنید .

پرنیان
پرنیان
پاسخ به  آرتان بورس تاپ
9 ماه ها قبل

سلام ببخشید من معدلم ۲۰بودوبخاطر علاقم اومدم رشته طراحی دوخت الانم پایه دهمم میخواستم بدونم برای بورسیه فول فاندسال دوازدهم بایداز مون بدیم؟ کتبی یاعملیه؟ واینکه با چه زبانی باید بورسیه گرفت ترکی یاانگلیسی؟ کدوم مهم تره؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  پرنیان
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
برای تحصیل در کشور ترکیه زبان ترکی به شما کمک بسزایی خواهد کرد، معدل و سن حائز اهمیت است.ثبت نام بورس تخصصی است که متخصصان ما با آن آشنایی کامل دارند،جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید۰۹۳۷۴۷۶۸۲۹۰

آناهیتا شهاوند
آناهیتا شهاوند
پاسخ به  آرتان بورس تاپ
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من دیپلم تجربی دارم.ولی به طراحی لباس علاقه ی زیادی دارم و طراحیم خ خوب میخاستم بدونم چطوری میشه تو آزمون شرکت کرد؟

artanmoghadam
artanmoghadam
پاسخ به  آناهیتا شهاوند
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر، این که شما چه دیپلمی دارین به رشته ای که برای تحصیل انتخاب کردید ارتباطی نداره و با دیپلم تجربی می توانید در هر رشته ای تحصیل نمایید. برای شرکت در آزمون مهمترین مسئله آماده شدن شماست. برای شرکت در کلاس های یوس یا اس ای تی با مشاوران ما در تماس باشید. تمامی کار های ثبت نام در آزمون و …. همکاران و کارشناسان ما انجام خواهند داد.

R
R
9 ماه ها قبل

سلام برای شرکت تو ازمونا حتما باید تافل داشته باشیم؟اگه ترکی بدونیم کافی نیست؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  R
9 ماه ها قبل

سلام برای تحصیل در ترکیه و یا شرکت در هر آزمونی نیاز به مدرک تافل و یا هیچ مدرک دیگری نیست. ولی پس از قبولی یا باید مدرک زبان با نمره مد نظر دانشگاه داشته باشید و یا در آزمون زبان دانشگاه نمره مناسب کسب نمایید.

بهار
بهار
پاسخ به  آرتان بورس تاپ
8 ماه ها قبل

سلام من سال یازدهمم و رشتم فتوگرافیک هستش ،میشه درباره آزمون oss توصیح بدید.با آزمون SAT نمیشه وارد این دانشگاه ها شد و بورسیه گرفت و اینکه حتما باید دو مرحله آزمون ورودی رو برای طراحی بدیم؟فقط مدرک تافل رو قبول میکنن یا آیلتس هم حساب میشه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  بهار
8 ماه ها قبل

دوست عزیز تمامی دانشگاه های ترکیه یا با آزمون SAT و یا با آزمون یوس دانشجو پذیرش می کنند. آزمون OSS برای اتباع ترک می باشد اگر شما پاسپورت ترکیه را داشته باشید یا به عبارتی وطن داشی ترکیه باشید می توانید در این آزمون شرکت کنید.

پرنیان.
پرنیان.
9 ماه ها قبل

سلام من معدلم ۲۰بود وبخاطر علاقم اومدم رشته طراحی دوخت الانم پایه دهمم میخواستم بدونم برای بورسیه فول فانددرترکیه معدل دهم یازدهم ودوازدهم مهمه؟ یانه فقط دوازدهم؟وآیازبان انگلیسی یاترکی باید خوب باشه؟ کدوم مهم تره که ازالان کارکنم؟ وسال دوازدهم باید آزموزنشوبدیم کتبیه یاعملی؟ وگرفتن بورسیه فول فاندآسونه؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  پرنیان.
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز رزومه ی قوی برای بورسیه حائز اهمیت است که سابقه ی تحصیلی و معدل بخش مهمی از این بورسیه می باشد،سن یکی از شاخص های مهم دیگر است، برای تحصیل در کشور ترکیه ما زبان ترکی را پیشنهاد میدهیم میتوانید در کلاس های تومر ما که مدرک آن می تواند بخشی از رزومه تان باشد شرکت کنید. ثبت نام در بورسیه کار بسیار تخصصی است که پیشنهاد میکنیم توسط متخصص انجام دهید، مسلما بخاطر تعداد بسیار شرکت کننده ها کار راحتی نیست در صورت نیاز با ما در تماس باشید۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

پری
پری
9 ماه ها قبل

سلام برای آزمون بورسیه میتونم سال دوازدهم آزمون بدم؟ ومعدل سال دهم ویازدهم ودوازدهم مهمه؟ یانه فقط دوازدهم؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  پری
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز شما می توانید در تمامی آزمون های ورودی شرکت کنید، و میتوانبد برای بورسیه ۱۰۰ درصد یا همان فول فاند ثبت نام کنید، معدل دوازدهم مهم است اما سابقه ی تحصیلی عالی بی تاثیر نیست در صورت نیاز به مشاوره با ما در تماس باشید ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

پریا
پریا
8 ماه ها قبل

سلام ببخشیدآزمونش کتبیه یا عملی؟ باید طراحی عالی باشه؟ هرسال چندنفربورسیه فول فاندمیشن؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  پریا
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز آزمون ورودی yos و SAT برای ورود به دانشگاهها وجود دارد که پس قبولی مصاحبه ی حضوری امتحان عملی صورت میگیرد. مهارت شاخص قابل توجهی است، ظرفیت پذیرش متفاوت است

کوثر
کوثر
8 ماه ها قبل

سلام برای بورسیه شدن درسن ۱۸سال می‌توان بورسیه شد؟یانه باید سن بالا ترباشد؟ آزمون بورسیه چجوری هستش؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  کوثر
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز سن پایین یک امتیاز محسوب می شود، برای ثبت نام در بورسیه ی ترکیه رزومه قوی و معدل لازم است

پرنیان
پرنیان
8 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید آیا برای گرفتن بورسیه فول فانددرترکیه مدرک زبان ترکی تاثیری دارد؟وآیامدرک طراحی تاثیری دارد؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  پرنیان
8 ماه ها قبل

سلام د,ست عزیز سپاس بله رزومه ی قوی تر کمک بیشتری میکند

پرنیان
پرنیان
8 ماه ها قبل

سلام خسته نباشیدچه مباحثی بایدبخونیم برای آزمون یوس دررشته طراحی لباس؟ازکجا باید شرکت کنیم درآزمون یوس؟آزمونش به زبان فارسی هست یاترکی؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  پرنیان
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز،آزمون یوس از سه بخش ریاضی ،هندسه و هوش تشکیل شده است که عموما به دزبان ترکی است که در برخی مواقع برخی دانشگاهها آن را به زبان انگلیسی هم ارائه می دهند.سایت های مخصوص ثبت نام دارند،همکاران ما می توانند شما در این امر یاری کنند ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

سمیه شیرانی
سمیه شیرانی
پاسخ به  پرنیان
8 ماه ها قبل

سلام من دیپلم طراحی دوخت ولباس دارم خیلی دوست دارم توی یکی از دانشگاههای استامبول ادامه تحصیل بدهم و مشغول به کار شوم زبان انگلیسی رو هم بلد نیستم میشه کمی راهنمایی کنید ممنون و نمرات دروس تخصصی بالای ۱۸,هستن .

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  سمیه شیرانی
8 ماه ها قبل

سلام . یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه که در شهر استانبول قرار دارد معمار سینان می باشد. شما میتوانید با کسب نمره بالا در آزمون SAT رشته طراحی دوخت و لباس این دانشگاه قبول شوید.

ziiiziiii
ziiiziiii
پاسخ به  پرنیان
3 ماه ها قبل

درود
۲۸سالمه و در زمینه خیاطی سه سال هست که اموزش میبینم،در حال حاضر رشته طراحی لباس ادر دانشگاه غیرانتفاعی هنر میخونم
من میتونم بورس بشم؟بخاطر سنم ممکنه نپذیرن؟سواس

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  ziiiziiii
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، بله متاسفانه یکی از شرایط بورسیه‌ی دانشگاه‌های ترکیه این است که زیر ۲۱سال باشید.

پریا
پریا
8 ماه ها قبل

سلام آیا آزمون یوس دررشته طراحی لباس سخته؟ چه درسایی باید بخونیم؟اصلامگه شرط معدل نیس پس چراآزمون داره؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  پریا
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز آزمون یوس یک آزمون عمومی اتباع خارجی برای تمام رشته های دانشگاهی است که در ترکیه ارئه می شود،دروس ریاضی و هندسه و هوش که منابع توسط دپارتمان ما ارائه می شود وآزمون ها و معدل و سن متقاضی هر سه شاخص های سنجش هستند.

تهمینه
تهمینه
8 ماه ها قبل

سلام روزبخیر میخواستم ببینم اگه بورسیه فول فاندبشیم درترکیه آیا بهمون خوابگاه هم میدن؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  تهمینه
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز، در خصوص بورسیه ی فول فاند شما علاوه بر تحصیل و زندگی رایگان کمک هزینه هم دریافت خواهید کرد.

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  تهمینه
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز بله وجود دارد این رشته با نام سینما و تلوزیون ارائه می شود.

تهمینه
تهمینه
8 ماه ها قبل

سلام الان من بایددروس ریاضی وهندسه وهوش ریاضی پایه دهم ازکسایی که رشته ریاضی هستن کارکنم؟نمیشه آزمون ندیم وباشرط معدل شرکت کنیم؟

تهمینه
تهمینه
8 ماه ها قبل

سلام میشه آزمون ندیم وبامعدل ۲۰بورسیه شیم؟

پرنیان
پرنیان
8 ماه ها قبل

آزمون تومرراحت تره یاآزمون یوس؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  پرنیان
8 ماه ها قبل

دوست عزیز این دو آزمون مباحث متفاوتی دارند، تومر آزمون زبان ترکی است و یوس بخشی ریاضی و هوش هم دارد

پریا
پریا
8 ماه ها قبل

سلام اگه خواسته باشیم همینجوری بریم دانشگاه استانبول طاهردانشگاه شهردیگش چقد پول لازم داره البته به پول ایران؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  پریا
8 ماه ها قبل

دوست عزیز دقیق متوجه سوالتون نشدم. ولی دانشگاه استانبول در داخل شهر استانبول قرار دارد و در شهر دیگری نیست .

Hoda
Hoda
پاسخ به  پریا
3 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید.من ۱۹سالمه و رشته ی دبیرستانم کاردانش در شاخه ی«خیاطی لباس شب و عروس»بودش و مثل رشته طراحی لباس که در شاخه فنی نیستش که به ما طراحی رو آموزش بدن خب تکلیف من چیه؟مطمئنن من در آزمون هایی ک درمورد طراحی هستش که بعدا از ما برای ورود میگیرن رو قبول نمیشم چون چیزی سردرنمیارم.باید برم اول طراحی رو بیرون آموزش ببینم بعد برای بورسیه اقدام کنم؟؟
و سوال دیگه ایی ک دارم اینکه وقتی بورسیه قبول شدیم و قرار شد کلاس اموزش زبان ترکی رو برگزار کنن ما تو این مدت یکسال باز هم تحت پوشش بورسیه هستیم یعنی هزینه زندگی و خوابگاه رو بورسیه میده یا تویه اون تایم مخارج خوابگاه از خودمونه؟؟و اصلا باید این کلاس هارو حضوری بریم حتما؟یا میشه ایران باشیم و انلاین آموزش ببینیم و بعدش برای آزمون برینم ترکیه آزمون رو بدیم؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید چون خیلی سردرگمم…

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Hoda
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، برای بورسیه شما باید معدل بالایی داشته باشید(بالای ۱۸) و رزومه‌ی خوب( علمی،کاری،مدارک زبان، سرتیفیکیت و…) داشتن مدرک تومر اجباری نیست،شما به مدت یکسال فرصت دارید تا زبان ترکی را به خوبی اموزش ببینید و بدو ورود به دانشگاه ازمون تعیین سطح بدید در صورتیکه نمره‌ کافی( حداقل ۷۰ از ۱۰۰) را نگیرید باید در کلاس های حاضرلیک شرکت کنید به مدت یکساله در این بازه زمانی اگر با بورسیه پذیرش گرفته باشید مخارج شما نیز شامل بورسیه می‌شود، در این مدت یکساله تا ثبت نام بورسیه، سعی کنید مدارک بیشتری بگیرید تا شانس شما برای گرفتن بورسیه بیشتر شود.

Hoda
Hoda
پاسخ به  آرتان بورس تاپ
2 ماه ها قبل

سلام مجدد.یعنی در اون یک سالی که از طرف بورسیه داریم کلاس اموزش زبان ترکی میریم دانشگاه نمیریم و بعد از یک سال آزمون زبان ترکی میدیم اگه نمره بالای ۷۰گرفتیم اونوقت میتونیم در کلاس های دانشگا حضور پیدا کنیم؟؟؟
من معدلم در سال اخر ۱۹بود و سال دوم ۱۸ و خورده ایی و سال اول ۱۷،یعنی چون سال اول دبیرستان ۱۷بوده معدلم امکان پذیزفته نشدنم هست؟؟؟

کوثر
کوثر
8 ماه ها قبل

سلام آزمون تومر روبدیم بدون اینکه آزمون یوس بدیم میشه بورسیه فول فاند بشیم؟من گیج شدم تروخدا کمکم کنید🥺الان من تومر روبدم میشه بورسیه فول فاند بشم؟

امیری
امیری
8 ماه ها قبل

سلام من مدیر آموزشگاه طراحی دوخت هستم می توانم برای کار به ترکیه بیایم وایا می توانم آموزشگاه تاسیس کنم

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  امیری
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . بله میتوانید این کارها را انجام دهید و قبلش بهتره برای خرید خانه یا اجاره خانه در ترکیه اقدام نمایید. بعد از این که اقامت گرفتید برای کارهای دیگر مانند پیدا کردن کار اقدام نمایید. برای طراحی دوخت در شهرهایی مانند استانبول میتوان به راحتی کار پیدا کرد.

تهمینه
تهمینه
8 ماه ها قبل

سلام آزمون تومر روبدیم بدون اینکه آزمون یوس بدیم میشه بورسیه فول فاند بشیم؟من گیج شدم تروخدا کمکم کنید🥺الان من تومر روبدم میشه بورسیه فول فاند بشم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  تهمینه
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز بورسیه فول فاند هیچ ارتباطی با هیچ آزمونی نداره این که شما نمره بالای یک آزمون حتی کنکور ایران رو داشته باشید فقط و فقط نمره مثبت حساب میشه و نیازی نیست که حتما نمره آزمون تومر و یا یوس داشته باشید.

تهمینه
تهمینه
8 ماه ها قبل

واقعا؟ 😍پس من اگه معدل پایه دهم ویازدهم ودوازدهمم بالاباشه ومدرک طراحی داشته باشم وهمچنین مدرک زبان ترکی میتونم بورسیه شم؟ کجاباید ثبت نام کنم اسممو برای قبولی دردانشگاه های ترکیه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  تهمینه
8 ماه ها قبل

بله این مواردی که گفتید شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه دارد. برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰ تماس بگیرید.

ارزو
ارزو
8 ماه ها قبل

سلام ببخشید من سال یازدهم رشته انسانی هستم اگه بخوام بورسیه رشته مد در ترکیه را بگیرم باید چیکار کنم ؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  ارزو
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز. باید در بهمن ماه اقدام به ثبت نام برای ترکیه بورسلاری کنید اما اگر امسال ثبت نام کنید به احتمال خیلی زیاد شما را قبول نککند . بهتر است سال دوازدهم برای بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید.

ارزو
ارزو
پاسخ به  آرتان بورس تاپ
8 ماه ها قبل

ممنون
یعنی برای رشته طراحی مد میتونم اقدام کنم ؟
ربطی به رشته ای که الان میخونم نداره ؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  ارزو
8 ماه ها قبل

بله میتونید اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

عطیه
عطیه
8 ماه ها قبل

سلام ببخشید میخواستم بپرسم که واسه رشته طراحی لباس که خواسته باشم بورسیه بگیرم حتما باید آزمون هایی مثل تومر یا یوس یا…. بدیم؟ یانه بدون آزمون میتونیم؟ فقط بامعدل بالا وروزمه قوی میشه بورسیه فول فاند شد؟ اگه میشه کامل توضیح بدین لطفا ممنونتون میشم

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  عطیه
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز، برای قبولی در رشته طراحی لباس می توانید از طریق آزمون یوس ، اس ای تی و حتی پذیرش بدون آزمون اقدام کنید. برای بورسیه فول فاند اگر معدل بالا و رزومه خوبی داشته باشید شانس قبولی شما بسیار زیاد خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر و تکمیلی با کارشناسان ما در تماس باشید و یا از طریق واتس آپ پیام ارسال نمایید.

عطیه
عطیه
8 ماه ها قبل

ممنون که جواب میدید😍پس بدون آزمون میشه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  عطیه
8 ماه ها قبل

خواهش میکنم وظیفه ما جواب دادن به شماست. بله بدون آزمون هم میشه. طراحی لباس جزو رشته هایی است که می توان به راحتی در دانشگاه های خصوصی پذیرش گرفت. اما دانشگاه های دولتی که این رشته را داشته باشند بسیار کم می باشد.

نگین باصری
نگین باصری
پاسخ به  آرتان بورس تاپ
7 ماه ها قبل

سلام.ببخشید یعنی دانشگاه های خصوصی هم فول فاند دارن؟؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نگین باصری
7 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . بله دانشگاه های خصوصی هم با شرایط خاصی بورسیه فول فاند ارائه می دن. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

عطیه
عطیه
8 ماه ها قبل

مثلا برای اینکه بورسیه فول فاند شد هم میشه بدون آزمون؟ یانه باید پول بدیم که بدون آزمون بورسیه بشیم وبریم دانشگاه استانبول درس بخونیم؟ شرمنده من انقد سوال میپرسم گیج شدم کلا🤦‍♀️وخیلی هم دوست دارم که حتما بورسیه فول فاند بشم برام دعاکنین🙏

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  عطیه
8 ماه ها قبل

برای قبولی از طریق فول فاند نیازی به شرکت یا نمره آزمون ها نیست . در بورسیه فول فاند فقط رزومه شما بررسی میگردد و اگر نمره خوبی ذر هر آزمونی کسب کرده باشید پوئن مثبت حساب می شود.

عطیه
عطیه
7 ماه ها قبل

سلام ببخشید برای بورسیه فاند ازاول بورسیه میشیم یانه باید بریم دانشگاهش ثبت نام بکنیم اگه دانشجو نمونه بودیم اون موقع مارو بورسیه میکنن؟

مریم
مریم
7 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید اگر بخواهیم بدون بورس بخونیم باز باید آزمون برای قبولی بدهیم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  مریم
7 ماه ها قبل

بله برای پذیرش عادی در دانشگاه های ترکیه باید در یکی از آزمون هاس یوس یا اس ای تی نمره قبولی کسب نمایید. البته میتوانید از طریق پذیرش بدون آزمون نیز اقدام نمایید، برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

رومینا
رومینا
7 ماه ها قبل

سلام روزتون بخیر
مم پایه دهم طراحی دوخت هستم برای بورس فول فاند داشتن مدرک بین المللی طراحی لباس از مجتمع فنی تهران تاثیر داره؟ و اینکه بین زبان انگلیسی و ترکی کدام امتیاز بالاتری داره؟ یا هردو؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  رومینا
7 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . بله همچنین مدرک و گواهی هایی میتواند تاثیر زیادی در قبولی شما داشته باشد. هر چقدر زبان های بیشتری تسلط داشته باشید نشان دهنده هوش بالای شما می باشد و کسانی که رزومه شما را بررسی میکنند خواهند فهمید که شما شخص باهوشی هستید. ولی اگر فقط یک زبان می توانید انتخاب کنید من به شما زبان ترکی استانبولی را پیشنهاد می دهم .

بهار
بهار
7 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر….یه سوال دارم….
راستش من سال دهم رشته‌ی انسانی هستم….به رشته‌ی طراحی لباس و کلا به دنیای مد و فشن خیلی دارم….آیا بورسیه‌ی فول فاند به رشته‌ای که الان میخونم ربطی داره؟
و میتونم بعد از اتمام این رشته‌ای که الان میخونم بتونم در رشته‌ی طراحی لباس وارد بشم و بورسیه‌ی فول فاند بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید🌹🙏🏻

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  بهار
7 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز اگر رشته تحصیلیتون با رشته ای که درخواست دادید یکی باشه مسئولان ترکیه بورسلاری به این نتیجه می رسند که شما از عمق وجودتان به این رشته علاقه دارید . بنابراین ممکن است شانستان بالا رود . اما با رشته انسانی هم میتوانید برای رشته طراحی لباس درخواست دهید.

تهمینه
تهمینه
7 ماه ها قبل

سلام ببخشید برای بورسیه فاند ازاول بورسیه میشیم یانه باید بریم دانشگاهش ثبت نام بکنیم اگه دانشجو نمونه بودیم اون موقع مارو بورسیه میکنن؟

پونه رفیع زاده افشار
پونه رفیع زاده افشار
7 ماه ها قبل

سلام من لیسانس رشته میکروبیولوژی هستم و ۲۷ سالمه و برای لیسانس یا ارشد طراحی لباس ترکیه میخوام اقدام کنم آیا شرایط سنی داره یا نه ؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  پونه رفیع زاده افشار
6 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر برای دوره ی کارشناسی ارشد نیاز به زیرشاخه ی لیسانس مرتبط داره و اینکه اگر در انتخاب دانشگاه و شهر حساسیت نداشته باشید ، امکانش وجود داره

دنیا
دنیا
7 ماه ها قبل

سلام ببخشید من در هنرستان رشته معماری خوندم ومعدل کل دیپلم ۱۸.۳۰است الان ترم اول معماری هستم آیا میتونم توی رشته طراحی ترکیه بورسیه بگیرم

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  دنیا
6 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
رشته ی تحصیلی دوران دبیرستان میتونه متفاوت باشه ، اما سن و معدل خیلی تاثیر گزاره و همینطور رزومه ی مرتبت با رشته ی مورد علاقه اتون

sd
sd
7 ماه ها قبل

سلام من اگه مدرک طراحی لباسمو از اموزشگاه بگیرم با رزومه قوی داشته باشم میتونم تو کشور ترکیه کار پیدا کنم?

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  sd
7 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
مشغول به کار شدن و کسب شغل مناسب علاوه بر مهارت های شغلی نیازمند مهارت های اجتماعی هم هست
برای کار در هر کشوری زبان بسیار اهمیت دارد و برای پیدا کردن مشاغل تخصصی، شخص کارجو باید دارای رزومه ی مهارتی و کاری باشد و صرف داشتن مدرک در هیچ جای دنیا تضمینی برای اشتغال نیست

ثمین
ثمین
7 ماه ها قبل

سلام من الان دهم میخونم رشتم گرافیکه اگه بخوام برا دو سال دیگه بورسیه بگیرم از دانشگاه ترکیه از الان باید چیکار کنم؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  ثمین
7 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
توصیه ی ما به شما اینه که معدل خودتون رو خیلی بالا ببرید و در مسابقات معتبر رتبه کسب کنید و مهارت های مرتبط دارای سرتیفیکیت کسب کنید

محيا حسيني
محيا حسيني
7 ماه ها قبل

سلام
براي رشته طراحي لباس ايا شرط سني وجود داره من ٣٨سالمه
٠٩٣٣٨٦٢٣١٨٠

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  محيا حسيني
7 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
تحصیل در دانشگاه های دولتی محدودیت سنی برای هر مقطع دارد اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی محدودیتی سنی وجود ندارد

الینا
الینا
6 ماه ها قبل

سلام آیا بعد از گرفتن دیپلم رشته طراحی لباس با نمره بالا(نوزده به بالا) و مدرک زبان آیلتس و مدرک زبان ترکی میتوان بورسیه فول فاند کشور ترکیه شد؟ چه کار دیگه میتونیم بکنیم که شانس بیشتری داشته باشیم؟!
بعد این که اگر همراه داشته باشیم هزینه های زندگی برای همراه چی؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  الینا
6 ماه ها قبل

با سلام و درود
بستگی به معدل شما دارد و رزومه خوب هرچقدر رزومه و انگیزه نامه شما بهتر باشد شانس قبولی بیشتری را دارید البته باید بگم که بورس رشته طراحی لباس فقط تا کار دانی هست و شما از سازمان بورسلاری ترکیه نمیتوانید تا کارشناسی بورس دریافت کنید

Romina
Romina
6 ماه ها قبل

سلام دوتا سوال داشتم
یک اینکه دانشگاه فنی استانبول همون IUT است؟
و اینکه برای تحصیل در رشته طراحی لباس بین دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه بیلگی کدوم از همه جهت بهتره؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Romina
6 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . دانشگاه فنی استانبول ITÜ یا همان istanbul technical university می باشد.
این دو دانشگاه با یکدیگر متفاوت است. دانشگاه بیلگی خصوصی بوده و فنی استانبول دولتی هر دو از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشند. اما قبولی در دانشگاه بیلگی آسان تر می باشد.

ندایوسفی
ندایوسفی
6 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر من فوق دیپلم طراحی دوخت رو دارم اگر که پرتفولیو قوی داشته باشم و همچنین کالکشن سازی خوبی داشته باشم میتونم دانشگاه ترکیه ثبتنام کنم با وجود اینکه ۳۲سالم باشه یا سن بالا رو نمیپزین؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  ندایوسفی
6 ماه ها قبل

با سلام و درود شما میتوانید
در داتنشگاه های خصوصی ترکیه
پزیرش بگیرید

آیسان احمدی
آیسان احمدی
6 ماه ها قبل

سلام ببخشید برای رشته ی طراحی مد دانشگاه نیشانتاشی رو چطور میبینید ؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  آیسان احمدی
6 ماه ها قبل

با سلام و درود دانشکاه نیشانتاشی یکی از بهترین دانشگاه ها در صنعت طراحی لباس است

مارال
مارال
6 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید من میخوام تو یه دانشگاه خصوصی بدون آزمون بخونم فقط ثبت نام کنم اوکی میشه؟چه نوع آزمونی باید بدم ترکی کامل بلدم

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  مارال
6 ماه ها قبل

برای قبولی در دانشگاه های خصوصی بدون آزمون، نیازی به شرکت در آزمون نیست ( متوجه سوالتون نشدم ) ولی برای دریافت بورسیه درصدی می توانید در آزمون های بورسیه دانشگاه ها مانند آژمون بورسیه دانشگاه آیدین و مدیپل شرکت کنید.

عطیه
عطیه
4 ماه ها قبل

باسلام وخسته نباشید
ببخشید من سال دهم رشته تجربی هستم چطور میتونم بورسیه فول باند درکشور ترکیه بشم وازچه زمانی و چه طریقی اقدام کنم ؟وچون رشتم تجربی هست به نظرتون میتونم موفق بشم یا تغییر رشته بدم و برم هنرستان بهتره؟(به طراحی لباس بشدت علاقهمندهستم)

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  عطیه
4 ماه ها قبل

با سلام و درود برای این رشته شما میتوانید فقط تا مقطع کاردانی بورسیه دریافتذکنید سنتون باید زیر ۲۱ سال باشد و از معدل و رزومه خوبی باید برخوردار باشید.

امینه
امینه
4 ماه ها قبل

سلام این شرایط فقط برای مدرک کارشناسی هستش. برای ارشد نیز دانشجو قبول میکنن؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  امینه
4 ماه ها قبل

با سلام و درود بله شما میتوانید برای ارشد رشته طراحی لباس در ترکیه پذیرش بگیرید پیشنهاد میشود با مشاوران ما در تماس باشید۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱

الی
الی
4 ماه ها قبل

سلام. ببخشید من ۲۳ سالمه. و سوالم اینه که آیا این سن خیلی دیره برای اقدام کردن برای بورسیه مقطع کارشناسی؟ و محدودیت سنی تا چند سال هست؟؟
و اینکه اگر برای ارشد کسی درخواست پذیرش داشته باشه، مدرک لیسانس چه رشته هایی مرتبط به حساب میاد؟؟ مثلا با توجه به اینکه رشته مدیریت مد در ارشد هست، آیا لیسانس مدیریت در ایران داشته باشیم برای ارشد میشه اقدام کرد بازم؟؟؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  الی
4 ماه ها قبل

با سلام و درود برای مقطع کارشناسی نهایت سن تا ۲۱ سال هست
در مورد سوال دومتون پیشنهاد میکنیم برای راهنمایی دقیق تر با شماره ی ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱

نسرین شریعتی
نسرین شریعتی
4 ماه ها قبل

سلام ببخشید من در ضمیمه دیزین لباس شب و عروس کار می کنم ،سنم ۵۰ ساله ایا می توانم برای بازار کار ترکیه اقدام کنم ،اگر می تونم چطور ، ممنون میشم راهنمایی کنید ،لازمه از اینجا مدارکی داشته باشم

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نسرین شریعتی
3 ماه ها قبل

سلام،وقت شما بخیر،شما با کارشناسان ما در واحد کاریابی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

عسل
عسل
2 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید میشه رشته ی طراحی لباس شهریه دانشگاه مارمارا در استانبول رو لطف کنین و اینکه اگه دیپلم تجربی داشته باشیم قبول میکنن؟ و حتما باید تافل داشته باشیم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  عسل
2 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، پذیرشدانشگاه مارمارا خیلی سخت و دشوار است و همچنین رشته‌هایی مثل طراحی لباس بیشتر در دانشگاه‌های خصوصی است، یکی از بهترین دانشگاه‌ها با رشته‌ی طراحی لباس دانشگاه نیشان تاشی است، البته دانشگاه ساکاریا نیز این رشته را دارد اما دوساله و یا در واقع فقط در مقطع کاردانی.

عسل
عسل
2 ماه ها قبل

سلام میشه یه دانشگاهی معرفی کنین دولتی باشه قیمت پایین تر باشه شهریه ها برا طراحی لباس

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  عسل
2 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، بصورت کلی دانشگاه‌های دولتی شهریه‌های پایینی دارند، دانشگاه ساکاریا رشته‌ی طراحی مد و لباس دارد اما فقط در مقطع کاردانی و دوساله‌ است.

رها خلجی
رها خلجی
2 ماه ها قبل

دانشگاه های ترکیه رشته ی مربوط به استایل هم داره ؟ و اگه داره اونم آزمون عملی داره ؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  رها خلجی
2 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر خانم خلجی،بله رشته‌ی طراحی مد هم در دانشگاه‌های ترکیه است، اینکه دانشگاهی این رشته را داشته باشه و ازمون عملی هم داشته باشد بستگی به دانشگاه دارد.

پریا
پریا
2 ماه ها قبل

باسلام
من مدرک کارشناسی ارشد طراحی لباس با معدل ۱۸.۵ومدرک دیپلم فنی طراحی دوخت و لیسانس مرتبط دارم و همچنین دیپلم طراحی گرافیک هم از فنی حرفه ای گرفتم مدرک مربیگری فنی حرفه ای هم واسه اموزش طراحی و خیاطی دارم زبان انگلیسی هم متوسط بلدم
بنظر شما با ۲۹ سال سن امکان بورسیه دکترا دارم یا خیر؟
واینکه باید مقاله هم داشته باشم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  پریا
1 ماه قبل

سلم دوست عزیز برای گرفتن بورسیه مقطع دکتری داشتن مدرک زبان و مقاله برای رزومه خیلی به شما کمک میکنه

نگار جاودانی
نگار جاودانی
2 ماه ها قبل

سلام
من سال دهم طراحی دوخت هستم و زبان ترکیم عالی هست
برای آزمون های عملی، باید کجا و چه روز هایی اقدام کنم؟
و من میخوام بورسیه صد در صد بشم باید چکار کنم؟ و همینطور شنیدم ترکیه به دانشجوهایی که بورسیه صد در صد هستن از لحاظ مالی کمک میکنه آیا درسته این خبر یا نه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نگار جاودانی
1 ماه قبل

سلام دوست عزیز بله درسته شما سالی که میخایین اقدام کنید برای بورسیه فولفاند باید تحقیق کنید که این رشته ارایه شده در اون سال یا خیر و از طریق سایت ترکیه بورسلاری باید ثبت نام کنید

.
.
2 ماه ها قبل

سلام من رشته ی fashion design رو توی استانبول میخواستم . اگه اقامت داشته باشم هم نیاز به ازمون ورودی هست؟ و دنبال دانشگاه خصوصیم شهریه هم مهم نیست بین دانشگاه Bilgi و nisantasi کدوم بهتره و تدریس به انگلیسیه

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  .
1 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر، ما بدون ازمون برای شما پذیرش میگیریم، یکی از بهترین دانشگاه ها را برای این رشته، نیشان تاشی است، با موسسه ی ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند.

علی
علی
28 روزها قبل

سلام
آیا در شهر آنکارا هم دانشگاه برای رشته طراحی لباس یا طراحی دوخت هست؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  علی
27 روزها قبل

سلام آقای حسینی وقت بخیر. خیر در دانشگاه های آنکارا این رشته ارائه نشده است. اکثر دانشگاه ها در استانبول هستند.

M.M
M.M
22 روزها قبل

سلام وقتتون بخیر .
من سال یازدهم رشته گرافیک تحصیل میکنم و میخوام بدونم میتونم توی دانشگاه دولی رشته طراحی لباس بخونم

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  M.M
21 روزها قبل

سلام وقت بخیر. بله بعد از به اتمام رساندن پایه دوازدهم می توانید برای اخذ پذیرش اقدام کنید.

آوا
آوا
18 روزها قبل

سلام وقت بخیر من دیپلم ریاضی دارم و کارشناسی حقوق میخوام بدونم میتونم در این رشته تحصیل کنم بدون مدرک زبان؟؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  آوا
17 روزها قبل

سلام خانم بیگی وقت بخیر. بله امکانپذیر است. لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید.

Razi
Razi
2 روزها قبل

کمپانی ها و موسسه هایی که تو زمینه طراحی پارچه نیرو میگیرن رو معرفی میکنید؟ و اینکه میشه غیر حضوری براشون رزومه ایمیل کرد؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  Razi
1 روز قبل

سلام وقت بخیر. موسسه تا اطلاع ثانوی در زمینه کاریابی فعالیت ندارد.