a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

طراحی لباس در ترکیه

طراحی لباس در ترکیه

محال است کسی شهرت کشور ترکیه در زمینه طراحی مد و لباس را نشنیده باشد. ترکیه را اتوپیای طراحان مد و لباس می دانند. برای همین تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه نیز به همان اندازه طرفدار و خواهان دارد. اگر شما نیز ترکیه را برای تحصیل رشته طراحی لباس انتخاب کرده اید، به شما تبریک می گوییم. بهترین و مناسب ترین جا را برای آینده ی شغلی خود انتخاب کرده اید. همانطور که میدانید تعدادی از بهترین برندهای طراحی مد و لباس از جمله olley، oasis، sunman و … مربوط به این کشور است. با ما همراه باشید تا هر آنچه در مورد رشته طراحی لباس در ترکیه مورد نیاز است را به شما بگوییم.

اهمیت این مسئله اینجاست که به ندرت در دانشگاههای داخل کشور می توانید به تحصیل در این رشته مشغول شوید. در کنار این بازار کار طراحان مد و لباس در ایران به اندازه ترکیه مناسب و مشهور نیست. برای همین است که تحصیل در ترکیه در رشته طراحی لباس برای دانشجوهای ایرانی بهترین گزینه است. دانشگاههای معتبر جهانی در این رشته، مدرک بین المللی، بازار کار بسیار خوب، بورسیه های تحصیلی، نزدیکی به کشور ایران، هزینه های زندگی مشابه و حقوق و مزایای بیشتر زمینه را برای رفتن کاملا فراهم کرده است.

شرایط تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه

تحصیل در رشته طراحی لباس در ترکیه بسیار جذاب و لذت بخش است. این یک شاخه ی هنری محسوب می شود که فراز و نشیب های خاص خود را دارد. اما برای کسانی که با علاقه و پشتکار به این رشته وارد می شوند، هرچه مدت تحصیل طولانی تر باشد، هم بیشتر یاد خواهند گرفت و هم بیشتر به آنها خوش خواهد گذشت. آزمون ورودی به دانشگاهها برای طراحی لباس در ترکیه یک آزمون مهارت یا طراحی عملی است. در این آزمون دانشجویان را در از لحاظ داشتن خلاقیت هنری برای ورود به این عرصه محک می زنند. در اینجا، شرط اول دانشگاهی است که می خواهید در آن تحصیل کنید، چون ملاک ورودی دانشگاههای مختلف متفاوت است. یک دانشگاه ملاک خود را آزمون پرسپکتیو، دیگری بر اساس نمونه کارها و رزومه و دیگری بر مبنای اصول رنگ شناسی قرار داده است. در حالت کلی می توان گفت در دو بخش آزمون مهارت عملی از متقاضیان رشته طراحی لباس در ترکیه گرفته می شود:

 1. مرحله ی اول را تست طراحی می نامند. در این مرحله قدرت دست و ترسیم دانشجو اندازه گرفته می شود. بدین صورت که آیا دانشجو آنچه که می بیند را می تواند به درستی روی کاغذ بیارود.
 2. مرحله دوم طراحی ذهنی نام دارد. تا حدودی مشابه به آزمون اسکیس در ورودی مقطع ارشد رشته هایی مانند معماری و طراحی شهری است. در این مرحله به شما یک شی یا سابجکت داده می شود و از شما می خواهند تا واقعه یا مفهومی را در ارتباط با آن به تصویر بکشید. مسلما این مرحله قدرت تخیل و خلاقیت دانشجوها را نشان می دهد. برای همین مقداری پیچیده تر است و تا حدودی می توان گفت که مهمتر نیز هست.

در کنار اینها شرایط کلی برای پذیرش در دانشگاههای ترکیه برای رشته طراحی لباس و مدارک لازم به شرح زیر است:

 • مدرک دیپلم
 • ریزنمرات دوره دیپلم
 • داشتن مدرک زبان تافل حداقل نمره ۷۵
 • مدرک دیپلم بالای ۱۴
 • ۲ قطعه عکس پرسنلی
 • فتوکپی و اسکن از پاسپورت

بورسیه طراحی لباس در ترکیه

بورسیه رشته طراحی لباس در ترکیه

قطعا فرصت های بی نظیری در قالب بورسیه تحصیلی برای رشته طراحی لباس در ترکیه وجود دارد که می توانید برای آنها اقدام کنید. هرچه سابقه کار و میزان تسلط شما بر آزمون های ورودی و معیارهای انتخاب دانشجوها بیشتر باشد، شانس قبولی شما نیز بیشتر خواهد بود. خلاقیت و قدرت ترسیم دو ابزار مهم برای موفقیت در این رشته است. پس بهتر است اگر نمونه کار یا رزومه ی خاصی دارید حتما آن را به دانشگاه محل تحصیل ارائه دهید. مقطع لیسانس رشته طراحی لباس در ترکیه ۴ ساله و مدرک ارشد آن ۲ ساله است. البته دوره های ۶ ترمه و سه تا شش ساله برای طراحی لباس نیز وجود دارند. اگر می خواهید بورس دانشگاه‌های ترکیه را برای رشته طراحی لباس بگیرید رزومه ی خوبی از خود نشان دهید. بعنوان مثال دانشگاه طراحی مد به ده درصد از دانشجوهای بین الملل تخفیف های آموزشی و بورسیه های ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی ارائه می دهد. آزمون OSS از آزمون های مهم در گرفتن بورسیه ی این دانشگاه است. برای گرفتن بورسیه، داشتن سابقه کار، نمونه طراحی، مدرک زبان با نمره بالا، معدل بالا و انگیزه نامه قوی مزیت محسوب می شوند.

نکته مهم: برای گرفتن بورسیه فول فاند ۱۰۰% می توانید در بهمن ماه هر سال اقدام نمایید. سازمان turkiyeburslari رزومه شما را بررسی خواهند کرد و شما را در یکی از دانشگاه هایی که انتخاب کرده اید، بورسیه کامل خواهند کرد.

هزینه رشته طراحی لباس در ترکیه

همانطور که در بالا نیز ذکر شد، دوره هی دانشگاهی مختلف با مدت زمان های مختلف برای رشته طراحی لباس در ترکیه وجود دارد پس طبیعی است که رنج شهریه ها نیز متفاوت باشد. اما به طور میانگین می توان گفت که هزینه تحصیل این رشته در ترکیه معادل ۱۳۰۰۰ دلار تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال است. این مقدار برای دانشگاه یدی تپه در حد ۹۵۰۰ دلار و برای دانشگاه بیلگی ۸۱۰۰ دلار در سال است. البته مقدار به روز شده ی شهریه ها را باید از وبسایت رسمی دانشگاهها گرفت. شاید در نگاه اول این هزینه ها بالا به نظر برسند اما مدرک طراحی لباس از دانشگاههای ترکیه به حدی معتبر و ارزشمند هستند که می توان آن را برای بسیاری از مراکز طراحی لباس مطرح در سطح دنیا فرستاد. بعضا دوره های مشترکی میان دانشگاههای ترکیه و دیگر کشورها مانند ایتالیا، آمریکا و … برگزار می شود که مانند یک فرصت تکرارنشدنی برای دانشجویان طراحی لباس به حساب می آیند.
در کنار شهریه هایی که باید پرداخت کنید، هزینه ی اقامت و زندگی در ترکیه نیز مهم است. برای تمام دانشجویان بین الملل که مشغول به تحصیل در رشته طراحی لباس در ترکیه می شوند، ماهانه میانگین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار برای ماندن در خانه اجاره ای و ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار برای خرید کتاب و وسایل لازم تحصیل لازم است. البته تمام دانشجویان بین الملل می توانند با ارائه کارت دانشجویی از تخفیف های حمل و نقل درون شهری و استفاده از امکانات و تسهیلات برخوردار شوند.

رشته طراحی لباس در دانشگاههای ترکیه

دانشگاه طراحی لباس در ترکیه

دانشگاههای مختلف در ترکیه رشته طراحی لباس و طراحی مد را ارائه می دهند. در این میان بهترین های آنان در استانبول وجود دارند. در ادامه تعدادی از بهترین دانشگاههای ترکیه را برای تحصیل در این رشته معرفی کرده ایم:

 • دانشگاه بیلگی استانبول: از معروف ترین دانشگاهها برای تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه است. دوره های مشترک این دانشگاه با دانشگاههای معتبر دنیا، طرفداران زیادی دارد.
 • بچلر استودیو استانبول
 • دانشگاه IED استانبول
 • دانشگاه Anadolu که در آن دوره های طراحی مد و لباس ارائه می شود.
 • دانشگاه مال تپه
 • مدرسه مد استانبول
 • دانشگاه اوکان
 • دانشگاه آتیلیم ترکیه: در این دانشگاه گرایش طراحی مد و پارچه وجود دارد.
 • دانشگاه یدی تپه: این دانشگاه در استانبول قرار دارد و گرایش طراحی مد و نساجی در آن ارائه می شود.
 • دانشگاه هنرهای زیبا که هم در استانبول و هم در ازمیر وجود دارد.
 • دانشگاه آیدین استانبول: اینجا یک دانشگاه خصوصی است که برای رشته طراحی مد و لباس شهرت زیادی دارد.
 • دانشگاه بیلکنت: گرایش مد یکی از گرایش های اصلی طراحی است که در این دانشگاه ارائه می شود.
 • دانشگاه مارمارا: تعدادی از بهترین طراحان مد و لباس از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
 • و…

بهترین دانشگاه های ترکیه برای رشته طراحی مد و لباس و شرایط پذیرش در آن به ترتیب زیر می باشد:

 1. دانشگاه فنی استانبول: ششمین دانشگاه برتر ترکیه (کسب حداقل نمره ۱۲۰۰ در آزمون SAT)
 2. دانشگاه مرمره: دومین دانشگاه بزرگ ترکیه (شرکت در آزمون یوس خود دانشگاه)
 3. دانشگاه بیلیگی استانبول: یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه تاسیس شده توسط بنیاد آموزش علم و فرهنگ در استانبول تاسیس شده است (کسب حداقل نمره ۱۰۰۰ در آزمون SAT)
 4. دانشگاه یدیتپه: جز ۱۰ دانشگاه برتر خصوصی ترکیه می باشد (نتایج آزمون SAT و ACT)
 5. دانشگاه آتیلیم: هفتمین دانشگاه خصوصی برتر ترکیه (نتیجه آزمون SAT)

طراحی لباس در ترکیهبازار کار رشته طراحی لباس در ترکیه

بازار کار برای فارغ التحصیلان رشته طراحی لباس در ترکیه بیش از هر رشته ی دیگری داغ است. چون طراحی مد و لباس در این کشور نقش یک صنعت را دارد و برندهای ترکی در رقابت سختی با دیگر برندهای مشهور جهان قرار دارند. برای همین شما بعد از فارغ التحصیلی می توانید به صورت خصوصی مرکز طراحی مد و لباس خود را اندازی کنید و یا به عنوان بخشی کوچک در دیگر مراکز طراحی مد و لباس مشغول به کار شوید. فرصت های شغلی زیادی برای این رشته وجود دارد که از جمله آنها می توان به طراح لباس، مسئول فروش، بازاریاب، مدیر خرده فروشی مد، طراح مد، تصویرساز مد، مدل، تصویرساز لباس، مدیر فروشگاه، مدیر اجرایی و … اشاره کرد. ما بعد از فارغ التحصیلی می توانید در شغل های زیر فعالیت داشته باشید:

 • طراح مد
 • طراح نساجی
 • طراح لباس
 • الگوساز
 • طراح پارچه
 • مشاور مد
 • روزنامه نگار مذ
 • طراح لوازم جانبی
 • هماهنگ کننده و مجری
 • تصویرگر مد

درامد طراح لباس در ترکیه

درآمد رشته طراحی لباس در ترکیه

همانطور که گفته شد طراحی مد و لباس از رشته های پردرآمد در کشور ترکیه است و این بر کسی پوشیده نیست. این درآمد برای یک فرد که تازه به بازار کار وارد شده و در فکر کاریابی در ترکیه است و تجربه کاری کمتر از سه سال دارد، میانگین ۶۱۵۳۵ لیر در سال است. از طرف دیگر فرد ارشد طراح مد و لباس با هشت سال سابقه کاری، میانگین ۱۰۶۰۲۵ لیر در سال درآمد خواهد داشت.

برای همین میانگین درآمد یک طراح مد و لباس در ترکیه را ۸۵۰۱۸ لیر در سال می دانند. این یعنی یک طراح مد، ۴۱ لیر در ساعت درآمد خواهد داشت. پیش بینی شده است که در پنج سال آینده یعنی تا سال ۲۰۲۵ حقوق و درآمد یک طراح مد و لباس در ترکیه، ۴۶ درصد افزایش پیدا کند و به میانگین ۱۲۴۳۴۲ لیر در سال برسد.

سوالات متداول رشته طراحی مد و لباس در ترکیه 

آیا می توان پس از اتمام رشته طراحی لباس در ترکیه مشغول به کار شد؟

بله، شما می توانید پس از اتمام تحصیلتان به مراکز که در این حوزه فعالیت می کنند مراجعه نموده و مشغول به فعالیت شوید.

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته طراحی مد و لباس کدام ها هستند؟

دانشگاه فنی استانبول بهترین و بعد از آن دانشگاه مرمره ، استانبول بیلیگی، یدتپه و آتیلیم می باشد.

آیا می توان در رشته طراحی مد و لباس بورسیه فول فاند شد؟

بله، می توانید در زمان ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه در بهمن ماه ثبت نام کرده و همچنین برای بورسیه دانشگاه های خصوصی نیز درخواست دهید.

در آمد رشته طراحی مد و لباس در ترکیه چقدر است؟

حدود ۱۰۰۰۰ لیر در ماه معادل ۳۰ میلیون تومان در ایران

 

103 دیدگاه

 • زینب یگانه پاسخ سپتامبر 3, 2020 در 3:16 ب.ظ

  باسلام و خسته نباشید ببخشید دانشگاه قاضی آنتپ برای طراحی لباس دانشگاه خوبی نیست?

 • نانی+ پاسخ سپتامبر 29, 2020 در 8:49 ب.ظ

  سلام
  به جز دانشگاه هایی که معرفی کردید کردوم دانشگاه های دولتی تو رشته طراحی لباس دانشجو قبول میکنن؟

 • نگین احمدی پاسخ اکتبر 4, 2020 در 3:03 ب.ظ

  وقتتون بخیر،دانشگاه اژه هم دانشگاه معروفی هست در رشته طراحی مد؟مدرکش معتبره؟میشه با مدرکش در اروپا یا امریکا کار کرد؟ه

   • پرنیان پاسخ اکتبر 19, 2020 در 11:58 ب.ظ

    سلام ببخشید من معدلم ۲۰بودوبخاطر علاقم اومدم رشته طراحی دوخت الانم پایه دهمم میخواستم بدونم برای بورسیه فول فاندسال دوازدهم بایداز مون بدیم؟ کتبی یاعملیه؟ واینکه با چه زبانی باید بورسیه گرفت ترکی یاانگلیسی؟ کدوم مهم تره؟

    • artanmoshaver پاسخ اکتبر 20, 2020 در 12:04 ب.ظ

     سلام دوست عزیز
     برای تحصیل در کشور ترکیه زبان ترکی به شما کمک بسزایی خواهد کرد، معدل و سن حائز اهمیت است.ثبت نام بورس تخصصی است که متخصصان ما با آن آشنایی کامل دارند،جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید۰۹۳۷۴۷۶۸۲۹۰

 • R پاسخ اکتبر 7, 2020 در 10:35 ب.ظ

  سلام برای شرکت تو ازمونا حتما باید تافل داشته باشیم؟اگه ترکی بدونیم کافی نیست؟

   • بهار پاسخ نوامبر 15, 2020 در 11:01 ق.ظ

    سلام من سال یازدهمم و رشتم فتوگرافیک هستش ،میشه درباره آزمون oss توصیح بدید.با آزمون SAT نمیشه وارد این دانشگاه ها شد و بورسیه گرفت و اینکه حتما باید دو مرحله آزمون ورودی رو برای طراحی بدیم؟فقط مدرک تافل رو قبول میکنن یا آیلتس هم حساب میشه؟

 • پرنیان. پاسخ اکتبر 23, 2020 در 12:58 ب.ظ

  سلام من معدلم ۲۰بود وبخاطر علاقم اومدم رشته طراحی دوخت الانم پایه دهمم میخواستم بدونم برای بورسیه فول فانددرترکیه معدل دهم یازدهم ودوازدهم مهمه؟ یانه فقط دوازدهم؟وآیازبان انگلیسی یاترکی باید خوب باشه؟ کدوم مهم تره که ازالان کارکنم؟ وسال دوازدهم باید آزموزنشوبدیم کتبیه یاعملی؟ وگرفتن بورسیه فول فاندآسونه؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 26, 2020 در 5:15 ق.ظ

   سلام دوست عزیز رزومه ی قوی برای بورسیه حائز اهمیت است که سابقه ی تحصیلی و معدل بخش مهمی از این بورسیه می باشد،سن یکی از شاخص های مهم دیگر است، برای تحصیل در کشور ترکیه ما زبان ترکی را پیشنهاد میدهیم میتوانید در کلاس های تومر ما که مدرک آن می تواند بخشی از رزومه تان باشد شرکت کنید. ثبت نام در بورسیه کار بسیار تخصصی است که پیشنهاد میکنیم توسط متخصص انجام دهید، مسلما بخاطر تعداد بسیار شرکت کننده ها کار راحتی نیست در صورت نیاز با ما در تماس باشید۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

 • پری پاسخ اکتبر 23, 2020 در 7:58 ب.ظ

  سلام برای آزمون بورسیه میتونم سال دوازدهم آزمون بدم؟ ومعدل سال دهم ویازدهم ودوازدهم مهمه؟ یانه فقط دوازدهم؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 26, 2020 در 5:27 ق.ظ

   سلام دوست عزیز شما می توانید در تمامی آزمون های ورودی شرکت کنید، و میتوانبد برای بورسیه ۱۰۰ درصد یا همان فول فاند ثبت نام کنید، معدل دوازدهم مهم است اما سابقه ی تحصیلی عالی بی تاثیر نیست در صورت نیاز به مشاوره با ما در تماس باشید ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

 • پریا پاسخ اکتبر 26, 2020 در 7:48 ب.ظ

  سلام ببخشیدآزمونش کتبیه یا عملی؟ باید طراحی عالی باشه؟ هرسال چندنفربورسیه فول فاندمیشن؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 28, 2020 در 12:14 ب.ظ

   سلام دوست عزیز آزمون ورودی yos و SAT برای ورود به دانشگاهها وجود دارد که پس قبولی مصاحبه ی حضوری امتحان عملی صورت میگیرد. مهارت شاخص قابل توجهی است، ظرفیت پذیرش متفاوت است

 • کوثر پاسخ اکتبر 27, 2020 در 12:45 ق.ظ

  سلام برای بورسیه شدن درسن ۱۸سال می‌توان بورسیه شد؟یانه باید سن بالا ترباشد؟ آزمون بورسیه چجوری هستش؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 28, 2020 در 12:23 ب.ظ

   سلام دوست عزیز سن پایین یک امتیاز محسوب می شود، برای ثبت نام در بورسیه ی ترکیه رزومه قوی و معدل لازم است

 • پرنیان پاسخ اکتبر 27, 2020 در 5:01 ب.ظ

  سلام خسته نباشید آیا برای گرفتن بورسیه فول فانددرترکیه مدرک زبان ترکی تاثیری دارد؟وآیامدرک طراحی تاثیری دارد؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 28, 2020 در 12:24 ب.ظ

   سلام د,ست عزیز سپاس بله رزومه ی قوی تر کمک بیشتری میکند

 • پرنیان پاسخ اکتبر 30, 2020 در 12:08 ب.ظ

  سلام خسته نباشیدچه مباحثی بایدبخونیم برای آزمون یوس دررشته طراحی لباس؟ازکجا باید شرکت کنیم درآزمون یوس؟آزمونش به زبان فارسی هست یاترکی؟

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 1, 2020 در 6:45 ق.ظ

   سلام دوست عزیز،آزمون یوس از سه بخش ریاضی ،هندسه و هوش تشکیل شده است که عموما به دزبان ترکی است که در برخی مواقع برخی دانشگاهها آن را به زبان انگلیسی هم ارائه می دهند.سایت های مخصوص ثبت نام دارند،همکاران ما می توانند شما در این امر یاری کنند ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

  • سمیه شیرانی پاسخ نوامبر 16, 2020 در 6:57 ب.ظ

   سلام من دیپلم طراحی دوخت ولباس دارم خیلی دوست دارم توی یکی از دانشگاههای استامبول ادامه تحصیل بدهم و مشغول به کار شوم زبان انگلیسی رو هم بلد نیستم میشه کمی راهنمایی کنید ممنون و نمرات دروس تخصصی بالای ۱۸,هستن .

  • ziiiziiii پاسخ مارس 29, 2021 در 3:23 ق.ظ

   درود
   ۲۸سالمه و در زمینه خیاطی سه سال هست که اموزش میبینم،در حال حاضر رشته طراحی لباس ادر دانشگاه غیرانتفاعی هنر میخونم
   من میتونم بورس بشم؟بخاطر سنم ممکنه نپذیرن؟سواس

   • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 11:51 ق.ظ

    سلام وقت شما بخیر، بله متاسفانه یکی از شرایط بورسیه‌ی دانشگاه‌های ترکیه این است که زیر ۲۱سال باشید.

 • پریا پاسخ اکتبر 30, 2020 در 12:11 ب.ظ

  سلام آیا آزمون یوس دررشته طراحی لباس سخته؟ چه درسایی باید بخونیم؟اصلامگه شرط معدل نیس پس چراآزمون داره؟

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 1, 2020 در 6:48 ق.ظ

   سلام دوست عزیز آزمون یوس یک آزمون عمومی اتباع خارجی برای تمام رشته های دانشگاهی است که در ترکیه ارئه می شود،دروس ریاضی و هندسه و هوش که منابع توسط دپارتمان ما ارائه می شود وآزمون ها و معدل و سن متقاضی هر سه شاخص های سنجش هستند.

 • تهمینه پاسخ اکتبر 31, 2020 در 4:22 ب.ظ

  سلام روزبخیر میخواستم ببینم اگه بورسیه فول فاندبشیم درترکیه آیا بهمون خوابگاه هم میدن؟

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 1, 2020 در 7:12 ق.ظ

   سلام دوست عزیز، در خصوص بورسیه ی فول فاند شما علاوه بر تحصیل و زندگی رایگان کمک هزینه هم دریافت خواهید کرد.

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 1, 2020 در 7:17 ق.ظ

   سلام دوست عزیز بله وجود دارد این رشته با نام سینما و تلوزیون ارائه می شود.

 • تهمینه پاسخ نوامبر 1, 2020 در 11:10 ق.ظ

  سلام الان من بایددروس ریاضی وهندسه وهوش ریاضی پایه دهم ازکسایی که رشته ریاضی هستن کارکنم؟نمیشه آزمون ندیم وباشرط معدل شرکت کنیم؟

 • تهمینه پاسخ نوامبر 1, 2020 در 12:03 ب.ظ

  سلام میشه آزمون ندیم وبامعدل ۲۰بورسیه شیم؟

 • پرنیان پاسخ نوامبر 1, 2020 در 12:09 ب.ظ

  آزمون تومرراحت تره یاآزمون یوس؟

  • artanmoshaver پاسخ نوامبر 3, 2020 در 12:32 ب.ظ

   دوست عزیز این دو آزمون مباحث متفاوتی دارند، تومر آزمون زبان ترکی است و یوس بخشی ریاضی و هوش هم دارد

 • پریا پاسخ نوامبر 2, 2020 در 10:29 ب.ظ

  سلام اگه خواسته باشیم همینجوری بریم دانشگاه استانبول طاهردانشگاه شهردیگش چقد پول لازم داره البته به پول ایران؟

  • Hoda پاسخ آوریل 23, 2021 در 8:16 ب.ظ

   سلام خسته نباشید.من ۱۹سالمه و رشته ی دبیرستانم کاردانش در شاخه ی«خیاطی لباس شب و عروس»بودش و مثل رشته طراحی لباس که در شاخه فنی نیستش که به ما طراحی رو آموزش بدن خب تکلیف من چیه؟مطمئنن من در آزمون هایی ک درمورد طراحی هستش که بعدا از ما برای ورود میگیرن رو قبول نمیشم چون چیزی سردرنمیارم.باید برم اول طراحی رو بیرون آموزش ببینم بعد برای بورسیه اقدام کنم؟؟
   و سوال دیگه ایی ک دارم اینکه وقتی بورسیه قبول شدیم و قرار شد کلاس اموزش زبان ترکی رو برگزار کنن ما تو این مدت یکسال باز هم تحت پوشش بورسیه هستیم یعنی هزینه زندگی و خوابگاه رو بورسیه میده یا تویه اون تایم مخارج خوابگاه از خودمونه؟؟و اصلا باید این کلاس هارو حضوری بریم حتما؟یا میشه ایران باشیم و انلاین آموزش ببینیم و بعدش برای آزمون برینم ترکیه آزمون رو بدیم؟؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید چون خیلی سردرگمم…

   • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 24, 2021 در 10:43 ق.ظ

    سلام وقت شما بخیر، برای بورسیه شما باید معدل بالایی داشته باشید(بالای ۱۸) و رزومه‌ی خوب( علمی،کاری،مدارک زبان، سرتیفیکیت و…) داشتن مدرک تومر اجباری نیست،شما به مدت یکسال فرصت دارید تا زبان ترکی را به خوبی اموزش ببینید و بدو ورود به دانشگاه ازمون تعیین سطح بدید در صورتیکه نمره‌ کافی( حداقل ۷۰ از ۱۰۰) را نگیرید باید در کلاس های حاضرلیک شرکت کنید به مدت یکساله در این بازه زمانی اگر با بورسیه پذیرش گرفته باشید مخارج شما نیز شامل بورسیه می‌شود، در این مدت یکساله تا ثبت نام بورسیه، سعی کنید مدارک بیشتری بگیرید تا شانس شما برای گرفتن بورسیه بیشتر شود.

    • Hoda پاسخ می 3, 2021 در 3:09 ق.ظ

     سلام مجدد.یعنی در اون یک سالی که از طرف بورسیه داریم کلاس اموزش زبان ترکی میریم دانشگاه نمیریم و بعد از یک سال آزمون زبان ترکی میدیم اگه نمره بالای ۷۰گرفتیم اونوقت میتونیم در کلاس های دانشگا حضور پیدا کنیم؟؟؟
     من معدلم در سال اخر ۱۹بود و سال دوم ۱۸ و خورده ایی و سال اول ۱۷،یعنی چون سال اول دبیرستان ۱۷بوده معدلم امکان پذیزفته نشدنم هست؟؟؟

 • کوثر پاسخ نوامبر 3, 2020 در 1:22 ب.ظ

  سلام آزمون تومر روبدیم بدون اینکه آزمون یوس بدیم میشه بورسیه فول فاند بشیم؟من گیج شدم تروخدا کمکم کنید🥺الان من تومر روبدم میشه بورسیه فول فاند بشم؟

 • امیری پاسخ نوامبر 6, 2020 در 11:08 ق.ظ

  سلام من مدیر آموزشگاه طراحی دوخت هستم می توانم برای کار به ترکیه بیایم وایا می توانم آموزشگاه تاسیس کنم

 • تهمینه پاسخ نوامبر 6, 2020 در 10:30 ب.ظ

  سلام آزمون تومر روبدیم بدون اینکه آزمون یوس بدیم میشه بورسیه فول فاند بشیم؟من گیج شدم تروخدا کمکم کنید🥺الان من تومر روبدم میشه بورسیه فول فاند بشم؟

 • تهمینه پاسخ نوامبر 8, 2020 در 12:51 ب.ظ

  واقعا؟ 😍پس من اگه معدل پایه دهم ویازدهم ودوازدهمم بالاباشه ومدرک طراحی داشته باشم وهمچنین مدرک زبان ترکی میتونم بورسیه شم؟ کجاباید ثبت نام کنم اسممو برای قبولی دردانشگاه های ترکیه؟

 • ارزو پاسخ نوامبر 15, 2020 در 1:11 ب.ظ

  سلام ببخشید من سال یازدهم رشته انسانی هستم اگه بخوام بورسیه رشته مد در ترکیه را بگیرم باید چیکار کنم ؟

   • ارزو پاسخ نوامبر 18, 2020 در 12:59 ب.ظ

    ممنون
    یعنی برای رشته طراحی مد میتونم اقدام کنم ؟
    ربطی به رشته ای که الان میخونم نداره ؟

 • عطیه پاسخ نوامبر 23, 2020 در 7:13 ب.ظ

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم که واسه رشته طراحی لباس که خواسته باشم بورسیه بگیرم حتما باید آزمون هایی مثل تومر یا یوس یا…. بدیم؟ یانه بدون آزمون میتونیم؟ فقط بامعدل بالا وروزمه قوی میشه بورسیه فول فاند شد؟ اگه میشه کامل توضیح بدین لطفا ممنونتون میشم

 • عطیه پاسخ نوامبر 24, 2020 در 1:33 ب.ظ

  ممنون که جواب میدید😍پس بدون آزمون میشه؟

   • نگین باصری پاسخ دسامبر 1, 2020 در 8:31 ق.ظ

    سلام.ببخشید یعنی دانشگاه های خصوصی هم فول فاند دارن؟؟؟

 • عطیه پاسخ نوامبر 25, 2020 در 10:10 ق.ظ

  مثلا برای اینکه بورسیه فول فاند شد هم میشه بدون آزمون؟ یانه باید پول بدیم که بدون آزمون بورسیه بشیم وبریم دانشگاه استانبول درس بخونیم؟ شرمنده من انقد سوال میپرسم گیج شدم کلا🤦‍♀️وخیلی هم دوست دارم که حتما بورسیه فول فاند بشم برام دعاکنین🙏

 • عطیه پاسخ نوامبر 27, 2020 در 11:58 ق.ظ

  سلام ببخشید برای بورسیه فاند ازاول بورسیه میشیم یانه باید بریم دانشگاهش ثبت نام بکنیم اگه دانشجو نمونه بودیم اون موقع مارو بورسیه میکنن؟

 • مریم پاسخ نوامبر 28, 2020 در 4:36 ق.ظ

  سلام خسته نباشید اگر بخواهیم بدون بورس بخونیم باز باید آزمون برای قبولی بدهیم؟

 • رومینا پاسخ نوامبر 28, 2020 در 2:28 ب.ظ

  سلام روزتون بخیر
  مم پایه دهم طراحی دوخت هستم برای بورس فول فاند داشتن مدرک بین المللی طراحی لباس از مجتمع فنی تهران تاثیر داره؟ و اینکه بین زبان انگلیسی و ترکی کدام امتیاز بالاتری داره؟ یا هردو؟

 • بهار پاسخ نوامبر 30, 2020 در 1:34 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر….یه سوال دارم….
  راستش من سال دهم رشته‌ی انسانی هستم….به رشته‌ی طراحی لباس و کلا به دنیای مد و فشن خیلی دارم….آیا بورسیه‌ی فول فاند به رشته‌ای که الان میخونم ربطی داره؟
  و میتونم بعد از اتمام این رشته‌ای که الان میخونم بتونم در رشته‌ی طراحی لباس وارد بشم و بورسیه‌ی فول فاند بگیرم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید🌹🙏🏻

 • تهمینه پاسخ دسامبر 1, 2020 در 8:24 ق.ظ

  سلام ببخشید برای بورسیه فاند ازاول بورسیه میشیم یانه باید بریم دانشگاهش ثبت نام بکنیم اگه دانشجو نمونه بودیم اون موقع مارو بورسیه میکنن؟

 • پونه رفیع زاده افشار پاسخ دسامبر 16, 2020 در 5:02 ب.ظ

  سلام من لیسانس رشته میکروبیولوژی هستم و ۲۷ سالمه و برای لیسانس یا ارشد طراحی لباس ترکیه میخوام اقدام کنم آیا شرایط سنی داره یا نه ؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 6:21 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر برای دوره ی کارشناسی ارشد نیاز به زیرشاخه ی لیسانس مرتبط داره و اینکه اگر در انتخاب دانشگاه و شهر حساسیت نداشته باشید ، امکانش وجود داره

 • دنیا پاسخ دسامبر 19, 2020 در 5:10 ب.ظ

  سلام ببخشید من در هنرستان رشته معماری خوندم ومعدل کل دیپلم ۱۸.۳۰است الان ترم اول معماری هستم آیا میتونم توی رشته طراحی ترکیه بورسیه بگیرم

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 3:46 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   رشته ی تحصیلی دوران دبیرستان میتونه متفاوت باشه ، اما سن و معدل خیلی تاثیر گزاره و همینطور رزومه ی مرتبت با رشته ی مورد علاقه اتون

 • sd پاسخ دسامبر 22, 2020 در 2:38 ب.ظ

  سلام من اگه مدرک طراحی لباسمو از اموزشگاه بگیرم با رزومه قوی داشته باشم میتونم تو کشور ترکیه کار پیدا کنم?

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 25, 2020 در 5:12 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   مشغول به کار شدن و کسب شغل مناسب علاوه بر مهارت های شغلی نیازمند مهارت های اجتماعی هم هست
   برای کار در هر کشوری زبان بسیار اهمیت دارد و برای پیدا کردن مشاغل تخصصی، شخص کارجو باید دارای رزومه ی مهارتی و کاری باشد و صرف داشتن مدرک در هیچ جای دنیا تضمینی برای اشتغال نیست

 • ثمین پاسخ دسامبر 23, 2020 در 11:18 ق.ظ

  سلام من الان دهم میخونم رشتم گرافیکه اگه بخوام برا دو سال دیگه بورسیه بگیرم از دانشگاه ترکیه از الان باید چیکار کنم؟

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 25, 2020 در 5:02 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   توصیه ی ما به شما اینه که معدل خودتون رو خیلی بالا ببرید و در مسابقات معتبر رتبه کسب کنید و مهارت های مرتبط دارای سرتیفیکیت کسب کنید

 • محيا حسيني پاسخ دسامبر 25, 2020 در 1:10 ب.ظ

  سلام
  براي رشته طراحي لباس ايا شرط سني وجود داره من ٣٨سالمه
  ٠٩٣٣٨٦٢٣١٨٠

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 25, 2020 در 4:48 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در دانشگاه های دولتی محدودیت سنی برای هر مقطع دارد اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی محدودیتی سنی وجود ندارد

 • الینا پاسخ ژانویه 2, 2021 در 9:53 ب.ظ

  سلام آیا بعد از گرفتن دیپلم رشته طراحی لباس با نمره بالا(نوزده به بالا) و مدرک زبان آیلتس و مدرک زبان ترکی میتوان بورسیه فول فاند کشور ترکیه شد؟ چه کار دیگه میتونیم بکنیم که شانس بیشتری داشته باشیم؟!
  بعد این که اگر همراه داشته باشیم هزینه های زندگی برای همراه چی؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:47 ق.ظ

   با سلام و درود
   بستگی به معدل شما دارد و رزومه خوب هرچقدر رزومه و انگیزه نامه شما بهتر باشد شانس قبولی بیشتری را دارید البته باید بگم که بورس رشته طراحی لباس فقط تا کار دانی هست و شما از سازمان بورسلاری ترکیه نمیتوانید تا کارشناسی بورس دریافت کنید

 • Romina پاسخ ژانویه 7, 2021 در 5:16 ب.ظ

  سلام دوتا سوال داشتم
  یک اینکه دانشگاه فنی استانبول همون IUT است؟
  و اینکه برای تحصیل در رشته طراحی لباس بین دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه بیلگی کدوم از همه جهت بهتره؟

 • ندایوسفی پاسخ ژانویه 12, 2021 در 11:53 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من فوق دیپلم طراحی دوخت رو دارم اگر که پرتفولیو قوی داشته باشم و همچنین کالکشن سازی خوبی داشته باشم میتونم دانشگاه ترکیه ثبتنام کنم با وجود اینکه ۳۲سالم باشه یا سن بالا رو نمیپزین؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 25, 2021 در 5:39 ب.ظ

   با سلام و درود شما میتوانید
   در داتنشگاه های خصوصی ترکیه
   پزیرش بگیرید

 • آیسان احمدی پاسخ ژانویه 15, 2021 در 11:56 ق.ظ

  سلام ببخشید برای رشته ی طراحی مد دانشگاه نیشانتاشی رو چطور میبینید ؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 11:18 ق.ظ

   با سلام و درود دانشکاه نیشانتاشی یکی از بهترین دانشگاه ها در صنعت طراحی لباس است

 • مارال پاسخ ژانویه 22, 2021 در 1:39 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من میخوام تو یه دانشگاه خصوصی بدون آزمون بخونم فقط ثبت نام کنم اوکی میشه؟چه نوع آزمونی باید بدم ترکی کامل بلدم

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 10:53 ق.ظ

   برای قبولی در دانشگاه های خصوصی بدون آزمون، نیازی به شرکت در آزمون نیست ( متوجه سوالتون نشدم ) ولی برای دریافت بورسیه درصدی می توانید در آزمون های بورسیه دانشگاه ها مانند آژمون بورسیه دانشگاه آیدین و مدیپل شرکت کنید.

 • عطیه پاسخ مارس 3, 2021 در 12:19 ق.ظ

  باسلام وخسته نباشید
  ببخشید من سال دهم رشته تجربی هستم چطور میتونم بورسیه فول باند درکشور ترکیه بشم وازچه زمانی و چه طریقی اقدام کنم ؟وچون رشتم تجربی هست به نظرتون میتونم موفق بشم یا تغییر رشته بدم و برم هنرستان بهتره؟(به طراحی لباس بشدت علاقهمندهستم)

  • artanadmin پاسخ مارس 14, 2021 در 12:10 ب.ظ

   با سلام و درود برای این رشته شما میتوانید فقط تا مقطع کاردانی بورسیه دریافتذکنید سنتون باید زیر ۲۱ سال باشد و از معدل و رزومه خوبی باید برخوردار باشید.

 • امینه پاسخ مارس 3, 2021 در 12:26 ق.ظ

  سلام این شرایط فقط برای مدرک کارشناسی هستش. برای ارشد نیز دانشجو قبول میکنن؟

  • artanadmin پاسخ مارس 14, 2021 در 12:03 ب.ظ

   با سلام و درود بله شما میتوانید برای ارشد رشته طراحی لباس در ترکیه پذیرش بگیرید پیشنهاد میشود با مشاوران ما در تماس باشید۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱

 • الی پاسخ مارس 11, 2021 در 9:00 ب.ظ

  سلام. ببخشید من ۲۳ سالمه. و سوالم اینه که آیا این سن خیلی دیره برای اقدام کردن برای بورسیه مقطع کارشناسی؟ و محدودیت سنی تا چند سال هست؟؟
  و اینکه اگر برای ارشد کسی درخواست پذیرش داشته باشه، مدرک لیسانس چه رشته هایی مرتبط به حساب میاد؟؟ مثلا با توجه به اینکه رشته مدیریت مد در ارشد هست، آیا لیسانس مدیریت در ایران داشته باشیم برای ارشد میشه اقدام کرد بازم؟؟؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  • artanadmin پاسخ مارس 13, 2021 در 4:57 ب.ظ

   با سلام و درود برای مقطع کارشناسی نهایت سن تا ۲۱ سال هست
   در مورد سوال دومتون پیشنهاد میکنیم برای راهنمایی دقیق تر با شماره ی ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱

 • نسرین شریعتی پاسخ مارس 24, 2021 در 10:27 ب.ظ

  سلام ببخشید من در ضمیمه دیزین لباس شب و عروس کار می کنم ،سنم ۵۰ ساله ایا می توانم برای بازار کار ترکیه اقدام کنم ،اگر می تونم چطور ، ممنون میشم راهنمایی کنید ،لازمه از اینجا مدارکی داشته باشم

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 5:12 ب.ظ

   سلام،وقت شما بخیر،شما با کارشناسان ما در واحد کاریابی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 • عسل پاسخ آوریل 27, 2021 در 12:38 ق.ظ

  سلام خسته نباشید میشه رشته ی طراحی لباس شهریه دانشگاه مارمارا در استانبول رو لطف کنین و اینکه اگه دیپلم تجربی داشته باشیم قبول میکنن؟ و حتما باید تافل داشته باشیم؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 27, 2021 در 10:03 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر، پذیرشدانشگاه مارمارا خیلی سخت و دشوار است و همچنین رشته‌هایی مثل طراحی لباس بیشتر در دانشگاه‌های خصوصی است، یکی از بهترین دانشگاه‌ها با رشته‌ی طراحی لباس دانشگاه نیشان تاشی است، البته دانشگاه ساکاریا نیز این رشته را دارد اما دوساله و یا در واقع فقط در مقطع کاردانی.

 • عسل پاسخ آوریل 27, 2021 در 12:45 ق.ظ

  سلام میشه یه دانشگاهی معرفی کنین دولتی باشه قیمت پایین تر باشه شهریه ها برا طراحی لباس

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 27, 2021 در 10:16 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر، بصورت کلی دانشگاه‌های دولتی شهریه‌های پایینی دارند، دانشگاه ساکاریا رشته‌ی طراحی مد و لباس دارد اما فقط در مقطع کاردانی و دوساله‌ است.

 • رها خلجی پاسخ می 4, 2021 در 1:53 ق.ظ

  دانشگاه های ترکیه رشته ی مربوط به استایل هم داره ؟ و اگه داره اونم آزمون عملی داره ؟؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 5, 2021 در 10:19 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر خانم خلجی،بله رشته‌ی طراحی مد هم در دانشگاه‌های ترکیه است، اینکه دانشگاهی این رشته را داشته باشه و ازمون عملی هم داشته باشد بستگی به دانشگاه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت
بدون آزمون 

 باورت میشه امسال 15 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت شدند. از امروز خیلی راحت میتونی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بدون آزمون در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و ... قبول شی.
همین حالا کلیک کنید
close-link
                              میخوای بدون آزمون،پزشکی و دندان پزشکی قبول شی !
همین حالا کلیک کن 
close-image