وبلاگ

طراحی لباس در ترکیه

طراحی لباس در ترکیه
آنچه در این مقاله خواهید خواند

محال است کسی شهرت کشور ترکیه در زمینه طراحی مد و لباس را نشنیده باشد. ترکیه را اتوپیای طراحان مد و لباس می دانند. برای همین تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه نیز به همان اندازه طرفدار و خواهان دارد. اگر شما نیز ترکیه را برای تحصیل رشته طراحی لباس انتخاب کرده اید، به شما تبریک می گوییم. بهترین و مناسب ترین جا را برای آینده ی شغلی خود انتخاب کرده اید. همانطور که میدانید تعدادی از بهترین برندهای طراحی مد و لباس از جمله olley، oasis، sunman و … مربوط به این کشور است. با ما همراه باشید تا هر آنچه در مورد رشته طراحی لباس در ترکیه مورد نیاز است را به شما بگوییم.

اهمیت این مسئله اینجاست که به ندرت در دانشگاه های داخل کشور می توانید به تحصیل در این رشته مشغول شوید. در کنار این بازار کار طراحان مد و لباس در ایران به اندازه ترکیه مناسب و مشهور نیست. برای همین است که تحصیل در ترکیه در رشته طراحی لباس برای دانشجوهای ایرانی بهترین گزینه است. دانشگاه های معتبر جهانی در این رشته، مدرک بین المللی، بازار کار بسیار خوب، بورسیه های تحصیلی، نزدیکی به کشور ایران، هزینه های زندگی مشابه و حقوق و مزایای بیشتر زمینه را برای رفتن کاملا فراهم کرده است.

شرایط تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه

تحصیل در رشته طراحی لباس در ترکیه بسیار جذاب و لذت بخش است. این یک شاخه ی هنری محسوب می شود که فراز و نشیب های خاص خود را دارد. اما برای کسانی که با علاقه و پشتکار به این رشته وارد می شوند، هرچه مدت تحصیل طولانی تر باشد، هم بیشتر یاد خواهند گرفت و هم بیشتر به آنها خوش خواهد گذشت. آزمون ورودی به دانشگاه ها برای طراحی لباس در ترکیه یک آزمون مهارت یا طراحی عملی است. در این آزمون دانشجویان را در از لحاظ داشتن خلاقیت هنری برای ورود به این عرصه محک می زنند. در اینجا، شرط اول دانشگاهی است که می خواهید در آن تحصیل کنید، چون ملاک ورودی دانشگاه های مختلف متفاوت است. یک دانشگاه ملاک خود را آزمون پرسپکتیو، دیگری بر اساس نمونه کارها و رزومه و دیگری بر مبنای اصول رنگ شناسی قرار داده است. در حالت کلی می توان گفت در دو بخش آزمون مهارت عملی از متقاضیان رشته طراحی لباس در ترکیه گرفته می شود:

 1. مرحله ی اول را تست طراحی می نامند. در این مرحله قدرت دست و ترسیم دانشجو اندازه گرفته می شود. بدین صورت که آیا دانشجو آنچه که می بیند را می تواند به درستی روی کاغذ بیارود.
 2. مرحله دوم طراحی ذهنی نام دارد. تا حدودی مشابه به آزمون اسکیس در ورودی مقطع ارشد رشته هایی مانند معماری و طراحی شهری است. در این مرحله به شما یک شی یا سابجکت داده می شود و از شما می خواهند تا واقعه یا مفهومی را در ارتباط با آن به تصویر بکشید. مسلما این مرحله قدرت تخیل و خلاقیت دانشجوها را نشان می دهد. برای همین مقداری پیچیده تر است و تا حدودی می توان گفت که مهمتر نیز هست.

در کنار اینها شرایط کلی برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه برای رشته طراحی لباس و مدارک لازم به شرح زیر است:

 • مدرک دیپلم
 • ریزنمرات دوره دیپلم
 • داشتن مدرک زبان تافل حداقل نمره 75
 • مدرک دیپلم بالای 14
 • 2 قطعه عکس پرسنلی
 • فتوکپی و اسکن از پاسپورت
نکات بیشتر
بیشتر بخوانید

علاوه بر طراحی لباس، از جمله رشته‌های پرمتقاضی تحصیلی، رشته دندانپزشکی است که می‌توانید اطلاعات کامل آن را در مقاله “دندانپزشکی در ترکیه” بررسی کنید.

بورسیه طراحی لباس در ترکیه

بورسیه رشته طراحی لباس در ترکیه

قطعا فرصت های بی نظیری در قالب بورسیه تحصیلی برای رشته طراحی لباس در ترکیه وجود دارد که می توانید برای آنها اقدام کنید. هرچه سابقه کار و میزان تسلط شما بر آزمون های ورودی و معیارهای انتخاب دانشجوها بیشتر باشد، شانس قبولی شما نیز بیشتر خواهد بود. خلاقیت و قدرت ترسیم دو ابزار مهم برای موفقیت در این رشته است. پس بهتر است اگر نمونه کار یا رزومه ی خاصی دارید حتما آن را به دانشگاه محل تحصیل ارائه دهید. مقطع لیسانس رشته طراحی لباس در ترکیه 4 ساله و مدرک ارشد آن 2 ساله است. البته دوره های 6 ترمه و سه تا شش ساله برای طراحی لباس نیز وجود دارند. اگر می خواهید بورس دانشگاه‌ های ترکیه را برای رشته طراحی لباس بگیرید رزومه ی خوبی از خود نشان دهید. بعنوان مثال دانشگاه طراحی مد به ده درصد از دانشجوهای بین الملل تخفیف های آموزشی و بورسیه های 50 تا 100 درصدی ارائه می دهد. آزمون OSS از آزمون های مهم در گرفتن بورسیه ی این دانشگاه است. برای گرفتن بورسیه، داشتن سابقه کار، نمونه طراحی، مدرک زبان با نمره بالا، معدل بالا و انگیزه نامه قوی مزیت محسوب می شوند.

نکته مهم: برای گرفتن بورسیه فول فاند 100% می توانید در بهمن ماه هر سال اقدام نمایید. سازمان turkiyeburslari رزومه شما را بررسی خواهند کرد و شما را در یکی از دانشگاه هایی که انتخاب کرده اید، بورسیه کامل خواهند کرد.

هزینه رشته طراحی لباس در ترکیه

همانطور که در بالا نیز ذکر شد، دوره هی دانشگاهی مختلف با مدت زمان های مختلف برای رشته طراحی لباس در ترکیه وجود دارد پس طبیعی است که رنج شهریه ها نیز متفاوت باشد. اما به طور میانگین می توان گفت که هزینه تحصیل این رشته در ترکیه معادل 13000 دلار تا 60000 دلار در سال است. این مقدار برای دانشگاه یدی تپه در حد 9500 دلار و برای دانشگاه بیلگی 8100 دلار در سال است. البته مقدار به روز شده ی شهریه ها را باید از وبسایت رسمی دانشگاه ها گرفت. شاید در نگاه اول این هزینه ها بالا به نظر برسند اما مدرک طراحی لباس از دانشگاه های ترکیه به حدی معتبر و ارزشمند هستند که می توان آن را برای بسیاری از مراکز طراحی لباس مطرح در سطح دنیا فرستاد. بعضا دوره های مشترکی میان دانشگاه های ترکیه و دیگر کشورها مانند ایتالیا، آمریکا و … برگزار می شود که مانند یک فرصت تکرارنشدنی برای دانشجویان طراحی لباس به حساب می آیند.
در کنار شهریه هایی که باید پرداخت کنید، هزینه ی اقامت و زندگی در ترکیه نیز مهم است. برای تمام دانشجویان بین الملل که مشغول به تحصیل در رشته طراحی لباس در ترکیه می شوند، ماهانه میانگین 400 تا 500 دلار برای ماندن در خانه اجاره ای و 100 تا 150 دلار برای خرید کتاب و وسایل لازم تحصیل لازم است. البته تمام دانشجویان بین الملل می توانند با ارائه کارت دانشجویی از تخفیف های حمل و نقل درون شهری و استفاده از امکانات و تسهیلات برخوردار شوند.

رشته طراحی لباس در دانشگاههای ترکیه

دانشگاه طراحی لباس در ترکیه

دانشگاه های مختلف در ترکیه رشته طراحی لباس و طراحی مد را ارائه می دهند. در این میان بهترین های آنان در استانبول وجود دارند. در ادامه تعدادی از بهترین دانشگاه های ترکیه را برای تحصیل در این رشته معرفی کرده ایم:

 • دانشگاه بیلگی استانبول: از معروف ترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه است. دوره های مشترک این دانشگاه با دانشگاه های معتبر دنیا، طرفداران زیادی دارد.
 • بچلر استودیو استانبول
 • دانشگاه IED استانبول
 • دانشگاه Anadolu که در آن دوره های طراحی مد و لباس ارائه می شود.
 • دانشگاه مال تپه
 • مدرسه مد استانبول
 • دانشگاه اوکان
 • دانشگاه آتیلیم ترکیه: در این دانشگاه گرایش طراحی مد و پارچه وجود دارد.
 • دانشگاه یدی تپه: این دانشگاه در استانبول قرار دارد و گرایش طراحی مد و نساجی در آن ارائه می شود.
 • دانشگاه هنرهای زیبا که هم در استانبول و هم در ازمیر وجود دارد.
 • دانشگاه آیدین استانبول: اینجا یک دانشگاه خصوصی است که برای رشته طراحی مد و لباس شهرت زیادی دارد.
 • دانشگاه بیلکنت: گرایش مد یکی از گرایش های اصلی طراحی است که در این دانشگاه ارائه می شود.
 • دانشگاه مارمارا: تعدادی از بهترین طراحان مد و لباس از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

بهترین دانشگاه های ترکیه برای رشته طراحی لباس و مد را به همراه شرایط پذیرش در ان ها آورده ایم که به شرح زیر هستند:

نام دانشگاه شرایط قبولی
دانشگاه فنی استانبول بهترین دانشگاه طراحی لباس در ترکیه کسب حداقل نمره 1200 در آزمون SAT
دانشگاه مرمره دومین دانشگاه بزرگ ترکیه قبولی در آزمون یوس دانشگاه مرمر
دانشگاه بیلیگی مورد تایید بنیاد آموزش علم و فرهنگ کسب حداقل نمره 1000 در آزمون SAT
دانشگاه یدیتپه جز 10 دانشگاه برتر خصوصی ترکیه قبولی در آزمون SAT و ACT
دانشگاه آتیلیم هفتمین دانشگاه خصوصی برتر ترکیه قبولی در آزمون SAT

بازار کار رشته طراحی لباس در ترکیه

بازار کار برای فارغ التحصیلان رشته طراحی لباس در ترکیه بیش از هر رشته ی دیگری داغ است. چون طراحی مد و لباس در این کشور نقش یک صنعت را دارد و برندهای ترکی در رقابت سختی با دیگر برندهای مشهور جهان قرار دارند. برای همین شما بعد از فارغ التحصیلی می توانید به صورت خصوصی مرکز طراحی مد و لباس خود را اندازی کنید و یا به عنوان بخشی کوچک در دیگر مراکز طراحی مد و لباس مشغول به کار شوید. فرصت های شغلی زیادی برای این رشته وجود دارد که از جمله آنها می توان به طراح لباس، مسئول فروش، بازاریاب، مدیر خرده فروشی مد، طراح مد، تصویرساز مد، مدل، تصویرساز لباس، مدیر فروشگاه، مدیر اجرایی و … اشاره کرد. ما بعد از فارغ التحصیلی می توانید در شغل های زیر فعالیت داشته باشید:

 • طراح مد
 • طراح نساجی
 • طراح لباس
 • الگوساز
 • طراح پارچه
 • مشاور مد
 • روزنامه نگار مذ
 • طراح لوازم جانبی
 • هماهنگ کننده و مجری
 • تصویرگر مد

درامد طراح لباس در ترکیه

درآمد رشته طراحی لباس در ترکیه

همانطور که گفته شد طراحی مد و لباس از رشته های پردرآمد در کشور ترکیه است و این بر کسی پوشیده نیست. این درآمد برای یک فرد که تازه به بازار کار وارد شده و در فکر کاریابی در ترکیه است و تجربه کاری کمتر از سه سال دارد، میانگین 61535 لیر در سال است. از طرف دیگر فرد ارشد طراح مد و لباس با هشت سال سابقه کاری، میانگین 106025 لیر در سال درآمد خواهد داشت. برای همین میانگین درآمد یک طراح مد و لباس در ترکیه 85018 لیر در سال است. این یعنی یک طراح مد، 41 لیر در ساعت درآمد خواهد داشت. پیش بینی شده است که تا سال 2025 حقوق و درآمد یک طراح مد و لباس در ترکیه، 46 درصد افزایش پیدا کند و به میانگین 124342 لیر در سال برسد.

سوالات متداول رشته طراحی لباس در ترکیه

170 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام وقتتون بخیر من با مدرک کارشناسی آموزش هنر میتونم ارشد رو طراحی لباس بخونم و اینکه شرایط بورسیه ۱۰۰ دانشگاه ها به چه شکلی هست؟
  و میشه بدون مدرک زبان انگلیسی باشه و تحصیل با زبان ترکی باشه؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   بله بدون مدرک زبان پذیرش میگیریم.
   جهت مشاوره تخصصی و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید
   شماره تماس :
   021-91303800

   • سلام وقت بخیر ببخشید من ازدواج کردم دیپلم داصته باشم همسرمم میاونه بیاد ب عنوان همراه؟

    • سلام وقتتون بخیر
     بهتره پذیرش دانشگاه داشته باشید که در روند اقامت مشکلی پیش نیاد.جهت مشاوره تخصصی بیشتر با این شماره تماس بگیرید.
     021-91303800

 • سلام وقتتون بخير ميخواستم بدونم اگه رزومه قوي براي سايت دانشگاه بغرستيم امكان فاند گرفتن هست ؟؟
  و حتما براي فاند بايد ازمون yos يا sat بديم؟؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   ما بدون ازمون پذیرش میگیریم.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام
  میخواستم ببینم که دانشگاهی توی استانبول هست که رشته ی طراحی لباس رو به زبان انگلیسی درس بده ؟
  اگه هست اسم دانشگاهشو میشه بگید ؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   بله هست و برای کسب اطلاعات کامل و تخصصصی با مشاوران ما در تماس باشید تا شما را راهنمای کنن

 • سلام برای بورسیه در دانشگاه ترکیه یعنی ما دو راه بیشتر نداریم ؟
  یکی باید معدل بالا مدرک دیپلم و مدرک زبان داشته باشیم ؟ که بتونیم بورسیه شیم؟
  یا اگه معدل پایین باشه ولی در آزمون هایی که گفتین نمره خوبی کسب کنیم میتونیم بورسیه شیم ؟
  لطفاً راهنمایی کنید ازتون ممنونم واقعا سردرگم شدم راستی سال یازدهم رشته طراحی دوخت هستم
  و اینکه معدل سال دهم من ۱۸/۴۵ بود ولی امسال رو هنوز نمی‌دونم اما تلاش میکنم نمره بهتری بگیرم

  • سلام دوست عزیز
   برای مشاوره ی تخصصی و کامل با ما تماس بگیرید و از مشاورین ما راهنمایی بگیرید
   حتما به شما کمک خواهند کرد برای انتخاب دانشگاه مناسب

  • سلام وقت بخیر
   برای رشته طراحی لباس موردی نداره معدلتون اوکیه
   برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 • من یکم گیج شدم یعنی تو باید تافل با نمره حدقل ۷۵ داشته باسی بعد تو ازمون sat هم نمرا ۱۲۰۰ داشته باشی تازه معدلتم بالای ۱۴ باشه و رزومه عالی داشتع باشی تا بتونی بورسیه فول فاند بگیری ؟

 • سلام ببخشید برای ورود به دانشگاه فنی استانبول چه آزمونی باید داد؟
  بعد باید زبان بلد باشی یا ترکی؟

 • سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم بهتره مدرک رو اینجا بگیریم و بعد برای کار در ترکیه اقدام کنیم یا از اول برای تحصیل بریم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام اگه مدرکمونو از دانشگاه ایران بگیریم ربطی،به مقدار درامدش در ترکیه داره ؟
  واینکه گفتین دوره هایی دربین دانشگاه های ترکیه با دیگر دانشاگاها ایجاد میشه هر برایه هر دانشجو قطعن پیش میاد یا درصدیه ؟
  وسوال بعدی اینکه کلا این دوره هایه مشترک به چه شکله وچه خوبی هایی داره؟

  • سلام وقتتون بخیر
   مدارک ایران هم برای برای راهنمایی بیشتر با مشاورین تحصیلی ما در تماس باشید
   ترکیه معتبر هست و درآمد فرقی نداره

 • سلام من کلاس یازدهم هستم وتوی رشته خیاطی تحصیل میکنم و(۱۷سالم) است آیا میتوانم امسال برای بورسیه ترکیه در رشته طراحی لباس اقدام کنم؟

 • سلام و وقت بخیر..معدل کل این سه سال باید بالای ۱۸ باشه؟یا معدل هر پایه به صورت جداگونه موثره؟

 • آیا بعد از دیپلم گرفتن میتونیم در کشور ترکیه کنکور بدیم و برای بورس گرفتن چکار باید بکنیم و همچنین چون در ایران رشته طراحی و دوخت بیشتر خیاطی تدریس میشه و طراحی زیاد اهمیت نداره چطور میتونیم تو کنکور قبول بشیم چون شرایط اینجا و ترکیه فرق میکنه

  • سلام وقت بخیر
   شما می توانید با مدرک دیپلم در رشته طراحی لباس در دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل بدهید
   شما برای اخذ بورسیه از دانشگاه های ترکیه می توانید از مشاوره های تخصصی ما بهره ببرید.
   برای اطلاع از شرایط ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام وقت شما بخیر، بنده ترم آخر مهندسی برق هستم (23سال دارم ) ولی علاقه من در زمینه طراحی لباس و مد هست، تقریبا سطح متوسط زبان انگلیسی دارم و همچنان مشغول یادگیری هستم، و اینکه در حال حاضر مشغول یادگیری طراحی لباس به صورت خصوصی هستم(البته مدت کوتاهی هست که شروع به یادگیری کردم)، بااین شرایط من میتونم دانشگاه طراحی ترکیه تحصیل کنم ؟ یا امکان فول فاند برای من هست یا نه؟از کجا باید شروع کنم و چند سال زمان میبره؟
  سوال دیگه اینکه حتما باید مدرک تافل داشته باشیم یا ممکنه دانشگاه آزمون زبان داشته باشه؟و اینکه طراحی لباس نیازمند دوخت هم هست؟ چون من اصلا دوخت بلد نیستم.

  • سلام وقت بخیر
   با مدرک دیپلم در رشته ی دلخواه در دانشگاه های ترکیه میتوانید ادامه تحصل بدید
   مدرک زبان از الزامات دانشگاه نیست
   در صورت نداشتن مدرک زبان بعد ثبت نام دانشگاه برای شما دوره زبان برگزار میکند
   برای اطلاع از شهریه دانشگاه ها و ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام وقتتون بخیر.کدوم دانشگاه ها بدون آزمون میشه رفت و اینکه دانشگاه آیدین و بیلگی چطور هستن؟ و کدوم بهتره ؟ چون در سایت های خارجی این دو دانشگاه خیلی به چشم میخورن و از این دانشگاه ها بهترم هست؟

  • سلام وقت بخیر
   هردو دانشگاه پذیرش بدون آزمون برای امسال رو دارند وسطح علمی دانشگاه های ترکیه برای تحصیل بالا هست
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 • سلام. من دانشجوی حقوقم ۲۴ سالمه اما دوست دارم مهاجرت کنم ترکیه و طراحی لباس بخونم. میتونم درخواست بدم؟؟
  و اینکه اگر تو‌ایران کلاس برم و‌مدرک بگیرم چطور؟ مهاجرت کنم میتونم طراحی لباس تو شرکت های اونجا انجام بدم یا کار کنم؟ یا حتما باید مدرک دانشگاهیی باشه

  • سلام وقت بخیر
   بله میتونید برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه با مدرک دیپلمتون اقدام کنید
   بعد از اتمام تحصیلات میتونید در فیلد مد نظرتون کار کنید
   برای اقامت در ترکیه با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • ببخشید می خواستم ببینم برای اقدام برای بورسیه باید وقتی داری سال دوازدهم رو داری می خونی اقدام کنی یا زمانی که دوازدهم رو تموم کردیو دیپلم رو گرفتی؟

  • سلام شما قبل گرفتن دیپلم هم میتونید برای ادامه تحصیل با توجه به شرایط دانشگاه مد نظرتون اطلاعات کامل کسب کنید و بعد اقدام کنید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 • سلام وقت بخیر. من کارشناسی مهندسی شهرسازی در دانشگاه دولتی میخونم و 22 سالم هست. میخواستم بدونم میتونم برای طراحی لباس (مقطع کارشناسی) ترکیه بورس فاند یا فول فاند بگیرم؟ میگم مقطع کارشناسی چون نمیدونم بدون خواندن کارشناسی میشود برای کارشناسی ارشد اقدام کردیا نه…

  • سلام وقت بخیر
   برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فقط در رشته های مرتبط و زیر شاخه امکان ادامه تحصیل وجود دارد
   برای دریافت بورس فاند و فول فاند محدودیت سنی و همچنین نمره معدل به صورت رقابتی با دیگر متقاقضیان مد نظر قرار داده می شود
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 • کمپانی ها و موسسه هایی که تو زمینه طراحی پارچه نیرو میگیرن رو معرفی میکنید؟ و اینکه میشه غیر حضوری براشون رزومه ایمیل کرد؟

 • سلام وقت بخیر من دیپلم ریاضی دارم و کارشناسی حقوق میخوام بدونم میتونم در این رشته تحصیل کنم بدون مدرک زبان؟؟

 • سلام وقتتون بخیر .
  من سال یازدهم رشته گرافیک تحصیل میکنم و میخوام بدونم میتونم توی دانشگاه دولی رشته طراحی لباس بخونم

  • سلام وقت بخیر. بله بعد از به اتمام رساندن پایه دوازدهم می توانید برای اخذ پذیرش اقدام کنید.

  • سلام آقای حسینی وقت بخیر. خیر در دانشگاه های آنکارا این رشته ارائه نشده است. اکثر دانشگاه ها در استانبول هستند.

 • سلام من رشته ی fashion design رو توی استانبول میخواستم . اگه اقامت داشته باشم هم نیاز به ازمون ورودی هست؟ و دنبال دانشگاه خصوصیم شهریه هم مهم نیست بین دانشگاه Bilgi و nisantasi کدوم بهتره و تدریس به انگلیسیه

  • سلام وقت شما بخیر، بله صد در صد می شود بدون آزمون هم پذیرش گرفت ، یکی از بهترین دانشگاه ها را برای این رشته، نیشان تاشی است، با موسسه ی ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • سلام
  من سال دهم طراحی دوخت هستم و زبان ترکیم عالی هست
  برای آزمون های عملی، باید کجا و چه روز هایی اقدام کنم؟
  و من میخوام بورسیه صد در صد بشم باید چکار کنم؟ و همینطور شنیدم ترکیه به دانشجوهایی که بورسیه صد در صد هستن از لحاظ مالی کمک میکنه آیا درسته این خبر یا نه؟

  • سلام دوست عزیز بله درسته شما سالی که میخایین اقدام کنید برای بورسیه فولفاند باید تحقیق کنید که این رشته ارایه شده در اون سال یا خیر و از طریق سایت ترکیه بورسلاری باید ثبت نام کنید

 • باسلام
  من مدرک کارشناسی ارشد طراحی لباس با معدل ۱۸.۵ومدرک دیپلم فنی طراحی دوخت و لیسانس مرتبط دارم و همچنین دیپلم طراحی گرافیک هم از فنی حرفه ای گرفتم مدرک مربیگری فنی حرفه ای هم واسه اموزش طراحی و خیاطی دارم زبان انگلیسی هم متوسط بلدم
  بنظر شما با ۲۹ سال سن امکان بورسیه دکترا دارم یا خیر؟
  واینکه باید مقاله هم داشته باشم؟

  • سلم دوست عزیز برای گرفتن بورسیه مقطع دکتری داشتن مدرک زبان و مقاله برای رزومه خیلی به شما کمک میکنه

  • سلام وقت شما بخیر خانم خلجی،بله رشته‌ی طراحی مد هم در دانشگاه‌های ترکیه است، اینکه دانشگاهی این رشته را داشته باشه و ازمون عملی هم داشته باشد بستگی به دانشگاه دارد.

  • سلام وقت شما بخیر، بصورت کلی دانشگاه‌های دولتی شهریه‌های پایینی دارند، دانشگاه ساکاریا رشته‌ی طراحی مد و لباس دارد اما فقط در مقطع کاردانی و دوساله‌ است.

 • سلام خسته نباشید میشه رشته ی طراحی لباس شهریه دانشگاه مارمارا در استانبول رو لطف کنین و اینکه اگه دیپلم تجربی داشته باشیم قبول میکنن؟ و حتما باید تافل داشته باشیم؟

  • سلام وقت شما بخیر، شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان ما و همچنین رشته‌هایی مثل طراحی لباس بیشتر که در دانشگاه‌های خصوصی است، یکی از بهترین دانشگاه‌ها با رشته‌ی طراحی لباس دانشگاه نیشان تاشی است، البته دانشگاه ساکاریا نیز این رشته را دارد اما دوساله و یا در واقع فقط در مقطع کاردانی.

 • سلام ببخشید من در ضمیمه دیزین لباس شب و عروس کار می کنم ،سنم ۵۰ ساله ایا می توانم برای بازار کار ترکیه اقدام کنم ،اگر می تونم چطور ، ممنون میشم راهنمایی کنید ،لازمه از اینجا مدارکی داشته باشم

 • سلام. ببخشید من ۲۳ سالمه. و سوالم اینه که آیا این سن خیلی دیره برای اقدام کردن برای بورسیه مقطع کارشناسی؟ و محدودیت سنی تا چند سال هست؟؟
  و اینکه اگر برای ارشد کسی درخواست پذیرش داشته باشه، مدرک لیسانس چه رشته هایی مرتبط به حساب میاد؟؟ مثلا با توجه به اینکه رشته مدیریت مد در ارشد هست، آیا لیسانس مدیریت در ایران داشته باشیم برای ارشد میشه اقدام کرد بازم؟؟؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  • با سلام و درود برای مقطع کارشناسی نهایت سن تا 21 سال هست
   در مورد سوال دومتون پیشنهاد میکنیم برای راهنمایی دقیق تر با شماره ی 88739816-021

  • با سلام و درود بله شما میتوانید برای ارشد رشته طراحی لباس در ترکیه پذیرش بگیرید پیشنهاد میشود با مشاوران ما در تماس باشید88739816-021

 • باسلام وخسته نباشید
  ببخشید من سال دهم رشته تجربی هستم چطور میتونم بورسیه فول باند درکشور ترکیه بشم وازچه زمانی و چه طریقی اقدام کنم ؟وچون رشتم تجربی هست به نظرتون میتونم موفق بشم یا تغییر رشته بدم و برم هنرستان بهتره؟(به طراحی لباس بشدت علاقهمندهستم)

  • با سلام و درود برای این رشته شما میتوانید فقط تا مقطع کاردانی بورسیه دریافتذکنید سنتون باید زیر 21 سال باشد و از معدل و رزومه خوبی باید برخوردار باشید.

 • سلام خسته نباشید من میخوام تو یه دانشگاه خصوصی بدون آزمون بخونم فقط ثبت نام کنم اوکی میشه؟چه نوع آزمونی باید بدم ترکی کامل بلدم

  • برای قبولی در دانشگاه های خصوصی بدون آزمون، نیازی به شرکت در آزمون نیست ( متوجه سوالتون نشدم ) ولی برای دریافت بورسیه درصدی می توانید در آزمون های بورسیه دانشگاه ها مانند آژمون بورسیه دانشگاه آیدین و مدیپل شرکت کنید.

 • سلام وقت بخیر من فوق دیپلم طراحی دوخت رو دارم اگر که پرتفولیو قوی داشته باشم و همچنین کالکشن سازی خوبی داشته باشم میتونم دانشگاه ترکیه ثبتنام کنم با وجود اینکه ۳۲سالم باشه یا سن بالا رو نمیپزین؟

 • سلام دوتا سوال داشتم
  یک اینکه دانشگاه فنی استانبول همون IUT است؟
  و اینکه برای تحصیل در رشته طراحی لباس بین دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه بیلگی کدوم از همه جهت بهتره؟

  • سلام دوست عزیز . دانشگاه فنی استانبول ITÜ یا همان istanbul technical university می باشد.
   این دو دانشگاه با یکدیگر متفاوت است. دانشگاه بیلگی خصوصی بوده و فنی استانبول دولتی هر دو از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشند. اما قبولی در دانشگاه بیلگی آسان تر می باشد.

 • سلام آیا بعد از گرفتن دیپلم رشته طراحی لباس با نمره بالا(نوزده به بالا) و مدرک زبان آیلتس و مدرک زبان ترکی میتوان بورسیه فول فاند کشور ترکیه شد؟ چه کار دیگه میتونیم بکنیم که شانس بیشتری داشته باشیم؟!
  بعد این که اگر همراه داشته باشیم هزینه های زندگی برای همراه چی؟

  • با سلام و درود
   بستگی به معدل شما دارد و رزومه خوب هرچقدر رزومه و انگیزه نامه شما بهتر باشد شانس قبولی بیشتری را دارید البته باید بگم که بورس رشته طراحی لباس فقط تا کار دانی هست و شما از سازمان بورسلاری ترکیه نمیتوانید تا کارشناسی بورس دریافت کنید

 • سلام
  براي رشته طراحي لباس ايا شرط سني وجود داره من ٣٨سالمه
  ٠٩٣٣٨٦٢٣١٨٠

  • سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در دانشگاه های دولتی محدودیت سنی برای هر مقطع دارد اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی محدودیتی سنی وجود ندارد

 • سلام من الان دهم میخونم رشتم گرافیکه اگه بخوام برا دو سال دیگه بورسیه بگیرم از دانشگاه ترکیه از الان باید چیکار کنم؟

  • سلام وقتتون بخیر
   توصیه ی ما به شما اینه که معدل خودتون رو خیلی بالا ببرید و در مسابقات معتبر رتبه کسب کنید و مهارت های مرتبط دارای سرتیفیکیت کسب کنید

 • سلام من اگه مدرک طراحی لباسمو از اموزشگاه بگیرم با رزومه قوی داشته باشم میتونم تو کشور ترکیه کار پیدا کنم?

  • سلام دوست عزیز
   مشغول به کار شدن و کسب شغل مناسب علاوه بر مهارت های شغلی نیازمند مهارت های اجتماعی هم هست
   برای کار در هر کشوری زبان بسیار اهمیت دارد و برای پیدا کردن مشاغل تخصصی، شخص کارجو باید دارای رزومه ی مهارتی و کاری باشد و صرف داشتن مدرک در هیچ جای دنیا تضمینی برای اشتغال نیست

 • سلام ببخشید من در هنرستان رشته معماری خوندم ومعدل کل دیپلم ۱۸.۳۰است الان ترم اول معماری هستم آیا میتونم توی رشته طراحی ترکیه بورسیه بگیرم

  • سلام وقتتون بخیر
   رشته ی تحصیلی دوران دبیرستان میتونه متفاوت باشه ، اما سن و معدل خیلی تاثیر گزاره و همینطور رزومه ی مرتبت با رشته ی مورد علاقه اتون

 • سلام من لیسانس رشته میکروبیولوژی هستم و ۲۷ سالمه و برای لیسانس یا ارشد طراحی لباس ترکیه میخوام اقدام کنم آیا شرایط سنی داره یا نه ؟

  • سلام وقتتون بخیر برای دوره ی کارشناسی ارشد نیاز به زیرشاخه ی لیسانس مرتبط داره و اینکه اگر در انتخاب دانشگاه و شهر حساسیت نداشته باشید ، امکانش وجود داره

 • سلام ببخشید برای بورسیه فاند ازاول بورسیه میشیم یانه باید بریم دانشگاهش ثبت نام بکنیم اگه دانشجو نمونه بودیم اون موقع مارو بورسیه میکنن؟

 • سلام وقتتون بخیر….یه سوال دارم….
  راستش من سال دهم رشته‌ی انسانی هستم….به رشته‌ی طراحی لباس و کلا به دنیای مد و فشن خیلی دارم….آیا بورسیه‌ی فول فاند به رشته‌ای که الان میخونم ربطی داره؟
  و میتونم بعد از اتمام این رشته‌ای که الان میخونم بتونم در رشته‌ی طراحی لباس وارد بشم و بورسیه‌ی فول فاند بگیرم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید???

  • سلام دوست عزیز اگر رشته تحصیلیتون با رشته ای که درخواست دادید یکی باشه مسئولان ترکیه بورسلاری به این نتیجه می رسند که شما از عمق وجودتان به این رشته علاقه دارید . بنابراین ممکن است شانستان بالا رود . اما با رشته انسانی هم میتوانید برای رشته طراحی لباس درخواست دهید.

 • سلام روزتون بخیر
  مم پایه دهم طراحی دوخت هستم برای بورس فول فاند داشتن مدرک بین المللی طراحی لباس از مجتمع فنی تهران تاثیر داره؟ و اینکه بین زبان انگلیسی و ترکی کدام امتیاز بالاتری داره؟ یا هردو؟

  • سلام دوست عزیز . بله همچنین مدرک و گواهی هایی میتواند تاثیر زیادی در قبولی شما داشته باشد. هر چقدر زبان های بیشتری تسلط داشته باشید نشان دهنده هوش بالای شما می باشد و کسانی که رزومه شما را بررسی میکنند خواهند فهمید که شما شخص باهوشی هستید. ولی اگر فقط یک زبان می توانید انتخاب کنید من به شما زبان ترکی استانبولی را پیشنهاد می دهم .

 • سلام خسته نباشید اگر بخواهیم بدون بورس بخونیم باز باید آزمون برای قبولی بدهیم؟

  • بله برای پذیرش عادی در دانشگاه های ترکیه باید در یکی از آزمون هاس یوس یا اس ای تی نمره قبولی کسب نمایید. البته میتوانید از طریق پذیرش بدون آزمون نیز اقدام نمایید، برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 • سلام ببخشید برای بورسیه فاند ازاول بورسیه میشیم یانه باید بریم دانشگاهش ثبت نام بکنیم اگه دانشجو نمونه بودیم اون موقع مارو بورسیه میکنن؟

 • مثلا برای اینکه بورسیه فول فاند شد هم میشه بدون آزمون؟ یانه باید پول بدیم که بدون آزمون بورسیه بشیم وبریم دانشگاه استانبول درس بخونیم؟ شرمنده من انقد سوال میپرسم گیج شدم کلا?‍♀️وخیلی هم دوست دارم که حتما بورسیه فول فاند بشم برام دعاکنین?

  • برای قبولی از طریق فول فاند نیازی به شرکت یا نمره آزمون ها نیست . در بورسیه فول فاند فقط رزومه شما بررسی میگردد و اگر نمره خوبی ذر هر آزمونی کسب کرده باشید پوئن مثبت حساب می شود.

  • خواهش میکنم وظیفه ما جواب دادن به شماست بله برای دریافت مشاوره تخصصی کارشناسان ما در خدمت شما هستند . اما دانشگاه های دولتی که این رشته را داشته باشند بسیار کم می باشد.

    • سلام دوست عزیز . بله دانشگاه های خصوصی هم با شرایط خاصی بورسیه فول فاند ارائه می دن. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

 • سلام ببخشید میخواستم بپرسم که واسه رشته طراحی لباس که خواسته باشم بورسیه بگیرم حتما باید آزمون هایی مثل تومر یا یوس یا…. بدیم؟ یانه بدون آزمون میتونیم؟ فقط بامعدل بالا وروزمه قوی میشه بورسیه فول فاند شد؟ اگه میشه کامل توضیح بدین لطفا ممنونتون میشم

  • سلام دوست عزیز، برای قبولی در رشته طراحی لباس می توانید از طریق آزمون یوس ، اس ای تی و حتی پذیرش بدون آزمون اقدام کنید. برای بورسیه فول فاند اگر معدل بالا و رزومه خوبی داشته باشید شانس قبولی شما بسیار زیاد خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر و تکمیلی با کارشناسان ما در تماس باشید و یا از طریق واتس آپ پیام ارسال نمایید.

   • سلام خسته نباشيد ميخواستم بدونم براي فول فاند در رشته طراحي لباس رزومه را براي سايت دانشگاه بفرستيم اگه قبول كنند ميتونيم فاند بگيريم يا حتما بايد ازمون بديم؟؟

    • سلام دوست عزیز وقت بخیر
     ما بدون ازمون پذیرش میگیریم.
     جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
     021-91303800

 • سلام ببخشید من سال یازدهم رشته انسانی هستم اگه بخوام بورسیه رشته مد در ترکیه را بگیرم باید چیکار کنم ؟

  • سلام دوست عزیز. باید در بهمن ماه اقدام به ثبت نام برای ترکیه بورسلاری کنید اما اگر امسال ثبت نام کنید به احتمال خیلی زیاد شما را قبول نککند . بهتر است سال دوازدهم برای بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید.

 • واقعا؟ ?پس من اگه معدل پایه دهم ویازدهم ودوازدهمم بالاباشه ومدرک طراحی داشته باشم وهمچنین مدرک زبان ترکی میتونم بورسیه شم؟ کجاباید ثبت نام کنم اسممو برای قبولی دردانشگاه های ترکیه؟

  • بله این مواردی که گفتید شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه دارد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 09229329200 تماس بگیرید.

 • سلام آزمون تومر روبدیم بدون اینکه آزمون یوس بدیم میشه بورسیه فول فاند بشیم؟من گیج شدم تروخدا کمکم کنید?الان من تومر روبدم میشه بورسیه فول فاند بشم؟

  • سلام دوست عزیز بورسیه فول فاند هیچ ارتباطی با هیچ آزمونی نداره این که شما نمره بالای یک آزمون حتی کنکور ایران رو داشته باشید فقط و فقط نمره مثبت حساب میشه و نیازی نیست که حتما نمره آزمون تومر و یا یوس داشته باشید.

 • سلام من مدیر آموزشگاه طراحی دوخت هستم می توانم برای کار به ترکیه بیایم وایا می توانم آموزشگاه تاسیس کنم

  • سلام دوست عزیز . بله میتوانید این کارها را انجام دهید و قبلش بهتره برای خرید خانه یا اجاره خانه در ترکیه اقدام نمایید. بعد از این که اقامت گرفتید برای کارهای دیگر مانند پیدا کردن کار اقدام نمایید. برای طراحی دوخت در شهرهایی مانند استانبول میتوان به راحتی کار پیدا کرد.

 • سلام آزمون تومر روبدیم بدون اینکه آزمون یوس بدیم میشه بورسیه فول فاند بشیم؟من گیج شدم تروخدا کمکم کنید?الان من تومر روبدم میشه بورسیه فول فاند بشم؟

 • سلام اگه خواسته باشیم همینجوری بریم دانشگاه استانبول طاهردانشگاه شهردیگش چقد پول لازم داره البته به پول ایران؟

  • دوست عزیز دقیق متوجه سوالتون نشدم. ولی دانشگاه استانبول در داخل شهر استانبول قرار دارد و در شهر دیگری نیست .

  • سلام خسته نباشید.من 19سالمه و رشته ی دبیرستانم کاردانش در شاخه ی«خیاطی لباس شب و عروس»بودش و مثل رشته طراحی لباس که در شاخه فنی نیستش که به ما طراحی رو آموزش بدن خب تکلیف من چیه؟مطمئنن من در آزمون هایی ک درمورد طراحی هستش که بعدا از ما برای ورود میگیرن رو قبول نمیشم چون چیزی سردرنمیارم.باید برم اول طراحی رو بیرون آموزش ببینم بعد برای بورسیه اقدام کنم؟؟
   و سوال دیگه ایی ک دارم اینکه وقتی بورسیه قبول شدیم و قرار شد کلاس اموزش زبان ترکی رو برگزار کنن ما تو این مدت یکسال باز هم تحت پوشش بورسیه هستیم یعنی هزینه زندگی و خوابگاه رو بورسیه میده یا تویه اون تایم مخارج خوابگاه از خودمونه؟؟و اصلا باید این کلاس هارو حضوری بریم حتما؟یا میشه ایران باشیم و انلاین آموزش ببینیم و بعدش برای آزمون برینم ترکیه آزمون رو بدیم؟؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید چون خیلی سردرگمم…

   • سلام وقت شما بخیر، برای بورسیه شما باید معدل بالایی داشته باشید(بالای 18) و رزومه‌ی خوب( علمی،کاری،مدارک زبان، سرتیفیکیت و…) داشتن مدرک تومر اجباری نیست،شما به مدت یکسال فرصت دارید تا زبان ترکی را به خوبی اموزش ببینید و بدو ورود به دانشگاه ازمون تعیین سطح بدید در صورتیکه نمره‌ کافی( حداقل 70 از 100) را نگیرید باید در کلاس های حاضرلیک شرکت کنید به مدت یکساله در این بازه زمانی اگر با بورسیه پذیرش گرفته باشید مخارج شما نیز شامل بورسیه می‌شود، در این مدت یکساله تا ثبت نام بورسیه، سعی کنید مدارک بیشتری بگیرید تا شانس شما برای گرفتن بورسیه بیشتر شود.

    • سلام مجدد.یعنی در اون یک سالی که از طرف بورسیه داریم کلاس اموزش زبان ترکی میریم دانشگاه نمیریم و بعد از یک سال آزمون زبان ترکی میدیم اگه نمره بالای 70گرفتیم اونوقت میتونیم در کلاس های دانشگا حضور پیدا کنیم؟؟؟
     من معدلم در سال اخر 19بود و سال دوم 18 و خورده ایی و سال اول 17،یعنی چون سال اول دبیرستان 17بوده معدلم امکان پذیزفته نشدنم هست؟؟؟

     • سلام من ۱۸ سالمه و دیپلم تجربی با معدل سه سال۱۷ دارم . برای مقطع کارشناسی طراحی لباس نمونه کار میخوان؟ الان چون دیپلمم تجربی هست برای اینکه نمونه کار و روزمه داشته باشم باید تو ایران کلاس طراحی برم؟

     • سلام دوست عزیز وقت بخیر
      به نمونه کار نیاز ندارند ما بدون آزمون و مدرک زبان پذیرش میگیریم براتون.
      جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید
      شماره تماس :
      021-91303800

  • دوست عزیز این دو آزمون مباحث متفاوتی دارند، تومر آزمون زبان ترکی است و یوس بخشی ریاضی و هوش هم دارد

 • سلام الان من بایددروس ریاضی وهندسه وهوش ریاضی پایه دهم ازکسایی که رشته ریاضی هستن کارکنم؟نمیشه آزمون ندیم وباشرط معدل شرکت کنیم؟

  • سلام،خداقوت
   من ۲۵سال سن دارم و دوره‌های طراحی ودوخت رو درآموزشگاه های خصوصی وزیرنظر سازمان فنی وحرفه ای گذروندم ومدرک گرفتم ،میتونم بااین مدرک و رزومه‌درترکیه مشغول به کاربشم و کارپیداکنم؟

   • سلام دوست عزیز وقت بخیر
    ما در زمینه کاری فعالیتی نداریم فقط تحصیلی اقدام میکنیم.
    جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
    021-91303800

 • سلام روزبخیر میخواستم ببینم اگه بورسیه فول فاندبشیم درترکیه آیا بهمون خوابگاه هم میدن؟

 • سلام آیا آزمون یوس دررشته طراحی لباس سخته؟ چه درسایی باید بخونیم؟اصلامگه شرط معدل نیس پس چراآزمون داره؟

  • سلام دوست عزیز آزمون یوس یک آزمون عمومی اتباع خارجی برای تمام رشته های دانشگاهی است که در ترکیه ارئه می شود،دروس ریاضی و هندسه و هوش که منابع توسط دپارتمان ما ارائه می شود وآزمون ها و معدل و سن متقاضی هر سه شاخص های سنجش هستند.

 • سلام خسته نباشیدچه مباحثی بایدبخونیم برای آزمون یوس دررشته طراحی لباس؟ازکجا باید شرکت کنیم درآزمون یوس؟آزمونش به زبان فارسی هست یاترکی؟

  • سلام دوست عزیز،آزمون یوس از سه بخش ریاضی ،هندسه و هوش تشکیل شده است که عموما به دزبان ترکی است که در برخی مواقع برخی دانشگاهها آن را به زبان انگلیسی هم ارائه می دهند.سایت های مخصوص ثبت نام دارند،همکاران ما می توانند شما در این امر یاری کنند 09229329200

  • سلام من دیپلم طراحی دوخت ولباس دارم خیلی دوست دارم توی یکی از دانشگاههای استامبول ادامه تحصیل بدهم و مشغول به کار شوم زبان انگلیسی رو هم بلد نیستم میشه کمی راهنمایی کنید ممنون و نمرات دروس تخصصی بالای ۱۸,هستن .

   • سلام . یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه که در شهر استانبول قرار دارد معمار سینان می باشد. شما میتوانید با کسب نمره بالا در آزمون SAT رشته طراحی دوخت و لباس این دانشگاه قبول شوید.

  • درود
   ۲۸سالمه و در زمینه خیاطی سه سال هست که اموزش میبینم،در حال حاضر رشته طراحی لباس ادر دانشگاه غیرانتفاعی هنر میخونم
   من میتونم بورس بشم؟بخاطر سنم ممکنه نپذیرن؟سواس

   • سلام وقت شما بخیر، بله متاسفانه یکی از شرایط بورسیه‌ی دانشگاه‌های ترکیه این است که زیر 21سال باشید.

 • سلام خسته نباشید آیا برای گرفتن بورسیه فول فانددرترکیه مدرک زبان ترکی تاثیری دارد؟وآیامدرک طراحی تاثیری دارد؟

 • سلام برای بورسیه شدن درسن 18سال می‌توان بورسیه شد؟یانه باید سن بالا ترباشد؟ آزمون بورسیه چجوری هستش؟

  • سلام دوست عزیز سن پایین یک امتیاز محسوب می شود، برای ثبت نام در بورسیه ی ترکیه رزومه قوی و معدل لازم است

  • سلام دوست عزیز آزمون ورودی yos و SAT برای ورود به دانشگاهها وجود دارد که پس قبولی مصاحبه ی حضوری امتحان عملی صورت میگیرد. مهارت شاخص قابل توجهی است، ظرفیت پذیرش متفاوت است

 • سلام برای آزمون بورسیه میتونم سال دوازدهم آزمون بدم؟ ومعدل سال دهم ویازدهم ودوازدهم مهمه؟ یانه فقط دوازدهم؟

  • سلام دوست عزیز شما می توانید در تمامی آزمون های ورودی شرکت کنید، و میتوانبد برای بورسیه 100 درصد یا همان فول فاند ثبت نام کنید، معدل دوازدهم مهم است اما سابقه ی تحصیلی عالی بی تاثیر نیست در صورت نیاز به مشاوره با ما در تماس باشید 09229329200

 • سلام من معدلم 20بود وبخاطر علاقم اومدم رشته طراحی دوخت الانم پایه دهمم میخواستم بدونم برای بورسیه فول فانددرترکیه معدل دهم یازدهم ودوازدهم مهمه؟ یانه فقط دوازدهم؟وآیازبان انگلیسی یاترکی باید خوب باشه؟ کدوم مهم تره که ازالان کارکنم؟ وسال دوازدهم باید آزموزنشوبدیم کتبیه یاعملی؟ وگرفتن بورسیه فول فاندآسونه؟

  • سلام دوست عزیز رزومه ی قوی برای بورسیه حائز اهمیت است که سابقه ی تحصیلی و معدل بخش مهمی از این بورسیه می باشد،سن یکی از شاخص های مهم دیگر است، برای تحصیل در کشور ترکیه ما زبان ترکی را پیشنهاد میدهیم میتوانید در کلاس های تومر ما که مدرک آن می تواند بخشی از رزومه تان باشد شرکت کنید. ثبت نام در بورسیه کار بسیار تخصصی است که پیشنهاد میکنیم توسط متخصص انجام دهید، مسلما بخاطر تعداد بسیار شرکت کننده ها کار راحتی نیست در صورت نیاز با ما در تماس باشید09229329200

   • با سلام منظور از سن یکی از شاخصه های مهم تحصیل در دانشگاه است یعنی چند سال ؟! من ۲۹ سالمه میتونم شرکت کنم؟؟

    • سلام ورود به دانشگاه های خصوصی معتبر بدون ازمون ترکیه محدودیت سنی ندارد
     برای کسب اطلاعات بیشتر میونید با مشاور های ما در تماس باشید

  • سلام برای تحصیل در ترکیه و یا شرکت در هر آزمونی نیاز به مدرک تافل و یا هیچ مدرک دیگری نیست. ولی پس از قبولی یا باید مدرک زبان با نمره مد نظر دانشگاه داشته باشید و یا در آزمون زبان دانشگاه نمره مناسب کسب نمایید.

   • سلام من سال یازدهمم و رشتم فتوگرافیک هستش ،میشه درباره آزمون oss توصیح بدید.با آزمون SAT نمیشه وارد این دانشگاه ها شد و بورسیه گرفت و اینکه حتما باید دو مرحله آزمون ورودی رو برای طراحی بدیم؟فقط مدرک تافل رو قبول میکنن یا آیلتس هم حساب میشه؟

    • دوست عزیز تمامی دانشگاه های ترکیه یا با آزمون SAT و یا با آزمون یوس دانشجو پذیرش می کنند. آزمون OSS برای اتباع ترک می باشد اگر شما پاسپورت ترکیه را داشته باشید یا به عبارتی وطن داشی ترکیه باشید می توانید در این آزمون شرکت کنید.

 • وقتتون بخیر،دانشگاه اژه هم دانشگاه معروفی هست در رشته طراحی مد؟مدرکش معتبره؟میشه با مدرکش در اروپا یا امریکا کار کرد؟ه

  • سلام دوست عزیز. کلا دانشگاه اژه ازمیر دانشگاه سطح بالایی هست. این دانشگاه در تمام کشور های جهان حتی ایران که فقط 9 تا دانشگاه ترکیه رو قبول داره مورد تائید هست. با تحصیل در دانشگاه اژه ازمیر آینده خودتون رو از هر لحاظی تضمین میکنید .

   • سلام ببخشید من معدلم 20بودوبخاطر علاقم اومدم رشته طراحی دوخت الانم پایه دهمم میخواستم بدونم برای بورسیه فول فاندسال دوازدهم بایداز مون بدیم؟ کتبی یاعملیه؟ واینکه با چه زبانی باید بورسیه گرفت ترکی یاانگلیسی؟ کدوم مهم تره؟

    • سلام دوست عزیز
     برای تحصیل در کشور ترکیه زبان ترکی به شما کمک بسزایی خواهد کرد، معدل و سن حائز اهمیت است.ثبت نام بورس تخصصی است که متخصصان ما با آن آشنایی کامل دارند،جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید09374768290

   • سلام وقتتون بخیر من دیپلم تجربی دارم.ولی به طراحی لباس علاقه ی زیادی دارم و طراحیم خ خوب میخاستم بدونم چطوری میشه تو آزمون شرکت کرد؟

    • سلام وقتتون بخیر، این که شما چه دیپلمی دارین به رشته ای که برای تحصیل انتخاب کردید ارتباطی نداره و با دیپلم تجربی می توانید در هر رشته ای تحصیل نمایید. برای شرکت در آزمون مهمترین مسئله آماده شدن شماست. برای شرکت در کلاس های یوس یا اس ای تی با مشاوران ما در تماس باشید. تمامی کار های ثبت نام در آزمون و …. همکاران و کارشناسان ما انجام خواهند داد.

 • سلام
  به جز دانشگاه هایی که معرفی کردید کردوم دانشگاه های دولتی تو رشته طراحی لباس دانشجو قبول میکنن؟

  • سلام دوست عزیز دانشگاه ها بسیار زیاد است و باید به صورت تخصصی بررسی کرد که چه دانشگاه هایی این رشته هارو ارائه میدن از دانشگاه های گفته شده دانشگاه مارمارا و فنی استانبول دولتی بوده و بسیار دانشگاه های تاپ هستند.

  • سلام . دانشگاه قاضی آنتپ کلا دانشگاه خیلی خوبیه و سطح بالایی داره ولی در شهرش در حد استانبول و آنکارا خوب نیست و زیاد جو شهر با شهرهای ایران تفاوتی نداره .

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5426

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”