دانشگاه مدیپول
logo
تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه

طراحی لباس در ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

ترجیح می‌دهید پیشرفت حرفه‌ای خود را در یکی از رشته‌های جذاب و در عین حال پرتقاضای دنیای مد، یعنی طراحی لباس دنبال کنید یا اینکه تصور می‌کنید که آینده فقط متعلق به رشته‌های پزشکی است؟! اگر جزو دسته اول هستید به شما تبریک می‌گوییم چرا که رشته طراحی لباس نیز قطعاً آینده شغلی بسیار عالی را برایتان رقم خواهد زد. اکنون سوال مهم این است که آیا تحصیل در ترکیه که یک کشور پیشرو در صنعت مد به شمار می‌رود، می‌تواند درهایی به دنیای بزرگ‌تری از فرصت‌ها را برایتان باز کند؟ یا به عبارت دیگر با تحصیل طراحی لباس در ترکیه شانس ورود به بازارهای شغلی بین‌المللی و دستیابی به جایگاه و درآمد مورد نظرتان را خواهید داشت؟ در ادامه ضمن پاسخ به این پرسش مهم،‌ به شرایط تحصیل و مزایایی که شغل طراحی لباس در ترکیه برای شما به همراه دارد اشاره می‌کنیم.

مزایای تحصیل طراحی لباس در ترکیه

تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان فراهم می‌کند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. پذیرش آسان و هزینه‌های مقرون به صرفه: یکی از مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه، امکان پذیرش آسان و بدون نیاز به آزمون است. علاوه بر این، هزینه های تحصیل در ترکیه در مقایسه با دانشگاه‌های اروپایی که از رتبه و امکانات مشابهی برخوردارند، مقرون به صرفه‌تر است.
 2. اعتبار بین‌المللی و فرصت‌های تبادل دانشجویی: دانشگاه‌های ترکیه نه تنها آموزش‌های با کیفیت و مطابق با استانداردهای بین‌المللی ارائه می‌دهند، بلکه در معاهده بولونیا نیز حضور دارند؛ به این معنی که دانشجویان می‌توانند از طریق برنامه‌های تبادل دانشجو مانند اراسموس پلاس در دانشگاه‌های مطرح اروپایی تحصیل یا به کارآموزی بپردازند. این فرصت‌ها نه تنها اعتبار مدرک تحصیلی آن‌ها را افزایش می‌دهد، بلکه تجربیات بین‌المللی و دیدگاه‌های نوینی را نیز برای آن‌ها به ارمغان می‌آورند.
 3. محیط بین‌المللی و تجربیات ارزشمند: هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل به ترکیه می‌آیند. این موضوع فرصتی منحصربه‌فرد برای تحصیل در محیطی بین‌المللی و کسب تجربیات فرهنگی متنوع را فراهم می‌آورد. تعامل با دانشجویان از فرهنگ‌های مختلف، دیدگاه‌های جدیدی را به دانشجویان می‌دهد و آن‌ها را برای موفقیت در عرصه جهانی آماده می‌کند.

شرایط تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه

دانشجویان رشته طراحی لباس در ترکیه

شرایط تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه به انتخاب بین دانشگاه‌های دولتی و خصوصی بستگی دارد. دانشگاه‌های خصوصی معمولاً بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی، تنها با ارائه مدرک دیپلم با حداقل معدل مورد نظر(معمولاً 12 از 20)، دانشجو می‌پذیرند. در مقابل، تحصیل در دانشگاه‌های دولتی نیازمند شرکت در آزمون ورودی و آزمون استعدادیابی است.

آزمون‌های ورودی که نمره قبولی آن‌ها برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دولتی ترکیه در رشته طراحی لباس تاثیرگذار است عبارت‌اند از:

 • ACT
 • TR-YOS
 • SAT
 • Abitur
 • Matura
 • IB

برای موفقیت در آزمون استعدادیابی، داشتن توانایی بالا در نقاشی، طراحی، تصویرسازی ذهنی و دانش پیرامون انواع پارچه‌ها لازم است. علاوه بر این، آشنایی به زبان ترکی یا انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا آموزش‌ها به یکی از این دو زبان ارائه می‌شود. دانشگاه‌ها برای دانشجویانی که به این زبان‌ها آشنایی ندارند، دوره‌های آمادگی زبان یک ساله‌ای را برگزار می‌کنند تا آن‌ها را برای درک بهتر مطالب درسی آماده سازند.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس در ترکیه

در این بخش به شرایط کلی تحصیل رشته طراحی لباس در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه اشاره می‌کنیم:

 • داشتن مدرک کارشناسی معتبر در رشته طراحی لباس یا رشته‌های مرتبط مانند هنرهای تجسمی، طراحی صنعتی یا سایر رشته‌ها (برای تحصیل در هر دو نوع دانشگاه‌ها)
 • داشتن حداقل معدل 2.5 از 4 (۱۶ از ۲۰) در مقطع کارشناسی (برای تحصیل در هر دو نوع دانشگاه‌ها)
 • ارائه برگه قبولی در آزمون کارشناسی ارشد مانند آزمون آلس (برای دانشگاه‌های دولتی)
 • ارائه مدرک زبان معتبر بسته به آنچه که هر دانشگاه مشخص می‌کند (برای تحصیل به زبان ترکی، سطح B2 تومر و برای تحصیل به انگلیسی مدرک تافل)
 • ارائه انگیزه نامه (برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی)
 • ارائه رزومه تحصیلی

شرایط پذیرش دکتری رشته طراحی لباس در ترکیه

شرایط و مدارک لازم برای تحصیل طراحی لباس در مقطع دکتری در دانشگاه‌های ترکیه به شرح زیر است:

 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته طراحی لباس یا سایر رشته‌های مرتبط مانند هنرهای تجسمی، طراحی صنعتی یا مد و لباس.
 • داشتن حداقل معدل 3.25 از 4 (۱۶ از ۲۰) در مقطع کارشناسی ارشد
 • ارائه نمونه کارها یا پروژه‌های تحقیقاتی مرتبط با طراحی لباس
 • شرکت در مصاحبه حضوری که توسط دانشگاه انجام می‌شود
 • شرکت در آزمون دکتری (معمولا آلس) برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی
نکات بیشتر
خوب است بدانید:

برخی دانشگاه‌ها در ترکیه بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان دکتری در رشته طراحی لباس در ترکیه ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها می‌توانند بر اساس معیارهایی نظیر شایستگی‌های تحصیلی، نیازهای مالی، و سایر عوامل اعطا شوند و فرصت‌هایی را برای تمرکز بر تحقیقات بدون نگرانی از مسائل مالی فراهم می‌کنند.

مدارک لازم برای ثبت نام در رشته طراحی لباس

برای ثبت نام در رشته طراحی لباس در دانشگاه‌های ترکیه، دانشجویان باید مجموعه‌ای از مدارک را ارائه دهند که می‌تواند بر اساس الزامات هر دانشگاه متفاوت باشد. مدارک کلی مورد نیاز برای ثبت نام شامل:

 • دیپلم دبیرستان
 • نتایج آزمون‌های ملی و بین‌المللی (برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی)
 • آزمون‌های استعدادیابی دپارتمان طراحی مد (برای دانشگاه‌های دولتی)
 • پاسپورت

طراحی لباس در ترکیه چند سال است؟

تحصیل طراحی لباس در ترکیه

مدت زمان تحصیل در رشته طراحی لباس در مقاطع مختلف به شرح زیر است:

 • مقطع کاردانی: این مقطع معمولاً ۲ سال طول می‌کشد و به دانشجویان، اصول ابتدایی و پایه طراحی لباس را آموزش می‌دهد. قبولی در این مقطع نسبتاً راحت‌تر است و می‌تواند پلی باشد برای ورود به دانشگاه‌های دولتی و تحصیل در سطوح بالاتر.
 • مقطع کارشناسی: دوره کارشناسی، چهار ساله است و دانشجویان را با دانش تخصصی‌تر و عمیق‌تر در زمینه طراحی لباس آشنا می‌کند. این مقطع، زمینه‌های کاری وسیع‌تری را برای فارغ‌التحصیلان فراهم می‌آورد.
 • مقاطع تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری): هر کدام از این دوره‌ها دو سال به طول می‌انجامند و به دانشجویان امکان می‌دهند تا تخصص‌های بیشتری در زمینه‌ی طراحی لباس به دست آورند و در پروژه‌های تحقیقاتی مشارکت داشته باشند.

در مجموع، اگر فردی قصد داشته باشد تمام مقاطع تحصیلی را در رشته طراحی لباس طی کند، می‌تواند در طول ۱۰ سال، از کاردانی تا دکتری، مسیر تحصیلی خود را تکمیل نماید.

بورسیه رشته طراحی لباس در ترکیه

دانشجویانی که برای تحصیل در رشته طراحی لباس از دانشگاه‌های ترکیه پذیرش می‌گیرند، در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند از بورسیه تحصیلی بهره‌مند شوند. این بورسیه‌ها شامل موارد زیر هستند:

بورسیه‌های ارائه شده توسط خود دانشگاه‌ها

دانشگاه‌های ترکیه انواع مختلفی از بورسیه‌ها را برای جذب و حمایت از دانشجویان ارائه می‌دهند. از جمله این بورسیه‌ها می‌توان به سه دسته اصلی اشاره کرد:

 1. بورسیه موفقیت تحصیلی: این بورسیه به دانشجویانی اعطا می‌شود که در طول تحصیل در دانشگاه، نمره معدل بالایی را به دست می‌آورند (معمولاً 3.5 و بالاتر).
 2. تخفیف شهریه برای اعضای خانواده: اگر بیش از یک عضو از خانواده در یک دانشگاه تحصیل کنند، بر حسب سیاست‌های آن دانشگاه تخفیف‌های ۵ تا ۱۰ درصدی بر شهریه هر دانشجو اعمال می‌شود.
 3. بورس 100درصدی: برخی از دانشگاه‌ها برای تعداد محدودی از متقاضیان خود این امکان را فراهم می‌کنند که کل شهریه دوره تحصیلی خود را به صورت یکجا و با تخفیف 50 درصدی پرداخت نمایند. به این ترتیب نوسانات ارزی و افزایش قیمت لیر و دلار در میزان شهریه تأثیری نخواهد داشت.

بورسیه فول فاند ترکیه

دانشجویان بورسیه طراحی لباس ترکیه

این نوع بورسیه که ترکیه بورسلاری نام دارد، توسط دولت ترکیه ارائه می‌شود و برای تعداد محدودی از دانشجویان خارجی که دارای موفقیت‌های تحصیلی برجسته هستند، در نظر گرفته شده است. بورسیه فول فاند شامل پوشش کامل هزینه‌های تحصیل و زندگی در ترکیه، بیمه درمانی و گاهی اوقات بلیت رفت و برگشت به کشور مبدأ دانشجو می‌شود.

بورسیه‌های ارائه شده توسط نهادها و بنیادهای خصوصی

برخی نهادها و بنیادهای خصوصی نیز بورسیه‌هایی را برای دانشجویان در رشته‌های خاص، از جمله طراحی لباس، ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها معمولاً جدا از بورسیه‌های دانشگاهی هستند و دانشجویان باید به صورت جداگانه برای دریافت آن‌ها اقدام کنند. فرآیند درخواست معمولاً شامل ارائه مدارک تحصیلی، نمونه کارها و گاهی اوقات ارائه طرح پیشنهادی یا توصیه‌نامه است.

شهریه رشته طراحی لباس در ترکیه در سال 2024

شهریه رشته طراحی لباس می‌تواند بسته به نوع دانشگاه و سایر عوامل مانند سطح و اعتبار برنامه آموزشی، امکانات ارائه شده و موقعیت جغرافیایی دانشگاه متفاوت باشد. جدول زیر شهریه سال 2024 برای این رشته در برخی از دانشگاه‌های برتر ترکیه را نشان می‌دهد:

هزینه رشته طراحی لباس در ترکیه 2024
نام دانشگاه طول تحصیل زبان تحصیلی شهریه سالانه
دانشگاه  باشکنت ترکیه 4 سال ترکی 10,500 دلار
دانشگاه اژه ازمیر 4 سال ترکی 89,480 لیر
دانشگاه آتاتورک ترکیه 4 سال ترکی 23,000 لیر
دانشگاه اقتصاد ازمیر 4 سال انگلیسی 8,000 دلار
دانشگاه تجارت استانبول 4 سال ترکی 4,000 دلار
دانشگاه آتیلیم 4 سال ترکی 9,980 دلار
دانشگاه قاضی آنتپ 4 سال ترکی 20,500 لیر
دانشگاه حاجی بایرام ولی 4 سال ترکی 41,004 لیر

اعتبار مدرک طراحی لباس در ترکیه

تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه، به دلیل جایگاه برجسته این کشور در صنعت نساجی و مد، با اعتبار بین‌المللی همراه است. دانشگاه‌های ترکیه با ارائه آموزش‌های با کیفیت بالا و تأکید بر جنبه‌های عملی و نوآورانه طراحی لباس، فارغ‌التحصیلانی را تربیت می‌کنند که نه تنها در بازار کار داخلی بلکه در سطح بین‌المللی نیز قادر به رقابت هستند. مدارک تحصیلی از این دانشگاه‌ها، به‌ویژه زمانی که از مؤسسات معتبر به دست آمده باشند، فرصت‌های شغلی گسترده‌ای را در اختیار فارغ‌التحصیلان قرار می‌دهند.

بهترین دانشگاه های رشته طراحی لباس در ترکیه

انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته طراحی لباس در ترکیه می‌تواند با توجه به شرایط، اهداف و علایق هر فرد متفاوت باشد. در این بخش، به معرفی دانشگاه‌هایی می‌پردازیم که تحصیل در آن‌ها می‌تواند فرصت‌های ویژه‌ای را برای ورود به بازار کار، چه در داخل ترکیه و چه در سطح بین‌المللی، فراهم آورد و به دانشجویان کمک کند تا به درآمدهای مطلوبی دست پیدا کنند.

بهترین دانشگاه های دولتی رشته طراحی لباس در ترکیه
نام دانشگاه شهر رتبه دانشگاه در ترکیه رتبه دانشگاه های دولتی در رشته طراحی لباس مورد تأیید وزارت بهداشت یا علوم
دانشگاه اژه ازمیر 20 1 وزارت بهداشت و علوم
دانشگاه حاجی بایرام ولی آنکارا 2
دانشگاه سلجوق قونیه 29 3
دانشگاه قاضی آنتپ قاضی آنتپ 23 4 وزارت علوم
دانشگاه اوشاک اوشاک 86 5
دانشگاه سوتچی امام مرعش 46 6
دانشگاه کاراتکین چانکری 104 7
بهترین دانشگاه های خصوصی رشته طراحی لباس در ترکیه
نام دانشگاه شهر رتبه دانشگاه در ترکیه رتبه دانشگاه های خصوصی در رشته طراحی لباس مورد تأیید وزارت بهداشت یا علوم
دانشگاه اقتصاد ازمیر ازمیر 79 1
دانشگاه باشکنت آنکارا 59 2 وزارت بهداشت و علوم
دانشگاه تجارت استانبول استانبول 62 3
دانشگاه آتیلیم آنکارا 73 4 وزارت علوم

موقعیت شغلی و بازار کار طراحی لباس در ترکیه

فارغ‌التحصیلان رشته طراحی لباس در ترکیه، با داشتن دانش و مهارت‌های تخصصی، می‌توانند در بخش‌های مختلفی از صنعت مد و نساجی فعالیت کنند. بازار کار برای طراحان مد در ترکیه، فرصت‌های شغلی متنوعی را ارائه می‌دهد. یکی از راه‌های دستیابی به این فرصت‌ها مراجعه به سایت‌های معتبر کاریابی در ترکیه است. در ادامه با برخی از زمینه‌های شغلی طراحی لباس آشنا می‌شوید:

 • فعالیت در کارگاه‌های طراحی و تولید لباس
 • حضور در صنعت مدلیست
 • کارشناس برنامه ریزی تولید
 • طراحی و تولید سبک شخصی
 • مشاوره سبک و استایل
 • تحریریه مجله مد
 • عکاسی مد
 • طراح لباس
 • مشاور برند برتر
 • طراح لوازم جانبی لباس

شغل طراحی لباس در ترکیه

درآمد شغل طراحی لباس در ترکیه 2024

این جدول درآمد شغل طراحی لباس در ترکیه برای سال 2024 را نشان می‌دهد. مهم است توجه داشته باشید که با افزایش تجربه و سابقه کاری، میزان درآمد شما از این حرفه قطعاً بالاتر نیز خواهد رفت.

درآمد طراحی لباس در ترکیه 2024
منبع حداقل حقوق (لیر) میانگین حقوق (لیر) حداکثر حقوق(لیر)
سایت کاریابی المان

eleman.net

32,900 48,700 77,600
سایت کاریابی کاریر

kariyer.net

29,000 32,200 42,500
نکات بیشتر
پیشنهاد خواندنی:

در آمد بازیگری در ترکیه به پول ایران چقدر است؟

جمع بندی

با توجه به مطالب گفته شده نتیجه می‌گیریم که تحصیل رشته طراحی لباس در کشور ترکیه، مزایای بسیاری از جمله دریافت مدرک با اعتبار بین‌المللی، فرصت‌های تبادل دانشجویی، هزینه‌های تحصیلی مقرون به صرفه و فرصت‌های شغلی گسترده به همراه دارد که آن را به انتخابی بسیار مناسب برای علاقه‌مندان به این رشته تبدیل کرده است.

در این مقاله هر آنچه لازم بود در ابتدای تحصیل طراحی لباس بدانید را بیان کردیم؛ با این حال طبیعی است که هنوز سؤالاتی در ذهن داشته یا به دنبال راهنمایی بیشتری باشید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت پاسخ پرسش‌های خود از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان آرتان بورس تاپ بهره‌مند شوید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

سوالات متداول رشته طراحی لباس در ترکیه

با توجه به این که شهریه رشته طراحی لباس در ترکیه در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است، در این مطلب جدولی از شهریه دانشگاه‌های برتر را برایتان قرار داده‌ایم که می‌توانید با مراجعه به آن، از هزینه تحصیل این رشته اطلاع پیدا کنید.
تحصیل در دانشگاه‌های دولتی مستلزم قبولی در یکی از آزمون‌های ورودی که نام بردیم و همچنین شرکت در آزمون استعدادیابی رشته‌های هنری است.
دانشجویان این رشته در صورت داشتن معدل بالا، عدم تمکن مالی یا دیگر شرایط لازم، می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی که در این مطلب معرفی کردیم بهره‌مند شوند.
بله، شما می‌توانید بدون نیاز به شرکت در آزمون‌های ورودی و آزمون استعدادیابی، از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه پذیرش بگیرید.
تحصیل این رشته در هر یک از مقاطع کاردانی و تحصیلات تکمیلی ۲ سال و در دوره کارشناسی ۴ سال به طول می‌انجامد.
بله، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اغلب دانشگاه‌های ترکیه وجود دارد.
میزان حقوق به عوامل متعددی بستگی دارد، اما در حالت کلی می‌توان میانگین حقوق ۴۸ هزار لیر را برای فارغ‌التحصیلان این رشته در نظر گرفت.
Telegram WhatsApp Twitter

178 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام و عرض ادب؛
   خیلی هم عالی،میتونیم برای شما پذیرش رشته طراحی لباس بگیریم.
   میتونید شماره تماس یا ادرس ایمیل ارسال نمایید ،
   جهت تکمیل اطلاعات با شما تماس بگیریم.

 • سلام وقتتون بخیر من با مدرک کارشناسی آموزش هنر میتونم ارشد رو طراحی لباس بخونم و اینکه شرایط بورسیه ۱۰۰ دانشگاه ها به چه شکلی هست؟
  و میشه بدون مدرک زبان انگلیسی باشه و تحصیل با زبان ترکی باشه؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   بله بدون مدرک زبان پذیرش میگیریم.
   جهت مشاوره تخصصی و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید
   شماره تماس :
   021-91303800

   • سلام وقت بخیر ببخشید من ازدواج کردم دیپلم داصته باشم همسرمم میاونه بیاد ب عنوان همراه؟

    • سلام وقتتون بخیر
     بهتره پذیرش دانشگاه داشته باشید که در روند اقامت مشکلی پیش نیاد.جهت مشاوره تخصصی بیشتر با این شماره تماس بگیرید.
     021-91303800

     • سلام وقتتون بخیر من 19سالمه و کاردانی رشته ی طراحی دوخت ترم دو در دانشگاه دولتی الزهرا میگذرونم معدل دیپلم 19و66 هستش برای بورسیه فول فاند باید چه زمانی اقدام کنم میشه کمکم کنید

     • سلام دوست عزیز؛
      بورسیه فول فاند رو شما فقط از بورسلاری ترکیه میتونید دریافت کنید.
      که سن و معدل و رزومه خوبی باید به همراه داشته باشید.
      و برای ثبت نام هم دی ماه به بعد میتونید از طریق سایتشون اقدام نمایید.

   • سلام وقتتون من میخوام ادامه تحصیل رو در کشور ترکیه بدم رشته طراحی لباس
    الان سال دوم دبیرستان هستم میشه شرایط رو بگین

    • سلام دوست عزیز؛
     خیلی هم عالی ک از الان به فکر اینده هستید،
     رشته طراحی لباس 4 ساله است و خیلی شرایط خاصی ندارد،
     فقط شما تو این بازه زمانی که وقت دارید تا دیپلمتون رو دریافت کنید،سطح زبان ترکی خودتون رو ارتقا بدین.
     چراکه رشته های هنری در اکثر دانشگاه ها به زبان ترکی ارائه میشود.

 • سلام وقتتون بخير ميخواستم بدونم اگه رزومه قوي براي سايت دانشگاه بغرستيم امكان فاند گرفتن هست ؟؟
  و حتما براي فاند بايد ازمون yos يا sat بديم؟؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   ما بدون ازمون پذیرش میگیریم.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام
  میخواستم ببینم که دانشگاهی توی استانبول هست که رشته ی طراحی لباس رو به زبان انگلیسی درس بده ؟
  اگه هست اسم دانشگاهشو میشه بگید ؟

 • سلام برای بورسیه در دانشگاه ترکیه یعنی ما دو راه بیشتر نداریم ؟
  یکی باید معدل بالا مدرک دیپلم و مدرک زبان داشته باشیم ؟ که بتونیم بورسیه شیم؟
  یا اگه معدل پایین باشه ولی در آزمون هایی که گفتین نمره خوبی کسب کنیم میتونیم بورسیه شیم ؟
  لطفاً راهنمایی کنید ازتون ممنونم واقعا سردرگم شدم راستی سال یازدهم رشته طراحی دوخت هستم
  و اینکه معدل سال دهم من ۱۸/۴۵ بود ولی امسال رو هنوز نمی‌دونم اما تلاش میکنم نمره بهتری بگیرم

  • سلام دوست عزیز
   برای مشاوره ی تخصصی و کامل با ما تماس بگیرید و از مشاورین ما راهنمایی بگیرید
   حتما به شما کمک خواهند کرد برای انتخاب دانشگاه مناسب

  • سلام وقت بخیر
   برای رشته طراحی لباس موردی نداره معدلتون اوکیه
   برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 • من یکم گیج شدم یعنی تو باید تافل با نمره حدقل ۷۵ داشته باسی بعد تو ازمون sat هم نمرا ۱۲۰۰ داشته باشی تازه معدلتم بالای ۱۴ باشه و رزومه عالی داشتع باشی تا بتونی بورسیه فول فاند بگیری ؟

 • سلام ببخشید برای ورود به دانشگاه فنی استانبول چه آزمونی باید داد؟
  بعد باید زبان بلد باشی یا ترکی؟

 • سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم بهتره مدرک رو اینجا بگیریم و بعد برای کار در ترکیه اقدام کنیم یا از اول برای تحصیل بریم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام اگه مدرکمونو از دانشگاه ایران بگیریم ربطی،به مقدار درامدش در ترکیه داره ؟
  واینکه گفتین دوره هایی دربین دانشگاه های ترکیه با دیگر دانشاگاها ایجاد میشه هر برایه هر دانشجو قطعن پیش میاد یا درصدیه ؟
  وسوال بعدی اینکه کلا این دوره هایه مشترک به چه شکله وچه خوبی هایی داره؟

  • سلام وقتتون بخیر
   مدارک ایران هم برای برای راهنمایی بیشتر با مشاورین تحصیلی ما در تماس باشید
   ترکیه معتبر هست و درآمد فرقی نداره

 • سلام من کلاس یازدهم هستم وتوی رشته خیاطی تحصیل میکنم و(۱۷سالم) است آیا میتوانم امسال برای بورسیه ترکیه در رشته طراحی لباس اقدام کنم؟

 • سلام و وقت بخیر..معدل کل این سه سال باید بالای ۱۸ باشه؟یا معدل هر پایه به صورت جداگونه موثره؟

 • آیا بعد از دیپلم گرفتن میتونیم در کشور ترکیه کنکور بدیم و برای بورس گرفتن چکار باید بکنیم و همچنین چون در ایران رشته طراحی و دوخت بیشتر خیاطی تدریس میشه و طراحی زیاد اهمیت نداره چطور میتونیم تو کنکور قبول بشیم چون شرایط اینجا و ترکیه فرق میکنه

  • سلام وقت بخیر
   شما می توانید با مدرک دیپلم در رشته طراحی لباس در دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل بدهید
   شما برای اخذ بورسیه از دانشگاه های ترکیه می توانید از مشاوره های تخصصی ما بهره ببرید.
   برای اطلاع از شرایط ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام وقت شما بخیر، بنده ترم آخر مهندسی برق هستم (23سال دارم ) ولی علاقه من در زمینه طراحی لباس و مد هست، تقریبا سطح متوسط زبان انگلیسی دارم و همچنان مشغول یادگیری هستم، و اینکه در حال حاضر مشغول یادگیری طراحی لباس به صورت خصوصی هستم(البته مدت کوتاهی هست که شروع به یادگیری کردم)، بااین شرایط من میتونم دانشگاه طراحی ترکیه تحصیل کنم ؟ یا امکان فول فاند برای من هست یا نه؟از کجا باید شروع کنم و چند سال زمان میبره؟
  سوال دیگه اینکه حتما باید مدرک تافل داشته باشیم یا ممکنه دانشگاه آزمون زبان داشته باشه؟و اینکه طراحی لباس نیازمند دوخت هم هست؟ چون من اصلا دوخت بلد نیستم.

  • سلام وقت بخیر
   با مدرک دیپلم در رشته ی دلخواه در دانشگاه های ترکیه میتوانید ادامه تحصل بدید
   مدرک زبان از الزامات دانشگاه نیست
   در صورت نداشتن مدرک زبان بعد ثبت نام دانشگاه برای شما دوره زبان برگزار میکند
   برای اطلاع از شهریه دانشگاه ها و ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام وقتتون بخیر.کدوم دانشگاه ها بدون آزمون میشه رفت و اینکه دانشگاه آیدین و بیلگی چطور هستن؟ و کدوم بهتره ؟ چون در سایت های خارجی این دو دانشگاه خیلی به چشم میخورن و از این دانشگاه ها بهترم هست؟

  • سلام وقت بخیر
   هردو دانشگاه پذیرش بدون آزمون برای امسال رو دارند وسطح علمی دانشگاه های ترکیه برای تحصیل بالا هست
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 • سلام. من دانشجوی حقوقم ۲۴ سالمه اما دوست دارم مهاجرت کنم ترکیه و طراحی لباس بخونم. میتونم درخواست بدم؟؟
  و اینکه اگر تو‌ایران کلاس برم و‌مدرک بگیرم چطور؟ مهاجرت کنم میتونم طراحی لباس تو شرکت های اونجا انجام بدم یا کار کنم؟ یا حتما باید مدرک دانشگاهیی باشه

  • سلام وقت بخیر
   بله میتونید برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه با مدرک دیپلمتون اقدام کنید
   بعد از اتمام تحصیلات میتونید در فیلد مد نظرتون کار کنید
   برای اقامت در ترکیه با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • ببخشید می خواستم ببینم برای اقدام برای بورسیه باید وقتی داری سال دوازدهم رو داری می خونی اقدام کنی یا زمانی که دوازدهم رو تموم کردیو دیپلم رو گرفتی؟

  • سلام شما قبل گرفتن دیپلم هم میتونید برای ادامه تحصیل با توجه به شرایط دانشگاه مد نظرتون اطلاعات کامل کسب کنید و بعد اقدام کنید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 • سلام وقت بخیر. من کارشناسی مهندسی شهرسازی در دانشگاه دولتی میخونم و 22 سالم هست. میخواستم بدونم میتونم برای طراحی لباس (مقطع کارشناسی) ترکیه بورس فاند یا فول فاند بگیرم؟ میگم مقطع کارشناسی چون نمیدونم بدون خواندن کارشناسی میشود برای کارشناسی ارشد اقدام کردیا نه…

  • سلام وقت بخیر
   برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فقط در رشته های مرتبط و زیر شاخه امکان ادامه تحصیل وجود دارد
   برای دریافت بورس فاند و فول فاند محدودیت سنی و همچنین نمره معدل به صورت رقابتی با دیگر متقاقضیان مد نظر قرار داده می شود
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

 • کمپانی ها و موسسه هایی که تو زمینه طراحی پارچه نیرو میگیرن رو معرفی میکنید؟ و اینکه میشه غیر حضوری براشون رزومه ایمیل کرد؟

 • سلام وقت بخیر من دیپلم ریاضی دارم و کارشناسی حقوق میخوام بدونم میتونم در این رشته تحصیل کنم بدون مدرک زبان؟؟

 • سلام وقتتون بخیر .
  من سال یازدهم رشته گرافیک تحصیل میکنم و میخوام بدونم میتونم توی دانشگاه دولی رشته طراحی لباس بخونم

  • سلام وقت بخیر. بله بعد از به اتمام رساندن پایه دوازدهم می توانید برای اخذ پذیرش اقدام کنید.

  • سلام آقای حسینی وقت بخیر. خیر در دانشگاه های آنکارا این رشته ارائه نشده است. اکثر دانشگاه ها در استانبول هستند.

 • سلام من رشته ی fashion design رو توی استانبول میخواستم . اگه اقامت داشته باشم هم نیاز به ازمون ورودی هست؟ و دنبال دانشگاه خصوصیم شهریه هم مهم نیست بین دانشگاه Bilgi و nisantasi کدوم بهتره و تدریس به انگلیسیه

  • سلام وقت شما بخیر، بله صد در صد می شود بدون آزمون هم پذیرش گرفت ، یکی از بهترین دانشگاه ها را برای این رشته، نیشان تاشی است، با موسسه ی ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • سلام
  من سال دهم طراحی دوخت هستم و زبان ترکیم عالی هست
  برای آزمون های عملی، باید کجا و چه روز هایی اقدام کنم؟
  و من میخوام بورسیه صد در صد بشم باید چکار کنم؟ و همینطور شنیدم ترکیه به دانشجوهایی که بورسیه صد در صد هستن از لحاظ مالی کمک میکنه آیا درسته این خبر یا نه؟

  • سلام دوست عزیز بله درسته شما سالی که میخایین اقدام کنید برای بورسیه فولفاند باید تحقیق کنید که این رشته ارایه شده در اون سال یا خیر و از طریق سایت ترکیه بورسلاری باید ثبت نام کنید

 • باسلام
  من مدرک کارشناسی ارشد طراحی لباس با معدل ۱۸.۵ومدرک دیپلم فنی طراحی دوخت و لیسانس مرتبط دارم و همچنین دیپلم طراحی گرافیک هم از فنی حرفه ای گرفتم مدرک مربیگری فنی حرفه ای هم واسه اموزش طراحی و خیاطی دارم زبان انگلیسی هم متوسط بلدم
  بنظر شما با ۲۹ سال سن امکان بورسیه دکترا دارم یا خیر؟
  واینکه باید مقاله هم داشته باشم؟

  • سلم دوست عزیز برای گرفتن بورسیه مقطع دکتری داشتن مدرک زبان و مقاله برای رزومه خیلی به شما کمک میکنه

  • سلام وقت شما بخیر خانم خلجی،بله رشته‌ی طراحی مد هم در دانشگاه‌های ترکیه است، اینکه دانشگاهی این رشته را داشته باشه و ازمون عملی هم داشته باشد بستگی به دانشگاه دارد.

  • سلام وقت شما بخیر، بصورت کلی دانشگاه‌های دولتی شهریه‌های پایینی دارند، دانشگاه ساکاریا رشته‌ی طراحی مد و لباس دارد اما فقط در مقطع کاردانی و دوساله‌ است.

 • سلام خسته نباشید میشه رشته ی طراحی لباس شهریه دانشگاه مارمارا در استانبول رو لطف کنین و اینکه اگه دیپلم تجربی داشته باشیم قبول میکنن؟ و حتما باید تافل داشته باشیم؟

  • سلام وقت شما بخیر، شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان ما و همچنین رشته‌هایی مثل طراحی لباس بیشتر که در دانشگاه‌های خصوصی است، یکی از بهترین دانشگاه‌ها با رشته‌ی طراحی لباس دانشگاه نیشان تاشی است، البته دانشگاه ساکاریا نیز این رشته را دارد اما دوساله و یا در واقع فقط در مقطع کاردانی.

 • سلام ببخشید من در ضمیمه دیزین لباس شب و عروس کار می کنم ،سنم ۵۰ ساله ایا می توانم برای بازار کار ترکیه اقدام کنم ،اگر می تونم چطور ، ممنون میشم راهنمایی کنید ،لازمه از اینجا مدارکی داشته باشم

 • سلام. ببخشید من ۲۳ سالمه. و سوالم اینه که آیا این سن خیلی دیره برای اقدام کردن برای بورسیه مقطع کارشناسی؟ و محدودیت سنی تا چند سال هست؟؟
  و اینکه اگر برای ارشد کسی درخواست پذیرش داشته باشه، مدرک لیسانس چه رشته هایی مرتبط به حساب میاد؟؟ مثلا با توجه به اینکه رشته مدیریت مد در ارشد هست، آیا لیسانس مدیریت در ایران داشته باشیم برای ارشد میشه اقدام کرد بازم؟؟؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  • با سلام و درود برای مقطع کارشناسی نهایت سن تا 21 سال هست
   در مورد سوال دومتون پیشنهاد میکنیم برای راهنمایی دقیق تر با شماره ی 88739816-021

  • با سلام و درود بله شما میتوانید برای ارشد رشته طراحی لباس در ترکیه پذیرش بگیرید پیشنهاد میشود با مشاوران ما در تماس باشید88739816-021

 • باسلام وخسته نباشید
  ببخشید من سال دهم رشته تجربی هستم چطور میتونم بورسیه فول باند درکشور ترکیه بشم وازچه زمانی و چه طریقی اقدام کنم ؟وچون رشتم تجربی هست به نظرتون میتونم موفق بشم یا تغییر رشته بدم و برم هنرستان بهتره؟(به طراحی لباس بشدت علاقهمندهستم)

  • با سلام و درود برای این رشته شما میتوانید فقط تا مقطع کاردانی بورسیه دریافتذکنید سنتون باید زیر 21 سال باشد و از معدل و رزومه خوبی باید برخوردار باشید.

 • سلام خسته نباشید من میخوام تو یه دانشگاه خصوصی بدون آزمون بخونم فقط ثبت نام کنم اوکی میشه؟چه نوع آزمونی باید بدم ترکی کامل بلدم

  • برای قبولی در دانشگاه های خصوصی بدون آزمون، نیازی به شرکت در آزمون نیست ( متوجه سوالتون نشدم ) ولی برای دریافت بورسیه درصدی می توانید در آزمون های بورسیه دانشگاه ها مانند آژمون بورسیه دانشگاه آیدین و مدیپل شرکت کنید.

 • سلام وقت بخیر من فوق دیپلم طراحی دوخت رو دارم اگر که پرتفولیو قوی داشته باشم و همچنین کالکشن سازی خوبی داشته باشم میتونم دانشگاه ترکیه ثبتنام کنم با وجود اینکه ۳۲سالم باشه یا سن بالا رو نمیپزین؟

 • سلام دوتا سوال داشتم
  یک اینکه دانشگاه فنی استانبول همون IUT است؟
  و اینکه برای تحصیل در رشته طراحی لباس بین دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه بیلگی کدوم از همه جهت بهتره؟

  • سلام دوست عزیز . دانشگاه فنی استانبول ITÜ یا همان istanbul technical university می باشد.
   این دو دانشگاه با یکدیگر متفاوت است. دانشگاه بیلگی خصوصی بوده و فنی استانبول دولتی هر دو از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشند. اما قبولی در دانشگاه بیلگی آسان تر می باشد.

 • سلام آیا بعد از گرفتن دیپلم رشته طراحی لباس با نمره بالا(نوزده به بالا) و مدرک زبان آیلتس و مدرک زبان ترکی میتوان بورسیه فول فاند کشور ترکیه شد؟ چه کار دیگه میتونیم بکنیم که شانس بیشتری داشته باشیم؟!
  بعد این که اگر همراه داشته باشیم هزینه های زندگی برای همراه چی؟

  • با سلام و درود
   بستگی به معدل شما دارد و رزومه خوب هرچقدر رزومه و انگیزه نامه شما بهتر باشد شانس قبولی بیشتری را دارید البته باید بگم که بورس رشته طراحی لباس فقط تا کار دانی هست و شما از سازمان بورسلاری ترکیه نمیتوانید تا کارشناسی بورس دریافت کنید

 • سلام
  براي رشته طراحي لباس ايا شرط سني وجود داره من ٣٨سالمه
  ٠٩٣٣٨٦٢٣١٨٠

  • سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در دانشگاه های دولتی محدودیت سنی برای هر مقطع دارد اما برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی محدودیتی سنی وجود ندارد

 • سلام من الان دهم میخونم رشتم گرافیکه اگه بخوام برا دو سال دیگه بورسیه بگیرم از دانشگاه ترکیه از الان باید چیکار کنم؟

  • سلام وقتتون بخیر
   توصیه ی ما به شما اینه که معدل خودتون رو خیلی بالا ببرید و در مسابقات معتبر رتبه کسب کنید و مهارت های مرتبط دارای سرتیفیکیت کسب کنید

 • سلام من اگه مدرک طراحی لباسمو از اموزشگاه بگیرم با رزومه قوی داشته باشم میتونم تو کشور ترکیه کار پیدا کنم?

  • سلام دوست عزیز
   مشغول به کار شدن و کسب شغل مناسب علاوه بر مهارت های شغلی نیازمند مهارت های اجتماعی هم هست
   برای کار در هر کشوری زبان بسیار اهمیت دارد و برای پیدا کردن مشاغل تخصصی، شخص کارجو باید دارای رزومه ی مهارتی و کاری باشد و صرف داشتن مدرک در هیچ جای دنیا تضمینی برای اشتغال نیست

 • سلام ببخشید من در هنرستان رشته معماری خوندم ومعدل کل دیپلم ۱۸.۳۰است الان ترم اول معماری هستم آیا میتونم توی رشته طراحی ترکیه بورسیه بگیرم

  • سلام وقتتون بخیر
   رشته ی تحصیلی دوران دبیرستان میتونه متفاوت باشه ، اما سن و معدل خیلی تاثیر گزاره و همینطور رزومه ی مرتبت با رشته ی مورد علاقه اتون

 • سلام من لیسانس رشته میکروبیولوژی هستم و ۲۷ سالمه و برای لیسانس یا ارشد طراحی لباس ترکیه میخوام اقدام کنم آیا شرایط سنی داره یا نه ؟

  • سلام وقتتون بخیر برای دوره ی کارشناسی ارشد نیاز به زیرشاخه ی لیسانس مرتبط داره و اینکه اگر در انتخاب دانشگاه و شهر حساسیت نداشته باشید ، امکانش وجود داره

 • سلام ببخشید برای بورسیه فاند ازاول بورسیه میشیم یانه باید بریم دانشگاهش ثبت نام بکنیم اگه دانشجو نمونه بودیم اون موقع مارو بورسیه میکنن؟

 • سلام وقتتون بخیر….یه سوال دارم….
  راستش من سال دهم رشته‌ی انسانی هستم….به رشته‌ی طراحی لباس و کلا به دنیای مد و فشن خیلی دارم….آیا بورسیه‌ی فول فاند به رشته‌ای که الان میخونم ربطی داره؟
  و میتونم بعد از اتمام این رشته‌ای که الان میخونم بتونم در رشته‌ی طراحی لباس وارد بشم و بورسیه‌ی فول فاند بگیرم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید???

  • سلام دوست عزیز اگر رشته تحصیلیتون با رشته ای که درخواست دادید یکی باشه مسئولان ترکیه بورسلاری به این نتیجه می رسند که شما از عمق وجودتان به این رشته علاقه دارید . بنابراین ممکن است شانستان بالا رود . اما با رشته انسانی هم میتوانید برای رشته طراحی لباس درخواست دهید.

 • سلام روزتون بخیر
  مم پایه دهم طراحی دوخت هستم برای بورس فول فاند داشتن مدرک بین المللی طراحی لباس از مجتمع فنی تهران تاثیر داره؟ و اینکه بین زبان انگلیسی و ترکی کدام امتیاز بالاتری داره؟ یا هردو؟

  • سلام دوست عزیز . بله همچنین مدرک و گواهی هایی میتواند تاثیر زیادی در قبولی شما داشته باشد. هر چقدر زبان های بیشتری تسلط داشته باشید نشان دهنده هوش بالای شما می باشد و کسانی که رزومه شما را بررسی میکنند خواهند فهمید که شما شخص باهوشی هستید. ولی اگر فقط یک زبان می توانید انتخاب کنید من به شما زبان ترکی استانبولی را پیشنهاد می دهم .

 • سلام خسته نباشید اگر بخواهیم بدون بورس بخونیم باز باید آزمون برای قبولی بدهیم؟

  • بله برای پذیرش عادی در دانشگاه های ترکیه باید در یکی از آزمون هاس یوس یا اس ای تی نمره قبولی کسب نمایید. البته میتوانید از طریق پذیرش بدون آزمون نیز اقدام نمایید، برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 • سلام ببخشید برای بورسیه فاند ازاول بورسیه میشیم یانه باید بریم دانشگاهش ثبت نام بکنیم اگه دانشجو نمونه بودیم اون موقع مارو بورسیه میکنن؟

 • مثلا برای اینکه بورسیه فول فاند شد هم میشه بدون آزمون؟ یانه باید پول بدیم که بدون آزمون بورسیه بشیم وبریم دانشگاه استانبول درس بخونیم؟ شرمنده من انقد سوال میپرسم گیج شدم کلا?‍♀️وخیلی هم دوست دارم که حتما بورسیه فول فاند بشم برام دعاکنین?

  • برای قبولی از طریق فول فاند نیازی به شرکت یا نمره آزمون ها نیست . در بورسیه فول فاند فقط رزومه شما بررسی میگردد و اگر نمره خوبی ذر هر آزمونی کسب کرده باشید پوئن مثبت حساب می شود.

  • خواهش میکنم وظیفه ما جواب دادن به شماست بله برای دریافت مشاوره تخصصی کارشناسان ما در خدمت شما هستند . اما دانشگاه های دولتی که این رشته را داشته باشند بسیار کم می باشد.

    • سلام دوست عزیز . بله دانشگاه های خصوصی هم با شرایط خاصی بورسیه فول فاند ارائه می دن. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

 • سلام ببخشید میخواستم بپرسم که واسه رشته طراحی لباس که خواسته باشم بورسیه بگیرم حتما باید آزمون هایی مثل تومر یا یوس یا…. بدیم؟ یانه بدون آزمون میتونیم؟ فقط بامعدل بالا وروزمه قوی میشه بورسیه فول فاند شد؟ اگه میشه کامل توضیح بدین لطفا ممنونتون میشم

  • سلام دوست عزیز، برای قبولی در رشته طراحی لباس می توانید از طریق آزمون یوس ، اس ای تی و حتی پذیرش بدون آزمون اقدام کنید. برای بورسیه فول فاند اگر معدل بالا و رزومه خوبی داشته باشید شانس قبولی شما بسیار زیاد خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر و تکمیلی با کارشناسان ما در تماس باشید و یا از طریق واتس آپ پیام ارسال نمایید.

   • سلام خسته نباشيد ميخواستم بدونم براي فول فاند در رشته طراحي لباس رزومه را براي سايت دانشگاه بفرستيم اگه قبول كنند ميتونيم فاند بگيريم يا حتما بايد ازمون بديم؟؟

    • سلام دوست عزیز وقت بخیر
     ما بدون ازمون پذیرش میگیریم.
     جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
     021-91303800

 • سلام ببخشید من سال یازدهم رشته انسانی هستم اگه بخوام بورسیه رشته مد در ترکیه را بگیرم باید چیکار کنم ؟

  • سلام دوست عزیز. باید در بهمن ماه اقدام به ثبت نام برای ترکیه بورسلاری کنید اما اگر امسال ثبت نام کنید به احتمال خیلی زیاد شما را قبول نککند . بهتر است سال دوازدهم برای بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید.

 • واقعا؟ ?پس من اگه معدل پایه دهم ویازدهم ودوازدهمم بالاباشه ومدرک طراحی داشته باشم وهمچنین مدرک زبان ترکی میتونم بورسیه شم؟ کجاباید ثبت نام کنم اسممو برای قبولی دردانشگاه های ترکیه؟

  • بله این مواردی که گفتید شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه دارد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 09229329200 تماس بگیرید.

 • سلام آزمون تومر روبدیم بدون اینکه آزمون یوس بدیم میشه بورسیه فول فاند بشیم؟من گیج شدم تروخدا کمکم کنید?الان من تومر روبدم میشه بورسیه فول فاند بشم؟

  • سلام دوست عزیز بورسیه فول فاند هیچ ارتباطی با هیچ آزمونی نداره این که شما نمره بالای یک آزمون حتی کنکور ایران رو داشته باشید فقط و فقط نمره مثبت حساب میشه و نیازی نیست که حتما نمره آزمون تومر و یا یوس داشته باشید.

 • سلام من مدیر آموزشگاه طراحی دوخت هستم می توانم برای کار به ترکیه بیایم وایا می توانم آموزشگاه تاسیس کنم

  • سلام دوست عزیز . بله میتوانید این کارها را انجام دهید و قبلش بهتره برای خرید خانه یا اجاره خانه در ترکیه اقدام نمایید. بعد از این که اقامت گرفتید برای کارهای دیگر مانند پیدا کردن کار اقدام نمایید. برای طراحی دوخت در شهرهایی مانند استانبول میتوان به راحتی کار پیدا کرد.

 • سلام آزمون تومر روبدیم بدون اینکه آزمون یوس بدیم میشه بورسیه فول فاند بشیم؟من گیج شدم تروخدا کمکم کنید?الان من تومر روبدم میشه بورسیه فول فاند بشم؟

 • سلام اگه خواسته باشیم همینجوری بریم دانشگاه استانبول طاهردانشگاه شهردیگش چقد پول لازم داره البته به پول ایران؟

  • دوست عزیز دقیق متوجه سوالتون نشدم. ولی دانشگاه استانبول در داخل شهر استانبول قرار دارد و در شهر دیگری نیست .

  • سلام خسته نباشید.من 19سالمه و رشته ی دبیرستانم کاردانش در شاخه ی«خیاطی لباس شب و عروس»بودش و مثل رشته طراحی لباس که در شاخه فنی نیستش که به ما طراحی رو آموزش بدن خب تکلیف من چیه؟مطمئنن من در آزمون هایی ک درمورد طراحی هستش که بعدا از ما برای ورود میگیرن رو قبول نمیشم چون چیزی سردرنمیارم.باید برم اول طراحی رو بیرون آموزش ببینم بعد برای بورسیه اقدام کنم؟؟
   و سوال دیگه ایی ک دارم اینکه وقتی بورسیه قبول شدیم و قرار شد کلاس اموزش زبان ترکی رو برگزار کنن ما تو این مدت یکسال باز هم تحت پوشش بورسیه هستیم یعنی هزینه زندگی و خوابگاه رو بورسیه میده یا تویه اون تایم مخارج خوابگاه از خودمونه؟؟و اصلا باید این کلاس هارو حضوری بریم حتما؟یا میشه ایران باشیم و انلاین آموزش ببینیم و بعدش برای آزمون برینم ترکیه آزمون رو بدیم؟؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید چون خیلی سردرگمم…

   • سلام وقت شما بخیر، برای بورسیه شما باید معدل بالایی داشته باشید(بالای 18) و رزومه‌ی خوب( علمی،کاری،مدارک زبان، سرتیفیکیت و…) داشتن مدرک تومر اجباری نیست،شما به مدت یکسال فرصت دارید تا زبان ترکی را به خوبی اموزش ببینید و بدو ورود به دانشگاه ازمون تعیین سطح بدید در صورتیکه نمره‌ کافی( حداقل 70 از 100) را نگیرید باید در کلاس های حاضرلیک شرکت کنید به مدت یکساله در این بازه زمانی اگر با بورسیه پذیرش گرفته باشید مخارج شما نیز شامل بورسیه می‌شود، در این مدت یکساله تا ثبت نام بورسیه، سعی کنید مدارک بیشتری بگیرید تا شانس شما برای گرفتن بورسیه بیشتر شود.

    • سلام مجدد.یعنی در اون یک سالی که از طرف بورسیه داریم کلاس اموزش زبان ترکی میریم دانشگاه نمیریم و بعد از یک سال آزمون زبان ترکی میدیم اگه نمره بالای 70گرفتیم اونوقت میتونیم در کلاس های دانشگا حضور پیدا کنیم؟؟؟
     من معدلم در سال اخر 19بود و سال دوم 18 و خورده ایی و سال اول 17،یعنی چون سال اول دبیرستان 17بوده معدلم امکان پذیزفته نشدنم هست؟؟؟

     • سلام من ۱۸ سالمه و دیپلم تجربی با معدل سه سال۱۷ دارم . برای مقطع کارشناسی طراحی لباس نمونه کار میخوان؟ الان چون دیپلمم تجربی هست برای اینکه نمونه کار و روزمه داشته باشم باید تو ایران کلاس طراحی برم؟

     • سلام دوست عزیز وقت بخیر
      به نمونه کار نیاز ندارند ما بدون آزمون و مدرک زبان پذیرش میگیریم براتون.
      جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید
      شماره تماس :
      021-91303800

  • دوست عزیز این دو آزمون مباحث متفاوتی دارند، تومر آزمون زبان ترکی است و یوس بخشی ریاضی و هوش هم دارد

 • سلام الان من بایددروس ریاضی وهندسه وهوش ریاضی پایه دهم ازکسایی که رشته ریاضی هستن کارکنم؟نمیشه آزمون ندیم وباشرط معدل شرکت کنیم؟

  • سلام،خداقوت
   من ۲۵سال سن دارم و دوره‌های طراحی ودوخت رو درآموزشگاه های خصوصی وزیرنظر سازمان فنی وحرفه ای گذروندم ومدرک گرفتم ،میتونم بااین مدرک و رزومه‌درترکیه مشغول به کاربشم و کارپیداکنم؟

   • سلام دوست عزیز وقت بخیر
    ما در زمینه کاری فعالیتی نداریم فقط تحصیلی اقدام میکنیم.
    جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
    021-91303800

 • سلام روزبخیر میخواستم ببینم اگه بورسیه فول فاندبشیم درترکیه آیا بهمون خوابگاه هم میدن؟

 • سلام آیا آزمون یوس دررشته طراحی لباس سخته؟ چه درسایی باید بخونیم؟اصلامگه شرط معدل نیس پس چراآزمون داره؟

  • سلام دوست عزیز آزمون یوس یک آزمون عمومی اتباع خارجی برای تمام رشته های دانشگاهی است که در ترکیه ارئه می شود،دروس ریاضی و هندسه و هوش که منابع توسط دپارتمان ما ارائه می شود وآزمون ها و معدل و سن متقاضی هر سه شاخص های سنجش هستند.

 • سلام خسته نباشیدچه مباحثی بایدبخونیم برای آزمون یوس دررشته طراحی لباس؟ازکجا باید شرکت کنیم درآزمون یوس؟آزمونش به زبان فارسی هست یاترکی؟

  • سلام دوست عزیز،آزمون یوس از سه بخش ریاضی ،هندسه و هوش تشکیل شده است که عموما به دزبان ترکی است که در برخی مواقع برخی دانشگاهها آن را به زبان انگلیسی هم ارائه می دهند.سایت های مخصوص ثبت نام دارند،همکاران ما می توانند شما در این امر یاری کنند 09229329200

  • سلام من دیپلم طراحی دوخت ولباس دارم خیلی دوست دارم توی یکی از دانشگاههای استامبول ادامه تحصیل بدهم و مشغول به کار شوم زبان انگلیسی رو هم بلد نیستم میشه کمی راهنمایی کنید ممنون و نمرات دروس تخصصی بالای ۱۸,هستن .

   • سلام . یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه که در شهر استانبول قرار دارد معمار سینان می باشد. شما میتوانید با کسب نمره بالا در آزمون SAT رشته طراحی دوخت و لباس این دانشگاه قبول شوید.

  • درود
   ۲۸سالمه و در زمینه خیاطی سه سال هست که اموزش میبینم،در حال حاضر رشته طراحی لباس ادر دانشگاه غیرانتفاعی هنر میخونم
   من میتونم بورس بشم؟بخاطر سنم ممکنه نپذیرن؟سواس

   • سلام وقت شما بخیر، بله متاسفانه یکی از شرایط بورسیه‌ی دانشگاه‌های ترکیه این است که زیر 21سال باشید.

 • سلام خسته نباشید آیا برای گرفتن بورسیه فول فانددرترکیه مدرک زبان ترکی تاثیری دارد؟وآیامدرک طراحی تاثیری دارد؟

 • سلام برای بورسیه شدن درسن 18سال می‌توان بورسیه شد؟یانه باید سن بالا ترباشد؟ آزمون بورسیه چجوری هستش؟

  • سلام دوست عزیز سن پایین یک امتیاز محسوب می شود، برای ثبت نام در بورسیه ی ترکیه رزومه قوی و معدل لازم است

  • سلام دوست عزیز آزمون ورودی yos و SAT برای ورود به دانشگاهها وجود دارد که پس قبولی مصاحبه ی حضوری امتحان عملی صورت میگیرد. مهارت شاخص قابل توجهی است، ظرفیت پذیرش متفاوت است

 • سلام برای آزمون بورسیه میتونم سال دوازدهم آزمون بدم؟ ومعدل سال دهم ویازدهم ودوازدهم مهمه؟ یانه فقط دوازدهم؟

  • سلام دوست عزیز شما می توانید در تمامی آزمون های ورودی شرکت کنید، و میتوانبد برای بورسیه 100 درصد یا همان فول فاند ثبت نام کنید، معدل دوازدهم مهم است اما سابقه ی تحصیلی عالی بی تاثیر نیست در صورت نیاز به مشاوره با ما در تماس باشید 09229329200

 • سلام من معدلم 20بود وبخاطر علاقم اومدم رشته طراحی دوخت الانم پایه دهمم میخواستم بدونم برای بورسیه فول فانددرترکیه معدل دهم یازدهم ودوازدهم مهمه؟ یانه فقط دوازدهم؟وآیازبان انگلیسی یاترکی باید خوب باشه؟ کدوم مهم تره که ازالان کارکنم؟ وسال دوازدهم باید آزموزنشوبدیم کتبیه یاعملی؟ وگرفتن بورسیه فول فاندآسونه؟

  • سلام دوست عزیز رزومه ی قوی برای بورسیه حائز اهمیت است که سابقه ی تحصیلی و معدل بخش مهمی از این بورسیه می باشد،سن یکی از شاخص های مهم دیگر است، برای تحصیل در کشور ترکیه ما زبان ترکی را پیشنهاد میدهیم میتوانید در کلاس های تومر ما که مدرک آن می تواند بخشی از رزومه تان باشد شرکت کنید. ثبت نام در بورسیه کار بسیار تخصصی است که پیشنهاد میکنیم توسط متخصص انجام دهید، مسلما بخاطر تعداد بسیار شرکت کننده ها کار راحتی نیست در صورت نیاز با ما در تماس باشید09229329200

   • با سلام منظور از سن یکی از شاخصه های مهم تحصیل در دانشگاه است یعنی چند سال ؟! من ۲۹ سالمه میتونم شرکت کنم؟؟

    • سلام ورود به دانشگاه های خصوصی معتبر بدون ازمون ترکیه محدودیت سنی ندارد
     برای کسب اطلاعات بیشتر میونید با مشاور های ما در تماس باشید

  • سلام برای تحصیل در ترکیه و یا شرکت در هر آزمونی نیاز به مدرک تافل و یا هیچ مدرک دیگری نیست. ولی پس از قبولی یا باید مدرک زبان با نمره مد نظر دانشگاه داشته باشید و یا در آزمون زبان دانشگاه نمره مناسب کسب نمایید.

   • سلام من سال یازدهمم و رشتم فتوگرافیک هستش ،میشه درباره آزمون oss توصیح بدید.با آزمون SAT نمیشه وارد این دانشگاه ها شد و بورسیه گرفت و اینکه حتما باید دو مرحله آزمون ورودی رو برای طراحی بدیم؟فقط مدرک تافل رو قبول میکنن یا آیلتس هم حساب میشه؟

    • دوست عزیز تمامی دانشگاه های ترکیه یا با آزمون SAT و یا با آزمون یوس دانشجو پذیرش می کنند. آزمون OSS برای اتباع ترک می باشد اگر شما پاسپورت ترکیه را داشته باشید یا به عبارتی وطن داشی ترکیه باشید می توانید در این آزمون شرکت کنید.

 • وقتتون بخیر،دانشگاه اژه هم دانشگاه معروفی هست در رشته طراحی مد؟مدرکش معتبره؟میشه با مدرکش در اروپا یا امریکا کار کرد؟ه

  • سلام دوست عزیز. کلا دانشگاه اژه ازمیر دانشگاه سطح بالایی هست. این دانشگاه در تمام کشور های جهان حتی ایران که فقط 9 تا دانشگاه ترکیه رو قبول داره مورد تائید هست. با تحصیل در دانشگاه اژه ازمیر آینده خودتون رو از هر لحاظی تضمین میکنید .

   • سلام ببخشید من معدلم 20بودوبخاطر علاقم اومدم رشته طراحی دوخت الانم پایه دهمم میخواستم بدونم برای بورسیه فول فاندسال دوازدهم بایداز مون بدیم؟ کتبی یاعملیه؟ واینکه با چه زبانی باید بورسیه گرفت ترکی یاانگلیسی؟ کدوم مهم تره؟

    • سلام دوست عزیز
     برای تحصیل در کشور ترکیه زبان ترکی به شما کمک بسزایی خواهد کرد، معدل و سن حائز اهمیت است.ثبت نام بورس تخصصی است که متخصصان ما با آن آشنایی کامل دارند،جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید09374768290

   • سلام وقتتون بخیر من دیپلم تجربی دارم.ولی به طراحی لباس علاقه ی زیادی دارم و طراحیم خ خوب میخاستم بدونم چطوری میشه تو آزمون شرکت کرد؟

    • سلام وقتتون بخیر، این که شما چه دیپلمی دارین به رشته ای که برای تحصیل انتخاب کردید ارتباطی نداره و با دیپلم تجربی می توانید در هر رشته ای تحصیل نمایید. برای شرکت در آزمون مهمترین مسئله آماده شدن شماست. برای شرکت در کلاس های یوس یا اس ای تی با مشاوران ما در تماس باشید. تمامی کار های ثبت نام در آزمون و …. همکاران و کارشناسان ما انجام خواهند داد.

 • سلام
  به جز دانشگاه هایی که معرفی کردید کردوم دانشگاه های دولتی تو رشته طراحی لباس دانشجو قبول میکنن؟

  • سلام دوست عزیز دانشگاه ها بسیار زیاد است و باید به صورت تخصصی بررسی کرد که چه دانشگاه هایی این رشته هارو ارائه میدن از دانشگاه های گفته شده دانشگاه مارمارا و فنی استانبول دولتی بوده و بسیار دانشگاه های تاپ هستند.

  • سلام . دانشگاه قاضی آنتپ کلا دانشگاه خیلی خوبیه و سطح بالایی داره ولی در شهرش در حد استانبول و آنکارا خوب نیست و زیاد جو شهر با شهرهای ایران تفاوتی نداره .

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5426

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه