a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

فیزیوتراپی در ترکیه

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

همانطور که میدانید تحصیل در رشته فیزیوتراپی بعد از پزشکی و دندانپزشکی از پرطرفدارترین رشته ها در میان دانشجویان تمام دنیاست. اما چرا متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه اینقدر زیاد هستند؟ مدرک تحصیلی فیزیوتراپی ترکیه دارای اعتبار بین المللی است و به راحتی می توانید برای کار کردن و یا گرفتن فاند آن را به کشورهای مختلف ارائه دهید. اما این تمام ماجرا نیست. مزیت هایی که تحصیل فیزیوتراپی برای دانشجویان مختلف دارد، سبب شده است که رقابت میان دانشجویان خیلی زیاد باشد. اما نگران نباشید، ما اینجا هستیم که کار شما راحت تر شود، پس حتما مقاله ی زیر را تا آخر بخوانید. درست است متقاضی های زیادی برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در ترکیه وجود دارند اما آیا همه ی آنها شرایط پذیرش را دارند؟ در ادامه به طور مفصل در مورد تحصیل این رشته در ترکیه، آزمون های قبولی یوس و سات و مقاطع مختلف تحصیلی رشته فیزیوتراپی صحبت خواهیم کرد.

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

تمام کسانی که مشغول تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستند، از آزمایشگاه های مجهز مطابق جدیدترین استانداردهای جهانی استفاده خواهند کرد. امکانات این رشته در ترکیه، توجه تمام دانشجویان را به خود جلب کرده است. هر کدام از آزمایشگاه ها بین ۴۰ تا ۵۰ دانشجوی فیزیوتراپی را پوشش می دهد. کتابخانه های بزرگ با امکانات ویژه و منابع علمی معتبر در سطح جهانی از دیگر نقطه های جذاب برای تحصیل فیزیوتراپی ترکیه است. برای آن دسته از متقاضیان که از ایران برای تحصیل این رشته در ترکیه اقدام می کنند، رتبه ی بالای کنکور مزیت بزرگی محسوب می شود. اگر نه، باز هم امکان موفقیت شما وجود دارد اما با شانس کمتری.

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه به زبان انگلیسی

در تمام دانشگاههای ترکیه، تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه به دو زبان ترکی یا انگلیسی انجام می شود. برای همین، شما باید با توجه به دانشگاه مقصد، در یکی از این زبانها، مهارت داشته باشید. دو آزمون برای تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه توسط خود دانشگاهها برگزار می شود: آزمون yos ترکیه و sat

قبولی فیزیوتراپی ترکیه با آزمون یوس

آزمون یوس برای ورود به دانشگاههای دولتی است. این آزمون تا سال ۲۰۱۱ به صورت سراسری در ترکیه برگزار می شد، اما از سال ۲۰۱۲ به بعد، در دانشگاهها به صورت غیر متمرکز و مستقل انجام می شود. این آزمون به زبان های ترکی و انگلیسی برگزار می شود. دو دفترچه برای این آزمون به داوطلبان داده می شود:

 • دفترچه اول: دروس ریاضی، هندسه و هوش
 • دفترچه دوم: سنجش میزان زبان ترکی استانبولی (برای کسانی که می خواهند به زبان ترکی استانبولی تحصیل کنند)

مسئله ی قابل توجه برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه این است که ظرفیت پذیرش رشته برای دانشگاههای دولتی و خصوصی محدود است. همانطور که میدانید برای وارد شدن به دانشگاههای دولتی ترکیه باید دو آزمون YOS و یا SAT را شرکت کرده و حد نصاب نمره را در این آزمون ها کسب کنید. دانشگاهها حد نصاب نمره قبولی در آزمون ها را برای مقاطع مختلف در وبسایت خود اعلام می کنند. دانشگاههایی آزمون یوس را برگزار می کنند که زبان تدریس در آنها ترکی و یا انگلیسی است. زمان برگزاری این آزمون در ماههای آوریل و می یعنی فروردین تا اواخر اردیبهشت هر سال است.

قبولی فیزیوتراپی ترکیه

قبولی فیزیوتراپی ترکیه با آزمون sat

آزمون سات نیز یک آزمون آمریکایی برای سنجش مهارت ریاضی و زبان داوطلبان است. این آزمون را آمریکا برای دانشکده های خود به کار می برد اما کشورهای دیگر مانند ترکیه نیز آزمون را برای پذیرش دانشجو به کار می برند. برای دانشگاههای مانند بغازیچی که زبان تدریس انگلیسی است، آزمون SAT برگزار می شود. مثلا برای دانشگاه بغازیچی ترکیه، که بهترین دانشگاه دولتی است حد نصاب قبولی در آزمون اس ای تی در بخش ریاضیات ۳۵٫۵ از ۵۰ و در بخش خوانش یا ریدینگ ۶۵ از ۸۰ است.
البته برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی نیازی به شرکت کردن در آزمون های بالا ندارید. سه دانشگاه زیر امکان تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه را بدون آزمون ورودی زبان انگلیسی مهیا کرده اند:

 • دانشگاه اوکان Okan University
 • دانشگاه باغچه شهیر Bahcesehir University
 • دانشگاه مدیترانه شرقی Eastern Mediterranean University (EMU)

بورسیه فیزیوتراپی ترکیه

نکته ی امیدوارکننده در مورد گرفتن بورس فیزیوتراپی در ترکیه این است که بسیاری از دانشگاهها امکان گرفتن بورس برای دانشجویان کشورهای مختلف را مهیا کرده اند. این در دانشگاهی مانند دانشگاه EMU برای دانشجویان ایرانی در مقطع کارشناسی شامل ۵۰ درصد بورسیه برای تمام دانشجوها می باشد. قسط بندی شهریه نیز در برخی از دانشگاهها، پرداخت هزینه ها را برای دانشجوها راحت تر کرده است. نوع بورس و موارد مشمولیت آن برای هر رشته مشخص است و در وبسایت دانشگاه اعلام می شود. بسیاری از همین دانشگاهها، شرط معدل و رتبه را برای بورس در اولویت قرار می دهند.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

هزینه ای که شما بابت تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه باید پرداخت کنید بستگی به مقطع تحصیلی و دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید، دارد. مسلما هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی به مراتب از دانشگاههای خصوصی کمتر است. در یک دانشگاه دولتی متوسط هزینه ها ۱۰ الی ۱۵ هزار لیر است. اما در دانشگاههای خصوصی این مقدار به ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار می رسد. در برخی از دانشگاههای ترکیه می توانید بورس کامل و یا بورس ۲۵ و ۵۰ درصد بگیرید. این بورس ها در روند اقامت و ماندن و هزینه های شما بسیار تاثیر گذارند. به عنوان مثال می توانید در دانشگاه مدیترانه ی شرقی برای رشته فیزیوتراپی ترکیه ۵۰ درصد بورسیه بگیرید.

رشته فیزیوتراپی در ترکیه

در حالت کلی می توان گفت که فیزیوتراپیست ها، برنامه های خاص با تمرین های موثر را برای عملکرد بهتر و طولانی تر بدن به افراد می دهند. افراد با تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه یاد می گیرند که هرگونه ناتوانی، آسیب، معلولیت، درد و اختلالات عملکردی مربوط به چیست و چگونه می توان آن را مداوا کرد. تشخیص منشا دردها، ناتوانی ها، اختلالات حرکتی، ناهنجاری های مادرزادی، معلولیت های حرکتی و … به عهده ی یک متخصص فیزیوتراپ است. برای همین است که این یک شاخه از تخصص پزشکی محسوب می شود.

کارشناسی فیزیوتراپی ترکیه

همانطور که گفته شد، فیزیوتراپی در ترکیه مانند ایران، دکترا پیوسته نیست و باید در مقطع های مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آن تحصیل کنید. جالب است بدانید که شما با همان کارشناسی فیزیوتراپی می توانید در ترکیه مشغول به کار شوید. برای دیگر رشته ها مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در ترکیه اما، تحصیل به صورت دکترا پیوسته است.

دروس نظری و عملی در طی این دوره به دانشجویان آموزش داده می شود. این واحدهای درسی در مقطع کارشناسی شامل مباحثی است که دانشجویان با پاس کردن آنها، یک فیزیوتراپیست حرفه ای شناخته می شوند. از جمله مباحث تحصیلی این دوره می توان به تمرین درمانی، الکتروتراپی، مهارت های حرکتی اساسی، درد درمانی، روانشناسی، رفلکسولوژی و … اشاره کرد.

 • میزان شهریه سالانه: ۵۵۳۰ دلار
 • مدت تحصیل: ۴ سال (هشت ترم
 • تعداد واحدهای درستی: ۱۸۰
 • زبان آموزشی دانشگاه در این مقطع: زبان ترکی (به استثنای دانشگاههای خاص)

ارشد فیزیوتراپی در ترکیه

دوره کارشناسی ارشد فیزیوتراپی دو سال است. واحدهای درسی متفاوت با دوره کارشناسی در این دوره ارائه می شود. دانشجو در پایان دوره تحصیلی کارشناسی ارشد باید از پایان نامه ی خود دفاع کند. تعداد واحدها در برخی از دانشگاهها برای دوره ارشد ۱۲۰ است. در واقع برای گرفتن دکترای تخصصی فیزیوتراپی باید مقطع ارشد را پشت سر گذاشته باشید. هزینه های تحصیل در دوره ارشد در ترکیه در دانشگاههای دولتی سالانه به ۵۰۰ یورو می رسد.

دکتری فیزیوتراپی در ترکیه

دوره تخصص فیزیوتراپی را بعد از گذراندن کارشناسی و کارشناسی ارشد، باید سپری کنید. این دوره چهارساله است و در یک گرایش و زمینه ی خاص در علم فیزیوتراپی تخصص خواهید گرفت. اگر برای شروع تحصیل به ترکیه می روید باید مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را به همراه نمره آیلتس ۶ و یا تافل ۸۰ به دانشگاه مورد نظرتان ارائه دهید.

کار فیزیوتراپی در ترکیه

بازار کار فیزیوتراپی در ترکیه

بازار کار برای فارغ التحصیلان فیزیوتراپی ترکیه بستگی به کشوری که مدرک خود را در آن گرفته اید دارد. برای دریافت مشاوره و اطلاع کامل لیست مدارک مورد نیاز برای کار می توانید به یک موسسه کاریابی ایرانی در ترکیه مراجعه کنید تا به سوالات شما پاسخ دهند. اگر در ایران تحصیل کرده اید و مدرک دکترای فیزیوتراپی خود را گرفته اید، با توجه به اینکه در ترکیه این رشته در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود، باید مدرک شما به اصطلاح “دنکلیک” شود. یعنی اعتبار آن مورد ارزیابی قرار گیرد. شاید لازم باشد، که تعدادی از دروس را پاس کنید و یا یک دوره ی خاص را بگذرانید. در طولانی ترین حالت این کارها، یک سال طول می کشد. اما اگر در ترکیه تحصیل کرده باشید، دیگر نیازی به دنکلیک کردن مدرک نیست و مستقیم می توانید وارد بخش های دولتی و خصوصی شوید. برای همین بسیاری از افرادی که قصد ماندن در ترکیه را دارند در همان ابتدای کار برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه اقدام می کنند. بعد از فارغ التحصیلی، یک فیزیوتراپیست می تواند به عنوان متخصص فیزیوتراپی، ورزش درمانی، طب سوزنی، کایروپراکتور، فیزیولوژیست ورزش و دیگر فعالیت ها شروع به کار کند. محل کار شما نیز بیمارستان ها، کلینیک های خصوصی، مدارس خاص، مراکز اجتماعی، آسایشگاهها و کلوب های ورزشی خواهد بود.

درآمد فیزیوتراپی در ترکیه

همه ی ما می دانیم که فیزیوتراپی از شغل های پردرآمد در تمام دنیاست. شما با داشتن مدرک کارشناسی فیزیوتراپی در ترکیه می توانید یک کسب و کار درآمدزا برای خود ایجاد کنید. یک فیزیوتراپیست در ترکیه به طور میانگین ۴۰ تا ۵۰ لیر در ساعت درآمد دارد. این در حالی است که در دوران بازنشستگی هم به ازای هر ساعت ۳۵ لیر حقوق می گیرد. بعلاوه، فرصت های شغلی زیادی برای رشته فیزیوتراپی وجود دارد. در پایین میانگین، حداقل و حداکثر درآمد در ترکیه را ذکر کردیم:

 • میانگین درآمد فیزیوتراپی ترکیه: ۱۶۴۴۸ لیر ترکیه
 • حداقل درآمد: ۶۹۰۸ لیر ترکیه
 • حداکثر درآمد: ۲۵۱۶۵ لیر ترکیه

دانشگاه های فیزیوتراپی ترکیه

تعدادی از دانشگاههای دولتی و خصوصی در ترکیه رشته فیزیوتراپی را ارائه می دهند که در ادامه لیست آنها آمده است:

 • آجی بادام
 • دانشگاه حاجت تپه
 • مدی پل
 • دوکوز ایلول
 • قاضی
 • باهچه شهیر
 • باشکنت
 • مارمارا
 • بزی عالم
 • یدی تپه
 • کتوکاراتای

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل فیزیوتراپی به همراه برخی از شرایط آن به صورت زیر می باشد.

رتبه اول : دانشگاه آیدین استانبول 
رشته ها: فیزیوتراپی و توانبخشی (کارشناسی ارشد با پایان نامه) – زبان تحصیلی : ترکی (سطح B1 تومر) و انگلیسی (حداقل نمره ۷۹ در تافل) – طول دوره تحصیل : ۲ ساله – شهریه : ۴۵۰۰ دلار سالیانه

رتبه دوم : دانشگاه اوکان استانبول
رشته ها: فیزیوتراپی و توانبخشی (کارشناسی ارشد با پایان نامه) – زبان تحصیلی : ترکی (حداقل نمره ۵۵ در آلس)  – طول دوره تحصیل : ۲ ساله – شهریه : با اعطای ۵۰ درصد بورس ۳۲۷۵۰ لیر ترکیه

رتبه سوم : دانشگاه باهچه شهیر
رشته ها: فیزیوتراپی و توانبخشی (کارشناسی – کارشناسی ارشد – دکتری ) – زبان تحصیلی : ترکی (حداقل نمره ۵۵ در آلس) و انگلیسی (حداقل نمره ۹۰ تافل)  – طول دوره تحصیل : ۴ ساله – شهریه : ۶۴٫۸۶۶ لیر ترکیه

رتبه چهارم : دانشگاه یدیتپه 
رشته ها: فیزیوتراپی و توانبخشی (کارشناسی) – زبان تحصیلی :ترکی (سطح C1 تومر) و انگلیسی (حداقل نمره ۷۹ تافل)  – طول دوره تحصیل : ۴ ساله – شهریه : ۴۰۰۰۰ لیر ترکیه

رتبه پنجم : دانشگاه بیلیگی استانبول
رشته ها: فیزیوتراپی و توانبخشی (کارشناسی) – زبان تحصیلی : انگلیسی (حداقل نمره ۷۹ تافل)  – طول دوره تحصیل : ۴ ساله – شهریه : ۵۹۶۰۰ لیر ترکیه

جمع بندی

در این مقاله هر آنچه که برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه نیاز است، به شما گفته شد. اگر قصد مهاجرت، کار و یا تحصیل در ترکیه را دارید، با توجه به رشته ی مد نظر و مقطعی که می خواهید در آن تحصیل کنید، تنها با دانستن شرایط تحصیل در این کشور می توانید به خواسته ی خود برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان و متخصصان ما تماس بگیرید.

 

سوالات متداول تحصیل رشته فیزیوتراپی در ترکیه

بهترین دانشگاه های دولتی ترکیه برای تحصیل رشته فیزیوتراپی کدام ها می باشند؟

دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه استانبول، دانشگاه مارمارا، دانشگاه موغلا استیکی کومان، دانشگاه پاموک کاله از بهترین دانشگاه های دولتی ترکیه برای تحصیل این رشته می باشند.

بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه برای تحصیل رشته فیزیوتراپی کدام ها می باشند؟

دانشگاه های آیدین استانبول، اوکان استانبول، باهچه شهیر، یدی تپه و بیلیگی استانبول از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه برای تحصیل در فیزیوتراپی می باشند.

آیا پس از اتمام تحصیل در دانشگاه های ترکیه می توان در ترکیه کار کرد؟

بله . فیزیوتراپی و توانبخشی جزء رشته هایی می باشد که شما میتوانید پس از اتمام دوره های تحصیلیتان در ترکیه مشغول به کار شوید. از این رو پس از اخذ مدرک دانشگاهی باید برای کلینیک ها و شرکت های کاریابی درخواست ارسال نمایید.

درآمد فیزیوتراپیست ها در ترکیه چقدر می باشد؟

درآمد این رشته در ترکیه بستگی به مدرک و میزان مهارت شما می باشد. میتوان گفت حداقل درآمد این رشته در ترکیه ماهانه ۶۹۰۸ لیر، میانگین ۱۶۴۴۸ لیر ترکیه و حداکثر ۲۵۱۶۵ لیر ترکیه می باشد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
29 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
Maral moradi
Maral moradi
6 ماه ها قبل

ميشه بگين مدرك دانشگاه هاي خصوصي مورد تاييد امريكا هست يا خير
و راجب دانشگاه Fenerbahçe چيزي ميدونيد

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  Maral moradi
6 ماه ها قبل

با سلام و درود
دانشگاه های ترکیه همگی مورد تایید اروپا و ۳۰ تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید گلوبال هستند

Abolfazl
Abolfazl
5 ماه ها قبل

سلام می خواستم ببینم حداقل معدل برای قبولی بورسه چقدر و اینکه من الان اول دبیرستان هستم و رشتم تجربیه میتونم از الان ثبت نام کنم

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  Abolfazl
5 ماه ها قبل

سلام. حداقل معدل برای ثبت نام در بورسیه ۱۵ می باشد. ولی میشه گفت این معدل تقریبا هیچ شانسی ندارد. بهتر است معدلتون بالای ۱۹ باشد تا شانس قبولی بالایی داشته باشید.

امیر حسین
امیر حسین
پاسخ به  Abolfazl
3 ماه ها قبل

سلام خسته نباشین میشه بگین برای دانشگاه حاجت تپه باید چقدر معدل بیاریم توی امتحان یوس برای فیزیوتراپی؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  امیر حسین
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر،برای دانشگاه حاجت تپه معدل شما باید ۱۸ باشد، ضمنا دانشگاه حاجت تپه پذیرشش از طریق ازمون یوس نیست با ازمون sat و نمره‌ بالای ۱۵۰۰ پذیرش میکند.

نازگل
نازگل
5 ماه ها قبل

سلام خسته نباشین چرا دانشگاه های اوکان و آیدین دوره تحصیلشون دو ساله اس بقیه چهارساله؟
و کدام دانشگاه ها مدرکشون مورد تایید ایران هس؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نازگل
3 ماه ها قبل

سلام تشکر، خب بعضی از دانشگاه‌ها به این صورت است که از مقطع کاردانی و ناپیوسته پذیرش میکنند به همین جهت دوساله هستند نه چهارساله، در مورد رشته‌ی فیزیوتراپی هم یکی از دانشگاه‌های مورد تایید ایران هم دانشگاه باهچه‌شهیر است.

مهدی
مهدی
5 ماه ها قبل

سلام آیا امکان تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های خصوصی ترکیه برای دانش آموزان رشته ریاضی وجود داره؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  مهدی
5 ماه ها قبل

با سلام و درود بله این امکان وجود
برای اطلاعات بیشتر برای این رشته شما میتوانید با شماره ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید

بهاره
بهاره
5 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر حداقل معدل برای رشته فیزیوتراپی چقدر؟از طریق ازمون یوس

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  بهاره
5 ماه ها قبل

با سلام و درودحداق معدل شما بستگی به دانشگاه انتخابی شما نیز دارد
برای مثال دانشگاه های ضعیف با معدل های پایین انتخاب میکنند ولی دانشگاه هایی با رنکینگ بالا
معدل های بالا رو انتخاب میکنند

ثنا موسايي
ثنا موسايي
5 ماه ها قبل

سلام من كارشناسي مهندسي پزشكي هستم براي مقطع ارشد ايا ميتونم فيزيوتراپي بخونم؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  ثنا موسايي
5 ماه ها قبل

با سلام و درود خیر متاسفانه امکان انجام این کار وجود ندارد
زیرا درس های این دورشته کاملا با هم متفاوت هستند
با تشکر

سپیپده سپید
سپیپده سپید
5 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر شما تسم دانشگاههای که رشته فیزیو ترتپی دارند رو نوشتید ولی دانشگاه تزمیر .کارادنیز کاتب چلبی .اژه رو ننوشتید چرا

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  سپیپده سپید
4 ماه ها قبل

با سلام و درود به دلیل اینکه مقالات قدیمی میباشد و تعداد مقالات نیز بسیار زیاد میباشد ممکن است بعضی دانشگاهها این رشته را اضافه کرده باشند مقالات به زودی آپدیت میشوند

ساینا
ساینا
4 ماه ها قبل

سلام ایا بعد از تحصیل میتونن دانشجو ها به کار مشغول بشن؟ من شنیدم ک ترکیه برای خارجی ها کار فراهم نمیکنه و نیرو های ترک رو فقط استخدام میکنن

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  ساینا
4 ماه ها قبل

با سلام و درود بستگی به رشتتون داره اگر در رشته های ممنوعه درس بونید خیر نمیتوانید در ترکیه مشغول به کار بشید
و حتما حتما باید جزو شهروندان ترکیه باشید ولی اگر در رشته های ممنوعه درس نخوانید بله میتوانید بعد از اینکه دوران تحصیلتون اقدام به شروع کار درترکیه بکنید.

حسن
حسن
3 ماه ها قبل

با سلام من کارشناسی پرستاری دارم آیا میتونم ارشد فیزیوتراپی تحصیل کنم؟؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  حسن
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، تحصیل در ترکیه به این صورت است که شما برای تحصیلات تکمیلی فقط باید یا در رشته‌ی خودتون ادامه بدید و یا گرایش‌هایی از رشته‌های خودتون باشه.

امیر حسین
امیر حسین
3 ماه ها قبل

سلام خسته نباشین میشه بگین برای دانشگاه حاجت تپه باید چقدر معدل بیاریم توی امتحان یوس برای فیزیوتراپی؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  امیر حسین
3 ماه ها قبل

سلام ممنون. پذیرش دانشگاه حاجت‌تپه فقط از این سه روش امکان‌پذیر است:ازمون sat، بورسیه تحصیلی و پذیرش بدون ازمون. دانشگاه حاجت‌تپه ازمون یوس ندارد.

مهین
مهین
2 ماه ها قبل

سلام اگر تو ایران فارغ التحصیل ارشد فیزیوتراپی باشیم میتونیم در ترکیه مشغول ب کار شد؟استخدام میکنند؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  مهین
2 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، برای کار در ترکیه باید با واحد کاریابی موسسه تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

sana
sana
2 ماه ها قبل

سلام معذرت میخوام حقوق های ذکر شده سالیانه هست یا ماهیانه؟؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  sana
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر. درآمدهای ذکر شده ماهیانه هستند.

حدیث جعفری
حدیث جعفری
1 ماه قبل

سلام
مدرک فیزیوتراپی ترکیه مورد تایید کانادا و انگلیس هست؟
با مدرک تحصیلی از دانشگاه های ترکیه میشه دز کشور های اروپایی و انگلیس و کانادا مشغول به کار شد؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  حدیث جعفری
1 ماه قبل

سلام وقت شما بخیر خانم جعفری، بله اگر مثلا در یک دانشگاهی مثل اوکان که عضو اتحادیه امریکا و اروپا است تحصیل کنید این امکان را خواهید داشت.

مهتا *
مهتا *
8 ساعت ها قبل

سلام وقتتون بخیر ایا با ریزنمرات بالای ۱۸در دبیرستان و معدل دیپلم بالا شانس بورس شدن بدون ازمون را دارم ؟ زبان انگلیسیم خوبه اما مدرک معتبری ندارم