logo
تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

فیزیوتراپی در ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

تا به حال به فرصت‌های بی‌شماری که می‌توانید با تحصیل رشته فیزیوتراپی در خارج از کشور به دست آورید، فکر کرده‌اید؟ ترکیه، با جایگاه منحصربه‌فرد خود در میان کشورهای ارائه ‌دهنده آموزش عالی، می‌تواند مقصدی رویایی برای دانشجویان مشتاق به یادگیری و توسعه مهارت‌های خود در این زمینه باشد. در این مطلب به بررسی فرصت‌های شغلی و نکات کلیدی موجود در مسیر تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه می‌پردازیم و با ارائه نگاهی جامع و راهنمایی دقیق به شما، کمک می‌کنیم تا در مسیر انتخاب تحصیلی خود بهترین تصمیم را بگیرید.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

با توجه به راحت بودن شرایط تحصیل در ترکیه، خواندن فیزیوتراپی در این کشور، با مجموعه‌ای از مزایای چشمگیر همراه است که آن را به یکی از گزینه‌های ارزشمند برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده. اصلی‌ترین مزیت، کیفیت آموزشی بسیار بالای آن است که با استانداردهای جهانی هماهنگی دارد. علاوه بر این، دسترسی به برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی، فرصت بی‌نظیری را برای شما فراهم می‌کند تا ضمن بهره‌گیری از فضای آکادمیک ترکیه، مهارت‌های زبانی خود را نیز تقویت کنید.

از دیگر جنبه‌های مثبت، هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه است که نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی، مناسب‌تر و اقتصادی‌تر می‌باشد. این موضوع، تحصیل در این کشور را از نظر مالی بسیار به‌صرفه می‌کند. از سوی دیگر، بسیاری از دانشگاه‌ها به دانشجویان خود دیپلم آبی اعطا می‌کنند و دارای برنامه تبادل دانشجویی اراسموس پلاس هستند که این دو گزینه راه ورود به کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا را برای ادامه تحصیل، کار یا کارآموزی هموارتر می‌کنند. همچنین امنیت و ثبات ترکیه، اطمینان خاطری را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد که می‌توانند در محیطی امن و مطمئن به تحصیل و زندگی خود ادامه دهند. با توجه به همه مواردی که گفتیم، کدام یک از مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه برای شما جذاب‌تر است؟

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

تحصیل رشته فیزیوتراپی در ترکیه

 1. شرایط قبولی در دانشگاه های خصوصی: برای ورود به این دانشگاه‌ها، کافی است دوره تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده و دارای مدرک دیپلم باشید. نکته قابل توجه این است که رشته تحصیلی دیپلم شما (خواه انسانی باشد یا ریاضی و یا هر رشته دیگر) مانعی برای پذیرش در رشته فیزیوتراپی نیست.
 2. شرایط قبولی در دانشگاه‌های دولتی: برای اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها، باید در آزمون “TR-YOS” شرکت کنید. با کمی مطالعه و آشنایی به زبان ترکی استانبولی، امکان کسب نمره لازم برای قبولی در رشته فیزیوتراپی وجود دارد. قبولی در آزمون اس ای تی (SAT) که به زبان انگلیسی برگزار می‌‌شود نیز می‌تواند راهی برای ورود به اغلب دانشگاه‌های دولتی ترکیه باشد.
نکات بیشتر
خوب است بدانید:

داشتن مدرک زبان ترکی (تومر) یا انگلیسی (تافل) یکی از الزامات تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه است؛ با این حال، در صورت نداشتن این مدرک، جای نگرانی نیست. دانشگاه‌ها معمولاً دوره‌های یک ساله آمادگی زبان را پیش از شروع تحصیل برگزار می‌کنند تا دانشجویان را برای آغاز تحصیلات آماده کنند.

شرایط تحصیل رشته فیزیوتراپی ترکیه در مقطع ارشد و دکتری

اگر به دنبال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری فیزیوتراپی و توانبخشی در ترکیه هستید، بهتر است بدانید برای پذیرش این رشته، کسب حداقل نمره 55 در آزمون زبان انگلیسی آلس لازم است. علاوه بر این به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، شما ملزم به ارائه نمره GRE با حداقل 149 یا GMAT با حداقل 450 هستید.

رشته فیزیوتراپی و توانبخشی در اغلب دانشگاه‌ها به زبان ترکی آموزش داده می‌شود. با این وجود برای تحصیل در مقاطع تکمیلی این رشته، باید دارای مدرک زبان معتبر باشید و یا در دوره‌های آمادگی زبان که توسط دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کنید.

ثبت نام فیزیوتراپی در ترکیه

مدارک لازم برای ثبت نام در رشته فیزیوتراپی

برای ثبت‌نام رشته فیزیوتراپی در ترکیه، فراهم کردن مدارک زیر لازم است:

 • اصل مدرک دیپلم یا گواهی پایان تحصیلات متوسطه همراه با ترجمه ترکی آن
 • گواهی معادل‌سازی دیپلم دبیرستان
 • ریزنمرات دوره تحصیلات متوسطه
 • کپی ترجمه ترکی صفحات گذرنامه
 • گواهی اقامت موقت یا دائم
 • کپی تأیید شده از گواهی معتبر بین‌المللی زبان خارجی و گواهی مهارت ترکی در صورت وجود
 • رسید پرداخت شهریه
 • برگه قبولی در آزمون ورودی مانند TR-YÖS،SAT و سایر آزمون‌های مورد قبول (شرکت در این آزمون برای دانشجویان ایرانی الزامی نیست)

عدم ارائه به موقع مدارک نام برده شده می‌تواند منجر به عدم موفقیت در ثبت نام شود؛ به همین جهت کارشناسان آرتان با ارائه راهنمایی‌های دقیق و کمک برای تهیه مدارک، شما را در این مسیر همراهی خواهند کرد تا فرآیند ثبت نام خود را به آسانی و بدون هیچ‌گونه مشکلی تکمیل نمایید.

آزمون های لازم جهت پذیرش در رشته فیزیوتراپی

در صورتی که قصد دارید برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه ثبت نام کنید، یکی از الزامات مهم شرکت در آزمون yos ترکیه (TR-YOS) است. آزمون یوس، که به زبان ترکی استانبولی برگزار می‌شود، یک آزمون ورودی استاندارد برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه است. برای قبولی در رشته فیزیوتراپی، داوطلبان باید حداقل نمره 400 از 500 را در این آزمون به دست آورند. این آزمون به ارزیابی توانایی‌های علمی و زبانی دانشجویان می‌پردازد و بخش مهمی از فرآیند پذیرش در دانشگاه‌های دولتی ترکیه به شمار می‌رود.

فیزیوتراپی در ترکیه چند سال است؟

دانشجوی رشته فیزیوتراپی در ترکیه

رشته فیزیوتراپی در دپارتمان علوم بهداشتی دانشگاه‌های ترکیه و در دو مقطع تحصیلی ارائه می‌شود: دوره کاردانی که یک برنامه ۲ ساله است و دوره کارشناسی که ۴ سال به طول می‌انجامد. در دوره کاردانی دانشجویان با مفاهیم اولیه علم فیزیوتراپی آشنا می‌شوند و پس از فارغ‌التحصیلی، می‌توانند به عنوان دستیار فیزیوتراپیست مشغول به کار شوند. دوره کارشناسی و توان‌بخشی فیزیوتراپی، آموزش‌های تخصصی‌تری را برای کسانی که قصد دارند به عنوان فیزیوتراپیست حرفه‌ای کار کنند، ارائه می‌دهد. دانشجویان در این دوره، هم دروس نظری و هم عملی فیزیوتراپی را فرا می‌گیرند و پس از فارغ‌التحصیلی، می‌توانند در مراکز دولتی و خصوصی به عنوان فیزیوتراپیست فعالیت کنند.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه 2024

در این جدول شهریه سالیانه رشته فیزیوتراپی در محبوب‌ترین دانشگاه‌های ترکیه را مشاهده می‌کنید:

شهریه رشته فیزیوتراپی و توانبخشی در ترکیه 2024
نام دانشگاه زبان تحصیلی شهریه سالانه
دانشگاه اطلس انگلیسی 4,000 دلار
دانشگاه ایستینیه انگلیسی ۶,۵۰۰ دلار
دانشگاه مدیپول استانبول ترکی ۶,۵۰۰ دلار
دانشگاه کنت استانبول انگلیسی 6,000 دلار
دانشگاه قاضی ترکی 16,410 لیر
دانشگاه جراح پاشا ترکی 30,500 لیر
دانشگاه گالاتا ترکی 4,500 دلار
دانشگاه اوکان ترکی 6,500 دلار
دانشگاه آجی بادم ترکی 7,000 دلار
دانشگاه آتیلیم انگلیسی 9,980 دلار
دانشگاه باهچه شهیر انگلیسی 5,740 دلار

بهترین دانشگاه های رشته فیزیوتراپی در ترکیه

در این بخش، به بررسی و معرفی دانشگاه‌های پیشرو ترکیه در زمینه فیزیوتراپی خواهیم پرداخت. این دانشگاه‌ها به دلیل کیفیت برتر آموزشی و شهرت جهانی‌شان در میان بهترین‌ها قرار دارند.

بهترین دانشگاه های دولتی رشته فیزیوتراپی در ترکیه
نام دانشگاه شهر رتبه دانشگاه در ترکیه رتبه دانشگاه های دولتی در رشته فیزیوتراپی مورد تأیید وزارت بهداشت یا علوم
دانشگاه حاجت تپه آنکارا 2 1 مورد تایید هر دو
دانشگاه قاضی آنکارا 7 2 مورد تایید هر دو
دانشگاه جراح پاشا استانبول 23 3
دانشگاه اژه ازمیر 8 4 مورد تایید هر دو
دانشگاه مارمارا استانبول 10 5 مورد تایید هر دو
دانشگاه اولوداغ بورسا 19 6 مورد تأیید وزارت علوم
دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر 9 7 مورد تأیید وزارت بهداشت
بهترین دانشگاه های خصوصی رشته فیزیوتراپی در ترکیه
نام دانشگاه شهر رتبه دانشگاه در ترکیه رتبه دانشگاه های خصوصی در رشته فیزیوتراپی مورد تأیید وزارت بهداشت یا علوم
دانشگاه باهچه شهیر استانبول 14 1 مورد تایید هر دو
دانشگاه خاور نزدیک نیکوزیا(قبرس) ۱۵ ۸ مورد تایید هر دو
دانشگاه آجی بادام استانبول 61 2 مورد تایید هر دو
دانشگاه مدیپول استانبول استانبول 52 3 مورد تایید وزارت بهداشت
دانشگاه یدی تپه استانبول 26 4 مورد تأیید وزارت بهداشت
دانشگاه باشکنت آنکارا 25 5 مورد تایید هر دو
دانشگاه بزمی عالم استانبول 87 6
دانشگاه مدیپول آنکارا آنکارا 7

در ادامه اطلاعات جامع چند مورد از بهترین دانشگاه‌هایی که در جدول نام بردیم،‌ در اختیارتان می‌گذاریم:

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر

دپارتمان فیزیوتراپی و توان‌بخشی دانشگاه باهچه شهیر، که در سال 2013 با هدف ارائه آموزش‌های پیشرفته تأسیس شده است، به تربیت فیزیوتراپیست‌هایی متعهد می‌پردازد که نه تنها در رشته خود توانمند هستند، بلکه ارزش‌های جهانی را درک کرده و به تحقیق و نوآوری در این حوزه علاقه‌مندند. این دپارتمان با تمرکز بر تحقیقات علمی، به دانشجویان خود این امکان را می‌دهد که به طور مستقیم در توسعه و بهبود سلامت در جامعه سهیم باشند و با این رویکرد، به یکی از پیشروان در حوزه فیزیوتراپی و توان‌بخشی در ترکیه تبدیل شده است.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه کاراتای

جالب است بدانید 86 درصد از فارغ‌التحصیلان فیزیوتراپی از دانشگاه کاراتای، در حرفه شغلی مربوط به رشته خود مشغول به کار می‌شوند. دانشجویان این دانشگاه از فرصت‌های عملی و کارآموزی گسترده در بیمارستان‌هایی که با دانشگاه کاراتای قرارداد دارند، بهره می‌برند. علاوه بر این با توجه به برنامه اراسموس، دانشجویان فیزیوتراپی در ترکیه که در کاراتای تحصیل می‌کنند، این فرصت را دارند که در کرواسی و لهستان که کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) هستند، ادامه تحصیل دهند.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آجی بادام

دپارتمان فیزیوتراپی و توان‌بخشی دانشگاه آجی بادام، در دانشکده علوم بهداشت، یک دوره کارشناسی چهارساله ارائه می‌دهد که شامل آموزش‌های علمی پایه و بالینی است. این برنامه آموزشی با استانداردهای بین‌المللی دانشکده‌های فیزیوتراپی و توان‌بخشی در کشورهای پیشرفته طراحی شده است. در این رشته، دانشجویان مهارت‌هایی چون ابتکار عمل، خلاقیت، حل مشکل و تحقیق را فرا می‌گیرند و برای توسعه ایده‌های جدید آماده می‌شوند. فارغ‌التحصیلان این برنامه، علاوه بر تسلط بر مبانی نظری، در عمل نیز به خوبی آموزش دیده‌اند و برای ورود به حرفه فیزیوتراپی آمادگی کامل دارند.

بورسیه رشته فیزیوتراپی در ترکیه

دانشجویان بورسیه فیزیوتراپی در ترکیه

برای دانشجویانی که قصد دارند در رشته فیزیوتراپی در ترکیه تحصیل کنند، فرصت‌های متعددی برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی وجود دارد. این بورسیه‌ها توسط دولت ترکیه، سازمان‌های خصوصی و سایر بنیادها ارائه می‌شوند و به شما کمک می‌کنند تا بدون نگرانی در مورد مسائل مالی، تمرکزتان را بر روی تحصیلات خود قرار دهید:

 1. بورسیه‌های دولتی: این بورسیه‌ که با نام ترکیه بورسلاری شناخته می‌شود، توسط دولت ترکیه سالانه به تعداد محدودی از دانشجویان بین‌المللی که دارای مدرک دیپلم با حداقل نمره 18 از 20 بوده و همچنین واجد شرایط دریافت بورسیه هستند، اعطا می‌شود.
 2. بورسیه‌های ویژه: سازمان‌ها و بنیادهای خصوصی بر اساس معیارهایی مانند توانایی تحصیلی و وضعیت مالی، بورسیه‌های متنوعی ارائه می‌دهند که می‌توانند به شما در تأمین هزینه‌های تحصیلی کمک کنند.
 3. بورسیه‌های کارفرما: بسیاری از سازمان‌های بخش خصوصی نیز بورسیه‌هایی با مزایای اضافی مانند کارآموزی یا تضمین شغل پس از تحصیل اعطا می‌کنند که فرصت‌های خوبی برای دانشجویان فیزیوتراپی هستند.

اعتبار مدرک فیزیوتراپی در ترکیه

در صورتی که مدرک فیزیوتراپی خود را از دانشگاه‌های ترکیه دریافت کنید، این مدرک توسط وزارت بهداشت ترکیه به رسمیت شناخته شده و شما می‌توانید به عنوان فیزیوتراپیست در این کشور مشغول به کار شوید. همچنین با مدرک دیپلم آبی که این دانشگاه ها اعطا می‌کنند، فرصت‌های شغلی بسیاری در کشورهای اروپایی خواهید داشت. البته، اگر تمایل دارید در خارج از ترکیه فعالیت حرفه‌ای داشته باشید، لازم است مدارک خود را معادل‌سازی کنید. خوشبختانه با توجه به تقاضای بالا برای فیزیوتراپیست‌ها در سراسر جهان، مدرک فیزیوتراپی شما می‌تواند درهای فرصت‌های شغلی گوناگونی را برایتان باز کند.

کار با مدرک فیزیوتراپی در ترکیه

موقعیت شغلی و بازار کار فیزیوتراپی در ترکیه

در ترکیه و همچنین در سراسر جهان، تقاضای کار برای فیزیوتراپیست‌ها بسیار بالا است و این موضوع باعث شده که بازار کار این حرفه پررونق باشد. فیزیوتراپیست‌ها می‌توانند در مراکز دولتی و خصوصی مختلف مشغول به کار شوند. زمینه‌های متنوعی برای فعالیت فارغ‌التحصیلان رشته فیزیوتراپی و توانبخشی وجود دارد، از جمله:

 • بخش‌های ارتوپدی و فیزیوتراپی بیمارستان‌های دولتی و خصوصی
 • کلینیک‌های تخصصی مانند کلینیک‌های کودکان، قلب و عروق، عصب‌شناسی و زنان و زایمان
 • همکاری با تیم‌های پزشکی متخصص در زمینه‌هایی چون جراحی عمومی، جراحی قلب و عروق، گوش و حلق و بینی، جراحی پلاستیک، بیماری‌های مغز و اعصاب و روانپزشکی
نکات بیشتر
حتماً بخوانید:

اگر فارغ التحصیل رشته فیزیوتراپی هستید و به دنبال کار می‌گردید، توصیه می‌کنیم مطلب کاریابی در ترکیه را از دست ندهید.

درآمد شغل فیزیوتراپی در ترکیه 2024

درآمد ماهیانه فیزیوتراپیست‌ها در ترکیه، تحت تأثیر عواملی چون سطح تجربه، محل کار و حوزه تخصصی فرد، متفاوت است. با کمک جدول زیر، شما می‌توانید از میزان درآمد ماهیانه این حرفه شغلی اطلاع پیدا کنید.

درآمد فیزیوتراپی در ترکیه 2024
منبع حداقل حقوق (لیر) میانگین حقوق (لیر) حداکثر حقوق (لیر)
سایت کاریابی و تحلیل المان

Eleman.net

15,400 22,000 34,400
سایت کاریابی و تحلیل کاریر

Kariyer.net

16,200 20,300 37,500

جمع بندی

در پایان، تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه با توجه به کیفیت آموزشی برتر، دسترسی به برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی و هزینه‌ی زندگی مقرون به صرفه،گزینه‌ای عالی برای دانشجویان بین‌المللی به شمار می‌رود. این فرصت نه تنها به شما امکان می‌دهد تا دانش و مهارت‌های تخصصی خود را گسترش دهید، بلکه در‌هایی را به سوی فرصت‌های شغلی بین المللی می‌گشاید. اگر در مورد تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه سوالی دارید یا مایلید اطلاعات بیشتر به دست آورید، کارشناسان آرتان بورس تاپ همیشه آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و می‌توانند شما را در تصمیم‌گیری‌هایتان راهنمایی کنند. کافیست که از طریق شماره تلفن‌های زیر با آن‌ها تماس بگیرید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

سوالات متداول

متوسط شهریه سالانه این رشته در دانشگاه‌های خصوصی، 4000 دلار و در دانشگاه‌های دولتی 10,000 لیر است. البته دانشگاه‌هایی با شهریه مناسب‌تر هم برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه وجود دارند.
شما می‌توانید با دریافت حداقل نمره 400 از 500 در آزمون یوس ترکیه (TR-YOS) فرصت تحصیل در رشته فیزیوتراپی را در دانشگاه‌های دولتی این کشور به دست آورید.
در این مطلب انواع بورسیه‌ای که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید را به شما معرفی کرده‌ایم. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، مشاوران آرتان در این زمینه راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.
بله، دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بدون آزمون ورودی، دانشجو می‌پذیرند.
خیر، تحصیل در این رشته نیازمند شرایط سنی خاصی نیست.
مقطع کارشناسی این رشته ۴ سال به طول می‌انجامد.
بله، خوشبختانه این امکان در اغلب دانشگاه‌های ترکیه، خصوصاً دانشگاه‌های خصوصی فراهم است.
این مبلغ بر حسب معیارهای مختلفی محاسبه می‌شود. در جدولی که در این مطلب قرار داده‌ایم، می‌توانید متوسط درآمد شغل فیزیوتراپی در ترکیه را مشاهده کنید.
Telegram WhatsApp Twitter

43 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   خیر ما بدون آزمون پذیرش میگیریم.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام وقت بخیر پسر من رشته فیزیوتراپی دانشگاه ciu قبرس ترم دو هست آیا میتونه به یکی از دانشگاه های ترکیه انتقالی بگیره

  • سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از دریافت بورسیه و نحوه ی ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام وقتتون بخیر ایا با ریزنمرات بالای 18در دبیرستان و معدل دیپلم بالا شانس بورس شدن بدون ازمون را دارم ؟ زبان انگلیسیم خوبه اما مدرک معتبری ندارم

  • سلام میتوان لیسانس فیزیوتراپی ترکیه دوباره بعد لیسانس رادیولوژی که ایران گرفتم وسنمم اکنون ۳۸ ساله خوند

   • سلام و وقت بخیر
    با توجه به سنتون شما می تونید در دانشگاه های خصوصی معتبر و بدون ازمون ادامه تحصیل دهید
    برای کسب اطلاعات بیشتر با توجه به در نظر گرفتن شرایط و درخواست شما، با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید .

 • سلام
  مدرک فیزیوتراپی ترکیه مورد تایید کانادا و انگلیس هست؟
  با مدرک تحصیلی از دانشگاه های ترکیه میشه دز کشور های اروپایی و انگلیس و کانادا مشغول به کار شد؟

  • سلام وقت شما بخیر خانم جعفری، بله اگر مثلا در یک دانشگاهی مثل اوکان که عضو اتحادیه امریکا و اروپا است تحصیل کنید این امکان را خواهید داشت.

  • سلام ممنون. پذیرش دانشگاه حاجت‌تپه فقط از این سه روش امکان‌پذیر است:ازمون sat، بورسیه تحصیلی و پذیرش بدون ازمون. دانشگاه حاجت‌تپه ازمون یوس ندارد.

  • سلام وقت شما بخیر، تحصیل در ترکیه به این صورت است که شما برای تحصیلات تکمیلی فقط باید یا در رشته‌ی خودتون ادامه بدید و یا گرایش‌هایی از رشته‌های خودتون باشه.

 • سلام ایا بعد از تحصیل میتونن دانشجو ها به کار مشغول بشن؟ من شنیدم ک ترکیه برای خارجی ها کار فراهم نمیکنه و نیرو های ترک رو فقط استخدام میکنن

  • با سلام و درود بستگی به رشتتون داره اگر در رشته های ممنوعه درس بونید خیر نمیتوانید در ترکیه مشغول به کار بشید
   و حتما حتما باید جزو شهروندان ترکیه باشید ولی اگر در رشته های ممنوعه درس نخوانید بله میتوانید بعد از اینکه دوران تحصیلتون اقدام به شروع کار درترکیه بکنید.

 • سلام وقت بخیر شما تسم دانشگاههای که رشته فیزیو ترتپی دارند رو نوشتید ولی دانشگاه تزمیر .کارادنیز کاتب چلبی .اژه رو ننوشتید چرا

  • با سلام و درود به دلیل اینکه مقالات قدیمی میباشد و تعداد مقالات نیز بسیار زیاد میباشد ممکن است بعضی دانشگاهها این رشته را اضافه کرده باشند مقالات به زودی آپدیت میشوند

  • با سلام و درود خیر متاسفانه امکان انجام این کار وجود ندارد
   زیرا درس های این دورشته کاملا با هم متفاوت هستند
   با تشکر

  • با سلام و درودحداق معدل شما بستگی به دانشگاه انتخابی شما نیز دارد
   برای مثال دانشگاه های ضعیف با معدل های پایین انتخاب میکنند ولی دانشگاه هایی با رنکینگ بالا
   معدل های بالا رو انتخاب میکنند

 • سلام آیا امکان تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های خصوصی ترکیه برای دانش آموزان رشته ریاضی وجود داره؟

  • با سلام و درود بله این امکان وجود
   برای اطلاعات بیشتر برای این رشته شما میتوانید با شماره 88739816-021 تماس حاصل فرمایید

 • سلام خسته نباشین چرا دانشگاه های اوکان و آیدین دوره تحصیلشون دو ساله اس بقیه چهارساله؟
  و کدام دانشگاه ها مدرکشون مورد تایید ایران هس؟

  • سلام تشکر، خب بعضی از دانشگاه‌ها به این صورت است که از مقطع کاردانی و ناپیوسته پذیرش میکنند به همین جهت دوساله هستند نه چهارساله، در مورد رشته‌ی فیزیوتراپی هم یکی از دانشگاه‌های مورد تایید ایران هم دانشگاه باهچه‌شهیر است.

    • سلام دوست عزیز وقت بخیر
     بله معدل حداقل معدل لازم 18 است.
     جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
     021-91303800

 • سلام می خواستم ببینم حداقل معدل برای قبولی بورسه چقدر و اینکه من الان اول دبیرستان هستم و رشتم تجربیه میتونم از الان ثبت نام کنم

  • سلام. حداقل معدل برای ثبت نام در بورسیه 15 می باشد. ولی میشه گفت این معدل تقریبا هیچ شانسی ندارد. بهتر است معدلتون بالای 19 باشد تا شانس قبولی بالایی داشته باشید.

   • سلام وقت شما بخیر،برای دانشگاه حاجت تپه معدل شما باید 18 باشد، ضمنا دانشگاه حاجت تپه پذیرشش از طریق ازمون یوس نیست با ازمون sat و نمره‌ بالای 1500 پذیرش میکند.

 • ميشه بگين مدرك دانشگاه هاي خصوصي مورد تاييد امريكا هست يا خير
  و راجب دانشگاه Fenerbahçe چيزي ميدونيد

  • با سلام و درود
   دانشگاه های ترکیه همگی مورد تایید اروپا و 30 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید گلوبال هستند

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5624
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما