وبلاگ

فیزیوتراپی در ترکیه

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

اگر قصد تحصیل یک رشته‌ی پرتقاضا با درآمد عالی در خارج از کشور را دارید، پیشنهاد ما به شما در یک کلام فیزیوتراپی در ترکیه است. فیزیوتراپی نه تنها در این کشور بلکه در کل دنیا جزء مشاغل پرطرفدار به شمار می‌رود. نیاز جامعه‌ی انسانی به حرفه فیزیوتراپی روز به روز بیشتر می‌شود. بدین ترتیب افزایش تقاضا برای رشته فیزیوتراپی در ترکیه، بازار کار این رشته را بسیار داغ کرده است.

دانشگاه‌های ترکیه دارای امکانات آموزشی پیشرفته و به‌روزی برای ارائه‌ی این رشته هستند؛ بنابراین طبیعی است که برای ورود به چنین دانشگاه‌هایی رقابت باشد. شغل فیزیوتراپی در ترکیه محبوبیت زیادی دارد پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید و اطلاعات مفیدی که در این زمینه نیاز دارید را کسب کرده تا بتوانید تصمیم‌های بهتری برای آینده خود بگیرید.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

فیزیوتراپی به عنوان زیرشاخه‌ای از علوم بهداشتی شناخته می‌شود. شرایط تحصیل در ترکیه در رشته‌ی فیزیوتراپی مانند سایر رشته‌های دانشگاهی است. فیزیوتراپیست‌ها وظیفه‌ی حفظ حداکثر توانایی‌های حرکتی افراد در طول زندگی و بازیابی آن‌ها در صورت از دست دادن این توانایی را بر عهده دارند؛ بنابراین اهمیت بالای این رشته‌ی تحصیلی افراد زیادی را مشتاق تحصیل فیزیوتراپی کرده است.

با تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه، علاوه بر بهره‌مندی از امکانات آموزشی و رفاهی فوق‌العاده‌ی دانشگاه‌های این کشور، می‌توانید از برنامه‌های تبادل دانشجویی همچون اراسموس و اراسموس پلاس بهره‌مند شوید. کشورهای اروپایی با اغلب دانشگاه‌های برتر ترکیه مطابق این برنامه‌ها قرارداد همکاری دارند که مزایای بسیار زیادی را هم در حین تحصیل و هم در آینده، برای متقاضیان تحصیل این رشته به همراه خواهد داشت.

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی در ترکیه

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

فیزیوتراپی در دو دوره‌ی کاردانی و کارشناسی ارائه می‌شود که دوره‌ی کاردانی آن دو ساله بوده و تحصیل در دوره‌ی کارشناسی 4 سال زمان می‌برد. قبولی در این رشته‌ی تحصیلی با توجه به خصوصی یا دولتی بودن دانشگاه می‌تواند بدون آزمون یا از طریق آزمون ورودی انجام شود.

لازم به ذکر است که اغلب دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بدون آزمون و تنها با داشتن مدرک دیپلم دانشجو می‌پذیرند. از طرفی قبولی در دانشگاه‌های دولتی مستلزم شرکت در آزمون ورودی (یوس یا اس ای تی) و کسب نمره‌ی حدنصاب می‌باشد.

تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه به زبان انگلیسی

در تمام دانشگاههای ترکیه، تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه به دو زبان ترکی یا انگلیسی انجام می شود. برای همین، شما باید با توجه به دانشگاه مقصد، در یکی از این زبانها، مهارت داشته باشید. دو آزمون برای تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه توسط خود دانشگاهها برگزار می شود: آزمون yos ترکیه و sat

قبولی فیزیوتراپی ترکیه با آزمون یوس

آزمون یوس برای ورود به دانشگاههای دولتی است. این آزمون تا سال 2011 به صورت سراسری در ترکیه برگزار می شد، اما از سال 2012 به بعد، در دانشگاهها به صورت غیر متمرکز و مستقل انجام می شود. این آزمون به زبان های ترکی و انگلیسی برگزار می شود. دو دفترچه برای این آزمون به داوطلبان داده می شود:

 • دفترچه اول: دروس ریاضی، هندسه و هوش
 • دفترچه دوم: سنجش میزان زبان ترکی استانبولی (برای کسانی که می خواهند به زبان ترکی استانبولی تحصیل کنند)

مسئله ی قابل توجه برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه این است که ظرفیت پذیرش رشته برای دانشگاههای دولتی و خصوصی محدود است. همانطور که میدانید برای وارد شدن به دانشگاههای دولتی ترکیه باید دو آزمون YOS و یا SAT را شرکت کرده و حد نصاب نمره را در این آزمون ها کسب کنید. دانشگاهها حد نصاب نمره قبولی در آزمون ها را برای مقاطع مختلف در وبسایت خود اعلام می کنند. دانشگاههایی آزمون یوس را برگزار می کنند که زبان تدریس در آنها ترکی و یا انگلیسی است. زمان برگزاری این آزمون در ماههای آوریل و می یعنی فروردین تا اواخر اردیبهشت هر سال است.

قبولی فیزیوتراپی ترکیه با آزمون sat

آزمون سات نیز یک آزمون آمریکایی برای سنجش مهارت ریاضی و زبان داوطلبان است. این آزمون را آمریکا برای دانشکده های خود به کار می برد اما کشورهای دیگر مانند ترکیه نیز آزمون را برای پذیرش دانشجو به کار می برند. برای دانشگاههای مانند بغازیچی که زبان تدریس انگلیسی است، آزمون SAT برگزار می شود. مثلا برای دانشگاه بغازیچی ترکیه، که بهترین دانشگاه دولتی است حد نصاب قبولی در آزمون اس ای تی در بخش ریاضیات 35.5 از 50 و در بخش خوانش یا ریدینگ 65 از 80 است.
البته برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی نیازی به شرکت کردن در آزمون های بالا ندارید. سه دانشگاه زیر امکان تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه را بدون آزمون ورودی زبان انگلیسی مهیا کرده اند:

 • دانشگاه اوکان Okan University
 • دانشگاه باغچه شهیر Bahcesehir University
 • دانشگاه مدیترانه شرقی Eastern Mediterranean University (EMU)

مدارک لازم برای ثبت نام در رشته فیزیوتراپی

برای اخذ پذیرش و تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه، اولین قدم ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه است. توجه کنید که هر دانشگاهی می‌تواند مدارک متفاوتی را از شما درخواست کند؛ اما در حالت کلی ارائه مدارک زیر از طرف متقاضیان برای ورود به دانشگاه الزامی است:

 • مدرک دیپلم دبیرستان (به صورت ترجمه شده)
 • ریزنمرات سه سال آخر تحصیلی
 • نمره‌ی قبولی در یکی از آزمون‌های ملی یا بین‌المللی
 • مدرک مهارت زبان ترکی یا انگلیسی
نکات بیشتر
راستی!

در صورت نداشتن مدرک زبان معتبر، باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کرده و موفق به کسب حداقل نمره‌ی قابل قبول شوید. در غیر این صورت باید در دوره‌های زبان آموزی دانشگاه‌ها ثبت نام کنید.

آزمون‌های لازم جهت پذیرش در رشته فیزیوتراپی

آزمون پذیرش فیزیوتراپی در ترکیه

باتوجه‌به اینکه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه به دو صورت با آزمون و بدون آزمون امکان‌پذیر است، متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه می‌توانند با شرکت در آزمون‌های یوس و اس ای تی شانس قبولی در این دانشگاه‌ها را کسب کنند. همچنین افرادی که قصد پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها را دارند. می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز برای قبولی در دانشگاه‌های خصوصی این کشور اقدام کنند. توجه داشته باشید که تسلط بر زبان ترکی یا انگلیسی برای تمامی متقاضیان تحصیل در ترکیه اجباری بوده و افرادی که مدرک زبان دانشگاه مورد نظر را ندارند باید در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کرده و نمره‌ی حدنصاب را کسب کنند.

نکات بیشتر
قبل از شروع بدانید:

دانشگاه‌های ترکیه برای اکثر رشته‌های تحصیلی خود شرایط سنی را در نظر نمی‌گیرند؛ بنابراین افراد می‌توانند در هر سنی مشغول به تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود شوند.

شرایط پذیرش بدون کنکور رشته فیزیوتراپی در ترکیه

همان‌طور که گفتیم پذیرش بدون کنکور رشته فیزیوتراپی در ترکیه تنها از دانشگاه‌های خصوصی امکان‌پذیر است و داوطلبان تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ناچار به شرکت در یکی از آزمون‌های مورد تأیید دانشگاه می‌باشند. لازم به ذکر است که برای پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌های خصوصی، متقاضیان باید مدارک درخواستی از طرف دانشگاه را تهیه و در زمان تعیین شده در سایت دانشگاه بارگذاری کنند.

نکات بیشتر
راهمای دانشجو!

اکثر دانشگاه‌های دولتی ترکیه شرط معدل بالای 12 را برای متقاضیان ایرانی تحصیل رشته‌ی فیزیوتراپی در نظر گرفته‌اند. در این میان بعضی از دانشگاه‌ها هم معدل بالای 14 را شرط پذیرش دانشجو قرار داده‌اند.

شرایط اخذ بورسیه رشته فیزیوتراپی در ترکیه

دانشجوی بورسیه رشته فیزیوتراپی در ترکیه

اغلب دانشگاه‌های خصوصی و دولتی برای جذب دانشجویان برتری که موفق به کسب معدل بالا شده‌اند، بورسیه‌ها و تخفیف‌های ویژه‌ای را در نظر می‌گیرند. شرایط اخذ بورسیه این رشته همانند شرایط کلی اخذ بورسیه دانشگاه‌ها است؛ با این تفاوت که برخی از دانشگاه‌های برتر در حوزه پزشکی مثل دانشگاه مدیپول استانبول، برای رشته‌های گروه پزشکی بورسیه‌های خاصی هم در نظر می‌گیرند. جزئیات این بورسیه‌ها در ابتدای سال تحصیلی از طرف گروه‌های مربوطه به دانشجویان اعلام می‌شود.

شرایط اخذ بورسیه این رشته همانند شرایط کلی اخذ بورسیه دانشگاه‌ها است؛ با این تفاوت که برخی از دانشگاه‌های برتر در حوزه پزشکی مثل دانشگاه مدیپول استانبول ، برای رشته‌های گروه پزشکی بورسیه‌های خاصی هم در نظر می‌گیرند. جزئیات این بورسیه‌ها در ابتدای سال تحصیلی از طرف گروه‌های مربوطه به دانشجویان اعلام می‌شود.

شهریه رشته فیزیوتراپی در ترکیه در دانشگاه های برتر

به طور معمول شهریه رشته‌ی فیزیوتراپی در ترکیه می‌تواند بستگی به عوامل مختلفی داشته باشد. مسلمأ دانشگاه‌های دولتی شهریه‌ی کمتری نسبت به دانشگاه‌های خصوصی دارند. البته ناگفته نماند که کیفیت و امکانات آموزشی که توسط دانشگاه‌ها ارائه می‌شود هم در میزان شهریه‌های سالانه تأثیرگذار هستند. در جدول زیر میزان شهریه سالانه رشته‌ی فیزیوتراپی در 10 تا از برترین دانشگاه‌های ترکیه را جمع‌آوری کرده‌ایم:

نام دانشگاه شهریه دوره دو ساله شهریه دوره چهار ساله
حاجت تپه 37000 74500
دوکوزایلول 6000
حسن کالیونجو 34000
موغلا 5100
استانبول 14000
آجی بادام 130000
پاموک کاله 4000 5000
هالیچ 37000 74500
مارمارا 6000
باهچه شیر 73500 147000

هزینه های تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

همان‌طور که گفتیم نوع دانشگاه و رشته‌ی دانشگاهی منتخب در میزان شهریه دریافتی از دانشجو تأثیر زیادی دارد؛ اما هزینه‌های تحصیل در کشور ترکیه تنها به شهریه‌ی پرداختی به دانشگاه ختم نمی‌شود. درصورتی‌که دانشگاه خوابگاه رایگان نداشته باشند، دانشجویان ناچار به پرداخت هزینه‌ی خوابگاه و یا اسکان‌های دانشجویی خواهند بود. هزینه‌ی خورد و خوراک، حمل‌ونقل، وسایل کمک‌آموزشی از دیگر هزینه‌های تحصیل در کشور ترکیه به شمار می‌روند.

رشته فیزیوتراپی در ترکیه

در حالت کلی می توان گفت که فیزیوتراپیست ها، برنامه های خاص با تمرین های موثر را برای عملکرد بهتر و طولانی تر بدن به افراد می دهند. افراد با تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه یاد می گیرند که هرگونه ناتوانی، آسیب، معلولیت، درد و اختلالات عملکردی مربوط به چیست و چگونه می توان آن را مداوا کرد. تشخیص منشا دردها، ناتوانی ها، اختلالات حرکتی، ناهنجاری های مادرزادی، معلولیت های حرکتی و … به عهده ی یک متخصص فیزیوتراپ است. برای همین است که این یک شاخه از تخصص پزشکی محسوب می شود.

کارشناسی فیزیوتراپی ترکیه

همانطور که گفته شد، فیزیوتراپی در ترکیه مانند ایران، دکترا پیوسته نیست و باید در مقطع های مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در آن تحصیل کنید. جالب است بدانید که شما با همان کارشناسی فیزیوتراپی می توانید در ترکیه مشغول به کار شوید. برای دیگر رشته ها مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در ترکیه اما، تحصیل به صورت دکترا پیوسته است.

دروس نظری و عملی در طی این دوره به دانشجویان آموزش داده می شود. این واحدهای درسی در مقطع کارشناسی شامل مباحثی است که دانشجویان با پاس کردن آنها، یک فیزیوتراپیست حرفه ای شناخته می شوند. از جمله مباحث تحصیلی این دوره می توان به تمرین درمانی، الکتروتراپی، مهارت های حرکتی اساسی، درد درمانی، روانشناسی، رفلکسولوژی و … اشاره کرد.

 • میزان شهریه سالانه: 5530 دلار
 • مدت تحصیل: 4 سال (هشت ترم
 • تعداد واحدهای درستی: 180
 • زبان آموزشی دانشگاه در این مقطع: زبان ترکی (به استثنای دانشگاههای خاص)

ارشد فیزیوتراپی در ترکیه

دوره کارشناسی ارشد فیزیوتراپی دو سال است. واحدهای درسی متفاوت با دوره کارشناسی در این دوره ارائه می شود. دانشجو در پایان دوره تحصیلی کارشناسی ارشد باید از پایان نامه ی خود دفاع کند. تعداد واحدها در برخی از دانشگاهها برای دوره ارشد 120 است. در واقع برای گرفتن دکترای تخصصی فیزیوتراپی باید مقطع ارشد را پشت سر گذاشته باشید. هزینه های تحصیل در دوره ارشد در ترکیه در دانشگاههای دولتی سالانه به 500 یورو می رسد.

دکتری فیزیوتراپی در ترکیه

دوره تخصص فیزیوتراپی را بعد از گذراندن کارشناسی و کارشناسی ارشد، باید سپری کنید. این دوره چهارساله است و در یک گرایش و زمینه ی خاص در علم فیزیوتراپی تخصص خواهید گرفت. اگر برای شروع تحصیل به ترکیه می روید باید مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را به همراه نمره آیلتس 6 و یا تافل 80 به دانشگاه مورد نظرتان ارائه دهید.

کار فیزیوتراپی در ترکیه

بازار کار فیزیوتراپی در ترکیه

بازار کار برای فارغ التحصیلان فیزیوتراپی ترکیه بستگی به کشوری که مدرک خود را در آن گرفته اید دارد. برای دریافت مشاوره و اطلاع کامل لیست مدارک مورد نیاز برای کار می توانید به یک موسسه کاریابی ایرانی در ترکیه مراجعه کنید تا به سوالات شما پاسخ دهند. اگر در ایران تحصیل کرده اید و مدرک دکترای فیزیوتراپی خود را گرفته اید، با توجه به اینکه در ترکیه این رشته در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود، باید مدرک شما به اصطلاح “دنکلیک” شود. یعنی اعتبار آن مورد ارزیابی قرار گیرد. شاید لازم باشد، که تعدادی از دروس را پاس کنید و یا یک دوره ی خاص را بگذرانید. در طولانی ترین حالت این کارها، یک سال طول می کشد. اما اگر در ترکیه تحصیل کرده باشید، دیگر نیازی به دنکلیک کردن مدرک نیست و مستقیم می توانید وارد بخش های دولتی و خصوصی شوید. برای همین بسیاری از افرادی که قصد ماندن در ترکیه را دارند در همان ابتدای کار برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه اقدام می کنند. بعد از فارغ التحصیلی، یک فیزیوتراپیست می تواند به عنوان متخصص فیزیوتراپی، ورزش درمانی، طب سوزنی، کایروپراکتور، فیزیولوژیست ورزش و دیگر فعالیت ها شروع به کار کند. محل کار شما نیز بیمارستان ها، کلینیک های خصوصی، مدارس خاص، مراکز اجتماعی، آسایشگاهها و کلوب های ورزشی خواهد بود.

درآمد فیزیوتراپی در ترکیه

همه ی ما می دانیم که فیزیوتراپی از شغل های پردرآمد در تمام دنیاست. شما با داشتن مدرک کارشناسی فیزیوتراپی در ترکیه می توانید یک کسب و کار درآمدزا برای خود ایجاد کنید. یک فیزیوتراپیست در ترکیه به طور میانگین 40 تا 50 لیر در ساعت درآمد دارد. این در حالی است که در دوران بازنشستگی هم به ازای هر ساعت 35 لیر حقوق می گیرد. بعلاوه، فرصت های شغلی زیادی برای رشته فیزیوتراپی وجود دارد. در پایین میانگین، حداقل و حداکثر درآمد در ترکیه را ذکر کردیم:

 • میانگین درآمد فیزیوتراپی ترکیه: 16448 لیر ترکیه
 • حداقل درآمد: 6908 لیر ترکیه
 • حداکثر درآمد: 25165 لیر ترکیه

دانشگاه های فیزیوتراپی ترکیه

تعدادی از دانشگاههای دولتی و خصوصی در ترکیه رشته فیزیوتراپی را ارائه می دهند که در ادامه لیست آنها آمده است.

 • آجی بادام
 • دانشگاه حاجت تپه
 • مدی پل
 • دوکوز ایلول
 • قاضی
 • باهچه شهیر
 • باشکنت
 • مارمارا
 • بزی عالم
 • یدی تپه
 • کتوکاراتای

بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل فیزیوتراپی به همراه برخی از شرایط آن به صورت زیر می باشد:

رتبه اول : دانشگاه آیدین استانبول 
رشته ها: فیزیوتراپی و توانبخشی (کارشناسی ارشد با پایان نامه) – زبان تحصیلی : ترکی (سطح B1 تومر) و انگلیسی (حداقل نمره 79 در تافل) – طول دوره تحصیل : 2 ساله – شهریه : 4500 دلار سالیانه

رتبه دوم : دانشگاه اوکان استانبول
رشته ها: فیزیوتراپی و توانبخشی (کارشناسی ارشد با پایان نامه) – زبان تحصیلی : ترکی (حداقل نمره 55 در آلس)  – طول دوره تحصیل : 2 ساله – شهریه : با اعطای 50 درصد بورس 32750 لیر ترکیه

رتبه سوم : دانشگاه باهچه شهیر
رشته ها: فیزیوتراپی و توانبخشی (کارشناسی – کارشناسی ارشد – دکتری ) – زبان تحصیلی : ترکی (حداقل نمره 55 در آلس) و انگلیسی (حداقل نمره 90 تافل)  – طول دوره تحصیل : 4 ساله – شهریه : 64.866 لیر ترکیه

رتبه چهارم : دانشگاه یدیتپه 
رشته ها: فیزیوتراپی و توانبخشی (کارشناسی) – زبان تحصیلی :ترکی (سطح C1 تومر) و انگلیسی (حداقل نمره 79 تافل)  – طول دوره تحصیل : 4 ساله – شهریه : 40000 لیر ترکیه

رتبه پنجم : دانشگاه بیلیگی استانبول
رشته ها: فیزیوتراپی و توانبخشی (کارشناسی) – زبان تحصیلی : انگلیسی (حداقل نمره 79 تافل)  – طول دوره تحصیل : 4 ساله – شهریه : 59600 لیر ترکیه

جمع بندی

در این مقاله هر آنچه که برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه نیاز است، به شما گفته شد. اگر قصد مهاجرت، کار و یا تحصیل در ترکیه را دارید، با توجه به رشته ی مد نظر و مقطعی که می خواهید در آن تحصیل کنید، تنها با دانستن شرایط تحصیل در این کشور می توانید به خواسته ی خود برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان و متخصصان ما تماس بگیرید.

سوالات خود را از ما بپرسید

سوالات متداول تحصیل رشته فیزیوتراپی در ترکیه

41 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   خیر ما بدون آزمون پذیرش میگیریم.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام وقت بخیر پسر من رشته فیزیوتراپی دانشگاه ciu قبرس ترم دو هست آیا میتونه به یکی از دانشگاه های ترکیه انتقالی بگیره

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   بله میتونند.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

  • سلام وقت بخیر
   برای اطلاع از دریافت بورسیه و نحوه ی ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام وقتتون بخیر ایا با ریزنمرات بالای 18در دبیرستان و معدل دیپلم بالا شانس بورس شدن بدون ازمون را دارم ؟ زبان انگلیسیم خوبه اما مدرک معتبری ندارم

  • سلام میتوان لیسانس فیزیوتراپی ترکیه دوباره بعد لیسانس رادیولوژی که ایران گرفتم وسنمم اکنون ۳۸ ساله خوند

   • سلام و وقت بخیر
    با توجه به سنتون شما می تونید در دانشگاه های خصوصی معتبر و بدون ازمون ادامه تحصیل دهید
    برای کسب اطلاعات بیشتر با توجه به در نظر گرفتن شرایط و درخواست شما، با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید .

 • سلام
  مدرک فیزیوتراپی ترکیه مورد تایید کانادا و انگلیس هست؟
  با مدرک تحصیلی از دانشگاه های ترکیه میشه دز کشور های اروپایی و انگلیس و کانادا مشغول به کار شد؟

  • سلام وقت شما بخیر خانم جعفری، بله اگر مثلا در یک دانشگاهی مثل اوکان که عضو اتحادیه امریکا و اروپا است تحصیل کنید این امکان را خواهید داشت.

  • سلام ممنون. پذیرش دانشگاه حاجت‌تپه فقط از این سه روش امکان‌پذیر است:ازمون sat، بورسیه تحصیلی و پذیرش بدون ازمون. دانشگاه حاجت‌تپه ازمون یوس ندارد.

  • سلام وقت شما بخیر، تحصیل در ترکیه به این صورت است که شما برای تحصیلات تکمیلی فقط باید یا در رشته‌ی خودتون ادامه بدید و یا گرایش‌هایی از رشته‌های خودتون باشه.

 • سلام ایا بعد از تحصیل میتونن دانشجو ها به کار مشغول بشن؟ من شنیدم ک ترکیه برای خارجی ها کار فراهم نمیکنه و نیرو های ترک رو فقط استخدام میکنن

  • با سلام و درود بستگی به رشتتون داره اگر در رشته های ممنوعه درس بونید خیر نمیتوانید در ترکیه مشغول به کار بشید
   و حتما حتما باید جزو شهروندان ترکیه باشید ولی اگر در رشته های ممنوعه درس نخوانید بله میتوانید بعد از اینکه دوران تحصیلتون اقدام به شروع کار درترکیه بکنید.

 • سلام وقت بخیر شما تسم دانشگاههای که رشته فیزیو ترتپی دارند رو نوشتید ولی دانشگاه تزمیر .کارادنیز کاتب چلبی .اژه رو ننوشتید چرا

  • با سلام و درود به دلیل اینکه مقالات قدیمی میباشد و تعداد مقالات نیز بسیار زیاد میباشد ممکن است بعضی دانشگاهها این رشته را اضافه کرده باشند مقالات به زودی آپدیت میشوند

  • با سلام و درود خیر متاسفانه امکان انجام این کار وجود ندارد
   زیرا درس های این دورشته کاملا با هم متفاوت هستند
   با تشکر

  • با سلام و درودحداق معدل شما بستگی به دانشگاه انتخابی شما نیز دارد
   برای مثال دانشگاه های ضعیف با معدل های پایین انتخاب میکنند ولی دانشگاه هایی با رنکینگ بالا
   معدل های بالا رو انتخاب میکنند

 • سلام آیا امکان تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه های خصوصی ترکیه برای دانش آموزان رشته ریاضی وجود داره؟

  • با سلام و درود بله این امکان وجود
   برای اطلاعات بیشتر برای این رشته شما میتوانید با شماره 88739816-021 تماس حاصل فرمایید

 • سلام خسته نباشین چرا دانشگاه های اوکان و آیدین دوره تحصیلشون دو ساله اس بقیه چهارساله؟
  و کدام دانشگاه ها مدرکشون مورد تایید ایران هس؟

  • سلام تشکر، خب بعضی از دانشگاه‌ها به این صورت است که از مقطع کاردانی و ناپیوسته پذیرش میکنند به همین جهت دوساله هستند نه چهارساله، در مورد رشته‌ی فیزیوتراپی هم یکی از دانشگاه‌های مورد تایید ایران هم دانشگاه باهچه‌شهیر است.

    • سلام دوست عزیز وقت بخیر
     بله معدل حداقل معدل لازم 18 است.
     جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
     021-91303800

 • سلام می خواستم ببینم حداقل معدل برای قبولی بورسه چقدر و اینکه من الان اول دبیرستان هستم و رشتم تجربیه میتونم از الان ثبت نام کنم

  • سلام. حداقل معدل برای ثبت نام در بورسیه 15 می باشد. ولی میشه گفت این معدل تقریبا هیچ شانسی ندارد. بهتر است معدلتون بالای 19 باشد تا شانس قبولی بالایی داشته باشید.

   • سلام وقت شما بخیر،برای دانشگاه حاجت تپه معدل شما باید 18 باشد، ضمنا دانشگاه حاجت تپه پذیرشش از طریق ازمون یوس نیست با ازمون sat و نمره‌ بالای 1500 پذیرش میکند.

 • ميشه بگين مدرك دانشگاه هاي خصوصي مورد تاييد امريكا هست يا خير
  و راجب دانشگاه Fenerbahçe چيزي ميدونيد

  • با سلام و درود
   دانشگاه های ترکیه همگی مورد تایید اروپا و 30 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید گلوبال هستند

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5624

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”