دانشگاه مدیپول
logo
مدرسه حرفه ای شیشلی استانبول ترکیه
لوگوی مدرسه حرفه ای شیشلی

مدرسه حرفه ای شیشلی

(Sisli Vocational School)

location

شهر: استانبول

univercity

تعداد دانشکده: 0

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: ندارد

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2012

language

زبان: ترکی

apply

پذیرش: SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

در کشور ترکیه مدارس به چند نوع مختلف تقسیم می‌شوند. در این میان مدرسه حرفه ای شیشلی یکی از بهترین مراکز آموزشی استانبول است که در گروه مدارس خصوصی بین‌المللی قرار می‌گیرد. افرادی که تحصیلات خود را به پایان رسانده و مدرک دیپلم دریافت کرده‌اند با هدف دور شدن از محیط پرهیاهوی دانشگاه، تحصیل در یک مکان پویا و دوستانه را ترجیح می‌دهند. گفتنی است که امکانات و کیفیت آموزشی مدارس حرفه‌ای (meslek yuksekokul) تقریباً هم سطح دانشگاه‌های ترکیه است. به همین جهت بر آن شدیم که در این مقاله یکی از مدارس بین‌المللی برتر در ترکیه یعنی مدرسه حرفه ای شیشلی را معرفی کنیم. پس تا پایان مطلب همراه ما باشید.

تاریخچه و معرفی مدرسه حرفه ای شیشلی ترکیه

در سال 2012 یک مدرسه خصوصی به نام مدرسه حرفه ای شیشلی در ترکیه تأسیس شد که هدف آن تربیت نیروی انسانی واجد شرایط در رشته‌های فنی است. این مدرسه از همان ابتدای تأسیس رویکرد بسیار خوبی در پیش گرفت و فعالیت خود را با 9 رشته و ۴۰۰ دانشجو آغاز کرد. آمار تعداد دانشجویان مدرسه شیشلی در سال 2020 به 5000 دانشجو رسیده و رشته‌های آموزشی آن به 26 رشته افزایش پیدا کرده است. این رشته‌ها به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند. بهداشت و سلامت، مدیریت و رشته‌های طراحی. این مدرسه با چشم‌انداز تبدیل شدن به یک موسسه آموزشی معتبر ترکیه مأموریت تربیت نیروی افراد متخصص در زمینه‌های سلامت و بهداشت و همچنین مدیریت بخش‌های مختلف کسب و کار را بر عهده گرفته است.

چرا مدرسه حرفه ای شیشلی استانبول؟

مزایای تحصیل در مدرسه حرفه ای شیشلی

مدرسه حرفه ای شیشلی با دو پردیس ماسلاک و اسن تپه یک فضای آموزشی مدرن با زیر ساخت‌های قوی را فراهم کرده است. پردیس ماسلاک این مدرسه حدود 40 هزار متر مربع مساحت دارد و با قرار گرفتن در مرکز تجاری و صنعتی استانبول به دانشجویان خود فرصت یادگیری عملی و تئوری را می‌دهد. علاوه بر این دانشجویان مدرسه شیشلی امکان استفاده از خدمات و امکانات متنوع آموزشی مانند اتاق‌های کامپیوتر، کارگاه‌های تولیدی، استودیو تلویزیون و… را دارند. همچنین در پردیس این مدرسه کافه تریاهایی قرار گرفته است که دانشجویان می‌توانند غذا و نوشیدنی مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تهیه کنند.

آدرس مدرسه حرفه ای شیشلی کجاست؟


آدرس دقیق مدرسه شیشلی: استانبول، شیشلی، خیابان بویوک دره، پردیس اسن تپه

مدرسه حرفه ای شیشلی در ترکیه و در شهر استانبول تأسیس شده است. موقعیت قرارگیری این مدرسه بسیار عالی است چرا که در نزدیکی مراکز درمانی و تجاری مهم واقع شده و دسترسی راحتی به خوابگاه‌های استانبول و مراکز تفریحی آن دارد.

شرایط پذیرش مدرسه حرفه ای شیشلی ترکیه

پذیرش در مدرسه حرفه ای شیشلی مشابه اکثر دانشگاه ‌های ترکیه از طریق قبولی در یکی از آزمون ورودی مانند SAT و GCE (A level) انجام می‌شود. همچنین داشتن مدرک دیپلم و مدرک زبان معتبر از شرایط تحصیل در این مدرسه حرفه‌ای است. در صورت قبولی در آزمون، قبل از ثبت نام لازم است در امتحان تعیین سطح مهارت زبان ترکی شرکت کنید؛ اگر نمره شما معادل سطح B2 تومر باشد اجازه حضور در کلاس‌های درس را خواهید داشت در غیر این صورت باید به مدت یک سال در کلاس‌های آمادگی زبان شرکت نمایید.

مدارک ثبت نام مدرسه حرفه ای شیشلی

برای انجام فرایند ثبت نام در مدرسه شیشلی لازم است مدارک درخواستی را آماده کرده و در زمان تعیین شده، از طرف سایت رسمی مدرسه اقدام کنید. این مدارک عبارت‌اند از:

 • اصل مدارک تحصیلی و یا کپی تأیید شده
 • نسخه ترجمه شده ریز نمرات دبیرستان
 • اصل و کپی پاسپورت
 • اصل یا کپی برگه نتیجه آزمون ورودی
 • فرم درخواست ثبت نام دانشجوی خارجی که از وب سایت مدرسه حرفه‌ای دریافت شده باشد.

آزمون های لازم برای پذیرش مدرسه حرفه ای شیشلی استانبول

همان‌طور که گفتیم شرکت در یکی از آزمون‌های ورودی و کسب حداقل نمره یکی از شروط تحصیل در مدرسه حرفه ای شیشلی استانبول است. در جدول زیر آزمون‌هایی که دانشجویان خارجی برای قبولی در این مدرسه مجاز به شرکت در آن‌ها هستند را می‌بینید.

آزمون‌ های لازم برای قبولی در مدرسه شیشلی
آزمون ها حداقل نمرات
SAT I در مجموع حداقل 900 از 1600 آزمون

و حداقل 450 امتیاز «ریاضی» از 800

GCE (A level) داشتن سطح A در حداقل 3 موضوع که حداقل یکی از آنها مربوط به برنامه کاربردی باشد
ABITUR حداقل نمره 4
ACT حداقل 21 کل امتیاز در علوم (استدلال علمی)، ریاضی

شهریه مدرسه حرفه ای شیشلی استانبول در سال 2024

دقت کنید در صورتی که بورسیه دولتی ترکیه را دریافت نکرده باشید، باید هزینه تحصیل در مدرسه حرفه ای خصوصی شیشلی را پرداخت کنید. در ادامه جدول شهریه این مدرسه را در رشته‌های مختلف می‌بینید. این شهریه‌ها به صورت سالیانه و به دلار پرداخت می‌شوند.

شهریه رشته های مدرسه شیشلی سال 2024
نام رشته ها زبان تدریس شهریه سالانه (دلار)
بیهوشی ترکی 1,200
رشد کودک ترکی 900
فیزیوتراپی ترکی 1,200
شنوایی سنجی ترکی 1,200
خدمات سلامت دهان و دندان ترکی 1,200
حقوق ترکی 900
بیهوشی ترکی 1,200
الکترونوروفیزیولوژی ترکی 1,200
طراحی داخلی ترکی 900
کمک‌های اولیه و اورژانسی ترکی 1,200
رادیوتراپی ترکی 1,200
خدمات اتاق عمل ترکی 1,200
بانکداری و بیمه ترکی 900
طراحی گرافیک ترکی 900
متخصص خدمات مراقبت از مو و زیبایی ترکی 900
مدیریت ورزشی ترکی 900
آشپزی ترکی 900

بورسیه مدرسه حرفه ای شیشلی

مدرسه حرفه ای شیشلی با ارائه چند نوع بورسیه متنوع امکان تحصیل در ترکیه را برای دانشجویان موفقی که توان مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های خود ندارد فراهم می‌کند. در ادامه این بورسیه‌ها را به شما معرفی کرده و شرایط بهره‌مندی از هر یک را توضیح می‌دهیم.

 1. بورسیه موفقیت ÖSYM: همان‌طور که از نامش پیداست این بورسیه توسط سازمان اوسیم (ÖSYM) به دانشجویان موفق تعلق می‌گیرد و هزینه یک سال تحصیلی را پوشش می‌دهد.
 2. بورسیه موفقیت تحصیلی: بر طبق این نوع بورسیه دانشجویانی که در پایان ترم تحصیلی موفق به کسب حداقل نمره معدل 3.5 از 4 (17.5 از 20) شده‌اند، شهریه ترم بعد آن‌ها شامل تخفیف می‌شود.
 3. بورسیه و تخفیف هم‌بستگی اجتماعی: این نوع بورسیه با نرخ معین به دانشجویانی که در برنامه‌های اجتماعی و انسان دوستانه مدرسه شرکت می‌کنند پرداخت می‌شود. معمولاً مبلغ آن‌ها بیشتر از شهریه یک سال تحصیلی است.
 4. بورسیه خواهر و برادر: بورسیه‌ای است که به هر یک از دانشجویان خواهر و برادری که در برنامه‌ها ثبت نام کرده‌اند، اعطا می‌شود. مبلغ این بورسیه در ابتدای هر سال تحصیلی توسط هیئت امنا تعیین می‌گردد.
 5. بورسیه موسسه‌ای: این نوع بورسیه به خانواده (همسر و فرزند) کارمندان و کارکنان مدرسه حرفه ای شیشلی تعلق می‌گیرد و شامل دانشجویان خارجی نمی‌شود.
 6. تخفیف پشتیبانی تحصیلی: این نوع تخفیف شهریه که غیر قابل استرداد است، توسط هیئت امنا مدرسه حرفه‌ای شیشلی به دانشجویان مستعد و نیازمند داده می‌شود.

مدرسه حرفه ای شیشلی چه رشته هایی دارد؟

مدرسه حرفه ای شیشلی با دو پردیس بزرگ و مجزا یکی از بهترین و معروف‌ترین مدارس استانبول است که رشته‌های تحصیلی متنوعی را آموزش می‌دهد. در زیر لیست کامل این رشته‌ها را قرار داده‌ایم:

 • بیهوشی
 • رشد کودک
 • فیزیوتراپی
 • شنوایی سنجی
 • خدمات سلامت دهان و دندان
 • حقوق
 • بیهوشی
 • الکترونوروفیزیولوژی
 • طراحی داخلی
 • کمک‌های اولیه و اورژانسی
 • رادیوتراپی
 • خدمات اتاق عمل
 • بانکداری و بیمه
 • طراحی گرافیک
 • تخصص خدمات مراقبت از مو و زیبایی

امکانات مدرسه حرفه ای شیشلی استانبول

کتابخانه مدرسه حرفه ای شیشلی

به طور معمول مراکز آموزشی خصوصی امکانات و خدمات بیشتری نسبت به دانشگاه‌ها و مدارس دولتی دارند. مدرسه حرفه‌ای شیشلی در ترکیه نیز در نوع خود به عنوان یک مرکز آموزشی خصوصی امکانات رفاهی و همچنین تجهیزات منحصر به فردی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند. در ادامه بخشی از خدمات این مدرسه را برایتان نام می‌بریم:

امکانات آمزشی مدرسه:

 • کتابخانه
 • آزمایشگاه‌ها
 • کارگاه‌های علمی

امکانات رفاهی مدرسه:

 • کلینیک مجهز پزشکی
 • تسهیلات اجتماعی

امکانات تفریحی مدرسه:

 • انجمن‌های دانشجویی
 • سالن اجتماعات

خوابگاه مدرسه حرفه ای شیشلی ترکیه

دانشجویان خارجی که برای تحصیل به مدرسه حرفه ای شیشلی ترکیه می‌آیند امکان سکونت در خوابگاه‌های خصوصی و دولتی در شهر استانبول را دارند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای خود منزل شخصی اجاره کنند. بهتر است به این نکته توجه کنید که هر چقدر اقامتگاه شما نزدیک به محل تحصیل باشد حمل‌ونقل برایتان راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر خواهد بود. بر همین اساس تصمیم گرفتیم تعدادی از بهترین خوابگاه‌های نزدیک مدرسه شیشلی را به شما معرفی کنیم. این خوابگاه‌ها امکاناتی نظیر اتاق مطالعه، خشکشویی و اتاق اتوکشی، نظافت دوره‌ای و نگهبانی 24 ساعته دارد.

 • خوابگاه دخترانه نوو
 • خوابگاه دخترانه فلوریا بش یول
 • خوابگاه دخترانه آوجیلار آتاتورک
 • خوابگاه پسرانه ماهیر ایز
 • خوابگاه پسرانه فاتیح سلطان مهمت
 • خوابگاه دخترانه 1453

جمع بندی

با توجه به اطلاعاتی که درباره مدرسه حرفه ای شیشلی به دست آوردیم می‌توان گفت که این مدرسه یک مرکز آموزشی برجسته در استانبول است که به دانشجویان امکان می‌دهد تا توسط اساتید با تجربه و با استفاده از تجهیزات مدرن، مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار را به دست آورند. این مدرسه با تعهد به کیفیت و معیارهای بین‌المللی، به دانشجویان خود فرصتی مناسب برای رشد و پیشرفت فراهم کرده و در بهبود زندگی‌شان نقش مهی ایفا می‌کند. چنانچه هر سوال دیگری در خصوص مدرسه شیشلی و تحصیل در ترکیه داشتید، خوشحال می‌شویم با کارشناسان آرتان بورس تاپ در میان گذاشته و پاسخ خود را از زبان آن‌ها بشنوید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

پاسخ سوالات متقاضیان در مورد مدرسه حرفه ای شیشلی

شهریه مدرسه حرفه ای شیشلی به طور معمول بین 900 تا 1200 دلار در سال است. در جدولی که در مقاله گذاشته‌ایم، شهریه رشته‌های مختلف که توسط این مرکز آموزشی ارائه می‌شود را قرار داده‌ایم.
برای تحصیل در مدرسه حرفه ای خصوصی شیشلی باید در یکی از آزمون های SAT، GCE، ABITUR یا ACT شرکت کنید.
بله. با دریافت بورسیه این مدرسه حرفه‌ای می‌توانید هزینه‌های تحصیل خود را کاهش دهید.
این مدرسه خوابگاه اختصاصی برای اسکان دانشجویان خود ندارد اما در نزدیکی آن خوابگاه‌های خصوصی و دولتی زیادی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها سکونت داشته باشید.
آیا این مطلب برایتان مفید بود؟
میانگین امتیاز 5 از 5 | از مجموعه 1 رای
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=30568
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه