logo
رشته مدیریت در ترکیه

مدیریت در ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

رشته مدیریت در ترکیه تیر هدفمند حرفه ای ها است. کسانی که می خواهند به طور اصولی و تخصصی در یک زمینه کار کنند، تحصیل در رشته مدیریت را انتخاب می کنند. تنوع بسیار بالای گرایش های مدیریت در ترکیه، سطح بالای آموزش، فرصت های مطالعاتی بسیار، شهریه های مناسب و امکانات زیاد از جمله مزیت های تحصیل در ترکیه برای علاقمندان به رشته مدیریت می باشد. شما به دنبال تحصیل در کدام گرایش از مدیریت هستید؟ البته که برای حوزه های مختلف از جمله حسابداری، امور مالی، کسب و کار، ساخت، گردشگری و بازاریابی و … می توانید به تحصیل در رشته مدیریت مشغول شوید. اگر در درون خود، مدیری شایسته و رهبری کاربلد می بینید، صندلی شما در کلاس های رشته مدیریت خالی است.

مدیریت مالی، مدیریت گردشگری، مدیریت کسب و کار، مدیریت ساخت، مدیریت پروژه، مدیریت بازرگانی، مدیریت جهانگردی از جمله گرایش های پرطرفدار هستند که ما در آرتان بورس تاپ تمام اینها را در ادامه توضیح داده ایم. نکات بسیار مهمی در مورد رشته مدیریت در ترکیه وجود دارد که باید حتما پیش از درخواست پذیرش خود آنها را بدانید. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

شرایط تحصیل رشته مدیریت در ترکیه

نکاتی در مورد تحصیل رشته مدیریت در ترکیه وجود دارد که شاید برای دیگر رشته ها جای بحث نباشد. شما هرچقدر روحیه ی کار تیمی، روحیه ی رهبری و مدیریت شرایط را داشته باشید در این رشته موفق تر خواهید بود. برای همین شاید بهتر باشد در دوره های مرتبط از جمله برنامه ریزی، مدیریت ریسک، اخلاق حرفه ای و … شرکت کنید. برای همین بخشی از شرایط تحصیل مدیریت در ترکیه به خلق و خوی دانشجویان برمی گردد. مدیریت یک شاخه علمی به روز، پرمتقاضی و بسیار تخصصی است. به طوریکه روز به روز میزان تخصصی شدن و متمرکز شدن آن در بخش های مختلف بیشتر می شود. این نشان از اهمیت بالای این رشته است. پس شما حتما در مرحله اول آمادگی ورود به این رشته برای خود روشن کنید. ادامه پروسه تحصیل شما به صورت زیر خواهد بود:

 • ارائه درخواست آنلاین به دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدارک مورد درخواست دانشگاه و آپلود آن مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه
 • شرکت در آزمون های ورودی و گرفتن نمره قبولی
 • پیگیری روند ثبت نام و واریز هزینه چنانچه دانشگاه مقصد درخواست کرده باشد.
 • مراجعه حضوری به واحد پذیرش دانشگاه

نکته مهم: دپارتمان حقوقی و مهاجرتی ما با سال ها سابقه در زمینه تحصیل در ترکیه هم اکنون با بسیاری از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه در پذیرش رشته مدیریت در ترکیه قرارداد مستقیم همکاری دارد. شما می توانید برای پذیرش بدون آزمون و مستقیم رشته مدیریت در دانشگاه های ترکیه ( در تمامی مقاطع ) همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در ترکیه

اگر به دنبال تحصیل مدیریت در ترکیه در رشته بازرگانی هستید، به جرات می توانیم بگوییم یکی از بهترین گرایش های مدیریت را انتخاب کرده اید. برای پذیرش این رشته بسته به نوع دانشگاه مقصد، آزمون یوس یا سات را باید بگذرانید. بنابراین پیشنهاد میکنیم زمان ثبت نام آزمون یوس را فراموش نکنید. فرصت های شغلی بسیار خوب، امکان مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و شهریه های مناسب از جمله نکته های مثبت تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در ترکیه است. از جمله دانشگاههای برتر و مناسب برای تحصیل مدیریت بازرگانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه اژه
 • دانشگاه اسکودار
 • دانشگاه اوکان
 • دانشگاه اوفوک
 • دانشگاه فنی خاورمیانه
 • دانشگاه یاشار
 • دانشگاه چانکایا
 • دانشگاه اتاتورک
 • و…

شرایط تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی بخشی به خلق و خوی شما و بخشی در قالب مدارک و مستندات مورد نیاز تامین می شود. این را همیشه به یاد داشته باشید که شما برای تحصیل در این رشته به یک رفتار رهبر گونه، حلال مسئله، در جستجوی راه حل و سرشار از صبر نیاز دارید. در کنار اینها، ارائه مدارک تحصیلی قبلی به همراه ترجمه معتبر، ریزنمرات و ترجمه معتبر، پاسپورت، آزمون ورودی دانشگاه و … نیز مورد نیاز است. با توجه به آینده و بازار کار بسیار خوب این رشته، طبیعی است که رقابت را بر سر گرفتن پذیرش آن احساس کنید. میانگین درآمد یک مدیر بازرگانی 11900 لیر در ماه یعنی 143000 لیر در سال است. این مقدار در کمترین حالت به 5620 لیر در ماه و در بیشترین حالت به 18900 لیر در ماه می رسد.

مقاطع مختلف تحصیل مدیریت بازرگانی در ترکیه

تمام مقاطع رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاههای ترکیه ارائه می شود. شما بعنوان یک کارشناس مدیریت بازرگانی می توانید کارهای زیادی را انجام دهید. حال اگر در مقاطع بالاتر نیز تحصیل کنید که چه بهتر! این بستگی به سلیقه ی شما دارد. اگر می خواهید به پژوهشگر و متخصص در این زمینه تبدیل شوید، باید تحصیلات خود را تا دکتری ادامه دهید.

کارشناسی مدیریت بازرگانی در ترکیه

لیسانس مدیریت بازرگانی در ترکیه یک دوره 4 ساله با 134 واحد درسی است. 4 واحد به دروس اختیاری، 36 واحد دروس تخصصی، 30 واحد دروس اصلی، 41 واحد دروس پایه و 23 واحد به دروس عمومی اختصاص دارد. از جمله درس هایی که شما در دوره کارشناسی مدیریت در ترکیه پاس می کنید، می توان به روانشناسی کسب و کار، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، ریاضی و کاربرد آن در مدیریت، آمار و کاربرد آن در مدیریت، حقوق، اصول حسابداری، توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، کامپیوتر و مبانی مدیریت، حقوق بازرگانی، تحقیقات بازاریابی، تحلیل طراحی سیستم، سمینار در مسائل مالی، سیستم های اطلاعاتی مدیریت، زبان تخصصی، بازاریابی بین الملل، سیستم های انبارداری و خرید، سازمان های پولی و مدیریت تولید اشاره کرد.

تحصیل مدیریت در ترکیه

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در ترکیه

بازرگانی بین الملل، مدیریت استراتژیک، تجارت دیجیتال، بازرگانی داخلی و بازاریابی از گرایش های پرطرفدار ارشد مدیریت بازرگانی در ترکیه است. شما در ادامه دوره ها و کتاب هایی که در دوره لیسانس پاس کرده اید، روش شناسی پژوهش های کیفی و ترکیبی در مدیریت، کاربرد تئوری تصمیم گیری، مدیریت رفتار مصرف کننده، مدیریت تبلیغات و مدیریت بازار پیشرفته را خواهید خواند. این دروس شما را با آمادگی بیشتر و با نگاهی علمی وارد بازار کار خواهد کرد. دوره ارشد 2 ساله است و مستلزم گذراندن 32 واحد درسی است.

مقطع دکتری مدیریت بازرگانی در ترکیه

شما به متخصص و پژوهشگر این زمینه تبدیل خواهید شد. در جریان جدیدترین تئوری ها و نظریه ها و یافته ها خواهید بود و این فوق العاده است. دوره دکتری 4 ساله است و طرفداران زیادی جذب گرایش های مختلف آن از جمله مدیریت بازاریابی، مدیریت رفتار سازمانی، مدیریت سیاستگذاری بازرگانی و مدیریت منابع انسانی می شوند. یکی از کارهایی برای رشد و پیشرفت در ترکیه می توانید بکنید این است که با پرداخت هزینه ثبت شرکت در ترکیه، تجارتی را راه اندازی کنید و با کمک آموخته های خود آن را مدیریت کنید.

رشته مدیریت گردشگری در ترکیه

اگر به حوزه گردشگری و تخصص گرفتن در جدیدترین گرایش های آن علاقه دارید، رشته مدیریت گردشگری در ترکیه را انتخاب کنید. تعدادی از بهترین دانشگاههای این کشور، رشته گردشگری، هتلداری و گرایش های تخصصی مرتبط با اینها را ارائه می دهند. دلیل آن هم واضح است، صنعت گردشگری یکی از پولسازترین صنایع ترکیه به حساب می آید. دوره مدیریت گردشگری در ترکیه به دانشجویان این امکان را می دهد که شبکه تخصصی خود را گسترش دهند، چرا که با متخصصان، افراد حرفه ای و دانشجویان رشته های مرتبط در ارتباط خواهند بود. دانشجویان رشته مدیریت گردشگری می توانند در پایان تحصیل بعنوان راهنمایان تور، آژانس گردشگری، بازاریاب گردشگری و دیگر موقعیت های شغلی مرتبط مشغول به کار شوند.

سطح کیفیت آموزش در دانشگاههای ترکیه بسیار بالا است. برای تحصیل رشته مدیریت گردشگری شما باید توانایی رویارویی با مسائل و مشکلات مختلف، ارائه سریع راه حل ها و انتخاب هوشمندانه را داشته باشید. صبر و قدرت تصمیم گیری در این رشته بسیار مهم است. از جمله دانشگاههای ارائه دهنده این رشته می توان به دانشگاه باشکنت، دانشکده آتاتورک، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه اوکان و دانشگاه یاشار اشاره کرد.

 • مقطع کارشناسی مدیریت گردشگری در ترکیه: دوره ای 4 ساله که شامل 134 واحد درسی می باشد. البته دوره های دو ساله نیز در دانشگاههای ترکیه ارائه می شود.
 • مقطع کارشناسی ارشد مدیریت گردشگری در ترکیه: دوره ای دو ساله که برای گرفتن پذیرش آن باید مدارک قبلی خود به همراه ریز نمرات و قبولی در آزمون ورودی دانشگاهها را ارائه دهید.
 • مقطع دکتری مدیریت گردشگری در ترکیه: تحصیل در این مقطع 4 سال به طول خواهد انجامید و مهمترین بخش ان تز دکتری شما خواهد بود. اگر می خواهید به متخصص و پژوهشگر انی عرصه تبدیل شوید یکی از دانشگاههای ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

البته که درآمد خوبی در انتظار فارغ التحصیلان این رشته خواهد بود. هرچند ویروس کرونا مقداری بر روی میانگین این درآمد تاثیر داشته است. اما در حالت عادی شما در شهری مانند استانبول به طور متوسط 41952 لیر در ماه درآمد خواهید داشت. هرچقدر که توانایی و میزان تجربه شما بیشتر باشد قطعا درآمد بیشتری را نیز خواهید داشت.

رشته مدیریت جهانگردی در ترکیه

انسان های خاصی جذب تحصیل رشته مدیریت جهانگردی در ترکیه می شوند. یکی از بهترین وجذاب ترین رشته هایی که این روزها تعدادی از بهترین دانشگاههای ترکیه آن را ارائه می دهند. اگر شما نیز به این رشته علاقه دارید، بدانید موقعیت های شغلی و آینده کاری بسیار خوبی در انتظار شما است. همانطور که میدانید صنعت گردشگری یک صنعت کاملا متناسب با روز است. هر روز آن با دیروز متفاوت است. شما باید در درون عاشق سفر کردن و کشف و مطالعه باشید. اینطور هستید؟ شرایط تحصیل در این رشته بسته به مقاطع مختلف، مقداری متفاوت است. اما شما در هر صورت باید کپی و ترجمه معتبر مدارک تحصیلی دوره های قبل، ریز نمرات، قبولی آزمون های ورودی دانشگاهها، نمره آزمون زبان، توصیه نامه، انگیزه نامه، پاسپورت معتبر و عکس را به دانشگاه ارائه دهید.

 • مقطع کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی: در کنار دیگر گرایش های رشته جهانگردی از جمله سفر و جهانگردی، جهانگردی و رویدادها، جهانگردی و بازاریابی، رشته مدیریت جهانگردی از رشته های پرمتقاضی است. شما میتوانید از لیسانس جهانگردی یا رشته های مرتبط وارد این رشته شوید. یک دوره یک یا دو ساله است که دورس مدیریتی و تحقیقاتی در آن ارائه می شود و شما به درک کامل و درستی از صنعت جهانگردی خواهید رسید.
 • دوره دکتری مدیریت جهانگردی در ترکیه: می توانید تحصیلات خود را تا پایان دکتری ادامه دهید و به متخصص و اسپشیالیست حرفه خود تبدیل شوید. دوره دکتری مدیریت گردشگری 3 تا 5 ساله است و هدف کلی این دوره تربیت مدیران برتر حوزه جهانگردی، متخصصان و کارآفرینان این زمینه است.

میانگین هزینه های این رشته در دانشگاههای مختلف 2900 تا 8700 لیر است. برای زندگی در ترکیه نیز حدود 1500 تا 2000 لیر در ماه خرج خواهید داشت. از بازارکار این رشته چقدر خبر دارید؟ در حالتی حدودی می توان گفت که از 41952 لیر تا 50076 لیر در ماه درآمد خواهید داشت. حتی بسته به تلاش و توانایی شما این مقدار بیشتر هم می تواند باشد.

رشته مدیریت مالی در ترکیه

مدیریت مالی در ترکیه شغلی نیست که بیکار بماند. شما با تحصیل مدیریت مالی در ترکیه می توانید در بخش امور مالی و سرمایه گذاری بسیاری از شرکت ها مشغول به کار شوید. البته که باید برای تحصیل در این رشته به حوزه هایی از جمله ریاضیات، هوش مالی، استراتژی های سرمایه گذاری علاقه داشته باشید. مدیریت مالی از رشته های پرطرفدار است. فارغ التحصیلان رشته های حسابداری و مدیریت در ترکیه می توانند در مقطع ارشد و دکتری، وارد گرایش مدیریت مالی شوند. میانگین درآمد یک مدیر مالی در ترکیه 15800 لیر در ماه است. این یعنی حدودا سالی 190000 لیر درآمد خواهید داشت. مینیمم حقوق رشته مدیریت مالی در ترکیه 8050 لیر و حداکثر آن 24300 لیر است. البته این مسئله به میزان توانایی، سابقه کار و شهری که در آن مشغول به کار شوید، بستگی خواهد داشت.

آیا می دانستید در تعدادی از بهترین دانشگاههای ترکیه از جمله دانشگاه اژه، دانشگاه سابانجی، دانشگاه اوکان و دانشگاه باشکنت می توانید در رشته مدیریت در ترکیه را تحصیل کنید؟ سطح کیفیت بالا، فرصت های مطالعاتی بسیار خوب و بورسیه های تحصیلی از ویژگی های مشترک این دانشگاهها می باشد. اما شما به دنبال تحصیل در چه مقطعی هستید؟

 • کارشناسی مدیریت مالی در ترکیه: یکی از مقاطع پرطرفدار که 4 سال طول خواهد کشید و در آن 134 واحد ارائه خواهد شد. در دوسال اول، دروس و کتاب های عمومی بیشتر ارائه خواهند شد. در سال سوم و چهارم نیز دروس تخصصی و مناسب وارد شدن به بازار کار را باید پاس کنید. در پایان تحصیل مقطع لیسانس مدیریت مالی یک دوره کارآموزی برای دانشجویان ارائه می شود که بهترین شیوه با شرایط وارد شده به بازار کار آشنا شوید.
 • مقطع کارشناسی ارشد مدیریت مالی در ترکیه: حتما می دانید که دو درس ریاضی و آمار نقش مهمی در پیشبرد کاری یک مدیر مالی ایفا می کنند. در دوره ارشد که دوساله است، شما با مبانی پژوهشی، روش های تحقیق کمی و کیفی بیشتر آشنا خواهید شد.
 • مقطع دکتری مدیریت مالی در ترکیه: از شانس بورسیه تحصیلی استفاده کنید و به متخصص امور مالی تبدیل شوید. دوره دکتری یک دوره 4 ساله است که از دانشجویان این رشته متخصص بار خواهد آورد.

دکتری مدیریت پروژه در ترکیه

دکتری مدیریت پروژه نیز از دوره های پرطرفدار است که به در تعدادی از بهترین دانشگاههای ترکیه ارائه می شود. این رشته به دنبال برنامه ریزی، اجرای استراتژی ها، کنترل و هماهنگ کارهای تیمی است. مسئله خیلی مهم در هر پروژه ای این است که بتوان در مدت زمان مشخص شده، به این موارد رسیدگی کرد و پروژه را تمام کرد. این دقیقا تمام آن کارهایی است که از یک مدیر پروژه انتظار می رود انجام دهد. هر کاری و هر پروژه های، حال هرچه بزرگتر و جهانی تر، بیشتر به مدیریت پروژه نیاز دارد. از توسعه یک نرم افزار گرفته تا پروسه ساخت و احداث ساختمان ها! دکتری مدیریت پروژه یک دوره 4 ساله است و شما در طول این دوره به تخصص کامل در زمینه های نوآوری، برنامه ریزی، اجرا، نظارت کنترل و اتمام کار خواهید رسید. چه چیزی از این بهتر؟

هزینه تحصیل مدیریت در ترکیه

دانشگاههای دولتی ترکیه در مقایسه با دانشگاه های مشابه در اروپا و ایالات متحده بسیار از نظر میزان شهریه، مناسب هستند. شما بعنوان یک دانشجوی بین المللی در دانشگاههای دولتی ترکیه حدود 100 تا 4000 یورو در سال شهریه خواهید داشت. جای تعجب ندارد که دانشگاههای خصوصی ترکیه، نسبت به دانشگاههای دولتی، شهریه ی بیشتری داشته باشند که در مقایسه امکانات دانشگاه های خصوصی با دانشگاه های دولتی کاملا معقول می باشد. اما اصلا نگران نباشید برای رشته مدیریت در ترکیه، شهریه های مناسب 2500 تا 8700 دلار پرداخت خواهید کرد. البته اینکه هر دانشگاه هر سال، ظرفیت بورسیه و تخفیف های تحصیلی خود را اعلام میکند نیز بماند.

شهریه رشته مدیریت دانشگاه های خصوصی ترکیه 2020-2021 :

دانشگاه شهریه دانشگاه شهریه
آجی بادام 4000 دلار آنتالیا آکیف 6078 یورو
آنتالیا بیلیم 8300 دلار آتیلیم 9165 دلار
باشکنت 60000 لیر بیکنت 2900 دلار
بیلگی استانبول 8100 دلار بیلکنت 13560 دلار
گلیشیم 7500 دلار هالیچ 3500 دلار
ایستنیه 4000 دلار کنت 6000 دلار
کوچ 19500 دلار KTO کاراتای 5611 دلار
مال تپه 46800 لیر اوزیین 12000 دلار
TOBB 11220 دلار یاشار 6546 دلار
یدی تپه 10500 دلار ینی یوزیل 3600 دلار

شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه رشته مدیریت سال 2020-2021 :

دانشگاه شهریه دانشگاه شهریه
19مایس 1210 لیر عبدالله گل 420 دلار
ادنان مندرس 3200 لیر اگه 1029 لیر
ارزروم تکنیک 1020 لیر گالاتاسرای 11500 لیر
قاضی عثمان پاشا 3000 لیر کارابوک 2900 لیر
کاتب چلبی 852 لیر مرسین 3500 لیر
موغلا صدقی کوچمان 939 لیر فنی خاورمیانه 2512 لیر
عثمان قاضی 7500 لیر ساکاریا 2310 لیر
سیواس جمهوریت 2472 لیر یلدیریم بیازیت 12000 لیر

کارشناسی ارشد مدیریت در ترکیه

پرطرفدارترین مقطع تحصیل مدیریت که درآن گرایش های عالی و جذاب ارائه می شود، مقطع کارشناسی ارشد است. دوره فوق لیسانس یک دوره دو ساله است که درآن 32 واحد درسی ارائه می شود. محبوب ترین این دوره ها، کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار یا همان MBA است. شما در هر حوزه ای که علاقمند باشید می توانید ادامه تحصیل دهید. از جمله تجارت بین الملل، مدیریت استراتژیک، امور مالی، گردشگری، جهانگردی، رفتار سازمانی و … . پس یکی از مزیت های اصلی تحصیل کارشناسی ارشد مدیریت در ترکیه این است که تنوع گرایش های آن بالا است.

دکترای مدیریت در ترکیه

تحصیل دکتری مدیریت در ترکیه نیز با بورسیه های تحصیلی و فرصت های مطالعاتی زیاد، جدیدا دانشجویان بین الملل زیادی را به خود جذب کرده است. این دوره 3 تا 5 سال طول می کشد. تمامی مطالب گرایش های مختلف مدیریت در دوره دکتری به طور علمی و عمیق تر مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرد. بسته به انتخاب خود یکی از حوزه های تخصصی را برای تز دکتری خود انتخاب خواهید کرد. از جمله این حوزه ها می توان حسابداری، اقتصاد، مدیریت و عملیات، رفتار سازمانی، استراتژی کارآفرینی، سرمایه گذاری، گردشگری و بازاریابی را نام برد.

دانشگاه های مدیریت در ترکیه

رشته مدیریت در دانشگاه های ترکیه

شاید برای شما نیز سوال باشد که مدیریت را در کدام یک از دانشگاههای ترکیه بخوانید بهتر است؟ دانشگاههای دولتی و خصوصی بسیار خوبی پیش روی شما هستند. ما در آرتان بورس تاپ لیست تعدادی از این دانشگاهها را برایتان آورده ایم. در کنار اینها مشاوره انتخاب و پذیرش رشته مدیریت در ترکیه را نیز به شما ارائه می دهیم. پس با خیال راحت به انتخاب بپردازید.

 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه اژه
 • دانشگاه فرات
 • دانشگاه دوکوز ایلول
 • دانشگاه چانکایا
 • دانشگاه بغازیچی
 • دانشگاه استانبول بیلگی
 • دانشگاه باشکنت
 • دانشگاه اوکان
 • دانشگاه آتاتورک
 • دانشگاه بیکنت
 • دانشگاه بالیکسیر
 • دانشگاه آتیلیم
 • دانشگاه آنادولو
 • دانشگاه آک دنیز
 • دانشگاه عدنان مندرس
 • دانشگاه آجی بادام
 • دانشگاه آبانت عزت بایسال
 • دانشگاه ینی یوزیل
 • دانشگاه یدی تپه
 • دانشگاه اولوداغ
 • دانشگاه تورک هاوا دورومو
 • دانشگاه تراکیا
 • دانشگاه سیواس جمهوریت
 • دانشگاه تد
 • دانشگاه ساکاریا
 • دانشگاه سلجوق
 • دانشگاه عثمان قاضی
 • دانشگاه مصطفی کمال
 • دانشگاه موغلا
 • دانشگاه مرسین
 • دانشگاه مدنیت
 • دانشگاه مال تپه
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه هالیک
 • دانشگاه استانبول تکنیک
 • دانشگاه کلسیم
 • دانشگاه قاضی آنکارا
 • و…

بهترین دانشگاه های ترکیه برای رشته مدیریت

 1. دانشگاه بیلکنت (آنکارا)
 2. دانشگاه بغازیچی (استانبول)
 3. دانشگاه فنی خاورمیانه (آنکارا)
 4. دانشگاه یدی تپه (استانبول)
 5. دانشگاه کادیرحاص (استانبول)

درآمد رشته مدیریت در ترکیه

خیلی بستگی دارد که در کدام گرایش مدیریت در ترکیه مشغول به کار شوید. هر کدام از آنها زمینه های کاری و رنج درآمد خود را دارند. اما اینکه شما بیکار نخواهید نشست شاید بهترین خبری باشد که برای شما دارید. بسته به میزان مهارت، شهری که درآن کار میکنید (استانبول درآمد بیشتری 15 تا 20 درصد بیشتر نسبت به دیگر شهرهای ترکیه دارد) و سابقه کار، درآمد شما نیز متحول خواهد بود. اما می توانید در حالت عادی به طور متوسط 41952 لیر در ماه درآمد داشته باشید. پیش بینی شده است که این مقدار با رشد 46 درصدی به 61244 لیر در سال 2026 برسد. پس امیدوار باشید.

بازار کار رشته مدیریت در ترکیه

خبر خوب ما برای علاقمندان به رشته مدیریت در ترکیه، بازارکار داغ و پرمتقاضی آن است. به تبع هرچه در کشور پیشرفته تری مشغول به کار شوید، نیاز بیشتری به تخصص شما خواهد بود. گفته می شود که متوسط درآمد رشته مدیریت نسبت به دیگر رشته ها، بالاتر است. شرکت های بزرگ حقوق و درآمد بسیار بالایی به مدیران کسب و کار خود خواهند داد. برای همین از این بابت اصلا جای نگرانی وجود ندارد. شما کافیست بر روی مسائل مربوط به حوزه خود و برنامه های جدید جهانی تسلط داشته باشید تا تمام شرکت ها، اداره ها، ارگان ها و صاحبان کسب  و کارهای از شما استقبال کنند. در میان گرایش های مختلف مدیریت در ترکیه، ارشد مدیریت کسب و کار، مدیریت مالی و مدیریت بازاریابی از شغل های پردرآمد به حساب می آید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از رشته ها، شرایط پذیرش، بورسیه های تحصیلی و بازار کار رشته مدیریت در ترکیه می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید و مشاوره های رایگان و تخصصی ما را دریافت کنید.

تست عکس نویسنده
نویسنده آرتان

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=6630
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”