logo
مصاحبه بورسیه ترکیه

مصاحبه بورس ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

مصاحبه بورسیه ترکیه از جمله مصاحبه هایی است که شما می‌توانید برای گرفتن بورسیه ترکیه آن را بسیار مهم در نظر بگیرید. به هر حال بورسیه برای دانشجویان باعث می‌شود تا بدون استرس و دغدغه بابت مشکلات مالی به توان به تحصیل پرداخت و از یک خوابگاه مناسب بدون هزینه استفاده نمود.

امروزه با استقبالی که داوطلبان ایرانی برای تحصیل در ترکیه نشان می‌دهند، صددرصد وجود بورسیه می‌تواند شرایط قابل قبول تری را نیز به وجود آورد. توجه داشته باشید که قبل از اقدام به انتخاب دانشگاه و یا ثبت نام برای مصاحبه بورس ترکیه اگر با مشاورین مجموعه بورس تاپ مشورت کنید به راحتی می‌توانید شانس قبولی خود را چند برابر کنید.

مصاحبه بورسیه ترکیه چگونه است؟

مصاحبه بورس ترکیه را شما باید با شرایط و نکات مهم و البته خاصی در نظر بگیرید. به این دلیل که حتی نوع پوشش و وضعیت روحی شما صددرصد می‌تواند بر روی نتیجه مصاحبه تأثیر بگذارد. شما در زمان مصاحبه باید آرامش خود را حفظ کنید و در حین تحویل مدارک نیز به شکل اصولی به زبان بدن خود نیز توجه داشته باشید تا بتوانید به راحتی به سوالات پاسخ دهید.

 معمولاً مهم ترین سؤالی که در این مصاحبه پرسیده می‌شود این است که شما چه هدفی برای ادامه تحصیل در ترکیه دارید و بورسیه تا چه حد می‌تواند به شما برای رسیدن به هدفی که دارید چاره ساز باشد. مصاحبه آن چنان که شما فکر می‌کنید کار سختی نیست. تنها باید با رعایت نکات کاملاً ساده و البته بدون استرس مصاحبه را پشت سر بگذارید.

زمان مصاحبه بورسیه ترکیه

در زمان مصاحبه ترکیه توصیه ما به شما این است که به هیچ عنوان استرس نداشته باشید. زبان مصاحبه قبلاً در ایمیل به شما اطلاع رسانی شده است. زبان ترکی، انگلیسی و فارسی را می‌توانید جزء زبان های مصاحبه بورس ترکیه در نظر بگیرید. از لحاظ روحی و روانی باید فردی آرام و خونسرد باشید؛ چرا که به راحتی در ظاهر شما همه چی پیداست. به هر صورت به هر زبانی که مسلط هستید بهتر است به همان زبان صحبت کنید. نتیجه این مصاحبه معمولاً 2 یا 3 ماه بعد به دست شما می‌رسد.

مراحل مصاحبه بورسیه ترکیه

فرایند مصاحبه بورس ترکیه

شما در زمان ثبت نام بورس تحصیلی ترکیه یک ماه بعد چنانچه کمیته گزینش با بررسی مدارک شما به تواند شما را برای گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه با شرایطی خاص و ایده آل تشخیص دهد طی مراحل خاصی می‌توانید از مصاحبه بورس ترکیه استفاده کنید. ما در ادامه شما را با مراحل مصاحبه بورسیه ترکیه آشنا می‌کنیم که شامل:

دریافت ایمیل دعوت

چنان چه شما برنده بورس ترکیه شده باشید، ایمیلی برای شما ارسال می‌گردد که در این ایمیل شما را دعوت به مصاحبه می‌کنند. کشور محل مصاحبه، تاریخ و ساعت مصاحبه، آدرس محل مصاحبه و زبان مصاحبه اطلاعاتی است که دراین ایمیل شما مشاهده می‌کنید.

نداشتن تعصبات قومی

توجه داشته باشید که در حین انجام مصاحبه بورس ترکیه تیم مصاحبه کننده با یک شگرد خاص از شما سؤالاتی را مبنی بر این که چه نوع دیدگاهی راجع به مذهب، قوم، ملت و… دارید می‌پرسند. سعی کنید تعصبات بیهوده و آزار دهنده را در ذهن خود جای ندهید.

آماده سازی مدارک

شما در زمان ثبت نام مدارک زیادی را آپلود کرده‌اید. تمامی این مدارک را نیز شما باید در روز مصاحبه در اختیار داشته باشید. سعی کنید با حوصله مدارک را به صورت کامل درون پوشه قرار دهید تا در روز مصاحبه به توانید مدارک مورد نظر را تحویل دهید. پاسپورت و وجود 6 قطعه عکس را نباید از یاد ببرید.

اطلاعات خود را بالا ببرید

شما زمانی که در مورد تمامی رشته های انتخابی خود اطلاعات کافی داشته باشید صددرصد می‌توانید هدف خود را نیز به درستی در نظر بگیرید. داشتن هدف به تیم مصاحبه کننده کمک می‌کند که تصمیم گیری قابل قبول تری بگیرد. به هر حال افرادی که هدف دارند صددرصد تلاش بیشتری را برای رسیدن به اهداف خود در نظر می‌گیرند. اگر فرد باهوشی باشید صددرصد در مورد دانشگاه های انتخابی خود نیز آن چنان که باید نیز اطلاعات لازم را کسب می‌کنید.

نکات مهم مصاحبه بورسیه ترکیه که باید بدانید

نکات مصاحبه بورسیه ترکیه

داشتن پوشش مناسب را نادیده نگیرید که یکی از نکات مهم مصاحبه بورس ترکیه به شمار می‌آید. نداشتن هیچ گونه استرس و فشار عصبی باعث می‌شود تا با اعتماد به نفس بیشتری به سوالات در طی مصاحبه پاسخ دهید. شما باید با یک ذهنیت کاملاً باز و مثبت در مصاحبه شرکت کنید. همان گونه که گفته شد هیچ گونه تعصب قوم و نژادی نباید داشته باشید. به هر حال شما با حرکات و رفتار خود باید به تیم مصاحبه کننده این موضوع را بفهمانید که برای گفتن بورسیه ترکیه فردی مناسب و البته لایق هستید. نحوه صحبت کردن، توجه به زبان بدن و حفظ خونسردی مهم ترین نکات برای داشتن مصاحبه ای ایده آل است.

سوالات مصاحبه بورسیه تحصیلی ترکیه

معمولاً سؤالاتی که در زمان ثبت نام از شما پرسیده‌اند را در مصاحبه بورس ترکیه دوباره می‌پرسند. همانند نام و نام خانوادگی، شغل و میزان درآمد، تعداد اعضاء خانواده، اطلاعاتی در مورد پدر و مادر، چگونگی آشنایی شما با بورس ترکیه و مهم تر از همه در مورد هدف شما از گرفتن بورسیه و انتخاب ترکیه برای کشوری ضمن تحصیل و برنامه ای که برای بعد از فارغ التحصیلی دارید. بهتر است یک سری اطلاعات کلی و البته تخصصی در مورد وضعیت فرهنگی، سیاسی و البته اقتصادی ترکیه و ایران داشته باشید. البته در مورد رشته خود نیز سعی کنید به صورت تخصصی اطلاعات قوی داشته باشید.

جمع بندی

ما در این مقاله هرآنچه که در مورد مصاحبه بورس ترکیه لازم و ضروری بود را برای شما شرح دادیم تا به توانید بدون استرس به ثبت نام برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنید. کارشناسان و مشاورین باتجربه مجموعه آرتان بورس تاپ به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات و پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان هستند. به همین ترتیب می‌توانید از شماره تلفن های مربوط به سایت برای برقراری تماس با مشاورین مجموعه استفاده کنید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

Telegram WhatsApp Twitter

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • هنگام بارگذاری فقط مدارک موقت تحصیلی رو بارگذاری کردم موقع مصاحبه اصل مدارک رو میخان؟ چون هزینه آزادسازی واقعا زیاده

    • سلام دوست عزیز وقت بخیر؛
      برای مصاحبه اولیه خیر،احتیاجی به ارائه اصل مدارک نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7593
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما