دانشگاه های بدون آزمون ترکیه

a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 20:00

ـــــ

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
آرتان بورس تاپ > شرایط زندگی در کشور ترکیه  > معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ترکیه

معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ترکیه

برای ادامه در رشته‌های تخصصی دندانپزشکی افراد مهاجر و یا حتی شهروند ترکیه در شرایط خاصی به معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ترکیه نیاز دارد. حتی گرفتن مجوز کار در ترکیه بدون مدرک معادل سازی امکان پذیر نیست. دندان پزشکان مهاجر و حتی برخی از شهروندان این اختیار را دارند که با مدرک معادل سازی شده خود شرایط کار و فعالیت را در ترکیه فراهم آورند.

 البته داشتن مدرک زبان ترکی (تومر) را باید یک مدرک بسیار مهم برای معادل سازی مدارک و کار دندان پزشکی در ترکیه در نظر گرفت. شما مجوز کار دندان پزشکی را برای افراد مهاجر تنها در مراکز خصوصی و غیردولتی ترکیه می‌توانید مورد کاربرد قرار دهید. دندانپزشکی در ترکیه یکی از پرطرفدارترین رشته ها است. برای آشنایی با روال و نحوه انجام کار تبدیل و معادل‌سازی مدرک دندانپزشکی در ترکیه با ما در این مقاله همراه باشید.

شرایط تبدیل و معادلسازی مدرک دندانپزشکی در ترکیه

شما برای کار در حوزه شغلی دندان پزشکی باید در ابتدا مدارک خود را معادل سازی کنید. معادل سازی روند ساده ای دارد البته اگر شما به یک تیم ماهر برای این کار مراجعه کنید که ما به شما مراجعه به مشاورین و کارشناسان مجموعه بورس تاپ را توصیه می‌کنیم. داشتن مدرک مهارت زبان ترکی اولین مرحله‌ای که است فرد باید به آن توجه ویژه نشان دهد. پیشنهاد ما به شما این است در هنگام رسیدگی به پرونده شما جهت معادل سازی، به آموزش زبان ترکی در مجموعه بورس تاپ اقدام نمایید. حتی خبر خوش این است که شما مدرک زبان ترکی خود را بعد از یک سال از دریافت مدارک معادل سازی می‌توانید ارائه دهید.

البته ناگفته نماند آن دسته از مهاجران و یا شهروندان ترکیه که از دانشگاه‌های خصوصی و دولتی دندان پزشکی ترکیه فارغ‌التحصیل شده‌اند نیازی به معادل سازی مدرک دندان پزشکی خود ندارند؛ اما افراد مهاجر که مدرک دندان پزشکی خود را در کشوری جزء ترکیه اخذ کرده‌اند و حتی شهروند ترکیه هستند و در کشوری جزء کشور خود، به عنوان مثال آلمان، ایران، آمریکا و یا هر کشور دیگری مدرک دندان پزشکی خود را به دست آورده‌اند، باید یک پروسه 4 تا 6 ماهه را برای رسیدگی به مدارک معادل سازی خود در نظر بگیرند.

ارسال مدرک دندانپزشکی عمومی، مدرک STS و مدرک مهارت زبان ترکی یعنی تومر به شورای آموزش عالی ترکیه را می‌توان جزء مراحل اولیه برای معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ترکیه بیان نمود. شما چنان چه به سایت YOK مراجعه نمایید، این اختیار را دارید که پرونده ای جهت معادل سازی مدارک دندانپزشکی خود تشکیل دهید. از جمله مدارکی که باید به شورای آموزش تحصیلات تکمیلی ترکیه ارسال گردد شامل:

  1. مدارک تحصیلی دندانپزشکی (دانشنامه تخصصی دندانپزشکی)
  2. مدرک مهارت زبان ترکی آزمون TOMER در سطح B
  3. آزمون تعیین سطح STS و کسب نمره لازم

آزمون STS

شرکت در آزمون STS و کسب نمره قبولی یکی از ضروریات اصلی برای معادل سازی مدارک دندان پزشکی است. هر ساله 2 مرتبه این آزمون توسط OSYM (سازمان سنجش آموزش ترکیه) برگزار می شود و پذیرش در آزمون STS قطعاً برای معادل سازی مدارک الزامی است. حتی اگر فردی سابقه کاری، تجربه و یا مهارتی در حوزه دندانپزشکی دارد باز هم شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی را نباید از یاد ببرد.

120 سؤال در حوزه دروس و مباحث فیزیولوژی، بیوشیمی، میکروبیولوژی، آناتومی، بافت شناسی، آسیب شناسی، شیمی درمانی، اطفال، جراحی عمومی و پزشکی عمومی برای این آزمون تعریف شده‌اند. این آزمون 2 مرحله ای شامل سؤالات MCQS در زمینه علوم پایه است. به هیچ عنوان این آزمون عملی نیست و تنها به صورت کتبی بدون محدودیت سنی برگزار می‌گردد. این آزمون به زبان ترکی و آشنایی شما با این زبان صد درصد برای قبولی در آزمون نقش مهمی را ایفا می‌کند.

جمع بندی

مهاجرین عزیز و یا شهروند ترکیه همان گونه که گفته شد برای انجام فعالیت خود در حوزه دندان پزشکی باید مدارک تحصیلی خود را برای اخذ مجوز کار و یا ادامه تحصیل معادل سازی نمایند. معادل سازی مدرک دندانپزشکی در ترکیه پروسه پیچیده ای ندارد، البته اگر شما از یک اکیپ ماهر و با تجربه هم چون مشاورین مجموعه بورس تاپ کمک بگیرید.  بالاخره تجربه، مهارت و تخصص مشاورین به شما کمک می‌کند تا با کم‌ترین هزینه بتوانید در کم‌ترین زمان ممکن حتی، مدارک خود را برای معادل سازی به صورت تکمیل شده و بدون کوچک‌ترین عیب و نقص به سازمان سنجش آموزش ترکیه ارسال و ارائه دهید.

 این چنین است که با گرفتن مجوز کار و ادامه تحصیل در رشته‌های تخصصی دندان پزشکی می‌توانید آینده شغلی بی‌نظیری را برای خود در کشور مهاجر پذیر ترکیه تضمین کنید. ترکیه در حوزه دندان پزشکی در رده 16 جهان قرار دارد و نباید این موضوع مهم را برای انتخاب یک موقعیت عالی تحصیلی و شغلی از یاد ببرید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها