logo
رشته مهندسی خودرو در ترکیه

مهندسی خودرو در ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

ترکیه یکی از مقاصد بسیار مطلوب برای دانشجویانی است که می‌خواهند ادامه تحصیل خود را در دانشگاه‌های خارجی بگذرانند و از مزایای تحصیل در خارج از کشور برخوردار شوند. یکی از رشته‌هایی که آینده خوبی دارد و داوطلبین زیادی دارد، مهندسی خودرو می‌باشد. مهندسی خودرو در ترکیه توسط دانشگاه‌های مختلف و معتبری ارائه می شود و کسانی که به این رشته علاقه دارند، می‌توانند در مقاطع مختلف آن تحصیل کنند.

ترکیه امکانات و شرایط خوبی را برای افراد داوطلب فراهم می کند تا بتوانند در موقعیت های مطلوبی به تحصیلات تکمیلی خود بپردازند و از بهترین متد های آموزشی روز دنیا استفاده نمایند. دانشگاه های ترکیه از بهترین و برترین آموزش‌های روز دنیا استفاده می کند و بسیاری از مراکز آن طبق روش‌های اروپایی به ارائه دروس می‌پردازند. رشته مهندسی خودرو نیز جزء رشته‌های به روز و مهم این کشور محسوب می شود که مراجع زیادی آن را ارائه می کنند. در این مقاله به جایگاه این رشته و موارد مربوط به آن می پردازیم.

شرایط پذیرش رشته مهندسی خودرو در ترکیه

رشته مهندسی خودرو به طور عمده در ساخت و طراحی خودرو ها کاربرد دارد و از آنجایی که روز به روز به جمعیت جهان افزوده می شود و نیاز به خودرو نیز بیشتر خواهد شد، این رشته اهمیت خاصی پیدا می کند و پرورش نیروی متخصص در این زمینه دارای اهمیت می‌باشد. کشور ترکیه نیز موقعیت های خوبی را برای پیشبرد این اهداف زمینه سازی کرده است. افرادی که به این رشته علاقه‌مند هستند و می‌خواهند در این زمینه فعالیت داشته باشند، می‌توانند با انتخاب رشته مهندسی خودرو و تحصیل آن در ترکیه، به اهداف خود دسترسی پیدا کنند.

این رشته در مقاطع مختلف با شرایط متفاوتی اقدام به جذب دانشجو در سطوح بین‌المللی می نماید و داوطلبان می‌توانند با ارائه مدارک جهت ثبت نام در یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه در زمینه مورد نظر مشغول به تحصیل شوند. با توجه به اینکه می خواهید در دانشگاه دولتی و یا خصوصی ثبت نام کنید، مدارک و شرایط ثبت نام می‌توانند متفاوت باشند. به طور مثال برخی دانشگاه ها آزمون ورودی دارند و همچنین برای ورود به دانشگاه های دولتی و برخی مراکز باید آزمون های یوس و یا ست را و یا هر دوی آن‌ها را پشت سر بگذارید و نمره قبولی را دریافت کنید. سپس می‌توانید با ارائه مدارک اقدام به ثبت نام نمایید.

مقاطع تحصیل مهندسی خودرو در ترکیه

تحصیل مهندسی خودرو در ترکیه

دانشگاه های مختلف ترکیه رشته‌های زیادی را پوشش می‌دهند و از بهترین متد های روز دنیا در این دانشگاه ها استفاده می کنند تا نیروهای متخصص تعلیم دهند. یکی از این رشته‌ها که اهمیت زیادی نیز دارد، رشته مهندسی خودرو در ترکیه می‌باشد. این رشته در زمینه تولید و طراحی خودرو فعالیت دارد و از اهمیت زیادی برخوردار است. مقاطع مختلف این رشته از جمله کارشناسی، ارشد و دکتری در دانشگاه های معتبر ترکیه ارائه می‌شوند و افراد می‌توانند با توجه به شرایط و نمراتی که دارند، بهترین انتخاب را داشته باشند.

از آنجایی که دانشگاه های مختلفی در ترکیه هستند، برای پیدا کردن بهترین گزینه باید اطلاعات به روزی از هزینه‌ها، شرایط زندگی و تحصیلی این کشور و مناطق مختلف آن داشته باشید. برای این کار می‌توانید با مشاورین ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل

برای اینکه در دانشگاه های ترکیه ثبت نام کنید، لازم است مدارکی را ارائه کنید تا پذیرشتان انجام شود و اگر با درخواست شما موافقت کنند، می‌توانید برای تحصیل به یکی از دانشگاه های ترکیه بروید. برای این کار باید مدارکی ازجمله کپی پاسپورت، مدارک مقاطع قبل و ریز نمرات، توصیه نامه در صورت موجود بودن، دو عکس مانند عکس گذرنامه، گواهینامه دیپلم و مدارک دیگر در صورت موجود بودن، مدرک قبولی زبان، مدارک قبولی در آزمون ست و یوس، مدارک پرداخت هزینه تحصیل و دیگر موارد را ارائه کنید تا درخواستتان بررسی شود.

این مدارک می‌توانند با توجه به نوع دانشگاه، مقطع و موارد دیگر متفاوت باشند. با این حال باید مدارک خواسته شده توسط دانشگاه ها را ارسال کنید و آن‌ها را به طور کامل بررسی کنید تا چیزی کم نباشد. برخی دانشگاه ها بدون کنکور نیز اقدام به جذب دانشجو می کنند که اغلب از بین دانشگاه های خصوصی هستند و برای آن‌ها لازم نیست آزمون های ورودی را پشت سر بگذارید.

هزینه تحصیل رشته مهندسی خودرو در ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه می‌تواند با توجه به شرایط مختلف، متفاوت باشد. برخی دانشگاه ها دولتی هستند و شهریه آن‌ها بسیار مقرون به صرفه تر از دانشگاه های دولتی است و همچنین برخورداری از بورسیه تحصیلی می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد. با وجود همه این موارد قیمت نسبی هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی و ارشد این رشته مبلغی بین 9000 تا 10000 دلار در سال برآورد می شود. هزینه‌های زندگی و دیگر موارد نیز باید بررسی شوند.

بهترین دانشگاه های تحصیل مهندسی خودرو در ترکیه

کشور ترکیه از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است زیرا به عنوان یک کشور اوراسیایی شناخته می شود که فرهنگ‌های آسیایی و اروپایی را در بر می‌گیرد و مدارکی که در فارغ‌التحصیلی دانشگاه های این کشور داده می‌شوند، در سطح بین‌المللی از اعتبار بالایی برخوردارند. تحصیل رشته مهندسی خودرو در ترکیه نیز فرصت بسیار مناسبی را برای افراد فراهم می کند تا با خیال راحت در این زمینه فعالیت کنند و بعد از تحصیل نیز با علمی که یاد گرفته‌اند وارد بازار کار شوند و پله‌های ترقی را طی نمایند. دانشگاه های مختلفی در ترکیه این رشته را ارائه می کنند که از بین آن‌ها می‌توان به اوکان، دانشگاه فنی استانبول، کوچ و بسیاری از دانشگاه های دیگر اشاره کرد.

دانشگاه اوکان

دانشگاه اوکان یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه محسوب می شود که آمار بسیار درخشانی دارد و اهمیت زیادی به پرورش نیروی متخصص می دهد. دانشگاه اوکان در سال 1999 در استانبول ترکیه افتتاح شد و سالانه دانشجویان زیادی از داخل ترکیه و سطح بین‌المللی وارد آن می‌شوند. شرایط این دانشگاه بسیار فوق‌العاده است و همواره سعی در پرورش دانشجویانی دارد که به بازار کار وارد شوند و به عنوان نیروی متخصص به فعالیت بپردازند. رشته مهندسی خودرو نیز یکی از مهم‌ترین رشته‌های این دانشگاه می‌باشد.

دانشگاه فنی استانبول

این دانشگاه ابتدا به عنوان دانشگاه مهندسی نیروی دریایی افتتاح شد و بعد در زمینه‌های مختلف اقدام به جذب دانشجو کرد. این دانشگاه بخش عمده ای از تمرکز خود را روی رشته‌های مهندسی گذاشته است و امکانات خوبی را در این زمینه ارائه می کند. همچنین هزینه تحصیلات این رشته در دانشگاه های ترکیه بسیار کم تر از کشورهای دیگر است و به همین دلیل در سطح بین‌الملل افراد زیادی برای تحصیل به کشور ترکیه مراجعه می کنند.

کوچ

این دانشگاه یک مرجع خصوصی است که از سال 1993 فعالیت می کند و در رشته‌های مختلف اقدام به جذب دانشجو می کند. این دانشگاه با کمک‌های مالی خانواده کوچ که از ثروتمندان قدیمی ترکیه بودند تأسیس شد و پیشرفت‌های چشم گیری در زمینه‌های بین‌المللی داشته است. دانشگاه کوچ 22 رشته در کارشناسی، 32 رشته در ارشد و 30 رشته را در مقطع دکتری پوشش می دهد و از مهم‌ترین مراکز علمی پژوهشی ترکیه به شمار می‌رود.

بازار کار مهندسی خودرو در ترکیه

کار مهندسی خودرو در ترکیه

بازار کار مهندسی خودرو در ترکیه مانند تمامی کشورهای جهان بسیار داغ است و با توجه به پیشرفت‌هایی که بشر در زمینه صنعت خودرو داشته است، فعالیت در این زمینه می‌تواند بسیار سودمند باشد و توجه عده زیادی را به خود جلب کند. همچنین بازار تقاضا با بالا رفتن جمعیت برای خودرو بیشتر خواهد شد و مهندسی خودرو می‌تواند فرصت‌های شغلی بسیار زیاد و مناسبی را برای علاقه‌مندان و فارغ‌التحصیلان این رشته فراهم کند.

درآمد مهندسی خودرو در ترکیه

پاسخ این سؤال می‌تواند بسیار متفاوت باشد و شرایط کاری در این زمینه بسیار تأثیرگذار خواهند بود. یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌تواند در میزان حقوق تأثیر داشته باشد، مدرک و سابقه کاری در این زمینه است. همچنین سمتی که شما دریافت می‌کنید در میزان حقوقتان تأثیر خواهد داشت. به طور کلی به طور میانگین یک مهندس خودرو در ترکیه حدوداً 2500 لیر در ماه درآمد دارد. اگر در این زمینه حرفه ای شوید و به زبان ترکی نیز مسلط باشید، این مبلغ می‌تواند بین 4000 تا 6000 لیر نیز باشد.

جمع بندی

رشته مهندسی خودرو در ترکیه طرفداران زیادی دارد و به طور کلی این رشته در سطح جهان از اهمیت زیادی برخوردار است. دانشگاه های مختلفی در ترکیه این رشته را ارائه می کنند و با توجه به سوابق تحصیلی و بودجه‌تان، می‌توانید در یکی از آن‌ها ثبت نام کنید. برای اطلاع از هزینه‌های زندگی و تحصیل و مدارک مورد نیاز، می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در آرتان بورس تاپ در تماس باشید تا اطلاعات کاملی را در زمینه مورد نظر در اختیارتان قرار دهند و شما بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

سوالات خود را از ما بپرسید

تست عکس نویسنده
نویسنده آرتان

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8119
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”