a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 20:00

ـــــ

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

مهندسی شیمی در ترکیه

مهندسی شیمی از رشته‌های بسیار مهم است که موقعیت‌های شغلی و تحصیلی خوبی در جهان دارد و رشته ای آینده دار است. یکی از کشورهایی که این رشته را با شرایط بسیار ویژه و ایدئال ارائه می‌کند، ترکیه است. تحصیل رشته مهندسی شیمی در ترکیه می‌تواند با صرف هزینه‌ای معقول امکان‌پذیر شود. ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و موقعیت بسیار خوبی که برای تحصیل در انواع رشته‌ها فراهم کرده است، بسیار مورد توجه دانشجویان ایرانی که می‌خواهند در خارج از کشور به ادامه تحصیل بپردازند، قرار می‌گیرد.

 این کشور شهریه‌های نسبتاً کم‌تری را به نسبت سایر کشورهای خارجی و اروپایی دارد و در عین حال کیفیت تدریس در دانشگاه‌های آن بسیار بالا است. ترکیه امروزه به یکی از مهم‌ترین مقصدهای جهان برای تحصیلات تکمیلی محسوب می شود و افراد زیادی به این منظور به این کشور می آیند. در این مقاله قصد داریم به شرایط تحصیل رشته مهندسی شیمی و موارد مربوط به آن در کشور ترکیه بپردازیم.

شرایط پذیرش رشته مهندسی شیمی در ترکیه

شرایط پذیرش رشته مهندسی شیمی در ترکیه با توجه به دانشگاه و مقطعی که می خواهید در آن تحصیل کنید، متفاوت خواهد بود. این رشته یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها در رشته‌های مهندسی است. زمینه‌های پیشرفت و فرصت‌های شغلی در آن بسیار زیاد و گسترده است و می‌تواند به عنوان یکی از تأثیرگذارترین شاخه‌های مهندسی در نظر گرفته شود. کشور ترکیه سالانه در رشته‌های مختلفی اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند و با توجه به شرایط و سوابق تحصیلی آن‌ها، پذیرش را انجام می دهد. این کشور برای این پذیرش آزمون هایی را طراحی کرده است که برای ورود به دانشگاه و رشته مورد نظرتان باید در آن‌ها نمره قبولی را کسب کنید. رشته مهندسی شیمی در ترکیه نیز شامل چنین مواردی می شود.

همان‌طور که گفته شد، با قبولی در دو آزمون به اسم اس آی تی و ست، شما می توانید در دانشگاه ها ثبت نام کنید. البته لازم به ذکر است که این مراحل مختص به دانشگاه‌های دولتی ترکیه می باشند و در صورتی که بخواهید، می توانید در دانشگاه های خصوصی بدون کنکور نیز ثبت نام کنید. همچنین دروس می توانند به صورت انگلیسی و یا ترکی ارائه شوند.

مقاطع تحصیل مهندسی شیمی در ترکیه

مهندسی شیمی و شاخه‌های آن در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس شده و مشتقات آن نیز در دانشگاه های مختلف ترکیه پوشش داده می شوند. شما می توانید با توجه به مقطعی که در آن هستید و شرایطی که دارید، برای اپلای این رشته اقدام کنید. تحصیل مهندسی شیمی در ترکیه می‌تواند آینده ای روشن برایتان رقم بزند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل

برای اینکه در یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه ثبت نام کنید، باید مدارکی که از شما توسط دانشگاه درخواست شده است را به همراه فرم درخواست تکمیل کرده و ارسال نمایید. سپس در صورت موافقت با درخواستتان می توانید مراحل ثبت نام را طی کنید. برای این کار باید مدارکی مانند چند عکس به اندازه عکس پاسپورت، کپی پاسپورت، کپی مدارک شناسایی، ریزنمرات و کپی مدارک تحصیلی مقاطع قبل به همراه ترجمه ترکی و انگلیسی، توصیه نامه، مدارک تمکن مالی برای تحصیل، نمره قبولی در آزمون‌های ورودی در صورت لزوم و مدارک زبان انگلیسی در صورت لزوم را ارائه کنید.

هزینه تحصیل مهندسی شیمی در ترکیه

هزینه تحصیل یکی از مهم‌ترین مسائلی است که برای مهاجرت تحصیلی اهمیت دارد. هزینه های تحصیل در ترکیه بسیار پایین تر از کشورهای دیگر است و مدرک آن نیز اعتبار زیادی دارد. هزینه های تحصیل با توجه به اینکه در دانشگاه خصوصی درس می خوانید یا دولتی متفاوت می باشند. برای تحصیل رشته مهندسی شیمی در ترکیه در دانشگاه های خصوصی باید مبلغی حدود 3600 لیر در سال بپردازید ولی این مبلغ در دانشگاه های دولتی به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کنند.

همچنین تحصیل در این رشته می‌تواند به زبان ترکی یا انگلیسی باشد و این نکته نیز در هزینه ها تفاوت ایجاد خواهد کرد. به طور مثال تحصیل در رشته‌ها به زبان ترکی می‌تواند 700 دلار در سال و به زبان انگلیسی کمتر از 2000 دلار در سال باشد. البته می توانید از بورسیه هایی که دانشگاه های مختلف می دهند نیز استفاده کنید تا هزینه ها کاهش پیدا کنند.

بهترین دانشگاه های مهندسی شیمی در ترکیه

دانشگاه های زیادی رشته‌های مهندسی و به ویژه رشته مهندسی شیمی در ترکیه را پشتیبانی می کنند و آن را در مقاطع مختلف ارائه می نمایند. این دانشگاه ها سرفصل‌های مختلفی را برای این رشته در نظر می گیرند که آن‌ها را بر اساس متدهای به روز جهانی و سیستم تدریس اروپا مدیریت می کنند. مدرکی که از دانشگاه های برتر این کشور دریافت می کنید، می‌تواند در سطح بین‌المللی اعتبار داشته باشد و موقعیت خوبی را برای داوطلبان فراهم کند. از دانشگاه های مهم در این زمینه می توان به دانشگاه استانبول، آتاتورک، خاورمیانه، بغازیچی، ییلدیز، سابانجی، بیلکنت و بسیاری از دانشگاه های دیگر اشاره کرد.

دانشگاه خاورمیانه

دانشگاه خاورمیانه یکی از مرکز های آموزشی ترکیه است که در پایتخت این کشور قرار دارد و به دلیل اقداماتی که در زمینه آموزش و تحقیقات در زمینه‌های مختلف می‌کند مشهور شده است. این دانشگاه به شکل تخصصی درباره رشته‌های مختلف مهندسی و علوم پایه را ارائه می‌کند و رشته‌های مختلفی را در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری پشتیبانی می نماید.

دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک نیز یکی دیگر از دانشگاه های دولتی بسیار عالی ترکیه است که در سال 1957 تأسیس شد. رشته مهندسی شیمی در این دانشگاه در یکی از 25 دانشکده آن تدریس می شود. این دانشگاه حدوداً 34 هزار دانشجو را در رشته‌های مختلف ثبت نام کرده است و امکانات بسیار خوبی را در اختیار آن‌ها قرار می دهد. مدرک آن نیز در سطح بین‌المللی اعتبار دارد.

دانشگاه ییلدیز

این دانشگاه را با نام ییلدیز تکنیک هم می شناسند و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های ترکیه می باشد. این دانشگاه در استانبول ترکیه قرار دارد و دانشجویانی که می خواهند در زمینه مهندسی شیمی فعالیت کنند، می توانند در آن ثبت نام نمایند. این دانشکده اعتبار بین‌المللی خوبی هم دارد و به ویژه رشته‌های فنی در آن به شکل فوق‌العاده‌ای تدریس می شوند. اگر می خواهید در یکی از مطرح‌ترین دانشگاه های ترکیه تحصیل کنید، دانشگاه ییلدیز گزینه مناسبی است.

بازار کار مهندسی شیمی در ترکیه

مهندسی شیمی یکی از رشته‌های بسیار کاربردی در علوم مهندسی است که در کشورهای مختلف از جایگاه خوبی برخوردار است. این رشته در ترکیه از وضعیت نسبتاً خوبی برخوردار است و مهندسین شیمی موقعیت‌های شغلی خوبی دارند. البته خوب است بدانید که مسلط بودن به زبان ترکی می‌تواند شانس شما را برای دریافت شغل در این زمینه بیشتر نماید.

درامد مهندس شیمی در ترکیه

اگرچه ترکیه به نسبت با مشکل اقتصادی درگیر است و دولت دارد سیاست هایی را در این زمینه پیاده سازی می‌کند، اما مهندسی شیمی از رشته‌هایی است که در آمد خوبی دارد. متوسط ​​حقوق سالانه مهندسی شیمی برای فارغ التحصیلان مهندسی شیمی امروز حدود 98340 دلار است.

جمع بندی

رشته مهندسی شیمی از رشته‌های پرطرفدار مهندسی در سراسر جهان است که در دانشگاه های مهم و معتبر ترکیه ارائه می شود. تحصیل در ترکیه می‌تواند بسیار مقرون به صرفه باشد و شما می توانید در کنار بهره بردن از تحصیلات عالی، هزینه کم‌تری نیز بپردازید. دانشگاه های خصوصی و دولتی این کشور رشته مهندسی شیمی در ترکیه را با بهترین شرایط و در مقاطع مختلف ارائه می کنند و می توانید با توجه به شرایط تحصیل در آن‌ها، برای ثبت نان اقدام کنید. برای آگاهی از جزئیات آزمون‌ها، شرایط ثبت نام و هزینه ها، می توانید با مشاورین ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

سوالات متداول درمورد رشته مهندسی شیمی در ترکیه

تحصیل رشته مهندسی شیمی در ترکیه امکان‌پذیر هست؟

بله. شما می توانید رشته مهندسی شیمی را در دانشگاه های معتبر ترکیه بگذرانید.

آیا دانشگاه معتبری برای تحصیل رشته مهندسی شیمی در ترکیه هست؟

بله بسیاری از دانشگاه های معتبری و حتی دانشگاه های دولتی ترکیه این رشته را پشتیبانی می کنند. در مقاله به طور مفصل به آن‌ها پرداخته ایم.

شرایط کاریابی در رشته مهندسی شیمی در ترکیه آسان است؟

با اینکه ترکیه نرخ بیکاری 11 درصدی دارد، اما این رشته فرصت‌های شغلی نسبتاً خوبی دارد.

ایا حقوق مهندس شیمی در ترکیه مناسب است؟

بله متوسط متوسط ​​حقوق سالانه مهندسی شیمی برای فارغ التحصیلان مهندسی شیمی امروز حدود 98340 دلار است.

سوالات خود را از ما بپرسید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها