logo
تحصیل رشته نقاشی در ترکیه

نقاشی در ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

تحصیل و فراگیری علم نقاشی در ترکیه می‌تواند به شما فرصتی فوق‌العاده برای گسترش دانش و مهارت‌های هنری بدهد. ترکیه به عنوان کشوری با تاریخ هنری غنی و تنوع فرهنگی شناخته می‌شود و دارای دانشگاه‌ها و مدارس هنری معتبری است که برنامه‌های تحصیلی را در حوزه نقاشی ارائه می‌دهند. تحصیل در این کشور به شما امکان می‌دهد تا به عنوان یک هنرمند نقاش به مسائلی مانند زیبایی‌شناسی هنری، تکنیک‌های نقاشی و تاریخ هنر بیشتری بپردازید.

تصمیم داریم در این مقاله درباره تحصیل نقاشی در ترکیه صحبت کنیم تا علاقه‌مندان این رشته با آگاهی کامل برای پذیرش اقدام کنند، پس تا انتهای این مطلب چشم از صفحه برندارید.

مزایای تحصیل نقاشی در ترکیه

فراگیری نقاشی یک فرصت فوق‌العاده برای توسعه و ارتقاء دانش هنری است. آموختن این رشته در دانشگاه‌های کشور ترکیه مزایای زیادی برای دانشجویان دارد و نیز شغل نقاشی در ترکیه یکی از مشاغل پرطرفدار است. برخی از آن‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • کیفیت بالای آموزش
 • اعتبار بالای مدرک نقاشی
 • فرصت اشتغال در ترکیه
 • امکان اقامت بعد از تحصیل
 • دریافت حقوق زیاد
 • بورسیه‌های مختلف تحصیلی
 • داشتن امکانات علمی، تحقیقی و رفاهی؛ مانند سالن‌های ورزشی بزرگ، آزمایشگاه‌های مجهز و…
 • شهریه کمتر نسبت به تحصیل در دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی

شرایط پذیرش رشته نقاشی در ترکیه

پذیرش دانشجویان نقاشی در ترکیه

افرادی که علاقه‌مند به نقاشی و همچنین تحصیل در کشور ترکیه هستند برای پذیرش باید حداقل مدرک تحصیلی دیپلم را داشته باشند. برای رشته‌هایی مانند ورزش، موسیقی، نقاشی که به مهارت خاصی نیاز دارند، متقاضیان باید در آزمون ورودی شرکت کنند. در این آزمون دانشجویان با توانایی‌های خود ارزیابی می‌شوند.

به منظور پذیرش نقاشی در ترکیه در دانشگاه‌هایی که زبان تدریس آن‌ها ترکی است؛ داوطلبان قبل از ثبت نام باید با ارائه گواهی سطح B2 که در دو سال اخیر از مراکز آموزشی مورد تأیید YÖK دریافت کرده‌اند، مهارت زبان ترکی خود را اثبات کنند. اگر شخصی به زبان ترکی تسلط نداشته باشد، یک سال به او مرخصی داده می‌شود تا در دوره‌های آمادگی ترکی که در مرکز کاربردی و تحقیقاتی آموزش ترکی (TOMER) برگزار می‌گردد، آموزش ببینند. شرط معدل پذیرش نقاشی در دانشگاه‌های ترکیه متفاوت است، اما متقاضی تحصیل در این رشته باید حداقل معدل 12 را داشته باشد.

برای ثبت نام در دانشگاه‌هایی که رشته نقاشی را به انگلیسی تدریس می‌کنند، متقاضیان باید یک سال آموزش مقدماتی انگلیسی را بگذرانند. در صورتی از آموزش مقدماتی انگلیسی معاف می‌شوند که شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل در سه سال اخیر، انگلیسی به عنوان زبان اول استفاده شده باشد.
 • تحصیلات متوسطه خود را در کشوری که زبان اصلی آن انگلیسی است، گذرانده باشد.
 • مدرک تافل IBT یا مدرک دیگری که مورد تأیید دانشگاه است را ارائه دهد.

مدارک لازم برای ثبت نام در رشته نقاشی

افرادی که متقاضی رشته نقاشی در ترکیه هستند، باید در زمان ثبت نام مدارک اعلام شده در لیست زیر را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهند:

 • گواهی نتیجه آزمون ورودی
 • اصل مدرک دیپلم و ریزنمرات مدرسه به همراه ترجمه رسمی ترکی آن
 • اصل و کپی پاسپورت و کارت آبی
 • 2 قطعه عکس بیومتریک که در 6 ماه اخیر گرفته شده است.

آزمون های لازم جهت پذیرش در رشته نقاشی

دانشجوی نقاشی در ترکیه

برای پذیرش نقاشی در ترکیه، آزمون ورودی برگزار می‌شود. این آزمون از 2 مرحله عملی و کتبی تشکیل شده است. داوطلبانی که در آزمون مرحله اول شرکت نکنند، نمی‌توانند در آزمون عملی مرحله دوم شرکت کنند. این را در نظر داشته باشید که تأثیر آزمون عملی بر نتیجه کلی آزمون بیشتر است. حداقل نمره قبولی بستگی به دانشگاه انتخابی داشته اما در مجموع هر دو مرحله 200 نمره دارد که دانشجو باید حداقل 150 نمره را کسب کند.

نکات بیشتر
راستی:

مجموع شرایط برای آموختن نقاشی در ترکیه به دو زبان انگلیسی و ترکی تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند، تنها برای گروه‌های انگلیسی مدرک تافل  IBT یا گواهی انگلیسی دیگری که مورد تأیید دانشگاه‌ها باشد نیاز است.

شرایط پذیرش بدون کنکور رشته نقاشی در ترکیه

پذیرش نقاشی بدون کنکور امکان ندارد و متقاضیان باید در آزمون ورودی شرکت کرده و نمره حد نصاب را کسب کنند. برای تحصیل نقاشی در ترکیه محدودیت سنی وجود ندارد. هر شخصی در هر زمان که مایل باشد می‌تواند این رشته را در دانشگاه‌های ترکیه فرا بگیرد.

دروس رشته نقاشی در ترکیه

دانشجویان داوطلب نقاشی در ترکیه که در آزمون استعداد قبول شوند، در طول 8 ترم دروس مختلفی را خواهند آموخت. افرادی که تمام دروس و همچنین پایان‌نامه را با موفقیت پشت سر بگذارند، مستحق دریافت مدرک لیسانس در رشته نقاشی هستند. در لیست زیر اسامی برخی از این دروس را آورده‌ایم. بسیاری از آن‌ها در بیش از یک سطح تدریس می‌شوند:

 • زبان تصویری
 • طراحی شکل و آناتومی
 • مفاهیم و اصطلاحات هنری
 • چاپ
 • هنر نقاشی معاصر ترکیه
 • هنر میان رشته‌ای
 • تکنیک‌های نمایشگاه و ارائه

شرایط اخذ بورسیه رشته نقاشی در ترکیه

دانشجویان محصل در رشته نقاشی در ترکیه در صورتی که شرایط لازم و اعلام شده را داشته باشند می‌توانند از “بورسیه استعدادهای درخشان” استفاده کنند. این بورسیه تحصیلی حمایت مالی برای مطالعات یا پروژه‌هایی است که توسط جوانان موفق در زمینه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی انجام می‌شود. به طور مثال انواع فعالیت‌ها مانند چاپ کتاب، افتتاح نمایشگاه در محدوده استعداد برتر قابل حمایت است. دانشجو می‌تواند برای دریافت بورسیه در هر زمانی درخواست دهد به شرط آنکه زیر سن 28 سالگی باشد.

دانشجوی بورسیه رشته نقاشی

فرد متقاضی باید به سایت مراجعه و فرم را کامل پر کند و درخواست خود را که حاوی دلیل تقاضا و موفقیت است، بنویسد. همچنین در نامه درخواست جوایز، گواهینامه‌ها، مدال‌ها، رونوشت‌ها، نامه‌های مرجع، نمونه کارها و… را گنجانده باشد. درخواست ابتدا توسط کمیته بورسیه بررسی می‌گردد و اگر مناسب تشخیص داده شود، در اولین جلسه هیئت مدیره مورد بحث قرار می‌گیرد. هیئت مدیره این اختیار را دارد که مقدار حمایت درخواستی متقاضی را افزایش داده یا مدت حمایت را تمدید کند.

شهریه رشته نقاشی در ترکیه در دانشگاه های برتر

میزان هزینه نقاشی در ترکیه بستگی به دانشگاه دارد و متفاوت است. جدول زیر را برای اطلاع شما از شهریه این رشته در 10 دانشگاه برتر ترکیه، تنظیم کرده‌ایم:

شهریه رشته نقاشی در دانشگاه های برتر ترکیه
دانشگاه ها شهریه سالانه (لیر)
دانشگاه هنرهای زیبای معمار سنان 31,300
دانشگاه مارمارا 9‌,390
دانشگاه آنادولو 30,000
دانشگاه دوکوز ایلول 20,000
دانشگاه آکدنیز 29,000
دانشگاه چاناکاله 20,500
دانشگاه حاجت تپه 125,220
دانشگاه دوملوبينار 5,800
دانشگاه کوجالی 21,000
دانشگاه اوندوکوزمایس 15,000

هزینه های تحصیل نقاشی در ترکیه

هزینه نقاشی در ترکیه به عوامل زیادی وابسته است و نمی‌توان مبلغ آن را به طور دقیق مشخص کرد. در ادامه فاکتورهای مهم خرج و مخارج را آورده‌ایم تا با در نظر گرفتن آن‌ها و بر اساس عادات زندگی خود هزینه تحصیل را برآورد کنید.

 • نوع دانشگاه (دولتی یا خصوصی)
 • مقدار شهریه دانشگاه
 • شهر محل اقامت
 • کتاب‌
 • تغذیه و خورد و خوراک
 • هزینه خوابگاه و محل اسکان
 • حمل‌ونقل
 • لوازم نقاشی (رنگ، قلمو و…)
نکات بیشتر
راهنمای دانشجو:

نقاشی در ترکیه یک دوره 4 ساله در مقطع کارشناسی است که در دانشکده هنرهای زیبا تدریس می‌شود و مجوز ورود به دانشگاه فقط شرکت در آزمون ورودی است.

بهترین دانشگاه های رشته نقاشی در ترکیه

یادگیری نقاشی در ترکیه در دانشگاه‌های متعددی از این کشور امکان‌پذیر است. افرادی که این رشته را فراگیرند و در نقاشی مهارت داشته باشند می‌توانند در رشته طراحی لباس در ترکیه نیز موفق باشند. در این بخش مشخصات 10 دانشگاه برتر که رشته نقاشی را ارائه می‌کنند در جدول آورده‌ایم و در ادامه معرفی تعدادی از آن‌ها را مشاهده خواهید کرد:

بهترین دانشگاه های رشته نقاشی در کشور ترکیه
دانشگاه ها شهر رتبه نوع دانشگاه مورد تأیید ایران
دانشگاه هنرهای زیبای معمار سنان استانبول 1 دولتی نیست
دانشگاه مارمارا استانبول 2 دولتی مورد تأیید وزارت علوم یا بهداشت
دانشگاه آنادولو اسکی شهیر 3 دولتی علوم
دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر 4 دولتی مورد تأیید وزارت علوم یا بهداشت
دانشگاه آکدنیز آنتالیا 5 دولتی نیست
دانشگاه چاناکاله چاناکاله 6 دولتی نیست
دانشگاه حاجت تپه آنکارا 7 دولتی مورد تأیید وزارت علوم یا بهداشت
دانشگاه دوملوبينار کوتاهیا 8 دولتی نیست
دانشگاه کوجالی ایزمیت 9 دولتی علوم
دانشگاه اوندوکوزمایس سامسون 10 دولتی مورد تأیید وزارت علوم یا بهداشت

بهترین دپارتمان نقاشی در دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان

خاستگاه آموزش هنر نقاشی در ترکیه به سال 1883 می‌رسد و افتتاح دانشگاه هنرهای زیبای معمار سینان در سال 1982 انجام شد. در این دانشگاه، دپارتمان نقاشی تا حد زیادی وظیفه خود را در ایجاد هنر در سطح جهان انجام داده است. همچنین این دپارتمان آموزش را در سطح فوق لیسانس زیر نظر مؤسسه هنرهای زیبای دانشگاه ارائه می‌دهد. اعضای این دپارتمان در نمایشگاه‌های گروهی، سمپوزیوم‌ها، سمینارها و… شرکت می‌کنند.

گروه نقاشی فعالیت‌های دانشگاهی و هنری و همچنین آماده‌سازی هنرجویان را برای محیط هنری انجام می‌دهد. هدف از آموزش هنر در گروه نقاشی تدریس عناصر و اصول زبان نقاشی، پرورش توانایی‌های فکری، بصری و هنری دانشجویان است. به گونه‌ای که فرصتی باشد برای افراد تا به دنیای هنر و هنرمندان آینده کمک کنند. فارغ‌التحصیلان نقاشی به عنوان هنرمندان آینده، مأموریت مهمی را در دنیای هنر بر عهده می‌گیرند. همچنین به عنوان مربی هنر در زمینه آموزش فعالیت می‌کند.

دپارتمان نقاشی در دانشگاه مارمارا

تحصیل نقاشی در دانشگاه مارمارا

دپارتمان نقاشی در سال 1957 کار خود را در دبیرستان دولتی هنرهای زیبای کاربردی، با نام “گروه نقاشی تزئینی” شروع و در سال 1982 به دانشگاه مارمارا پیوست. هدف این دپارتمان نقاشی در ترکیه تربیت هنرمندانی است که بتوانند در شرایط اجتماعی و فناوری امروزی خلاقیت خود را در زمینه‌های مختلف به کار گیرند، راهکارها و بیان‌های خارق‌العاده تولید کنند و در دنیای فرهنگ و هنر مشارکت مؤثری داشته باشند.

برنامه آموزشی دپارتمان نقاشی شامل دوره‌های کارگاهی است که در آن مطالعات فردی و گروهی انجام شده و سایر دروس عملی و نظری به موازات این دوره‌ها آموزش داده می‌شود. برنامه‌های این دپارتمان توسط کنفرانس‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌ها پشتیبانی می‌شوند. هر ترم هنرمندان از این دپارتمان بازدید کرده و فرصت‌های ارتباطی با دنیای هنر فراهم می‌شود. فارغ‌التحصیلان دپارتمان نقاشی با مشارکت فعال در تحقیقات و فعالیت‌های هنری در ترکیه و سراسر جهان، نقش مؤثری در شکل دادن به رشته هنر معاصر ایفا می‌کنند.

دپارتمان نقاشی در دانشگاه آنادولو

دپارتمان نقاشی دانشگاه آنادولو در سال تحصیلی 1991-1992 افتتاح شد و اکنون در آن آموزش نقاشی و هنر با محور درک زیبایی‌شناسی معاصر انجام می‌شود. دانشجویان در سال اول دوره آموزش هنرهای پلاستیکی پایه را به صورت فشرده می‌گذرانند، در سال‌های بعد دوره‌های کارگاه نقاشی، نقاشی از مدل، تکنیک‌های نقاشی دیواری را فرا می‌گیرند. در این رشته، مطالعات نظری به اندازه کار عملی در توسعه هنر اهمیت دارد. همچنین شخصیت‌ها و هنرمندان نیز برای رسیدن به یک زبان بیانی معاصر و اصیل در کلاس‌ها شرکت می‌کنند.

دپارتمان نقاشی در دانشگاه دوکوز ایلول

در سال 1982 دانشگاه دوکوز ایلول تأسیس شد. این دپارتمان نقاشی در ترکیه با هدف تربیت هنرمندان آگاه و آموزش هنر مطابق با معیارهای جهانی؛ ویژگی‌های خلاقانه‌ای را ایجاد کرد که به توسعه اجتماعی و فرهنگی ترکیه کمک می‌کند. دانشجویان این دانشگاه دوره‌های کاربردی نظری و کار عملی را دریافت می‌کنند که این آموزش آن‌ها را در زمینه نقاشی توانمند می‌کند. آن‌ها علاوه بر کار مستقل یا به عنوان هنرمندان حرفه‌ای که با گالری‌ها کار می‌کنند، به چهره‌های مهمی در این زمینه تبدیل می‌شوند. همچنین به عنوان مشاور، هماهنگ کننده یا مدیر در مؤسسات هنری کار می‌کنند.

از فارغ‌التحصیلانی که شایسته مسابقات بین‌المللی، دوسالانه، نمایشگاه‌های گروهی، جوایز معتبر و بورسیه‌های هنرمندان تلقی می‌شوند، دعوت می‌شود تا به عنوان اعضای هیئت داوران و مشاوران در این گونه فعالیت‌ها شرکت کنند. جدای از همه این‌ها، فارغ‌التحصیلان این دپارتمان که می‌خواهند به شغل خود به عنوان مربی ادامه دهند، در شهرهای مختلف ترکیه به عنوان کادر علمی در کادر دانشگاه و یک محیط آکادمیک مشغول به کار هستند.

دپارتمان نقاشی در دانشگاه آکدنیز

تحصیل نقاشی در دانشگاه آکدنیز

دپارتمان نقاشی دانشگاه آکدنیز آموزش فعال خود را از سال تحصیلی 2000-1999 آغاز کرده است. هدف این دپارتمان تربیت هنرمندان خلاق، محقق، ناظر است که دارای زبان بیانی منحصر به فرد هستند. علاوه بر دوره‌هایی مانند طراحی و آموزش هنرهای پایه، دوره‌های تئوری آموزش‌های کارگاهی در زمینه تکنیک‌های نقاشی سنتی، چاپ اصیل، ماکت سازی، سرامیک، مجسمه سازی، معرق و نقاشی دیواری برای شاخه اصلی هنر ارائه می‌شود. فارغ‌التحصیلان این دپارتمان می‌توانند به عنوان هنرمندان مستقل کار کنند یا می‌توانند به عنوان نقاش، مشاور و مربی هنر در مؤسسات خصوصی و دولتی کار کنند.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد و دکتری رشته نقاشی در ترکیه

دانشجویانی که قصد دارند به تحصیلات تکمیلی بپردازند و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته نقاشی پذیرش شوند، باید شرایطی که در ادامه خواهیم گفت را داشته باشند:

کارشناسی ارشد رشته نقاشی در ترکیه:

 • ارائه اصل و کپی مدرک لیسانس و ترجمه رسمی آن به ترکی
 • کسب امتیاز موفقیت که در مجموع شامل 50 درصد آزمون علمی و 50 درصد میانگین نمرات دوره کارشناسی است.
 • شرکت در آزمون علمی که برای ارزیابی دانش داوطلب گرفته می‌شود و مجموع امتیاز آن شامل 40 درصد امتحان کتبی و 60 درصد ارائه نمونه کار است.

دکتری رشته نقاشی در ترکیه:

 • ارائه مدرک کارشناسی ارشد نقاشی با حداقل نمره 15
 • داشتن گواهی تافل IBT با حداقل نمره 55 برای مهارت زبان انگلیسی
 • دارا بودن مدرک TÖMER برای مهارت زبان ترکی
 • شرکت در آزمون ورودی هنر با کسب حداقل نمره 75 از 100
 • موفقیت در مصاحبه و ارزشیابی نمونه کارها

اعتبار مدرک نقاشی در ترکیه

با توجه به این که مدرک نقاشی در ترکیه اعتبار ویژه‌ای در اروپا دارد و نیز اکثر دانشگاه‌های ترکیه دارای برنامه تبادل دانشجویی اراسموس پلاس و مولانا هستند، می‌توان تحصیل در ترکیه را پلی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی در نظر گرفت. این برنامه تبادل دانشجویی این مزایا را دارد که فارغ‌التحصیلان به آسانی می‌توانند به جستجوی کار پرداخته و اخذ اقامت در کشورهای اروپایی را نیز بگیرند. اشخاصی هم که بعد از اتمام تحصیل تصمیم دارند به ایران برگردند باید بدانند مدرک رشته نقاشی اکثر دانشگاه‌های ترکیه در ایران اعتبار بالایی دارد و مورد تأیید وزارتخانه‌های علوم و بهداشت ایران است.

موقعیت شغلی و بازار کار نقاشی در ترکیه

کار در صنعت نقاشی در ترکیه

نقاشان با کمک ابزار، تصاویر شکل گرفته در ذهن خود را روی دیوار، کاغذ یا بوم نقاشی می‌کنند. فارغ‌التحصیلان نقاشی در درجه اول می‌توانند به عنوان معلم هنر در مؤسسات آموزشی وابسته به وزارت آموزش ملی کار کنند. آن‌ها ممکن است ترجیح دهند حرفه خود را به صورت آکادمیک ادامه دهند و هدفشان تربیت دانشجو باشد. همچنین می‌توانند در دوره‌های رایگان یا غیر رایگان شهرداری، در مراکز عمومی به افرادی که علاقه‌مند به این هنر هستند آموزش دهند. نقاشان در صورت تمایل می‌توانند کارگاه‌ها و گالری‌های خود را افتتاح کنند و آثار خود را در آنجا خلق و به نمایش بگذارند. همچنین اگر به کار در مؤسسات دولتی تمایل دارند باید در آزمون گزینش پرسنل عمومی (KPSS) امتیاز کسب کنند.

درآمد شغل نقاشی در ترکیه

دستمزد شغل نقاشی در ترکیه با توجه به معیارهای زیادی مانند طول تجربه، محل و محدوده کار انجام شده متفاوت است. در جدول زیر حقوق متوسط دو سمت شغلی مرتبط با مدرک نقاشی را مشاهده می‌کنید:

درآمد شغل  نقاشی در کشور ترکیه
سمت شغلی مبلغ دریافتی (لیر)
معلم هنرهای تجسمی 15,800
معلم نقاشی 17,600

جمع بندی

نقاشی در ترکیه یکی از رشته‌های پرطرفدار با فرصت شغلی بسیار است. در این رشته تا مقطع دکتری امکان تحصیل وجود دارد. برای اطلاع هنردوستان و علاقه‌مندان به نقاشی، در این مقاله از شرایط پذیرش، مدارک، میزان شهریه و فرصت‌های شغلی گفتیم و دانشگاه‌های این رشته را معرفی کردیم تا به طور دقیق برای تحصیل رشته برنامه‌ریزی کنید. برای انتخاب این رشته آسوده خاطر باشید زیرا مشاوران آرتان بورس تاپ در کنار شما هستند، تنها کافی است با آن‌ها تماس بگیرید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

پاسخ به سؤالات کاربران در این زمینه

میزان شهریه به نوع دانشگاه بستگی دارد. به طور مثال شهریه نقاشی در دانشگاه دوکوز ایلول 20 هزار لیر است. برای اطلاع از سایر شهریه‌ها به جدول آن در قسمت مربوطه مراجعه کنید.
برای قبولی در رشته نقاشی در ترکیه باید نمره اعلام شده را در آزمون ورودی کسب کنید.
در صورت داشتن شرایط اعلام شده، می‌توانید در رشته نقاشی در ترکیه از بورسیه استعدادهای درخشان استفاده کنید. در سایت درخواست خود را ثبت کرده و مدارک را ارائه کنید تا بعد از بررسی در صورت تأیید از حمایت مالی برخوردار شوید.
خیر، برای تحصیل نقاشی در ترکیه باید در آزمون استعداد درخشان شرکت کرد.
خیر، در هر سنی می‌توانید به تحصیل نقاشی در ترکیه بپردازید.
شروع تحصیل نقاشی در ترکیه، با مقطع کارشناسی است که 8 سال به طول می‌انجامد.
بله البته باید مدرک تافل IBT داشته باشید.
اگر بعد از فارغ‌التحصیلی به دنبال تدریس باشید، این را بدانید که به طور متوسط میزان درآمد معلم نقاشی 17,600 لیر و درآمد معلم هنرهای تجسمی 15,800 است.
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=31918
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما