logo
هزینه زندگی در استانبول

هزینه های زندگی در استانبول

آنچه در این مقاله خواهید خواند

هزینه زندگی در استانبول ترکیه یکی از کلیدی‌ترین مسائلی است که شما برای تحصیل در این شهر با آن روبه‌رو خواهید شد. استانبول پنجمین شهر بزرگ جهان و بزرگ‌ترین شهر ترکیه است. این شهر در بین 21 درصد از ارزان‌ترین شهرهای جهان قرار دارد. اقتصاد استانبول قلب تپنده و مرکز زندگی اقتصادی در ترکیه است و هر دانشجو برای زندگی در این شهر باید با هزینه زندگی در استانبول ترکیه آشنا باشد. اگر قصد تحصیل و زندگی در استانبول را دارید با ما همراه باشید تا با هزینه‌های زندگی در استانبول ترکیه آشنا شوید.

هزینه زندگی در استانبول ترکیه چقدر است؟

آیا می‌خواهید یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای زندگی را پیدا کنید؟ شهر استانبول نه تنها در رتبه 884 لیست بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار گرفته، بلکه می‌توانید مطمئن باشید که بهترین شهر برای زندگی در ترکیه است. استانبول 15.5 میلیون نفر جمعیت دارد و به عنوان اولین شهر بزرگ ترکیه شناخته می‌شود.

استانبول به عنوان بزرگ‌ترین مرکز اقتصادی و فرهنگی ترکیه، بین سرمایه‌گذاران، گردشگران خارجی و کسانی که برای کار در استانبول اقدام می‌کنند، بسیار محبوب است. این شهر نسبت به سایر شهرهای ترکیه هزینه زندگی بالایی دارد اما در مقایسه با شهرهای بزرگ دنیا و کشورهای اروپایی، می‌توان استانبول را شهری ارزان برای زندگی دانست.

اگر قصد دارید به تنهایی یا با خانواده به استانبول سفر و این شهر را به عنوان مکان زندگی خود انتخاب کنید و یا قصد تحصیل در مراکز آموزش عالی این شهر برای مثال دانشگاه استانبول را دارید، دانستن هزینه‌های زندگی و قیمت‌ها به شما کمک می‌کند چگونه در استانبول سرمایه‌گذاری و خرید کنید. نکته مهم درباره مخارج زندگی در استانبول ترکیه این است که هر چه بیشتر در کار خود تخصص داشته باشید، درآمد بیشتری کسب می‌کنید و زندگی بهتری دارید. اگر بیش از 50,000 لیر در ماه درآمد دارید، لازم نیست نگران هزینه زندگی خود در استانبول باشید، اما اگر کمتر از 30,000 لیر در ماه درآمد دارید، زندگی برای شما دشوار خواهد بود.

هزینه یک ماه زندگی در استانبول ترکیه چقدر است؟

هزینه ماهانه زندگی در استانبول ترکیه نسبت به سایر شهرهای کوچک و بزرگ ترکیه بیشتر است. با این حال، شما قطعاً راحتی و امکانات بیشتری در این شهر خواهید داشت. در سال 2022 متوسط هزینه ماهانه زندگی در استانبول تقریباً 6,713.55 لیر یعنی حدود 16 میلیون تومان بدون احتساب اجاره است. همچنین، بر اساس آمار سایت “alkhailtr.com” هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در استانبول تقریباً 23,804.28 لیر است.
البته این اعداد بر اساس استانداردهای معمول هزینه‌های زندگی در استانبول ترکیه در دسترس شما قرار دارد و ممکن است به‌خاطر سبک زندگی شما هزینه‌های ماهانه زندگی در این شهر بالاتر یا پایین‌تر از اعداد گفته شده باشد.

در سال 2021 نرخ تورم قیمت مصرف‌کننده در ترکیه 36 درصد اعلام شد. بر این اساس، قیمت مواد غذایی در استانبول رشد سریع‌تری داشت در حالی که تورم مسکن و حمل‌و‌نقل با کاهش روبه‌رو بود. از سوی دیگر، قیمت غذای روزانه، میوه و سبزیجات، مراقبت‌های پزشکی و لباس محلی در استانبول در مقایسه با شهرهای بزرگ اروپایی بسیار پایین و مقرون‌به‌صرفه است. اتفاقی که باعث می‌شود هزینه‌‌های زندگی در استانبول ترکیه به تعادل خوبی برسد و شما بتوانید در یکی از بهترین شهرهای جهان زندگی متفاوتی را تجربه کنید.

هزینه زندگی در استانبول ترکیه به سبک زندگی، نوع غذا، لباس، موقعیت مکانی و منطقه سکونت و به تعداد اعضای خانواده شما بستگی دارد. هزینه یک خانواده دو نفره به اندازه یک خانواده چهار نفره نیست. اگر می‌خواهید تخمین دقیق‌تری از هزینه‌های خود در کشور ترکیه داشته باشید از شما دعوت می‌کنیم مقاله هزینه ماهانه زندگی در ترکیه را بخوانید تا داده‌ها و اطلاعات دقیق‌تری را به دست بیاورید.

هزینه مسکن در استانبول ترکیه

هزینه های خانه و مسکن در استانبول

تقریباً می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین مخارج زندگی در استانبول ترکیه، هزینه مسکن است. هزینه خرید مسکن در استانبول بسته به متراژ خانه و محله آن می‌تواند متفاوت باشد. علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که اجاره و قیمت خانه به‌طورکلی در سمت اروپایی استانبول بیشتر از سمت آسیایی است. بر اساس اطلاعات سایت “zingat.com” هزینه خرید خانه در استانبول بین 700,000 تا 15,000,000 لیر می‌تواند باشد. توجه داشته باشید که هزینه مسکن در استانبول ترکیه کاملاً بستگی به محله و متراژ خانه دارد.

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش هزینه‌های زندگی در استانبول پیدا کردن خانه‌هایی با قیمت کمتر در بخش‌های مختلف استانبول است. برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید خانه‌ای در قسمت آسیایی استانبول یا در یک محله دور از مرکز شهر تهیه کنید.

هزینه اجاره مسکن در استانبول ترکیه

اگر قصد یا توانایی خرید خانه در استانبول را ندارید، می‌توانید مسکن مورد نظر خود را اجاره کنید هزینه اجاره آپارتمان در استانبول بسته به متراژ خانه و محله آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد. از آنجایی که استانبول دو طرف آسیایی و اروپایی دارد، باید در نظر داشته باشید که اجاره و قیمت خانه به‌طورکلی در سمت اروپایی استانبول بیشتر از سمت آسیایی است.

برای کاهش هزینه‌های زندگی در استانبول می‌توانید خانه‌ای در قسمت آسیایی استانبول در یک محله خارج از مرکز شهر تهیه کنید. به‌طورکلی، قرار گرفتن خانه در مرکز شهر، قرار گرفتن خانه در قسمت اروپایی، قرار گرفتن خانه در محله‌های مشهور استانبول و… باعث افزایش اجاره خانه خواهند شد. هزینه زندگی در استانبول ترکیه به تومان یکی از دغدغه‌هایی است که با تبدیل قیمت لیر به تومان در هر لحظه می‌توانید آن را به دست بیاورید.

هزینه اجاره مسکن در استانبول ترکیه را بر اساس اطلاعات سایت “alkhailtr.com” در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید؛

هزینه اجاره مسکن در استانبول ترکیه به لیر
مسکن اجاره ماهانه در سال 2022
آپارتمان مرکز شهر (1 خواب) 4 هزار تا 10 هزار
آپارتمان (1 خواب) خارج از مرکز 2500 تا 6 هزار
آپارتمان مرکز شهر (3 خواب) 8500 تا 25 هزار
آپارتمان (3 خواب) خارج از مرکز 4200 تا 12 هزار

هزینه مسکن دانشجویی در استانبول ترکیه

مخارج زندگی در استانبول ترکیه بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. اگر دانشجو هستید و می‌خواهید هزینه مسکن دانشجویی در استانبول ترکیه را بدانید، عوامل مختلفی را می‌توانید بررسی کنید. هزینه زندگی در استانبول ترکیه برای شما به عنوان یک دانشجو که قصد دارید مسکن تهیه کنید به محل قرار گرفتن دانشگاه، محله مورد نظر شما و وجود خوابگاه‌های خصوصی یا خوابگاه‌های دولتی (KYK) و… بستگی دارد.

هزینه خوابگاه های خصوصی دانشجویی استانبول

ضریب اشغال خوابگاه‌های خصوصی در استانبول، به ویژه در مناطقی مثل بشیکتاش، اوسکودار و فاتح که تراکم بالای دانشگاه‌ها را دارند تا سپتامبر 2022 بیش از 80 درصد بود. با این حال، در سال 2022 و در مقایسه با سال 2021، بسیاری از خوابگاه‌های خصوصی با نرخ اشغال کمتر از ظرفیت خود خدمات ارائه می‌دهند. در سال 2022، قیمت خوابگاه‌های استانبول تقریباً 130 درصد افزایش یافته و از 25,000 لیر تا 160,000 لیر در سال متغیر بوده است. در حالی که بالاترین قیمت‌های خوابگاه‌های استانبول در مناطق بشیکتاش، زیتین‌برنو، بی‌اوغلو، کادیکوی و اوسکودار است، کمترین قیمت‌ها را می‌توانید در مناطق بیکوز، آوجیلار و اسنیورت مشاهده کنید.

بر اساس اطلاعات سایت “yenisafak.com” قیمت خوابگاه در استانبول با توجه به امکانات آن، در مناطق مورد علاقه دانشجویان به شرح زیر است:

هزینه خوابگاه‌های خصوصی دانشجویی استانبول به لیر
قیمت خوابگاه بر اساس منطقه اجاره سالیانه در سال 2022
آوجیلار 25,000 تا 90,000
باکرکوی 36,000 تا 78,000
بشیکتاش 40,000 تا 160,000
فاتح 26,000 تا 84,000
کادی‌کوی 35,000 تا 90,000
اوسکودار 35,000 تا 80,000

برای کاهش هزینه های زندگی در استانبول، شما می‌توانید از بورسیه‌هایی که دانشگاه و یا موسسات دیگر ارائه می‌دهند، بهره ببرید یا در خوابگاه‌های دولتی (KYK) و یا متعلق به دانشگاه استفاده کنید. اما اگر هیچکدام از این گزینه‌ها مناسب نبود، می‌توانید در یکی از مناطق بیکوز، آوجیلار و اسنیورت حوابگاه تهیه کنید زیرا در این مناطق قیمت نسبت به جاهای دیگر پایین‌تر است. علاوه بر این، شما می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها با یکی از دوستان خود خانه بگیرید تا با کم کردن هزینه اجاره، هزینه‌های زندگی در استانبول ترکیه را کاهش دهید.

در ویدئو زیر فروشگاه‌های استانبول را معرفی کرده‌ایم که توصیه می‌کنیم حتماً ببینید چرا که در کاهش هزینه‌های شما کمک خواهد کرد. همچنین در آپارات آرتان بورس تاپ برای آشنایی بیشتر با فروشگاه‌های این شهر بخش دوم این ویدئو را هم ببینید.

هزینه های خورد و خوراک در استانبول ترکیه

هزینه زندگی در استانبول ترکیه از موارد متعددی تشکیل می‌شود اما یکی از ضروری‌ترین هزینه‌ها برای شما هزینه‌های خورد و خوراک خواهد بود. اگر بخواهید هزینه خورد و خوراک را در میان هزینه ماهانه زندگی در استانبول ترکیه محاسبه کنید، به طور میانگین مخارج یک روز در استانبول در جدول زیر محاسبه شده است؛

هزینه های خورد و خوراک در استانبول ترکیه به لیر
وعده غذایی هزینه خورد و خوراک
صبحانه سیمیت: 7 لیر – 250 گرم پنیر: 25
ناهار دورم: 55 لیر – نوشابه: 20
شام پیده، عدسی و نوشابه: 109
هزینه کلی 216

برای محاسبه هزینه زندگی در استانبول ترکیه به تومان در قسمت هزینه خورد و خوراک باید در نظر بگیرید که تا زمان نگارش این مقاله هزینه کلی خورد و خوراک یک روز 561 هزار تومان می‌شود.

مواردی که در جدول بالا به آن اشاره شد یک منو ساده بود، اما اگر قصد دارید هزینه‌های زندگی در استانبول ترکیه را کاهش دهید، می‌توانید قیمت مواد غذایی را بررسی و موارد ارزان‌تر را تهیه کنید. همچنین اگر اهل آشپزی هستید، تهیه مواد اولیه و پخت غذا هزینه‌های شما را به مقدار زیادی کاهش می‌دهد. از سوی دیگر اگر دانشجو هستید می‌توانید از غذاهای سالن غذاخوری دانشگاه استفاده کنید که هزینه‌های آن بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

هزینه سوپرمارکت و مواد غذایی اولیه در استانبول

یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده برای محاسبه هزینه‌های زندگی در استانبول ترکیه، قیمت مواد اولیه غذایی در این شهر است. قیمت مواد غذایی اولیه و غذا در استانبول کاملاً مقرون‌به‌صرفه است. جدول آخرین قیمت‌های مواد غذایی در “فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ و معروف میگروس” به شرح زیر است:

هزینه سوپرمارکت و مواد غذایی اولیه در استانبول به لیر
مواد غذایی قیمت به لیر
یک کیلوگرم خیار 27
یک کیلوگرم گوشت گوساله چرخ‌کرده 280
یک کیلوگرم فیله مرغ 120
یک عدد مرغ کامل 45
یک حلقه سوجوک 490
1000 گرم برنج 36
یک لیتر روغن مایع 49
500 گرم ماکارونی  13
710 گرم رب گوجه‌فرنگی 39
یک بسته چای 500 گرم 46

برای صرفه‌جویی در هزینه‌های مواد اولیه و غذایی می‌توانید آن را از بازارهای محلی خریداری کنید. تمام سبزیجات و میوه‌هایی که در این بازارها موجود هستند، کیفیت خوبی دارند و حتی از سوپرمارکت‌ها هم ارزان‌تر هستند. مردم محلی نیز سبزیجات و میوه‌های تازه را از این بازارها خریداری می‌کنند. همیشه خرید کردن از بازارهای محلی استانبول بهترین گزینه برای صرفه‌جویی در هزینه مواد غذایی و به‌طورکلی هزینه زندگی در استانبول ترکیه است.

هزینه غذا در رستوران و کافی شاپ های استانبول

هزینه های رستوران در استانبول

قیمت وعده‌های غذایی در استانبول بسته به رستوران و نوع غذا می‌تواند بسیار متفاوت باشد. اگر قصد دارید غذا را در رستوران و کافی‌شاپ‌های استانبول میل کنید، تأثیر زیادی در هزینه زندگی در استانبول ترکیه خواهد داشت. صرف غذا در رستوران‌های مناطق ارزان‌تر استانبول و نوع غذایی که انتخاب می‌کنید به کاهش هزینه‌های شما برای زندگی در استانبول کمک شایانی خواهد کرد. در جدول زیر هزینه غذا در رستوران و کافی‌شاپ‌های استانبول را می‌توانید مشاهده کنید؛

هزینه غذا در رستوران و کافی شاپ های استانبول به لیر
وعده غذایی حدود قیمت
یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت 50 تا 150
غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده، سه وعده 250 تا 800
مک میل در مک دونالد 65 تا 85
پیتزا 100 تا 150
دورم 50 تا 60
کاپوچینو (معمولی) 18 تا 50
کوکاکولا / پپسی (بطری 0.33 لیتری) 20 تا 25
آب (بطری 500 لیتری) 10

هزینه حمل و نقل در استانبول ترکیه

اگر قصد استفاده از وسیله شخصی را دارید باید به این نکته توجه کنید که قیمت بنزین در استانبول بسیار بالا است. به همین دلیل یکی از راه‌های کم کردن هزینه‌های زندگی در استانبول ترکیه استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی هنگام رفت‌وآمد روزانه است. این کار باعث صرفه‌جویی در وقت و مخارج شما می‌شود و به راحتی می‌توانید به هر کجا که می‌خواهید بروید. برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی در استانبول می‌توانید از اتوبوس، مترو، تراموا، فونیکولار، تاکسی مشترک، کشتی و اتوبوس‌های دریایی با قیمت‌های مناسب استفاده کنید.

برای استفاده راحت‌تر از وسایل نقلیه عمومی می‌توانید استانبول کارت آبی یا ماوی کارت تهیه کنید. این کارت برای سفر در این شهر با ارزان‌ترین قیمت توسط شهرداری استانبول طراحی شده است. با داشتن کارت آبی می‌توانید به نقاط مختلف استانبول سفر کنید. در جدول زیر هزینه‌ها تهیه کارت آبی را شرح داده‌ایم؛

هزینه استفاده از کارت آبی به لیر
کامل/180 بار استفاده 777
دانشجویی/200 بار استفاده 140
عمومی/200 بار استفاده 483

اگر قصد سفر به استانبول را دارید توصیه می‌کنیم ویدئو این بخش را حتماً ببینید تا با وسایل حمل‌ونقل عمومی  و دسترسی‌های این شهر آشنا شده و بتوانید با آگاهی از هزینه آن‌ها در مخارج خود صرفه‌جویی کنید.

هزینه انرژی در استانبول ترکیه

یکی از مسائلی که درباره هزینه ماهانه زندگی در استانبول ترکیه باید به آن توجه کنید هزینه انرژی در این شهر است. طبق آخرین داده‌ها، قیمت 1 کیلووات برق، 1.47 لیر و برای میزان مصرف 240 کیلووات در ماه برای مشترکین مسکونی در تعرفه تغذیه بازده با نمد و برق است. قیمت واحد برق 2.21 لیر بر کیلووات ساعت برای مصرف ماهانه بالای 240 کیلووات محاسبه می‌شود. بخشی از هزینه انرژی در استانبول ترکیه را در جدول زیر می‌توانید ببینید.

هزینه انرژی در استانبول ترکیه به لیر
خدمات رفاهی حدود قیمت در سال 2022
 برق، گرمایش، سرمایش برای آپارتمان 85 متری 600 تا 1641,76
1 دقیقه تعرفه تلفن همراه پیش‌پرداخت محلی (بدون تخفیف) 0.65 تا 2
اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، کابل/ADSL) 110 تا 200

همچنین خدمات زیرساختی تنها 6 درصد از درآمد شما را تشکیل می‌دهد که نشان‌دهنده این است که برای استفاده از این خدمات در استانبول هزینه اضافی پرداخت نمی‌کنید. در واقع، تمام خدمات اولیه، از جمله اتصال به اینترنت، در استانبول مقرون‌به‌صرفه است.

هزینه بیمه های درمانی در استانبول ترکیه

یکی دیگر از هزینه‌هایی که در مخارج زندگی در استانبول ترکیه می‌توانید مورد توجه قرار دهید، هزینه‌های بیمه‌های درمانی در استانبول ترکیه است. هزینه بیمه درمانی تکمیلی بستگی به سن شما دارد و برای سنین مختلف متفاوت است. بر اساس آخرین داده‌های سایت “sigortam.net” به‌طورکلی از سن 25 تا 64 بین 5,000 تا 8,000 متغیر است.

هزینه لباس و پوشاک در استانبول ترکیه

هزینه های پوشاک در استانبول

لباس و پوشاک یکی دیگر از هزینه‌هایی است که در سبد هزینه ماهانه زندگی در استانبول ترکیه می‌توانید مورد توجه قرار دهید. لباس و پوشاک در شهر استانبول قیمت‌های متفاوتی دارند. قیمت لباس در استانبول با توجه به لباس انتخابی شما متفاوت است. اگر بخواهید لباس‌های مارک‌دار و اصل را از فروشگاه‌های گران‌قیمت بخرید، قیمت‌ها می‌تواند تعجب‌آور باشد. اما در مراکز خرید استانبول به‌راحتی می‌توانید لباس‌های مناسب تولید شده در استانبول را با قیمت‌های عالی خریداری کنید.

هزینه تفریحات در استانبول ترکیه

برای هر سلیقه‌ای انواع مختلفی از تفریحات و ورزش‌ها در استانبول وجود دارد. شما می‌توانید از تمامی برنامه‌های ورزشی و تفریحی استانبول با قیمتی مناسب استفاده کنید. در جدول زیر هزینه برخی از خدمات رفاهی که بخشی از مخارج زندگی در استانبول ترکیه است را برای شما آورده‌ایم؛

ورزش‌ها حدود قیمت
باشگاه بدن‌سازی، هزینه ماهانه برای یک بزرگسال 160 تا 600 لیر
اجاره زمین تنیس (1 ساعت) 120 تا 300 لیر
سینما، اکران بین‌المللی، 1 صندلی 35 تا 75 لیر

در ادامه برای آشنایی با مکان‌ها و امکانات تفریحی شهر استانبول می‌توانید ویدئویی که در اینجا قرار داده‌ایم را مشاهده کنید و از همین حالا برای سفر خود به این شهر پر جاذبه برنامه‌ریزی کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه های استانبول ترکیه

یکی از مواردی که درباره هزینه زندگی در استانبول ترکیه می‌توانید به آن توجه کنید، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های استانبول است. بر اساس آخرین آمار سایت “paraanaliz.com” در سال تحصیلی 2023-2022،  که مخارج سالانه دانشگاه های ترکیه را اعلام کرده است، هزینه سالانه زندگی دانشجویی که با خانواده خود در استانبول زندگی می‌کند، 21,918 لیر و دانشجوی ساکن در دانشگاه 64,278 لیر است.

هزینه تحصیل در مدارس استانبول ترکیه

هزینه تحصیل سالیانه یک دانش‌آموز در مدارس استانبول بین 50 تا 180 هزار لیر متغیر است. وقتی هزینه مدرسه، غذا، لوازم‌التحریر و خدمات در مدارس خصوصی در نظر گرفته شود، میانگین هزینه سالانه یک دانش‌آموز، بنا بر اطلاعات سایت “bloomberght.com” از 50 تا 60 هزار لیر شروع می‌شود و تا 180 هزار لیر می‌رسد. هزینه تحصیل در مدارس دولتی استانبول ترکیه هم از 40 هزار تا 45 هزار لیر شروع می‌شود.

برای کاهش هزینه های زندگی در استانبول چه کار کنیم؟

برای کاهش این هزینه می‌توانید مدرسه نزدیک به محل زندگی خود را انتخاب تا هزینه سرویس مدرسه را ذخیره کنید. علاوه بر این می‌توانید فرزندان خود را در مدارس دولتی ثبت نام کنید که به مراتب هزینه‌های زندگی در استانبول ترکیه کمتر خواهد شد.

جمع بندی

ما در این مقاله به بررسی این سؤال پرداختیم که هزینه زندگی در استانبول ترکیه چقدر است؟ ضمن بحث درباره هزینه ماهانه زندگی در این شهر، هزینه خرید و اجاره مسکن برای خانواده‌ها و دانشجویان و هزینه خوابگاه‌های دانشجویی را در جداول هزینه‌ها معرفی کردیم. همچنین هزینه خورد و خوراک، خوردن غذا در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها و خرید از سوپرمارکت را برای شما شرح دادیم. همچنین هزینه‌های حمل‌ونقل، تفریح و ورزش، بیمه‌های درمانی، لباس و پوشاک و هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس استانبول ترکیه را برای زندگی در این شهر معرفی کردیم.

نویسنده آرتان بورس تاپ

سوالات متداول

هزینه کل ماهانه زندگی در استانبول در سال 2022 حدود 16 میلیون تومان بدون احتساب اجاره است. در این مقاله هزینه‌های اجاره واحدهای مسکونی هم آمده است.
هزینه یک ماه زندگی در استانبول ترکیه تقریباً 6,713.55 لیر است.
هزینه اجاره آپارتمان در استانبول بسته به متراژ خانه و محله آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد. ما در بخش هزینه اجاره مسکن در استانبول ترکیه، هزینه‌های لازم را برای شما توضیح داده‌ایم.
هزینه تحصیل در دانشگاه‌های استانبول ترکیه با توجه به دانشگاهی که قرار است در آن تحصیل کنید متفاوت است. ما در بخش هزینه تحصیل در دانشگاه های استانبول ترکیه آخرین مبالغ را برای شما معرفی کرده‌ایم.
Telegram WhatsApp Twitter

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام با حقوق ماهیانه ۱۵۰۰۰ لیر با جای خواب و غذا میشود در استانبول زندگی کرد تا چندسالی و جلو افتاد؟

  • سلام وقتتون بخیر؛
   ما در زمینه کاری فعالیتی نداریم فقط تحصیلی اقدام میکنیم.
   و هزینه های خوابگاه از ماهی 10هزار لیر شروع میشود.
   و هزینه های زندگی بستگی به سبک زندگی شما دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=21582
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما