logo
افراد شامل ویزای کاراموزی ترکیه

ویزای کاراموزی ترکیه برای چه کسانی است؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند

ترکیه از کشورهای همسایه است که به دلیل دسترسی آسان تر و هزینه مقرون به صرفه تر نسبت به سایر کشورها، مقصد مناسبی برای مهاجرت محسوب می‌شود. مهاجرت به ترکیه انواع مختلفی دارد که یکی از بهترین راه‌های آن، اخذ ویزای کاراموزی ترکیه است. برای اینکه بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید، باید اقدام به دریافت ویزای کاراموزی در این کشور نمایید. طبق قوانین نیز اشخاصی که چنین قصدی دارند، باید برای هر دوره تخصصی کاراموزی، یک ویزای مختص به این کار از اداره کار و تأمین اجتماعی کشور ترکیه دریافت کنند. البته برخی افراد می‌توانند بدون دریافت این ویزا نیز دوره‌های کاراموزی را بگذرانند. در ادامه به طور مختصر تمامی مطالب مربوط به ویزای کار در کشور ترکیه را بررسی خواهیم کرد.

ویزای کاراموزی ترکیه چیست؟

طبق قوانین ترکیه، برای کار در این کشور باید نسبت به دریافت ویزای کاراموزی اقدام کنید. لازم است برای هر دوره یک ویزای مجزا بگیرید. همچنین می توانید در شرایط خاصی ویزای کارآموزش ترکیه را دریافت نکنید. به طور کلی این ویزا برای کار در کشور ترکیه صادر می‌شود و به افراد اجازه می‌دهد برای مدتی که مد نظر دارند، در ترکیه اقامت کنند. این نوع از ویزا برای افرادی کاربرد دارد که در زمینه ای تخصص دارند و یا می خواهند مهارت‌هایشان را افزایش دهند و به همین منظور، اقدام به گرفتن مجوز کاراموزی می‌کنند.

برای این کار باید این ویزا را از نزدیک‌ترین سفارت ترکیه دریافت کنید. هنگام درخواست شما برای اخذ آن، فردی که شما می‌خواهید دوره کاراموزی را پیش او بگذرانید، باید به عنوان کارفرمای شما مدارکی که مربوط به کارگزینی شما هستند را به وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه تحویل دهد. معمولاً این مجوزها بسته به زمانی که برای بررسی درخواست اقدام کرده‌اید، 90 روزه صادر می‌شوند. همچنین مدارک به روز رسانی شده در سایت این وزارت قرار داده می شوند.

شرایط ویزای کاراموزی ترکیه

شرایط اخذ ویزای کاراموزی ترکیه

یکی از راه‌های ورود به ترکیه برای کار، دوره‌های کاراموزی هستند که با هدف پیدا کردن شغل؛ افزایش مهارت و پیشرفت در زمینه‌های مختلف انجام می شوند. اگر بخواهید به صورت قانونی در ترکیه مشغول به کار شوید و یا در دوره‌های کاراموزی شرکت کنید، باید ویزای کاراموزی ترکیه را داشته باشید و برای دریافت آن درخواست بدهید. همان‌طور که گفته شد، می توانید با مراجعه به یکی از نزدیک‌ترین سفارت‌های ترکیه، این درخواست را مطرح کنید و از موسسه و یا فردی که قرار است دوره کارآموزی را نزد آنان بگذرانید، بخواهید مدارک مربوط به دوره و یا استخدام را برای سازمان کار و تأمین اجتماعی ترکیه بفرستند تا با بررسی آن‌ها، حکم موافقت و یا مختلفت این سازمان را دریافت کنید.

لازم به ذکر است که برخی افراد نیازی به دریافت ویزای کاراموزی ندارد که در این بخش به آن‌ها اشاره می‌کنیم. اولین گروه از دسته افرادی هستند که قراردادهای دوجانبه و یا چند جانبه دارند که ترکیه یکی از مقاصد آن‌ها است و از داشتن مجوز کار معاف شده‌اند. همچنین اشخاصی که اتباع خارجی محسوب می شوند و اقامت دائم خارج از کشور را دارند، می‌توانند بدون مجوز کار در ترکیه حضور داشته باشند.

البته مدت حضور برای افرادی که فعالیت‌های علمی و پژوهشی انجام می‌دهند تا 90 روز و افرادی که به عنوان ورزشکار به این کشور می‌روند تا 120 روز می‌باشد. افرادی که می خواهند درباره تجهیزات و ماشین آلات و پیشرفت‌هایی در این زمینه فعالیت کنند و یا آموزش دهند نیز می‌توانند مجموعاً طی مدت یک سال کمتر از سه ماه بدون مجوز کار اقامت داشته باشند. البته باید مدارکی مبنی بر صداقت ادعایشان نیز ارائه کنند.

همچنین افرادی که به منظور آموزش دیدن خدمات و یا انجام کاری برای انجام واردات یا صادرات به ترکیه هستند نیز در صورتی که بتوانند ثابت کنند در مدت یک سال بیشتر از 3 ماه از ورود آن‌ها به ترکیه نگذشته است، می‌توانند بدون ویزای کاراموزی در این کشور اقامت داشته باشند. اتباع خارجی نیز می‌توانند برای تکمیل مدرک خود و تمام کردن دوره‌های آموزشی، مانند تحصیل تا سقف دو سال در این کشور اقامت کنند و به موسسه مورد نظر مراجعه نمایند. از طرفی تمامی افرادی که طبق برنامه های چیده شده از سمت آژانس ملی وارد این کشور می شوند و اتباع خارجی در صورتی که مدت کار آن‌ها بیشتر از 8 ماه نباشد، می‌توانند مجوز کار دریافت نکنند.

ورزشکارانی که درخواست هایشان توسط فدراسیون فوتبال و یا سازمان ورزش تأیید شود، دریا نوردانی که در فهرست بین‌المللی ترکیه ثبت شده‌اند و مجوز لازم را دریافت کرده‌اند، دانشجویانی که در برنامه های آموزش بین‌المللی شرکت می‌کنند و بسیاری از افراد دیگر در این گروه‌ها قرار می‌گیرند.

مشاوره جهت درخواست ویزای کاراموزی ترکیه

درخواست ویزای کاراموزی ترکیه

چنانچه می‌خواهید از طریق دریافت ویزای کاراموزی در ترکیه به این کشور بروید، بهترین راه مشاوره گرفتن از افراد و مجموعه‌هایی است که در این زمینه مهارت دارند و سابقه خوبی در انواع مهاجرت ارائه می‌کنند. دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند بهترین خدمات و اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد تا شرایط را بسنجید و قدم‌های درستی در جهت اخذ ویزای خود بردارید. اهمیت ویژه ای دارد که به چه طریقی اقدام می‌کنید و یا چگونه درخواست خود را به سفارت ارسال می کنید. همچنین دوره کاراموزی و پیدا کردن یک کارفرما و یا موسسه به تنهایی می تواند بسیار سخت باشد و اندکی بی دقتی تمامی زحمات و از همه مهم‌تر سرمایه شما را از بین می برد. به همین دلیل مشاوره گرفتن از یک گروه حرفه ای می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

جمع بندی

ویزای کارآموزی در کشور ترکیه برای حضور در کار های مختلف صادر می‌شود که طی آن مدت مشخصی اجازه خواهید داشت برای تکمیل دوره کاراموزی خود در این کشور اقامت داشته باشید. مهم ترین نکته ای که در این زمینه مطرح می‌شود، کمک گرفتن از یک مجموعه کاربلد و افراد آگاه می باشد. به همین منظور می توانید انواع اطلاعات، شرایط لازم برای درخواست، مدارک مورد نظر و همه جزئیات را از کارشناسان ما در آرتان بورس تاپ در تماس باشید. از طریق شماره زیر می توانید با ما ارتباط برقرار نمایید.

سوالات خود را از ما بپرسید

نویسنده آرتان

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7702
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”