logo
پردرآمدترین شغل ها در ترکیه برای خانم ها

پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها

آنچه در این مقاله خواهید خواند

ترکیه، یکی از کشورهای پویا و پیشرفته در جهان و دارای یک اقتصاد رو به رشد است. با فرهنگ غنی و امکانات عالی، وضعیت کار در ترکیه برای خانم‌ها ایده‌آل است. تصمیم داریم در این مقاله به بررسی پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم‌ ها بپردازیم. از مشاغلی که در زمینه علوم مختلف در این کشور وجود دارد، تا مزایای و چالش‌هایی که ممکن است با انتخاب این شغل‌ها همراه باشند، به تفصیل خواهیم پرداخت. اگر شما یک خانم با آرمان‌های شغلی بزرگ و به دنبال فرصت‌های شغلی پر درآمد در ترکیه هستید، ادامه مقاله را بخوانید تا اطلاعات لازم را برای انتخاب بهترین مسیر شغلی در این کشور کسب کنید.

پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها چیست

اکنون شغل‌های پردرآمد برای زنان در ترکیه بسیار متنوع هستند که با توجه به علاقه و مهارتی که دارید می‌توانید به آن‌ها مشغول شوید. در این قسمت می‌خواهیم به پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم‌ها پرداخته و 10 تا از آن‌ها را شرح دهیم.

داروسازی

رشته‌های داروسازی و فارماکولوژی از پرطرفدارترین رشته‌های درسی در بین خانم‌ها هستند و داروسازی در ترکیه از شغل های پردرآمد برای بانوان است. بخش داروسازی برای تولید دارو، کنترل نسخه‌ها و تحویل صحیح به بیمار و نیز فارماکولوژی به عنوان شاخه‌ای از علم است که به مطالعه داروها و تداخلات آن‌ها می‌پردازد.

در این زمینه فرصت‌های شغلی برای شما بسیار گسترده است که این فرصت را می‌دهند تا هم در آزمایشگاه کار کنید و هم داروخانه داشته باشید. برای کار کردن در این زمینه، لازم است که شهروند ترکیه باشید. میزان درآمد حرفه داروسازی بالا بوده و میانگین حقوق این کار در ترکیه 112 هزار دلار است.

مدیر عاملی

شغل مدیر عاملی در ترکیه برای خانم ها

بعد از پزشکی، پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها مدیریت است. مدیر عامل‌ها که به عنوان مدیرهای ارشد نیز شناخته می‌شوند برای انواع شرکت‌های بخش دولتی و خصوصی کار می‌کنند. آن‌ها عملیات یک شرکت را برنامه‌ریزی و هماهنگ کرده و بر روال انجام کارها نظارت می‌کنند. مدیران عامل بالاترین حقوق را در بین تمام سمت‌های مدیریتی دریافت می‌کنند. آن‌ها ساعت‌های بسیار طولانی کار می‌کنند و اساساً مسئول موفقیت شرکت‌های خود هستند.

معمولاً با نام بردن از مشهورترین مدیر عامل‌های جهان، نام‌هایی مانند ایلان ماسک، بیل گیتس و جف بزوس به ذهن ما خطور می‌کند، اما نمی‌توان دستاوردهای زنان در این زمینه را نادیده گرفت. در میان قدرتمندترین مدیر عامل‌های زن در جهان، مری تی بارا از جنرال موتورز اول است. پس از او نام‌هایی مانند ویرجینیا ام. رومتی از IBM و سافرا آ. کتز از اوراکل قرار دارند. از ترکیه، دمت ایکیلر که مدیر عامل GroupM EMEA است، توجه را به خود جلب می‌کند. با ارزیابی و بررسی که برای این شغل انجام شده از پولسازترین مشاغل برای زنـان در ترکیه بوده و میزان میانگین حقوق آن 106 هزار دلار برآورد شده است.

دامپزشکی

دامپزشکی زمانی فقط یک رشته تحصیلی و شغل مردانه بود، اما در سال‌های اخیر از شغل های پردرآمد برای زنان در ترکیه بوده و نیز دانشگاه‌های ارائه دهنده این رشته شروع به جذب زنان کرده‌اند. زنان اغلب عشق به حیوانات، عدم تبعیض جنسیتی در مدارس و توانایی تحصیل در علوم دامی و پزشکی را به عنوان دلایل تحصیل رشته دامپزشکی ذکر می‌کنند.

یکی دیگر از عواملی که دانشجویان دختر را به دانشکده دامپزشکی جذب می‌کند این است که آن‌ها می‌توانند به عنوان دامپزشک حیوانات کوچک کار کنند و مجبور نیستند با حیوانات بزرگ سروکار داشته باشند و به پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها بپردازند. برای اشتغال در این زمینه در کشور ترکیه باید شهروندی این کشور را داشته باشید و این را بدانید که میزان حقوق دامپزشکی به طور متوسط 103 هزار دلار است.

مدیر کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی

 مدیریت کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی از جمله شغل های پردرآمد برای خانم ها در ترکیه است که در سال‌های اخیر زنان به انجام آن‌ها روی آورده‌اند. برای مدیران IT که پروژه‌های مرتبط با کامپیوتر را برای شرکت‌ها طراحی، هماهنگ، اجرا و تجزیه و تحلیل می‌کنند، حداقل مدرک لیسانس کافی خواهد بود. این شغل مسئولیت‌هایی چون کار با نرم افزار و سخت‌افزار، توسعه پایگاه داده طراحی وب و همچنین طراحی رویکردها و استراتژی‌های شرکت را دارد. میانگین دریافتی پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها 99 هزار دلار است.

پزشک

شغل پزشکی در ترکیه برای خانم ها

در لیست پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها پزشکی رتبه پنجم را دارد. اخیراً کشور ترکیه با کمبود پزشک مواجه است؛ زیرا پزشکان بیشتری بازنشسته می‌شوند و تعداد متخصصان پزشکی واجد شرایط کاهش می‌یابد. حوزه پزشکی تصمیم دارد افراد بیشتری را به این حرفه جذب کند. دانشکده‌های پزشکی در حال افزایش اندازه کلاس‌ها و افتتاح دپارتمان جدید برای پاسخگویی بهتر به متقاضیان پزشکی هستند.

همچنین فرصت‌های شغلی پزشکی برای زنان افزایش یافته که این امر زنان را وادار به درخواست برای تحصیل پزشکی در ترکیه کرد. علاوه بر این، پزشک بودن با میانگین حقوق 97 هزار دلاری از پردرآمدترین حرفه‌های جهان قرار دارد. برای کار کردن در این شغل، نیاز به گرفتن شهروندی در ترکیه است.

توسعه دهندگان نرم افزار

آیا می‌دانستید از هر 5 توسعه دهنده نرم افزار، این پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها، تنها 1 نفر زن است؟ خبر خوب این که در سال‌های اخیر با افزایش اشتغال در این زمینه، فرصت‌های بیشتری برای تکنسین‌های زن فراهم خواهد شد. توسعه دهندگان نرم افزار برنامه‌های کامپیوتری را ایجاد می‌کنند. آن‌ها همه چیز را از تجزیه و تحلیل نیازهای کاربران تا پیاده سازی، از طراحی گرفته تا کمک به نوشتن کد برای بهبود نرم افزار انجام می‌دهند. برای کار به عنوان توسعه دهنده نرم افزار باید حداقل مدرک لیسانس کامپیوتر، مهندسی نرم افزار یا رشته‌های مرتبط را داشته باشید.

مدیر منابع انسانی

مدت‌هاست به دلیل این تصور که مدیریت منابع انسانی نقشی مناسب‌تر برای زنان به شمار می‌رود، این پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها بوده است. از این حیث می‌توانید در این زمینه آموزش ببینید و از فرصت‌های شغلی غنی بهره‌مند شوید. زنان نسبت به مردان دارای سطح بالاتری از هوش هیجانی هستند که در مهارت‌هایی مانند حل مسئله، مدیریت افراد و مذاکره مفید است. وقتی صحبت از میزان حقوق مدیریت منابع انسانی می‌شود، این شغل با میانگین درآمد 83 هزار دلار جزو پردرآمدترین مشاغل برای زنان به شمار می‌رود.

وکیل

شغل وکالت در ترکیه برای خانم ها

رتبه‌بندی پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها شامل وکالت هم می‌شود. اگر علاقه دارید وکیل شوید، بدانید که این بخش طیف گسترده‌ای از گزینه‌های شغلی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در شرکت‌های حقوقی یا شرکت‌هایی در زمینه‌های تخصصی مانند حقوق محیط‌زیست، تجارت و خانواده کار کنید. یا می‌توانید فرصت‌های شغلی مانند مشاوره را در بسیاری از بخش‌های مختلف مانند بانک، رسانه‌ها و انتشارات پیدا کنید. میانگین حقوق یک وکیل در ترکیه 86 هزار دلار است. این نکته را بدانید که برای کار کردن به عنوان وکیل باید شهروند کشور ترکیه باشید.

روانشناس

رشته روانشناسی به دلایل مختلف زنان را بیشتر از مردان جذب می‌کند. زنان همدلی بیشتری نسبت به مردان دارند، آن‌ها می‌توانند افکار را راحت‌تر به کلمات تبدیل کنند و توانایی مشاهده حرکات غیرکلامی، آن‌ها را در این حرفه موفق‌تر می‌کند. روانشناسی یکی از پردرآمدترین مشاغل برای زنان است که میزان دریافتی آن در ترکیه به طور متوسط به 74 هزار دلار می‌رسد. این نکته را بهتر است بدانید که برای کار کردن در این زمینه، اخذ شهروندی ترکیه ضروری است.

روابط عمومی

حوزه روابط عمومی به دلیل این که خانم‌ها به خوبی برای مشکلات پیچیده راه‌حل می‌یابند و برای مدیریت مهارت بیشتری دارند، اکثراً خانم‌ها را جذب می‌کند. اگر به مدیریت و حل مسائل مختلف علاقه دارید در این شغل می‌توانید موفق بوده و حتی پیشرفت چشمگیری داشته باشید. وقتی صحبت از مشاغل پردرآمد برای زنان می‌شود، حوزه روابط عمومی، این پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها با ​​حقوق عالی 72 هزار دلاری به ذهن می‌رسد که با گذشت زمان و تجربه افزایش می‌یابد.

مقایسه وضعیت کار در ترکیه و ایران برای خانم ها

اگر بخواهیم وضعیت کار در ترکیه برای خانم‌ها را با ایران مقایسه کنیم، نحوه کاریابی ترکیه با ایران مشابه است. ترکیه می‌تواند یک سکوی پرتاب به سوی موفقیت و کشورهای بزرگ‌تری مانند آمریکا باشد. در کنار همه این‌ها لیست پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها غنی‌تر از آن در ایران بوده و حقوقی که خانم‌ها در ترکیه دریافت می‌کنند به مراتب از حقوقی که در ایران می‌گیرند بیشتر است.

جمع بندی

افراد بسیاری خواهان کار در ترکیه هستند و با توجه به امکانات رفاهی، حقوقی و اجتماعی که این کشور به خانم‌ها می‌دهد اکثریت متقاضیان را بانوان تشکیل می‌دهند. اگر شما هم تمایل به کار در محیطی جدید دارید حتماً از این مقاله که درباره پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها نوشته‌ایم بهره خواهید برد. در این مقاله شرایط کار و میزان درآمد مشاغل را اعلام کرده‌ایم. هر گونه سوال در مورد این مشاغل و مسائل مربوط به آن دارید، تنها با یک تماس از کارشناسان ما در آرتان بورس تاپ بپرسید، آن‌ها با کمال میل پاسخگوی شما خواهند بود.

نویسنده آرتان بورس تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=33649
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”