a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > شرایط زندگی در کشور ترکیه  > پردرآمدترین شغل در ترکیه

پردرآمدترین شغل در ترکیه

پردرامدترین مشاغل ترکیه

حالا که قصد درآمد زایی و اشتغال در ترکیه را دارید، بد نیست بدانید پردرآمدترین شغل در ترکیه چیست؟ احتمالا بدانید برای اشتغال در ترکیه در ابتدا باید به فکر اجاره یا خرید خانه در ترکیه باشید تا بتوانید کارت اقامت یک ساله خود را به واسطه خرید خانه در ترکیه، کسب کنید. شما می‌ توانید با همین کارت اقامت در ترکیه درخواست کار دهید.

اگر موفق شوید نظر کارفرمای ترکی را جلب کنید، این شانس را خواهید داشت که بعد از پایان مجوز کاری تان، مجددا آن را به مدت حداکثر ۳ سال دیگر در ترکیه تمدید کنید. این را در نظر داشته باشید در صورتی که قصد کار و اقامت در کشور ترکیه را دارید، بایستی حتما برای ویزای کار اقدام کرده باشید و یا با اجاره ملک، اقامت این کشور را به دست بیاورید. در غیر این صورت با سفر توریستی امکان امکان تمدید کار یا اجاره نامه را نخواهید داشت. اما برویم سراغ اصل ماجرا. اگر قصد کار در ترکیه را دارید، لیستی از پردرآمد ترين مشاغل در ترکیه را در این مطلب خواهید خواند. با آرتان بورس تاپ همراه باشید.

لیست پردرآمدترین مشاغل در ترکیه

در برخی مشاغل شما می ‌توانید با همان تخصصی که دارید، بیشترین درآمد را داشته باشید.برای خیلی ها سوال است که چطور می توانند صاحب پردرآمدترین شغل در ترکیه باشند. بازار کار در ترکیه خوب است. اگر صاحب یک کسب و کار خوب در ایران هستید بد نیست بدانید که همان شغل در ایران احتمالا درآمد کمتری را نسبت به ترکیه نصیب تان خواهد کرد. علاوه بر آن هزینه ثبت شرکت در ترکیه اگر یک مشاور خوب داشته باشید که شما را راهنمایی کند بسیار مقرون به صرفه است. در این مورد می ‌توان لیست زیر را جزو پردرآمدترین مشاغل ترکی به حساب آورد.

جراحی، تخصص همیشه پر درآمد!

فرقی نمی‌ کند کجای دنیا هستید، در هرجا که باشید احتمالا جراحی یکی از مشاغل پردرآمد در آن منطقه باشد. ترکیه نیز از این قاعده جدا نیست. بسته به ‌تخصص و جایگاهی که در جراحی دارید، می ‌توانید درآمد مختلفی را داشته باشید. جراحان مغز و اعصاب در ترکیه بهترین درآمد را دارند.

برنامه نویسی، حرفه پردرآمد برای خوداشتغالی

 به هر موسسه کاریابی در ترکیه بروید برنامه نویسی را به عنوان پردرآمدترین شغل در ترکیه به شما معرفی خواهد کرد. به عنوان یک برنامه نویس می ‌توانید در شرکت‌ های مختلف و بزرگ ترکیه پروژه بگیرید و کسب درآمد کنید. برنامه نویسی از آن دست شغل‌ هایی است که نه فقط در ترکیه که در هر کجای دنیا باشید می‌توانید به صورت فریلنسری از آن درآمد کسب کنید.

مدیر مالی، حرفه محبوب رشته‌های اقتصادی

نظارت بر کار و امور مالی شرکت‌ ها یکی از اصلی ترین بخش های هر شرکت است. برای تخصص در این حرفه بایستی در یکی از رشته ‌های اقتصاد، امور مالی، بانکداری یا تجارت تحصیل کرده باشید. تجربه شما در هرکدام از این حرفه ‌ها می تواند برگه برنده تان باشد.

مدیر بازاریابی، رقابتی ترین شغل در دنیای دیجیتال

بازاریابی یکی از اصلی ترین بخش های هر کسب و کاری است. با دیجیتال شدن کسب و کارها و رونق برند سازی در بستر اینترنت، یکی از پر درآمد ترین شغل‌ ها را همین بخش بازاریابی به خود اختصاص داده است. کسب و کارها و شرکت ها در ترکیه معمولا برای این بخش از مسئولان شرکتی، سر کیسه را شل می کنند تا بیشترین بازه را داشته باشند. برای تخصص در این رشته باید دانش آموخته رشته ‌هایی مثل اقتصاد و مدیریت باشید. ضمن اینکه تجربه کاری تان نیز می ‌تواند تاثیر مثبتی بر تایید شما بگذارد.

شغل پر درآمد در ترکیه

خلبانی، باپرستیژترین حرفه در دنیا

شاید کمی غیر معمول به نظر برسد که بخواهید بدون هیچ تخصص و حرفه ‌ای هوس خلبانی و پرواز در آسمان ترکیه را داشته باشید. اما همین حرفه سخت و تخصصی، در حالت عادی و کمترین میزان حقوق یکی از پردرآمدترین مشاغل ترکیه است. یک خلبان نیز به طور متوسط ۵ تا ۶ هزار لیر حقوق دریافت می‌کند.

توسعه نرم افزاری ، شغلی برای تمام فصول!

بله تمام فصول! اگر یک توسعه دهنده نرم افزار باشید احتمالا بدانید چگونه در عرض چند ثانیه راحت ترین کارها پیچیده و پیچیده ترین کارها راحت می شود. برای تخصص در این رشته بایستی در رشته الکترونیک یا کامپیوتر حرفی برای گفتن داشته باشید. در این صورت آرتان بورس تاپ حامی شما برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان در ترکیه خواهد شد.

شغل بیمه، ضمانتی تا آخر عمر

در صورتی که بخواهید در زمینه بیمه به سود بالایی در ترکیه برسید، بایستی یک آژانس یا شرکت بیمه تاسیس کنید تا بتوانید با توانایی بازاریابی خود به حاشیه سود چشمگیری دست پیدا کنید. شرکت های بیمه درمانی خصوصی ترکیه از مشاغل پردرآمد این کشور هستند.

بوفه کوچک از غذاهای خوشمزه

تا اینجا با مشاغلی روبرو بودیم که نیاز به تخصص  و مهارت داشتند. اما نگران نباشید. بوفه و غذا و رستوران از جمله مشاغل پردرآمدی است که در هر کجا از جمله ترکیه که به غذا اهمیت می دهند، همیشه پردرآمد و پرسود بوده است. سالن های غذا، سالن های زیبایی مخصوص خانم ها و باشگاه هایی که فقط مخصوص به خانم ها باشد، نیز می تواند بازدهی خوبی در ترکیه داشته باشد.

متخصص تغذیه! همیشه پولساز!

متخصصان تغذیه با داشتن دانش و تخصص در این زمینه معمولا در بیمارستان ها یا کلینیک های خصوص مشغول به کار هستند. این حرفه از جمله پردرآمدترین مشاغل ترکی محسوب می شود. ضمن اینکه با افزایش چاقی و استقبال افراد از برنامه های رژیمی، این شغل همیشه صدر جدول شغل های درآمدزای ترکیه محسوب می شود.

پردرامدترین شغل ترکیه

پردرآمدترین شغل در ترکیه برای خانم ها

بر خلاف ایران، تفاوتی در بین درآمد مشاغل بین خانم ها و آقایان وجود ندارد. در بین مشاغل در نظر داشته باشید که در برخی از شغل‌ها مانند امور بیمارستانی، معاملات واجد شرایط دولتی یا فعالیت در دفاتر قانونی ترکیه تنها افراد دارای مجوز شهروندی ترکیه امکان کار در این مشاغل را دارند. ضمن اینکه در برخی از مشاغل، شما نیاز به تسلط کامل بر زبان ترکی دارید. بنابراین در صورتی که مسلط به زبان انگلیسی هستید، هر چه سریع تر تسلط تان را بر روی زبان ترکی، بیشتر کنید. از جمله شغل هایی که برای خانم ها درآمد بالایی دارد می توان شغل های زیر را نام برد:

 • پزشک و متخصص جراحی با میانگین درآمد ماهانه ۱۴٫۶۰۰ تا ۴۵٫۲۰۰ هزار لیر در ترکیه
 • قاضی دادگاه با میانگین درآمد ماهانه ۱۲٫۲۰۰ تا ۳۷٫۹۰۰ هزار لیر در ترکیه
 • وکالت با میانگین درآمد ماهانه ۹٫۹۰۰ تا ۳۰٫۷۰۰ هزار لیر در کشور ترکیه
 • مدیر بانک با میانگین درآمد ماهانه ۹٫۳۲۰ تا ۲۸٫۹۰۰ هزار لیر در ترکیه
 • مدیر اجرایی CEO با میانگین درآمد ماهانه ۸٫۷۴۰ تا ۲۷٫۱۰۰ هزار لیر در کشور ترکیه
 • مدیر ارشد مالی CFO با میانگین درآمد ماهانه ۸٫۱۶۰ تا ۲۵٫۳۰۰ هزار لیر در ترکیه
 • ارتودنسی و جراح دندانپزشکی با میانگین درآمد ماهانه ۷٫۸۷۰ تا ۲۴٫۴۰۰ هزار لیر در ترکیه
 • استاد دانشگاه با میانگین درآمد ماهانه ۶٫۹۹۰ تا ۲۱٫۷۰۰ هزار لیر در کشور ترکیه
 • خلبانی با میانگین درآمد ماهانه ۵٫۸۳۰ تا ۱۸٫۱۰۰ هزار لیر در ترکیه
 • مدیر بازاریابی با میانگین درآمد ماهانه ۵٫۲۴۰ تا ۱۶٫۳۰۰ هزار لیر در ترکیه

پردرآمدترین شغل خانگی در ترکیه

بسیاری از مشاغل این روزها به صورت دورکاری است و نیاز به اینترنت و لپتاپ دارد. در صورتی که قصد کار در ترکیه را دارید، می توانید از هر جایی که هستید، مشاغل خانگی زیر را به عنوان منبع درآمد در ترکیه در نظر داشته باشید:

 • شغل های هنری و ساخت زیورآلات
 • آشپزی و خدمات خانه داری
 • خدمات آرایشگاه در خانه
 • مشاغل اینترنتی و دورکاری
 • ترجمه و تایپ
 • ساخت طلا
 • بازاریابی و تحقیق بازار
 • اینفلوئنسر
 • آموزش آنلاین زبان یا تخصص

اصلی که در زمینه پیدا کردن کار در ترکیه و استانبول باید در نظر داشته باشید، تسلط و تبحر شما به زبان انگلیسی و رشته تخصصی خودتان است. برای کار در ترکیه شما به مجوز کاری و شهروندی ترکیه نیاز دارید. مشاغل پردرآمد ترکیه نیاز به تسلط شما در زمینه تخصص  دارد. شما می توانید از طریق موسسه کاریابی آرتان بورس تاپ، کار مورد نظرتان را در ترکیه پیدا کنید و در یکی از بهترین شهرهای ترکیه، به کار مورد علاقه تان مشغول شوید.

برخی مهاجران نیز که قصد کارآفرینی در ترکیه را دارند، برای راه اندازی و ثبت شرکت معمولا نیاز به پروانه کسب دارند که در این زمینه موسسه آرتان بورس تاپ خیال تان را از بابت خدمات ثبت شرکت راحت می کند تا شما عزیزان بتوانید سرمایه گذاری بلند مدت و موثری را در ترکیه داشته باشید.

سوالات متداول:

پر درآمد ترین شغل ها در ترکیه کدامند؟

جراحی , برنامه نویسی , مدیریت مالی , حرفه ی محبوب رشته ی اقتصاد و …. برای مطلع شدن از سایر مشاغل مقاله را مطالعه نمایید.

میزان حقوق حرفه ی خلبانی چقدر است؟

یک خلبان به طور متوسط ۵ تا ۶ هزار لیر حقوق دریافت می‌کند.

از جمله پردر آمد ترین مشاغل برای خانم ها چیست؟

پزشکی، متخصص جراحی با میانگین درآمد ماهانه چهارده هزار و ششصد تا چهل و پنج هزار و دویست لیر در ترکیه , قاضی دادگاه با میانگین درآمد ماهانه دوازده هزار و دویست تا سی و هفت هزار و نهصد لیر در ترکیه و … برای مطلع شدن از سایر مشاغل مقاله را مطالعه نمایید.

پر درآمد ترین مشاغل خانگی در ترکیه چیست؟

شغل های هنری و ساخت زیورآلات , آشپزی و خدمات خانه داری , خدمات آرایشگاه در خانه , مشاغل اینترنتی و دورکاری , ترجمه و تایپ , ساخت طلا , بازاریابی و تحقیق بازار , اینفلوئنسر , آموزش آنلاین زبان یا تخصص.

3 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments