a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

پرستاری در ترکیه

تحصیل پرستاری در ترکیه

مهمترین نکته در مورد تحصیل پرستاری در ترکیه این است که به شما این امکان را می دهد، بعد از فارغ التحصیلی در هر کشوری که دوست دارید، مشغول به کار شوید. در اعزام دانشجو به ترکیه چه چیزی بهتر از دریافت یک مدرک معتبر و آینده ی شغلی تضمین شده می تواند علاقمندان را به هدف خود برساند؟ اما چه تفاوتی میان رشته پرستاری در ترکیه و دیگر کشورها وجود دارد؟ خواندن این مقاله را به تمام کسانی که قصد ادامه تحصیل رشته پرستاری در ترکیه دارند و یا برای مهاجرت کاری می خواهند اقدام کنند، توصیه می کنیم. در ادامه، به تمام مباحث مهم برای تحصیل پرستاری در ترکیه، شرایط بورس پرستاری، شرایط پذیرش و درآمدهای آن خواهیم پرداخت. پس حتما مقاله زیر را با دقت و تا آخر بخوانید.

شرایط تحصیل پرستاری در ترکیه ۲۰۲۰

نزدیک به ۱۷۰ دانشگاه و دانشکده در ترکیه برای تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی وجود دارند. این دانشگاهها، از اعتبار در سطح جهانی برخوردار هستند. برای همین متقاضیان زیادی برای تحصیل دارند. این موضوع رقابت میان دانشجویان را زیاد کرده است. اما باید بدانید که تا چه حد، واجد شرایط تحصیل در ترکیه هستید. نکته ی اول در مورد پذیرش و تحصیل پرستاری در ترکیه این است که باید تعداد پذیرش دانشگاهها را چک کنید. دانشگاهها پذیرش سالانه محدودی دارند. نکته ی دوم، برای تحصیل در دانشگاههای دولتی با زبان تدریس انگلیسی باید آزمون های YOS یا SAT را پاس کنید. این آزمون ها برای هر دانشگاه، زمان برگزاری و نمره قبولی متفاوتی دارد. سوم اینکه، برای دانشگاههای خصوصی نیازی به آزمون های ورودی ندارید و ملاک ورودی بعضی از این دانشگاهها، ریزنمرات شما هستند. از طرفی هزینه های تحصیل پرستاری در دانشگاههای خصوصی ترکیه، بیشتر از دانشگاههای دولتی آن است.

برای تحصیل در رشته پرستاری باید حداقل معدل دیپلم افراد ۱۲، لیسانس ۱۴، فوق لیسانس ۱۵ و برای ادامه در رشته پزشکی حداقل معدل باید ۱۸ باشد. پس افرادی که معدل بیشتری دارند برای پذیرش و بورسیه در رشته پرستاری در ترکیه، شانس قبولی بیشتری دارند.

بورسیه تحصیل پرستاری در ترکیه ۲۰۲۰

خبر خوب برای متقاضیان تحصیل پرستاری در ترکیه ۲۰۲۰ این است که می توانند برای بهره مندی از تحصیلات رایگان، از بورس های دانشگاههای مختلف استفاده کنند. این روزها، دانشگاههای برتر ترکیه ظرفیت های بورسیه ای خود را برای جذب استعدادها و نیروهای برتر کنار گذاشته است. میزان استقبال از فاندهای دولتی برای پرداخت هزینه تحصیل در ترکیه بسیار زیاد است. برای همین، باید شرایط لازم برای بورس شدن را داشته باشید. از نظر سنی، در مقطع کارشناسی باید زیر ۲۵ سال، در مقطع کارشناسی ارشد زیر ۳۴ سال و برای مقطع دکترا هم باید زیر ۳۴ سال باشید. حداقل معدل ها برای واجد شرایط بودن پرستاری در ترکیه ۲۰۲۰ نیز به ترتیب برای مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، ۱۲، ۱۴، ۱۵ و ۱۸ می باشد. برای همین بهتر است رزومه ی خوبی داشته باشید.

داشتن معدل بالا و ریزنمرات مرتبط عالی، مدرک تافل یا آیلتس با نمره ۸۵ و ۷ به بالا، مقاله های چاپ شده در ژورنال معتبر و … برای شما امتیاز محسوب می شود و شانس قبولی شما را بالا می برد. گرفتن بورسیه پرستاری در دانشگاههای دولتی ترکیه، مزیت های زیادی از جمله، تحصیل رایگان، خوابگاه و تغذیه رایگان، کمک هزینه تحصیلی و … را به همراه خواهد داشت. البته تسهیلات بورسیه پرستاری در ترکیه ۲۰۲۰ در هر دانشگاه متفاوت است و توسط خود آنها اعلام می شود. اما کلیت آن مطابق با آنچه است، که گفته شد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

رشته پرستاری در ترکیه

تحصیل پرستاری در ترکیه بعد از پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، از پرطرفدارین رشته های دانشگاهی است. برنامه ی تحصیلی خاصی برای دانشجویان پرستاری در ترکیه وجود دارد که آنها را برای محیط‌ کارهای مختلف آزموده می کند. دوره ی تحصیلی BSN یکی از این دوره ها است که در واقع لیسانس علوم پرستاری است. ۴ سال طول می کشد تا این دوره ی تحصیلی با مباحثی از جمله مراقبت از بیماران در محیط های بالینی، مهارت های آزمایشگاهی و دوره های پرستاری تمام شود. افرادی که این دوره را تمام می کنند، می توانند در دو آزمون ادامه تحصیل پزشکی در ترکیه و پرستاری ثبت شده یا NCLEX-RN شرکت کند. هر پرستاری که در این آزمون از کالج های دانشگاهی ترکیه قبول شود، می تواند برای کار به یکی از مراکز بهداشتی در آمریکا مهاجرت کند.

برای همین است که افراد به چشم سکوی پرتاب نیز به این موقعیت نگاه می کنند. شما با تحصیل پرستاری در ترکیه، یک مدرک بین المللی معتبر در دست دارید، که می توانید در خود ترکیه و یا در کشورهای اروپا و آمریکا مشغول به کار شوید. چه چیزی بهتر از این؟!

هزینه تحصیل پرستاری در ترکیه ۲۰۲۰

دلیل اینکه رنج متفاوتی برای شهریه رشته پرستاری در ترکیه وجود دارد این است که دانشگاهها و سطح خدمات و امکانات آنها متفاوت است. بسته به اینکه در دانشگاه دولتی یا خصوصی مشغول به تدریس شوید، هزینه های متفاوتی پرداخت خواهید کرد. می توان در حالت کلی گفت، که شهریه پرستاری در ترکیه ۲۰۲۰ در دانشگاههای دولتی، ۱۰۰۰ تا ۶۰۰۰ لیر و شهریه دانشگاههای خصوصی از ۴۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار متغیر است. بالاترین سطح هزینه ها برای تحصیل پرستاری در دانشگاه کوچ در ترکیه است که هر ساله ۱۹۵۰۰ دلار دریافت می کند. آزمون ورودی این دانشگاه نیز آزمون SAT است.

بازار کار پرستاری در ترکیه

در حال حاضر، بیش از هر زمان دیگری، ارزش و لزوم نیروی پرستاری برای جوامع مشخص شده است. این مساله بخصوص در ترکیه با کادر درمانی پیشرفته و با به روزترین مباحث علمی جهان، اهمیت دو چندان دارد. افرادی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند، می توانند در بخش خدمات بیمارستان ها و درمانگاهها، در بخش های بیمه درمانی، حقوقی و یا در سازمان های غیرانتفاعی و آموزشی عالی ترکیه، مشغول به کار شوند. شما با تحصیل پرستاری در ترکیه و تمام شدن دوره ی لیسانس چهار ساله ی خود می توانید وارد بازار کار شوید و یا برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام کنید.

در تعدادی از بهترین دانشگاههای ترکیه، مقطع کارشناسی ارشد پرستاری به مدت دو سال ارائه می شود. این برای تمام پرستارانی است که می خواهند دوره های حرفه ای و تخصصی پرستاری را بگذرانند. یکی از مشهورترین برنامه ها، برنامه حرفه ای پرستاری با نام HONS است. افراد با داشتن کارشناسی ارشد می توانند در برآوردن نیازهای تخصصی مراکز درمانی، نیازهای عملیاتی-اورژانسی و … مشغول به کار شوند.

حقوق پرستاری در ترکیه

فردی که تحت عنوان پرستار در ترکیه مشغول به کار می شود، معمولا میانگین حقوق‌اش برابر ۶۳۳۰ لیر در ماه است. رنج حقوق های ماهانه از ۳۱۷۰ لیر (مینیمم حقوق) تا ۹۸۲۰ لیر (ماکزیمم حقوق) متغیر است. البته باید این را بدانید که مقدار این حقوق، به تجربه ی فارغ التحصیلان رشته پرستاری در ترکیه، مهارت های آنان، جنسیت و موقعیت شغلی (شهر مشغول به کار) آنان بستگی دارد. به طور میانگین هر ساعت، حقوق یک پرستار در ترکیه به ۳۸ لیر می رسد.

همانطور که گفته شد، با تجربه ی بیشتر بر حقوق پرستاری در ترکیه افزوده می شود. میزان این افزایش به شرح زیر است:

 • افراد با داشتن سابقه کمتر از دو سال: ۳۸۰۰ لیر
 • افراد با داشتن سابقه بین ۲ تا ۵ سال: (۳۲ درصد افزایش حقوق) ۵۰۳۰ لیر
 • افراد با داشتن سابقه بین ۵ تا ۱۰ سال: (۳۴ درصد افزایش حقوق) ۶۷۳۰ لیر
 • افراد با داشتن سابقه بین ۱۰ تا ۱۵ سال: (۱۹ درصد افزایش حقوق) ۸۰۲۰ لیر
 • افراد با داشتن سابقه ۱۵ تا ۲۰ سال: (۸ درصد افزایش حقوق): ۸۶۵۰ لیر
 • افراد با سابقه ی بیش از ۲۰ سال: (۷ درصد افزایش حقوق) ۹۲۹۰ لیر

کمک پرستاری ترکیه

تحصیل کمک پرستاری در ترکیه

تحصیل پرستاری در ترکیه، در زمره مشاغل پر تقاضاست. بدین معنا که با مدرک پرستاری و کمک پرستاری، هیچگاه بیکار نخواهید نشست. بیشتر اوقات، افراد با مدرک پرستاری در مراکز درمانی و بیمارستان ها مشغول به کار می شوند. اما برخی موسسه ها و سازمان ها مانند بهداری ها، مراکز ترک اعتیاد، خانه سالمندان، کمپ ها و … نیز به پرستارها نیاز دارند. برای همین تمام افرادی که دوره های خاص پرستاری را گذرانده اند می توانند به عنوان پرستار و یا کمک پرستار در مشاغل مرتبط با سلامتی، مشغول به کار شوند.

پرستاری در ترکیهمدرک کمک پرستاری در ترکیه

مدرک لیسانس پرستاری (RBN) و یا مدرک مرتبط با پرستاری (AND) برای شروع به کار الزامی است. برای همین بسیاری از افراد با مدرک کمک پرستاری، می توانند در مراکز درمانی و در کنار دیگر پرستاران مشغول به کار شوند. این افراد با تجربه ی پایین تر و درجه ی مدرک کمتر، از حقوق کمتری نسبت به پرستاران برخوردارند. اما با کسب تجربه و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، می توانند پایه حقوق کاری خود را افزایش دهند. اگر مدرک کمک پرستاری دارید و می خواهید در ترکیه مشغول به کار شوید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • رنج سنی میان ۲۵ تا ۴۵
 • سابقه در شغل پرستاری حداقل به میزان ۶ ماه
 • تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی
 • ارائه ویزای کاری
 • ارائه ی درخواست نامه و مدارک مربوطه

نکته مهم: در برخی موارد، یک آزمون از افراد متقاضی برای کار گرفته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل پرستاری در ترکیه ۲۰۲۰ میتوانید همین الان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

سوالات متداول رشته پرستاری در ترکیه

بهترین دانشگاه های ترکیه برای رشته پرستاری کدام ها هستند؟

دانشگاه ساکاریا، دانشگاه استانبول، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه اگه، دانشگاه قاضی، دانشگاه آکدنیز، دانشگاه آنکارا به ترتیب بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته پرستاری هستند.

شهریه دانشگاه های ترکیه برای رشته پرستاری چقدر می باشد؟

شهریه دانشگاه ها های دولتی برای پرستاری از ۱۰۰۰ لیر تا ۱۵۰۰۰ لیر می باشد. این شهریه در دانشگاه های خصوصی بسیرا بیشتر بوده و از ۴۰۰۰ دلار تا ۱۲۰۰۰ دلار می تواند باشد. دانشگاه های خصوصی برای اکثریت دانشجویان خود بورسیه های مختلفی را در نظر می گیرند.

آیا می توان در رشته پرستاری دانشگاه های ترکیه بورسیه فول فاند شد؟

برای بورسیه فول فاند در ترکیه می توانید در زمان مقرر آن (بهمن ماه) برای بورسیه شدن در این رشته اقدام نمایید. شما می توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه فول فاند شوید.

1 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
35 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مریم
مریم
8 ماه ها قبل

من فوق دیپلم حسابداری دارم و ۳۴ ساله هستم . تصمیم دارم در ترکیه در رشته ی پرستاری ادامه تحصیل بدهم . میخواستم بدونم برای فردی با شرایط من روند کار چطوره از کجا باید شروع کنه ارزانترین شکل ممکن روی چه هزینه ای میتونه باشه در حالی که مدرک تحصیلی اعتبار هوبی هم داشته باشه؟و آیا شروع این کار نیاز به دیپلم خاصی داره آیا باید از کالج شروع کرد ؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  مریم
8 ماه ها قبل

با سلام
شما میتوانید از طریق ثبت نام در دانشگاههای خصوصی ذر این رشته شروع به تحصیل کنید، بخاطر شرایط سنی متاسفانه امکان گرفتن بورسیه و یا قبولی در آزمون های کشور ترکیه کم است، شما میتوانید در دانشگاه هایی که هزینه ی تحصیل پایین تری دارند ثبت نام کنید و با گرفتن نمره ی بالا در سال های بعد شامل بورسیه ۲۵ تا ۷۵ درصدر شوید

Amir
Amir
7 ماه ها قبل

باسلام من دیپلم ریاضی دارم می خوام پرستاری تو ترکیه بخونم
اگه اقدام کنم برام از نظام وظیفه که مشکلی پیش نمیاد؟
بعدم می خوام بدونم هزینه های اخذپذیرش وشهریه تحصیل تقریبا چقدر درمیاد؟
ممنونم

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  Amir
6 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
اگر هنوز مشمول نشده باشید با قرار دادن وثیقه میتونید از کشور خارج بشید و بهتره برای اطلاعات بیشتر به پلیس +۱۰ مراجعه کنید
برای دریافت اطلاعات تکمیلی با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و با مشاوران ما در ارتباط باشید

امیررضا ساموردی
امیررضا ساموردی
6 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر من تازه میخوام سال دوازدهم رو تموم کنم و قراره دیپلم بگیرم میخواستم بدونم برای قبولی دانشگاه های ترکیه هم با کنکور داد؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  امیررضا ساموردی
6 ماه ها قبل

با سلام و درود
برای قبول شدن در دانشگاه های ترکیه باید در آزمون های Yos و یا SAT شرکت کنید
دانشگاهی که انتخاب میکنید بستگی به آزمونی هست که شرکت میکنید بعضی دانشگاه ها آزمون YOS را قبول دارند و بعضی SAT و بیشتر دانشگاه ها نیز هر دو آزمون را قبول دارند

امیر
امیر
6 ماه ها قبل

سلام من پشت کنکورم ۲۰ سالمه ، میخوام تو رشته پرستاری بورسیه بشم تو ترکیه یا آزمون ورودی بدم ، چطور میشه شرایطش برا من چطوره لطفا راهنماییم کنین

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  امیر
6 ماه ها قبل

با سلام و درود
برای بورسیه شدن شما نیازی به هیچ آژمونی ندارید
فقط مدارک خود را ارسال میکنید
و منتظر تاییدیه ترکیه بورسلاری شوید
مهم ترین عوامل برای تایید شدن
رزومه معدل انگیزه نامه و این موارد هم بستگی به رشته انتخابی شما نیز دارد
برای مثال شما باید برای قبولی در رشته پزشکی
از رزومه بسیار عالی و معدل بالای ۱۹٫۸۰ برخوردار باشید

علی
علی
4 ماه ها قبل

سلام
برای گرفتن بورسیه پرستاری آیا باید آزمون بدیم؟
و اینکه جز مشاغل ممنوعه هس اگه تابعیت ترکیه بگیرم میتونم مشغول به کار بشم؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  علی
4 ماه ها قبل

با سلام و درود خیر دوست عزیز پرستاری جزو رشته های ممنوعه نیست
برای بروسی شما نباید آزمون بدید
بلکه فقط باید مدارک خودتون و رزومتون رو وارد وب سایت تورکیه بورسلاری بکید و منتظر بمانید تا پاسخ نهایی ارسال بشه

علیرضا
علیرضا
4 ماه ها قبل

سلام من معدل نسبتا خوبی دارم اما رزومه ام ضعیفه شما میتونید در این امر منو یه راهنمایی بکنید

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  علیرضا
4 ماه ها قبل

با سلام و درود
بله ما میتوانم رزومه شما را به درستی تکمیل کنیم برای بورسیه تحصیلی اما متاسفانه زمان ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه سال ۲۰۲۱نیز به پایان رسیده است

AZ
AZ
4 ماه ها قبل

سلام من ۲۲ سالمه با لیساس پرستاری با معدل ۱۸ معدل دهمم ۱۹٫۶۱ و معدل یازدهمم۱۹٫۸۰ و معدل دیپلمم ۱۹بود مدرک زبان انگلیسی و تومر هم دارم ایا میتونم سال بعد برای بورسیه پزشکی ترکیه ثبت نام کنم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  AZ
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، مدارک و معدل خوبی برای بورسیه گرفتن دارید سن شما ممکن است کمی شانس شما رو کمتر از بقیه کند.

نازنین
نازنین
3 ماه ها قبل

سلام
درسته که میگن در طول تحصیل در مقطع ارشد و دکترای پرستاری در ترکیه اجازه کار در بیمارستان رو نداریم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نازنین
3 ماه ها قبل

سلام خانم مومنی، پرستاری مقطع دکترا ندارد، و اینکه بله درسته اجازه‌ی کار در بیمارستان در طول تحصیل را ندارید.

مبینا
مبینا
3 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخیر
منظور از معدل ، معدل دیپلم هست یا کتبی نهایی ؟
و اینکه مدرک پرستاری ترکیه مورد تایید ایران هست ؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  مبینا
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما هم بخیر، معدل کل دیپلم مهم است اما اگر پیش‌دانشگاهی رو پاس کرده باشید معدل پیش هم مهم است. در مورد مدرک پرستاری، بستگی به این دارد که در کدام دانشگاه شما تحصیل کنید بعضی از دانشگاه‌ها مورد تایید هستند و بعضی خیر در نتیجه به رشته‌ای که در ان تحصیل می‌کنید ارتباطی ندارد.

آیدا
آیدا
3 ماه ها قبل

سلام من دیپلم تجربی دارم و ۲۰ سالم با معدل ۱۹.۵ و الان ترم ۲ زیست شناسی سلولی مولکولیم ولی می خوام پرستاری بخونم برای تحصیل در رشته پرستاری ترکبه می تونم اقدام کنم و اینکه باید رشته دانشگاهیمو ول کنم ؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  آیدا
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، شما می‌تونید با مدرک دیپلمتون با توجه به اینکه معدل خوبی هم دارید اقدام کنید، اما از مقطع کارشناسی باید شروع کنید،تحصیلات تکمیلی در ترکیه باید در ادامه‌ی رشته‌ی خودتون و یا گرایشی از رشته‌ی خودتون باشه.

هلن
هلن
2 ماه ها قبل

سلام برای بورسیه پرستاری ترکیه چه زمانی باید اقدام کنیم ؟ بورسیه های سال ۲۰۲۲ از کی شروع میشه ؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  هلن
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر. زمان ثبت نام بورسیه فول فاند ترکیه دی ماه است.

هلن
هلن
2 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر بورسیه سال ۲۰۲۲ از کی شروع میشه ؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  هلن
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر. از دی ماه

سحر
سحر
2 ماه ها قبل

سلام
منظور از معدل بالای ۱۸ برای گرفتن بورسیه در رشته پرشکی معدل کلاس دوازدهم به تنهایی مورد نظر است یا معدل هر سه سال دبیرستان باید بالای ۱۸ باشد؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  سحر
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر، معدل دیپلم مدنظر است نه ۳سال دبیرستان.

مینا
مینا
2 ماه ها قبل

سلام ببخشید وقتی ما در کشور ترکیه بورسیه میشیم باری کارشناسی ارشد کتاب هامون به چه زبانی هستش ؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  مینا
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر،بسته به انتخاب دانشگاه و زبانی که مدنظرتان است مشخص میشود.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  مینا
1 ماه قبل

سلام دوست عزیز بستگی به دانشگاهی داره که قبول میشین که رشته تون رو به چه زبانی ارایه میدن ولی بیشتر دانشگاه ها به زبان ترک هستن

الناز
الناز
27 روزها قبل

سلام وقت بخیر. من در ایران رشته کارشناسی هوشبری خوندم. میخواستم بدونم اگ بخوام توی ترکیه پرستاری بخونم میتونم یه سری دروس رو معادل سازی کنم و تعداد سالهای تحصیلم کم بشه یا نه؟ ممنون

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  الناز
26 روزها قبل

سلام وقت بخیر. در صورتیکه در دانشگاه های دولتی تحصیل کرده باشید برخی از واحد های شما تطبیق داده می شود.

سید محسن ابراهیم صلبیان
سید محسن ابراهیم صلبیان
26 روزها قبل

سلام خسته نباشین کسی که در ترکیه در یک دانشگاه غیر تایید وزارت بهداشت ایران مدرک پرستاریشو بگیره راهی داره ک بتونه برگرده ایران کار کنه؟ حالا با معادل سازی یا امتحان؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  سید محسن ابراهیم صلبیان
25 روزها قبل

سلام آقای صلبیان وقت بخیر. بله می توانید با شرکت در آزمون معادل سازی مدرک خود را قابل تائید کرده و مشغول به کار شوید.

Naslihan
Naslihan
4 روزها قبل

سلام
ببخشید من الان یازدهم هستم میخوام برم دوازدهم
باید دوازدهم و تموم کنم که بتونم برم ترکیه یا نه؟؟
برای رفتن شرکت در کنکور الزامیه؟؟
چه شرایطی داره برای رفتن من؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  Naslihan
1 روز قبل

سلام وقت بخیر. بله برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه باید تا پایه دوازدهم را گذرانده باشید.