logo
راهنمای نوشتن پروپوزال بورسیه ترکیه

پروپوزال بورسیه ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

Propose که همان طرح تحقیقاتی خودمان است، برای اپلای و یا گرفتن بورسیه مورد استفاده قرار می گیرد معمولا پروژه ای را دانشجو برای پروپوزال بورسیه ترکیه انتخاب می کند که به تخصص وی نیز مرتبط باشد.معمولا دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا تحصیل می کنند از پروپوزال استفاده می کنند.

ریسرچ پروپوزال بورسیه ترکیه

پروپوزال بورسیه ترکیه را چندان کار سختی در نظر نگیرید. ریسرچ پروپوزال (research proposal ) یک طرح تحقیقاتی است. معمولا این طرح را برای اپلای و یا بورسیه مورد استفاده قرار می دهند. مقاطع تحصیلات تکمیلی برای ارائه بورسیه به ریسرچ پروپوزال نیاز دارند.

هرچه قدر طرح تحقیقاتی شما قوی تر باشد، صددرصد گرفتن بورسیه برای شما به مراتب آسان تر است.  توجه داشته باشید که موضوع طرح تحقیقاتی خود جزء مواردی است که جای بحث دارد. همیشه موضوعی می تواند نتیجه دهد که شما حداکثر اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید.طی کردن مراحل تحقیقاتی اگر با علاقه شما همراه باشد صددرصد باعث می شود تا در مسیر تحقیق بی حوصله نشوید و بتوانید با کمک اساتید با تجربه بهترین تحقیق را ارائه دهید.

برای دانستن شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه کلیک کنید

پروپوزال نویسی برای بورسیه ترکیه

چگونه پروپوزال بورسیه ترکیه را بنویسیم؟

برای شروع پروپوزال بورسیه ترکیه سعی کنید در ابتدا هدف خود را مشخص کنید و سپس فعالیت نوشتن خود را آغاز کنید. سعی کنید در این طرح تحقیقاتی از آمار و داده های مطمئن علمی نیز استفاده کنید. اگر از اصطلاحات سخت و سنگین و البته پیچیده استفاده کنید علاوه بر سخت شدن فرایند نوشتن برای شما صددرصد خواننده نمی تواند موضوع طرح شما را به درستی درک کند. برای نوشتن پروپوزال بورسیه ترکیه بهتر است تخصص خود را به رخ بکشید تا این گونه مسئول مربوطه متوجه شود که چرا شما این موضوع را انتخاب کرده اید. به منابع و هزینه هایی که متحمل شده اید برای پروژه در طرح تحقیقاتی خود به خوبی و به صورت واضح باید اشاره کنید.

دقت و تمرکز شما هنگام نوشتن پروپوزال نکته بسیار مهمی است که نباید آن را نادیده بگیرید. مشکل را پیدا، راه حل را بررسی و سپس برنامه را برای حل مشکل مورد بررسی قرار می دهید. برای نوشتن طرح تحقیقاتی باید به موارد زیر دقت کنید که شامل:

 1. مقدمه اولین گزینه برای شروع نوشته است.
 2. سپس بیان مسئله را باید با زیر مجموعه های زیر در نظر بگیرید که شامل:
  • پرسش اصلی
  • بیان مسئله
  • مروری بر نحوه اجرا پروژه مورد نظر
  • بررسی روش های جمع آوری اطلاعات
  • هزینه های پروژه

توجه داشته باشید که برای نوشتن پروپوزال چنانچه خود به تنهایی اقدام نکنید، صددرصد بازدهی نتیجه بخش تری را می توانید در پایان کار مشاهده کنید. متأسفانه برخی از افراد به این موضوع توجهی ندارند و دچار مشکل می شوند و نکته تأسف برانگیز تر این است که علاوه بر اتلاف هزینه برای پروژه زمان ارزشمندی که در اختیار داشته اند را از دست داده اند.

با توجه به وجود هلدینگ و مجموعه های معتبری هم چون آرتان بورس تاپ دیگر توجیهی پذیرفته نیست که به واسطه آن داوطلبان بخواهند بدون اندیشیدن به نتیجه کار وارد عمل شوند حتی شما می توانید ضمن تماس با این مجموعه از مشاورین با تجربه و کاربلد ما بخواهید که با ارائه الگو و یا معرفی افراد ماهر در این زمینه در کم ترین زمان خاص ترین پروژه را با شما به ثمر برسانند.

نوشتن پروپوزال بورسیه ترکیه به این دلیل که بابت اخذ بورسیه است از اهمیت بالاتری حتی نسبت به اپلای برخوردار است. بدین ترتیب پیشنهاد ما این است که زیر نظر فردی متخصص پروژه را ادامه و به اتمام برسانید. ترکیه از جمله کشور هایی است که به تلاش و استعداد داوطلبان تحصیل در این کشور بسیار بهاء می دهد و به همین دلیل بهتر است از راهکار های درست و منطقی برای نوشتن این طرح تحقیقاتی فوق العاده حساس استفاده کنید.

نکات پروپوزال بورسیه ترکیه

قوانین نوشتن پروپوزال بورسیه ترکیه

به روز بودن منابع برای پروپوزال بورسیه ترکیه یک نکته مهم و بسیار کلیدی محسوب می شود که باید به یاد داشته باشید تا این گونه قادر باشید رتبه و اعتبار طرح تحقیقاتی خود را بالا ببرید.از افرادی استفاده کنید که به صورت تخصصی و حرفه ای به توانند به شما کمک کنند.

اگر برنامه ریزی نداشته باشید صددرصد نمی توانید به صورت صحیح از عهده هزینه های پروژه خود بر بیایید.اهمیت این نکته باعث می شود تا شما با کمبود بودجه در میانه راه مواجه نشوید و پروژه شما به مشکل بر بخورد، بحث بودجه همیشه جزء بحث های بسیار کلیدی و البته مهم شمرده می شود که نباید آن را به هیچ عنوان نادیده گرفت و مشاورین مجموعه ارتان بورس تاپ با ارائه یک برنامه ریزی و برآورد دقیق بابت بحث هزینه شما را از دغدغه کمبود بودجه دور می کنند.

یکی دیگر از نکات کلیدی رعایت نکات نگارشی است، به این علت که عدم رعایت نکات نگارشی باعث می شود تا با مشکلات و غلط های املایی زیادی رو به رو شوید و بهتر است از یاد نبرید که گرامر صحیح به کیفیت هرچه بیشتر نوشتن شما کمک می کند. کمک گرفتن از یک  آماریست حرفه ای می تواند به نفع شما باشد. متاسفانه برخی به این موضوع توجهی ندارند که سرقت ادبی تا چه حد می تواند دردسر ساز باشد. سعی کنید به هیچ عنوان به این نکات بی توجه نباشید. هردانشگاهی یک فرمت خاص را در سایت خود مشخص می کند که نباید به آن بی توجه باشید و این فرمت می تواند برای جلب نظر مسئولین مربوطه بسیار موثر باشد.

تمامی این نکات شاید به خاطر سهل انگاری داوطلبان که پروژه را در دست دارند و یا هر دلیلی دیگری نادیده گرفته شود اما اگر تحت نظر مجموعه آرتان بورس تاپ به نوشتن طرح تحقیقاتی خود در این زمینه بپردازید، صددرصد کوچک ترین نکته ای با هر نوع نتیجه از نگاه تیزبین کارشناسان ما دور نمی ماند.

نمونه پروپوزال بورسیه ترکیه

قبل از شروع پروپوزال بورسیه ترکیه بهتر است ایده خود را انتخاب کنید. طرح یک ایده مناسب صددرصد می تواند بسیار منسجم تر پروژه شما را هدایت کند. برخی ممکن است برای انجام این طرح تحقیقاتی دچار مشکل شوند که به هر حال چاره ای ندارید جزء این که از نمونه های متفاوت ریسرچ پروپوزال بورسیه کمک بگیرید و به عنوان الگو از آن ها استفاده کنید.

کار هوشمندانه ای است که شما به توانید از افراد حرفه ای، باتجربه و ماهر استفاده کنید تا پروژه خود را به صورت اصولی ادامه دهید. اما ما به شما نیز توصیه می کنیم تا فایل نمونه ای که به آن اشاره شده است را دانلود کرده و این چنین به نوشتن طرح تحقیقاتی خود بپردازید.

جمع بندی

ما در این مقاله هر آن چه که در مورد پروپوزال بورسیه ترکیه لازم بود را برای شما شرح دادیم. بسیاری از داوطلبان تحصیل در ترکیه که به هلدینگ آرتان بورس تاپ برای فراهم نمودن مقدمات اعزام خود مراجعه می کنند بابت اخذ بورسیه استرس و اضطراب فراوانی دارند، در صورتی که هدف مجموعه ای هم چون آرتان بورس تاپ ساده سازی و آسان کردن مراحل اعزام به ترمیه جهت تحصیل و هم چنین گرفته بورسیه های فوق العاده تحصیلی است. تنها شما باید به مشاورین و کارشناسان این مجموعه اعتماد کنید که به توانید در کم ترین زمان ممکن با کم ترین هزینه بورسیه ای قابل توجه را به دست آورید.

شماره تلفن های مجموعه به صورت شبانه روزی آماده پاسخ گویی به سؤالات شما بزرگواران است. حتی اگر به عنوان والدین بابت اخذ بورسیه فرزند خود با نگرانی هایی رو به رو هستید با مراجعه به این مجموعه که سابقه طولانی دارد، ما این اطمینان را می دهیم که بدون دغدغه بهترین بورسیه را فرزند شما می تواند در زمان تحصیل خود مورد استفاده قرار دهد.

نویسنده آرتان بورس تاپ

Telegram WhatsApp Twitter

8 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام وقت بخیر؛
   تعداد صفحات خیلی مهم نیست،اما سعی کنید توضیحات غیر ضروری رو حدف کنید.

 • معلومات خوبی بود اما وقتی پیام‌میکذارم در واتساپ هیچ‌کس‌جواب‌نمی‌دهد من به یک‌ مشاور نیازدارم‌

  • سلام دوست عزیز؛
   ممنون از توجه شما،
   لطف کنید شماره تماستون رو ارسال کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • معلومات خوبی بود اما وقتی پیام‌میکذارم در واتساپ هیچ‌کس‌جواب‌نمی‌دهد من به یک‌ مشاور نیازدارم‌

  • سلام و عرض ادب؛
   ممنون از توجه شما،
   لطف کنید شماره تماستون رو ارسال کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=7715
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما