وبلاگ

پزشکی بدون کنکور ترکیه

پزشکی بدون آزمون ترکیه

پزشکی بدون کنکور ترکیه شاید یکی از دغدغه های فکری بیشتر افرادی باشد که می خواهند در رشته پزشکی تحصیل نمایند. اما به دلیل رقابت بسیار بالای این حوزه تاکنون نتواسته اند موفق به این کار شوند. در این مقاله ما قصد داریم روشی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می توانید در رشته پزشکی آن هم بدون هیچگونه آزمون و کنکوری شرکت نمایید.

تحصیل در رشته پزشکی و پوشیدن لباس سفید پزشکان یکی از آرزوهای بزرگ بیشتر دانش آموزان است و پزشکی بدون کنکور ترکیه می تواند یکی از بهترین انتخاب های آنان باشد. از آنجا که پزشکان در جامعه از جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردارند و همچنین درآمد قابل توجهی دارند باعث شده است تا این رشته به یکی از رشته های رویایی بسیاری از هموطنان ما تبدیل شود. به خاطر همین است که پزشکی بدون کنکور در ترکیه به یکی از دغدغه های دانش آموزان تبدیل شده است، چون به خوبی می دانید برای اینکه بتوانید در رشته پزشکی تحصیل نمایید باید بتوانید در کنکور سراسری امتیاز قابل قبولی را کسب نمایید که با توجه به تعداد شرکت کنندگان کاری بسیار دشوار می باشد. قبل از هر چیز بیایید بررسی کنیم که آیا در ایران شما توانایی انجام این کار را خواهید داشت که بدون دادن هیچگونه آزمونی در رشته پزشکی پذیرش بگیرید یا خیر.

ثبت نام پزشکی بدون کنکور در ترکیه

برای خیلی از افراد این سوال پیش می آید که آیا بدون کنکور سراسری می توانم در این رشته تحصیل کنم؟ در جواب این سوال باید بگوییم خیر! این امکان برای افرادی که قصد دارند در ایران آن هم بدون آزمون در رشته پزشکی تحصیل نمایند به هیچ وجه امکان پذیر نیست. پس نگذارید افراد فریب کار با دادن وعده های دروغین شما را فریب دهند و مبالغ سنگینی از شما دریافت کنند. متاسفانه مشاهده شده که برخی از افراد با مطرح کردن قبولی پزشکی بدون کنکور در ایران سعی دارند، مردم را فریب داده و از این راه برای خود کسب درآمد کنند. پس توصیه آرتان بورس تاپ با چندین سال سابقه درخشان در زمینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه این است که به هیچ وجه به این افراد اعتماد نکنید. برای ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشگاه های ترکیه مدارک زیادی لازم نیست و فقط کافیست مدارک زیر را آماده کنید:

 1. پاسپورت
 2. کارنامه دیپلم
 3. کارنامه پیش دانشگاهی

اما پس از این که دانشگاه پذیرش شما را پذیرفت مدارک دیگری برای ثبت نام در دانشگاه نیاز است. این مدارک عبارتند از:

 1. ارائه اصل مدارک هویتی
 2. اصل مدارک تحصیلی دیپلم و ریز نمرات به صورت ترجمه شده به ترکی
 3. اصل مدرک پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده به ترکی
 4. ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا (TÖMER) ترکیه

پذیرش پزشکی بدون کنکور ترکیه

اگر قصد دارید که حتما در رشته پزشکی تحصیل نمایید، پیشنهاد ما به شما این است که پزشکی بدون کنکور ترکیه و دانشگاه های دولتی آن را هدف قرار دهید. دپارتمان آرتان بورس تاپ به عنوان تنها نماینده ایران برای پذیرش دانشجوی پزشکی بدون کنکور در ترکیه توانسته است با 7 دانشگاه دولتی و بیشتر دانشگاه های خصوصی ترکیه قرارداد ببندد. از همین رو شما می توانید بدون دادن کنکور تجربی، در کشور ترکیه و آن هم نه فقط در دانشگاه های خصوصی بلکه در دانشگاه های دولتی و مورد تایید وزرات علوم و بهداشت مشغول به تحصیل شوید.

پزشکی بدون کنکور در ترکیه

پذیرش پزشکی بدون آزمون ترکیه بطور مستقیم

نوع دیگری که می توانید با استفاده از آن در دانشگاه های دولتی ترکیه پزشکی بدون کنکور و آزمون داشته باشید این است که از طریق پذیرش مستقیم اقدام نمایید. دپارتمان آرتان بورس تاپ توانسته است با دانشگاه های دولتی نظیر : آتاتورک، حاجت تپه، جراح پاشا و … قرارداد مستقیم ببندد. ما این توانایی را داریم که شما را بدون دادن هیچگونه آزمونی در این دانشگاه ها برای رشته پزشکی ثبت نام نماییم. اگر به دنبال پذیرش پزشکی بدون آزمون ترکیه هستید و دانشگاه های معتبر جهانی و مورد تایید وزارت علوم و بهداشت را هدف قرار داده اید، با متخصصان و مشاوران آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

پذیرش پزشکی بدون کنکور ترکیه با آزمون SAT

تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه با آزمون sat این کمک را به شما خواهد کرد که اگر نمره قابل قبولی کسب نمایید بتوانید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرید. با توجه به نتایج قبولی دپارتمان آرتان بورس تاپ و گرفتن نتایج فوق العاده دانش آموزان ما، می توانیم با قاطعیت بگوییم کسانی که در دوره های ویژه آزمون اس ای تی آرتان بورس تاپ شرکت نمایند می توانند در این آزمون نمره بالایی را کسب نمایند.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آزمون sat

هزینه پزشکی بدون کنکور ترکیه 2021

هزینه تحصیل رشته پزشکی در ترکیه کاملا به نوع دانشگاه ( دولتی یا خصوصی ) انتخابی شما بستگی دارد. دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل به مراتب پایین تری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند. دانشگاه های خصوصی به دلیل این که از دولت کمک هزینه ای دریافت نمی کنند شهریه های بالاتری دارند. دپارتمان آرتان بورس تاپ به دلیل قرارداد های مستقیمی که با دانشگاه ها دارد می تواند پذیرش های شما را با بورسیه های تحصیلی  مختلفی از دانشگاه ها اخذ نماید. در این نوع بورسیه شما فقط درصد مشخصی از شهریه را پرداخت خواهید کرد. البته به این نکته باید اشاره کرد که شهریه های دانشگاه های خصوصی با یکدیگر متفاوت است. این مورد در دانشگاه های دولتی نیز به همین صورت می باشد.

دانشگاه های پزشکی بدون کنکور ترکیه

اکثر دانشگاه های ترکیه از سطح بسیار بالای علمی برای تحصیل و تحقیق برخوردارند. در ادامه به 5 دانشگاه برتر ترکیه که می شود بدون شرکت در آزمون ورودی در آن ها قبول شد اشاره کرده ایم. لازم به ذکر است که دانشگاه های اشاره شده از رنکینگ های جهانی بالایی برخوردار هستند، برای مثال دانشگاه کوچ بهترین دانشگاه برای گرفتن پذیرش پزشکی بدون کنکور ترکیه است.

 • دانشگاه کوچ: دانشگاه کوچ یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال 1993 در شهر استانبول تاسیس شد. این دانشگاه در رنکینگ جهانی QS رتبه 451 جهان را به خود اختصاص داده است. و به عنوان بهترین دانشگاه ترکیه شناخته می شود. زبان تحصیلی این دانشگاه انگلیسی می باشد. شهریه سالانه برای تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه کوچ نسبتا بالا می باشد.
 • دانشگاه کاتب چلپی: دانشگاه کاتب چلبی یکی از دانشگاه های تازه تاسیس و پیشرفته کشور ترکیه می باشد که در شهر زیبا و ساحلی ازمیر قرار دارد. دانشگاه کاتب چلبی در سال های اخیر توانسته است افتخارات بسیاری را به دست آورد و مورد قبول کشور های سرتاسر دنیا  قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 2010 تاسیس شده و دولتی می باشد.
 • دانشگاه سلیمان دمیرل: دانشگاه سلیمان دمیرل یکی از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد که سال 1992 در شهر اسپارتا تاسیس شد. این دانشگاه بسیار پژوهش محور می باشد و از مراکز تعصیصاتی بسیاری بهره می برد. هدف دانشگاه سلیمان دمیرل تبدیل به بهترین موسسه پژوهش محور اروپا می باشد.
 • دانشگاه مدیپل: دانشگاه مدیپل یکی از دانشگاه های خصوصی و پیشرفته ترکیه است که در سال 2009 توسط بنیاد بهداشت و آموزش در شهر استانبول تاسیس شد. امکاناتی که این دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد بسیار کامل و با متد روز جهانی می باشد. شهریه های رشته پزشکی و دندان پزشکی این دانشگاه نیز به دلیل خصوصی بودن دانشگاه نسبتا بالا می باشد.
 • دانشگاه باهچه شهیر: دانشگاه باهچه شهیر یکی از دانشگاه های برجسته و مدرن ترکیه است که توسط موسسه آموزشی باغچه شهیر در سال 1998 در شهر استانبول تاسیس شد. دانشکده های این دانشگاه در بهترین مناطق استانبول (بشیکتاش، گالاتا و گوزتپه) قرار دارند.

قبولی تضمینی پزشکی بدون آزمون ترکیه

زمانی که هر فرد یا دپارتمان و مجموعه ای مدعی کاری باشد باید بتواند ادعای خود را با دلایل کاملا مشخص به دیگران اثبات نماید. ما نیز به این مسئله به خوبی واقف هستیم و اگر ادعایی مبنی بر پذیرش پزشکی بدون آزمون ترکیه کرده ایم با توجه به نتایج درخشان این سالهای ماست.

این ها تنها بخشی از نتایجی هستند که دانش آموزان ما توانسته اند در آزمون sat کسب کنند؛ این بدان معناست که به راحتی می توانید پزشکی بدون کنکور ترکیه را در دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کنید. اما در این مقاله صرفا هدف ما این است که بگوییم شما عزیزان می توانید بدون دادن هیچ آزمونی به راحتی پذیرش دانشگاه های ترکیه را بدست آورید. پس قبل از هرچیز بهتر است با مشاوران ما در تماس باشید تا بهترین راهنمایی های لازم را پیرامون پذیرش پزشکی بدون آزمون در ترکیه به شما عزیزان داشته باشند.

سوالات خود را از ما بپرسید

سوالات متداول پزشکی بدون کنکور در ترکیه

34 Comments

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام خسته نباشید. من بیست سالمه و معدل دیپلم تجربیم 17/15هست. میخواستم بدونم آیا میتونم و شرایطش رو دارم که به صورت بدون آزمون در دانشگاه های دولتی ترکیه شانس قبولی داشته باشم؟

 • سلام وقت بخیر پسر من دانشجوی ترم 6 مهندسی صنایع غذایی دولتی ایرانه میخواستم ببینم با معدل دیپلم بالا میتونه در دانشگاه مورد تایید ایران رشته دندانپزشکی یا پزشکی بخونه یا خیر

 • با سلام و خسته نباشید
  من ۳۵ سالمه و فوق دیپلم کامپیوتر دارم میخواستم در ترکیه رشته پزشکی یا دندانپزشکی بدون آزمون انتخاب کنم با توجه به شرایط من آیا امکانش هست یا خیر؟
  دانشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت باشه

  • سلام خانم سیار رضوان عزیز وقت بخیر. دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت شرط سنی دارند. در صورت تمایل می توانیم برای دانشگاه های خصوصی غیر تائید اقدام کنیم برای شما.

 • سلام خسته نباشید.من بیست سال دارم و دیپلم تجربی رو با 19 گرفتم . می خواستم بدونم می شه بدون ازمون در دانشگاه های دولتی ترکیه پزشکی قبول شد؟و اینکه اگر میشه از کجا و چطور باید اقدام کنیم؟

  • سلام خانم عسگری سلامت باشید، بله شرایط و معدل خوبی دارید، با دپارتمان تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را بهتر راهنمایی کنند.

  • سلام وقت شما هم بخیر، بله امکانش هست، همکاران ما در مجموعه‌ی ارتان بورس تاپ شما را راهنمایی می‌کنند، با ما در تماس باشید.

 • من ۳۰ ساله و کارشناسی رادیولوژی دارم و معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم ۱۸ و ۱۶/۵ بوده
  ایا برای پزشکی بدون ازمون دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت میتونم اقدام کنم؟

  • سلام خانم مروتی. نظام آموزشی و دانشگاه‌های ترکیه کلا بر روی سن حساس هستند و بیشتر تلاش می کنند تا افرادی با سن کم جذب دانشگاه‌های خود کنند. شما شاید برای دانشگاه های غیر تائید شانس داشته باشید اما برای دانشگاه های تائید متاسفانه شانسی برای قبول شدن ندارید. البته شاید بتوان در دانشگاه‌های خصوصی مورد تائید خصوصی شما پذیرش بگیرید بهتر است از مشاوران ما راهنمایی بگیرید .

 • سلام من ارشد عمران میخونم و۲۵ سالمه میتونم برای پزشکی اقدام کنم؟ و از امتیاز ارشدم استفاده کنم یا تاثیری نداره و فقط نمرات دیپلم بررسی میشه ؟

  • سلام وقت شما بخیر، شما میتونید برای پزشکی اقدام کنید اما تحصیلات تکمیلی در ترکیه به این صورت است که شما باید یا در رشته‌ی خودتون ادامه‌ی تحصیل بدید و یا گرایشی از رشته‌ی خودتون ، اگر نه مایل به ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی پزشکی هستید باید از مقطع کارشناسی شروع کنید. برای شروع باید ازمون ورودی دانشگاه منتخبتون را بدهید که در هرصورت معدل یکی از شروط است.

  • سلام وقت شما هم بخیر، شهریه‌ی دانشگاه هیچ ارتباطی با پذیرش با ازمون و بدون ازمون ندارد، شهریه‌ها متغیر است، مثلا هزینه‌ی پزشکی دانشگاه استانبول 30000لیر، دانشگاه ساکاریا 22000 لیر است.

 • سلام.ببخشید دوباره مزاحم شدم.شما گفتین با شرایط شما هیچ کدوم از دانشگاه ها.اما تو یکی از وبلاگتون نوشته بودید که شما می توانید از داشگاه حاجت تپه بورسیه اخذ کنید و دانشجو را بدون دادن آزمون ورودی به دانشگاه حاجت تپه اعزام کنید.همچنین به یکی از کاربران هم که در این باره سوال پرسیده بود گفتین که آره ما میتونیم همه ی این کار ها را انجام بدین.خب دانشگاه حاجت تپه مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست.دولتی هم که هست.رنکینگ خوبی هم که داره.میشه بگین حرف من درسته یا نه؟؟؟لطفا در این باره راهنمایی ام کنید.ممنون.

  • سلام وقتتون بخیر، برای دانشگاه های مورد تایید معدل و سن بسیار مهم است. بله ما میتوانیم پذیرش دانشگاههای دولتی و مورد تایید را بگیریم که شامل هزینه می شود.

 • سلام.ببخشید مزاحم شدم.یه سوالی داشتم.ممنون میشم راهنماییم کنید.می خواستم بدونم از لیست دانشگاه های دولتی ترکیه کدوم ها از بورسیه ۵۰ درصدی شما بهره مند هستند؟؟؟ البته مورد تأیید وزارت ایران هم باشه و رنکینگ خوبی هم داشته باشه.

  • سلام دوست عزیز با شرایطی که شما گفتید هیچ کدوم از دانشگاه ها . فقط میتوانیم از دانشگاه کوچ بورسیه 100 درصدی برای شما بگیریم . برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

 • سلام خسته نباشید.می خواستم بدونم از ده دانشگاه برتر ترکیه کدوماش از بورسیه ۵۰ درصدی شما بهره مند هستند؟؟؟

 • با سلام شرایط پذیرش بدون کنکور در دانشگاههای ترکیه رشته پزشکی و دندانپزشکی را می خوام

  • سلام دوست عزیز
   برای مشاوره پذیرش بدون کنکور به واتس آپ شماره 09229329200 پیام ارسال نمایید. تا مشاور ما به طور کامل شما را راهنمایی کند.

 • سلام خسته نباشید.شما فرمودید که بدون ازمون.ولی در پایین عکس هایی که گذاشتید نمره های ازمون sat هم لحاظ شده.پس منظور از بدون آزمون چیه؟

   • سلام. خسته نباشید.من یه سوال داشتم از خدمتتون.به تاپیک بالا مربوط نیست ولی از شما آگاه تر پیدا نکردم.یکی از آشنایان ما ترکمن هستن و میگن که ترکیه یه آزمونی داره مخصوص ترکهاست و ترک هارو از سراسر دنیا جمع میکنه و من هم دارم برای این آزمون آماده میشم.میخواستم صحت این موضوع رو از شما بپرسم.که آیا چنین آزمونی هست؟

    • سلام دوست عزیز .
     در این مورد ما اطلاعی نداریم. ولی قبلا یعنی حدود 12 سال پیش دانشگاه های ترکیه به ترک زبانان اهمیت بیشتری می داد و ترک ها شهریه دانشگاه را مثل خود اتباع ترکی پرداخت می کردند. اما هم اکنون از آزمونی که صرفا مخصوص ترک زبانان جهان باشد اطلاعی نداریم .

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5372

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”