وبلاگ

پزشکی دانشگاه آتیلیم

پزشکی دانشگاه آتیلیم آنکارا ترکیه

دانشکده پزشکی دانشگاه آتیلیم، دانشکده‌ای جدیدالتاسیس است که قدمتش به کمتر از 5 سال می‌رسد. این دانشکده در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرد. حرفه پزشکی که یکی از قدیمی‌ترین شغل‌های جهان محسوب می‌شود، تا به امروز همیشه در حال پیشرفت بوده است. این حرفه با اینکه می‌تواند سخت، استرس‌زا و چالش‌برانگیز باشد، اما در عین حال شغلی که کارش نجات جان انسان‌هاست، شغلی لذت‌بخش است. دانشجویان پزشکی عمدتاً از باهوش‌ترین و موفق‌ترین افراد هستند که با تلاش و پشتکار مداوم، مهارت‌های لازم برای فعالیت در این رشته را کسب می‌کنند. با این حال برای تبدیل شدن به پزشکی موفق تنها داشتن این خصوصیات کافی نیست و باید برقراری ارتباط، دلسوزی و درک بیمار را هم یاد بگیرید.کسب مهارت در این مرحله از حرفه پزشکی با حضور در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قابل دستیابی است. همچنین دانشکده پزشکی دانشگاه آتیلیم آنکارا با قراردادی که با بیمارستان بین‌المللی مدیکانا دارد، می‌تواند کمک شایانی به تبدیل شدن شما به پزشکی موفق کند
اگر قصد تحصیل در دانشگاه آتیلیم آنکارا را دارید، در صفحه دانشگاه آتیلیم به صورت مفصل به شرح رتبه، مزایا، شهریه، بورسیه‌های این دانشگاه و هر چه که در مورد این دانشگاه باید بدانید، پرداخته‌ایم. در ادامه مقاله قصد داریم که رشته پزشکی دانشگاه‌ آتیلیم آنکارا را به شما معرفی کنیم.

تاریخچه رشته پزشکی دانشگاه آتیلیم

رشته پزشکی دانشگاه آتیلیم

دانشکده پزشکی دانشگاه آتیلیم درهای خود را به روی 60 نفر از علاقه‌مندان به این رشته در سال تحصیلی 2020 – 2019 گشود که از بین آن‌ها 30 نفرشان دانشجوی بین‌المللی بودند. دانشگاه آتیلیم برای تعیین ظرفیت رشته پزشکی خود کارگروهی تشکیل داد تا با در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه، بهینه‌ترین و بهترین برنامه ممکن را بریزند. این کارگروه موفق شد با حفظ کیفیت آموزشی و استفاده از حداکثر ظرفیت دانشگاه، کلاس‌ها و آزمایشگاه‌های مجهزی را تدارک ببیند که همگام با تکنولوژی روز دنیا هستند.

آتیلیم دانشگاهی تحقیقاتی و دانشجومحور است که به تولید دانش کاربردی توجه ویژه‌ای دارد و هدفش در رشته‌های پزشکی دانشگاه آتیلیم تربیت دانشمندانی اخلاق‌مدار است که بتوانند علم پزشکی را روز به روز جلوتر ببرند. به همین دلیل دانشکده پزشکی این دانشگاه دوره‌های عملی خود را تحت نظارت اعضای هیئت علمی در بیمارستان‌ بین‌المللی مدیکانای آنکارا برگزار می‌کند.

چرا پزشکی دانشگاه آتیلیم؟

همان‌طور که گفته شد دانشگاه آتیلیم دانشگاهی تحقیقات محور است و به همین دلیل امکانات آکادمیک فراوانی برای دانشجویان خود فراهم کرده است. با استفاده از این امکانات دانشجویان این فرصت را دارند که در آزمون‌های TUS، FLUX و USMLE امتیاز ممتاز کسب کنند. در این بخش برخی از این امکانات را برمی‌شماریم:

 • آزمایشگاه تشریح آناتومی
 • آزمایشگاه چند رشته‌ای مجهز به فن‌آوری روز دنیا
 • آزمایشگاه بافت‌شناسی و آسیب‌شناسی
 • آزمایشگاه شبیه‌سازی
 • حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی
 • فرصت شرکت در مطالعات مشترک با دانشگاه‌های دیگر
 • داشتن قرارداد با بیمارستان مدیکانا آنکارا و برگزاری آموزش‌های بالینی و کارآموزی در این بیمارستان

رتبه پزشکی دانشگاه آتیلیم

سایت “edurank.org” دانشگاه آتیلیم را بر اساس 2,627 نشریه آن و 40,356 استناد به این نشریه‌ها رتبه‌بندی کرده است. در این بخش ما رتبه بندی رشته پزشکی این دانشگاه را از این سایت معتبر استخراج کرده و در جدول زیر برای شما آورده‌ایم:

سطح رتبه بندی رشته پزشکی دانشگاه آتیلیم رتبه
جهانی 4122
داخلی 93

شرایط قبولی پزشکی دانشگاه آتیلیم

قبل از اینکه به شرایط قبولی در رشته پزشکی دانشگاه آتیلیم بپردازیم، لازم است که از شرایط عمومی تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه‌های ترکیه اطلاع پیدا کنید. به همین جهت در مقاله‌ پزشکی در ترکیه این شرایط را برای شما شرح داده‌ایم. دانشکده پزشکی دانشگاه آتیلیم در حال حاضر فقط در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرد و برنامه‌های تحصیلات تکمیلی را به داوطلبان ارائه نمی‌دهد. برای قبول شدن در این رشته داوطلبان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن مدرک دیپلم با حداقل معدل 10
 • کسب حداقل امتیاز 60 از 100 در آزمون زبان دانشگاه آتیلیم (APEX)

مدارک ثبت نام پزشکی دانشگاه آتیلیم

امکانات آموزشی پزشکی دانشگاه آتیلیم

برای ثبت ‌نام در رشته پزشکی دانشگاه آتیلیم باید کپی تأیید شده مدارکی که در ادامه ذکر خواهد شد را ارائه دهید:

 • ریزنمرات رسمی و ترجمه ترکی یا انگلیسی آن که به تأیید دفتر اسناد رسمی یا نمایندگان خارجی ترکیه در کشور مبدأ رسیده باشد.
 • گواهی مدرکی که نشان می‌دهد معدلِ معادل سازی شده (دنکلیک) دیپلم دبیرستان حداقل 50 از 100 است.
 • فتوکپی پاسپورت
 • نتیجه آزمون‌ زبان در صورت وجود

آزمون ‌های لازم برای قبولی پزشکی دانشگاه آتیلیم

با توجه به انگلیسی بودن زبان تحصیلی در این رشته، برای ورود به رشته پزشکی دانشگاه آتیلیم شرکت در آزمون زبان الزامی است. این دانشگاه خود آزمونی به نام APEX برگزار می‌کند و کسانی که در آن موفق نمی‌شوند باید در کلاس آمادگی زبان انگلیسی شرکت کنند. همچنین دانشجویان می‌توانند در آزمون‌های بین‌المللی شرکت کنند و مدرک این آزمون‌ها را ارائه دهند. حداقل نمره این آزمون‌ها به شرح زیر است:

آزمون‌های بین‌المللی زبان مورد تأیید دانشگاه آتیلیم
نام آزمون حداقل نمره
AİYS 70/100
TOEFL IBT 85/120
YDS 80/100
CPE B
CAE B
PTE Akademik 70/90
IELTS 7/9

بورسیه پزشکی دانشگاه آتیلیم

دانشگاه آتیلیم برای دانشجویان خود در همه رشته‌ها سه نوع بورسیه در نظر گرفته است که دانشجویانی که قصد کاهش هزینه‌های تحصیلی خود را دارند، می‌توانند از این برنامه‌های بورسیه بهره‌مند شوند. این سه بورسیه به شرح زیر است:

 • شایستگی تحصیلی
 • بورسیه تشویقی
 • بورسیه خواهر و برادری

معرفی برنامه ها و رشته های پزشکی دانشگاه آتیلیم

دانشجویان پزشکی دانشگاه آتیلیم

 برنامه دانشکده پزشکی دانشگاه آتیلیم در دوره شش ساله خود فرصت‌های زیادی را جهت آماده‌سازی دانشجویان برای آزمون‌های مهم اعتباربخشی و گرفتن مدرک تخصص معتبر در جهان و ترکیه فراهم می‌کند. دوره شش ساله تحصیل در رشته‌های پزشکی دانشگاه آتیلیم به سه بخش زیر تقسیم می‌شود:

 • دوره پیش از کلینیک (سال اول و دوم و سوم)
 • آموزش کلینیک (سال چهارم و پنجم)
 • دوره کارآموزی (سال ششم)

دانشجویان این دانشکده می‌توانند در چهار بخش مشغول به تحصیل شوند. این چهار بخش به شرح زیر است:

 • علوم پایه: مانند ژنتیک، آناتومی، جنین‌شناسی، فیزیولوژی، بیوشیمی، زیست‌شناسی پزشکی و….
 • علوم بالینی: مانند آسیب‌شناسی، فارماکولوژی بالینی، بهداشت عمومی، اپیدمیولوژی، میکروبیولوژی و…
 • علوم رفتاری و علوم اجتماعی: مانند روان‌شناسی، جامعه‌شناسی و آمار زیستی که به مطالعه تعامل چند بعدی ژنتیک، رفتار، روابط، جامعه، فرهنگ و محیط می‌پردازند.
 • علوم جراحی

جمع‌بندی

در مقاله‌ای که تهیه کردیم به معرفی دانشکده پزشکی دانشگاه آتیلیم پرداختیم و مزایا، رتبه‌بندی، شرایط ثبت نام و آزمون‌ها را به اطلاعتان رساندیم. چنانچه باز هم ابهاماتی برای شما باقی مانده، با کارشناسان ما در آرتان بورس تاپ تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره متخصصان ما بهره‌مند شوید.

پاسخ به سوالات کاربران درباره پزشکی دانشگاه آتیلیم

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=15228

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”