logo
شغل کارگر ساختمانی در ترکیه

کارگر ساختمانی در ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

تعداد زیادی از کارگران ساختمانی از ایران و نیز کشورهای دیگر به عنوان نیروی کار مهاجر به ترکیه جذب می‌شوند. کارگر ساختمانی در ترکیه نقش مهمی در صنعت ساخت‌وساز ایفا می‌کند. اگر تمایل به کار در این بخش و شغل را دارید بهتر است بدانید که حیطه کاری شما پروژه‌های ساختمانی مختلفی از جمله ساخت و نصب سازه‌های مختلف، تعمیر و نگهداری ساختمان‌ها و کارهای نمایی و داخلی خواهد بود. بازار کار این شغل در شهرهای بزرگ ترکیه، به خصوص در استانبول و آنکارا بهتر است.

برای صنف‌های مختلف نیاز به کارگر است، برای دانستن شرایط آن‌ها، خواندن مقاله کارگری در ترکیه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر برای اشتغال در کارهای ساختمانی به این کشور بروید با چالش‌هایی چون مسائل مربوط به ویزا، شرایط زندگی و مسائل مهاجرتی مواجه خواهید شد. در این مقاله درباره اتفاقاتی که خواهند افتاد و چالش‌ها شرح خواهیم داد، پس تا پایان مقاله با ما بمانید که نگرانی و دغدغه‌ای برای انتخاب این شغل نداشته باشید.

چطور کار کارگر ساختمانی در ترکیه پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن شغل در ترکیه می‌توانید به صورت شخصی از طریق سایت‌های کاریابی نظیر المان، کاریر و ایشبول و… اقدام کنید. اگر سطح زبان ترکی شما کافی نباشد امکان دارد نتوانید از سایت‌های کاریابی استفاده و با کارفرما ارتباط برقرار کنید. برای کارگری ساختمانی در ترکیه باید با شرکت‌های پیمانکاری که در زمینه عمران و ساخت‌وساز فعالیت دارند قرارداد کاری ببندید. این شرکت‌ها به صورت پیمانی افراد را استخدام کرده و در پروژه‌های ساخت‌وساز به کار می‌گیرند.

کارهای کارگر ساختمانی در ترکیه

کارگری ساختمانی در ترکیه

برای احداث و ایجاد یک بنا نیاز است در هر مرحله از ساختن ساختمان کارهای متفاوتی توسط تعداد زیادی از افراد انجام شوند. اگر متقاضی کار در ساختمان هستید، می‌توانید با توجه به تخصص خود در بخشی که کارفرما تعیین می‌کند به کار مشغول شوید. زمینه‌های کاری یک کارگر ساختمانی در ترکیه تفاوت چندانی با ایران ندارد. انواع کار کارگر ساختمانی در ترکیه در تخصص‌های مختلف و در بخش‌های سفت‌کاری، نازک‌کاری، برق، لوله‌کشی و سایر بخش‌ها فعالیت می‌کنند.

شرایط کارگری ساختمانی در ترکیه

ساعت کاری و شرایط کار در ترکیه برای کارگری ساختمانی با توجه به حجم پروژه، برنامه زمان‌بندی کارفرما، شرایط فصل و… متفاوت بوده و تغییر می‌کند. به‌طورکلی کارگر ساختمانی در ترکیه به صورت شیفتی کار می‌کنند و در صورتی که پروژه و برنامه زمان‌بندی آن نیاز داشته باشد برای کارگران، شیفت شب نیز در نظر گرفته می‌شود. همچنین در صورت نیاز شرکت، در پروژه‌های دیگر شرکت فعالیت کند. اگر متقاضی کار در پروژه ساخت‌وساز هستید باید از لحاظ جسمی در سلامت کامل به سر ببرید. این اطمینان خاطر را به شما می‌دهیم که پیمانکاران و شرکت‌های ساختمانی کارگران خود را بیمه حوادث می‌کنند.

بیمه کارگران ساختمانی در ترکیه

انواع کار کارگر ساختمانی در ترکیه همراه با اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی است. بیمه کارگران ساختمانی با توجه به نوع شغل و خطراتی که ممکن است در حین کار رخ دهد، بسیار مهم است. پس از اخذ اقامت و یا دعوت کارفرما به کار، شما اجازه دارید برای کار درخواست دهید و همچنین قبل از شروع به کار نیز بیمه دارید، ولی با این حال کارفرما موظف است شما را بیمه حوادث کند. در صورتی که در پروژه‌های قانونی مشغول به کار شوید، از سوی شرکت و پیمانکار تحت پوشش بیمه سلامت و حوادث قرار خواهید گرفت.

کارگر ساختمانی در ترکیه با جای خواب

به طور معمول کارگر ساختمانی در ترکیه با شرکت‌ها و پیمانکاران ساختمانی کار می‌کند. در صورتی‌ که شرکت و یا پیمانکار در طول انجام پروژه امکان اسکان آن‌ها را داشته باشد، خوابگاه و محل استراحت فراهم می‌کند. در اغلب مواقع شرکت‌ها با توجه به منطقه‌ای که پروژه در آن انجام خواهد شد در مورد محل اسکان کارگران تصمیم‌گیری می‌کنند؛ بنابراین اگر در یکی از این پروژه‌های ساخت‌وساز مشغول به کار شوید، مسئله محل اقامت شما حل می‌شود، ولی در هر صورت برای اخذ اقامت باید قوانین اداره مهاجرت را پذیرفت و از هر قانونی در مورد محل اقامت پیروی کنید.

مدارک لازم برای کارگر ساختمانی در ترکیه

کارگران ساختمانی در ترکیه

اگر متقاضی کارگر ساختمانی در ترکیه باشید. در هنگام اقدام برای استخدام مانند هر شغل دیگری موظف به ارائه مدارکی هستید که در لیست زیر آورده‌ایم:

  • مجوز اقامت
  • مجوز کار اخذ شده از اداره مهاجرت ترکیه
  • مدارک شناسایی و پاسپورت
  • رزومه کاری

دستمزد کارگر ساختمانی در ترکیه

اگر قصد دارید کارگر ساختمانی در ترکیه باشید، این را بدانید که با توجه به نیاز شرکت و درخواست پیمانکار، امکان دارد در سمت‌های مختلفی از هر پروژه مشغول به کار شوید. میزان حقوق دریافتی با توجه به تخصص شما و این‌که آیا سرکارگر خواهید بود یا تنها یک کارگر ساده و با توجه به زمینه و شرایط کاری شما تعیین می‌شود.

حداقل حقوق تعیین شده از سوی وزارت کار ترکیه در سال 2023 مبلغ 11 هزار لیر است و کارگر ساده ساختمانی حتی ممکن است پایین‌تر از این مبلغ را دریافت کند. میزان حقوق کارگر ساختمانی روزمزد در ترکیه که به عنوان استاد کار سفت کاری در یک پروژه ساخت‌وساز فعالیت می‌کند، روزانه 1800 لیر است و کارگر ساده ساختمانی که تخصصی ندارد، غالب اوقات از این میزان کمتر دریافت می‌کند.

کدام شهرها برای کارگر ساختمانی در ترکیه مناسب هستند

کشور ترکیه شهرهای کوچک و بزرگ بسیاری دارد. در اکثر مواقع ساخت‌وسازها در شهرهای بزرگ ترکیه به عنوان مثال استانبول، آنکارا، ازمیر و… انجام می‌شوند و در آن نقاط شغل کارگر ساختمانی رونق دارد. اگر می‌خواهید شانس بیشتری برای اشتغال در پروژه‌های ساخت‌وساز داشته باشید و با شرکت‌ها و پیمانکاران بزرگ همکاری کنید، بهتر است به شهرهایی که گفتیم رفته و در آنجا در جستجوی کار و اقامت باشید. به طور یقین کار کردن در استانبول یا هر شهر بزرگ دیگر ترکیه دلپذیر و ایده‌آل خواهد بود.

ویزای مورد نیاز کارگر ساختمانی در ترکیه

ویزای کارگر ساختمانی در ترکیه

به طور معمول شروع کاریابی ترکیه نیازمند دریافت دعوت‌نامه کاری از سوی کارفرما یا شرکتی که قصد همکاری با کارمند را دارد، است. برای شغل کارگر ساختمانی در ترکیه احتمال اینکه کارفرما دعوت‌نامه کاری ارسال کند کم است؛ در نتیجه ضروری است ابتدا برای دریافت ویزا به منظور اقامت بلند مدت یا کوتاه مدت اقدام کنید. پس از اخذ ویزا، اجازه اقامت در ترکیه و مجوز کار، می‌توانید برای اشتغال و همکاری با شرکت‌های ساخت‌وساز در این شغل درخواست بدهید.

اقامت با کارگری ساختمانی در ترکیه

در صورتی که خواهان فعالیت با سمت کارگر ساختمانی در ترکیه هستید، بهتر است ابتدا برای سکونت در این کشور اقدام کنید. در صورتی که بتوانید پیش از رفتن به آنجا، شاخه‌ای از کارگری ساختمانی که مناسب با شرایط و مهارت شما است را انتخاب کنید، این امکان وجود دارد که طبق قوانین اخذ مجوز اجازه کار برای اقامت در ترکیه درخواست دهید. در غیر این صورت باید طبق قوانین اجازه اقامت اقدام کنید.

جمع بندی

اگر متقاضی کار به عنوان کارگر ساختمانی در ترکیه هستید و به همکاری با شرکت‌های بزرگ ساخت‌وساز علاقه‌مندید، حتماً این مقاله نظر شما را جلب کرده است. در این مقاله شرایط و مدارک لازم برای این شغل را گفته‌ایم و درباره بیمه و دستمزد آن شرح داده‌ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کاریابی ترکیه و کارگری ساختمانی در این کشور، با مشاوران ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

سوالات متداول کاربران

بله و باید علاوه بر مجوز کار که از اداره مهاجرت ترکیه دریافت می‌کنید، مدارک دیگری که در این مقاله گفته‌ایم را هنگام استخدام ارائه دهید.
در شهرهای بزرگ مانند استانبول، آنکارا، ازمیر و… این شغل بازار کار بسیار خوبی دارد.
بله با توجه به قانون کارفرما تمام افراد مشغول در پروژه ساخت‌وساز را بیمه می‌کند.
بر طبق میزانی که وزارت کار ترکیه تعیین کرده است، در سال 2023 حداقل حقوق کارگر ساختمان 11 هزار لیر است.
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=31961
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما