a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

کاریابی در ترکیه

کاریابی در ترکیه برای ایرانیان

ترکیه کشوری است وسیع در شمال غرب ایران که جمعیت این کشور حدود ۸۰ میلیون نفر می‌باشد. پایتخت این کشور آنکارا با جمعیت ۶ میلیون نفر است. موضوع کاریابی در ترکیه برای ایرانی ها با توجه به نزديكي ترکیه به ايران از لحاظ فيزيكي و فرهنگي و هزینه‌های پایین‌تری که نسبت به ساير کشورهای اروپایی دارد؛ همچنین اقتصاد در حال رشد و درعین‌حال تشابهات ديني و مذهبي، توانسته است نظر افراد بسياري را برای كار در تركيه به خود جلب كند. در این مقاله از دپارتمان آرتان بورس تاپ می خواهیم به موضوع کاریابی در ترکیه برای ایرانیان و افغان ها بپردازیم و در لیست زیر مطالبی که در این مقاله بررسی خواهیم کرد را برای شما قرار داده ایم.

راه های کاریابی در ترکیه

برای پیدا کردن کار و کاریابی در ترکیه برای ایرانیان روش‌های بسیار متعددی وجود دارد. افراد متقاضی کار در ترکیه می‌توانند قبل از ورود به این کشور نسبت به پیدا کردن کار و هماهنگی قبل از ورود اقدام کنند؛ این کار می‌تواند با توجه به تخصص شما یک کار حرفه‌ای بوده و یا در دسته کارهای خدماتی، کارگری و نظافتی جا داشته باشد. افراد می‌توانند تمامی کارهای مد نظر خود را از روش‌های زیر بیابند. نحوه یافتن کار و راه هاي کاریابی در تركيه برای متقاضيان بسیار مهم است. برای کاریابی از چند روش زير می‌توانید اقدام کنید:

 • مراجعه به موسسه کاریابی ایرانی در ترکیه
 • سایت‌های کاریابی
 • مراجعه به سفارت تركيه
 • یافتن کار در شبکه‌های اجتماعي نظير لينكدين
 • کانال‌های تلگرامي کاریابی در تركيه

موسسه کاریابی در ترکیه برای ایرانیان

این موضوع که برای کاریابی در ترکیه لازم است، مدرک تحصیلی بالا و یا چندین مدرک و دیپلم داشته باشید درست نیست. چون تا زمانی که کاری را در حد حرفه‌ای ندانید، برایتان مفید نخواهد بود. داشتن تخصص و تجربه همراه با دانستن زبان ترکی، در پیشرفت شغلی شما بسیار مؤثر خواهد بود. در این شرایط دیگر خارجی بودن شما دلیلی برای پرداخت کمتر به حساب نخواهد آمد. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر تخصص کافی ندارید و یا به زبان ترکی مسلط نیستید ممکن است کارهای سیاه را به شما پیشنهاد کنند. این مورد را به هیچ وجه به متقاضیان توصیه نمی‌کنیم. چون ممکن است کارفرما حقوق و دستمزد شما را به بهانه‌ نداشتن اجازه کار یا به بهانه‌های مختلف پرداخت نکرده و یا کمتر از میزان توافق اولیه پرداخت کند. در این صورت به دلیل نداشتن پشتوانه قانونی، متضرر خواهید شد.

موسسه آرتان بورس تاپ يك موسسه کاریابی ایرانی در ترکیه است كه اقدام به کاریابی برای عزيزان ايراني می‌کند. هم‌اکنون برای دريافت اطلاعات تكميلي می‌توانید با كارشناسان ما ارتباط برقرار كنيد.

کاریابی ترکیه

کاریابی در تركيه برای افغان ها

موسسات مختلفي برای کاریابی افغان‌ها وجود دارد؛ اما قبل از هر كاري بايد به این موضوع توجه کنید که کاریابی در ترکیه بدون داشتن اقامت، کار بسیار سختی است. خارجی‌ها و افغان هایی که به ترکیه مهاجرت می‌کنند معمولاً به دو روش استخدام می‌شوند:

 1. روش اول كار به صورت قانوني در تركيه است. در این روش متقاضیان بايد روال قانوني را طي كرده و كار پيدا كنند. اين روش قدری زمان‌بر بوده و هزینه‌های خاص خودش را دارد.
 2. روش دوم این است که به صورت غیرقانونی در ترکیه کار کنند. در این روش نیازی به سپری کردن مراحل قانونی و صرف هزینه‌های گزاف نیست؛ اما احتمال اینکه کارفرمای ترک سر شما را کلاه بگذارد بسیار زیاد است. در صورتی که دستمزدتان را پرداخت نکند شما نمی‌توانید از وی شکایت کنید. چون کار و شغل شما غیرقانونی است.

مدارک لازم کاریابی ترکیه

بسياري از افراد با مراجعه به سایت‌های مؤسسات کاریابی به دنبال پيدا كردن شغلي مناسب برای خود در كشور تركيه هستند. اين كشور از نظر اقتصادي در وضعيت مطلوبي قرار دارد و در ليست ۲۰ كشور برتر اقتصادي جهان قرار دارد. فرصت‌های كاري بسيار خوبي در اين كشور به چشم می‌خورد و افراد بسياري همه ساله از تمام کشورهای جهان به اين كشور سفر نموده و به كار می‌پردازند. افرادي كه تمايل به كار در تركيه را دارند بايد ابتدا مجوز كار نيمه وقت يا تمام وقت را از اين كشور داشته باشند و سپس از كارفرمايي معتبر در تركيه دعوت‌نامه داشته باشند. بد نیست بدانید که مدارک مورد نیاز مؤسسات کاریابی در ترکیه برای ایرانیان شامل موارد زیر است:

 • نامه قرارداد متقاضي از سوي كارفرما به شكل امضا شده
 • ارائه اصل گذرنامه متقاضی
 • ارائه مدارك هويتی
 • ۴ قطعه عكس پاسپورتی
 • نامه گواهي سلامت
 • ارائه نامه عدم سو پيشينه
 • مدارك تحصيلي در دو مقطع گذشته
 • پرينت حساب مبني بر داشتن تمكن مالی
 • رزومه كاري متقاضی
 • نامه درخواست برای اجازه كار در تركيه
 • مدارك هويتي برای بحث ازدواج

نکات مهم کاریابی در ترکیه

برای کاریابی در ترکیه، افرادي كه به زبان تركي مسلط هستند از شانس بسيار بالاتری نسبت به بقيه برخوردارند و می توانند پردرامدترین شغل ها در ترکیه را از آن خود کنند. افراد و متقاضياني كه به زبان تركي مسلط هستند می‌توانند شغل بهتر و با دستمزد بالاتري پيدا كنند. درعین‌حال افرادي كه تسلط کافی به زبان ترکی ندارند ممکن است شغل‌هایی با دستمزد پایین‌تر پیدا کنند. بيشترين مشاغل در تركيه مربوط به صنعت توريست و كشاورزي هستند.
ساعت كاري در كشور تركيه ۴۵ ساعت در هفته است كه نسبت به بسیاري از کشورهای اروپايي بيشتر است. بعد از اينكه فرد متقاضي دعوت‌نامه را دريافت كرد و فرم‌ها و مدارك توسط كارفرما و متقاضي یا از طریق موسسه کاریابی ایرانی در ترکیه و یا هر موسسه دیگری تكميل و ارسال شدند؛ در ابتدا يك مجوز با مدت زمان یک‌ساله داده می‌شود و متقاضي بايد ۶۲۰ لير برای این مجوز پرداخت کند. مدت زمان تقريبي پروسه كار در تركيه تقریباً ۳ ماه است. پس از اينكه متقاضي مدت زمان یک‌ساله‌اش به پايان رسيد می‌تواند قبل از پايان مدت یک سال، مجدداً درخواست تمديد اجازه اقامت بدهد كه در اين حالت به فرد متقاضي يك اجازه اقامت دو ساله و پس از آن سه ساله اعطا می‌شود. درنهایت پس از ۸ سال، اين اقامت می‌تواند به اقامت دائم تغيير كند.

لیست موسسات کاریابی ترکیه

مؤسسات معتبر کاریابی در ترکیه بسیار زیاد هستند و افراد متقاضی از طریق جستجو در این مؤسسات با توجه به شرایط خود، کار مناسب خود را که می‌تواند کار تمام‌وقت و یا نیمه‌وقت باشد جستجو کنند از جمله این مؤسسات کاریابی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود. برخی از این مؤسسات امکان جستجوی کار در ترکیه و حتی دیگر کشورها را ایجاد نموده‌اند. متقاضيان می‌توانند از طريق ارسال رزومه برای مؤسسات کاریابی اقدام به پيدا كردن كار مورد نظر خود كنند. همچنین لازم به ذكر است که مؤسسات کاریابی مبلغي را جهت حق معرفي دريافت می‌کنند. در ليست زير تعدادي از بهترین مؤسسات کاریابی در ترکیه را مشاهده می‌کنید:

 • Nunu
 • HRM Danışmanlık
 • Arbeitsvermittlung
 • Michael Page International Turkey
 • Manpower Genel Müdürlük
 • Mento
 • onster.com.tr

سایت کاریابی ترکیه

لیست سایت های کاریابی ترکیه

در کشور ترکیه مانند بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته اغلب شرکت‌ها و افرادی که دنبال جذب نیرو هستند، آگهی‌های مربوط به کاریابی در ترکیه را در سایت‌های استخدام آنلاین قرار می‌دهند و از طریق سایت‌های استخدام آنلاین اقدام به جذب نیرو می‌کنند. ما در موسسه آرتان بورس تاپ برای شما لیستی از بهترین سایت‌های استخدام را که می‌توانید به صورت مستقیم با کارفرما ارتباط برقرار کنید فراهم کرده ایم. همچنين متقاضيان می‌توانند از طريق سایت‌های کاریابی به طور مستقيم كار مدنظر خود را پيدا كنند:

 • expat.com
 • iSKUR
 • Jobs In Istanbul
 • Learn4Good

میزان حقوق برای کار در ترکیه

براساس گزارش مرکز آمار ترکیه، نرخ بیکاری در ماه آوریل نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته ۰٫۹ درصد کاهش یافته و وضعیت کار در این کشور بهبود یافته است. دانستن میانگین درآمد در ترکیه و حقوق برای زندگي در كشوری که قصد دارید در آنجا زندگي كنيد بسيار ضروري است. افراد متقاضي بايد از ميزان دخل‌ وخرج خود قبل از مهاجرت اطلاع داشته باشند و يك برآورد هزينه نسبي كنند.

درآمد پزشک متخصص در ترکیه ۱۰۱۰۰ – ۹٫۳۱۴
درآمد مهندس در ترکیه۸٫۷۰۰ – ۸٫۰۰۱
حقوق پروفسور در ترکیه ۱۱٫۹۵۰
حقوق وکیل در ترکیه۷٫۶۳۹
حقوق معلم در ترکیه۶٫۰۴۹
حقوق بارمن کافه در ترکیه۷٫۹۰۰ – ۲٫۸۰۰
حقوق متخصص تجارت الکترونیک در ترکیه۴٫۲۹۰
حقوق کارمند بخش آرایشی بهداشتی در ترکیه۳٫۵۰۰
حقوق مشاور املاک در ترکیه ۶٫۵۰۰ – ۳٫۰۰۰
حقوق راننده شخصی در ترکیه۵٫۳۰۰ – ۳٫۰۰۰

 

حقوق جوشکار در ترکیه۵٫۶۰۰ – ۴٫۵۰۰
حقوق مونتاژ کار مبل در ترکیه
۵٫۶۰۰ -۳٫۱۵۰
حقوق گارسون در ترکیه۳٫۹۰۰ -۳٫۱۰۰
حقوق چرخکار صنعتی در ترکیه۴٫۵۰۰ – ۳٫۰۰۰
حقوق نیرو خدماتی نظافتی در ترکیه۲٫۹۰۰ – ۵۰۰۰
دستمزد پرستار در ترکیه۵٫۵۰۰ – ۴٫۷۰۰ 
دستمزد تکنسین در ترکیه۴٫۱۹۰ – ۴٫۸۴۰
دستمزد دستیار تحقیق در ترکیه۶٫۹۲۰ – ۶٫۰۵۰
حقوق کارمند دولت در ترکیه۴٫۸۴۱
درآمدکارمند بخش توریسم در ترکیه۴٫۵۰۰ – ۳٫۰۰۰

 

حقوق فرشنده در ترکیه۷٫۰۰۰ – ۳٫۰۰۰
حقوق پاسخگوی تلفن در ترکیه ۶٫۰۰۰ – ۳٫۵۰۰
دستمزد مشاور حسابدار در ترکیه۱۲٫۰۰۰ – ۶٫۵۰۰
دستمزد پرستار کودک در ترکیه ۶٫۰۰۰- ۳٫۵۰۰
درآمد اپراتور صدا، نور و تصویر در ترکیه۸٫۵۰۰ – ۵٫۵۰۰
حقوق گرافیست در ترکیه۷٫۰۰۰ -۲٫۸۰۰
درآمد آرایشگر۶٫۵۰۰ – ۳٫۰۰۰
درآمد تابلو ساز ال ای دی در ترکیه۶٫۰۰۰ – ۴٫۵۰۰
حقوق کارگر ساده در ترکیه۲٫۸۰۰ -۲٫۴۰۰
حقوق متخصص رسانه های اجتماعی در ترکیه۶٫۵۰۰ – ۴٫۵۰۰

 

حقوق مدرس زبان انگلیسی در ترکیه۷٫۱۰۰ -۲٫۸۰۰
حقوق پرسنل هتل در ترکیه۶٫۳۰۰ – ۲٫۸۰۰

 

سوالات متداول کاریابی در ترکیه

بهترین شهر برای کار در ترکیه کدام است؟ 

چون حقوق های پرداختی به کارکنان در شهر استانبول بیشتر از شهرهای دیگر است، و همچنین ایرانیان ساکن در این شهر بسیار بیشتر از شهر های دیگر هستند، زندگی و کار در شهر استانبول بسیار توصیه می شود.

حداقل حقوق و درآمد در ترکیه چقدر است؟ 

حداقل حقوق برای یک کارگر ساده که تخصصی ندارد در ترکیه ۲۵۰۰ لیر می باشد.

چگونه برای کار در ترکیه اقدام کنیم؟ 

شما با مشاوران ما تماس گرفته و زمینه هایی که در آنها تخصص دارید را عنوان می کنید. پس از بررسی زمینه های کاری و تخصصی شما مشاوران با کارفرمایان تماس گرفته و شما را معرفی خواهند کرد.

3.4 14 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
118 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments