وبلاگ

کار در ازمیر

راه اندازی کسب و کار در ازمیر

یکی از شهرهای پرجمعیت و دیدنی کشور ترکیه شهر ازمیر است. بدلیل وجود شرکت‌ها و کارخانه‌ها امکان کار در ازمیر برای افراد مهاجر بسیار فراهم است. بدلیل اینکه ازمیر در کنار دریای اژه واقع شده است، مکان‌های توریستی و دیدنی و همچنین امکان کار و تجارت بیشتری برای این شهر وجود دارد. افرادی که متقاضی کار در شهر ازمیر هستند، بهتر است ابتدا با شرایط کار در این شهر آشنا شوند و سپس اقدام به پیدا کردن کارفرما کنند.

این شهر موسسات و دانشگاه‌های بزرگی دارد و سطح علمی و آموزشی در این شهر بالاست. ازمیر محل بزرگی برای برگزاری جشنواره‌ها و مراسم‌ها است. شهر ازمیر به طور کل شهر خلوت و امنی محسوب می‌شود. با داشتن اب و هوای مطبوع و مناظر زیبا انتخاب بسیاری از افراد به عنوان محل زندگی است. امنیت این شهر سبب می‌شود که محل مناسبی برای زندگی افراد نا اشنا باشد.

شرایط کار در ازمیر

اگر قصد دارید که ادامه زندگی و کار خود را در شهر ازمیر بگذرانید، بهتر است ابتدا اطلاعاتی راجع به بودجه مالی، میزان درامد و شغل‌هایی که به آن نیاز دارد داشته باشید. شهر ازمیر معمولا شهر ارزانی نیست و هزینه اجاره آپارتمان و مخارج زندگی در این شهر نسبت به استانبول پایینتر بوده ولی نسبت به شهرهای دیگر در ترکیه پایینتر نیست. علاوه بر این، درامد ماهانه شما نیز با توجه به مهارت و تخصصی که دارید میتواند تعادل مناسبی را ایجاد نماید.

ازمیر یک محدوده صادراتی بزرگ در کشور ترکیه محسوب می‌شود. از صدها سال پیش مرکز اقتصاد و تجارت کشور ترکیه بوده است. همین موضوع باعث شده‌است تا مشاغل بسیاری برای متقاضیان فراهم شود؛ اما در هر صورت قوانینی برای کارکردن در این شهر وجود دارد. از جمله دریافت مجوز کار که از جمله مدارک لازم برای کارکردن در این شهر است. شهر ازمیر ۴ نوع فرایندهای اقتصادی را در پیش گرفته است. بیشتر درامد اقتصادی این شهر شامل موارد صنعتی، تجارت و خدمات مرحله بعدی اقتصاد ازمیر را شامل می‌شود. درصدهای بعدی مربوط به کشاورزی و مشاغل دریایی است. شهر ازمیر منابع وسیعی از محصولات دریایی، تفریحی، تجارت و بازرگانی دریایی است. این مشاغل خود می‌تواند به چرخش اقتصاد کشور کمک کند و زمینه ساز ایجاد کار برای افراد مهاجر باشد. شهر ازمیر نقش مهمی در زمینه صادرات و واردات کشور دارد و همچنین ارتباط آن با شهرها و کشورهای تجاری دیگر مطلوب است.

به کمک همه این موارد شخص می‌تواند کارفرمای مناسبی را برای کار در شهر ازمیر پیدا کرده و ویزای این کشور را دریافت کند. افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند می‌توانند در زمینه‌های گردشگری مشغول به کار شوند. همچنین این شهر می‌تواند مشاغل مختلفی مثل حمل و نقل یا پخش بار را در اختیار مهاجران قرار دهد. همچنین در حوزه تدریس زبان و کار با کامپیوتر نیز شرایط کاری خوبی برای مهاجران وجود دارد؛ اما در این شهر هم مشاغلی وجود دارند که فرد نمی‌تواند طبق قانون ترکیه انها را انجام دهد. مشاغلی مثل نگهبانی، سرایداری، عکاسی، خوانندگی، تولیدی های پوشاک، رانندگی، دندانپزشکی، پرستاری و چندین شغل دیگر که قانون ترکیه افراد را از انجام این کارها منع کرده است.

نکات بیشتر
یادتان نرود!

هزینه زندگی نیز در شهر ازمیر مناسبتر از استانبول است. با قیمت‌های مناسبتر و پایینتر در حدود 1.500 تا 3.000 لیر می‌توان یک واحد اپارتمانی در مرکز شهر اجاره کرد و از حدود 2000 تا 5000 لیر در ماه درامد داشت.

زندگی و کار در ازمیر ترکیه

کار فنی در ازمیر

شهر ازمیر بدلیل داشتن صنایع و نیاز به تاسیسات و کارهای جانبی که در این شهر وجود دارد، نیاز مند افراد فنی کار است. بعنوان مثال در بندر نیاز به افرادی است که بتوانند کارهای فنی مربوط به کشتی‌ها، وسایل حمل و نقل بار و… را انجام دهند. همچنین در کارخانه‌ها و صنایع نیاز به مهندسان و افراد خبره در این زمینه دارند. علاوه بر این بازار ازمیر که در نزدیکی بندر قرار دارد محلی سرشار از صنایع دستی و سنتی نشان‌دهنده این کشور است که بانوان ‌میتوانند به یادگیری این مهارت‌ها بپردازند و کسب درامد کنند. همچنین داشتن مهارتی مثل زبان انگلیسی می‌تواند ارتباط گرفتن را در این شهر توریستی افزایش دهد.

درامد این حرفه‌ها نیز زیاد است و افراد می‌توانند در صورت تلاش مداوم به درامد بالایی در شهر ازمیر برسند؛ اما قبل از همه داشتن اجازه کار در این کشور الزامی است. حداقل حقوق در این شهر 2.700 لیر است‌. این مقدار حقوق برای زندگی یک نفر با مخارج کم تقریبا کافی است؛ اما با هوش و ذکاوت می‌توان این مقدار را افزایش داد.

کار ارایشگری در ازمیر

مردم ترکیه معمولا به خدمات ارایشگری و زیبایی علاقه‌مندند. از این رو یکی از مشاغل مهمی که می‌توان برای کار در ازمیر انتخاب کرد، شغل ارایشگری است. در میان رشته‌های مختلف شغل ارایشگری انجام خدمات ناخن بدلیل مراجعه افراد بیشتر و متقاضیان بالاتر پر درامدتر از دیگر کارها است.

اگر شما از قبل در کشور خود ارایشگر بوده‌اید، دیگر نیاز به دوره دیدن ندارید؛ اما اگر مهارتی در این زمینه ندارید می‌توانید در دوره‌های این کشور شرکت کرده و سپس اقدام به دریافت مجوز کار کنید. شما از دو راه می‌توانید شغل ارایشگری را در ترکیه ادامه دهید. راه اول اینکه از طریق کارفرمایی که در ترکیه صاحب کسب و کار است اینکار را انجام دهید. دومین راه این است که خود با اخذ مجوز یک سالن زیبایی تاسیس کنید. در مرحله بعد می‌توانید تجهیزات ارایشگاه را کامل کرده و سپس به انجام کار بپردازید.

درامد ارایشگر متفاوت است و بستگی به نوع خدمات ان دارد. هرچه خدمات بیشتری ارائه دهید درامد بالاتری نیز خواهید داشت. در شهر ازمیر وزارت کار ترکیه مشخص می‌کند که به عنوان مثال برای کار ناخن یا مو چقدر بگیرید؛ اما در برخی شهرهای دیگر این مقدار برعهده خود ارایشگر است. اگر شما نیز علاقه به این حرفه دارید و در جستجوی کار و مهارتی برای کسب درامد در کشور ترکیه هستید، می‌توانید با مشاوران ارتان بورس تاپ تماس بگیرید تا به کمک راهنمایی انها سریعتر مراحل مهاجرت خود را طی کنید.

ویزای کار در ازمیر

اگر قصد کار در کشور ترکیه را دارید، باید برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید. معمولا اگر مدارک خود را کامل بفرستید این ویزا برای مدت یکسال در اختیار شما خواهد بود. روی ویزا نوع کار شما مشخص شده و شما تنها باید همان کار را انجام دهید. بعد از یکسال می‌توانید ویزا را تمدید کنید و بعد از ۵ تا ۸ سال می‌توانید ویزای دائم دریافت کنید. اگر قصد راه اندازی کسب و کار دارید حتما ازمیر را انتخاب کنید. چون این شهر محلی صنعتی و تجاری است و زودتر ویزای خود را دریافت خواهید کرد.

وضعیت کار در ازمیر

ایا زندگی و کار در ازمیر می‌صرفد؟

ازمیر شهر ارزان با خدمات و صنایع بسیار و تجارت‌های گوناگون است. اجاره اپارتمان و مخارج و خرید وسایل با هزینه کم انجام می‌شود. می‌توان بسیاری از امکانات را در اختیار داشت و شاهد بازرگانی گسترده این شهر بود. این موارد در کنار هم شرایط را به گونه‌ایی فراهم می‌کنند که زندگی و کار در ترکیه با شرایط مطلوبی همراه باشد.

کاریابی در ازمیر ترکیه

مراحل کاریابی و پیدا کردن یک کارفرمای مناسب در کشور ترکیه تا حدودی مشکل بنظر می‌رسد؛ زیرا کشور ترکیه قوانین بسیاری برای استخدام دارد که ناخواسته هم نباید یکی از انها زیر پا گذاشته شود. دپارتمان ارتان بورس تاپ سابقه مشاوره و همراهی بالایی برای انجام این خدمات دارد. این پلتفرم به شما کمک می‌کند که کارفرمای مناسب را پیدا کنید، مدارک خود را کامل کنید، روند بررسی کار خود را تسریع کنید و در این راه مورد سو استفاده سودجویان قرار نگیرید. می‌توانید هر لحظه با مشاوران شرکت تماس بگیرید و از این خدمات بهره‌مند شوید.

جمع بندی

مهاجرت کاری نیازمند بررسی و دقت بالایی است. شهر ازمیر ترکیه شاید بهترین یا یکی از بهترین شهرهایی باشد که بتوان برای کار به ان مهاجرت کرد؛ بنابراین با توجه به علاقه و مهارتی که دارید می‌توانید شما نیز یکی از افراد شال در این کشور باشید.

سوالات متداول درباره کار در ازمیر

1 Comment

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=6954

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”