logo
پیدا کردن کار در مرسین

کار در مرسین

آنچه در این مقاله خواهید خواند

برای کسانی که قصد مهاجرت و مشغول به کار شدن در کشور ترکیه را دارند، کار در مرسین می‌تواند یک انتخاب فوق‌العاده مناسب باشد. این شهر یکی از شهرهای نسبتاً شلوغ و مدرن کشور ترکیه است که در آن فعالیت‌های اقتصادی پروژه GAP انجام می‌شود. علاوه بر این شهر مرسین بزرگ‌ترین بندر مدیترانه ترکیه به حساب می آید و یک منطقه آزاد تجاری است؛ همچنین یک پالایشگاه نفت و کارخانه‌های متعددی چون کارخانه تولید شیشه، مواد شوینده و … دارد.

به همین دلیل پیدا کردن کار با درآمد بالا و مناسب در آن برای شما می‌تواند بسیار ساده و راحت باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره وضعیت کاری شهر مرسین، شرایط کاری ایرانیان در این شهر و نحوه پیدا کردن شغل در آن؛ ادامه مطلب را مطالعه کنید.

وضعیت کار در مرسین چگونه است؟

در شهر مرسین، افراد امکان کار در صنایع و زمینه‌های مختلفی چون مدیریت، بازاریابی، فروش، اطلاعات فنی و ترجمه و … را دارند. در شرکت‌های بین‌المللی این شهر نیز، برای اتباع خارجی که به بیش از یک زبان مسلط هستند؛ فرصت‌های شغلی متعددی وجود دارد. از معمول‌ترین سمت‌های شغلی که مهاجران برای کار در ترکیه میتوانند مشغول شوند خدمات مشتری، آموزش زبان‌های خارجی، نگهداری از کودکان، ویرایش و ترجمه و متخصص فروش واردات و صادرات را نام برد.

ساعت کاری در این شهر به صورت تقریبی 45 ساعت در هفته است و به صورت مساوی در 6 روز تقسیم می‌شود. تایم کاری نیز در اکثر مشاغل از ساعت 8:30 صبح شروع می‌شود و تا 5:30 بعد از ظهر به اتمام می رسد. در فصول مختلف سال نیز تایم کاری ممکن است دیرتر یا زودتر شروع شود.

مرخصی استحقاقی سالانه، پس از یک سال کار در مرسین (در هر سمت شغلی) به افراد تعلق می گیرد. به صورت معمول به افرادی که یک تا 5 سال مشغول به کار باشد، 14 روز مرخصی تعلق می گیرد؛ به آن دسته از کارمندانی نیز که 15 سال در یک سمت شغلی مشغول به کار باشند، 26 روز مرخصی تعلق می گیرد. حداقل میزان دستمزد نیز، برای کارمندانی که مجرد هستند 3578 TRY در ماه و برای کارمندان متأهل با 3 فرزند 3013.70 TRY خواهد بود.

شرایط کار در مرسین ترکیه برای ایرانیان

شرایط کار در مرسین ترکیه

یکی از اصلی‌ترین شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان دریافت مجوز کار است. بر این اساس هر تبعه ایرانی که قصد دارد به صورت طولانی مدت در شهر مرسین ترکیه مشغول به کار شود؛ باید قبل از ورود، مجوز کار در ترکیه را دریافت کند. مجوزهای کاری، متناسب نوع کاری که انجام می‌دهید، انواع مختلفی دارند. هر مجوز نیز به صورت معمول 6 ماه اعتبار دارد. البته امکان تمدید آن‌ها تا 6 سال نیز ممکن است.

برای دریافت هر کدام از انواع مجوزهای کاری ترکیه از داخل ایران، در ابتدا باید مدارک لازم را برای ارائه به وزارت کار و خدمات اجتماعی ترکیه (MLSS) آماده کنید. این مدارک به صورت کلی عبارت‌اند از:

  • یک نامه رسمی که جزئیات پیشنهاد شغلی به شما از طرف یک کارفرمای ترک را نشان می دهد.
  • بیمه سلامت معتبر
  • پاسپورتی که 60 روز دیگر پس از پایان کار اعتبار دارد.
  • یک عکس به اندازه پاسپورت

بعد از آماده کردن مدارک لازم برای کار در مرسین می‌توانید به صورت آنلاین یک وقت ملاقات از نزدیک‌ترین کنسول گری ترکیه در ایران دریافت کنید. سپس در زمان مقرر در ملاقات شرکت کنید و مدارک آماده شده را ارائه دهید. بعد از شرکت در ملاقات و ارائه مدارک، کارفرمای شما باید درخواست ویزای شما را در عرض ده روز با وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه انجام دهد تا ویزای کاری ترکیه برای شما صادر شود.

بعد از دریافت ویزای کاری می‌توانید به ترکیه بروید و مشغول به کار شوید. البته برای دریافت مجوز اقامت نیز باید ظرف یک ماه پس از ورود خود به ترکیه، در اداره پلیس محلی ترکیه ثبت نام کنید.

نکات بیشتر
یادتان نرود!

ما قبلا تمام اطلاعات لازم درباره نحوه پیدا کردن کار در استانبول ترکیه را، برایتان آماده کرده‌ایم. حتما این صفحه را هم بخوانید.

راه های پیدا کردن کار در شهر مرسین ترکیه

جست و جوی کار در مرسین ترکیه را باید از خانه خود شروع کنید؛ زیرا قبل از ورود به کشور ترکیه، نیاز به مجوز کار دارید و باید یک پیشنهاد شغلی از یک فرد ترک دریافت کنید. برای یافتن شغل در شهرهای مختلف این کشور مانند شهر مرسین یا پیدا کردن کار در استانبول ترکیه و … می‌توانید با مشاورین آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

کاریابی در مرسین ترکیه

کاریابی در مرسین

در صورتی که به دنبال سریع ترین و راحت‌ترین شیوه برای پیدا کردن کار در مرسین یا سایر شهرهای کشور ترکیه هستید؛ مشاورین آرتان بورس تاپ می‌توانند بهترین شغل‌های ممکن در ترکیه را به شما پیشنهاد دهد. مشاوران ما در زمینه مشاوره کاریابی در ترکیه سابقه کاری چندین ساله دارند و با تمامی قوانین کاری این کشور آشنایی دارند. همچنین از ارتباطات گسترده ای با شرکت‌ها و کارفرماهای ترک برخوردار هستند. به همین دلیل می‌توانند بهترین مشاغل موجود در شهرهای ترکیه را به شما پیشنهاد دهند.

سوالات خود را از ما بپرسید

نویسنده آرتان بورس تاپ

Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8141
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما