a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
آرتان بورس تاپ > خدمات آرتان بورس تاپ  > تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

بسیاری از داوطلبان خصوصا در ایران که قصد مهاجرت و تحصیل در ترکیه را دارند ممکن است با این سؤال رو به رو شوند که آیا با مدرک دیپلم می توان به تحصیل در این کشور پرداخت یا خیر؟ معمولا برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم شما باید شرایط خاصی را برای ادامه تحصیل در نظر بگیرید. توصیه ما این است قبل از هر نوع اقدامی با مشاورین آرتان بورس تاپ در این زمینه مشورت کنید اینچنین نتیجه قابل قبول تری را می توانید برای انتخاب خود تجربه کنید. اما در هر صورت ما قصد داریم در این مقاله شما را با شرایط تحصیل با مدارک دیپلم و آزمون هایی که شما باید برای تحصیل در نظر بگیرید آشنا کنیم.

آنچه را که در این مطلب می خوانیم:

 1. شرایط لازم برای ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
 2. شرایط مورد نیاز تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم
 3. مدارک مورد نیاز
 4. نحوه بورسیه تحصیلی ترکیه با مدرک دیپلم
 5. بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
 6. شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه با مدرک دیپلم

شرایط ادامه تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

شما در مقاطع گوناگون مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانید در دانشگاه های ترکیه به تحصیل بپردازید. اما با مدرک دیپلم تنها می توانید در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل خود را آغاز کنید. دانشگاه‌های این کشور در مقاطع گفته شده شرایط ویژه ای را می طلبند. مدرک دیپلم شما همراه با ریز نمرات تحصیلی باید برای ادامه تحصیل در این مقطع کارشناسی ارائه شود و همچنین با توجه به دروس تخصصی و حتی عمومی که در دانشگاه تدریس می شود شما باید مدرک مهارت زبان ترکی و انگلیسی را نیز کسب کنید. عموما آزمون تومر می تواند آزمون مهمی برای ادامه تحصیل شما با مدرک دیپلم به حساب آید. اما با توجه به روند پذیرش دانشجو هر دانشگاه آزمون های دیگری همچون Sat و یا یوس نیز شاید نیاز به مدرک باشد. به همین دلیل است که ما در ابتدای مقاله به شما توصیه نمودیم سعی کنید قبل از هر نوع اقدامی با کارشناسان مجموعه آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید تا شرایط تحصیل در ترکیه را به طور کامل برای شما توضیح دهند.

برای دانستن شرایط تحصیل در ترکیه کلیک کنید

شرایط تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم

تحصیل در ترکیه با مدرک فوق دیپلم صددرصد با معادل سازی مدرک دیپلم همراه است. باید مدرک شما مورد تایید قرار بگیرد تا بتوانید در هرکدام از دانشگاه های ترکیه به تحصیل در رشته‌های گوناگون مقطع کارشناسی به واسطه مدارک معتبری که ارائه می دهید بپردازید. جای هیچ گونه نگرانی و استرس نیست به این دلیل که کارشناسان مجموعه آرتان بورس تاپ می توانند برای معادل سازی مدرک دیپلم در این زمینه به شما راهکار قابل قبولی را ارائه دهند.

مدارک مورد نیاز

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم صددرصد با مدارک خاص انجام می پذیرد. هرچقدر مدارک شما کامل تر کامل تر باشد، روند ثبت نام شما نیز سریع تر به پایان می رسد. با توجه به این نکته که هر دانشگاهی در ترکیه ممکن است شرایط پذیرش و مدارک خاصی را از شما طلب کند، بهتر است با توجه به دانشگاه مورد نظر با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ در ارتباط باشید، تا مدارک را قادر باشید به راحتی تکمیل کرده و برای ثبت نام اقدام کنید. اما از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم می توان به مدارک زیر اشاره نمود که شامل:

 • مدرک دیپلم دبیرستان ترجمه شده به زبان ترکی و یا انگلیسی
 • مدرک پیش دانشگاهی ترجمه شده به زبان ترکی و یا انگلیسی
 • ریزنمرات تحصیل دیپلم و پیش دانشگاهی ترجمه شده به زبان ترکی و یا انگلیسی
 • مدرک آزمون مورد نظر دانشگاه
 • گواهی تمکن مالی داوطلب
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • فیش پرداختی هزینه ثبت نام
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی داوطلب
 • انگیزه نامه

بورسیه تحصیلی ترکیه با مدرک دیپلم

دانشجویان بورسیه تحصیلی ترکیه با مدرک دیپلم

بورسیه تحصیلی ترکیه با مدرک دیپلم را شاید بتوان یکی از دغدغه‌های اصلی داوطلبان در زمان تحصیل در دانشگاه های این کشور عنوان کرد؛ چرا که هر چقدر هزینه تحصیل در کشوری مانند ترکیه با توجه به برخی رشته ها در برخی از دانشگاه ها کم باشد، باز هم بورسیه می تواند شرایط آسان تری را برای تحصیل و زندگی دانشجویی فراهم آورد.

بورس تحصیلی که معمولا توسط دانشگاه، موسسات و یا افراد خیر ارائه می شود می تواند برای تحصیل دانشجویان و خصوصا دانشجویان غیر بومی شرایط ویژه ای را به وجود آورد. توجه داشته باشید اغلب دانشگاه های ترکیه بورس تحصیلی خود را به مقاطعی همچون دکتری و کارشناسی ارشد ارائه می دهند اما در برخی از موارد نیز مقطع کارشناسی نیز شامل بورس تحصیلی می گردد.

نکته مهم: شما چنانچه قصد تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم را دارید اگر در رزومه خود شرایطی همچون مدرک زبان تافل و ریز نمراتی عالی و درخشان داشته باشید تا حدودی می توانید شانس گرفتن بورسیه را به عنوان دانشجوی ممتاز داشته باشید. چنانچه با مشاورین مجموعه آرتان بورس تاپ در این زمینه مشورت کنید قطعا راهکار به صرفه ای را به شما برای دریافت بورسیه برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به شما معرفی می کنند.

دانشگاه برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم

ترکیه جزء کشور هایی است که هرساله تعداد کثیری داوطلب را در دانشگاه های معتبر خود پذیرش می کند. تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم به راحتی در دانشگاه های گوناگون دولتی و خصوصی ترکیه امکان پذیر است. تنها شما باید نسبت به بودجه و تمکن مالی، امکانات و کیفیت دانشگاه و موارد اینچنینی توجه کنید تا بتوانید در هرکدام از دانشگاه های ترکیه به ادامه تحصیل بپردازید. ما در ادامه به 5 دانشگاه معتبر برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم اشاره می کنیم.

دانشگاه کوچ (Koc)

این دانشگاه از سال 1993 فعالیت خود را به صورت خصوصی آغاز کرده است. این دانشگاه 22 برنامه در مقطع کارشناسی را ارائه می دهد که صددرصد برای آن دسته از متقاضیانی که قصد تحصیل در ترکیه را با مدرک دیپلم دارند می تواند یک دانشگاه منحصر به فرد باشد. مهم ترین مزیت این دانشگاه مسأله خوابگاه دانشجویی است که صددرصد برای شما به عنوان دانشجوی غیر بومی می تواند بسیار مسأله مهمی باشد. این دانشگاه خوابگاه خود را در محله روملی فنری در نقطه بسیار عالی استانبول در نظر گرفته است. آزمون اس آی تی آزمون پذیرش این دانشگاه برتر ترکیه است.

دانشگاه بیلکنت

این دانشگاه غیر انتفاعی در آنکارا نیز برای متقاضیان تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم می تواند انتخاب مناسبی باشد. زبان انگلیسی زبان تحصیل اسن دانشگاه است. در سال 1984 به عنوان اولین دانشگاه خصوصی در ترکیه تاسیس گردید. چنانچه به دنبال بورسیه تحصیلی هستید این دانشگاه قطعا شرایط قابل قبولی را در اختیار شما در 5 سطح گوناگون با توجه به معدل دیپلم، معدل آزمون ورودی و معدل امتحان بین‌المللی قرار می دهد. 6 رشته در مقطع کاردانی و 33 رشته در مقطع کارشناسی برای تحصیل شما بسیار رشته های متنوعی را ارائه می دهد. این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم است ولی مورد تأیید وزارت بهداشت نیست.

دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه دولتی فنی خاورمیانه در سال 1956 تاسیس شده است. این دانشگاه با وجود 5 دانشکده و 40 رشته در مقطع کارشناسی می تواند تنوع رشته را برای متقاضیان تحصیل با مدرک دیپلم به خوبی فراهم کند. آزمون ورودی این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه های دولتی نیز کمی سخت است. رتبه این دانشگاه در سطح جهانی ۵۸۲ است. امکانات رفاهی ( سالن بدنسازی، زمین تنیس، فوتبال، بسکتبال، والیبال و دومیدانی) و مهم تر از همه خوابگاهی دانشگاه دولتی فنی خاورمیانه باعث شده است تا دانشجویان دغدغه اقامت نداشته باشند. زبان تحصیلی این دانشگاه نیز انگلیسی است.

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه در آنکارا واقع شده است و به سبب کیفیت آموزش بسیار بالا بسیاری از داوطلبان ایرانی با مردک دیپلم متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستند. سوابق تحصیلی شما شرط اصلی برای پذیرش در این دانشگاه است. علاوه بر مدرک ترجمه شده دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات باید مدرک قبولی در آزمون SAT را نیز جزء مدارک مهم برای پذیرش در نظر بگیرید. کمک هزینه تحصیلی زبان ترکیه‌ای یونس امره در این دانشگاه به عنوان بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی ارائه داده می شود.

دانشگاه استانبول بیلگی

دانشگاه بیلگی با اختصار IBU خوانده می شود که جزء دانشگاه های خصوصی در سال 1996 تاسیس گردید. برای داوطلبان تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم این دانشگاه می تواند یک دانشگاه فوق العاده برای ادامه تحصیل محسوب شود به این دلیل که این دانشگاه جزء 5 دانشگاه عالی و برتر ترکیه نام گرفته است. خوابگاه Santral، خوابگاه دخترانه Evistanbul و خوابگاه Republika Academic Aparts Ortaköy 3 خوابگاه این دانشگاه است که تحت نظر آن دانشجویان می توانند با امنیت کامل اقامتی بی خطر را تجربه کنند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه با مدرک دیپلم

شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه با مدرک دیپلم

آن دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه با مدرک دیپلم را دارند بهتر است بدانند که شرایط خاصی برای مهاجرت تحصیلی وجود دارد. به هر حال به خاطر نزدیکی کشور ترکیه به اروپا و البته آسیا مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌تواند انتخاب قابل قبول و معقولانه ای به حساب آید که در این بین، نمره زبان انگلیسی یکی از مهمترین مدرک هایی است که شما برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه به آن نیاز دارید. به واسطه مدرک دیپلم شما می توانید در دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه به تحصیل بپردازید که البته هر دانشگاه آزمون ورودی خاص خود را دارد که شما چنانچه با توجه به مشاوره کارشناسان مجموعه آرتان بورس تاپ اقدام به مهاجرت تحصیلی کنید، می توانید با شرایط آسان تری شرایط اعزام و پذیرش خود را فراهم نمایید.

برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی صددرصد شما باید به نوع دانشگاه توجه کنید و همچنین معدل دیپلم قابل قبول و معدل ازمون ورودی شما بالا باشد. برای گرفتن تابعیت و اقامت این کشور مهاجرت تحصیلی آنچنان بازدهی ندارد و بیشتر از طریق ازدواج و یا سرمایه گذاری می توان به اخذ تابعیت و اقامت پرداخت.

جمع بندی

تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم موضوع اصلی این مقاله بود. در هر صورت بسیاری از متقاضیان با این نوع مدرک قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارند. مجموعه آرتان بورس تاپ با سابقه و تجربه بالای خود می تواند شرایط اعزام شما به راحتی فراهم کند و در کمترین زبان با مدارک معتبر و محکم بهترین دانشگاه را برای شما انتخاب نماید. به همین دلیل از طریق شماره تماس های وب سایت می توانید با مشاورین این مجموعه دراین زمینه در ارتباط باشید.

سوالات خود را از ما بپرسید

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments