logo

وزارت بهداشت ایران دانشگاه خاور نزدیک قبرس را تأیید کرد

به تأیید رسیدن دانشگاه خاور نزدیک قبرس توسط وزارت بهداشت ایران

در دسامبر 2023، وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که دانشگاه خاورنزدیک قبرس (NEU) را برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و علوم بهداشتی مورد تأیید قرار داده است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، دانشگاه خاورنزدیک قبرس را به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و علوم بهداشتی مورد تأیید قرار داد. این تصمیم پس از بررسی شرایط دانشگاه NEU و تأیید آن توسط کمیسیون بررسی دانشگاه‌های خارج از کشور وزارت بهداشت ایران گرفته شد.

دانشگاه خاورنزدیک قبرس یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1988 در شهر نیکوزیا قبرس تأسیس شد. این دانشگاه دارای 20 دانشکده است و بیش از 28 هزار دانشجو از بیش از 143 کشور جهان در آن تحصیل می‌کنند.

این تأییدیه، فرصت مناسبی برای دانشجویان ایرانی ایجاد کرده که با تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک به مدارج عالی علمی دست یابند و پس از فارغ‌التحصیلی، در ایران پروانه اشتغال به کار دریافت و به فعالیت حرفه‌ای یا ادامه تحصیل بپردازند. بااین‌حال، لازم به ذکر است که این تأییدیه تنها برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و علوم بهداشتی صادر شده است. دانشگاه NEU در سایر رشته‌ها هنوز مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

نویسنده آرتان بورس تاپ

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=38507

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp