اخبار

تکنوپارک دانشگاه بیرونی برنده مسابقه تکنوفست شد

برتری دانشگاه بیرونی در مسابقه تکنوفست

«تکنولوژی آزمایشگاه‌های باینری» از شرکت‌های «تکنوپارک بیرونی» برنده جایزه بزرگ مسابقه کارآفرینی تکنوفست شد.

 BİRUNİ TEKNOPARK در نمایشگاه علم و فناوری “”Teknofest آنکارا، برنده مسابقه کارآفرینی شد. و با پروژه خود در شاخه فن‌آوری‌های مدیریت بلایای طبیعی، به جوایز بزرگی دست‌یافت. هدف پروژه‌ای که آن‌ها تولید کرده‌اند، واکنش سریع و هماهنگ به آتش‌سوزی‌هایی که در جنگل‌ها رخ می‌دهد بود.

بهتر است بدانید، تکنوپارک دانشگاه بیرونی یا همان پارک علمی به ‌عنوان یک توسعه مبتنی بر دارایی تعریف می‌شود که شرکت‌های مستأجر را در خود جای می‌دهد، و باعث رشد آن‌ها می‌شود. این سیستم با استفاده از هوش مصنوعی در اولین لحظات آتش‌سوزی از طریق ارتباط ماهواره‌ای افراد را مطلع می‌کند و آنها را قادر می‌سازد تا مداخله کنند. این سیستم توانایی تجزیه‌وتحلیل هوا را از طریق حسگرهای طیف گسترده با ماژول‌هایی دارد که جنگل را مانند یک شبکه احاطه کرده‌اند، برای مقابله با بسیاری از سناریوهای آتش‌سوزی مختلف توسعه‌یافته است.

 اجزای به‌ کار رفته در طراحی آن کاملاً توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شوند. به‌منظور جلوگیری از مداخلات غیر ضروری، دارای سیستمی است که می‌تواند بین دود منتشر شده در هنگام آتش‌سوزی جنگل و سایر گازهایی که ممکن است در شرایط مختلف منتشر شود، تمایز قائل شود. ماژول‌های حسگر به لطف ساختار انعطاف‌پذیر خود هیچ مانعی برای رشد درختان ایجاد نمی‌کنند. هنگامی که یک وضعیت اضطراری رخ می‌دهد، ماژول‌ها داده‌هایی را که جمع‌آوری کرده را به ماهواره‌های GeoStationary  در مدار می‌فرستند و سپس آن داده‌هایی را به سرورهای روی زمین نیز منتقل می‌کنند. در صورت تایید این وضعیت اضطراری، مقامات و گروه‌های آتش‌نشانی این فرصت را دارند که در کمتر از ۱۵ دقیقه اقدام کنند.

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=33918

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp