logo

مقام دوم دانشگاه فنی خاورمیانه در مسابقات فضاپیمای آمریکا

دانشگاه فنی خاورمیانه در مسابقه فضاپیمایی

تیم موشک و ماهواره دانشگاه فنی خاورمیانه که با عنوان “METUOR Space” در مسابقات جام فضاپیمای آمریکا (Spaceport America Cup) شرکت کرده بود، برای طراحی مدل ماهواره‌ای خود که با موفقیت پرتاب شد، مقام دوم را به دست آورد.

تیم موشک و ماهواره دانشگاه فنی خاورمیانه ​​با طراحی مدل ماهواره‌ای خود که می‌تواند در اندازه‌های کوچک جا بگیرد، یک دستاورد بزرگ کسب کرد. موشک “Arietids-1” طراحی شده توسط این تیم، در این مسابقات با موفقیت پرتاب شد و جایزه ویژه هیئت داوران در جام فضایی آمریکا را از آن خود کرد.

جام فضاپیمای آمریکا بزرگترین مسابقه مهندسی موشک دانشگاهی جهان است که امسال بین روزهای 19 تا 24 ژوئن در پردیس پرتاب عمودی و افقی در “Spaceport America” برگزار شد. این مسابقات که با عنوان “CanSat” آمریکا هم شناخته می‌شود، رقابت سالانه طراحی، ساخت و پرتاب  موشک دانشجویی برای موضوعات مرتبط با فضا توسط انجمن فضانوردی آمریکا (AAS) است.

انجمن فضانوردی آمریکا (AAS) که این مسابقات را با حمایت ناسا برگزار می‌کند، معتقد است اگرچه مسابقات مشابهی برای سایر رشته‌های مهندسی (ربات‌ها، هواپیماهای رادیو کنترل، ماشین‌های مسابقه‌ای و غیره) وجود دارد، اما بیشتر مسابقات مربوط به فضا، مسابقات طراحی کاغذ هستند. این مسابقه سالانه برای تیم‌هایی از دانشگاه‌ها و کالج‌های سراسر دنیا آزاد است. تیم‌ها باید بتوانند با پیروی از راهنمای تایید شده مسابقه، یک سیستم فضایی طراحی کرده و بسازند، سپس برای تعیین برندگان با یکدیگر به رقابت بپردازند.

مدل طراحی شده توسط تیم‌های شرکت‌کننده “CanSat” نام دارد که نوعی محموله موشکی است که برای آموزش فناوری فضایی استفاده می‌شود. فناوری “CanSat”شبیه به فناوری مورد استفاده در ماهواره‌های کوچک است اما هیچ‌گاه اتمسفر زمین را ترک نمی‌کند یا به دور زمین نمی‌چرخد. دانشگاه فنی خاورمیانه (Middle East Technical University) برای کمک به توسعه ترکیه و کشورهای خاورمیانه به ویژه تربیت نیروی متخصص در رشته‌های علوم طبیعی و اجتماعی در تاریخ 1956 آموزش خود را تحت عنوان «موسسه فناوری عالی خاورمیانه» آغاز کرد.

دانشگاه فنی خاورمیانه (METU) که نوآوری‌های زیادی را در سیستم آموزش عالی ترکیه به ارمغان آورد و پیشگام آموزش مدرن بود، در سال 1963 پس از گذراندن اولین سال‌های خود در ساختمان کوچکی که متعلق به آن بود به مکان فعلی خود نقل مکان کرد. ابتدا گروه معماری در سال 1956 افتتاح شد و در بهار 1957 گروه مهندسی مکانیک شروع به آموزش کرد. در آغاز سال تحصیلی 57-1958 دانشکده های معماری، فنی مهندسی و علوم اداری تأسیس شد و تأسیس دانشکده علوم و هنر در سال 1959 به پایان رسید. دانشکده تعلیم و تربیت در سال 1982 شروع به تحصیل کرد. امروزه، پنج دانشکده در METU وجود دارد که 41 برنامه در مقطع کارشناسی در آنها اجرا می‌شود.

107 برنامه کارشناسی ارشد و 69 برنامه دکترا در مؤسسات علوم، علوم اجتماعی، انفورماتیک، ریاضیات کاربردی و علوم دریایی در دانشگاه انجام می‌شود. زبان آموزش در “METU” انگلیسی است. آموزش زبان انگلیسی توسط مدرسه زبان‌های خارجی به دانشجویان کلاس‌های مقدماتی داده می‌شود. دانشگاه فنی خاورمیانه با داشتن سطح علمی، وزن فرهنگی و فکری و فارغ‌التحصیلان واجد شرایط، از بدو تأسیس به یکی از مؤسسات ممتاز و معتبر ترکیه تبدیل شده است. 1273 دستیار پژوهشی و بیش از 28000 دانشجو در این دانشگاه حضور دارند. تعداد کل فارغ‌التحصیلان این دانشگاه نیز بیش از 120,000 نفر است.

داوطلبان ادامه تحصیل در ترکیه برای اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه فنی خاورمیانه و یا سایر دانشگاه‌های ترکیه می‌توانند با مجموعه آرتان بورس تاپ تماس بگیرند. کارشناسان ما متشکل از تیمی متخصص در امور مهاجرت تحصیلی پاسخگوی کلیه سوالات و ابهامات داوطلبان خواهند بود.

نویسنده آرتان

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=24253

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp