logo

کسب رتبه 18 دانشگاه مدیپول استانبول در شاخص نوآوری

رتبه دانشگاه مدیپول در شاخص نوآوری

دانشگاه مدیپول استانبول رتبه 18 را در شاخص دانشگاه کارآفرین و نوآور ایجاد شده توسط TUBITAK در سال 2022 کسب کرد. این در حالی بود که دانشگاه مدیپول استانبول در سال 2021 در رتبه 35 قرار گرفته بود.

از سال 2012، شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه (TÜBİTAK) به منظور تشویق کارآفرینی و فعالیت‌های نوآورانه در دانشگاه‌ها و افزایش رقابت بین دانشگاهی، رقابت و نوآوری، رتبه‌بندی دانشگاه‌های کارآفرین و نوآور (GYÜE) را با ارزیابی داده‌های همه دانشگاه های ترکیه ارائه می‌دهد. با این شاخص، دانشگاه‌های دارای شایستگی پژوهش علمی و فناوری در مجموع با 4 بُعد و 23 شاخص ارزیابی می‌شوند: مالکیت فکری، همکاری و تعامل، مشارکت اقتصادی و تجاری‌سازی.

دانشگاه کارآفرین به دنبال آن است که تغییر قابل توجهی در شخصیت سازمانی دانشگاه ایجاد نماید تا موقعیت ایده‌آلی برای آینده به ارمغان بیاورد. با توجه به تاثیر اقتصادی و اجتماعی دانشگاه کارآفرین بر جامعه، این نوع از دانشگاه خواهد توانست هم در زمینه آموزش و کیفیت به تعالی برسد و هم در زمینه پژوهش و هم در عرصه کارآفرینی و پرورش نیروی کارآفرین، از طریق ایجاد شغل، نقش دانشگاه در صنایع خاص، ایجاد شر‌کت‌های انشعابی، تولید دانش، به اشتراک‌گذاری دانش و ارائه فارغ‌التحصیلان ماهر، موثر باشد.

بر اساس نتایج «شاخص دانشگاه کارآفرین و نوآور 2022» که توسط شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه تهیه شده است، دانشگاه مدیپول استانبول در بین 18 دانشگاه برتر در میان دانشگاه های ترکیه قرار گرفت و نسبت به سال 2021، 17 رتبه ارتقا یافت. بر اساس نتایج اعلام شده از سوی مصطفی ورانک، وزیر صنعت و فناوری ترکیه، دانشگاه مدیپل استانبول با مجموع امتیاز 50.49 در رتبه 18 و در بین دانشگاه‌های خصوصی رتبه پنجم را کسب کرد.

این رتبه‌بندی بین 50 دانشگاه کارآفرین و نوآور بر اساس 23 شاخص در ابعاد «صلاحیت پژوهشی علمی و فناوری»، «همکاری و تعامل» و «سهم اقتصادی و اجتماعی» انجام شده است. گفتنی است دانشگاه مدیپول استانبول بیشترین افزایش را از نظر مشارکت اقتصادی و اجتماعی در این رتبه‌بندی داشته است. این دانشگاه در پنج سال گذشته در رتبه‌بندی دانشگاه‌های کارآفرین و نوآور حضور داشته و در آخرین رتبه‌بندی موفق شده است تا جایگاه خود را با 17 پله ارتقا دهد.

تا اینجا دانستیم که شاخص کارآفرینی و نوآوری یکی از شاخص‌های مهم برای جذب دانشجویان برای کار در ترکیه است. این شاخص کمک می‌کند که بخش مهمی از دانشجویان حاضر در این دانشگاه‌ها بتوانند پس از طی کردن دوران تحصیل در دانشگاه جذب بازار کار شوند. دانشگاهی که شاخص کارآفرینی و نوآوری را داشته باشد شرایط ورود به بازار کار حرفه‌ای و کسب درآمد را فراهم می‌کند.

مجموعه آرتان بورس تاپ به عنوان مرجع مشاوره تحصیلی ترکیه، هر آنچه که شما برای تحصیل در کشور ترکیه به آن احتیاج دارید را در اختیار شما قرار می‌دهد. مشاوره آرتان بورس تاپ برای تحصیل در کشور ترکیه به شما کمک می‌کند به آسانی شرایط و ملزومات مورد نیاز خود را تأمین کنید و دوران تحصیلی راحت‌تری داشته باشید.

نویسنده آرتان

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=22365

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp