اخبار

رضایت دانشجویان از پزشکی بینالی ییلدیریم

رضایت دانشجویان از پزشکی بینالی ییلدیریم

26 دانشجوی بین‌المللی که از 8 کشور خارجی در دانشکده پزشکی دانشگاه بینالی ییلدیریم مشغول به تحصیل هستند، در مصاحبه‌ای از این تصمیم خود اعلام رضایت کامل کردند.

دکتر مکیت کانتارجی، رئیس دانشکده پزشکی، به خبرگزاری آناتولی گفت: «برنامه علمی و درسی که در حال اجرای آن هستیم، برنامه‌ای همگام با سایر دانشکده‌های پزشکی جهان است. دانشکده پزشکی دانشگاه بینالی ییلدیریم، دپارتمانی منحصربه‌فرد است و دانشجویان به دلیل اینکه در اینجا دروس خود را به بهترین شکل ممکن خواهند گذراند، دانشگاه ما را انتخاب می‌کنند.»

کانتارجی تصریح کرد که 26 دانشجو از 8 کشور در حال حاضر در دانشگاه بینالی ییلدیریم تحصیل می‌کنند. غزل شهنازیان که از جمله دانشجویان سال اول پزشکی است گفت که در آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه موفق به کسب رتبه 6000 شد. وی که از کشور ایران به ترکیه مهاجرت تحصیلی کرده است، در مصاحبه‌ای گفت: «آرزوی دوران کودکی من، پزشک شدن بود. به همین دلیل رویای خود را دنبال کردم و در حال حاضر بسیار خوشحالم که در ترکیه به آرزویم می‌رسم».

آلا محمد یوسف که از سودان به ترکیه آمده اظهار داشت که اینجا را ترجیح می‌دهد: «من مردم اینجا، سیستم آموزشی و معلمان را دوست دارم. پس از اتمام تحصیلاتم به سودان باز خواهم گشت. در آفریقا مردم نیاز زیادی به پزشک دارند و من برای کمک به هموطنانم به کشورم می‌روم.»

دانشگاه بینالی ییلدیریم ارزنجان در سال 2006 با 12 دانشکده از جمله دانشکده پزشکی، تأسیس شد. در حال حاضر این دانشکده در رتبه 60 در میان دپارتمان‌های سایر دانشگاه‌های ترکیه قرار دارد. همین امر این دانشکده را به مقصدی پرطرفدار میان متقاضیان تحصیل رشته پزشکی در ترکیه بدل می‌کند.

شما هم می‌توانید با استفاده از خدمات مجموعه مشاوره‌ای مهاجرت تحصیلی به ترکیه آرتان بورس تاپ، از دانشگاه‌های مطرح ترکیه پذیرش کسب کنید. تنها کافی است با متخصصان این مجموعه در تماس باشید تا شما را در تمامی مراحل یاری کنند.

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=22197

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp