اخبار

صعود دانشگاه حاجت تپه در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS

دانشگاه حاجت تپه در رتبه بندی جهانی QS

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2024 اعلام شد. دانشگاه حاجت تپه که در سال گذشته در رتبه 801-1000 قرار داشت، در رتبه‌بندی جهانی در سال 2024 به رتبه 761-770 صعود کرد. دانشگاه حاجت تپه در رتبه‌بندی کشوری امسال ترکیه نیز رتبه 8 را کسب کرد.

 موسسه‌ رتبه‌بندی آموزش عالی “Quacquarelli Symonds” که مقر آن در لندن است، «رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی 2024» را اعلام کرد که یکی از مهم‌ترین رتبه‌بندی‌ها در جهان محسوب می‌شود.

25 دانشگاه از ترکیه وارد رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی “QS” در سال 2024 شدند که در آن 2,963 دانشگاه در سراسر جهان مورد ارزیابی قرار گرفتند.

همچنین سه شاخص جدید (خروجی‌های اشتغال، شبکه تحقیقات بین‌المللی و پایداری) برای اولین بار به متدولوژی رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی “QS”در سال 2024 اضافه شده و این دانشگاه از این طریق رتبه 761-770 را کسب کرده است.

بیستمین نسخه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی “QS”دارای 1500 موسسه در 104 مکان است و تنها رتبه‌بندی در نوع خود است که بر اشتغال و پایداری تأکید دارد. نتایج این رتبه‌بندی حاصل از تجزیه و تحلیل 17.5 میلیون مقاله دانشگاهی و نظرات تخصصی بیش از 240 هزار هیئت علمی و کارفرمایان است.

در رتبه‌بندی سال 2024 مؤسسه فناوری ماساچوست دوازدهمین سال را در صدر جشن می‌گیرد، دانشگاه کمبریج رتبه دوم را حفظ می‌کند در حالی که دانشگاه آکسفورد با صعود به رتبه سوم موقعیت خود را تغییر داده است.

اگر می‌خواهید از شرایط تحصیل در دانشگاه حاجت تپه آگاه شوید با همکاران ما در آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=27022

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp