offer
15% تخفیف فقط برای آرتانی‌ها
logo

مراحل گرفتن ویزای دانشجویی در ترکیه سریع و آسان تر شد

سهولت گرفتن ویزای دانشجویی در ترکیه

یک پروتکل همکاری در مورد مجوزهای اقامت برای دانشجویان بین‌المللی، بین ریاست اداره مهاجرت ترکیه و YÖK امضا شد.

وزیر امور داخلی ترکیه علی یرلیکایا و رئیس YÖK پروفسور دکتر ارول اوزوار در مراسم امضای قرارداد که در وزارت امور داخلی برگزار شد، شرکت کردند.

وزیر امور داخلی ترکیه در سخنرانی خود اعلام کرد که هدف مشترکشان جذب دانشجویان موفق بین‌المللی و فراهم کردن فرصت‌های آموزش عالی ترکیه از طریق تسریع در صدور مجوز اقامت دانشجویی و ارائه خدمات بهتر به دانشجویان بین‌المللی است. ایشان با تاکید بر اینکه با امضای این پروتکل همکاری بین وزارت امور داخله و موسسات آموزش عالی ترکیه، درخواست مجوز اقامت دانشجویان بین‌المللی افزایش می‌یابد، گفت: با این پروتکل امور اداری و ویزای دانشجویان بین‌المللی به طور موثر انجام خواهد شد. پرونده‌های مجوز اقامت دانشجویی توسط دانشگاه‌ها یعنی بخش‌های امور دانشجویی تسریع شده و به ادارات اداره مهاجرت استانی تحویل داده می‌شود. همچنین روند انگشت نگاری نیز از طریق تلفن‌های همراه و دانشگاه‌ها انجام خواهد شد.

ترکیه در راه تبدیل شدن به مرکز جهانی آموزش بین‌المللی است

امضای پروتکل همکاری بین ریاست اداره مهاجرت ترکیه و YÖK

مدیر YÖK بیان کرد که تلاش می‌کنند ترکیه را به یک مرکز مهم جهانی در زمینه آموزش بین‌المللی تبدیل کنند، اظهار داشت که YÖK در این زمینه با نهادها و سازمان‌های مربوطه همکاری نزدیک دارد. ایشان با بیان اینکه بیش از 7 میلیون دانشجو و بیش از 180 هزار عضو هیأت علمی در 208 موسسه آموزش عالی در ترکیه وجود دارد، گفت: ترکیه از نظر تعداد دانشجو پیشرو در زمینه آموزش عالی اروپاست. تعداد دانشجویان بین‌المللی که کشورمان را برای تحصیلات عالی ترجیح می‌دهند در 20 سال گذشته با شتاب زیادی افزایش یافته است. در سال تحصیلی 2023-2024  در ترکیه از 198 کشور مختلف دانشجو پذیرش شده است. همچنین لازم به ذکر است در سال‌های اخیر کیفیت و سطح زندگی در ترکیه  نیز بالا رفته. در آخر ایشان با این جمله به سخنرانی خود پایان داد: ترکیه در حال حاضر در بین 10 کشور برتر جهان است که بیشترین دانشجویان بین‌المللی را می‌پذیرد و آموزش می‌دهد اما تلاش ما این است که در سال‌های اخیر ترکیه را به 5 کشور برتر جهان در این زمینه ارتقا دهیم.

خب در آخر لازم هستش که بدونیم مزایای این پروتکل برای دانشجویان ایرانی چیه؟؟ به ترتیب میتوان به این مزایا اشاره کرد:

  • دریافت سریع‌تر مجوز اقامت
  • کاهش دشواری‌های اداری
  • دسترسی به اطلاعات و راهنمایی‌های لازم در رابطه با ویزا و اقامت تحصیلی
  • همچنین این پروتکل نشان‌دهنده تبدیل شدن ترکیه به یک مقصد تحصیلی با اعتبار جهانی است
نویسنده آرتان بورس تاپ

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=45208

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp