اخبار

دانشگاه باهچه شهیر گواهینامه اعتبار سازمانی دریافت کرد

گواهینامه اعتبار سازمانی دانشگاه باهچه شهیر

یکی از برنامه‌های اساسی هیئت کیفیت آموزش عالی (YÖKAK)، برنامه «اعتباربخشی نهادی» است که دانشگاه باهچه شهیر موفق شد در ارزیابی سال 2022، تایید نهایی را دریافت کند.

برنامه «اعتباربخشی نهادی» سال 2022 که توسط هیئت کیفیت آموزش عالی انجام شده، با هدف افزایش کیفیت مؤسسات آموزش عالی و کمک به تضمین کیفیت آنها بوده است. گواهی تایید صلاحیت که از سوی هیئت کیفیت آموزش عالی اعطا می‌شود، گواهی می‌دهد یک مؤسسه آموزشی با استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارد و سیستم‌های مدیریت کیفیت را با موفقیت پیش می‌برد.

دانشگاه باهچه شهیر که در شهر استانبول قرار دارد، بین دانشگاه‌های ترکیه که چشم‌اندازهای بین‌المللی دارند، رتبه 5 را دارد و یکی از موفق‌ترین مؤسسات آموزشی است که واجد دریافت گواهینامه اعتبار سازمانی ذیل برنامه «اعتباربخشی نهادی» قرار می‌گیرد.

دانشگاه باهچه شهیر به عنوان یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه توانسته است شرایط ویژه‌ای برای دریافت گواهینامه اعتبار سازمانی را به دست آورد.

یکی از ویژگی‌های دانشگاه باهچه شهیر که آن را در لیست مورد تایید برنامه «اعتباربخشی نهادی» قرار داده، عضویت این دانشگاه در “BAU Global” است. “BAU Global” یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات آموزشی در جهان است و دانشجویان خود را با رویکرد آموزشی جهانی با 5 دانشگاه، 4 آموزشگاه زبان و 5 مرکز آکادمیک در کشورهای ایالات متحده، کانادا، آلمان، ایتالیا، هنگ‌کنگ، گرجستان و قبرس آموزش می‌دهد.

در همین راستا است که دانشگاه باهچه شهیر به عنوان اولویت اول دانشجویان بین‌المللی در میان دانشگاه های خصوصی ترکیه قرار گرفته است.

علاوه بر این، واحد آموزش عمومی در دانشکده هنر و علوم دانشگاه بدون توجه به رشته و دانشکده برای همه دانشجویان، دروس اختیاری «شهر و فرهنگ»، «حل خلاقانه مشکل» و سایر دروس کاربردی را ارائه می‌دهد. هدف واحد آموزش عمومی از ارائه چنین دروسی، ضمن فراهم‌آوری زیرساخت‌های علمی و فکری، توسعه دانش دانشجویان در زمینه‌های جدید و مورد علاقه آن‌ها است.

همچنین دانشگاه باهچه شهیر استانبول جایزه بزرگ 500 صادرکننده خدمات آموزشی بزرگ در ترکیه را در سال‌های 2017 و 2018 دریافت کرده است. یکی دیگر از افتخارات این دانشگاه، کسب رتبه 5 در رنکینگ دانشگاه‌های جوان ترکیه در سال 2022 بوده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های دانشگاه خصوصی باهچه شهیر، ارائه برنامه «پردیس من – محل کار من» (CO-OP) در یک ترم به دانشجویان است تا با زندگی تجاری قبل از فارغ‌التحصیلی آشنا شده و برای کار در ترکیه آماده شوند. این دانشگاه با ارائه فرصت‌های کارآموزی در 1800 شرکت از طریق این مدل آموزشی برای اولین بار در میان دانشگاه‌های ترکیه دست به اقدامی متفاوت زده که آن را تبدیل به یکی از دانشگاه‌های شایسته برای گرفتن گواهینامه اعتبار سازمانی کرده است.

شرکت‌هایی که با دانشگاه باهچه شهیر همکاری می‌کنند دوره‌هایی را در دانشگاه ارائه می‌دهند تا نیروی کار واجد شرایط را در زمینه‌های مختلف مانند محصولات، خدمات و برنامه‌های کاربردی خود تربیت کنند. در پایان دوره به دانشجویان موفق گواهی‌نامه با امضای شرکت مربوطه اعطا می‌شود.

از اولویت‌های تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر می‌توان به مورد تأیید بودن مدرک این دانشگاه نزد وزارتخانه‌های علوم و بهداشت ایران اشاره کرد. همچنین این دانشگاه در چارچوب توافقات بین‌المللی در برنامه اراسموس پلاس که زیر نظر اتحادیه اروپا اداره می‌شود، عضویت دارد.

در چارچوب برنامه اراسموس پلاس، در مجموع 36 توافقنامه دوجانبه با 22 کشور مختلف اتحادیه اروپا وجود دارد. دانشجویانی که واجد شرایط برنامه اراسموس پلاس هستند، از حمایت مالی ماهانه اتحادیه اروپا برخوردار می‌شوند. علاوه بر دوره‌های آموزشی، دانشجویان می‌توانند برای یک دوره کارآموزی در برنامه اراسموس پلاس شرکت کنند.

بنا بر این گزارش، این دانشگاه با چنین خدمات آموزشی در حوزه‌های مختلف توانست موفق به دریافت گواهینامه اعتبار سازمانی از هیئت آموزش عالی شود.

مجموعه آرتان بورس تاپ به عنوان مرجع مشاوره تحصیلی ترکیه، تمامی داده‌هایی را که شما برای پذیرفته شدن در بهترین دانشگاه‌های این کشور به آنها احتیاج دارید برای شما فراهم می‌کند. این مجموعه همه ویژگی‌ها و شرایط شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و بر اساس آنها بهترین دانشگاه‌ها را به شما معرفی می‌کند.

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=22601

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp