وبلاگ

دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا ترکیه
لوگو دانشگاه اوستیم

دانشگاه اوستیم

(Ostim Technical University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: آنکارا

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 3

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: خصوصی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: ندارد

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 2017

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS

دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه یک دانشگاه خصوصی است که در سال 2017 توسط بنیاد اوستیم در آنکارا تأسیس شده است. این دانشگاه چشم‌انداز یک “دانشگاه صنعت” را برای خود تعیین کرده است و سعی می‌کند در ارتباط قوی با تجارت، صنعت و جامعه، باشد. از طرفی این دانشگاه یک رویکرد آموزشی را اتخاذ کرده است که بر آزمایش‌های علمی تکیه دارد تا هماهنگی بین یادگیری نظری و عملی را به وجود آورد. خبر خوب این است که این دانشگاه با عضویت در برنامه‌های تبادل دانشجویی مانند اراسموس امکان تحصیل دانشجویان در بهترین دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی طرف قرارداد با این دانشگاه را، فراهم می‌کند. چنانچه تمایل دارید در مورد این دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا، شرایط پذیرش، آزمون‌های لازم، شهریه‌ها و بورسیه‌های آن اطلاعات کافی و جامع کسب کنید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه و معرفی دانشگاه اوستیم تکنیک

دانشگاه فنی اوستیم در سال 1967 فعالیت خود را به‌عنوان بخش تعاونی در حوزه ساختمانی و صنعت با 1748 عضو آغاز کرد. این دانشگاه یک مدل مدیریتی منطقه صنعتی منحصربه‌فرد و نمونه است که توجه ویژه‌ای به آموزش مادام‌العمر و آموزش حرفه‌ای مشاغل و کارکنان فعال در این دانشگاه دارد. همچنین این دانشگاه خدمات جامع و پایدار برای نیازهای کسب‌وکارها مانند توسعه فناوری، ترویج، بازاریابی، انتقال فناوری، منابع انسانی و اشتغال ارائه می‌کند.

ازآنجایی‌که این دانشگاه در یکی از مناطق صنعتی پیشرو قرار گرفته است، به‌عنوان یک مرکز تجاری بین‌المللی به‌حساب می‌آید که شامل بیش از 6200 شرکت با حدود 60000 کارمند در 17 بخش و 139 خط تجاری است. از طرفی این دانشگاه برای توسعه همکاری دانشگاه و صنعت و اجرای بسیاری از پروژه‌ها، با دانشگاه‌های آنکارا همکاری نزدیک داشته است و محیط خوبی را برای همه دانشجویان با فرصت‌های کارآموزی در طول سال‌های تحصیل خود ایجاد می‌کند.

با تاسیس دانشگاه فنی اوستیم، بزرگ‌ترین نقص در دانشگاه دولتی اوستیم تکنیک برطرف شد. دانشگاه فنی اوستیم که اولین دانشگاه برتر واقع در یک منطقه صنعتی در ترکیه است، در تلاش است تا با استفاده بهینه از تمامی انباشته‌ها الگوی خوبی از همکاری دانشگاه و صنعت در کشور باشد.

آدرس دانشگاه اوستیم تکنیک کجاست؟


آدرس دقیق دانشگاه: شهر آنکارا، ینی محله، اوستیم، بلوار صدمین سال، پلاک 06374

دانشگاه فنی اوستیم در محله‌ی اوستیم در بلوار صدمین سال در منطقه‌ی ینی محله آنکارا واقع شده است که باتوجه‌به دسترسی مناسب به تمام وسایل حمل‌ونقل، رفت‌وآمد به دانشگاه بسیار آسان است. آدرس دقیق دانشگاه به فارسی در قسمت زیر درج شده است:

رتبه و رنکینگ دانشگاه اوستیم تکنیک

رنکینک جهانی دانشگاه اوستیم بر اساس مرجع معتبر “Times Higher Education” در حدود 1001 می‌باشد. در خصوص شاخص رتبه‌دهی جهانی تایمز باید گفت در اینجا به شاخص ارزیابی مؤثر (Impact) یا رتبه‌بندی تأثیر آموزش عالی تایمز به عنوان تنها جدول عملکرد جهانی استناد کردیم که عملکرد دانشگاه‌ها را با توجه به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل می‌سنجد. این شاخص شامل حوزه‌های تحقیق، سرپرستی، گسترش و آموزش است.

شرایط پذیرش دانشگاه اوستیم تکنیک در ترکیه

پذیرش دانشجویان در دانشگاه اوستیم تکنیک

دانشگاه اوستیم ترکیه برخلاف دانشگاه آنکارا که یک دانشگاه دولتی است، خصوصی است که به این معنی است متقاضیان برای دریافت پذیرش این دانشگاه نیاز به آزمون ورودی ندارند. اگرچه ارائه گواهی مدرک دیپلم با حداقل نمره قابل‌قبول که در وب‌سایت دانشگاه درج شده است الزامی است. از طرفی متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید تسلط کافی به زبان ترکی یا انگلیسی داشته باشند و در غیر این صورت دانشجویان می‌توانند در دوره یک‌ساله آموزش زبان که دانشگاه برگزار می‌کند شرکت کنند و در پایان دوره در آزمون تعیین سطح نمره قابل‌قبول را کسب کنند.

مدارک ثبت نام دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا

به‌طورکلی دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه اوستیم تکنیک باید تمام مدارکی که در وب‌سایت دانشگاه ذکر شده است را در تاریخ اعلام شده آماده کنند و در وب‌سایت رسمی دانشگاه بارگذاری نمایند. مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام در لیست زیر قرار گرفته است:

 • ارائه مدرک دیپلم
 • پاسپورت
 • 8 قطعه عکس پاسپورتی پشت‌نویسی‌شده
 • ارائه مدرک زبان در صورت وجود
 • ارائه نتیجه آزمون یوس یا اس ای تی در صورت وجود

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

باتوجه‌به اینکه دانشگاه فنی اوستیم ترکیه یک دانشگاه خصوصی است، دانشجویان برای دریافت پذیرش این دانشگاه نیاز به آزمون ورودی ندارند. اگرچه دانشجویان موظف هستند گواهی مدرک دیپلم با نمرات قابل‌قبول را ارائه دهند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه

پذیرش بدون آزمون دانشگاه اوستیم تکنیک

همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد دانشگاه اوستیم تکنیک در ترکیه یک دانشگاه خصوصی است و شرایط پذیرش بدون کنکور را برای دانشجویان فراهم کرده است. به این صورت که دانشجویان می‌توانند بدون آزمون ورودی پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند. اما توجه داشته باشید که متقاضیان باید دارای گواهی مدرک دیپلم با حداقل معدل قابل‌قبول دانشگاه باشند.

شهریه دانشگاه اوستیم تکنیک

ازآنجایی‌که دانشگاه فنی اوستیم یک دانشگاه خصوصی است، هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دولتی بیشتر است. اگرچه نگران نباشید چرا که دانشگاه شرایط مشخصی برای دریافت بورسیه جهت کاهش هزینه‌های دانشجویان تعیین کرده است که در ادامه خواهیم گفت. اما به‌طورکلی یکی از نقاط قوت این دانشگاه ارائه تعداد زیادی از رشته‌های پرطرف‌دار و تاپ برای دانشجویان است. در جدول زیر لیست تعدادی از رشته‌های این دانشگاه همراه با شهریه آن‌ها تهیه شده است:

دانشکده شهریه
دانشکده مهندسی 15.000 دلار
دانشکده اقتصاد و علوم اداری 15.000 دلار
دانشکده معماری و طراحی 15.000 دلار
برنامه مقدماتی زبان خارجی 7.500 دلار

بورسیه دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا

همان‌طور که گفته شد باتوجه‌به اینکه دانشگاه اوستیم تکنیک یک دانشگاه خصوصی است در نتیجه هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دولتی مشابه بالاتر است. به این منظور این دانشگاه شرایطی برای دریافت بورسیه به‌منظور کاهش هزینه‌های تحصیل دانشجویان فراهم کرده است. شرایط دریافت بورسیه در این دانشگاه به‌صورت زیر است:

 • درصورتی‌که دانشجو موفقیت ورزشی و یا افتخار جهانی  کسب کند به آن بورس تعلق می‌گیرد.
 • درصورتی‌که دانشجویان جزء نفرات برتر دانشگاه باشند به آنها بورسیه تعلق می‌گیرد.
 • دانشجویانی که از کشورهای “توسعه‌نیافته” و “درحال‌توسعه” در محدوده تعریف سازمان ملل در این دانشگاه ثبت‌نام می‌کنند از تخفیف‌های ویژه برخوردار خواهند شد. (این تخفیف‌ها شامل حال خانواده آنها نیز می‌شود)
 • در صورت کسب موفقیت علمی، دانشجویان مشمول بورسیه می‌شوند.

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه

بورسیه دانشگاه اوستیم تکنیک

به‌طورکلی تمام دانشجویان این دانشگاه در صورت داشتن شرایطی که دانشگاه برای دریافت بورسیه فراهم ساخته است و همچنین نداشتن مورد انضباطی خاصی، می‌توانند از بورسیه‌های متنوع این دانشگاه استفاده کنند.

دانشکده های دانشگاه Ostimteknik

در حالت کلی این دانشگاه دارای 3 دانشکده است که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در سطح بین‌المللی دانشجو می‌پذیرد. در ادامه متن لیست دانشکده‌های این دانشگاه قرار داده شده است:

 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده معماری و طراحی

نکته: چنانچه تمایل دارید در رشته‌های پزشکی تحصیل کنید مقاله دانشگاه‌های پزشکی آنکارا را بخوانید.

محوطه دانشگاه اوستیم تکنیک

دانشگاه اوستیم تکنیک چه رشته‌هایی دارد؟

دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه دارای طیف گسترده‌ای از رشته‌های متنوع است که نظر دانشجویان زیادی را برای تحصیل در این دانشگاه جلب کرده است. اما به‌طورکلی این دانشگاه دارای 10 رشته در مقطع کارشناسی و 4 رشته در مقطع کارشناسی ارشد است. در لیست زیر نام 10 رشته پرطرف‌دار و تاپ این دانشگاه را مشاهده می‌کنید.

جدول رشته‌های دانشگاه اوستیم

رشته کارشناسی کارشناسی ارشد
مهندسی کامپیوتر * *
مهندسی مکانیک * *
مهندسی الکترونیک برق * *
تجارت و امور مالی بین‌المللی *
مهندسی هوا و فضا *
علم مهندسی مواد *
معماری داخلی و طراحی فضا *
بازاریابی *
کسب و کار *
مهندسی برنامه‌نویسی *
مهندسی نرم‌افزار *

پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه اوستیم تکنیک

در حالت کلی متقاضیان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در دانشگاه Ostimteknikدر مقطع کارشناسی ارشد باید در آزمون ALES شرکت کنند و حداقل نمره حدنصاب را به دست آورند. همچنین دانشجویان باید گواهی مدرک لیسانس را با نمره قابل‌قبول ارائه دهند. از طرفی نیز دانشجویان باید دارای مدرک زبان با نمره حدنصاب باشند. در لیست زیر اسامی رشته‌های پرطرف‌دار کارشناسی ارشد این دانشگاه نوشته شده است.

رشته شرایط پایان‌نامه زبان تحصیل
مهندسی نرم‌افزار با پایان‌نامه ترکی
مهندسی کامپیوتر با پایان‌نامه انگلیسی
مهندسی برق و الکترونیک با پایان‌نامه انگلیسی
مهندسی مکانیک با پایان‌نامه انگلیسی

نکته: متاسفانه این دانشگاه در حال حاضر شرایطی برای پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ندارد.

امکانات دانشگاه اوستیم تکنیک

خبر خوب این است که دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه علاوه بر ارائه بورسیه‌های متنوع و شرایط پذیرش بدون کنکور، امکانات ایده‌آلی برای رفاه حال دانشجویان در نظر گرفته است. نام برخی از امکانات این دانشگاه در قسمت زیر ذکر شده است:

 • خدمات امنیتی
 • خدمات نظافتی
 • خدمات پذیرایی
 • صبحانه
 • شام
 • باغ
 • رخت‌شورخانه
 • رستوران
 • درمانگاه

خوابگاه دانشگاه اوستیم تکنیک

خوابگاه دانشگاه اوستیم تکنیک

خوشبختانه دانشگاه خصوصی اوستیم تکنیک همانند دیگر دانشگاه‌های آنکارا، دارای خوابگاه‌هایی مجهز با امکانات کامل برای رفع تمام نیازهای دانشجویان و آسایش آنها است. این خوابگاه‌ها دارای اتاق‌های 6 نفره هستند که در نزدیکی دانشگاه قرار دارند و رفت‌وآمد را برای دانشجویان بسیار آسان کرده‌اند.

جمع بندی

طبق توضیحاتی که در این مقاله دادیم، شما می‌توانید تمام اطلاعات جامع و لازم  راجع به دانشگاه اوستیم تکنیک ترکیه را به‌صورت یکجا مطالعه کنید. همچنین در این مطلب سعی کرده‌ایم تا شرایط پذیرش، ویژگی‌های شاخص، رشته‌های پرطرف‌دار و امکانات این دانشگاه را برایتان توضیح دهیم. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای خود بگیرید. ضمناً اگر سؤالی درمورد پذیرش دانشگاه اوستیم تکنیک در ترکیه دارید، آن  را با ما و بقیه درمان بگذارید. قطعاً در کم‌تر از 24 ساعت همکاران ما در تیم بورس تاپ، به سؤالات شما پاسخ خواهند داد.

سوالات خود را از ما بپرسید

سوالات متداول در مورد اوستیم

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=8733

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”