دانشگاه مدیپول
logo
دانشگاه پیری رئیس استانبول ترکیه
لوگو دانشگاه پیری رئیس

دانشگاه پیری رئیس

(Piri Reis University)

location

شهر: استانبول

univercity

تعداد دانشکده: 5

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: 128

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2008

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه پیری رئیس یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیرانتفاعی است که در شهر توزلا در کشور ترکیه قرار دارد. جالب است بدانید که این دانشگاه باتوجه‌به رشته‌هایی که ارائه داده است، به یک قطب علمی در حوزه دریانوردی در ترکیه و دنیا تبدیل شده است. از طرفی هدف این دانشگاه آموزش‌وپرورش فارغ‌التحصیلانی است که می‌دانند چگونه یاد بگیرند، آزادانه فکر کنند، خلاق و دارای روحیه کار تیمی باشند، کنجکاو و کارآفرین باشند و به طور مداوم سطح یادگیری خود را ارتقا بخشند. اما به‌طورکلی این دانشگاه در تلاش است که آموزش‌ باکیفیت و بروز در سطح جهانی را به دانشجویان خود ارائه دهد. چنانچه تمایل دارید در مورد این دانشگاه، شرایط پذیرش، آزمون‌های ورودی و دیگر شرایط و امکانات آن اطلاعات کامل کسب کنید در ادامه متن همراه ما باشید.

تاریخچه و معرفی دانشگاه پیری رئیس

دانشگاه پیری ریس یک دانشگاه خصوصی است که توسط بنیاد آموزشی ترکیه تاسیس شده است. این دانشگاه  باهدف فراهم‌کردن نیاز دریانوردان و کمک به سازمان‌هایی که به آموزش دریانوردی و پرورش دریانوردان جوان مشغول هستند، تشکیل شده است. از طرفی همان‌طور که در سند بنیاد این دانشگاه ذکر شده است، از همان ابتدا یکی از اهداف این بنیاد، تاسیس یک دانشگاه جدید و به‌روز بوده است. در این راستا، در سال ۱۹۹۵ مرکز آموزشیtüdev  را تاسیس کردند که در آن بیش از٢١٠٠ کاپیتان دریانورد آموزش ‌دیده‌اند. درنتیجه در سال ۲۰۰۳ این مرکز به دانشگاه دریانوردی ترکیه تبدیل شد که با تلاش بسیار زیاد این مجموعه، این دانشگاه در سال ۲۰۰۸ به‌صورت رسمی افتتاح گردید.

آدرس دانشگاه پیری رئیس کجاست؟


دانشگاه پیری رئیس ترکیه در شهر زیبا و بزرگ استانبول که دارای دانشگاه‌های زیادی در سطح بین‌المللی است، قرار گرفته است. اما به طور دقیق‌تر این دانشگاه در منطقه جذاب توزلا با مناظر زیبا در شهر استانبول، قرار دارد. منطقه توزلا استانبول دارای یک خط ساحلی 13 کیلومتری با ارتفاع 25 الی 30 متری از سطح دریا است که دانشگاه‌ها و دبیرستان‌های مختلفی در این منطقه قرار دارند و راه‌های ارتباطی و حمل‌ونقل زیادی به این منطقه دریایی وجود دارد. در ادامه متن آدرس دقیق این دانشگاه به زبان فارسی آورده شده است.

آدرس دقیق دانشگاه: استانبول, توزلا, پست خانه, کوچه ال فوات, پلاک8.34940

رتبه و رنکینگ دانشگاه پیری رئیس

این دانشگاه که تحت عنوان یک دانشگاه خصوصی بین‌المللی در ترکیه فعالیت می‌کند، سعی کرده است رشته‌های متنوعی در مقاطع مختلف را برای دانشجویان ارائه کند. همچنین باتوجه‌به سطح علمی و کیفیت خدمات و امکانات به دانشجویان، توانسته است رتبه خوبی را در سطح بین‌المللی به دست آورد. در جدول زیر رتبه و رنکینگ این دانشگاه داده شده است.

رنکینگ دانشگاه پیری رئیس 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 6139 Edurank
رتبه داخلی 128 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه پیری رئیس در ترکیه

شرایط پذیرش دانشگاه پیری رئیس در ترکیه همانند بسیاری از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه، بر اساس شرط معدل و آزمون‌های ورودی دانشگاه است. بدین معنی که در صورت داشتن نمره حدنصاب معدل دیپلم، متقاضیان می‌توانند مدارک موردنیاز که در سایت دانشگاه درج شده است را به‌صورت آنلاین در سایت دانشگاه بارگذاری کنند. پس از تایید مدارک متقاضیان از جانب دانشگاه می‌توانند برای ثبت‌نام در این دانشگاه اقدام نمایند. در قسمت زیر مدارک موردنیاز برای پذیرش دانشجویان در این دانشگاه لیست شده است:

 • ارائه دیپلم معتبر
 • شرکت در امتحان yös و کسب 50 درصد نمره
 • شرکت در آزمون sat و کسب نمره 1000 و کسب نمره 500 در بخش ریاضی
 • ارائه مدرک ACT یاGCE
 • ارائه مدرک زبان در صورت موجود بودن (یادتان باشد در صورت نداشتن مدرک زبان، دانشجو باید در دانشگاه دوره زبان بگذراند)

نکته: متقاضیان در صورت نداشتن مدارک ذکرشده، باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۳ باشند.

رتبه دانشگاه پیری رئیس توزلا

مدارک ثبت‌نام دانشگاه پیری رئیس استانبول

برای ثبت‌نام در دانشگاه پیری رئیس توزلا باید بدانید که ترکیه علاوه بر مدارکی که در قسمت بالا ذکر شده است، شرایط دیگری را نیز برای دانشجویان ورودی قرار داده است. مدارک موردنیاز جهت ثبت‌نام در این دانشگاه به شرح زیر است:

 • ارائه فرم مراجعه
 • ارائه دیپلم ترجمه شده به زبان ترکی یا انگلیسی
 • ارائه ریز نمرات دبیرستان
 • ارائه مدرک زبان در صورت وجود
 • انگیزه نامه
 • پاسپورت
 • ۸ قطعه عکس پاسپورتی پشت‌نویسی‌شده (دقت کنید که دانشجویان زیر ۱۸ سال باید فرم رضایت‌نامه هم داشته باشند)

آزمون‌های لازم برای پذیرش دانشگاه پیری رئیس ترکیه

ازآنجایی‌که دانشگاه پیری رئیس استانبول یک دانشگاه خصوصی است، امکان دریافت پذیرش برای دانشجویان بدون آزمون کنکور و با شرط معدل را فراهم کرده است. اگرچه متقاضیان برای دریافت پذیرش از این دانشگاه باید در آزمون‌های yos  وsat  که توسط خود دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کنند و حداقل 50 درصد از نمره آزمون را کسب کنند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیری رئیس ترکیه

همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره شد باتوجه‌به اینکه این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است، شرایط پذیرش بدون کنکور را برای متقاضیان فراهم کرده است. اگرچه دانشجویان موظف هستند که نمره حدنصاب برای معدل دیپلم که توسط دانشگاه تعیین شده است را، در کارنامه دبیرستان خود به دست آورده باشند. همچنین دانشجویان باید در آزمون‌های ورودی دانشگاه، نمره قابل‌قبول را کسب کنند.

شهریه دانشگاه پیری رئیس در سال 2024

باتوجه‌به اینکه این دانشگاه غیرانتفاعی و خصوصی است، کاملا منطقی است که هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دولتی بالاتر باشد. از طرفی دانشگاه پیری رئیس در ترکیه تلاش کرده است که رشته‌های پرطرفدار و برتر دنیا را برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ارائه کند. به همین منظور برای رفاه حال دانشجویان و کاهش هزینه‌های آن‌ها، بورسیه‌های متفاوتی را در نظر گرفته است. در جدول می‌توانید شهریه برخی از رشته‌های این دانشگاه را مشاهده ‌کنید.

شهریه دانشگاه پیری رئیس سال 2024
نام رشته زبان آموزشی شهریه سالانه (دلار)
مهندسی سیستم های اطلاعات انگلیسی 10.000
مهندسی مدیریت حمل و نقل دریایی انگلیسی 12.500
مدیریت بازرگانی دریایی انگلیسی 8.000
اقتصاد و دارایی انگلیسی 8.000
مهندسی برق و الکترونیک انگلیسی 10.000
مهندسی صنایع انگلیسی 10.000
ساخت کشتی و مهندسی مکانیک کشتی انگلیسی 10.000
مهندسی مدیریت ماشین آلات کشتی انگلیسی 12.500
حقوق ترکی 9.000
مدیریت تدارکات انگلیسی 8.000
مهندسی مکانیک انگلیسی 10.000
تجارت و بازرگانی بین المللی انگلیسی 8.000
سیستم های مدیریت اطلاعات انگلیسی 8.000

هزینه های تحصیل دانشجویان در دانشگاه پیری رئیس در ترکیه

بورسیه دانشگاه پیری رئیس استانبول

دانشگاه پیری ریس استانبول در هرسال تحصیلی، انواع بورسیه‌ها، شرایط دریافت این بورسیه‌ها و ظرفیت دریافت هر یک را همراه با جزئیات اعلام می‌کند. در این صورت تمام دانشجویان باتوجه‌به شرایط خود می‌توانند برای انواع بورسیه‌های موجود درخواست خود را ثبت کنند. اگرچه در نهایت باتوجه‌به میزان واجد شرایط بودن هر متقاضی، بورسیه‌های مختلفی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. در این راستا در قسمت زیر لیست انواع بورسیه تحصیلی این دانشگاه تهیه شده است.

 • 50% بورس برای افرادی که کل شهریه دوره را بپردازند
 • 10% بورس برای دانشجویان دختر
 • 5% بورس برای خواهر و برادری که در این دانشگاه هم‌زمان تحصیل می‌کند
 • 50% الی 100% برای افتخارات و موفقیت‌های تحصیلی

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه

توجه داشته باشید که دریافت بورسیه تحصیلی مانند دیگر امکانات دانشگاه، دارای شرایط ویژه‌ای است. دانشگاه پیری رئیس استانبول نیز برای دانشجویان خود شرایط مشخصی را برای دریافت بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است. اما به‌طورکلی دانشجویانی که نمرات و معدل بالا کسب کنند و یا دانشجویانی که دارای موفقیت‌های تحصیلی و افتخارات ملی باشند، بورسیه 50 الی 100 درصدی دریافت می‌کنند. جالب است که بدانید، شرایط دریافت بورسیه برای دانشجویان خارجی و ترکی کاملا یکسان است.

دانشکده‌های دانشگاه Piri Reis

به‌طورکلی دانشگاه بین‌ المللی پیری رئیس دارای 5 دانشکده است که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از سراسر دنیا دانشجو می‌پذیرد. از مهم‌ترین این دانشکده‌ها، دانشکده دریانوردی است که این دانشگاه را در این حوزه به یک قطب علمی تبدیل کرده است. لیست دانشکده‌های دانشگاه Piri Reis به شرح زیر است:

 • دانشکده دریانوردی
 • دانشکده علوم اقتصادی و اداری
 • دانشکده علوم پایه و ادبیات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده حقوق

دانشگاه پیری رئیس چه رشته‌هایی دارد؟

رشته های دانشگاه پیری رئیس

دانشگاه خصوصی پیری رئیس جهت ارائه لیست کامل از بهترین وپرطرف‌دارارترین رشته‌ها برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه، دارای یک برنامه‌ریزی بلندمدت و سازماندهی شده است. اما به‌طورکلی این دانشگاه دارای 12 رشته در مقطع کارشناسی، 10 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 4 رشته در مقطع دکتری است. در لیست زیر نام 10 رشته پرطرف‌دار این دانشگاه ذکر شده است:

 • مهندسی مدیریت حمل‌ونقل دریایی (انگلیسی)
 • مهندسی مدیریت مکانیکی کشتی
 • حقوق اقتصاد و تأمین مالی (انگلیسی)
 • مدیریت دریانوردی (انگلیسی)
 • تأمین منابع
 • تجارت بین‌الملل و کسب‌وکار (انگلیسی)
 • مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی
 • مهندسی عمران کشتی و مکانیک کشتی
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی سیستم‌های اطلاعاتی

جدول رشته‌های دانشگاه پیری رئیس بر اساس مقطع تحصیلی

رشته کارشناسی کارشناسی ارشد دکتری
مهندسی مدیریت حمل‌ونقل دریایی (انگلیسی) *   *
مهندسی مدیریت مکانیکی کشتی *    
حقوق اقتصاد و تأمین مالی انگلیسی *    
مدیریت دریانوردی انگلیسی *    
تأمین منابع *    
تجارت بین‌الملل و کسب‌وکار (انگلیسی) *    
مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی *    
مهندسی عمران کشتی *    
مهندسی مکانیک *    
مهندسی سیستم‌های اطلاعاتی *    
مهندسی مدیریت حمل‌ونقل دریایی انگلیسی * * *
مهندسی مدیریت مکانیکی کشتی *    
مدیریت دریانوردی (انگلیسی) *    
مهندسی علوم حسابداری     *
کسب‌وکار   * *
حقوق دریایی   *  
اقتصاد. کسب‌وکار دریایی   *  
برق و الکترونیک   *  
پلتفرم‌های حرفه‌های دریایی   *  
مهندسی علوم حسابداری   *  
مهندسی مکانیک * *  
مدیریت زنجیره تأمین   *  

پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه پیری رئیس

دانشگاه بین المللی پیری رئیس

به‌طورکلی متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه پیری رئیس ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند در رشته‌های مختلفی درس بخوانند. اما برای دریافت پذیرش در هر کدام از رشته‌ها باید در آزمون ورودی دانشگاه که شامل آزمون  ALES با حداقل امتیاز 80 و یا آزمون GMAT با حداقل امتیاز 500 یا آزمون GRE  با حداثل امتیاز 153، شرکت کنند و نمره حدنصاب را کسب نمایند. همچنین متقاضیان باید در یک آزمون مهارت زبان که شامل آزمون YDS با حداقل امتیاز 65 و یا آزمون تافل با حداقل امتیاز 78 شرکت کنند. از طرفی مدارک ثبت‌نام در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان کارشناسی شامل مدرک لیسانس رسمی، تست سطح علمی و یک انگیزه نامه است. نام 5 رشته‌ مهم و پرطرف‌دار موجود در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه، در قسمت زیر لیست شده است:

 • کسب‌وکار
 • برق و الکترونیک
 • مهندسی مدیریت حمل‌ونقل دریایی (انگلیسی)
 • اقتصاد. کسب‌وکار دریایی

پذیرش دکتری دانشگاه Piri Reis

چندین رشته‌ متنوع در مقطع دکتری، برای متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه پیری ریس را دارند وجود دارد. اگرچه دانشجویان جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری در این دانشگاه هم، باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند و نمره حدنصاب را کسب نمایند.  آزمون‌های ورودی دانشگاه  شامل آزمون ALES با حداقل امتیاز 80 یا آزمون GMAT با حداقل امتیاز 500 و یا آزمون GRE  با حداقل امتیاز 153 است.  همچنین متقاضیان موظف هستند در یک آزمون مهارت زبان که شامل آزمون YDS با حداقل امتیاز 65 و یا آزمون تافل با حداقل امتیاز 78، که از طرف سازمان yök تایید شده باشد، شرکت کنند. از طرفی مدارک ثبت‌نام در مقطع دکتری برای دانشجویان کارشناسی ارشد شامل مدرک فوق لیسانس رسمی، کپی پایان نامه ی فوق لیسانس، یک تست سطح علمی و یک انگیزه نامه که دارای ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ باشد، است. نام 4 رشته‌پرطرف‌دارار این دانشگاه در مقطع دکتری را،در قسمت زیر مشاهده می‌کنید.

 • مهندسی مدیریت حمل‌ونقل دریایی (انگلیسی)
 • مهندسی مدیریت حمل‌ونقل دریایی (انگلیسی)
 • مهندسی علوم حسابداری
 • کسب‌وکار

امکانات دانشگاه پیری رئیس

 • واحد آموزشی این دانشگاه، یک کتابخانه مجهز با منابع، کتاب، مقالات و پایان‌نامه‌های موردنیاز دانشجویان را، برای آن‌ها در نظر گرفته است. همچنین این دانشگاه دارای سالن‌های ورزشی، سالن‌های بدنسازی و مجموعه پردیس آبی است. اما به‌طورکلی لیست امکانات فوق‌العاده دانشگاه در لیست زیر قرار داده‌ شده است.
 • کتابخانه شبیه‌سازی
 • برج مراقبت
 • آزمایشگاه موتور کشتی
 • استخر
 • کافه رستوران
 • باشگاه ورزشی
 • سالن موسیقی
 • وجود پزشک، روان‌شناس و پرستار

امکانات در دانشگاه خصوصی پیری رئیس

خوابگاه دانشگاه پیری رئیس

ازآنجایی‌که منطقه توزلا یک منطقه دانشگاهی و دانشجویی است، امکانات خوابگاهی در محله‌های مجاور و فرصت‌های مسکن مقرون‌به‌صرفه در این منطقه وجود دارد. اما خبر خوب این است که زمین موردنظر جهت ساخت ساختمان خوابگاه، خریداری شده است و پروژه ساخت خوابگاه به مرحله آغازین رسیده است.

جمع ‌بندی

به‌طورکلی سعی بر این بود که اطلاعات جامع و لازم در مورد دانشگاه پیری رئیس توزلا را به‌صورت یکجا در این مقاله در اختیارتان قرار دهیم. همچنین در این مقاله تلاش کردیم تا شرایط پذیرش، رشته‌های پرطرف‌دار، بورسیه و امکانات این دانشگاه را برایتان توضیح دهیم. امیدواریم که این مقاله کمک کند تا بهترین تصمیم را در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای خود بگیرید. چنانچه اگر سوالی در مورد پذیرش، آزمون‌های ورودی و دیگر موارد مرتبط با دانشگاه پیری ریس دارید، می‌توانید با مشاورین ما در آرتان بورس تاپ درارتباط باشید تا مشاورین مجموعه در کمتر از 24 ساعت شما را راهنمایی کنند.سوالات خود را از ما بپرسید

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سوالات متداول متقاضیان در مورد دانشگاه پیری رئیس

خیر، مدرک دانشگاه خصوصی پیری رئیس مورد قبول وزارت بهداشت ایران نیست.
خیر، مدرک دانشگاه پیری رئیس در ترکیه مورد قبول وزارت علوم ایران نیست.
دانشجویان موظف هستند برای دریافت پذیرش از این دانشگاه در آزمون‌های یوس و ست شرکت کنند و در کنار آن، دارای معدل دبیرستان با نمره قابل‌قبول باشند.
بله خبر خوب این است که دانشجویانی که شرایط تعیین شده از جانب دانشگاه را برای دریافت بورسیه داشته باشند، از بورسیه‌های 50 الی 100 درصدی برخوردار خواهند شد.
بله باتوجه‌به اینکه این دانشگاه خصوصی است، بدون آزمون ورودی و با توجه نمره معدل دبیرستان به متقاضیان پذیرش می‌دهد که در کنار آن، دانشجویان باید در آزمون‌های ورودی دانشگاه نیز نمره قابل‌قبول را کسب کنند.
دقت کنید که پروژه ساخت خوابگاه دانشگاه Piri Reis به‌تازگی شروع شده است و به مرحله خوبی رسیده است. اما خوشبختانه دانشگاه در منطقه توزلا که دارای فرصت‌های مسکن مقرون‌به‌صرفه است، قرار دارد.
این دانشگاه لیست کاملی از رشته‌ها را به‌ویژه در حوزه دریانوردی به دانشجویان ارائه کرده است که در این میان مهم‌ترین آن‌ها مهندسی مدیریت حمل‌ونقل دریایی، مهندسی عمران کشتی، تجارت بین‌الملل و کسب‌وکار و حسابداری است.
آیا این مطلب برایتان مفید بود؟
میانگین امتیاز 5 از 5 | از مجموعه 1 رای
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=9023
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه