رایگان در بهترین دانشگاه های ترکیه

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
جشنواره به پایان رسید

وبلاگ

دانشگاه روملی استانبول ترکیه
لوگو دانشگاه روملی

دانشگاه روملی

(İstanbul Rumeli University)

شهر: استانبول

تعداد دانشکده: 5

نوع دانشگاه: خصوصی

رتبه ترکیه: 161

تایید: نیست

سال تاسیس: 2015

زبان: ترکی, انگلیسی

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه روملی استانبول یکی از برترین دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه است که در شهر استانبول واقع شده است. هدف این دانشگاه ارتقای سطح تحصیلات و فرهنگ‌سازی مدرن در یک محیط آموزش عالی از طریق گسترش زیرساخت‌های آموزشی در کشور ترکیه است. در همین راستا این دانشگاه هرساله دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا پذیرش می‌کند. در صورت تمایل به تحصیل در این دانشگاه و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این دانشگاه، شرایط پذیرش، بورسیه‌ها، آزمون‌های ورودی و شهریه‌ها، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه و معرفی دانشگاه روملی

به‌طورکلی دانشگاه روملی استانبول در سال 2015 در شهر استانبول تاسیس شده است. جالب است بدانید که این دانشگاه توسط بنیاد بالجی به‌منظور القای عشق به طبیعت و آگاهی زیست‌محیطی در بین جوانان تاسیس شده است. از طرفی این دانشگاه در سال 2016 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشگاه دارای 5 دانشکده و 2 مدرسه فنی حرفه‌ای است که در انواع رشته‌ها دانشجو پذیرش می‌کند. همچنین این دانشگاه دارای 2 موسسه عالی است که در مقاطع بالاتر از لیسانس فعالیت می‌کند.

آدرس دانشگاه روملی کجاست؟

این دانشگاه در منطقه سیلیوری استانبول قرار دارد که یکی از مناطق اروپایی استانبول است و از جنوب با سواحل دریای مرمره در ارتباط است. همچنین این منطقه دارای آب‌وهوای بسیار معتدل است که توریست‌های زیادی را به این منطقه جذب می‌کند.

آدرس دقیق دانشگاه: ترکیه، استانبول، سیلیوری، محله جدید، خیابان مهمت سیلوری، پلاک:  38,34570

رتبه و رنکینگ دانشگاه روملی استانبول

رتبه دانشگاه روملی در ترکیه و در دنیا

دانشگاه روملی استانبول یکی از دانشگاه‌های حال حاضر شهر استانبول است که توانسته است در سطوح مختلف ملی و بین‌المللی رتبه خوبی را کسب کند. در جدول زیر رتبه و رنکینگ دانشگاه خصوصی روملی استانبول را بر اساس رتبه‌بندی سایت‌های مختلف مشاهده می‌کنید.

سطح رتبه‌بندیرتبه
ترکیه161
دنیا7772

شرایط پذیرش دانشگاه روملی در ترکیه

پذیرش بدون آزمون دانشگاه روملی استانبول

ازآنجایی‌که این دانشگاه در ترکیه همانند دانشگاه باشکنت یک دانشگاه خصوصی است، شرایط پذیرش آن، از طریق شرط معدل است و نیاز به آزمون‌های ورودی ندارد. از طرفی نیز مهم است بدانید که متقاضیان برای دریافت پذیرش از این دانشگاه باید گواهی مدرک زبان خود را ارائه دهند. در غیر این صورت دانشجویان می‌توانند در دوره‌های یک‌ساله زبان که از جانب دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کنند و در پایان در آزمون تعیین سطح نمره قابل‌قبول کسب کنند.

نکته: متقاضیان برای دریافت پذیرش از این دانشگاه باید گواهی مدرک زبان خود را ارائه دهند.

مدارک ثبت نام دانشگاه روملی استانبول

به‌طورکلی دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه باید در تاریخ‌های اعلام شده توسط وب‌سایت رسمی دانشگاه، مدارک لازم برای ثبت‌نام را در سایت دانشگاه بارگذاری کنند. در ادامه متن لیست مدارک لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه روملی استانبول ذکر شده است:

 • ارائه مدرک دیپلم همراه با ترجمه
 • ارائه ریز نمرات دیپلم
 • پاسپورت
 • ارائه مدرک زبان در صورت وجود
 • ارائه مدرک یوس در صورت وجود
 • ارائه مدرک اس ای تی در صورت وجود

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه روملی ترکیه

ازآنجایی‌که دانشگاه روملی یک دانشگاه خصوصی است متقاضیان می‌توانند بدون آزمون ورودی و تنها با ارائه مدرک دیپلم معتبر دبیرستان برای دریافت پذیرش این دانشگاه اقدام کنند. همچنین دانشجویان باید دارای گواهی مدرک زبان باشند و در صورت نداشتن مدرک زبان با شرکت در کلاس‌های یک‌ساله آموزش زبان دانشگاه، مدرک زبان خود را دریافت کنند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه روملی ترکیه

خوشبختانه ازآنجایی‌که دانشگاه روملی ترکیه یک دانشگاه خصوصی است، شرایط پذیرش بدون کنکور را برای دانشجویان فراهم شده است. اگرچه لازم است که دانشجویان حتما نمره معدل قابل‌قبول که در سایت دانشگاه درج شده است را، در کارنامه دبیرستان خود کسب کرده باشند.

شهریه دانشگاه روملی

باتوجه‌به اینکه دانشگاه روملی همانند دانشگاه لقمان حکیم یک دانشگاه خصوصی است هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دولتی بالاتر است. از طرفی مهم است بدانید که در این دانشگاه رشته‌های زیادی ارائه شده است که دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند. همچنین دقت کنید که این دانشگاه بورسیه‌های بسیار متنوعی برای کاهش هزینه‌های تحصیل دانشجویان ارائه کرده است. در جدول زیر تعدادی از رشته‌های تحصیلی همراه با شهریه هر کدام تهیه شده است:

رشتهشهریه
فیزیوتراپی و توان‌بخشی4.000
معماری داخلی4.000
مهندسی صنایع4.000
مهندسی عمران4.000
مهندسی رایانه4.000
کسب‌وکار4.000
روان‌شناسی4.000
تغذیه و رژیم غذایی4.000
مهندسی صنایع4.000

بورسیه دانشگاه روملی استانبول

همان‌طور که پیش‌ازاین گفته شد روملی استانبول یک دانشگاه خصوصی است، به همین منظور برای کاهش هزینه‌های تحصیل دانشجویان شرایطی برای دریافت بورسیه برای آن‌ها فراهم شده است. به‌طورکلی شرایط دریافت بورسیه برای متقاضیان به‌صورت زیر است:

 • در صورت پرداخت کامل شهریه، %5 تخفیف به دانشجویان داده می‌شود.
 • در صورت کسب افتخار در یک‌رشته ورزشی، دانشجو بورسیه دریافت می‌کند.

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه

بورسیه های دانشگاه روملی

باتوجه‌به این که این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است و هزینه تحصیل در این دانشگاه بالا است، این دانشگاه در تلاش است که شرایطی برای کاهش هزینه‌های تحصیل دانشجویان فراهم کند. در همین راستا این دانشگاه بورسیه‌هایی را در نظر گرفته است که شرایط دریافت هر کدام بسیار آسان است.

نکته: دانشجویانی که دارای معدل بالا باشند و یا افتخارات ورزشی کسب کنند می‌توانند از بورسیه‌ها این دانشگاه استفاده کنند.

دانشگاه روملی چه رشته هایی دارد؟

دانشگاه خصوصی روملی تمام تلاش خود را به کار گرفته است که بهترین و پرطرف‌دارترین رشته‌ها مانند پرستاری در ترکیه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه دهد. در لیست زیر برخی از رشته‌های پرطرف‌دار این دانشگاه قرار گرفته است:

 • معماری
 • معماری داخلی
 • مهندسی رایانه
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی عمران
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 • روان‌شناسی
 • کسب‌وکار
 • مدیریت هوانوردی

امکانات دانشگاه روملی

جالب است بدانید که این دانشگاه امکانات بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف تفریحی و آموزشی، برای رفاه حال دانشجویان قرار داده است که در ادامه متن لیست برخی از این امکانات نام برده شده است:

 • خوابگاه
 • آزمایشگاه
 • سالن کنفرانس
 • کتابخانه
 • پارکینگ
 • خدمات رایانه
 • کافه
 • بانک
 • رستوران
 • مرکز درمانی

خوابگاه دانشگاه روملی استانبول

امکانات خوابگاه دانشگاه روملی برای دانشجویان

خبر خوب برای دانشجویان متقاضی این دانشگاه این است که این دانشگاه دارای خوابگاهی با امکانات فوق‌العاده برای دانشجویان است. همچنین مهمان‌سرای دانشگاه روملی استانبول، در انواع اتاق‌های A-1، A-2، A-3، A-4 و A-5 با متراژهای مختلف، شرایط مناسب و امکانات عالی همچون اتاق تلویزیون، اتاق رخت‌شویی، کمد، قفسه کتاب و جاکفشی به دانشجویان خدمات ارائه می‌کنند. از طرفی مهمانخانه این دانشگاه با زیرساخت‌های فنی قوی خود خدمات مهمی شامل اتصالات اینترنت بی‌سیم و پوشش‌دهی تمامی اپراتورهای تلفن همراه و … را ارائه می‌دهند.

جمع بندی

باتوجه‌به مطالبی که در این مقاله گفته شد، توضیح دادیم که دانشگاه روملی استانبول یک دانشگاه خصوصی است و برای دریافت پذیرش این دانشگاه نیاز به آزمون ورودی ندارید. از طرفی دانشجویان با داشتن شرط مدل و مدرک زبان می‌توانند پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند. همچنین در ادامه متن سعی کردیم اطلاعات کامل و جامعی را درباره این دانشگاه، شرایط پذیرش، بورسیه‌ها، آزمون‌ها و شهریه‌های آن در اختیارتان قرار دادیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم را برای تحصیل در این دانشگاه بگیرید. چنانچه سؤالی در مورد این دانشگاه برایتان پیش آمده است می‌توانید با مشاورین ما در تیم آرتان بورس تاپ در میان بگذارید تا در کمترین زمان شما را راهنمایی کنند.سوالات خود را از ما بپرسید

سوالات متداول متقاضیان در مورد دانشگاه روملی

خیر، مدرک این دانشگاه مورد قبول وزارت بهداشت ایران نیست.
خیر، مدرک این دانشگاه مورد قبول وزارت علوم ایران نیست.
متقاضیان تحصیل در این دانشگاه نیاز به آزمون ورودی ندارند و با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان با نمره معدل قابل‌قبول می‌توانند پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند.
خوشبختانه این دانشگاه بورسیه‌هایی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که افرادی که دارای موفقیت‌های تحصیلی باشند و یا جزو نفرات برتر هستند، واجد شرایط دریافت بورسیه‌ها قرار می‌گیرند.
بله ازآنجایی‌که این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است دانشجویان نیاز به نتیجه کنکور ندارند و با داشتن معدل دیپلم با نمره حدنصاب می‌توانند پذیرش دانشگاه را دریافت کنند.
بله خوشبختانه این دانشگاه دارای خوابگاه‌هایی با امکانات بسیار مناسب تفریحی و آموزشی برای دانشجویان است.
یکی از نقاط قوت این دانشگاه ارائه طیف گسترده‌ای از رشته‌ها از جمله رشته های فیزیوتراپی، پرستاری ، مهندسی کامپیوتر و مهندسی عمران است.
دانشگاه کاراتکین چانقری ترکیه
تحصیل در یک دانشگاه معتبر از مهم‌ترین خواسته‌های هر فارغ التحصیلی است. اگر این صفحه را به نیت پیدا کردن یک دانشگاه خوب برای ادامه تحصیل باز کرده…
دانشگاه نامیک کمال تکیرداغ ترکیه
دانشگاه نامیک کمال در شهر تکیرداغ قرار دارد که یکی از 30 کلان‌شهر ترکیه بوده و با عناوین شهر صنعتی، کشاورزی، توریستی، بندری و البته یک شهر دانشگاهی،…
دانشگاه ترک هاوا کرومو آنکارا ترکیه
خیلی ها به دنبال یک دانشگاه تخصصی علوم هوانوردی و فضایی هستند، که با آموزش در یک مرکز معتبر رویاهای خود را تحقق بخشند. اگر فارغ التحصیل شده اید و به…
معرفی بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه
اگر به دنبال تحصیل در کشور ترکیه هستید، قطعاً دوست دارید بدانید بهترین دانشگاه های ترکیه برای بورسیه کدام‌ها هستند. واقعیت این است که دریافت…
دانشگاه هیتیت چوروم ترکیه
دانشگاه هیتیت، نامش را از فرهنگِ هیتی‌ها گرفته؛ فرهنگی که قدمتی چهارهزار ساله دارد. شهر چوروم در ترکیه‌ی امروزی، زمانی مرکز این تمدن باستانی بود و…
Istanbul-Technical-University-1
همان‌طور که دانشگاه فنی استانبول در توضیح خود گفته است: هدف از وجود این دانشگاه، گسترش مرزهای دانش و کاربردهای آن در علم، فناوری و هنر، برای کمک به…
Ahi-Evran-University-1
آهی اوران به عنوان یکی از پیشگامان عرصه فرهنگی قرشهر شناخته می‌شود که دانشگاه آهی اوران نام خود را از این شخصیت برجسته وام گرفته است. نکته جالبی که…
دانشگاه تاریم و گیدا قونیه ترکیه
دانشگاه تاریم و گیدای قونیه به‌عنوان اولین دانشگاه تخصصی ترکیه در زمینه مواد غذایی و کشاورزی از سوی یک بنیاد تحقیقاتی، آموزشی و فرهنگی، با…

دیدگاهتان را بنویسید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=9278

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

در telegram به اشتراک بگذارید
Telegram
در linkedin به اشتراک بگذارید
LinkedIn
در twitter به اشتراک بگذارید
Twitter
در email به اشتراک بگذارید
Email
در whatsapp به اشتراک بگذارید
WhatsApp