logo
ازمون sat یا اس ای تی چیست

آزمون SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

آزمون SAT با نام مخفف Scholastic Aptitude Test، توسط مؤسسه کالج برد طراحی شده است. آزمونی استاندارد برای سنجش مهارت‌های خواندن و نوشتن انگلیسی و نیز ریاضی دانش‌آموزان. این آزمون عمدتاً برای پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های ایالات متحده و کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد، البته در برخی از دانشگاه‌های معتبر دیگر کشورها نیز پذیرفته می‌شود.

نمره این امتحان می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در فرآیند پذیرش شما در دانشگاه مورد نظرتان داشته باشد. دانشگاه‌ها از این نمره برای ارزیابی آمادگی تحصیلی شما و مقایسه با سایر متقاضیان استفاده می‌کنند.

هدف ما از نگارش این مطلب کمک به شما در درک بهتر آزمون و کسب آمادگی لازم برای شرکت در آن است. برای رسیدن به پاسخ این سوال که آزمون SAT چیست، مقاله زیر را بخوانید تا با خیالی آسوده برای شرکت در آزمون آماده شوید.

آزمون sat ترکیه چیست؟

علاوه بر آزمون یوس متمرکز (TR-YOS) و بورسیه ترکیه، آزمون SAT نیز راهی مطمئن برای ورود به دانشگاه است. SAT آزمون استاندارد سنجش آمادگی تحصیلی است. این آزمون در کشور آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر به منظور پذیرش در دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمره قبولی در آزمون SAT برای هر دانشگاه متفاوت است. نمره کل این آزمون 1600 است و هر بخش از آن می‌تواند حداکثر 800 امتیاز داشته باشد.

اگر فارغ‌التحصیل دبیرستان هستید و قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارید یا دانشجو هستید و می‌خواهید شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه‌های برتر افزایش دهید، می‌توانید در آزمون اس ای تی شرکت کنید.

در این آزمون مهارت خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی و معلومات ریاضی که در دوران دبیرستان آموخته‌اید، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. دریافت نمره قابل قبول در این آزمون می‌تواند شانس شما را برای پذیرش در دانشگاه‌های معتبر و باکیفیت افزایش دهد. همچنین تست SAT توانایی حل مسئله و تفکر انتقادی شما را که برای موفقیت در دانشگاه ضروری است، می‌سنجد.

تغییرات آزمون sat ترکیه

زمان برگزاری آزمون اس ای تی 2024

اگر متقاضی ورود به دانشگاه به وسیله شرکت در اس ای تی هستید، مهم است از زمان ثبت نام و برگزاری تاریخ آزمون SAT مطلع باشید. با هدف آگاهی شما، اینجا در قالب جدولی تاریخ‌های مهم و مرتبط با این آزمون را آورده‌ایم:

تاریخ برگزاری آزمون آخرین مهلت ثبت نام آخرین مهلت برای تغییرات

(ثبت نام با تأخیر یا لغو)

9 مارس 2024

19 اسفند 1402

23 فوریه 2024

4 اسفند 1402

27 فوریه 2024

8 اسفند 1402

4 مه 2024

15 اردیبهشت 1403

19 آوریل 2024

31 فروردین 1403

23 آوریل 2024

4 اردیبهشت 1403

1 ژوئن 2024

12 خرداد 1403

16 مه 2024

27 اردیبهشت 1403

21 مه 2024

1 خرداد 1403

انتظار می‌رود از شهریور تا آذر 1403 (آگوست تا دسامبر 2024) تاریخ‌های آزمون بر طبق جدول زیر باشد. توجه داشته باشید که این تاریخ‌ها نهایی نیستند و ممکن است در آینده تغییر کنند.

 • 24 آگوست 2024 (3 شهریور 1403)
 • 5 اکتبر 2024 (14 مهر 1403)
 • 2 نوامبر 2024 (12 آبان 1403)
 • 7 دسامبر 2024 (17 آذر 1403)
نکات بیشتر
پیشنهاد خواندنی:

اگر قصد دارید به جای آزمون اس ای تی در آزمون یوس مرکزی TR YÖS (یوس متمرکز) شرکت کنید، برای اطلاع از شرایط و زمان برگزاری، مقاله آن را بخوانید.

هزینه آزمون sat

در این بخش به بررسی هزینه‌های ثبت نام آزمون SAT و سایر موارد جانبی برای دانش‌آموزانی که در خارج از ایالات متحده در این آزمون شرکت می‌کنند، می‌پردازیم.

برای ثبت نام باید هزینه پایه 60 دلار را به اضافه 43 دلار هزینه منطقه‌ای (با توجه به منطقه متغیر است.) بپردازید که مجموع هزینه ثبت نام حداقل 103 دلار خواهد شد.

آمادگی برای امتحان اس ای تی یا ست ترکیه

خدمات مختلفی هستند که در صورت استفاده از آن‌ها، باید هزینه‌ای علاوه بر ثبت نام بپردازید. تمام هزینه‌های اضافی مربوط به آزمون دیجیتال، صرف نظر از اینکه برای آزمون در داخل یا خارج از ایالات متحده اقدام کنید، یکسان هستند. خدمات و میزان هزینه‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

خدمات هزینه (دلار) جزئیات
ثبت نام دیر هنگام 30 برای ثبت نام بعد از مهلت عادی اما قبل از زمان ثبت نام با تأخیر
تغییر محل آزمون 25 فقط برای تغییر مرکز آزمون (برای تغییر تاریخ آزمون باید انصراف داده و در آزمون جدید ثبت نام کنید.)
لغو آزمون 25 برای لغو ثبت نام خود در آخرین زمان داده شده برای ویرایش
لغو دیرهنگام 35 برای انصراف از ثبت نام خود پس از پایان مهلت ویرایش
دریافت سریع نمره 31 برای اطلاع نمره زودتر از موعد مقرر (برای هر نمره اضافی باید هزینه بیشتری پرداخت شود.)
اطلاع تلفنی از نمره 15 همزمان با اعلام آنلاین نمرات فعال می‌شود. (در زمان تماس باید با کارت اعتباری پرداخت کنید.)
سرویس پاسخگویی 16 سؤالات، پاسخ‌های درست و نحوه‌ی نمره دهی برای شما ارسال می‌شود.
تأیید نمره به شیوه دستی 55 در این حالت پاسخنامه شما کاملاً به ‌صورت دستی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

آمادگی برای آزمون sat

بسیاری از دانش‌آموزان در مورد نحوه آمادگی برای آزمون SAT سوال دارند. در زیر با هدف راهنمایی برای ارتقای نمره شما در این آزمون، چند روش مختلف که برای ایرانیان نیز قابل استفاده و در دسترس است را معرفی می‌کنیم.

کلاس‌های آمادگی آزمون، که به دو صورت آنلاین و حضوری هستند:

 • کلاس‌های آنلاین که مزیت آن‌ها انعطاف‌پذیری و در دسترس بودن در هر زمان و مکان است.
 • کلاس‌های حضوری که از ویژگی مثبت آن‌ها، مهیا بودن فرصت تعامل با معلم و سایر دانش‌آموزان، است.

منابع مطالعاتی از جمله کتاب و نمونه سوالات که قابل تهیه از سایت و سازمان‌های مختلف هستند:

 • کتاب راهنمای رسمی SAT (SAT official Study Guide) که توسط مؤسسه غیر انتفاعی کالج برد منتشر شده و منبع اصلی اطلاعات برای آزمون است.
 • نمونه سوالات تست SAT در ‌سایت‌ Mometrix که به صورت رایگان در دسترس است.
 • سازمان غیرانتفاعی Khan Academy منابع و ویدیوهای آموزشی رایگان SAT را بر روی سایت ارائه می‌دهد.
 • از طریق سایت PrepScholar می‌توانید دوره‌های آمادگی SAT را با پرداخت هزینه داشته باشید.

منابع لازم برای اخذ مدرک sat

علاوه بر روش‌هایی که گفتیم، می‌توانید با Bluebook برای آزمون SAT آماده شوید. یک برنامه کامپیوتری که این امتحان را به صورت دیجیتال شبیه‌سازی می‌کند. با استفاده از این برنامه می‌توانید آزمون SAT دیجیتال را تجربه کرده و نمره خود را ارتقا دهید. با قالب آزمون آشنا شوید، در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید و در آخر به بررسی نتیجه و نمره خود بپردازید.

شانس قبولی در آزمون sat

همان‌طور که گفته شد، آزمون SAT از دو بخش اصلی ریاضی و زبان انگلیسی تشکیل شده است. در مقایسه با کنکور سراسری ایران، سطح آسان‌تری دارد که بعد از چند ماه مطالعه منظم می‌توانید به نمره بالای 600 در این بخش دست پیدا کنید.

بخش زبان انگلیسی سطح دشوارتر هستند. فقط داوطلبانی می‌توانند به سؤالات این بخش پاسخ صحیح بدهند که مهارت خوبی در زبان انگلیسی داشته باشند. در نتیجه برای دریافت نمره بهتر باید زمان بیشتری را به یادگیری و تقویت زبان انگلیسی اختصاص دهید.

با برنامه‌ریزی دقیق و مطالعه مستمر می‌توانید در هر دو بخش ریاضی و زبان انگلیسی آزمون ست نمره قابل قبولی کسب کنید. منابع آموزشی مختلفی برای آمادگی این آزمون در دسترس است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با شرکت در کلاس‌های آمادگی می‌توانید از تجربیات و راهنمایی‌های اساتید مجرب بهره‌مند شوید.

در ایالات متحده آمریکا، دو آزمون SAT و ACT برای پذیرش در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود. دانشجویان برای ورود به دانشگاه مورد نظر باید در این آزمون‌ها موفق شوند. اما کاربرد این دو آزمون فقط به آمریکا محدود نمی‌شود. اگر بتوانید در امتحان ست نمره قبولی را کسب کنید و مدرک معتبر آن را دریافت نمایید، امکان تحصیل در سایر دانشگاه‌های معتبر جهان نیز برای شما فراهم خواهد شد. در واقع، سطح آزمون SAT و ACT به عنوان یک استاندارد جهانی شناخته می‌شود و ملاک معتبری برای دانشگاه‌ها است تا بتوانند دانشجویان را با دقت بیشتری انتخاب کنند. هرچه نمره قبولی SAT شما بیشتر و بهتر از سایر متقاضیان باشد، شانس شما برای قبولی در دانشگاه مورد نظر نیز به مراتب افزایش خواهد یافت.

بخش های مختلف آزمون sat

مدت زمان آزمون SAT سه ساعت و شامل سه بخش خواندن Reading، نوشتن Writing و ریاضی است که هر کدام به دو قسمت یا ماژول تقسیم می‌شوند. مدت زمانی که برای پاسخگویی به سوالات این آزمون مشخص شده است، در مقایسه با آزمون ACT، 43 درصد بیشتر است. بین بخش‌های اصلی زبان انگلیسی و ریاضی 10 دقیقه زمان برای استراحت وجود دارد. با هدف آگاهی بیشتر شما درباره زمان پاسخگویی و تعداد سوالات بخش‌های مختلف آزمون، جدول زیر را تهیه کرده‌ایم:

بخش زمان در نظر گرفته شده (دقیقه) تعداد سوالات
خواندن Reading 65 52
نگارش Writing 35 44
ریاضی 80 58
مجموع 180 154

سوالات آزمون ست به صورت چند گزینه‌ای و تشریحی (برخی از سوالات ریاضی) است. سؤالات چند گزینه‌ای نمره منفی ندارند، پس بهتر است حتی اگر اطمینان کمی از درستی جواب دارید، گزینه آن را انتخاب کنید.

بخش ریاضی ازمون sat ترکیه

در ادامه با بخش‌های آزمون SAT بیشتر آشنا می‌شوید.

بخش ریاضی آزمون اس ای تی

این بخش شامل سوالات مختلف ریاضی از جمله جبر، هندسه، احتمال و آمار است. برخی از سوالات چند گزینه‌ای هستند و برخی دیگر نیاز به حل تشریحی دارند. این بخش بر روی توانایی حل مسئله، تفکر انتقادی و درک مفاهیم ریاضی تمرکز دارد.

بخش Reading آزمون اس ای تی

در این بخش با متون مختلفی از جمله داستان، مقالات علمی و متون تاریخی روبرو می‌شوید. باید درک خود را از این متون با پاسخگویی به سوالات چند گزینه‌ای نشان دهید. سوالات این بخش بر روی درک مطلب، تجزیه و تحلیل و استدلال تمرکز دارند.

بخش Writing آزمون اس ای تی

در این بخش، مهارت‌های ویرایشی و نگارشی خود را به کار می‌گیرید. باید جملات و پاراگراف‌های دارای اشکال را ویرایش کرده و به آن‌ها وضوح و انسجام ببخشید. برای برخی سوالات باید در مورد انتخاب کلمات، گرامر و وضوح کلی متن نظر دهید. همچنین برخی از سوالات شما را به قسمتی از یک پاراگراف که زیر آن خط کشیده شده هدایت می‌کنند.

حداقل نمره قبولی sat

 بسیاری از دانشگاه‌های برجسته در کشورهای سراسر جهان، از جمله ترکیه، نروژ، انگلستان، استرالیا، کانادا و آمریکا، آزمون SAT را بخشی از فرآیند پذیرش دانشجو در نظر گرفته‌اند. نمره SAT به عنوان یکی از معیارهای مهم، نقش تعیین‌کننده‌ای در انتخاب دانشجویان برای این دانشگاه‌ها ایفا می‌کند.

برای پذیرش و تحصیل رشته‌های پرطرفدار از جمله پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه باید حداقل نمره قبولی  1100 را داشته باشید. با این حال حداقل نمره برای ورود به هر دانشگاه و رشته‌ای متفاوت است. علاوه بر نمره کل آزمون، بسیاری از دانشگاه‌ها حداقل نمره‌ای را نیز برای بخش ریاضی SAT تعیین می‌کنند.

در ادامه، جدولی می‌بینید که در آن بهترین دانشگاه‌های ترکیه و حداقل نمره مورد تأیید آن‌ها را برای آزمون SAT ترکیه آورده‌ایم:

نام دانشگاه حداقل نمره
دانشگاه مدیپل استانبول نمره کل 1000 از 1600
دانشگاه آیدین نمره کل 1000 از 1600 و نمره ریاضی 500 از 800
دانشگاه ایستینیه نمره کل 1200 از 1600 و نمره ریاضی600 از 800 برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

نمره کل 1000 از 1600 برای سایر رشته‌ها

دانشگاه نیشانتاشی نمره کل 1100 از 1600 و نمره ریاضی 650 از 800
دانشگاه فنرباهچه نمره کل 1000 از 1600 و نمره ریاضی 550 از 800
دانشگاه بیرونی نمره کل 1200 از 1600 و نمره ریاضی600 از 800 برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

نمره کل 1000 از 1600 برای سایر رشته‌ها

دانشگاه اوزیگین نمره کل 1000 از 1600 و نمره ریاضی 600 از 800
دانشگاه اطلس نمره کل 1000 از 1600 و نمره ریاضی 550 از 800
دانشگاه فنی خاورمیانه نمره کل 1200 از 1600 نمره ریاضی 700 از 800 برای دانشکده‌های فنی، معماری، علوم و هنر، گروه علوم پایه
دانشگاه حاجت تپه نمره کل 700 از 1600 برای رشته هنر

نمره 1200 از 1600 برای سایر رشته‌ها

دانشگاه کوچ نمره کل 1450 از 1600
دانشگاه فنی استانبول نمره کل 1200 از 1600

نمره ریاضی 650 از 800

دانشگاه بیلکنت نمره کل 900 از 1600
دانشگاه قاضی نمره کل 1400 از 1600 برای رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی

نمره کل 1200 از 1600 برای رشته‌های غیر پزشکی

دانشگاه سابانجی حداقل نمره 1100 از 1600
دانشگاه آبانت عزت بایسال نمره کل 1120 از 1600 و نمره ریاضی 600 از 800 برای دانشکده پزشکی و دندانپزشکی

نمره کل 1100 از 1600 و نمره ریاضی 500 از 800 برای دانشکده‌های معماری، فنی و مهندسی و علوم بهداشتی

نمره کل 1100 از 1600 و نمره ریاضی 600 از 800 برای سایر دانشکده‌ها

دانشگاه آکدنیز نمره کل 1100 از 1600 و نمره ریاضی 600 از 800

دانشگاه های ترکیه با sat

بسیاری از دانشگاه‌های برتر ترکیه از آزمون SAT برای پذیرش دانشجو استفاده می‌کنند. در این میان، 8 دانشگاه از 10 دانشگاه برتر این کشور، فقط با نمره این آزمون دانشجو می‌پذیرند. برخلاف آن‌ها دانشگاه استانبول از طریق این آزمون دانشجو نمی‌پذیرد. برخی از این دانشگاه‌ها را در زیر می‌بینید:

دانشجوی قبولی دانشگاه های ترکیه با ازمون sat

 • دانشگاه فنی استانبول
 • دانشگاه فنی خاورمیانه
 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه قاضی
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه سابانجی

پذیرش با آزمون ست در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی

آزمون SAT که در ابتدا برای سنجش دانش‌آموزان متقاضی ورود به دانشگاه‌های آمریکا طراحی شده بود، در سال 2016 تغییراتی پیدا کرد و به ابزاری مناسب برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر ترکیه و اروپا تبدیل شد. این آزمون مورد قبول بیش از 3000 دانشگاه در سراسر جهان از جمله کانادا، انگلستان و ترکیه نیز است.

هر دانشگاه‌ به طور مستقل میزان نمره قابل قبول SAT را برای پذیرش دانشجو تعیین می‌کند. به طور مثال دانشگاه‌های معتبری از جمله MIT، ییل، آکسفورد و کمبریج برای پذیرش داوطلبان، داشتن نمره 1400 یا بالاتر در آزمون SAT را مقرر کرده‌اند یا میزان نمره SAT اعلام شده از سوی دانشگاه فنی استانبول با نمره دانشگاه قاضی برای تحصیل پزشکی در ترکیه متفاوت هستند.

نمونه سوالات آزمون ست ترکیه

همان‌طور که می‌دانید، آزمون SAT یکی از مدارک معتبر برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های ترکیه به شمار می‌رود. به همین دلیل، بسیاری از داوطلبان ایرانی تمایل دارند شانس خود را در این آزمون امتحان کنند. ما از منابع رسمی اقدام به جمع‌آوری جدیدترین نمونه سوالات این آزمون کرده‌ایم. این نمونه سوالات در اختیار شما قرار می‌گیرند تا بتوانید با مرور و تمرین، خود را برای امتحان آماده کرده و بهترین نتیجه را به دست آورید. از مزایای استفاده از این نمونه سوال، آشنایی با ساختار و محتوای آزمون و شناسایی نقاط قوت و ضعف خودتان است.

نکات بیشتر

بر روی «دانلود فایل» بزنید تا نمونه سوالات آزمون ست را دریافت کرده و با تمرین آماده امتحان شوید.

دانلود فایل

 

کلاس های آزمون SAT در ایران

کلاس‌های آمادگی آزمون SAT در شهرهای مختلف ایران، از جمله تهران، تبریز، شیراز و ارومیه، به صورت حضوری برگزار می‌شود. این کلاس‌ها به دو صورت عمومی و خصوصی برگزار می‌شوند که هزینه شرکت در آن‌ها متفاوت است. به طور کلی کلاس‌های عمومی شهریه مناسب‌تری از کلاس‌های خصوصی و متقاضیانی با نیازهای خاص دارند.

تجربه آزمون SAT

برگزاری امتحان و ازمون sat در ترکیه

بعد از مطالعه و تمرین آزمون SAT، حالا زمان برای شرکت در این آزمون است تا به نتیجه تلاش‌های خود برسید. وسایل ضروری و آن‌هایی که برای امتحان بهتر است همراه داشته باشید را در ادامه نام می‌بریم. تا با داشتن آن‌ها آرام و بدون دغدغه در آزمون شرکت کنید.

وسایل ضروری:

 • ماسک (اگر داشتن آن در مرکز آزمون ضروری است)
 • کارت ورود به جلسه
 • کارت شناسایی معتبر با عکس
 • مداد یا خودکار
 • ماشین حساب مجاز برای آزمون ریاضی (در برنامه Bluebook یک ماشین حساب نموداری است)

وسایلی که بهتر است داشته باشید:

 • ساعت بدون زنگ
 • کیف یا کوله پشتی
 • نوشیدنی یا میان وعده (برای زمان استراحت)

جمع‌ بندی

در مقاله‌ای که خواندید، به این موضوع پرداختیم که آزمون SAT چیست و آن را معرفی کردیم. درباره نحوه برگزاری و زمان، نحوه مطالعه، شرایط و موارد دیگر مرتبط با آزمون شرح دادیم. اگر آزمون اس ای تی راه ورود به دانشگاه مورد علاقه‌تان است، نمره آن می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در فرآیند پذیرش‌ شما داشته باشد. با داشتن آگاهی درباره این آزمون موفقیت شما ساده‌تر خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این آزمون می‌توانید به صورت رایگان با مشاوران متخصص آرتان بورس تاپ گفت‌وگو کنید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

سوالات متداول

منابع مختلفی برای آمادگی در آزمون SAT وجود دارد که در این مقاله درباره آن‌ها گفتیم.
آزمون SAT برای دانش‌آموزانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های ایالات متحده، کانادا، ترکیه و برخی دیگر از کشورهای معتبر را دارند، طراحی شده است.
آزمون SAT شامل سه بخش اصلی خواندن و نوشتن انگلیسی و ریاضی است. هر بخش 200 تا 800 نمره دارد و نمره کل آزمون از 1600 است.
برای آزمون داشتن برخی از وسایل ضروری است. همچنین وسایلی هستند که بهتر است آن‌ها را به همراه داشته باشید. همه آن‌ها را در مقاله نام بردیم، به بخش مربوطه مراجعه کنید.
نکاتی که به موفقیت شما کمک می‌کنند، برنامه ریزی دقیق، مدیریت زمان، تمرکز، مرور مطالب هستند.
Telegram WhatsApp Twitter

113 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام
  من 18 سالم هست تازه متوجه این ازمون شدم سطح زبانم هم متوسطه رشتمم ریاضی هست اما معدلم 16.84 میخوام واسه رشته های مهندسی اقدام کنم ایا شانسی دارم که بتونم ؟

  • سلام وقتتون بخیر
   ؛بله حتما میتونید اقدام کنید
   اما باید توجه داشته باشید برای قبولی در ازمون باید سطح زبان خوبی داشته باشین
   اما در حالت کلی شانس دارین.

 • سلام،برای سال ۲۰۲۴ هم با SAT میشه در دانشگاه ترکیه پزشکی خوند ؟ تو وبسایت دانشگاه ها اطلاعیه میزارن یا از جای دیگه باید پیگیر بود؟ممنون

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   اول شما باید دانشگاهتون رو انتخاب بکنید که ازمون satرو قبول میکنند و بعدش زمان برگذاری ازمون رو از سایت کالج برد چک بکنید.

  • ؛سلام وقتتون بخیر
   معافیت تحصیلی به این صورته یا باید شما کارت پایان خدمت داشته باشید یا باید
   یه دانشگاه ثبت نام کنید و از اون طریق بتونید معافیت تحصیلی دریافت کنید .

 • سلام نمره سطح بالای ۱۵۰۰ در دانشگاههای دولتی مورد تایید ترکیه چقدر شانس قبولی دارند؟ آیا مصاحبه هم دارند؟آیا مدارک دیگه هم باید داشته باشند؟

  • سلام وقتتون بخیر
   برای ورود به دانشگاه های دولتی نمره بالای 1500 مورد قبول میباشد.
   بله همه دانشگاه های دولتی مصاحبه هم دارند و مدارک هم ،دیپلم -نمره ازمون و پاسپورت کافی هستن.

 • سلام وقت بخیر از معلومات مفید تان بسیار تشکر.
  یک سوال داشتم آیا با گرفته نمره بالا میتوانیم در دانشگاه های ترکیه رایگان تحصیل کنیم

  • سلام وقتتون بخیر
   قبولی در آزمون یوس ارتباطی با تحصیل رایگان ندارد،برای تحصیل رایگان
   باید در ترکیه بورسلاری شرکت نمایید.

 • سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم که من کلاس دهمم و از الان میخوام برای ازمون sat اماده بشم زبانم تقریبا قویه و در کلاس شرکت میکنم میخواستم بپرسم که پذیرش در دانشگاها بستگی به معدل های دهم یازدهم و دوازدهم به سه تاشم؟ یا فقط دوازدهم یا کلا نداره؟ و به نظرتون میتونم موفق بشم؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر ،
   خیلی هم عالی که دارین برای ازمون خودتون رو اماده میکنید،
   معدل کتبی خیر و لی معدل کل برای ورودبه دانشگاه ها مهم میباشد
   و اینکه قطعا شما توانایی قبول شدن در آزمون دارید.

 • سلام برای پذیرش در دندانپزشکی معدل کل باید بالای ۱۸ باشه یا کتبی نهایی؟ چون من معدل کلم هجده هست ولی کتبی نهایی هفده. با نمره ی sat خوب شانس قبولی دارم؟

  • سلام وقتتون بخیر و عرض ادب
   بله برای پذیرش در دانشگاه ها معدل کل مهم میباشد و معدل شما مورد قبول هست نگرانی نداشته باشید.

 • سلام خسته نباشید، من شنیدم ک سه رشته، پزشکی، دندون، دارو، تو ترکیه از طریق sat دانشجو نمیگیره، ایا این صحت داره؟؟؟؟؟

  • سلام وقتتون بخیر
   خیر این موضوع صحت نداره،زیرا دانشگاه ها با ازمون satرشته های علوم پزشکی هم پذیرش دارند..

 • سلام ببخشید با توجه به مرکزی شدن یوس اگه تو آزمون دسامبر امسال نمره خوب بیاریم میتونیم پزشکی یا دارک بخونیم؟چون میگن دیپه پذیرش این رشته ها فقط با یوسه

  • سلام وقتتون بخیر دوست عزیز
   با توجه به شرایط فعلی هنوز به طور مشخص نمیشه گفت شرایط دانشگاهها چطور میشه
   و کمی لطفا صبر کنید تا خبر و تصمیم نهاییی مشخص بشه
   حتما اگر تغییراتی انجام بشه اطلاع رسانی میشود.

 • سلام من ازمون اکتبر امسال رو دادم و نمره ۱۵۲۰ رو کسب کردم. ایا امکان قبولی در دانشگاه های انکارا و یا استانبول رو برای رشته های پزشکی یا دندان پزشکی رو دارم؟

  • سلام وقتتون بخیر
   از شرایط دانشگاه های مثل استانبول و انکارا علاوه بر ازمون اس ای تی باید معدل بالای 18 و سن پایین 25 سال باشد
   اگر شما واجد این شرایط هستین شانس قبولی در این دانشگاه هارو دارین.

 • سلام و وقت بخیر میخواستم بپرسم که آیا از اس آی تی میتوان در رشته های مهندسی و … تحصیل کرد ؟ و اینکه من الان یازدهم هستم و رشته ریاضی میخونم می توانم در این آزمون شرکت کنم ؟

  • سلام وقت بخیر
   اگر قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه را دارید با توجه به دانشگاه انتخابی در آزمون اس ای تی یا یوس باید شرکت کنید
   ولی در دانشگاه های خصوصی آزمون ورودی ندارند و میتوانید بدون آزمون تحصیل کنید
   و در نهایت بله شما مشکلی برای دادن آزمون ندارید.

 • سلام. من 25سالمه.میخوام سال دیگه آزمون sat شرکت کنم. میخواستم بدونم اگه بتونم تو ازمون satنمره بالایی بگیرم میتونم از دانشگاه های دولتی ترکیه پذیرش بگیرم یا فقط برای دانشگاه های خصوصی میشه اقدام کرد. هدفم پزشکیه و یه مورد دیگه اینکه معدل کتبی دیپلمم 15 است. راستش میخوام بدونم اگه شانس بالایی ندارم براش انرژی نزارم.

  • سلام وقت بخیر
   از شرایط سنی برای دانشگاه دولتی باید سن زیر 25 ومعدلتون بالای 18 باشه
   البته معدل کل شما مهم هست نه معدل کتبی شما
   ولی دانشگاه خصوصی شرایط سن و معدل ندارند
   میتونید شانستون رو برای دانشگاه های خصوصی امتحان کنید.

 • سلام
  برای پذیرش در رشته دندانپزشکی باید بخش انشا و مقاله آزمون sat رو شرکت کنیم؟ آیا تاثیری در پذیرش داره؟

  • سلام وقت بخیر
   دانشگاه ها ی خصوصی ترکیه بدون آزمون پذیرش دارند و آزمون یوس یا اس ای تی تاثیری در پذیرش ندارند
   جهت اطلاع از شرایط نحوه ی ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام من 18 سالمه و امسال کنکور دارم دوتا سوال داشتم یک رتبه کنکورم برای گرفتن بورس ترکیه اهمیت داره یا ن برای پزشکی و دو من میتونم بعدکنکور توکلاساتون شرکت کنم و همون سال ازمون بدم و با توجه ب نتیجش دانشگاه ثبت نام کنم
  یعنی تو زمان حدودی دوسه ماه برای ازمون کلاس فشرده دارین؟

  • سلام وقت بخیر
   رتبه کنکور تاثیری ندارد؛
   و اینکه در حال حاضر مجموعه در زمینه کلاس برای آزمون satخدماتی ارائه نمیدهد.

 • سلام من میتونم از تقریبا صفر شروع به یادگیری زبان و بقیه دروس آزمون بکنم و سال برای ۲۰۲۲ قبول بشم یعنی میدونم میشه ریاضیشو یاد بگیرم اما میخواستم بدونم امکان داره زبان رو هم به اون سطح رسید که آیلتس رو با نمره خوب قبول شد؟

  • سلام وقت بخیردوست عزیز؛
   خیلی هم عالی اگر بتونید به صورت فشرده سطح زبان و ریاضیتون رو برسونید
   به احتمال خیلی زیاد میتونید برای آزمون موفق بشید.
   و برای دانشگاه های ترکیه باید تافل ارائه بدین چون ایلتس رو قبول ندارند.

 • ببخشید من زبان انگلیسی چندان قوی ندارم به نظرتون شانس کسب نمره خوب در ازمون ست رو دارم یا خیر ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام وقتتون بخیر؛
   آزمون sat چون به زبان انگلیسی هستش شما حتما باید در لول بالایی از سطح زبان باشید که بتونید موفق باشید
   اگر سطح زبانتون ضعیفه اول ارتقا بدین سطح زبانتون رو بعدش برای ازمون اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم اگ در ازمون sat نمره ی قبولی رو دریافت کنیم بورسیه هم میتونیم بشیم یا فقط پذیرش دانشگاست؟

  • سلام و عرض ادب؛
   قبولی در آزمون به معنای پذیرش دانشگاه میباشد،
   اما به معنای بورسیه رایگان تحصیلی نیست و برای تحصیل رایگان باید در سایت ترکیه بورسلاری ثبت نام کنید.

 • سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم من اگه ازمون sat رو بدم و در یکی از دانشگاه های ترکیه قبول بشم هر رشته ای که دوست و علاقه دارم رو میتونم بردارم یا نه؟

  • سلام وقتتون بخیر؛
   بله مشکلی نداره شما باتوجه به رشته و دانشگاهی که مدنظرتون هست باید نمره قبولی در ازمون رو دریافت کنید.

 • سلام وقت بخیر
  من برای تحصیل در دانشگاه معمار سینان ترکیه به نمره حداقل ۶۵۰ نیاز دارم که خیلی کار من رو اسون میکنه انگلیسی رو دارم تموم میکنم به زودی ایلتس
  میگیرم میخواسم بدونم شما توی استانبول کلاس های حضوری برگذار میکنید ؟
  و اینکه من معدلم ۱۹/۳۶ هست میخواستم در ترکیه
  هنر بخونم اما کلاس دهم هستم و برای فارغ التحصیل شدن از دبیرستان نمیتونم یک سال وقت برای یاد گیری بزارم میتونم توی زمان کمتر به نمره مورد نیاز برسم ؟

  • سلام وقتتون بخیر،
   دوست عزیز در حال حاضر مجموعه خدماتی در خصوص ارائه کلاس های اموزشی ندارد.
   اینکه بتونید درطول یک سال به سطح زبان مورد نظرتون برسید یه موضوع نسبی هست و بستگی به سطح زبان خودتون و همچنین سرعت یادگیری شما دارد.

 • سلام و وقت بخیر
  هر دانشگاه آزمون SAT جداگانه برگزار میکنه؟ من شنیده بودم برای هر دانشگاه جدا هست و دانشگاهها نتیجه دانشگاه دیگر رو قبول ندارن!

  • سلام وقتتون بخیر؛
   ازمون یوس هستش که به صورت جدا دانشگاه ها برگزار میکنند .
   ازمون sat رو کالج برد برگزار میکند و در طول یکسال 4 تا 6 بار برگزار میشود.

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر،
   شرایط خاصی ندارد فقط شما باید در کشوری ازمون بدین که سفارت امریکا داشته باشد و فقط پاسپورت و یه قطعه عکس و هزینه ای که خود کالج برد مشخص میکند.

 • سلام آزمون بعد از 18 اردیبهشت ، 6 شهریور است یا 10 مهر ؟ یعنی ممکن است به فاصله یک ماه دو آزمون برگزار شود ؟ چون پارسال که برگزار شد آزمون اسفند کنسل شده بود . از طرفی کالج برد اعلام کرده آزمون خرداد ماه آخرین آزمون SAT SUBJECT است پس نمی تواند یکی از این دو ست موضوعی باشد لطفا راهنمایی فرمایید

  • سلام وقتتون بخیر ،
   ازمون satمعمولا در طول یکسال 4 تا 6 بار برگزار میشود
   اینکه ازمون سابجکت هست یا نه رو شما باید از داخل سایت کالج برد چک کنیددوست عزیز.

  • سلام وقت شما بخیر،نه برای بورسیه الزامی به شرکت در ازمون sat نیست، معدل بالا،انگیزه‌نامه،توصیه نامه و رزومه علمی و تحصیلی لازم است اما نمره‌ی قبولی بالا در ازمون yos و sat امتیاز رزومه‌ی شما رو بالا میبره.

 • سلام. وقت بخیر
  من دارای مدرک لیسانس فیزیک هسته ای هستم میخواستم برای ارشد فیزیک پزشکی از دانشگاه های ترکیه اقدام کنم. میشه راهنمایی کنید که فقط باید ازمون SAT رو بدم کافیه؟

  • سلام وقتتون بخیر ،
   ازمون satبرای کلا مقطع کارشناسی هست.
   شما اگر برای ارشد بخواین اقدام بکنید ازمون greدارید.

 • سلام.
  یه سوال در رابطه با آزمون sat دارم اونم اینه که اگر کسی موفق بشه امتیاز بالای 1550کسب کنه, برای ورود به دانشگاه های عالی رتبه جهانی نمره دیپلم هم بررسی میکنن؟؟
  یه س.ال دیگه هم که داشتم اینه که آزمون sat سوالات تشریحی هم داره یا اینکه همه سوالات تستی هستن؟؟

  • باسلام و درود
   معدل شما زمانی بررسی میشود که نمرتون با نفر دیگر یکی باشد و آن وقت هستش که سراغ سن شما و اگر یکی بود در نهایت سراغ معدل شما میروند .
   آزمون sat بیشتر سوالات تستی دارد ولی چند مدل سوالات تشریحی نیز به همراه دارد.

   • سلام وقت شما بخیر،
    درسته ازمون در سطح بالایی قرار دارد . اما تجربه در بین متقاضی ها نشان داده افرادی که نمره 1500 به بالا داشتن از شانس قبولی بالاتری برخوردار هستند.

 • سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون و اطلاعات کاملی که قرار دادید ببخشید هدف من فقط. پزشکی دانشگاه های امریکا هستش میخواستم بدونم که با توجه به اینکه آزمون sat دو نوع هستش کدوم نوع آزمون برای پذیرش مناسب تر هستش یا اینکه تفاوتی نمیکنه

  • سلام وقتتون بخیر،
   ممنون از توجه شما دوست عزیز،اینکه ازمون جنرال قبول میکنند یا سابجکت بستگی به دانشگاه هدف شما دارد.
   شما بهتر است دانشگاه هدفتون رو مشخص کنید و لینک بشید و شرایط رو استعلام بگیرید که در ازمون مورد نظر موفق شوید.

 • سلام. ببخشید با دادن این ازمون و قبولی در ان میتونیم برای همه رشته ها اقدام کنیم یا فقط رشته های مربوط به ریاضی و تجربی رو در بر میگیره؟ منظورم از همه رشته ها هنر و زبان و … است. ممنون از سایت خوبتون

  • سلام دوست عزیز،
   . با شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی می توانید برای تمامی رشته ها در 150 دانشگاه ترکیه اقدام نمایید.
   فقط باید نمره قبولی شما با رشته ای که انتخاب کردین تناسب داشته باشد.

 • سلام میخواستم بپرسم بین آزمون YOS و SAT شانس قبولی تو کدوم بیشتره؟ یا شانس برابر دارن؟
  من ۲۳ سالمه و میخام برای رشته مهندسی کامپیوتر اقدام کنم، ازطریق YOS شانس پذیرش بیشتری دارم یا SAT؟
  چند درصد از دانشگاه‌های ترکیه آزمون SAT رو قبول دارن؟

  • سلام دوست عزیز آزمون یوس آزمون خود کشور ترکیه است و بسیار بسیار ساده تر از کنکور ایران است اما آزمون sat که توسط کالج برد آمریکا ارائه میشود و یک آزمون بین المللی است، کمی سخت تر است، همینطور تعداد دانشگاه هایی پذیرش با آزمون یوس دارند بیشتر است ، اگر بخواهید در دانشگاه با رنکینگ بالای فنی مهندسی پذیرش بگیرید sat مناسب تر است، حدود هشتاد دانشگاه هم با یوس هم با sat پدیرش میگیرند و فقط یازده دانشگاه تنها از طریق sat گزینش انجام میدهند.

  • سلام دوست عزیز
   عواملی مثل نا همخوانی پاسخدهی به سوالات تستی و تشریحی
   جوابدهی یک بخش مثلا ریاضی بصورت کامل و عدم پاسخدهی به دیگر بخش ها
   پاسخدهی کامل بخش زبان انگلیسی بدون داشتن تسلط به این زبان

 • سلام میخواستم بدونم من که امسال سال یازدهم هستم بهتر هست بعد از دریافت معدل اقدام کنم برای کلاس های SAT و اینکه باید آیلتس هم داشته باشیم،کمتر از سه ترم دیگه کلا دوره advance زبانم رو تموم میکنم و اینکه میخواستم مطلع بشم که شما کلاس های حضوری هم در ایران برگزار میکنید،چون بعضیها امکان شرکت در کلاسهای آنکارا رد ندارند ،دوره های شما چند ماهه هستن؟خیلی ممنون

  • سلام وقتتون بخیر؛
   . شرکت در آزمون اس ای تی بستگی به آمادگی شما دارد و زمان مناسبی برای آن نمیشه در نظر گرفت ولی از آنجایی که برای دانشگاه های ترکیه سن بسیار مقوله مهمی است بهتر است هر چه زودتر اقدام کنید تا در هنگام پذیرش یک پوئن مثبت (سن کم) نسبت به بقیه شرکت کننده ها داشته باشید.
   نیازی به ارائه ایلتس نداریدو اینکه خیر در حال حاضر کلاس های اموزشی برگزار نمیکنیم.

 • سلام خسته نباشید
  میخواستم بدون برای آزمون سال آینده شما دوره آموزشی آنلاین برگزار میکنید یانه؟

  • سلام دوست عزیز
   وقتتون بخیر،خیر در حال حاضر در زمینه برگزاری ازمون خدماتی ارائه نمی شود.

 • سلام
  امکان داره موسسه ای تو ایران(تا یک سال آینده)آزمون اس ای تی بگیره بخاطر پیروزی بایدن که یه سری تحریم های مربوط بر داشته بشه

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر ؛
   این ازمون فقط در کشور ترکیه برگزار میشود و در ایران برگزار نمی شود.

 • سلام.خسته نباشید.چند تا سوال داشتم درباره ی منابع آزمون SAT.ممنون میشم جواب های سوال هایم را بدهین.
  اولیش اینکه این کتاب (The Official SAT Study Guide) با این کتاب (The Official SAT Study 2020) و این کتاب (SAT official Study Guide) فرق داره یا همشون یه کتاب هستن؟؟؟دومی اینکه این کتاب ها پاسخ نامه هم دارند یا نه؟؟؟سومی اینکه این کتاب ها قابل فهم هستند یا چون همش انگلیسی هست اصلا نمیشه چیزی ازش فهمید؟؟؟و آخرین سوالم اینه که این کتاب ها سی دی آموزشی هم دارند یا باید آنها را جدا از این کتاب ها خرید؟؟؟خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام دوست عزیز . سه کتابی که فرستادید همش یک کتاب هست که شما از هر کدام یک کلمه را پاک کرده اید. دوم این که کتاب به هیچ عنوان غیرقابل درک نیست ولی اگر سطح انگلیسی شما فوق العاده نمی باشد بهتر است کلا بیخیال شرکت در آزمون اس ای تی شوید. چون بخش اصلی و سخت آزمون، قسمت زبان انگلیسی آن هستش. مورد سوم هم خیر این کتاب سی دی آموزشی به صورت جداگانه به همراه نداره .

 • سلام.خسته نباشید.من الان پایه یازدهم تجربی هستم و قصد دارم بعد از گرفتن مدرک دیپلم برای ادامه تحصیل به دانشگاه حاجت تپه بروم.اما چند تا سوال ذهن منو به خود مشغول کرده.می خواستم بدونم با خواندن این کتاب(the official sat study 2020) نمره ما تو آزمون بالای 1500 میشه یا با شرکت در جلسات آنلاین شما؟؟؟و اینکه هزینه کلاس های آنلاین چقدر هست؟؟؟و اینکه سطح زبان انگلیسی من زیاد خوب نیست.اگه من فقط این کتاب(the official sat study 2020)را بخونم می تونم از آزمون قبول بشم یا نه؟؟؟و اینکه اگه من بتونم تو ازمون ست قبول بشم باید به زبان انگلیسی در دانشگاه حاج تپه ادامه تحصیل بدم یا می تونم به زبان ترکی هم ادامه تحصیل بدهم؟؟؟چون من 60 70 درصد زبان ترکیه را بلد هستم.خیلی ممنون میشم به همه ی ساوالاتم جواب بدین.ممنون.

  • دوست عزیز اگر سطح زبان بسیار خوبی ندارید مطمئنا نتیجه مورد نظر را نخواهید گرفت. با خواندن کتابی که گفتید هم نهایتا می توانید تا نمره 1400 کسب نمایید. دپارتمان ما کلاس های آنلاین برای آزمون یوس برگزار نمی کند، اما کلاس های حضوری در آنکارا برگزار می کنیم که قبولی شما را در رشته و دانشگاه مورد نظر کسب می کنیم. .

 • سلام و خسته نباشید
  من سوالی داشتم،اگر در آزمون sat نمره ی ۱۵۰۰/۱۵۵۰ کسب کنیم، امکان بورسیه شدن از دانشگاه کوچ یا دانشگاه های انگلیس امکان پذیر است؟ بطوری که تمام هزینه ها رایگان شود؟؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر،
   ؛این آزمون ، آزمون ورودی بسیاری از دانشگاه هاست و ارتباطی با بورسیه ی تحصیلی ندارد
   اگر به دنبال تحصیل رایگان هستید باید در سایت ترکیه بورسلاری مدارک اپلود نمایید.

 • سلام وقتتون بخير. ببخشيد براي كسي كه ايلتس 7 داره سوالات زبان ازمون SAT در چه سطحي هستش؟ايا از تافل يا ايلتس سخت تره؟

  • سلام وقت بخیر، دوست عزیز این آزمون بجز سنجش زبان انگلیسی از یک بخش ریاضیات برخوردار است، بطور کلی برای کسانی که پیشینه فراگیری انگلیسی دارند میتواند راحت تر باشد، جای نگراانی نیست با شرکت در کلاس های ما می توانید نمره عالی کسب کنید.

 • سلام، خسته نباشید، من ازمون ۲۹ اگوست رو تو حوضه انکارا دادم ولی هنوز هیج نتییجه ای رو انتشار نکردن، بنظره شما چیکار باید بکنم؟ اصلا منطقی هست؟ یا دلیل خاصی میتونه داشته باشه… واقعا نگرانم

  • سلام دوست عزیز ممکنه کارنامه شما ریجکت شده باشه، حتما حتما یک ایمیل به کالج برد بفرستید و یا اگر میتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید عصر یا شب با شماره هایی که در سایت کالج برد قرار داده شده اند تماس بگیرید و موضوع را با آن ها در ارتباط بگذارید.

 • سلام بر مسئولین سایت وزین آرتان بورس تاپ. سوالی که داشتم این است که آیا با پذیرفته شدن در آزمون sat، می توان در رشته پزشکی با زبان ترکی تحصیل کرد یا این که برای تحصیل در پزشکی ترکی، باید آزمون yos بدیم. چون من می خوام آزمون sat بدم و در زبان ترکی رشته پزشکی دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل بدم.

  • سلام دوست عزیز.
   بله میتونید با کسب نمره بالا در آزمون ست به زبان ترکی تحصیل نمایید. برای این کار کافیست در دانشگاه هایی که رشته پزشکی را به زبان ترکی تدریس می کنند و همچنین نمره آزمون SAT را قبول دارند ثبت نام نمایید.

 • سلام وخسته نباشید.جا داره از توضیحات کاملتون تشکر ویژه بکنم. با خواندن این مطالب ارزشمند اطلاعات کامل و مفیدی درباره ی آزمون ست به دست آوردم.اما چند سوال به شدت ذهنم را مشغول کرده!ممنون میشم به این سوالات پاسخ بدین.اول اینکه کلاس های شما حضوری هستن یا آنلاین؟دوم اینکه هزینه ها چقدر هست؟سوم اینکه اگه کلاس ها ی حضوری هم هست در کدام شهر ها برگزار میشه؟وآخرین سوالم اینکه با کسب نمره 1400تا1500میشه از بورسیه ی کامل دانشگاه حاجت تپه استفاده کرد یا نه؟خیلی ممنون اگه به همه ی سوال هایم جواب بدین.سپاس.

  • سلام دوست عزیز . ممنون از این که مطالب ما رو مطالعه کردید. ما کلاس های حضوری برای آزمون برگزار نمیکنیم اما میتونیم براتون کلاس های ویژه قبل آزمون برگزار کنیم که نمره بالا را کسب کنید. هزینه کلاس های از 20 میلیون تا 4000 دلار قیمت دارند. کلاس های حضوری در تهران، تبریز، ارومیه، آنکارا و استانبول برای ایرانی ها برگزار می شود.

 • سلام وقت بخیر شما اطلاع دارین نحوه برگزاری آزمون ۸شهریور از طریق لب تاپ هست یا مثل آزمون های ایران کاغذی؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز
   آزمون 8 شهریور به صورت کاغذی و حضوری خواهد بود . همچنین ظرفیت این آزمون به طور کامل پر شده است.

 • سلام من میخوام در رشته فنی و مهندسی وارد دانشگاه های اروپا یا ترکیه شوم و میخوام بدونم اگه از 1400 بالا بیارم میتونم بورسیه کامل دانشگاه هارو بگیرم یعنی شهریه دانشگاه رایگان باشه. و قراره 18 سالم بشه

  • سلام دوست عزیز با نمره 1400 امکان بورس وجو نداره برخی از دانشگاه ها حتی نمره 1400 رو برای انتخاب رشته قبول نمی کنند.

 • سلام و خسته نباشید. من 26 سالمه و دیپلم تجربی با معدل 16 دارم و هم چنین لیسانس شیمی هم دارم. ایا با توجه به سنم میشه تو این ازمون شرکت کنم و اینکه میشه با قبولی تو این ازمون به کانادا مهاجرت کنم؟؟

  • سلام وقتتون بخیر
   شرایط سنی و معدل برای این ازمون لحاظ شده،سن زیر 24 سال و معدل بالای 18 میخواهد پس شرایط شما کاملا ریسک پذیر هستش،
   و اینکه این ازمون ورودی برای دانشگاه های دولتی هست و ارتباطی با کشور کانادا ندارد .

 • سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم اینکه اگه ازمون رو قبول بشیم تحصیل تو دانشگاه ترکیه رایگان میشه یا باید شهریه بدیم؟؟ شهریه اش چقدره؟؟

  • سلام دوست عزیز،
   اگر به دنبال تحصیل رایگان هستید باید در ترکیه بورسلاری ثبت نام انجام دهید
   زیرا با قبولی در آزمون sat تغییری در مبلغ شهریه شما صورت نمیگیرد.
   و همچنین مبلغ شهریه برا اساس رشته شما کاملا متفاوت است.

 • توضیحات خیلی کامل و مفیدی بود.فقط یک سوال داشتم اون هم اینکه من جایی خوندم که انگار آزمون های sat تو هر کشوری در یک یا چند ماه از اون ۶ ماه برگزار میشه آیا این درسته؟ و مهمتر اینکه آزمون sat ترکیه 2020 کی برگزار میشه؟؟ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

  • با عرض سلام و وقت بخیر.
   ممنون از لطف شما،
   نزدیکترین زمان برای آزمون SAT هشت شهریور ماه امسال می باشد که تقریبا ظرفیت همه مراکز آزمون پر شده است. بعد از آن به دلیل این که شیوع ویروس کرونا باعث لغو آزمون های اسفند، اردیبهشت و شهریور گردید، در مهر آبان و آذر نیز آزمون برگزار خواهد شد. .

   • سلام من ۲۴ سالمه میخام ست بدم اگه ۱۴۶۰ بزنم امکانش هت پزشکی و دندون قبول بشم ؟ و چه دانشگاهی ممکنه قبول بشم

    • سلام و عرض ادب
     وقتتون بخیر باشه،
     برای قبولی در رشته پزشکی و دندان پزشکی به دلیل بالا بودن سطح نمرات
     زیر 1500 اصلا دانشگاه پذیرش نمیدهد.

 • با عرض سلام و خسته نباشید. ببخشید ازتون یه سوال داشتم. آزمون sat توی این وضع کرونا هم زمان بندی هاشون همونه؟ یعنی تغییری نکردن که؟

  • سلام دوست عزیز
   وقتتون بخیر،
   آزمون sat اردیبهشت لغو شده است و احتمال لغو شدن آزمون خرداد ماه نیز وجود دارد. و هنوز نمی توان گفت کالج برد چه برنامه ای برای برگزاری آزمون هایش دارد.

 • سلام
  من میخوام تو ازمون ست شرکت کنم و الان ۱۸ سالمه
  معدلمم ۱۸ و نیمه
  میخوام واسه پزشکی اقدام کنم ، شما مشاوره و راهنمایی آزمون مثل مشاوره های کنکور سراسری دارین؟

  • سلام و عرض ادب،
   شرایط شما مناسب برای ازمون SATمیباشد
   و میتوانید برای این ازمون اقدام کنید، اما مجموعه آرتان خدماتی برای کنکور سراسری ترکیه ارائه نمیدهد.

 • سلام وعرض ادب.مطالبتون خیلی پر محتوا و آموزنده هستش.یه سوال داشتم از خدمتتون برای آزمونsat کدام منابع را سفارش میکنین؟؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه،
   ممنون از توجه شما دوست عزیز
   بهترین منابع برای ازمون sat پاندا میباشد.

 • ممنون از توضیحات کاملتون . برای آماده شدن واسه ای ای تی چه مدت زمان نیاز هست . من میخوام سال دیگه ترکیه باشم تو رشته دارو سازی . امکانش هست بتونم خودمو آماده کنم .

  • سلام دوست عزیز
   ،ممنون از شما
   مسلما بستگی به خود شما داره که چقدر زمان میبره ، اما بصورت معمول یکسال زمان مناسبی برای آمادگی در آزمون میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5036
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

از آرتان پذیرش بگیر

جایزه میلیونی برنده شو!

آرتان بورس تاپ تمایل دارید از جدیدترین ظرفیت ها و فرصت های مهاجرتی باخبر شوید.
نه بعدا
بله حتما