a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ـــــ

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

آزمون SAT

ازمون sat یا اس ای تی چیست

آزمون sat یکی از مهمترین آزمون هایی است که در سطح جهان برگزار می شود. مجموعه آرتان بورستاپ در حوزه برگزاری دوره های آموزشی آزمون sat و ثبت نام برای این آزمون هیچ فعالیتی نمیکند و برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه اقدام کردن از طریق این آزمون را پیشنهاد نمیدهد این مقاله صرفا برای معرفی آزمون sat میباشد. آزمون SAT مخفف کلمات (Scholastic Aptitude Test) می باشد که توسط موسسه کالج برد آمریکا طراحی می شود. بسیاری از دانشگاه های سرتاسر دنیا مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، نروژ، فنلاند، اتریش، ترکیه و … با نمره آزمون اس ای تی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. زبان امتحانی آزمون ست انگلیسی می باشد و با سؤالات ریاضی و زبان انگلیسی متقاضیان را مورد سنجش قرار می دهند. این آزمون در ایران برای تمامی سنین و بلاخص کسانی که امسال دوازدهم می خوانند بسیار مناسب است.

اگر قصد دارید در یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرید و به تازگی نام آزمون اس ای تی به گوشتان خورده و نمی دانید چیست و چطور باید آن را با موفقیت پشت سر بگذارید، با ما همراه باشید تا در این صفحه به شما چگونگی ثبت نام آزمون SAT و زمان برگزاری آزمون SAT 2022 را به صورت کامل توضیح دهیم. پس اگر می خواهید سال بعد در دانشگاه های کشور ترکیه و یا دیگر دانشگاه های سرتاسر جهان مشغول به تحصیل شوید، به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

آزمون sat ترکیه چیست؟

آزمون sat ترکیه را می توان به عنوان یکی از مهم ترین آزمون هایی دانست که اگر قصد تحصیل در خارج از کشور مخصوصا ترکیه را دارید، نیاز است که مدرک آن را داشته باشید. آزمون اس ای تی یکی از اصلی ترین آزمون های ورود به دانشگاه های ترکیه است. بیش از 100 دانشگاه ترکیه با آزمون اس ای تی دانشجو می پذیرند. در این بین دانشگاه هایی هم هستند که صرفا از طریق آزمون SAT ترکیه دانشجو می پذیرند. آزمون ست ترکیه حدود 4 بار در سال برگزار می شود. این آزمون برای ایرانیان در ماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور و آذر برگزار می شود.

آزمون sat در شهر های ارزروم، ازمیر، آنتالیا، استانبول و آنکارا از دانشجویان گرفته می شود. البته در شرایط خاص (مانند شرایط ویروس کرونا) ممکن است دو یا سه شهر دیگر هم به حوزه های برگزاری آزمون اضافه شوند. هزینه شرکت در آزمون SAT ترکیه تفاوتی با کشورهای دیگر ندارد و همان 98 دلار است که نسبت به گزینه های مختلف ثبت نام می تواند کمی بیشتر شود. در کشور ترکیه، فقط نوع عمومی آزمون اس ای تی برگزار می شود و نوع موضوعی آزمون برگزار نمی شود. در ترکیه برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون SAT، برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون YOS و بقیه دانشگاه ها با نتیجه هر دو آزمون دانشجو می پذیرند. لیست این دانشگاه ها در PDF زیر قرار داده شده است.

دانلود کنید : لیست آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه 

انواع آزمون اس ای تی

آزمون اس ای تی توسط موسسه خصوصی و غیر انتفاعی هیئت کالج برد آمریکا پایه گذاری شده و حق امتیاز آزمون ست برای این کالج محفوظ است. برگزاری این آزمون به نمایندگی از هیئت کالج برد توسط سرویس تست آموزشی اداره می شود، که تا همین اواخر SAT را توسعه داده بود. آزمون اس ای تی برای ارزیابی میزان آمادگی دانشجویان برای تحصیل دانشگاه ها در نظر گرفته شده است. ست معیار مناسبی از توانایی هر دانشجو را می سنجد. این آزمون در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که با برنامه های درسی دبیرستان ها مطابقت نداشته باشد؛ اما در آزمون SAT سال 2016 شاهد تغییراتی بودیم که باعث شد کارها به گونه دیگر انجام شوند. آزمون اس ای تی دو نوع است:

 1. General SAT: آزمون اس ای تی جنرال آزمونی است که در بیشتر کشورها برگزار می شود و اغلب دانشگاه های جهان با نتیجه این آزمون دانشجویان را پذیرش می کنند. (در این مقاله آزمون SAT جنرال مورد بررسی قرار گرفته است)
 2. Subject SAT: اس ای تی موضوعی بیشتر در کشور آمریکا مورد قبول دانشگاه ها می باشد. در این آزمون از موضوعاتی مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک نیز سوالاتی داده می شود.

مراحل ثبت نام آزمون sat ترکیه در ایران

زمان برگزاری آزمون اس ای تی 2022

زمان های برگزاری آزمون SAT سال 2022 به دلیل شیوع ویروس کورنا دچار اختلالاتی شد و آزمون های اسفند ماه و اردیبهشت ماه به دلیل این ویروس لغو گردید. مؤسسه کالج برد برای جبران آن‌ها، آزمون‌هایی در پاییز برگزار می‌کند. آخرین آزمون SAT سال ۲۰۲۱ در تاریخ ۱۳ آذر (۴ دسامبر) برگزار می‌شود. هم اکنون مهلت ثبت‌نام این آزمون تمام شده است. متأخرین هنوز هم می‌توانند تا ۲۵ آبان با پرداخت هزینه‌ی اضافی ثبت نام بکنند. جدول زیر نشان دهندهٔ تاریخ‌های آزمون و آخرین مهلت ثبت نام است:

تاریخ SATنوع آزمونآخرین مهلت ثبت نامآخرین مهلت تغییرات
۴ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۳ آذر ۱۴۰۰)General & subject۴ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۳ آبان ۱۴۰۰)۲۳ نوامبر ۲۰۲۱ (۲ آذر ۱۴۰۰)
۱۲ مارس ۲۰۲۲ (۲۱ اسفند ۱۴۰۰)General & subject۱۱ فبریه ۲۰۲۲ (۲۲ بهمن ۱۴۰۰)۱ مارس ۲۰۲۲ (۱۰ اسفند ۱۴۰۰)
۷ می ۲۰۲۲ (۱۷ اردیبهشت)General & subject۸ آپریل ۲۰۲۲ (۱۹ فروردین ۱۴۰۰)۲۶ آپریل ۲۰۲۲ (۶ اردیبهشت ۱۴۰۰)

به این نکته توجه کنید که برای انتخاب زمان و حوزه برگزاری آزمون تا 4 هفته و نهایتاً 2 هفته قبل از برگزاری آزمون زمان دارید.

هزینه آزمون sat

هزینه ثبت نام در آزمون sat در مؤسسات مختلف کاملاً متفاوت است و این کاملاً به شرایط و گزینه هایی که متقاضی انتخاب می کند بستگی دارد. هزینه های آزمون اس ای تی به صورت زیر می باشد.

 • هزینه ثبت نام: 55 دلار+ هزینه‌ای که برای ثبت نام افراد خارجی/غیر آمریکایی (۴۹ دلار برای SAT ترکیه)
 • هزینه ثبت نام همراه با بخش مقاله: ۶۸ دلار + هزینه‌ای که برای ثبت نام افراد خارجی/غیر آمریکایی (۴۹ دلار برای SAT ترکیه)
 • هزینه ثبت نام از طریق تلفن: ۱۵ دلار
 • هزینه تغییر محل آزمون: ۲۵ دلار
 • هزینه کنسل کردن ثبت نام به شیوه‌ی تغییر ددلاین یا هر تغییر دیگری: ۲۵ دلار
 • هزینه کنسل کردن ثبت نام در روز آزمون برای تغییر ددلاین: ۳۵ دلار
 • هزینه ثبت نام با تأخیر (اگر قبل از پایان مهلت ثبت نام با تأخیر اقدام کنید): ۳۰ دلار
 • هزینه دریافت گزارش‌های بیشتر از نمره آزمون یا دریافت نمره زودتر از موعد: ۱۲ دلار
 • هزینه دریافت نمرات بایگانی شده: ۳۱ دلار
 • هزینه سرویس پاسخ گویی شما: ۱۶ دلار (سؤالات، پاسخ‌های درست و نحوه‌ی نمره دهی برای شما ارسال می‌شود).
 • هزینه تأیید نمره دستی: ۵۵ دلار (در این حالت دفترچه پاسخ شما کاملاً به‌صورت دستی مورد بررسی قرار می‌گیرد).
 • هزینه رفتن در لیست انتظار: ۵۳ دلار
 • برخی مراکز برگزاری آزمون هزینه‌ی اضافی دریافت می‌کنند: ۲۴ دلار
 • البته باید توجه کرد عوامل دیگری مانند مرکزی که آزمون در آن برگزار می‌شود در هزینه‌ی آزمون تأثیر گذار است.

توجه: البته باید توجه کرد که عوامل دیگری مانند محلی که آزمون ست در آن برگزار می شود نیز کاملاً تأثیرگذار است و هزینه آزمون می تواند تا 150 دلار نیز بالا برود.

آمادگی برای آزمون sat

شاید سؤال بسیاری از شما این باشد. چطور خودمان را برای آزمون sat آماده کنیم؟ برای آماده شدن هر چه بیشتر در این آزمون چند راه مختلف دارید: شرکت در کلاس های آنلاین، شرکت در کلاس های حضوری. هم اکنون هر دوی این کلاس ها در شهر های ایران برگزار می شود؛ اما هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند.

به جز کلاس ها باید از منابع و کتاب های درستی برای آمادگی بهره ببرید از بهترین کتاب های SAT می توان به SAT official Study Guide اشاره کرد. این کتاب توسط خود موسسه کالج برد نوشته و به چاپ رسیده است و از اصلی ترین منابع آزمون sat به شمار می رود. برای آمادگی بیشتر بهتر است از نمونه سؤالاتی که در سطح اینترنت وجود دارد نیز استفاده کنید. ما نمونه سؤالات وبسایت mometrix را توصیه می کنیم از لینک های زیر می توانید به نمونه سؤالات این وبسایت دست پیدا کنید.

 • نمونه سؤالات رایتینگ آزمون اس ای تی: SAT Writing Practice Test
 • نمونه سؤالات ریدینگ آزمون ست: SAT Reading Practice Test
 • نمونه سؤالات ریاضی آزمون اس ای تی: SAT Math Practice Test

همچنین دو منبع معروف جهانی آزمون SAT وجود دارد که می توانید از آن ها نیز استفاده نمایید.

 1. Khan Academy: این موسسه خصوصی می باشد و برای بسیاری از آزمون هایی که برگزار می شوند دوره ها و منابع رایگان تهیه می کند. در منابع آنلاین خان آکادمی شما می توانید به هزاران نمونه سؤال و ویدیو های آموزشی به صورت رایگان دست یابید. هدف این موسسه دسترسی رایگان به تحصیل برای همه می باشد.
 2. PrepScholar: پرپ سکولار را می توان از بهترین منابع آمادگی برای آزمون SAT نامید. دوره های این موسسه از 600 تا 7000 دلار می باشد. کلاس ها و نمونه سؤالات این موسسه برای کسانی که در زبان انگلیسی تسلط کامل دارند بسیار مناسب می باشد.

شانس قبولی در آزمون sat

همانطور که اشاره شد آزمون اس ای تی از دو بخش اصلی ریاضی و زبان انگلیسی تشکیل شده است. بخش ریاضی در مقایسه با کنکور سراسری ایران بسیار ساده می باشد و با چند ماه مطالعه مداوم می توانید به نمره بالای 600 در این بخش دست پیدا کنید.اما بخش های انگلیسی آزمون تقریباً دشوار هستند و فقط افرادی قادر به پاسخگویی به این سؤالات هستند که از تسلط زبان انگلیسی بالایی برخوردارند.برای نتیجه هرچه بهتر در این آزمون باید بیشتر زمان خود را برای یادگیری و تسلط بیشتر در زبان انگلیسی صرف کنید.

در آمریکا برای قبولی در دانشگاه ها دو آزمون SAT و ACT برگزار می شوند؛ لازم است دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر، این آزمون ها را با موفقیت بگذرانند. اما آزمون ست و ACT تنها مختص کشور آمریکا نیستند و اگر فردی بتواند آزمون اس ای تی خود را با موفقیت بگذراند و مدرک معتبر دریافت کند می تواند در سایر دانشگاه های معتبر جهانی تحصیل کند. در واقع سطح آزمون SAT و ACT، استاندارد بوده و ملاک معتبری برای دانشگاه است تا افراد را ساده تر و با اطمینان بیشتری انتخاب کند. مسلما هرچه حداقل نمره قبولی SAT شما بیشتر و بهتر از سایر متقاضیان باشد شانس شما برای قبولی در دانشگاه مورد نظر نسبت به دیگران بیشتر خواهد بود.

تماس با آرتان بورس تاپ

 

بخش های مختلف آزمون sat

آزمون اس ای تی از 3 بخش تشکیل شده است. 2 بخش اصلی و 1 بخش اختیاری. مدت زمان اصلی آزمون 3 ساعت بدون در نظر گرفتن بخش اختیاری می باشد. هدف کالج برد از بخش های مختلف آزمون سنجش توانایی های متقاضیان در زمینه های مختلف می باشد.

بخش درک مطلب و نگارش

سوالات آزمون با این بخش شروع می شود و 100 دقیقه زمان پاسخگویی خواهید داشت. بخش درک مطلب و نگارش نمره منفی ندارد و نمره آن از 200 تا 800 می باشد. میانگین نمرات کسانی که در آزمون SAT شرکت کرده‌اند در این بخش 497 می باشد.  به سوالات براساس متن ها پاسخ داده می شود. برخی از متن ها دارای نمایه هایه های اطلاعاتی مانند جدول، نمودار و گراف می شود (البته پاسخگویی به این سوالات نیازی به دانش ریاضی ندارد). مباحث این قسمت مربوط به متون ادبی کلاسیک و معاصر آمریکا، زیست شناسی، فیزیک، شیمی، جامعه شناسی، اقتصاد، روانشناسی و … می باشد. سوالات این بخش به صورت زیر می باشد :

 • کلمات مرتبط در متن
 • ارجاع دهی در متن
 • بیان ایده ها
 • مکالمات استاندارد

بخش درک مطلب از 5 متن تشکیل شده است که هر متن حدود 10 یا 11 سوال دارد. در کل درک مطلب 52 سوال و 65 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد. بخش نگارش نیز از 44 سوال تشکیل شده و 25 دقیقه زمان پاسخگویی خواهید داشت.سوالات بخش نگارش بصورت ارجاع دهی به متن می باشد.

بخش ریاضی

دومین بخش اصلی آزمون SAT از 58 سوال تشکیل شده است و 80 دقیقه زمان پاسخگویی دارد. سوالات این بخش تشکیل شده از 20 سوال 25 دقیقه ای (با ماشین حساب) و 38 سوال 55 دقیقه ای (بدون ماشین حساب) می باشد. نمرات این بخش نیز از 200 تا 800 می باشد. میانگین شرکت کنندگان تاکنون بخش ریاضی 513 می باشد. اغلب دانشگاه های مطرح در ترکیه و سراسر دنیا حداقل نمره این بخش برای انتخاب رشته را 600 در نظر می گیرند. مباحث این بخش از بخش های زیر تشکیل شده است:

 • هندسه
 • موضوعات آماری
 • احتمالات
 • ریاضیات پیشرفته
 • آنالیز داده ها
 • مثلثات
 • توانایی حل مسئله

بخش انشاء

این بخش کاملا اختیاری می باشد. به کسانی که این بخش را نیز در آزمون SAT انتخاب می کنند 50 دقیقه زمان برای پاسخگویی داده می شود. متقاضی باید در رابطه با موضوع درخواستی انشایی بنویسد. موضوعات اغلب در رابطه با تاریخ، علوم، جامعه و …. می باشد. نمره این بخش جدا از دو بخش قبلی محاسبه می شود. این بخش برای تعداد بسیار کمی از دانشگاه ها فقط اهمیت دارد. انشای نوشته شده توسط دو مصحح بررسی می شود و به کسانی که از سه عامل شاهد، استدلال و آرایه های ادبی استفاده کرده باشند، نمره بالاتری تعلق می گیرد. نمره بخش انشاء نیز از 200 تا 800 می باشد.

بخش های آزمون sat چیست

حداقل نمره قبولی sat

امروزه دانشگاه های معتبر در کشورهای ترکیه، نروژ، انگلستان، استرالیا، کانادا، آمریکا و … از مدرک آزمون SAT برای پذیرش دانشجویان استفاده می کنند. آزمون ست یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب دانشجویان دانشگاه های معتبر در سطح جهانی است. حداقل نمره ای که می توان در آزمون اس ای تی به دست آورد 400 می باشد؛ اما حداقل نمره برای دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. بسیاری از دانشگاه ها علاوه بر مشخص کردن حداقل نمره برای کل آزمون یک نمره حداقلی نیز برای بخش ریاضی آن در نظر می گیرند. در قسمت بالایی به برخی از دانشگاه های ترکیه که برای پذیرش دانشجو حداقل نمره تعیین کرده اند اشاره کردیم. دانشگاه های زیر نیز از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشند که برای ورود به دانشگاه باید حداقل نمره آزمون SAT را کسب نمایید.

 • دانشگاه فنی خاورمیانه (حداقل نمره 1200)
 • دانشگاه حاجت تپه (حداقل نمره 1200)
 • دانشگاه کوچ (حداقل نمره 1440)
 • دانشگاه فنی استانبول (حداقل نمره 1300)
 • دانشگاه بیلکنت (حداقل نمره 1200)
 • دانشگاه قاضی (حداقل نمره 1200)
 • دانشگاه سابانجی (حداقل نمره 1100)
 • دانشگاه آبانت عزت بایسال: حداقل نمره 1000 – حداقل نمره بخش ریاضی 600
 • دانشگاه آک دنیز: حداقل نمره 1100 – حداقل نمره بخش ریاضی 600 (برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)
 • دانشگاه آنادولو: حداقل نمره 1000 – حداقل نمره بخش ریاضی 550
 • دانشگاه چوکوروا: حداقل نمره 1000
 • دانشگاه ارجیس: حداقل نمره 1000 – حداقل نمره بخش ریاضی 500
 • دانشگاه هاران: حداقل نمره 1000 – حداقل نمره بخش ریاضی 550
 • دانشگاه کارادنیز تکنیک: حداقل نمره 1000 – حداقل نمره بخش ریاضی 500
 • دانشگاه مرسین: حداقل نمره 1100 – حداقل نمره بخش ریاضی 600

حتما تا اینجا متوجه شده اید که ملاک بسیاری از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو قبولی در آزمون اس ای تی و گرفتن نمره خوب است. در رشته هایی که متقاضیان بیشتری دارند، مثل رشته پزشکی و دندانپزشکی، دانشجویان باید حداقل نمره قبولی SAT یعنی 1100 را کسب کنند. در مورد سایر دانشگاه های مطرح در دنیا و اطلاع از نمره قابل قبول دانشگاه ها، نیاز است به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و ببینید رشته ای که قصد تحصیل در ترکیه را دارید چه امتیازی می خواهد.

نکته مهم: توصیه می کنیم قبل از ثبت نام در آزمون SAT وبسایت دانشگاه مقصدی که می خواهید در آن تحصیل نمایید را کامل بررسی کنید تا از شرایط و حداقل نمره لازم برای پذیرش در رشته دلخواه خود مطلع شوید.

دانشگاه های ترکیه با sat

بسیاری از دانشگاه های ترکیه هر ساله ظرفیت مشخصی را برای پذیرش از طریق آزمون SAT تعیین می کنند. در قسمت های بالایی به برخی از آن ها اشاره کردیم. در این بین از 10 دانشگاه برتر ترکیه فقط دانشگاه استانبول با آزمون اس ای تی دانشجو پذیرش نمی کند. 8 دانشگاه برتر این لیست فقط با آزمون SAT دانشجو می پذیرد از بین این دانشگاه ها فقط دانشگاه آنکارا هم با آزمون یوس و هم با آزمون ست دانشجو می پذیرد. برای اطلاع از آزمون مورد نیاز برای پذیرش در 100 دانشگاه برتر ترکیه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

” آزمون ورودی 100 دانشگاه برتر ترکیه”

پذیرش با آزمون ست در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی

یکی از سوالاتی که بسیاری از متقاضیان از ما می پرسند این است که بعد از گرفتن نتیجه خوب و قبولی در آزمون sat می توانند برای تحصیل در دانشگاه های اروپایی، آمریکایی و کانادایی اقدام کنند یا خیر؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که بله، شما می توانید با در دست داشتن مدرک آزمون ست در هر دانشگاهی که با نمره قبولی در آزمون اس ای تی پذیرش داشته اید به تحصیل خود ادامه دهید. البته نکته ی مهمی که در پذیرش دانشگاه های اروپایی و آمریکایی باید مد نظر داشته باشید این است که لازم است ابتدا بررسی کنید که چه امتیازی برای ورود به رشته و دانشگاه مورد نظرتان نیاز است. چون ممکن است به عنوان مثال دانشگاهی در آلمان با امتیاز 1300 شما را به عنوان دانشجوی رشته پزشکی بپذیرد؛ اما دانشگاهی در ترکیه با امتیاز 1400 هم شما را پذیرش نکند. پس قبل از هر چیز نمرات قبولی برای تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان را از طریق وبسایت های دانشگاه ها پیگیری نمایید.

کلاسهای آزمون SAT در ایران

کلاس های آمادگی آزمون اس ای تی در ایران در شهر های مختلف مانند تهران، تبریز، شیراز، ارومیه و … به صورت حضوری برگزار می شود. هزینه شرکت در این کلاس ها مختلف می باشد اما عموماً شهریه یک دوره از 12 تا 20 میلیون تومان برای کلاس های عمومی آزمون ست می باشد. کلاس های خصوصی نیز برای متقاضیان برگزار می شود که هزینه های نسبتاً بالایی دارند.

باید دانید که: دپارتمان آرتان بورس تاپ در نظر دارد برای آن دسته از عزیزانی که نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت نمایند، کلاس های آنلاین برگزار کند. مدرسان این کلاس ها بهترین استاد در زمینه تدریس آزمون SAT در ایران هستند.

تجربه آزمون SAT

آزمون SAT همانند آزمون تافل و آیلتس به دلیل این که تلاش بسیاری برای آماده شدن را می طلبد، استرس دانشجو را در هنگام آزمون به همراه دارد. برای جلوگیری از ایجاد استرس بهتر است به باید ها و نباید های آزمون اس ای تی دقت نمایید.

 • حتماً اصل مدرک شناسایی و برگه ورود به جلسه را همراه داشته باشید.
 • مداد پاک کن و ماشین حساب تائید شده به همراه داشته باشید.
 • نیم ساعت قبل از شروع آزمون در محل حاضر شوید.
 • بهتر است نوشیدنی و خوراکی برای زمان استراحت بین آزمون داشته باشید.
 • از همراه داشتن کتاب و وسایل دیجیتال مداد رنگی و هرگونه وسایل اضافی خودداری نمایید.
 • در صورت همراه داشتن تلفن همراه در حین امتحان، آن را خاموش و یا به مسئول مربوطه تحویل دهید.
 • در صورت تخلف در به همراه داشتن لوازم ممنوعه، لغو آزمون شما و ضبط وسیله مربوطه جهت بازرسی امکان پذیر است.

جمع بندی

در اخر باید بگوییم که اگر آزمون اس ای تی یکی از راه ها و پیش نیازهای تحصیل در دانشگاه مورد علاقه شماست باید در این آزمون نمره قابل قبولی را کسب کنید. برای اینکار می توانید از منابع آزمون اس ای تی که مجموعه آرتان بورس تاپ برایتان تهیه کرده است استفاده کنید. علاوه بر آن با مشاوران دپارتمان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا مشاوره ها و راهنمایی های لازم جهت قبولی در این آزمون بسیار مهم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

پاسخ به سوالات متداول کاربران در مورد آزمون اس ای تی

مدت اعتبار آزمون SAT چند سال می باشد؟ 

اعتبار آزمون SAT در تمامی کشور ها 5 سال و  در کشور ترکیه 2 سال می باشد.

در کدام کشور ها آزمون SAT را برگزار میکند؟

در تمامی کشور هایی که توسط آمریکا تحریم نشده باشند. بهترین و در دسترس ترین کشور برای متقاضیان ایرانی، ترکیه می باشد.

آیا می توانم در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت تحصیل کنم؟

بله، بسیاری از دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت در سرتاسر جهان از طریق آزمون SAT دانشجو می پذیرند. در کشور ترکیه به جز دانشگاه استانبول بقیه دانشگاه های مورد تائید با آزمون اس ای تی پذیرش دارند.

با آزمون sat می توانم در کدام کشورها و دانشگاه ها تحصیل کنم؟

از آنجا که مدرک SAT، یک مدرک بین المللی است، شما می توانید در تمامی دانشگاه های جهان که با آزمون sat دانشجو جذب می کنند پذیرش بگیرید.

آیا می توان با آزمون SAT در رشته پزشکی و دندان پزشکی پذیرش گرفت؟

بله، عموما برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی نمره بالای 1400 مورد نیاز می باشد. اما این نمره در دانشگاه های مختلف متفاوت است.

3.9 20 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
103 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

همین حالا تماس بگیرید
close-link