a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 موسسه آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

044-45265175

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

آزمون SAT

آزمون SAT | آزمون اس ای تی

آزمون SAT را می توان به عنوان یکی از مهم ترین آزمون هایی دانست که اگر قصد دارید در کشوری دیگر مخصوصا ترکیه تحصیل کنید نیاز دارید که مدرک آن را کسب کنید. اگر شما نیز قصد دارید در یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرید و به تازگی نام آزمون اس ای تی به گوشتان خورده و نمی دانید که چیست و چگونه باید برای آن اقدام نمایید باید بگوییم ما در این صفحه به شما چگونگی ثبت نام آزمون SAT را خواهیم گفت ، همچنین زمان برگزاری آزمون sat 2020 و اینکه آزمون SAT چیست را به صورت کامل برایتان توضیح خواهیم داد.

پس برای آگاهی یافتن از این موارد با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا به صورت کامل هرچه که از آزمون sat نیاز دارید را متوجه شوید.

 

# مقدمه 

# آزمون sat چیست ؟

# نقش آزمون SAT در پذیرش دانشگاه های ترکیه

# قسمت های مختلف آزمون SAT

# بخش خواندن یا درک مطلب 

# بخش ریاضی 

# نتایج دانش آموزان آرتان بورس تاپ در آزمون SAT

# جمع بندی

 

 

مقدمه

برای قبولی در دانشگاه های دنیا نیازهایی را باید برطرف سازید مانند زبانی که قرار است در آن دانشگاه با آن مکالمه کنید و یا اگر قصد دارید در رشته ای تحصیل نمایید که نیاز است از علوم شما نسبت به علم ریاضی آگاهی پیدا شود باید علوم شما مورد ارزیابی قرار گیرد.

این آزمایش ها باید به گونه ای باشد که مورد تایید تمامی مراکز آموزشی و دانشگاه های معتبر جهانی باشد. از همین رو آزمون هایی تهیه شده است که دانشجو با گذراندن آن آزمون بتواند تاییدیه حضور در آن دانشگاه را اخذ نماید.

این آزمون ها گاه ممکن است مختص به خود هر دانشگاه باشد و یا ممکن است یک آزمون کلی و یکسان برای چندین دانشگاه باشد.

آزمون ورودی دانشگاه ها

در آمریکا برای قبولی در دانشگاه ها دو آزمون  SAT و ACT وجود دارند که برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر ، دانشجوها باید این آزمون ها را سپری کنند. اما این آزمون ها تنها مختص کشور آمریکا نیستند و اگر فردی بتواند آزمون اس ای تی خود را با موفقیت بگدراند و مدرک معتبر خود را دریافت کند می تواند در سایر دانشگاه های معتبر جهانی نیز حضور داشته باشد.

در واقع سطح آزمون sat و act یک سطح استاندارد برای دانشجویان می باشد و ملاکی معتبر برای دانشگاه که بتواند افراد را ساده تر و با اطمینان خاطر انتخاب نماید.

با این اوصاف بسیاری از دانشگاه ها مدرک معتبر آزمون اس ای تی را می توانند از شما به عنوان ورودی دانشگاه قبول نمایند ، در این بین برای پذیرش در بسیاری از دانشگاه کشور ترکیه شما نیاز دارید تا در آزمون sat نمره قبولی را کسب نمایید. مسلما هرچه نمره شما در آزمون اس ای تی بیشتر و بهتر از سایر درخواست کنندگان باشد شانس شما برای قبولی در دانشگاه مورد نظر نسبت به سایرین بیشتر خواهد بود.

امروزه دانشگاه های معتبر کشور های ترکیه ، نروژ ، انگلیس ، استرالیا ، کانادا ، آمریکا و … از این مدرک برای پذیرش دانشجوهای خود استفاده می نمایند. پس گفتنی است که اهمیت آزمون اس ای تی بیش از تصور عمومی است و یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب دانشجویان دانشگاه های معتبر سطح جهانی است

اگر شما نیز به دنبال قبولی در این آزمون می باشید چندان نگران نباشید ، موسسه اعزام دانشجو آرتان بورس تاپ با چندین سال سابقه در این زمینه و همراهی بسیاری از دانشجویان برای قبولی در این آزمون می تواند با اطمینان خاطر به شما بگوید که اگر راهبردهای مارا برای قبولی در این آزمون پیش ببرید قبولی شما تا بالای ۹۰ درصد تضمین خواهد شد

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آزمون SAT چیست؟

آزمون SAT در واقع یکی از مهم ترین آزمون هایی می باشد که نمره آن نقش مهمی در قبولی افراد در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه را ایفا می کند. آزمون SAT مخفف عبارت Scholastic Assessment Test و به معنی آزمون استعداد تحصیلی است.
آزمون اس ای تی توسط موسسه خصوصی و غیر انتفاعی هیئت کالج آمریکا پایه گذاری شده است و حق امتیاز آن برای این کالج محفوظ می باشد. این خدمات به نمایندگی از هیئت کالج توسط سرویس تست آموزشی اداره می شود، که تا همین اواخر SAT را نیز توسعه داده بود.

آزمون اس ای تی برای ارزیابی میزان آمادگی دانشجویان برای دانشکده ها در نظر گرفته شده است تا بتوان معیار مناسبی از توانایی هر دانشجو در اختیار داشت. SAT در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که با برنامه های درسی دبیرستان مطابقت نداشته باشد ، اما تغییر چندین مورد برای نسخه SAT که در سال ۲۰۱۶ انجام شد باعث شد کارها به گونه ای دیگر انجام شوند.

آزمون اس ای تی در دو نوع اراده شده است که در ادامه به بررسی هرکدام می پردازیم:

  • General SAT : این آزمون برای افرادی است که برای گرفتن پذیرش از مراکز آموزشی می خواهند اقدام نمایند
  • Subject SAT : این آزمون نیز برای افرادی است که قصد دارند از دانشگاه های معتبر اقدام به دریافت پذیرش نمایند

 

نقش آزمون SAT در پذیرش دانشگاه های ترکیه

 

نقش آزمون sat در پذیرش دانشگاه های ترکیه

در مورد تاثیر این آزمون در دانشگاه های مختلف سرتاسر جهان صحبت کردیم ، اما یکی از کشورهایی که دانشگاه های آن اهمیت زیادی به مدرک آزمون اس تی می دهند ، کشور ترکیه می باشد.

دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه اگر شاهد این باشند که شما توانسته باشید در آزمون SAT رتبه قابل قبولی را کسب نمایید از شما استقبال خواهند کرد و شما می توانید پذیرش این دانشگاه ها را بدست آورده و با خیالی آسوده در این دانشگاه ها تحصیل نمایید.

مسلما نقش این آزمون در قبولی دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ترکیه انکار ناپذیر است و توصیه اکید ما این است که اگر تمایل دارید تا در این نوع از دانشگاه های ترکیه مشغول به تحصیل شوید ابتدا آزمون sat را به بهترین حالت ممکن خود سپری کنید تا بتوانید تا حد جدی ای قبولی خود را تضمین نمایید.

موسسه آرتان بورس تاپ هموراه کوشیده است تا بتواند با اعزام دانشجو به ترکیه آن هم بدون دردسر ، زمینه ای سالم را برای تحصیل هم وطنانمان در بهترین دانشگاه های ترکیه ایجاد نماید. برای همین موضوع اگر شما نیز علاقه دارید در آزمون SAT شرکت کرده و بتوانید نمره قابل قبولی را کسب کرده و از این طریق نیز بتوانید بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه را بدست آورید می توانید با همکاران ما تماس گرفته و از راهنمایی های آنها در جهت شرکت در آزمون SAT برخوردار شوید

قسمت های مختلف آزمون SAT

آزمون SAT از قسمت های مختلفی تشکیل شده است تا توانایی های داوطلب را در زمینه های مختلفی که نیاز است مورد سنجش قرار دهد. ۳ قست مجزا که توانایی های علمی و عملی داوطلب را به چالش می کشد. در ادامه قصد داریم این ۳ بخش را به طور کامل به شما عزیزان توضیح دهیم.

بخش های مختلف آزمون SAT

 

بخش های مختلف آزمون اس ای تی عبارت است از: ریاضی، درک مطلب و انشاء. نمره دو بخش اول عددی بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ خواهد بود و نمره بخش سوم از ۱ تا ۶ حساب می شود. در آخر تمامی نمره ها بررسی شده و کارنامه آزمون به شما تحویل داده می شود. چگونگی نمره دهی آزمون SAT را در بخش های بعدی به طور مفصل شرح خواهیم داد. در جدول زیر می توانید به خوبی بخش های مختلف آزمون اس ای تی و مدت زمان هر کدام را شاهده کنید.

 

          بخش های مختلف آزمون             تعداد کل سوالات       مدت زمان و موضوع سوالات
  خواندن موضوعی Critical Reading         ۲ قسمت ۲۵ دقیقه ایی
۱ قسمت ۲۰ دقیقه ایی
          ۴۸ Passage-Based

۱۹ Sentence Completions

             ریاضی Math          ۲ قسمت ۲۵ دقیقه ایی

۱ قسمت ۲۰ دقیقه ایی

           ۴۴ Multiple Choice

۱۰ Grid-Ins

         نوشتاری  Writing          ۱ مقاله ۲۵ دقیقه ایی

۱ قسمت ۲۵ سوالی

۱ قسمت ۱۰ سوالی

      ۲۵ Improving Sentences

۱۸ Identifying Sentence Errors

۶ Improving Paragraphs

بخش خواندن یا درک مطلب :

این بخش تشکیل شده از سوالاتی تشریحی و تستی می باشد، که تعداد سوالات تستی از تشریحی ها بیشتر می باشد. اگر در جدول بالا توجه کرده باشید این بخش از آزمون از دو بخش ۲۵ دقیقه ای و یک بخش ۲۰ دقیقه ای تشکیل شده است که ۶۵ دقیقه برای جواب دادن به سوالات و ۵ دقیقه زمان مرور می باشد. سوالات این بخش بیشتر دایره لغات و درک مطلب شرکت کنندگان را به چالش می کشد.

بخش خواندن و درک مطلب آزمون اس ای تی از ۵ متن تشکیل شده است که هرکدام حدود ۱۰ یا ۱۱ خط را در بر میگیرد. مباحثی که از عموما از آن ها سوال می آید شامل موضوعاتی مانند: متون ادبی کلاسیک، زیست شناسی، جامعه شناسی، روانشناسی، اقتصاد، زمین شناسی، فیزیک، شیمی ، جدول ، نمودار می باشد. در این بخش از آزمون به سوالاتی که اشتباه جواب دهید نمره منفی تعلق نمی گیرد. همانطور که در جدول بالا نیز اشاره کردیم امتیاز این بخش بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد و به طور میانگین دانشجویانی که تا الان شرکت کرده اند نمره ۴۹۷ را به دست آورده اند.

 

بخش ریاضی :

 

بخش ریاضی آزمون SAT

 

این بخش از آزمون SAT تشکیل شده از سوالات آمار، هندسه، مثلثات و احتمال می باشد. اکثر سوالات در این بخش ۴ گزینه ای می باشد. اما چند سوال تشریحی نیز دارد که باید بتوانید خودتان به آن ها به صورت کامل جواب دهید. سوالات این بخش نمره منفی ندارد و اگر روی گزینه ها شک داشتید بهتر است یکی از آن ها را انتخاب کنید. تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به آن ها را در جدول بالا آورده ایم. به دلیل این که دانش آموزان ایرانی در دوران دبیرستان  ریاضیات را به صورت تخصصی تر کار کرده اند به سوالات این بخش به راحتی می توانند جواب دهند. امتیاز این بخش نیز مانند بخش قبل بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد.

نتایج دانش آموزان آرتان بورس تاپ در آزمون SAT : 

تصاویر زیر فقط تعداد محدودی از دانش آموزان دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشند که توانسته اند در آزمون SAT موفقیت چشمگیری را کسب کنند. قابل ذکر است با نمره های کسب شده توسط این دانش آموزان می توان در هر دانشگاهی که با آزمون SAT دانشجو می پذیرند بورسیه کامل شد.

 

نتیجه آزمون SAT آرتان بورس تاپ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جمع بندی

در اخر این مقاله باید بگوییم آزمون اس ای تی یکی از شیوه های رسیدن به دانشگاه مورد نظر شماست پس باید دقت کنید که بتوانید در این آزمون نمره قابل قبولی را کسب نمایید. برای اینکار می توانید از منابع آزمون اس ای تی که موسسه آرتان بورس تاپ برایتان تدارک دیده است استفاده نمایید و با مشاوران موسسه آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا مشاوره های لازم را جهت قبولی در این آزمون بسیار مهم به شما عزیزان داشته باشند.

 

1دیدگاه

  • رها سلیمی
    پاسخ دسامبر 11, 2019 در 6:01 ب.ظ

    ممنون از توضیحات کاملتون . برای آماده شدن واسه ای ای تی چه مدت زمان نیاز هست . من میخوام سال دیگه ترکیه باشم تو رشته دارو سازی . امکانش هست بتونم خودمو آماده کنم .

دیدگاه خود را بنویسید