a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

آزمون SAT

آزمون SAT | آزمون اس ای تی

آزمون sat یکی از مهمترین آزمون هایی است که در سطح جهان برگزار می شود. آزمون SAT مخفف کلمات (Scholastic Aptitude Test) می باشد که توسط موسسه کالج برد آمریکا طراحی می شود. بسیاری از دانشگاه های سرتاسر دنیا مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، نروژ، فنلاند، اتریش، ترکیه و … با نمره آزمون اس ای تی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. زبان امتحانی آزمون ست انگلیسی می باشد و با سؤالات ریاضی و زبان انگلیسی متقاضیان را مورد سنجش قرار می دهند. این آزمون در ایران برای تمامی سنین و بلاخص کسانی که امسال دوازدهم می خوانند بسیار مناسب است.

اگر قصد دارید در یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرید و به تازگی نام آزمون اس ای تی به گوشتان خورده و نمی دانید چیست و چطور باید آن را با موفقیت پشت سر بگذارید، با ما همراه باشید تا در این صفحه به شما چگونگی ثبت نام آزمون SAT و زمان برگزاری آزمون SAT 2021 را به صورت کامل توضیح دهیم. پس اگر می خواهید سال بعد در دانشگاه های کشور ترکیه و یا دیگر دانشگاه های سرتاسر جهان مشغول به تحصیل شوید، به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

آزمون SAT ترکیه چیست؟

آزمون SAT ترکیه را می توان به عنوان یکی از مهم ترین آزمون هایی دانست که اگر قصد تحصیل در خارج از کشور مخصوصا ترکیه را دارید، نیاز است که مدرک آن را داشته باشید. آزمون اس ای تی یکی از اصلی ترین آزمون های ورود به دانشگاه های ترکیه است. بیش از ۱۰۰ دانشگاه ترکیه با آزمون اس ای تی دانشجو می پذیرند. در این بین دانشگاه هایی هم هستند که صرفا از طریق آزمون SAT ترکیه دانشجو می پذیرند. آزمون ست ترکیه حدود ۴ بار در سال برگزار می شود. این آزمون برای ایرانیان در ماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور و آذر برگزار می شود.

آزمون SAT در شهر های ارزروم، ازمیر، آنتالیا، استانبول و آنکارا از دانشجویان گرفته می شود. البته در شرایط خاص (مانند شرایط ویروس کرونا) ممکن است دو یا سه شهر دیگر هم به حوزه های برگزاری آزمون اضافه شوند. هزینه شرکت در آزمون SAT ترکیه تفاوتی با کشورهای دیگر ندارد و همان ۹۸ دلار است که نسبت به گزینه های مختلف ثبت نام می تواند کمی بیشتر شود. در کشور ترکیه، فقط نوع عمومی آزمون اس ای تی برگزار می شود و نوع موضوعی آزمون برگزار نمی شود.

در ترکیه برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون SAT، برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون YOS و بقیه دانشگاه ها با نتیجه هر دو آزمون دانشجو می پذیرند. لیست این دانشگاه ها در PDF زیر قرار داده شده است.

دانلود کنید : لیست آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه 

انواع آزمون اس ای تی

آزمون اس ای تی توسط موسسه خصوصی و غیر انتفاعی هیئت کالج برد آمریکا پایه گذاری شده و حق امتیاز آزمون ست برای این کالج محفوظ است. برگزاری این آزمون به نمایندگی از هیئت کالج برد توسط سرویس تست آموزشی اداره می شود، که تا همین اواخر SAT را توسعه داده بود. آزمون اس ای تی برای ارزیابی میزان آمادگی دانشجویان برای تحصیل دانشگاه ها در نظر گرفته شده است. ست معیار مناسبی از توانایی هر دانشجو را می سنجد. این آزمون در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که با برنامه های درسی دبیرستان ها مطابقت نداشته باشد؛ اما در آزمون SAT سال ۲۰۱۶ شاهد تغییراتی بودیم که باعث شد کارها به گونه دیگر انجام شوند. آزمون اس ای تی دو نوع است:

 1. General SAT: آزمون اس ای تی جنرال آزمونی است که در بیشتر کشورها برگزار می شود و اغلب دانشگاه های جهان با نتیجه این آزمون دانشجویان را پذیرش می کنند. (در این مقاله آزمون SAT جنرال مورد بررسی قرار گرفته است)
 2. Subject SAT: اس ای تی موضوعی بیشتر در کشور آمریکا مورد قبول دانشگاه ها می باشد. در این آزمون از موضوعاتی مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک نیز سوالاتی داده می شود.

ثبت نام آزمون اس ای تی

زمان برگزاری آزمون اس ای تی ۲۰۲۰

زمان های برگزاری آزمون SAT سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کورنا دچار اختلالاتی شد و آزمون های اسفند ماه و اردیبهشت ماه به دلیل این ویروس لغو گردید. هم اکنون نزدیک ترین زمان برگزاری آزمون اس ای تی در ۸ شهریور ماه (۲۹ آگوست) می باشد. موسسه کالج برد برای جبران آزمون های اسفند و اردیبهشت ماه قصد دارد آزمون هایی در مهر و آبان نیز برگزار کند (اما هنوز مشخص نیست این آزمون ها در کشور ترکیه نیز برگزار خواهد شد یا نه). آزمون ۱۵ آذر در ترکیه به صورت حتمی برگزار خواهد شد.

جدول زیر نشان دهنده تاریخ های آخرین مهلت ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون اس ای تی می باشد.

تاریخ SATنوع آزمونآخرین مهلت ثبت نامآخرین مهلت تغییرات
۵ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۵ خرداد ۱۴۰۰)general & subject۶ مه ۲۰۲۱ (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰)۲۶ مه ۲۰۲۱ (۵ خرداد ۱۴۰۰)

نکته مهم: به این نکته توجه کنید که برای انتخاب زمان و حوزه برگزاری آزمون تا ۴ هفته و نهایتاً ۲ هفته قبل از برگزاری آزمون زمان دارید.

هزینه آزمون SAT

هزینه ثبت نام در آزمون SAT در مؤسسات مختلف کاملاً متفاوت است و این کاملاً به شرایط و گزینه هایی که متقاضی انتخاب می کند بستگی دارد. هزینه های آزمون اس ای تی به صورت زیر می باشد.

 • هزینه ثبت نام در آزمون ست: ۹۸ دلار
 • هزینه ثبت نام همراه با بخش مقاله: ۱۱۳ دلار
 • هزینه ثبت نام از طریق تلفن: ۱۵ دلار (فقط در زمانی که قبلاً ثبت نام کرده باشید)
 • برای هر تغییری در آزمون اس ای تی: ۳۰ دلار (تغییر مرکز آزمون – تغییر نوع آزمون از معمولی به موضوعی و …)
 • هزینه ثبت نام با تأخیر: ۳۰ دلار (اگر پس از اتمام مهلت ثبت نام اقدام کنید باید این هزینه را پرداخت کنید)
 • هزینه درخواست نمره اضافی و زودتر از زمان اعلام نتایج: ۱۲ دلار
 • هزینه درخواست بررسی سریع تر: ۳۱ دلار (اگر این هزینه را پرداخت کنید در عرض ۲ یا ۳ روز نمره شما اعلام می گردد)
 • هزینه درخواست نمرات بایگانی شده: ۳۱ دلار
 • هزینه سرویس پاسخگویی شما: ۱۳٫۵۰ دلار (سؤالاتی که به آن ها جواب درست یا نادرست و یا جواب نداده اید برای شما ارسال می شود).
 • هزینه تائید نمره دستی: ۵۵ دلار (در این حالت دفترچه پاسخ شما کاملاً به صورت دستی مورد بررسی قرار می گیرد).
 • هزینه اعتراض به نمره آزمون: ۵۵ دلار (برگه شما بررسی می شود و اگر اشتباهی در برگه شما رخ داده باشد هزینه ای که برای اعتراض پرداخت کرده اید برگردانده می شود).

توجه: البته باید توجه کرد که عوامل دیگری مانند محلی که آزمون ست در آن برگزار می شود نیز کاملاً تأثیرگذار است و هزینه آزمون می تواند تا ۱۵۰ دلار نیز بالا برود.

 

آمادگی برای آزمون SAT

شاید سؤال بسیاری از شما این باشد. چطور خودمان را برای آزمون SAT آماده کنیم؟ برای آماده شدن هر چه بیشتر در این آزمون چند راه مختلف دارید: شرکت در کلاس های آنلاین، شرکت در کلاس های حضوری. هم اکنون هر دوی این کلاس ها در شهر های ایران برگزار می شود؛ اما هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند.

به جز کلاس ها باید از منابع و کتاب های درستی برای آمادگی بهره ببرید از بهترین کتاب های SAT می توان به SAT official Study Guide اشاره کرد. این کتاب توسط خود موسسه کالج برد نوشته و به چاپ رسیده است و از اصلی ترین منابع آزمون SAT به شمار می رود. برای آمادگی بیشتر بهتر است از نمونه سؤالاتی که در سطح اینترنت وجود دارد نیز استفاده کنید. ما نمونه سؤالات وبسایت mometrix را توصیه می کنیم از لینک های زیر می توانید به نمونه سؤالات این وبسایت دست پیدا کنید.

 • نمونه سؤالات رایتینگ آزمون اس ای تی: SAT Writing Practice Test
 • نمونه سؤالات ریدینگ آزمون ست: SAT Reading Practice Test
 • نمونه سؤالات ریاضی آزمون اس ای تی: SAT Math Practice Test

همچنین دو منبع معروف جهانی آزمون SAT وجود دارد که می توانید از آن ها نیز استفاده نمایید.

 1. Khan Academy: این موسسه خصوصی می باشد و برای بسیاری از آزمون هایی که برگزار می شوند دوره ها و منابع رایگان تهیه می کند. در منابع آنلاین خان آکادمی شما می توانید به هزاران نمونه سؤال و ویدیو های آموزشی به صورت رایگان دست یابید. هدف این موسسه دسترسی رایگان به تحصیل برای همه می باشد.
 2. PrepScholar: پرپ سکولار را می توان از بهترین منابع آمادگی برای آزمون SAT نامید. دوره های این موسسه از ۶۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار می باشد. کلاس ها و نمونه سؤالات این موسسه برای کسانی که در زبان انگلیسی تسلط کامل دارند بسیار مناسب می باشد.

شانس قبولی در آزمون SAT

همانطور که اشاره شد آزمون اس ای تی از دو بخش اصلی ریاضی و زبان انگلیسی تشکیل شده است. بخش ریاضی در مقایسه با کنکور سراسری ایران بسیار ساده می باشد و با چند ماه مطالعه مداوم می توانید به نمره بالای ۶۰۰ در این بخش دست پیدا کنید.اما بخش های انگلیسی آزمون تقریباً دشوار هستند و فقط افرادی قادر به پاسخگویی به این سؤالات هستند که از تسلط زبان انگلیسی بالایی برخوردارند.برای نتیجه هرچه بهتر در این آزمون باید بیشتر زمان خود را برای یادگیری و تسلط بیشتر در زبان انگلیسی صرف کنید.

در آمریکا برای قبولی در دانشگاه ها دو آزمون SAT و ACT برگزار می شوند؛ لازم است دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر، این آزمون ها را با موفقیت بگذرانند. اما آزمون ست و ACT تنها مختص کشور آمریکا نیستند و اگر فردی بتواند آزمون اس ای تی خود را با موفقیت بگذراند و مدرک معتبر دریافت کند می تواند در سایر دانشگاه های معتبر جهانی تحصیل کند. در واقع سطح آزمون SAT و ACT، استاندارد بوده و ملاک معتبری برای دانشگاه است تا افراد را ساده تر و با اطمینان بیشتری انتخاب کند. مسلما هرچه حداقل نمره قبولی SAT شما بیشتر و بهتر از سایر متقاضیان باشد شانس شما برای قبولی در دانشگاه مورد نظر نسبت به دیگران بیشتر خواهد بود.

آزمون اس ای تی 2021بخش های مختلف آزمون SAT

آزمون اس ای تی از ۳ بخش تشکیل شده است. ۲ بخش اصلی و ۱ بخش اختیاری. مدت زمان اصلی آزمون ۳ ساعت بدون در نظر گرفتن بخش اختیاری می باشد. هدف کالج برد از بخش های مختلف آزمون سنجش توانایی های متقاضیان در زمینه های مختلف می باشد.

بخش درک مطلب و نگارش : سوالات آزمون با این بخش شروع می شود و ۱۰۰ دقیقه زمان پاسخگویی خواهید داشت. بخش درک مطلب و نگارش نمره منفی ندارد و نمره آن از ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد. میانگین نمرات کسانی که در آزمون SAT شرکت کرده‌اند در این بخش ۴۹۷ می باشد.  به سوالات براساس متن ها پاسخ داده می شود. برخی از متن ها دارای نمایه هایه های اطلاعاتی مانند جدول، نمودار و گراف می شود (البته پاسخگویی به این سوالات نیازی به دانش ریاضی ندارد). مباحث این قسمت مربوط به متون ادبی کلاسیک و معاصر آمریکا، زیست شناسی، فیزیک، شیمی، جامعه شناسی، اقتصاد، روانشناسی و … می باشد. سوالات این بخش به صورت زیر می باشد :

 • کلمات مرتبط در متن
 • ارجاع دهی در متن
 • بیان ایده ها
 • مکالمات استاندارد

بخش درک مطلب از ۵ متن تشکیل شده است که هر متن حدود ۱۰ یا ۱۱ سوال دارد. در کل درک مطلب ۵۲ سوال و ۶۵ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد. بخش نگارش نیز از ۴۴ سوال تشکیل شده و ۲۵ دقیقه زمان پاسخگویی خواهید داشت.سوالات بخش نگارش بصورت ارجاع دهی به متن می باشد.

بخش ریاضی : دومین بخش اصلی آزمون SAT از ۵۸ سوال تشکیل شده است و ۸۰ دقیقه زمان پاسخگویی دارد. مباحث این بخش از بخش های زیر تشکیل شده است:

 • هندسه
 • موضوعات آماری
 • احتمالات
 • ریاضیات پیشرفته
 • آنالیز داده ها
 • مثلثات
 • توانایی حل مسئله

سوالات این بخش تشکیل شده از ۲۰ سوال ۲۵ دقیقه ای (با ماشین حساب) و ۳۸ سوال ۵۵ دقیقه ای (بدون ماشین حساب) می باشد. نمرات این بخش نیز از ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد. میانگین شرکت کنندگان تاکنون بخش ریاضی ۵۱۳ می باشد. اغلب دانشگاه های مطرح در ترکیه و سراسر دنیا حداقل نمره این بخش برای انتخاب رشته را ۶۰۰ در نظر می گیرند.

بخش انشاء: این بخش کاملا اختیاری می باشد. به کسانی که این بخش را نیز در آزمون SAT انتخاب می کنند ۵۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی داده می شود. متقاضی باید در رابطه با موضوع درخواستی انشایی بنویسد. موضوعات اغلب در رابطه با تاریخ، علوم، جامعه و …. می باشد. نمره این بخش جدا از دو بخش قبلی محاسبه می شود. این بخش برای تعداد بسیار کمی از دانشگاه ها فقط اهمیت دارد.

انشای نوشته شده توسط دو مصحح بررسی می شود و به کسانی که از سه عامل شاهد، استدلال و آرایه های ادبی استفاده کرده باشند، نمره بالاتری تعلق می گیرد. نمره بخش انشاء نیز از ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد.

سوالات آزمون sat

حداقل نمره قبولی SAT

امروزه دانشگاه های معتبر در کشورهای ترکیه، نروژ، انگلستان، استرالیا، کانادا، آمریکا و … از مدرک آزمون SAT برای پذیرش دانشجویان استفاده می کنند. آزمون ست یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب دانشجویان دانشگاه های معتبر در سطح جهانی است. حداقل نمره ای که می توان در آزمون اس ای تی به دست آورد ۴۰۰ می باشد؛ اما حداقل نمره برای دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. بسیاری از دانشگاه ها علاوه بر مشخص کردن حداقل نمره برای کل آزمون یک نمره حداقلی نیز برای بخش ریاضی آن در نظر می گیرند. در قسمت بالایی به برخی از دانشگاه های ترکیه که برای پذیرش دانشجو حداقل نمره تعیین کرده اند اشاره کردیم. دانشگاه های زیر نیز از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشند که برای ورود به دانشگاه باید حداقل نمره آزمون SAT را کسب نمایید.

 • دانشگاه فنی خاورمیانه (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه حاجت تپه (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه کوچ (حداقل نمره ۱۴۴۰)
 • دانشگاه فنی استانبول (حداقل نمره ۱۳۰۰)
 • دانشگاه بیلکنت (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه قاضی (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه سابانجی (حداقل نمره ۱۱۰۰)
 • دانشگاه آبانت عزت بایسال: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۶۰۰
 • دانشگاه آک دنیز: حداقل نمره ۱۱۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۶۰۰ (برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)
 • دانشگاه آنادولو: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۵۰
 • دانشگاه چوکوروا: حداقل نمره ۱۰۰۰
 • دانشگاه ارجیس: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۰۰
 • دانشگاه هاران: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۵۰
 • دانشگاه کارادنیز تکنیک: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۰۰
 • دانشگاه مرسین: حداقل نمره ۱۱۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۶۰۰

حتما تا اینجا متوجه شده اید که ملاک بسیاری از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو قبولی در آزمون اس ای تی و گرفتن نمره خوب است. در رشته هایی که متقاضیان بیشتری دارند، مثل رشته پزشکی و دندانپزشکی، دانشجویان باید حداقل نمره قبولی SAT یعنی ۱۱۰۰ را کسب کنند. در مورد سایر دانشگاه های مطرح در دنیا و اطلاع از نمره قابل قبول دانشگاه ها، نیاز است به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و ببینید رشته ای که قصد تحصیل در ترکیه را دارید چه امتیازی می خواهد.

نکته مهم: توصیه می کنیم قبل از ثبت نام در آزمون SAT وبسایت دانشگاه مقصدی که می خواهید در آن تحصیل نمایید را کامل بررسی کنید تا از شرایط و حداقل نمره لازم برای پذیرش در رشته دلخواه خود مطلع شوید.

دانشگاه های ترکیه با SAT

بسیاری از دانشگاه های ترکیه هر ساله ظرفیت مشخصی را برای پذیرش از طریق آزمون SAT تعیین می کنند. در قسمت های بالایی به برخی از آن ها اشاره کردیم. در این بین از ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه فقط دانشگاه استانبول با آزمون اس ای تی دانشجو پذیرش نمی کند. ۸ دانشگاه برتر این لیست فقط با آزمون SAT دانشجو می پذیرد از بین این دانشگاه ها فقط دانشگاه آنکارا هم با آزمون یوس و هم با آزمون ست دانشجو می پذیرد. برای اطلاع از آزمون مورد نیاز برای پذیرش در ۱۰۰ دانشگاه برتر ترکیه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

” آزمون ورودی ۱۰۰ دانشگاه برتر ترکیه”

پذیرش با آزمون ست در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی

یکی از سوالاتی که بسیاری از متقاضیان از ما می پرسند این است که بعد از گرفتن نتیجه خوب و قبولی در آزمون SAT می توانند برای تحصیل در دانشگاه های اروپایی، آمریکایی و کانادایی اقدام کنند یا خیر؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که بله، شما می توانید با در دست داشتن مدرک آزمون ست در هر دانشگاهی که با نمره قبولی در آزمون اس ای تی پذیرش داشته اید به تحصیل خود ادامه دهید. البته نکته ی مهمی که در پذیرش دانشگاه های اروپایی و آمریکایی باید مد نظر داشته باشید این است که لازم است ابتدا بررسی کنید که چه امتیازی برای ورود به رشته و دانشگاه مورد نظرتان نیاز است. چون ممکن است به عنوان مثال دانشگاهی در آلمان با امتیاز ۱۳۰۰ شما را به عنوان دانشجوی رشته پزشکی بپذیرد؛ اما دانشگاهی در ترکیه با امتیاز ۱۴۰۰ هم شما را پذیرش نکند. پس قبل از هر چیز نمرات قبولی برای تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان را از طریق وبسایت های دانشگاه ها پیگیری نمایید.

نکته مهم: به این نکته توجه کنید که برای انتخاب زمان و حوزه برگزاری آزمون تا ۴ هفته و نهایتاً ۲ هفته قبل از برگزاری آزمون زمان دارید.

کلاسهای آزمون SAT در ایران

کلاس های آمادگی آزمون اس ای تی در ایران در شهر های مختلف مانند تهران، تبریز، شیراز، ارومیه و … به صورت حضوری برگزار می شود. هزینه شرکت در این کلاس ها مختلف می باشد اما عموماً شهریه یک دوره از ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان برای کلاس های عمومی آزمون ست می باشد. کلاس های خصوصی نیز برای متقاضیان برگزار می شود که هزینه های نسبتاً بالایی دارند.

نکته مهم: دپارتمان آرتان بورس تاپ در نظر دارد برای آن دسته از عزیزانی که نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت نمایند، کلاس های آنلاین برگزار کند. مدرسان این کلاس ها بهترین استاد در زمینه تدریس آزمون SAT در ایران هستند.

تجربه آزمون SAT

آزمون SAT همانند آزمون تافل و آیلتس به دلیل این که تلاش بسیاری برای آماده شدن را می طلبد، استرس دانشجو را در هنگام آزمون به همراه دارد. برای جلوگیری از ایجاد استرس بهتر است به باید ها و نباید های آزمون اس ای تی دقت نمایید.

 • حتماً اصل مدرک شناسایی و برگه ورود به جلسه را همراه داشته باشید.
 • مداد پاک کن و ماشین حساب تائید شده به همراه داشته باشید.
 • نیم ساعت قبل از شروع آزمون در محل حاضر شوید.
 • بهتر است نوشیدنی و خوراکی برای زمان استراحت بین آزمون داشته باشید.
 • از همراه داشتن کتاب و وسایل دیجیتال مداد رنگی و هرگونه وسایل اضافی خودداری نمایید.
 • در صورت همراه داشتن تلفن همراه در حین امتحان، آن را خاموش و یا به مسئول مربوطه تحویل دهید.
 • در صورت تخلف در به همراه داشتن لوازم ممنوعه، لغو آزمون شما و ضبط وسیله مربوطه جهت بازرسی امکان پذیر است.

تضمین قبولی در آزمون SAT با آرتان بورس تاپ

تصاویر زیر فقط تعداد محدودی از تجربه آزمون SAT دانش آموزان دپارتمان آرتان بورس تاپ هستند. همان طور که مشاهده می کنید دانش آموزان توانسته اند موفقیت چشمگیری در آزمون کسب کنند. قابل ذکر است که با نمرات کسب شده می توانند در هر دانشگاهی که با آزمون ست دانشجو می پذیرند بورسیه کامل شوند. در ترکیه سالانه ۴ مرتبه آزمون اس ای تی برگزار می شود. دپارتمان آرتان بورس تاپ برای هر کدام از آزمون ها، دوره های ویژه برگزار می کند که با شرکت در این دوره ها نمره بالای ۱۴۵۰ در آزمون SAT را برای شما تضمین می کند.

کارنامه آزمون اس ای تی

کارنامه آزمون sat

جمع بندی

در اخر باید بگوییم که اگر آزمون اس ای تی یکی از راه ها و پیش نیازهای تحصیل در دانشگاه مورد علاقه شماست باید در این آزمون نمره قابل قبولی را کسب کنید. برای اینکار می توانید از منابع آزمون اس ای تی که مجموعه آرتان بورس تاپ برایتان تهیه کرده است استفاده کنید. علاوه بر آن با مشاوران دپارتمان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا مشاوره ها و راهنمایی های لازم جهت قبولی در این آزمون بسیار مهم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

سوالات متداول

مدت اعتبار آزمون SAT چند سال می باشد؟ 

اعتبار آزمون SAT در تمامی کشور ها ۵ سال و  در کشور ترکیه ۲ سال می باشد.

در کدام کشور ها آزمون SAT را برگزار میکند؟

در تمامی کشور هایی که توسط آمریکا تحریم نشده باشند. بهترین و در دسترس ترین کشور برای متقاضیان ایرانی، ترکیه می باشد.

آیا می توانم در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت تحصیل کنم؟

بله، بسیاری از دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت در سرتاسر جهان از طریق آزمون SAT دانشجو می پذیرند. در کشور ترکیه به جز دانشگاه استانبول بقیه دانشگاه های مورد تائید با آزمون اس ای تی پذیرش دارند.

با آزمون sat می توانم در کدام کشورها و دانشگاه ها تحصیل کنم؟

از آنجا که مدرک SAT، یک مدرک بین المللی است، شما می توانید در تمامی دانشگاه های جهان که با آزمون sat دانشجو جذب می کنند پذیرش بگیرید.

آیا می توان با آزمون SAT در رشته پزشکی و دندان پزشکی پذیرش گرفت؟

بله، عموما برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی نمره بالای ۱۴۰۰ مورد نیاز می باشد. اما این نمره در دانشگاه های مختلف متفاوت است.

3.5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
76 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رها سلیمی
رها سلیمی
1 سال قبل

ممنون از توضیحات کاملتون . برای آماده شدن واسه ای ای تی چه مدت زمان نیاز هست . من میخوام سال دیگه ترکیه باشم تو رشته دارو سازی . امکانش هست بتونم خودمو آماده کنم .

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  رها سلیمی
1 سال قبل

مسلما بستگی به خود شما داره ، اما یکسال زمان خوبی برای آمادگی در آزمونه
پیشنهاد میکنم حتما با مشاوران ما تماس بگیرید تا بیشتر شما رو راهنمایی کنند

حکیمه رحمانی
حکیمه رحمانی
1 سال قبل

سلام وعرض ادب.مطالبتون خیلی پر محتوا و آموزنده هستش.یه سوال داشتم از خدمتتون برای آزمونsat کدام منابع را سفارش میکنین؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  حکیمه رحمانی
1 سال قبل

منابع رو میتونید از لینک زیر مشاهده کنید و در صورت تقاضا سفارش بدید.

خرید منابع sat

طاها بخشی
طاها بخشی
1 سال قبل

ببخشید سایت شما با سایت بورس تاپ چه فرقی داره ؟؟
نتایج شما رو سایت بورس تاپ هم گذاشته بود

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  طاها بخشی
1 سال قبل

سلام دوست عزیز 🌹 هیچ تفاوتی نداره هر دو سایت برای دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشد

نسیم محمدی
نسیم محمدی
1 سال قبل

سلام
من میخوام تو ازمون ست شرکت کنم و الان ۱۸ سالمه
معدلمم ۱۸ و نیمه
میخوام واسه پزشکی اقدام کنم ، شما مشاوره و راهنمایی آزمون مثل مشاوره های کنکور سراسری دارین؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نسیم محمدی
1 سال قبل

سلام دوست عزیز 🌹 شرایط شما برای شرکت در آزمون مناسب می باشد. برای راهنمایی می توانید با شماره ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵ تماس حاصل فرمایید و یا در واتس آپ پیام ارسال نمایید.

فرزین
فرزین
1 سال قبل

با عرض سلام و خسته نباشید. ببخشید ازتون یه سوال داشتم. آزمون sat توی این وضع کرونا هم زمان بندی هاشون همونه؟ یعنی تغییری نکردن که؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  فرزین
1 سال قبل

سلام دوست عزیز 🌹 آزمون sat اردیبهشت لغو شده است و احتمال لغو شدن آزمون خرداد ماه نیز وجود دارد. و هنوز نمی توان گفت کالج برد چه برنامه ای برای برگزاری آزمون هایش دارد.

نیل نیکزاد
نیل نیکزاد
1 سال قبل

توضیحات خیلی کامل و مفیدی بود.فقط یک سوال داشتم اون هم اینکه من جایی خوندم که انگار آزمون های sat تو هر کشوری در یک یا چند ماه از اون ۶ ماه برگزار میشه آیا این درسته؟ و مهمتر اینکه آزمون sat ترکیه ۲۰۲۰ کی برگزار میشه؟؟ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نیل نیکزاد
1 سال قبل

با عرض سلام و وقت بخیر.
نزدیکترین زمان برای آزمون SAT هشت شهریور ماه امسال می باشد که تقریبا ظرفیت همه مراکز آزمون پر شده است. بعد از آن به دلیل این که شیوع ویروس کورنا باعث لغو آزمون های اسفند، اردیبهشت و شهریور گردید، در مهر آبان و آذر نیز آزمون برگزار خواهد شد. اگر سوالی داشتید واتس آپ بپرسید بهتر راهنمایی می کنند.

مهرنوش شریفی
مهرنوش شریفی
پاسخ به  آرتان بورس تاپ
5 ماه ها قبل

سلام من ۲۴ سالمه میخام ست بدم اگه ۱۴۶۰ بزنم امکانش هت پزشکی و دندون قبول بشم ؟ و چه دانشگاهی ممکنه قبول بشم

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  مهرنوش شریفی
5 ماه ها قبل

با سلام و درود
در مورد اینکه چه رشته یا دانشگاهی قبول میشید ممنون میشم
با شماره ۰۲۱۸۸۷۳۹۸۱۶ تماس حاصل فرمایید تا دقیق تر راهنماییتون کنم

Nili
Nili
11 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم اینکه اگه ازمون رو قبول بشیم تحصیل تو دانشگاه ترکیه رایگان میشه یا باید شهریه بدیم؟؟ شهریه اش چقدره؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Nili
11 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز .
تحصیل در دانشگاه ها رایگان نمیشه ولی دانشگاه های خصوصی به نمره های بالای آزمون SAT تخفیفات ویژه ای رو در نظر میگیره . همچنین اگر به دنبال تحصیل رایگان هستید، داشتن نمره بالای SAT در هنگام تیب نام بورسیه تحصیلی ترکیه بسیار تاثیر گذار می باشد.

Nili
Nili
11 ماه ها قبل

سلام و خسته نباشید. من ۲۶ سالمه و دیپلم تجربی با معدل ۱۶ دارم و هم چنین لیسانس شیمی هم دارم. ایا با توجه به سنم میشه تو این ازمون شرکت کنم و اینکه میشه با قبولی تو این ازمون به کانادا مهاجرت کنم؟؟

Shawn Peter Rual Mndes
Shawn Peter Rual Mndes
11 ماه ها قبل

سلام من میخوام در رشته فنی و مهندسی وارد دانشگاه های اروپا یا ترکیه شوم و میخوام بدونم اگه از ۱۴۰۰ بالا بیارم میتونم بورسیه کامل دانشگاه هارو بگیرم یعنی شهریه دانشگاه رایگان باشه. و قراره ۱۸ سالم بشه

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  Shawn Peter Rual Mndes
11 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز با نمره ۱۴۰۰ امکان بورس وجو نداره برخی از دانشگاه ها حتی نمره ۱۴۰۰ رو برای انتخاب رشته قبول نمی کنند.

آیلین
آیلین
11 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر شما اطلاع دارین نحوه برگزاری آزمون ۸شهریور از طریق لب تاپ هست یا مثل آزمون های ایران کاغذی؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  آیلین
11 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
آزمون ۸ شهریور به صورت کاغذی و حضوری خواهد بود . همچنین ظرفیت این آزمون به طور کامل پر شده است.

آرین پیراسته
آرین پیراسته
9 ماه ها قبل

سلام وخسته نباشید.جا داره از توضیحات کاملتون تشکر ویژه بکنم. با خواندن این مطالب ارزشمند اطلاعات کامل و مفیدی درباره ی آزمون ست به دست آوردم.اما چند سوال به شدت ذهنم را مشغول کرده!ممنون میشم به این سوالات پاسخ بدین.اول اینکه کلاس های شما حضوری هستن یا آنلاین؟دوم اینکه هزینه ها چقدر هست؟سوم اینکه اگه کلاس ها ی حضوری هم هست در کدام شهر ها برگزار میشه؟وآخرین سوالم اینکه با کسب نمره ۱۴۰۰تا۱۵۰۰میشه از بورسیه ی کامل دانشگاه حاجت تپه استفاده کرد یا نه؟خیلی ممنون اگه به همه ی سوال هایم جواب بدین.سپاس.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  آرین پیراسته
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . ممنون از این که مطالب ما رو مطالعه کردید. ما کلاس های حضوری برای آزمون برگزار نمیکنیم اما میتونیم براتون کلاس های ویژه قبل آزمون برگزار کنیم که نمره بالای ۱۴۵۰ رو براتون تضمین میکنیم. هزینه کلاس های از ۲۰ میلیون تا ۴۰۰۰ دلار قیمت دارند. کلاس های حضوری در تهران، تبریز، ارومیه، آنکارا و استانبول برای ایرانی ها برگزار می شود.

سپیده صابری نیا
سپیده صابری نیا
9 ماه ها قبل

سلام بر مسئولین سایت وزین آرتان بورس تاپ. سوالی که داشتم این است که آیا با پذیرفته شدن در آزمون sat، می توان در رشته پزشکی با زبان ترکی تحصیل کرد یا این که برای تحصیل در پزشکی ترکی، باید آزمون yos بدیم. چون من می خوام آزمون sat بدم و در زبان ترکی رشته پزشکی دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل بدم.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  سپیده صابری نیا
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز.
بله میتونید با کسب نمره بالا در آزمون ست به زبان ترکی تحصیل نمایید. برای این کار کافیست در دانشگاه هایی که رشته پزشکی را به زبان ترکی تدریس می کنند و همچنین نمره آزمون SAT را قبول دارند ثبت نام نمایید.

paniz janamian
paniz janamian
9 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید
کلاس های sat از چه تاریخی شروع میشه ؟؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  paniz janamian
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز ممنون.
فعلا دپارتمان آرتان بورس تاپ دوره های آمادگی آزمون ست را برگزار نمیکند. (انشالله از سال بعد) و اینکه ما دوره های ویژه این آزمون رو برگزار میکنیم که شما برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۹۲۲۹۳۳۲۹۲۰۰ تماس بگیرید .

یاسمین پارسافر
یاسمین پارسافر
9 ماه ها قبل

سلام، خسته نباشید، من ازمون ۲۹ اگوست رو تو حوضه انکارا دادم ولی هنوز هیج نتییجه ای رو انتشار نکردن، بنظره شما چیکار باید بکنم؟ اصلا منطقی هست؟ یا دلیل خاصی میتونه داشته باشه… واقعا نگرانم

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  یاسمین پارسافر
9 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز ممکنه کارنامه شما ریجکت شده باشه، حتما حتما یک ایمیل به کالج برد بفرستید و یا اگر میتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید عصر یا شب با شماره هایی که در سایت کالج برد قرار داده شده اند تماس بگیرید و موضوع را با آن ها در ارتباط بگذارید.

علي محمدي
علي محمدي
9 ماه ها قبل

سلام وقتتون بخير. ببخشيد براي كسي كه ايلتس ۷ داره سوالات زبان ازمون SAT در چه سطحي هستش؟ايا از تافل يا ايلتس سخت تره؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  علي محمدي
8 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر، دوست عزیز این آزمون بجز سنجش زبان انگلیسی از یک بخش ریاضیات برخوردار است، بطور کلی برای کسانی که پیشینه فراگیری انگلیسی دارند میتواند راحت تر باشد، جای نگراانی نیست با شرکت در کلاس های ما قبولی شما تضمین شده است در صورت نیاز با ما تماس بگیرید ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

Pary
Pary
8 ماه ها قبل

سلام و خسته نباشید
من سوالی داشتم،اگر در آزمون sat نمره ی ۱۵۰۰/۱۵۵۰ کسب کنیم، امکان بورسیه شدن از دانشگاه کوچ یا دانشگاه های انگلیس امکان پذیر است؟ بطوری که تمام هزینه ها رایگان شود؟؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  Pary
8 ماه ها قبل

این آزمون ، آزمون ورودی بسیاری از دانشگاه هاست و ارتباطی با بورسیه ی تحصیلی ندارد، برای تحصیل در دانشگاه ها لازم است،اما اگر سن و معدل و رزومه ی قوی ای داشته باشید شانس قبولی تا حدودی هست

آرین
آرین
8 ماه ها قبل

سلام.خسته نباشید.من الان پایه یازدهم تجربی هستم و قصد دارم بعد از گرفتن مدرک دیپلم برای ادامه تحصیل به دانشگاه حاجت تپه بروم.اما چند تا سوال ذهن منو به خود مشغول کرده.می خواستم بدونم با خواندن این کتاب(the official sat study 2020) نمره ما تو آزمون بالای ۱۵۰۰ میشه یا با شرکت در جلسات آنلاین شما؟؟؟و اینکه هزینه کلاس های آنلاین چقدر هست؟؟؟و اینکه سطح زبان انگلیسی من زیاد خوب نیست.اگه من فقط این کتاب(the official sat study 2020)را بخونم می تونم از آزمون قبول بشم یا نه؟؟؟و اینکه اگه من بتونم تو ازمون ست قبول بشم باید به زبان انگلیسی در دانشگاه حاج تپه ادامه تحصیل بدم یا می تونم به زبان ترکی هم ادامه تحصیل بدهم؟؟؟چون من ۶۰ ۷۰ درصد زبان ترکیه را بلد هستم.خیلی ممنون میشم به همه ی ساوالاتم جواب بدین.ممنون.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  آرین
8 ماه ها قبل

دوست عزیز اگر سطح زبان بسیار خوبی ندارید مطمئنا نتیجه مورد نظر را نخواهید گرفت. با خواندن کتابی که گفتید هم نهایتا می توانید تا نمره ۱۴۰۰ کسب نمایید. دپارتمان ما کلاس های آنلاین برای آزمون یوس برگزار نمی کند، اما کلاس های حضوری در آنکارا برگزار می کنیم که قبولی شما را در رشته و دانشگاه مورد نظر کسب می کنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۹۲۱۵۳۴۰۰۳۵ تماس بگیرید.

رضا
رضا
8 ماه ها قبل

سلام.خسته نباشید.چند تا سوال داشتم درباره ی منابع آزمون SAT.ممنون میشم جواب های سوال هایم را بدهین.
اولیش اینکه این کتاب (The Official SAT Study Guide) با این کتاب (The Official SAT Study 2020) و این کتاب (SAT official Study Guide) فرق داره یا همشون یه کتاب هستن؟؟؟دومی اینکه این کتاب ها پاسخ نامه هم دارند یا نه؟؟؟سومی اینکه این کتاب ها قابل فهم هستند یا چون همش انگلیسی هست اصلا نمیشه چیزی ازش فهمید؟؟؟و آخرین سوالم اینه که این کتاب ها سی دی آموزشی هم دارند یا باید آنها را جدا از این کتاب ها خرید؟؟؟خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  رضا
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . سه کتابی که فرستادید همش یک کتاب هست که شما از هر کدام یک کلمه را پاک کرده اید. دوم این که کتاب به هیچ عنوان غیرقابل درک نیست ولی اگر سطح انگلیسی شما فوق العاده نمی باشد بهتر است کلا بیخیال شرکت در آزمون اس ای تی شوید. چون بخش اصلی و سخت آزمون، قسمت زبان انگلیسی آن هستش. مورد سوم هم خیر این کتاب سی دی آموزشی به صورت جداگانه به همراه نداره .

یه نفر
یه نفر
8 ماه ها قبل

سلام
امکان داره موسسه ای تو ایران(تا یک سال آینده)آزمون اس ای تی بگیره بخاطر پیروزی بایدن که یه سری تحریم های مربوط بر داشته بشه

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  یه نفر
8 ماه ها قبل

متاسفانه تحریم های ایران بسیار بیشتر از آن است که به این زودی ها آزمون SAT در ایران برگزار شود. دپارتمان ما در شهر آنکارا ترکیه حوزه آزمون دارد مطمئنا اگر اجازه برگزاری آزمون در ایران باشد ما از اولین هایی خواهیم بود که این آزمون را در ایران برگزار خواهد کرد.

مریم عزیزی
مریم عزیزی
8 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید
میخواستم بدون برای آزمون سال آینده شما دوره آموزشی آنلاین برگزار میکنید یانه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  مریم عزیزی
8 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . دوره های آموزشی آنلاین فعلا برگزار نمی کنیم اما دوره های VIP اس ای تی در شهر آنکارا برگزار می کنیم که هم قبولی شما در دانشگاه و هم کار شما بعد از فارغ التحصیلی را تضمین میکنیم .

بهار
بهار
8 ماه ها قبل

سلام میخواستم بدونم من که امسال سال یازدهم هستم بهتر هست بعد از دریافت معدل اقدام کنم برای کلاس های SAT و اینکه باید آیلتس هم داشته باشیم،کمتر از سه ترم دیگه کلا دوره advance زبانم رو تموم میکنم و اینکه میخواستم مطلع بشم که شما کلاس های حضوری هم در ایران برگزار میکنید،چون بعضیها امکان شرکت در کلاسهای آنکارا رد ندارند ،دوره های شما چند ماهه هستن؟خیلی ممنون

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  بهار
8 ماه ها قبل

سلام . شرکت در آزمون اس ای تی بستگی به آمادگی شما دارد و زمان مناسبی برای آن نمیشه در نظر گرفت ولی از آنجایی که برای دانشگاه های ترکیه سن بسیار مقوله مهمی است بهتر است هر چه زودتر اقدام کنید تا در هنگام پذیرش یک پوئن مثبت (سن کم) نسبت به بقیه شرکت کننده ها داشته باشید.

amirslt
amirslt
7 ماه ها قبل

سلام.چه عواملی باعث ریجکت شدن کارنامه sat میشه؟؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  amirslt
6 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز
عواملی مثل نا همخوانی پاسخدهی به سوالات تستی و تشریحی
جوابدهی یک بخش مثلا ریاضی بصورت کامل و عدم پاسخدهی به دیگر بخش ها
پاسخدهی کامل بخش زبان انگلیسی بدون داشتن تسلط به این زبان

سپیده امانی
سپیده امانی
6 ماه ها قبل

سلام میخواستم بپرسم بین آزمون YOS و SAT شانس قبولی تو کدوم بیشتره؟ یا شانس برابر دارن؟
من ۲۳ سالمه و میخام برای رشته مهندسی کامپیوتر اقدام کنم، ازطریق YOS شانس پذیرش بیشتری دارم یا SAT؟
چند درصد از دانشگاه‌های ترکیه آزمون SAT رو قبول دارن؟

artanmoshaver
artanmoshaver
پاسخ به  سپیده امانی
6 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز آزمون یوس آزمون خود کشور ترکیه است و بسیار بسیار ساده تر از کنکور ایران است اما آزمون sat که توسط کالج برد آمریکا ارائه میشود و یک آزمون بین المللی است، کمی سخت تر است، همینطور تعداد دانشگاه هایی پذیرش با آزمون یوس دارند بیشتر است ، اگر بخواهید در دانشگاه با رنکینگ بالای فنی مهندسی پذیرش بگیرید sat مناسب تر است، حدود هشتاد دانشگاه هم با یوس هم با sat پدیرش میگیرند و فقط یازده دانشگاه تنها از طریق sat گزینش انجام میدهند.

سارا
سارا
5 ماه ها قبل

سلام. ببخشید با دادن این ازمون و قبولی در ان میتونیم برای همه رشته ها اقدام کنیم یا فقط رشته های مربوط به ریاضی و تجربی رو در بر میگیره؟ منظورم از همه رشته ها هنر و زبان و … است. ممنون از سایت خوبتون

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  سارا
5 ماه ها قبل

سلام دوست عزیز . با شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی می توانید برای تمامی رشته ها در ۱۵۰ دانشگاه ترکیه اقدام نمایید.

محمدحسن
محمدحسن
4 ماه ها قبل

سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون و اطلاعات کاملی که قرار دادید ببخشید هدف من فقط. پزشکی دانشگاه های امریکا هستش میخواستم بدونم که با توجه به اینکه آزمون sat دو نوع هستش کدوم نوع آزمون برای پذیرش مناسب تر هستش یا اینکه تفاوتی نمیکنه

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  محمدحسن
4 ماه ها قبل

با سلام و درود عموما دانشگاه های آمریکا سابجکت رو باید امتحان بدید

فرید
فرید
4 ماه ها قبل

سلام.
یه سوال در رابطه با آزمون sat دارم اونم اینه که اگر کسی موفق بشه امتیاز بالای ۱۵۵۰کسب کنه, برای ورود به دانشگاه های عالی رتبه جهانی نمره دیپلم هم بررسی میکنن؟؟
یه س.ال دیگه هم که داشتم اینه که آزمون sat سوالات تشریحی هم داره یا اینکه همه سوالات تستی هستن؟؟

artanadmin
artanadmin
پاسخ به  فرید
4 ماه ها قبل

باسلام و درود معدل دل شما وقتی برسی میشود که نمرتون با نفر دیگر یکی باشد و آن وقت هستش که سراغ معدل شما میروند
آزمون sat بیشتر سوالات تستی دارد ولی چند مدل سوالات تشریحی نیز به همراه دارد

حمید
حمید
پاسخ به  فرید
4 ماه ها قبل

نمره ۱۵۵۰ غیر ممکن است کسی بیاره نفرات دبیرستان علامه حلی تیزهوشان قبلا نمره ۱۴۸۰ اورده اند

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  حمید
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، خیلی از متقاضیان ما که در کلاس‌های امادگی ازمون sat موسسه شرکت کرده بودند نمره‌ی قبولی کافی را گرفتند و تونستن پذیرش دانشگاه مد نظرشون را بگیرن.گرفتن نمره‌ی قبولی بستگی به پشتکار، تلاش و مطالعه‌ی کافی دارد.

عزیزی
عزیزی
3 ماه ها قبل

سلام. وقت بخیر
من دارای مدرک لیسانس فیزیک هسته ای هستم میخواستم برای ارشد فیزیک پزشکی از دانشگاه های ترکیه اقدام کنم. میشه راهنمایی کنید که فقط باید ازمون SAT رو بدم کافیه؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  عزیزی
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر،خب اینکه فقط باید ازمون SAT رو بدید بستگی به دانشگاه موردنظر شما دارد، بعضی از دانشگاه ها فقط با ازمون SAT و بعضی فقط با ازمون یوس و بعضی با هردو پذیرش میکنند،بهتر است شما برای کسب اطلاعات بیشتر جهت انتخاب و پذیرش دانشگاه‌ها با موسسه‌ی ما تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

علی
علی
3 ماه ها قبل

سلام، خسته نباشید.
ببخشید میخواستم بدونم که اگه بورسیه بشیم باز هم باید آزمون ست بدیم؟

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  علی
3 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر،نه برای بورسیه الزامی به شرکت در ازمون sat نیست، معدل بالا،انگیزه‌نامه،توصیه نامه و رزومه علمی و تحصیلی لازم است اما نمره‌ی قبولی بالا در ازمون yos و sat امتیاز رزومه‌ی شما رو بالا میبره.

حمید
حمید
3 ماه ها قبل

سلام آزمون بعد از ۱۸ اردیبهشت ، ۶ شهریور است یا ۱۰ مهر ؟ یعنی ممکن است به فاصله یک ماه دو آزمون برگزار شود ؟ چون پارسال که برگزار شد آزمون اسفند کنسل شده بود . از طرفی کالج برد اعلام کرده آزمون خرداد ماه آخرین آزمون SAT SUBJECT است پس نمی تواند یکی از این دو ست موضوعی باشد لطفا راهنمایی فرمایید

نوید الله شریفی
نوید الله شریفی
2 ماه ها قبل

سلام امید خوب باشید شرایط وارد شدن به امتحان satرا میخواهم بدانم.

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  نوید الله شریفی
2 ماه ها قبل

سلام جناب شریفی وقت شما بخیر، موسسه‌ی ما کلاس‌های امادگی ازمون برگزار می‌کند. جهت کسب اطلاعات از شرایط کلاس‌های ورودی ازمون sat با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

آیسا
آیسا
2 ماه ها قبل

سلام و وقت بخیر
هر دانشگاه آزمون SAT جداگانه برگزار میکنه؟ من شنیده بودم برای هر دانشگاه جدا هست و دانشگاهها نتیجه دانشگاه دیگر رو قبول ندارن!

آرتان بورس تاپ
آرتان بورس تاپ
پاسخ به  آیسا
2 ماه ها قبل

سلام وقت شما بخیر، ازمون یوسه که هر دانشگاه جداگانه برگزار میکنه، ازمون sat را کالج برد امریکا برگزار میکنه و شما با نمره ی ازمون میتونید برای دانشگاه های مختلف اقدام کنید.

محمد درخشان
محمد درخشان
2 ماه ها قبل

سلام.امکان آزمون آنلاین برای sat هم وجود داره یا سرتاسر دنیا حضوری هست؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  محمد درخشان
1 ماه قبل

سلام آقای درخشان وقت بخیر. بله به صورت آنلاین هم برگزار می شود.

تارا
تارا
2 ماه ها قبل

سلام وقت بخیر
من برای تحصیل در دانشگاه معمار سینان ترکیه به نمره حداقل ۶۵۰ نیاز دارم که خیلی کار من رو اسون میکنه انگلیسی رو دارم تموم میکنم به زودی ایلتس
میگیرم میخواسم بدونم شما توی استانبول کلاس های حضوری برگذار میکنید ؟
و اینکه من معدلم ۱۹/۳۶ هست میخواستم در ترکیه
هنر بخونم اما کلاس دهم هستم و برای فارغ التحصیل شدن از دبیرستان نمیتونم یک سال وقت برای یاد گیری بزارم میتونم توی زمان کمتر به نمره مورد نیاز برسم ؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  تارا
1 ماه قبل

سلام وقت بخیر. بله شما می توانید در کلاس های حضوری آمادگی آزمون موسسه شرکت نمائید. لطفا جهت دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران ما در موسسه در تماس باشید.

ayda
ayda
26 روزها قبل

سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم من اگه ازمون sat رو بدم و در یکی از دانشگاه های ترکیه قبول بشم هر رشته ای که دوست و علاقه دارم رو میتونم بردارم یا نه؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  ayda
26 روزها قبل

سلام وقت بخیر. شما می توانید با توجه به نمره دریافتی در آزمون sat جهت پذیرش در رشته ی دلخواه و دانشگاه مدنظرتان اقدام نمائید.

نازنین
نازنین
25 روزها قبل

سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم اگ در ازمون sat نمره ی قبولی رو دریافت کنیم بورسیه هم میتونیم بشیم یا فقط پذیرش دانشگاست؟

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  نازنین
25 روزها قبل

سلام خانم دلداری وقت بخیر. نمره قبولی آزمون sat علاوه بر پذیرش دانشگاه می تواند شانس شما را در قبولی بورسیه نیز بالا ببرد.

Shahin
Shahin
19 روزها قبل

سلام آیا امکانش هست این ازمون رو انلاین جواب بدیم

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  Shahin
19 روزها قبل

سلام وقت بخیر. خیر آزمون SAT فقط به صورت آنلاین برگزار میشه

علی
علی
15 روزها قبل

ببخشید من زبان انگلیسی چندان قوی ندارم به نظرتون شانس کسب نمره خوب در ازمون ست رو دارم یا خیر ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

nakhaieartan
nakhaieartan
پاسخ به  علی
15 روزها قبل

سلام وقت بخیر. در صورت شرکت در کلاس های آمادگی آزمون می توانید نمره قابل قبولی کسب کنید.