a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

آزمون sat

آزمون SAT | آزمون اس ای تی

آزمون sat یکی از مهمترین آزمون هایی است که در سطح جهان برگزار می شود. آزمون SAT مخفف کلمات (Scholastic Aptitude Test) می باشد که توسط موسسه کالج برد آمریکا طراحی می شود. بسیاری از دانشگاه های سرتاسر دنیا مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، نروژ، فنلاند، اتریش، ترکیه و … با نمره آزمون اس ای تی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. زبان امتحانی آزمون ست انگلیسی می باشد و با سؤالات ریاضی و زبان انگلیسی متقاضیان را مورد سنجش قرار می دهند. این آزمون در ایران برای تمامی سنین و بلاخص کسانی که امسال دوازدهم می خوانند بسیار مناسب است.

اگر قصد دارید در یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرید و به تازگی نام آزمون اس ای تی به گوشتان خورده و نمی دانید چیست و چطور باید آن را با موفقیت پشت سر بگذارید، با ما همراه باشید تا در این صفحه به شما چگونگی ثبت نام آزمون SAT، زمان برگزاری آزمون sat 2020 را به صورت کامل برایتان توضیح دهیم. پس اگر می خواهید سال بعد در دانشگاه های کشور ترکیه و یا دیگر دانشگاه های سرتاسر جهان مشغول به تحصیل شوید، به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

 

آزمون sat ترکیه چیست؟

آزمون sat ترکیه را می توان به عنوان یکی از مهم ترین آزمون هایی دانست که اگر قصد تحصیل در خارج از کشور مخصوصا ترکیه را دارید، نیاز است که مدرک آن را داشته باشید. آزمون اس ای تی یکی از اصلی ترین آزمون های ورود به دانشگاه های ترکیه است. بیش از ۱۰۰ دانشگاه ترکیه با آزمون اس ای تی دانشجو می پذیرند. در این بین دانشگاه هایی هم هستند که صرفا از طریق آزمون sat ترکیه دانشجو می پذیرند.آزمون ست ترکیه حدود ۴ بار در سال برگزار می شود. این آزمون برای ایرانیان در ماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور و آذر برگزار می شود.

آزمون sat در شهر های ارزروم، ازمیر، آنتالیا، استانبول و آنکارا از دانشجویان گرفته می شود. البته در شرایط خاص (مانند شرایط ویروس کورونا) ممکن است دو یا سه شهر دیگر هم به حوزه های برگزاری آزمون اضافه شوند. هزینه شرکت در آزمون sat ترکیه تفاوتی با کشورهای دیگر ندارد و همان ۹۸ دلار است که نسبت به گزینه های مختلف ثبت نام می تواند کمی بیشتر شود. در کشور ترکیه، فقط نوع عمومی آزمون اس ای تی برگزار می شود و نوع موضوعی آزمون برگزار نمی شود.

در ترکیه برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون SAT، برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون YOS و بقیه دانشگاه ها با نتیجه هر دو آزمون دانشجو می پذیرند. لیست این دانشگاه ها در PDF زیر قرار داده شده است.

دانلود کنید : لیست آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه 

انواع آزمون اس ای تی

آزمون اس ای تی توسط موسسه خصوصی و غیر انتفاعی هیئت کالج برد آمریکا پایه گذاری شده و حق امتیاز آزمون ست برای این کالج محفوظ است. برگزاری این آزمون به نمایندگی از هیئت کالج برد توسط سرویس تست آموزشی اداره می شود، که تا همین اواخر SAT را توسعه داده بود. آزمون اس ای تی برای ارزیابی میزان آمادگی دانشجویان برای تحصیل دانشگاه ها در نظر گرفته شده است. ست معیار مناسبی از توانایی هر دانشجو را می سنجد. این آزمون در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که با برنامه های درسی دبیرستان ها مطابقت نداشته باشد؛ اما در آزمون sat سال ۲۰۱۶ شاهد تغییراتی بودیم که باعث شد کارها به گونه دیگر انجام شوند. آزمون اس ای تی دو نوع است:

 1. General SAT: آزمون اس ای تی جنرال آزمونی است که در بیشتر کشور ها برگزار می شود و اغلب دانشگاه های جهان با نتیجه این آزمون دانشجویان را پذیرش می کنند. ( در این مقاله آزمون sat جنرال مورد بررسی قرار گرفته است )
 2. Subject SAT: اس ای تی موضوعی بیشتر در کشور آمریکا مورد قبول دانشگاه ها می باشد. در این آزمون از موضوعاتی مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک نیز سوالاتی داده می شود.

ثبت نام آزمون اس ای تی

زمان برگزاری آزمون اس ای تی ۲۰۲۰

زمان های برگزاری آزمون SAT سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کورنا دچار اختلالاتی شد و آزمون های اسفند ماه و اردیبهشت ماه به دلیل این ویروس لغو گردید. هم اکنون نزدیک ترین زمان برگزاری آزمون اس ای تی در ۸ شهریور ماه (۲۹ آگوست) می باشد. موسسه کالج برد برای جبران آزمون های اسفند و اردیبهشت ماه قصد دارد آزمون هایی در مهر و آبان نیز برگزار کند (اما هنوز مشخص نیست این آزمون ها در کشور ترکیه نیز برگزار خواهد شد یا نه). آزمون ۱۵ آذر در ترکیه به صورت حتمی برگزار خواهد شد.

جدول زیر نشان دهنده تاریخ های آخرین مهلت ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون اس ای تی می باشد.

تاریخ SATنوع آزمونآخرین مهلت ثبت نامآخرین مهلت تغییرات
۵ دسامبر ۲۰۲۰ ( ۱۵ آذر ۱۳۹۹ )general & subject۵ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۵ آبان ۱۳۹۹)۲۴ نوامبر ۲۰۲۰ (۴ آذر ۱۳۹۹)
۱۳ مارس ۲۰۲۱ (۲۳ اسفند ۱۳۹۹)general۱۲ فوریه ۲۰۲۱ (۲۴ بهمن ۱۳۹۹)۲ مارس ۲۰۲۱ (۱۲ اسفند ۱۳۹۹)
۸ مه ۲۰۲۱ (۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰)general & subject۸ آوریل ۲۰۲۱ (۱۹ فروردین ۱۴۰۰)۲۷ آوریل ۲۰۲۱ (۷ اردیبهشت ۱۴۰۰)
۵ ژوئن ۲۰۲۱ (۱۵ خرداد ۱۴۰۰)general & subject۶ مه ۲۰۲۱ (۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰)۲۶ مه ۲۰۲۱ (۵ خرداد ۱۴۰۰)

نکته مهم: به این نکته توجه کنید که برای انتخاب زمان و حوزه برگزاری آزمون تا ۴ هفته و نهایتاً ۲ هفته قبل از برگزاری آزمون زمان دارید.

هزینه آزمون sat

هزینه ثبت نام در آزمون sat در مؤسسات مختلف کاملاً متفاوت است و این کاملاً به شرایط و گزینه هایی که متقاضی انتخاب می کند بستگی دارد. هزینه های آزمون اس ای تی به صورت زیر می باشد.

 • هزینه ثبت نام در آزمون ست: ۹۸ دلار
 • هزینه ثبت نام همراه با بخش مقاله: ۱۱۳ دلار
 • هزینه ثبت نام از طریق تلفن: ۱۵ دلار (فقط در زمانی که قبلاً ثبت نام کرده باشید)
 • برای هر تغییری در آزمون اس ای تی: ۳۰ دلار (تغییر مرکز آزمون – تغییر نوع آزمون از معمولی به موضوعی و …)
 • هزینه ثبت نام با تأخیر: ۳۰ دلار (اگر پس از اتمام مهلت ثبت نام اقدام کنید باید این هزینه را پرداخت کنید)
 • هزینه درخواست نمره اضافی و زودتر از زمان اعلام نتایج: ۱۲ دلار
 • هزینه درخواست بررسی سریع تر: ۳۱ دلار (اگر این هزینه را پرداخت کنید در عرض ۲ یا ۳ روز نمره شما اعلام می گردد)
 • هزینه درخواست نمرات بایگانی شده: ۳۱ دلار
 • هزینه سرویس پاسخگویی شما: ۱۳٫۵۰ دلار (سؤالاتی که به آن ها جواب درست یا نادرست و یا جواب نداده اید برای شما ارسال می شود).
 • هزینه تائید نمره دستی: ۵۵ دلار (در این حالت دفترچه پاسخ شما کاملاً به صورت دستی مورد بررسی قرار می گیرد).
 • هزینه اعتراض به نمره آزمون: ۵۵ دلار (برگه شما بررسی می شود و اگر اشتباهی در برگه شما رخ داده باشد هزینه ای که برای اعتراض پرداخت کرده اید برگردانده می شود).

توجه: البته باید توجه کرد که عوامل دیگری مانند محلی که آزمون ست در آن برگزار می شود نیز کاملاً تأثیرگذار است و هزینه آزمون می تواند تا ۱۵۰ دلار نیز بالا برود.

 

آمادگی برای آزمون sat

شاید سؤال بسیاری از شما این باشد. چطور خودمان را برای آزمون sat آماده کنیم؟ برای آماده شدن هر چه بیشتر در این آزمون چند راه مختلف دارید: شرکت در کلاس های آنلاین، شرکت در کلاس های حضوری. هم اکنون هر دوی این کلاس ها در شهر های ایران برگزار می شود؛ اما هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند.

اما به جز کلاس ها باید از منابع و کتاب های درستی برای آمادگی بهره ببرید از بهترین کتاب های SAT می توان به SAT official Study Guide اشاره کرد. این کتاب توسط خود موسسه کالج برد نوشته و به چاپ رسیده است و از اصلی ترین منابع آزمون sat به شمار می رود. برای آمادگی بیشتر بهتر است از نمونه سؤالاتی که در سطح اینترنت وجود دارد نیز استفاده کنید. ما نمونه سؤالات وبسایت mometrix را توصیه می کنیم از لینک های زیر می توانید به نمونه سؤالات این وبسایت دست پیدا کنید.

 • نمونه سؤالات رایتینگ آزمون اس ای تی: SAT Writing Practice Test
 • نمونه سؤالات ریدینگ آزمون ست: SAT Reading Practice Test
 • نمونه سؤالات ریاضی آزمون اس ای تی: SAT Math Practice Test

همچنین دو منبع معروف جهانی آزمون SAT وجود دارد که می توانید از آن ها نیز استفاده نمایید.

 1. Khan Academy: این موسسه خصوصی می باشد و برای بسیاری از آزمون هایی که برگزار می شوند دوره ها و منابع رایگان تهیه می کند. در منابع آنلاین خان آکادمی شما می توانید به هزاران نمونه سؤال و ویدیو های آموزشی به صورت رایگان دست یابید. هدف این موسسه دسترسی رایگان به تحصیل برای همه می باشد.
 2. PrepScholar: پرپ سکولار را می توان از بهترین منابع آمادگی برای آزمون SAT نامید. دوره های این موسسه از ۶۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار می باشد. کلاس ها و نمونه سؤالات این موسسه برای کسانی که در زبان انگلیسی تسلط کامل دارند بسیار مناسب می باشد.

شانس قبولی در آزمون sat

همانطور که اشاره شد آزمون اس ای تی از دو بخش اصلی ریاضی و زبان انگلیسی تشکیل شده است. بخش ریاضی در مقایسه با کنکور سراسری ایران بسیار ساده می باشد و با چند ماه مطالعه مداوم می توانید به نمره بالای ۶۰۰ در این بخش دست پیدا کنید.اما بخش های انگلیسی آزمون تقریباً دشوار هستند و فقط افرادی قادر به پاسخگویی به این سؤالات هستند که از تسلط زبان انگلیسی بالایی برخوردارند.برای نتیجه هرچه بهتر در این آزمون باید بیشتر زمان خود را برای یادگیری و تسلط بیشتر در زبان انگلیسی صرف کنید.

در آمریکا برای قبولی در دانشگاه ها دو آزمون SAT و ACT برگزار می شوند؛ لازم است دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر، این آزمون ها را با موفقیت بگذرانند. اما آزمون ست و ACT تنها مختص کشور آمریکا نیستند و اگر فردی بتواند آزمون اس ای تی خود را با موفقیت بگذراند و مدرک معتبر دریافت کند می تواند در سایر دانشگاه های معتبر جهانی تحصیل کند. در واقع سطح آزمون SAT و ACT، استاندارد بوده و ملاک معتبری برای دانشگاه است تا افراد را ساده تر و با اطمینان بیشتری انتخاب کند. مسلما هرچه حداقل نمره قبولی sat شما بیشتر و بهتر از سایر متقاضیان باشد شانس شما برای قبولی در دانشگاه مورد نظر نسبت به دیگران بیشتر خواهد بود.

آزمون اس ای تی 2021بخش های مختلف آزمون SAT

آزمون اس ای تی از ۳ بخش تشکیل شده است. ۲ بخش اصلی و ۱ بخش اختیاری. مدت زمان اصلی آزمون ۳ ساعت بدون در نظر گرفتن بخش اختیاری می باشد. هدف کالج برد از بخش ها مختلف آزمون سنجش توانایی های متقاضیان در زمینه های مختلف می باشد.

بخش درک مطلب و نگارش : سوالات آزمون با این بخش شروع می شود و ۱۰۰ دقیقه زمان پاسخگویی خواهید داشت. بخش درک مطلب و نگارش نمره منفی ندارد و نمره آن از ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد. میانگین نمرات کسانی که در آزمون sat شرکت کرده‌اند در این بخش ۴۹۷ می باشد.  به سوالات براساس متن ها پاسخ داده می شود. برخی از متن ها دارای نمایه هایه های اطلاعاتی مانند جدول، نمودار و گراف می شود (البته پاسخگویی به این سوالات نیازی به دانش ریاضی ندارد). مباحث این قسمت مربوط به متون ادبی کلاسیک و معاصر آمریکا، زیست شناسی، فیزیک، شیمی، جامعه شناسی، اقتصاد، روانشناسی و … می باشد. سوالات این بخش به صورت زیر می باشد :

 • کلمات مرتبط در متن
 • ارجاع دهی در متن
 • بیان ایده ها
 • مکالمات استاندارد

بخش درک مطلب از ۵ متن تشکیل شده است که هر متن حدود ۱۰ یا ۱۱ سوال دارد. در کل درک مطلب ۵۲ سوال و ۶۵ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد. بخش نگارش نیز از ۴۴ سوال تشکیل شده و ۲۵ دقیقه زمان پاسخگویی خواهید داشت.سوالات بخش نگارش بصورت ارجاع دهی به متن می باشد.

بخش ریاضی : دومین بخش اصلی آزمون sat از ۵۸ سوال تشکیل شده است و ۸۰ دقیقه زمان پاسخگویی دارد. مباحث این بخش از بخش های زیر تشکیل شده است:

 • هندسه
 • موضوعات آماری
 • احتمالات
 • ریاضیات پیشرفته
 • آنالیز داده ها
 • مثلثات
 • توانایی حل مسئله

سوالات این بخش تشکیل شده از ۲۰ سوال ۲۵ دقیقه ای ( با ماشین حساب ) و ۳۸ سوال ۵۵ دقیقه ای ( بدون ماشین حساب ) می باشد. نمرات این بخش نیز از ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد. میانگین شرکت کنندگان تا کنون بخش ریاضی ۵۱۳ می باشد. اغلب دانشگاه های مطرح در ترکیه و سراسر دنیا حداقل نمره این بخش برای انتخاب رشته را ۶۰۰ در نظر می گیرند.

بخش انشاء: این بخش کاملا اختیاری می باشد. به کسانی که این بخش را نیز در آزمون sat انتخاب می کنند ۵۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی داده می شود. متقاضی باید در رابطه با موضوع درخواستی انشایی بنویسد. موضوعات اغلب در رابطه با تاریخ، علوم، جامعه و …. می باشد. نمره این بخش جدا از دو بخش قبلی محاسبه می شود. این بخش برای تعداد بسیار کمی از دانشگاه ها فقط اهمیت دارد.

انشای نوشته شده توسط دو مصحح بررسی می شود و به کسانی که از سه عامل شاهد، استدلال و آرایه های ادبی استفاده کرده باشند، نمره بالاتری تعلق می گیرد. نمره بخش انشاء نیز از ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد.

سوالات آزمون sat

حداقل نمره قبولی sat

امروزه دانشگاه های معتبر در کشورهای ترکیه، نروژ، انگلستان، استرالیا، کانادا، آمریکا و … از مدرک آزمون sat برای پذیرش دانشجویان استفاده می کنند. آزمون ست یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب دانشجویان دانشگاه های معتبر در سطح جهانی است. حداقل نمره ای که می توان در آزمون اس ای تی به دست آورد ۴۰۰ می باشد؛ اما حداقل نمره برای دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. بسیاری از دانشگاه ها علاوه بر مشخص کردن حداقل نمره برای کل آزمون یک نمره حداقلی نیز برای بخش ریاضی آن در نظر می گیرند. در قسمت بالایی به برخی از دانشگاه های ترکیه که برای پذیرش دانشجو حداقل نمره تعیین کرده اند اشاره کردیم. دانشگاه های زیر نیز از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشند که برای ورود به دانشگاه باید حداقل نمره آزمون sat را کسب نمایید.

 • دانشگاه فنی خاورمیانه (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه حاجت تپه (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه کوچ (حداقل نمره ۱۴۴۰)
 • دانشگاه فنی استانبول (حداقل نمره ۱۳۰۰)
 • دانشگاه بیلکنت (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه قاضی (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه سابانجی (حداقل نمره ۱۱۰۰)
 • دانشگاه آبانت عزت بایسال: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۶۰۰
 • دانشگاه آک دنیز: حداقل نمره ۱۱۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۶۰۰ (برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)
 • دانشگاه آنادولو: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۵۰
 • دانشگاه چوکوروا: حداقل نمره ۱۰۰۰
 • دانشگاه ارجیس: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۰۰
 • دانشگاه هاران: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۵۰
 • دانشگاه کارادنیز تکنیک: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۰۰
 • دانشگاه مرسین: حداقل نمره ۱۱۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۶۰۰

حتما تا اینجا متوجه شده اید که ملاک بسیاری از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو قبولی در آزمون اس ای تی و گرفتن نمره خوب است. در رشته هایی که متقاضیان بیشتری دارند، مثل رشته پزشکی و دندانپزشکی، دانشجویان باید حداقل نمره قبولی sat یعنی ۱۱۰۰ را کسب کنند. در مورد سایر دانشگاه های مطرح در دنیا و اطلاع از نمره قابل قبول دانشگاه ها، نیاز است به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و ببینید رشته ای که قصد تحصیل در ترکیه را دارید چه امتیازی می خواهد.

نکته مهم: توصیه می کنیم قبل از ثبت نام در آزمون SAT وبسایت دانشگاه مقصدی که می خواهید در آن تحصیل نمایید را کامل بررسی کنید تا از شرایط و حداقل نمره لازم برای پذیرش در رشته دلخواه خود مطلع شوید.

دانشگاه های ترکیه با sat

بسیاری از دانشگاه های ترکیه هر ساله ظرفیت مشخصی را برای پذیرش از طریق آزمون SAT تعیین می کنند. در قسمت های بالایی به برخی از آن ها اشاره کردیم. در این بین از ۱۰ دانشگاه برتر ترکیه فقط دانشگاه استانبول با آزمون اس ای تی دانشجو پذیرش نمی کند. ۸ دانشگاه برتر این لیست فقط با آزمون sat دانشجو می پذیرد از بین این دانشگاه ها فقط دانشگاه آنکارا هم با آزمون یوس و هم با آزمون ست دانشجو می پذیرد. برای اطلاع از آزمون مورد نیاز برای پذیرش در ۱۰۰ دانشگاه برتر ترکیه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

” آزمون ورودی ۱۰۰ دانشگاه برتر ترکیه”

پذیرش با آزمون ست در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی

یکی از سوالاتی که بسیاری از متقاضیان از ما می پرسند این است که بعد از گرفتن نتیجه خوب و قبولی در آزمون sat می توانند برای تحصیل در دانشگاه های اروپایی، آمریکایی و کانادایی اقدام کنند یا خیر؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که بله، شما می توانید با در دست داشتن مدرک آزمون ست خود در هر دانشگاهی که با نمره قبولی در آزمون اس ای تی پذیرش داشته دارد به تحصل خود ادامه دهید. البته نکته ی مهمی که در پذیرش دانشگاه های اروپایی و آمریکایی باید مد نظر داشته باشید این است که لازم است ابتدا بررسی کنید که چه امتیازی برای ورود به رشته و دانشگاه مورد نظرتان نیاز است. چون ممکن است به عنوان مثال دانشگاهی در آلمان با امتیاز ۱۳۰۰ شما را به عنوان دانشجوی رشته پزشکی بپذیرد؛ اما دانشگاهی در ترکیه با امتیاز ۱۴۰۰ هم شما را پذیرش نکند. پس قبل از هر چیز نمرات قبولی برای تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان را از طریق وبسایت های دانشگاه ها پیگیری نمایید.

زمان برگزاری آزمون اس ای تی ۲۰۲۰

زمان های برگزاری آزمون SAT سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کورنا دچار اختلالاتی شد و آزمون های اسفند ماه و اردیبهشت ماه به دلیل این ویروس لغو گردید. هم اکنون نزدیک ترین زمان برگزاری آزمون اس ای تی در ۸ شهریور ماه (۲۹ آگوست) می باشد. موسسه کالج برد برای جبران آزمون های اسفند و اردیبهشت ماه قصد دارد آزمون هایی در مهر و آبان نیز برگزار کند (اما هنوز مشخص نیست این آزمون ها در کشور ترکیه نیز برگزار خواهد شد یا نه). آزمون ۱۵ آذر در ترکیه به صورت حتمی برگزار خواهد شد. آزمون هایی که در سال ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد به صورت زیر می باشد:

 • ۸ شهریور (۲۹ آگوست ۲۰۲۰)
 • ۱۲ مهر ماه (۳ اکتبر ۲۰۲۰)
 • ۱۷ آبان (۷ نوامبر ۲۰۲۰)
 • ۱۵ آذر (۵ دسامبر ۲۰۲۰)

نکته مهم: به این نکته توجه کنید که برای انتخاب زمان و حوزه برگزاری آزمون تا ۴ هفته و نهایتاً ۲ هفته قبل از برگزاری آزمون زمان دارید.

کلاسهای آزمون sat در ایران

کلاس های آمادگی آزمون اس ای تی در ایران در شهر های مختلف مانند تهران، تبریز، شیراز، ارومیه و … به صورت حضوری برگزار می شود. هزینه شرکت در این کلاس ها مختلف می باشد اما عموماً شهریه یک دوره از ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان برای کلاس های عمومی آزمون ست می باشد. کلاس های خصوصی نیز برای متقاضیان برگزار می شود که هزینه های نسبتاً بالایی دارند.

نکته مهم: دپارتمان آرتان بورس تاپ در نظر دارد برای آن دسته از عزیزانی که نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت نمایند، کلاس های آنلاین برگزار کند. مدرسان این کلاس ها بهترین استاد در زمینه تدریس آزمون sat در ایران هستند.

تجربه آزمون sat

آزمون sat همانند آزمون تافل و آیلتس به دلیل این که تلاش بسیاری برای آماده شدن را می طلبد، استرس دانشجو را در هنگام آزمون به همراه دارد. برای جلوگیری از ایجاد استرس بهتر است به باید ها و نباید های آزمون اس ای تی دقت نمایید.

 • حتماً اصل مدرک شناسایی و برگه ورود به جلسه را همراه داشته باشید.
 • مداد پاک کن و ماشین حساب تائید شده به همراه داشته باشید.
 • نیم ساعت قبل از شروع آزمون در محل حاضر شوید.
 • بهتر است نوشیدنی و خوراکی برای زمان استراحت بین آزمون داشته باشید.
 • از همراه داشتن کتاب و وسایل دیجیتال مداد رنگی و هرگونه وسایل اضافی خودداری نمایید.
 • در صورت همراه داشتن تلفن همراه در حین امتحان، آن را خاموش و یا به مسئول مربوطه تحویل دهید.
 • در صورت تخلف در به همراه داشتن لوازم ممنوعه، لغو آزمون شما و ضبط وسیله مربوطه جهت بازرسی امکان پذیر است.

تضمین قبولی در آزمون sat با آرتان بورس تاپ

تصاویر زیر فقط تعداد محدودی از تجربه آزمون sat دانش آموزان دپارتمان آرتان بورس تاپ هستند. همان طور که مشاهده می کنید دانش آموزان توانسته اند موفقیت چشمگیری در آزمون کسب کنند. قابل ذکر است که با نمرات کسب شده می توانند در هر دانشگاهی که با آزمون ست دانشجو می پذیرند بورسیه کامل شوند. در ترکیه سالانه ۴ مرتبه آزمون اس ای تی برگزار می شود. دپارتمان آرتان بورس تاپ برای هر کدام از آزمون ها، دوره های ویژه برگزار می کند که با شرکت در این دوره ها نمره بالای ۱۴۵۰ در آزمون SAT را برای شما تضمین می کند.

کارنامه آزمون اس ای تی

کارنامه آزمون sat

جمع بندی

در اخر باید بگوییم که اگر آزمون اس ای تی یکی از راه ها و پیش نیازهای تحصیل در دانشگاه مورد علاقه شماست باید در این آزمون نمره قابل قبولی را کسب کنید. برای اینکار می توانید از منابع آزمون اس ای تی که مجموعه آرتان بورس تاپ برایتان تهیه کرده است استفاده کنید. علاوه بر آن با مشاوران دپارتمان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا مشاوره ها و راهنمایی های لازم جهت قبولی در این آزمون بسیار مهم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

سوالات متداول

مدت اعتبار آزمون SAT چند سال می باشد؟ 

اعتبار آزمون SAT در تمامی کشور ها ۵ سال و  در کشور ترکیه ۲ سال می باشد.

در کدام کشور ها آزمون SAT را برگزار میکند؟

در تمامی کشور هایی که توسط آمریکا تحریم نشده باشند. بهترین و در دسترس ترین کشور برای متقاضیان ایرانی، ترکیه می باشد.

آیا می توانم در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت تحصیل کنم؟

بله، بسیاری از دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت در سرتاسر جهان از طریق آزمون SAT دانشجو می پذیرند. در کشور ترکیه به جز دانشگاه استانبول بقیه دانشگاه های مورد تائید با آزمون اس ای تی پذیرش دارند.

با آزمون sat می توانم در کدام کشورها و دانشگاه ها تحصیل کنم؟

از آنجا که مدرک sat، یک مدرک بین المللی است، شما می توانید در تمامی دانشگاه های جهان که با آزمون sat دانشجو جذب می کنند پذیرش بگیرید.

آیا می توان با آزمون sat در رشته پزشکی و دندان پزشکی پذیرش گرفت؟

بله، عموما برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی نمره بالای ۱۴۰۰ مورد نیاز می باشد. اما این نمره در دانشگاه های مختلف متفاوت است.

64 دیدگاه

 • رها سلیمی پاسخ دسامبر 11, 2019 در 6:01 ب.ظ

  ممنون از توضیحات کاملتون . برای آماده شدن واسه ای ای تی چه مدت زمان نیاز هست . من میخوام سال دیگه ترکیه باشم تو رشته دارو سازی . امکانش هست بتونم خودمو آماده کنم .

  • آرتان بورس تاپ پاسخ مارس 16, 2020 در 12:49 ب.ظ

   مسلما بستگی به خود شما داره ، اما یکسال زمان خوبی برای آمادگی در آزمونه
   پیشنهاد میکنم حتما با مشاوران ما تماس بگیرید تا بیشتر شما رو راهنمایی کنند

 • حکیمه رحمانی پاسخ ژانویه 26, 2020 در 7:30 ب.ظ

  سلام وعرض ادب.مطالبتون خیلی پر محتوا و آموزنده هستش.یه سوال داشتم از خدمتتون برای آزمونsat کدام منابع را سفارش میکنین؟؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ مارس 16, 2020 در 12:47 ب.ظ

   منابع رو میتونید از لینک زیر مشاهده کنید و در صورت تقاضا سفارش بدید.

   خرید منابع sat

 • طاها بخشی پاسخ مارس 29, 2020 در 12:11 ب.ظ

  ببخشید سایت شما با سایت بورس تاپ چه فرقی داره ؟؟
  نتایج شما رو سایت بورس تاپ هم گذاشته بود

 • نسیم محمدی پاسخ آوریل 4, 2020 در 8:45 ب.ظ

  سلام
  من میخوام تو ازمون ست شرکت کنم و الان ۱۸ سالمه
  معدلمم ۱۸ و نیمه
  میخوام واسه پزشکی اقدام کنم ، شما مشاوره و راهنمایی آزمون مثل مشاوره های کنکور سراسری دارین؟

 • فرزین پاسخ آوریل 6, 2020 در 4:19 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید. ببخشید ازتون یه سوال داشتم. آزمون sat توی این وضع کرونا هم زمان بندی هاشون همونه؟ یعنی تغییری نکردن که؟

 • نیل نیکزاد پاسخ ژوئن 23, 2020 در 4:56 ق.ظ

  توضیحات خیلی کامل و مفیدی بود.فقط یک سوال داشتم اون هم اینکه من جایی خوندم که انگار آزمون های sat تو هر کشوری در یک یا چند ماه از اون ۶ ماه برگزار میشه آیا این درسته؟ و مهمتر اینکه آزمون sat ترکیه ۲۰۲۰ کی برگزار میشه؟؟ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

   • مهرنوش شریفی پاسخ ژانویه 27, 2021 در 9:40 ب.ظ

    سلام من ۲۴ سالمه میخام ست بدم اگه ۱۴۶۰ بزنم امکانش هت پزشکی و دندون قبول بشم ؟ و چه دانشگاهی ممکنه قبول بشم

    • artanadmin پاسخ ژانویه 28, 2021 در 1:04 ب.ظ

     با سلام و درود
     در مورد اینکه چه رشته یا دانشگاهی قبول میشید ممنون میشم
     با شماره ۰۲۱۸۸۷۳۹۸۱۶ تماس حاصل فرمایید تا دقیق تر راهنماییتون کنم

 • Nili پاسخ جولای 25, 2020 در 11:00 ب.ظ

  سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم اینکه اگه ازمون رو قبول بشیم تحصیل تو دانشگاه ترکیه رایگان میشه یا باید شهریه بدیم؟؟ شهریه اش چقدره؟؟

 • Nili پاسخ جولای 31, 2020 در 7:18 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید. من ۲۶ سالمه و دیپلم تجربی با معدل ۱۶ دارم و هم چنین لیسانس شیمی هم دارم. ایا با توجه به سنم میشه تو این ازمون شرکت کنم و اینکه میشه با قبولی تو این ازمون به کانادا مهاجرت کنم؟؟

 • Shawn Peter Rual Mndes پاسخ آگوست 19, 2020 در 10:37 ب.ظ

  سلام من میخوام در رشته فنی و مهندسی وارد دانشگاه های اروپا یا ترکیه شوم و میخوام بدونم اگه از ۱۴۰۰ بالا بیارم میتونم بورسیه کامل دانشگاه هارو بگیرم یعنی شهریه دانشگاه رایگان باشه. و قراره ۱۸ سالم بشه

 • آیلین پاسخ آگوست 22, 2020 در 7:12 ق.ظ

  سلام وقت بخیر شما اطلاع دارین نحوه برگزاری آزمون ۸شهریور از طریق لب تاپ هست یا مثل آزمون های ایران کاغذی؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 • آرین پیراسته پاسخ سپتامبر 26, 2020 در 6:57 ب.ظ

  سلام وخسته نباشید.جا داره از توضیحات کاملتون تشکر ویژه بکنم. با خواندن این مطالب ارزشمند اطلاعات کامل و مفیدی درباره ی آزمون ست به دست آوردم.اما چند سوال به شدت ذهنم را مشغول کرده!ممنون میشم به این سوالات پاسخ بدین.اول اینکه کلاس های شما حضوری هستن یا آنلاین؟دوم اینکه هزینه ها چقدر هست؟سوم اینکه اگه کلاس ها ی حضوری هم هست در کدام شهر ها برگزار میشه؟وآخرین سوالم اینکه با کسب نمره ۱۴۰۰تا۱۵۰۰میشه از بورسیه ی کامل دانشگاه حاجت تپه استفاده کرد یا نه؟خیلی ممنون اگه به همه ی سوال هایم جواب بدین.سپاس.

 • سپیده صابری نیا پاسخ اکتبر 9, 2020 در 2:03 ب.ظ

  سلام بر مسئولین سایت وزین آرتان بورس تاپ. سوالی که داشتم این است که آیا با پذیرفته شدن در آزمون sat، می توان در رشته پزشکی با زبان ترکی تحصیل کرد یا این که برای تحصیل در پزشکی ترکی، باید آزمون yos بدیم. چون من می خوام آزمون sat بدم و در زبان ترکی رشته پزشکی دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل بدم.

 • paniz janamian پاسخ اکتبر 12, 2020 در 5:09 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  کلاس های sat از چه تاریخی شروع میشه ؟؟

 • یاسمین پارسافر پاسخ اکتبر 15, 2020 در 3:50 ق.ظ

  سلام، خسته نباشید، من ازمون ۲۹ اگوست رو تو حوضه انکارا دادم ولی هنوز هیج نتییجه ای رو انتشار نکردن، بنظره شما چیکار باید بکنم؟ اصلا منطقی هست؟ یا دلیل خاصی میتونه داشته باشه… واقعا نگرانم

 • علي محمدي پاسخ اکتبر 22, 2020 در 7:17 ب.ظ

  سلام وقتتون بخير. ببخشيد براي كسي كه ايلتس ۷ داره سوالات زبان ازمون SAT در چه سطحي هستش؟ايا از تافل يا ايلتس سخت تره؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 26, 2020 در 5:22 ق.ظ

   سلام وقت بخیر، دوست عزیز این آزمون بجز سنجش زبان انگلیسی از یک بخش ریاضیات برخوردار است، بطور کلی برای کسانی که پیشینه فراگیری انگلیسی دارند میتواند راحت تر باشد، جای نگراانی نیست با شرکت در کلاس های ما قبولی شما تضمین شده است در صورت نیاز با ما تماس بگیرید ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

 • Pary پاسخ اکتبر 28, 2020 در 10:18 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید
  من سوالی داشتم،اگر در آزمون sat نمره ی ۱۵۰۰/۱۵۵۰ کسب کنیم، امکان بورسیه شدن از دانشگاه کوچ یا دانشگاه های انگلیس امکان پذیر است؟ بطوری که تمام هزینه ها رایگان شود؟؟

  • artanmoshaver پاسخ اکتبر 28, 2020 در 3:38 ب.ظ

   این آزمون ، آزمون ورودی بسیاری از دانشگاه هاست و ارتباطی با بورسیه ی تحصیلی ندارد، برای تحصیل در دانشگاه ها لازم است،اما اگر سن و معدل و رزومه ی قوی ای داشته باشید شانس قبولی تا حدودی هست

 • آرین پاسخ نوامبر 6, 2020 در 12:44 ب.ظ

  سلام.خسته نباشید.من الان پایه یازدهم تجربی هستم و قصد دارم بعد از گرفتن مدرک دیپلم برای ادامه تحصیل به دانشگاه حاجت تپه بروم.اما چند تا سوال ذهن منو به خود مشغول کرده.می خواستم بدونم با خواندن این کتاب(the official sat study 2020) نمره ما تو آزمون بالای ۱۵۰۰ میشه یا با شرکت در جلسات آنلاین شما؟؟؟و اینکه هزینه کلاس های آنلاین چقدر هست؟؟؟و اینکه سطح زبان انگلیسی من زیاد خوب نیست.اگه من فقط این کتاب(the official sat study 2020)را بخونم می تونم از آزمون قبول بشم یا نه؟؟؟و اینکه اگه من بتونم تو ازمون ست قبول بشم باید به زبان انگلیسی در دانشگاه حاج تپه ادامه تحصیل بدم یا می تونم به زبان ترکی هم ادامه تحصیل بدهم؟؟؟چون من ۶۰ ۷۰ درصد زبان ترکیه را بلد هستم.خیلی ممنون میشم به همه ی ساوالاتم جواب بدین.ممنون.

 • رضا پاسخ نوامبر 7, 2020 در 10:43 ق.ظ

  سلام.خسته نباشید.چند تا سوال داشتم درباره ی منابع آزمون SAT.ممنون میشم جواب های سوال هایم را بدهین.
  اولیش اینکه این کتاب (The Official SAT Study Guide) با این کتاب (The Official SAT Study 2020) و این کتاب (SAT official Study Guide) فرق داره یا همشون یه کتاب هستن؟؟؟دومی اینکه این کتاب ها پاسخ نامه هم دارند یا نه؟؟؟سومی اینکه این کتاب ها قابل فهم هستند یا چون همش انگلیسی هست اصلا نمیشه چیزی ازش فهمید؟؟؟و آخرین سوالم اینه که این کتاب ها سی دی آموزشی هم دارند یا باید آنها را جدا از این کتاب ها خرید؟؟؟خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

 • یه نفر پاسخ نوامبر 9, 2020 در 7:41 ب.ظ

  سلام
  امکان داره موسسه ای تو ایران(تا یک سال آینده)آزمون اس ای تی بگیره بخاطر پیروزی بایدن که یه سری تحریم های مربوط بر داشته بشه

 • مریم عزیزی پاسخ نوامبر 10, 2020 در 11:40 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدون برای آزمون سال آینده شما دوره آموزشی آنلاین برگزار میکنید یانه؟

 • بهار پاسخ نوامبر 15, 2020 در 10:52 ق.ظ

  سلام میخواستم بدونم من که امسال سال یازدهم هستم بهتر هست بعد از دریافت معدل اقدام کنم برای کلاس های SAT و اینکه باید آیلتس هم داشته باشیم،کمتر از سه ترم دیگه کلا دوره advance زبانم رو تموم میکنم و اینکه میخواستم مطلع بشم که شما کلاس های حضوری هم در ایران برگزار میکنید،چون بعضیها امکان شرکت در کلاسهای آنکارا رد ندارند ،دوره های شما چند ماهه هستن؟خیلی ممنون

 • amirslt پاسخ دسامبر 22, 2020 در 2:21 ق.ظ

  سلام.چه عواملی باعث ریجکت شدن کارنامه sat میشه؟؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 3:42 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   عواملی مثل نا همخوانی پاسخدهی به سوالات تستی و تشریحی
   جوابدهی یک بخش مثلا ریاضی بصورت کامل و عدم پاسخدهی به دیگر بخش ها
   پاسخدهی کامل بخش زبان انگلیسی بدون داشتن تسلط به این زبان

 • سپیده امانی پاسخ ژانویه 1, 2021 در 8:16 ب.ظ

  سلام میخواستم بپرسم بین آزمون YOS و SAT شانس قبولی تو کدوم بیشتره؟ یا شانس برابر دارن؟
  من ۲۳ سالمه و میخام برای رشته مهندسی کامپیوتر اقدام کنم، ازطریق YOS شانس پذیرش بیشتری دارم یا SAT؟
  چند درصد از دانشگاه‌های ترکیه آزمون SAT رو قبول دارن؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 11:15 ق.ظ

   سلام دوست عزیز آزمون یوس آزمون خود کشور ترکیه است و بسیار بسیار ساده تر از کنکور ایران است اما آزمون sat که توسط کالج برد آمریکا ارائه میشود و یک آزمون بین المللی است، کمی سخت تر است، همینطور تعداد دانشگاه هایی پذیرش با آزمون یوس دارند بیشتر است ، اگر بخواهید در دانشگاه با رنکینگ بالای فنی مهندسی پذیرش بگیرید sat مناسب تر است، حدود هشتاد دانشگاه هم با یوس هم با sat پدیرش میگیرند و فقط یازده دانشگاه تنها از طریق sat گزینش انجام میدهند.

 • سارا پاسخ فوریه 16, 2021 در 11:48 ق.ظ

  سلام. ببخشید با دادن این ازمون و قبولی در ان میتونیم برای همه رشته ها اقدام کنیم یا فقط رشته های مربوط به ریاضی و تجربی رو در بر میگیره؟ منظورم از همه رشته ها هنر و زبان و … است. ممنون از سایت خوبتون

 • محمدحسن پاسخ مارس 2, 2021 در 7:52 ب.ظ

  سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون و اطلاعات کاملی که قرار دادید ببخشید هدف من فقط. پزشکی دانشگاه های امریکا هستش میخواستم بدونم که با توجه به اینکه آزمون sat دو نوع هستش کدوم نوع آزمون برای پذیرش مناسب تر هستش یا اینکه تفاوتی نمیکنه

  • artanadmin پاسخ مارس 14, 2021 در 12:08 ب.ظ

   با سلام و درود عموما دانشگاه های آمریکا سابجکت رو باید امتحان بدید

 • فرید پاسخ مارس 9, 2021 در 11:19 ق.ظ

  سلام.
  یه سوال در رابطه با آزمون sat دارم اونم اینه که اگر کسی موفق بشه امتیاز بالای ۱۵۵۰کسب کنه, برای ورود به دانشگاه های عالی رتبه جهانی نمره دیپلم هم بررسی میکنن؟؟
  یه س.ال دیگه هم که داشتم اینه که آزمون sat سوالات تشریحی هم داره یا اینکه همه سوالات تستی هستن؟؟

  • artanadmin پاسخ مارس 10, 2021 در 11:38 ق.ظ

   باسلام و درود معدل دل شما وقتی برسی میشود که نمرتون با نفر دیگر یکی باشد و آن وقت هستش که سراغ معدل شما میروند
   آزمون sat بیشتر سوالات تستی دارد ولی چند مدل سوالات تشریحی نیز به همراه دارد

  • حمید پاسخ مارس 16, 2021 در 11:30 ق.ظ

   نمره ۱۵۵۰ غیر ممکن است کسی بیاره نفرات دبیرستان علامه حلی تیزهوشان قبلا نمره ۱۴۸۰ اورده اند

   • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 5:25 ب.ظ

    سلام وقت شما بخیر، خیلی از متقاضیان ما که در کلاس‌های امادگی ازمون sat موسسه شرکت کرده بودند نمره‌ی قبولی کافی را گرفتند و تونستن پذیرش دانشگاه مد نظرشون را بگیرن.گرفتن نمره‌ی قبولی بستگی به پشتکار، تلاش و مطالعه‌ی کافی دارد.

 • عزیزی پاسخ مارس 28, 2021 در 11:37 ب.ظ

  سلام. وقت بخیر
  من دارای مدرک لیسانس فیزیک هسته ای هستم میخواستم برای ارشد فیزیک پزشکی از دانشگاه های ترکیه اقدام کنم. میشه راهنمایی کنید که فقط باید ازمون SAT رو بدم کافیه؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 2:18 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر،خب اینکه فقط باید ازمون SAT رو بدید بستگی به دانشگاه موردنظر شما دارد، بعضی از دانشگاه ها فقط با ازمون SAT و بعضی فقط با ازمون یوس و بعضی با هردو پذیرش میکنند،بهتر است شما برای کسب اطلاعات بیشتر جهت انتخاب و پذیرش دانشگاه‌ها با موسسه‌ی ما تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

 • علی پاسخ آوریل 14, 2021 در 12:50 ق.ظ

  سلام، خسته نباشید.
  ببخشید میخواستم بدونم که اگه بورسیه بشیم باز هم باید آزمون ست بدیم؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 17, 2021 در 1:13 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر،نه برای بورسیه الزامی به شرکت در ازمون sat نیست، معدل بالا،انگیزه‌نامه،توصیه نامه و رزومه علمی و تحصیلی لازم است اما نمره‌ی قبولی بالا در ازمون yos و sat امتیاز رزومه‌ی شما رو بالا میبره.

 • حمید پاسخ آوریل 15, 2021 در 7:23 ب.ظ

  سلام آزمون بعد از ۱۸ اردیبهشت ، ۶ شهریور است یا ۱۰ مهر ؟ یعنی ممکن است به فاصله یک ماه دو آزمون برگزار شود ؟ چون پارسال که برگزار شد آزمون اسفند کنسل شده بود . از طرفی کالج برد اعلام کرده آزمون خرداد ماه آخرین آزمون SAT SUBJECT است پس نمی تواند یکی از این دو ست موضوعی باشد لطفا راهنمایی فرمایید

 • نوید الله شریفی پاسخ آوریل 30, 2021 در 4:27 ب.ظ

  سلام امید خوب باشید شرایط وارد شدن به امتحان satرا میخواهم بدانم.

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 1, 2021 در 10:29 ق.ظ

   سلام جناب شریفی وقت شما بخیر، موسسه‌ی ما کلاس‌های امادگی ازمون برگزار می‌کند. جهت کسب اطلاعات از شرایط کلاس‌های ورودی ازمون sat با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • آیسا پاسخ می 2, 2021 در 4:15 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر
  هر دانشگاه آزمون SAT جداگانه برگزار میکنه؟ من شنیده بودم برای هر دانشگاه جدا هست و دانشگاهها نتیجه دانشگاه دیگر رو قبول ندارن!

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 5, 2021 در 11:02 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر، ازمون یوسه که هر دانشگاه جداگانه برگزار میکنه، ازمون sat را کالج برد امریکا برگزار میکنه و شما با نمره ی ازمون میتونید برای دانشگاه های مختلف اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت
بدون آزمون

باورت میشه امسال 15 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت شدند. از امروزخیلی راحت میتونی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بدون آزمون در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و ... قبول شی 
همین حالا کلیک کنید
close-link
                              میخوای بدون آزمون،پزشکی و دندان پزشکی قبول شی !
همین حالا کلیک کن 
close-image