a

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 موسسه آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09015686500

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

فهرست
 

آزمون SAT

برای خرید از واتساپ پیام بفرستید

09015686500

a

آزمون SAT را می توان به عنوان یکی از مهم ترین آزمون هایی دانست که اگر قصد دارید در کشوری دیگر مخصوصا ترکیه تحصیل کنید نیاز دارید که مدرک آن را کسب کنید. ما در این صفحه به شما چگونگی ثبت نام آزمون SAT را خواهیم گفت ، همچنین تاریخ ثبت نام آزمون SAT و اینکه آزمون SAT چیست را به صورت کامل برایتان توضیح خواهیم داد. با موسسه آرتان بورس تاپ همراه باشید.

 

آزمون SAT | آزمون اس ای تی

 

مقدمه

در آمریکا دو آزمون SAT و ACT وجود دارند که برای پذیرش دانشجوها به دانشگاه ها باید این آزمون ها را سپری کرد. اما این آزمون ها تنها مختص کشور آمریکا نیستند و اگر فردی بتواند آزمون اس ای تی خود را با موفقیت بگدراند و مدرک معتبر خود را دریفات کند می تواند در سایر دانشگاه های معتبر جهانی نیز حضور داشته باشد.

باید اینگونه بگوییم که اگر قصد دارید در یکی از دانشگاه های معتبر دنیا همانند دانشگاه های ترکیه ، نروژ ، انگلیس ، استرالیا ، کانادا ، آمریکا و … حضور داشته باشید نیاز دارید که در آزمون sat نمره خوبی را بدست آورید. این نمره می تواند تاثیر بسزایی در قبولی شما در دانشگاه مورد نظر را داشته باشد.

آرتان بورس تاپ با چندین سال سابقه در این زمینه می تواند قبولی شما در این آزمون با نمره بالا و قبولی در بهترین داشنگاه های ترکیه را تضمین نماید . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

آزمون SAT چیست؟

 

آزمون SAT چیست؟

 

آزمون SAT در واقع یکی از مهم ترین آزمون هایی می باشد که نمره آن نقش مهمی در قبولی افراد در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه ، نظیر دانشگاه های   این می باشد. آزمون SAT مخفف عبارت Scholastic Assessment Test و به معنی آزمون استعداد تحصیلی است.
آزمون اس ای تی توسط موسسه خصوصی و غیر انتفاعی هیئت کالج آمریکا پایه گذاری شده است و حق امتیاز آن برای این کالج محفوظ می باشد. این خدمات به نمایندگی از هیئت کالج توسط سرویس تست آموزشی اداره می شود، که تا همین اواخر SAT را نیز توسعه داده بود.

آزمون اس ای تی برای ارزیابی میزان آمادگی دانشجویان برای دانشکده ها در نظر گرفته شده است تا بتوان معیار مناسبی از توانایی هر دانشجو در اختیار داشت. SAT در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که با برنامه های درسی دبیرستان مطابقت نداشته باشد ، اما تغییر چندین مورد برای نسخه SAT که در سال 2016 انجام شد باعث شد کارها به گونه ای دیگر انجام شوند.

 

نقش آزمون SAT در پذیرش دانشگاه های ترکیه

دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه اگر شاهد این باشند که شما توانسته باشید در آزمون SAT رتبه قابل قبولی را کسب نمایید از شما استقبال خواهند کرد و شما می توانید پذیرش این دانشگاه ها را بدست آوورده و با خیالی آسوده در این دانشگاه ها تحصیل نمایید.

موسسه آرتان بورس تاپ هموراه کوشیده است تا بتواند با اعزام دانشجو به ترکیه آن هم بدون دردسر ، زمینه ای سالم را برای تحصیل هم وطنانمان در بهترین دانشگاه های ترکیه ایجاد نماید. برای همین موضوع اگر شما نیز علاقه دارید در آزمون SAT شرکت کرده و بتوانید نمره قابل قبولی را کسب کرده و از این طریق نیز بتوانید بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه را بدست آورید می توانید با همکاران ما تماس گرفته و از راهنمایی های آنها در جهت شرکت در آزمون SAT برخوردار شوید

قسمت های مختلف آزمون SAT

آزمون SAT از قسمت های مختلفی تشکیل شده است تا توانایی های داوطلب را در زمینه های مختلفی که نیاز است مورد سنجش قرار دهد. 3 قست مجزا که توانایی های علمی و عملی داوطلب را به چالش می کشد. در ادامه قصد داریم این 3 بخش را به طور کامل به شما عزیزان توضیح دهیم. 

بخش های مختلف آزمون SAT

 

بخش های مختلف آزمون اس ای تی عبارت است از: ریاضی، درک مطلب و انشاء. نمره دو بخش اول عددی بین 200 تا 800 خواهد بود و نمره بخش سوم از 1 تا 6 حساب می شود. در آخر تمامی نمره ها بررسی شده و کارنامه آزمون به شما تحویل داده می شود. چگونگی نمره دهی آزمون SAT را در بخش های بعدی به طور مفصل شرح خواهیم داد. در جدول زیر می توانید به خوبی بخش های مختلف آزمون اس ای تی و مدت زمان هر کدام را شاهده کنید. 

         موضوع های آزمون SAT              تعداد کل سوالات        مدت زمان و موضوع سوالات
  خواندن موضوعی Critical Reading          2 قسمت 25 دقیقه ایی             1 قسمت 20 دقیقه ایی           48 Passage-Based

19 Sentence Completions

             ریاضی Math          2 قسمت 25 دقیقه ایی            1 قسمت 20 دقیقه ایی            44 Multiple Choice

10 Grid-Ins

         نوشتاری  Writing         1 مقاله 25 دقیقه ایی

1 قسمت 25 سوالی

1 قسمت 10 سوالی

      25 Improving Sentences

18 Identifying Sentence Errors

6 Improving Paragraphs

بخش خواندن یا درک مطلب :

این بخش تشکیل شده از سوالاتی تشریحی و تستی می باشد، که تعداد سوالات تستی از تشریحی ها بیشتر می باشد. اگر در جدول بالا توجه کرده باشید این بخش از آزمون از دو بخش 25 دقیقه ای و یک بخش 20 دقیقه ای تشکیل شده است که 65 دقیقه برای جواب دادن به سوالات و 5 دقیقه زمان مرور می باشد. سوالات این بخش بیشتر دایره لغات و درک مطلب شرکت کنندگان را به چالش می کشد.

بخش خواندن و درک مطلب آزمون اس ای تی از 5 متن تشکیل شده است که هرکدام حدود 10 یا 11 خط را در بر میگیرد. مباحثی که از عموما از آن ها سوال می آید شامل موضوعاتی مانند: متون ادبی کلاسیک، زیست شناسی، جامعه شناسی، روانشناسی، اقتصاد، زمین شناسی، فیزیک، شیمی ، جدول ، نمودار می باشد. در این بخش از آزمون به سوالاتی که اشتباه جواب دهید نمره منفی تعلق نمی گیرد. همانطور که در جدول بالا نیز اشاره کردیم امتیاز این بخش بین 200 تا 800 می باشد و به طور میانگین دانشجویانی که تا الان شرکت کرده اند نمره 497 را به دست آورده اند.

 

بخش ریاضی :

 

بخش ریاضی آزمون SAT

 

این بخش از آزمون SAT تشکیل شده از سوالات آمار، هندسه، مثلثات و احتمال می باشد. اکثر سوالات در این بخش 4 گزینه ای می باشد. اما چند سوال تشریحی نیز دارد که باید بتوانید خودتان به آن ها به صورت کامل جواب دهید. سوالات این بخش نمره منفی ندارد و اگر روی گزینه ها شک داشتید بهتر است یکی از آن ها را انتخاب کنید. تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به آن ها را در جدول بالا آورده ایم. به دلیل این که دانش آموزان ایرانی در دوران دبیرستان  ریاضیات را به صورت تخصصی تر کار کرده اند به سوالات این بخش به راحتی می توانند جواب دهند. امتیاز این بخش نیز مانند بخش قبل بین 200 تا 800 می باشد.

برای هرگونه مشاوره و راهنمایی می توانید بر روی دکمه مقابل کلیک کرده و در واتساپ با ما ارتباط برقرار کنید. (خرید و فروش منابع آزمون ها از طریق واتساپ انجام می شوند)

a

آرتان بورس تاپ برای موفقیت شما در کنکور SAT چه منابعی تدارک دیده است

شما می توانید برای تهیه تمامی منابع ویدیویی و آموزشی آزمون SAT که توسط موسسه آرتان بورس تاپ ارائه می گردد، با ما تماس حاصل فرمائید

منابع آموزشی آزمون SAT

برای موفقیت شما در آزمون SAT موسسه آرتان بورس تاپ پک کاملی از منابع آزمون SAT در اختیار شما قرار خواهد داد.

منابع آموزشی ویدیویی SAT

تمامی منابع آموزش ویدیویی آزمون SAT در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

منابع آموزشی بارونز برای کنکور SAT

تمامی کتاب های موسسه Barron's ، تهیه شده توسط موسسه آرتان بورس تاپ برای شما عزیزان.

کتاب Official SAT Study Guide 2020 Edition

آخرین نسخه از کتاب Official SAT Study Guide 2020 Edition در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

مطالعه برای هر آزمونی نیازمند منابعی مفید و کاربردی است. منابع مختلف آزمون SAT توسط موسسه آرتان بورس تاپ جمع آوری شده است که با کلیک بر روی دکمه زیر می توانید به صفحه منابع آزمون SAT منتقل شوید.

منابع آزمون SAT

دانشگاه های کشور ترکیه که با آزمون SAT دانشجو می پذیرند.

آزمون ورودی دانشنگاه های مقابل SAT می باشد. شما می توانید با تهیه منابع آزمون SAT  و همچنین ثبت نام آزمون SAT خودتان را برای ورود به این دانشگاه ها آماده کنید.

همانطور که به خوبی می دانید دانشگاه های مقابل از معتبرترین دانشگاه های نه تنها ترکیه بلکه جهان هستند . موسسه آرتان بورس تاپ هم اکنون در همکاری با اغلب دانشگاه های ترکیه برای اعزام دانشجو به این کشور می باشد.

تماس با ما

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید