logo
ازمون sat یا اس ای تی چیست

آزمون SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

آزمون sat یکی از مهمترین آزمون هایی است که در سطح جهان برگزار می شود. مجموعه آرتان بورس تاپ در حوزه برگزاری دوره های آموزشی آزمون sat و ثبت نام برای این آزمون هیچ فعالیتی نمیکند و برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه اقدام کردن از طریق این آزمون را پیشنهاد نمیدهد این مقاله صرفا برای معرفی آزمون sat میباشد. آزمون SAT مخفف کلمات (Scholastic Aptitude Test) می باشد که توسط موسسه کالج برد آمریکا طراحی می شود. بسیاری از دانشگاه های سرتاسر دنیا مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، نروژ، فنلاند، اتریش، ترکیه و … با نمره آزمون اس ای تی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. زبان امتحانی آزمون ست انگلیسی می باشد و با سؤالات ریاضی و زبان انگلیسی متقاضیان را مورد سنجش قرار می دهند. این آزمون در ایران برای تمامی سنین و بلاخص کسانی که امسال دوازدهم می خوانند بسیار مناسب است.

اگر قصد دارید در یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرید و به تازگی نام آزمون اس ای تی به گوشتان خورده و نمی دانید چیست و چطور باید آن را با موفقیت پشت سر بگذارید، با ما همراه باشید تا در این صفحه به شما چگونگی ثبت نام آزمون SAT و زمان برگزاری آزمون SAT 2023 را به صورت کامل توضیح دهیم. پس اگر می خواهید سال بعد در دانشگاه های کشور ترکیه و یا دیگر دانشگاه های سرتاسر جهان مشغول به تحصیل شوید، به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

آزمون sat ترکیه چیست؟

آزمون sat ترکیه را می توان به عنوان یکی از مهم ترین آزمون هایی دانست که اگر قصد تحصیل در خارج از کشور مخصوصا ترکیه را دارید، نیاز است که مدرک آن را داشته باشید. آزمون اس ای تی یکی از اصلی ترین آزمون های ورود به دانشگاه های ترکیه است. بیش از 100 دانشگاه ترکیه با آزمون اس ای تی دانشجو می پذیرند. در این بین دانشگاه هایی هم هستند که صرفا از طریق آزمون SAT ترکیه دانشجو می پذیرند. آزمون ست ترکیه حدود 4 بار در سال برگزار می شود. این آزمون برای ایرانیان در ماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور و آذر برگزار می شود.

آزمون sat در شهر های ارزروم، ازمیر، آنتالیا، استانبول و آنکارا از دانشجویان گرفته می شود. البته در شرایط خاص (مانند شرایط ویروس کرونا) ممکن است دو یا سه شهر دیگر هم به حوزه های برگزاری آزمون اضافه شوند. هزینه شرکت در آزمون SAT ترکیه تفاوتی با کشورهای دیگر ندارد و همان 98 دلار است که نسبت به گزینه های مختلف ثبت نام می تواند کمی بیشتر شود. در کشور ترکیه، فقط نوع عمومی آزمون اس ای تی برگزار می شود و نوع موضوعی آزمون برگزار نمی شود. در ترکیه برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون SAT، برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون یوس و بقیه دانشگاه ها با نتیجه هر دو آزمون دانشجو می پذیرند

انواع آزمون اس ای تی

آزمون اس ای تی توسط موسسه خصوصی و غیر انتفاعی هیئت کالج برد آمریکا پایه گذاری شده و حق امتیاز آزمون ست برای این کالج محفوظ است. برگزاری این آزمون به نمایندگی از هیئت کالج برد توسط سرویس تست آموزشی اداره می شود، که تا همین اواخر SAT را توسعه داده بود. آزمون اس ای تی برای ارزیابی میزان آمادگی دانشجویان برای تحصیل دانشگاه ها در نظر گرفته شده است. ست معیار مناسبی از توانایی هر دانشجو را می سنجد. این آزمون در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که با برنامه های درسی دبیرستان ها مطابقت نداشته باشد؛ اما در آزمون SAT سال 2016 شاهد تغییراتی بودیم که باعث شد کارها به گونه دیگر انجام شوند. آزمون اس ای تی دو نوع است:

 1. General SAT: آزمون اس ای تی جنرال آزمونی است که در بیشتر کشورها برگزار می شود و اغلب دانشگاه های جهان با نتیجه این آزمون دانشجویان را پذیرش می کنند. (در این مقاله آزمون SAT جنرال مورد بررسی قرار گرفته است)
 2. Subject SAT: اس ای تی موضوعی بیشتر در کشور آمریکا مورد قبول دانشگاه ها می باشد. در این آزمون از موضوعاتی مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک نیز سوالاتی داده می شود.

مراحل ثبت نام آزمون sat ترکیه در ایران

زمان برگزاری آزمون اس ای تی 2023

زمان های برگزاری آزمون SAT سال 2022 به دلیل شیوع ویروس کورنا دچار اختلالاتی شد و آزمون های اسفند ماه و اردیبهشت ماه به دلیل این ویروس لغو گردید. مؤسسه کالج برد برای جبران آن‌ها، آزمون‌هایی در پاییز برگزار می‌کند. آخرین آزمون SAT سال ۲۰۲۱ در تاریخ ۱۳ آذر (۴ دسامبر) برگزار می‌شود. هم اکنون مهلت ثبت‌نام این آزمون تمام شده است. متأخرین هنوز هم می‌توانند تا ۲۵ آبان با پرداخت هزینه‌ی اضافی ثبت نام بکنند. جدول زیر نشان دهندهٔ تاریخ‌های آزمون و آخرین مهلت ثبت نام است:

تاریخ SAT نوع آزمون آخرین مهلت ثبت نام آخرین مهلت تغییرات
۴ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۳ آذر ۱۴۰۰) General & subject ۴ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۳ آبان ۱۴۰۰) ۲۳ نوامبر ۲۰۲۱ (۲ آذر ۱۴۰۰)
۱۲ مارس ۲۰۲۲ (۲۱ اسفند ۱۴۰۰) General & subject ۱۱ فبریه ۲۰۲۲ (۲۲ بهمن ۱۴۰۰) ۱ مارس ۲۰۲۲ (۱۰ اسفند ۱۴۰۰)
۷ می ۲۰۲۲ (۱۷ اردیبهشت) General & subject ۸ آپریل ۲۰۲۲ (۱۹ فروردین ۱۴۰۰) ۲۶ آپریل ۲۰۲۲ (۶ اردیبهشت ۱۴۰۰)

به این نکته توجه کنید که برای انتخاب زمان و حوزه برگزاری آزمون تا 4 هفته و نهایتاً 2 هفته قبل از برگزاری آزمون زمان دارید.

هزینه آزمون sat

هزینه ثبت نام در آزمون sat در مؤسسات مختلف کاملاً متفاوت است و این کاملاً به شرایط و گزینه هایی که متقاضی انتخاب می کند بستگی دارد. هزینه های آزمون اس ای تی به صورت زیر می باشد.

 • هزینه ثبت نام: 55 دلار+ هزینه‌ای که برای ثبت نام افراد خارجی/غیر آمریکایی (۴۹ دلار برای SAT ترکیه)
 • هزینه ثبت نام همراه با بخش مقاله: ۶۸ دلار + هزینه‌ای که برای ثبت نام افراد خارجی/غیر آمریکایی (۴۹ دلار برای SAT ترکیه)
 • هزینه ثبت نام از طریق تلفن: ۱۵ دلار
 • هزینه تغییر محل آزمون: ۲۵ دلار
 • هزینه کنسل کردن ثبت نام به شیوه‌ی تغییر ددلاین یا هر تغییر دیگری: ۲۵ دلار
 • هزینه کنسل کردن ثبت نام در روز آزمون برای تغییر ددلاین: ۳۵ دلار
 • هزینه ثبت نام با تأخیر (اگر قبل از پایان مهلت ثبت نام با تأخیر اقدام کنید): ۳۰ دلار
 • هزینه دریافت گزارش‌های بیشتر از نمره آزمون یا دریافت نمره زودتر از موعد: ۱۲ دلار
 • هزینه دریافت نمرات بایگانی شده: ۳۱ دلار
 • هزینه سرویس پاسخ گویی شما: ۱۶ دلار (سؤالات، پاسخ‌های درست و نحوه‌ی نمره دهی برای شما ارسال می‌شود).
 • هزینه تأیید نمره دستی: ۵۵ دلار (در این حالت دفترچه پاسخ شما کاملاً به‌صورت دستی مورد بررسی قرار می‌گیرد).
 • هزینه رفتن در لیست انتظار: ۵۳ دلار
 • برخی مراکز برگزاری آزمون هزینه‌ی اضافی دریافت می‌کنند: ۲۴ دلار
 • البته باید توجه کرد عوامل دیگری مانند مرکزی که آزمون در آن برگزار می‌شود در هزینه‌ی آزمون تأثیر گذار است.

توجه: البته باید توجه کرد که عوامل دیگری مانند محلی که آزمون ست در آن برگزار می شود نیز کاملاً تأثیرگذار است و هزینه آزمون می تواند تا 150 دلار نیز بالا برود.

آمادگی برای آزمون sat

شاید سؤال بسیاری از شما این باشد. چطور خودمان را برای آزمون sat آماده کنیم؟ برای آماده شدن هر چه بیشتر در این آزمون چند راه مختلف دارید: شرکت در کلاس های آنلاین، شرکت در کلاس های حضوری. هم اکنون هر دوی این کلاس ها در شهر های ایران برگزار می شود؛ اما هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند.

به جز کلاس ها باید از منابع و کتاب های درستی برای آمادگی بهره ببرید از بهترین کتاب های SAT می توان به SAT official Study Guide اشاره کرد. این کتاب توسط خود موسسه کالج برد نوشته و به چاپ رسیده است و از اصلی ترین منابع آزمون sat به شمار می رود. برای آمادگی بیشتر بهتر است از نمونه سؤالاتی که در سطح اینترنت وجود دارد نیز استفاده کنید. ما نمونه سؤالات وبسایت mometrix را توصیه می کنیم از لینک های زیر می توانید به نمونه سؤالات این وبسایت دست پیدا کنید.

 • نمونه سؤالات رایتینگ آزمون اس ای تی: SAT Writing Practice Test
 • نمونه سؤالات ریدینگ آزمون ست: SAT Reading Practice Test
 • نمونه سؤالات ریاضی آزمون اس ای تی: SAT Math Practice Test

همچنین دو منبع معروف جهانی آزمون SAT وجود دارد که می توانید از آن ها نیز استفاده نمایید.

 1. Khan Academy: این موسسه خصوصی می باشد و برای بسیاری از آزمون هایی که برگزار می شوند دوره ها و منابع رایگان تهیه می کند. در منابع آنلاین خان آکادمی شما می توانید به هزاران نمونه سؤال و ویدیو های آموزشی به صورت رایگان دست یابید. هدف این موسسه دسترسی رایگان به تحصیل برای همه می باشد.
 2. PrepScholar: پرپ سکولار را می توان از بهترین منابع آمادگی برای آزمون SAT نامید. دوره های این موسسه از 600 تا 7000 دلار می باشد. کلاس ها و نمونه سؤالات این موسسه برای کسانی که در زبان انگلیسی تسلط کامل دارند بسیار مناسب می باشد.

شانس قبولی در آزمون sat

همانطور که اشاره شد آزمون اس ای تی از دو بخش اصلی ریاضی و زبان انگلیسی تشکیل شده است. بخش ریاضی در مقایسه با کنکور سراسری ایران بسیار ساده می باشد و با چند ماه مطالعه مداوم می توانید به نمره بالای 600 در این بخش دست پیدا کنید.اما بخش های انگلیسی آزمون تقریباً دشوار هستند و فقط افرادی قادر به پاسخگویی به این سؤالات هستند که از تسلط زبان انگلیسی بالایی برخوردارند.برای نتیجه هرچه بهتر در این آزمون باید بیشتر زمان خود را برای یادگیری و تسلط بیشتر در زبان انگلیسی صرف کنید.

در آمریکا برای قبولی در دانشگاه ها دو آزمون SAT و ACT برگزار می شوند؛ لازم است دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر، این آزمون ها را با موفقیت بگذرانند. اما آزمون ست و ACT تنها مختص کشور آمریکا نیستند و اگر فردی بتواند آزمون اس ای تی خود را با موفقیت بگذراند و مدرک معتبر دریافت کند می تواند در سایر دانشگاه های معتبر جهانی تحصیل کند. در واقع سطح آزمون SAT و ACT، استاندارد بوده و ملاک معتبری برای دانشگاه است تا افراد را ساده تر و با اطمینان بیشتری انتخاب کند. مسلما هرچه حداقل نمره قبولی SAT شما بیشتر و بهتر از سایر متقاضیان باشد شانس شما برای قبولی در دانشگاه مورد نظر نسبت به دیگران بیشتر خواهد بود.

سوالات خود را از ما بپرسید

بخش های مختلف آزمون sat

آزمون اس ای تی از 3 بخش تشکیل شده است. 2 بخش اصلی و 1 بخش اختیاری. مدت زمان اصلی آزمون 3 ساعت بدون در نظر گرفتن بخش اختیاری می باشد. هدف کالج برد از بخش های مختلف آزمون سنجش توانایی های متقاضیان در زمینه های مختلف می باشد.

بخش درک مطلب و نگارش

سوالات آزمون با این بخش شروع می شود و 100 دقیقه زمان پاسخگویی خواهید داشت. بخش درک مطلب و نگارش نمره منفی ندارد و نمره آن از 200 تا 800 می باشد. میانگین نمرات کسانی که در آزمون SAT شرکت کرده‌اند در این بخش 497 می باشد.  به سوالات براساس متن ها پاسخ داده می شود. برخی از متن ها دارای نمایه هایه های اطلاعاتی مانند جدول، نمودار و گراف می شود (البته پاسخگویی به این سوالات نیازی به دانش ریاضی ندارد). مباحث این قسمت مربوط به متون ادبی کلاسیک و معاصر آمریکا، زیست شناسی، فیزیک، شیمی، جامعه شناسی، اقتصاد، روانشناسی و … می باشد. سوالات این بخش به صورت زیر می باشد :

 • کلمات مرتبط در متن
 • ارجاع دهی در متن
 • بیان ایده ها
 • مکالمات استاندارد

بخش درک مطلب از 5 متن تشکیل شده است که هر متن حدود 10 یا 11 سوال دارد. در کل درک مطلب 52 سوال و 65 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد. بخش نگارش نیز از 44 سوال تشکیل شده و 25 دقیقه زمان پاسخگویی خواهید داشت.سوالات بخش نگارش بصورت ارجاع دهی به متن می باشد.

بخش ریاضی

دومین بخش اصلی آزمون SAT از 58 سوال تشکیل شده است و 80 دقیقه زمان پاسخگویی دارد. سوالات این بخش تشکیل شده از 20 سوال 25 دقیقه ای (با ماشین حساب) و 38 سوال 55 دقیقه ای (بدون ماشین حساب) می باشد. نمرات این بخش نیز از 200 تا 800 می باشد. میانگین شرکت کنندگان تاکنون بخش ریاضی 513 می باشد. اغلب دانشگاه های مطرح در ترکیه و سراسر دنیا حداقل نمره این بخش برای انتخاب رشته را 600 در نظر می گیرند. مباحث این بخش از بخش های زیر تشکیل شده است:

 • هندسه
 • موضوعات آماری
 • احتمالات
 • ریاضیات پیشرفته
 • آنالیز داده ها
 • مثلثات
 • توانایی حل مسئله

بخش انشا

این بخش کاملا اختیاری می باشد. به کسانی که این بخش را نیز در آزمون SAT انتخاب می کنند 50 دقیقه زمان برای پاسخگویی داده می شود. متقاضی باید در رابطه با موضوع درخواستی انشایی بنویسد. موضوعات اغلب در رابطه با تاریخ، علوم، جامعه و …. می باشد. نمره این بخش جدا از دو بخش قبلی محاسبه می شود. این بخش برای تعداد بسیار کمی از دانشگاه ها فقط اهمیت دارد. انشای نوشته شده توسط دو مصحح بررسی می شود و به کسانی که از سه عامل شاهد، استدلال و آرایه های ادبی استفاده کرده باشند، نمره بالاتری تعلق می گیرد. نمره بخش انشاء نیز از 200 تا 800 می باشد.

بخش های آزمون sat چیست

حداقل نمره قبولی sat

امروزه دانشگاه های معتبر در کشورهای ترکیه، نروژ، انگلستان، استرالیا، کانادا، آمریکا و … از مدرک آزمون SAT برای پذیرش دانشجویان استفاده می کنند. آزمون ست یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب دانشجویان دانشگاه های معتبر در سطح جهانی است. حداقل نمره ای که می توان در آزمون اس ای تی به دست آورد 400 می باشد؛ اما حداقل نمره برای دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. بسیاری از دانشگاه ها علاوه بر مشخص کردن حداقل نمره برای کل آزمون یک نمره حداقلی نیز برای بخش ریاضی آن در نظر می گیرند. در قسمت بالایی به برخی از دانشگاه های ترکیه که برای پذیرش دانشجو حداقل نمره تعیین کرده اند اشاره کردیم. دانشگاه های زیر نیز از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشند که برای ورود به دانشگاه باید حداقل نمره آزمون SAT را کسب نمایید.

 • دانشگاه فنی خاورمیانه (حداقل نمره 1200)
 • دانشگاه حاجت تپه (حداقل نمره 1200)
 • دانشگاه کوچ (حداقل نمره 1440)
 • دانشگاه فنی استانبول (حداقل نمره 1300)
 • دانشگاه بیلکنت (حداقل نمره 1200)
 • دانشگاه قاضی (حداقل نمره 1200)
 • دانشگاه سابانجی (حداقل نمره 1100)
 • دانشگاه آبانت عزت بایسال: حداقل نمره 1000 – حداقل نمره بخش ریاضی 600
 • دانشگاه آک دنیز: حداقل نمره 1100 – حداقل نمره بخش ریاضی 600 (برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)
 • دانشگاه آنادولو: حداقل نمره 1000 – حداقل نمره بخش ریاضی 550
 • دانشگاه چوکوروا: حداقل نمره 1000
 • دانشگاه ارجیس: حداقل نمره 1000 – حداقل نمره بخش ریاضی 500
 • دانشگاه هاران: حداقل نمره 1000 – حداقل نمره بخش ریاضی 550
 • دانشگاه کارادنیز تکنیک: حداقل نمره 1000 – حداقل نمره بخش ریاضی 500
 • دانشگاه مرسین: حداقل نمره 1100 – حداقل نمره بخش ریاضی 600

حتما تا اینجا متوجه شده اید که ملاک بسیاری از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو قبولی در آزمون اس ای تی و گرفتن نمره خوب است. در رشته هایی که متقاضیان بیشتری دارند، مثل رشته پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه، دانشجویان باید حداقل نمره قبولی SAT یعنی 1100 را کسب کنند. در مورد سایر دانشگاه های مطرح در دنیا و اطلاع از نمره قابل قبول دانشگاه ها، نیاز است به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و ببینید رشته ای که قصد تحصیل در ترکیه را دارید چه امتیازی می خواهد.

نکته مهم: توصیه می کنیم قبل از ثبت نام در آزمون SAT وبسایت دانشگاه مقصدی که می خواهید در آن تحصیل نمایید را کامل بررسی کنید تا از شرایط و حداقل نمره لازم برای پذیرش در رشته دلخواه خود مطلع شوید.

دانشگاه های ترکیه با sat

بسیاری از دانشگاه های ترکیه هر ساله ظرفیت مشخصی را برای پذیرش از طریق آزمون SAT تعیین می کنند. در قسمت های بالایی به برخی از آن ها اشاره کردیم. در این بین از 10 دانشگاه برتر ترکیه فقط دانشگاه استانبول با آزمون اس ای تی دانشجو پذیرش نمی کند. 8 دانشگاه برتر این لیست فقط با آزمون SAT دانشجو می پذیرد از بین این دانشگاه ها فقط دانشگاه آنکارا هم با آزمون یوس و هم با آزمون ست دانشجو می پذیرد.

پذیرش با آزمون ست در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی

یکی از سوالاتی که بسیاری از متقاضیان از ما می پرسند این است که بعد از گرفتن نتیجه خوب و قبولی در آزمون sat می توانند برای تحصیل در دانشگاه های اروپایی، آمریکایی و کانادایی اقدام کنند یا خیر؟

در جواب به این سوال باید بگوییم که بله، شما می توانید با در دست داشتن مدرک آزمون ست در هر دانشگاهی که با نمره قبولی در آزمون اس ای تی پذیرش داشته اید به تحصیل خود ادامه دهید. البته نکته ی مهمی که در پذیرش دانشگاه های اروپایی و آمریکایی باید مد نظر داشته باشید این است که لازم است ابتدا بررسی کنید که چه امتیازی برای ورود به رشته و دانشگاه مورد نظرتان نیاز است. چون ممکن است به عنوان مثال دانشگاهی در آلمان با امتیاز 1300 شما را به عنوان دانشجوی رشته پزشکی بپذیرد؛ اما دانشگاهی در ترکیه با امتیاز 1400 هم شما را برای تحصیل پزشکی در ترکیه پذیرش نکند. پس قبل از هر چیز نمرات قبولی برای تحصیل در دانشگاه مورد نظرتان را از طریق وبسایت های دانشگاه ها پیگیری نمایید.

نمونه سوالات آزمون ست ترکیه

دانستیم که از جمله آزمون‌های بین‌المللی مورد تأیید دانشگاه‌های ترکیه در کنار آزمون پذیرش دانشجویان خارجی (YOS)، «تست ارزیابی تحصیلی» یا همان آزمون “SAT”  است. بسیاری از داوطلبان ایرانی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه ترجیح می‌دهند در آزمون ست شرکت کنند. به همین دلیل تیم ما در مجموعه آرتان بورس تاپ جدیدترین نمونه سوالات این آزمون را از منابع رسمی جمع‌آوری کرده و به طور یکجا در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید با مرور و تمرین بر روی نمونه سوالات آزمون sat خود را آماده کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.

نکات بیشتر

فایل دانلودی نمونه سوالات آزمون ست

دانلود فایل

کلاسهای آزمون SAT در ایران

کلاس های آمادگی آزمون اس ای تی در ایران در شهر های مختلف مانند تهران، تبریز، شیراز، ارومیه و … به صورت حضوری برگزار می شود. هزینه شرکت در این کلاس ها مختلف می باشد اما عموماً شهریه یک دوره از 12 تا 20 میلیون تومان برای کلاس های عمومی آزمون ست می باشد. کلاس های خصوصی نیز برای متقاضیان برگزار می شود که هزینه های نسبتاً بالایی دارند.

نکات بیشتر
یادتان نرود!

دپارتمان آرتان بورس تاپ در نظر دارد برای آن دسته از عزیزانی که نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت نمایند، کلاس های آنلاین برگزار کند. مدرسان این کلاس ها بهترین استاد در زمینه تدریس آزمون SAT در ایران هستند.

تجربه آزمون SAT

آزمون SAT همانند آزمون تافل و آیلتس به دلیل این که تلاش بسیاری برای آماده شدن را می طلبد، استرس دانشجو را در هنگام آزمون به همراه دارد. برای جلوگیری از ایجاد استرس بهتر است به باید ها و نباید های آزمون اس ای تی دقت نمایید.

 • حتماً اصل مدرک شناسایی و برگه ورود به جلسه را همراه داشته باشید.
 • مداد پاک کن و ماشین حساب تائید شده به همراه داشته باشید.
 • نیم ساعت قبل از شروع آزمون در محل حاضر شوید.
 • بهتر است نوشیدنی و خوراکی برای زمان استراحت بین آزمون داشته باشید.
 • از همراه داشتن کتاب و وسایل دیجیتال مداد رنگی و هرگونه وسایل اضافی خودداری نمایید.
 • در صورت همراه داشتن تلفن همراه در حین امتحان، آن را خاموش و یا به مسئول مربوطه تحویل دهید.
 • در صورت تخلف در به همراه داشتن لوازم ممنوعه، لغو آزمون شما و ضبط وسیله مربوطه جهت بازرسی امکان پذیر است.

جمع بندی

در اخر باید بگوییم که اگر آزمون اس ای تی یکی از راه ها و پیش نیازهای تحصیل در دانشگاه مورد علاقه شماست باید در این آزمون نمره قابل قبولی را کسب کنید. برای اینکار می توانید از منابع آزمون اس ای تی که مجموعه آرتان بورس تاپ برایتان تهیه کرده است استفاده کنید. علاوه بر آن با مشاوران دپارتمان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا مشاوره ها و راهنمایی های لازم جهت قبولی در این آزمون بسیار مهم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

نویسنده

113 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام
  من 18 سالم هست تازه متوجه این ازمون شدم سطح زبانم هم متوسطه رشتمم ریاضی هست اما معدلم 16.84 میخوام واسه رشته های مهندسی اقدام کنم ایا شانسی دارم که بتونم ؟

  • سلام وقتتون بخیر
   ؛بله حتما میتونید اقدام کنید
   اما باید توجه داشته باشید برای قبولی در ازمون باید سطح زبان خوبی داشته باشین
   اما در حالت کلی شانس دارین.

 • سلام،برای سال ۲۰۲۴ هم با SAT میشه در دانشگاه ترکیه پزشکی خوند ؟ تو وبسایت دانشگاه ها اطلاعیه میزارن یا از جای دیگه باید پیگیر بود؟ممنون

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   اول شما باید دانشگاهتون رو انتخاب بکنید که ازمون satرو قبول میکنند و بعدش زمان برگذاری ازمون رو از سایت کالج برد چک بکنید.

  • ؛سلام وقتتون بخیر
   معافیت تحصیلی به این صورته یا باید شما کارت پایان خدمت داشته باشید یا باید
   یه دانشگاه ثبت نام کنید و از اون طریق بتونید معافیت تحصیلی دریافت کنید .

 • سلام نمره سطح بالای ۱۵۰۰ در دانشگاههای دولتی مورد تایید ترکیه چقدر شانس قبولی دارند؟ آیا مصاحبه هم دارند؟آیا مدارک دیگه هم باید داشته باشند؟

  • سلام وقتتون بخیر
   برای ورود به دانشگاه های دولتی نمره بالای 1500 مورد قبول میباشد.
   بله همه دانشگاه های دولتی مصاحبه هم دارند و مدارک هم ،دیپلم -نمره ازمون و پاسپورت کافی هستن.

 • سلام وقت بخیر از معلومات مفید تان بسیار تشکر.
  یک سوال داشتم آیا با گرفته نمره بالا میتوانیم در دانشگاه های ترکیه رایگان تحصیل کنیم

  • سلام وقتتون بخیر
   قبولی در آزمون یوس ارتباطی با تحصیل رایگان ندارد،برای تحصیل رایگان
   باید در ترکیه بورسلاری شرکت نمایید.

 • سلام وقتتون بخیر میخواستم بپرسم که من کلاس دهمم و از الان میخوام برای ازمون sat اماده بشم زبانم تقریبا قویه و در کلاس شرکت میکنم میخواستم بپرسم که پذیرش در دانشگاها بستگی به معدل های دهم یازدهم و دوازدهم به سه تاشم؟ یا فقط دوازدهم یا کلا نداره؟ و به نظرتون میتونم موفق بشم؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر ،
   خیلی هم عالی که دارین برای ازمون خودتون رو اماده میکنید،
   معدل کتبی خیر و لی معدل کل برای ورودبه دانشگاه ها مهم میباشد
   و اینکه قطعا شما توانایی قبول شدن در آزمون دارید.

 • سلام برای پذیرش در دندانپزشکی معدل کل باید بالای ۱۸ باشه یا کتبی نهایی؟ چون من معدل کلم هجده هست ولی کتبی نهایی هفده. با نمره ی sat خوب شانس قبولی دارم؟

  • سلام وقتتون بخیر و عرض ادب
   بله برای پذیرش در دانشگاه ها معدل کل مهم میباشد و معدل شما مورد قبول هست نگرانی نداشته باشید.

 • سلام خسته نباشید، من شنیدم ک سه رشته، پزشکی، دندون، دارو، تو ترکیه از طریق sat دانشجو نمیگیره، ایا این صحت داره؟؟؟؟؟

  • سلام وقتتون بخیر
   خیر این موضوع صحت نداره،زیرا دانشگاه ها با ازمون satرشته های علوم پزشکی هم پذیرش دارند..

 • سلام ببخشید با توجه به مرکزی شدن یوس اگه تو آزمون دسامبر امسال نمره خوب بیاریم میتونیم پزشکی یا دارک بخونیم؟چون میگن دیپه پذیرش این رشته ها فقط با یوسه

  • سلام وقتتون بخیر دوست عزیز
   با توجه به شرایط فعلی هنوز به طور مشخص نمیشه گفت شرایط دانشگاهها چطور میشه
   و کمی لطفا صبر کنید تا خبر و تصمیم نهاییی مشخص بشه
   حتما اگر تغییراتی انجام بشه اطلاع رسانی میشود.

 • سلام من ازمون اکتبر امسال رو دادم و نمره ۱۵۲۰ رو کسب کردم. ایا امکان قبولی در دانشگاه های انکارا و یا استانبول رو برای رشته های پزشکی یا دندان پزشکی رو دارم؟

  • سلام وقتتون بخیر
   از شرایط دانشگاه های مثل استانبول و انکارا علاوه بر ازمون اس ای تی باید معدل بالای 18 و سن پایین 25 سال باشد
   اگر شما واجد این شرایط هستین شانس قبولی در این دانشگاه هارو دارین.

 • سلام و وقت بخیر میخواستم بپرسم که آیا از اس آی تی میتوان در رشته های مهندسی و … تحصیل کرد ؟ و اینکه من الان یازدهم هستم و رشته ریاضی میخونم می توانم در این آزمون شرکت کنم ؟

  • سلام وقت بخیر
   اگر قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه را دارید با توجه به دانشگاه انتخابی در آزمون اس ای تی یا یوس باید شرکت کنید
   ولی در دانشگاه های خصوصی آزمون ورودی ندارند و میتوانید بدون آزمون تحصیل کنید
   و در نهایت بله شما مشکلی برای دادن آزمون ندارید.

 • سلام. من 25سالمه.میخوام سال دیگه آزمون sat شرکت کنم. میخواستم بدونم اگه بتونم تو ازمون satنمره بالایی بگیرم میتونم از دانشگاه های دولتی ترکیه پذیرش بگیرم یا فقط برای دانشگاه های خصوصی میشه اقدام کرد. هدفم پزشکیه و یه مورد دیگه اینکه معدل کتبی دیپلمم 15 است. راستش میخوام بدونم اگه شانس بالایی ندارم براش انرژی نزارم.

  • سلام وقت بخیر
   از شرایط سنی برای دانشگاه دولتی باید سن زیر 25 ومعدلتون بالای 18 باشه
   البته معدل کل شما مهم هست نه معدل کتبی شما
   ولی دانشگاه خصوصی شرایط سن و معدل ندارند
   میتونید شانستون رو برای دانشگاه های خصوصی امتحان کنید.

 • سلام
  برای پذیرش در رشته دندانپزشکی باید بخش انشا و مقاله آزمون sat رو شرکت کنیم؟ آیا تاثیری در پذیرش داره؟

  • سلام وقت بخیر
   دانشگاه ها ی خصوصی ترکیه بدون آزمون پذیرش دارند و آزمون یوس یا اس ای تی تاثیری در پذیرش ندارند
   جهت اطلاع از شرایط نحوه ی ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام من 18 سالمه و امسال کنکور دارم دوتا سوال داشتم یک رتبه کنکورم برای گرفتن بورس ترکیه اهمیت داره یا ن برای پزشکی و دو من میتونم بعدکنکور توکلاساتون شرکت کنم و همون سال ازمون بدم و با توجه ب نتیجش دانشگاه ثبت نام کنم
  یعنی تو زمان حدودی دوسه ماه برای ازمون کلاس فشرده دارین؟

  • سلام وقت بخیر
   رتبه کنکور تاثیری ندارد؛
   و اینکه در حال حاضر مجموعه در زمینه کلاس برای آزمون satخدماتی ارائه نمیدهد.

 • سلام من میتونم از تقریبا صفر شروع به یادگیری زبان و بقیه دروس آزمون بکنم و سال برای ۲۰۲۲ قبول بشم یعنی میدونم میشه ریاضیشو یاد بگیرم اما میخواستم بدونم امکان داره زبان رو هم به اون سطح رسید که آیلتس رو با نمره خوب قبول شد؟

  • سلام وقت بخیردوست عزیز؛
   خیلی هم عالی اگر بتونید به صورت فشرده سطح زبان و ریاضیتون رو برسونید
   به احتمال خیلی زیاد میتونید برای آزمون موفق بشید.
   و برای دانشگاه های ترکیه باید تافل ارائه بدین چون ایلتس رو قبول ندارند.

 • ببخشید من زبان انگلیسی چندان قوی ندارم به نظرتون شانس کسب نمره خوب در ازمون ست رو دارم یا خیر ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • سلام وقتتون بخیر؛
   آزمون sat چون به زبان انگلیسی هستش شما حتما باید در لول بالایی از سطح زبان باشید که بتونید موفق باشید
   اگر سطح زبانتون ضعیفه اول ارتقا بدین سطح زبانتون رو بعدش برای ازمون اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم اگ در ازمون sat نمره ی قبولی رو دریافت کنیم بورسیه هم میتونیم بشیم یا فقط پذیرش دانشگاست؟

  • سلام و عرض ادب؛
   قبولی در آزمون به معنای پذیرش دانشگاه میباشد،
   اما به معنای بورسیه رایگان تحصیلی نیست و برای تحصیل رایگان باید در سایت ترکیه بورسلاری ثبت نام کنید.

 • سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم من اگه ازمون sat رو بدم و در یکی از دانشگاه های ترکیه قبول بشم هر رشته ای که دوست و علاقه دارم رو میتونم بردارم یا نه؟

  • سلام وقتتون بخیر؛
   بله مشکلی نداره شما باتوجه به رشته و دانشگاهی که مدنظرتون هست باید نمره قبولی در ازمون رو دریافت کنید.

 • سلام وقت بخیر
  من برای تحصیل در دانشگاه معمار سینان ترکیه به نمره حداقل ۶۵۰ نیاز دارم که خیلی کار من رو اسون میکنه انگلیسی رو دارم تموم میکنم به زودی ایلتس
  میگیرم میخواسم بدونم شما توی استانبول کلاس های حضوری برگذار میکنید ؟
  و اینکه من معدلم ۱۹/۳۶ هست میخواستم در ترکیه
  هنر بخونم اما کلاس دهم هستم و برای فارغ التحصیل شدن از دبیرستان نمیتونم یک سال وقت برای یاد گیری بزارم میتونم توی زمان کمتر به نمره مورد نیاز برسم ؟

  • سلام وقتتون بخیر،
   دوست عزیز در حال حاضر مجموعه خدماتی در خصوص ارائه کلاس های اموزشی ندارد.
   اینکه بتونید درطول یک سال به سطح زبان مورد نظرتون برسید یه موضوع نسبی هست و بستگی به سطح زبان خودتون و همچنین سرعت یادگیری شما دارد.

 • سلام و وقت بخیر
  هر دانشگاه آزمون SAT جداگانه برگزار میکنه؟ من شنیده بودم برای هر دانشگاه جدا هست و دانشگاهها نتیجه دانشگاه دیگر رو قبول ندارن!

  • سلام وقتتون بخیر؛
   ازمون یوس هستش که به صورت جدا دانشگاه ها برگزار میکنند .
   ازمون sat رو کالج برد برگزار میکند و در طول یکسال 4 تا 6 بار برگزار میشود.

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر،
   شرایط خاصی ندارد فقط شما باید در کشوری ازمون بدین که سفارت امریکا داشته باشد و فقط پاسپورت و یه قطعه عکس و هزینه ای که خود کالج برد مشخص میکند.

 • سلام آزمون بعد از 18 اردیبهشت ، 6 شهریور است یا 10 مهر ؟ یعنی ممکن است به فاصله یک ماه دو آزمون برگزار شود ؟ چون پارسال که برگزار شد آزمون اسفند کنسل شده بود . از طرفی کالج برد اعلام کرده آزمون خرداد ماه آخرین آزمون SAT SUBJECT است پس نمی تواند یکی از این دو ست موضوعی باشد لطفا راهنمایی فرمایید

  • سلام وقتتون بخیر ،
   ازمون satمعمولا در طول یکسال 4 تا 6 بار برگزار میشود
   اینکه ازمون سابجکت هست یا نه رو شما باید از داخل سایت کالج برد چک کنیددوست عزیز.

  • سلام وقت شما بخیر،نه برای بورسیه الزامی به شرکت در ازمون sat نیست، معدل بالا،انگیزه‌نامه،توصیه نامه و رزومه علمی و تحصیلی لازم است اما نمره‌ی قبولی بالا در ازمون yos و sat امتیاز رزومه‌ی شما رو بالا میبره.

 • سلام. وقت بخیر
  من دارای مدرک لیسانس فیزیک هسته ای هستم میخواستم برای ارشد فیزیک پزشکی از دانشگاه های ترکیه اقدام کنم. میشه راهنمایی کنید که فقط باید ازمون SAT رو بدم کافیه؟

  • سلام وقتتون بخیر ،
   ازمون satبرای کلا مقطع کارشناسی هست.
   شما اگر برای ارشد بخواین اقدام بکنید ازمون greدارید.

 • سلام.
  یه سوال در رابطه با آزمون sat دارم اونم اینه که اگر کسی موفق بشه امتیاز بالای 1550کسب کنه, برای ورود به دانشگاه های عالی رتبه جهانی نمره دیپلم هم بررسی میکنن؟؟
  یه س.ال دیگه هم که داشتم اینه که آزمون sat سوالات تشریحی هم داره یا اینکه همه سوالات تستی هستن؟؟

  • باسلام و درود
   معدل شما زمانی بررسی میشود که نمرتون با نفر دیگر یکی باشد و آن وقت هستش که سراغ سن شما و اگر یکی بود در نهایت سراغ معدل شما میروند .
   آزمون sat بیشتر سوالات تستی دارد ولی چند مدل سوالات تشریحی نیز به همراه دارد.

   • سلام وقت شما بخیر،
    درسته ازمون در سطح بالایی قرار دارد . اما تجربه در بین متقاضی ها نشان داده افرادی که نمره 1500 به بالا داشتن از شانس قبولی بالاتری برخوردار هستند.

 • سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون و اطلاعات کاملی که قرار دادید ببخشید هدف من فقط. پزشکی دانشگاه های امریکا هستش میخواستم بدونم که با توجه به اینکه آزمون sat دو نوع هستش کدوم نوع آزمون برای پذیرش مناسب تر هستش یا اینکه تفاوتی نمیکنه

  • سلام وقتتون بخیر،
   ممنون از توجه شما دوست عزیز،اینکه ازمون جنرال قبول میکنند یا سابجکت بستگی به دانشگاه هدف شما دارد.
   شما بهتر است دانشگاه هدفتون رو مشخص کنید و لینک بشید و شرایط رو استعلام بگیرید که در ازمون مورد نظر موفق شوید.

 • سلام. ببخشید با دادن این ازمون و قبولی در ان میتونیم برای همه رشته ها اقدام کنیم یا فقط رشته های مربوط به ریاضی و تجربی رو در بر میگیره؟ منظورم از همه رشته ها هنر و زبان و … است. ممنون از سایت خوبتون

  • سلام دوست عزیز،
   . با شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی می توانید برای تمامی رشته ها در 150 دانشگاه ترکیه اقدام نمایید.
   فقط باید نمره قبولی شما با رشته ای که انتخاب کردین تناسب داشته باشد.

 • سلام میخواستم بپرسم بین آزمون YOS و SAT شانس قبولی تو کدوم بیشتره؟ یا شانس برابر دارن؟
  من ۲۳ سالمه و میخام برای رشته مهندسی کامپیوتر اقدام کنم، ازطریق YOS شانس پذیرش بیشتری دارم یا SAT؟
  چند درصد از دانشگاه‌های ترکیه آزمون SAT رو قبول دارن؟

  • سلام دوست عزیز آزمون یوس آزمون خود کشور ترکیه است و بسیار بسیار ساده تر از کنکور ایران است اما آزمون sat که توسط کالج برد آمریکا ارائه میشود و یک آزمون بین المللی است، کمی سخت تر است، همینطور تعداد دانشگاه هایی پذیرش با آزمون یوس دارند بیشتر است ، اگر بخواهید در دانشگاه با رنکینگ بالای فنی مهندسی پذیرش بگیرید sat مناسب تر است، حدود هشتاد دانشگاه هم با یوس هم با sat پدیرش میگیرند و فقط یازده دانشگاه تنها از طریق sat گزینش انجام میدهند.

  • سلام دوست عزیز
   عواملی مثل نا همخوانی پاسخدهی به سوالات تستی و تشریحی
   جوابدهی یک بخش مثلا ریاضی بصورت کامل و عدم پاسخدهی به دیگر بخش ها
   پاسخدهی کامل بخش زبان انگلیسی بدون داشتن تسلط به این زبان

 • سلام میخواستم بدونم من که امسال سال یازدهم هستم بهتر هست بعد از دریافت معدل اقدام کنم برای کلاس های SAT و اینکه باید آیلتس هم داشته باشیم،کمتر از سه ترم دیگه کلا دوره advance زبانم رو تموم میکنم و اینکه میخواستم مطلع بشم که شما کلاس های حضوری هم در ایران برگزار میکنید،چون بعضیها امکان شرکت در کلاسهای آنکارا رد ندارند ،دوره های شما چند ماهه هستن؟خیلی ممنون

  • سلام وقتتون بخیر؛
   . شرکت در آزمون اس ای تی بستگی به آمادگی شما دارد و زمان مناسبی برای آن نمیشه در نظر گرفت ولی از آنجایی که برای دانشگاه های ترکیه سن بسیار مقوله مهمی است بهتر است هر چه زودتر اقدام کنید تا در هنگام پذیرش یک پوئن مثبت (سن کم) نسبت به بقیه شرکت کننده ها داشته باشید.
   نیازی به ارائه ایلتس نداریدو اینکه خیر در حال حاضر کلاس های اموزشی برگزار نمیکنیم.

 • سلام خسته نباشید
  میخواستم بدون برای آزمون سال آینده شما دوره آموزشی آنلاین برگزار میکنید یانه؟

  • سلام دوست عزیز
   وقتتون بخیر،خیر در حال حاضر در زمینه برگزاری ازمون خدماتی ارائه نمی شود.

 • سلام
  امکان داره موسسه ای تو ایران(تا یک سال آینده)آزمون اس ای تی بگیره بخاطر پیروزی بایدن که یه سری تحریم های مربوط بر داشته بشه

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر ؛
   این ازمون فقط در کشور ترکیه برگزار میشود و در ایران برگزار نمی شود.

 • سلام.خسته نباشید.چند تا سوال داشتم درباره ی منابع آزمون SAT.ممنون میشم جواب های سوال هایم را بدهین.
  اولیش اینکه این کتاب (The Official SAT Study Guide) با این کتاب (The Official SAT Study 2020) و این کتاب (SAT official Study Guide) فرق داره یا همشون یه کتاب هستن؟؟؟دومی اینکه این کتاب ها پاسخ نامه هم دارند یا نه؟؟؟سومی اینکه این کتاب ها قابل فهم هستند یا چون همش انگلیسی هست اصلا نمیشه چیزی ازش فهمید؟؟؟و آخرین سوالم اینه که این کتاب ها سی دی آموزشی هم دارند یا باید آنها را جدا از این کتاب ها خرید؟؟؟خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام دوست عزیز . سه کتابی که فرستادید همش یک کتاب هست که شما از هر کدام یک کلمه را پاک کرده اید. دوم این که کتاب به هیچ عنوان غیرقابل درک نیست ولی اگر سطح انگلیسی شما فوق العاده نمی باشد بهتر است کلا بیخیال شرکت در آزمون اس ای تی شوید. چون بخش اصلی و سخت آزمون، قسمت زبان انگلیسی آن هستش. مورد سوم هم خیر این کتاب سی دی آموزشی به صورت جداگانه به همراه نداره .

 • سلام.خسته نباشید.من الان پایه یازدهم تجربی هستم و قصد دارم بعد از گرفتن مدرک دیپلم برای ادامه تحصیل به دانشگاه حاجت تپه بروم.اما چند تا سوال ذهن منو به خود مشغول کرده.می خواستم بدونم با خواندن این کتاب(the official sat study 2020) نمره ما تو آزمون بالای 1500 میشه یا با شرکت در جلسات آنلاین شما؟؟؟و اینکه هزینه کلاس های آنلاین چقدر هست؟؟؟و اینکه سطح زبان انگلیسی من زیاد خوب نیست.اگه من فقط این کتاب(the official sat study 2020)را بخونم می تونم از آزمون قبول بشم یا نه؟؟؟و اینکه اگه من بتونم تو ازمون ست قبول بشم باید به زبان انگلیسی در دانشگاه حاج تپه ادامه تحصیل بدم یا می تونم به زبان ترکی هم ادامه تحصیل بدهم؟؟؟چون من 60 70 درصد زبان ترکیه را بلد هستم.خیلی ممنون میشم به همه ی ساوالاتم جواب بدین.ممنون.

  • دوست عزیز اگر سطح زبان بسیار خوبی ندارید مطمئنا نتیجه مورد نظر را نخواهید گرفت. با خواندن کتابی که گفتید هم نهایتا می توانید تا نمره 1400 کسب نمایید. دپارتمان ما کلاس های آنلاین برای آزمون یوس برگزار نمی کند، اما کلاس های حضوری در آنکارا برگزار می کنیم که قبولی شما را در رشته و دانشگاه مورد نظر کسب می کنیم. .

 • سلام و خسته نباشید
  من سوالی داشتم،اگر در آزمون sat نمره ی ۱۵۰۰/۱۵۵۰ کسب کنیم، امکان بورسیه شدن از دانشگاه کوچ یا دانشگاه های انگلیس امکان پذیر است؟ بطوری که تمام هزینه ها رایگان شود؟؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر،
   ؛این آزمون ، آزمون ورودی بسیاری از دانشگاه هاست و ارتباطی با بورسیه ی تحصیلی ندارد
   اگر به دنبال تحصیل رایگان هستید باید در سایت ترکیه بورسلاری مدارک اپلود نمایید.

 • سلام وقتتون بخير. ببخشيد براي كسي كه ايلتس 7 داره سوالات زبان ازمون SAT در چه سطحي هستش؟ايا از تافل يا ايلتس سخت تره؟

  • سلام وقت بخیر، دوست عزیز این آزمون بجز سنجش زبان انگلیسی از یک بخش ریاضیات برخوردار است، بطور کلی برای کسانی که پیشینه فراگیری انگلیسی دارند میتواند راحت تر باشد، جای نگراانی نیست با شرکت در کلاس های ما می توانید نمره عالی کسب کنید.

 • سلام، خسته نباشید، من ازمون ۲۹ اگوست رو تو حوضه انکارا دادم ولی هنوز هیج نتییجه ای رو انتشار نکردن، بنظره شما چیکار باید بکنم؟ اصلا منطقی هست؟ یا دلیل خاصی میتونه داشته باشه… واقعا نگرانم

  • سلام دوست عزیز ممکنه کارنامه شما ریجکت شده باشه، حتما حتما یک ایمیل به کالج برد بفرستید و یا اگر میتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید عصر یا شب با شماره هایی که در سایت کالج برد قرار داده شده اند تماس بگیرید و موضوع را با آن ها در ارتباط بگذارید.

 • سلام بر مسئولین سایت وزین آرتان بورس تاپ. سوالی که داشتم این است که آیا با پذیرفته شدن در آزمون sat، می توان در رشته پزشکی با زبان ترکی تحصیل کرد یا این که برای تحصیل در پزشکی ترکی، باید آزمون yos بدیم. چون من می خوام آزمون sat بدم و در زبان ترکی رشته پزشکی دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل بدم.

  • سلام دوست عزیز.
   بله میتونید با کسب نمره بالا در آزمون ست به زبان ترکی تحصیل نمایید. برای این کار کافیست در دانشگاه هایی که رشته پزشکی را به زبان ترکی تدریس می کنند و همچنین نمره آزمون SAT را قبول دارند ثبت نام نمایید.

 • سلام وخسته نباشید.جا داره از توضیحات کاملتون تشکر ویژه بکنم. با خواندن این مطالب ارزشمند اطلاعات کامل و مفیدی درباره ی آزمون ست به دست آوردم.اما چند سوال به شدت ذهنم را مشغول کرده!ممنون میشم به این سوالات پاسخ بدین.اول اینکه کلاس های شما حضوری هستن یا آنلاین؟دوم اینکه هزینه ها چقدر هست؟سوم اینکه اگه کلاس ها ی حضوری هم هست در کدام شهر ها برگزار میشه؟وآخرین سوالم اینکه با کسب نمره 1400تا1500میشه از بورسیه ی کامل دانشگاه حاجت تپه استفاده کرد یا نه؟خیلی ممنون اگه به همه ی سوال هایم جواب بدین.سپاس.

  • سلام دوست عزیز . ممنون از این که مطالب ما رو مطالعه کردید. ما کلاس های حضوری برای آزمون برگزار نمیکنیم اما میتونیم براتون کلاس های ویژه قبل آزمون برگزار کنیم که نمره بالا را کسب کنید. هزینه کلاس های از 20 میلیون تا 4000 دلار قیمت دارند. کلاس های حضوری در تهران، تبریز، ارومیه، آنکارا و استانبول برای ایرانی ها برگزار می شود.

 • سلام وقت بخیر شما اطلاع دارین نحوه برگزاری آزمون ۸شهریور از طریق لب تاپ هست یا مثل آزمون های ایران کاغذی؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز
   آزمون 8 شهریور به صورت کاغذی و حضوری خواهد بود . همچنین ظرفیت این آزمون به طور کامل پر شده است.

 • سلام من میخوام در رشته فنی و مهندسی وارد دانشگاه های اروپا یا ترکیه شوم و میخوام بدونم اگه از 1400 بالا بیارم میتونم بورسیه کامل دانشگاه هارو بگیرم یعنی شهریه دانشگاه رایگان باشه. و قراره 18 سالم بشه

  • سلام دوست عزیز با نمره 1400 امکان بورس وجو نداره برخی از دانشگاه ها حتی نمره 1400 رو برای انتخاب رشته قبول نمی کنند.

 • سلام و خسته نباشید. من 26 سالمه و دیپلم تجربی با معدل 16 دارم و هم چنین لیسانس شیمی هم دارم. ایا با توجه به سنم میشه تو این ازمون شرکت کنم و اینکه میشه با قبولی تو این ازمون به کانادا مهاجرت کنم؟؟

  • سلام وقتتون بخیر
   شرایط سنی و معدل برای این ازمون لحاظ شده،سن زیر 24 سال و معدل بالای 18 میخواهد پس شرایط شما کاملا ریسک پذیر هستش،
   و اینکه این ازمون ورودی برای دانشگاه های دولتی هست و ارتباطی با کشور کانادا ندارد .

 • سلام خسته نباشید. یه سوال داشتم اینکه اگه ازمون رو قبول بشیم تحصیل تو دانشگاه ترکیه رایگان میشه یا باید شهریه بدیم؟؟ شهریه اش چقدره؟؟

  • سلام دوست عزیز،
   اگر به دنبال تحصیل رایگان هستید باید در ترکیه بورسلاری ثبت نام انجام دهید
   زیرا با قبولی در آزمون sat تغییری در مبلغ شهریه شما صورت نمیگیرد.
   و همچنین مبلغ شهریه برا اساس رشته شما کاملا متفاوت است.

 • توضیحات خیلی کامل و مفیدی بود.فقط یک سوال داشتم اون هم اینکه من جایی خوندم که انگار آزمون های sat تو هر کشوری در یک یا چند ماه از اون ۶ ماه برگزار میشه آیا این درسته؟ و مهمتر اینکه آزمون sat ترکیه 2020 کی برگزار میشه؟؟ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

  • با عرض سلام و وقت بخیر.
   ممنون از لطف شما،
   نزدیکترین زمان برای آزمون SAT هشت شهریور ماه امسال می باشد که تقریبا ظرفیت همه مراکز آزمون پر شده است. بعد از آن به دلیل این که شیوع ویروس کرونا باعث لغو آزمون های اسفند، اردیبهشت و شهریور گردید، در مهر آبان و آذر نیز آزمون برگزار خواهد شد. .

   • سلام من ۲۴ سالمه میخام ست بدم اگه ۱۴۶۰ بزنم امکانش هت پزشکی و دندون قبول بشم ؟ و چه دانشگاهی ممکنه قبول بشم

    • سلام و عرض ادب
     وقتتون بخیر باشه،
     برای قبولی در رشته پزشکی و دندان پزشکی به دلیل بالا بودن سطح نمرات
     زیر 1500 اصلا دانشگاه پذیرش نمیدهد.

 • با عرض سلام و خسته نباشید. ببخشید ازتون یه سوال داشتم. آزمون sat توی این وضع کرونا هم زمان بندی هاشون همونه؟ یعنی تغییری نکردن که؟

  • سلام دوست عزیز
   وقتتون بخیر،
   آزمون sat اردیبهشت لغو شده است و احتمال لغو شدن آزمون خرداد ماه نیز وجود دارد. و هنوز نمی توان گفت کالج برد چه برنامه ای برای برگزاری آزمون هایش دارد.

 • سلام
  من میخوام تو ازمون ست شرکت کنم و الان ۱۸ سالمه
  معدلمم ۱۸ و نیمه
  میخوام واسه پزشکی اقدام کنم ، شما مشاوره و راهنمایی آزمون مثل مشاوره های کنکور سراسری دارین؟

  • سلام و عرض ادب،
   شرایط شما مناسب برای ازمون SATمیباشد
   و میتوانید برای این ازمون اقدام کنید، اما مجموعه آرتان خدماتی برای کنکور سراسری ترکیه ارائه نمیدهد.

 • سلام وعرض ادب.مطالبتون خیلی پر محتوا و آموزنده هستش.یه سوال داشتم از خدمتتون برای آزمونsat کدام منابع را سفارش میکنین؟؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه،
   ممنون از توجه شما دوست عزیز
   بهترین منابع برای ازمون sat پاندا میباشد.

 • ممنون از توضیحات کاملتون . برای آماده شدن واسه ای ای تی چه مدت زمان نیاز هست . من میخوام سال دیگه ترکیه باشم تو رشته دارو سازی . امکانش هست بتونم خودمو آماده کنم .

  • سلام دوست عزیز
   ،ممنون از شما
   مسلما بستگی به خود شما داره که چقدر زمان میبره ، اما بصورت معمول یکسال زمان مناسبی برای آمادگی در آزمون میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5036
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 0 بایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”