a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09229329200

مشاوره تحصیل در ترکیه

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

آزمون sat

آزمون SAT | آزمون اس ای تی

آزمون sat یکی از مهمترین آزمون هایی است که در سطح جهان برگزار می شود. آزمون SAT مخفف کلمات (Scholastic Aptitude Test) می باشد که توسط موسسه کالج برد آمریکا طراحی می شود. بسیاری از دانشگاه های سرتاسر دنیا مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، نروژ، فنلاند، اتریش، ترکیه و … با نمره آزمون اس ای تی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. زبان امتحانی آزمون ست انگلیسی می باشد و با سؤالات ریاضی و زبان انگلیسی متقاضیان را مورد سنجش قرار می دهند. این آزمون در ایران برای تمامی سنین و بلاخص کسانی که امسال دوازدهم می خوانند بسیار مناسب است.

اگر قصد دارید در یکی از دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرید و به تازگی نام آزمون اس ای تی به گوشتان خورده و نمی دانید چیست و چطور باید آن را با موفقیت پشت سر بگذارید، با ما همراه باشید تا در این صفحه به شما چگونگی ثبت نام آزمون SAT، زمان برگزاری آزمون sat 2020 را به صورت کامل برایتان توضیح دهیم. پس اگر می خواهید سال بعد در دانشگاه های کشور ترکیه و یا دیگر دانشگاه های سرتاسر جهان مشغول به تحصیل شوید، به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

 

آزمون sat ترکیه چیست؟

آزمون sat ترکیه را می توان به عنوان یکی از مهم ترین آزمون هایی دانست که اگر قصد تحصیل در خارج از کشور مخصوصا ترکیه را دارید، نیاز است که مدرک آن را داشته باشید. آزمون اس ای تی یکی از اصلی ترین آزمون های ورود به دانشگاه های ترکیه است. بیش از ۱۰۰ دانشگاه ترکیه با آزمون اس ای تی دانشجو می پذیرند. در این بین دانشگاه هایی هم هستند که صرفا از طریق آزمون sat ترکیه دانشجو می پذیرند.آزمون ست ترکیه حدود ۴ بار در سال برگزار می شود. این آزمون برای ایرانیان در ماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور و آذر برگزار می شود.

آزمون sat در شهر های ارزروم، ازمیر، آنتالیا، استانبول و آنکارا از دانشجویان گرفته می شود. البته در شرایط خاص (مانند شرایط ویروس کورونا) ممکن است دو یا سه شهر دیگر هم به حوزه های برگزاری آزمون اضافه شوند. هزینه شرکت در آزمون sat ترکیه تفاوتی با کشورهای دیگر ندارد و همان ۹۸ دلار است که نسبت به گزینه های مختلف ثبت نام می تواند کمی بیشتر شود. در کشور ترکیه، فقط نوع عمومی آزمون اس ای تی برگزار می شود و نوع موضوعی آزمون برگزار نمی شود.

در ترکیه برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون SAT، برخی از دانشگاه ها فقط با آزمون YOS و بقیه دانشگاه ها با نتیجه هر دو آزمون دانشجو می پذیرند. لیست این دانشگاه ها در PDF زیر قرار داده شده است.

دانلود کنید : لیست آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه 

انواع آزمون اس ای تی

آزمون اس ای تی توسط موسسه خصوصی و غیر انتفاعی هیئت کالج برد آمریکا پایه گذاری شده و حق امتیاز آزمون ست برای این کالج محفوظ است. برگزاری این آزمون به نمایندگی از هیئت کالج برد توسط سرویس تست آموزشی اداره می شود، که تا همین اواخر SAT را توسعه داده بود. آزمون اس ای تی برای ارزیابی میزان آمادگی دانشجویان برای تحصیل دانشگاه ها در نظر گرفته شده است. ست معیار مناسبی از توانایی هر دانشجو را می سنجد. این آزمون در ابتدا به گونه ای طراحی شده بود که با برنامه های درسی دبیرستان ها مطابقت نداشته باشد؛ اما در آزمون sat سال ۲۰۱۶ شاهد تغییراتی بودیم که باعث شد کارها به گونه دیگر انجام شوند. آزمون اس ای تی دو نوع است:

 1. General SAT: آزمون اس ای تی جنرال آزمونی است که در بیشتر کشور ها برگزار می شود و اغلب دانشگاه های جهان با نتیجه این آزمون دانشجویان را پذیرش می کنند. ( در این مقاله آزمون sat جنرال مورد بررسی قرار گرفته است )
 2. Subject SAT: اس ای تی موضوعی بیشتر در کشور آمریکا مورد قبول دانشگاه ها می باشد. در این آزمون از موضوعاتی مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک نیز سوالاتی داده می شود.

ثبت نام آزمون اس ای تی

زمان برگزاری آزمون اس ای تی ۲۰۲۰

زمان های برگزاری آزمون SAT سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کورنا دچار اختلالاتی شد و آزمون های اسفند ماه و اردیبهشت ماه به دلیل این ویروس لغو گردید. هم اکنون نزدیک ترین زمان برگزاری آزمون اس ای تی در ۸ شهریور ماه (۲۹ آگوست) می باشد. موسسه کالج برد برای جبران آزمون های اسفند و اردیبهشت ماه قصد دارد آزمون هایی در مهر و آبان نیز برگزار کند (اما هنوز مشخص نیست این آزمون ها در کشور ترکیه نیز برگزار خواهد شد یا نه). آزمون ۱۵ آذر در ترکیه به صورت حتمی برگزار خواهد شد.

زمان پایان مهلت ثبت نام آزمون اس ای تی ۲۰۲۰ :

 • ۱۰ مرداد (۳۱ جولای ۲۰۲۰)
 • ۵ شهریور (۲۶ آگوست ۲۰۲۰)
 • ۱۴ شهریور (۴ سپتامبر ۲۰۲۰)
 • ۱۵ آبان (۵ نوامبر ۲۰۲۰)

آزمون هایی که در سال ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد به صورت زیر می باشد:

 • ۸ شهریور (۲۹ آگوست ۲۰۲۰)
 • ۵ مهر (۲۶ سپتامبر ۲۰۲۰)
 • ۱۲ مهر ماه (۳ اکتبر ۲۰۲۰)
 • ۱۵ آذر (۵ دسامبر ۲۰۲۰)

نکته مهم: به این نکته توجه کنید که برای انتخاب زمان و حوزه برگزاری آزمون تا ۴ هفته و نهایتاً ۲ هفته قبل از برگزاری آزمون زمان دارید.

هزینه آزمون sat

هزینه ثبت نام در آزمون sat در مؤسسات مختلف کاملاً متفاوت است و این کاملاً به شرایط و گزینه هایی که متقاضی انتخاب می کند بستگی دارد. هزینه های آزمون اس ای تی به صورت زیر می باشد.

 • هزینه ثبت نام در آزمون ست: ۹۸ دلار
 • هزینه ثبت نام همراه با بخش مقاله: ۱۱۳ دلار
 • هزینه ثبت نام از طریق تلفن: ۱۵ دلار (فقط در زمانی که قبلاً ثبت نام کرده باشید)
 • برای هر تغییری در آزمون اس ای تی: ۳۰ دلار (تغییر مرکز آزمون – تغییر نوع آزمون از معمولی به موضوعی و …)
 • هزینه ثبت نام با تأخیر: ۳۰ دلار (اگر پس از اتمام مهلت ثبت نام اقدام کنید باید این هزینه را پرداخت کنید)
 • هزینه درخواست نمره اضافی و زودتر از زمان اعلام نتایج: ۱۲ دلار
 • هزینه درخواست بررسی سریع تر: ۳۱ دلار (اگر این هزینه را پرداخت کنید در عرض ۲ یا ۳ روز نمره شما اعلام می گردد)
 • هزینه درخواست نمرات بایگانی شده: ۳۱ دلار
 • هزینه سرویس پاسخگویی شما: ۱۳٫۵۰ دلار (سؤالاتی که به آن ها جواب درست یا نادرست و یا جواب نداده اید برای شما ارسال می شود).
 • هزینه تائید نمره دستی: ۵۵ دلار (در این حالت دفترچه پاسخ شما کاملاً به صورت دستی مورد بررسی قرار می گیرد).
 • هزینه اعتراض به نمره آزمون: ۵۵ دلار (برگه شما بررسی می شود و اگر اشتباهی در برگه شما رخ داده باشد هزینه ای که برای اعتراض پرداخت کرده اید برگردانده می شود).

توجه: البته باید توجه کرد که عوامل دیگری مانند محلی که آزمون ست در آن برگزار می شود نیز کاملاً تأثیرگذار است و هزینه آزمون می تواند تا ۱۵۰ دلار نیز بالا برود.

بخش های مختلف آزمون SAT

آزمون اس ای تی از ۳ بخش تشکیل شده است. ۲ بخش اصلی و ۱ بخش اختیاری. مدت زمان اصلی آزمون ۳ ساعت بدون در نظر گرفتن بخش اختیاری می باشد. هدف کالج برد از بخش ها مختلف آزمون سنجش توانایی های متقاضیان در زمینه های مختلف می باشد.

بخش درک مطلب و نگارش : سوالات آزمون با این بخش شروع می شود و ۱۰۰ دقیقه زمان پاسخگویی خواهید داشت. بخش درک مطلب و نگارش نمره منفی ندارد و نمره آن از ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد. میانگین نمرات کسانی که در آزمون sat شرکت کرده‌اند در این بخش ۴۹۷ می باشد.  به سوالات براساس متن ها پاسخ داده می شود. برخی از متن ها دارای نمایه هایه های اطلاعاتی مانند جدول، نمودار و گراف می شود (البته پاسخگویی به این سوالات نیازی به دانش ریاضی ندارد). مباحث این قسمت مربوط به متون ادبی کلاسیک و معاصر آمریکا، زیست شناسی، فیزیک، شیمی، جامعه شناسی، اقتصاد، روانشناسی و … می باشد. سوالات این بخش به صورت زیر می باشد :

 • کلمات مرتبط در متن
 • ارجاع دهی در متن
 • بیان ایده ها
 • مکالمات استاندارد

بخش درک مطلب از ۵ متن تشکیل شده است که هر متن حدود ۱۰ یا ۱۱ سوال دارد. در کل درک مطلب ۵۲ سوال و ۶۵ دقیقه زمان برای پاسخگویی دارد. بخش نگارش نیز از ۴۴ سوال تشکیل شده و ۲۵ دقیقه زمان پاسخگویی خواهید داشت.سوالات بخش نگارش بصورت ارجاع دهی به متن می باشد.

بخش ریاضی : دومین بخش اصلی آزمون sat از ۵۸ سوال تشکیل شده است و ۸۰ دقیقه زمان پاسخگویی دارد. مباحث این بخش از بخش های زیر تشکیل شده است:

 • هندسه
 • موضوعات آماری
 • احتمالات
 • ریاضیات پیشرفته
 • آنالیز داده ها
 • مثلثات
 • توانایی حل مسئله

سوالات این بخش تشکیل شده از ۲۰ سوال ۲۵ دقیقه ای ( با ماشین حساب ) و ۳۸ سوال ۵۵ دقیقه ای ( بدون ماشین حساب ) می باشد. نمرات این بخش نیز از ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد. میانگین شرکت کنندگان تا کنون بخش ریاضی ۵۱۳ می باشد. اغلب دانشگاه های مطرح در ترکیه و سراسر دنیا حداقل نمره این بخش برای انتخاب رشته را ۶۰۰ در نظر می گیرند.

بخش انشاء: این بخش کاملا اختیاری می باشد. به کسانی که این بخش را نیز در آزمون sat انتخاب می کنند ۵۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی داده می شود. متقاضی باید در رابطه با موضوع درخواستی انشایی بنویسد. موضوعات اغلب در رابطه با تاریخ، علوم، جامعه و …. می باشد. نمره این بخش جدا از دو بخش قبلی محاسبه می شود. این بخش برای تعداد بسیار کمی از دانشگاه ها فقط اهمیت دارد.

انشای نوشته شده توسط دو مصحح بررسی می شود و به کسانی که از سه عامل شاهد، استدلال و آرایه های ادبی استفاده کرده باشند، نمره بالاتری تعلق می گیرد. نمره بخش انشاء نیز از ۲۰۰ تا ۸۰۰ می باشد.

سوالات آزمون sat

آمادگی برای آزمون sat

شاید سؤال بسیاری از شما این باشد. چطور خودمان را برای آزمون sat آماده کنیم؟ برای آماده شدن هر چه بیشتر در این آزمون چند راه مختلف دارید: شرکت در کلاس های آنلاین، شرکت در کلاس های حضوری. هم اکنون هر دوی این کلاس ها در شهر های ایران برگزار می شود؛ اما هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند.

اما به جز کلاس ها باید از منابع و کتاب های درستی برای آمادگی بهره ببرید از بهترین کتاب های SAT می توان به SAT official Study Guide اشاره کرد. این کتاب توسط خود موسسه کالج برد نوشته و به چاپ رسیده است و از اصلی ترین منابع آزمون sat به شمار می رود. برای آمادگی بیشتر بهتر است از نمونه سؤالاتی که در سطح اینترنت وجود دارد نیز استفاده کنید. ما نمونه سؤالات وبسایت mometrix را توصیه می کنیم از لینک های زیر می توانید به نمونه سؤالات این وبسایت دست پیدا کنید.

 • نمونه سؤالات رایتینگ آزمون اس ای تی: SAT Writing Practice Test
 • نمونه سؤالات ریدینگ آزمون ست: SAT Reading Practice Test
 • نمونه سؤالات ریاضی آزمون اس ای تی: SAT Math Practice Test

همچنین دو منبع معروف جهانی آزمون SAT وجود دارد که می توانید از آن ها نیز استفاده نمایید.

 1. Khan Academy: این موسسه خصوصی می باشد و برای بسیاری از آزمون هایی که برگزار می شوند دوره ها و منابع رایگان تهیه می کند. در منابع آنلاین خان آکادمی شما می توانید به هزاران نمونه سؤال و ویدیو های آموزشی به صورت رایگان دست یابید. هدف این موسسه دسترسی رایگان به تحصیل برای همه می باشد.
 2. PrepScholar: پرپ سکولار را می توان از بهترین منابع آمادگی برای آزمون SAT نامید. دوره های این موسسه از ۶۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار می باشد. کلاس ها و نمونه سؤالات این موسسه برای کسانی که در زبان انگلیسی تسلط کامل دارند بسیار مناسب می باشد.

شانس قبولی در آزمون sat

همانطور که اشاره شد آزمون اس ای تی از دو بخش اصلی ریاضی و زبان انگلیسی تشکیل شده است. بخش ریاضی در مقایسه با کنکور سراسری ایران بسیار ساده می باشد و با چند ماه مطالعه مداوم می توانید به نمره بالای ۶۰۰ در این بخش دست پیدا کنید.اما بخش های انگلیسی آزمون تقریباً دشوار هستند و فقط افرادی قادر به پاسخگویی به این سؤالات هستند که از تسلط زبان انگلیسی بالایی برخوردارند.برای نتیجه هرچه بهتر در این آزمون باید بیشتر زمان خود را برای یادگیری و تسلط بیشتر در زبان انگلیسی صرف کنید.

در آمریکا برای قبولی در دانشگاه ها دو آزمون SAT و ACT برگزار می شوند؛ لازم است دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر، این آزمون ها را با موفقیت بگذرانند. اما آزمون ست و ACT تنها مختص کشور آمریکا نیستند و اگر فردی بتواند آزمون اس ای تی خود را با موفقیت بگذراند و مدرک معتبر دریافت کند می تواند در سایر دانشگاه های معتبر جهانی تحصیل کند. در واقع سطح آزمون SAT و ACT، استاندارد بوده و ملاک معتبری برای دانشگاه است تا افراد را ساده تر و با اطمینان بیشتری انتخاب کند. مسلما هرچه حداقل نمره قبولی sat شما بیشتر و بهتر از سایر متقاضیان باشد شانس شما برای قبولی در دانشگاه مورد نظر نسبت به دیگران بیشتر خواهد بود.

حداقل نمره قبولی sat

امروزه دانشگاه های معتبر در کشورهای ترکیه، نروژ، انگلستان، استرالیا، کانادا، آمریکا و … از مدرک آزمون sat برای پذیرش دانشجویان استفاده می کنند. آزمون ست یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب دانشجویان دانشگاه های معتبر در سطح جهانی است. حداقل نمره ای که می توان در آزمون اس ای تی به دست آورد ۴۰۰ می باشد؛ اما حداقل نمره برای دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. بسیاری از دانشگاه ها علاوه بر مشخص کردن حداقل نمره برای کل آزمون یک نمره حداقلی نیز برای بخش ریاضی آن در نظر می گیرند. در قسمت بالایی به برخی از دانشگاه های ترکیه که برای پذیرش دانشجو حداقل نمره تعیین کرده اند اشاره کردیم. دانشگاه های زیر نیز از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشند که برای ورود به دانشگاه باید حداقل نمره آزمون sat را کسب نمایید.

 • دانشگاه فنی خاورمیانه (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه حاجت تپه (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه کوچ (حداقل نمره ۱۴۴۰)
 • دانشگاه فنی استانبول (حداقل نمره ۱۳۰۰)
 • دانشگاه بیلکنت (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه قاضی (حداقل نمره ۱۲۰۰)
 • دانشگاه سابانجی (حداقل نمره ۱۱۰۰)
 • دانشگاه آبانت عزت بایسال: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۶۰۰
 • دانشگاه آک دنیز: حداقل نمره ۱۱۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۶۰۰ (برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)
 • دانشگاه آنادولو: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۵۰
 • دانشگاه چوکوروا: حداقل نمره ۱۰۰۰
 • دانشگاه ارجیس: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۰۰
 • دانشگاه هاران: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۵۰
 • دانشگاه کارادنیز تکنیک: حداقل نمره ۱۰۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۵۰۰
 • دانشگاه مرسین: حداقل نمره ۱۱۰۰ – حداقل نمره بخش ریاضی ۶۰۰

حتما تا اینجا متوجه شده اید که ملاک بسیاری از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو قبولی در آزمون اس ای تی و گرفتن نمره خوب است. در رشته هایی که متقاضیان بیشتری دارند، مثل رشته پزشکی و دندانپزشکی، دانشجویان باید حداقل نمره قبولی sat یعنی ۱۱۰۰ را کسب کنند. در مورد سایر دانشگاه های مطرح در دنیا و اطلاع از نمره قابل قبول دانشگاه ها، نیاز است به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و ببینید رشته ای که قصد تحصیل در ترکیه را دارید چه امتیازی می خواهد.

نکته مهم: توصیه می کنیم قبل از ثبت نام در آزمون SAT وبسایت دانشگاه مقصدی که می خواهید در آن تحصیل نمایید را کامل بررسی کنید تا از شرایط و حداقل نمره لازم برای پذیرش در رشته دلخواه خود مطلع شوید.

قبولی در آزمون sat با آرتان بورس تاپ

تصاویر زیر فقط تعداد محدودی از دانش آموزان دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشند که توانسته اند در آزمون SAT موفقیت چشمگیری را کسب کنند. قابل ذکر است با نمره های کسب شده توسط این دانش آموزان می توان در هر دانشگاهی که با آزمون SAT دانشجو می پذیرند بورسیه کامل شد.

نتایج آزمون SAT نتایج آزمون اس ای تی SAT نتایج آزمون نتایج آزمون SAT آرتان بورس تاپنتیجه قبولی تضمینی در SATنتایج آزمون سات ترکیهنتایج آزمون اس ای تی آرتان بورس تاپ قبولی 100 درصد در آزمون SAT نتایج قبولی در آزمون SAT

توجه : ۴ تصویر آخر کارنامه های جدید کالج بورد می باشد . اگر روی تصاویر کلیک نمایید بزرگ تر می شوند.

کسب نمره بالا آزمون sat، پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه

اما سوال مهمی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا می توانم با آزمون sat ترکیه پذیرش دانشگاه های معتبر و دولتی ترکیه را دریافت نمایم یا خیر؟ در جواب به این سوال باید بگویم که بله آزمون اس ای تی با توجه به سطح بالایی که دارد مورد تایید بیشتر دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد از همین رو دانشگاه هایی هستند که ورودی آنها فقط و فقط با آزمون sat و دانشگاه‌های دیگر با آزمون sat و yos می باشند به خاطر همین موضوع می‌توان انتظار داشت زمانی که شما در آزمون اس ای تی ترکیه خوش بدرخشید پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه را نیز دریافت کنید.

رشته های فراوانی نیز برای ورود به دانشگاه ها از طریق آزمون اس ای تی وجود دارد. از محبوب ترین رشته هایی که ایرانیان تقاضای زیادی برای آن دارند رشته هایی مثل : پزشکی ، دندانپزشکی ، فیزیوتراپی ، هنر ، معماری و … بوده است.

رشته ای که در چند سال اخیر مورد توجه دانشجویان قرار گرفته ، رشته هنر در دانشگاه های مطرح ترکیه می باشد. از آنجایی که برخی محدودیت ها در ایران برای این رشته وجود دارد ، کشور ترکیه مقصد مناسبی برای دانشجویان هنر ایرانی شده است و دانشجویان ایرانی نیز توانسته اند نتایج فوق العاده ای در این رشته بگیرند

آیا آزمون sat به صورت آنلاین نیز برگزار می شود؟

از آنجایی که امروزه ، آزمون های آنلاین نقش پر رنگ تری را پیدا کرده اند ، موسسه کالج برد نیز اقدام به برگزاری آزمون به صورت آنلاین را نیز داشته است ، اما متاسفانه این آزمون در کشور ما ایران به دلیل مشکلات زیر ساختی و دلایل دیگر به صورت آنلاین برگزار نمی شود. در نتیجه متقاضیان آزمون sat در ایران، باید آزمون را به صورت کاغذی دهند.

چه کلاس ها و دوره هایی برای آزمون ست وجود دارد؟

در سطح جهانی کلاس های مختلفی برای آمادگی آزمون sat ( ست ) وجود دارد. کلاس هایی که هم به صورت آنلاین یا مجازی و هم به صورت حضوری برگزار می شوند. اما تشخیص اینکه کدام دوره مناسب شماست باید با توجه به معیارها و انتخاب شما باشد.

در واقع ما قصد نداریم تا آموزش های یک موسسه را تبلیغ کنیم و بگوییم کدام آموزش ها مناسب و کدام نا مناسب می باشند ، این شما هستید که باید این تشخیص را بدهید. اما چگونه؟ ملاک ما برای انتخاب یک موسسه خوب و معتبر ، تعداد قبولی های آن موسسه با امتیازهای عالی می باشد.

یعنی اگر هر موسسه ای ادعای این را دارد که آموزش هایش می تواند باعث قبولی و کسب نمره مناسب در آزمون ست باشد ابتدا باید نتیجه های آزمون های این موسسه را بررسی کنید و اگر نمونه های موفقی داشتند ، آموزش های خود را با آنها آغاز کنید.

ما در دپارتمان آرتان بورس تاپ کلاس هایی که برگزار می کنیم با توجه به تجربه چندین و چند ساله ای است که کسب کرده ایم و قبولی های موفقی که داشته ایم خود بیانگر این موضوع می باشد

جمع بندی

در اخر این مقاله باید بگوییم آزمون اس ای تی یکی از شیوه های رسیدن به دانشگاه مورد نظر شماست پس باید دقت کنید که بتوانید در این آزمون نمره قابل قبولی را کسب نمایید. برای اینکار می توانید از منابع آزمون اس ای تی که مجموعه آرتان بورس تاپ برایتان تدارک دیده است استفاده نمایید و با مشاوران دپارتمان آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا مشاوره های لازم را جهت قبولی در این آزمون بسیار مهم به شما عزیزان داشته باشند.

 

سوالات متداول

مدت اعتبار آزمون SAT چند سال می باشد؟ 

اعتبار آزمون SAT در تمامی کشور ها ۵ سال و  در کشور ترکیه ۲ سال می باشد.

در کدام کشور ها آزمون SAT را برگزار میکند؟

در تمامی کشور هایی که توسط آمریکا تحریم نشده باشند. بهترین و در دسترس ترین کشور برای متقاضیان ایرانی، ترکیه می باشد.

آیا می توانم در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت تحصیل کنم؟

بله، بسیاری از دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت در سرتاسر جهان از طریق آزمون SAT دانشجو می پذیرند. در کشور ترکیه به جز دانشگاه استانبول بقیه دانشگاه های مورد تائید با آزمون اس ای تی پذیرش دارند.

با آزمون sat می توانم در کدام کشورها و دانشگاه ها تحصیل کنم؟

از آنجا که مدرک sat، یک مدرک بین المللی است، شما می توانید در تمامی دانشگاه های جهان که با آزمون sat دانشجو جذب می کنند پذیرش بگیرید.

آیا می توان با آزمون sat در رشته پزشکی و دندان پزشکی پذیرش گرفت؟

بله، عموما برای رشته های پزشکی و دندان پزشکی نمره بالای ۱۴۰۰ مورد نیاز می باشد. اما این نمره در دانشگاه های مختلف متفاوت است.

12 دیدگاه

 • رها سلیمی پاسخ دسامبر 11, 2019 در 6:01 ب.ظ

  ممنون از توضیحات کاملتون . برای آماده شدن واسه ای ای تی چه مدت زمان نیاز هست . من میخوام سال دیگه ترکیه باشم تو رشته دارو سازی . امکانش هست بتونم خودمو آماده کنم .

  • آرتان بورس تاپ پاسخ مارس 16, 2020 در 12:49 ب.ظ

   مسلما بستگی به خود شما داره ، اما یکسال زمان خوبی برای آمادگی در آزمونه
   پیشنهاد میکنم حتما با مشاوران ما تماس بگیرید تا بیشتر شما رو راهنمایی کنند

 • حکیمه رحمانی پاسخ ژانویه 26, 2020 در 7:30 ب.ظ

  سلام وعرض ادب.مطالبتون خیلی پر محتوا و آموزنده هستش.یه سوال داشتم از خدمتتون برای آزمونsat کدام منابع را سفارش میکنین؟؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ مارس 16, 2020 در 12:47 ب.ظ

   منابع رو میتونید از لینک زیر مشاهده کنید و در صورت تقاضا سفارش بدید.

   خرید منابع sat

 • طاها بخشی پاسخ مارس 29, 2020 در 12:11 ب.ظ

  ببخشید سایت شما با سایت بورس تاپ چه فرقی داره ؟؟
  نتایج شما رو سایت بورس تاپ هم گذاشته بود

 • نسیم محمدی پاسخ آوریل 4, 2020 در 8:45 ب.ظ

  سلام
  من میخوام تو ازمون ست شرکت کنم و الان ۱۸ سالمه
  معدلمم ۱۸ و نیمه
  میخوام واسه پزشکی اقدام کنم ، شما مشاوره و راهنمایی آزمون مثل مشاوره های کنکور سراسری دارین؟

 • فرزین پاسخ آوریل 6, 2020 در 4:19 ب.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید. ببخشید ازتون یه سوال داشتم. آزمون sat توی این وضع کرونا هم زمان بندی هاشون همونه؟ یعنی تغییری نکردن که؟

 • نیل نیکزاد پاسخ ژوئن 23, 2020 در 4:56 ق.ظ

  توضیحات خیلی کامل و مفیدی بود.فقط یک سوال داشتم اون هم اینکه من جایی خوندم که انگار آزمون های sat تو هر کشوری در یک یا چند ماه از اون ۶ ماه برگزار میشه آیا این درسته؟ و مهمتر اینکه آزمون sat ترکیه ۲۰۲۰ کی برگزار میشه؟؟ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

دیدگاهتان را بنویسید