a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09229329200

مشاوره تحصیل در ترکیه

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 
آرتان بورس تاپ > دانشگاه های ترکیه  > تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

نحصیل دندان پزشکی در ترکیه

تحصیل رشته دندانپزشکی چه در ایران چه در کشور های دیگر از رشته های پرطرفدار و بورس حساب می شود. درآمد و مزایایی که این رشته تحصیلی در آینده می تواند برای شما داشته باشد بسیار چشمگیر می باشد. اما تعداد ظرفیتی که برای این تحصیل دندانپزشکی در ایران وجود دارد بسیار کمتر از متقاضیان آن می باشد. از این رو تحصیل دندانپزشکی در ترکیه فرصتی استثنایی است برای کسانی که آرزوی تحصیل در این رشته را دارند. در ادامه به مزایایی که تحصیل دندانپزشکی در ترکیه دارد خواهیم پرداخت و شما را به طور کامل با ریز و بم آن آشنا خواهیم کرد. آرتان بورس تاپ با چندین سال سابقه دانشجوبان بسیاری برای تحصیل دندانپزشکی به ترکیه راهنمایی کرده است.

 

مقدمه 

یکی از سیاست هایی که کشور ترکیه در جهت پیشرفت کشورش در پیش گرفته است، رسیدگی تمام و کمال به تمامی نیازهای دانشگاه ها و دانشجویان می باشد. از این رو امروزه شاهد پیشرفت روز افزون دانشگاه های ترکیه در تمامی رشته های تحصیلی هستیم. شما با تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه امکاناتی در دسترستان قرار خواهد گرفت که ممکن است همتای آن ها حتی در ایران نیز وجود نداشته باشد. اما این تمام ماجرا نیست؛ زندگی کردن در ترکیه نیز به دلیل وجود امکان دیدینی و سرسبز زیاد و همچنین مردمی خونگرم و بافرهنگ از چند نژاد مختلف بسیار برای شما دلنشین خواهد بود. دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیز در ترکیه بسیار زیاد می باشد و شما می توانید با اتمام دوره تحصیلتان به ایران برگشته و مطب خود را برای درمان بزنید.

 

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

 

دندانپزشکی در ترکیه 

رشته دندانپزشکی چه در ترکیه و چه در کشورهای دیگر بلاخص کشور های پیشرفته و نیمه پیشرفته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. دندانپزشکان در ترکیه بیماری های دهان و دندان، بهداشت دهان، بیماری های لثه، عمل جراحی دهان، فک و دندان ها را مطالعه کرده و درمان می کنند. دندانپزشکان ترکیه با تشخیص سریع و اقدام به درمان بیماری های دهان و فک از شیوع و گسترش آن در بدن بیمار جلوگیری می کنند.

اما باید بدانید که دندانپزشکان در ترکیه فقط دهان، فک و دندان را مورد مطالعه قرار نمی دهند و مطالعات گسترده ای پیرامون جمجمه انسان دارند. همچنین از مواردی که دندانپزشکان در ترکیه به آن توجه دارد ناحیه سلامت صورت می باشد. نحوه کار دندانپزشکی در ترکیه به این صورت است که دندانپزشک ابتدا تمامی نواحی صورت، فک، دهان و دندان بیمار را مورد ارزیابی قرار می دهد و اگر ناهماهنگی در نوع چینش دندان ها، قرار گیری درست دندان ها و فک، ارتباط بین دندان ها و یا هر مشکل دیگری وجود داشته باشد، شروع به ارائه برنامه ای درمانی می کند.

 

دندانپزشکی در کشور ترکیه

 

دو مهم یک فرد را به دندانپزشک حرفه ای تبدیل می کند : ۱- مهارت بالای دست در استفاده از ابزار های دندانپزشکی ۲- آگاهی از میزان درد بیمار و تلاش برای جلوگیری از درد کشیدن آن و سریع اقدام کردن در این زمینه . دندانپزشکان حرفه ای با مهارت و تجربه ای که کسب کرده اند از این که بیمار محتمل درد زیادی بشود جلوگیری می کنند.

اگر قصد ادامه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را دارید باید بدانید که شما در وهله اول با حفره های دندان و چگونگی درمان آن آشنا خواهید شد. همچنین مطالعات گسترده ای در زمینه ابزار ها و وسایل دندانپزشکی خواهید داشت. اصول اولیه دندانپزشکی را یاد خواهید گرفت ( ایمپلنت، پروتز دندان یا پرکردن، جراحی دندان و کشیدن آن ) و خواهید دانست چگونه از بروز این مشکلات جلوگیری نمایید. همچنین اطلاعات بسیاری در زمینه دهان و فک و چگونگی ارتباط صحیح آن با دهان به دست خواهید آورد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه مانند پزشکی در ترکیه نمی باشد و دوره تخصص، فوق تخصص ندارد. بلکه مانند اغلب رشته های دیگر از دوره های لیسانس و فوق لیسانس تشکیل شده است. شما می توانید با اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته دندانپزشکی ترکیه در زمینه های جراحی دهان، ایمپلنت دندان ها، آناتومی جمجمه انسان، همکاری با پزشکی قانونی در زمینه دندان پزشکی، بیماری های دهان و دندان به تخصص رسیده و می توانید اقدام به درمان نمایید. البته باید ذکر کرد که تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه معایب و مزایایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

مزایا و امکانات دندانپزشکی در ترکیه :

بزرگترین مزیتی که تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و دیگر کشورها می تواند داشته باشد، جایگاه اجتماعی بالا در بین مردم می باشد. دندانپزشکی در کشور ترکیه از جایگاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار می باشد و مردم احترام بسیاری به پزشکان و دندانپزشکان در ترکیه قائل هستند. همچنین اگر بخواهیم آن طرف سکه را نیز ببینیم دندانپزشکان نیز برای رفاه و کمک رسانی به مردم تلاش بسیاری می کنند. حتی دندانپزشکان می توانند در کارهای بشر دوستانه و کمک به مناطق محروم نیز کمک بسیاری به مردم برسانند.

فرصت های شغلی دندانپزشکی هم اکنون در کشور ترکیه بسیار زیاد می باشد و احتمالا تا ۱۵ الی ۲۰ سال آینده نیز به دندانپزشک های ماهر در ترکیه نیاز باشد. همچنین اگر دردانشگاه های معتبر ترکیه تحصیل کرده باشید می توانید در ایران و یا هرکشور دیگری مشغول به کار شوید. اگر قصد تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه و کار در کشور ایران را دارید حتما بررسی کیند که دانشگاه مقصدتان مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران باشد.

 

مزایای دندانپزشکی در ترکیه

 

رشته دندانپزشکی در ترکیه گرایش های بسیاری دارد و شما می توانید مسیر شغلی متقاوت با دیگر دندانپزشکان انتخاب کنید. درآمد و مزایای مالی رشته دندانپزشکی بسیار بسیار زیاد می باشد، به طوری که در چند سال گذشته دندانپزشکان در اغلب کشور ها جزو ثروتمندترین افراد بودند و حتی در برخی از کشور ها دندانپزشکی جزو ۱۰ شغل پردرآمد آن جا می باشد. یکی از مزایای بزرگی که دندانپزشکی نسبت به پزشکی دارد مدت زمان تحصیل آن می باشد که تقریبا دندانپزشکی در ۷ سال متخصص در رشته خود می شود ولی پزشکی در ۷ سال پزشک عمومی می شود.

معایب دندانپزشکی در ترکیه :

بزرگترین مشکلی که سد راه دانشجویان و متقاضیان رشته دندانپزشکی در ترکیه می باشد، هزینه بالای تحصیل و هزینه های معیشتی در ترکیه می باشد. البته باید بدانید که اگر بتوانید از بورسیه تحصیلی برای رشته دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه استفاده کنید این هزینه ها بسیار کم شده و تقریبا از هزینه زندگی در ایران نیز کمتر خواهد شد.

یک دندانپزشک و یا دانشجوی دندانپزشکی باید چه در دوران تحصیل و جه در دوران کار مداوم بر روی بروز رسانی اطلاعات و دانسته های خود کار کند. ساعات کار دندانپزشکان در برخی موارد بسیار طولانی و خسته کننده می شود. مسئولیت هایی که بر دوش دندانپزشکان وجود دارد بسیار سنگین می باشد و هر دندانپزشکی باید توجه کند که کوچکترین خطایی می تواند به اشتباهی بزرگ منجر شود.

 

راه های تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه

 

برای رسیدن به دندانپزشکی در ترکیه شما چند راه بیشتر ندارید که در ادامه همه این راه ها را به طور کامل توضیح خواهیم داد. اما توصیه می کنیم برای اطلاعات تکمیلی تر و رسیدن به جواب سوالاتتان حتما با ما تماس حاصل فرمایید تا تمامی راه ها را با میزان بودجه مورد نیاز و همچنین درجه سختی آن به شما به طور کامل توضیح دهیم. اما به طور کلی اگر بخواهیم تفکیک کنیم، ۳ راه برای قبول شدن در رشته دندانپزشکی ترکیه وجود دارد. آزمون یوس، آزمون SAT، بورسیه تحصیلی . در ادامه هر سه راه را به تفصیل شرح خواهیم داد.

راه های تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

 

دندانپزشکی در ترکیه با آزمون YOS یوس

در کشور ترکیه مهمترین و اولین آزمون برای ورود به دانشگاه ها آزمون یوس می باشد. سوالات این آزمون زیاد سخت نمی باشد و اگر شما به زبان ترکی و یا انگلیسی تسلط کافی ( متوسط به بالا ) داشته باشید، می توانید به راحتی از پس تمامی سوالات بربیایید. سوالات این آزمون از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول مهارت های ریاضی، هوش و هندسه داوطلب را مورد سنجش قرار می دهد. همانطور که گفتیم سوالات این بخش در خودی خود زیاد سخت نیست و شما با تسلط به زبانی که انتخاب کرده اید برای آزمون و همچنین استفاده از منابع آزمون یوس به راحتی می توانید به سوالات جواب دهید. البته قابل توجه است، با این که سطح سوالات زیاد بالا نمی باشد اما تعداد داوطلبانی که در آزمون شرکت می کنند بسیار بالاست و شما برای قبولی در رشته پزشکی حتما باید به تعداد زیادی سوال پاسخ صحیح دهید.

بخش دوم سوالات توانایی شما در زبان ترکی را به چالش می کشد. البته اگر شما زبان انگلیسی را برای تحصیل انتخاب کرده باشید، این بخش از آزمون در ورودی شما به دانشگاه حساب نخواهد شد. نمره این بخش از آزمون به صورت A, B, C پس از مدت زمان دو هفته الی دو ماه به داوطلب ارائه خواهد شد. علت اختلاف زمانی زیاد این است که از ۶ سال گذشته تا به کنون هر دانشگاه به صورت خصوصی اقدام به برگذاری آزمون یوس می کند. این اختلاف در زمان برگذاری آزمون ها نیز دیده می شود. زمان برگذاری آزمون یوس از اردیبهشت شروع شده و تا تیر ماه ادامه پیدا می کند. برای ثبت نام آزمون نیز می توانید در فروردین ماه اقدام نمایید.

برگزاری کنکور یوس در ترکیه با کنکور ایران کاملا متفاوت است از سال ۲۰۱۱ دانشگاه های مختلف به صورت خصوصی اقدام به برگزاری این آزمون می کنند و شما الزاما باید برای شرکت در آزمون YOS، شهر ها و دانشگاه های مختلفی را به انتخاب خواهید کرد و در زمان برگزاری آزمون باید در دانشگاه مورد نظر حضور داشته باشید. مجموعه آرتان بورس تاپ برای متقاضیان تورهای علمی آزمون های بین المللی کشور ترکیه را برگذار می کند که بتوانند در زمان مشخص شده در دانشگاهی که برای شرکت در آزمون یوس تعیین کرده اند حضور داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در آخر صفحه تماس حاصل فرمایید. به یاد داشته باشید چنانچه قصد تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به زبان ترکی را داشته باشید باید از طریق آزمون YOS اقدام نمایید.

 

تحصیل رشته دندانپزشکی از طریق آزمون SAT :

در کشور ترکیه دانشگاه هایی که دانشجویان در آن به زبان انگلیسی تحصیل می کنند، شرط پذیرش دانشجو با نتیجه آزمون SAT می باشد. اگر با آزمون SAT آشنایی ندارید مقاله زیر را مطالعه فرمایید.

بیشتر بخوانید : همه چیز درباره آزمون SAT

آزمون SAT اولین بار در کشور آمریکا و توسط کالج بورد برگزار شد (در حال حاضر نیز توسط این موسسه برگزار می شود). آزمون اس ای تی یک آزمون استاندار است که به معنای استعداد تحصیلی می باشد. اگر شما قصد داشته باشید که رشته دندان پزشکی را به زبان انگلیسی تحصیل کنید الزاما باید در این آزمون شرکت کرده و نمره بالا کسب کنید.

دپارتمان آرتان بورس تاپ با جمع آوری کامل منابع آزمون SAT و همچنین برگذاری کلاس ها و دوره های آزمون SAT برای متقضیان شمال غرب کشور در حال خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

قبولی آزمون satنکته مهم درباره شرکت در آزمون اس ای تی این است که متقاضیان جهت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه باید برای شرکت در آزمون به ترکیه رفته و در شهر و دانشگاه مدنظر در آزمون شرکت کند. آرتان بورس تاپ با برگزاری تورهای علمی آزمون های کشور ترکیه هم اکنون همه ساله متقاضیان را برای شرکت در این آزمون همراه یکدیگر به دانشگاه مدنظر فرستاده و بعد از اتمام آزمون به ایران برمیگرداند. جهت ثبت نام در تورهای علمی آزمون SAT سال ۲۰۲۰ ترکیه با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

متاسفانه امکان درج دیدگاه در حال حاضر وجود ندارد.