دانشگاه مدیپول
logo
تحصیل داروسازی در ترکیه

داروسازی در ترکیه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

اگر علاقه‌مند به شغل داروسازی هستید، قطعاً با شنیدن این خبر که می‌توانید بدون شرکت در کنکور، به راحتی در این رشته جذاب و پردرآمد تحصیل کنید بسیارخوشحال خواهید شد. جالب‌تر اینکه اگر تحصیل داروسازی در ترکیه را انتخاب کنید، می‌توانید علاوه بر کاهش هزینه‌های خود، با استفاده از برنامه‌های تبادل دانشجو در کشورهای مطرح اروپایی ادامه تحصیل دهید و با مدرک معتبری که دریافت خواهید کرد، فرصت‌های بی نظیری برای ورود به بازارهای کاری بین‌المللی به دست آورید. اما چگونه می‌توان از این همه مزیت بهره‌مند شد؟ برای دریافت پاسخ این سوال و آشنایی با مزایای دیگر تحصیل داروسازی در ترکیه، همچنین شرایط قبولی در آن و بسیاری از اطلاعات ضروری و مفید در این خصوص، همراه ما باشید.

مزایای تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل رشته داروسازی در ترکیه، مزایای فراوانی دارد و فرصت‌های ویژه‌ای را برای دانشجویان، خصوصاً دانشجویان ایرانی ایجاد می‌کند. اولین و مهم‌ترین مزیت، سطح بالای آموزشی است که در اینجا ارائه می‌شود. شما می‌توانید با تکیه بر استانداردهای آموزشی بین‌المللی، اساتید مجرب و مطرح جهانی و نیز امکانات پیشرفته تحقیقاتی و آموزشی، تجربه‌ای ناب از یادگیری و پیشرفت در یک محیط آموزشی جذاب را به دست آورید.

علاوه بر این، دسترسی به برنامه‌های تبادل دانشجویی نظیر اراسموس پلاس، فرصت‌هایی برای تجربه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اروپایی و به دست آوردن دانش بین‌المللی را فراهم می‌کند. دریافت “دیپلم آبی” پس از فارغ‌التحصیلی نیز درهای بسیاری از فرصت‌های شغلی در اروپا و آمریکا را برای شما می‌گشاید. از جنبه دیگر، تحصیل در کشور ترکیه با هزینه‌های پایین همراه است که نسبت به دانشگاه‌های مشابه اروپایی، آن را به یک گزینه اقتصادی تبدیل می‌کند.

حال، کدام یک از این مزیت‌ها بیشترین جذابیت را برای شما دارد و در انتخاب محل تحصیلتان نقش کلیدی ایفا می‌کند؟

شرایط تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

دانشجویان رشته داروسازی در ترکیه

تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه‌های ترکیه با شرایط ساده‌ای همراه است. اولین گام برای ورود به این مسیر آموزشی، داشتن مدرک دیپلم و مهارت در زبان ترکی یا انگلیسی است که پیش‌نیازهای اساسی برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه شناخته می‌شوند. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی، برخلاف اغلب دانشگاه‌های خصوصی لازم است در آزمون یوس مرکزی ترکیه (TR-YOS) یا آزمون معادلی که توسط دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شود (مانند آزمون SAT)، شرکت کنید و نمره قبولی را به دست آورید.

برای داوطلبانی که به زبان ترکی یا انگلیسی آشنایی ندارند، جای هیچ نگرانی نیست. دانشگاه‌های ترکیه با ارائه دوره‌های آموزشی زبان به مدت یک سال، شرایطی را فراهم می‌کنند تا دانشجویان بتوانند مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنند و برای درک بهتر محتوای درسی و مشارکت فعال در کلاس‌ها آماده شوند.

شرایط تحصیل دکتری داروسازی در ترکیه

برای تحصیل دکتری داروسازی در ترکیه، دانشجویان می‌توانند پس از اتمام دوره کارشناسی و یا مقطع کارشناسی ارشد درخواست دهند. شرایط لازم برای درخواست پذیرش در هر یک از مقاطع به شرح زیر است:

پس از اتمام مقطع کارشناسی:

 • داشتن مدرک لیسانس
 • معدل کارشناسی حداقل 3 از 4
 • کسب حداقل نمره 80 از آزمون آلس (ALES).
 • کسب حداقل 55 امتیاز از آزمون

پس از اتمام مقطع کارشناسی ارشد:

 • ارائه مدرک فوق لیسانس
 • معدل کارشناسی ارشد با نمره 2.75 از 4
 • کسب حداقل 55 امتیاز از آزمون آلس (ALES).
 • کسب حداقل 55 امتیاز از آزمون YDS

داروسازی در ترکیه چند سال است؟

داروسازی ترکیه

مدت زمان تحصیل داروسازی در ترکیه پنج سال است که به طور معمول شش ماه آن برای کارآموزی در نظر گرفته می‌شود. با پایان این دوره، فارغ‌التحصیلان می‌توانند مدرک داروسازی خود را دریافت کنند و با داشتن آمادگی کامل، وارد بازار کار شوند. همچنین آن‌ها می‌توانند تحصیلات تکمیلی خود را ادامه دهند و تخصص خود را در زمینه داروسازی بیشتر نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام در رشته داروسازی

برای ثبت نام در رشته داروسازی دانشگاه‌های ترکیه، دانشجویان متقاضی باید مدارک لازم را تهیه کنند و به دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اند، ارائه دهند. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 • دیپلم دبیرستان به همراه ترجمه آن
 • ریزنمرات کلیه دروس دبیرستان به همراه ترجمه آن
 • گواهی معادل سازی مدرک
 • برگه مهارت در زبان ترکی یا انگلیسی (در صورت وجود)
 • برگه قبولی در آزمون ورودی دانشگاه (در صورت انتخاب دانشگاه دولتی برای تحصیل)
 • فتوکپی پاسپورت
 • 6 قطعه عکس

آزمون های لازم جهت پذیرش در رشته داروسازی

همانطور که پیش‌تر گفتیم برای ورود به دانشگاه‌های دولتی و تحصیل در رشته داروسازی، به شرکت در آزمون‌های ورودی نیاز دارید. این آزمون‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • TR-YOS
 • SAT
 • ACT
 • سایر آزمون‌های معتبر و مورد قبول دانشگاه‌ها

هزینه تحصیل داروسازی در ترکیه 2024

در جدول زیر، شهریه سالانه رشته داروسازی در دانشگاه‌های برتر ترکیه برای سال ۲۰۲۴ آورده شده است:

شهریه داروسازی در ترکیه در سال 2024
نام دانشگاه زبان تحصیلی شهریه سالانه
دانشگاه یدی تپه انگلیسی 20,000 دلار
دانشگاه آجی بادم انگلیسی 15,000 دلار
دانشگاه کوجالی ساغلیک ترکی 10,000 دلار
دانشگاه مدیپول آنکارا انگلیسی 12,000 دلار
دانشگاه قاضی ترکی 59,748 لیر
دانشگاه فنرباغچه ترکی 8,000 دلار
دانشگاه بزمی عالم ترکی 15,500 دلار
دانشگاه ایستینیه انگلیسی 11,800 دلار
دانشگاه مارمارا ترکی 34,000 لیر
دانشگاه حاجت تپه ترکی 182,460 لیر

با توجه به کیفیت آموزشی بالا، فرصت‌ها و مزایایی که پیش روی شما قرار خواهد گرفت، شهریه رشته داروسازی در ترکیه مناسب و مقرون به صرفه ارزیابی می‌شود. همچنین می‌توانید با استفاده از بورسیه‌های معرفی شده، هزینه‌های تحصیلی خود را نیز کاهش دهید.

بهترین دانشگاه های داروسازی ترکیه

در جدول زیر، تعدادی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای داروسازی را معرفی کرده‌ایم. این دانشگاه‌ها به دلیل تعهد خود به ارائه آموزش‌های بسیار با کیفیت و فرصت‌های تحقیقاتی فراوان، به عنوان مقاصد برتر برای دانشجویان رشته داروسازی شناخته می‌شوند.

بهترین دانشگاه های دولتی رشته داروسازی در ترکیه
نام دانشگاه شهر رتبه دانشگاه در ترکیه رتبه دانشگاه‌های دولتی در رشته داروسازی مورد تأیید وزارت بهداشت یا علوم
دانشگاه استانبول استانبول 12 1 مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم
دانشگاه حاجت تپه آنکارا 5 2 مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم
دانشگاه اژه ازمیر 20 3 مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم
دانشگاه آنکارا آنکارا 10 4 مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم
دانشگاه جراح پاشا استانبول 28 5
دانشگاه مارمارا استانبول 17 6 مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم
دانشگاه قاضی آنکارا 25 7 مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم
بهترین دانشگاه های خصوصی رشته داروسازی در ترکیه
نام دانشگاه شهر رتبه دانشگاه در ترکیه رتبه میان دانشگاه‌های خصوصی در رشته داروسازی مورد تأیید وزارت بهداشت یا علوم
دانشگاه مدیپول استانبول استانبول ۵۲ ۱ مورد تایید وزارت بهداشت
دانشگاه مدیپول آنکارا آنکارا ۲
دانشگاه آیدین استانبول ۶ ۳ مورد تایید وزارت بهداشت
دانشگاه اوزیین استانبول ۴۲ ۴ مورد تایید وزارت علوم
دانشگاه نیشانتاشی استانبول 81 5
دانشگاه فنرباهچه استانبول 167 6
دانشگاه بیرونی استانبول 139 7
خاور نزدیک نیکوزیا (قبرس) 15 8 بهداشت و علوم

بورسیه‌ های تحصیلی رشته داروسازی در ترکیه

ترکیه انواع بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان رشته داروسازی ارائه می‌دهد که امکان تحصیل در دانشگاه‌های مطرح این کشور را با شرایط مالی تسهیل شده فراهم می‌کند. این بورسیه‌ها شامل گزینه‌های زیر می‌باشند:

 1. بورسیه کامل (فول فاند): دولت ترکیه برای تعداد محدودی از داوطلبانی که در دوران دبیرستان، کارشناسی یا کارشناسی ارشد عملکرد تحصیلی بسیار خوبی داشته‌اند، امکان پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه با شرایط بورسیه کامل را فراهم می‌آورد که به این نوع بورسیه، ترکیه بورسلاری می‌گویند.
 2. بورسیه موفقیت تحصیلی: دانشجویانی که در سال اول تحصیلی خود نمره معدل بالایی به دست آورند، (به شرطی که دانشگاه مربوطه چنین بورسیه‌ای را ارائه دهد) می‌توانند برای دریافت بورسیه موفقیت تحصیلی اقدام کنند.
 3. تخفیف خواهر و برادر: برخی دانشگاه‌ها برای دانشجویانی که عضو یک خانواده هستند و همزمان در یک دانشگاه تحصیل می‌کنند، تخفیف شهریه‌ی ۱۰ درصدی اعطا می‌کنند.

دانشجویان بورسیه داروسازی در ترکیه

اعتبار مدرک داروسازی در ترکیه

مدرک داروسازی دریافت شده از دانشگاه‌های ترکیه، به واسطه پیوستن این کشور به توافق‌نامه بولونیا، از پذیرش و اعتبار بین‌المللی برخوردار است. این موضوع به دانشجویان اطمینان می‌دهد که آموزش دریافتی آن‌ها مطابق با کیفیت و استانداردهای جهانی است. همچنین برنامه‌های تحصیلی داروسازی در ترکیه توسط سازمان‌های بین‌المللی معتبری چون ACPE، WFME و FIP تأیید شده‌اند که این تأییدیه‌ها کیفیت آموزشی آن‌ها را در سطح جهانی تضمین می‌کند. این اعتبارسنجی‌ها به فارغ‌التحصیلان امکان می‌دهند با آمادگی بیشتری پا به بازار کار بین‌المللی بگذارند و در کشورهای مختلف مشغول به کار شوند.

کارشناسی ارشد داروسازی در ترکیه

برنامه کارشناسی ارشد در رشته داروسازی ۲ سال طول می‌کشد و به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌شود. داروسازانی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه‌های معتبر ترکیه دریافت می‌کنند، از فرصت‌های شغلی گسترده‌تری برخوردار خواهند شد زیرا تحصیل در این سطح از آموزش، آن‌ها را برای رقابت در بازار کار جهانی آماده‌تر می‌کند. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه لازم است در آزمون آلس یا آزمون‌های معتبر دیگر شرکت کنید و دارای مدرک زبان انگلیسی یا ترکی باشید. خبر خوب این است که اکثر دانشگاه‌های خصوصی شرط قبولی در آزمون را برای تحصیل داروسازی در مقطع فوق لیسانس، پیش روی شما قرار نمی‌دهند و شما می‌توانید به راحتی از این دانشگاه‌ها پذیرش بگیرید.

موقعیت شغلی و بازار کار داروسازی در ترکیه

بازار کار برای فارغ‌التحصیلان داروسازی در ترکیه بسیار گسترده و متنوع است. فارغ‌التحصیلان می‌توانند در داروخانه‌ها، نقش‌های متنوعی از جمله مالکیت، مدیریت، داروسازی یا دستیار داروسازی را بر عهده بگیرند. آن‌ها همچنین می‌توانند در آژانس داروها و تجهیزات پزشکی ترکیه، مؤسسات دولتی وابسته به وزارت بهداشت، مؤسسه تأمین اجتماعی و دیگر سازمان‌های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوند.

در زمینه‌های تخصصی‌تر، فارغ‌التحصیلان فرصت‌هایی برای کار در دانشگاه‌ها، داروخانه‌های بیمارستانی، انبارهای دارویی، صنایع داروسازی، صنایع آرایشی و بهداشتی، صنعت تجهیزات پزشکی، و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی دارند.

درآمد شغل داروسازی در ترکیه 2024

شغل داروسازی در ترکیه

درآمد داروسازان در ترکیه در سال 2024 با توجه به سطح تحصیلات و میزان تجربه کاری آن‌ها متفاوت است؛ جزئیات حقوق دریافتی را می‌توانید در جدول زیر که از سایت‌های معتبر کاریابی استخراج شده است، مشاهده کنید.

درآمد فارغ التحصیلان داروسازی در ترکیه 2024
منبع حداقل حقوق (لیر) میانگین حقوق (لیر) حداکثر حقوق (لیر)
سایت کاریابی کاریر

.kariyer.net

13,700 17,200 27,500
سایت کاریابی المان

eleman.net

21,900 30,300 46,200
نکات بیشتر

برای اطلاع شما از شرایط تحصیل دارو سازی بدون کنکور ترکیه، مطلب جامعی تهیه کرده‌ایم که خواندن آن کمک بسیاری در جهت تصمیم گیری و انتخاب بهترین دانشگاه برایتان خواهد کرد

جمع بندی

حال نتیجه می‌گیریم که ترکیه با ارائه‌ی برنامه‌های آموزشی با کیفیت بالا و فرصت‌های شغلی متنوع پس از فارغ‌التحصیلی، مکانی بی‌نظیر برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل داروسازی در ترکیه هستند. اگر شما هم در جستجوی یک مسیر تحصیلی هدفمند و با ارزش در این زمینه هستید، تحصیل در ترکیه یکی از بهترین تصمیمات زندگی شما خواهد بود. اکنون زمان آن فرا رسیده که با انتخاب این مسیر، گامی بزرگ به سوی آینده‌ای درخشان و پربار بردارید؛ ضمن این که کارشناسان آرتان بورس تاپ در این مسیر پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود. کافیست از طریق شماره‌های درج شده، با آن‌ها در ارتباط باشید.

نویسنده آرتان بورس تاپ

پرسش‌های متداول:

شهریه رشته داروسازی بستگی به عوامل مختلفی مثل دولتی و خصوصی بودن دانشگاه، امکانات، شهرت و اعتبار آن بستگی دارد. در این صفحه می‌توانید جدول شهریه رشته داروسازی را در دانشگاه‌های مختلف ترکیه مشاهده کنید.
برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی باید در آزمون یوس ترکیه (TR-YOS) یا آزمون‌های بین‌المللی معادل، (مانند آزمون SAT) شرکت کنید.
در صورت داشتن شرایط لازم که توضیح دادیم می‌توانید از بورسیه این رشته بهره‌مند شوید.
بله، شما می‌توانید بدون شرکت در آزمون ورودی، از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه پذیرش بگیرید.
برای تحصیل داروسازی در مقطع لیسانس، بایستی سن شما بیشتر از ۱۸ و کمتر از ۳۵ سال باشد.
Telegram WhatsApp Twitter

58 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام وقتتون بخیر.الان کسی که داروسازی پذیرش میگیره یعنی برای کارشناسی پذیرش گرفته؟ برای اینکه برگرده ایران معادل دکترا بشه باید کارشناسی ارشد داروسازی در ترکیه رو بگیره؟

 • سلام
  می‌خواستم بدونم با مدرک کارشناسی ارشد شیمی دارویی چند سال میشه در ترکیه برای دکترای داروسازی درس خوند ؟

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایط شما
   با مجموعه ما تماس بگیرید تا مشاورین به صورت تخصصی شما را راهنمایی کنن

 • سلام‌ ببخشید برای رشته داروسازی معدل ۳ سال دبیرستان یعنی میانگین ۳ سال دهم ویازدهم ودوازوهم لازمه یا فقط معدل کل دوازدهم ؟ یا معدل کتبی دوازدهم ؟؟

 • من فارغ التحصیل داروسازی هستم میتونم دانشجوی PhD داروسازی آنلاین در ترکیه باشم؟ هزینه هم میتونم پرداخت کنم

  • سلام وقتتون بخیر
   ترکیه فعلا دانشجوی آنلاین نمی پذیره و اینکه برای تحصیل حضوری در صورت داشتن آیلتس 7 به مشکل نمی خورید
   برای راهنمایی بیشتر با مشاورین تحصیلی ما در تماس باشید

 • سلام وقتتون بخیر.من معدل دیپلمم ۱۶ و خورده ای هست.ایا اگر ترمیم معدل شرکت کنم معدل دوم که بدست میاد ملاک میشه برای بورسیه یا همون اولی؟

 • سلام وخسته نباشید
  من دکترای شیمی دارویی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خوندم بیسم شیمی هست
  میتونم در داروسازی معادلسازی کنم؟
  چند سال طول میکشه؟
  با سپاس فراوان

  • سلام وقت بخیر
   واحدهای مشترک رو فقط معادل سازی می کنند
   مقطع کارشناسی 4 ساله
   برای اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

  • سلام وقت بخیر همین الان هم برای ثبت نام میتونید اقدام کنید
   برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه ی ثبت نام با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام من ارشد ژنتیک خوندم الان واسه ادامه تحصیل میخوام برم ترکیه داروسازی بخونم آیا میتونم معادل سازی کنم یا امکان نداره؟

  • سلام وقت بخیر
   برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر فقط در رشته مرتبط می تونید ادامه تحصیل بدید
   در غیر این صورت با مدرک دیپلم هر رشته ای بخوایین میتونید ادامه تحصیل بدین
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام و وقت بخیر. دانشجوها در ترکیه حق کار کردن دارند؟ اگر بله، چطور کاری؟
  وضعیت کارهای پاره وقت در ترکیه چطوره؟ چون من شنیدم اوضاع کار برای خود ترکها هم چندان مساعد نیست.

  • سلام وقت شما هم بخیر
   بله دانشجویان در حال تحصیل در ترکیه بعد از دو ترم میتونند مشغول به کار بشن و کارهای نیمه وقت و دانشجویی رو تقبل کنند

 • سلام
  میشه چند ترم در دانشگاه های ترکیه درس خوند و بعد برای ادامه درس تو یکی از دانشگاه های ایران درس رو ادامه داد؟؟؟

  • سلام خانم دوستی وقت بخیر. در صورتی که در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت تحصیل کرده باشید بله امکان پذیر است.

 • سلام من دیپلم کامپیوتر دارم و میخوام برای ادامه تحصيل تو رشته داروسازی به ترکیه. من میتونم با همین دیپلمی که دارم وارد دانشگاه بشم یا خیر؟

  • سلام وقت شما بخیر، بله مسئله‌ای نداره شما می‌تونید برای مقطع کارشناسی برای رشته‌ی مورد نظرتون اقدام کنید، فقط تحصیلات تکمیلی در ترکیه باید در ادامه‌ی رشته‌ی خودتون و یا گرایشی از رشتتون باشه.

 • سلام به صراحت در سایت وزارت بهداشت اعلام شده مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد داروسازی به عنوان دکترای داروسازی معادل سازی نمی شود فقط مدرک phd داروسازی که در کشورهایی مانند هند ارائه میشود معادل سازی میشود یعنی نمیتوان مستقیم وارد رشته دکترای داروسازی در ترکیه شد

 • با سلام من میکروبیولوژی میخونم و ۲ ترم دیگه تمام میشود و لیسانس میگیرم برای خواندن داروسازی در ترکیه چه اقدامی باید انجام بدهم و چه ازمونی باید بدم

  • سلام خانم صالحی، تحصیل در ترکیه به این شکل است که شما تحصیلات تکمیلیتون باید در رشته‌ی خودتون و یا گرایش‌های مرتبط با رشته‌تون باشه. مثلا شما میتویند به رشته هموتولوژی ادامه بدید ولی اگر تمایل به ادامه تحصیل در رشته‌ی داروسازی دارید باید از کارشناسی شروع کنید.

 • سلام
  خسته نباشید
  در متن فوق نوشته بود هزینه تحصیل در رشته داروسازی حدودا ۲۰۰۰۰ دلار آمریکا می‌باشد
  این مقدار برای کل تحصیل هست ؟

 • سلام و وقتتون بخیر. من با معدل دوازدهم نوبت اول که 19/37 شده قصد بورسیه فول فاند در داروسازی رو دارم به نظرتون کدام دانشگاه رو انتخاب کنم که شانس قبولیم حتمی باشه و دانشگاه هم بهتر باشه و برام شهر مهم نیستش. ممنون میشم از لطفتون کمکم کنید.

  • سلام وقت شما هم بخیر،دانشگاه‌های معتبر با رنک بالای بسیاری وجود دارد در ترکیه که شما میتونید اقدام کنید، یکی از این دانشگاه‌های خوب دانشگاه استانبول است که با معدل بالا و رزومه‌ی خوب می‌تونید بورسیه فول فاند بگیرید و این فرصت یکساله برای شما این امکان را ایجاد میکند که رزومه‌ی بهتری اماده کنید.

 • سلام وقت بخیر. ببخشین من دانش آموز پشت کنکورم و میخواستم بدونم چطوری باید در آزمون یوس شرکت کنم و پذیرش دانشگاه ترکیه رو بگیرم. لطفا راهنمایی کنین.

  • سلام دوست عزیز . سوال شما بسیار کلی هست ما در مقالاتمون سعی کردیم کامل توضیح بدیم برای اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید.

 • سلام برای بورسیه فول فاند من میرم ت سایت دانشگاه نمیدونم دقیقا کدوم قسمت برم که مکاتبه کنم با دانشگاه

  • برای مکاتبه با دانشگاه باید به آن ها ایمیل بفرستید. اگر شرایط مناسب بورسیه شدن را داشته باشید حتما به ایمیل شما جواب خواهند داد. ایمیل دانشگاه را می توانید از قسمت contact سایت دانشگاه بردارید.

 • سلام با چه مدرکی میتونیم در ترکیه داروخانه تاسیس کنیم ؟ و این که با همون مدرک در ایران میشه داروخانه تاسیس کرد ؟

  • با سلام و درود خیر در کشور ترکیه نمیتوانید داروخانه تاسیس کنید اما در کشور ایران اگر دانشگاهی که در آن درس خوندید مورد تایید وزارت بهداشت باشد میتوانید در ایران دارو خانه تاسیس کنید

   • سلام وقت بخیر .داروسازی که تو دانشگاه یدی تپه مقطع لیسانس هست ولی مورد تائید ایران هم هست چه طوری معادلسازی میکنیم یعنی ایران مقطع لیسانسش رو قبول میکنه واسه دکترا؟

     • ببخشید میشه روند معادل سازی مدرک داروسازی در ترکیه رو توضیح بدین؟ من میخوام رشته دارسازی ترکیه رو بخونم ولی خیلی استرس دارم بابت این موضوع. میشه راهنماییم کنین

     • سلام وقت بخیر
      بعد از فارغ التحصیلی در ترکیه میتوانید فقط در داروخانه های ترکیه مشغول به کار شوید

  • سلام دوست عزیز
   بین مدرک داروسازی ایران و ترکیه
   تفاوت خاصی نیست بین مدرک این 2 کشور
   فقط ترکیه مدرک کارشناسی ارشد مدرکش همون با دکترا ایران برابری میشه

 • سلام وقتتون بخیر
  شما میتونید در کارخانه یا انستیتو یا داروخانه استخدام شوید که بستگی به کارگزار داره که رزومه ی شما رو بپذیره یا خیر،اما تاسیس داروخانه مستلزم داشتن تبعیت ترکی داشتن است و برای اتباع خارجی امکان تاسیس و گرفتن مجوز وجود ندارد

 • من دکتر داروساز فارغ التحصیل از دانشگاه در ایران هستم . الان قصد مهاجرت و خرید ملک در ترکیه را دارم . خواستم سوال کنم از چه طریق میتوانم مدرکم رامعادلسازی کنم ? چه ازمونهایی باید بدهم? و چه مدتی طول میکشد?

  • سلام دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر در این مورد لطفا به شماره 09915340940 در واتس آپ پیام دهید تا مترجم های ما اطلاعات دقیق این مورد خاص رو ترجمه کنند و من به شما پاسخ دهم . شما میتوانید برای خرید ملک در شهرهای مختلف ترکیه با ما در ارتباط باشید.

 • سلام.
  دانش اموز پایه دوازدهم تجربی ام می خواهم برای رشته داروسازی در دانشگاه های دولتی ترکیه درخواست دهم. معدل پایه یازدهمم 18 و خورده ای بود و زبان ترکی یکم بلدم . میخوام با کمترین هزینه ممکن کارهایم جور شود.اگر لطف کنین در این زمینه راهنماییم کنین خوشحال میشم

  • سلام دوست عزیز . کمترین هزینه ممکن برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه آزمون یوس می باشد. می توانید با شرکت در کلاس های آمادگی آزمون یوس خود را برای امتحانات آن آماده کنید و با کسب نمره بالای 90 در یکی از دانشگاه های ترکیه مشغول به تحصیل در رشته داروسازی شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر از کلاس های آنلاین یوس دپارتمان آرتان بورس تاپ با شماره 02188931162 تماس حاصل فرمایید.

  • سلام دوست عزیز برای پذیرش در دانشگاه های خصوصی شرط معدل وجود ندارد اما ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم و گواهی هردو لازم است

 • من دکتری در یکی از رشته های مهندسی دارم میخوام داروسازی بخوانم در ترکیه….میشه راهنمایی کنید…راستی آیا آموزش راه دور در ایران هم میشه؟

  • سلام دوست عزیز .
   چون توضیحات بسیار بسیار زیاد است در کامنت نمیتونیم راهنمایی کنیم. لطفا به واتس اپ شماره 09214640035 در واتس آپ پیام ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5275

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه