دانشگاه مدیپول
logo
دانشگاه تورس مرسین ترکیه
لوگو دانشگاه تورس

دانشگاه تورس

(Toros University)

location

شهر: مرسین

univercity

تعداد دانشکده: 4

univercity

نوع دانشگاه: خصوصی

rank

رتبه داخلی: 140

checked

تایید: نیست

calender

سال تاسیس: 2009

language

زبان: ترکی, انگلیسی

apply

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

آنچه در این مقاله خواهید خواند

دانشگاه تورس که یک دانشگاه خصوصی است که در شهر مرسین ترکیه قرار دارد. این دانشگاه با زیرساخت‌های فیزیکی مجهز می‌تواند به‌عنوان یک دانشگاه بین‌المللی شناخته شود که دانشجویانی را تربیت می‌کند که دارای ارزش‌های اخلاقی قوی هستند و به اختراعات علمی، فرهنگی و فناوری دست یابند و به مشکلات جهانی کمک کنند. همچنین این دانشگاه دارای برنامه تبادل دانشجویی اراسموس است که دانشجویان می‌توانند به‌راحتی در کشورهای اروپایی ادامه تحصیل دهند که در همین راستا دانشجویان زیادی تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند. حالا چنانچه تمایل دارید اطلاعات مفید و کاملی درباره این دانشگاه، شرایط پذیرش، رشته‌ها و آزمون‌های ورودی به دست آورید، در ادامه متن همراه ما باشید.

تاریخچه و معرفی دانشگاه تورس

دانشگاه توروس توسط بنیاد آموزش مرسین  در سال 2009 تأسیس شد. این دانشگاه با پذیرش اولین دانشجویان خود در سال تحصیلی 2010-2011 فعالیت خود را آغاز کرد. همچنین دانشگاه خصوصی تورس با مسئولیت و تجربه‌ای که از گذشته خود دارد، امروزه فقط یک دانشگاه نیست؛ بلکه این دانشگاه یک ایده و یک فرهنگ است و با شعار «فراتر از آموزش، به درون زندگی» به‌عنوان یک دانشگاه شهری در مرسین، مروارید مدیترانه شرقی، با پردیس‌هایی در مرکز شهر، به‌سرعت به سمت اهداف خود در حرکت است.

آدرس دانشگاه تورس کجاست؟


دانشگاه تورس در شهر زیبای تورس قرار دارد که این شهر یکی از شهرهای ساحلی است و در جنوب ترکیه قرار گرفته است. همچنین این شهر دارای امکانات حمل‌ونقل پیشرفته و زیادی است که رفت‌وآمد به تمام مناطق این شهر را آسان کرده است. در ادامه متن آدرس این دانشگاه نوشته شده است:

آدرس دقیق دانشگاه: ترکیه، مرسین، محله ینی شهیر، باهچلی اولر، پلاک 33140

رتبه و رنکینگ دانشگاه تورس مرسین

رنکینگ دانشگاه تورس در ترکیه و در دنیا

بر اساس آمارهای به‌دست‌آمده دانشگاه توروس توانسته است باتوجه‌به امکانات خوب و به‌کارگیری کادر مجرب در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار بگیرد. در جدول زیر رتبه‌بندی این دانشگاه طبق اطلاعات سایت‌های مختلف قرار داده شده است.

رنکینگ دانشگاه تورس 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 7018 Edurank
رتبه داخلی 140 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه تورس در ترکیه

به‌طورکلی متقاضیان برای دریافت پذیرش دانشگاه خصوصی تورس همانند دانشگاه لقمان حکیم با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و بدون آزمون ورودی می‌توانند پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند. همچنین پذیرش این دانشگاه ارائه پاسپورت الزامی است. خوب است بدانید که ارائه مدرک زبان الزامی نیست.

مدارک ثبت نام دانشگاه تورس مرسین

دانشجویان پس از دریافت پذیرش این دانشگاه باید مدارک موردنیاز که در سایت دانشگاه قرار می‌گیرد را آماده کنند و در تاریخ اعلام شده در وب‌سایت دانشگاه بارگذاری کنند. مدارک موردنیاز به شرح زیر است:

 • پاسپورت
 • دیپلم
 • ریز نمرات
 • 2 قطعه عکس
 • مدرک زبان در صورت وجود

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه تورس ترکیه

باتوجه‌به اینکه دانشگاه تورس یک دانشگاه خصوصی است، متقاضیان برای دریافت پذیرش این دانشگاه نیاز به آزمون ورودی ندارند و با ارائه گواهی مدرک دیپلم با حداقل نمره قابل‌قبول که از جانب دانشگاه تعیین می‌شود می‌توانند برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنند. همچنین دانشجویان باید در آزمون تعیین سطح زبان نمره قبولی را کسب کنند در غیر این صورت باید در دوره‌های یک‌ساله آموزش زبان شرکت کنند و نمره حدنصاب را به دست آورند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه تورس ترکیه

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاه تورس

خوشبختانه ازآنجایی‌که این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است شرایط دریافت پذیرش بدون کنکور را برای دانشجویان فراهم کرده است. پس متقاضیان می‌توانند بدون آزمون کنکور و با داشتن دیپلم دبیرستان با حداقل نمره قابل‌قبول برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنند.

شهریه دانشگاه تورس در سال 2024

همان‌طور که گفته شد دانشگاه توروس همانند دانشگاه آتیلیم یک دانشگاه خصوصی است و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است. در همین راستا این دانشگاه بورسیه‌هایی برای کاهش هزینه‌های دانشجویان در نظر گرفته است. در جدول زیر برخی از رشته‌های دانشگاه همراه با شهریه آن‌ها قرار داده شده است:

شهریه دانشگاه تورس سال 2024
شهریه سالانه (دلار) زبان آموزشی نام رشته
6.391 ترکی پرستاری
6.391 ترکی تغذیه و رژیم درمانی
6.391 ترکی فیزیوتراپی و توانبخشی
6.391 ترکی معماری داخلی
6.391 ترکی معماری
3.195 ترکی غذا شناسی و هنر آشپزی
4.296 ترکی مدیریت کسب و کار
4.296 ترکی تجارت و لجستیک بین الملل
6.391 ترکی روانشناسی
6.391 انگلیسی روانشناسی
6.391 انگلیسی مهندسی نرم افزار
3.195 ترکی مهندسی برق و الکترونیک
3.195 ترکی مهندسی صنایع
3.195 ترکی مهندسی عمران

بورسیه دانشگاه تورس مرسین

شرایط بورسیه دانشگاه تورس

همان‌طور که پیش‌ازاین اشاره شد دانشگاه تورس یک دانشگاه خصوصی است و در تلاش است شرایطی برای دریافت بورسیه فراهم کند. دانشجویان می‌توانند با استفاده از این شرایط، بورسیه‌های 10 الی 100 درصدی بگیرند و هزینه‌های تحصیل خود را تا حد زیادی کاهش دهند.

دانشگاه تورس چه رشته هایی دارد؟

دانشگاه خصوصی تورس دارای طیف گسترده‌ای از رشته‌های پرطرف‌دار مانند پرستاری در ترکیه برای دانشجویان است که دانشجویان بین‌المللی زیادی برای دریافت پذیرش این دانشگاه اقدام می‌کنند. در قسمت زیر نام 10 رشته پرطرف‌دار این دانشگاه ذکر شده است.

 • فیزیوتراپی و توان‌بخشی
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • پرستاری
 • مهندسی عمران
 • مهندسی نرم‌افزار
 • مهندسی الکترونیک برق
 • کسب‌وکار
 • روان‌شناسی
 • معماری داخلی
 • معماری

پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه تورس

متقاضیان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی باشند. همچنین باید در آزمون آلس شرکت کنند و حداقل نمره 55 را کسب کنند. از دیگر شرایط ادامه تحصیل در این مقطع ارائه انگیزه نامه، کپی پاسپورت و 2 قطعه عکس است.

نکته: آزمون ALES برای درخواست‌های فارغ‌التحصیلان دکتری مهارت در هنر، تخصص در پزشکی، تخصص در دندانپزشکی، تخصص در دامپزشکی و تخصص در داروسازی لازم نیست.

امکانات دانشگاه تورس مرسین

امکانات دانشگاه تورس برای دانشجویان

توجه داشته باشید که دانشگاه خصوصی تورس دارای امکانات مجهز و مدرن در زمینه‌های ورزشی، فرهنگی، تفریحی است که تعدادی از این امکانات را در این قسمت توضیح داده‌ایم. در حالت کلی این امکانات شامل کتابخانه، استخر سرپوشیده (می‌توانید در تابستان و زمستان از آن استفاده کنید) خدماتی در مرکز تناسب‌اندام با برنامه‌ای که توسط تجهیزات پیشرفته و مربیان تناسب‌اندام در زمینی به مساحت 1600 مترمربع تهیه شده است، سالن‌هایی که در آن درس‌های گروهی برگزار می‌شود، سالن اسپینینگ، سالن ساز پیلاتس، زومبا و سالن کرانچ، وجود استودیوی پیلاتس در محوطه‌ای که رخت‌کن ویژه خانم‌ها و آقایان وجود دارد، 3 سرویس مختلف به‌عنوان سونا، اتاق بخار و حمام ترکی ارائه می‌شود. همچنین یک کافه سرویس در زمینی به مساحت 2000 مترمربع ایجاد شده است که پارکینگ آن رایگان است.

خوابگاه دانشگاه تورس

خبر خوب این است که دانشگاه توروس دارای یک خوابگاه با ظرفیت 220 نفر برای پسران و دختران است که خوابگاه دانشجویی در پردیس دانشگاه توروس واقع شده است. این دانشگاه  در 4 کیلومتری پردیس Bahçelievle و 10 کیلومتری از پردیس Uray قرار دارد و همه پردیس‌ها در ‌دسترس هستند.

جمع بندی

طبق توضیحاتی که در این مقاله دادیم، شما می‌توانید تمام اطلاعات جامع و لازم  راجع به دانشگاه تورس ترکیه را به‌صورت یکجا مطالعه کنید. همچنین در این مطلب سعی کرده‌ایم تا شرایط پذیرش، ویژگی‌های شاخص، رشته‌های پرطرف‌دار و امکانات این دانشگاه را برایتان توضیح دهیم. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را در مسیر تحصیلی خود بگیرید. ضمناً اگر سؤالی درمورد پذیرش این دانشگاه در ترکیه دارید، آن  را با مشاوران ما درمان بگذارید. قطعاً در کم‌تر از 24 ساعت همکاران ما در آرتان بورس تاپ، به سؤالات شما پاسخ خواهند داد.سوالات خود را از ما بپرسید

پینار میرزایی
پینار میرزایی

سوالات متداول متقاضیان در مورد دانشگاه تورس

خیر این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت نیست.
خیر این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم نیست.
خوشبختانه ازآنجایی‌که این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است نیاز به آزمون ورودی نیست و با داشتن مدرک دیپلم دبیرستان پذیرش این دانشگاه را دریافت کنید.
بله این دانشگاه برای کاهش هزینه‌های تحصیل دانشجویان شرایطی را فراهم ساخته است تا دانشجویان از بورسیه‌های 5 الی 100 درصدی این دانشگاه استفاده کنند.
بله باتوجه‌به اینکه یک دانشگاه خصوصی است دانشجویان می‌توانند بدون کنکور و با داشتن دیپلم دبیرستان با معدل قابل‌قبول پذیرش این دانشگاه دریافت کنند.
بله خوشبختانه دارای خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه است که نزدیک به دانشگاه هستند و رفت‌وآمد برای دانشجویان آسان است
دانشگاه تورس دارای رشته‌های متنوع و زیادی است که برخی از آن‌ها از جمله پرستاری، مهندسی کامپیوتر و فیزیوتراپی است.
آیا این مطلب برایتان مفید بود؟
میانگین امتیاز 5 از 5 | از مجموعه 1 رای
Telegram WhatsApp Twitter
دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=9293
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید
رشته مد نظر خود را نام ببرید
زبان آموزشی
مقطع تحصیلی
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”

برگزاری آزمون بورسیه تحصیلی

دانشگاه‌های مدیپول

مدیپول استانبول
 • مورد تایید وزارت بهداشت
 • پیراپزشکی، مهندسی
مدیپول آنکارا
 • پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی

زمان برگزاری: 11 خرداد ماه 1403

محل برگزاری: تهران، تبریز، ارومیه