a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09382091008

مشاوره تحصیل در ترکیه

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 
دپارتمان آرتان بورس تاپ > اعزام دانشجو  > بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه | بورس تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موارد مهمی است که به هنگام اعزام دانشجو به ترکیه مورد توجه دانشجویان قرار می گیرد و امروز قصد داریم شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ را با شما مرور کنیم تا بتوانید از مزایای این بورسیه نهایت استفاده را بکنید. در ادامه مدارک لازم جهت دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه را نیز با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

قبل از هرچیز دیگری باید این مورد را به خوبی بدانید که برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ زمان زیادی ندارید و باید هرچه سریعتر اقدام نمایید تا بتوانید در صورت واجد شرایط بودن بورسیه خود را تحویل بگیرید.

اخذ بورس تحصیلی نیازمند دانشی است در اصطلاح ساده اما اگر در یکی از موارد اشتباهی صورت گیرد شما این شرایط فوق العاده را برای گرفتن بورسیه تحصیلی کشور ترکیه از دست خواهید داد. بنابراین ما سعی کرده ایم در قالب ویدیویی به برخی از مهم ترین سوالات شما پیرامون بورسیه ترکیه پاسخ دهیم

ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه 2020

 

برای دریافت هرگونه مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ [ پاسخ به سوالات ]

در ویدیوهای بالا ما سعی کرده بودیم تا به بیشتر سوالات شما کاربران آرتان بورس تاپ درباره بورسیه تحصیلی ترکیه پاسخ دهیم ، ویدیوهای بالارا به دقت تماشا کنید چرا که بیشتر سوالات در این ویدیو ها پاسخ داده شده اند سوالاتی از قبیل : زمان ثبت نام ، نحوه ثبت نام ، زبان تحصیل ، نوع بورسیه ها ، آزمون اس ای تی ، آزمون تومر و …

اگر بعد از دیدن ویدیوهایی که برای بورسیه ۲۰۲۰ ترکیه آماده کرده ایم همچنان سوالاتی برای شما پاسخ داده نشده است می توانید با همکاران ما تماس حاصل نمایید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

همچنین می توانید در بخش دیدگاه ها ، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید

نتایج بورسیه تحصیلی دپارتمان آرتان بورس تاپ : 

دپارتمان آرتان بورس تاپ چندین سال در زمینه بورسیه تحصیلی کشور ترکیه فعالیت داشته و در چند سال گذشته توانسته است دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را با بورسیه تحصیلی کامل به دانشگاه های برتر ترکیه اعزام نماید. امسال نیز با قدرت و افراد متخصص بیشتری پا به این عرصه گذاشته ایم تا شما عزیزان بتوانید به راحتی و بدون دغدغه برای بورسیه تحصیلی ۲۰۲۰ ترکیه ثبت نام نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا تعدادی از دانش آموزان و دانش جویانی که توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ در دانشگاه های مختلف ترکیه بورسیه تحصیلی شده اند را مشاهده نمایید. 

نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه آرتان بورس تاپ

برای دریافت هرگونه مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید

مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه

در ویدیو بالا به یک سری سوالاتی که در مورد بورسیه ترکیه ۲۰۲۰ امکان دارد برای متقاضیان پیش بیاید پاسخ داده ایم.

 

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه و توضیح کامل و پاسخ به سوالاتی که پیرامون بورسیه تحصیلی ترکیه پرسیده شده است

در ویدیو اول پاسخ به سوالاتی داده شده است که در اولویت بالاتری بوده اند و بیش از هرسوال دیگری توسط کاربران تکرار شده اند

 

 

 

اخذ بورسیه ترکیه ۲۰۲۰ توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ

مجموعه آرتان بورس تاپ همانند سال های گذشته همواره در کنار دواطلبانی است که قصد دارند برای بورسیه تحصیلی خود در سال ۲۰۲۰ اقدام نمایند. مسلما واقف بودن به شرایط بورسیه ترکیه در سال ۲۰۲۰ و تسلط داشتن بر کلیه قوانین بورسیه ترکیه می تواند باعث تسریع در فرایند اخذ بورسیه تحصیلی شما شود.

مجموعه آرتان بورس تاپ با چندین سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به ترکیه و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی در سال های گذشته امسال نیز به مانند سال های گذشته درکنار دانشجویان خواهد بود تا با خیالی آسوده بورسیه تحصیلی خود را از کشور ترکیه در سال ۲۰۲۰ دریافت نمایند

برای اخذ مشاوره و انجام کلیه امور مبنی بر دریافت بورسیه ترکیه ۲۰۲۰ می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید

مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه چیست؟

بورسیه تحصیلی ترکیه چیست؟

به خوبی به این موضوع واقف هستیم که تحصیل در کشورهای دیگر هزینه هایی را برای ما به همراه دارد و خیلی از دانشجویان به دلیل هزینه های بسیار بالا نمی توانند در سایر کشورها مشغول به ادامه تحصیل شوند.

در این بین دولت ها تدبیری برای آن دسته از دانشجویانی که توانایی درس خواندن با شرایط خوب را دارند فراهم کرده است. در واقع بورسیه تحصیلی ترکیه بورسی می باشد که از طرف دولت برای دانشجویان برتری در نظر گرفته شده است که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند و به گونه ای یک کمک هزینه از طرف دولت ، موسسات ، خیریه ها و … برای افرادی می باشد که توانایی و استعداد خوبی در زمینه درس خواندن دارند ولی به دلایل مالی گاها توانایی پرداخت هزینه ها را ندارند.

طبق روندی که در سال های اخیر در کشور ترکیه اجرا شده است امسال نیز دولت برای دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه های تحصیلی را در نظر گرفته است تا این دسته از دانشجویان بدون داشتن دغدغه های مالی بتوانند در کشور ترکیه به تحصیل خود ادامه دهند.

گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه مزایای بسیاری را برای دانشجویان دارد ؛ تحصیل رایگان ، بیمه های درمانی کشور ترکیه ، خوابگاه ، حقوق و … که در ادامه به بررسی کامل هر یک خواهیم پرداخت.

باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شرایط کاری در کشور ترکیه برای ایرانیان بسیار مهیا می باشد و اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی کشور ترکیه شود می تواند هزینه های زندگی در کشور ترکیه را به شدت کاهش دهد و از طرفی بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی بلافاصله وارد بازار کار کشور ترکیه شود.

پس در نگاه کلی باید بگوییم بورسیه تحصیلی ترکیه شرایطی را فراهم می کند که فرد متقاضی بورسیه بعد از دریافت آن بتواند هزینه های خود را تا حد بسیار بالایی کاهش دهد و بتواند در دانشگاه مورد نظر خود به صورت رایگان تحصیل نماید.

 

شرایط اخذ و دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

 

به طور کلی زمانی که صحبت از بورسیه های تحصیلی به میان می آید بدین معنی است که دانشجویان انتظار دارند که در دانشگاه مورد نظر خود به طور رایگان تحصیل نمایند و یا حداقل بیشتر هزینه های آنها توسط دولت همان کشور برای تحصیل تامین و پرداخت شود.

این موضوع باعث می شود که رقابت بین دانشجویان سرتاسر جهان برای گرفتن بورسیه تحصیلی بالا رود و گرفتن این بورسیه تحصیلی را برای درخواست کننده های آن کمی دشوارتر نماید. البته اخذ بورسیه تحصیلی نیازمند شرایطی است که باید آنها را در نظر گرفت و بدون در نظر گرفتن نکات مهم بورسیه تحصیلی، نباید انتظار این را داشت که فرد متقاضی بورسیه خود را دریافت نماید.

این فرایند در همه ی کشورهای جهان مرسوم است و دانشجو و یا متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی باید واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد. امسال نیز برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ باید دانشجو حداقل ها و شرایط دریافت بورسیه را داشته باشد تا بورسیه تحصیلی به آن فرد تعلق بگیرد

طبق گفته و مطلبی که وبسایت معتبر turkiyeburslari منتشر کرده است که سایتی دولتی از طرف کشور ترکیه می باشد، ترکیه تمایل دارد تا سال های طولانی، دانشجویان بین المللی را برای تحصیل در این کشور جذب نماید و از همین رو قصد دارد شرایطی را فراهم سازد تا تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین المللی ساده تر و فراگیرتر باشد.

 

این به آن دلیل است که اگر شما به عنوان فردی با استعداد در کشور ترکیه تحصیل نمایید می توانید مزایای بسیاری را برای این کشور به ارمغان داشته باشید

 

بورسیه تحصیلی ترکیه 2020

مورد دیگری نیز که قبل از شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه باید به آن اشاره کنیم این موضوع است که بورسیه تحصیلی که دانشجو دریافت خواهد کرد نسبت به دانشگاه مورد نظر ، مقطع تحصیلی ، نمرات دانشجو متفاوت خواهد بود و این یعنی اینکه برای برخی دانشگاه ها هزینه تحصیل کاملا رایگان و برای برخی دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد هزینه ها کاهش یابد و بسته به دانشگاه مورد نظر کاملا شرایط بورسیه متفاوت خواهد بود.

یکی از موارد مهم شرایط اخذ بورس تحصیلی ترکیه که بسیار مهم می باشد این است که دانشجو باید یک مقطع قبل تر از آن مقطعی که قصد دارد تحصیل نماید را گذرانده باشد تا بتواند برای بورس تحصیلی ترکیه ثبت نام نماید. به عنون مثال دانشجویی که قصد دارد در مقطع دکترا بورسیه تحصیلی ترکیه را دریافت نماید ابتدا باید مقطع کارشناسی ارشد خود را گذارنده باشد.

مورد مهمی دیگری که وجود دارد این است که حتی آن دسته ای از دانشجویان که قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی را نیز دارند باید با زبان ترکی استانبولی آشناییت داشته باشند و توانایی برقراری ارتباط به زبان ترکی استانبولی را داشته باشند، از همین رو باید در آزمون تومر شرکت نمایند و بتوانند نمره حداقلی این آزمون را کسب کنند. گفتنی است فراگرفتن زبان ترکی استانبولی می تواند شرایط زندگی را نیز در این کشور به مراتب راحت تر از قبل برای دانشجویان کند.

برای شرکت در این آزمون می توانید از منابع آزمون تومر که مجموعه آرتان بورس تاپ جمع آوری کرده است استفاده نمایید تا در سریعترین زمان ممکن به ترکیه استانبولی مسلط شوید.

 

موارد دیگری نیز وجود دارند که باید برای دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه مورد بررسی قرار گیرند ، همکاران ما در دپارتمان اعزام دانشجو آرتان بورس تاپ آماده پاسخ دهی به شما عزیزانی هستند که قصد دارند بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ را با اطمینان کامل دریافت نمایند

پس برای گرفتن مشاوره همین حالا با مشاوران آرتان بورس تاپ تماس بگیرید

 

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۰

برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای سال ۲۰۲۰ باید طبق جدول زیر اقدام نمایید

مقطع تحصیلیمعدل ( حداقل )
تاریخ آغاز ثبت نام بورسیه۲۵ دی ماه سال ۱۳۹۸
آخرین زمان ثبت نام۱ اسفند ماه ۱۳۹۸
پایان ارزیابی مدارک ارسالیآپریل ۲۰۲۰ (در پایان ماه فروردین یا اردیبهشت ۱۳۹۹ )
اعلام نتایججولای ۲۰۲۰ ( تیر و مرداد ۱۳۹۸ )
آغاز کلاس ها۱۱ شهریورماه ۱۳۹۹

شرایط نمره معدل در بورسیه تحصیلی ترکیه

مقطع تحصیلیمعدل ( حداقل )
متقاضیان مقطع لیسانس ( کارشناسی )۱۴ به بالا
متقاضیان مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکترا۱۵ به بالا
متقاضیان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو۱۸ به بالا

برای اینکه بتوانید بورسیه تحصیلی ترکیه را دریافت نمایید لازم است حداقل نمره هایی که در جدول بالا قرار داده شده است را رعایت نمایید ، در غیر این صورت فرد متقاضی نخواهد توانست بورس تحصیلی دانشگاه های ترکیه را دریافت نماید.

تذکر : البته باید این نکته را نیز بگوییم که معدل های بالا تنها برای رشته های غیر پزشکی است و برای اینکه بتوانید در رشته پزشکی بورس تحصیلی ترکیه را دریافت نمایید و از شرایط فوق العاده تحصیل برخوردار باشید باید حتما معدلتان بالای ۱۸ باشد.

 

مسلما داشتن معدل خوب و بالا می تواند تاثیرگذاری بالایی در فرایند جذب شما و دادن بورسیه تحصیلی به شما کمک کند ، چرا که هدف این است که دانشجویانی بورسیه تحصیلی را دریافت نمایند که علاقه مند به کسب و علم هستند و برای آن تلاش می نمایند.

شرایط سنی برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه

معقوله سن بسیار مهم تر از آن چیزی است که تصورش را می کنید. اگر شما در آزمون ها شرکت کنید و بتوانید نمره قبولی را نیز از این آزمون ها بگیرید ولی سن شما برای بورسیه تحصیلی کشور ترکیه مناسب نباشد نخواهید توانست بورسیه تحصیلی ترکیه را دریافت کنید و وضعیت شما به حالت تعلیق درخواهد آمد.

از همین رو می توانید نگاهی به جدول زیر بیندازید و سن مناسب را برای اقدام بورسیه متوجه شوید.

مقطع تحصیلیسن
کارشناسی ( لیسانس ) حداکثر ۲۰ سال تمام
کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) حداکثر ۲۹ سال تمام
دکتری حداکثر ۳۴ سال تمام

طبق جدول بالا بهتر است که هر چه زودتر برای بورسیه تحصیلی خود در کشور ترکیه اقدام نمایید چراکه با گذشت زمان تنها استرس این موضوع که نتوانید بورسیه تحصیلی این کشور را دریافت نمایید بیش از قبل خواهد شد.

متاسفانه بعضی از افرا با آگاهی نداشتن از این موضوع ، وقت بسیاری را برای دریافت بورسیه کشور ترکیه قرار می دهند و پس از قبولی در آزمون های مورد نیاز با این معقوله مواجه می شوند و بسیار ناراحت می شوند.

باید یادآور شویم که قبل از اقدام برای اخذ بورسیه ترکیه باید به صورت کامل از شرایط آن آگاهی داشته باشید و اگر غیر این باشد شاید امیدی به قبولی در بورسیه ترکیه شما وجود نداشته باشد. همانطور که در ویدیو اول نیز به آن اشاره کرده ایم چه بسا افرادی که تنها به انجام یک اشتباه کوچک در فرایند اخذ بورسیه به صورت کامل این شانس را از دست داده اند و دیگر نتوانسته اند بورسیه خود را دریافت نمایند.

از همین رو است که پیشنهاد ما برای هرفردی که می خواهد برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ اقدام نماید تماس و گرفتن مشاوره از افراد متخصص این حوزه است تا خطاهای احتمالی کاهش یابند و با اطمینان خاطر برای اخذ بورسیه اقدام نماییم.

مدارک لازم و مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه

برای اینکه شما بتوانید در دانشگاه های ترکیه تحصیل نمایید باید مدارک زیر را آماده سازید.

 1. مدارک شناسایی معتبر فرد ( پاسپورت، … )
 2. گواهی مدرک قبولی کنکور در صورت موجود بودن
 3. مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
 4. توصیه نامه های اساتید دانشگاهی ( تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا )
 5. مدارک بین اللملی موجود : TOFEL – GRE – ILES – GMAT
 6. عکس دانشجو به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

برای اینکه فردی بتواند بورسیه تحصیلی ترکیه را دریافت نماید ابتدای کار باید مدارکی همچون مدرک های فارغ التحصیلی ، مدرک زبان و همین طور برگه قبولی خود را ارائه کند. یکی از مواردی که در بورسیه تحصیلی ترکیه بسیار مهم می باشد دارا بودن مدرک زبان می باشد.

در ادامه برای برخی از دانشگاه های ترکیه نیاز است که شما مدارک خود را ترجمه و سپس برای آنها ارسال کنید و برای برخی دانشگاه های دیگر نیازی به این کار نمی باشد. برای مطلع شدن از اینکه کدام دانشگاه ها نیاز به ترجمه مدرک دارند و کدام یک ندارند می توانید با مشاوران آرتان بورس تاپ تماس بگیرید.

شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو آن را انتخاب کرده است و نسبت به قوانین هر دانشگاه ممکن است این شرایط دستخوش تغییراتی باشد از همین رو اگر اطلاعاتی پیرامون قوانین و مقررات دانشگاه مورد نظر خود و اینکه دانشگاه شما با چه شرایطی شمارا بورسیه می کند بهتر است که با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید و سپس اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه نمایید.

بعد از اینکه مدارک شما آماده شد باید مدارک را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال نمایید. پس از ارسال مشخصات و مدارک خود ، مدارک شما در دو مرحله بازبینی خواهد شد ، مرحله اول بدین صورت که آیا مدارک شما به صورت کامل تهیه و ارسال شده است یا خیر و در مرحله دوم اگر شما مدارکتتان را به درستی به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کرده باشید نوبت به مصاحبه حضوری خواهد رسید.

 

مصاحبه برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه

 

مصاحبه حضوری نیز معمولا در دو نوع اجرا می شود :

۱- اولین حالت اینگونه است که دانشجو برای مصاحبه باید به دانشگاه مورد نظر خود برود و حتما نیاز است که در مکان دانشگاه حضور داشته باشد.

۲- مصاحبه به صورت اینترنتی و یا به صورت حضور در سفارت کشور ترکیه در کشور دانشجو می باشد.

در مورد مصاحبه ای که فرد در آن قرار می گیرد نیز باید بگوییم در مصاحبه حضوری سوالاتی پیرامون اینکه چرا فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه تلاش کرده است سوالاتی مطرح می شود.

اما در مصاحبه اینترنتی معمولا سوالات ۴ گزینه ای از داوطلب سوال خواهد شد که سطح این سوالات نسبت به سوالات مصاحبه حضوری به طبع سخت تر می باشد

اینکه بررسی این مدارک در چه زمانی انجام می شود، زمان دقیق و معینی مشخص نیست و شما باید برای دریافت نتیجه مورد نظر خود صبر کنید. این موضوع مهم را نیز بخاطر بسپارید که بورسیه تحصیلی ترکیه را زمانی می توانید ساده تر بدست آورید که معدل شما در سطح بالایی قرار داشته باشد.

معمولا دانشجوهایی که معدل بالاتری نسبت به سایرین دارند خیلی سریعتر و راحت تر می توانند بورس تحصیلی دانشگاه های ترکیه را اخذ نمایند.

 

مصاحبه با داوطلبان بورسیه ترکیه ۲۰۲۰

برای اینکه بتوانید مجوزهای لازم بورسیه ترکیه ۲۰۲۰ را دریافت نمایید ابتدا از طریق درخواست آنلاین داوطلب برای پذیرش بورسیه یک تیم متخصص که در شهر آنکارا فعالیت می کند مارک ارسالی داوطلبان را مورد بررسی قرار می دهد. معمولا در این زمان آن دسته از داوطلبانی شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی را خواهند داشت که توانسته اند مدارک مورد نیاز را به صورت کامل آپلود نمایند و اسناد را به درستی ثبت نمایند.

اگر تمامی فرایند به صورت کامل و درست انجام شود پس از گذشت تقریبا یک ماه از شما برای مصاحبه دعوت به عمل می آید

چرا باید اقدام به بورسیه تحصیلی ترکیه کنیم؟

این موضوع را به خوبی می دانیم که زندگی دانشجویی فراز و نشیب های زیادی را دارد و یکی از عواملی که بر این فراز و نشیب ها دست می گذارد بیشتر مسائل مالی می باشد.

حال افرادی که قصد تحصیل در کشور دیگری را نیز داشته باشند به طبع شرایط مالی به یکی از دغدغه های بزرگ دانشجویان تبدیل خواهد شد.

بورسیه های تحصیلی همواره برای این در نظر گرفته شده اند که دانشجو بتواند بدور از دغدغه های مالی که می تواند ذهن هرفردی را پریشان نماید به تحصیل خود بپردازد.

زمانی که فردی بتواند بورسیه تحصیلی ترکیه را از مراجع خود دریافت نماید شهریه دانشگاهی آن به طور کامل به صفر خواهد رسید و یا در بعضی دانشگاه های دیگر حداقل نیمی از آن بخشیده خواهد شد. دانشجویانی که بورسیه تحصیلی شده اند می توانند از خدمات بیمه و هزینه های درمانی به رایگان استفاده نمایند و همچنین هزینه های خوابگاه های دانشگاه نیز برای آنها رایگان خواهد بود.

بدین تزتیب از هزینه های زندگی در کشوری دیگر به شدت کاسته می شود و متقاضی با کمترین هزینه ممکن زندگی خود را در ترکیه می تواند مدیریت نماید.

هرچند باید این موضوع را نیز بیان کنیم که بر خلاف سایر کشورها و مخصوصا کشورهای اروپایی هزینه تحصیل و مخارج زندگی در کشور ترکیه نسبت به سایر کشور ها پایین تر است و فرد حتی بدون اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه نیز می تواند زندگی خوبی در این کشور داشته باشد.

 

 

چرا ترکیه بورسیه تحصیلی ترکیه و ادامه تحصیل در این کشور مناسب تر می باشد؟

دلایل مختلفی را می توان برای این موضوع بیان کرد. یکی از دلایل را می توان مسافت ، دیگری را می توان شباهت های فرهنگی ، هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه و … دانست

یکی دیگر از دلایل مهم نیز بخاطر این موضوع است که جمع بزرگی از ملت ایران را قومیت ترک زبان کشورمان تشکیل داده اند و از طرفی به زبان ترکی آذری تسلط دارند هرچند اختلاف هایی مابین زبان ترکی آذری و زبان ترکی استانبولی وجود دارد ، اما از آنجا که شباهت های زبانی و فرهنگی بین ایران و ترکیه زیاد است این کشور را تبدیل به یکی از اصلی ترین کشورها برای مهاجرت و تحصیل در ترکیه کرده است.

دلیل دیگر نیز این است که فراگرفتن زبان شیرین ترکی آسان تر از سایر زبان ها می باشد و افراد در مدت زمان کمتری می توانند آن را فرابگیرند و به همین دلیل می توانند سریعتر و بهتر با سایر افراد ارتباط برقرار کنند

 

 

جمع بندی

نکات و شرایط بورسیه تحصیلی بسیار فراوان هستند و برخی از این نکات مهم را برای شما عزیزان و همراهان همیشگی دپارتمان آرتان بورس تاپ بیان کردیم ، اما باید بدانید که اگر قصد جدی برای دریافت بورسیه تحصیلی خود را دارید توصصیه اکید ما و قبل از اقدام برای این کار مشورت با کسانی است که سالها در این زمینه فعالیت کرده اند و با سختی ها و چالش های این مسیر آشنا هستند.

ما به عنوان دپارتمانی که تنها به صورت تخصصی بر روی اعزام دانشجو به کشور ترکیه تمرکز کرده ایم می توانیم شما را در این مسیر راهنمایی کنیم و تا آخرین مرحله که دریافت بورسیه می باشد شمارا یاری نماییم

در آخر نیز باید بگوییم ما سعی کردیم تمامی مطالب راجب بورسیه تحصیلی ترکیه را به طور کامل برای شما عزیزان و همراهان مجموعه آرتان بورس تاپ بیان کنیم ، چنانچه نیاز به مشاوره در این زمینه داشتید می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و از راهنمایی های آنها نهایت استفاده را بکنید

سوالات متداول بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰

Frequently Asked Questions

بورس تحصیلی ۲۰۲۰ ترکیه چیست؟

این نوع بورس که دولت ترکیه آن را برای دانشجویان در نظر گرفته است از نوع بورس فول فانت می باشد. بورس فول فانت بهترین نوع بورسیه تحصیلی می باشد چرا که علاوه بر دربر گرفتن تمام هزینه تحصیل موارد دیگر را نیز پوشش می دهد

بورسیه تحصیلی ترکیه برای چه مقاطعی می باشد؟

این نوع از بورسیه های تحصیلی برای مقاطعی از جمله ، لیسانس ، فوق لیسانس ، دکترا و همچنین برخی کارهای تحقیقاتی و رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی نیز قابل استفاده هستند

دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ را برای من دریافت کند؟

با توجه با سابقه درخشان دپارتمان آرتان بورس تاپ در این زمینه ، اگر دانشجو شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارا باشد ، دپارتمان آرتان بورس تاپ تضمین می کند که بورسیه تحصیلی را برای متقاضی دریافت نماید

آیا پس از دریافت بورسیه تحصیلی نیاز است که از دانشگاه نیز پذیرش بگیرم؟

خیر نیازی به این کار نمی باشد ، دولت ترکیه بورسیه را از دانشگاه و رشته مورد نظر دانشجو دریافت می کند و تمامی مراحل ثبت نام را دولت ترکیه انجام می دهد و نیازی نیست دانشجو کاری را انجام دهد

آیا می توانیم به زبانی غیر از ترکی استانبولی در دانشگاه تحصیل کنیم؟

بله این امکان وجود دارد –  برخی از دانشگاه های معتبر ترکیه رشته ها را به زبان های انگلیسی ، فرانسه و آلمانی نیز ارائه می دهند.

من به زبان ترکی استانبولی تسلطی ندارم ، آیا این یک نقص در پرونده من محسوب خواهد شد؟

خیر – هنگام اقدام برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه نیازی به ارائه هیچگونه مدرک زبانی ندارید چراکه این بورس شامل یک سال آموزش زبان ترکی استانبولی به صورت رایگان می باشد

26 دیدگاه

 • راضیه امامی
  پاسخ ژانویه 7, 2020 در 4:01 ب.ظ

  سلام تقرییا تا خرداد ۹۹ من فارغ التحصیل میشم
  میخواستم بدونم مدارکی که باید آپلود کنم چیه و کجای سایت باید این مدارک رو آپلود کنم؟

  • moshaversite
   پاسخ ژانویه 8, 2020 در 10:54 ب.ظ

   سایت بورس تحصیلی ترکیه: türklet bursları
   در کلیپ های موجود در سایت کامل توضیح داده شده

 • پدرام عزیزی
  پاسخ ژانویه 8, 2020 در 3:56 ب.ظ

  سلام
  میخواستم بدونم منی که میخوام برای ارشد بورسیه بشم نیازه که توصیه نامه اساتید رو داشته باشم یا نه؟

  • moshaversite
   پاسخ ژانویه 8, 2020 در 10:52 ب.ظ

   سلام، بله ۱۰۰%

 • سعید راثی
  پاسخ ژانویه 8, 2020 در 3:59 ب.ظ

  سلام من مدرک لیسانسمو تو رشته کامپیوتر گرفتم اما میخوام ارشد یه رشته کاملا متفاوت بخونم شرایط دانشگاه های ترکیه چجوریه ؟ میتونم بورسیه تحصیلی بشم یا نه؟

  • moshaversite
   پاسخ ژانویه 8, 2020 در 10:52 ب.ظ

   با سوالتون کامل واضح نبود، رشته ای که میخواید ادامه تحصیل بدید چیه؟

 • محمد یوسفی
  پاسخ ژانویه 8, 2020 در 4:24 ب.ظ

  میدونم تو متن اشاره کردید که چه معدلی برای بورسیه تحصیلی ترکیه نیازه
  اما سوالم اینه برای کسایی که نتونستن به هر دلیلی معدل خوبی بدست بیارن راهی هست
  خسته شدم از اینجا موندن و فقط میخوام برم
  لطفا بگید که راهی برای این موصوع هست که بشه بدون بورسیه ترکیه هم وارد دانشگاه شد اما هزینه زیادی نخواد
  ممنون

  • moshaversite
   پاسخ ژانویه 8, 2020 در 10:51 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای یوسفی، بله راهی هست. لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون بکنیم. ممنون💐

 • عارفه
  پاسخ ژانویه 11, 2020 در 9:33 ق.ظ

  سلام
  بعد از فارغ تحصیلی میتونیم به ایران برگردیم یا برای ترکیه باید کار کنیم ؟

  • moshaversite
   پاسخ ژانویه 11, 2020 در 9:54 ق.ظ

   سلام وقتتون بخیر، بله میتونید، اما شرایط مختلفی داره
   اگر در دانشگاه های مورد تایید تحصیل کنید که خیلی راحت میتونید در ایران کار کنید، اگر در دانشگاه های غیر تایید تحصیل کنید باید چندتا مرحله بگذرونی تا مدرکتون رو ایران تایید کنه بعد میتونید مشغول کار بشید

 • امیر حسنی
  پاسخ ژانویه 11, 2020 در 10:00 ب.ظ

  سلام و درود
  من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی شیرازم
  و میخوام برای بورسیه اقدام کنم
  واقعیت امر اینه که هیچ اطلاعاتی راجب ثبت نام ندارم
  چه راهکاری پیشنهاد میدید؟

 • نفیسه هاشمی
  پاسخ ژانویه 16, 2020 در 2:11 ب.ظ

  خوش دارم درسم را درترکیه به اتمام برسانم چون ازاول هدفم این بود ولی متسفانه نتانیستم ولی فعلا میخواهم که درسم بخوانم

  • آرتان بورس تاپ
   پاسخ ژانویه 17, 2020 در 8:22 ب.ظ

   هم اکنون شما می توانید برای بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه اقدام نمایید. این فرصت فقط و فقط تا ۱ اسفند می باشد. برای اطلاعات بیشتر با ماشوران دپارتمان آرتان بورس تاپ تماس نمایید.

  • Naserbashardoost
   پاسخ ژانویه 26, 2020 در 12:05 ب.ظ

   نتیجه شما گرفتید

   • مشاور سایت
    پاسخ ژانویه 26, 2020 در 7:12 ب.ظ

    سلام وقتتون بخیر، بله
    میتونید تو سایت به قسمت نتایج بورسیه ترکیه مراجعه کنید و نتایج و قبولی های مارو ببینید

    • مشاور سایت
     پاسخ ژانویه 26, 2020 در 7:14 ب.ظ

     سلام، ببخشید من منظورتون رو دقیق نفهمیدم، ما زبان افغانی رو کامل متوجه نمیشیم
     برای راهنمایی بهتر با شماره ۹۸۹۰۳۲۰۳۰۰۸۵+
     در واتس آپ تماس بگیرید

 • danyal amami
  پاسخ ژانویه 18, 2020 در 5:25 ب.ظ

  ba salam .ye soal az khedmatetun dashdam, akharin mohlat sabtenam takey hast baraye bursiye?

  • آرتان بورس تاپ
   پاسخ ژانویه 18, 2020 در 5:55 ب.ظ

   با سلام و احترام
   آخرین مهلت ثبت نام تا ۱ اسفند می باشد. اما برای ثبت نام با قدرت می بایست زودتر اقدام گردد.

 • سروش احمدی
  پاسخ ژانویه 22, 2020 در 6:13 ب.ظ

  سلام. ممنون از سایت خوبتون. میخواستم ببینم برای بخش high-school diplomaباید معدل دیپلم را وارد کنم یا پیش دانشگاهی رو؟ چون فقط میتونم یک مدرک و معدل رو وارد کنم. بعضیا میگن دیپلم چون که ۳ سال رو دربرمی‌گیرد. بعضیا میگن پیش چون که آخرین مدرکه. چطوری ممکنه هر دوتاشون تاثیر داشته باشه وقتی فقط جا برای یکیش گذاشته. لطفا راهنمایی کنید.

  • آرتان بورس تاپ
   پاسخ ژانویه 24, 2020 در 12:16 ب.ظ

   با سلام و وقت بخیر
   برای راهنمایی بهتر و کامل تر با مشاور ارشد ثبت نام بورسیه تحصیلی دپارتمان آرتان بورس تاپ به شماره تماس ۰۹۰۱۵۶۸۶۵۰۰ تماس حاصل فرمایید.

 • Naserbashardoost
  پاسخ ژانویه 26, 2020 در 12:04 ب.ظ

  ببخشید مصارف این
  بورسیه چی قانون مقررات دارد
  آیا رشته عالی هست

  • مشاور سایت
   پاسخ ژانویه 26, 2020 در 7:15 ب.ظ

   سلام، ببخشید من منظورتون رو دقیق نفهمیدم، ما زبان افغانی رو کامل متوجه نمیشیم برای راهنمایی بهتر با شماره ۹۸۹۰۳۲۰۳۰۰۸۵+…

 • ولید سعیدی
  پاسخ فوریه 20, 2020 در 11:08 ق.ظ

  سلام
  متقاضیانی که سال قبل راه پیدا کرده بودن و بعد مصاحبه را نیز سپری کره باشند؟!
  اما با مشکلاتی که داشتن نتوانستند بروند
  آیا دو باره ثبت نام میتوانند یا خیر؟

  • آرتان بورس تاپ
   پاسخ فوریه 20, 2020 در 8:30 ب.ظ

   بله دوست عزیز می تونید .

 • بهار وصال
  پاسخ فوریه 22, 2020 در 8:20 ق.ظ

  سلام ببخشید با معدل دیپلم ۱۷.۵۰ میتونم فیزیوتراپی قبول بشم؟ نتایج قبولی کی میاد؟

  • آرتان بورس تاپ
   پاسخ فوریه 22, 2020 در 9:55 ق.ظ

   شما میتونید با اون معدل در بورسیه رشته فیزیوتراپی رو انتخاب کنید و احتمال قبولی میباشد
   زمان اعلام نتایج دقیق مشخص نکردن

دیدگاه خود را بنویسید