وبلاگ

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موارد مهمی است که به هنگام اعزام دانشجو به ترکیه مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد. گرفتن بورسیه ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که شامل: تحصیل رایگان، بیمه‌های درمانی، خوابگاه، حقوق و … است. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شرایط کاری در ترکیه بسیار خوب است. اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 شود می‌تواند هزینه‌های زندگی را کاهش داده و بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی وارد بازار کار شود؛ بنابراین بورس ترکیه شرایطی را فراهم می‌کند که فرد متقاضی بعد از دریافت اسکالرشیپ ترکیه می‌تواند هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش داده و در دانشگاه مورد نظر هم به صورت رایگان تحصیل کند. علاوه بر قبولی در آزمون یوس و آزمون SAT، بورسیه ترکیه هم یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در ترکیه است. امروز قصد داریم شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی 2023 ترکیه را با شما مرور کنیم تا بتوانید از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید.

ویدئوی بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

زمانی که صحبت از بورسیه‌های تحصیلی به میان می‌آید، دانشجویان انتظار دارند که در دانشگاه مورد نظر کاملاً رایگان تحصیل کنند و یا حداقل بیشتر هزینه‌های آن‌ها توسط دولت همان کشور پرداخت شود. این موضوع باعث می‌شود که رقابت بین دانشجویان بالا برود و شانس قبولی در بورسیه ترکیه را کمی پایین بیاورد. دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 نیازمند شرایطی است که باید فراهم شود و بدون دارا بودن شرایط مورد نظر نباید انتظار قبولی داشت. این فرایند در همه‌ی کشورهای جهان برقرار است و دانشجوی متقاضی باید واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد. این موضوع را هم به خاطر بسپارید که معمولاً دانشجوهایی که معدل بالاتری نسبت به سایرین دارند، سریع‌تر و راحت تر بورسیه می‌گیرند. بنابراین اگر معدل بالایی داشته باشید این فرصت ساده‌تر به دست می‌آید و شانس قبولی در بورسیه ترکیه بالا می رود.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

از آنجایی که تحصیل در کشورهای دیگر هزینه‌بردار است؛ خیلی از دانشجویان به دلیل هزینه‌های بالا نمی‌توانند در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهند. برای حل این موضوع، دولت‌ها برای دانشجویان توانمند و بااستعداد امکانی فراهم کرده‌اند که بتوانند با دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی از طرف دولت، مؤسسات خیریه و … در دانشگاه‌های مطرح به تحصیل بپردازند. به این ترتیب شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای افراد باهوش با استعدادهای درخشان بسیار بالا می رود. دولت ترکیه هم هر سال برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد؛ تا دانشجویان بدون دغدغه‌های مالی بتوانند در ترکیه تحصیل کنند. انواع بورسیه تحصیلی ترکیه دو نوع در دو دسته کلی قرار می‌گیرند که شامل:

 • بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه: زمان ثبت‌نام این اسکالرشیپ ترکیه از اواخر دی شروع می‌شود و در اوایل اسفند به اتمام می‌رسد. بورسیه فول فاند را می‌توان کامل‌ترین و بهترین نوع بورسیه دانست که تمامی هزینه‌های دانشجو حتی هزینه‌های حمل‌ونقل و پزشکی را هم شامل می‌شود. در ترکیه بعضی از دانشگاه‌ها از این طریق دانشجو جذب می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی درصدی ترکیه: بورسیه درصدی شامل افرادی می‌شود که در آزمون یوس یا sat شرکت کرده‌اند و یا از طریق پذیرش بدون آزمون می‌خواهند وارد دانشگاه شوند. در این بورسیه، دانشجو با در دست داشتن رزومه قوی (شامل معدل بالا، تقدیرنامه‌ها و مدارک مختلف و …) از دانشگاه درخواست بورسیه می‌کند و دانشگاه با بررسی رزومه وی بورسیه 20 الی صد درصدی به وی اعطا می کند.

ترکیه بورسلاری

شرایط بورسیه ترکیه 2023

طبق مطلبی که وب‌سایت معتبر turkiyeburslari منتشر کرده، ترکیه تمایل دارد تا سال‌های متمادی، دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در این کشور جذب نماید. به همین دلیل می‌خواهد در بورسیه ترکیه 2023 شرایطی را فراهم کند که تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی ساده‌تر باشد. چون ورود افراد بااستعداد، مزایا و سود زیادی برای این کشور به ارمغان خواهد آورد. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که بورس تحصیلی که دانشجو دریافت می‌کند نسبت به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و نمرات دانشجو متفاوت خواهد بود. این یعنی برای برخی دانشگاه‌ها هزینه تحصیل کاملاً رایگان و برای برخی دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد هزینه‌ها کاهش یابد؛ بنابراین بسته به دانشگاه مورد نظر شرایط اسکالرشیپ ترکیه کاملاً متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد، این است که دانشجو باید یک مقطع قبل را گذرانده باشد تا بتواند برای بورس تحصیلی ترکیه ثبت‌نام کند. به‌عنوان مثال دانشجویی که قصد دارد در مقطع دکترا بورسیه ترکیه 2023 را بگیرد، باید کارشناسی ارشد خود را به‌طور کامل گذرانده باشد. مورد مهم دیگر برای دریافت پذیرش تحصیلی در ترکیه این است که دانشجویی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید با زبان ترکی استانبولی هم آشنایی کافی داشته باشد. در حدی که بتواند به زبان ترکی استانبولی ارتباط برقرار کند. به همین خاطر لازم است که در آزمون تومر شرکت کرده و نمره حداقلی این آزمون را کسب کند. گفتنی است فراگرفتن زبان ترکی استانبولی می‌تواند شرایط زندگی در این کشور را به مراتب راحت تر کند. برای شرکت در این آزمون می‌توانید از منابع آزمون تومر که مجموعه آرتان بورس تاپ جمع‌آوری کرده است استفاده نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به ترکیه استانبولی مسلط شوید.

شرایط سنی بورس تحصیلی ترکیه

مقوله سن بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. اگر در آزمون‌ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید ولی سن شما برای بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 مناسب نباشد نمی‌توانید آن را دریافت کنید و وضعیت شما به حالت تعلیق در خواهد آمد؛ بنابراین هر چه زودتر برای بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنید. متأسفانه افرادی که از این موضوع اطلاع ندارند، وقت زیادی صرف دریافت بورسیه ترکیه می‌کنند و پس از قبولی در آزمون‌ها با مقوله سن مواجه می‌شوند. سن مناسب برای دریافت بورس ترکیه به شرح زیر است:

 • کارشناسی (لیسانس): زیر ۲۱ سال (حداکثر 20 سال تمام)
 • کارشناسی ارشد (فوق لیسانس): زیر ۳۱ سال (حداکثر 30 سال تمام)
 • دکتری: زیر 35 سال (حداکثر 34 سال تمام)

سوالات خود را از ما بپرسید

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

اگر متقاضی بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم هستید حتما باید مدرک و ریز نمرات دیپلم را در هنگام ثبت نام در سایت بارگذاری نمایید. البته اگر سال دوازدهم هستید و هنوز تحصیلات دبیرستان را تمام نکرده اید، می توانید با بارگذاری ریز نمرات ترم اول تحصیلی سال دوازدهم در سایت ثبت نام نمایید.

برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم برای دوره کارشناسی حداقل معدل برای بورسیه شدن در ترکیه 14 می باشد اما با بررسی قبولی های چند سال گذشته و بررسی ثبت نام آن ها به این نتیجه رسیده ایم که عموما معدل های کمتر از 18 نمی توانند بورسیه تحصیلی را دریافت کنند (مگر این که شرایط بسیار خاص داشته و یا از مناطق محروم باشند). برای کسب اسکالرشیپ ترکیه در رشته های تاپ مانند پزشکی و دندان پزشکی کمترین معدل مورد قبول 18 می باشد.

نکته مهم: در سال های گذشته تمامی افرادی که توانسته اند بورسیه رشته های تاپ را کسب کنند معدل بالای 19 داشته اند.

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه 2023

بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه هر سال در زمان مشخصی انجام می‌شود و متقاضیان فقط در آن زمان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. بورسیه تحصیلی درصدی زمان خاصی برای ثبت‌نام ندارد و هنگام ثبت‌نام برای دانشگاه می‌توانید رزومه‌ی خود را به دانشگاه ارسال نمایید. دقت کنید که تمام رزومه خود را در هنگام ثبت‌نام بورسیه ترکیه 2023 برای دانشگاه در دسترس داشته باشید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. در جدول زیر زمان ثبت‌نام و اعلام نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 (turkiyeburslari) را به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای سال 2023 باید طبق جداول زیر اقدام نمایید:

مقطع تحصیلی معدل (حداقل)
تاریخ آغاز ثبت نام بورسیه 20 دی ماه 1401
آخرین زمان ثبت نام 1 اسفند ماه 1401
پایان ارزیابی مدارک ارسالی آپریل 2023 (در پایان ماه فروردین یا اردیبهشت)
اعلام نتایج بورسیه ترکیه 2023 جولای 2023 ( تیر و مرداد)
آغاز کلاس ها 11 شهریورماه

شرایط نمره معدل در بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

مقطع تحصیلی معدل برای بورسیه شدن در ترکیه
متقاضیان مقطع لیسانس ( کارشناسی ) 14 به بالا
متقاضیان مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکترا 15 به بالا
متقاضیان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو 18 به بالا

نحوه ثبت نام بورسیه ترکیه 2023

ثبت‌نام بورسیه ترکیه 2023 از طریق وب‌سایت www.turkiyeburslari.gov.tr انجام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت این کار را خودتان انجام دهید. ثبت‌نام بورسیه تحصیلی به دلیل داشتن فیلدها و موارد مختلف کاملاً تخصصی است و بسیار اتفاق افتاده که افراد پس از این که شخصاً ثبت‌نام کرده‌اند به ما زنگ زده‌اند و گفته‌اند که ثبت‌نامشان با مشکل مواجه شده است. مجموعه آرتان بورس تاپ در چند سال گذشته مشاور همراه بسیاری از متقاضیانی بوده که توانسته اند با موفقیت کامل ثبت نام بورسیه خود را انجام دهند.مشاوره توسط افراد متخصص و تمام اطلاعات به درستی انتقال می یابند.

توجه کنید که اگر مدارک بورسیه ترکیه 2023 را به درستی در فیلدهای مخصوص به خود قرار ندهید و یا اطلاعات را به صورت دقیق و درست وارد نکنید؛ ممکن است بورس ترکیه شما توسط دانشگاه مورد نظر رد شود. برای همین توصیه می‌کنیم ثبت‌نام بورسیه تحصیلی خود را به متخصصان این حوزه بسپارید. البته دپارتمان آرتان بورس تاپ ثبت نام ترکیه بورسلاری انجام نمی دهد.

ثبت نام بورسیه ترکیه

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی ترکیه

برای دریافت بورسیه ترکیه 2023، لازم است مدارک فارغ التحصیلی، مدرک زبان و همین طور برگه قبولی خود را ارائه دهید. یکی از موارد بسیار مهم داشتن مدرک زبان است. برای دریافت بورس تحصیلی بعضی از دانشگاه‌های ترکیه نیاز است مدارک خود را ترجمه کنید، در حالی که برای دانشگاه‌های دیگر نیازی به این کار نیست. مدارک لازم برای ترکیه بورسلاری شامل موارد زیر هستند:

 • مدارک شناسایی معتبر فرد (پاسپورت)
 • گواهی مدرک قبولی کنکور در صورت موجود بودن
 • مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
 • توصیه‌نامه‌های اساتید دانشگاهی (تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)
 • مدارک بین‌المللی موجود: TOFEL – GRE – ILES – GMAT
 • عکس دانشجو به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

مصاحبه بورس ترکیه

داوطلبانی شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی و دعوت به مصاحبه بورس ترکیه را دارند که توانسته‌اند مدارک لازم را به صورت کامل آپلود کرده و اسناد را به درستی ثبت نمایند. بعد از آماده شدن مدارکتان، باید آن‌ها را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. بعد از ارسال مشخصات و مدارک، دو مرحله بازبینی انجام خواهد شد. در مرحله اول بررسی می‌شود که آیا مدارک شما به صورت کامل تهیه و ارسال شده یا خیر. در مرحله دوم اگر مدارکتان را به درستی به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده باشید نوبت به مصاحبه بورس ترکیه خواهد رسید. مصاحبه حضوری هم معمولاً به دو شکل انجام می‌شود:

 1. در حالت اول دانشجو برای مصاحبه به دانشگاه مورد نظر دعوت می‌شود. در این حالت نیاز است دانشجو حتماً در مکان دانشگاه حضور داشته باشد. در مصاحبه حضوری سؤالاتی پیرامون اینکه چرا فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کرده مطرح می‌شود.
 2. حالت دوم، مصاحبه بورس ترکیه به صورت اینترنتی و یا به صورت حضور در سفارت ترکیه انجام می‌شود. در مصاحبه اینترنتی معمولاً سؤالات ۴ گزینه‌ای مطرح می‌شوند. به طبع سطح این سؤالات نسبت به سؤالات مصاحبه حضوری سخت‌تر است.

اعلام نتایج بورسیه ترکیه 2023

نتایج ترکیه بورسلاری یا بورسیه ترکیه 2023

زمان اعلام نتایج بورسیه ترکیه 2023 کاملاً به رزومه ارسالی و مصاحبه بورس ترکیه بستگی دارد. هرچه رزومه کامل‌تر و قوی‌تر باشد شانس قبولی هم بیشتر خواهد شد. اعلام زمان نتایج عموماً 2 تا 3 ماه بعد از پایان مهلت ثبت‌نام است. تصویر زیر نشان دهنده قبولی های بورسیه تحصیلی 2020 ترکیه تحت مشاوره تخصصی دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشد.

اطلاعیه مهم: نتایج بورسیه 2023 دولت ترکیه اعلام شد. داوطلبان میتوانند به پروفایل خود وارد شده و در قسمت مای اپلیکیشن نتیجه را مشاهده نمایند. توجه کنید که به دلیل حجم بالای ایمیل ها، ممکن است نتایج با تاخیر ارسال شوند.

مشاوره دریافت ترکیه بورسلاری 2023

مدارک بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو برای ترکیه بورسلاری انتخاب کرده است و نسبت به قوانین هر دانشگاه ممکن است این شرایط دستخوش تغییراتی باشد. برای دانستن قوانین و مقررات دانشگاه‌ها و شرایط اعطای بورسیه تحصیلی هر یک، لازم است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دپارتمان آرتان بورس تاپ چندین سال است که در زمینه مشاوره دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 فعالیت دارد؛ و توانسته است دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را با بورسیه تحصیلی کامل به دانشگاه‌های برتر ترکیه هدایت کند. امسال هم با قدرت بیشتر و با کمک افراد متخصص در خدمت دانشجویان و متقاضیان است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی و بدون دغدغه برای ترکیه بورسلاری 2023 اقدام نمایید.

سوالات متداول ترکیه بورسلاری

945 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام من امسال ۱۲تجربی میخونم و می خواهم کنکور هنر بدم اگه معدل ۱۷باشیم و کنکور هنر قبول بشیم می توانم بورسیه فول فاند بگیرم ؟چ رتبه ای در کنکور هنر کسب کنم بهتره?

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام من دیپلم ریاضی فیزیک از ایران دارم معدلم خیلی بالا نیست ولی سطح علمی ام طوریه که میتونم بالاترین نمره رو تو یوس بگیرم یعنی نسبت به کنکور ایران خیلی ساده تره اگر نمره کامل یا صد رو از یوس بگیری شانس بورس نیست؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام من این بورسیه رو واسه فرصت مطالعاتی 6 ماهه ثبت نام کردم و الان نتیجش امده و آفر گرفتم. مبلغ زده:
  Scholarship Stipend
  8.000,00
  این چقدر میشه به تومن؟ به لیر چقدره؟

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام
  من ۲۰ سالمه و معدل دیپلمم ۱۹ هست از نظر درس و معدل همیشه عالی بودم زبانم هم خوبه ولی فرصت نشده مدرک زبان بگیرم من میتونم برای رشته پزشکی اقدام کنم؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   بله میتونید
   با مشاوران ما در تماس باشید تا شما رو کامل راهنمایییی کنن

 • سلام
  من در حال تحصیل هستم و خرداد ۱۴۰۲ فارغ التحصیل میشم
  میخواستم بدونم کی آزمون برگزار میشه و مدارک لازمش چیه و حتما باید مدرک زبان داشته باشیم ؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   برای کسب اطلاعات کامل از دانشگاهها و ازمون ها با ما تماس بگیرید لطفا

 • باسلام
  من درحال حاظر در ترکیه در حال دری خواندن هستم آیا میتونم باز هم برای بورس اقدام کنم ؟
  بقیه شرایط رو همه رو دارم

 • سلام خسته نباشید . خواستم بپرسم کسی که در ترکیه بورسیه تحصیلی میشه ، میتونه کار پاره وقت انجام بده ، تایم و ساعتش در هفته به چه صورته ؟ ممکن نیست که اگه از سطح علمی بالایی برخوردار باشه این تایم کاری و مزایاش بیشتر باشه ؟

 • برای بورسیه گرفتن در رشته پزشکی مدرک زبان واجب هست باید مدرک زبان انگلیسی یا ترکی داشته باشیم؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   سوالتون خیلی کلی هست احتیاج به مشاوره بیشتری هست
   با مجموعه ی ما در تماس باشید تا مشاورین ما شما را راهنمای کنن

 • سلام من دیپلم هنرستان دارم و الانم دانشجو هستم و قصدم برای مهاجرت بسیار جدیه ایا امکان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در دانشگاه ترکیه رو دارم؟

  • سلام دوست عزیز
   برای دریافت بورس رایگان باید در سایت بورسلاری ترکیه ثبت نام کنید

 • سلام من امسال ۱۱ هم تجربی میخونم ولی پارسال متاسفانه بخاطر کرونا و مجازی بودن نمرم افت کرده وگرنه بالای ۱۹،بود امسال و سال دیه نمره رو میبرم بالا
  سوالم این بود میتونم تو رشته نظام ترکیه بورسیه بگیرم و اینکه زبان ترکیم هم میخوام ادامه بدم ولی ایا باید حتما زبان انگلیسی مسلط باشم یا همون ترکی بسه

  • سلام دوست عزیز
   سوالتون واضح نیست
   با مجموعه ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنیم

   • سلام دوست عزیز وقت بخیر
    بله حتما.جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
    021-91303800

  • سلام دوست عزیز
   اگر ترکیه بورسلاری قبول شده باشید
   تمام هزینه های سفر شما به عهده دانشگاه هست

 • سلام من ۲۴ سالمه یکم دیر اقدام کردم ودیپلم طراحی لباس دارم معدلمم بالا میتونم اقدام کنم چون زدید سن

  • سلام وقت بخیر
   سنتون اوکیه
   برای کسب اطلاعات دقیقتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  • سلام وقتتون بخیر
   بورسیه برای نوابغ یک کشور هست
   اگ معدل عالی دارید ثبت نام بفرمایید

 • سلام،من دانشجوی ترم اخر حسابداری هستم و میخام کارشناسی ارشدم رو به تربیت بدنی تغییر بدم و بورسیه ترکیه بگیرم در ارتباط با مدرک هم مدرک درجه 3 مربیگری رسمی پروش اندام iranbbf را دارم ترک آذربایجانی هستم و به زبان ترکی مسلطم اما مدرکی اخذ نکردم تاحالا براش،ایا شانس قبولی در بورسیه ترکیه را دارم؟ ممنونم

 • سلام،آزمون یوس دانشگاه آنکارا توی ایران هم برگزار میشه؟
  اگر بخوایم بدون آزمون وارد دانشگاه بشیم با معدل 20 امکان پذیر هست برای رشته پرستاری یا پزشکی؟ و میشه چند متخصص در این زمینه رو معرفی کنید برای ثبت نام و کارهای دانشگاه

  • سلام دوست عزیز خیر داخل ایران این آزمون برگزار نمیشه ….. پیشنهاد میکنم با مشاوران ما تماس بگیرید تا بیشتر راهنماییتون کنن

 • سلام خسته نباشید من تازه کنکور رو دادم معدل کل 18.5 و معدل نهایی 17.80 میتونم بورسیه داروسازی و یا فیزیوتراپی بگیرم ؟؟

  • سلام دوست عزیز با توجه به تخصصی بودن سوال شما برای مشاوره بهتر با مشاوران ما در ارتباط باشید

 • سلام وقتتون بخیر
  ببخشید میتونیم برای تحصیل پزشکی بورسیه فول فاند ترکیه بورسلاری رو‌دریافت بکنیم؟
  من قبولی های موسسه شما رو دیدم خواستم بدونم اگه مدارک رو بهتون ارسال بکنیم شما کارای پذیرش رو انجام میدین

 • سلام خسته نباشین
  من معدلم ۱۷/۰۳ هست و متولد ۸۱ میخواستم بورسیه رشته پرستاری بگیرم آیا احتمال قبول شدنم کمه یا زیاده ؟

 • سلام وقتتون بخیربرای ترکیه بورسلاری توی سایت زدین جوابش جولای میاد یعنی تیر یا مرداد.اما واسه خیلیا جواب اومده توی کانالا و سایتای دیگه میزنن.برای من توی پنل کاربریم هنوز awaiting هست و ایمیلی دریافت نکردم.رد شدم یعنی؟یا منتظر باشم و امیدی هست؟

 • سلام وقت بخیر
  ببخشید برا درخواست بورسیه در مقطع لیسانس باید از دبیرستان تا مدارک دیپلم ترجمه بکنیم مدارک رو ؟ یا فقط مدارک سال اخر دبیرستان رو ترجمه میکنیم؟

 • سلام وقتتون بخیر . مچکرم از توضیحات جامعتون .
  برای بورسیه میخوام اقدام کنم و در آستانه 20 سالگی هستم .
  با توجه به اینکه محدودیت سنی برای دریافت بورسیه مقطع کارشناسی 21 سال هستش
  چون برای آزمون yos یکسال آموزش زبان در نظر میگیرن
  اگر کسی توی 20 سالگی درخواست بورسیه بده محدودیت سنی داره ؟
  چون از صحتش اطمینان ندارم امااینطور شنیدم که یکسال برای آموزش آزمون yos باید گذرونده بشه بعد امکان ورود به دانشگاه وجود داره

  • سلام دوست عزیز مدرک زبان برای پذیرشتون نیاز نیست برای مشاوره بهتر با مشاوران ما در ارتباط باشید

 • سلام و وقت بخیر.
  مطمعنید نتایج اعلام نشده؟ پس چرا بعضی سایت ها میگن اعلام شده و هرکسی که توی پروفایلش نوشته درحال بررسی یعنی رد شده؟؟؟ تو روخدا جواب بدین

 • سلام وقت بخیر من ۲۲ سالم هست از دانشگاه دولتی روزانه مدرک فوق دیپلم گرفتم. با شرایطی که دارم میتونم اقدام به گرفتن بورسیه تو رشته های داروسازی و فیزیوتراپی کنم یا نه؟
  پیشاپیش ممنون از راهنمایبتون

  • سلام دوست عزیز با توجه به تخصصی بودن سوالتون مشاوران ما با شما در ارتباط خواهند بود

 • سلام خسته نباشید
  من امسال دوازدهم تجربی هستم
  وقتی تاریخ آپلود دی تا اسفند هست
  خب من فوقش امتحانات نوبت اول رو تمام کنم.
  پس باید چه مدرکی آپلود کنم چون اون زمان دیپلم هنوز نگرفتم.باید چه کنم؟

  • سلام وقت بخیر
   ریز نمرات ترم اول لازمه و اشتغال به تحصیل
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 • سلام من میخواستم برا بورس سال 2023 ثبت نام کنم همه موارد و شرایطش رو میدونم فقط یه سوال داشتم بعد اینکه بورس قبول شدیم و دوران تحصیل مثلا پزشکی رو تموم کردیم میتونیم به کشورمون برگردیم یا باید چند سالی هم بخاطر اینکه مارو بورس کردن اونجا کار کنیم؟!

  • سلام دوست عزیز بستگی داره که دانشگاه مورد تایید بخونید یا غیر تایید که در این صورت بین 8 ماه تا 1 سال نیاز هست کار کنید تا مدرکتون تایید بشه

 • با سلام ، رشته لیسانس من فیزیک هست اما میخوام برای ارشد رشته روابط بین الملل و یا سیاست بخونم ، با توجه به تفاوت رشته امکان دریافت بورسیه وجود داره ؟

 • سلام وقتتون بخیر
  یه سوالی داشتم ازتون،اینکه اساتید دانشگاه های ترکیه،خودشون مستقیم برای دانشجویان دکتری فاند نمیدن؟؟یعنی اگه برا دکترا اپلای کنیم با یه استادی ارتباط بگیریم،خود استاد بهمون فاند نمیده؟!

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   با توجه به تخصصی بودن مشاوره شما با مشاوران ما در تماس باشید تا بهتر شما را راهنمایی کنن

 • سلام
  ۲۹سالمه با معدل کل ریاضی دیپلم۱۹/۳۵ پیش۱۸/۸۳لیسانس مهندسی شیمی معدل۱۵/۷۳ میخوام در ترکیه برای دندانپزشکی بورسیه بگیرم در چه صورتی با توجه به شرایط سنیم میتونم یا برای دندان پزشکی یا اگر نشد برای رشته ی دیگری چه ارشد و چه کارشناسی بورسیه بگیرم،چون واقعا شهریه دانشگاه ها برای رشته دندانپزشکی زیاده 😔البته فعالیت غیر آکادمیک نقاشی هم چند سال داشتم و میدونم هیچ کدوم ربطی به دندانپزشکی ندارن
  درهر حال ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  • سلام وقتتون بخیر باشه دوست عزیز
   با توجه به شرایط شما با مشاوران ما در تماس باشید تا شما رو بهتر راهنمایی کنن

 • سلام وقت بخیر، بنده ثبت نام انجام دادم ولی در مرحله درخواست برای دکتری، چیزی برام فعال نیست ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایط شما با مشاوران ما در تماس باشید تا بصورت تخصصی شما را راهنمایی کنن

 • سلام معدل کل من 18.99 شده و 7 تا تقدیر نامه هم از مدرسه دارم و نفر دوم مدرسه در کلاس نهم شدم و با اخلاق ترین دانش اموز مدرسه از نظر هیئت علمی مدرسه شدم و عنوان نائب قهرمانی وزنه برداری استان تهران هم دارم . میخواستم بدونم شانس قبولی در رشته فیزیوتراپی و پرستاری رو دارم

 • سلام علیکم….من در این بورسیه ثبت نام نمودم اما متوجه شدم بعضی اسنادم مشکل دارد می‌توانم باز هم ثبت نام نمایم

 • سلام وقت بخیر
  من معدل کل دیپلمم 19.12 هست و معدل کتبی نهایی بنده هم 17.72 به نظر شما شانس قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تا چه اندازه هست ازشهر چابهار و منطقه 3 هستم
  ممنون از پاسخگویی شما

  • سلام وقتتون بخیر
   معدل و شرایطتون خوبه
   برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید

  • سلام وقتتون بخیر
   بورسیه به صورت رقابتی تعلق میگیره ولی با داشتن معدل بالای 18 و سن زیر 20 و انگیزه نامه و مقاله های ثبت شده شانستون بالا میره

  • سلام وقتتون بخیر
   معدل و سنتون مناسب هست اقدام بفرمایید
   برای راهنمایی بیشتر با مشاورین تحصیلی ما در تماس باشید

 • سلام وقتتون بخیر. من 1ترم دیگه دارم تا فارغ التحصیل بشم ایا برای ارسال ریزنمرات با مشکل مواجه میشم ؟ و باید شانسم و سال بعد امتحان کنم؟ یا بعد از دریافت مدرک فارغ التحصیلی میتونم مدارکم و تکمیل کنم؟

  • سلام وقتتون بخیر
   با ریز نمراتتون میتونید اقدام کنید
   برای راهنمایی بیشتر با مشاورین تحصیلی ما در تماس باشید

 • سلام من میخوام شرکت کنم و سال دوازدهم رشته ی تجربی هستم
  نمیدونم چه چیزایی رو باید تهیه کنم و بفرستم
  میشه ی توضیح بدید

  • سلام وقت بخیر
   انگیزه نامه معدل بالا و سن کم و داشتن مدارک زبان به گرفتن بورس کمک میکنه
   برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید لطفا

  • سلام وقت بخیر
   با مدرک اشتغال به تخصیل میتونید رزرو داشته باشید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  • سلام وقت بخیر
   برای قبولی در ترکیه بورسلاری باید معدل بالا سن پایین انگیزه نامه توصیه و مدرک زبان لازم هست
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 • سلام وقت بخیر و خسته نباشید
  من فارغ التحصیل کارشناس ارشد رشته هوش مصنوعی هستم، برای گرفتن بورسیه دکتری چطوری میتونم اقدام کنم؟

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما درتماس باشید تا شما را راهنمایی کنن

 • سلام خواهش میکنم جواب بدید.
  من دانشجوی دکتری گیاهی هستم و تومرحله ی تز هستم ایا امکانش هست برای فرصت مطالعاتی بورس بشم؟

   • دوست عزیز من یک هفته هست میخوام بامشاورتون تماس بگیرم ولی متاسفانه شماره ای میگیره نه سایت نوبت میده لطفا اگه کمک میکنید دقیقو حساب شده کمک کنید سپاسگزارم.

 • سلام خدا قوت. میشه برای تحصیل دوره دبیرستان هم در ترکیه درس خواند و اقامت تحصیلی گرفت

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   بله میتونید برای مشاوره بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید

 • سلام.من دیپلم تجربی با معدل ۱۹.۲۲دارم
  ۱۹ سالمه و مدرک زبان ندارم
  تمام راهنمایی معدلم ۲۰ بوده و راهنمایی و دبیرستان در مدرسه نمونه دولتی شاگرد ممتاز بودم البته قبولی آزمون سمپاد هم دارم
  مدرک کامپیوتر و دوره هلال احمر و گواهی پایان دوره تلاوت قرآن دارم
  مقام اول مسابقات ریاضی منطقه و پژوهشگر برتر منطقه ومقام اول منطقه و سوم استانی مسابقات امداد دارم و چندتا از مسابقه های منطقه ای علمی جابربن حیان شرکت کردم
  بنظر شما شانس قبولی بورسیه پزشکی رو دارم؟

 • با سلام من 19 سالمه و معدل کل دیپلمم 19/52 و معدل راهنماییم 20 هست در مدرسه تیز هوشان هم درس خوندم و کارنامه قبولی در کنکور هم دارم آیا شانس قبولی در بورسیه برای رشته پزشکی یا داروسازی دارم ؟

 • خودم فارغ تحصیل ۱۳۹۷میباشم مدارکم تکمیل هست فقط سن من ۲۱ ساله هستم متوانم ثبت نام کنم؟

 • سلام
  1- آیا ترم آخر کارشناسی رشته کامپیوتر می تواند در بورس 2022 شرکت کند (1401/04/31 شمسی فارغ التحصیلم
  2- آیا از رشته کارشناسی کامپیوتر می توانم در رشته فیزیو تراپی یا بینایی سنجی ادامه تحصیل دهم

  • سلام وقت بخیر
   رشته ارشد حتما باید زیر شاخه کارشناسی باشد
   بورس هم به افراد زیر بیست سال تعلق میگیرد

   • سلام وقتتون بخیر باشه
    بله برای مقطع ارشد باید گرایش کارشناسی مرتبط باشه یا رشته های شناور باشند

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   دانشگاههای دولتی باید آزمون بدید و بورسیه ندارند به جز فول فاند که باید در سایت بورسلاری ترکیه ثبت نام کنید

 • سلام وقتتون بخیر من دانش آموز پایه دوازدهم هستم و معدل ترم اولم توی رشته تجربی 18.90 هست . زبان انگلیسی و ترکی رو بلد هستم تنها برای ترکی ازمون تومر رو ندادم هنوز . میخواستم ببینم میتونم برای بورسیه ثبت نام کنم؟ و اینکه رای ثبت نام چه معدلی رو باید وارد کنم چون هنوز مدرک دیپلم ندارم

 • با سلام و وقت بخیر
  من 18 سالمه و معدل سه سال راهنماییم 20 هست و همین طور معدل دهم و یازدهمم 20 هستش معدل دیپلمم 19.87 هست و یع تقدیرنامه ی استانی به عنوان شاگر ممتاز و یه مدرک ورزشی دارم امسال میخوام برای بورسیه شرکت کنم به نظرتون شانسم برای رشته های پزشکی و فیزیوتراپی و شنوایی سنجی و کلا پیراپزشکی ها چقدره؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم جوابمو بدید

 • سلام من دوازدهم هستم ، مدرک دیپلوم ندارم، میخواستم بدونم ک اگر با معدل نیمسال اول ثبت نام کنم مشکلی پیس نمیاد؟ و اینکه بورسیه فول فاند برای پرستاری هم شامل میشه ؟

  • سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایط شما با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنن

 • سلام آیا با معدل ۱۸ تجربی به بالا و تسلط به زبان انگلیسی و ترکی میشه در رشته پزشکی بورسیه گرفت؟!

  • سلام دوست عزیز منظورتون از پاسپورت تحصیلی چیه؟
   ترکیه احتیاجی به ویزا ندارد و برای دانشجویان کارت دانشجویی و اقامت دانشجویی از طرف دانشگاه صادر میشود

 • سلام خوبین من از مکتب فارغ شدم الان میخواستم اصلاعات بگیریم راجب همین بورسیه ۲۰۲۲ چطوری میتوانم ارتباط برقرار کنم از افغانستان؟

 • سلام من ارشد مکانیک ساخت و تولید هستم ۱۰ تا مقاله بین المللی و ثبت اختراع دارم کارهای پژوهشی بسیار معتبر دارم اما تمام مقالاتم و کارهام مربوط به مهندسی پزشکی هست
  آیا میتوانم دکتری مهندسی پزشکی در بورسلاری شرکت کنم؟

  • سلام دوست عزیز
   بستگی به دانشگاه داره ولی در بعضی از دانشگاهها زیر 25 سال و مابقی دانشگاههای خصوصی شرایط سنی نداره

 • سلام من میخام برای آزمون تومر به کشور ترکیه برم
  میخواستم بدونم ویزای تومر میدن؟
  یا باید کلا پاسپورت بگیرم

  • سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای کسانی که دیپلم نظام جدید و قدیم دارند بورسیه های یکسان داریم

  • سلام وقت بخیر
   با شرکت در دوره های زبان ترکی می توانید اقامت یک ساله در ترکیه بگیرید
   برای اطلاع از شرایط کلاس ها و شرکت در دوره ها با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام، من سال دوازدهم هستم و امسال به ترکیه مهاجرت کردم و کیملیک ترکیه ارو دارم و سال دوازدهمم رو راه دور در مدرسه فجر خوندم، میخواستم بدونم که شما در توضیحاتتون گفتین باید یه مطالبی از معلمان بگیریم و در ترکیه زندگی نکنیم، من میتونیم برای امسال در بورسیه شرکت کنم؟ اگر ازمون یوس یا اس ای تی رو بدم بهتر هست کدام دانشگاه برای رشته موسیقی ازمون بدم؟ و در کل برای رشته ی موسیقی کدام دانشگاه بهتر است؟

  • سلام وقت بخیر
   در دانشگاه خصوصی بدون آزمون میتوانید ادامه تحصیل دهید آزمون یوس یا اس تی هم نیازی نیست
   برای اطلاع از شرایط ثبت نام با مشاورین ماتماس حاصل فرمایید

 • سلام. بنده سال دوازدهم هستم و امسال فارغ التحصیل میشم، و قصد دارم سال تحصیلی بعد در یکی از دانشگاه های ترکیه باشم. 

  1 – بر اساس آنچه گفتید ، من نیاز به مدرک دیپلم دارم، که هنوز نگرفتم، آیا ارئه مدارک بعد از اتمام سال تحصیلی هست ، یا تا اردیبهشته؟ چون کارنامه و دیپلم رو بعد از خرداد میدن( که با این حال باید یه سال برای ثبت نام صبر کنم؟ یا چیکار کنم؟)

  2 – آیا این معدلی که میگید معدل سال ، نوبت دوم یا نهایی هست ؟

  ممنون

  • سلام وقت بخیر
   برای پیش ثبت نام گواهی اشتغال به تحصیل نیاز هست
   ولی در زمان ثبت نام نهایی در دانشگاه داشتن اصل مدرک دیپلم الزامی است
   2-معدل کل دیپلم را شامل می شود

 • سلام من ۱۴ سالمه و کلاس هشتم معدلم بالای ۱۹ هست من در حد ۹۰ درصد از زبان ترکی استانبولی رو بلدم میخواستم بدونم باهاش میتونم چیکار بکنم ؟؟

 • سلام ، ببخشید من پایه دهم هستم و معدل راهنماییم ۲۰ بوده کلن ، دبیرستان هم مطمئنم قراره ۲۰ بشم ، تقدیر نامه از مدرسه واسه شاگرد برتر شدن زیاد دارم هم ابتدایی هم راهنمایی و تو مسابقات نقاشی ، احکام و… رتبه دارم از قبل ، اصلیتم ترکه و به زبان ترکی هم تسلط کمی دارم که میخوام در طول این ۳ سال تا سطح c پیش برم و مدرک تومر رو بگیرم ، راستش رزومه دیگه ای ندارم فعلا میشه راهنمایی کنید که چجوری از الان تا دوازدهم رزومه‌م رو قوی کنم ؟ واینکه آیا اینایی که گفتم میتونن تاثیر داشته باشن یا نه؟ امکان بورسیه شدنم در دانشگاه استانبول یا آنکارا در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی وجود داره؟
  و اینکه من میتونم برای کنکور خودمون بخونم و بعد از اعلام نتایج کنکور اگه رتبه‌م خوب شد با همون وارد دانشگاه های ترکیه بشم ؟ چون زمان برگزاری آزمون های ورودی ترکیه با ایران در یک زمان هست و من بر سر دوراهی قرار گرفتم که واسه کدومش بخونم ؟ چون اگه بورسیه نشم قطعا نمیتونم برم

  • سلام وقت بخیر
   از شرایط تحصیل در دانشگاه دولتی استانبول و آنکارا سن زیر 25 سال و معدل بالای 18 نمره آزمون یوس و اس ای تی می باشد برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام…
  میتونیم در سایت بورس لاری ریزنمرات غیر رسمی(بدون امضا)آپلود کنیم ؟؟چون ریز نمرات من ۶ ماه دیگه دانشگاه به من میده و من به ثبت نام بورس لاری نمیرسم.ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام من نهم هستم می‌خوام بدونم اگه سه سال باقی مونده نمره بالای 18باشم میتونم بورسیه پزشکی دریافت کنم

  • سلام وقت بخیر
   دیپلمتون رو باید بگیرین بعد اقدام کنید برای بورسیه تحصیلی
   امسال به معدل بالای 18 بورسیه 50 درصد در دانشگاه های خصوصی تعلق میگیرفت
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 • سلام من کلاس یازدهم انسانی هستم میخوام رشته رو عوض کنم به رشته الکترونیک تغییر بدم . میخواستم بدونم اگه با نمره های خوبی امتحانات دهم و یازدهم رشته الکترونیک پشت سر بزارم امکانش هست بورسیه بشم با سابقه تغییر رشته امکانش هست بورسیه بشم

  • سلام وقت بخیر
   برای تحصیل در ترکیه تغییر رشته منافاتی با بورسیه تحصیلی ندارد شرط معدل و ریز نمرات شما بر مبنای دانشگاه انتخابی بورسیه تحصیلی به شما تعلق میگیره
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 • سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل رشته ریاضی هستم ( دیپلم و 18 سال سن )
  میخواستم بدونم شرایط بورسیه برای کارشناسی رشته های مهندسی چطوره …. فقط شرط معدل و سن مد نظره یا ازمون ها هم ملاک هستن؟

  • سلام
   برای بورس فول فاند معدل دیپلم ، سن و نمره ازمون های یوس و اس ای حائز اهمیت می باشد
   اما بورس های درصدی رو اموزشگاه ما می تونه براتون بگیره
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام خسته نباشید من دیپلم معماری داخلی دارم با معدل ۱۶ و اینکه ۱۹ سالمه میخواستم بدونم میتونم برای کارشناسی ثبت نام کنم و بورسیه بشم ؟

  • سلام وقت بخیر
   بله معدل و سنتون برای ورود به دانشگاه های معتبر خوبه و موسسه ما می تونه برای شما بورس بگیره
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید

 • سلام خسته نباشید. ببخشید من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته مهندسی پزشکی از دانشگاه امام رضا هستم. من بهمن ۹۸ با معدل ۱۶ فارغ التحصیل شدم. سطح زبان انگلیسی من A2 است و مدرک زبان هم ندارم. دو تا توصیه نامه هم از مدیرگروه و استاد راهنمای رشته خودم دارم. زبان برنامه نویسی c هم بلدم و دارم آموزش مینویسم. میخواستم از شما بپرسم که شانس من برای بورسیه ترکیه چقدر هست؟
  لوح تقدیرهایی که تو دوران راهنمایی و متوسطه گرفتیم ، برای بورسیه تاثیر داره یا خیر؟
  با تشکر

  • سلام وقت بخیر
   ما بورسیه فول فاند ثبت نام نمی کنیم اما از طریق سایت ترکیه بورس لاری می تونید ثبت نام کنید
   لوح ها و معدلتونم لحاظ میشه

 • سلام ، میخواستم بپرسم که برای اینکه بتونیم بورسیه تحصیلی ترکیه رو برای تحصیل تو رشته ی پزشکی بگیریم ، نیازه که تو ایران کنکور داده باشیم و قبول شده باشیم از پزشکی یا نیاز نیست و با گرفتنه بورسیه میریم و توی یکی از دانشگاه های ترکیه و شروع به تحصیل می کنیم تا وقتی که اونجا مدرک پزشکی بگیریم؟
  من هنوز امسال میخوام دوازدهم بخونم ، رشتم هم تجربی هست.

  • سلام وقت بخیر
   کنکور برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه حائز اهمیت نمی باشد و فقط معدل دیپلم مهم می باشد
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید

 • سلام خسته نباشید
  من فارغ التحصیل بیولوژی سلولی مولکولی هستم معدل ۱۷
  برای مقطع ارشد میتونم بورسیه بگیرم؟
  مدرک زبان ترکی و ایلتس یا تافلی ندارم

  • سلام وقت بخیر. زمان اقدام بورسیه فول فاند ترکیه دی ماه می باشد. لطفا از طریق سایت ترکیه بورسلاری اقدام نمائید.

  • سلام یاسمن جان وقت بخیر. نتایج بورسیه ترکیه خرداد ماه اعلام شده است. چنانچه پاسخی دریافت نکرده اید به منزله عدم قبولی است.

 • با سلام
  من فارغ التحصیل فوق لیسانس‌ رشته فیزیولوژی ورزشی با معدل ۱۶/۶۰ هستم
  رزومه کاری خوبی هم
  موسس باشگاه هستم و مدرک مربیگری زیادی دارم
  ایا این مدارک در گرفتن بورسیه فول فاند تاثیر داره

 • سلام وقتتون بخیر
  بنده خرداد 1400 دعوت به مصاحبه شدم و الان یک ماه و نیم از زمان مصاحبه میگذره و هنوز ایمیلی دریافت نکردم. میخواستم ببینم آیا پذیرش قطعی کسی تا الان اومده؟ و اگر اکسپت نکنند باز هم ایمیلی مبنی بر ریجکت شدن میدند یا نه؟
  ممنونم

 • سلام
  میخواهم دردور بعدی بورسیه ثبت نام کنم
  خیلی ارزو دارم تاحدودی زبان ترکی استانبولی هم بلدم
  معدل 18.86
  در ماستری

   • سلام من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم میخوام ب ترکیه بورسیه شم برا فوق لیسانس زبان انگلیسی چون ک تو ترکیه میخوام زبان انگلیسی تدریس کنم و ویزای کاری بگیرم. معدل لیسانسم ۱۷.۷۹ هست.
    نمره ایلتسم ۷
    مدرک tefl هم دارم

 • سلام.با معدل ۱۸.۷۴ تجربی امکان گرفتن بورس در رشته ی علوم کامپیوتر وجود داره؟
  سوابقی مثل تحصیل در دوره های راهنمایی و دبیرستان تیزهوشان تاثیر داره یا نه؟
  البته الان که زوده.ولی اگه بخوام اقدام کنم موسسه شما در زمینه افزایش شانس پذیرش میتونه کاری کنه؟چون برام خیلی حیاتیه

  • سلام وقت بخیر. بله سوابق تیزهوشان نیز در افزایش شانس شما تاثیرگذار است. زمان اقدام برای بورسیه دی ماه است.

 • سلام میخواستم بپرسم که اگه بتونین فول فاند رو بگیریم بازم باید سرمایه اولیه داشته باشیم ؟ و بدون پول بریم به مشکل میخوریم ؟ اگر اره حدودا چقد باید داشته باشیم

  • سلام خانم رستمی وقت بخیر. خیر افرادی که بورسیه فول فاند دریافت می کنند تمامی هزینه تحصیلشان به عهده دانشگاه می باشد.

 • سلام ببخشید میخواستم بدونم من با معدل ۱۸.۶۶ آیا میتونم بورسیه بشم توی ترکیه واینکه آزمون yos رو اگه شرکت کنم شرایطش چیه

  • سلام خانم طاهرخانی عزیز وقت بخیر. تاریخ ثبت نام مجدد بورسیه فول فاند دی ماه است. معدل شما جهت اقدام مناسب است اما در کنار ثبت نام بورسیه، پیشنهاد ما به شما پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها است. در خصوص آزمون yos لطفا با مشاوران ما در تماس باشید.

 • سلام
  آیا اعلان نتایج بورسیه ترکیه لیسانس تمام شد اینکه باز هم منتظر بمانیم
  تا هنوز که ایمیلی دریافت نکردم

 • سلام
  نتایج اعلان نتایج بورسیه کامل شده یا خیر و آیا برای کسانیکه ایمیل نیامده است ایمیل خواهد آمد از قبول شدن ویا هم رد شدن
  تشکر

  • سلام وقت بخیر. اگر منظور شما بورسیه فول فاند، زمان اقدام دی ماه است. سن و معدلتان برای اقدام مناسب هست. در غیر اینصورت جهت دریافت مشاوره در خصوص پذیرش بدون آزمون و استفاده از بورس های درصدی با کارشناسان ما در تماس باشید.

 • سلام
  من به بخش ماستری ثبت نام کرده بودم ولی تا حالا هیچ پیامی دریافت نکردم آیا رد ویا قبول شده باشم پیام دریافت خواهم کرد یا خیر.
  تشکر به امید جواب سریع

 • سلام علیک
  محترم اعلان نتایج بورسیه در مقطع لیسانس ادامه دارد یا اینکه پروسه تان ختم شده اگر ختم نشده آیا برای کسانیکه ایمیل نیامده ایمیل میاید یا خیر
  تشکر.

 • سلام درود!
  ببخشید مه بورسیه ترکیه در مقطع لیسانس ثبت نام کرده بودم و فیصدی نمراتم بلند است ولی تا بحال ایمیل دریافت نکردم، در حالیکه برای دیگران ایمیل قبولی آمده، حالا منتظر باشم یا اینکه تمام شد،حدالعقل ایمیلش بیاید که رد شدیم یا اینکه قبول، لطف نموده در جریان بگذارید.

  • سلام آقای قاسمی روز بخیر. در صورت قبولی یا رد شدن ایمیل دریافت خواهید کرد. منتظر بمانید نتایج به طور کامل اعلام نشده است.

 • سلام خسته نباشید . من لیسانس شیمی دانشگه صنعتی شریف هستم میخواستم ببینم واسه رشته متافیزیک میشه بورسیه شد؟

 • سلام
  میشه در مورد نتایج بورسیه ترکیه معلومات درست ارایه کنید تا مطمین شویم که آیا چانس قبولی است یا خیر چون من معدل بالای داشتم وبعضی از تقدیر نامه همچنان آخر تکلیف ما چه میشه که هیچ ایمیلی تا هنوز بدست نیاوردیم آیا منتظر باشیم ویا خیر

  • سلام دوست عزیز منتظر باشین با توجه به شرایط کرونا امسال ترکیه بورسلاری با برنامه پیش نرفت

 • با سلام
  ببخشید در مورد مصاحبه ترکیه بورسلاری میخواستم بدونم آیا اون هیئت سه نفره که مصاحبه رو انجام میدن نظر قطعی در رابطه با پذیرش یا عدم پذیرش فرد رو میدن یا یک کمیته بالادستی هم هست که اون انتخاب میکنه افراد رو؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

  • سلام دوست عزیز در صورت داشتن گواهی کنکور ایران براتون رزومه حساب میشه و از شرایط اصلی نیست

 • سلام اعلام نتایج ادامه داره یا تمام شده آخه هنوز زده منتظر بررسی از اونورم برای بعضی ها ایمیل ریجکت اومده اما برای من هردو ش اون طوری آن از ترکیه بورسلاری هم هرچی می پرسی میگه ایمیلتان را مرتب بررسی کنید و بعضی ها هم که میگن باید صبر کرد تکلیف چیه؟

  • سلام من هم منتظر هستم هم برای ترکیه بورسلاری و هم برای بورسیه مشترک بانک توسعه و دولت ترکیه در هردو برای من زده شده در حال بررسی . برای بعضی ها ریجکتی ایمیل شده ولی برای من هنوز درحال بررسی هستن
   گفتن انگاری باید منتظر بمونیم ولی برای برای اونایی که در مرحله اول قبول شدن ایمیل رفته ئ همچنین در قسمت نتایج براشون وقت مصاحبه معلوم شده که فک کنم سه شنبه 11 خرداد هست تکلیف ماچیه ای کاش بدونیم

   • سلام وقت بخیر. به علت حجم بالای درخواست ها پروسه بررسی طولانی شده است. اگر وضعیت پرونده شما در حال بررسی است باید منتظر بمانید تا نتیجه مشخص شود.

 • سلام نتایج بورسیه ۲۰۲۱ اعلام نشده است . گفته در حال بررسی منظور ش چیه؟ با مدرک دپیلم در بورس ترکیه ثبت نام کرده است

 • سلام . محمد حق پناه هستم . برای فرزندم که فارغ التحصیل در رشته تجربی ازدبیرستان نمونه دولتی با معدل 19.70 و در خردادماه 1399 و مسلط به زبان ترکی و انگلیسی می باشه خواستار ااطلاعاتی در زمینه تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای ترکیه و آلمان می باشه . ممنون می شم در این خصوص راهنمایی های لازم را بکنید با تشکر

   • خود ترکیه بورسلاری زنگ زدن بهشون گفتن هنوز بررسی ها ادامه داره و اینکه برای کسانی که ریجکت شدن ایمیل ریجکتی فرستادن من در این حد اطلاع دارم و امسال دو تا بوورسیه بود امکانش هست یکم ضرفیت بالاتر از سال های پیش باشه

 • سلام خسته نباشید.
  من دانشجوی سال اول یکی از رشته های پیراپزشکی در دانشگاه روزانه هستم
  معدل دیپلمم۱۹.۳۶هست
  ومتولد سال ۸۰م
  مقام هم در رشته های فرهنگی هنری و ورزشی و علمی درسطح شهر و استان دارم(نمیدونم قابل قبول هست یان)

  خواستم ببینم امکانش هس ؟ میتونم در رشته پزشکی دریکی از دانشگاهای معتبر ترکیه بورسیه فول فاند بگیرم؟؟
  شرایطشو دارم؟
  چقد احتمال قبولی دارم؟
  و اینک چقد هزینه نیاز هست برای اقدام کردن؟
  تاریخ ثبت نام برای سال ۱۴۰۰ کی هست؟
  ممنون از راهنماییتون..

  • سلام دوست عزیز، زمان ثبت نام ترکیه بورسلاری دی ماه 1400 است، شما باید رزومه قوی و انگیزه نامه قوی داشته باشین و قبولی در بورسلاری ترکیه کاملا شانسیه و نمیشه درصد احتمالی برای قبولی داد

 • سلام وقتتون بخیر و شادی
  نتیجه بورسیه ۲۰۲۱ اعلام شده ؟ تا چه تاریخی تمام نتایج اعلام میشه ؟
  از انتظار خسته شدیم 😞

 • سلام سرکار خانم، بله درسته اما به جهت قرنطینه‌ای که پیش آمد نتایج با تاخیر اعلام خواهد شد.

  • سلام روز شما بخیر، خیر به جهت قرنطینه‌ای که پیش آمد نتایج بورسیه با تاخر اعلام می‌شود و هنوز تاریخی دقیقی اعلام نشده،

  • سلام وقت شما هم بخیر،با برقراری تماس و اخذ مشاوره تخصصی میتونید به نتیجه دلخواه اتون برسید .

  • سلام وقت بخیر،نتایج بورسیه اعلام شده است،منتظر بمانید اگر تا 3هفته ی دیگر ایمیلی دریافت نکردید متاسفانه پذیرفته نشده اید.

 • سلام وقت بخیر
  من برای لیسانس ثبت نام کردم و اسنادم را کامل آپلود کردم، ولی به زبان انگلیسی و ترکی آشنای ندارم آیا قبول میشم و اگر قبول بشم از ما امتحان گرفته میشه؟ از الان از شما ممنون

  • سلام خانم میرزاده وقت بخیر. در صورت قبولی از شما آزمون تعیین سطح گرفته می شود و در صورتی که از سطح مورد نیاز دانشگاه پایینتر باشید، در ابتدای تحصیل در کلاس های آموزش زبان (حاضرلیک) شرکت خواهید کرد.

 • وقت بخیر
  نتایج برای برخی از کشورها اعلام شده
  آیا اطلاع دارید که از ایران هم کسی ایمیل دریافت کرده باشه؟
  یا اینکه پنل کاربریش تغییر وضعیت داده باشه؟

 • سلام اگه کسی معدل دهم ۱۹.
  یازدهم ۱۹.۵
  دوازرهم ۱۹.۹۲ داشته باشه
  دارای ۱۰ مدرک از هلال احمر …..
  قبولی در ازمون ست با نمره ی ۱۴۰۰ به بالا…..
  مسلط به زبان انگلیسی و دست و پا شکسته ترکی هم بلد باشه
  در جشنواره خوارزمی هم مدال اورده باشه و دارای حداقل ۱۵ مقاله که راجب پوست و پزشکی هست…..
  و داشتن مدرک تب سنتی و پوست و مو…..
  و انگیزه نامه ی قوی…..
  و چند وقت هم کلاس های رباتیک رفته باشه…..
  و هم رمان با همه ی اینها کنار تحصیل کار کنه…
  امکانش هست بتونه بورسیه فول فاند برای دانشگاه های خوب ازمیر . انکارا و یا استانبول بگیره؟

  • سلام وقت شما بخیر ،بله با نمره و رزومه ی خوبی که دارند امکان بورسیه فول فاند وجود دارد وبا گرفتن مشاوره تخصصی برای دی ماه میتوانید ثبت نام کنید.

  • سلام آقای بیدار وقت بخیر. بله چنانچه زبان تحصیل شما ترکی استانبولی باشد نیازی به مدرک تافل یا آیلتس نیست.

 • سلام عرض شد، در روستای زندگی کردن و با وجود امکانات کم و تحت پوشش کمیته امداد بودن (ارگان مربوط به محرومین) آیا تاثیر دارد در روند پذیرش با وجود یک رزومه عالی ،چونکه این بورسیه
  برای افرادی که شرایط تحصیل در خارج کشور را ندارن ،با وجود رزومه عالی ،نیست مگه؟
  لطفا پاسخ بدید.

  • سلام وقت شما بخیر اقای امامی، خیر تا به حال که خبری مبنی بر تاخیر در اعلام نتایج بورسیه منتشر نکردند، تا اخر اردیبهشت نتایج اعلام خواهد شد.

 • سلام علیکم محترم انشاالله که جور وصحتمند باشید
  احمد یعقوبی ولد عبدالحلیم از کشور افغانستان
  چه وقت نتایج بورسیه های تر کیه اعلان میشود

 • از طریق دوستم …. اما نمیدونه که جواب دقیقش چه موقع میاد…. میخاستم از شما بپرسم.

  ثبت نام و همه مدارک رو هم تکمیل و اپلای کردیم..
  و منتظر جواب هستیم

 • سلام
  اسم احمد طارق ولد فضل هادي از کشور افغانستان سکونت اصلي وردګ و سکونت فعلی کابل فارغ صنف دوازده به درجه عالی میخواهم که در کشور ترکیه لیسانس بیګرم

  • سلام وقت شما بخیر، جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در ترکیه با کارشناسان ما تماس بگیرید و با ما در ارتباط باشید.

 • سلام
  داروسازی نسبت به پزشکی و دندانپزشکی متقاضی کمتر داره؟
  مثلاً میشه با معدل ۱۹تا ۱۹/۵۰ و رزومه خوب پذیرش گرفت؟

  • سلام.بله رشته‌ی داروسازی نسبت به پزشکی و دندانپزشکی متقاضی کمتری دارد، اما دانشگاه‌هایی که این رشته را ارائه میدهند کمتر هستند.با معدل 19/5 و رزومه‌ی قوی شانس بالایی برای بورسیه‌ی رشته‌ی داروسازی دارید.

 • سلام وقت بخیر

  کسی که معدل دبیرستانش در حد ۱۶-۱۷ باشه
  و الان داره در رشته پزشکی توی ایران تحصیل می‌کنه وقتی مدرک عمومیش رو گرفت و طی تحصیل در دانشگاه جز نمره الف باشه احتمال بورس شدنش واسه گرفتن تخصص توی ترکیه چقدره؟

  کلا منظورم اینه که معدل دبیرستان کم باشه ولی دانشگاه بالا میشه بورس گرفت؟

  • سلام وقت شما بخیر، شما برای بورسیه در مقطع دکترا به ارائه نمره‌ی معدل ندارید، شما رو با معدل اخرین مدرک و رزومه‌ی تحصیلی و کاریتون بررسی می‌کنند.

  • سلام بله معدل خوبی برای قبولی در این رشته دارید اما بستگی به رزومه، انگیزه نامه شما و رزومه متقاضیان دیگر این رشته دارد.

 • سلام به نظر شما تا اواسط اردیبهشت نتایج اولیه میاد؟ و اینکه من با معدل ۱۹/۱۸ رشته فیزیوتراپی رو اولویت آخرم قرار دادم احتمال قبولی در این رشته با رزومه خوب هست؟

  • سلام . سال پیش جواب های اولیه بورسیه اواسط خرداد ماه در اپلیکیشن متقاضیان بارگذاری شد. سال های قبل از آن از اواسط اردیبهشت و خرداد منتشر می‌شد. امسال هنوز مشخص نیست اما احتمالا تا اواخر اردیبهشت در سایت بارگذاری شود. بهتر است لایو های اینستاگرامی ترکیه بورسلاری را دنبال کنید. معدل 19 به بالا کلا برای رشته فیزیوتراپی خوب است. اما قبولی شما بیشتر به رزومه و انگیزه‌نامه‌ای که نوشتید بستگی دارد.

  • سلام دوست عریز
   جهت اطلاع از شهریه ی دانشگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید
   09229329200

 • سلام برای پذیرش در بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد ، مدرک لیسانس پیام نور رو قبول میکنن؟ رشته ی روانشناسی

  • سلام دوست عزیز
   جهت اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در تماس باشید
   09214640035

 • سلام وقتتون بخیر خیلی ممنون از اینکه سوالات رو پاسخ میدین من لیسانس مهندسی صنایع غذایی با معدل ۱۸/۹۰ دانشگاه علوم و تحقیقات هستم زبان ترکی رو مسلطم و در حال طی پروسه دریافت مدرک تومر هستم خواستم ببینم احتمال دریافت بورس برای ادامه تحصیل در این رشته مقطع ارشد چقدر هست ممنون.

  • سلام وقت شما هم بخیر، بله شما می‌تونید برای ارشد رشته‌ی خودتون اقدام کنید، در خصوص دریافت بورسیه هم سال اینده می‌تونید اقدام کنید این یکسال هم فرصت خوبی برای شماست تا رزومه‌ی تحصیلی و علمی خودتون رو ارتقاء بدید تا شرط قبولی برای دریافت بورسیه‌ی شما بیشتر شود.

  • سلام وقت شما هم بخیر، خیر متاسفانه اگر از شهریه‌تون استفاده نکنید و فاصله بیفته بورسیه‌ی شما لغو میشود.

 • سلام خسته نباشید من 23 سالمه و در حال حاضر رشته مامایی تحصیل میکنم معدل دیپلمم 19.57 امکان بورسیه در رشته داروسازی برا من وجود داره یا نه

  • سلام وقت شما بخیر، معدل شما برای بورسیه بسیار مناسب است اما برای ادامه تحصیل در رشته‌ی داروسازی باید مامایی رو کنار بذارید و از مقطع کارشناسی شروع کنید(درواقع روی مدرک دیپلمتون بورسیه بگیرید و بعد از دیپلم رو ادامه بدید)نکته‌ی دیگر اینکه باید زیر 21سال باشید.

 • سلام،من ۱۷سالمه و سال یازدهم هستم در رشته انسانی
  اما توی دانشگاه قصد دارم رشته زبان انگلیسی رو بخونم.مدرک اکادمیک زبان انگلیسی هم از یک موسسه معتبر دارم و درحال یادگیری زبان فرانسه هم هستم و تا وقتی که فوق دیپلم انگلیسی رو میگیرم زبان فرانسه رو هم تموم میکنم.خواستم بدونم که ایا میتونم واسه لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاه‌های ترکیه بورسیه بگیرم و پس از فارغ التحصیل شدن در این رشته،همونجا کار کنم؟
  تمام نمرات دبیرستانم هم از ۱۹ به بالا هست و مدارک ایلتس و تافل رو هم به زودی خواهم گرفت
  لازم باشه دوره زبان ترکی رو هم میگذرونم

  • سلام وقت شما بخیر، بسیارعالی، داشتن مدارک بیشتر و بهتر، دریافت مدارک زبان بیشتر رزومه‌ی شما را پر بارتر میکند و در گرفتن بورسیه به شما کمک می‌کند چرا که به تنهایی معدل بالا کافی نیست، شما نیز این امکان را دارید که برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه ‌های ترکیه مراجعه کرده و پذیرش از طریق بورسیه بگیرید اما بخاطر داشته باشید یکی از شروط دریافت بورسیه برای مقطع کارشناسی سن زیر 21 سال است.(البته نه اینکه 100درصد 21سال به بالا را بورس نکنند اما نسبت به بقیه افراد که مراجعه کردند و سن کمتری دارند احتمالش کمتر است.) موفق باشید:))

 • سلام من ۲۰ سالمه و با توجه به اینکه امسال ثبت نام رو از دست دادم باید سال دیگه ثبت نام کنم و اون موقع۲۱ ساله میشم آیا شانسی دارم اصلا میتونم ثبت نام کنم یا خیر؟

  • سلام وقت شما بخیر، بله شما تا 21 سالگی امکان ثبت‌نام برای بورسیه را دارید، به این شکل نیست که بعد از 21 سالگی نتونید شانس شما نسبت به بقیه تا درصدی کم میشه، این فرصت یکساله زمان خوبی‌است تا شما بیشتر مطالعه کنید، مدارک علمی بیشتری دریافت کنید تا رزومه‌ی پرباری داشته باشید.

 • سلام وقتتون به خیر من متولد ۷۹ هستم یعنی ۲۰ تمام شده میخواستم بدونم یعنی دیگه امکان بورسیه لیسانس برای من وجود نداره؟ و اینکه من مدرک سیکلم با معدل ۲۰ هستش و مدرک دیپلم هم با معدل ۱۹.۶۳ از دبیرستان نمونه دولتی فرزانگان هستش و پذیرش مهندسی صنایع دانشگاه علوم و تحقیقات هستم میخواستم بدونم اگر از نظر سنی مشکلی نداره آیا شانس قبولی در رشته های مهندسی دارم یا خیر و اگر بله از طریق شما میتونم برای ثبت نام اقدام کنم؟

  • سلام وقت شما هم بخیر، معدل و رزومه‌ی تحصیلی خوبی دارید. جهت اقدام برای بورسیه باید زیر 21سال باشید، در نتیجه باید هرچه سریع‌تر برای بورسیه اقدام کنید، شما این امکان رو دارید که از طریق موسسه‌ی ما کارهای پذیرشتون رو انجام دهید.با ما در تماس باشید.

  • سلام، شما برای بورسیه به معدل بالای18، انگیزه نامه،توصیه نامه، پاسپورت، رزومه‌ی تحصیلی و علمی خوب و… نیاز دارید همچنین باید تا قبل از 21 سالگی اقدام کنید.

 • سلام اسم من زینب است از کشور افغانستان هستم من یک بورسیه ثبت نام کردم میشه بگید که امسال چی زمانی مصاحبه بورسیه را میگیرن

  • سلام خانم ابراهیمی، اردیبهشت یا خرداد جواب اولیه میاد پس از مرحله‌ی اول تایم مصاحبه هم مشخص میشه.

 • سلام.وقتتون بخیر.سال نوتون هم مبارک و با آرزوی بهترینها.
  یه سوال داشتم از خدمتتون.اینکه نتایج بورسیه کی اعلام میشه؟اطلاعات دقیقی در دسترس نیست؟
  چنل شما رو هم چک کردم.

 • سلام و عرض خسته نباشید .آیا این مسعله که مدرک کارشناسی رو از دانشگاه آزاد گرفته باشیم برای بورسلاری مانعی نیست؟

  • سلام ممنون از شما، خیر مانعی ندارد، ریزنمرات، رزومه,معدل،انگیزه‌نامه و… این موارد حائزاهمیت هستند.

  • سلام وقت شما بخیر، خیر امتحان کتب ندارد، اگر مدارک شما را بپذیرند سپس باید مصاحبه بدید که این مصاحبه با توجه به رزومه‌ای است که ابتدا ارسال کردید.

 • سلام من ۱۸سالم می‌خوام بورسیه ثبت نام کنم و هنوز آنگاهی کامل ندارم. چند تا سوال داشتم
  ۱ من میتونم ۱۸سالم در بورسیه ثبت نام کنم ک دانشگاه اونجا ادامه بدم

  ۲من رشته هنرم. مشکلی پیش نمیاد برای بورسیه

  • با سلام بله شما میتوانید تا سن 21 سلگی در بورسیه تحصیلی ترکیه ثبت نام کنید
   رشته هنر هم بله امکان بورسیه شدن رادارد ولی رشته های ضعیفی مثل هنر فقط تا مقطع کاردانی امکان تحصیل دارید

 • سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات کاملتون
  من ۱۸سالمه در حال حاضر در مقطع ۱۲ام هستم
  معدل ترم اولم ۱۹،۸۲ شد و برای بورسلاری ترکیه اقدام کردم خواستم ببینم چند درصد احتمال قبولی دارم برای رشته های پزشکی و دندان و دارو ممنون میشم پاسخ بدید

  • با سلام و درود ببینیدبا معدل کل کنکورتون رو وارد میکردید پیشنهاد میشود سال دیگر اقدام به ثبت نام بکنید اگر معدل کل کنکورتون بالای 19.90 باشه و رزومه ای بسیار عالی به همراه داشته باشید شانس بالایی رو برای قبولی در رشته پزشکی نیز به همراه دارید

  • با سلام و درود این نوع اطلاعات رو باید در بخش رزومه خود نیز وارد بکنید و حتما رزومتون رو به زبان فارسی آپلود بکنید

 • سلام و خسته نباشید.
  من در مقطع راهنمایی هستم.
  میخواستم بدونم ک شما برای مقطع دبیرستان بورس میدین؟
  شانس من در قبولی بورس چقدره؟!

   • سلام من ۱۷ سالمه و رشته کمک پرستاری میخونم یا همون بهیاری ایا میتونم با ریز نمرات رشته بهیاری بورسیه شم و چه رشته هایی میتونم انتخاب کنم؟

    • سلام وقت شما بخیر، دانشگاه‌های ترکیه به شکلی است که باید تحصیلات تکمیلی فقط در رشته‌ی خودتون و یا گرایش‌هایی از رشته‌تون باشد.برای مقطع کارشناسی اگر از طریق بورسیه اقدام کنید باید معدل بالای 18 داشته باشید.

    • سلام وقت بخیر
     موسسه آرتان بورس تاپ در حال حاضر در زمینه مشاوره تحصیلی در دانشگاه ترکیه فعالیت داره
     برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 • سلام خسته نباشید
  من در مقطع راهنمایی هستم و میخوام که برای مقطع دبیرستان بورس بگیرم.
  آیا شانس قبولی بورس را دارم برتی مقطع دبیرستان؟؟

  • با سلام و درود
   دوست عزیز تورکیه بورسلاری به هیچ عنوان مقطع دبیرستان رو نیز بورس نمیکنه
   پیشنهاد میشود برای مقطع دانشگاه نیز اقدام به ثبت نام کنید.

 • سلام.من تمام اطلاعات تحصیلاتم روتکمیل کردم ازدبیرستان تاارشداماوقتی قسمت صفحه اصلی میرم که ثبت نام کنم میزنه اطلاعات لیسانس وارشدتوکامل کن .بنظرتون مشکل ازکجاست؟

  • با سلام و درود ثبت نام بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس فعلا امکان نمیباشد و فقط برای مقطع دکترا امکان پذیر میباشد

 • سلام من دانشجوی سال اول پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم تو کنکور رتبه 612 منطقه 3 اوردم
  معدل دیپلمم 19.67 و دهم و یازدهم به ترتیب 19.1 و18.93 هستش تو مدرسه استعداد های درخشان بودم
  از مرحله اول المپیاد ریاضی و شیمی قبول شدم ولی مدرکی ندارم
  ترکی رو کامل بلدم چون تا 7 سالگی ترکیه بودم ولی مدرک ندارم که مطمعنم نمره خیلی بالا میگیرم
  تو یکی از اموزشگاه های شهر خودمون ریاضی و فیزیک برای کنکور درس میدم تا پایان سال حدود 250 جلسه درس میگم که حدود 375 ساعت میشه میتونه به عنوان سابقه کاری حساب بشه
  میخواستم شانسمو برای بورسه دانشگاه های خوب استانبول مثل جراح پاشا و مارمارای و…. بدونم
  یه سوال دیگه داشنم اینکه بنظر شما تحصیل تو ترکیه بهتره یا همین ایران چون من میخواستم برای تخصص برم امریکا بنظر شما ایران بخونم بهتره یا ترکیه چون من شنیده بودم استادای اونجا دانشگاه های ایران رو بیشتر از مدرک کشور هایی مثل ترکیه و اکراین و مجارستان اینا قبوا دارند

  • با سلام و درود
   ثبت نام در بورسیه تحصیلی ترکیه رایگان میباشد شما میتوانید شانس خودتون رو امتحان کنید مهم ترین موضوع در بورسیه تحصیلی ترکیه سن و معدل و رزومه شما میباشد.
   با این مدارکی که به همراه دارید شانس قبولی بالایی به همراه دارید
   ما نمیتونیم درصد قبولی شما را به صورت دقیق اعلام کنیم
   ثبت نام کنید و مدارک خودتون رو آپلود کنید تا اعلام بشه

  • با سلام و درود بله پذیرش دندان پزشکی هم به اندازه پزشکی سخت میباشد ولی رشته های پیراپزشکی نیز پذیرش گرفتنشون از نظر بورسیه تحصیلی آسان تر از رشته پزشکی میباشد

 • سلام خسته نباشید من بورسیه ترکیه ثبت نام کردم و روزمم هم به این شکله ۱۹ سالمه و معدل کل راهنماییم ۲۰ بوده و در مدرسه نمونه دولتی تحصیل کردم معدل نیم سال اول دوازدهمم ۱۹٫۷۷ بوده و معدل کل دیپلمم ۱۹٫۰۳ بود و به زبان ترکی مسلطم و انگیزه نامم روهم به ترکی نوشتم ولی تومر ندارم و در چند مسابقه سرود در شهرستان رتبه دارم و چندین سال تو مدرسه جزو شورا بودم و در انتخاب رشتم شهر های کوچک رو برای دندون زدم و دارو رو دانشگاه مرسین و سلیمان دمیرل رو زدم و برای فیزیوتراپی دانشگاه آیدین و جراح پاشای استانبولو زدم که هیچ کدوم از دانشگاها مورد تایید ایران نیست میخواستم بدونم شما با توجه به تجربه کاری که در این زمینه دارین احتمال داره که من تو این رشته ها بورسیه شم؟؟؟

  • با سلام و درود اشتباه بزگی که کردید انگیزه نامتون رو به زبون ترکی نوشتید زیرا کسانی که انگیزه نامه و رزومتون رو برسی میکنند نیز ایرانی هستند
   ما نمیتونیم درصد دقیق از شانس قبولی خودتون رو بهتون بگیم فقط میتونیم احتمال بدیم طبق معدلی که در بالاگفتید احتمال 70 درصد میدیم که شما میتونید بورسیه تحصیلی را دریافتکنید

 • سلام
  من دانش اموز تجربی ام یازدهمم
  معدل دهمم۱۸.۹۳
  معدل یازدهم۱۹.۲۵
  و در سال های راهنمایی رتبه اول بودم در کلاس
  دارای تافل هستم
  و تومر هم خواهم گرفت و کاملا مسلطم به ترکی
  دوست دارم توی رشته های پیرا پزشکی باشم فرقی نمیکنه …
  فقط دقیق شرایط انتخاب رشته رو نمیدونم
  باید اینحا حتما کنکور بدم و اون رشته ی مورد نظرمو رو انتخاب کنم بعد برم اونجا ادامه بدم؟
  یا
  موقع بورسیه بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته میکنم ؟
  و در اخر احتمال قبولیم چقدره؟؟اگر سال های اینده هم معدلمم رو بالا ببرم…
  با تشکر از سایت خوب شما

  • با سلام و درود ببینید معدل و سن شما شرط اول شماست معدل کل خودتون باید بالا باشد و سنتون باید زیر 21 سال باشد
   اگر معدل کل دیپلم شما بالای 19 باشد احتمال بالایی برای قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه و همچنین رزومه شما نیز تاثیر بسیار زیادی در بورسیه تحصیلی ترکیه دارد

  • با سلام و درود برای فهمیدن این رشته مورد نظر شما دارای بورسیه میباشد یا خیر ابتدا وارد سایت تورکیه بورسلاری شوید و ثبت نام کنید برای دریافت بورسیه در آن قسمت میتونید بفهمید که رشته مورد نظر شما دارای بورسیه میباشد یا خیر

 • سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش مخابرات هستم. معدل ارشدم 16.84 و 6 تا مقاله ISI چاپ شده دارم که 3 تای اونا Q1. بصورت اتفاقی در برنامه ترکیه بورسالری شرکت کردم. متاسفانه بخاطر کرونا نتونستم آزمون زبان بدم بنابراین در حین ثبت نام مدرک زبان انگلیسی نداشتم و ترکی هم هیچی بلد نیستم. مدارکمم بصورت فارسی واسشون اسکن کردم. بنظرتون با این شرایط میتونم امیدی به قبولی داشته باشم؟
  ممنون

  • با سام و درود
   کسانی که در بورسیه تحصیلی ترکیه ثبت نام میکنند باید تمامی مدارک خود را به صورت فارسی آپلود بکنند زیرا کسانی که این مدارک رو برسی میکنند نیز ایرانی هستند و به زبان ایرانی نیز کاملا مسلط هستند

 • سلام من کلاس دوازدهم رشته ریاضی فیزیک هستم.معدل متوسطه اولم همه۱۹/۶۰ به بالا بوده.معدل دهم ۱۷/۸۵ معدل یازدهم ۱۹/۱۰ و دوازدهم هنوز نیومده ولی حدود ۱۹/۵ هست.رزومه خاصی ندارم فقط یه لوح تقدیر برای آزمون پیشرفت تحصیلی که توی شهرستان مقام اوردم و یه لوح تقدیر دیگه که برای تئاتره در مقطع شهرستان. زبان انگلیسی و ترکی هم تا حدودی بلدم ولی تا سال دیگه فول میشم و مدرکشو میگیرم.من چند تا سوال داشتم در باره ی شانس قبولی من در رشته حسابداری
  ۱) آیا اگر رتبه کنکورم سه رقمی بشه شانس بالایی در بورسیه دارم یا خیر
  ۲) آیا اگر کنکور فنی بدم و توی اون هم رتبه خوبی داشته باشم تاثیری در رزومه داره و شانسمو بیشتر میکنه؟

  • با سلام و درود
   پیشنهاد میشود که رتبه کنکورتون رو وارد نکنید
   مهم ترین عوامل سن،معدل،رزومه و انگیزه نامه شماست که برسی دقیق میشوند

 • سلام خسته نباشید من یا معدل ۱۹/۴۸ برای بزشکی ثبت نام کردم و برای دو سال در بخش واکسین فلج اطفال و مشوره های صحی برای خانم ها در شهر نا امن غزنی افغانستان کار کردم ایا این ها برام امتیاز محسوب میشه که بورس بدست بیارم

  • با سلام و درود
   مهم ترین عامل برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه سن و معدل و رزومه شما میباشد
   اینکه در شهر های نا امن افغانستان کارکردید رو میتوانید در انگیزه نامه خود وارد کنید
   و میتواند در صورتی که سن و معدل مورد قبول رو داشته باشید به شما کمک بکند.

  • با سلام و درود خیر دامپزشکی جزو رسته های پیراپزشکی میباشد
   و شانس قبولی متوسطی به همراه دارد
   شانس قبولی شما کاملا بستگی به سن،معدل،و رزومه شما دارد

 • وقتتون بخیر میخاستم بدونم وقتی مقداری از هزینه ثبت نام رو دریافت کردید از ما و ایمیل عدم پذیرش برامون اومد باقی هزینه رو هم باید بپردازیم؟

  • با سلام و درود خیر شما کل هزینه ثبت نام رو باید پرداخت کنید
   این هزینه شامل جمع آوری رزومه و نوشتن توصیه نامه و ثبت نام شما میباشد

 • سلام من یازدهم هستم معدلم ۱۹/۹۲ و میخام سال بعد برای لیسانس پزشکی ثبت نام کنم
  از رزومه هم تقدیر نامه های منطقه و مدرسه دارم اما گواهی های بین المللی خیر
  میشه لطف کنید بگید شانس قبولیم چقدره؟ اگه خودم ثبت نام کنم و اگه از طریق دپارتمان شما باشه چی؟

  • با سلام و درود پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پیراپزشکی ثبت نام کنید زیرا دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی نیز بسیار سخت و پر متقاضی میباشد
   دپارتمان ما قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه را نیز تضمین نمیکند و فقط در جمع آوری رزومه و نوشتن انگیزه نامه نیز میتواند به شما کمک بکند تا از بهترین رزومه و انگیزه نامه برخوردار باشید.

  • با سلام و درود
   بله تمامی پروسه ثبت نام بورسیه تحصیلی 2021 به صورت آنلاین میباشد و تنها کافیست به سایت تورکیه بورسلاری بروید و در آنجا اقدام به ثبت نام کنید

 • شما یه بار می گید معدل فقط ملاک نیست و باید رزومه قوی باشه یه با می گید حتما معدل باید بالای ۱۹/۸۰ باشه.
  یعنی اصلا شانسی برای معدل های دیگه نیست؟
  برای مثال من معدلم ۱۹/۱۸ اما رزومه خوبی دارم و دو تا مقاله آپلود کردم

  • با سلام و درود
   ببینید از معدل بالای 18 میتوانید در رشته پزشکی ثبت نام کنید
   فرض کنید 3 هزار نفر پزشکی ثبت نام کنند و ظرفیت انتخاب از رشته پزشکی کلا 5 نفره تورکیه بورسلاری نمیاد که اونایی که معدلشون پایین تره رو انتخاب بکنه
   ما در هیچ جایی ننوشتیم معدل باید بالای 19.80 باشه گفتیم پیشنهاد میشود که معدل بالای 19.80 باشه

 • سلام ببخشید من ثبت نام رو واسه دوره دکتری انجام دادم و طرح پروپوزال دکترا رو هم کامل نوشتم

  ولی جایی واسه آپلود پروپوزال ارشد نبود فقط عنوان پایان نامه ارشد رو میخواست رو خواسته بود؟؟؟

  شاید باید تو قسمت cv اضافه میشد؟!!
  به هرحال من نتونستم پروپوزال ارشدم رو آپلود کنم…..

  نمیدونم چی میشه……….
  شانسم خیلی پایین میاد؟؟

 • سلام وقتتون بخیر واقعا ممنون از اینکه به سوالات جواب میدین.
  چند تا سوال داشتم:

  1/در قسمت بارگذاری مدرک دبیرستان باید مدرک سه ساله دبیرستان رو میذاشتیم یا پیش دانشگاهی رو؟؟؟ من مدرک دیپلم رو گذاشتم اما الان ناراحتم چون معدل دیپلمم در رشته ریاضی 18/55 بود ولی در پیش دانشگاهی 19/05. اگه دیپلم کافیه یعنی اصلا مدرک پیش دانشگاهی مورد بررسی قرار میگیره؟؟!!!!

  2/من دوبار در بورسیه ثبت نام کردم چون بار اول بعضی اطلاعاتم نادرست بود، در ثبت نام دومم تصحیح کردم و حتی بار دوم مدارکم کاملتر از بار اول بود. حالا از رقابت حذف که نمیشم؟ تیم بورسیه ترکیه کدوم ثبت نام رو در نظر میگیرن؟؟

  3/من سن ام 28 سال هست
  معدل دیپلم 18/55
  معدل پیش دانشگاهی 19/05
  معدل لیسانسم 16
  معدل ارشدم17/13
  و در تمام دوره های تحصیل گواهی شاگرد اولی رو دارم و آپلود کردم.
  به نظرتون میتونم در دوره دکتری فیزیک قبول بشم؟؟؟؟؟

  4/من چون زبان ترکی بلد نبودم اولویت اولم رو دانشگاه های انگلیسی زبان زدم، بعد از اون دانشگاه های ترک زبان رو انتخاب کردم
  به نظرتون کیفیت دانشگاه های انگلیسی زبان پایین تره نسبت به انگلیسی زبان؟؟

  • با سلام و درود من سوالات شما رو به صورت عدد پاسخ میدهم
   شماره1 شما باید معدل کل دیپلم خود را وارد کنید
   شماره 2 اگر با همون ایمیل شما دوباره ثبت نام کرده باشید فکر نمیکنم چک بکنند شما باید با یک ایمیل دیگری اقدام به ثبت نام بکنید
   شماره 3 بستگی به مدارک و رزومه و معدل و سن شما دارد تمامی این فاکتور ها برسی خواهند شد و به شما اعلام خواهد شد
   شماره 4 کیفیت آموزش در تمامی زبان ها به یک اندازه میباشد و فقط و فقط زبان آنها فرق دارند

 • سلام من ۱۸ سالمه هنوز دیپلم نگرفتم معدل نوبت اولم ۲۰ بود معدل دهم ۱۸/۵ و یازدهم ۱۹/۵ بود راهنمایی هم کلا ۲۰. دوتا مدرک فنی حرفه ایی دارم پرورش قارچ و icdl گواهی شرکت در مسابقات ریاضی کانگورو و مدرک چرتکه دارم و لوح تقدیر هایی واسه علمی مسابقات علوم آزمایشگاهی و ورزشی بسکتبال و هنری هم نوازندگی فرهنگی هم روانخوانی و قرآن اینا. هم گواهی تموم کردن دوره آیلس زبان رو دارم به نظرتون چقد شانس قبولی واسه دندونپزشکی رو دارم

  • با سلم و درود
   برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی حداقل باید معدل کل دیپلم شما بالای 19.80 باشد سعی کنید رشته های فنی مهندسی را برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ترکیه انتخاب کنید تا شانس قبولی بالاتری را نیز داشته باشید
   باتشکر

   • سلام من در حال حاضر ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۹.۸۴ و ریز نمراتم از دبستان تا سال یازدهم ۲۰ بوده و علاوه بر اون هم از جهاد دانشگاهی مدرک دستیاردندانپزشکی دارم و ۲ساله به طور حرفه ای تو کلینیک دندانپزشکی کار میکنم و سوپروایزر هستم . برای بورسیه ی امسال واسه رشته های دندانپزشکی و پزشکی اقدام کردم و تمام این مدارک مربوط به کار و درسم رو هم آپلود کردم. آیا شانس قبولی برای من وجود داره ؟؟

    • با سلام و درود شما شانس نسبتا بالایی رو برای قبولی در رشته پزشکی دارید سعی کنید رزومه خیلی بهتری رو آپلود کنید معدل و شرایط سنی خوبی رو برای دریافت بورسیه دارید حتما حتما در رزومه خود دقت زیادی را داشته باشید به صورت کامل آپلود کنید.

 • سلام خسته نباشید
  اگر معدل پایین مثلا ۱۹.۳داشته باشیم و بخواهیم برای گرفتن بورسیه تو آزمونهای ورودی شون مثل یوس شرکت کنیم و نمره خوبی کسب کنیم احتمالی برای بورسیه شدن تو رشته پزشکی یا داروسازی وجود داره؟

  • با سلام و درود در آزمون یوس به چند نفرو بورسیه میدهند و این چند نفر باید جز بهترین افرادی باشند که در آزمون یوس شرکت کردند بله این احتمال وجود دارد که شما در رشته پزشکی یا داروسازی بورسیه شوید

 • سلام وقت بخیر من دیپلم فنی حرفه ایی دارم و برای رشته طراحی و دوخت میخواستم اقدام کنم ولی گفتین که نمیشه ایا میتونم برای رشته های دیگه تجربی یا ریاضی اقدام کنم با وجود اینکه دیپلم فنی دارم و دوم اینکه باید حتما ریز نمرات و مدرک دیپلم و توصیه نامه به انگلیسی ترجمه بشه؟

  • با سلام و درود ما نمیگیم که نمیشه
   ما فقط گفتیم همچنین رشته ای فقط تا کاردانی میشه بورس شد
   تمامی مدارک خود را آپلود کنید
   توصیه نامه و تمامی موارد رو باید به زبان فارسی آپلود بکنید
   زیرا کسانی که مدارک رو برسی میکنند ایرانی هستند

 • سلام. برای بورسیه ثبت نام کردم. ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم. معدلمم ۱۶/۷۰ بود. مدرک تافل با نمره ی ۷۳ و دولینگو با نمره ی ۱۳۰ از ۱۶ داشتم که اراعه دادم. برای رشته ی معماری و مدیریت گردشگری تو دانشگاه های استامبول و ازمیر انتخاب رشته کردم. به نظرتون چقدر شانس دارم برای بورسیه؟
  و اینکه اگر بورسیه نشم چطور باید معمولی ثبت نام کنم تو دانشگاه های ترکیه در حال حاضر؟ چون با هزینش مشکلی ندارم، حتی بدون بورسیه.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • با سلام و درود
   ما نمیتونید درصد قطعی به شما بدیم و بگیم بورسیه را دریافت میکنید یا خیر
   بورسیه تحصیلی شما بستگی به معدل و سن و رزومه شما دارد
   برای تحصیل در ترکیه راه های زیادی میباشد
   آزمون یوس و آزمون اس ای تی و یا پذیرش بدون آزمون
   برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تحصیل در ترکیه میتوانید با شماره 88739816-021 تماس حاصل فرمایید

  • سلام .
   ببخشید من رشته من تولیدات فناوری زراعی هست ،
   که الان ترم دوم دانشگاه شهریار تهران هستم ،آیا قادر به بورس تحصیلی ترکیه میباشد این رشته یا نه

   • با سلام و درود رشته تولیدات فناوری زارعی بورسیه دارد و شما میتوانید از 25 ام اقدام به ثبت نام کنید

 • سلام. ببخشید من نقاشی کار میکنم و نمایشگاه شرکت کردم ولی تقدیرنامه به دستم نرسیده به خاطره مسائل کرونا. به نظرتون عکسی از کارهام قرار بدم تو رزومه یا اشتباه است؟یا اینکه ذکر کردنش تو قسمت انگیزه نامه کافیه؟؟

 • سلام
  من ارشد تغذیه و رژیم درمانی دارم.دانشگاه تهران و معدل الف. دوتامقاله isiو سه تا مقاله انگلیسی ولی داخلی دارم.مدرک زبان هنوز ندارم ولی زبان ترکی رو راحت صجبت میکنم و میفهمم. رشته من رو میگیره؟ واگر آره، شانسم برای دریافت بورسیه چقدره؟ ممنونم

  • با سلام و درود مهم ترین عوامل که باعث میشود شما بورسیه دریافت کنید سن معدل میباشد
   داشتن رزومه میتواند به شما کمک بزرگی بکند ما نمیتونیم به شما شانس قبولی تون رو به صورت دقیق بگیم ولی شانس قبولی شما بسیار بالاست

  • با سلام و وقت بخیر
   من دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستم سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم و تو فکر گرفتن بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد هستم
   معدل کلم ۱۸/۶۷ هست مدرک زبان تافل و ایلس ندارم ولی مدرک دیپلم زبان دارم یه دوره ای رفتم کلاس..
   مسابقات ورزشی هم مقام زیاد دارم و ۲۱ سالمه
   و زبان ترکی رو راحت میتونم صحبت کنم
   برای کارشناسی ارشد تربیت بدنی شانس قبولی دارم ایا؟

   • سلام وقت شما هم بخیر، شما تا قبل از 30سالگی فرصت دارید برای بورسیه رشته‌ی تربیت بدنی در مقطع ارشد اقدام کنید، داشتن رزومه‌ خوب و معدل بالا به شما کمک میکند تا شانس بیشتری برای گرفتن بورسیه داشته باشید.

   • سلام خانم طباطبایی. متاسفانه معدل کمتر از 18 نمی‌تواند برای بورسیه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اقدام کند.

 • سلام وقت بخیر
  من رشته ام علوم و مهندسی آب هست که یکی از شاخه های مهندسی کشاورزیه و وقتی میخوام اطلاعات سوابق تحصیلی قبلی رو قرار بدم اسم رشته ام در سیستم تعریف نشده و فقط “مهندسی کشاورزی” وجود داره. به نظرتون آیا همونو انتخاب کنم؟ مرسی از سایت خوبتون.

  • با سلام و درود
   اگر رشتتون در لیست نیست
   حتما یک رشته دیگری رو انتخاب بکنید زیرا رشته ای که شما قصد داشتید امکان بورسیه شدن را ندارد

 • با سلام.
  سوال بنده اینه که رزومه ای که باید تهیه کنیم مشتمل بر چه موضوعاتی باشه؟فقط درس یا هر فعالیتی رو هم باید درش وارد کنیم؟

  • با سلام و درود شما میتوانید در هر موضعی که فعالیت کردید اگر به صورت رسمی تایید شده باشد که چه عالی برای مثال مدرک زبان تافل یا ایلتس
   و یا مدرک از کار های فرهنگی متواند در روند تایید شدن برای بورسیه به شما کمک بکند

 • سلام بزرگوار،
  لطفا راهنمایی می فرمایین توصیه نامه ها رو در کدام قسمت سایت بورسا باید وارد کنیم؟

 • عرض سلام و وقت بخیر
  من در سایت بورسلاری ثبت نام کردم و پیام awaiting evaluation اومده ولی ایمیلی واسم نیومده. از کجا بدونم ثبت نامم با موفقیت انجام شده؟ ممنون از شما.

  • با سلام و درود
   ثبت نام شما تکمیل شده است
   ایمیل حدود یک ماه دیگر ارسال خواهد شد دیدن این پیغام یعنی ثبت نام شما تکمیل شده است و در حال برسی نیز میباشد.

  • با سلام و درود
   تمامی مدارک باید به زبان فارسی باشند
   زیرا گسانی که مدارک را برسی میکنند
   فارسی زبان هستند

 • سلام.وقتتون بخیر.
  باتوجه به پاسخ سوالم که فرمودید رزومه ی عالی باعث گرفتن بورسیه ی فیزیوتراپی میشه،چه رزومه ی عالی ای مد نظره؟
  و اینکه تا حالا کسی با معدل ۱۸‌.۸۵ و یا همین حدود بوده که در این رشته بورس شده باشه؟
  پیشاپیش ممنون از پاسختون.

  • با سلام و درود ببینید مهم ترین عوامل برای معدل کل دیپلم و سن شماست
   انیگزه نامه و رزومه شما میتوانید کمک بکند
   با این معدل و داشتن رزومه عالی احتمال بالایی رو دارید برای ثبت نام

 • با سلام
  ببخشید من قصد اقدام برای مسترمجدد دارم (و چون اگر اعلام کنم مدرک ارشد دارم سیستم برام امکان انتخاب مستر رو فراهم نمیکنه اعلام نمیکنم) و متاسفانه هیچ کدوم از اساتید من حاضر نیستن برای من توصیه نامه بنویسند.
  با این وجود میتونم برای خودم شانسی قائل باشم برای قبولی؟ رشته مهندسی کامپیوتر

  1مقاله کنفرانس بین المللی دارم
  1مقاله در دست نگارش
  ———
  ریسرچ پروپزال رو کاملا منطبق بر رزومه و سوابق تحقیقاتی نوشتم
  ———
  دانشگاه های رنک عالی مدنظرم نیست
  دانشگاه هایی مثل اسکی شهیر تکنیکال یا قونیه

  • با سلام و درود
   مهم ترین عوامل در دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه
   سن،معدل، رزومه شما میباشد
   نداشتن توصیه نامه تثیر آنچنانی ای ندارد
   سعی کنید بیشتر بر روی رزومه و معدل خود کار بکنید چون مهم ترین عوامل که برسی میشوند معدل و سن شما و رزومه شما میباشد

 • سلام من 23 سالمه متولده 1376/4/3 معدلم کارشناسیم 14.70 چقدر احتمالش هستش که بورسیه بشم برای ترکیه مقطع ارشد عمران ؟؟؟ در حال حاضر دانشجوی ترم 2 ارشد عمران گرایش سازه هستم در دانشگاه دولتی
  ایا این امکان هست برای مقطع کارشناسی در خواست بورسیه بدم و قبول بشم ؟؟چون معدل دوره دبیرستانم بالاست

  • با سلام و درود
   مهم ترین پاراکتر ها معدل کل دیپلم ، کارشناسی، سن و رزومه و انگیزه نامه میباشد
   شما بری قبولی در رشته عمران در مقطع ارشد باید رزومه و انگیزه نامه بسیار خوبی را ارائه دهید

 • سلام دوست عزیز ،مدرک دانشگاه بورسا مورد تایید وزارت علوم نیست. به نظر شما راهی هست بعد از اتمام تحصیل مدرک رو مورد تایید کرد؟
  در مقطع دکترا منظورم هست

  • با سلام و درود
   بله میتوانید مدرکتون رو معادل سازی کنید
   در این مورد میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید 88739816-021

 • سلام، من برای کارشناسی میخوام اقدام کنم
  تو سایت، درآمدی که ازمون پرسیده مربوط به خانواده هست یا درآمد فقط خودم؟
  و اینکه اگه کم باشه درآمد، امتیاز بیشتری داره؟

  • با سلام و درود منظور از این درآمد در آمد خانواده شما میباشد
   بستگی به این دارد که شما چگونه انگیزه نامه خود را نوشته اید
   اگر سطح درآمد پایینی به همراه دارید ختما از گزینه 0تا50 دلار رو نیز انتخاب کنیدپ.

 • باسلام معدل ۱۹،۶۶ دیپلم و داشتن چندین تقدیرنامه و نتیجه آزمون یوس ۹۰ به نظرتون احتمال قبولی داروسازی وجود داره؟

  • با سلام و درود
   معدل بسیار عالی ای دارید
   سعی کنید از بهترین رزومه و انگیزه نامه استفاده کنید با این معدل شانس بسیار بالایی را به همراه دارید برای ثبت نام

 • سلام وقت بخیر
  من ۱۸ سالمه و معدل دیپلمم ۱۷/۳ و سال آخرم ۱۸/۱۳ بود، فول زبان ترکیه و آذربایجانی هستم و انگلیسیمم خوبه کارآموزی هم به مدت ۳ ماه تو مدرسه انجام دادم و مدرکش رو هم دارم.کلی هم گواهی مهارت تو زمینه بازیگری و طراحی و عکاسی دارم. تو استان هم چندین رتبه کسب کردم و لوح تقدیر های زیادی دارم. رشته های پزشکی هم نمیخوام.
  توصیه نامه خیلی قوی ای هم توسط یکی از اساتید نوشته شده همچنین انگیزه نامه هم خیلی کامل نوشتم.به نظرتون شانس قبولی دارم؟

  • با سلام و درود
   دوست عزیز رشته بازیگری نیز بورسیه ندارد
   ولی رشته طراحی تا مقطع کاردانی شما میتوانید بورس بگیرید
   مکر اینکه طراحی معماری رو انتخاب کنید تا مقطع کارشناسی نیز بتوانید بورسیه بگیرید
   انگیزه نامه و توصیه نیامه و رزومه شما نیز تاثیر بسزایی را در گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه نیز دارند
   ولی مهم ترین شرط معدل و سن شما نیز ممیباشد

 • سلام وقتتون بخیر
  من ۲۱ سالمه و ترم اخر کارشناسی طراحی دوخت هستم و فقط پایانامه مونده،معدلم ۱۹/۳۶ هست تا الان ،به نظر شما برای بورسیه ارشد این رشته در ترکیه شانسی دارم؟

  • با سلام و درود
   متاسفانه شما نمیتوانید در این رشته بورسیه شوید
   برای رشته طراحی و دوخت شما میتوانید فقط تا مقطع کاردانی بورسیه شوید.

 • سلام.وقتتون بخیر.میخواستم بپرسم که با معدل 18.85 شانسی برای بورسیه ی فیزیوتراپی هست؟
  و اینکه تحصیلات خانواده هم مهمه آیا؟درصورت بالا بودن ذکر بشه؟

  • با سلام و درود در صورت داشتن رزومه عالی شما میتوانید در این مقطع در رشته فیزیو تراپی بورسیه شوید
   تحصیلات خانواده نیز تاثیر دارد حتما در رزومه خودتان وارد کنید
   با تشکر.

 • سلام من ثابت نامم رو کامل انجام دادم و در نهایت روبروی ثبت نامم نوشتن که «در حال بررسی میباشد» این يعني ثبت نامم تمومه و باید منتظر باشم؟

  چون بعضیا میگن بعد از اینکه کامل مدارک رو آپلود کردی یک ایمیل تایید واست میاد

  واسه من نیومد الان دوباره ثبت نام کنم
  خواهش میکنم راهنمایی کنید واسم حیاتیه
  ممنون از سایت خوبتون

  • با سلام و درود خیر شما نیازی به ثبت نام مجدد ندارید
   1 الی 2 ماه آینده برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که شما میتوانید نتیجه تایید بورسیه شدن خود را ببینید

 • با سلام من معدل دبیرستانم 19.66 در دبیرستان تیزهوشان درس خوندم چند تا هم تقدیر نامه برای شاگرد ممتاز شدن دارم یوس هم شرکت کردم و نمره ۹۰ در نمراتم داشتم ایران هم دانشگاه علوم تحقیقات دامپزشکی قبول کردم احتمال قبولی بورسیه داروسازی دارم ؟

  • با سلام و درود ما نمیتونی به شما درصد احتمال قبولی تون رو بگیم چون سازمان تورکیه بورسلاری هیچ وقت نمیاد الگوریتم هاشو برای ثبت نام بگه
   در صورتی که شما رزومه بالایی داشته باشید
   میتوانید در بورسیه تحصیلی ترکیه قبول بشید
   شاگر ممتاز بودنتون و مدرسه ای که در اون درس میخونید جزو رزومتون حساب میشه
   برای رشته دارو سازی خیلی باید تلاش کنید.

 • سلام خسته نباشید

  آیا بعد از اتمام تحصیل در ترکیه ، در رشته پزشکی(عمومی) ، امکان مشغول به کار شدن (در زمینه پزشکی و درمانی ) در ترکیه وجود دارد ؟؟
  چون تو یه سایتی خونده بودم ، اجازه کار در زمینه های پزشکی-درمانی و حقوقی ، بعد از اتمام تحصیل در ترکیه ، برای غیرشهروند ها وجود نداره ، مگر با ازدواج با شهروندهای ترک .
  همچین چیزی درسته ؟؟؟؟
  ممنون

  • با سلام و درود خیر حتما باید شهروند ترکیه باشید تا بتوانید در ترکیه پزشکی یا داروسازی را انجام بدهید
   پیشنهاد ما این است که شما در یکی از 15 دانشگاه مورد تایید تحصیل کید تا بتوانید در ایران نیز به راحتی مطب بزنید
   ازدواج با شهروند ترکیه یکی از راه های شهروند شدن در ترکیه نیز میباشد که پیشهاد نمیشود

  • با سلام و درود
   بله فوت پدر نیز یک امتیاز مهم محسوب میشود و همچنین زندگی در مناطق مهروم نیز امتیاز به حساب میاد
   حتما این موضوع را در رزومه خود ذکر کنید
   با تشکر

 • باسلام معدل دیپلم من هجدهم نیمه ولی چندین رتبه در جشنواره های جهانی از جمله خود ترکیه و اختراعات زیادی دارم با توجه به متنی ک تو سایتتون خوندم گفتین واسه پزشکی معدل زیر نوزده قبولی نداشته واسه پزشکی نوزده و سالمه و میخوام اقدام کنم و مدرک زبان دولینگو نیز دارم

  • با سلام و درود
   با این معدل شانس بسیار پایینی را به همراه دارید
   در صورتی که رزومه بسیار بزرگی به همراه داشته باشید
   و انگیزه نامه بسار خوبی به همراه داشته باشید احتمال قبولی شما کمی بالاتر است
   زیرا در این رشته رقابت بسیار بالاست

  • با سلام و درود
   بله میتوانید شناسنامه خود را آپلود کنید
   ولی در صورت تایید شدن حتما باید پاسپورت داشته باشید

 • سلام خسته نباشید. با معدل کل 17.91 شانسی برای خوندن بیوتکنولوژی توی ترکیه دارم؟ شانسی هست بورسیه شم؟ زبان انگلیسی و ترکی هم بلدم و مدارک 7 گانه کامپبوتر هم دارم.

  • با سلام و درود با این معدل شانس کمی دارید برای قبولی در این رشته باید رزومه و انگیزه نامه بسیار خوبی به همراه داشته باشید تا در سازمان تورکیه بورسلاری قبول بشید

 • آیا با معدل زیر 15 که حد نصاب قبولی در مقطع دکترا هست میشه بورسیه گرفت ؟ تابحال کسی گرفته ؟ رزومه هم فقط دو سه تا دوره رباتیک رو توی فنی حرفه ای گذروندم . احتمال داره دکترا قبول بشم ؟ یا برای مقطع ارشد اقدام کنم که امسال آخرین فرصت برای من هست باتوجه به شرایط سن که من 29 ساله هستم و معدل لیسانس 16.77 دارم … بخام دوباره ارشد بخونم کلی زمان از دست میدم …

 • سلام،من شناسنامم رو هنوز عکس دار نکردم (امسال دوازدهمم)آیا امکانش هست با همون شناسنامه ثبت نام،چون الان برای شناسنامه جدید ثبت نام کنم ممکنه طول بکشه تا بیاد و فرصت ثبت نام تمام بشه.

  • با سلام و درود
   خیر شناسنامه نیازی نیست
   پاسپورت شما مهم است که باید اسکن آن را در سایت تورکیه بورسلاری آپلود کنید

 • سلام وقت بخیر

  لطفا بفرمایین شروع و اتمام دبیرستان (High school) را چطورمشخص می کنیم؟ از اول دبیرستان تا اخذ دیپلم یا تا پیش دانشگاهی؟ خیلی ممنون.

 • سلام خسته نباشید من دانش اموز رشته علوم انسانی هستم معدلم هم هر سال19ب بالا بود
  17سالمه و هنوز مدرسم ب طور کامل تمام نشده دوازدهم هستم. من میتونم از کشور ترکیه بورسیه دریافت کنم؟ و هزینه ثبت نام چقدره

  • با سلام و درود بله شما میتوانید در بوسیه تحصیلی ترکیه شرکت کنید
   برای اطلاع از قیمت ها با شماره 88739816-021 تماس بگیرید

 • سلام خسته نباشید من دانش اموز رشته علوم انسانی هستم معدلم هم هر سال19ب بالا بود
  17سالمه و هنوز مدرسم ب طور کامل تمام نشده دوازدهم هستم. من میتونم از کشور ترکیه بورسیه دریافت کنم؟

  • با سلام و درود
   در صورت داشتن رزومه و معدل عالی میتوانید بورسیه شوید
   شما فعلا میتوانید ثبت نام کنید تا معدل کل دیپلم شما اعلام شود و بارگزاری کنیم بر روی سایت تورکیه بورسلاری

 • سلام من ۱۸سال سن دارم و معدل دیپلم تجربی من۱۹/۱۸شد من دارای گواهینامه دوره آموزش زبان برنامه نویسی پایتون هستم و سه عدد گواهینامه از هلال احمر در زمینه های مختلف دارم . همچنین دارای انواع تقدیر نامه هنری فرهنگی و ورزشی هم هستم و دو مقاله دارم که یکی از آنها در روزنامه محلی به چاپ رسیده و در یک همایش ملی هم شرکت کرده ام و گواهی آن را دارم.من در مدرسه نمونه دولتی هم درس می‌خواندم و مدرک فعال جوان محیط زیست را هم دارم در کل شرایطم برای پزشکی و دندان پزشکی چطوره؟ لطفاً جواب بدید

  • با سام و درود
   ببینید مهم ترین عامل برای قبولی در رشته پزشکی و یا دندان پزشکی
   معدل شماست شما باید برای قبول در رشته پزشکی معدل بالای 19.80 داشت باشید
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پیراپزشکی ثبت نام بکنید

 • سلام. من مدرک کارشناس پیام نور رو دارم . شرکت ثبت نام در بورسیه برای ارشد ، شامل افرادیه که مدرک کارشناسی رو از دانشگاه دولتی اخد کردن یا شامل اونایی که کارشناسی پیام‌نور هستن روهم میشه ؟ تشکر از پاسخگوییتون🙏

  • با سلام و درود فرقی نمیکند در کدام دانشگاه ثبت نام کردید
   همه این ها رزومه به حساب میاد در صورتی که رزومه عالی ای داشته باشید
   میتوانید بروسیه شوید

 • سلام وقت بخیر
  رتبه کنکور ارشد من 47 بوده و میخوام کارنامه کنکورو در سیستم بارگذاری کنم.
  در قسمت education information بارگزاری کنم با social experience ؟

   • میشه بفرمایین کارنامه رو در بخش کارشناسی بارگزاری کنم یا کارشناسی ارشد؟ چون وقتی کنکور دادم کارشناسی بودم ولی از ارشد قبول شدم.

    • سلام دوست عزیز کارنامه کنکور شما رزومه به حساب میاید لطفا در رزومه خود کارنامه کنکور را وارد کنید

     • سلام میشه اسم اون بخشی که در سیستم باید کارنامه کنکورو قرار داد رو بگید؟ شما فرمودید رزومه، رزومه دقیقا کدوم بخش میشه؟ متشکرم.

     • با سلام و درود کارنامه کنکور را شما میتوانید همراه با رزومه آپلود بکنید
      و اکیدا پیشنهاد میکنیم که این کار نامه را نفرستید زیرا باعث میشود شانس قبولی شما نیز در دریافت بورسیه تحصیلی 2021 ترکیه پایین بیاید
      با تشکر

 • سلام وقت بخیر.
  اگر قبول شدیم برای بورسیه تحصیلی برای کلاس ها باید ترکیه باشیم دیگه درسته؟
  بعد بلیط هواپیما رو دولت ترکیه واسه شخص میگیرید یا خودمون؟

  • با سلام و درود
   خیر امکان ثبت نام بورسیه تحصیلی برای مقطع دبیراستان دوره دوم نمیباشد
   فقط برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کاردانی و ارشد میباشد

 • سلام.من فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع لیسانس با معدل 16.50 هستم و۲۳سال سن دارم .دارای مدرک TTCو در حال گرفتن IELTS,میخواستم بدونم چقدر شانس برای قبولی تو این بورس تحصیلی دارم؟؟اصلا رشته ادبیات زبان یا مترجمی یا آموزش زبانو میگیرن یا نه؟

  • با سلام و درود
   ببینید بستگی به رزومه و انگیزه نامه شما دارد
   اگر در نوشتن رزومه عالی باشید
   احتمال بورسیه شدن بیشتری نیز در سازمان تورکیه بورسلاری را به همراه دارید

  • با سلام و درود
   میتوانید مدارک رو به صورت فارسی آپلود کنید
   زیرا کسانی که برسی میکنند ایرانی هستند
   با تشکر.

 • سلام معدل دیپلم من 19/32 هستش ۱۹ سالمه و ۶ سال پایانی تحصیلم رو تو مدارس نمونه دولتی درس خوندم هر سال دانش اموز ممتاز بودم و زبان ترکی کامل مسلط هستم و روان صحبت میکنم ولی مدرکی ندارم برای رشته های فیزیوتراپی و بینایی سنجی تو چه شهرایی شانس دارم؟!

 • سلام من حسابداری هستم ودیپلم دارم و19 سالمه وامسال بهمن ترم اولم شروع میشه میشه بروسیه بگیرم

  • با سلام و درود
   خدمت شما
   بله امکان بورسیه شدن را دارید
   میتوانید در سایت تورکیه بورسلاری اقدام به ثبت نام کنید

 • سلام.وقت بخیر میخواستم بدونم با معدل بالای 18 در دبیرستان برای کدوم رشته ها شانس قبولیم میتونه بیشتر باشه؟برای رشته های پیراپزشکی مثل فیزیوتراپی و پرستاری و ی رشته هایی مثل مهندسی کامپیوتر و ژنتیک چطور؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام و درود با این معدل
   امکان قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر در صورت نوشتن انگیزه نامه خوب و داشتن رزومه عالی احتمال بسیار بالایی را در قبولی به همراه دارید

 • سلام خسته نباشید ..بنده معدل دیپلم تجربی ۱۹.۵۷هستم و در رشته علوم ازمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ شدم تقدیر نامه های دانش اموز برتر رو برای دبیرستان هم دارم ..امید هست ک بتونم بدون ازمون یوس یا سات توی هر شهری از ترکیه حتی توی دانشگاه های رنک پایین ترکیه دندون پزشکی بخونم؟؟ممنون میشم بهم جواب بدید

  • سلام دوست عزیز . معدل شما خوبه ولی برای این که در رشته های تاپی مثل پزشکی و دندانپزشکی قبول شوید باید حتما رزومه خیلی خیلی قوی داشته باشید. امسال حتما ثبت نام کنید ولی اگر قبول نشدید نا امید نشوید و برای سال بعد رزومه خیلی خیلی خفن جور کنید .

 • سلام،قبلا هم پیام داده بودم و کامل تر می کنم ،
  سن:۱۸،معدل کل دیپلم:۱۷.۷۲،(از روستایی کم برخوردار و تحت پوشش کمیته امدادایران)،شاگرداول کلاس دردبیرستان،المپیادکتابخوانی،انشای نماز۳تا ،تصویرگرایی عاشورایی،مقاله نویسی ،داستان نویسی،آوازسنتی،بازنویسی وبازآفرینی قابوسنامه،
  فوتسال ۳تا ،بسکتبال،کتابخوان برترشهرستان،عنوان نوجوان سالم ،کارشناس پیشگیری ازآسیب های اجتماعی،لوح از ریاست بانک ملی ایران،بورسیه قلم چی شده ام،رشته فیزیوتراپی ثبت نام کردم ،چقدر شانس دارم نسبت به شرایطم.

 • سلام متولد شهریور ۶۴ هستم ارشد حقوق با معدل ۱۸.۵۰
  ایا امکان اقدام برای بورسیه مقطع دکتری حقوق دارم؟

  • با سلام و درود
   شما نمیتوانید دیگر بورسیه شوید
   زیرا برای بورسیه شدن در مقطع دکتری
   حد اکثر شرایط سنی 35 ساله

 • سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید.
  ممنون از سایت خوبتون.
  سوالی داشتم از شما من معدل کل دیپلمم 18/61 شده و معدل کتبی نهاییم 15/75
  لوح تقدیر و اینا هم دارم از مسابقات آزمایشگاه تا معدل برتر و المپیاد واینا شاید حدود 10 تایی بشه.
  یک گواهی مدرک زبان هم از موئسسه دارم. 18 ساله هستم.
  پاسخ هایی که بقیه داده بودین رو کامل خوندم من برای اینکه شانس قبولیم تقریبن بالااااا باشه میخوام رشته های خیلی پایین انتخاب کنم. به نظر شما با این رزومه و معدل و فرض بر اینکه یک SOPمعمولی ارائه میدم شانس قبولیم تو رشته های علوم دامی و باغداری و اینجور رشته ها چقدره؟ یا بهتر بگم کدوم رشته ها پایین ترین انتخاب رو میشه تا شانس قبولییم خیلی بیشتر بالا بره؟

  • با سلام و درود
   در صورت داشتن رزومه عالی و انگیزه نامه عالی و میتوانید در رشته هایی که گفتید بروسیه بگیرید
   برسی کردم سن و معدلتون هم برای بورسیه این رشته های گفته شده عالیه
   با تشکر.

 • سلام خسته نباشید
  من با معدل دیپلم 19.4 در رشته ریاضی فیزیک ( و داشتن چندین تقدیرنامه از دبیرستان )
  میتونم در رشته های مهندسی‌ (مثل عمران یا کامپیوتر ) و در دانشگاهای خوب مثل استانبول یا آنکارا یا حاجتتپه و البته (( تحصیل به زبان انگلیسی )) بورسیه شم ؟

  در رشته حقوق چطور؟ میتونم در دلنشگاهای خوب ذکر شده ، بورسیه شم ؟

  • با سلام
   با توجه این معدل و داشتن رزومه و انگیزه نامه خوب
   در رشته های غیر پزشکی
   احتمال بسیار بالایی رو دارید قبولی بگیرید
   با تشکر.

 • سلام وقتتون بخیر من مدرک دیپلم تجربی دارم با معدل کل 19/03و برای دوسال اول همه بالای 19/5هست و فارغ التحصیل تیزهوشان هستم و چند تقدیر نامه برای معدل خوب و دوتا از طرف سمپاد برای قران و رتبه دوم منطقه برای تشعیر دارم احتمال بورسیه برای دندان، فیزیوتراپی،یا پرستاری چقدر دارم و کدوم بیشتره؟و کدوم شهرا؟ ممنون🙏

  • با سلام
   برای رشته های پیراپزشکی اگر اقدام به ثبت نام کنید در صورتی که از رزومه و انگیزه نامه خوبی برخور دار باشید احتمال بالایی رو دارید که در رشته های پیرا پزشکی قبول بشید.
   ما نمیتونیم تایین قطعی کنیم که شما در کدام دانشگاه یا شهری قبول میشید

  • با سلام و درود باید در رزومه خود کارنامه کنکور را وارد کنید
   و در داخل رزومه تاکید کنید که کارنامه کنکور را در داخل رزومه وارد کردید
   با تشکر.

 • سلام من ۱۸ سال سن دارم با معدل دیپلم تجربی 19/55 از استاید خوبی که دکتراهستند واساتیدم بودند توصیه نامه دارم گواهی زبان دوره پیشرفته advanced رو دارم‌ و گواهی قران دارم و تقدیر نامه های مختلف از جمله هنری نوازندگی و شرکت در کنسرت و کارهای نیکوکاری و خیر بودن و فعالیت ورزشی و ممتاز بودن در نمرات از معاون استاندارو اموزش و پرورش و… دارم و میخواستم ببینم شانسم برای رشته پزشکی چقدر است ؟؟ در کدوم شهرا شانس بیشتری دارم؟؟

  • سلام دویت عزیز . متقاضی های رشته پزشکی در ترکیه بورسلاری بسیار زیاد می باشد. بسیاری از متقاضیان حتی نمره 20 و رزومه بسیار قوی دارند. پس نمی توان گفت که شانس زیادی دارید . اما شانس دارید. رزومه فرهنگی شما خوب می باشد اما باید بر روی رزومه علمی نیز کمی کار کنید تا قوی تر باشد. به نظر بنده اگر پزشکی را می خواهید تا سال دیگر صبر کنید و رزومه خود را تقویت کنید .

 • سلام عرض شد ،بنده متقاضی رشته فیزیوتراپی
  از ترکیه بورسلاری ،با رزومه :
  ۱.علمی:معدل کل دیپلم ۱۷.۷۲ ،معدل کل راهنمایی:۱۸.۶۲،المپیاد کتابخوانی ،نمره ۱۹.۲۵ درس ریاضی امتحان کشوری،مقام شاگرد اول کلاس
  ۲.هنری:خط نستعلیق۳تا ،داستان نویسی ،مقاله نویسی ،بازنویسی قابوسنامه،آوازسنتی،۳.مذهبی:
  تصویرگرایی عاشورایی،انشای نماز ۳ تا
  ۳.ورزشی:فوتسال ۳ تا ،بسکتبال ،۴.عنوان نوجوان سالم و کارشناس پیشگیری از اعتیاد آموزش و پرورش ،بورسیه ها در ایران:بنیادعلمی قلم چی
  چند درصد امکان قبولی دارم؟

  • با سلام و درود
   بستگی به رزومه شما دارد
   شاید رزومه شما از طرف ما مورد تایید باشد ولی شاید از طرف ترکیه بورسلاری مورد تایید نباشد
   معدل پایینی دارید
   اکیدا توصیه میکنم در فراهم کردن رزومه و انگیزه نامه بسیار تلاش کنید برای
   مشاوره بیشتر در مورد نوشتن رزومه و انگیزه نامه
   با شماره 02188739816 تماس بگیرید

 • سلام من متولد ۲۰۰۱/۶/۱۹ میلادی هستم و ایا سال دیگه هم شرایط سنیشو دارم؟!
  چون امسال گفتند متولدین ۱۹۹۹/۱/۱ امکان شرکت دارن میخواستم بدونم سال دیگه هم امکانشو دارم برای مقطع کارشناسی اقدام کنم؟! شرایط سنی ثابته؟!

  • با سلام و درود بله شما میتوانید سال دیگر هم در ترکیه بورسلاری ثبت نام کنید
   تا 23 سالگی میتوانید برای مقطع کارشناسی ثبت نام کنید

 • سلام و وقت بخیر خدمت شما
  بنده فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته ی روانشناسی با معدل ۱۸.۵۰ هستم و متقاضی بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی هستم .
  آیا شانس برای قبولی در بورسیه تحصیلی این رشته رو دارم؟

  • با سلام و درود
   شما باید برای بورسیه شدن در دوره کارشناسی
   رزومه و انگیزه نامه خیلی خوبی بنویسید تا در رشته و دانشگاهی که دوست دارید بتونید بورسیه بگیرید

 • درود بر شما وقت بخیر
  بنده ۱۸ سال سن دارم و دارای مدرک دپیلم علوم انسانی هستم با معدل حدود ۱۷ همچنین دارای لوح های تقدیر از طرف مدرسه هستم/علاقه مند به تحصیل در رشته متافیزیک ،فلسفه ، تربیت بدنی و یا روانشناسی(به ترتیب بر حسب اولویت)هستم لطفا بفرمایید برای کدام یک از این رشته ها درصد احتمالی بورسیه فول فاند برای بنده بیشتره ؟
  و اینکه شرایط ثبت نام از طریق پارتمان شما برای بنده با شرایط درج شده چگونه است؟
  سپاس شادباشید

  • با سلام و درود
   احتمال کمی دارد تا شما بوانید بورسیه شوید زیرا یکی از مهم ترین پارامتر ها برای بورسیه شدن معدل میباشد و بسیار مهم است
   اگر رزومه فوق العاده ای به همراه داشته باشید میتوانید در رشته های کم متقاضی دانشگاه های ضعیف با رنکینگ پایین بورسیه بگیرید.

 • سلام وقت بخير من دانشجوي ترم يك پزشكي هستم 19 سالمه ميخواستم بدونم اگر بخوام از اول شروع كنم بايد راجب رشتم در ايران در قسمت تحصيلات بنويسم يا همين كه توي قسمت انگيزه نامه بهش اشاره كنم كافيه؟

  • با سلام و درود
   تمامی اطلاعات مهم خود را در رزومه باید بنویسید همچنین داشتن رتبه کنکور خوب نیز بیسار بر روی رزومه تون تاثیر میگزارد
   معدل،سن(تا21سال) رزومه خوب
   مهم ترین گزینه ها برای بورسیه شدن میباشد.

  • با سلام و درود
   بله خدمات بورسیه تحصیلی را انجام میدیم
   لطفا با شماره 02188739817 برای مشاوره بیشتر و دریافت هزینه تماس بگیرید.

 • اینکه متوسطه اول و دوم رو در مدرسه تیزهوشان بودم تاثیری در بورسیه داره ؟ برای بورسیه داروسازی ؟

  • با سلام و درود بله تاثیر به زیادی دارد و جزو رزومه شما میباشد در و حتما در رزومه خود ذکر کنید

 • سلام
  من 19 سالمه و رشته دبیرستانم ریاضی و فیزیک است و میخوام برای مقطع لیسانس اپلای کنم. معدل دیپلمم هم نوزده و نیمه .

  آیا با اینکه رشته دبیرستانم ریاضی و فیزیک هست ، میتونم رشته های پزشکی یا دندان‌پزشکی رو هم میان اولویت هام انتخاب کنم ؟
  مشکلی نداره که رشته های پزشکی یا دندان‌پزشکی رو هم انتخاب کنم ؟

  • با سلام و درود
   پیشنهاد میشود در رشته های مهندسی ثبت نام کنید تا شانس قبولی بالاتری را به همراه داشته باشید
   البته رزومه و انگیزه نامه نیز تاثیر بسزایی را در قبولی شما نیز دارد

 • سلام وقتتون بخیر
  آیا امکان داره فردی که رشته دبیرستانش ریاضی بوده ، رشته های پزشکی رو هم (برای مقطع لیسانس ) میان اولویت هاش انتخاب کنه ؟
  19 ساله

  • با سلام و درود بله این امکان وجود داره
   ولی احتمال کمی داره تا در این رشته ها بورسیه شوید ولی به معدل و رزومه شما نیز تاثیر زیادی دارند

 • سلام وقتتون بخیر من دوتا سوال داشتم ازتون من متولد مرداد ۱۳۸۰ معدل دیپلمم ۱۷.۱۴ و معدل نهاییم ۱۲.۵۹ من امسال برا بورسیه فول فاند شدن تو دانشگاهای مورد قبول ایران تو ترکیه شانس قبولی دارم؟
  سوال بعدیم اینه اگه من بخام یک سال صبر کنم تا بتونم دوباره نهایی بدم و معدلمو بکشم بالا سال بعد از لحاظ سن به مشکل میخورم؟ چون من مرداد ۱۴۰۱ من ۲۰ سالم تموم میشه

  • با سلام و درود حد اکثر سن برای بورسیه شدن 21 سال است
   و احتمال کمی میدهیم که با این معدل شما بتوانید بورسیه شوید

 • سلام خسته نباشید من ۲۰ سالم هست و معدل کل دیپلم ۱۹و یک صدم هست سال دوم دبیرستان جزو نخبگان استان شدم لوح تقدیر برای درس ها از مدرسه دارم مدرک زبان ندارم ایا امکانش هست ک تو بورسیه قبول شم و چ رشته هایی احتمالش هست قبول شم ؟ هزینه تون حدود چقدر در میاد

  • با سلام و درود
   پیشنهاد ما برای این معدل شرکت در رشته های پیراپذشکی یا مهندسی میباشد
   نوصیه میشود برای قبول شدن در رشته های بهتر و یا دانشگاه های بهتر در ارائه انگیزه نامه و رزومه حداکثر تلاش خود را انجام دهید.
   برای دریافت هزینه ها و مشاوره با شماره
   09214640035
   تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید من متولد مرداد ۱۳۸۰ هستم و معدل دیپلمم ۱۷.۱۴ و هیچ تقدیر نامه عی هم ندارم برای رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری مامایی و.. شانس قبولی برای بورسیه فول فاند و دارم؟
  سوال دوم: میتونم سال بعد با دوباره امتحان دادن برای نهایی و بالا بردن سطح معدلم برای بورسیه ثبت نام کنم؟

  • با سلام و درود
   شما برای قبولی در رشته های پیراپزشکی به دلیل پایین بودن معدل شانس پایینی را به همراه دارید پیشنهاد ما شرکت در رشته های مهندسی میباشد ولی بستگی به رزومه و انگیزه نامه شما هم دارد

 • سلام
  من معدل دیپلم 19.90 و معدل پیش دانشگاهی 19 و تمام ریز نمرات دبیرستانم بالا هست تقدیر نامه هم دارم از طرف مدرسه و دبیرستان تیزهوشان درس خوندم . سنم 21سال 3 ماه هست متولد 1999 هستم میخواستم بدونم شانسی برای بورس در رشته پزشکی و یا دندان پزشکی دارم؟

  • با سلام و درود
   معدل شما برای بورسیه شد فوق العاده است
   ولی متاسفانه حداکثر سن برای بورسیه شدن 21 سال میباشد

 • با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من متولد آوريل 1998 مي خواستم بدونم مي تونم براي فول فاند رشته دندون پزشكي تركيه اقدام كنم يا نه نمي تونم ؟؟؟

 • سلام من معدلم بالای نوزده هست و تقدیر نامه هم زیاد دارم خودمم اهل تبریزم ، منظورم اینه که ترکی می فهمم ولی در ترکی استانبولی مقدار تقریبا قابل توجهی مشکل دارم. آیا من می توانم بورسیه فول بشم؟

  • با سلام و درود
   ببنید برای بورسیه شدن دانستن زبان ترکی اهمیت کمتری نسبت به بقیه پارامتر ها دارد
   مهم ترین عوامل سن شما معدل شما رزومه و انگیزنه نامه شما است.
   اگر این کموارد را به صورت عالی ارسال کنید احتمال بورسیه شدن شما بسیار بالا است
   و همچنین رشته انتخابی شما نیز بسیار مهم است

 • سلام و خسته نباشید.میخواستم ببینم برای بورسیه فول فاند چقد شانس دارم؟دوازدهم ریاضی هستم معدلمم بالای 19/5هستش و مدرسه ی نمونه دولتی میخونم.رشته های معماری یا عمران میخوام،گفته بودید که رزومه ی قوی میخواد،چه جوری به دستش بیارم؟یه سوال دیگه اینکه رتبه ی کنکورمم تاثیرگذاره؟؟

  • با سلام شناس شما برای بورسیه شدن خوب است برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد رزومه و انگیزه نامه با شماره 09214640035 تماس بگیرید

 • بله من خودم چون رشته ریاظی هستم و علاقه زیادی در کامپیوتر دارم برای همین میخواستم بدونم میتونم با اعتماد به شما عزیزان در یکی از دانشگاه های نسبتا خوب ترکیه بورس شوم یا خیر

 • سلام و درود به سایت ارتان بوستا من دوازدهم رشته ریاضی از تیزهوشان زاهدان من در دوره راهنمایی معدل بالای 19.60 داشتم و در دوره دبیرستان در دهم معدل بالای 18 و در یازدهم معدل بالای 19 و امسال هم در نوبت اول به احتمال زیاد معدل بالی 19 خواهم داشت ولی من شاید فقط یک تقدیر نامه از مدرسه در راهنمایی داشته باشم و به غیر از ان هیچ افتخارات دیگری نداشته باشم و درمورد زبان انگلیسی هم تا یک مقطعی از سن 10 سالگی البته نه به طور مداوم در موسسات درس خواندم میخواستم بدونم من ایا با این گذشته میتوانم واجد دریافت بورسیه ترکیه شوم یا خیر

  • درود
   بستگی به این دارد که شما چه دانشگاهی و یا چه رشته ای قصد بورسیه شدن دارید
   پیشنها میشود با این معدل شما در رشته های مهندسی و یا پیرا پزشکی ثبت نام کنید احتمال قبولی در رشته پزشکی دندان پزشکی داروسازی برای شما پایین است و الته بستگی به این دارد که شما از انگیزه نامه و رزومه و توصیه نامه خوبی برخوردار باشید

 • با عرض سلام . لطفا به سوال من پاسخ بدین
  بنده متولد ۲۰۰۰/۱۱/۲۶ هستم با معدل کل دیپلم ۱۹/۰۶ و تو امتحانات نهایی تو درس زیست و فیزیک ۲۰ و ریاضی و شیمی ۱۹.۵ گرفتم . دوتا کنکور دادم و رتبه ۱۰۰۰۰ منطقه یک شدم . کاملا مسلط به زبان ترکی هستم ولی مدرک ندارم . شانسم برای فیزیوتراپی برای شهر های کوچک مثل مانیسا و ادرینه چقدر هست

  • با سلام و درود ببینید بستگی به انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه شما دارد سن شما برای بورسیه شدن مطلوب است
   اگر این 3 گزینه را شما به بهترین حالت ممکن بنویسید احتمال اینکه شما در رشته فیزیوتراپی پزیرش بشید بسیار بالا است

 • سلام وقتتون بخیر من متولد تیر ۷۹ هستم و معدل دیپلم ۱۸.۸ دارم و در مسابقات ورزشی مقام دارم و زبان ترکی هم بلدم و در حال حاضر دانشجوی رشته ی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار در دانشگاه علوم پزشکی بجنورد هستم و دوران راهنمایی نمونه دولتی درس خوندم و در دوران دبیرستان شاهد درس خوندم ، شانس قبولی در رشته ی تاپ در دانشگاه رنکینگ پایین رو دارم ؟؟ یا اینکه بهتره پیراپزشکیاشو انتخاب کنم مثل پرستاری و مامایی و پرتو و هوشبری؟؟

  • با سلام و درود
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پیراپزشکی ثبت نام کنید
   البته بستگی به انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه شما دارد سن شما برای بورسیه شدن مطلوب است
   اگر انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه خوبی را داشته باشبید در دانشگاه های رنکینگ خوب پذیرش میشوید

 • سلام من متولد ۸۱ هستم میانگین نمرات رهنمایم ۱۹.۵ است و معدل کل دیپلم من ۱۸.۵۲ است و فقط تقدیر نامه درسی دارم وبه زبان ترکی مسلط هستم ولی مدرک ندارم آیا من می توانم در رشته پزشکی یا دارو سازی از دانشگاه آتاتورک بورسیه فول فاند دریافت کنم؟ منمون میشم اگه راهنمایم کنید.

  • سلام و درود
   با این معدل شانس شما برای قبولی در رشته پزشکی یا داروسازی بسیار پایین است البته بستگی به رزومه و انگیزه نامه شما دارد
   پیشنهاد ما این است که با این معدل در رشته های پیراپزشکی و یا مهندسی اقدام به بورسیه شدن کنید

 • سلام وقت تان بخیر من از افغانستان استم ولی در ترکیه زندگی میکنم سال دوازدهم دبیرستان من است ریز نمرات کلاس های ۹ و ۱۰ را ندارم فقط از کلاس های ۱۱ و ۱۲ را که در ترکیه بودم نزدم است بر علاوه از این دو کلاس تقدیر نامه هم دارم و زبان ترکی و انگلیسی را بلدم آیا میتوانم قبولی بورسیه را بگیرم.سپاس

  • با سلام و درود
   بستگی دارد که چه رشته ای رو انتخاب کرده باشید. اگر رزومه خوبی داشته باشید شناس قبولی بیشتری را دارید.

  • سلام دوست عزیز
   رشته شما جزو رشته های خاص هستش و باید از سایت ترکیه بورسلاری برسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.
   09229329200

 • معدل دیپلمم 19/24 هست و تعدادی المپیاد ازمایشگاه شرکت کردم و تونستم تا چند مرحله ناحیه و استانی رو طی کنم و همچنین مقام های ناحیه و استانی تئاتر رو هم دارم.بابت کمکتون خیلی ممنونم.

  • از رزومه خوبی برخوردار هستید
   برای شانس قبول یبیشتر سعی کنید رشته های پزشکی و دندان پزشکی را انتخاب نکنید و رشته های پیراپزشکی و مهندسی را انتخاب کنید.

 • سلام خسته نباشید،عذرخواهی میکنم من دو سوال داشتم،اول اینکه من 19 ساله هستم و در مقطع کارشناسی رشته ی روانشناسی دانشگاه سراسری تحصیل میکنم،رشته ی دبیرستانم تجربی بود.میخواستم بدونم اگر بخوام برای مقطع کارشناسی رشته های پیراپزشکی درخواست بدم،باید قبل از درخواست دادن از دانشگاه حال حاضر انصراف بدم؟
  وو دوم اینکه اگر با درخواستم موافقت شد اما مدرک تومر یا .. رو نتونستم تا اون زمان نمره ی قبولیشون رو بگیرم ایا حاضرلیک که در متن توضیح دادید باز هم شامل حال میشود؟خیلی ممنون

  • سلام روزتون بخیر نیازی به انصراف از دانشگاه در حال حاضر نیست
   در صورتی که در بورسیه تحصیلی رو قبول شدید باید از دانشگاه انصراف بدید.
   اگر مدرک تومر را نداشته باشید باید در دانشگاه ازمون تایین سطح انجام دهید.
   اگر در آزمون تایین سطح زبان ترکی نمره قبولی را کسب نکنید دوره حاضرلیک باید شرکت کنید

 • سلام وقت تان بخیر من ۱۵ سالمه و تو مدرسه کلاس ۸ هستم، و یک دیپلم در زبان انگلیسی و ۵ سرتفیکت دارم،آیا من هم میتوانم در این بورسیه اشتراک کنم، مچکرم

 • سلام من متولد ۸۱ هستم ودوازدهمم و معدل پارسالم ۱۹.۳۴شده و لوح تقدیر برای مسابقات متعدد دارم ولی درحد شهرستان واستانه وهمچنین حافظ چند جز از قران هم هستم حالا با این شرایطم امکان قبولیم چقدره واسه بورسیه وشانسم واسه کدوم رشته بیشتره؟؟

  • درود
   شما میتوانید با نوشتن رزومه عالی و انگیزه نامه خوب میتوانید بورسیه تحصیلی ترکیه را دریافت کنید
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پزشکی یا دندان پزشکی شرکت نکنید زیرا شانس قبولی کمتری دارید .
   در رشته های مهندسی و پیرا پزشکی شرکت کنید که شانس بالایی را در قبولی داشته باشید

 • سلام آیا آزمون SAT ویا YAS حتمی میباشد
  و این sat و yas چی جور آزمون هستند باید در این آزمون چی بلد باشی؟

  • سلام دوست عزیز
   در ابتدا باید بگم که آزمون YAS نداریم اسم اصلیش YOS است
   برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون میتوانید به صفحه های آزمون YOS & SAT ما مراجعه کنید.

 • با سلام خسته نباشید.
  من فارغ التحصیل شدم با مدرک دیپلم و الآن پشت کنکوری هستم و برای پزشکی ترکیه میخواستم بورسیه کنم. مدرک آیلس زبان، قهرمانی های ورزشی، هنری و مدارک پژوهشی و مقاله نویسی هم کامل بلدم و توی مسابقات جهانی هم مقام دارم و همینطور توی مستبقات کشوری و استاتی هم توی رشته های مختلف حکم و مقام دارم. و همیتطور یکسال هم سابقه ی کار در مجموعه ی مدیریتی (nms) دارم و معدل کل من هم ۱۷/۱۲ است میتونم ثبت نام کنم و شرکت کنم ؟