وبلاگ

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موارد مهمی است که به هنگام اعزام دانشجو به ترکیه مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد. گرفتن بورسیه ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که شامل: تحصیل رایگان، بیمه‌های درمانی، خوابگاه، حقوق و … است. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شرایط کاری در ترکیه بسیار خوب است. اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 شود می‌تواند هزینه‌های زندگی را کاهش داده و بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی وارد بازار کار شود؛ بنابراین بورس ترکیه شرایطی را فراهم می‌کند که فرد متقاضی بعد از دریافت اسکالرشیپ ترکیه می‌تواند هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش داده و در دانشگاه مورد نظر هم به صورت رایگان تحصیل کند. علاوه بر قبولی در آزمون یوس و آزمون SAT، بورسیه ترکیه هم یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در ترکیه است. امروز قصد داریم شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی 2023 ترکیه را با شما مرور کنیم تا بتوانید از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید.

ویدئوی بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

زمانی که صحبت از بورسیه‌های تحصیلی به میان می‌آید، دانشجویان انتظار دارند که در دانشگاه مورد نظر کاملاً رایگان تحصیل کنند و یا حداقل بیشتر هزینه‌های آن‌ها توسط دولت همان کشور پرداخت شود. این موضوع باعث می‌شود که رقابت بین دانشجویان بالا برود و شانس قبولی در بورسیه ترکیه را کمی پایین بیاورد. دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 نیازمند شرایطی است که باید فراهم شود و بدون دارا بودن شرایط مورد نظر نباید انتظار قبولی داشت. این فرایند در همه‌ی کشورهای جهان برقرار است و دانشجوی متقاضی باید واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد. این موضوع را هم به خاطر بسپارید که معمولاً دانشجوهایی که معدل بالاتری نسبت به سایرین دارند، سریع‌تر و راحت تر بورسیه می‌گیرند. بنابراین اگر معدل بالایی داشته باشید این فرصت ساده‌تر به دست می‌آید و شانس قبولی در بورسیه ترکیه بالا می رود.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

از آنجایی که تحصیل در کشورهای دیگر هزینه‌بردار است؛ خیلی از دانشجویان به دلیل هزینه‌های بالا نمی‌توانند در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهند. برای حل این موضوع، دولت‌ها برای دانشجویان توانمند و بااستعداد امکانی فراهم کرده‌اند که بتوانند با دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی از طرف دولت، مؤسسات خیریه و … در دانشگاه‌های مطرح به تحصیل بپردازند. به این ترتیب شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای افراد باهوش با استعدادهای درخشان بسیار بالا می رود. دولت ترکیه هم هر سال برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد؛ تا دانشجویان بدون دغدغه‌های مالی بتوانند در ترکیه تحصیل کنند. انواع بورسیه تحصیلی ترکیه دو نوع در دو دسته کلی قرار می‌گیرند که شامل:

 • بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه: زمان ثبت‌نام این اسکالرشیپ ترکیه از اواخر دی شروع می‌شود و در اوایل اسفند به اتمام می‌رسد. بورسیه فول فاند را می‌توان کامل‌ترین و بهترین نوع بورسیه دانست که تمامی هزینه‌های دانشجو حتی هزینه‌های حمل‌ونقل و پزشکی را هم شامل می‌شود. در ترکیه بعضی از دانشگاه‌ها از این طریق دانشجو جذب می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی درصدی ترکیه: بورسیه درصدی شامل افرادی می‌شود که در آزمون یوس یا sat شرکت کرده‌اند و یا از طریق پذیرش بدون آزمون می‌خواهند وارد دانشگاه شوند. در این بورسیه، دانشجو با در دست داشتن رزومه قوی (شامل معدل بالا، تقدیرنامه‌ها و مدارک مختلف و …) از دانشگاه درخواست بورسیه می‌کند و دانشگاه با بررسی رزومه وی بورسیه 20 الی صد درصدی به وی اعطا می کند.

ثبت نام بورسیه ترکیه

شرایط بورسیه ترکیه 2023

طبق مطلبی که وب‌سایت معتبر turkiyeburslari منتشر کرده، ترکیه تمایل دارد تا سال‌های متمادی، دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در این کشور جذب نماید. به همین دلیل می‌خواهد در بورسیه ترکیه 2023 شرایطی را فراهم کند که تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی ساده‌تر باشد. چون ورود افراد بااستعداد، مزایا و سود زیادی برای این کشور به ارمغان خواهد آورد. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که بورس تحصیلی که دانشجو دریافت می‌کند نسبت به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و نمرات دانشجو متفاوت خواهد بود. این یعنی برای برخی دانشگاه‌ها هزینه تحصیل کاملاً رایگان و برای برخی دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد هزینه‌ها کاهش یابد؛ بنابراین بسته به دانشگاه مورد نظر شرایط اسکالرشیپ ترکیه کاملاً متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد، این است که دانشجو باید یک مقطع قبل را گذرانده باشد تا بتواند برای بورس تحصیلی ترکیه ثبت‌نام کند. به‌عنوان مثال دانشجویی که قصد دارد در مقطع دکترا بورسیه ترکیه 2023 را بگیرد، باید کارشناسی ارشد خود را به‌طور کامل گذرانده باشد. مورد مهم دیگر برای دریافت پذیرش تحصیلی در ترکیه این است که دانشجویی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید با زبان ترکی استانبولی هم آشنایی کافی داشته باشد. در حدی که بتواند به زبان ترکی استانبولی ارتباط برقرار کند. به همین خاطر لازم است که در آزمون تومر شرکت کرده و نمره حداقلی این آزمون را کسب کند. گفتنی است فراگرفتن زبان ترکی استانبولی می‌تواند شرایط زندگی در این کشور را به مراتب راحت تر کند. برای شرکت در این آزمون می‌توانید از منابع آزمون تومر که مجموعه آرتان بورس تاپ جمع‌آوری کرده است استفاده نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به ترکیه استانبولی مسلط شوید.

شرایط سنی بورس تحصیلی ترکیه

مقوله سن بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. اگر در آزمون‌ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید ولی سن شما برای بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 مناسب نباشد نمی‌توانید آن را دریافت کنید و وضعیت شما به حالت تعلیق در خواهد آمد؛ بنابراین هر چه زودتر برای بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنید. متأسفانه افرادی که از این موضوع اطلاع ندارند، وقت زیادی صرف دریافت بورسیه ترکیه می‌کنند و پس از قبولی در آزمون‌ها با مقوله سن مواجه می‌شوند. سن مناسب برای دریافت بورس ترکیه به شرح زیر است:

 • کارشناسی (لیسانس): زیر ۲۱ سال (حداکثر 20 سال تمام)
 • کارشناسی ارشد (فوق لیسانس): زیر ۳۱ سال (حداکثر 30 سال تمام)
 • دکتری: زیر 35 سال (حداکثر 34 سال تمام)

سوالات خود را از ما بپرسید

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

اگر متقاضی بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم هستید حتما باید مدرک و ریز نمرات دیپلم را در هنگام ثبت نام در سایت بارگذاری نمایید. البته اگر سال دوازدهم هستید و هنوز تحصیلات دبیرستان را تمام نکرده اید، می توانید با بارگذاری ریز نمرات ترم اول تحصیلی سال دوازدهم در سایت ثبت نام نمایید.

برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم برای دوره کارشناسی حداقل معدل برای بورسیه شدن در ترکیه 14 می باشد اما با بررسی قبولی های چند سال گذشته و بررسی ثبت نام آن ها به این نتیجه رسیده ایم که عموما معدل های کمتر از 18 نمی توانند بورسیه تحصیلی را دریافت کنند (مگر این که شرایط بسیار خاص داشته و یا از مناطق محروم باشند). برای کسب اسکالرشیپ ترکیه در رشته های تاپ مانند پزشکی و دندان پزشکی کمترین معدل مورد قبول 18 می باشد.

نکته مهم: در سال های گذشته تمامی افرادی که توانسته اند بورسیه رشته های تاپ را کسب کنند معدل بالای 19 داشته اند.

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه 2023

بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه هر سال در زمان مشخصی انجام می‌شود و متقاضیان فقط در آن زمان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. بورسیه تحصیلی درصدی زمان خاصی برای ثبت‌نام ندارد و هنگام ثبت‌نام برای دانشگاه می‌توانید رزومه‌ی خود را به دانشگاه ارسال نمایید. دقت کنید که تمام رزومه خود را در هنگام ثبت‌نام بورسیه ترکیه 2023 برای دانشگاه در دسترس داشته باشید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. در جدول زیر زمان ثبت‌نام و اعلام نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 (turkiyeburslari) را به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای سال 2023 باید طبق جداول زیر اقدام نمایید:

مقطع تحصیلیمعدل (حداقل)
تاریخ آغاز ثبت نام بورسیه20 دی ماه 1401
آخرین زمان ثبت نام1 اسفند ماه 1401
پایان ارزیابی مدارک ارسالیآپریل 2023 (در پایان ماه فروردین یا اردیبهشت)
اعلام نتایج بورسیه ترکیه 2023جولای 2023 ( تیر و مرداد)
آغاز کلاس ها11 شهریورماه

شرایط نمره معدل در بورسیه تحصیلی ترکیه 2023

مقطع تحصیلیمعدل برای بورسیه شدن در ترکیه
متقاضیان مقطع لیسانس ( کارشناسی )14 به بالا
متقاضیان مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکترا15 به بالا
متقاضیان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو18 به بالا

نحوه ثبت نام بورسیه ترکیه 2023

ثبت‌نام بورسیه ترکیه 2023 از طریق وب‌سایت www.turkiyeburslari.gov.tr انجام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت این کار را خودتان انجام دهید. ثبت‌نام بورسیه تحصیلی به دلیل داشتن فیلدها و موارد مختلف کاملاً تخصصی است و بسیار اتفاق افتاده که افراد پس از این که شخصاً ثبت‌نام کرده‌اند به ما زنگ زده‌اند و گفته‌اند که ثبت‌نامشان با مشکل مواجه شده است. مجموعه آرتان بورس تاپ در چند سال گذشته مشاور همراه بسیاری از متقاضیانی بوده که توانسته اند با موفقیت کامل ثبت نام بورسیه خود را انجام دهند.مشاوره توسط افراد متخصص و تمام اطلاعات به درستی انتقال می یابند.

توجه کنید که اگر مدارک بورسیه ترکیه 2023 را به درستی در فیلدهای مخصوص به خود قرار ندهید و یا اطلاعات را به صورت دقیق و درست وارد نکنید؛ ممکن است بورس ترکیه شما توسط دانشگاه مورد نظر رد شود. برای همین توصیه می‌کنیم ثبت‌نام بورسیه تحصیلی خود را به متخصصان این حوزه بسپارید. البته دپارتمان آرتان بورس تاپ ثبت نام ترکیه بورسلاری انجام نمی دهد.

ثبت نام بورسیه ترکیه

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی ترکیه

برای دریافت بورسیه ترکیه 2023، لازم است مدارک فارغ التحصیلی، مدرک زبان و همین طور برگه قبولی خود را ارائه دهید. یکی از موارد بسیار مهم داشتن مدرک زبان است. برای دریافت بورس تحصیلی بعضی از دانشگاه‌های ترکیه نیاز است مدارک خود را ترجمه کنید، در حالی که برای دانشگاه‌های دیگر نیازی به این کار نیست. مدارک لازم برای ترکیه بورسلاری شامل موارد زیر هستند:

 • مدارک شناسایی معتبر فرد (پاسپورت)
 • گواهی مدرک قبولی کنکور در صورت موجود بودن
 • مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
 • توصیه‌نامه‌های اساتید دانشگاهی (تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)
 • مدارک بین‌المللی موجود: TOFEL – GRE – ILES – GMAT
 • عکس دانشجو به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

مصاحبه بورس ترکیه

داوطلبانی شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی و دعوت به مصاحبه بورس ترکیه را دارند که توانسته‌اند مدارک لازم را به صورت کامل آپلود کرده و اسناد را به درستی ثبت نمایند. بعد از آماده شدن مدارکتان، باید آن‌ها را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. بعد از ارسال مشخصات و مدارک، دو مرحله بازبینی انجام خواهد شد. در مرحله اول بررسی می‌شود که آیا مدارک شما به صورت کامل تهیه و ارسال شده یا خیر. در مرحله دوم اگر مدارکتان را به درستی به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده باشید نوبت به مصاحبه بورس ترکیه خواهد رسید. مصاحبه حضوری هم معمولاً به دو شکل انجام می‌شود:

 1. در حالت اول دانشجو برای مصاحبه به دانشگاه مورد نظر دعوت می‌شود. در این حالت نیاز است دانشجو حتماً در مکان دانشگاه حضور داشته باشد. در مصاحبه حضوری سؤالاتی پیرامون اینکه چرا فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کرده مطرح می‌شود.
 2. حالت دوم، مصاحبه بورس ترکیه به صورت اینترنتی و یا به صورت حضور در سفارت ترکیه انجام می‌شود. در مصاحبه اینترنتی معمولاً سؤالات ۴ گزینه‌ای مطرح می‌شوند. به طبع سطح این سؤالات نسبت به سؤالات مصاحبه حضوری سخت‌تر است.

اعلام نتایج بورسیه ترکیه 2023

نتایج ترکیه بورسلاری یا بورسیه ترکیه 2023

زمان اعلام نتایج بورسیه ترکیه 2023 کاملاً به رزومه ارسالی و مصاحبه بورس ترکیه بستگی دارد. هرچه رزومه کامل‌تر و قوی‌تر باشد شانس قبولی هم بیشتر خواهد شد. اعلام زمان نتایج عموماً 2 تا 3 ماه بعد از پایان مهلت ثبت‌نام است. تصویر زیر نشان دهنده قبولی های بورسیه تحصیلی 2020 ترکیه تحت مشاوره تخصصی دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشد.

اطلاعیه مهم: نتایج بورسیه 2023 دولت ترکیه اعلام شد. داوطلبان میتوانند به پروفایل خود وارد شده و در قسمت مای اپلیکیشن نتیجه را مشاهده نمایند. توجه کنید که به دلیل حجم بالای ایمیل ها، ممکن است نتایج با تاخیر ارسال شوند.

مشاوره دریافت ترکیه بورسلاری 2023

مدارک بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو برای ترکیه بورسلاری انتخاب کرده است و نسبت به قوانین هر دانشگاه ممکن است این شرایط دستخوش تغییراتی باشد. برای دانستن قوانین و مقررات دانشگاه‌ها و شرایط اعطای بورسیه تحصیلی هر یک، لازم است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دپارتمان آرتان بورس تاپ چندین سال است که در زمینه مشاوره دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه 2023 فعالیت دارد؛ و توانسته است دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را با بورسیه تحصیلی کامل به دانشگاه‌های برتر ترکیه هدایت کند. امسال هم با قدرت بیشتر و با کمک افراد متخصص در خدمت دانشجویان و متقاضیان است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی و بدون دغدغه برای ترکیه بورسلاری 2023 اقدام نمایید.

سوالات متداول ترکیه بورسلاری

935 Comments

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام تقرییا تا خرداد ۹۹ من فارغ التحصیل میشم
  میخواستم بدونم مدارکی که باید آپلود کنم چیه و کجای سایت باید این مدارک رو آپلود کنم؟

 • سلام
  میخواستم بدونم منی که میخوام برای ارشد بورسیه بشم نیازه که توصیه نامه اساتید رو داشته باشم یا نه؟

 • سلام من مدرک لیسانسمو تو رشته کامپیوتر گرفتم اما میخوام ارشد یه رشته کاملا متفاوت بخونم شرایط دانشگاه های ترکیه چجوریه ؟ میتونم بورسیه تحصیلی بشم یا نه؟

 • میدونم تو متن اشاره کردید که چه معدلی برای بورسیه تحصیلی ترکیه نیازه
  اما سوالم اینه برای کسایی که نتونستن به هر دلیلی معدل خوبی بدست بیارن راهی هست
  خسته شدم از اینجا موندن و فقط میخوام برم
  لطفا بگید که راهی برای این موصوع هست که بشه بدون بورسیه ترکیه هم وارد دانشگاه شد اما هزینه زیادی نخواد
  ممنون

  • با سلام خدمت آقای یوسفی، بله راهی هست. لطفا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون بکنیم. ممنون💐

 • سلام
  بعد از فارغ تحصیلی میتونیم به ایران برگردیم یا برای ترکیه باید کار کنیم ؟

  • سلام وقتتون بخیر، بله میتونید، اما شرایط مختلفی داره
   اگر در دانشگاه های مورد تایید تحصیل کنید که خیلی راحت میتونید در ایران کار کنید، اگر در دانشگاه های غیر تایید تحصیل کنید باید چندتا مرحله بگذرونی تا مدرکتون رو ایران تایید کنه بعد میتونید مشغول کار بشید

 • سلام و درود
  من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی شیرازم
  و میخوام برای بورسیه اقدام کنم
  واقعیت امر اینه که هیچ اطلاعاتی راجب ثبت نام ندارم
  چه راهکاری پیشنهاد میدید؟

 • خوش دارم درسم را درترکیه به اتمام برسانم چون ازاول هدفم این بود ولی متسفانه نتانیستم ولی فعلا میخواهم که درسم بخوانم

  • هم اکنون شما می توانید برای بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه اقدام نمایید. این فرصت فقط و فقط تا 1 اسفند می باشد. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران دپارتمان آرتان بورس تاپ تماس نمایید.

   • سلام وقتتون بخیر، بله
    میتونید تو سایت به قسمت نتایج بورسیه ترکیه مراجعه کنید و نتایج و قبولی های مارو ببینید

    • سلام، ببخشید من منظورتون رو دقیق نفهمیدم، ما زبان افغانی رو کامل متوجه نمیشیم
     برای راهنمایی بهتر با شماره 989032030085
     در واتس آپ تماس بگیرید

  • با سلام و احترام
   آخرین مهلت ثبت نام تا 1 اسفند می باشد. اما برای ثبت نام با قدرت می بایست زودتر اقدام گردد.

    • منظور ما این بود که با زودتر اقدام کردن فرصت مناسبی برای جمع آوری رزومه و نوشتن انگیزه نامه خواهید داشت. بسیاری از کسانی که در بورسیه ترکیه قبول می شوند چند هفته زمان برای نوشتن یک انگیزه نامه خوب می گذارند. موارد زیر در قبول شدن شما تاثیر گذار است.
     1- انگیزه نامه را بسیار خوب نوشته باشند ( انگیزه نامه مهمترین فیلد است )
     2- معدل بالایی در دبیرستان کسب کرده باشند.
     3- دارای رزومه قوی باشند ( مدرک، مقاله، اختراع و … )
     4- دارای مدرک زبان انگلیسی و یا ترکی باشند.
     5- در این مورد مطمئن نیستیم ولی دیده شده کسانی که ترک زبان هستند بیشتر شانس قبولی دارند.

 • سلام. ممنون از سایت خوبتون. میخواستم ببینم برای بخش high-school diplomaباید معدل دیپلم را وارد کنم یا پیش دانشگاهی رو؟ چون فقط میتونم یک مدرک و معدل رو وارد کنم. بعضیا میگن دیپلم چون که 3 سال رو دربرمی‌گیرد. بعضیا میگن پیش چون که آخرین مدرکه. چطوری ممکنه هر دوتاشون تاثیر داشته باشه وقتی فقط جا برای یکیش گذاشته. لطفا راهنمایی کنید.

  • با سلام و وقت بخیر
   برای راهنمایی بهتر و کامل تر با مشاور ارشد ثبت نام بورسیه تحصیلی دپارتمان آرتان بورس تاپ به شماره تماس 09015686500 تماس حاصل فرمایید.

  • سلام، ببخشید من منظورتون رو دقیق نفهمیدم، ما زبان افغانی رو کامل متوجه نمیشیم برای راهنمایی بهتر با شماره 989032030085 …

 • سلام
  متقاضیانی که سال قبل راه پیدا کرده بودن و بعد مصاحبه را نیز سپری کره باشند؟!
  اما با مشکلاتی که داشتن نتوانستند بروند
  آیا دو باره ثبت نام میتوانند یا خیر؟

  • شما میتونید با اون معدل در بورسیه رشته فیزیوتراپی رو انتخاب کنید و احتمال قبولی میباشد
   زمان اعلام نتایج دقیق مشخص نکردن

 • سلام خسته نباشید من با معدل۱۸/۴۰برای کدوم رشته ها شرایط بهتری دارم و احتمال قبولیم بیشتر؟؟ثبت نام کردم و رشته های مورد نظرمو زدم فقط نمیدونم احتمال کدومش بیشتر
  و جدا از اینها مدارک و تشویقی های کشوری هم داشتم که ارائه کردم

  • شما با این معدل می تونین ثبت نام کنید ولی برای اخذ بورسیه تحصیلی می بایست رزومه قوی داشته باشید. امیدواریم که بتونید بورسیه بگیرید ولی قطعی نمیشه گفت.

  • به محض اعلام در کانال تلگرام خود قرار خواهیم داد . آیدی کانال تلگرام : @artanburstap
   اما به صورت تقریبی می توان گفت اواسط خرداد ماه

 • سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی رشته برنامه ریزی شهری از دانشگاه تبریز هستم که کارشناسی رو با معدل ۱۷٫۸۰ گذروندم و هم اکنون درحال در همین رشته در دانشگاه تبریز هستم که بعنوان دانشجوی استعداد درخشان این دانشگاه بدون کنکور قبول شدم ، معدل ترم یک هم ۱۸٫۰۵ بود ، پایان نامه امم در مورد کاهش گازهای گلخانه ای در شهر هست ، زبان ترکیه تقریبا بلدم اما مدرک تومر ندارم ، چندتا هم تقدیرنامه و حکم قهرمانی در فوتبال و دوره های آموزش آن داشتم ، به خبرنگاری هم مشغول بودم میخوام امسال برای بورسیه دوره دکترا ترکیه ثبت نام کنم به نظرتون امکان قبولی بنده چقدر هست؟! میتونم ممنون هستم که همیشه پاسخگوی سوالات ما هستید 🌹❤️

  • به نسبت این که رشته شما پر متقاضی نمی باشد شانس قبولی خوبی دارید اما با گرفتن مدرک تومر یا تافل یا آیلتس شانستان بسیار بالاتر خواهد رفت . برای مشاوره بهتر می توانید با شماره های قرار داده شده در سایت تماس حاصل فرمایید تا به خوبی تمامی نکات را به شما بگویند.

 • با سلام خدمت شما.
  ببخشید من امسال اخر خرداد فارغ التحصیل میشم و اخرین معدل که باید میدادم به سایت ۱۹.62 بوده و فقط هم ۱۲دانشگاه رسته مهندسی مکانیک انتخاب کردم. شانس قبولیم چقدر میتونه باشه؟

  • سلام دوست عزیز
   معدلتون خوبه اما به جز معدل هیچ رزومه دیگه ای ندارید. مثل مقاله ثبت شده، تقدیر نامه رسمی، مدرک زبان، اختراع و ….. ؟
   یه اخباری هست متاسفانه به دلیل اینکه کرونا هست احتمالا امسال دانشجویان کمتری بورسیه بشن و شاید شخصی با رزومه بهتر رشته و دانشگاه های مورد نظر شما رو زده باشه.
   همونطور که گفتم به خاطر معدل شانس خوبی دارید اگر رزومه های دیگری داشته باشید و انگیزه نامه خوبی هم نوشته باشید حتما قبول می شد.

 • سلام وقت بخیر کسانی که تدریس رشته خود را به زبان انگلیسی انتخاب کرده اند مثلا پزشکی انگلیسی باید در کشورترکیه دوره ببینند یا از قبل مدرک زبان داشته باشند؟

 • سلام ببخشید شما میدونید نتایج بورسیه ترکیه کی اعلام میشه آخه گفته بودن از یازدهم اعلام میشه ولی از هر کی میپرسم ایمیلی براش نیومده

  • اولین ایمیل ها به متقاضیان آفریقا ارسال شده احتمالا تا چند روزه آینده یعنی تا شنبه تمامی کسانی که برای مصاحبه قبول شدند ایمیل دریافت کنند .

 • سلام و عرض ادب و خسته نباشید
  ببخشید من 3 دوره دانشجوی استعداد درخشان شدم. 4 تا مقام بین المللی دارم. رشته ام مدرسی دیزاین هم از آلمان و هم ایران با درجه 1.
  بیش از 50 تا مقام های مختلف نخبگی دارم. 9 سال تدریس در دانشگاه سراسری. و معدلهای 19 به بالا.
  من همه کارهامو خودم انجام دادم. هم ثبت نام و همه کارهای ثبت مدارک برای بورس دکترا.
  سوالم اینه؛ اگر توصیه نامه نداشته باشم و انگیزه نامه خوب ننوشته باشم احتمال قبولی ندارم؟
  دوم اینکه با شرایط حاضر چقدر احتمال قبولی دارم؟
  ا

  • آرزوی ما اینکه شما حتما قبول بشید . اما نمیتونیم دقیق بگیم . شما لطفا به واتس آپ شماره 09229329200 پیام بدین تا مشاوران متخصص ما بهتر راهنماییتون کنند .

 • سلام ببخشید کسی تا الان ایمیلی برل قبولی بورسیه ترکیه دریافت نکرده؟اخه فقط یه روز از وقتش مونده

 • سلام و عرض ادب .
  نتایج کامل اعلام شده؟ در پروفایل من هنوز waiting evaluation زده. و جوابی نه برای رد و نه برای پذیرش داده شده.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • احتمالا از امروز ظهر ایمیلارو بفرستن. آفریقایی ها و افغانستانی ها گفتن ایمیل دریافت کردن که سازمان بورسیه تحصیلی رد کرده . اگه امروز هم ایمیل نفرستن اعتبارشون زیر سوال میره.

  • ایمیل بعدا ارسال میشه. فعلا از طریق پنل کاربری سایت ترکیه بورسلاری میتونید از قبول شدن یا نشدنتون اطلاع پیدا کنید. فعلا تا این لحظه برای متقاضیان داخل ایران جوابی ننوشته شده ولی برای کشور های بنگلادش، افغانستان و چند کشور دیگر جواب نوشتن.

 • سلام.ایمیل ارزیابی مرحله اول اومده.میتونم برای مرحله دوم ارزیابی امیدوار باشم؟ با معدل ۱۹/۸۶ از رشته تجربی برای پزشکی ثبت نام کردم

  • بله حتما شانس خوبی دارید . لطفا به واتس آپ شماره 09229329200 پیام ارسال نمایید تا به صورت کاملا رایگان نحوه مصاحبه بورسیه تحصیلی را به شما آموزش دهند.

  • سلام دوست عزیز
   من یه سوال دارم
   من امسال قراره برای بورسیه ی ترکیه اقدام کنم و خواستم ببینم این ارزیابی که شما گفتید چی هست؟؟ این ارزیابیه اولیه چیه دقیق؟ و بعدش مصاحبه هست ؟؟
   منم معدلم 19و87 هستش خواستم ببینم شانسم چقدره؟
   شما تونستید بورسیه بگیرید؟

  • سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
   من امسال میخوام شرکت کنم برای رشته دندان پزشکی ازتون چند سوال داشتم میتونم بپرسم ؟

  • سلام با آرزوی موفقیت ببخشید شماپذیرفته شدین در بورسیه ترکیه؟؟/ در چه دانشگاهی؟؟//؟؟ و رزومه خودتون به غیر از معدل بالاتون میشه بگین

   • سلام دوست عزیز
    برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی و مشاوره در زمینه ی بورسیه با مشاوران ما تماس بگیرید

 • سلام. قبل از ورود به مرحله مصاحبه، دو مرحله ارزیابی رو باید طی کنیم؟ من ایمیل قبولی در مرحله ی اول را دریافت کردم. اما نمیدونم مرحله ی بعد ارزیابی مجدد است و بعد مصاحبه؟ یا مستقیم مصاحبه؟

  • مرحله ارزیابی قبلا وجود نداشت و امسال گذاشتن. احتمالا به خاطر شرایط ویروس کورنا مصاحبه ای انجام نشه و بعد از ارزیابی کلی برخی هارو کامل قبول می کنند. البته این احتماله و شاید اینطور نباشه. در کانال تلگرام ما عضو بشین تا آخرین اخبار بورسیه تحصیلی ترکیه رو در اونجا ببینید.

  • هنوز مشخص نیست. به محض اعلام زمان مصاحبه در کانال و پیج اینستاگرام آرتان بورس تاپ قرار خواهیم داد .

 • سلام
  برای دکتری حقوق درخواست داده بودم و ایمیل پذیرش در مرحله اول برای من اومده. معمولا چه سوالاتی در مصاحبه می پرسند؟

  • با سلام.
   مشاور بورسیه ما شخصا در بورسیه دانشگاه سلیمان دمیرل قبول شده بود و همچنین از مرحله مصاحبه با موفقیت رد شده بود برای اطلاعات بیشتر به واتساپ شماره 09214640035 پیام ارسال نمایید.

 • سلام من ۱۸ ساله و دانشجوی کامپیوتر فنی و حرفه ای هستم،معدل دبیرستان و دیپلمم بالای ۱۷ هستش و در حال آموزش زبان تومر هستم ،امکانش هست ک برای دوره کاردانی هم اقدام ب بورسیه کرد،یا بهتره تو کارشناسی بورسیه کرد،
  زمان ثبت نام دوباره کی هستش ؟

  • سلام دوست عزیز.
   اگه دیپلم داشته باشین میتونین برای کارشناسی هم ثبت نام کنید. زمان ثبت نام از اواخر فروردین تا اوایل اسفند می باشد.

 • سلام خسته نباشید من امسال دارم میرم کلاس دوازدهم حسابداری در رشته فنی و چون که سال بعد دیپلمم رو میدن من باچه شرایطی میتونم تو بورسیه ترکیه شرکت کنم و اینکه معدلم من همشون بالا 18/50 هستش و اینکه معدل خرداد امسال هم 18/80 شده و اینکه چندین تقدیر نامه از مدرسمون به عنوان شاگرد اول دارم و من به زبان ترکی تا ۷۰ درصد مسلط هستم و دارم خودم توی خونه زبان ترکی یاد میگیرم و هیچ مدرک زبان ترکی ندارم آیا این امکان وجود دارد قبول بشم توی یک دانشگاه فنی ترکیه که مورد تایید ایران باشه و اینکه اگر میشه زبان ترکی تدریس میشه درسها یا به زبان انگلیسی
  ((اگه متنم زیاد شد ببخشید یکم میخواستم فقط اطلاعاتم کامل تر بشه )) ممنون میشم جواب بدین

  • سلام دوست عزیز با توصیفاتی که فرمودین شانس زیادی برای بورسیه شدن دارید.
   حتما امسال نیز برای مقالات بیشتر و بین المللی تلاش کنید و سعی کنید زبان ترکی را کامل یاد بگیرید.

   • سلام خسته نباشید کی ثبت نام های بورسیه شروع میشه و اینکه درس های دانشگاه به زبان ترکی تدریس میشه یا انگلیسی واینکه کدوم دانشگاه ها برای رشته حسابداری هستش و اینکه من سال بعد دیپلم میگیرم چه مدارکی باید ارائه بدم و اینکه من میخوام با شرط معدل وارد دانشگاه بشم بدون اینکه آزمون یوس رو امتحان بدم این امکان وجود داره یا نه

 • سلام خسته نباشید معدل سال دوازدهم من کمتراز هجده هستش آیا بازم میتونم بورس تحصیلی ترکیه قبول بشم؟؟ سپاس.

  • سلام دوست عزیز . قطعا نمیتونید رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی قبول بشید. ولی اگر رزومه خوب و قابل توجهی دارید می تونید شانس قبولی خودتون رو در رشته های دیگه امتحان کنید. پیشنهاد میکنم برای مشاوره با تیم آرتان بورس تاپ تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم رو خدمت شما ارائه بدن

 • سلام.وقت بخیر من لیسانس روانشناسی هستم بامعدل14/5.برای ادامه تحصیل در ترکیه میخواستم ببینم میتونم اقدام کنم و رشته روانشناسی بالینی در مقطع ارشد مدرکش از ترکیه معتبره؟در ضمن من به زبان ترکیه مسلطم.,و اینکه منظورتون از رزومه ارائه مقالات علمی می باشد؟

  • سلام دوست عزیز
   برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی حداقل معدل 15 می باشد. سیستم معدل کمتر از 15 را نمی پذیرد.

 • سلام
  آیا با معدل دیپلم ۱۸/۹۰ میشه از رشته ی دندان بورسیه گرفت؟
  و اینکه نتیجه ی آزمون یوس در بورسیه تاثیر داره؟

  • میتونید براش اقدام کنید. ولی باید رزومتون خیلی خیلی قروی باشه که شانس داشته باشید.
   نتیجه آزمون یوس هم تاثیر داره ولی نه زیاد.

   • بعد ببخشید این درسته که اگه با آزمون یوس هم قبول شیم بعد از دوترم میتونیم بورس بگیریم؟اینم امکان پذیره؟

    • سلام دوست عزیز.
     این بورس به این صورت هست که بخشی از شهریه رو برای شما تخفیف داده می شود. همچنین فقط برخی از دانشگاه ها این بورس را می دهند و باید در دو ترم اول بسیار دانشجوی فعال با معدل بالایی باشید تا مورد توجه دانشگاه قرار بگیرید. این نوع بورسیه با بورسیه ای که ما توضیح دادیم متفاوت است.

   • ببخشید اگه دوترم در دانشگاه دولتی اونجا تحصیل کنیم که نمره هامونم تاپ باشه اآیا امکان بورسیه تحصیلی هس برای دندان

    • همونطور که توضیح دادم امکانش هست ولی زیاد به این موضوع دل نبندین. چون نه فول فاند بورسیه خواهید شد و نه میتوان گفت 100 درصد شما را بورسیه خواهند کرد.

 • سلام ببخشیدمن الان دیپلم دارم 19 سال دارم بامعدل 18/92 برای رشته پزشکی 2021 نمیتونم یعنی بورسیه بگیرم؟

  • سلام دوست عزیز
   بنابر طبق گفته های سازمان ترکیه بورسلاری معدل های 18 به بالا می توانند برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی درخوایت بورس دهند. اما قبول شدن شما بیشتر به رزومیه و شرایط زندگی که دارید بستگی دارد.

 • سلام میخواستم بپرسم اگر کسی از دانشگاه های ترکیه بورسیه بشه و پزشکی بخونه بعدا به مهاجرتش به کشور های اروپایی یا آمریکایی آسونتره یا مثل ایرانه؟

  • سلام دوست عزیز
   اگر شما در ترکیه بورسیه بشید برای همه دنیا به این منزل خواهد بود که شما دانشجوی نابغه ای هستید که دانشگاه های ترکیه (مخصوصا اگه دولتی باشه) شمارو بورسیه کرده و اپلای کردن شما به کشور های دیگر راحت تر خواهد بود.

 • با سلام ، می خواستم از طریق موسسه ی شما برای بورسیه ترکیه سال اینده اقدام بکنم شرایط و رزومه ی خودم را برای شما می فرستم با توجه به سابقه ی کار شما لطفا بفرمایید ایا بنده شانسی برای پذیرش بورسیه در پزشکی را دارم یا خیر ؟
  نوزده سال سن دارم و معدل کل راهنمایی 19/86 از نمونه دولتی و کل دیپلم 18/76 و پیش 15 از استعدادهای درخشان و در تمام دوران تحصیل جز معدل های ممتاز بوده و در معدل کتبی نهایی به عنوان نفر برتر شهر معرفی شدم . دو تقدیرنامه از طرف دانشگاه واترلو کانادا و دعوت نامه موسسه علوم مالزی برای کنفرانس ابن سینا و یک مقاله در حوزه بیوتکنولوژی و مقام اول کشوری در جشنواره بیوتکنولوژی دانش اموزی و برگزیده استانی جشنواره خوارزمی همچنین برای کنگره زیست پزشکی ابان 99 هم دعوت شدم که یک مدرک از یکی از دانشگاه های سوئیس هم از انجا دریافت میکنم در کنار 4 مدرک از دانشگاه پزشکی سوئیس برای شرکت در چند کارگاه تخصصی پزشکی علاوه بر این موارد دو مقام اول استانی در مسابقات رباتیک و پژوهشگر برتر استانی در سال گذشته ، برگزیده مسابقه داستان نویسی منطقه ای ، برگزیده المپیاد مهارت ازمایشگاه زیست شناسی ، مدال طلای المپیاد دانش اموزی هلال احمر وسوابق بشردوستانه در هلال احمر را دارام می باشم .
  ممنون

 • سلام من با معدل18.61از دانشگاه تبریز در رشته سنجش از دور و GIS فارغ التحصیل شدم(ارشد )
  هر دو مقطع هم کارشناسی و هم کارشناسی ارشد در دانشگاه تبریز استعداد درخشان بودم.به نظرتون شانس قبولی من چقدر است؟
  و اینکه برای این رشته دانشجویانی ک سالهای قبل از بورسیه قبولی گرفتند چه رزومه ای داشتند؟
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   شما معدل بالایی دارید و همچنین مشخص است که رزومه خوبی هم دارید. به نظر من چون رشته شما خاص هست و متقاضی زیادی ندارد شانس قبولی شما نیز زیاد می باشد. دپارتمان ما قبلا در رشته شما ثبت نامی انجام نداده است و مشخص نیست افرادی که در این رشته قبول شده اند چه رزومه هایی داشته اند.

 • سلام من با معدل18.61از دانشگاه تبریز در رشته سنجش از دور و GIS فارغ التحصیل شدم(ارشد )
  هر دو مقطع هم کارشناسی و هم کارشناسی ارشد در دانشگاه تبریز استعداد درخشان بودم.به نظرتون شانس قبولی من چقدر است؟
  و اینکه برای این رشته دانشجویانی ک سالهای قبل از بورسیه قبولی گرفتند چه رزومه ای داشتند؟لطفا راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

 • سلام من امسال دیپلمم رو گرفتم و میخوام بورسیه ی فول فاند بشم برای دانشگاه های دولتی ترکیه که وزارت بهداشت اون هارو تایید کرده ! اگه میشه بهترین این دانشگاه هارو برای من بگید ؟! و اینکه من معدل سه سال راهنماییم 19.97 و معدل کل دبیرستانم 18.72 هستش ترم جدید زبان ترکی ثبت نام کردم و تقدیر نامه های تشویقی و .. دارم ! ایا شانس قبولی برای رشته های پزشکی برای من هست ؟! و اگر ما اونجا ادامه تحصیل بدیم و نمرات خوبی هم کسب کنیم نمیتونیم در اونجا مشغول به کار شیم ؟! و حتما علاوه بر بورسیه نیاز به آزمون یوس هستش ؟! تاریخ ثبت نام بورسیه فول فاند دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشتم کی شروع میشه ؟! ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدید !!!

 • سلام من تازه دیپلمم رو گرفتم و میخوام بورسیه فول فاند ترکیه برای رشته ی پزشکی بشم . اول از همه من 18 سالمه ، معدلم کلم 18.72 ، و معدل سه سال راهنماییمم 19.97 هستش . و اینکه تقدیر و تشویقی هم از مدارس دارم و به عنوان دانش آموز برتر در جشن ستارگان اصفهان در دوره ی راهنمایی بودم . میخوام زبان ترکی یاد بگیرم و برای سال 2021 بورسیه بشم . اول از همه سوالم اینه که من شانش قبولی دارم ؟! بعدم دانشگاه هایی که برای من خوبه و مورد تایید وزارت بهداشت رو لطف کنید بگید ؟! وقتی بورسیه ی فول فاند بشی دیگه نیازی به آزمون دادن نیست ؟! تاریخ ثبت نام کی شروع میشه ؟! و اینکه واقعا هیچ هزینه ای از دانشجو پرداخت نمیشه تو سهمیه ی فول فاند ؟! و اگه اونجا تحصیل کرده باشی و دانشجوی ترکیه باشی و معدل و نمراته خوبی هم داشته باشی ، نمیتونی اونجا کار کنی و باید حتما به کشور خودت برگردی ؟! و اینکه کشوری که چنین بورسیه ای رو به طرف میده حتما در قبالش چیزی میخواد درسته ؟!
  ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدید

  • سلام ، بله در این رشته نیز می توانید برای بورسیه فول فاند ترکیه اقدام نمایید.

 • سلام خسته نباشید من سال یازدهم هستم و در سایت ترکیه بورسلاری ثبت نام کردم ایا این مورد اشتباه شانس من رو در سال های بعدی کمتر میکنه یا خیر؟میتونم دوباره اقدام کنم تو سال دوازدهم؟

  • سلام بله می توید از اول برای ثبت نام اقدام نمایید و با جمع آوری رزومه های جدید شانس خودتان را بیشتر کنید.

 • سلام وقتتون بخیر .میخواستم بدونم اگر قبولی در بورسیه انجام بشه چه دانشگاه هایی برای تحصیل مشمول خواهند شد؟و انتخاب های ما محدود هست یا از پیش تعیین شده؟ممنونم

  • سلام بیشتر دانشگاه های دولتی و چند دانشگاه خصوصی در لیست سازمان بورسیه برای انتخاب شما گنجانده شده است. شما میتوانید 10 رشته در دانشگاه های مختلف را خودتان انتخاب کنید و گزینه ای را تیک بزنید اگر این دانشگاه ها را قبول نشدید سازمان به صلاح دید خود اگر رزومه خوبی داشتید یک دانشگاه برای شما انتخاب کند.

 • سلام من 19سالمه و میخواستم برای تحصیل در رشته های هنر کارشناسی اقدم کنم رشتم ریاضیه از مدرسه ی نمونه معدلم 17.23 چند تا تقدیر نامه ی ورزشی دارم و توی موسیقیم چند تا تقدیر نامه و روزومه نسبتا قوی دارم به نظرتون شانس قبولی دارم؟

  • سلام
   معدلتون نسبتا پایین است اما می توان با انجام دادن برخی از کارها شانستان را برای قبولی بورسیه فول فاند ترکیه بیشتر کرد.

 • سلام من تو افغانستان هستم و فعلا تو مدرسه هستم و کلاس ۱۱ ایا میتوانم در بورس شرکت کنم مدرک زبان انگلیسی دارم فیصدی نمراتم مکمل هست و تقدیر و تصدیق نامه های زیادی دارم و یک تقدیر نامه از طرف سازمان جاپانی ایا میتوانم امتحان بدهم و کامیاب شوم؟؟؟و سوال دومم مصاحبه در کشور ترکیه صورت میگیرد و یا در سفارت همان کشور برای بورس سال ۲۰۲۱ میخواهم ثبت نام کنم

  • سلام به دوست عزیز از افغانستان
   بله شما می توانید امسال در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه شرکت نمایید. و اگر رزومه خوبی داشته باشید شانس بالایی نیز خواهید داشت. مصاحبه شما در محلی که شما انتخاب کنید صورت خواهد گرفت این محل می تواند ترکیه یا سفارت ترکیه در افغانستان باشد.

 • سلام میشه بهم بگین ایا کسانی‌که تو مدرسه اند میتوانند ثبت نام کنند یا نه ؟ کلاس ۱۰ میتونه ثبت نام کنه یا نه ؟ لطفا بهم جواب بدهید

 • سلام خسته نباشید من کارشناسی معماری دارم و معدلم روی ۱۵/۵هست ایا شانسی برای قبولی دارم؟

  • سلام بله شانس دارید ولی شانس زیادی ندارید. چون حداقل معدل برای قبولی در بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد ترکیه 15 می باشد و معدل شما کمی از حداقل بالاتر است.

 • سلام خوبید من میتونم که هنوز تو مدرسه هستم ثبت نام کنم منظورم کلاس ۱۰ هستم و میخام ثبت نام کنم به بخاطر کارشناسی میخام همین دوره رو دوباره تو ترکیه بخونم ایا میتونم بورس را بگیرم و ثبت نام نمیایم؟

  • سلام و وقت بخیر،
   سال دهم نمیتونید برای بورسیه اقدام کنید . شما از سال 11 می تونید در بورسیه ترکیه 2021 شرکت کنید و اگر رزومه خوبی داشته باشید قبول خواهید شد. در سال 12 و همچنین سک سال بعد از آن نیز فرصت ثبت نام را در بورسیه های بعدی را دارید.

 • سلام خسته نباشد در صورت قبولی کسانی که سال ۱۱ هم هستن انها دوباره این سال و ۱۲ رو تو ترکیه میخونن و یا باید منتظر باشن تا فارغ بشن و بعدش به ترکیه بره ؟؟؟ممنون

  • در قانون بورسیه تحصیلی هست که سال 11 می تواند ثبت نام کند ولی تا الان دیده نشده کسی بدون اتمام دوره 12 ساله بتونه بورسیه تحصیلی ترکیه را کسب کند.

 • سلام من و خواهرم هردو دانشجوی سال آخر کارشناسی ناپیوسته معماری هستم یعنی بهمن ماه ترم آخرم میباشد تا الان معدلم ۱۷ میباشد میخواستم ببینم میتونم برای ارشد تقاضای بورس در دانشگاههای ترکیه انجام شود اگه امکان داره راهنمایی کنید

  • سلام بله میتونید . ولی برای اینکه قبول بشید باید رزومه بسیار قدرتمندی را آماده کنید . چون برخی از افراد با معدل های بالای 19 برای بورسیه درخواست می دهند.

 • سلام وقت بخیر در صورت قبولی کسی که سال ۱۱ هم مدرسه است ایا این سال های مدرسه را دوباره در ترکیه میخونه یا باید صبر کنه تا فارغ بشه بفدش به ترکیه بره ؟ لطفا معلومات بدین ممنون

  • ببنید شما میتونید در سال 11 شما میتوانید ثبت نام کنید ولی چون هنوز تموم نکرده اید سازمان بورسیه امکان نداره شما رو قبول کنه . قانونش این هست که میتونید ثبت نام کنید ولی تا حالا شخصی نبوده که بدون اتمام دوره 12 ساله وارد دانشگاه های ترکیه شود .

 • سلام خسته نباشید…ایا باید الان ثبت نان اولیه‌ای در سایت انجام بشه و بعد در مدت تعیین شده مدارک را بفرستیم؟

  • سلام دوست عزیز ،
   این کار رو هم میتونید انجام بدید فرقی با روش معمول و ثبت نام یکجا نداره . اصولا ثبت نام اولیه سایت ترکیه بورسلاری به زمان زیادی نیاز نداره .

 • سلام من پسرم در دانشگاه اسن یورت سال ۹۸ رشته فیزیوتراپی ثبت نام کرد و متاسفانه بعد کرونا برگشت ایران و موند الان هم با این وضعیت قیمت دلار نمیتونم برسونم هزینه هاش رو و ایران هم راضی به ثبت نام نیست معدل ۱۹ و مدرک یوس هم داره الان نمیدونم چیکار کنم تا بورسیه ثبت نام کنم

  • سلام . دوست عزیز مورد شما یکم عجیب غریبه بستگی به شرایط مختلف داره که پسرتون بتونه برگرده ترکیه . مثلا اگه توسط دانشگاه اسن یورت بورسیه شده باشه و از دانشگاه انصراف بده دیگه نمیتونه برای تحصیل برگرده ترکیه .

   • سلام بورسیه نشده
    با ازمون یوس رفته بود
    انصراف هم نداده و کارت دانشجویی هم داره ودانشگاه گفت هرزمان برگردی میتونی انتخاب واحد کنی

 • سلام ببخشید هنگام ثت نام برای بورسیه ی ترکیه لازمه حتما درازمون یوس قبول شده باشم ? یعنی نمیشه من اول در بهمن ماه بورسیه رو ثبت نام کنم بعد در خرداد ماه در ازمون یوس شرکت کنم ?

  • سلام، خیر برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه نیاز به داشتن نمره هیچ آزمونی نمی باشد. شما در بهمن ماه ثبت نام کن بعد در خرداد ماه اصلا آزمون هم شرکت نکن مشکلی پیش نخواهد آمد . در کل به یکدیگر ربطی ندارند .

 • سلام وقتتون بخیر
  برای ارشد لازمه که ازمون gre بدیم یا میشه فقط تومر ترکیه رو بدیم؟
  و اینکه من رشتم معماری واخر امسال فارغ التحصیل میشم میتونم برای بورسیه یا پذیرش از الان اقدام کنم؟

  • سلام دوست عزیز اگه میخواهید برای بورسیه دوره کارشناسی ارشد اقدام کنید نیازی به آزمون GRE نیست اما نمره بالای این آزمون میتواند شانس شما را برای کسب بورسیه بسیار بسیار بالا ببرد.

 • سلام وقت بخیر ، معدل دیپلم من ۱۷.۹۵ آیا شانس قبولی در رشته فیزیوتراپی یا رشته زبان انگلیسی را از طریق بورس فول فاند در مقطع کارشناسی دارم ؟ و اینکه داشتن مدرک تافل و یا آیلتس الزامی هست؟

  • سلام وقتتون بخیر .
   اگر رزومه خوبی داشته باشید شانس قبولی بورسیه رو دارید. منظور از رزومه خوب میتونه مقالات مختلف ، ترجمه کتاب ، مدرک زبان و …. باشه .

 • سلام خوب هستین؟…ببخشید من دانشجوی زیست جانوری دانشگاه سراسری هستم. معدل دیبلم ام 19.34 هست و تا الان هم معدل کل ام در دانشگاه 17.75 بوده و نفر سوم دانشکده مون هستم. می خواستم ازتون ببرسم که من با این شرایطم که گفتم خدمتتون امکانش هست که بتونم از یکی از دانشگاه های ترکیه برای رشته ی “بیوشیمی بالینی” بورسیه بگیرم؟

  • سلام دوست عزیز . شرایط بورسیه رو دارا می باشید ولی درصد قبولی شما به رزومه ای که دارید بستگی دارد.

 • سلام.با تشکر از سایت خوبتان
  ایا مقاله های فارسی رو هم می توان به عنوان رزومه در ثبت نام بورس ترکیه استفاده کرد؟

  • سلام بله میتونید قرار بدید. حتی اگه تقدیر نامه مسابقات نقاشی هم داشته باشید میتونید در سایت ترکیه بورسلاری بارگزاری کنید .

 • آیا دانشگاه بغازیجی که دانشگاه دولتی درجه یک ترکیه است در بورسیه همه مصارف پرداخت میشود؟

  • سلام بر دوست عزیز
   تقریبا همه هزینه های شما توسط دولت ترکیه پرداخت میشه به جز هزینه حمل و نقل که اونم نصف میشه. و همچنین نسبت به دوره ای که میخواهید بورسیه بشید حدود 800 تا 2000 لیر ماهانه دولت به حساب شما پرداخت خواهد کرد.

 • سلام ببخشید کسی که 18 ساله باشه و معدل کلش 18.72 و معدل کل سه سال راهنماییشم 19.96 باشه و زبان ترکی بلد باشه شانس قبولی برای رشته ی پزشکی و دندون پزشکی در بورسیه رو داره ؟! واینکه اگر شغل پدر نظامی باشه نمیشه از این بورسیه استفاده کرد یا خیر ؟! ممنون میشم پاسخ بدید .

  • سلام دوست عزیز . معدل سه سال راهنمایی در بورسیه ترکیه تاثیر گذار نیست ولی معدل کل شما خوب هست. برای رشته پزشکی و دندانپزشکی رزومه خیلی خیلی قوی باید داشته باشید دولت ترکیه مشکلی با نظامی بودن پدر نخواهد داشت فقط ممکن است ایران اجازه خروج از کشور ندهد (در شرایط خاص) وگرنه ترکیه مشکلی ندارد.

  • سلام اگه رزومه خوبی داشته باشید (مقاله ، مدارک ، تقدیر نامه و …. ) میتونید شانس قبولی داشته باشید.

  • سلام دوست عزیز اگر منظورتون انگیزه نامه وبسایت ترکیه بورسلاری می باشد، فرقی ندارد حتی میتوانید به زبان فارسی هم بنویسید.

  • سلام برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه نباید سنتان بیست سال تمام باشد. اگر از لحاظ سنی مشکلی نداشته باشید و از الان رزومه خوبی برای خودتان دست و پا کنید به جز رشته های پزشکی و دندانپزشکی برای رشته های دیگر شانس خوبی دارید.

 • سلام. خیلی ممنون برای اطلاعات مفیدتون و سوالم اینه که رشته های هنری یا سینما هم جز بورسیه هستند؟

  • سلام دوست عزیز بله بسیاری ار رشته های هنری نیز میتوان بورسیه فول فاند ترکیه را کسب نمود برای مشاوره میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 • سلام و عرض خسته نباشید واقعیتش من هنوز یک سال شده که وارد دبیرستان شده ام و از الان فکر میکنم برای این موضوع و چند تا سوال داشتم:
  آیا گرفتن بورسیه پزشکی دانشگاه استانبول یا جراحپاشا امکانپذیر است؟
  من برای گرفتن بورسیه در اون موقع، از الان باید چگونه بخونم و چه کارهایی بکنم یعنی مقاله و اینها که گفتید؟
  یکی هم این بورسیه بی رابطه با آزمون یوسه و اگر اونطوریه بنظرتون کدوم بهترن؟
  با تشکر

  • سلام دوست عریر نمرات عالی و مقالات علمی و تقدیرنامه ها بسیار تاثیر گزار هستند،امتحان یوس هم یکی از موارد رزومه ی شما به حساب می آید. دپارتمان ما مشاوره ی کامل و ثبت نام بورسیه را انجام می دهد، در صورت تمایل با ما در تماس باشید 09229329200

 • سلام
  من 19 سالمه و امسال فارغ تحصیل شدم در رشته علون تجربی و اینکه معدل راهنماییم 19.60و معدل کل دیپلمم 18.27 هستش
  من ترک هستم و زبان استامبولی رو کامل بلدم اما مدرک ندارم و در دوران دبیرستان به عنوان دانش اموز برتر بودم چندین لوح تقدیر از اموزش پرورش شهرمون دارم
  من میخوام برای بورسیه امسال شرکت کنم برای شاخه های پزشکی مثل فیزیوتراپی یا داروسازی …..
  اما نمیدونم واقعا شانس دریافت بورسیه رو دارم یا خیر
  ممنون میشم تو همین سایت جوابمو بدین

  • سلام دوست عزیز معدل های بالا و سن پایین تر و تقدیرنامه ها و . . . معیارهای تخصیص بورس است، اگر قصد محک زدن خود را دارید حتما امسال اقدام کنید ،چرا که سال بعد با بالا رفتن سنتون شانس کمتری خواهید داشت. مدرک زبان جز مزیت عا یه حساب می آید، اما ضرورت ندارد.در صورت نیاز با شماره ی 09229329200

 • سلام ببخشید آیا اصلا از بورسیه فول فاند پزشکی دانشگاه هایی مثل استانبول شانس دراومدن داریم؟ اگر قبلا از شما قبول شده اند شرایتشون رو میگید

  • سلام دوست عزیز بستگی به رزومه و سن شرکت کننده دارد ،کسانی که رزومه ی علمی قوی وسن پایینی دارند شانس بیشتری دارند.

 • سلام خسته نباشین
  من در پایه دوازدهم تحصیل میکنم و معدلم تا الان 19 به بالا بوده میخواستم بدونم برای دریافت بورسیه ترکیه میتونم امسال اقدام کنم؟ و اینکه من مدرک زبان انگلیسی یا ترکی ندارم شانس قبولی در رشته های پیراپزشکی رو دارم؟و آیا برای دریافت بورسیه باید در آزمون های yos و از قبیل اینها باید شرکت کرد؟

  • سلام دوست عزیز شما می توانید در بورسیه ترکیه شرکت کنید،مدرک زبان الزامی نیست اما امتیاز محسوب میشود ، سن و معدل شما مناسب است و رزومه ی تحصیلی مرتبط بسیار تاثیرگذار است. نیاز یبه شرکت در آزمونها نیست، در صورت نیاز با مشاوران ما در تماس باشید 09214640035

 • سلام ببخشید اگه ممکنه میتونید شخصی که در دریافت کنندگان بورس گذاشتید پزشکی دانشگاه آنکارا میتوانید شرایط ایشان را بگویید که چگونه بود یعنی ما هم بفهمیم در چه حدی رقابت کنیم و برای آن سطح چگونه رزومه ای خوب است ممنون.

  • سلام دوست عزیز . بورسیه پزشکی شرایطش بسیار متفاوت است شخصی که ما در نتایج گذاشتیم به معنای واقعی نابغه بود و اندازه یک شخص سی ساله رزومه های مختلف داشت. همچنین معدلش 20 بود.

 • سلام خسته نباشید ممنون از مطالب مفیدتون.
  من متولد شهریور ۸۰ یعنی ۱۹ سال تمام هستم ورشته تجربی و معدل کتبی دیپلمم ۱۷.۷۲ و معدل کل ۱۸‌.۹ است .
  به زبان ترکی مسلطم ولی مدرک ندارم .خواستم ببینم شانسی در قبولی بورسیه در رشته مهندسی کامپیوتر دارم یا نه؟ و میشه در حین تحصیل کار کرد یا نه؟و بعد از تحصیل باید برگشت یعنی اجازه کار یا ادامه تحصیل نمیدن؟

  • سلام دوست عزیز، معدلتون برای بورسیه کمی پایین است اما می توانید با جمع آوری رزومه خوب و نوشتن انگیزه نامه در حد بسیار عالی شانس زیادی برای بورس شدن داشته باشید برای اطلاعات بیشتر حتما با مشاوران ما در تماس باشید. همچنین اگر بورسیه فول فاند ترکیه را کسب کنید دولت ترکیه ماهانه به حساب شما مبلغی را واریز می کند که میتوانید با آن به راحتی زندگی کنید.

 • سلام خسته نباشید. من دی ماه امسال یعنی دوماهه دیگه 20 سالم میشه و معدل کل دیپلمم 16/94 هستش رشته تجربی. امکانش هست بتونم بورسیه بگیرم برای رشته پرستاری ؟

  • سلام دوست عزیز معدلتون برای کسب امتیاز بورسیه تحصیلی 2021 ترکیه پایین است. فقط در صورتی که دارای رزومه بسیار قوی باشید شانس قبولی در بورسیه را خواهید داشت.

 • سلام خسته نباشید من بهمن ماه 18 سالم تمام میشود کلاس دوازدهم تجربی هستم. معدل کل یازدهمم 14 بوده و میخواستم برای پزشکی بورسیه بگیرم ایا شانس دارم

  • سلام وقتتون بخیر با اینکه معدل های بالای 14 اجازه ی شرکت در بورسیه را دارند، اما با توجه به داوطلب های زیاد این رشته امکان قبولی با معدل پایین کم تر است.

 • ممنون از اصلاعات خوبتون🌹
  این که کسی سه سال دبیرستان رو تیزهوشان خونده باشه آیا امتیاز محسوب میشه؟

 • ممنون از مطالب خوبتون
  آیا اینکه من سه سال دبیرستان رو تویه مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی بودم در بورسیه امتیاز حساب میشه؟

  • ممنون از انرژی مثبتتون، میشه گفت بله چون اشخاصی که ثبت نام بورسیه اتباع ایرانی را بررسی میکنند، خودشان نیز ایرانی هستند و مطمئنا به این امر که دبیرستان های تیزهوشان و نمونه دولتی به لحاظ سطح اساتید و دانش آموزان با مدارس دیگر متفاوت است واقف هستند.

 • سلام . ببخشید میشه شرایط افرادی که امسال برای پزشکی و داروسازی و پرستاری قبول شدند رو بگید ؟! اینکه رزومه شون چطور بوده ؟! ممنون میشم جواب بدید .

  • سلام دوست عزیز شرایطشون بسیار متفاوت بود ، کسی که پزشکی قبول شده بود معدل 20 دبیرستان فرزانگان با رزومه بسیار عالی و سن کم بود. کسی که پرستاری قبول شد ذهن بسیار قوی داشت که در شرایط سخت زندگی می کرد و حافظ کل قرآن بود. هر شخصی رزومه بسیار متفاوت به دیگری و حتی غیر مرتبط با رشته انتخابی داشت. شما باید با کارشناسان ما تماس بگیرید رزومه خودتون رو به آنها ارسال کنید تا بررسی کنند و راهنمایی های لازم را به شما اعلام کنند.

  • سلام دوست عزیز . شانس قبولی دارید ولی پایین است . در این دو ماه رزومه های بسیار قوی میتونید برای خودتون آماده کنید . برای جمع آوری رزومه می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

 • سلام بر شما
  من میخواهم که در بورسیه فول فاند 2021 ترکیه ثبت نام کنم آیا کمکی در مرحله ثبت نام کرده میتوانید

  • سلام دوست عزیز . بله کارشناسان متخصص ما در تمامی مراحل بورسیه، ثبت نام، رزومه نویسی، انگیزه نامه نویسی و …. کنار شما خواهند بود برای ارطلاعات بیشتر با شماره های قرار داده شده تماس بگیرید.

 • سلام وقت بخیر : من محصیل سال دوم دانشگاه هستم آیا من هم میتونم در بورسیه ثبت نام کنم

  واگر میتونم محل ثبت نام بورسیه کجا است

  • سلام اگه سن شما کمتر از 21 باشد بله میتوانید شرکت کنید. برای ثبت نام هم میتوانید با مشاوران ما در تماس باشید و هم به وبسایت ترکیه بورسلاری مراجعه کنید.

 • ببخشید برای بورسیه معدل دیپلم مهمه یا معدل کل ؟! یعنی اگه معدل کل 18.74 ولی دیپلم 15.15 باشه واسه ی رشته های پزشکی و دندون نمیشه شرکت کرد ؟! البته اگه رزومه قوی هم باشه .

  • سلام دوست عزیز . معدل کل هم مهمه با معدل 15 نمیشه برای پزشکی یا دندان اقدام کرد.

 • سلام وقتتون بخیر.ببخشید من دانشجو ترم یک روانشناسی دانشگاه تهران هستم میخوام برای بورسیه روانشناسی ترکیه اقدام کنم آیا امسال برای رشته روانشناسی چنین امکانی هست؟ معدل دیپلمم هم ۱۹.۷۰ هست . و اینکه من دانشگاه تهران درس میخونم آوانتاژی برام داره؟ممنون

  • سلام دوست عزیز اگه سن شما کمتر از 21 باشد می توانید ثبت نام کنید . و این که بله اگر در رزومه و انگیزه نامه به این مورد که شما در دانشگاه تهران قبول شده اید اشاره کنید امتیاز مثبت چشمگیری به حساب می آید. معدلتون هم خیلی خوبه برای اطلاعات بیشتر حتما با مشاورهای ما تماس بگیرید.

 • لیست رشته هایه قابل بورس رو کجا میتونم پیدا کنم؟ آیا حقوق هم بورسیه می‌کنند؟

  • سلام دوست عزیز به زودی لیست کاملی از رشته ها و دانشگاه های قابل بورس رو در سایتمون قرار میدهیم.

 • سلام و عرض ادب .
  ببخشید برای دریافت صد درصدی بورس تحصیلی دندانپزشکی با مدرک دیپلم آیا باید میانگین معدل ۳ سال دبیرستان بالای ۱۸ باشد یا به صورت دیگری هست ؟
  لطفا پاسخ بدین🙏

  • سلام دوست عزیز برای بورسیه رشته های پزشکی و دندانپزشکی باید معدل کل شما بالای 18 باشد. البته این برای سیستم هست و معدل 18 تا 19 شانس آنچنانی برای بورس فول فاند ترکیه ندارد.

 • سلام وقت بخیر
  من21سالمه
  جمع کل نمرات دبیرستانمبالای15میتونه باشه ولی دیپلمم کمتره
  معدل کل دوره ی کارشناسیم بالای15هست
  و من 3سال سابقه ی تدریس زبان انگلیسی درمراکز غیردولتی دارم
  میخواستیم شانس بؤرسیه گرفتنمو بدون که چقدره و شرایط چیه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام دوست عزیز . برای ثبت نام در بورسیه فول فاند ترکیه حتما حتما باید زیر 21 سال باشید. اگر برای دوره ارشد میخواهید شرکت کنید معدلتون روی حداقل نمره ممکن قرار داره و متاسفانه شانس زیادی برای بورس شدن ندارید .

 • سلام روزتون بخیر
  بورس درصدی هم شرایط سنی داره؟
  اگر بله، تا چه سنی میشه از این بورس استفاده کرد؟
  میشه لطفا راجب بورس در دانشگاه ایدین استانبول در رشته های هنری کمی راهنمایی بفرماید؟

  • سلام دوست عزیز بورس های درصدی رو عموما دانشگاه های خصوصی میدهند ولی دانشگاه های عمومی هم در شرایط خاصی این بورس های درصدی را اعطا می کنند. برای دانشگاه های دولتی همیشه شرایط سن بسیار مهم می باشد و سعی میکنند کم سن ترین افراد را برای بورسیه جذب نمایند. دانشگاه آیدین هر سال چندین آزمون یوس بورسیه خود را برگزار می کند که میتوانید در آن شرکت نمایید اگر در این آزمون نمره بالایی کسب نمایید دانشگاه نسبت به رزومه و نمره آزمون شما از 25 تا 100 درصد بورس تحصیلی به شما اعطا می کند. همچنین موسسه ما به دلیل رابطه مستقیم با این دانشگاه می تواند از 30 الی 60 درصد بورس تحصیلی بدون شرایط خاصی برای شما کسب کند برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 • سلام خسته نباشین میشه با مدرک کاردانی گرافیک اقدام کرد به کارشناسی؟؟یا فقط بای مدرک ۱۲ساله باشه اخه معدل دبیرستانم کمه اما مدرک کاردانی ۱۷هستش معدلم میشه از رشته فیزیوتراپی بورسیه گرفت و اینکه من میتونم کارهامو تو رزومه خودم بنویسم یا بی ربط هستن؟؟

  • سلام دوست عزیز . متاسفانه سیستم آموزشی ما با ترکیه بسیار متفاوت است اگر شما 2 سال تحصیلات کاردانی گرافیک خود را با تحصیلات 2 ساله ترکیه بررسی کنید شباهتی پیدا نخواهید کرد. برای همین تطبیق واحد های ایران در ترکیه بسیار بسیار سخت است. ما توصیه میکنیم تحصیلات دانشگاهی را از اول در ترکیه شروع نمایید.

 • نظربه معلومات بالا سن معیارګفته شده اګر دردوره لسانس با نمرات بالای مکتب بخواهم ثبت نام نمایم نظر به سن بازهم پزیرفته نخواهد شد.

  • سن یکی از معیار های مهم برای قبولی بورسیه تحصیلی ترکیه می باشد. شما حتما باید سنتان برای دوره کارشناسی کمتر از 21 باشد .

 • سلام دوست عزیز. من تمام موراد بورسیه تحصیلی ترکیه برای سال 2021 را کامل کردیم اما متاسفانه در قسمت انتخاب رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی هیچ گونه برنامه ای ندارد تنها سینمار اموزشی دوره تخصصی و فرهنگ هنر برنامه دارد که همه این سه تا برنامه کوتاه مدت هستش. میشه لطف کنید راهنمایی نماید که چگونه فورم کارشناسی را تکمیل نمایم. پیشاپیش ممنون

  • سلام دوست عزیز . برای اطلاعات تخصصی میتوانید با شماره های قرار داده شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان بورسیه ما شما را راهنمایی کنند.

 • سلام
  من معدل دیپلم 19.92 دارم و ریز نمرات دوران دبیرستانم همه بالا هستند فارغ التحصیل دبیرستان سمپاد (تیزهوشان) هستم و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم ترک زبان هم هستم اما میخوام برای پزشکی یا دندان ترکیه اقدام کنم متولد 1999/9 هستم
  با این شرایط که ریز نمراتم خوب هست و تو ایران پذیرش از دانشگاه سطح بالا دارم برای بورس شانسی دارم؟ یا سنم گذشته؟ هیچ راهی نیست که سنم چون 21 سال هست ولی معدل خوبی دارم بورس بگیرم؟

  • سلام دوست عزیز شرایتطون فوق العادس ولی شما 21 سال رو تموم کردی و وارد 22 سال شدید و به احتمال زیاد سیستم ثبت نام بورسیه درخواست شما را تائید نکند . شما میتوانید برای بورسیه های 100 درصد دانشگاه های خصوصی با آزمون بورسیه فکر کنید . دانشگاه هایی مانند آیدین، بیرونی، مدیپل و .. از این آزمون ها برگزار می کنند .

 • ‌ سلام رزومه ی هنری تاثیری برای گرفتن بورسیه دندانپزشکی داره؟
  یعنی یک رتبه اول نقاشی در یک جشنواره بین‌المللی و معدل کل دیپلم 19.53 و تقدیرنامه های سالانه ولی در زمینه هنر،
  تاثیر داره در گرفتن بورسیه؟
  ولی اصلا مدرک زبان نداریم، اونجا امتحان زبان تومر و یا انگلیسی خودشون میگیرن؟

  • سلام دوست عزیز . هر تقدیرنامه ای رزومه حساب میشه ولی زمانی تاثیر چشمگیری می تواند بگذارد که شما در رابطه با رزومه هایی که دارید رشته انتخاب کنید. برای مثال تقدیر نامه جشنواره نقاشی بین المللی تاثیر آنچنانی در قبولی شما برای رشته پزشکی نخواهد داشت. مدرک زبان نیز رزومه حساب می شود و شما میتوانید حتی بدون مدرک زبان نیز میتوانید برای بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید . برخی از کسانی که از طریق موسسه ما بورسیه ترکیه را کسب کردند به هیچ زبانی به جز فارسی تسلط نداشتند.

 • سلام نتایج ۳ سال من فیصدی اش ۹۵٪ است من میتوانم که برای بورسیه تحصیلی اقدام نمایم.

  • سلام دوست عزیز . من فکر کنم معنای کامه فیصدی ( معدل ) است . بله معدل شما تقریبا از نمره 20 معادل 19 می باشد. برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی شانس کمی دارید ولی برای باقی رشته ها شانس دارید.

 • سلام وقت بخیر میخواستم بدونم دانش آموزانی که در المپیاد ها مثلا زیست مدال طلا و یا نقره می گیرند و حتی به مسابقات بین المللی هم راه پیدا میکنند شانس دریافت بورسیه پزشکی از دانشگاه های شاخص رو چقدر دارند چون در واقع مدال طلاهای زیست کشوری از کنکور هم معاف می‌شوند و به راحتی میتونن تو دانشگاهی مثل تهران پزشکی بخونن میخواستم بدونم اینا بورسیه میگیرن به خوبی از دانشگاه های در سطح تهران یا نه؟

  • سلام اگر شما میتوانید بدون کنکور برای رشته پزشکی دانشگاه تهران قبول شوید کلا فکر کشور دیگری را از سرتان بیرون بی اندازید و برای تخصص پزشکی به ترکیه یا هر کشوری فکر کنید. رشته پزشکی دانشگاه تهران از بهترین ها در دنیا می باشد به هیچ عنوان از دست ندهید.

 • سلام خسته نباشید
  به رشته های زبان فرانسه و زبان انگلیسی و در کل رشته های زبان، برای مقطع ارشد و دکترا فول فاند میدن؟
  چه دانشگاه هایی؟
  معدل برای این رشته ها باید چطور باشه تا بشه فول فاند گرفت؟

  • سلام دوست عزیز . برای رشته های مختلف با زبان انگلیسی بورسیه فول فاند تعلق می گیرد. اما برای زبان های دیگر کلا رشته های مختلف ارائه نمی شود . اما اگر میخواهید رشته های زبان انگلیسی یا زبان فرانسه رو تحصیل کنید، بله برای این رشته ها هم بورس تحصیلی فول فاند تعلق میگیره . معدلتون برای دوره کارشناسی باید بالای 14 باشه . برای مشاوره تخصصی میتوانید با مشاوران ما در تماس باشید.

 • سلام . دخترم دانشجوی ترم 4 دامپزشکی هست . میخواستم بدونم با معدل دیپلم 18/75 و معدل پیش دانشگاهی 16 و بدون داشتن مدرک زبان میتونه بورسیه دندانپزشکی یا داروسازی بگیرم ؟

  • سلام سن دخترتون چند هست ؟ برای قبولی بورسیه تحصیلی سن باید زیر 21 سال باشه . همچنین با معدل هایی که فرمودید شانس قبولی برای رشته های دندانپزشکی و داروسازی بسیار پایین می باشد.

  • سلام دوست عزیز . 100 درصد تاثیر داره و نشان میده که شما از هوش بالایی برخوردار هستید و فعال هستید. البته این که مدرک آیلتس شما چه نمره ای باشد هم مهم است .

 • سلام وقت بخیر. برای گرفتن بورسیه فول فاند یعنی حتما نیاز نیست تو آزمون یوس یا اس ای تی شرکت کنیم؟؟ یعنی فقط معدل و انگیزه نامه اینا کافیه؟؟؟

  • سلام دوست عزیز . نمره آزمون یوس ، SAT یا هر نمره آزمون دیگری فقط و فقط امتیاز مثبت به حسای می آید . شما بدون شرکت در هیچ آزمونی هم میتوانید برای بورسیه تحصیلی 2021 ترکیه درخواست دهید و شانس قبولی داشته باشید .

 • سلام ممنون از سایت خوبتون
  ببخشید یه سوال داشتم یکی با معدل دوازدهم ۱۹.۷۵ مدرک آیلتس۷ ، کمربند سیاه و مقام ورزش کاراته کشوری با مدارک ، کتاب ترجمه شده در راستای رشته پزشکی و ۱۸ ساله چقدر شانس بورسیه فول فاند ترکیه رو داره ؟؟؟
  در ضمن چندین سال دانش آموز برتر مدرسه و
  ترک باشه و به زبان ترکی استانبولی هم مسلط باشه البته مدرک نداشته باشه
  ببخشید طولانی شد.

  • سلام دوست عزیز . شرایطتون بسیار خوب است، ولی کافی نیست. رشته پزشکی سخت ترین رشته برای قبولی در ترکیه حساب می شود. شما باید رزومه قوی تری را برای خودتان آماده کنید . فعلا دو سال دیگر هم فرصت دارید میتوانید رزومه های واقعا قوی را برای خودتان دست و پا کنید.

 • سلام
  من امسال ، سال آخر بیرستانم
  معدلم نزدیک 17 اما رزومم قویه
  مدرک b2 زبان انگلیسی دارم
  به چهار زبان برنامه نویسی مسلطم
  نویسنده کتاب اموزش برنامه نویسیم
  نوازنده سنتورم و مقام استانی دارم
  گرافیست اپلیکشین هستم و طراح ui و ux
  شانسی برای بورسیه دارم؟

  • سلام دوست عزیز . شانس بالایی برای بورسیه شدن دارید . برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 • سلام من سال یازدهم هستم و مدرسه ی تیزهوشان در میخونم و مقام داستان نویسی و مقاله نویسی دارم و زبان انگلیسی هم بلدم. ایا شانس قبولی برای بورسه رو دارم؟ و اینکه امسال ثبت نام کنم و یا سال دوازدهم

  • سلام بستگی داره چه رشته ای را انتخاب کرده باشید. با این رزومه برای رشته های کمی شانس دارید میتوانید رزومه تان را تقویت کنید و بعد اقدام نمایید. دانشگاه ها و رشته های تاپ را هم بهتر است انتخاب نکنید .

 • سلام . باید مدرک زبان ایلتس یا تافل هم داشته باشیم ؟؟ اگر آره . باید با چه نمره ای باشه .

 • سلام من دانشجوی رشته ی مهندسی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه ازاد در مقطع کارشناسی هستم سال دیگه درسم تموم میشه و معدلم۱۷ هستش و مدرک تافل ۹۰ دارم…با این رزومه میتونم بورسیه فول فاند ترکیه رو بگیرم ؟ و در دانشگاه پذیرش بشم؟ وضعیت مالی مون زیاد خوب نیست و حتما باید بورس بگیرم…

  • سلام وقتتون بخیر علاوه بر سن و معدل شما نیاز به رزومه ی قوی دارید و ما پیشنهاد میکنیم تا رزومه یخودتون رو در این یکسال ارتقا بدید

 • سلام وقت بخیر
  من از افغانستان هستم میخواستم کارشناسی ارشد ثبت نام کنم سال قبل فارغ شدم اما سن ام از 29 بالاتر است راه حلی وجود دارد که بتونم بدون مشکل سن ثبت نام کنم ؟

 • سلام خسته نباشید . من سال یازدهم رشته انسانی هستم . میخواستم بدونم آیا دانشگاه آنکارا بورسیه رشته انسانی دارد؟ اگر داره چه رشته هایی را بورس میکن! و من باید برای بورس سال ۲۰۲۲ ثبت نام کنم؟

  • سلام وقتتون بخیر
   هر ساله رشته هایی که در ترکیه بورسلاری ارائه میشود تغییر می کند اما دانشگاه آنکارا در بسیاری از رشته ها بورسیه مید دهد
   شما در سال دوازدهم امکان ثبت نام خواهید داشت

 • سلام من یک دوازدهمی هستم متولد ۸۲و میخوام برای بورسیه ثبت نام کنم میخوام ببینم برای سن من امکان قبولی هست؟ امکان پذیرش در رشته سونوگرافی چقدره؟آیا تقدیر نامه هایی که برای معدلمون در مدرسه دادن تاثیری داره؟؟

  • سلام وقتتون بخیر
   بله امکان ثبت نام دارید،معدل و رزومه خیلی تاثیرگزاره و قبولی در رشته های پیراپزشکی احتمال بیشتری داره

 • سلام می خواستم بپرسم با معدل ۱۴.۹۹کاردانش۶۳۳نظام جدید و امتیاز منطقه ۳ یا همون مناطق محروم و زبان ترکی ام خوبه ولی مدرک ندارم و متولد سال ۱۳۷۹ هستم می توانم باسه بورسیه فول فاند ثبت نام کنم وشانس قبولی دارم ودر کدام رشته ها و دانشگاه ها می توان ثبت نام کرد با دیپلم کاردانش می توان برای رشته های دیگر بورسیه گرفت ممنون میشم اگه جواب بدین و اگه میشه تاریخ ثبت نام بورسیه فول فاندکی شروع و تموم میشه ممنون

  • سلام وقتتو.ن بخیر
   یک مقدار معدلتون پایین هست و اینکه رشته های تاپ امکان قبولی کمتری دارید،از اواخر دی ماه تا بهمن زمان ثبت نام است

 • سلام میخواستم بدونم با معدل ۱۷دیپلم میتونم شانسی برای کسب بورسیه فول فاند ترکیه تو مقطع کارشناسی رشته فیزیک رو داشته باشم؟

  • سلام وقتتون بخیر معدل سن و رزومه هر سه تعیین کننده اند ، البته قبولی در رشته های علوم پایه به مراتب راحت تر است

 • سلام خسته نباشین
  من لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی با معدل ۱۶.۸۶ هستم و معدل دیپلم هم ۱۹.۱۲ هست
  رزومه هم قبولی درمرحله اول المپیاد زیست دانش آموزی و مسابقات زیست شناسی و ازمایشگاه هست و مقام اول در زمینه نقاشی و طراحی استانی هم دارم
  مدرک زبان انگلیسی و ترکی ندارم
  میتونم برای ارشد بورسیه بگیرم؟امکانش هست راهنمایی بفرمایید

  • سلام وقتتون بخیر سن هم شاخص تعیین کننده ای است، شما با داشتن سن مناسبو معدل مناسب میتونید ثبت نام کنید ، داشتن رزومه ی مرتبت و قوی احتمال قبولی شما رو بالا میبره

   • ۲۴ سالم هست
    با توصیفاتی که عرض کردم خدمتتون میشه برای ارشد بورسیه گرفت ؟؟
    اگه امکان بورسیه گرفتن هست ،شما میتونین تمامی مراحل اخذ بورسیه رو انجام بدین ؟

 • خسته نباشید.
  من امسال یازدهم هستم معدل پارسال دهمم هم 20 بود ترم دوم.
  تا الان یک کتاب کامل ترجمه کردم و دیگری هم نصفه هست. خواستم ببینم ترجمه کتاب تاثیر داره؟
  و اینکه دیگه چه راهکار هایی برای بالابردن رزومه دارم؟

  • سلام وقتتون بخیر ، ترجمه و تتالیف کتاب بسیار موثر است ، تقدیر نامه مرتبت و سرتیفیکیت مرتبط هم تاثیر زیادی داره مدارک زبان هم کمک زیادی میکنه

 • سلام من متولد ١٣٦٤/٠٣/٢٦ هستم كارشناسى ارشد روان شناسى عمومى و ليسانس غيرمرتبط با معدل ١٦/٤٢ آيا ميتونم با اين شرايط براي دكترا؟ و البته براى آيلتس هم دارم ميخونم و مقاله در دست چاپ دارم.

  • سلام وقتتون بخیر
   معدل کارشناسی ارشد مهمه و رزومه ای که فرمودید هم خوبه، سن مرز برای دکتری 35 است

 • سلام وقت بخیر . من در حال حاضر ۲۱ ساله هستم معدل تمام دوازده سال دیپلم بنده بالای ۱۹/۹۰ بوده ‌ رتبه برتر کنکور شدم اما قصد دارم از تحصبل در ایران انصراف بدم .شانسی برای دریافت بورس در مقطع کارشناسی دارم ؟ .

  • سلام وقتتون بخیر پیشنهاد ما به شما اینه که در بورسیه شرکت کنید چون معدلتون بالاست و رتبه ی بالای کنکور هم خیلی شانستون رو بالا میبره

 • سلام من ۱۸سالمه و معدلم هم تقریبا ۱۹هست و دارای چندین تقدیر نامه هم هستم به نظر شما میتونم بورسیه پزشکی بگیرم احتمال بورسیه درصدی یا فول فاند چطوره ترکی رو هم بلدم و اینکه مدرک زبان ترکی تاثیر داره؟

  • سلام وقت بخیر ، سن و معدل شما بسیار مناسب است، داشتن مدرک زبان تغاثیر زیادی دارد، تقدیر نامه مرتبت با رشته ی انتخابی در ترکیه بورسلاری و همینطور خود رشته تعیین کننده است

 • میخواستم بدونم اگر بورسیه پزشکی بگیرم مثلا بورسیه ۶۰درصدی کل هزینه ها واسه یکسال به پول ایران چقدر میشه؟

  • سلام وقت بخیر هزینه ها بستگی به دانشگاه انتخابی شما داره که در دانشگاه های دولتی هزینه ها به لیر هست و معمولا خیلی بالا نیست

 • سلام و خسته نباشید
  من متولد خرداد 82 هستم (یعنی 17 سال و 6 ماهمه) و دارم دوازدهم رشته تجربی در دبیرستان نمونه دولتی شهرستان آق قلا درس میخونم
  معدل دهم و یازدهم دقیق یادم نیست ولی دور ور 18 بود ولی از اون جایی که هنوز دوازدهم تموم نکردم(هنوز نوبت اول هم ندادم) ایا میتونم با گرفتن نمره 19 در نوبت اول دوازدهم
  انتظار قبولی در پزشکی یا دندان یا دارو در دانشگاه های متوسط ترکیه رو داشته باشم یا بهتره به فکر رشته های دیگه باشم؟ اگر بله به نظر خودتون چه رشته هایی
  رزومه
  من 7.8 سال کلاس های زبان انگیسی کانون زبان ایران شرکت کردم و تموم کردم و همچنین به مهارت زیان انگلیسی خودم اطمینان دارم ولی سفارش مدرک شو ندادم هرچند فکر نکنم تاثیری داشته باشه پس این هیچی
  از طرف مدرسه هم یه تقدیر نامه برای فعالیت های فرهنگی و پروشی گرفتم( از طرف خود مدرسه) که فکر نکنم اینم چیزی باشه
  خودم هم ترکمنم و زبان ترکی استانبولی نردیکه به زیان مادریم ولی اینم چیز خاصی نبست
  در کل رزومه ای ندارم 🙁
  ایا میشه توی این یه ماه یه رزومه خوب درست کرد(اگر بله مثل چی) و با نمره 19 نوبت اول امیدی داشت ؟
  خیلی ممنون از سایت خوب و پاسخ دهی عالی تون به کامنت ها و اینکه وقت گداشتید این مطلب رو بخونید

  • سلام وقتتون بخیر اگر کمی رزومه یخودتون رو قوی کنید و رشته های پیراپزکی شهر های کوچکتر رو انتخاب کنید بهتره

 • سلام خسته نباشید معدل کل من ۱۸/۷۹ هست
  که از سال ۹۶ به صورت نیمه وقت در شرکت پدرم در قسمت امور رایانه ای کار می‌کردند و یه توصیه نامه از طرف شرکت هم دارم و الان هم در حال حاضر کار میکنم و ۳ تا دوره ی پایان نامه دارم که اولی پایان نامه ی سنا هست و دومی پایان نامه ی مقاله نویسی دارم که از آموزش پرورش ناحیه ۲ هست که سومی پایان نامه ی طناب کشی هست که اونم از آموزش پرورش هست
  و ۶ تا تقدیر نامه از مدرسه گرفتم و زبان ترکی را کامل بلدم و در آموزشگاه محلمون به عنوان مربی به کوچولو ها زبان ترکی درس میدادم در حد حروف الفبا
  شانسی برای پزشکی یا دارو سازی در شهر استانبول دارم
  یکی هم مدرک پیشرفته ی زبان ترکی دارم

  • سلام وقتتون بخیر
   به جز رزومه ی مرتبط با رشته با رشته انتخابی شما سن و معدل هم اهمیت زیادی دارد، و همینطور قبولی رشته های محبوب مثل رشته های مورد علاقه ی شما و در شهر های بزرگ کمی درصد قبولی رو کاهش می‌دهد

 • سلام من ۱۸سالمه و مدرک دیپلم رشته تجربی با معدل بالای ۱۹رو دارم و وارد دانشگاه هم نشدم من چطوری میتونم توی این بورسیه شرکت کنم؟ و اینکه برای بورسیه یکی مثل من رفرنس لار نیازه آخه تو سایت فقط مقطع لیسانس و دکترا و کارشناسی ارشد هست برای دانش آموزانی که تازه مدرسه رو تموم کردن گزینه ای نیست من می‌خوام پزشکی بخونم لطفاً راهنمایی کنید

  • سلام وقتتون بخیر اپلیکیشن مقطع لیسانس هنوز باز نشده و برای شرکت در بورسیه برای بالا بردن شانس قبولی علاوه بر معدل و سن رزومه مرتبط و توصیه نامه هم تاثیر خیلی‌ زیادی داره

 • سلام برای کسانی که وارد دانشگاه نشدن و ۱۸ سالشونه حتما توصیه نامه لازمه اگر پرش نکنیم اتفاقی میفته

  • سلام وقتتون بخیر توصیه نامه رو لازم نیست که حتماً از دانشگاه دریافت کنید، و توصیه نامه جز الزامات نیست اما داشتن توصیه نامه شانس قبولی رو افزایش میده

 • سلام حتما باید توصیه نامه داشت ؟ از کی؟ اخه استادای دانشگاه فک نکنم به من توصیه نامه بدن کار خاصی نکردم باهاشون از این بابت نگرانم

  • سلام وقتتون بخیر توصیه نامه جز الزامات نیست، اما جز مدارکی هست که شانس قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه رو خیلی بالا میبره

 • سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالم هست که با معدل دیپلم ۱۸/۷۹ تموم شدم و الان میخوام برای بورسیه اقدام کنم که ۶ تا تقدیر نامه از طرف مدرسه دارم و ۴ساله که در شرکت پدرم در قست کامپیوتر مشغول هستم در حال حاضر نیمه وقت و ۳ تا گواهی نامه پایان دوره دارم که اولی واسه شنا دومی پایان دوره ی مقاله نویسی دارم که از طرف آموزش پرورش ناحیه۲ و آخری پایان دوره ی طناب کشی دارم بازم از آموزش پرورش هست
  و زبان ترکی را کامل بلد هستم و مدرک پیشرفته دارم که به عنوان مربی زبان در حد حروف الفبا به پچه ها تدریس میکنم یعنی مدرک مربیگری دارم از آموزشگاه
  شانسی برای دارو سازی دانشگاه های استانبول یا ازمیر دارم
  ممنون میشم جواب بدین

  • سلام وقتتون بخیر خیلی ممنونم
   معدل و سن دو شاخص بسیار مهم هستند ، سن شما بسیار مناسبه، رزومه مرتبت به مراتب تاثیر بیشتری داره، اینکه مدرک زبان دارید خیلی خوبه ، اما قبولی در دانشگاه های تاپ و شهر های بزرگ درصد قبولی شما رو با توجه به معدلتون پایین میاره.

  • سلام وقتتون بخیر شما رزومه یبسیار خوبی دارید ، اگر ثبت نام خودتون رو در ترکیه بورسلاری به درستی انجام بدبد امکان قبولی دارید و البته بورسیه یک فرصته که پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید.

 • سلام و وقت بخیر
  دانش آموزای پایه دوازهم امسال که باید کارنامه نوبت اولشون رو بفرستن،و توصیه نامه هم ندارن،چطور میتونن رزومشون رو تقویت کنن؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

  • سلام وقتتون بخیر
   شما با گرفتن گواهی نامه های دوره های مرتبت با رشته ی مورد علاقتون و همینطورذ تالیف کتاب و آماده گردن انگیزه نامه ی مناسب شانس خود را افزایش بدهبد

 • سلام و وقت بخیر
  من الان دانش آموز سال دوازدهم تجربی هستم،برای ثبت نام باید کارنامه نیمسال اول رو بفرستم،آیا کارنامه نیمسال دوم هم احتیاج خواهد شد؟
  و سوال دوم اینکه واسه ثبت نام حتما باید پاسورت داشت؟
  و سوال سوم آیا حافظ کل قرآن بودن هم رزومه محسوب میشه؟
  و اینکه توصیه نامه رو مدرسه هم میتونه بنویسه؟
  خیلی ممنون از سایت خوبتون

  • سلام دوست عزیز . جواب سوال اول : بله باید کارنامه نیم سال اول را بارگزاری کنید و پس از این که قبول شدید برای ثبت نام در دانشگاه کارنامه سال دوم را بارگزاری کنید. سوال دوم : برای ثبت نام نیازی به پاسپورت نمی باشد. سوال سوم : بله حافظ کل قرآن بودن می تواند رزومه خیلی خوبی باشد. سوال چهارم : خیر توصیه نامه مدرسه از اعتبار آنچنانی برخوردار نمی باشد. اصولا توصیه نامه ها باید توسط اساتید شناخته شده و بلند پاسه نوشته شود .

 • سلام من امسال سال دوازدهم هستم و معدل پارسالم تقریبا ۱۸.۵ هستش. رزمی کارم وmmaکار میکنم و چند تا مقام هم تو این رشته دارم. در ضمن تو مسابقات شهرستانی فوتبال و پینگ پنگ هم مقام دارم همچنین تو مسابقات اذان و احکام هم مقام کسب کرده ام و لوح تقدیر هایی که از طرف مدرسه به عنوان شاگرد ممتاز بودن گرفتم. هنوز امتحانات نوبت اول دوازدهم رو ندادیم ولی احتمال میدم معدلم دور و بر ۱۹ بیاد آیا میتونم تو دانشگاه های ترکیه بورسیه بشم؟

  • سلام دوست عزیز با توجه به فعالیت های ورزشی شما امکان قبولی شما در رشته های ورزشی هست ، همینطور سن و معدل بسیار خوبی دارید.

 • سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید با معدل دیپلم 19
  لیسانس12.99رشته فیزیک
  ارشد17رشته ژیوفیزیک
  هر دو دانشگاه دولتی
  یک آی اس آی ک نویسنده دومم و نویسنده اول استاد راهنمام هستن
  مدرک بین المللی آی سی دی ال
  و آیلتس6.5
  آیا میتونم امیدی ب پذیرش بورسلاری دکتری داشته باشم؟؟
  خواهش میکنم جوابمو بدید ک اگه با این معدل کم لیسانس با توجه ب اینکه برای ارشد تغییر رشته داشتم شانسی ندارم کلا از فکرش دربیام

  • سلام وقتتون بخیر برای مقطع دکترا رشته ی مورد نظرتون خیلی مهمه ، داشتن مقاله ی آی اس آی خیلی خوبه و البته اگر بتونید رزومه تون رو قوی تر کنید خیلی بهتر خواهد بود، و در انتها ، این یک فرصت هست و ارزش امتحان کردن رو داره.

 • سلام، من فارغ التحصیل رشته ژنتیک با معدل الف هستم همین امسال، برای ارشد میخوام ژنتیک پزشکی از طریق بورسیه ترکیه اقدام کنم، توصیه نامه باید به زبان ترکی باشه؟ چجوری میتونم به لیست دانشگاه هایی که این رشته رو دارن دسترسی پیدا کنم؟ ممنون

  • سلام دوست عزیز
   شما می تونید توصیه نامه رو به هر زبانی که تسلط دارید بنویسید، در سایت ترکیه بورسلاری بخشی با عنوان سرچ پروگرام وجود دارد

 • سلام وقتتون بخیر
  این توصیه نامه ها باید به چه شکل باشه ؟
  میشه توضیح کلی بدید؟
  مثلا میشه به صورت یه فایل باشه که استاد برامون فرستاده ؟ (چون شهرم با شهر دانشگاه فرق داره)
  بعد به چه زبانی باشه؟

  • سلام وقتتون بخیر
   توصیه نامه همانطور که از اسمش پیداست ، با شرح هوش و استعداد شخص و آشنایی شخص توصیه کننده نسبت به توصیه شونده نوشته میشود، که باید حتما مهمور باشد ، میتواند یک فایل پی دی اف باشد

 • سلام من ١٧ سالمه وامسال دوازدهم هستم ما الان داريم امتحاناي ترم اولمونو ميديم ولي كارنامش تا يك يا دو ماه ديگه مياد ومعدلم هول و ول ١٩ اينا ميشه معدل يازدهم ترم دومم ١٩.٩٦ بود رشته من كاردانش هست تصوير ساري ديجيتال و من تقدير نامه فتوشاپ رو دارم همچنين تقدير نامه دانشگاه نفت كويت رو هم دارم اختراع يك دستگاه با مقام سوم من در كويت درس ميخونم چند تا تقدير نامه ديگه هم دارم آيا شانسي براي دريافت بورسيه دارم و چه معدلي چون رشتم كاردانش هست فكر نكنم پزشكي بتونم قبول شوم

  • سلام وقتتون بخیر احتمال قبولی شما در رشته های مهندسی خیلی خیلی بالاست به دلیل رزومه و سن و معدل بسیار خوبی که دارید

 • سلام من 19 سالمه و معدل دیپلمم 19.35.
  هم چنین دانشجوی ترم یک در رشته بیوتکنولوژی تهران قبول شدم.
  میخوام برای داروسازی ترکیه اپلای کنم
  سوالم این هست که ایا با توجه به شرایطم چقدر شانس برای دریافت بورس دارم؟ئ اینکه میتونم بدون ازمون داروسازی بخونم و واحدیایی که خوندم تا الان تطبیق بدم؟

  • شرایط دریافت بورس رو دارید پون سن و معدل خوبی دارید که البته باید رزومه یخودتونم تقویت کنید
   امکان تطبیق وجود نداره و باید از ابتدا شروع کنید
   البته امکان پدیرش بدون کنکور در خیلی از دانشگاه ها برای شما امکان پدیر است

 • با سلام؛
  بنده حدود 30 سال دارم و دارای دو مدرک کارشناسی و هم اکنون هم دانشجوی اواخر دوره‌ی ارشد از دانشگاه سراسری هستم با معدل الف، رشته‌ام هم فیزیک هست، مقاله هم بعد از دفاع ارائه خواهد شد، برای دکترا اگر بخواهم در دانشگاه اژه اقدام کنم باید مدرک زبان زبان انگلیسی داشته باشم؟ و همچنین برای دریافت بورسیه؟

  • با سلام و درود
   شما با داشتن انگیزه نامه و رزومه عالی میتوانید بورسیه شوید
   پیشنها میشود برای مدرک دکترا
   مدرک زبان انگلیسی نیز جزو رزومه شما است
   و میتوانید به شما کمک زیادی بکند

 • سلام من متولد هشتادم و معدلم 17.87 رشته ی تجربی هستش میخواستم بپرسم تو چه رشته های میتونم قبول شم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • با سلام و درود
   این این معدل شما در رشته های مهندسی شانس قبولی بهتری را دارید
   البته انگیزه نامه و رزومه نیز تاثیر بسزایی را در بورسیه تحصیلی دارند

 • سلام وقت بخیر
  من کارشناسی مهندسی علوم دامی رو با معدل ۱۵.۱۴ از دانشگاه تهران گرفتم . ارشد هم رتبه ام ۱۴۷ شد و تغذیه دام دانشگاه تهران قبول شدم و نرفتم. سابقه ی کار تو گاوداری صنعتی و گوسفندداری هم دارم. تو دوران دبیرستان هم تقدیرنامه ها و…گرفتم همچنین تو مدارس تیزهوشان و نمونه درس خوندم. میخواستم بدونم شانس گرفتن بورسیه ارشد ۲۰۲۱ رو دارم که بخوام قدم جلو بزارم؟

  • با سلام و درود حداکثر سن دریافت بورسیه تحصیلی 21 سال است و اگر شما بالاتر از 21 سال سن داشته باشید نمیتوانید بورسیه شوید

 • سلام می خواستم بپرسم که بهتره که انگیزه نامه و توصیه نامه رو به انگلیسی بنویسیم یا ترکی کدومش بهتره؟

 • سلام کسی بورسیه بشه بورسیه اش تایید بشه وقتی بره ترکیه برای دانشگاه خوابگاه بهش میدم منظورم اینه مثلا فرد الف بورسیه شده و میخواد ازفرداش برود ترکیه که به دانشگاه بره وقتی این فرد به دانشگاه می‌ره وکارهای دانشگاه انجام بعد اینها خوابگاه براش حاضره این یه سوال

  هرکسی هم بورسیه بشه بهش اطلاع میدین .

  • با سلام و درود
   بله در صورت تایید شدن بورسیه فول فاند
   بعد از ورود به ترکیه خوابگاه برای شما فراهم میشود
   کار های اداری دانشگاه شما حداکثر 4الی 5 روز طول میکشد

 • ایا مسال رشته تربیت بدنی هم در رشته هایی قرار دارد که بورسیه فول فاند ترکیه پوشش میدهد!؟

  • با سلام و درود
   بله این نوع رشته ها شامل بورسیه میشوند
   ولی فقط تا مقطع کاردانی هستند
   و امکان دریافت کارشناسی از طریق بورسیه تحصیلی نیست

 • سلام‌وخسته نباشید کسی که بورسیه ترکیه قبول وتایید بشه ازفرداش که میخواد برود ترکیه وبه‌دانشگاه برود در همان روزی به ترکیه رفته است خوابگاه براش حاضراست یانه همون روز اول بیاد پس وبعد بره منظورم اینه وقتی شخص ب بورس قبول شده است وازفردا بره ترکیه آیا خوابگاه براش حاضره از همون. روز یانه خوابگاه براش حاضرنیست.

  • با سلام و درود
   بله در صورت تایید شدن بورسیه فول فاند
   بعد از ورود به ترکیه خوابگاه برای شما فراهم میشود
   کار های اداری دانشگاه شما حداکثر 4الی 5 روز طول میکشد

 • من از افغانستان هستم
  شرایط ثبت نام
  و وقت ثبت نام که در صفحه گذاشتید برای افغانستان
  هم مورد تطبیق است؟؟

  • با سلام و درود برای ثبت نام باید معدل کل دیپلم
   رزومه و انگیزه نامه را برای سازمان ترکیه بورسلاری ارسال کنید
   داشتن رزومه خوب باعث میشود شناس شما در دریافت بورسیه تحصیلی بالا برود

  • با سلام اکثر رشته ها شامل بورسیه میشوند
   مهمانداری هم شامل بورسیه میشود ولی تا کاردانی است و با بورسیه نمیتوانید تا کارشناسی یا لیسانس ادامه دهید

 • سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم سه حقوق دانشگاه الزهرا هستم و ۱۹ سالمم هست رتبه کنکورمم سه رقمی بود معدل هر سه سال دبیرستانم بالای ۱۹ بوده
  میدونم که اونجا باید از ترم یک شروع کنم منتها نمیدونم میتونم درخواست بورسیه بدم یا نه؟
  و مدارک مورد نظر برای من چی ها هستند؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام دوست عزیز . یکی از مهم ترین فاکتور های بورسیه تحصیلی کشور ترکیه سن می باشد که باید حتما زیر 21 سال سن داشته باشید که شما 19 سال سن دارید. برای اطلاعات بیشتر می توانید از بسته مشاوره تخصصی بورسیه تحصیلی ما بهره مند شوید.

 • سلام خسته نباشید من متولد هشتادم رشته تجربی رپ با معدل 17/87 تموم کردم چه رشته های میتونم قبول شم؟

  • سلام دوست عزیز . چون معدل شما بسیار نسبت به رقبایی که هستند کم می باشد بهتر است رشته های سطح پایین تر را برای تحصیل انتخاب نمایید. همچنین برای قبولی باید رزومه بسیار قدرتمند و همچنین از متن انگیزه نامه قوی برخوردار باشید.

  • بله برای قبولی باید پایان نامه ای که روی آن کار کرده اید را نیز در ثبت نام آپلود کنید. البته شانس قبولی شما را نیز بیشتر می کند.

 • سلام من مدرک کارشناسی با معدل ۱۹/۶۰ از دانشگاه فنی و حرفه‌ای در رشته گرافیک دارم ۲۳سالمه و پنج تا از کارام تو دوتا کتاب چاپ شده ، زبان انگلیسی و ترکی هم کمی بلدم ،می‌خواستم بدونم شانس قبولی دارم ؟

  • سلام وقتتون بخیر برنامه هایی که برای گروه هنر در نرکیه بورسلاری ارائه میشه بسیار محدوده و بیشتر مربوط به موسیقی است و هنوز سایت ترکیه بورسلاری رشته های امسال رو ارائه نداره، اما شرایط کلی شما خیلی خوب است

 • سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم ۳حقوق دانشگاه الزهرا تهران هستم معدل هر سه سال دبیرستانم بالای ۱۹ و دو ترم دانشگاهم بالای ۱۸ بودم رتبه کنکورمم سه رقمی بود
  میدونم برم اونجا باید از ترم یک شروع کنم
  میخواستم بدونم چه مدارکی باید بفرستم و چه قدر شانس قبولی دارم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • سلام وقتتون بخیر
   برای شرکت در بورسیه سن خیلی مهمه که نفرمودید، مدارک شناسایی و فارغ التحصیلی و رزومه اما با مراجعه به سایت ترکیه بورسلاری میتونید به ظور کامل اطلاعات کسب کنید.

 • سلام
  من ۱۹سالمه و معدل دیپلم ۱۹.۴۴ بوده.
  مدرک المپیاد ریاضی دارم. دوره‌ی زبانم رو تا آیلتس تموم کردم و مدرکشو دارم. تیزهوشان قبول شدم ولی در مدرسه‌ی نمونه دولتی تحصیل کردم. به زبان ترکی استانبولی هم کاملا مسلطم.
  احتمال قبولی بورسیه رشته‌های پزشکی، دندون یا داروسازی هست ؟

  • سلام وقتتون بخیر
   شما شرایط خوبی برای شرکت در ترکیه بورسلاری دارید و اگر شهر و رشته ی صحیح را انتخاب کنید انتخاب قبولی خواهید داشت.

 • سلام من نوزده سالمه با معدل ۱۷:۲۵ رشته ریاضی
  امسالم دانشگاه دولتی رشته معماری قبول شدم اما میخواستم برای موسیقی اقدام کنم با تخصص کارت تدریس موسیقی و چند تا تقدیر نامه در زمینه ی موسیقی .. ایا اصلا شانسی دارم؟

  • سلام وقتتون بخیر
   رزومه ی شما مطابق با رشته ی مورد علاقه ی شماست، معدل شما کمی پایین است و پروگرام های ارائه شده در این رشته هم محدود است، اما شانس خود رو حتما امتحان کنید چون ما از جامعه ی متقاضی بی خبریم

 • سلام
  من ۳۱ سال دارم. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک با معدل ۱۵.۲۰ هستم. آیلتس ۷ دارم. نمره ی جی آر ایی ۳۰۵ دارم. یک مقاله ی ISI دارم و یک مقاله ی دیگر در حال اتمام. سابقه کارهای گروهی، شرکت در کنفرانس های مختلف فیزیک و ارائه ی پوستر و تدریس هم در رشته ی خودم دارم. میخواستم برای مقطع دکترا اقدام کنم اما معدل لیسانسم خیلی پایین و نزدیک ۱۳ هست. می خواستم ببینم شانسم برای این بورسیه چقدر هست؟

  • سلام وقتتون بخیر
   امکان قبولی شما بالا است و نمره ی آخرین مقطع تحصیلی مهم است ، پس نگران معدل لیسانس نباشید.

 • سلام وقتتون بخیر
  من رشته ام آموزش زبان انگلیسیه و توو دانشگاه سراسری در حال تحصیلم (کارشناسی) و تیر فارغ التحصیل میشم.
  میخواستم بدونم اگه واسه سال 2022 اپلای کنم و یه گپ یه ساله باشه مشکلی پیش نمیاد؟
  من 4 سال هم سابقه تدریس دارم (البته سه سال توو آموزشگاه و یه سال خصوصی خودم تدریس میکردم)، معدل کل هم 18.60 به بالاس و آیا اینا تاثیر مثبتی تو اپلای داره؟
  و اینکه میشه تورکیه بورسلاری شامل رشته ی من هم میشه؟

  ممنون از توجهتون

  • سلام دوست عزیز .
   بله رشته آموزش زبان انگلیسی هم در برنامه ترکیه بورسلاری است . شما از الان برای بورسیه سال 2022 نمی توانید اپلای کنید و فقط می توانید سال بعد برای سال 2022 درخواست بورسیه دهید. معدل شما برای بورسیه خوب است و می توانید تاثیر مثبت داشته باشد.

 • سلام خسته نباشین
  من 18 سالمه سال دوازدهم معدلمم 20 هست میخاستم بدونم ایا میشه بورسیه شد 😬😖

  • سلام دوست عزیز . بله می‌توانید بورسیه فول فاند ترکیه را به دست آورید و از شانس زیادی برخوردار هستید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 • سلام خسته نباشید من 19 سالمه و دارم کاردانی تربیت بدنی میخونم معدل دیپلمم 18 بود و دانشگاه هم فعلا هر ترم حدودا 18 هستش زبان انگلیسی هم تا ایلتس خوندم ولی مدرکش نگرفتم و حتما باید بورس بشم چون شرایط مالی خوبی برای غیر از بورسیه ندارم میخواستم برای مقطع کارشناسی اقدام کنم شانسم برای قبولی چقدره؟و اینکه وقتس بورس شدیم شامل چه خدماتی میشیم؟ایا خوابگاه بهمون تعلق میگیره؟

  • سلام دوست عزیز . معدل دانشگاه شما تاثیر آنچنانی ندارد. برای اینکه به مسئولان سازمان ترکیه بورسلاری نشان دهید که انگلیسی شما خیلی خوب است می توانید کل ثبت نام خود را به صورت انگلیسی در سیستم وارد کنید. اما برای اینکه شانس قبولی داشته باشید نباید رشته های تاپ و پرطرفدار را انتخاب کنید. خدمات بورسیه به این صورت است که کل تحصیل شما در ترکیه رایگان می شود. شامل شهریه دانشگاه، هزینه غذا، هزینه خوابگاه، هزینه ایاب ذهاب و … . حتی بلیط هزینه رفتن شما از ایران به ترکیه توسط دولت ترکیه پرداخت می شود. همچنین ماهانه برای دوره کارشناسی حدود 1000 لیر کمک پرداخت می شود.

 • من معدل کل ام ۱۸٫۴۳هست و لوح تقدیر هایی از راهنمایی و دبیرستان بابت تحصیلم دارم و ۱۰ تاحکم قهرمانی و ۴تا مقامات اول کشوری در عرصه بسکتبال دارم و جز دعوت شدگان به تیم ملی ام برای بورسیه رشته پزشکی ویا سونوگرافی و فیزیوتراپی و مامایی چقدر هست؟

  • سلام دوست عزیز . معدل شما برای قبولی بورسیه فول فاند در رشته پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی کم است بهتر است در هنگام ثبت نام یک رشته پیراپزشکی مانند مامایی را انتخاب کنید و کل انتخاب هایتان را فقط آن رشته در دانشگاه های مختلف بزنید .

 • سلام خسته نباشید من دانشجو نقاشی هستم و معدلم ۱۸هستش
  فقط ۶واحد موند دارم. ک فک نکنم امسال بتونم ثبت نام کنم.ولی سال بعد میخوام اقدام کنم
  سنمم ۲۵
  برای ارشد میخوام اقدام کنم
  برای کارشناسی ارشد میخوام اقدام کنم .میخوام در زمینه سرامیکو سفال درس بخونم دانشگاهی هست ک این بورسو بده؟
  یا مرتبط با رشته خودم همین نقاشی

  • سلام وقتتون بخیر . هر سال رشته ها و دانشگاه هایی که بورسیه ارائه می دهند متفاوت می باشد. بهتر است سال دیگه با کارشناسان ما تماس بگیرید. اما اگر هم اکنون می خواهید بدانید این رشته خاص هست یا نه از طریق واتس آپ به شماره 09214640035 پیام ارسال نمایید .

  • برای رشته و مقطع خاص باید تخصصی بررسی کرد با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با تحقیق کامل جواب سوال شما را بدهند .

 • سلام. من ۲۵ سالمه و دیپلم دارم. در حال تحصیل پزشکی هستم و هنوز مدرکمو نگرفتم. میخواستم بدونم من شانسی واسه شرکت کردن دارم؟! چون بالای ۲۱ سال سن دارم و فقط ارشد میتونم شرکت کنم. از طرفی هم کارشناسی ندارم.

  • سلام دوست عزیز خیر شما نمی توانید برای کارشناسی بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید.

 • سلام
  سال تولد من 1370 است
  میخام کارشناسی ارشد در این بورسیه ثبت نام کنم
  مشکل اینجاست که اگر از نگاه سال به میلادی حساب کنیم 30 سالم کامل است ولی از نگاه سال شمسی هنوز 29 سالم نرسیده شما حساب کنید چه میشه آیا شانسی برای کامیابی در این بورسیه دارم یانه؟

  • سلام دوست عزیز .
   باید دقیق تاریخ تولد شما را دقیق بدانیم تا جواب قطعی دهیم که میتوانید ثبت نام کنید یا خیر. اما بهتر است بدانید که شما از لحاظ سن کمترین امتیاز را دارید. یعنی اگر رزومه شخصی شما با شخص دیگری برابر باشد ولی او حتی یک روز از شما کوچکتر باشد شانس بیشتری برای قبولی خواهد داشت. رزومه شما باید بسیار قوی باشد تا شانس قبولی داشته باشید .

 • سلام من ۱۹ سالمه معدل دیپلمم ۱۹/۲۳ شده بود .تقدیرنامه دارم فقط . شانسم برای فول فاند کارشناسی چقدره و تو چه رشته ای شانسم بیشتره(از بین رشته های پزشکی و پیراپزشکی)و تو چه دانشگاه هایی؟

  سوال دوم: اگر من در ایران رشته زبان و ادبیات ترکی استانبولی بخونم و بعد برای ارشد بخوام بورس بگیرم بهتره یا اینکه از همین اول برای کارشناسی بورسیه بشم؟

  • سلام وقتتون بخیر .
   جواب سوال یک : بهتره با این معدل برای رشته های پیراپزشکی مانند فیزیوتراپی، علوم آزمایشگاهی، پرستاری و …. اقدام نمایید. چون تعداد تقاضا ها برای رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی با معدل بالا بسیار بسیار زیاد است.
   جواب سوال دوم : بهتره از اول رشته مناسب تر با بازار کار بهتری را برای تحصیل انتخاب نمایید.

  • با سلام اکثر رشته ها شامل بورسیه میشوند
   مهمانداری هم شامل بورسیه میشود ولی تا کاردانی است و با بورسیه نمیتوانید تا کارشناسی یا لیسانس ادامه دهید

  • با سلام و درود
   شناس قبولی شما بسیار بسیار پایین میباشد
   دلیل پایین بودن شانس شما پایین بودن سطح معدل و نداشتن هیچ گونه رزومه تقدیر نامه و انگیزه نامه
   با تشکر.

 • سلام وقت بخیر
  من دوازدهم تجربی هستم و در حال تحصیل می خواستم بدونم می تونم برای بورس ترکیه 2021 اقدام کنم ؟ اگه میشه از چه طریقی باید اقدام کنم ؟

 • ۱۸ سالمه و معدل ترم اولم که تا چند هفته دیگه میاد حدودا ۱۹ و ۹۰ اینا میشه شایدم ۲۰ و چند تا تقدیر نامه از مدرسه برای معدل هام دارم و چند تا مدال و تقدیر نامه هم از مسابقات زیست و فیزیک و ریاضی خانه ریاضی تهران دارم و اینکه مدال مریت emc دارم زبان انگلیسیم عالیه ولی فرصت و شرایطش ایجاد نشده که برم مدرک زبان بگیرم می تونم برای پزشکی اقدام کنم ؟

  • با سلام و درود اگر معدل کل دیپلم شما بالای 19 و نیم باشد و از انگیزه نامه و رزومه خوبی برخوردار باشید میتوانید بورسیه پزشکی را دریافت کنید
   در نظر داشته باشید در رشته پزشکی رقابت بسیار بالاست
   و باید انگیزه نامه و رزومه بسیار ویژه ای به همراه داشته باشید.

 • سلام وقتتون بخیر من ترم اخر دانشگاه هستم و یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم سنم 22 هست و معدلمم بالا 19.50 هست و 7 ترمه ام در واقع دارم تموم میکنم برای بورسیه مدرک زبان ندارم اما چون ترک هستم میتونم تو چندماه اقدام کنم و زبان ترکیه رو کامل یادش بگیرم. الان که مدرک زبان ندارم امکان ثبت نام ندارم؟

 • سلام من ۲۳ سالمه و فوق دیپلم اموز اداری از دانشکده فنی (سراسری) دارم معدل دیپلمم ۱۴ و نیم و معدل فوق دیپلمم ۱۳ و نیم هست .
  برای مقطع کارشناسی در رشته ی طراحی مد میتونم برای بورسیه ترکیه اقدام کنم ؟؟مدرک بین المللی طراحی لباس هم دارم
  تقدیر نامه برای تئاتر و بازیکری هم دارم.حکم کمربند زرد در کاراته هم دارم.

  • با سلام و درود
   شما برای بورسیه شدن در دانشگاه های ترکیه شانس بسیار پایینی را به همراه دارید
   دلیل پایین بودن شانس شما معدل و سن شما است
   و حتی اگر هم در ترکیه بورسیه شوید فقط تا مقطع کاردانی میتوانید بورس بگیرید
   و تا مقطع کارشناسی نمیتوانید بورس تحصیلی بگیرید

 • سلام.رشته هایی همچون علوم تربیتی یا برنامه ریزی آموزشی در مقطع ارشد وجود داره ؟؟بنده سابق دو سال تدریس هم داشته ام در مدارس دولتی بنظرتون رزومه محسوب میشه؟؟
  با تشکر از سایت خوبتون

 • با سلام. ببخشید برای مقطع دکترا مقاله، انگیزه نامه و معرفی نامه رو تو کدوم قسمت باید وارد کنیم؟

  • با سلام.
   در خود سایت ترکیه بورسلاری میتوانید اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید 09214640035

 • سلام من از افغانستان هستم گفتن امتحان افغانستان از کتاب های مکتب افغانستان است ازکدام مضمون وآیا بعد از این کدام امتحان دیگری است

  • با سلام و درود
   دوست عزیز سوال شما واضح و قابل درک نبود لطفا برسی کنید
   شما برای بورسیه شدن نباید امتحان بدید
   فقط باید مدارک تحصیلی رزومه و انگیزه نامه ارائه دهید تا در سازمان ترکیه بورسلاری برسی شود

 • سلام من ۱۹ سال سن دارم با معدل دیپلم ۱۸.۵ میخواستم بدونم چقدر احتمال داره تو رشته هایی مثل فیزیوتراپی قبول شم

  • با سلام و درود
   دوست عزیز بستگی به انگیزه نامه و رزومه شما دارد
   از نظر سن و معدل مشکل خاصی ندارید
   هرچقدر انگیزه نامه و رزومه خوبی به همراه داشته باشید احتمال قبولی بیشتری را دارید

 • سلام وقت شما بخیر، محمدآصف هستم فارغ دوازدهم میخواستم دور لیسانس خود را در رشته سینما در کشور ترکیه به اتمام برسانم.

  • با سلام و درود ببینید
   مهم ترین عامل بورسیه تحصیلی معدل کل دیپلم و سن شما است
   انگیزه نامه
   توصیه نامه
   تویصیه نامه
   این 3 فاکنور نیز تاثیر بسزایی در بورسیه شدن دارد

 • من از دوران طفولیت علاقه زیادی به سینما داشتم همیشه کوشش می کردم واقعیت ها و درد های هموطنم را به صورت تمثیل بیان کنم گرچه این واقعیت ها و درد ها زیاد است و بیان کردنش مشکل است اما میخواهم از طریق سینما درد هموطن خود را به تصویر بکشانم

  • با سلام و درود
   اهداف خیلی خوبی دارید امیدواریم راهی را که در پیش رو دارید را با موفقیت پشت سر بگذارید اگر کمکی از دست ما بر میاد با مشاوران ما در تماس باشید

 • سلام.میخواستم بپرسم که میتونید برام بورسیه کارشناسی وکالت در دانشگاه های دولتی مورد تایید ایران بگیرید؟

  • با سلام و درود ببینید دوست عزیز ما بورسیه را برای شما نمیگیریم
   بورسیه تحصیلی بستگی به معدل کل دیپلم شما
   انگیزه نامه
   توصیه نامه
   تویصیه نامه
   این 3 فاکنور نیز تاثیر بسزایی در بورسیه شدن دارد

 • سلام وقت شما بخیر: محمدآصف فارغ دوازده هستم میخواهم دور لیسانس خود را در رشته سینما به اتمام برسانم.

 • سلام، از کجا بدانیم به چه رشته هایی بورسیه میدن؟ مثلا رشته آموزش زبان انگلیسی (tefl) رو بورسیه میدن؟؟؟

 • سلام ببخشید من دوازدهم تجربیم و معدل راهنماییم کلا بالای ۱۹.۹۰ هست و دبیرستانم ترم اول ۱۹.۵۰ به بالا شدم ولی از ترم دو معدلم ۱۸.۸۳ شد و یازدهمم تقریبا ۱۸خورده ای شدم و ترم اول دوازدهمم تقریبا ۱۹ میشم به نظرتون شانس قبولی تو رشته های پزشکی رو دارم؟

  • سلام و درود
   بستگی به انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه ای دارد که شما اراعه میکنید
   با این معدل بدون انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه ی خوب بعید میدونم در رشته های پزشکی قبول بشید اگر هم قبول بشید دانشگاهی با رنکینگ بالایی نیست

 • سلام من متولد هشتاد و یک هستم رشته ام تجربی هست و از راهنمایی تا دبیرستان رو در نمونه دولتی درس خوندم سوال یک آیا تحصیل در مدارس خاص مثل من که نمونه ام تاثیر داره برای بورسیه ترکیه؟ و تو سایت کجا باید این مورد رو وارد کنم؟ سوال دو منم اگه مثلا از معلم زیست مدرسمون توصیه نامه بگیرم شانس قبولیم رو بیشتر میکنه؟ سوال سه ترجمه مدارک برای من لازمه ؟ سوال چهار من الان در حال تحصیل در پایه دوازدهمم برای ثبت نام گواهی اشتغال به تحصیل لازمه بگیرم؟

  • باس سلام و درود اینکه شما در مدارس خاص کشور تحصیل کردید را خود مربیان بورسلاری برسی میکنند.
   در داخل کارنامه نوشته شده که در کدام مدارس درس خوانده اید و نیازی نیست که بگید
   ولی برای اطمینان بیشتر نیز میتوانید در داخل انگیزه نامه خود در این مورد حساسیت به خرج دهید.
   دریافت توصیه نامه شانس قبولی شما را در دریافت بورسیه بیشتر میکند
   ترجمه مدارک نیازی نیست کسانی که برسی میکنند ایرانی هستند
   در مورد سوال چهارم باید عرض کنم که نیازی به اشتغال به تحصیل نیست

 • ببخشید میشه بگید شانس قبولی من در رشته پزشکی چقدره
  متولد هشتاد و یک
  رشته تجربی / مدرسه نمونه دولتی شش سال / مقام کشوری مسابقات علوم آزمایشگاهی دارم/مقام های استانی و منطقه ای زیاد دارم/ زبان انگلیسیم خوبه/استانبولی هم بلدم/ پاسپورت هم دارم/معدلم همیشه بالای نوزده و نود صدم است خاهش میکنم راهنماییم کنید که کدوم داشگاه ها رو انتخاب کنم لطفا مثال بزنید

 • سلام من متولد ۸۰/۳/۲۹ هستم و الان ۱۹ سال و۷ماهمه و تا نتایج بیاد (تیر و مرداد) بیست سال تمام میشم.ایا من شرایط سنی رو دارم؟
  و اینکه معدل کل دوازدهمم ۱۸/۹۷ هستش برای رشته فیزیوتراپی یا بینایی سنجی تو چه شهرایی شانس بیشتری دارم؟ در بهترین حالت؟
  زبان ترکی استانبلی کامل بلدم و روان صحبت میکنم اما مدرکی ندارم.

  • سلام و درود شما شرایط سنی برای بورسیه تحصیلی رو دارید با این معدل احتمال کمی هست که در دانشگاه های خوب و مطرح ترکیه بتوانید بورسیه شوید
   البته رزومه و انگیزه نامه هم تاثیر بسیار زیادی را در بورسیه شدن دارد اگر انگیزه نامه و رزومه خوبی ارائه دهید مطمئن باشید که در دانشگاه خوبی قبول میشید.

 • سلام من فارغ التحصیل رشته تجربیم معدل کل سال دوازدهمم ۱۸/۹۷ و معدل کتبی دیپلم (امتحان نهایی) ۱۷/۹۴ هست. دقیقا کدومش ملاکه؟
  و ایا شانس قبولی تو رشته فیزیو تراپی دارم؟ کلا تو چه رشته های پیراپزشکی میتونم قبول بشم و چه شهر هایی؟

  • درود
   شما با این معدل احتمال کمتری دارید که در دانشگاه های شهر های معروف و یا دانشگاه های معروف قبول بشید
   همچنین انگیزه نامه و رزومه شما نیز بسیار مهم است و میتواند تاثیر گذار باشد.

 • با سلام خسته نباشید.
  من فارغ التحصیل شدم با مدرک دیپلم و الآن پشت کنکوری هستم و برای پزشکی ترکیه میخواستم بورسیه کنم. مدرک آیلس زبان، قهرمانی های ورزشی، هنری و مدارک پژوهشی و مقاله نویسی هم کامل بلدم و توی مسابقات جهانی هم مقام دارم و همینطور توی مستبقات کشوری و استاتی هم توی رشته های مختلف حکم و مقام دارم. و همیتطور یکسال هم سابقه ی کار در مجموعه ی مدیریتی (nms) دارم و معدل کل من هم ۱۷/۱۲ است میتونم ثبت نام کنم و شرکت کنم ؟

  • سلام دوست عزیز
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی داروسازی و یا پیراپزشکی شرکت نکنید چون شانس قبولی کمتری دارید با این معدل پیشنهاد میشود در رشته های مهندسی شرکت نمایید تا شانس قبولی بیشتری را داشته باشید.

   همچنین انگیزه نامه و رزومه خیلی تاثیر گذار هست برای گرفتن بورسیه تحصیلی

 • سلام آیا آزمون SAT ویا YAS حتمی میباشد
  و این sat و yas چی جور آزمون هستند باید در این آزمون چی بلد باشی؟

  • سلام دوست عزیز
   در ابتدا باید بگم که آزمون YAS نداریم اسم اصلیش YOS است
   برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون میتوانید به صفحه های آزمون YOS & SAT ما مراجعه کنید.

 • سلام من متولد ۸۱ هستم ودوازدهمم و معدل پارسالم ۱۹.۳۴شده و لوح تقدیر برای مسابقات متعدد دارم ولی درحد شهرستان واستانه وهمچنین حافظ چند جز از قران هم هستم حالا با این شرایطم امکان قبولیم چقدره واسه بورسیه وشانسم واسه کدوم رشته بیشتره؟؟

  • درود
   شما میتوانید با نوشتن رزومه عالی و انگیزه نامه خوب میتوانید بورسیه تحصیلی ترکیه را دریافت کنید
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پزشکی یا دندان پزشکی شرکت نکنید زیرا شانس قبولی کمتری دارید .
   در رشته های مهندسی و پیرا پزشکی شرکت کنید که شانس بالایی را در قبولی داشته باشید

 • سلام وقت تان بخیر من ۱۵ سالمه و تو مدرسه کلاس ۸ هستم، و یک دیپلم در زبان انگلیسی و ۵ سرتفیکت دارم،آیا من هم میتوانم در این بورسیه اشتراک کنم، مچکرم

 • سلام خسته نباشید،عذرخواهی میکنم من دو سوال داشتم،اول اینکه من 19 ساله هستم و در مقطع کارشناسی رشته ی روانشناسی دانشگاه سراسری تحصیل میکنم،رشته ی دبیرستانم تجربی بود.میخواستم بدونم اگر بخوام برای مقطع کارشناسی رشته های پیراپزشکی درخواست بدم،باید قبل از درخواست دادن از دانشگاه حال حاضر انصراف بدم؟
  وو دوم اینکه اگر با درخواستم موافقت شد اما مدرک تومر یا .. رو نتونستم تا اون زمان نمره ی قبولیشون رو بگیرم ایا حاضرلیک که در متن توضیح دادید باز هم شامل حال میشود؟خیلی ممنون

  • سلام روزتون بخیر نیازی به انصراف از دانشگاه در حال حاضر نیست
   در صورتی که در بورسیه تحصیلی رو قبول شدید باید از دانشگاه انصراف بدید.
   اگر مدرک تومر را نداشته باشید باید در دانشگاه ازمون تایین سطح انجام دهید.
   اگر در آزمون تایین سطح زبان ترکی نمره قبولی را کسب نکنید دوره حاضرلیک باید شرکت کنید

 • معدل دیپلمم 19/24 هست و تعدادی المپیاد ازمایشگاه شرکت کردم و تونستم تا چند مرحله ناحیه و استانی رو طی کنم و همچنین مقام های ناحیه و استانی تئاتر رو هم دارم.بابت کمکتون خیلی ممنونم.

  • از رزومه خوبی برخوردار هستید
   برای شانس قبول یبیشتر سعی کنید رشته های پزشکی و دندان پزشکی را انتخاب نکنید و رشته های پیراپزشکی و مهندسی را انتخاب کنید.

  • سلام دوست عزیز
   رشته شما جزو رشته های خاص هستش و باید از سایت ترکیه بورسلاری برسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.
   09229329200

 • سلام وقت تان بخیر من از افغانستان استم ولی در ترکیه زندگی میکنم سال دوازدهم دبیرستان من است ریز نمرات کلاس های ۹ و ۱۰ را ندارم فقط از کلاس های ۱۱ و ۱۲ را که در ترکیه بودم نزدم است بر علاوه از این دو کلاس تقدیر نامه هم دارم و زبان ترکی و انگلیسی را بلدم آیا میتوانم قبولی بورسیه را بگیرم.سپاس

  • با سلام و درود
   بستگی دارد که چه رشته ای رو انتخاب کرده باشید. اگر رزومه خوبی داشته باشید شناس قبولی بیشتری را دارید.

 • سلام من متولد ۸۱ هستم میانگین نمرات رهنمایم ۱۹.۵ است و معدل کل دیپلم من ۱۸.۵۲ است و فقط تقدیر نامه درسی دارم وبه زبان ترکی مسلط هستم ولی مدرک ندارم آیا من می توانم در رشته پزشکی یا دارو سازی از دانشگاه آتاتورک بورسیه فول فاند دریافت کنم؟ منمون میشم اگه راهنمایم کنید.

  • سلام و درود
   با این معدل شانس شما برای قبولی در رشته پزشکی یا داروسازی بسیار پایین است البته بستگی به رزومه و انگیزه نامه شما دارد
   پیشنهاد ما این است که با این معدل در رشته های پیراپزشکی و یا مهندسی اقدام به بورسیه شدن کنید

 • سلام وقتتون بخیر من متولد تیر ۷۹ هستم و معدل دیپلم ۱۸.۸ دارم و در مسابقات ورزشی مقام دارم و زبان ترکی هم بلدم و در حال حاضر دانشجوی رشته ی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار در دانشگاه علوم پزشکی بجنورد هستم و دوران راهنمایی نمونه دولتی درس خوندم و در دوران دبیرستان شاهد درس خوندم ، شانس قبولی در رشته ی تاپ در دانشگاه رنکینگ پایین رو دارم ؟؟ یا اینکه بهتره پیراپزشکیاشو انتخاب کنم مثل پرستاری و مامایی و پرتو و هوشبری؟؟

  • با سلام و درود
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پیراپزشکی ثبت نام کنید
   البته بستگی به انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه شما دارد سن شما برای بورسیه شدن مطلوب است
   اگر انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه خوبی را داشته باشبید در دانشگاه های رنکینگ خوب پذیرش میشوید

 • با عرض سلام . لطفا به سوال من پاسخ بدین
  بنده متولد ۲۰۰۰/۱۱/۲۶ هستم با معدل کل دیپلم ۱۹/۰۶ و تو امتحانات نهایی تو درس زیست و فیزیک ۲۰ و ریاضی و شیمی ۱۹.۵ گرفتم . دوتا کنکور دادم و رتبه ۱۰۰۰۰ منطقه یک شدم . کاملا مسلط به زبان ترکی هستم ولی مدرک ندارم . شانسم برای فیزیوتراپی برای شهر های کوچک مثل مانیسا و ادرینه چقدر هست

  • با سلام و درود ببینید بستگی به انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه شما دارد سن شما برای بورسیه شدن مطلوب است
   اگر این 3 گزینه را شما به بهترین حالت ممکن بنویسید احتمال اینکه شما در رشته فیزیوتراپی پزیرش بشید بسیار بالا است

 • سلام و درود به سایت ارتان بوستا من دوازدهم رشته ریاضی از تیزهوشان زاهدان من در دوره راهنمایی معدل بالای 19.60 داشتم و در دوره دبیرستان در دهم معدل بالای 18 و در یازدهم معدل بالای 19 و امسال هم در نوبت اول به احتمال زیاد معدل بالی 19 خواهم داشت ولی من شاید فقط یک تقدیر نامه از مدرسه در راهنمایی داشته باشم و به غیر از ان هیچ افتخارات دیگری نداشته باشم و درمورد زبان انگلیسی هم تا یک مقطعی از سن 10 سالگی البته نه به طور مداوم در موسسات درس خواندم میخواستم بدونم من ایا با این گذشته میتوانم واجد دریافت بورسیه ترکیه شوم یا خیر

  • درود
   بستگی به این دارد که شما چه دانشگاهی و یا چه رشته ای قصد بورسیه شدن دارید
   پیشنها میشود با این معدل شما در رشته های مهندسی و یا پیرا پزشکی ثبت نام کنید احتمال قبولی در رشته پزشکی دندان پزشکی داروسازی برای شما پایین است و الته بستگی به این دارد که شما از انگیزه نامه و رزومه و توصیه نامه خوبی برخوردار باشید

 • بله من خودم چون رشته ریاظی هستم و علاقه زیادی در کامپیوتر دارم برای همین میخواستم بدونم میتونم با اعتماد به شما عزیزان در یکی از دانشگاه های نسبتا خوب ترکیه بورس شوم یا خیر

 • سلام و خسته نباشید.میخواستم ببینم برای بورسیه فول فاند چقد شانس دارم؟دوازدهم ریاضی هستم معدلمم بالای 19/5هستش و مدرسه ی نمونه دولتی میخونم.رشته های معماری یا عمران میخوام،گفته بودید که رزومه ی قوی میخواد،چه جوری به دستش بیارم؟یه سوال دیگه اینکه رتبه ی کنکورمم تاثیرگذاره؟؟

  • با سلام شناس شما برای بورسیه شدن خوب است برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد رزومه و انگیزه نامه با شماره 09214640035 تماس بگیرید

 • سلام من معدلم بالای نوزده هست و تقدیر نامه هم زیاد دارم خودمم اهل تبریزم ، منظورم اینه که ترکی می فهمم ولی در ترکی استانبولی مقدار تقریبا قابل توجهی مشکل دارم. آیا من می توانم بورسیه فول بشم؟

  • با سلام و درود
   ببنید برای بورسیه شدن دانستن زبان ترکی اهمیت کمتری نسبت به بقیه پارامتر ها دارد
   مهم ترین عوامل سن شما معدل شما رزومه و انگیزنه نامه شما است.
   اگر این کموارد را به صورت عالی ارسال کنید احتمال بورسیه شدن شما بسیار بالا است
   و همچنین رشته انتخابی شما نیز بسیار مهم است

 • با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من متولد آوريل 1998 مي خواستم بدونم مي تونم براي فول فاند رشته دندون پزشكي تركيه اقدام كنم يا نه نمي تونم ؟؟؟

 • سلام
  من معدل دیپلم 19.90 و معدل پیش دانشگاهی 19 و تمام ریز نمرات دبیرستانم بالا هست تقدیر نامه هم دارم از طرف مدرسه و دبیرستان تیزهوشان درس خوندم . سنم 21سال 3 ماه هست متولد 1999 هستم میخواستم بدونم شانسی برای بورس در رشته پزشکی و یا دندان پزشکی دارم؟

  • با سلام و درود
   معدل شما برای بورسیه شد فوق العاده است
   ولی متاسفانه حداکثر سن برای بورسیه شدن 21 سال میباشد

 • سلام خسته نباشید من متولد مرداد ۱۳۸۰ هستم و معدل دیپلمم ۱۷.۱۴ و هیچ تقدیر نامه عی هم ندارم برای رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری مامایی و.. شانس قبولی برای بورسیه فول فاند و دارم؟
  سوال دوم: میتونم سال بعد با دوباره امتحان دادن برای نهایی و بالا بردن سطح معدلم برای بورسیه ثبت نام کنم؟

  • با سلام و درود
   شما برای قبولی در رشته های پیراپزشکی به دلیل پایین بودن معدل شانس پایینی را به همراه دارید پیشنهاد ما شرکت در رشته های مهندسی میباشد ولی بستگی به رزومه و انگیزه نامه شما هم دارد

 • سلام خسته نباشید من ۲۰ سالم هست و معدل کل دیپلم ۱۹و یک صدم هست سال دوم دبیرستان جزو نخبگان استان شدم لوح تقدیر برای درس ها از مدرسه دارم مدرک زبان ندارم ایا امکانش هست ک تو بورسیه قبول شم و چ رشته هایی احتمالش هست قبول شم ؟ هزینه تون حدود چقدر در میاد

  • با سلام و درود
   پیشنهاد ما برای این معدل شرکت در رشته های پیراپذشکی یا مهندسی میباشد
   نوصیه میشود برای قبول شدن در رشته های بهتر و یا دانشگاه های بهتر در ارائه انگیزه نامه و رزومه حداکثر تلاش خود را انجام دهید.
   برای دریافت هزینه ها و مشاوره با شماره
   09214640035
   تماس بگیرید.

 • سلام وقتتون بخیر من دوتا سوال داشتم ازتون من متولد مرداد ۱۳۸۰ معدل دیپلمم ۱۷.۱۴ و معدل نهاییم ۱۲.۵۹ من امسال برا بورسیه فول فاند شدن تو دانشگاهای مورد قبول ایران تو ترکیه شانس قبولی دارم؟
  سوال بعدیم اینه اگه من بخام یک سال صبر کنم تا بتونم دوباره نهایی بدم و معدلمو بکشم بالا سال بعد از لحاظ سن به مشکل میخورم؟ چون من مرداد ۱۴۰۱ من ۲۰ سالم تموم میشه

  • با سلام و درود حد اکثر سن برای بورسیه شدن 21 سال است
   و احتمال کمی میدهیم که با این معدل شما بتوانید بورسیه شوید

 • سلام وقتتون بخیر
  آیا امکان داره فردی که رشته دبیرستانش ریاضی بوده ، رشته های پزشکی رو هم (برای مقطع لیسانس ) میان اولویت هاش انتخاب کنه ؟
  19 ساله

  • با سلام و درود بله این امکان وجود داره
   ولی احتمال کمی داره تا در این رشته ها بورسیه شوید ولی به معدل و رزومه شما نیز تاثیر زیادی دارند

 • سلام
  من 19 سالمه و رشته دبیرستانم ریاضی و فیزیک است و میخوام برای مقطع لیسانس اپلای کنم. معدل دیپلمم هم نوزده و نیمه .

  آیا با اینکه رشته دبیرستانم ریاضی و فیزیک هست ، میتونم رشته های پزشکی یا دندان‌پزشکی رو هم میان اولویت هام انتخاب کنم ؟
  مشکلی نداره که رشته های پزشکی یا دندان‌پزشکی رو هم انتخاب کنم ؟

  • با سلام و درود
   پیشنهاد میشود در رشته های مهندسی ثبت نام کنید تا شانس قبولی بالاتری را به همراه داشته باشید
   البته رزومه و انگیزه نامه نیز تاثیر بسزایی را در قبولی شما نیز دارد

 • اینکه متوسطه اول و دوم رو در مدرسه تیزهوشان بودم تاثیری در بورسیه داره ؟ برای بورسیه داروسازی ؟

  • با سلام و درود بله تاثیر به زیادی دارد و جزو رزومه شما میباشد در و حتما در رزومه خود ذکر کنید

  • با سلام و درود
   بله خدمات بورسیه تحصیلی را انجام میدیم
   لطفا با شماره 02188739817 برای مشاوره بیشتر و دریافت هزینه تماس بگیرید.

 • سلام وقت بخير من دانشجوي ترم يك پزشكي هستم 19 سالمه ميخواستم بدونم اگر بخوام از اول شروع كنم بايد راجب رشتم در ايران در قسمت تحصيلات بنويسم يا همين كه توي قسمت انگيزه نامه بهش اشاره كنم كافيه؟

  • با سلام و درود
   تمامی اطلاعات مهم خود را در رزومه باید بنویسید همچنین داشتن رتبه کنکور خوب نیز بیسار بر روی رزومه تون تاثیر میگزارد
   معدل،سن(تا21سال) رزومه خوب
   مهم ترین گزینه ها برای بورسیه شدن میباشد.

 • درود بر شما وقت بخیر
  بنده ۱۸ سال سن دارم و دارای مدرک دپیلم علوم انسانی هستم با معدل حدود ۱۷ همچنین دارای لوح های تقدیر از طرف مدرسه هستم/علاقه مند به تحصیل در رشته متافیزیک ،فلسفه ، تربیت بدنی و یا روانشناسی(به ترتیب بر حسب اولویت)هستم لطفا بفرمایید برای کدام یک از این رشته ها درصد احتمالی بورسیه فول فاند برای بنده بیشتره ؟
  و اینکه شرایط ثبت نام از طریق پارتمان شما برای بنده با شرایط درج شده چگونه است؟
  سپاس شادباشید

  • با سلام و درود
   احتمال کمی دارد تا شما بوانید بورسیه شوید زیرا یکی از مهم ترین پارامتر ها برای بورسیه شدن معدل میباشد و بسیار مهم است
   اگر رزومه فوق العاده ای به همراه داشته باشید میتوانید در رشته های کم متقاضی دانشگاه های ضعیف با رنکینگ پایین بورسیه بگیرید.

 • سلام و وقت بخیر خدمت شما
  بنده فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته ی روانشناسی با معدل ۱۸.۵۰ هستم و متقاضی بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی هستم .
  آیا شانس برای قبولی در بورسیه تحصیلی این رشته رو دارم؟

  • با سلام و درود
   شما باید برای بورسیه شدن در دوره کارشناسی
   رزومه و انگیزه نامه خیلی خوبی بنویسید تا در رشته و دانشگاهی که دوست دارید بتونید بورسیه بگیرید

 • سلام من متولد ۲۰۰۱/۶/۱۹ میلادی هستم و ایا سال دیگه هم شرایط سنیشو دارم؟!
  چون امسال گفتند متولدین ۱۹۹۹/۱/۱ امکان شرکت دارن میخواستم بدونم سال دیگه هم امکانشو دارم برای مقطع کارشناسی اقدام کنم؟! شرایط سنی ثابته؟!

  • با سلام و درود بله شما میتوانید سال دیگر هم در ترکیه بورسلاری ثبت نام کنید
   تا 23 سالگی میتوانید برای مقطع کارشناسی ثبت نام کنید

 • سلام عرض شد ،بنده متقاضی رشته فیزیوتراپی
  از ترکیه بورسلاری ،با رزومه :
  ۱.علمی:معدل کل دیپلم ۱۷.۷۲ ،معدل کل راهنمایی:۱۸.۶۲،المپیاد کتابخوانی ،نمره ۱۹.۲۵ درس ریاضی امتحان کشوری،مقام شاگرد اول کلاس
  ۲.هنری:خط نستعلیق۳تا ،داستان نویسی ،مقاله نویسی ،بازنویسی قابوسنامه،آوازسنتی،۳.مذهبی:
  تصویرگرایی عاشورایی،انشای نماز ۳ تا
  ۳.ورزشی:فوتسال ۳ تا ،بسکتبال ،۴.عنوان نوجوان سالم و کارشناس پیشگیری از اعتیاد آموزش و پرورش ،بورسیه ها در ایران:بنیادعلمی قلم چی
  چند درصد امکان قبولی دارم؟

  • با سلام و درود
   بستگی به رزومه شما دارد
   شاید رزومه شما از طرف ما مورد تایید باشد ولی شاید از طرف ترکیه بورسلاری مورد تایید نباشد
   معدل پایینی دارید
   اکیدا توصیه میکنم در فراهم کردن رزومه و انگیزه نامه بسیار تلاش کنید برای
   مشاوره بیشتر در مورد نوشتن رزومه و انگیزه نامه
   با شماره 02188739816 تماس بگیرید

 • سلام من ۱۸ سال سن دارم با معدل دیپلم تجربی 19/55 از استاید خوبی که دکتراهستند واساتیدم بودند توصیه نامه دارم گواهی زبان دوره پیشرفته advanced رو دارم‌ و گواهی قران دارم و تقدیر نامه های مختلف از جمله هنری نوازندگی و شرکت در کنسرت و کارهای نیکوکاری و خیر بودن و فعالیت ورزشی و ممتاز بودن در نمرات از معاون استاندارو اموزش و پرورش و… دارم و میخواستم ببینم شانسم برای رشته پزشکی چقدر است ؟؟ در کدوم شهرا شانس بیشتری دارم؟؟

  • سلام دویت عزیز . متقاضی های رشته پزشکی در ترکیه بورسلاری بسیار زیاد می باشد. بسیاری از متقاضیان حتی نمره 20 و رزومه بسیار قوی دارند. پس نمی توان گفت که شانس زیادی دارید . اما شانس دارید. رزومه فرهنگی شما خوب می باشد اما باید بر روی رزومه علمی نیز کمی کار کنید تا قوی تر باشد. به نظر بنده اگر پزشکی را می خواهید تا سال دیگر صبر کنید و رزومه خود را تقویت کنید .

  • با سلام و درود باید در رزومه خود کارنامه کنکور را وارد کنید
   و در داخل رزومه تاکید کنید که کارنامه کنکور را در داخل رزومه وارد کردید
   با تشکر.

 • سلام وقتتون بخیر من مدرک دیپلم تجربی دارم با معدل کل 19/03و برای دوسال اول همه بالای 19/5هست و فارغ التحصیل تیزهوشان هستم و چند تقدیر نامه برای معدل خوب و دوتا از طرف سمپاد برای قران و رتبه دوم منطقه برای تشعیر دارم احتمال بورسیه برای دندان، فیزیوتراپی،یا پرستاری چقدر دارم و کدوم بیشتره؟و کدوم شهرا؟ ممنون🙏

  • با سلام
   برای رشته های پیراپزشکی اگر اقدام به ثبت نام کنید در صورتی که از رزومه و انگیزه نامه خوبی برخور دار باشید احتمال بالایی رو دارید که در رشته های پیرا پزشکی قبول بشید.
   ما نمیتونیم تایین قطعی کنیم که شما در کدام دانشگاه یا شهری قبول میشید

 • سلام خسته نباشید
  من با معدل دیپلم 19.4 در رشته ریاضی فیزیک ( و داشتن چندین تقدیرنامه از دبیرستان )
  میتونم در رشته های مهندسی‌ (مثل عمران یا کامپیوتر ) و در دانشگاهای خوب مثل استانبول یا آنکارا یا حاجتتپه و البته (( تحصیل به زبان انگلیسی )) بورسیه شم ؟

  در رشته حقوق چطور؟ میتونم در دلنشگاهای خوب ذکر شده ، بورسیه شم ؟

  • با سلام
   با توجه این معدل و داشتن رزومه و انگیزه نامه خوب
   در رشته های غیر پزشکی
   احتمال بسیار بالایی رو دارید قبولی بگیرید
   با تشکر.

 • سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید.
  ممنون از سایت خوبتون.
  سوالی داشتم از شما من معدل کل دیپلمم 18/61 شده و معدل کتبی نهاییم 15/75
  لوح تقدیر و اینا هم دارم از مسابقات آزمایشگاه تا معدل برتر و المپیاد واینا شاید حدود 10 تایی بشه.
  یک گواهی مدرک زبان هم از موئسسه دارم. 18 ساله هستم.
  پاسخ هایی که بقیه داده بودین رو کامل خوندم من برای اینکه شانس قبولیم تقریبن بالااااا باشه میخوام رشته های خیلی پایین انتخاب کنم. به نظر شما با این رزومه و معدل و فرض بر اینکه یک SOPمعمولی ارائه میدم شانس قبولیم تو رشته های علوم دامی و باغداری و اینجور رشته ها چقدره؟ یا بهتر بگم کدوم رشته ها پایین ترین انتخاب رو میشه تا شانس قبولییم خیلی بیشتر بالا بره؟

  • با سلام و درود
   در صورت داشتن رزومه عالی و انگیزه نامه عالی و میتوانید در رشته هایی که گفتید بروسیه بگیرید
   برسی کردم سن و معدلتون هم برای بورسیه این رشته های گفته شده عالیه
   با تشکر.

 • سلام متولد شهریور ۶۴ هستم ارشد حقوق با معدل ۱۸.۵۰
  ایا امکان اقدام برای بورسیه مقطع دکتری حقوق دارم؟

  • با سلام و درود
   شما نمیتوانید دیگر بورسیه شوید
   زیرا برای بورسیه شدن در مقطع دکتری
   حد اکثر شرایط سنی 35 ساله

 • سلام،قبلا هم پیام داده بودم و کامل تر می کنم ،
  سن:۱۸،معدل کل دیپلم:۱۷.۷۲،(از روستایی کم برخوردار و تحت پوشش کمیته امدادایران)،شاگرداول کلاس دردبیرستان،المپیادکتابخوانی،انشای نماز۳تا ،تصویرگرایی عاشورایی،مقاله نویسی ،داستان نویسی،آوازسنتی،بازنویسی وبازآفرینی قابوسنامه،
  فوتسال ۳تا ،بسکتبال،کتابخوان برترشهرستان،عنوان نوجوان سالم ،کارشناس پیشگیری ازآسیب های اجتماعی،لوح از ریاست بانک ملی ایران،بورسیه قلم چی شده ام،رشته فیزیوتراپی ثبت نام کردم ،چقدر شانس دارم نسبت به شرایطم.

 • سلام خسته نباشید ..بنده معدل دیپلم تجربی ۱۹.۵۷هستم و در رشته علوم ازمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ شدم تقدیر نامه های دانش اموز برتر رو برای دبیرستان هم دارم ..امید هست ک بتونم بدون ازمون یوس یا سات توی هر شهری از ترکیه حتی توی دانشگاه های رنک پایین ترکیه دندون پزشکی بخونم؟؟ممنون میشم بهم جواب بدید

  • سلام دوست عزیز . معدل شما خوبه ولی برای این که در رشته های تاپی مثل پزشکی و دندانپزشکی قبول شوید باید حتما رزومه خیلی خیلی قوی داشته باشید. امسال حتما ثبت نام کنید ولی اگر قبول نشدید نا امید نشوید و برای سال بعد رزومه خیلی خیلی خفن جور کنید .

 • سلام.وقت بخیر میخواستم بدونم با معدل بالای 18 در دبیرستان برای کدوم رشته ها شانس قبولیم میتونه بیشتر باشه؟برای رشته های پیراپزشکی مثل فیزیوتراپی و پرستاری و ی رشته هایی مثل مهندسی کامپیوتر و ژنتیک چطور؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام و درود با این معدل
   امکان قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر در صورت نوشتن انگیزه نامه خوب و داشتن رزومه عالی احتمال بسیار بالایی را در قبولی به همراه دارید

 • سلام من حسابداری هستم ودیپلم دارم و19 سالمه وامسال بهمن ترم اولم شروع میشه میشه بروسیه بگیرم

  • با سلام و درود
   خدمت شما
   بله امکان بورسیه شدن را دارید
   میتوانید در سایت تورکیه بورسلاری اقدام به ثبت نام کنید

 • سلام معدل دیپلم من 19/32 هستش ۱۹ سالمه و ۶ سال پایانی تحصیلم رو تو مدارس نمونه دولتی درس خوندم هر سال دانش اموز ممتاز بودم و زبان ترکی کامل مسلط هستم و روان صحبت میکنم ولی مدرکی ندارم برای رشته های فیزیوتراپی و بینایی سنجی تو چه شهرایی شانس دارم؟!

  • با سلام و درود
   میتوانید مدارک رو به صورت فارسی آپلود کنید
   زیرا کسانی که برسی میکنند ایرانی هستند
   با تشکر.

 • سلام.من فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع لیسانس با معدل 16.50 هستم و۲۳سال سن دارم .دارای مدرک TTCو در حال گرفتن IELTS,میخواستم بدونم چقدر شانس برای قبولی تو این بورس تحصیلی دارم؟؟اصلا رشته ادبیات زبان یا مترجمی یا آموزش زبانو میگیرن یا نه؟

  • با سلام و درود
   ببینید بستگی به رزومه و انگیزه نامه شما دارد
   اگر در نوشتن رزومه عالی باشید
   احتمال بورسیه شدن بیشتری نیز در سازمان تورکیه بورسلاری را به همراه دارید

  • با سلام و درود
   خیر امکان ثبت نام بورسیه تحصیلی برای مقطع دبیراستان دوره دوم نمیباشد
   فقط برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کاردانی و ارشد میباشد

 • سلام وقت بخیر.
  اگر قبول شدیم برای بورسیه تحصیلی برای کلاس ها باید ترکیه باشیم دیگه درسته؟
  بعد بلیط هواپیما رو دولت ترکیه واسه شخص میگیرید یا خودمون؟

 • سلام وقت بخیر
  رتبه کنکور ارشد من 47 بوده و میخوام کارنامه کنکورو در سیستم بارگذاری کنم.
  در قسمت education information بارگزاری کنم با social experience ؟

   • میشه بفرمایین کارنامه رو در بخش کارشناسی بارگزاری کنم یا کارشناسی ارشد؟ چون وقتی کنکور دادم کارشناسی بودم ولی از ارشد قبول شدم.

    • سلام دوست عزیز کارنامه کنکور شما رزومه به حساب میاید لطفا در رزومه خود کارنامه کنکور را وارد کنید

     • سلام میشه اسم اون بخشی که در سیستم باید کارنامه کنکورو قرار داد رو بگید؟ شما فرمودید رزومه، رزومه دقیقا کدوم بخش میشه؟ متشکرم.

     • با سلام و درود کارنامه کنکور را شما میتوانید همراه با رزومه آپلود بکنید
      و اکیدا پیشنهاد میکنیم که این کار نامه را نفرستید زیرا باعث میشود شانس قبولی شما نیز در دریافت بورسیه تحصیلی 2021 ترکیه پایین بیاید
      با تشکر

 • سلام. من مدرک کارشناس پیام نور رو دارم . شرکت ثبت نام در بورسیه برای ارشد ، شامل افرادیه که مدرک کارشناسی رو از دانشگاه دولتی اخد کردن یا شامل اونایی که کارشناسی پیام‌نور هستن روهم میشه ؟ تشکر از پاسخگوییتون🙏

  • با سلام و درود فرقی نمیکند در کدام دانشگاه ثبت نام کردید
   همه این ها رزومه به حساب میاد در صورتی که رزومه عالی ای داشته باشید
   میتوانید بروسیه شوید

 • سلام من ۱۸سال سن دارم و معدل دیپلم تجربی من۱۹/۱۸شد من دارای گواهینامه دوره آموزش زبان برنامه نویسی پایتون هستم و سه عدد گواهینامه از هلال احمر در زمینه های مختلف دارم . همچنین دارای انواع تقدیر نامه هنری فرهنگی و ورزشی هم هستم و دو مقاله دارم که یکی از آنها در روزنامه محلی به چاپ رسیده و در یک همایش ملی هم شرکت کرده ام و گواهی آن را دارم.من در مدرسه نمونه دولتی هم درس می‌خواندم و مدرک فعال جوان محیط زیست را هم دارم در کل شرایطم برای پزشکی و دندان پزشکی چطوره؟ لطفاً جواب بدید

  • با سام و درود
   ببینید مهم ترین عامل برای قبولی در رشته پزشکی و یا دندان پزشکی
   معدل شماست شما باید برای قبول در رشته پزشکی معدل بالای 19.80 داشت باشید
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پیراپزشکی ثبت نام بکنید

 • سلام خسته نباشید من دانش اموز رشته علوم انسانی هستم معدلم هم هر سال19ب بالا بود
  17سالمه و هنوز مدرسم ب طور کامل تمام نشده دوازدهم هستم. من میتونم از کشور ترکیه بورسیه دریافت کنم؟

  • با سلام و درود
   در صورت داشتن رزومه و معدل عالی میتوانید بورسیه شوید
   شما فعلا میتوانید ثبت نام کنید تا معدل کل دیپلم شما اعلام شود و بارگزاری کنیم بر روی سایت تورکیه بورسلاری

 • سلام خسته نباشید من دانش اموز رشته علوم انسانی هستم معدلم هم هر سال19ب بالا بود
  17سالمه و هنوز مدرسم ب طور کامل تمام نشده دوازدهم هستم. من میتونم از کشور ترکیه بورسیه دریافت کنم؟ و هزینه ثبت نام چقدره

  • با سلام و درود بله شما میتوانید در بوسیه تحصیلی ترکیه شرکت کنید
   برای اطلاع از قیمت ها با شماره 88739816-021 تماس بگیرید

 • سلام وقت بخیر

  لطفا بفرمایین شروع و اتمام دبیرستان (High school) را چطورمشخص می کنیم؟ از اول دبیرستان تا اخذ دیپلم یا تا پیش دانشگاهی؟ خیلی ممنون.

 • سلام،من شناسنامم رو هنوز عکس دار نکردم (امسال دوازدهمم)آیا امکانش هست با همون شناسنامه ثبت نام،چون الان برای شناسنامه جدید ثبت نام کنم ممکنه طول بکشه تا بیاد و فرصت ثبت نام تمام بشه.

  • با سلام و درود
   خیر شناسنامه نیازی نیست
   پاسپورت شما مهم است که باید اسکن آن را در سایت تورکیه بورسلاری آپلود کنید

 • آیا با معدل زیر 15 که حد نصاب قبولی در مقطع دکترا هست میشه بورسیه گرفت ؟ تابحال کسی گرفته ؟ رزومه هم فقط دو سه تا دوره رباتیک رو توی فنی حرفه ای گذروندم . احتمال داره دکترا قبول بشم ؟ یا برای مقطع ارشد اقدام کنم که امسال آخرین فرصت برای من هست باتوجه به شرایط سن که من 29 ساله هستم و معدل لیسانس 16.77 دارم … بخام دوباره ارشد بخونم کلی زمان از دست میدم …

 • سلام خسته نباشید. با معدل کل 17.91 شانسی برای خوندن بیوتکنولوژی توی ترکیه دارم؟ شانسی هست بورسیه شم؟ زبان انگلیسی و ترکی هم بلدم و مدارک 7 گانه کامپبوتر هم دارم.

  • با سلام و درود با این معدل شانس کمی دارید برای قبولی در این رشته باید رزومه و انگیزه نامه بسیار خوبی به همراه داشته باشید تا در سازمان تورکیه بورسلاری قبول بشید

  • با سلام و درود
   بله میتوانید شناسنامه خود را آپلود کنید
   ولی در صورت تایید شدن حتما باید پاسپورت داشته باشید

 • باسلام معدل دیپلم من هجدهم نیمه ولی چندین رتبه در جشنواره های جهانی از جمله خود ترکیه و اختراعات زیادی دارم با توجه به متنی ک تو سایتتون خوندم گفتین واسه پزشکی معدل زیر نوزده قبولی نداشته واسه پزشکی نوزده و سالمه و میخوام اقدام کنم و مدرک زبان دولینگو نیز دارم

  • با سلام و درود
   با این معدل شانس بسیار پایینی را به همراه دارید
   در صورتی که رزومه بسیار بزرگی به همراه داشته باشید
   و انگیزه نامه بسار خوبی به همراه داشته باشید احتمال قبولی شما کمی بالاتر است
   زیرا در این رشته رقابت بسیار بالاست

  • با سلام و درود
   بله فوت پدر نیز یک امتیاز مهم محسوب میشود و همچنین زندگی در مناطق مهروم نیز امتیاز به حساب میاد
   حتما این موضوع را در رزومه خود ذکر کنید
   با تشکر

 • سلام خسته نباشید

  آیا بعد از اتمام تحصیل در ترکیه ، در رشته پزشکی(عمومی) ، امکان مشغول به کار شدن (در زمینه پزشکی و درمانی ) در ترکیه وجود دارد ؟؟
  چون تو یه سایتی خونده بودم ، اجازه کار در زمینه های پزشکی-درمانی و حقوقی ، بعد از اتمام تحصیل در ترکیه ، برای غیرشهروند ها وجود نداره ، مگر با ازدواج با شهروندهای ترک .
  همچین چیزی درسته ؟؟؟؟
  ممنون

  • با سلام و درود خیر حتما باید شهروند ترکیه باشید تا بتوانید در ترکیه پزشکی یا داروسازی را انجام بدهید
   پیشنهاد ما این است که شما در یکی از 15 دانشگاه مورد تایید تحصیل کید تا بتوانید در ایران نیز به راحتی مطب بزنید
   ازدواج با شهروند ترکیه یکی از راه های شهروند شدن در ترکیه نیز میباشد که پیشهاد نمیشود

 • با سلام من معدل دبیرستانم 19.66 در دبیرستان تیزهوشان درس خوندم چند تا هم تقدیر نامه برای شاگرد ممتاز شدن دارم یوس هم شرکت کردم و نمره ۹۰ در نمراتم داشتم ایران هم دانشگاه علوم تحقیقات دامپزشکی قبول کردم احتمال قبولی بورسیه داروسازی دارم ؟

  • با سلام و درود ما نمیتونی به شما درصد احتمال قبولی تون رو بگیم چون سازمان تورکیه بورسلاری هیچ وقت نمیاد الگوریتم هاشو برای ثبت نام بگه
   در صورتی که شما رزومه بالایی داشته باشید
   میتوانید در بورسیه تحصیلی ترکیه قبول بشید
   شاگر ممتاز بودنتون و مدرسه ای که در اون درس میخونید جزو رزومتون حساب میشه
   برای رشته دارو سازی خیلی باید تلاش کنید.

 • سلام من ثابت نامم رو کامل انجام دادم و در نهایت روبروی ثبت نامم نوشتن که «در حال بررسی میباشد» این يعني ثبت نامم تمومه و باید منتظر باشم؟

  چون بعضیا میگن بعد از اینکه کامل مدارک رو آپلود کردی یک ایمیل تایید واست میاد

  واسه من نیومد الان دوباره ثبت نام کنم
  خواهش میکنم راهنمایی کنید واسم حیاتیه
  ممنون از سایت خوبتون

  • با سلام و درود خیر شما نیازی به ثبت نام مجدد ندارید
   1 الی 2 ماه آینده برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که شما میتوانید نتیجه تایید بورسیه شدن خود را ببینید

 • سلام.وقتتون بخیر.میخواستم بپرسم که با معدل 18.85 شانسی برای بورسیه ی فیزیوتراپی هست؟
  و اینکه تحصیلات خانواده هم مهمه آیا؟درصورت بالا بودن ذکر بشه؟

  • با سلام و درود در صورت داشتن رزومه عالی شما میتوانید در این مقطع در رشته فیزیو تراپی بورسیه شوید
   تحصیلات خانواده نیز تاثیر دارد حتما در رزومه خودتان وارد کنید
   با تشکر.

 • سلام وقتتون بخیر
  من ۲۱ سالمه و ترم اخر کارشناسی طراحی دوخت هستم و فقط پایانامه مونده،معدلم ۱۹/۳۶ هست تا الان ،به نظر شما برای بورسیه ارشد این رشته در ترکیه شانسی دارم؟

  • با سلام و درود
   متاسفانه شما نمیتوانید در این رشته بورسیه شوید
   برای رشته طراحی و دوخت شما میتوانید فقط تا مقطع کاردانی بورسیه شوید.

 • سلام وقت بخیر
  من ۱۸ سالمه و معدل دیپلمم ۱۷/۳ و سال آخرم ۱۸/۱۳ بود، فول زبان ترکیه و آذربایجانی هستم و انگلیسیمم خوبه کارآموزی هم به مدت ۳ ماه تو مدرسه انجام دادم و مدرکش رو هم دارم.کلی هم گواهی مهارت تو زمینه بازیگری و طراحی و عکاسی دارم. تو استان هم چندین رتبه کسب کردم و لوح تقدیر های زیادی دارم. رشته های پزشکی هم نمیخوام.
  توصیه نامه خیلی قوی ای هم توسط یکی از اساتید نوشته شده همچنین انگیزه نامه هم خیلی کامل نوشتم.به نظرتون شانس قبولی دارم؟

  • با سلام و درود
   دوست عزیز رشته بازیگری نیز بورسیه ندارد
   ولی رشته طراحی تا مقطع کاردانی شما میتوانید بورس بگیرید
   مکر اینکه طراحی معماری رو انتخاب کنید تا مقطع کارشناسی نیز بتوانید بورسیه بگیرید
   انگیزه نامه و توصیه نیامه و رزومه شما نیز تاثیر بسزایی را در گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه نیز دارند
   ولی مهم ترین شرط معدل و سن شما نیز ممیباشد

 • باسلام معدل ۱۹،۶۶ دیپلم و داشتن چندین تقدیرنامه و نتیجه آزمون یوس ۹۰ به نظرتون احتمال قبولی داروسازی وجود داره؟

  • با سلام و درود
   معدل بسیار عالی ای دارید
   سعی کنید از بهترین رزومه و انگیزه نامه استفاده کنید با این معدل شانس بسیار بالایی را به همراه دارید برای ثبت نام

 • سلام، من برای کارشناسی میخوام اقدام کنم
  تو سایت، درآمدی که ازمون پرسیده مربوط به خانواده هست یا درآمد فقط خودم؟
  و اینکه اگه کم باشه درآمد، امتیاز بیشتری داره؟

  • با سلام و درود منظور از این درآمد در آمد خانواده شما میباشد
   بستگی به این دارد که شما چگونه انگیزه نامه خود را نوشته اید
   اگر سطح درآمد پایینی به همراه دارید ختما از گزینه 0تا50 دلار رو نیز انتخاب کنیدپ.

 • سلام دوست عزیز ،مدرک دانشگاه بورسا مورد تایید وزارت علوم نیست. به نظر شما راهی هست بعد از اتمام تحصیل مدرک رو مورد تایید کرد؟
  در مقطع دکترا منظورم هست

  • با سلام و درود
   بله میتوانید مدرکتون رو معادل سازی کنید
   در این مورد میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید 88739816-021

 • سلام من 23 سالمه متولده 1376/4/3 معدلم کارشناسیم 14.70 چقدر احتمالش هستش که بورسیه بشم برای ترکیه مقطع ارشد عمران ؟؟؟ در حال حاضر دانشجوی ترم 2 ارشد عمران گرایش سازه هستم در دانشگاه دولتی
  ایا این امکان هست برای مقطع کارشناسی در خواست بورسیه بدم و قبول بشم ؟؟چون معدل دوره دبیرستانم بالاست

  • با سلام و درود
   مهم ترین پاراکتر ها معدل کل دیپلم ، کارشناسی، سن و رزومه و انگیزه نامه میباشد
   شما بری قبولی در رشته عمران در مقطع ارشد باید رزومه و انگیزه نامه بسیار خوبی را ارائه دهید

 • با سلام
  ببخشید من قصد اقدام برای مسترمجدد دارم (و چون اگر اعلام کنم مدرک ارشد دارم سیستم برام امکان انتخاب مستر رو فراهم نمیکنه اعلام نمیکنم) و متاسفانه هیچ کدوم از اساتید من حاضر نیستن برای من توصیه نامه بنویسند.
  با این وجود میتونم برای خودم شانسی قائل باشم برای قبولی؟ رشته مهندسی کامپیوتر

  1مقاله کنفرانس بین المللی دارم
  1مقاله در دست نگارش
  ———
  ریسرچ پروپزال رو کاملا منطبق بر رزومه و سوابق تحقیقاتی نوشتم
  ———
  دانشگاه های رنک عالی مدنظرم نیست
  دانشگاه هایی مثل اسکی شهیر تکنیکال یا قونیه

  • با سلام و درود
   مهم ترین عوامل در دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه
   سن،معدل، رزومه شما میباشد
   نداشتن توصیه نامه تثیر آنچنانی ای ندارد
   سعی کنید بیشتر بر روی رزومه و معدل خود کار بکنید چون مهم ترین عوامل که برسی میشوند معدل و سن شما و رزومه شما میباشد

 • سلام.وقتتون بخیر.
  باتوجه به پاسخ سوالم که فرمودید رزومه ی عالی باعث گرفتن بورسیه ی فیزیوتراپی میشه،چه رزومه ی عالی ای مد نظره؟
  و اینکه تا حالا کسی با معدل ۱۸‌.۸۵ و یا همین حدود بوده که در این رشته بورس شده باشه؟
  پیشاپیش ممنون از پاسختون.

  • با سلام و درود ببینید مهم ترین عوامل برای معدل کل دیپلم و سن شماست
   انیگزه نامه و رزومه شما میتوانید کمک بکند
   با این معدل و داشتن رزومه عالی احتمال بالایی رو دارید برای ثبت نام

  • با سلام و درود
   تمامی مدارک باید به زبان فارسی باشند
   زیرا گسانی که مدارک را برسی میکنند
   فارسی زبان هستند

 • عرض سلام و وقت بخیر
  من در سایت بورسلاری ثبت نام کردم و پیام awaiting evaluation اومده ولی ایمیلی واسم نیومده. از کجا بدونم ثبت نامم با موفقیت انجام شده؟ ممنون از شما.

  • با سلام و درود
   ثبت نام شما تکمیل شده است
   ایمیل حدود یک ماه دیگر ارسال خواهد شد دیدن این پیغام یعنی ثبت نام شما تکمیل شده است و در حال برسی نیز میباشد.

 • سلام بزرگوار،
  لطفا راهنمایی می فرمایین توصیه نامه ها رو در کدام قسمت سایت بورسا باید وارد کنیم؟

 • با سلام.
  سوال بنده اینه که رزومه ای که باید تهیه کنیم مشتمل بر چه موضوعاتی باشه؟فقط درس یا هر فعالیتی رو هم باید درش وارد کنیم؟

  • با سلام و درود شما میتوانید در هر موضعی که فعالیت کردید اگر به صورت رسمی تایید شده باشد که چه عالی برای مثال مدرک زبان تافل یا ایلتس
   و یا مدرک از کار های فرهنگی متواند در روند تایید شدن برای بورسیه به شما کمک بکند

 • سلام وقت بخیر
  من رشته ام علوم و مهندسی آب هست که یکی از شاخه های مهندسی کشاورزیه و وقتی میخوام اطلاعات سوابق تحصیلی قبلی رو قرار بدم اسم رشته ام در سیستم تعریف نشده و فقط “مهندسی کشاورزی” وجود داره. به نظرتون آیا همونو انتخاب کنم؟ مرسی از سایت خوبتون.

  • با سلام و درود
   اگر رشتتون در لیست نیست
   حتما یک رشته دیگری رو انتخاب بکنید زیرا رشته ای که شما قصد داشتید امکان بورسیه شدن را ندارد

 • سلام
  من ارشد تغذیه و رژیم درمانی دارم.دانشگاه تهران و معدل الف. دوتامقاله isiو سه تا مقاله انگلیسی ولی داخلی دارم.مدرک زبان هنوز ندارم ولی زبان ترکی رو راحت صجبت میکنم و میفهمم. رشته من رو میگیره؟ واگر آره، شانسم برای دریافت بورسیه چقدره؟ ممنونم

  • با سلام و درود مهم ترین عوامل که باعث میشود شما بورسیه دریافت کنید سن معدل میباشد
   داشتن رزومه میتواند به شما کمک بزرگی بکند ما نمیتونیم به شما شانس قبولی تون رو به صورت دقیق بگیم ولی شانس قبولی شما بسیار بالاست

  • با سلام و وقت بخیر
   من دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستم سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم و تو فکر گرفتن بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد هستم
   معدل کلم ۱۸/۶۷ هست مدرک زبان تافل و ایلس ندارم ولی مدرک دیپلم زبان دارم یه دوره ای رفتم کلاس..
   مسابقات ورزشی هم مقام زیاد دارم و ۲۱ سالمه
   و زبان ترکی رو راحت میتونم صحبت کنم
   برای کارشناسی ارشد تربیت بدنی شانس قبولی دارم ایا؟

   • سلام وقت شما هم بخیر، شما تا قبل از 30سالگی فرصت دارید برای بورسیه رشته‌ی تربیت بدنی در مقطع ارشد اقدام کنید، داشتن رزومه‌ خوب و معدل بالا به شما کمک میکند تا شانس بیشتری برای گرفتن بورسیه داشته باشید.

   • سلام خانم طباطبایی. متاسفانه معدل کمتر از 18 نمی‌تواند برای بورسیه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اقدام کند.

 • سلام. ببخشید من نقاشی کار میکنم و نمایشگاه شرکت کردم ولی تقدیرنامه به دستم نرسیده به خاطره مسائل کرونا. به نظرتون عکسی از کارهام قرار بدم تو رزومه یا اشتباه است؟یا اینکه ذکر کردنش تو قسمت انگیزه نامه کافیه؟؟

  • سلام .
   ببخشید من رشته من تولیدات فناوری زراعی هست ،
   که الان ترم دوم دانشگاه شهریار تهران هستم ،آیا قادر به بورس تحصیلی ترکیه میباشد این رشته یا نه

   • با سلام و درود رشته تولیدات فناوری زارعی بورسیه دارد و شما میتوانید از 25 ام اقدام به ثبت نام کنید

 • سلام. برای بورسیه ثبت نام کردم. ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم. معدلمم ۱۶/۷۰ بود. مدرک تافل با نمره ی ۷۳ و دولینگو با نمره ی ۱۳۰ از ۱۶ داشتم که اراعه دادم. برای رشته ی معماری و مدیریت گردشگری تو دانشگاه های استامبول و ازمیر انتخاب رشته کردم. به نظرتون چقدر شانس دارم برای بورسیه؟
  و اینکه اگر بورسیه نشم چطور باید معمولی ثبت نام کنم تو دانشگاه های ترکیه در حال حاضر؟ چون با هزینش مشکلی ندارم، حتی بدون بورسیه.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • با سلام و درود
   ما نمیتونید درصد قطعی به شما بدیم و بگیم بورسیه را دریافت میکنید یا خیر
   بورسیه تحصیلی شما بستگی به معدل و سن و رزومه شما دارد
   برای تحصیل در ترکیه راه های زیادی میباشد
   آزمون یوس و آزمون اس ای تی و یا پذیرش بدون آزمون
   برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تحصیل در ترکیه میتوانید با شماره 88739816-021 تماس حاصل فرمایید

 • سلام وقت بخیر من دیپلم فنی حرفه ایی دارم و برای رشته طراحی و دوخت میخواستم اقدام کنم ولی گفتین که نمیشه ایا میتونم برای رشته های دیگه تجربی یا ریاضی اقدام کنم با وجود اینکه دیپلم فنی دارم و دوم اینکه باید حتما ریز نمرات و مدرک دیپلم و توصیه نامه به انگلیسی ترجمه بشه؟

  • با سلام و درود ما نمیگیم که نمیشه
   ما فقط گفتیم همچنین رشته ای فقط تا کاردانی میشه بورس شد
   تمامی مدارک خود را آپلود کنید
   توصیه نامه و تمامی موارد رو باید به زبان فارسی آپلود بکنید
   زیرا کسانی که مدارک رو برسی میکنند ایرانی هستند

 • سلام خسته نباشید
  اگر معدل پایین مثلا ۱۹.۳داشته باشیم و بخواهیم برای گرفتن بورسیه تو آزمونهای ورودی شون مثل یوس شرکت کنیم و نمره خوبی کسب کنیم احتمالی برای بورسیه شدن تو رشته پزشکی یا داروسازی وجود داره؟

  • با سلام و درود در آزمون یوس به چند نفرو بورسیه میدهند و این چند نفر باید جز بهترین افرادی باشند که در آزمون یوس شرکت کردند بله این احتمال وجود دارد که شما در رشته پزشکی یا داروسازی بورسیه شوید

 • سلام من ۱۸ سالمه هنوز دیپلم نگرفتم معدل نوبت اولم ۲۰ بود معدل دهم ۱۸/۵ و یازدهم ۱۹/۵ بود راهنمایی هم کلا ۲۰. دوتا مدرک فنی حرفه ایی دارم پرورش قارچ و icdl گواهی شرکت در مسابقات ریاضی کانگورو و مدرک چرتکه دارم و لوح تقدیر هایی واسه علمی مسابقات علوم آزمایشگاهی و ورزشی بسکتبال و هنری هم نوازندگی فرهنگی هم روانخوانی و قرآن اینا. هم گواهی تموم کردن دوره آیلس زبان رو دارم به نظرتون چقد شانس قبولی واسه دندونپزشکی رو دارم

  • با سلم و درود
   برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی حداقل باید معدل کل دیپلم شما بالای 19.80 باشد سعی کنید رشته های فنی مهندسی را برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ترکیه انتخاب کنید تا شانس قبولی بالاتری را نیز داشته باشید
   باتشکر

   • سلام من در حال حاضر ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۹.۸۴ و ریز نمراتم از دبستان تا سال یازدهم ۲۰ بوده و علاوه بر اون هم از جهاد دانشگاهی مدرک دستیاردندانپزشکی دارم و ۲ساله به طور حرفه ای تو کلینیک دندانپزشکی کار میکنم و سوپروایزر هستم . برای بورسیه ی امسال واسه رشته های دندانپزشکی و پزشکی اقدام کردم و تمام این مدارک مربوط به کار و درسم رو هم آپلود کردم. آیا شانس قبولی برای من وجود داره ؟؟

    • با سلام و درود شما شانس نسبتا بالایی رو برای قبولی در رشته پزشکی دارید سعی کنید رزومه خیلی بهتری رو آپلود کنید معدل و شرایط سنی خوبی رو برای دریافت بورسیه دارید حتما حتما در رزومه خود دقت زیادی را داشته باشید به صورت کامل آپلود کنید.

 • سلام وقتتون بخیر واقعا ممنون از اینکه به سوالات جواب میدین.
  چند تا سوال داشتم:

  1/در قسمت بارگذاری مدرک دبیرستان باید مدرک سه ساله دبیرستان رو میذاشتیم یا پیش دانشگاهی رو؟؟؟ من مدرک دیپلم رو گذاشتم اما الان ناراحتم چون معدل دیپلمم در رشته ریاضی 18/55 بود ولی در پیش دانشگاهی 19/05. اگه دیپلم کافیه یعنی اصلا مدرک پیش دانشگاهی مورد بررسی قرار میگیره؟؟!!!!

  2/من دوبار در بورسیه ثبت نام کردم چون بار اول بعضی اطلاعاتم نادرست بود، در ثبت نام دومم تصحیح کردم و حتی بار دوم مدارکم کاملتر از بار اول بود. حالا از رقابت حذف که نمیشم؟ تیم بورسیه ترکیه کدوم ثبت نام رو در نظر میگیرن؟؟

  3/من سن ام 28 سال هست
  معدل دیپلم 18/55
  معدل پیش دانشگاهی 19/05
  معدل لیسانسم 16
  معدل ارشدم17/13
  و در تمام دوره های تحصیل گواهی شاگرد اولی رو دارم و آپلود کردم.
  به نظرتون میتونم در دوره دکتری فیزیک قبول بشم؟؟؟؟؟

  4/من چون زبان ترکی بلد نبودم اولویت اولم رو دانشگاه های انگلیسی زبان زدم، بعد از اون دانشگاه های ترک زبان رو انتخاب کردم
  به نظرتون کیفیت دانشگاه های انگلیسی زبان پایین تره نسبت به انگلیسی زبان؟؟

  • با سلام و درود من سوالات شما رو به صورت عدد پاسخ میدهم
   شماره1 شما باید معدل کل دیپلم خود را وارد کنید
   شماره 2 اگر با همون ایمیل شما دوباره ثبت نام کرده باشید فکر نمیکنم چک بکنند شما باید با یک ایمیل دیگری اقدام به ثبت نام بکنید
   شماره 3 بستگی به مدارک و رزومه و معدل و سن شما دارد تمامی این فاکتور ها برسی خواهند شد و به شما اعلام خواهد شد
   شماره 4 کیفیت آموزش در تمامی زبان ها به یک اندازه میباشد و فقط و فقط زبان آنها فرق دارند

 • سلام ببخشید من ثبت نام رو واسه دوره دکتری انجام دادم و طرح پروپوزال دکترا رو هم کامل نوشتم

  ولی جایی واسه آپلود پروپوزال ارشد نبود فقط عنوان پایان نامه ارشد رو میخواست رو خواسته بود؟؟؟

  شاید باید تو قسمت cv اضافه میشد؟!!
  به هرحال من نتونستم پروپوزال ارشدم رو آپلود کنم…..

  نمیدونم چی میشه……….
  شانسم خیلی پایین میاد؟؟

 • شما یه بار می گید معدل فقط ملاک نیست و باید رزومه قوی باشه یه با می گید حتما معدل باید بالای ۱۹/۸۰ باشه.
  یعنی اصلا شانسی برای معدل های دیگه نیست؟
  برای مثال من معدلم ۱۹/۱۸ اما رزومه خوبی دارم و دو تا مقاله آپلود کردم

  • با سلام و درود
   ببینید از معدل بالای 18 میتوانید در رشته پزشکی ثبت نام کنید
   فرض کنید 3 هزار نفر پزشکی ثبت نام کنند و ظرفیت انتخاب از رشته پزشکی کلا 5 نفره تورکیه بورسلاری نمیاد که اونایی که معدلشون پایین تره رو انتخاب بکنه
   ما در هیچ جایی ننوشتیم معدل باید بالای 19.80 باشه گفتیم پیشنهاد میشود که معدل بالای 19.80 باشه

  • با سلام و درود
   بله تمامی پروسه ثبت نام بورسیه تحصیلی 2021 به صورت آنلاین میباشد و تنها کافیست به سایت تورکیه بورسلاری بروید و در آنجا اقدام به ثبت نام کنید

 • سلام من یازدهم هستم معدلم ۱۹/۹۲ و میخام سال بعد برای لیسانس پزشکی ثبت نام کنم
  از رزومه هم تقدیر نامه های منطقه و مدرسه دارم اما گواهی های بین المللی خیر
  میشه لطف کنید بگید شانس قبولیم چقدره؟ اگه خودم ثبت نام کنم و اگه از طریق دپارتمان شما باشه چی؟

  • با سلام و درود پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پیراپزشکی ثبت نام کنید زیرا دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی نیز بسیار سخت و پر متقاضی میباشد
   دپارتمان ما قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه را نیز تضمین نمیکند و فقط در جمع آوری رزومه و نوشتن انگیزه نامه نیز میتواند به شما کمک بکند تا از بهترین رزومه و انگیزه نامه برخوردار باشید.

 • وقتتون بخیر میخاستم بدونم وقتی مقداری از هزینه ثبت نام رو دریافت کردید از ما و ایمیل عدم پذیرش برامون اومد باقی هزینه رو هم باید بپردازیم؟

  • با سلام و درود خیر شما کل هزینه ثبت نام رو باید پرداخت کنید
   این هزینه شامل جمع آوری رزومه و نوشتن توصیه نامه و ثبت نام شما میباشد

  • با سلام و درود خیر دامپزشکی جزو رسته های پیراپزشکی میباشد
   و شانس قبولی متوسطی به همراه دارد
   شانس قبولی شما کاملا بستگی به سن،معدل،و رزومه شما دارد

 • سلام خسته نباشید من یا معدل ۱۹/۴۸ برای بزشکی ثبت نام کردم و برای دو سال در بخش واکسین فلج اطفال و مشوره های صحی برای خانم ها در شهر نا امن غزنی افغانستان کار کردم ایا این ها برام امتیاز محسوب میشه که بورس بدست بیارم

  • با سلام و درود
   مهم ترین عامل برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه سن و معدل و رزومه شما میباشد
   اینکه در شهر های نا امن افغانستان کارکردید رو میتوانید در انگیزه نامه خود وارد کنید
   و میتواند در صورتی که سن و معدل مورد قبول رو داشته باشید به شما کمک بکند.

 • سلام من کلاس دوازدهم رشته ریاضی فیزیک هستم.معدل متوسطه اولم همه۱۹/۶۰ به بالا بوده.معدل دهم ۱۷/۸۵ معدل یازدهم ۱۹/۱۰ و دوازدهم هنوز نیومده ولی حدود ۱۹/۵ هست.رزومه خاصی ندارم فقط یه لوح تقدیر برای آزمون پیشرفت تحصیلی که توی شهرستان مقام اوردم و یه لوح تقدیر دیگه که برای تئاتره در مقطع شهرستان. زبان انگلیسی و ترکی هم تا حدودی بلدم ولی تا سال دیگه فول میشم و مدرکشو میگیرم.من چند تا سوال داشتم در باره ی شانس قبولی من در رشته حسابداری
  ۱) آیا اگر رتبه کنکورم سه رقمی بشه شانس بالایی در بورسیه دارم یا خیر
  ۲) آیا اگر کنکور فنی بدم و توی اون هم رتبه خوبی داشته باشم تاثیری در رزومه داره و شانسمو بیشتر میکنه؟

  • با سلام و درود
   پیشنهاد میشود که رتبه کنکورتون رو وارد نکنید
   مهم ترین عوامل سن،معدل،رزومه و انگیزه نامه شماست که برسی دقیق میشوند

 • سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش مخابرات هستم. معدل ارشدم 16.84 و 6 تا مقاله ISI چاپ شده دارم که 3 تای اونا Q1. بصورت اتفاقی در برنامه ترکیه بورسالری شرکت کردم. متاسفانه بخاطر کرونا نتونستم آزمون زبان بدم بنابراین در حین ثبت نام مدرک زبان انگلیسی نداشتم و ترکی هم هیچی بلد نیستم. مدارکمم بصورت فارسی واسشون اسکن کردم. بنظرتون با این شرایط میتونم امیدی به قبولی داشته باشم؟
  ممنون

  • با سام و درود
   کسانی که در بورسیه تحصیلی ترکیه ثبت نام میکنند باید تمامی مدارک خود را به صورت فارسی آپلود بکنند زیرا کسانی که این مدارک رو برسی میکنند نیز ایرانی هستند و به زبان ایرانی نیز کاملا مسلط هستند

  • با سلام و درود برای فهمیدن این رشته مورد نظر شما دارای بورسیه میباشد یا خیر ابتدا وارد سایت تورکیه بورسلاری شوید و ثبت نام کنید برای دریافت بورسیه در آن قسمت میتونید بفهمید که رشته مورد نظر شما دارای بورسیه میباشد یا خیر

 • سلام
  من دانش اموز تجربی ام یازدهمم
  معدل دهمم۱۸.۹۳
  معدل یازدهم۱۹.۲۵
  و در سال های راهنمایی رتبه اول بودم در کلاس
  دارای تافل هستم
  و تومر هم خواهم گرفت و کاملا مسلطم به ترکی
  دوست دارم توی رشته های پیرا پزشکی باشم فرقی نمیکنه …
  فقط دقیق شرایط انتخاب رشته رو نمیدونم
  باید اینحا حتما کنکور بدم و اون رشته ی مورد نظرمو رو انتخاب کنم بعد برم اونجا ادامه بدم؟
  یا
  موقع بورسیه بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته میکنم ؟
  و در اخر احتمال قبولیم چقدره؟؟اگر سال های اینده هم معدلمم رو بالا ببرم…
  با تشکر از سایت خوب شما

  • با سلام و درود ببینید معدل و سن شما شرط اول شماست معدل کل خودتون باید بالا باشد و سنتون باید زیر 21 سال باشد
   اگر معدل کل دیپلم شما بالای 19 باشد احتمال بالایی برای قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه و همچنین رزومه شما نیز تاثیر بسیار زیادی در بورسیه تحصیلی ترکیه دارد

 • سلام خسته نباشید من بورسیه ترکیه ثبت نام کردم و روزمم هم به این شکله ۱۹ سالمه و معدل کل راهنماییم ۲۰ بوده و در مدرسه نمونه دولتی تحصیل کردم معدل نیم سال اول دوازدهمم ۱۹٫۷۷ بوده و معدل کل دیپلمم ۱۹٫۰۳ بود و به زبان ترکی مسلطم و انگیزه نامم روهم به ترکی نوشتم ولی تومر ندارم و در چند مسابقه سرود در شهرستان رتبه دارم و چندین سال تو مدرسه جزو شورا بودم و در انتخاب رشتم شهر های کوچک رو برای دندون زدم و دارو رو دانشگاه مرسین و سلیمان دمیرل رو زدم و برای فیزیوتراپی دانشگاه آیدین و جراح پاشای استانبولو زدم که هیچ کدوم از دانشگاها مورد تایید ایران نیست میخواستم بدونم شما با توجه به تجربه کاری که در این زمینه دارین احتمال داره که من تو این رشته ها بورسیه شم؟؟؟

  • با سلام و درود اشتباه بزگی که کردید انگیزه نامتون رو به زبون ترکی نوشتید زیرا کسانی که انگیزه نامه و رزومتون رو برسی میکنند نیز ایرانی هستند
   ما نمیتونیم درصد دقیق از شانس قبولی خودتون رو بهتون بگیم فقط میتونیم احتمال بدیم طبق معدلی که در بالاگفتید احتمال 70 درصد میدیم که شما میتونید بورسیه تحصیلی را دریافتکنید

  • با سلام و درود بله پذیرش دندان پزشکی هم به اندازه پزشکی سخت میباشد ولی رشته های پیراپزشکی نیز پذیرش گرفتنشون از نظر بورسیه تحصیلی آسان تر از رشته پزشکی میباشد

 • سلام من دانشجوی سال اول پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم تو کنکور رتبه 612 منطقه 3 اوردم
  معدل دیپلمم 19.67 و دهم و یازدهم به ترتیب 19.1 و18.93 هستش تو مدرسه استعداد های درخشان بودم
  از مرحله اول المپیاد ریاضی و شیمی قبول شدم ولی مدرکی ندارم
  ترکی رو کامل بلدم چون تا 7 سالگی ترکیه بودم ولی مدرک ندارم که مطمعنم نمره خیلی بالا میگیرم
  تو یکی از اموزشگاه های شهر خودمون ریاضی و فیزیک برای کنکور درس میدم تا پایان سال حدود 250 جلسه درس میگم که حدود 375 ساعت میشه میتونه به عنوان سابقه کاری حساب بشه
  میخواستم شانسمو برای بورسه دانشگاه های خوب استانبول مثل جراح پاشا و مارمارای و…. بدونم
  یه سوال دیگه داشنم اینکه بنظر شما تحصیل تو ترکیه بهتره یا همین ایران چون من میخواستم برای تخصص برم امریکا بنظر شما ایران بخونم بهتره یا ترکیه چون من شنیده بودم استادای اونجا دانشگاه های ایران رو بیشتر از مدرک کشور هایی مثل ترکیه و اکراین و مجارستان اینا قبوا دارند

  • با سلام و درود
   ثبت نام در بورسیه تحصیلی ترکیه رایگان میباشد شما میتوانید شانس خودتون رو امتحان کنید مهم ترین موضوع در بورسیه تحصیلی ترکیه سن و معدل و رزومه شما میباشد.
   با این مدارکی که به همراه دارید شانس قبولی بالایی به همراه دارید
   ما نمیتونیم درصد قبولی شما را به صورت دقیق اعلام کنیم
   ثبت نام کنید و مدارک خودتون رو آپلود کنید تا اعلام بشه

 • سلام.من تمام اطلاعات تحصیلاتم روتکمیل کردم ازدبیرستان تاارشداماوقتی قسمت صفحه اصلی میرم که ثبت نام کنم میزنه اطلاعات لیسانس وارشدتوکامل کن .بنظرتون مشکل ازکجاست؟

  • با سلام و درود ثبت نام بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس فعلا امکان نمیباشد و فقط برای مقطع دکترا امکان پذیر میباشد

 • سلام خسته نباشید
  من در مقطع راهنمایی هستم و میخوام که برای مقطع دبیرستان بورس بگیرم.
  آیا شانس قبولی بورس را دارم برتی مقطع دبیرستان؟؟

  • با سلام و درود
   دوست عزیز تورکیه بورسلاری به هیچ عنوان مقطع دبیرستان رو نیز بورس نمیکنه
   پیشنهاد میشود برای مقطع دانشگاه نیز اقدام به ثبت نام کنید.

 • سلام و خسته نباشید.
  من در مقطع راهنمایی هستم.
  میخواستم بدونم ک شما برای مقطع دبیرستان بورس میدین؟
  شانس من در قبولی بورس چقدره؟!

   • سلام من ۱۷ سالمه و رشته کمک پرستاری میخونم یا همون بهیاری ایا میتونم با ریز نمرات رشته بهیاری بورسیه شم و چه رشته هایی میتونم انتخاب کنم؟

    • سلام وقت شما بخیر، دانشگاه‌های ترکیه به شکلی است که باید تحصیلات تکمیلی فقط در رشته‌ی خودتون و یا گرایش‌هایی از رشته‌تون باشد.برای مقطع کارشناسی اگر از طریق بورسیه اقدام کنید باید معدل بالای 18 داشته باشید.

    • سلام وقت بخیر
     موسسه آرتان بورس تاپ در حال حاضر در زمینه مشاوره تحصیلی در دانشگاه ترکیه فعالیت داره
     برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  • با سلام و درود این نوع اطلاعات رو باید در بخش رزومه خود نیز وارد بکنید و حتما رزومتون رو به زبان فارسی آپلود بکنید

 • سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات کاملتون
  من ۱۸سالمه در حال حاضر در مقطع ۱۲ام هستم
  معدل ترم اولم ۱۹،۸۲ شد و برای بورسلاری ترکیه اقدام کردم خواستم ببینم چند درصد احتمال قبولی دارم برای رشته های پزشکی و دندان و دارو ممنون میشم پاسخ بدید

  • با سلام و درود ببینیدبا معدل کل کنکورتون رو وارد میکردید پیشنهاد میشود سال دیگر اقدام به ثبت نام بکنید اگر معدل کل کنکورتون بالای 19.90 باشه و رزومه ای بسیار عالی به همراه داشته باشید شانس بالایی رو برای قبولی در رشته پزشکی نیز به همراه دارید

 • سلام من ۱۸سالم می‌خوام بورسیه ثبت نام کنم و هنوز آنگاهی کامل ندارم. چند تا سوال داشتم
  ۱ من میتونم ۱۸سالم در بورسیه ثبت نام کنم ک دانشگاه اونجا ادامه بدم

  ۲من رشته هنرم. مشکلی پیش نمیاد برای بورسیه

  • با سلام بله شما میتوانید تا سن 21 سلگی در بورسیه تحصیلی ترکیه ثبت نام کنید
   رشته هنر هم بله امکان بورسیه شدن رادارد ولی رشته های ضعیفی مثل هنر فقط تا مقطع کاردانی امکان تحصیل دارید

  • سلام وقت شما بخیر، خیر امتحان کتب ندارد، اگر مدارک شما را بپذیرند سپس باید مصاحبه بدید که این مصاحبه با توجه به رزومه‌ای است که ابتدا ارسال کردید.

 • سلام و عرض خسته نباشید .آیا این مسعله که مدرک کارشناسی رو از دانشگاه آزاد گرفته باشیم برای بورسلاری مانعی نیست؟

  • سلام ممنون از شما، خیر مانعی ندارد، ریزنمرات، رزومه,معدل،انگیزه‌نامه و… این موارد حائزاهمیت هستند.

 • سلام.وقتتون بخیر.سال نوتون هم مبارک و با آرزوی بهترینها.
  یه سوال داشتم از خدمتتون.اینکه نتایج بورسیه کی اعلام میشه؟اطلاعات دقیقی در دسترس نیست؟
  چنل شما رو هم چک کردم.

 • سلام اسم من زینب است از کشور افغانستان هستم من یک بورسیه ثبت نام کردم میشه بگید که امسال چی زمانی مصاحبه بورسیه را میگیرن

  • سلام، شما برای بورسیه به معدل بالای18، انگیزه نامه،توصیه نامه، پاسپورت، رزومه‌ی تحصیلی و علمی خوب و… نیاز دارید همچنین باید تا قبل از 21 سالگی اقدام کنید.

 • سلام وقتتون به خیر من متولد ۷۹ هستم یعنی ۲۰ تمام شده میخواستم بدونم یعنی دیگه امکان بورسیه لیسانس برای من وجود نداره؟ و اینکه من مدرک سیکلم با معدل ۲۰ هستش و مدرک دیپلم هم با معدل ۱۹.۶۳ از دبیرستان نمونه دولتی فرزانگان هستش و پذیرش مهندسی صنایع دانشگاه علوم و تحقیقات هستم میخواستم بدونم اگر از نظر سنی مشکلی نداره آیا شانس قبولی در رشته های مهندسی دارم یا خیر و اگر بله از طریق شما میتونم برای ثبت نام اقدام کنم؟

  • سلام وقت شما هم بخیر، معدل و رزومه‌ی تحصیلی خوبی دارید. جهت اقدام برای بورسیه باید زیر 21سال باشید، در نتیجه باید هرچه سریع‌تر برای بورسیه اقدام کنید، شما این امکان رو دارید که از طریق موسسه‌ی ما کارهای پذیرشتون رو انجام دهید.با ما در تماس باشید.

 • سلام من ۲۰ سالمه و با توجه به اینکه امسال ثبت نام رو از دست دادم باید سال دیگه ثبت نام کنم و اون موقع۲۱ ساله میشم آیا شانسی دارم اصلا میتونم ثبت نام کنم یا خیر؟

  • سلام وقت شما بخیر، بله شما تا 21 سالگی امکان ثبت‌نام برای بورسیه را دارید، به این شکل نیست که بعد از 21 سالگی نتونید شانس شما نسبت به بقیه تا درصدی کم میشه، این فرصت یکساله زمان خوبی‌است تا شما بیشتر مطالعه کنید، مدارک علمی بیشتری دریافت کنید تا رزومه‌ی پرباری داشته باشید.

 • سلام،من ۱۷سالمه و سال یازدهم هستم در رشته انسانی
  اما توی دانشگاه قصد دارم رشته زبان انگلیسی رو بخونم.مدرک اکادمیک زبان انگلیسی هم از یک موسسه معتبر دارم و درحال یادگیری زبان فرانسه هم هستم و تا وقتی که فوق دیپلم انگلیسی رو میگیرم زبان فرانسه رو هم تموم میکنم.خواستم بدونم که ایا میتونم واسه لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاه‌های ترکیه بورسیه بگیرم و پس از فارغ التحصیل شدن در این رشته،همونجا کار کنم؟
  تمام نمرات دبیرستانم هم از ۱۹ به بالا هست و مدارک ایلتس و تافل رو هم به زودی خواهم گرفت
  لازم باشه دوره زبان ترکی رو هم میگذرونم

  • سلام وقت شما بخیر، بسیارعالی، داشتن مدارک بیشتر و بهتر، دریافت مدارک زبان بیشتر رزومه‌ی شما را پر بارتر میکند و در گرفتن بورسیه به شما کمک می‌کند چرا که به تنهایی معدل بالا کافی نیست، شما نیز این امکان را دارید که برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه ‌های ترکیه مراجعه کرده و پذیرش از طریق بورسیه بگیرید اما بخاطر داشته باشید یکی از شروط دریافت بورسیه برای مقطع کارشناسی سن زیر 21 سال است.(البته نه اینکه 100درصد 21سال به بالا را بورس نکنند اما نسبت به بقیه افراد که مراجعه کردند و سن کمتری دارند احتمالش کمتر است.) موفق باشید:))

 • سلام خسته نباشید من 23 سالمه و در حال حاضر رشته مامایی تحصیل میکنم معدل دیپلمم 19.57 امکان بورسیه در رشته داروسازی برا من وجود داره یا نه

  • سلام وقت شما بخیر، معدل شما برای بورسیه بسیار مناسب است اما برای ادامه تحصیل در رشته‌ی داروسازی باید مامایی رو کنار بذارید و از مقطع کارشناسی شروع کنید(درواقع روی مدرک دیپلمتون بورسیه بگیرید و بعد از دیپلم رو ادامه بدید)نکته‌ی دیگر اینکه باید زیر 21سال باشید.

  • سلام وقت شما هم بخیر، خیر متاسفانه اگر از شهریه‌تون استفاده نکنید و فاصله بیفته بورسیه‌ی شما لغو میشود.

 • سلام وقتتون بخیر خیلی ممنون از اینکه سوالات رو پاسخ میدین من لیسانس مهندسی صنایع غذایی با معدل ۱۸/۹۰ دانشگاه علوم و تحقیقات هستم زبان ترکی رو مسلطم و در حال طی پروسه دریافت مدرک تومر هستم خواستم ببینم احتمال دریافت بورس برای ادامه تحصیل در این رشته مقطع ارشد چقدر هست ممنون.

  • سلام وقت شما هم بخیر، بله شما می‌تونید برای ارشد رشته‌ی خودتون اقدام کنید، در خصوص دریافت بورسیه هم سال اینده می‌تونید اقدام کنید این یکسال هم فرصت خوبی برای شماست تا رزومه‌ی تحصیلی و علمی خودتون رو ارتقاء بدید تا شرط قبولی برای دریافت بورسیه‌ی شما بیشتر شود.

 • سلام برای پذیرش در بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد ، مدرک لیسانس پیام نور رو قبول میکنن؟ رشته ی روانشناسی

  • سلام دوست عزیز
   جهت اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در تماس باشید
   09214640035

  • سلام دوست عریز
   جهت اطلاع از شهریه ی دانشگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید
   09229329200

 • سلام به نظر شما تا اواسط اردیبهشت نتایج اولیه میاد؟ و اینکه من با معدل ۱۹/۱۸ رشته فیزیوتراپی رو اولویت آخرم قرار دادم احتمال قبولی در این رشته با رزومه خوب هست؟

  • سلام . سال پیش جواب های اولیه بورسیه اواسط خرداد ماه در اپلیکیشن متقاضیان بارگذاری شد. سال های قبل از آن از اواسط اردیبهشت و خرداد منتشر می‌شد. امسال هنوز مشخص نیست اما احتمالا تا اواخر اردیبهشت در سایت بارگذاری شود. بهتر است لایو های اینستاگرامی ترکیه بورسلاری را دنبال کنید. معدل 19 به بالا کلا برای رشته فیزیوتراپی خوب است. اما قبولی شما بیشتر به رزومه و انگیزه‌نامه‌ای که نوشتید بستگی دارد.

  • سلام بله معدل خوبی برای قبولی در این رشته دارید اما بستگی به رزومه، انگیزه نامه شما و رزومه متقاضیان دیگر این رشته دارد.

 • سلام وقت بخیر

  کسی که معدل دبیرستانش در حد ۱۶-۱۷ باشه
  و الان داره در رشته پزشکی توی ایران تحصیل می‌کنه وقتی مدرک عمومیش رو گرفت و طی تحصیل در دانشگاه جز نمره الف باشه احتمال بورس شدنش واسه گرفتن تخصص توی ترکیه چقدره؟

  کلا منظورم اینه که معدل دبیرستان کم باشه ولی دانشگاه بالا میشه بورس گرفت؟

  • سلام وقت شما بخیر، شما برای بورسیه در مقطع دکترا به ارائه نمره‌ی معدل ندارید، شما رو با معدل اخرین مدرک و رزومه‌ی تحصیلی و کاریتون بررسی می‌کنند.

 • سلام
  داروسازی نسبت به پزشکی و دندانپزشکی متقاضی کمتر داره؟
  مثلاً میشه با معدل ۱۹تا ۱۹/۵۰ و رزومه خوب پذیرش گرفت؟

  • سلام.بله رشته‌ی داروسازی نسبت به پزشکی و دندانپزشکی متقاضی کمتری دارد، اما دانشگاه‌هایی که این رشته را ارائه میدهند کمتر هستند.با معدل 19/5 و رزومه‌ی قوی شانس بالایی برای بورسیه‌ی رشته‌ی داروسازی دارید.