a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > خدمات آرتان بورس تاپ  > بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورس تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موارد مهمی است که به هنگام اعزام دانشجو به ترکیه مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد. گرفتن بورسیه ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که شامل: تحصیل رایگان، بیمه‌های درمانی، خوابگاه، حقوق و … است. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شرایط کاری در ترکیه بسیار خوب است. اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ شود می‌تواند هزینه‌های زندگی را کاهش داده و بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی وارد بازار کار شود؛ بنابراین بورس ترکیه شرایطی را فراهم می‌کند که فرد متقاضی بعد از دریافت بورسیه می‌تواند هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش داده و در دانشگاه مورد نظر هم به صورت رایگان تحصیل کند. علاوه بر قبولی در آزمون یوس و آزمون SAT، بورسیه ترکیه هم یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در ترکیه است. امروز قصد داریم شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی ۲۰۲۱ ترکیه را با شما مرور کنیم تا بتوانید از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید.

ویدئوی بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

زمانی که صحبت از بورسیه‌های تحصیلی به میان می‌آید، دانشجویان انتظار دارند که در دانشگاه مورد نظر کاملاً رایگان تحصیل کنند و یا حداقل بیشتر هزینه‌های آن‌ها توسط دولت همان کشور پرداخت شود. این موضوع باعث می‌شود که رقابت بین دانشجویان بالا برود و شانس قبولی در بورسیه ترکیه را کمی پایین بیاورد. دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ نیازمند شرایطی است که باید فراهم شود و بدون دارا بودن شرایط مورد نظر نباید انتظار قبولی داشت. این فرایند در همه‌ی کشورهای جهان برقرار است و دانشجوی متقاضی باید واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد. این موضوع را هم به خاطر بسپارید که اگر معدل بالایی داشته باشید این فرصت ساده‌تر به دست می‌آید و شانس قبولی در بورسیه ترکیه بالا می رود. معمولاً دانشجوهایی که معدل بالاتری نسبت به سایرین دارند، سریع‌تر و راحت تر بورسیه می‌گیرند.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

از آنجایی که تحصیل در کشورهای دیگر هزینه‌بردار است؛ خیلی از دانشجویان به دلیل هزینه‌های بالا نمی‌توانند در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهند. برای حل این موضوع، دولت‌ها برای دانشجویان توانمند و بااستعداد امکانی فراهم کرده‌اند که بتوانند با دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی از طرف دولت، مؤسسات خیریه و … در دانشگاه‌های مطرح به تحصیل بپردازند. به این ترتیب شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای افراد باهوش با استعدادهای درخشان بسیار بالا می رود. دولت ترکیه هم هر سال برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد؛ تا دانشجویان بدون دغدغه‌های مالی بتوانند در ترکیه تحصیل کنند. انواع بورسیه تحصیلی ترکیه دو نوع در دو دسته کلی قرار می‌گیرند که شامل:

 • بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه: زمان ثبت‌نام این بورسیه از اواخر دی شروع می‌شود و در اوایل اسفند به اتمام می‌رسد. بورسیه فول فاند را می‌توان کامل‌ترین و بهترین نوع بورسیه دانست که تمامی هزینه‌های دانشجو حتی هزینه‌های حمل‌ونقل و پزشکی را هم شامل می‌شود. در ترکیه بعضی از دانشگاه‌ها از این طریق دانشجو جذب می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی درصدی ترکیه: بورسیه درصدی شامل افرادی می‌شود که در آزمون یوس یا sat شرکت کرده‌اند و یا از طریق پذیرش بدون آزمون می‌خواهند وارد دانشگاه شوند. در این بورسیه، دانشجو با در دست داشتن رزومه قوی (شامل معدل بالا، تقدیرنامه‌ها و مدارک مختلف و …) از دانشگاه درخواست بورسیه می‌کند و دانشگاه با بررسی رزومه وی بورسیه ۲۰ درصدی، ۵۰ درصدی و یا صد درصدی به وی اعطا می‌کند.

بورسیه ترکیه 2021

شرایط بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

طبق مطلبی که وب‌سایت معتبر turkiyeburslari منتشر کرده، ترکیه تمایل دارد تا سال‌های متمادی، دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در این کشور جذب نماید. به همین دلیل می‌خواهد در بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ شرایطی را فراهم کند که تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی ساده‌تر باشد. چون ورود افراد بااستعداد، مزایا و سود زیادی برای این کشور به ارمغان خواهد آورد. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که بورس تحصیلی که دانشجو دریافت می‌کند نسبت به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و نمرات دانشجو متفاوت خواهد بود. این یعنی برای برخی دانشگاه‌ها هزینه تحصیل کاملاً رایگان و برای برخی دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد هزینه‌ها کاهش یابد؛ بنابراین بسته به دانشگاه مورد نظر شرایط بورسیه کاملاً متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد، این است که دانشجو باید یک مقطع قبل را گذرانده باشد تا بتواند برای بورس تحصیلی ترکیه ثبت‌نام کند. به‌عنوان مثال دانشجویی که قصد دارد در مقطع دکترا بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را بگیرد، باید کارشناسی ارشد خود را به‌طور کامل گذرانده باشد. مورد مهم دیگر برای دریافت پذیرش تحصیلی در ترکیه این است که دانشجویی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید با زبان ترکی استانبولی هم آشنایی کافی داشته باشد. در حدی که بتواند به زبان ترکی استانبولی ارتباط برقرار کند. به همین خاطر لازم است که در آزمون تومر شرکت کرده و نمره حداقلی این آزمون را کسب کند. گفتنی است فراگرفتن زبان ترکی استانبولی می‌تواند شرایط زندگی در این کشور را به مراتب راحت تر کند. برای شرکت در این آزمون می‌توانید از منابع آزمون تومر که مجموعه آرتان بورس تاپ جمع‌آوری کرده است استفاده نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به ترکیه استانبولی مسلط شوید.

شرایط سنی بورس تحصیلی ترکیه

مقوله سن بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. اگر در آزمون‌ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید ولی سن شما برای بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ مناسب نباشد نمی‌توانید آن را دریافت کنید و وضعیت شما به حالت تعلیق در خواهد آمد؛ بنابراین هر چه زودتر برای بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنید. متأسفانه افرادی که از این موضوع اطلاع ندارند، وقت زیادی صرف دریافت بورسیه ترکیه می‌کنند و پس از قبولی در آزمون‌ها با مقوله سن مواجه می‌شوند. سن مناسب برای دریافت بورس ترکیه به شرح زیر است:

    • کارشناسی (لیسانس): حداکثر ۲۰ سال تمام
    • کارشناسی ارشد (فوق لیسانس): حداکثر ۲۹ سال تمام
    • دکتری: حداکثر ۳۴ سال تمام

بورسیه تحصیلی ترکیه آرتان بورس تاپ

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

اگر متقاضی بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم هستید حتما باید مدرک و ریز نمرات دیپلم را در هنگام ثبت نام در سایت بارگزاری نمایید. البته اگر سال دوازدهم هستید و هنوز تحصیلات دبیرستان را تمام نکرده اید، می توانید با بارگزاری ریز نمرات ترم اول تحصیلی سال دوازدهم در سایت ثبت نام نمایید.

برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم برای دوره کارشناسی حداقل معدل ۱۴ می باشد اما با بررسی قبولی های چند سال گذشته و بررسی ثبت نام آن ها به این نتیجه رسیده ایم که عموما معدل های کمتر از ۱۸ نمی توانند بورسیه تحصیلی را دریافت کنند (مگر این که شرایط بسیار خاص داشته و یا از مناطق محروم باشند). برای کسب بورسیه رشته های تاپ مانند پزشکی و دندان پزشکی کمترین معدل مورد قبول ۱۸ می باشد، اما در سال های گذشته تمامی افرادی که توانسته اند بورسیه این رشته ها را کسب کنند معدل بالای ۱۹ داشته اند.

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه هر سال در زمان مشخصی انجام می‌شود و متقاضیان فقط در آن زمان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. بورسیه تحصیلی درصدی زمان خاصی برای ثبت‌نام ندارد و هنگام ثبت‌نام برای دانشگاه می‌توانید رزومه‌ی خود را به دانشگاه ارسال نمایید. دقت کنید که تمام رزومه خود را در هنگام ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ برای دانشگاه در دسترس داشته باشید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. در جدول زیر زمان ثبت‌نام و اعلام نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ (turkiyeburslari) را به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای سال ۲۰۲۱ باید طبق جداول زیر اقدام نمایید:

مقطع تحصیلیمعدل (حداقل)
تاریخ آغاز ثبت نام بورسیه۲۵ دی ماه سال
آخرین زمان ثبت نام۱ اسفند ماه
پایان ارزیابی مدارک ارسالیآپریل ۲۰۲۱ (در پایان ماه فروردین یا اردیبهشت)
اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱جولای ۲۰۲۱ ( تیر و مرداد)
آغاز کلاس ها۱۱ شهریورماه

شرایط نمره معدل در بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

مقطع تحصیلیحداقل معدل
متقاضیان مقطع لیسانس ( کارشناسی )۱۴ به بالا
متقاضیان مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکترا۱۵ به بالا
متقاضیان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو۱۸ به بالا

نحوه ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ از طریق وب‌سایت www.turkiyeburslari.gov.tr انجام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت این کار را خودتان انجام دهید. ثبت‌نام بورسیه تحصیلی به دلیل داشتن فیلدها و موارد مختلف کاملاً تخصصی است و بسیار اتفاق افتاده که افراد پس از این که شخصاً ثبت‌نام کرده‌اند به ما زنگ زده‌اند و گفته‌اند که ثبت‌نامشان با مشکل مواجه شده است. دپارتمان آرتان بورس تاپ در چند سال گذشته ثبت‌نام بورسیه بسیاری از متقاضیان را با موفقیت کامل انجام داده است. ثبت‌نام توسط افراد متخصص و مسلط به زبان انگلیسی و ترکی انجام خواهد شد و تمامی اطلاعات به درستی درج می‌شوند.

توجه کنید که اگر مدارک بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را به درستی در فیلدهای مخصوص به خود قرار ندهید و یا اطلاعات را به صورت دقیق و درست وارد نکنید؛ ممکن است بورس ترکیه شما توسط دانشگاه مورد نظر رد شود. برای همین توصیه می‌کنیم ثبت‌نام بورسیه تحصیلی خود را به متخصصان این حوزه بسپارید.

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

مدارک بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱، لازم است مدارک فارغ التحصیلی، مدرک زبان و همین طور برگه قبولی خود را ارائه دهید. یکی از موارد بسیار مهم داشتن مدرک زبان است. برای دریافت بورس تحصیلی بعضی از دانشگاه‌های ترکیه نیاز است مدارک خود را ترجمه کنید، در حالی که برای دانشگاه‌های دیگر نیازی به این کار نیست. مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه شامل موارد زیر هستند:

   • مدارک شناسایی معتبر فرد (پاسپورت)
   • گواهی مدرک قبولی کنکور در صورت موجود بودن
   • مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
   • توصیه‌نامه‌های اساتید دانشگاهی (تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)
   • مدارک بین‌المللی موجود: TOFEL – GRE – ILES – GMAT
   • عکس دانشجو به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

مصاحبه بورس ترکیه

داوطلبانی شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی و دعوت به مصاحبه بورس ترکیه را دارند که توانسته‌اند مدارک لازم را به صورت کامل آپلود کرده و اسناد را به درستی ثبت نمایند. بعد از آماده شدن مدارکتان، باید آن‌ها را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. بعد از ارسال مشخصات و مدارک، دو مرحله بازبینی انجام خواهد شد. در مرحله اول بررسی می‌شود که آیا مدارک شما به صورت کامل تهیه و ارسال شده یا خیر. در مرحله دوم اگر مدارکتان را به درستی به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده باشید نوبت به مصاحبه بورس ترکیه خواهد رسید. مصاحبه حضوری هم معمولاً به دو شکل انجام می‌شود:

   1. در حالت اول دانشجو برای مصاحبه به دانشگاه مورد نظر دعوت می‌شود. در این حالت نیاز است دانشجو حتماً در مکان دانشگاه حضور داشته باشد. در مصاحبه حضوری سؤالاتی پیرامون اینکه چرا فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کرده مطرح می‌شود.
   2. حالت دوم، مصاحبه بورس ترکیه به صورت اینترنتی و یا به صورت حضور در سفارت ترکیه انجام می‌شود. در مصاحبه اینترنتی معمولاً سؤالات ۴ گزینه‌ای مطرح می‌شوند. به طبع سطح این سؤالات نسبت به سؤالات مصاحبه حضوری سخت‌تر است.

اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

زمان اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ کاملاً به رزومه ارسالی و مصاحبه بورس ترکیه بستگی دارد. هرچه رزومه کامل‌تر و قوی‌تر باشد شانس قبولی هم بیشتر خواهد شد. اعلام زمان نتایج عموماً ۲ تا ۳ ماه بعد از پایان مهلت ثبت‌نام است. تصویر زیر نشان دهنده قبولی های بورسیه تحصیلی ۲۰۲۰ ترکیه دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشد.

اطلاعیه مهم: نتایج بورسیه ۲۰۲۰ دولت ترکیه اعلام شد. داوطلبان میتوانند به پروفایل خود وارد شده و در قسمت مای اپلیکیشن نتیجه را مشاهده نمایند. توجه کنید که به دلیل حجم بالای ایمیل ها، ممکن است نتایج با تاخیر ارسال شوند.نتایج ترکیه بورسلاری

مشاوره دریافت ترکیه بورسلاری

مدارک بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو آن را انتخاب کرده است و نسبت به قوانین هر دانشگاه ممکن است این شرایط دستخوش تغییراتی باشد. برای دانستن قوانین و مقررات دانشگاه‌ها و شرایط اعطای بورسیه تحصیلی هر یک، لازم است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دپارتمان آرتان بورس تاپ چندین سال است که در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ فعالیت دارد؛ و توانسته است دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را با بورسیه تحصیلی کامل به دانشگاه‌های برتر ترکیه هدایت کند. امسال هم با قدرت بیشتر و با کمک افراد متخصص در خدمت دانشجویان و متقاضیان است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی و بدون دغدغه برای ترکیه بورسلاری ۲۰۲۱ اقدام نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا تعدادی از دانش آموزان و دانش جویانی که توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ در دانشگاه‌های مختلف ترکیه بورسیه تحصیلی شده‌اند را مشاهده نمایید.

https://artanburstap.com/turkish-scholarship-results/

سوالات متداول ترکیه بورسلاری

ترکیه بورسلاری چیست ؟

این نوع بورس که دولت ترکیه آن را برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی در نظر گرفته است از نوع بورس فول فاند می باشد. بورس فول فاند بهترین نوع ترکیه بورسلاری می باشد چرا که علاوه بر در برگرفتن تمام هزینه های تحصیل موارد دیگری مانند هزینه های خوابگاه، تغذیه و ایاب و ذهاب را نیز در بر می گیرد. همچنین علاوه بر تمامی این موارد ماهانه مقداری پول بسته به مقطعی که برای بورسیه درخواست داده اید به شماره حساب دانشجو پرداخت می شود که دانشجو هیچ گونه مشکل مالی نداشته باشد. همچنین اگر شما از طریق بورسیه تحصیلی در دانشگاه قبول شوید و تحصیلاتتان را تمام کنید این مورد یک امتیاز برای اپلای و تحصیل در اروپا به حساب می آید. چون در کل دنیا دانشجویان بورسیه را به عنوان نوابغ تحصیلی می شناسند.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای چه مقاطعی می باشد؟

این نوع از ترکیه بورسلاری برای مقاطعی از جمله: دبیرستان، کاردانی ، لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و همچنین برخی کارهای تحقیقاتی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز قابل استفاده است. البته در مقطع کاردانی فقط در چند رشته می توانید بورسیه بگیرید که یکی از این رشته ها آشپزی می باشد. به این موضوع دقت نمایید، تعداد افرادی که برای دوره تحصیلات تکمیلی بورسیه می شوند بیشتر از کارشناسی می باشد. در دوره های تحصیلات تکمیلی بیش از ۳۰۰۰ نفر را بورس خواهند کرد.

دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ را برای ما دریافت کند؟

با توجه به سابقه درخشان دپارتمان آرتان بورس تاپ در زمینه ترکیه بورسلاری، اگر دانشجو شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارا باشد، دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند با مشاوره های کاملا تخصصی از طریق افرادی که خود توانسته اند این بورسیه را به دست آورند، شانس شما را برای دریافت این بورسیه بالا خواهند آورد. کارشناسان آرتان بورس تاپ با بررسی رزومه قبولی های سال های گذشته هم اکنون می دانند که چه چیزهایی می تواند در قبولی شما تاثیر مثبت داشته باشد.

آیا پس از دریافت بورسیه تحصیلی نیاز است که از دانشگاه پذیرش بگیریم؟

روال کاری سازمان ترکیه بورسلاری به این صورت است که در صورت قبول شدن شما، نامه پذیرش و تائیدیه اینکه تمامی هزینه های دانشگاه به عهده سازمان و دولت ترکیه می باشد را به دانشگاهی که قبول شده اید می فرستد. پس از آن شما مانند هر ثبت نام دیگری با در دست داشتن نامه معرفی سازمان ترکیه بورسلاری می توانید به دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام خود را کامل نمائید.

آیا می توانیم به زبانی غیر از زبان ترکی در دانشگاه تحصیل کنیم؟

جواب این سوال به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد، اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشند و تعداد خیلی کمی از این دانشگاه ها فقط برخی رشته ها را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. برای مثال شما اگر بخواهید رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در ترکیه تحصیل نمایید فقط در چند دانشگاه مانند : حاجت تپه، کاتب چلبی، آتاتورک و چند دانشگاه دیگر می توانید تحصیل نمایید. تدریس به زبان فرانسوی و آلمانی در رشته های خیلی محدود و فقط در تعداد خیلی کمی از دانشگاه ها تدریس می شوند.

من به زبان ترکی تسلطی ندارم آیا این یک نقص در پرونده ترکیه بورسلاری محسوب می شود؟

خیر. تمامی دانشگاه های ترکیه قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک آزمون زبان ترکی یا انگلیسی نسبت به زبان تحصیلی که انتخاب کرده اید برگزار می کنند. اگر شما نتوانید نمره قبولی را در این آزمون کسب نمایید، دانشگاه یک سال برای شما دوره آمادگی زبان خواهد گذاشت تا به طور کامل به مباحث لازم تسلط یابید. این دوره اصطلاحا حاضرلیک به معنای آماده شدن نامیده می شود. پس از پایان دوره یک ساله، دانشگاه دوباره آزمون زبان ترکی برگزار می کند. تمامی هزینه های این دوره به دلیل دریافت ترکیه بورسلاری شما رایگان خواهد بود.

716 دیدگاه

 • علی پاسخ آوریل 19, 2021 در 12:23 ق.ظ

  نتایج بورسیه بانک توسعه اسلامی کی میاد؟

 • علی رزاقی پاسخ آوریل 19, 2021 در 9:59 ب.ظ

  سلام نتایج کی اعلام میشه؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 20, 2021 در 10:08 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر، تا اخر اردیبهشت ماه نتایج اعلام میشه.

   • آیدا پاسخ می 19, 2021 در 8:57 ب.ظ

    نتایج فردا همزمان برای همه ارسال میکشه یا چند روز طول میکشه؟

    • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 13, 2021 در 6:15 ب.ظ

     سلام دوست عزیز شاید حدود یک هفته بررسی ها طول بکشه

   • نگار پاسخ می 28, 2021 در 1:29 ب.ظ

    سلام خسته نباشيد نتايج هر دو بورسيه رو باهم ميدن يا نتايجشون در زمان هاي متفاوت مياد ؟ يكيش دولت بورسيه و يكيش بورسيه كشور هاي اسلامي

    • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 12, 2021 در 1:47 ب.ظ

     سلام دوست عزیز ترکیه اسلامی نتایجش حدود یک ماه آینده اعلام میشه

 • علی پاسخ آوریل 21, 2021 در 9:18 ب.ظ

  ارزانترین دانشگاهی که می شده توش با شرط معدل پزشکی خوند کدوم دانشگاهه؟
  و بورسیه درصدی هم داشته باشه

 • عزيزي پاسخ آوریل 23, 2021 در 1:23 ق.ظ

  سلام
  اسم احمد طارق ولد فضل هادي از کشور افغانستان سکونت اصلي وردګ و سکونت فعلی کابل فارغ صنف دوازده به درجه عالی میخواهم که در کشور ترکیه لیسانس بیګرم

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 24, 2021 در 11:06 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر، جهت کسب اطلاعات بیشتر برای تحصیل در ترکیه با کارشناسان ما تماس بگیرید و با ما در ارتباط باشید.

 • Mehdipar پاسخ آوریل 24, 2021 در 10:47 ق.ظ

  سلام نتایج دبیرستان های امام خطیب چه موقع میاد؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 24, 2021 در 10:54 ق.ظ

   سلام، شما از کجا برای این مورد اقدام کردید؟

 • Mehdipar پاسخ آوریل 25, 2021 در 2:40 ب.ظ

  از طریق دوستم …. اما نمیدونه که جواب دقیقش چه موقع میاد…. میخاستم از شما بپرسم.

  ثبت نام و همه مدارک رو هم تکمیل و اپلای کردیم..
  و منتظر جواب هستیم

 • سید امیرعلی امامی پاسخ آوریل 26, 2021 در 2:35 ب.ظ

  سلام
  نتایج کی اعلام میشه؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 26, 2021 در 3:13 ب.ظ

   سلام، تا اخر اردیبهشت نهایت تا اوایل خرداد ماه نتایج اعلام می‌شود.

 • سید امیرعلی امامی پاسخ آوریل 27, 2021 در 2:38 ب.ظ

  یه سوال دیگه
  به خاطر کرونا امکان داره مصاحبه برگزار نشه؟
  اونوقت چی میشه؟

 • امیر پاسخ آوریل 27, 2021 در 5:57 ب.ظ

  تو اخبار اعلام کرد که ترکیه تا ۲۷اردیبهشت تعطیله فکر کنم بازم نتایج دیر بیاد درسته؟

  • تمنا پاسخ ژوئن 4, 2021 در 6:47 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر،
   نتایج بورسیه ۲۰۲۱ ترکیه اعلان شده؟ یا خیر؟

   • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 12, 2021 در 1:26 ب.ظ

    سلام دوست عزیز برای بعضی از افراد اعلام شده شما منتظر باشید شاید براتون ایمیل اومد

 • علی پاسخ آوریل 27, 2021 در 5:58 ب.ظ

  تو اخبار اعلام کرد که ترکیه تا ۲۷اردیبهشت تعطیله فکر کنم بازم نتایج دیر بیاد درسته؟

 • امیر حسین پاسخ آوریل 29, 2021 در 12:39 ب.ظ

  با این وضعیت ترکیه نتایج دیر میاد؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 2, 2021 در 1:45 ب.ظ

   سلام، خیر تا به حال که چیزی اعلام نکردن.

 • raouf_apr پاسخ آوریل 29, 2021 در 1:30 ب.ظ

  سلام ، اعلام نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ چه زمانی اعلام می شود؟ چگونه از قبول یا رد شدن خود رو بفهمیم؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 2, 2021 در 1:48 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر،نتایج تا ۲۰می اعلام میشه و براتون ایمیل میاد.

 • احمد یعقوبی پاسخ آوریل 30, 2021 در 3:39 ق.ظ

  سلام علیکم محترم انشاالله که جور وصحتمند باشید
  احمد یعقوبی ولد عبدالحلیم از کشور افغانستان
  چه وقت نتایج بورسیه های تر کیه اعلان میشود

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 1, 2021 در 10:34 ق.ظ

   سلام اقای یعقوبی روز شما بخیر، نتایج تا اخر اردیبهشت اعلام خواهد شد.

 • سید امیرعلی امامی پاسخ آوریل 30, 2021 در 11:51 ق.ظ

  تو اخبار اعلام کرد که ترکیه تا ۲۷اردیبهشت تعطیله فکر کنم بازم نتایج دیر بیاد درسته؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 1, 2021 در 10:34 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر اقای امامی، خیر تا به حال که خبری مبنی بر تاخیر در اعلام نتایج بورسیه منتشر نکردند، تا اخر اردیبهشت نتایج اعلام خواهد شد.

 • امیر پاسخ آوریل 30, 2021 در 8:12 ب.ظ

  لطفاً جواب بدید با این وضع قرنطینه تو ترکیه امکان دیر اومدم نتایج هست؟

 • مهدی پاسخ می 3, 2021 در 11:15 ق.ظ

  سلام عرض شد، در روستای زندگی کردن و با وجود امکانات کم و تحت پوشش کمیته امداد بودن (ارگان مربوط به محرومین) آیا تاثیر دارد در روند پذیرش با وجود یک رزومه عالی ،چونکه این بورسیه
  برای افرادی که شرایط تحصیل در خارج کشور را ندارن ،با وجود رزومه عالی ،نیست مگه؟
  لطفا پاسخ بدید.

 • hjhsn پاسخ می 3, 2021 در 7:47 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  نتایج بورسلاری امام خطیب برای دبیرستان کی میاد ؟

  • nakhaieartan پاسخ ژوئن 14, 2021 در 4:04 ب.ظ

   سلام وقت بخیر. جهت دریافت مشاوره دبیرستان با کارشناس مربوطه آقای حاتمی در تماس باشید. ۰۹۹۲۷۳۵۹۶۰۷

 • Amir Nejatdoust پاسخ می 4, 2021 در 11:09 ب.ظ

  سلام خسته نباشین نتایج بورسیه مشترک بانک توسعه اسلامی و ترکیه بورسلاری کی میاد؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 5, 2021 در 9:56 ق.ظ

   سلام ممنون از شما، نتایج بورسیه نهایتا تا اواخر اردیبهشت ماه اوایل خرداد ماه اعلام میشه.

  • شکرالله راشد پاسخ ژوئن 8, 2021 در 5:49 ب.ظ

   سلام علیکم
   آیا نتایج بورس ترکیه ۲۰۲۱ اعلان شده یا خیر

   • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 12, 2021 در 12:45 ب.ظ

    سلام جناب آقای راشد، بله نتایج اعلام شده و افرادی که برای مصاحبه دعوت شده‌اند ایمیل دریافت کرده‌اند.

   • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 12, 2021 در 1:18 ب.ظ

    سلام دوست عزیز بله برای بعضی از افراد جواب های مرحله اول اومده

 • Mohammad.bidar پاسخ می 5, 2021 در 12:04 ب.ظ

  سلام
  چطور ميتونم به پروفايلم برم كه ببينم قبول شدم يا نه ؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 5, 2021 در 12:54 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر، در صورتیکه قبول شده باشید براتون ایمیل ارسال میکنن.

   • یاسمن پاسخ می 10, 2021 در 2:28 ب.ظ

    سلام نتایج بورسلاری اومده؟

    • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 13, 2021 در 6:52 ب.ظ

     سلام دوست عزیز بله تعدادی از بچه ها به مصاحبه دوم دعوت شدن مابقی هم در حال بررسی هستند

   • ستاره پاسخ می 17, 2021 در 6:48 ب.ظ

    سلام ایمیل ها برای مصاحبه ارسال شده؟؟؟

    • آرتان بورس تاپ پاسخ می 30, 2021 در 11:22 ق.ظ

     سلام وقت شما بخیر، بله افرادی که برای مصاحبه دعوت شدند ایمیل دریافت کردند.

 • Mohammad.bidar پاسخ می 7, 2021 در 1:03 ب.ظ

  سلام
  ايا تحصيل در رشته پزشكي در تركيه بدون مدرك تافل يا التس امكان دارد؟

  • nakhaieartan پاسخ ژوئن 14, 2021 در 10:39 ق.ظ

   سلام آقای بیدار وقت بخیر. بله چنانچه زبان تحصیل شما ترکی استانبولی باشد نیازی به مدرک تافل یا آیلتس نیست.

 • mobiba پاسخ می 10, 2021 در 11:53 ب.ظ

  داشتن چندین مدرک از هلال احمر کهنه مثبتی برای گرفتن بورسیه ترکیه رشته پزشکی هست؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 14, 2021 در 4:44 ب.ظ

   سلام دوست عزیز بله برای شما رزومه حساب میشه

 • علی پاسخ می 11, 2021 در 10:59 ق.ظ

  با توجه به تقویمی که سایت ترکیه بورسلاری داده ارزیابی تو ی می تموم میشه پس همزمان جوابت میاد درسته؟

  • nakhaieartan پاسخ ژوئن 14, 2021 در 4:10 ب.ظ

   سلام وقت بخیر. بله درسته

 • mobiba پاسخ می 11, 2021 در 11:11 ب.ظ

  سلام اگه کسی معدل دهم ۱۹.
  یازدهم ۱۹.۵
  دوازرهم ۱۹.۹۲ داشته باشه
  دارای ۱۰ مدرک از هلال احمر …..
  قبولی در ازمون ست با نمره ی ۱۴۰۰ به بالا…..
  مسلط به زبان انگلیسی و دست و پا شکسته ترکی هم بلد باشه
  در جشنواره خوارزمی هم مدال اورده باشه و دارای حداقل ۱۵ مقاله که راجب پوست و پزشکی هست…..
  و داشتن مدرک تب سنتی و پوست و مو…..
  و انگیزه نامه ی قوی…..
  و چند وقت هم کلاس های رباتیک رفته باشه…..
  و هم رمان با همه ی اینها کنار تحصیل کار کنه…
  امکانش هست بتونه بورسیه فول فاند برای دانشگاه های خوب ازمیر . انکارا و یا استانبول بگیره؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 13, 2021 در 6:37 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر ،بله با نمره و رزومه ی خوبی که دارند امکان بورسیه فول فاند وجود دارد و برای دی ماه میتوانند ثبت نام کنند.

 • اکبری پاسخ می 13, 2021 در 9:50 ب.ظ

  وقت بخیر
  نتایج برای برخی از کشورها اعلام شده
  آیا اطلاع دارید که از ایران هم کسی ایمیل دریافت کرده باشه؟
  یا اینکه پنل کاربریش تغییر وضعیت داده باشه؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 13, 2021 در 6:47 ب.ظ

   سلام دوست عزیز بله برای ایران هم تعدادی به مصاحبه دوم دعوت شدن

 • علی پاسخ می 14, 2021 در 12:05 ب.ظ

  جواب ها نیومد؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 14, 2021 در 11:06 ق.ظ

   سلام دوست عزیز جوب بعضی از افراد اومده بقیه در حال بررسی هستن

 • محمد پاسخ می 17, 2021 در 12:00 ق.ظ

  سلام جواب های اولیه کی میاد؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 13, 2021 در 6:38 ب.ظ

   سلام دوست عزیز برای بعضی ها اومده و بقیه در حال بررسی هستند حدود یک هفته دیگه کامل مشخص میشه

 • Soraya mirzadah پاسخ می 17, 2021 در 12:04 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من برای لیسانس ثبت نام کردم و اسنادم را کامل آپلود کردم، ولی به زبان انگلیسی و ترکی آشنای ندارم آیا قبول میشم و اگر قبول بشم از ما امتحان گرفته میشه؟ از الان از شما ممنون

  • nakhaieartan پاسخ ژوئن 13, 2021 در 4:57 ب.ظ

   سلام خانم میرزاده وقت بخیر. در صورت قبولی از شما آزمون تعیین سطح گرفته می شود و در صورتی که از سطح مورد نیاز دانشگاه پایینتر باشید، در ابتدای تحصیل در کلاس های آموزش زبان (حاضرلیک) شرکت خواهید کرد.

 • فرناز پاسخ می 20, 2021 در 5:06 ق.ظ

  نتایج بورسیه امسال می اعلام میشه؟ اگر قبول نشده باشیم ایمیل میزنن که رد شدیم؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 13, 2021 در 5:44 ب.ظ

   سلام وقت بخیر،نتایج بورسیه اعلام شده است،منتظر بمانید اگر تا ۳هفته ی دیگر ایمیلی دریافت نکردید متاسفانه پذیرفته نشده اید.

 • محمد حامد پاسخ می 20, 2021 در 9:56 ق.ظ

  سلام آیا نتیج بیشتر از ۲۰ماه می را در بر میگیرد ویا در تاریخ ۲۰ می که امروز است اعلان خواهد شد منتظر پاسخ شما تشکر

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 14, 2021 در 11:00 ق.ظ

   سلام دوست عزیز نتایج بعضی ها اومده بقیه هم در حال بررسی هستن

 • hallal oson پاسخ می 20, 2021 در 5:05 ب.ظ

  سلام وقت بخیر برای کسی تا الان درمورد بورسیه امسال ایمیل اومده ؟ یا هنوط هم باید منتطر موند؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 13, 2021 در 6:11 ب.ظ

   سلام وقت شما هم بخیر،بله نتایج اعلام شده است،منتظر بمانید اگر تا ۳هفته ی دیگر ایمیلی دریافت نکردید متاسفانه پذیرفته نشده اید.

 • سحر پاسخ می 22, 2021 در 7:54 ب.ظ

  سلام نتایج بورسیه اعلام شده یا هنوزم اعلام نشده؟ اصلا کسی ایمیل گرفته؟!

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 24, 2021 در 1:50 ب.ظ

   سلام روز شما بخیر، خیر به جهت قرنطینه‌ای که پیش آمد نتایج بورسیه با تاخر اعلام می‌شود و هنوز تاریخی دقیقی اعلام نشده،

 • Maya پاسخ می 25, 2021 در 9:36 ب.ظ

  سلام نتایج بورسیه ۲۰۲۱ اعلام نشده؟!!

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 27, 2021 در 11:55 ق.ظ

   سلام روز شما خوش، اعلام شده البته هنوز بصورت کامل خیر.

 • مینا پاسخ می 28, 2021 در 8:44 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر و شادی
  نتیجه بورسیه ۲۰۲۱ اعلام شده ؟ تا چه تاریخی تمام نتایج اعلام میشه ؟
  از انتظار خسته شدیم 😞

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 12, 2021 در 6:37 ب.ظ

   سلام خانم اکبرپور عزیز وقت شما هم بخیر. متاسفانه هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است.

 • مقدم پاسخ می 29, 2021 در 2:43 ق.ظ

  سلام خسته نباشید.
  من دانشجوی سال اول یکی از رشته های پیراپزشکی در دانشگاه روزانه هستم
  معدل دیپلمم۱۹.۳۶هست
  ومتولد سال ۸۰م
  مقام هم در رشته های فرهنگی هنری و ورزشی و علمی درسطح شهر و استان دارم(نمیدونم قابل قبول هست یان)

  خواستم ببینم امکانش هس ؟ میتونم در رشته پزشکی دریکی از دانشگاهای معتبر ترکیه بورسیه فول فاند بگیرم؟؟
  شرایطشو دارم؟
  چقد احتمال قبولی دارم؟
  و اینک چقد هزینه نیاز هست برای اقدام کردن؟
  تاریخ ثبت نام برای سال ۱۴۰۰ کی هست؟
  ممنون از راهنماییتون..

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 30, 2021 در 5:01 ب.ظ

   سلام دوست عزیز، زمان ثبت نام ترکیه بورسلاری دی ماه ۱۴۰۰ است، شما باید رزومه قوی و انگیزه نامه قوی داشته باشین و قبولی در بورسلاری ترکیه کاملا شانسیه و نمیشه درصد احتمالی برای قبولی داد

 • شهرام پاسخ می 29, 2021 در 2:29 ب.ظ

  سلام هر کسی که براش ایمیل نیومده یعنی قبول نشده؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ می 30, 2021 در 11:16 ق.ظ

   سلام بله متاسفانه افرادی که ایمیل دریافت نکردن قبول نشدن.

   • پرنیان پاسخ می 31, 2021 در 12:57 ب.ظ

    خود ترکیه بورسلاری زنگ زدن بهشون گفتن هنوز بررسی ها ادامه داره و اینکه برای کسانی که ریجکت شدن ایمیل ریجکتی فرستادن من در این حد اطلاع دارم و امسال دو تا بوورسیه بود امکانش هست یکم ضرفیت بالاتر از سال های پیش باشه

    • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 14, 2021 در 11:04 ق.ظ

     سلام دوست عزیز بله به دلیل اضافه شدن بورسیه اسلامی ظرفیت ها بیشتر شده

 • محمد حق پناه پاسخ می 30, 2021 در 11:39 ق.ظ

  سلام . محمد حق پناه هستم . برای فرزندم که فارغ التحصیل در رشته تجربی ازدبیرستان نمونه دولتی با معدل ۱۹٫۷۰ و در خردادماه ۱۳۹۹ و مسلط به زبان ترکی و انگلیسی می باشه خواستار ااطلاعاتی در زمینه تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای ترکیه و آلمان می باشه . ممنون می شم در این خصوص راهنمایی های لازم را بکنید با تشکر

 • محمد حق پناه پاسخ می 30, 2021 در 11:44 ق.ظ

  سلام نتایج بورسیه ۲۰۲۱ اعلام نشده است . گفته در حال بررسی منظور ش چیه؟ با مدرک دپیلم در بورس ترکیه ثبت نام کرده است

 • علی پاسخ می 30, 2021 در 6:26 ب.ظ

  سلام اعلام نتایج ادامه داره یا تمام شده آخه هنوز زده منتظر بررسی از اونورم برای بعضی ها ایمیل ریجکت اومده اما برای من هردو ش اون طوری آن از ترکیه بورسلاری هم هرچی می پرسی میگه ایمیلتان را مرتب بررسی کنید و بعضی ها هم که میگن باید صبر کرد تکلیف چیه؟

  • پرنیان پاسخ می 31, 2021 در 12:48 ب.ظ

   سلام من هم منتظر هستم هم برای ترکیه بورسلاری و هم برای بورسیه مشترک بانک توسعه و دولت ترکیه در هردو برای من زده شده در حال بررسی . برای بعضی ها ریجکتی ایمیل شده ولی برای من هنوز درحال بررسی هستن
   گفتن انگاری باید منتظر بمونیم ولی برای برای اونایی که در مرحله اول قبول شدن ایمیل رفته ئ همچنین در قسمت نتایج براشون وقت مصاحبه معلوم شده که فک کنم سه شنبه ۱۱ خرداد هست تکلیف ماچیه ای کاش بدونیم

   • nakhaieartan پاسخ ژوئن 14, 2021 در 9:50 ق.ظ

    سلام وقت بخیر. به علت حجم بالای درخواست ها پروسه بررسی طولانی شده است. اگر وضعیت پرونده شما در حال بررسی است باید منتظر بمانید تا نتیجه مشخص شود.

 • حدیث پاسخ ژوئن 2, 2021 در 3:34 ب.ظ

  سلام در شرایط گفتین که گواهی قبولی کنکور رو میخوان این گواهی برای کنکور ایرانه یا ترکیه ؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 14, 2021 در 10:48 ق.ظ

   سلام دوست عزیز در صورت داشتن گواهی کنکور ایران براتون رزومه حساب میشه و از شرایط اصلی نیست

 • فرانک امیدی پاسخ ژوئن 8, 2021 در 9:02 ب.ظ

  با سلام
  ببخشید در مورد مصاحبه ترکیه بورسلاری میخواستم بدونم آیا اون هیئت سه نفره که مصاحبه رو انجام میدن نظر قطعی در رابطه با پذیرش یا عدم پذیرش فرد رو میدن یا یک کمیته بالادستی هم هست که اون انتخاب میکنه افراد رو؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 12, 2021 در 1:16 ب.ظ

   سلام دوست عزیز دو ماه دیگه نتیجه تون میاد و اون اشخاص مصاحبه کننده هستن

 • mohammad hamid پاسخ ژوئن 9, 2021 در 9:21 ق.ظ

  سلام
  میشه در مورد نتایج بورسیه ترکیه معلومات درست ارایه کنید تا مطمین شویم که آیا چانس قبولی است یا خیر چون من معدل بالای داشتم وبعضی از تقدیر نامه همچنان آخر تکلیف ما چه میشه که هیچ ایمیلی تا هنوز بدست نیاوردیم آیا منتظر باشیم ویا خیر

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 12, 2021 در 12:47 ب.ظ

   سلام دوست عزیز منتظر باشین با توجه به شرایط کرونا امسال ترکیه بورسلاری با برنامه پیش نرفت

 • الهام ح پاسخ ژوئن 12, 2021 در 4:10 ق.ظ

  سلام خسته نباشید . من لیسانس شیمی دانشگه صنعتی شریف هستم میخواستم ببینم واسه رشته متافیزیک میشه بورسیه شد؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژوئن 12, 2021 در 12:26 ب.ظ

   سلام دوست عزیز بله میتونین برای ارشد رشته های علوم پایه اقدام کنید

 • محمد قاسمی پاسخ ژوئن 17, 2021 در 9:24 ق.ظ

  سلام درود!
  ببخشید مه بورسیه ترکیه در مقطع لیسانس ثبت نام کرده بودم و فیصدی نمراتم بلند است ولی تا بحال ایمیل دریافت نکردم، در حالیکه برای دیگران ایمیل قبولی آمده، حالا منتظر باشم یا اینکه تمام شد،حدالعقل ایمیلش بیاید که رد شدیم یا اینکه قبول، لطف نموده در جریان بگذارید.

  • nakhaieartan پاسخ ژوئن 17, 2021 در 9:26 ق.ظ

   سلام آقای قاسمی روز بخیر. در صورت قبولی یا رد شدن ایمیل دریافت خواهید کرد. منتظر بمانید نتایج به طور کامل اعلام نشده است.

 • محمد قاسمی پاسخ ژوئن 17, 2021 در 12:58 ب.ظ

  تا تاریخ چند باید منتظر باشم.

دیدگاهتان را بنویسید