a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > خدمات آرتان بورس تاپ  > بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورس تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موارد مهمی است که به هنگام اعزام دانشجو به ترکیه مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد. گرفتن بورسیه ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که شامل: تحصیل رایگان، بیمه‌های درمانی، خوابگاه، حقوق و … است. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شرایط کاری در ترکیه بسیار خوب است. اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ شود می‌تواند هزینه‌های زندگی را کاهش داده و بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی وارد بازار کار شود؛ بنابراین بورس ترکیه شرایطی را فراهم می‌کند که فرد متقاضی بعد از دریافت بورسیه می‌تواند هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش داده و در دانشگاه مورد نظر هم به صورت رایگان تحصیل کند. علاوه بر قبولی در آزمون یوس و آزمون sat، بورسیه ترکیه هم یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در ترکیه است. امروز قصد داریم شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی ۲۰۲۱ ترکیه را با شما مرور کنیم تا بتوانید از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید.

ویدئوی بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

زمانی که صحبت از بورسیه‌های تحصیلی به میان می‌آید، دانشجویان انتظار دارند که در دانشگاه مورد نظر کاملاً رایگان تحصیل کنند و یا حداقل بیشتر هزینه‌های آن‌ها توسط دولت همان کشور پرداخت شود. این موضوع باعث می‌شود که رقابت بین دانشجویان بالا برود و شانس قبولی در بورسیه ترکیه را کمی پایین بیاورد. دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ نیازمند شرایطی است که باید فراهم شود و بدون دارا بودن شرایط مورد نظر نباید انتظار قبولی داشت. این فرایند در همه‌ی کشورهای جهان برقرار است و دانشجوی متقاضی باید واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد. این موضوع را هم به خاطر بسپارید که اگر معدل بالایی داشته باشید این فرصت ساده‌تر به دست می‌آید و شانس قبولی در بورسیه ترکیه بالا می رود. معمولاً دانشجوهایی که معدل بالاتری نسبت به سایرین، سریع‌تر و راحت تر بورسیه می‌گیرند.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

از آنجایی که تحصیل در کشورهای دیگر هزینه‌بردار است؛ خیلی از دانشجویان به دلیل هزینه‌های بالا نمی‌توانند در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهند. برای حل این موضوع، دولت‌ها برای دانشجویان توانمند و بااستعداد امکانی فراهم کرده‌اند که بتوانند با دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی از طرف دولت، مؤسسات خیریه و … در دانشگاه‌های مطرح به تحصیل بپردازند. به این ترتیب شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای افراد باهوش با استعدادهای درخشان بسیار بالا می رود. دولت ترکیه هم هر سال برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد؛ تا دانشجویان بدون دغدغه‌های مالی بتوانند در ترکیه تحصیل کنند. انواع بورسیه تحصیلی ترکیه دو نوع در دو دسته کلی قرار می‌گیرند که شامل:

 • بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه: زمان ثبت‌نام این بورسیه از اواخر دی شروع می‌شود و در اوایل اسفند به اتمام می‌رسد. بورسیه فول فاند را می‌توان کامل‌ترین و بهترین نوع بورسیه دانست که تمامی هزینه‌های دانشجو حتی هزینه‌های حمل‌ونقل و پزشکی را هم شامل می‌شود. در ترکیه بعضی از دانشگاه‌ها از این طریق دانشجو جذب می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی درصدی ترکیه: بورسیه درصدی شامل افرادی می‌شود که در آزمون یوس یا sat شرکت کرده‌اند و یا از طریق پذیرش بدون آزمون می‌خواهند وارد دانشگاه شوند. در این بورسیه، دانشجو با در دست داشتن رزومه قوی (شامل معدل بالا، تقدیرنامه‌ها و مدارک مختلف و …) از دانشگاه درخواست بورسیه می‌کند و دانشگاه با بررسی رزومه وی بورسیه ۲۰ درصدی، ۵۰ درصدی و یا صد درصدی به وی اعطا می‌کند.

بورسیه ترکیه 2021

شرایط بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

طبق مطلبی که وب‌سایت معتبر turkiyeburslari منتشر کرده، ترکیه تمایل دارد تا سال‌های متمادی، دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در این کشور جذب نماید. به همین دلیل می‌خواهد در بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ شرایطی را فراهم کند که تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی ساده‌تر باشد. چون ورود افراد بااستعداد، مزایا و سود زیادی برای این کشور به ارمغان خواهد آورد. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که بورس تحصیلی که دانشجو دریافت می‌کند نسبت به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و نمرات دانشجو متفاوت خواهد بود. این یعنی برای برخی دانشگاه‌ها هزینه تحصیل کاملاً رایگان و برای برخی دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد هزینه‌ها کاهش یابد؛ بنابراین بسته به دانشگاه مورد نظر شرایط بورسیه کاملاً متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد، این است که دانشجو باید یک مقطع قبل را گذرانده باشد تا بتواند برای بورس تحصیلی ترکیه ثبت‌نام کند. به‌عنوان مثال دانشجویی که قصد دارد در مقطع دکترا بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را بگیرد، باید کارشناسی ارشد خود را به‌طور کامل گذرانده باشد. مورد مهم دیگر برای دریافت پذیرش تحصیلی در ترکیه این است که دانشجویی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید با زبان ترکی استانبولی هم آشنایی کافی داشته باشد. در حدی که بتواند به زبان ترکی استانبولی ارتباط برقرار کند. به همین خاطر لازم است که در آزمون تومر شرکت کرده و نمره حداقلی این آزمون را کسب کند. گفتنی است فراگرفتن زبان ترکی استانبولی می‌تواند شرایط زندگی در این کشور را به مراتب راحت تر کند. برای شرکت در این آزمون می‌توانید از منابع آزمون تومر که مجموعه آرتان بورس تاپ جمع‌آوری کرده است استفاده نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به ترکیه استانبولی مسلط شوید.

شرایط سنی بورس تحصیلی ترکیه

مقوله سن بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. اگر در آزمون‌ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید ولی سن شما برای بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ مناسب نباشد نمی‌توانید آن را دریافت کنید و وضعیت شما به حالت تعلیق در خواهد آمد؛ بنابراین هر چه زودتر برای بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنید. متأسفانه افرادی که از این موضوع اطلاع ندارند، وقت زیادی صرف دریافت بورسیه ترکیه می‌کنند و پس از قبولی در آزمون‌ها با مقوله سن مواجه می‌شوند. سن مناسب برای دریافت بورس ترکیه به شرح زیر است:

    • کارشناسی (لیسانس): حداکثر ۲۰ سال تمام
    • کارشناسی ارشد (فوق لیسانس): حداکثر ۲۹ سال تمام
    • دکتری: حداکثر ۳۴ سال تمام

بورسیه تحصیلی ترکیه آرتان بورس تاپ

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

اگر متقاضی بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم هستید حتما باید مدرک و ریز نمرات دیپلم را در هنگام ثبت نام در سایت بارگزاری نمایید. البته اگر سال دوازدهم هستید و هنوز تحصیلات دبیرستان را تمام نکرده اید، می توانید با بارگزاری ریز نمرات ترم اول تحصیلی سال دوازدهم در سایت ثبت نام نمایید.

برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم برای دوره کارشناسی حداقل معدل ۱۴ می باشد اما با بررسی قبولی های چند سال گذشته و بررسی ثبت نام آن ها به این نتیجه رسیده ایم که عموما معدل های کمتر از ۱۸ نمی توانند بورسیه تحصیلی را دریافت کنند (مگر این که شرایط بسیار خاص داشته و یا از مناطق محروم باشند). برای کسب بورسیه رشته های تاپ مانند پزشکی و دندان پزشکی کمترین معدل مورد قبول ۱۸ می باشد، اما در سال های گذشته تمامی افرادی که توانسته اند بورسیه این رشته ها را کسب کنند معدل بالای ۱۹ داشته اند.

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه هر سال در زمان مشخصی انجام می‌شود و متقاضیان فقط در آن زمان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. بورسیه تحصیلی درصدی زمان خاصی برای ثبت‌نام ندارد و هنگام ثبت‌نام برای دانشگاه می‌توانید رزومه‌ی خود را به دانشگاه ارسال نمایید. دقت کنید که تمام رزومه خود را در هنگام ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ برای دانشگاه در دسترس داشته باشید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. در جدول زیر زمان ثبت‌نام و اعلام نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ (turkiyeburslari) را به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای سال ۲۰۲۱ باید طبق جداول زیر اقدام نمایید:

مقطع تحصیلیمعدل (حداقل)
تاریخ آغاز ثبت نام بورسیه۲۵ دی ماه سال
آخرین زمان ثبت نام۱ اسفند ماه
پایان ارزیابی مدارک ارسالیآپریل ۲۰۲۱ (در پایان ماه فروردین یا اردیبهشت)
اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱جولای ۲۰۲۱ ( تیر و مرداد)
آغاز کلاس ها۱۱ شهریورماه

شرایط نمره معدل در بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

مقطع تحصیلیحداقل معدل
متقاضیان مقطع لیسانس ( کارشناسی )۱۴ به بالا
متقاضیان مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکترا۱۵ به بالا
متقاضیان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو۱۸ به بالا

نحوه ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ از طریق وب‌سایت www.turkiyeburslari.gov.tr انجام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت این کار را خودتان انجام دهید. ثبت‌نام بورسیه تحصیلی به دلیل داشتن فیلدها و موارد مختلف کاملاً تخصصی است و بسیار اتفاق افتاده که افراد پس از این که شخصاً ثبت‌نام کرده‌اند به ما زنگ زده‌اند و گفته‌اند که ثبت‌نامشان با مشکل مواجه شده است. دپارتمان آرتان بورس تاپ در چند سال گذشته ثبت‌نام بورسیه بسیاری از متقاضیان را با موفقیت کامل انجام داده است. ثبت‌نام توسط افراد متخصص و مسلط به زبان انگلیسی و ترکی انجام خواهد شد و تمامی اطلاعات به درستی درج می‌شوند.

توجه کنید که اگر مدارک بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را به درستی در فیلدهای مخصوص به خود قرار ندهید و یا اطلاعات را به صورت دقیق و درست وارد مکنید؛ ممکن است بورس ترکیه شما توسط دانشگاه مورد نظر رد شود. برای همین توصیه می‌کنیم ثبت‌نام بورسیه تحصیلی خود را به متخصصان این حوزه بسپارید.

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

مدارک بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱، لازم است مدارک فارغ التحصیلی، مدرک زبان و همین طور برگه قبولی خود را ارائه دهید. یکی از موارد بسیار مهم داشتن مدرک زبان است. برای دریافت بورس تحصیلی بعضی از دانشگاه‌های ترکیه نیاز است مدارک خود را ترجمه کنید، در حالی که برای دانشگاه‌های دیگر نیازی به این کار نیست. مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه شامل موارد زیر هستند:

   • مدارک شناسایی معتبر فرد (پاسپورت)
   • گواهی مدرک قبولی کنکور در صورت موجود بودن
   • مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
   • توصیه‌نامه‌های اساتید دانشگاهی (تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)
   • مدارک بین‌المللی موجود: TOFEL – GRE – ILES – GMAT
   • عکس دانشجو به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

مصاحبه بورس ترکیه

داوطلبانی شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی و دعوت به مصاحبه بورس ترکیه را دارند که توانسته‌اند مدارک لازم را به صورت کامل آپلود کرده و اسناد را به درستی ثبت نمایند. بعد از آماده شدن مدارکتان، باید آن‌ها را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. بعد از ارسال مشخصات و مدارک، دو مرحله بازبینی انجام خواهد شد. در مرحله اول بررسی می‌شود که آیا مدارک شما به صورت کامل تهیه و ارسال شده یا خیر. در مرحله دوم اگر مدارکتان را به درستی به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده باشید نوبت به مصاحبه بورس ترکیه خواهد رسید. مصاحبه حضوری هم معمولاً به دو شکل انجام می‌شود:

   1. در حالت اول دانشجو برای مصاحبه به دانشگاه مورد نظر دعوت می‌شود. در این حالت نیاز است دانشجو حتماً در مکان دانشگاه حضور داشته باشد. در مصاحبه حضوری سؤالاتی پیرامون اینکه چرا فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کرده مطرح می‌شود.
   2. حالت دوم، مصاحبه بورس ترکیه به صورت اینترنتی و یا به صورت حضور در سفارت ترکیه انجام می‌شود. در مصاحبه اینترنتی معمولاً سؤالات ۴ گزینه‌ای مطرح می‌شوند. به طبع سطح این سؤالات نسبت به سؤالات مصاحبه حضوری سخت‌تر است.

اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

زمان اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ کاملاً به رزومه ارسالی و مصاحبه بورس ترکیه بستگی دارد. هرچه رزومه کامل‌تر و قوی‌تر باشد شانس قبولی هم بیشتر خواهد شد. اعلام زمان نتایج عموماً ۲ تا ۳ ماه بعد از پایان مهلت ثبت‌نام است. تصویر زیر نشان دهنده قبولی های بورسیه تحصیلی ۲۰۲۰ ترکیه دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشد.

اطلاعیه مهم: نتایج بورسیه ۲۰۲۰ دولت ترکیه اعلام شد. داوطلبان میتوانند به پروفایل خود وارد شده و در قسمت مای اپلیکیشن نتیجه را مشاهده نمایند. توجه کنید که به دلیل حجم بالای ایمیل ها، ممکن است نتایج با تاخیر ارسال شوند.نتایج ترکیه بورسلاری

مشاوره دریافت ترکیه بورسلاری

مدارک بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو آن را انتخاب کرده است و نسبت به قوانین هر دانشگاه ممکن است این شرایط دستخوش تغییراتی باشد. برای دانستن قوانین و مقررات دانشگاه‌ها و شرایط اعطای بورسیه تحصیلی هر یک، لازم است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دپارتمان آرتان بورس تاپ چندین سال است که در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ فعالیت دارد؛ و توانسته است دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را با بورسیه تحصیلی کامل به دانشگاه‌های برتر ترکیه هدایت کند. امسال هم با قدرت بیشتر و با کمک افراد متخصص در خدمت دانشجویان و متقاضیان است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی و بدون دغدغه برای ترکیه بورسلاری ۲۰۲۱ اقدام نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا تعدادی از دانش آموزان و دانش جویانی که توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ در دانشگاه‌های مختلف ترکیه بورسیه تحصیلی شده‌اند را مشاهده نمایید.

https://artanburstap.com/turkish-scholarship-results/

سوالات متداول ترکیه بورسلاری

ترکیه بورسلاری چیست ؟

این نوع بورس که دولت ترکیه آن را برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی در نظر گرفته است از نوع بورس فول فاند می باشد. بورس فول فاند بهترین نوع ترکیه بورسلاری می باشد چرا که علاوه بر در برگرفتن تمام هزینه تحصیل موارد دیگری مانند هزینه های خوابگاه، تغذیه و ایاب و ذهاب را نیز در بر می گیرد. همچنین علاوه بر تمامی این موارد ماهانه مقداری پول بسته به مقطعی که برای بورسیه درخواست داده اید به شماره حساب دانشجو پرداخت می شود که دانشجو هیچ گونه مشکل مالی نداشته باشد. همچنین اگر شما از طریق بورسیه تحصیلی در دانشگاه قبول شوید و تحصیلاتتان را تمام کنید این مورد یک امتیاز برای اپلای و تحصیل در اروپا به حساب می آید. چون در کل دنیا دانشجویان بورسیه را به عنوان نوابغ تحصیلی می شناسند.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای چه مقاطعی می باشد؟

این نوع از ترکیه بورسلاری برای مقاطعی از جمله: دبیرستان، کاردانی ، لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و همچنین برخی کارهای تحقیقاتی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز قابل استفاده هستند. البته در رشته های کاردانی فقط چند رشته می توانید بورسیه بگیرید که یکی از این رشته ها آشپزی می باشد. به این موضوع دقت نمایید، تعداد افرادی که برای دوره تحصیلات تکمیلی بورسیه می شوند بیشتر از کارشناسی می باشد. در دوره های تحصیلات تکمیلی بیش از ۳۰۰۰ نفر را بورس خواهند کرد.

دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ را برای ما دریافت کند؟

با توجه به سابقه درخشان دپارتمان آرتان بورس تاپ در زمینه ترکیه بورسلاری، اگر دانشجو شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارا باشد، دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند با مشاوره های کاملا تخصصی از طریف افرادی که خود توانسته اند این بورسیه را به دست آورند، شانس شما را برای دریافت این بورسیه بسیار بالا خواهیم برد. کارشناسان آرتان بورس تاپ با بررسی رزومه قبولی ها سال های گذشته هم اکنون می دانند که چه چیزهایی میتواند در قبولی شما تاثیر مثبتی داشته باشد.

آیا پس از دریافت بورسیه می توان تحصیلی نیاز است که از دانشگاه پذیرش بگیریم؟

روال کاری سازمان ترکیه بورسلاری به این صورت است که در صورت قبول شدن شما، نامه پذیرش و اینکه تمامی هزینه های دانشگاه به عهده سازمان و دولت ترکیه می باشد را به دانشگاهی که قبول شده اید می فرستد. پس از آن شما مانند هر ثبت نامی با در دست داشتن نامه معرفی سازمان ترکیه بورسلاری می توانید به دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام خود را کامل کنید.

آیا می توانیم به زبانی غیر از زبان ترکی در دانشگاه تحصیل کنیم؟

جواب این سوال هم بله هست هم خیر، اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد و تعداد خیلی کمی از این دانشگاه ها فقط برخی رشته ها را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. برای مثال شما اگر بخواهید رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در ترکیه تحصیل نمایید فقط در چند دانشگاه مانند : حاجت تپه، کاتب چلبی، آتاتورک و چند دانشگاه دیگر تحصیل نمایید. رشته های به زبان فرانسه و آلمانی در رشته های خیلی محدود و فقط در تعداد خیلی کمی از دانشگاه ها تدریس می شود.

من به زبان ترکی تسلطی ندارم آیا این یک نقض در پرونده ترکیه بورسلاری محسوب می شود؟

خیر- تمامی دانشگاه های ترکیه قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک آزمون زبان ترکی یا انگلیسی نسبت به زبان تحصیلی که انتخاب کرده اید برگزار می کنند. اگر شما نتوانید نمره قبولی را در این آزمون کسب نمایید، دانشگاه یک سال برای شما دوره آمادگی زبان خواهد گذاشت تا به طور کامل به مباحث لازم تسلط یابید. این دوره اصطلاحا حاضرلیک به معنای آماده شدن نامیده می شود. پس از پایان دوره یک ساله دانشگاه دوباره آزمون زبان ترکی برگزار می کند. تمامی هزینه های این دوره به دلیل دریافت ترکیه بورسلاری شما رایگان خواهد بود.

544 دیدگاه

 • sara پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:16 ب.ظ

  سلام
  من ارشد تغذیه و رژیم درمانی دارم.دانشگاه تهران و معدل الف. دوتامقاله isiو سه تا مقاله انگلیسی ولی داخلی دارم.مدرک زبان هنوز ندارم ولی زبان ترکی رو راحت صجبت میکنم و میفهمم. رشته من رو میگیره؟ واگر آره، شانسم برای دریافت بورسیه چقدره؟ ممنونم

  • artanadmin پاسخ فوریه 25, 2021 در 11:34 ق.ظ

   با سلام و درود مهم ترین عوامل که باعث میشود شما بورسیه دریافت کنید سن معدل میباشد
   داشتن رزومه میتواند به شما کمک بزرگی بکند ما نمیتونیم به شما شانس قبولی تون رو به صورت دقیق بگیم ولی شانس قبولی شما بسیار بالاست

 • Mel پاسخ فوریه 17, 2021 در 7:51 ب.ظ

  سلام. ببخشید من نقاشی کار میکنم و نمایشگاه شرکت کردم ولی تقدیرنامه به دستم نرسیده به خاطره مسائل کرونا. به نظرتون عکسی از کارهام قرار بدم تو رزومه یا اشتباه است؟یا اینکه ذکر کردنش تو قسمت انگیزه نامه کافیه؟؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 25, 2021 در 11:09 ق.ظ

   با سلام هرچی رزومتون بهتر باشه بهتره پیشنهاد میشود عکس کارهاتون رو قرار بدید

 • علی پاسخ فوریه 17, 2021 در 8:54 ب.ظ

  سلام من اینو می خواستم بدونم که اگر از یک دانشگاه غیر تایید فارغ بشیم اصلا نمیشه تو ایران فعالیت کرد؟

 • مژگان برادران پاسخ فوریه 17, 2021 در 11:49 ب.ظ

  سلام. برای بورسیه ثبت نام کردم. ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم. معدلمم ۱۶/۷۰ بود. مدرک تافل با نمره ی ۷۳ و دولینگو با نمره ی ۱۳۰ از ۱۶ داشتم که اراعه دادم. برای رشته ی معماری و مدیریت گردشگری تو دانشگاه های استامبول و ازمیر انتخاب رشته کردم. به نظرتون چقدر شانس دارم برای بورسیه؟
  و اینکه اگر بورسیه نشم چطور باید معمولی ثبت نام کنم تو دانشگاه های ترکیه در حال حاضر؟ چون با هزینش مشکلی ندارم، حتی بدون بورسیه.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 4:47 ب.ظ

   با سلام و درود
   ما نمیتونید درصد قطعی به شما بدیم و بگیم بورسیه را دریافت میکنید یا خیر
   بورسیه تحصیلی شما بستگی به معدل و سن و رزومه شما دارد
   برای تحصیل در ترکیه راه های زیادی میباشد
   آزمون یوس و آزمون اس ای تی و یا پذیرش بدون آزمون
   برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تحصیل در ترکیه میتوانید با شماره ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید

 • Negin پاسخ فوریه 18, 2021 در 7:59 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من دیپلم فنی حرفه ایی دارم و برای رشته طراحی و دوخت میخواستم اقدام کنم ولی گفتین که نمیشه ایا میتونم برای رشته های دیگه تجربی یا ریاضی اقدام کنم با وجود اینکه دیپلم فنی دارم و دوم اینکه باید حتما ریز نمرات و مدرک دیپلم و توصیه نامه به انگلیسی ترجمه بشه؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 4:42 ب.ظ

   با سلام و درود ما نمیگیم که نمیشه
   ما فقط گفتیم همچنین رشته ای فقط تا کاردانی میشه بورس شد
   تمامی مدارک خود را آپلود کنید
   توصیه نامه و تمامی موارد رو باید به زبان فارسی آپلود بکنید
   زیرا کسانی که مدارک رو برسی میکنند ایرانی هستند

 • Ana پاسخ فوریه 20, 2021 در 9:35 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  اگر معدل پایین مثلا ۱۹.۳داشته باشیم و بخواهیم برای گرفتن بورسیه تو آزمونهای ورودی شون مثل یوس شرکت کنیم و نمره خوبی کسب کنیم احتمالی برای بورسیه شدن تو رشته پزشکی یا داروسازی وجود داره؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 25, 2021 در 10:54 ق.ظ

   با سلام و درود در آزمون یوس به چند نفرو بورسیه میدهند و این چند نفر باید جز بهترین افرادی باشند که در آزمون یوس شرکت کردند بله این احتمال وجود دارد که شما در رشته پزشکی یا داروسازی بورسیه شوید

 • Hello پاسخ فوریه 20, 2021 در 6:22 ب.ظ

  سلام من ۱۸ سالمه هنوز دیپلم نگرفتم معدل نوبت اولم ۲۰ بود معدل دهم ۱۸/۵ و یازدهم ۱۹/۵ بود راهنمایی هم کلا ۲۰. دوتا مدرک فنی حرفه ایی دارم پرورش قارچ و icdl گواهی شرکت در مسابقات ریاضی کانگورو و مدرک چرتکه دارم و لوح تقدیر هایی واسه علمی مسابقات علوم آزمایشگاهی و ورزشی بسکتبال و هنری هم نوازندگی فرهنگی هم روانخوانی و قرآن اینا. هم گواهی تموم کردن دوره آیلس زبان رو دارم به نظرتون چقد شانس قبولی واسه دندونپزشکی رو دارم

  • artanadmin پاسخ فوریه 22, 2021 در 3:54 ب.ظ

   با سلم و درود
   برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی حداقل باید معدل کل دیپلم شما بالای ۱۹٫۸۰ باشد سعی کنید رشته های فنی مهندسی را برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ترکیه انتخاب کنید تا شانس قبولی بالاتری را نیز داشته باشید
   باتشکر

 • حسینی 2 پاسخ فوریه 20, 2021 در 9:06 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر واقعا ممنون از اینکه به سوالات جواب میدین.
  چند تا سوال داشتم:

  ۱/در قسمت بارگذاری مدرک دبیرستان باید مدرک سه ساله دبیرستان رو میذاشتیم یا پیش دانشگاهی رو؟؟؟ من مدرک دیپلم رو گذاشتم اما الان ناراحتم چون معدل دیپلمم در رشته ریاضی ۱۸/۵۵ بود ولی در پیش دانشگاهی ۱۹/۰۵٫ اگه دیپلم کافیه یعنی اصلا مدرک پیش دانشگاهی مورد بررسی قرار میگیره؟؟!!!!

  ۲/من دوبار در بورسیه ثبت نام کردم چون بار اول بعضی اطلاعاتم نادرست بود، در ثبت نام دومم تصحیح کردم و حتی بار دوم مدارکم کاملتر از بار اول بود. حالا از رقابت حذف که نمیشم؟ تیم بورسیه ترکیه کدوم ثبت نام رو در نظر میگیرن؟؟

  ۳/من سن ام ۲۸ سال هست
  معدل دیپلم ۱۸/۵۵
  معدل پیش دانشگاهی ۱۹/۰۵
  معدل لیسانسم ۱۶
  معدل ارشدم۱۷/۱۳
  و در تمام دوره های تحصیل گواهی شاگرد اولی رو دارم و آپلود کردم.
  به نظرتون میتونم در دوره دکتری فیزیک قبول بشم؟؟؟؟؟

  ۴/من چون زبان ترکی بلد نبودم اولویت اولم رو دانشگاه های انگلیسی زبان زدم، بعد از اون دانشگاه های ترک زبان رو انتخاب کردم
  به نظرتون کیفیت دانشگاه های انگلیسی زبان پایین تره نسبت به انگلیسی زبان؟؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 27, 2021 در 9:52 ق.ظ

   با سلام و درود من سوالات شما رو به صورت عدد پاسخ میدهم
   شماره۱ شما باید معدل کل دیپلم خود را وارد کنید
   شماره ۲ اگر با همون ایمیل شما دوباره ثبت نام کرده باشید فکر نمیکنم چک بکنند شما باید با یک ایمیل دیگری اقدام به ثبت نام بکنید
   شماره ۳ بستگی به مدارک و رزومه و معدل و سن شما دارد تمامی این فاکتور ها برسی خواهند شد و به شما اعلام خواهد شد
   شماره ۴ کیفیت آموزش در تمامی زبان ها به یک اندازه میباشد و فقط و فقط زبان آنها فرق دارند

 • حسینی پاسخ فوریه 20, 2021 در 10:33 ب.ظ

  سلام ببخشید من ثبت نام رو واسه دوره دکتری انجام دادم و طرح پروپوزال دکترا رو هم کامل نوشتم

  ولی جایی واسه آپلود پروپوزال ارشد نبود فقط عنوان پایان نامه ارشد رو میخواست رو خواسته بود؟؟؟

  شاید باید تو قسمت cv اضافه میشد؟!!
  به هرحال من نتونستم پروپوزال ارشدم رو آپلود کنم…..

  نمیدونم چی میشه……….
  شانسم خیلی پایین میاد؟؟

 • علی پاسخ فوریه 22, 2021 در 10:01 ب.ظ

  شما یه بار می گید معدل فقط ملاک نیست و باید رزومه قوی باشه یه با می گید حتما معدل باید بالای ۱۹/۸۰ باشه.
  یعنی اصلا شانسی برای معدل های دیگه نیست؟
  برای مثال من معدلم ۱۹/۱۸ اما رزومه خوبی دارم و دو تا مقاله آپلود کردم

  • artanadmin پاسخ فوریه 25, 2021 در 10:46 ق.ظ

   با سلام و درود
   ببینید از معدل بالای ۱۸ میتوانید در رشته پزشکی ثبت نام کنید
   فرض کنید ۳ هزار نفر پزشکی ثبت نام کنند و ظرفیت انتخاب از رشته پزشکی کلا ۵ نفره تورکیه بورسلاری نمیاد که اونایی که معدلشون پایین تره رو انتخاب بکنه
   ما در هیچ جایی ننوشتیم معدل باید بالای ۱۹٫۸۰ باشه گفتیم پیشنهاد میشود که معدل بالای ۱۹٫۸۰ باشه

 • نادر امینی پاسخ فوریه 26, 2021 در 4:24 ب.ظ

  سلام میتونم آنلاین ثبت نام کنم

  • artanadmin پاسخ فوریه 27, 2021 در 9:23 ق.ظ

   با سلام و درود
   بله تمامی پروسه ثبت نام بورسیه تحصیلی ۲۰۲۱ به صورت آنلاین میباشد و تنها کافیست به سایت تورکیه بورسلاری بروید و در آنجا اقدام به ثبت نام کنید

 • ℳ.a پاسخ فوریه 27, 2021 در 11:41 ق.ظ

  سلام من یازدهم هستم معدلم ۱۹/۹۲ و میخام سال بعد برای لیسانس پزشکی ثبت نام کنم
  از رزومه هم تقدیر نامه های منطقه و مدرسه دارم اما گواهی های بین المللی خیر
  میشه لطف کنید بگید شانس قبولیم چقدره؟ اگه خودم ثبت نام کنم و اگه از طریق دپارتمان شما باشه چی؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 5:29 ب.ظ

   با سلام و درود پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پیراپزشکی ثبت نام کنید زیرا دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی نیز بسیار سخت و پر متقاضی میباشد
   دپارتمان ما قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه را نیز تضمین نمیکند و فقط در جمع آوری رزومه و نوشتن انگیزه نامه نیز میتواند به شما کمک بکند تا از بهترین رزومه و انگیزه نامه برخوردار باشید.

 • ℳ.a پاسخ فوریه 27, 2021 در 11:43 ق.ظ

  وقتتون بخیر میخاستم بدونم وقتی مقداری از هزینه ثبت نام رو دریافت کردید از ما و ایمیل عدم پذیرش برامون اومد باقی هزینه رو هم باید بپردازیم؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 5:22 ب.ظ

   با سلام و درود خیر شما کل هزینه ثبت نام رو باید پرداخت کنید
   این هزینه شامل جمع آوری رزومه و نوشتن توصیه نامه و ثبت نام شما میباشد

 • آیسان پاسخ فوریه 28, 2021 در 1:54 ق.ظ

  سلام دامپزشکی هم جزو رشته های پزشکی به حساب میاد و شانس قبولی کمه؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 5:20 ب.ظ

   با سلام و درود خیر دامپزشکی جزو رسته های پیراپزشکی میباشد
   و شانس قبولی متوسطی به همراه دارد
   شانس قبولی شما کاملا بستگی به سن،معدل،و رزومه شما دارد

 • آرزوعالمی پاسخ فوریه 28, 2021 در 10:33 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من یا معدل ۱۹/۴۸ برای بزشکی ثبت نام کردم و برای دو سال در بخش واکسین فلج اطفال و مشوره های صحی برای خانم ها در شهر نا امن غزنی افغانستان کار کردم ایا این ها برام امتیاز محسوب میشه که بورس بدست بیارم

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 4:12 ب.ظ

   با سلام و درود
   مهم ترین عامل برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه سن و معدل و رزومه شما میباشد
   اینکه در شهر های نا امن افغانستان کارکردید رو میتوانید در انگیزه نامه خود وارد کنید
   و میتواند در صورتی که سن و معدل مورد قبول رو داشته باشید به شما کمک بکند.

 • م پاسخ مارس 1, 2021 در 1:22 ق.ظ

  سلام من کلاس دوازدهم رشته ریاضی فیزیک هستم.معدل متوسطه اولم همه۱۹/۶۰ به بالا بوده.معدل دهم ۱۷/۸۵ معدل یازدهم ۱۹/۱۰ و دوازدهم هنوز نیومده ولی حدود ۱۹/۵ هست.رزومه خاصی ندارم فقط یه لوح تقدیر برای آزمون پیشرفت تحصیلی که توی شهرستان مقام اوردم و یه لوح تقدیر دیگه که برای تئاتره در مقطع شهرستان. زبان انگلیسی و ترکی هم تا حدودی بلدم ولی تا سال دیگه فول میشم و مدرکشو میگیرم.من چند تا سوال داشتم در باره ی شانس قبولی من در رشته حسابداری
  ۱) آیا اگر رتبه کنکورم سه رقمی بشه شانس بالایی در بورسیه دارم یا خیر
  ۲) آیا اگر کنکور فنی بدم و توی اون هم رتبه خوبی داشته باشم تاثیری در رزومه داره و شانسمو بیشتر میکنه؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 4:11 ب.ظ

   با سلام و درود
   پیشنهاد میشود که رتبه کنکورتون رو وارد نکنید
   مهم ترین عوامل سن،معدل،رزومه و انگیزه نامه شماست که برسی دقیق میشوند

دیدگاهتان را بنویسید

پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت
بدون آزمون

باورت میشه امسال 15 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت شدند. از امروزخیلی راحت میتونی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بدون آزمون در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و ... قبول شی 
همین حالا کلیک کنید
close-link
                              میخوای بدون آزمون،پزشکی و دندان پزشکی قبول شی !
همین حالا کلیک کن 
close-image