a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > خدمات آرتان بورس تاپ  > بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورس تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موارد مهمی است که به هنگام اعزام دانشجو به ترکیه مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد. گرفتن بورسیه ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که شامل: تحصیل رایگان، بیمه‌های درمانی، خوابگاه، حقوق و … است. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شرایط کاری در ترکیه بسیار خوب است. اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ شود می‌تواند هزینه‌های زندگی را کاهش داده و بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی وارد بازار کار شود؛ بنابراین بورس ترکیه شرایطی را فراهم می‌کند که فرد متقاضی بعد از دریافت بورسیه می‌تواند هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش داده و در دانشگاه مورد نظر هم به صورت رایگان تحصیل کند. علاوه بر قبولی در آزمون یوس و آزمون sat، بورسیه ترکیه هم یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در ترکیه است. امروز قصد داریم شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی ۲۰۲۱ ترکیه را با شما مرور کنیم تا بتوانید از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید.

ویدئوی بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

زمانی که صحبت از بورسیه‌های تحصیلی به میان می‌آید، دانشجویان انتظار دارند که در دانشگاه مورد نظر کاملاً رایگان تحصیل کنند و یا حداقل بیشتر هزینه‌های آن‌ها توسط دولت همان کشور پرداخت شود. این موضوع باعث می‌شود که رقابت بین دانشجویان بالا برود و شانس قبولی در بورسیه ترکیه را کمی پایین بیاورد. دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ نیازمند شرایطی است که باید فراهم شود و بدون دارا بودن شرایط مورد نظر نباید انتظار قبولی داشت. این فرایند در همه‌ی کشورهای جهان برقرار است و دانشجوی متقاضی باید واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد. این موضوع را هم به خاطر بسپارید که اگر معدل بالایی داشته باشید این فرصت ساده‌تر به دست می‌آید و شانس قبولی در بورسیه ترکیه بالا می رود. معمولاً دانشجوهایی که معدل بالاتری نسبت به سایرین، سریع‌تر و راحت تر بورسیه می‌گیرند.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

از آنجایی که تحصیل در کشورهای دیگر هزینه‌بردار است؛ خیلی از دانشجویان به دلیل هزینه‌های بالا نمی‌توانند در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهند. برای حل این موضوع، دولت‌ها برای دانشجویان توانمند و بااستعداد امکانی فراهم کرده‌اند که بتوانند با دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی از طرف دولت، مؤسسات خیریه و … در دانشگاه‌های مطرح به تحصیل بپردازند. به این ترتیب شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای افراد باهوش با استعدادهای درخشان بسیار بالا می رود. دولت ترکیه هم هر سال برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد؛ تا دانشجویان بدون دغدغه‌های مالی بتوانند در ترکیه تحصیل کنند. انواع بورسیه تحصیلی ترکیه دو نوع در دو دسته کلی قرار می‌گیرند که شامل:

 • بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه: زمان ثبت‌نام این بورسیه از اواخر دی شروع می‌شود و در اوایل اسفند به اتمام می‌رسد. بورسیه فول فاند را می‌توان کامل‌ترین و بهترین نوع بورسیه دانست که تمامی هزینه‌های دانشجو حتی هزینه‌های حمل‌ونقل و پزشکی را هم شامل می‌شود. در ترکیه بعضی از دانشگاه‌ها از این طریق دانشجو جذب می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی درصدی ترکیه: بورسیه درصدی شامل افرادی می‌شود که در آزمون یوس یا sat شرکت کرده‌اند و یا از طریق پذیرش بدون آزمون می‌خواهند وارد دانشگاه شوند. در این بورسیه، دانشجو با در دست داشتن رزومه قوی (شامل معدل بالا، تقدیرنامه‌ها و مدارک مختلف و …) از دانشگاه درخواست بورسیه می‌کند و دانشگاه با بررسی رزومه وی بورسیه ۲۰ درصدی، ۵۰ درصدی و یا صد درصدی به وی اعطا می‌کند.

بورسیه ترکیه 2021

شرایط بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

طبق مطلبی که وب‌سایت معتبر turkiyeburslari منتشر کرده، ترکیه تمایل دارد تا سال‌های متمادی، دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در این کشور جذب نماید. به همین دلیل می‌خواهد در بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ شرایطی را فراهم کند که تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی ساده‌تر باشد. چون ورود افراد بااستعداد، مزایا و سود زیادی برای این کشور به ارمغان خواهد آورد. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که بورس تحصیلی که دانشجو دریافت می‌کند نسبت به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و نمرات دانشجو متفاوت خواهد بود. این یعنی برای برخی دانشگاه‌ها هزینه تحصیل کاملاً رایگان و برای برخی دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد هزینه‌ها کاهش یابد؛ بنابراین بسته به دانشگاه مورد نظر شرایط بورسیه کاملاً متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد، این است که دانشجو باید یک مقطع قبل را گذرانده باشد تا بتواند برای بورس تحصیلی ترکیه ثبت‌نام کند. به‌عنوان مثال دانشجویی که قصد دارد در مقطع دکترا بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را بگیرد، باید کارشناسی ارشد خود را به‌طور کامل گذرانده باشد. مورد مهم دیگر برای دریافت پذیرش تحصیلی در ترکیه این است که دانشجویی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید با زبان ترکی استانبولی هم آشنایی کافی داشته باشد. در حدی که بتواند به زبان ترکی استانبولی ارتباط برقرار کند. به همین خاطر لازم است که در آزمون تومر شرکت کرده و نمره حداقلی این آزمون را کسب کند. گفتنی است فراگرفتن زبان ترکی استانبولی می‌تواند شرایط زندگی در این کشور را به مراتب راحت تر کند. برای شرکت در این آزمون می‌توانید از منابع آزمون تومر که مجموعه آرتان بورس تاپ جمع‌آوری کرده است استفاده نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به ترکیه استانبولی مسلط شوید.

شرایط سنی بورس تحصیلی ترکیه

مقوله سن بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. اگر در آزمون‌ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید ولی سن شما برای بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ مناسب نباشد نمی‌توانید آن را دریافت کنید و وضعیت شما به حالت تعلیق در خواهد آمد؛ بنابراین هر چه زودتر برای بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنید. متأسفانه افرادی که از این موضوع اطلاع ندارند، وقت زیادی صرف دریافت بورسیه ترکیه می‌کنند و پس از قبولی در آزمون‌ها با مقوله سن مواجه می‌شوند. سن مناسب برای دریافت بورس ترکیه به شرح زیر است:

    • کارشناسی (لیسانس): حداکثر ۲۰ سال تمام
    • کارشناسی ارشد (فوق لیسانس): حداکثر ۲۹ سال تمام
    • دکتری: حداکثر ۳۴ سال تمام

بورسیه تحصیلی ترکیه آرتان بورس تاپ

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

اگر متقاضی بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم هستید حتما باید مدرک و ریز نمرات دیپلم را در هنگام ثبت نام در سایت بارگزاری نمایید. البته اگر سال دوازدهم هستید و هنوز تحصیلات دبیرستان را تمام نکرده اید، می توانید با بارگزاری ریز نمرات ترم اول تحصیلی سال دوازدهم در سایت ثبت نام نمایید.

برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم برای دوره کارشناسی حداقل معدل ۱۴ می باشد اما با بررسی قبولی های چند سال گذشته و بررسی ثبت نام آن ها به این نتیجه رسیده ایم که عموما معدل های کمتر از ۱۸ نمی توانند بورسیه تحصیلی را دریافت کنند (مگر این که شرایط بسیار خاص داشته و یا از مناطق محروم باشند). برای کسب بورسیه رشته های تاپ مانند پزشکی و دندان پزشکی کمترین معدل مورد قبول ۱۸ می باشد، اما در سال های گذشته تمامی افرادی که توانسته اند بورسیه این رشته ها را کسب کنند معدل بالای ۱۹ داشته اند.

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه هر سال در زمان مشخصی انجام می‌شود و متقاضیان فقط در آن زمان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. بورسیه تحصیلی درصدی زمان خاصی برای ثبت‌نام ندارد و هنگام ثبت‌نام برای دانشگاه می‌توانید رزومه‌ی خود را به دانشگاه ارسال نمایید. دقت کنید که تمام رزومه خود را در هنگام ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ برای دانشگاه در دسترس داشته باشید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. در جدول زیر زمان ثبت‌نام و اعلام نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ (turkiyeburslari) را به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای سال ۲۰۲۱ باید طبق جداول زیر اقدام نمایید:

مقطع تحصیلیمعدل (حداقل)
تاریخ آغاز ثبت نام بورسیه۲۵ دی ماه سال
آخرین زمان ثبت نام۱ اسفند ماه
پایان ارزیابی مدارک ارسالیآپریل ۲۰۲۱ (در پایان ماه فروردین یا اردیبهشت)
اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱جولای ۲۰۲۱ ( تیر و مرداد)
آغاز کلاس ها۱۱ شهریورماه

شرایط نمره معدل در بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

مقطع تحصیلیحداقل معدل
متقاضیان مقطع لیسانس ( کارشناسی )۱۴ به بالا
متقاضیان مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکترا۱۵ به بالا
متقاضیان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو۱۸ به بالا

نحوه ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ از طریق وب‌سایت www.turkiyeburslari.gov.tr انجام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت این کار را خودتان انجام دهید. ثبت‌نام بورسیه تحصیلی به دلیل داشتن فیلدها و موارد مختلف کاملاً تخصصی است و بسیار اتفاق افتاده که افراد پس از این که شخصاً ثبت‌نام کرده‌اند به ما زنگ زده‌اند و گفته‌اند که ثبت‌نامشان با مشکل مواجه شده است. دپارتمان آرتان بورس تاپ در چند سال گذشته ثبت‌نام بورسیه بسیاری از متقاضیان را با موفقیت کامل انجام داده است. ثبت‌نام توسط افراد متخصص و مسلط به زبان انگلیسی و ترکی انجام خواهد شد و تمامی اطلاعات به درستی درج می‌شوند.

توجه کنید که اگر مدارک بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را به درستی در فیلدهای مخصوص به خود قرار ندهید و یا اطلاعات را به صورت دقیق و درست وارد مکنید؛ ممکن است بورس ترکیه شما توسط دانشگاه مورد نظر رد شود. برای همین توصیه می‌کنیم ثبت‌نام بورسیه تحصیلی خود را به متخصصان این حوزه بسپارید.

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

مدارک بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱، لازم است مدارک فارغ التحصیلی، مدرک زبان و همین طور برگه قبولی خود را ارائه دهید. یکی از موارد بسیار مهم داشتن مدرک زبان است. برای دریافت بورس تحصیلی بعضی از دانشگاه‌های ترکیه نیاز است مدارک خود را ترجمه کنید، در حالی که برای دانشگاه‌های دیگر نیازی به این کار نیست. مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه شامل موارد زیر هستند:

   • مدارک شناسایی معتبر فرد (پاسپورت)
   • گواهی مدرک قبولی کنکور در صورت موجود بودن
   • مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
   • توصیه‌نامه‌های اساتید دانشگاهی (تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)
   • مدارک بین‌المللی موجود: TOFEL – GRE – ILES – GMAT
   • عکس دانشجو به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

مصاحبه بورس ترکیه

داوطلبانی شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی و دعوت به مصاحبه بورس ترکیه را دارند که توانسته‌اند مدارک لازم را به صورت کامل آپلود کرده و اسناد را به درستی ثبت نمایند. بعد از آماده شدن مدارکتان، باید آن‌ها را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. بعد از ارسال مشخصات و مدارک، دو مرحله بازبینی انجام خواهد شد. در مرحله اول بررسی می‌شود که آیا مدارک شما به صورت کامل تهیه و ارسال شده یا خیر. در مرحله دوم اگر مدارکتان را به درستی به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده باشید نوبت به مصاحبه بورس ترکیه خواهد رسید. مصاحبه حضوری هم معمولاً به دو شکل انجام می‌شود:

   1. در حالت اول دانشجو برای مصاحبه به دانشگاه مورد نظر دعوت می‌شود. در این حالت نیاز است دانشجو حتماً در مکان دانشگاه حضور داشته باشد. در مصاحبه حضوری سؤالاتی پیرامون اینکه چرا فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کرده مطرح می‌شود.
   2. حالت دوم، مصاحبه بورس ترکیه به صورت اینترنتی و یا به صورت حضور در سفارت ترکیه انجام می‌شود. در مصاحبه اینترنتی معمولاً سؤالات ۴ گزینه‌ای مطرح می‌شوند. به طبع سطح این سؤالات نسبت به سؤالات مصاحبه حضوری سخت‌تر است.

اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

زمان اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ کاملاً به رزومه ارسالی و مصاحبه بورس ترکیه بستگی دارد. هرچه رزومه کامل‌تر و قوی‌تر باشد شانس قبولی هم بیشتر خواهد شد. اعلام زمان نتایج عموماً ۲ تا ۳ ماه بعد از پایان مهلت ثبت‌نام است. تصویر زیر نشان دهنده قبولی های بورسیه تحصیلی ۲۰۲۰ ترکیه دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشد.

اطلاعیه مهم: نتایج بورسیه ۲۰۲۰ دولت ترکیه اعلام شد. داوطلبان میتوانند به پروفایل خود وارد شده و در قسمت مای اپلیکیشن نتیجه را مشاهده نمایند. توجه کنید که به دلیل حجم بالای ایمیل ها، ممکن است نتایج با تاخیر ارسال شوند.نتایج ترکیه بورسلاری

مشاوره دریافت ترکیه بورسلاری

مدارک بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو آن را انتخاب کرده است و نسبت به قوانین هر دانشگاه ممکن است این شرایط دستخوش تغییراتی باشد. برای دانستن قوانین و مقررات دانشگاه‌ها و شرایط اعطای بورسیه تحصیلی هر یک، لازم است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دپارتمان آرتان بورس تاپ چندین سال است که در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ فعالیت دارد؛ و توانسته است دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را با بورسیه تحصیلی کامل به دانشگاه‌های برتر ترکیه هدایت کند. امسال هم با قدرت بیشتر و با کمک افراد متخصص در خدمت دانشجویان و متقاضیان است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی و بدون دغدغه برای ترکیه بورسلاری ۲۰۲۱ اقدام نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا تعدادی از دانش آموزان و دانش جویانی که توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ در دانشگاه‌های مختلف ترکیه بورسیه تحصیلی شده‌اند را مشاهده نمایید.

https://artanburstap.com/turkish-scholarship-results/

سوالات متداول ترکیه بورسلاری

ترکیه بورسلاری چیست ؟

این نوع بورس که دولت ترکیه آن را برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی در نظر گرفته است از نوع بورس فول فاند می باشد. بورس فول فاند بهترین نوع ترکیه بورسلاری می باشد چرا که علاوه بر در برگرفتن تمام هزینه تحصیل موارد دیگری مانند هزینه های خوابگاه، تغذیه و ایاب و ذهاب را نیز در بر می گیرد. همچنین علاوه بر تمامی این موارد ماهانه مقداری پول بسته به مقطعی که برای بورسیه درخواست داده اید به شماره حساب دانشجو پرداخت می شود که دانشجو هیچ گونه مشکل مالی نداشته باشد. همچنین اگر شما از طریق بورسیه تحصیلی در دانشگاه قبول شوید و تحصیلاتتان را تمام کنید این مورد یک امتیاز برای اپلای و تحصیل در اروپا به حساب می آید. چون در کل دنیا دانشجویان بورسیه را به عنوان نوابغ تحصیلی می شناسند.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای چه مقاطعی می باشد؟

این نوع از ترکیه بورسلاری برای مقاطعی از جمله: دبیرستان، کاردانی ، لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و همچنین برخی کارهای تحقیقاتی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز قابل استفاده هستند. البته در رشته های کاردانی فقط چند رشته می توانید بورسیه بگیرید که یکی از این رشته ها آشپزی می باشد. به این موضوع دقت نمایید، تعداد افرادی که برای دوره تحصیلات تکمیلی بورسیه می شوند بیشتر از کارشناسی می باشد. در دوره های تحصیلات تکمیلی بیش از ۳۰۰۰ نفر را بورس خواهند کرد.

دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ را برای ما دریافت کند؟

با توجه به سابقه درخشان دپارتمان آرتان بورس تاپ در زمینه ترکیه بورسلاری، اگر دانشجو شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارا باشد، دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند با مشاوره های کاملا تخصصی از طریف افرادی که خود توانسته اند این بورسیه را به دست آورند، شانس شما را برای دریافت این بورسیه بسیار بالا خواهیم برد. کارشناسان آرتان بورس تاپ با بررسی رزومه قبولی ها سال های گذشته هم اکنون می دانند که چه چیزهایی میتواند در قبولی شما تاثیر مثبتی داشته باشد.

آیا پس از دریافت بورسیه می توان تحصیلی نیاز است که از دانشگاه پذیرش بگیریم؟

روال کاری سازمان ترکیه بورسلاری به این صورت است که در صورت قبول شدن شما، نامه پذیرش و اینکه تمامی هزینه های دانشگاه به عهده سازمان و دولت ترکیه می باشد را به دانشگاهی که قبول شده اید می فرستد. پس از آن شما مانند هر ثبت نامی با در دست داشتن نامه معرفی سازمان ترکیه بورسلاری می توانید به دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام خود را کامل کنید.

آیا می توانیم به زبانی غیر از زبان ترکی در دانشگاه تحصیل کنیم؟

جواب این سوال هم بله هست هم خیر، اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد و تعداد خیلی کمی از این دانشگاه ها فقط برخی رشته ها را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. برای مثال شما اگر بخواهید رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در ترکیه تحصیل نمایید فقط در چند دانشگاه مانند : حاجت تپه، کاتب چلبی، آتاتورک و چند دانشگاه دیگر تحصیل نمایید. رشته های به زبان فرانسه و آلمانی در رشته های خیلی محدود و فقط در تعداد خیلی کمی از دانشگاه ها تدریس می شود.

من به زبان ترکی تسلطی ندارم آیا این یک نقض در پرونده ترکیه بورسلاری محسوب می شود؟

خیر- تمامی دانشگاه های ترکیه قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک آزمون زبان ترکی یا انگلیسی نسبت به زبان تحصیلی که انتخاب کرده اید برگزار می کنند. اگر شما نتوانید نمره قبولی را در این آزمون کسب نمایید، دانشگاه یک سال برای شما دوره آمادگی زبان خواهد گذاشت تا به طور کامل به مباحث لازم تسلط یابید. این دوره اصطلاحا حاضرلیک به معنای آماده شدن نامیده می شود. پس از پایان دوره یک ساله دانشگاه دوباره آزمون زبان ترکی برگزار می کند. تمامی هزینه های این دوره به دلیل دریافت ترکیه بورسلاری شما رایگان خواهد بود.

626 دیدگاه

 • م. مرادی پاسخ دسامبر 11, 2020 در 2:45 ق.ظ

  سلام من سال یازدهم هستم و مدرسه ی تیزهوشان در میخونم و مقام داستان نویسی و مقاله نویسی دارم و زبان انگلیسی هم بلدم. ایا شانس قبولی برای بورسه رو دارم؟ و اینکه امسال ثبت نام کنم و یا سال دوازدهم

 • بیتا پاسخ دسامبر 11, 2020 در 3:20 ق.ظ

  سلام . باید مدرک زبان ایلتس یا تافل هم داشته باشیم ؟؟ اگر آره . باید با چه نمره ای باشه .

 • Mmf پاسخ دسامبر 13, 2020 در 8:04 ب.ظ

  سلام من دانشجوی رشته ی مهندسی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه ازاد در مقطع کارشناسی هستم سال دیگه درسم تموم میشه و معدلم۱۷ هستش و مدرک تافل ۹۰ دارم…با این رزومه میتونم بورسیه فول فاند ترکیه رو بگیرم ؟ و در دانشگاه پذیرش بشم؟ وضعیت مالی مون زیاد خوب نیست و حتما باید بورس بگیرم…

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 7:39 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر علاوه بر سن و معدل شما نیاز به رزومه ی قوی دارید و ما پیشنهاد میکنیم تا رزومه یخودتون رو در این یکسال ارتقا بدید

 • سمیرا صمدی پاسخ دسامبر 14, 2020 در 9:44 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من از افغانستان هستم میخواستم کارشناسی ارشد ثبت نام کنم سال قبل فارغ شدم اما سن ام از ۲۹ بالاتر است راه حلی وجود دارد که بتونم بدون مشکل سن ثبت نام کنم ؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 7:06 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر نه متاسفانه بورسیه شرایط سنی داره

 • Srp پاسخ دسامبر 14, 2020 در 8:30 ب.ظ

  سلام خسته نباشید . من سال یازدهم رشته انسانی هستم . میخواستم بدونم آیا دانشگاه آنکارا بورسیه رشته انسانی دارد؟ اگر داره چه رشته هایی را بورس میکن! و من باید برای بورس سال ۲۰۲۲ ثبت نام کنم؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 6:41 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   هر ساله رشته هایی که در ترکیه بورسلاری ارائه میشود تغییر می کند اما دانشگاه آنکارا در بسیاری از رشته ها بورسیه مید دهد
   شما در سال دوازدهم امکان ثبت نام خواهید داشت

 • Rad پاسخ دسامبر 15, 2020 در 1:13 ب.ظ

  سلام من یک دوازدهمی هستم متولد ۸۲و میخوام برای بورسیه ثبت نام کنم میخوام ببینم برای سن من امکان قبولی هست؟ امکان پذیرش در رشته سونوگرافی چقدره؟آیا تقدیر نامه هایی که برای معدلمون در مدرسه دادن تاثیری داره؟؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 6:36 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   بله امکان ثبت نام دارید،معدل و رزومه خیلی تاثیرگزاره و قبولی در رشته های پیراپزشکی احتمال بیشتری داره

 • فاطمه خالقی پاسخ دسامبر 15, 2020 در 3:54 ب.ظ

  سلام می خواستم بپرسم با معدل ۱۴.۹۹کاردانش۶۳۳نظام جدید و امتیاز منطقه ۳ یا همون مناطق محروم و زبان ترکی ام خوبه ولی مدرک ندارم و متولد سال ۱۳۷۹ هستم می توانم باسه بورسیه فول فاند ثبت نام کنم وشانس قبولی دارم ودر کدام رشته ها و دانشگاه ها می توان ثبت نام کرد با دیپلم کاردانش می توان برای رشته های دیگر بورسیه گرفت ممنون میشم اگه جواب بدین و اگه میشه تاریخ ثبت نام بورسیه فول فاندکی شروع و تموم میشه ممنون

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 6:32 ب.ظ

   سلام وقتتو.ن بخیر
   یک مقدار معدلتون پایین هست و اینکه رشته های تاپ امکان قبولی کمتری دارید،از اواخر دی ماه تا بهمن زمان ثبت نام است

 • حسن شهپند پاسخ دسامبر 15, 2020 در 4:56 ب.ظ

  سلام میخواستم بدونم با معدل ۱۷دیپلم میتونم شانسی برای کسب بورسیه فول فاند ترکیه تو مقطع کارشناسی رشته فیزیک رو داشته باشم؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 6:26 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر معدل سن و رزومه هر سه تعیین کننده اند ، البته قبولی در رشته های علوم پایه به مراتب راحت تر است

 • Faezeh M پاسخ دسامبر 17, 2020 در 10:53 ق.ظ

  سلام خسته نباشین
  من لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی با معدل ۱۶.۸۶ هستم و معدل دیپلم هم ۱۹.۱۲ هست
  رزومه هم قبولی درمرحله اول المپیاد زیست دانش آموزی و مسابقات زیست شناسی و ازمایشگاه هست و مقام اول در زمینه نقاشی و طراحی استانی هم دارم
  مدرک زبان انگلیسی و ترکی ندارم
  میتونم برای ارشد بورسیه بگیرم؟امکانش هست راهنمایی بفرمایید

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 6:18 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر سن هم شاخص تعیین کننده ای است، شما با داشتن سن مناسبو معدل مناسب میتونید ثبت نام کنید ، داشتن رزومه ی مرتبت و قوی احتمال قبولی شما رو بالا میبره

   • Faezeh M پاسخ ژانویه 27, 2021 در 4:45 ب.ظ

    ۲۴ سالم هست
    با توصیفاتی که عرض کردم خدمتتون میشه برای ارشد بورسیه گرفت ؟؟
    اگه امکان بورسیه گرفتن هست ،شما میتونین تمامی مراحل اخذ بورسیه رو انجام بدین ؟

 • Asal پاسخ دسامبر 17, 2020 در 9:48 ب.ظ

  خسته نباشید.
  من امسال یازدهم هستم معدل پارسال دهمم هم ۲۰ بود ترم دوم.
  تا الان یک کتاب کامل ترجمه کردم و دیگری هم نصفه هست. خواستم ببینم ترجمه کتاب تاثیر داره؟
  و اینکه دیگه چه راهکار هایی برای بالابردن رزومه دارم؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 6:14 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر ، ترجمه و تتالیف کتاب بسیار موثر است ، تقدیر نامه مرتبت و سرتیفیکیت مرتبط هم تاثیر زیادی داره مدارک زبان هم کمک زیادی میکنه

 • Zhaleh r پاسخ دسامبر 18, 2020 در 3:49 ب.ظ

  سلام من متولد ١٣٦٤/٠٣/٢٦ هستم كارشناسى ارشد روان شناسى عمومى و ليسانس غيرمرتبط با معدل ١٦/٤٢ آيا ميتونم با اين شرايط براي دكترا؟ و البته براى آيلتس هم دارم ميخونم و مقاله در دست چاپ دارم.

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 6:12 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   معدل کارشناسی ارشد مهمه و رزومه ای که فرمودید هم خوبه، سن مرز برای دکتری ۳۵ است

 • زهرا کریمی پاسخ دسامبر 20, 2020 در 8:27 ب.ظ

  سلام وقت بخیر . من در حال حاضر ۲۱ ساله هستم معدل تمام دوازده سال دیپلم بنده بالای ۱۹/۹۰ بوده ‌ رتبه برتر کنکور شدم اما قصد دارم از تحصبل در ایران انصراف بدم .شانسی برای دریافت بورس در مقطع کارشناسی دارم ؟ .

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 3:16 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر پیشنهاد ما به شما اینه که در بورسیه شرکت کنید چون معدلتون بالاست و رتبه ی بالای کنکور هم خیلی شانستون رو بالا میبره

 • امیررضا پاسخ دسامبر 21, 2020 در 12:44 ب.ظ

  سلام من ۱۸سالمه و معدلم هم تقریبا ۱۹هست و دارای چندین تقدیر نامه هم هستم به نظر شما میتونم بورسیه پزشکی بگیرم احتمال بورسیه درصدی یا فول فاند چطوره ترکی رو هم بلدم و اینکه مدرک زبان ترکی تاثیر داره؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 3:10 ب.ظ

   سلام وقت بخیر ، سن و معدل شما بسیار مناسب است، داشتن مدرک زبان تغاثیر زیادی دارد، تقدیر نامه مرتبت با رشته ی انتخابی در ترکیه بورسلاری و همینطور خود رشته تعیین کننده است

 • امیررضا پاسخ دسامبر 21, 2020 در 1:45 ب.ظ

  میخواستم بدونم اگر بورسیه پزشکی بگیرم مثلا بورسیه ۶۰درصدی کل هزینه ها واسه یکسال به پول ایران چقدر میشه؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 3:08 ب.ظ

   سلام وقت بخیر هزینه ها بستگی به دانشگاه انتخابی شما داره که در دانشگاه های دولتی هزینه ها به لیر هست و معمولا خیلی بالا نیست

 • یاسین ایزدی پاسخ دسامبر 21, 2020 در 5:32 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید
  من متولد خرداد ۸۲ هستم (یعنی ۱۷ سال و ۶ ماهمه) و دارم دوازدهم رشته تجربی در دبیرستان نمونه دولتی شهرستان آق قلا درس میخونم
  معدل دهم و یازدهم دقیق یادم نیست ولی دور ور ۱۸ بود ولی از اون جایی که هنوز دوازدهم تموم نکردم(هنوز نوبت اول هم ندادم) ایا میتونم با گرفتن نمره ۱۹ در نوبت اول دوازدهم
  انتظار قبولی در پزشکی یا دندان یا دارو در دانشگاه های متوسط ترکیه رو داشته باشم یا بهتره به فکر رشته های دیگه باشم؟ اگر بله به نظر خودتون چه رشته هایی
  رزومه
  من ۷٫۸ سال کلاس های زبان انگیسی کانون زبان ایران شرکت کردم و تموم کردم و همچنین به مهارت زیان انگلیسی خودم اطمینان دارم ولی سفارش مدرک شو ندادم هرچند فکر نکنم تاثیری داشته باشه پس این هیچی
  از طرف مدرسه هم یه تقدیر نامه برای فعالیت های فرهنگی و پروشی گرفتم( از طرف خود مدرسه) که فکر نکنم اینم چیزی باشه
  خودم هم ترکمنم و زبان ترکی استانبولی نردیکه به زیان مادریم ولی اینم چیز خاصی نبست
  در کل رزومه ای ندارم 🙁
  ایا میشه توی این یه ماه یه رزومه خوب درست کرد(اگر بله مثل چی) و با نمره ۱۹ نوبت اول امیدی داشت ؟
  خیلی ممنون از سایت خوب و پاسخ دهی عالی تون به کامنت ها و اینکه وقت گداشتید این مطلب رو بخونید

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 3:07 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر اگر کمی رزومه یخودتون رو قوی کنید و رشته های پیراپزکی شهر های کوچکتر رو انتخاب کنید بهتره

 • کوثر صمدی پاسخ دسامبر 22, 2020 در 11:31 ب.ظ

  سلام خسته نباشید معدل کل من ۱۸/۷۹ هست
  که از سال ۹۶ به صورت نیمه وقت در شرکت پدرم در قسمت امور رایانه ای کار می‌کردند و یه توصیه نامه از طرف شرکت هم دارم و الان هم در حال حاضر کار میکنم و ۳ تا دوره ی پایان نامه دارم که اولی پایان نامه ی سنا هست و دومی پایان نامه ی مقاله نویسی دارم که از آموزش پرورش ناحیه ۲ هست که سومی پایان نامه ی طناب کشی هست که اونم از آموزش پرورش هست
  و ۶ تا تقدیر نامه از مدرسه گرفتم و زبان ترکی را کامل بلدم و در آموزشگاه محلمون به عنوان مربی به کوچولو ها زبان ترکی درس میدادم در حد حروف الفبا
  شانسی برای پزشکی یا دارو سازی در شهر استانبول دارم
  یکی هم مدرک پیشرفته ی زبان ترکی دارم

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 25, 2020 در 5:09 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   به جز رزومه ی مرتبط با رشته با رشته انتخابی شما سن و معدل هم اهمیت زیادی دارد، و همینطور قبولی رشته های محبوب مثل رشته های مورد علاقه ی شما و در شهر های بزرگ کمی درصد قبولی رو کاهش می‌دهد

 • امیر پاسخ دسامبر 23, 2020 در 4:21 ب.ظ

  سلام من ۱۸سالمه و مدرک دیپلم رشته تجربی با معدل بالای ۱۹رو دارم و وارد دانشگاه هم نشدم من چطوری میتونم توی این بورسیه شرکت کنم؟ و اینکه برای بورسیه یکی مثل من رفرنس لار نیازه آخه تو سایت فقط مقطع لیسانس و دکترا و کارشناسی ارشد هست برای دانش آموزانی که تازه مدرسه رو تموم کردن گزینه ای نیست من می‌خوام پزشکی بخونم لطفاً راهنمایی کنید

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 25, 2020 در 5:00 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر اپلیکیشن مقطع لیسانس هنوز باز نشده و برای شرکت در بورسیه برای بالا بردن شانس قبولی علاوه بر معدل و سن رزومه مرتبط و توصیه نامه هم تاثیر خیلی‌ زیادی داره

 • ما پاسخ دسامبر 23, 2020 در 4:31 ب.ظ

  سلام برای کسانی که وارد دانشگاه نشدن و ۱۸ سالشونه حتما توصیه نامه لازمه اگر پرش نکنیم اتفاقی میفته

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 25, 2020 در 4:59 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر توصیه نامه رو لازم نیست که حتماً از دانشگاه دریافت کنید، و توصیه نامه جز الزامات نیست اما داشتن توصیه نامه شانس قبولی رو افزایش میده

 • k'hv پاسخ دسامبر 24, 2020 در 1:21 ب.ظ

  سلام حتما باید توصیه نامه داشت ؟ از کی؟ اخه استادای دانشگاه فک نکنم به من توصیه نامه بدن کار خاصی نکردم باهاشون از این بابت نگرانم

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 25, 2020 در 4:36 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر توصیه نامه جز الزامات نیست، اما جز مدارکی هست که شانس قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه رو خیلی بالا میبره

 • k'hv پاسخ دسامبر 25, 2020 در 5:07 ب.ظ

  برای مقطع ارشد هم ؟
  چون من همه جا میدیدم گفتن لازمه اونم دو تا

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 30, 2020 در 6:41 ب.ظ

   سلام دوست عزیز لزومی وجود نداره اما تاثیر بسیار زیادی داره

 • کوثر صمدی پاسخ دسامبر 26, 2020 در 11:24 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالم هست که با معدل دیپلم ۱۸/۷۹ تموم شدم و الان میخوام برای بورسیه اقدام کنم که ۶ تا تقدیر نامه از طرف مدرسه دارم و ۴ساله که در شرکت پدرم در قست کامپیوتر مشغول هستم در حال حاضر نیمه وقت و ۳ تا گواهی نامه پایان دوره دارم که اولی واسه شنا دومی پایان دوره ی مقاله نویسی دارم که از طرف آموزش پرورش ناحیه۲ و آخری پایان دوره ی طناب کشی دارم بازم از آموزش پرورش هست
  و زبان ترکی را کامل بلد هستم و مدرک پیشرفته دارم که به عنوان مربی زبان در حد حروف الفبا به پچه ها تدریس میکنم یعنی مدرک مربیگری دارم از آموزشگاه
  شانسی برای دارو سازی دانشگاه های استانبول یا ازمیر دارم
  ممنون میشم جواب بدین

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 30, 2020 در 6:34 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر خیلی ممنونم
   معدل و سن دو شاخص بسیار مهم هستند ، سن شما بسیار مناسبه، رزومه مرتبت به مراتب تاثیر بیشتری داره، اینکه مدرک زبان دارید خیلی خوبه ، اما قبولی در دانشگاه های تاپ و شهر های بزرگ درصد قبولی شما رو با توجه به معدلتون پایین میاره.

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 3:05 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر شما رزومه یبسیار خوبی دارید ، اگر ثبت نام خودتون رو در ترکیه بورسلاری به درستی انجام بدبد امکان قبولی دارید و البته بورسیه یک فرصته که پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید.

 • امیر پاسخ دسامبر 27, 2020 در 2:59 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر
  دانش آموزای پایه دوازهم امسال که باید کارنامه نوبت اولشون رو بفرستن،و توصیه نامه هم ندارن،چطور میتونن رزومشون رو تقویت کنن؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

  • artanmoshaver پاسخ دسامبر 30, 2020 در 6:18 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   شما با گرفتن گواهی نامه های دوره های مرتبت با رشته ی مورد علاقتون و همینطورذ تالیف کتاب و آماده گردن انگیزه نامه ی مناسب شانس خود را افزایش بدهبد

 • امیر پاسخ دسامبر 29, 2020 در 2:26 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر
  من الان دانش آموز سال دوازدهم تجربی هستم،برای ثبت نام باید کارنامه نیمسال اول رو بفرستم،آیا کارنامه نیمسال دوم هم احتیاج خواهد شد؟
  و سوال دوم اینکه واسه ثبت نام حتما باید پاسورت داشت؟
  و سوال سوم آیا حافظ کل قرآن بودن هم رزومه محسوب میشه؟
  و اینکه توصیه نامه رو مدرسه هم میتونه بنویسه؟
  خیلی ممنون از سایت خوبتون

 • امیررضا پاسخ دسامبر 30, 2020 در 7:36 ب.ظ

  سلام من امسال سال دوازدهم هستم و معدل پارسالم تقریبا ۱۸.۵ هستش. رزمی کارم وmmaکار میکنم و چند تا مقام هم تو این رشته دارم. در ضمن تو مسابقات شهرستانی فوتبال و پینگ پنگ هم مقام دارم همچنین تو مسابقات اذان و احکام هم مقام کسب کرده ام و لوح تقدیر هایی که از طرف مدرسه به عنوان شاگرد ممتاز بودن گرفتم. هنوز امتحانات نوبت اول دوازدهم رو ندادیم ولی احتمال میدم معدلم دور و بر ۱۹ بیاد آیا میتونم تو دانشگاه های ترکیه بورسیه بشم؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 3:02 ب.ظ

   سلام دوست عزیز با توجه به فعالیت های ورزشی شما امکان قبولی شما در رشته های ورزشی هست ، همینطور سن و معدل بسیار خوبی دارید.

 • f پاسخ دسامبر 30, 2020 در 8:30 ب.ظ

  سلام
  وقتتون بخیر
  ببخشید با معدل دیپلم ۱۹
  لیسانس۱۲٫۹۹رشته فیزیک
  ارشد۱۷رشته ژیوفیزیک
  هر دو دانشگاه دولتی
  یک آی اس آی ک نویسنده دومم و نویسنده اول استاد راهنمام هستن
  مدرک بین المللی آی سی دی ال
  و آیلتس۶٫۵
  آیا میتونم امیدی ب پذیرش بورسلاری دکتری داشته باشم؟؟
  خواهش میکنم جوابمو بدید ک اگه با این معدل کم لیسانس با توجه ب اینکه برای ارشد تغییر رشته داشتم شانسی ندارم کلا از فکرش دربیام

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 3:01 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر برای مقطع دکترا رشته ی مورد نظرتون خیلی مهمه ، داشتن مقاله ی آی اس آی خیلی خوبه و البته اگر بتونید رزومه تون رو قوی تر کنید خیلی بهتر خواهد بود، و در انتها ، این یک فرصت هست و ارزش امتحان کردن رو داره.

 • Nilooo پاسخ ژانویه 2, 2021 در 4:53 ق.ظ

  سلام، من فارغ التحصیل رشته ژنتیک با معدل الف هستم همین امسال، برای ارشد میخوام ژنتیک پزشکی از طریق بورسیه ترکیه اقدام کنم، توصیه نامه باید به زبان ترکی باشه؟ چجوری میتونم به لیست دانشگاه هایی که این رشته رو دارن دسترسی پیدا کنم؟ ممنون

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 10:23 ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   شما می تونید توصیه نامه رو به هر زبانی که تسلط دارید بنویسید، در سایت ترکیه بورسلاری بخشی با عنوان سرچ پروگرام وجود دارد

 • k'hv پاسخ ژانویه 2, 2021 در 11:32 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  این توصیه نامه ها باید به چه شکل باشه ؟
  میشه توضیح کلی بدید؟
  مثلا میشه به صورت یه فایل باشه که استاد برامون فرستاده ؟ (چون شهرم با شهر دانشگاه فرق داره)
  بعد به چه زبانی باشه؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 2:52 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   توصیه نامه همانطور که از اسمش پیداست ، با شرح هوش و استعداد شخص و آشنایی شخص توصیه کننده نسبت به توصیه شونده نوشته میشود، که باید حتما مهمور باشد ، میتواند یک فایل پی دی اف باشد

 • زهرا توكي پاسخ ژانویه 2, 2021 در 6:46 ب.ظ

  سلام من ١٧ سالمه وامسال دوازدهم هستم ما الان داريم امتحاناي ترم اولمونو ميديم ولي كارنامش تا يك يا دو ماه ديگه مياد ومعدلم هول و ول ١٩ اينا ميشه معدل يازدهم ترم دومم ١٩.٩٦ بود رشته من كاردانش هست تصوير ساري ديجيتال و من تقدير نامه فتوشاپ رو دارم همچنين تقدير نامه دانشگاه نفت كويت رو هم دارم اختراع يك دستگاه با مقام سوم من در كويت درس ميخونم چند تا تقدير نامه ديگه هم دارم آيا شانسي براي دريافت بورسيه دارم و چه معدلي چون رشتم كاردانش هست فكر نكنم پزشكي بتونم قبول شوم

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 7:56 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر احتمال قبولی شما در رشته های مهندسی خیلی خیلی بالاست به دلیل رزومه و سن و معدل بسیار خوبی که دارید

 • نینا پاسخ ژانویه 2, 2021 در 7:18 ب.ظ

  سلام من ۱۹ سالمه و معدل دیپلمم ۱۹٫۳۵٫
  هم چنین دانشجوی ترم یک در رشته بیوتکنولوژی تهران قبول شدم.
  میخوام برای داروسازی ترکیه اپلای کنم
  سوالم این هست که ایا با توجه به شرایطم چقدر شانس برای دریافت بورس دارم؟ئ اینکه میتونم بدون ازمون داروسازی بخونم و واحدیایی که خوندم تا الان تطبیق بدم؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 2, 2021 در 7:54 ب.ظ

   شرایط دریافت بورس رو دارید پون سن و معدل خوبی دارید که البته باید رزومه یخودتونم تقویت کنید
   امکان تطبیق وجود نداره و باید از ابتدا شروع کنید
   البته امکان پدیرش بدون کنکور در خیلی از دانشگاه ها برای شما امکان پدیر است

 • nonna پاسخ ژانویه 2, 2021 در 9:46 ب.ظ

  با سلام؛
  بنده حدود ۳۰ سال دارم و دارای دو مدرک کارشناسی و هم اکنون هم دانشجوی اواخر دوره‌ی ارشد از دانشگاه سراسری هستم با معدل الف، رشته‌ام هم فیزیک هست، مقاله هم بعد از دفاع ارائه خواهد شد، برای دکترا اگر بخواهم در دانشگاه اژه اقدام کنم باید مدرک زبان زبان انگلیسی داشته باشم؟ و همچنین برای دریافت بورسیه؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 9:57 ق.ظ

   با سلام و درود
   شما با داشتن انگیزه نامه و رزومه عالی میتوانید بورسیه شوید
   پیشنها میشود برای مدرک دکترا
   مدرک زبان انگلیسی نیز جزو رزومه شما است
   و میتوانید به شما کمک زیادی بکند

 • Fatemeh پاسخ ژانویه 3, 2021 در 11:24 ب.ظ

  سلام من متولد هشتادم و معدلم ۱۷٫۸۷ رشته ی تجربی هستش میخواستم بپرسم تو چه رشته های میتونم قبول شم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:44 ق.ظ

   با سلام و درود
   این این معدل شما در رشته های مهندسی شانس قبولی بهتری را دارید
   البته انگیزه نامه و رزومه نیز تاثیر بسزایی را در بورسیه تحصیلی دارند

 • h6m پاسخ ژانویه 4, 2021 در 11:01 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من کارشناسی مهندسی علوم دامی رو با معدل ۱۵.۱۴ از دانشگاه تهران گرفتم . ارشد هم رتبه ام ۱۴۷ شد و تغذیه دام دانشگاه تهران قبول شدم و نرفتم. سابقه ی کار تو گاوداری صنعتی و گوسفندداری هم دارم. تو دوران دبیرستان هم تقدیرنامه ها و…گرفتم همچنین تو مدارس تیزهوشان و نمونه درس خوندم. میخواستم بدونم شانس گرفتن بورسیه ارشد ۲۰۲۱ رو دارم که بخوام قدم جلو بزارم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 9:56 ق.ظ

   با سلام و درود حداکثر سن دریافت بورسیه تحصیلی ۲۱ سال است و اگر شما بالاتر از ۲۱ سال سن داشته باشید نمیتوانید بورسیه شوید

 • امیر پاسخ ژانویه 5, 2021 در 1:35 ب.ظ

  سلام می خواستم بپرسم که بهتره که انگیزه نامه و توصیه نامه رو به انگلیسی بنویسیم یا ترکی کدومش بهتره؟

 • مهیار مشتاقی پاسخ ژانویه 5, 2021 در 3:12 ب.ظ

  سلام کسی بورسیه بشه بورسیه اش تایید بشه وقتی بره ترکیه برای دانشگاه خوابگاه بهش میدم منظورم اینه مثلا فرد الف بورسیه شده و میخواد ازفرداش برود ترکیه که به دانشگاه بره وقتی این فرد به دانشگاه می‌ره وکارهای دانشگاه انجام بعد اینها خوابگاه براش حاضره این یه سوال

  هرکسی هم بورسیه بشه بهش اطلاع میدین .

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 9:53 ق.ظ

   با سلام و درود
   بله در صورت تایید شدن بورسیه فول فاند
   بعد از ورود به ترکیه خوابگاه برای شما فراهم میشود
   کار های اداری دانشگاه شما حداکثر ۴الی ۵ روز طول میکشد

 • رسول کریمی پاسخ ژانویه 5, 2021 در 6:14 ب.ظ

  ایا مسال رشته تربیت بدنی هم در رشته هایی قرار دارد که بورسیه فول فاند ترکیه پوشش میدهد!؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 10:11 ق.ظ

   با سلام و درود
   بله این نوع رشته ها شامل بورسیه میشوند
   ولی فقط تا مقطع کاردانی هستند
   و امکان دریافت کارشناسی از طریق بورسیه تحصیلی نیست

 • امیر پاسخ ژانویه 5, 2021 در 11:23 ب.ظ

  سلام باید مقاله ها حتما در یک مجله یا روزنامه ثبت شده باشه تا قبول کنن؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 9, 2021 در 12:51 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   مقاله ی معتبر نیاز هست که قابل رجیستر باشد

 • مهیار مشتاقی پاسخ ژانویه 6, 2021 در 7:28 ق.ظ

  سلام‌وخسته نباشید کسی که بورسیه ترکیه قبول وتایید بشه ازفرداش که میخواد برود ترکیه وبه‌دانشگاه برود در همان روزی به ترکیه رفته است خوابگاه براش حاضراست یانه همون روز اول بیاد پس وبعد بره منظورم اینه وقتی شخص ب بورس قبول شده است وازفردا بره ترکیه آیا خوابگاه براش حاضره از همون. روز یانه خوابگاه براش حاضرنیست.

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 10:06 ق.ظ

   با سلام و درود
   بله در صورت تایید شدن بورسیه فول فاند
   بعد از ورود به ترکیه خوابگاه برای شما فراهم میشود
   کار های اداری دانشگاه شما حداکثر ۴الی ۵ روز طول میکشد

 • عبدالبصیر رحیمی پاسخ ژانویه 6, 2021 در 10:42 ق.ظ

  من از افغانستان هستم
  شرایط ثبت نام
  و وقت ثبت نام که در صفحه گذاشتید برای افغانستان
  هم مورد تطبیق است؟؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 10:06 ق.ظ

   با سلام و درود برای ثبت نام باید معدل کل دیپلم
   رزومه و انگیزه نامه را برای سازمان ترکیه بورسلاری ارسال کنید
   داشتن رزومه خوب باعث میشود شناس شما در دریافت بورسیه تحصیلی بالا برود

 • sohyla پاسخ ژانویه 6, 2021 در 12:58 ب.ظ

  سلام با مدرک های مختلف مثل کامپیوتر طراحی هم میشه بورسیه شد؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:58 ق.ظ

   با سلام اکثر رشته ها شامل بورسیه میشوند
   مهمانداری هم شامل بورسیه میشود ولی تا کاردانی است و با بورسیه نمیتوانید تا کارشناسی یا لیسانس ادامه دهید

 • Shiva پاسخ ژانویه 6, 2021 در 5:07 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم سه حقوق دانشگاه الزهرا هستم و ۱۹ سالمم هست رتبه کنکورمم سه رقمی بود معدل هر سه سال دبیرستانم بالای ۱۹ بوده
  میدونم که اونجا باید از ترم یک شروع کنم منتها نمیدونم میتونم درخواست بورسیه بدم یا نه؟
  و مدارک مورد نظر برای من چی ها هستند؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 • فاطمه فسندوزی پاسخ ژانویه 7, 2021 در 11:25 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من متولد هشتادم رشته تجربی رپ با معدل ۱۷/۸۷ تموم کردم چه رشته های میتونم قبول شم؟

 • اقبال سجادی پاسخ ژانویه 7, 2021 در 5:01 ب.ظ

  باسلام
  آیا ارائه پروپزال برای مقاطع ارشد ضروری است؟

 • Sara پاسخ ژانویه 7, 2021 در 8:51 ب.ظ

  سلام من مدرک کارشناسی با معدل ۱۹/۶۰ از دانشگاه فنی و حرفه‌ای در رشته گرافیک دارم ۲۳سالمه و پنج تا از کارام تو دوتا کتاب چاپ شده ، زبان انگلیسی و ترکی هم کمی بلدم ،می‌خواستم بدونم شانس قبولی دارم ؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 10, 2021 در 12:22 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر برنامه هایی که برای گروه هنر در نرکیه بورسلاری ارائه میشه بسیار محدوده و بیشتر مربوط به موسیقی است و هنوز سایت ترکیه بورسلاری رشته های امسال رو ارائه نداره، اما شرایط کلی شما خیلی خوب است

 • Shiva shokrollahi پاسخ ژانویه 8, 2021 در 10:04 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم ۳حقوق دانشگاه الزهرا تهران هستم معدل هر سه سال دبیرستانم بالای ۱۹ و دو ترم دانشگاهم بالای ۱۸ بودم رتبه کنکورمم سه رقمی بود
  میدونم برم اونجا باید از ترم یک شروع کنم
  میخواستم بدونم چه مدارکی باید بفرستم و چه قدر شانس قبولی دارم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 10, 2021 در 12:02 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   برای شرکت در بورسیه سن خیلی مهمه که نفرمودید، مدارک شناسایی و فارغ التحصیلی و رزومه اما با مراجعه به سایت ترکیه بورسلاری میتونید به ظور کامل اطلاعات کسب کنید.

 • aylin پاسخ ژانویه 8, 2021 در 11:45 ب.ظ

  سلام
  من ۱۹سالمه و معدل دیپلم ۱۹.۴۴ بوده.
  مدرک المپیاد ریاضی دارم. دوره‌ی زبانم رو تا آیلتس تموم کردم و مدرکشو دارم. تیزهوشان قبول شدم ولی در مدرسه‌ی نمونه دولتی تحصیل کردم. به زبان ترکی استانبولی هم کاملا مسلطم.
  احتمال قبولی بورسیه رشته‌های پزشکی، دندون یا داروسازی هست ؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 10, 2021 در 11:33 ق.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   شما شرایط خوبی برای شرکت در ترکیه بورسلاری دارید و اگر شهر و رشته ی صحیح را انتخاب کنید انتخاب قبولی خواهید داشت.

 • Shahrokhy پاسخ ژانویه 9, 2021 در 8:29 ق.ظ

  سلام من نوزده سالمه با معدل ۱۷:۲۵ رشته ریاضی
  امسالم دانشگاه دولتی رشته معماری قبول شدم اما میخواستم برای موسیقی اقدام کنم با تخصص کارت تدریس موسیقی و چند تا تقدیر نامه در زمینه ی موسیقی .. ایا اصلا شانسی دارم؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 9, 2021 در 12:54 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   رزومه ی شما مطابق با رشته ی مورد علاقه ی شماست، معدل شما کمی پایین است و پروگرام های ارائه شده در این رشته هم محدود است، اما شانس خود رو حتما امتحان کنید چون ما از جامعه ی متقاضی بی خبریم

 • الهام پاسخ ژانویه 9, 2021 در 5:25 ب.ظ

  سلام
  من ۳۱ سال دارم. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک با معدل ۱۵.۲۰ هستم. آیلتس ۷ دارم. نمره ی جی آر ایی ۳۰۵ دارم. یک مقاله ی ISI دارم و یک مقاله ی دیگر در حال اتمام. سابقه کارهای گروهی، شرکت در کنفرانس های مختلف فیزیک و ارائه ی پوستر و تدریس هم در رشته ی خودم دارم. میخواستم برای مقطع دکترا اقدام کنم اما معدل لیسانسم خیلی پایین و نزدیک ۱۳ هست. می خواستم ببینم شانسم برای این بورسیه چقدر هست؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 10, 2021 در 11:07 ق.ظ

   سلام وقتتون بخیر
   امکان قبولی شما بالا است و نمره ی آخرین مقطع تحصیلی مهم است ، پس نگران معدل لیسانس نباشید.

 • پریسا پاسخ ژانویه 10, 2021 در 6:32 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من رشته ام آموزش زبان انگلیسیه و توو دانشگاه سراسری در حال تحصیلم (کارشناسی) و تیر فارغ التحصیل میشم.
  میخواستم بدونم اگه واسه سال ۲۰۲۲ اپلای کنم و یه گپ یه ساله باشه مشکلی پیش نمیاد؟
  من ۴ سال هم سابقه تدریس دارم (البته سه سال توو آموزشگاه و یه سال خصوصی خودم تدریس میکردم)، معدل کل هم ۱۸٫۶۰ به بالاس و آیا اینا تاثیر مثبتی تو اپلای داره؟
  و اینکه میشه تورکیه بورسلاری شامل رشته ی من هم میشه؟

  ممنون از توجهتون

 • miss r پاسخ ژانویه 10, 2021 در 10:58 ب.ظ

  سلام خسته نباشین
  من ۱۸ سالمه سال دوازدهم معدلمم ۲۰ هست میخاستم بدونم ایا میشه بورسیه شد 😬😖

 • aida پاسخ ژانویه 11, 2021 در 11:14 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سالمه و دارم کاردانی تربیت بدنی میخونم معدل دیپلمم ۱۸ بود و دانشگاه هم فعلا هر ترم حدودا ۱۸ هستش زبان انگلیسی هم تا ایلتس خوندم ولی مدرکش نگرفتم و حتما باید بورس بشم چون شرایط مالی خوبی برای غیر از بورسیه ندارم میخواستم برای مقطع کارشناسی اقدام کنم شانسم برای قبولی چقدره؟و اینکه وقتس بورس شدیم شامل چه خدماتی میشیم؟ایا خوابگاه بهمون تعلق میگیره؟

دیدگاهتان را بنویسید

پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت
بدون آزمون

باورت میشه امسال 15 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت شدند. از امروزخیلی راحت میتونی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بدون آزمون در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و ... قبول شی 
همین حالا کلیک کنید
close-link
                              میخوای بدون آزمون،پزشکی و دندان پزشکی قبول شی !
همین حالا کلیک کن 
close-image