a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > خدمات آرتان بورس تاپ  > بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورس تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موارد مهمی است که به هنگام اعزام دانشجو به ترکیه مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد. گرفتن بورسیه ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که شامل: تحصیل رایگان، بیمه‌های درمانی، خوابگاه، حقوق و … است. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شرایط کاری در ترکیه بسیار خوب است. اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ شود می‌تواند هزینه‌های زندگی را کاهش داده و بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی وارد بازار کار شود؛ بنابراین بورس ترکیه شرایطی را فراهم می‌کند که فرد متقاضی بعد از دریافت بورسیه می‌تواند هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش داده و در دانشگاه مورد نظر هم به صورت رایگان تحصیل کند. علاوه بر قبولی در آزمون یوس و آزمون SAT، بورسیه ترکیه هم یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در ترکیه است. امروز قصد داریم شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی ۲۰۲۱ ترکیه را با شما مرور کنیم تا بتوانید از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید.

ویدئوی بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

زمانی که صحبت از بورسیه‌های تحصیلی به میان می‌آید، دانشجویان انتظار دارند که در دانشگاه مورد نظر کاملاً رایگان تحصیل کنند و یا حداقل بیشتر هزینه‌های آن‌ها توسط دولت همان کشور پرداخت شود. این موضوع باعث می‌شود که رقابت بین دانشجویان بالا برود و شانس قبولی در بورسیه ترکیه را کمی پایین بیاورد. دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ نیازمند شرایطی است که باید فراهم شود و بدون دارا بودن شرایط مورد نظر نباید انتظار قبولی داشت. این فرایند در همه‌ی کشورهای جهان برقرار است و دانشجوی متقاضی باید واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد. این موضوع را هم به خاطر بسپارید که اگر معدل بالایی داشته باشید این فرصت ساده‌تر به دست می‌آید و شانس قبولی در بورسیه ترکیه بالا می رود. معمولاً دانشجوهایی که معدل بالاتری نسبت به سایرین دارند، سریع‌تر و راحت تر بورسیه می‌گیرند.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

از آنجایی که تحصیل در کشورهای دیگر هزینه‌بردار است؛ خیلی از دانشجویان به دلیل هزینه‌های بالا نمی‌توانند در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهند. برای حل این موضوع، دولت‌ها برای دانشجویان توانمند و بااستعداد امکانی فراهم کرده‌اند که بتوانند با دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی از طرف دولت، مؤسسات خیریه و … در دانشگاه‌های مطرح به تحصیل بپردازند. به این ترتیب شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای افراد باهوش با استعدادهای درخشان بسیار بالا می رود. دولت ترکیه هم هر سال برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد؛ تا دانشجویان بدون دغدغه‌های مالی بتوانند در ترکیه تحصیل کنند. انواع بورسیه تحصیلی ترکیه دو نوع در دو دسته کلی قرار می‌گیرند که شامل:

 • بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه: زمان ثبت‌نام این بورسیه از اواخر دی شروع می‌شود و در اوایل اسفند به اتمام می‌رسد. بورسیه فول فاند را می‌توان کامل‌ترین و بهترین نوع بورسیه دانست که تمامی هزینه‌های دانشجو حتی هزینه‌های حمل‌ونقل و پزشکی را هم شامل می‌شود. در ترکیه بعضی از دانشگاه‌ها از این طریق دانشجو جذب می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی درصدی ترکیه: بورسیه درصدی شامل افرادی می‌شود که در آزمون یوس یا sat شرکت کرده‌اند و یا از طریق پذیرش بدون آزمون می‌خواهند وارد دانشگاه شوند. در این بورسیه، دانشجو با در دست داشتن رزومه قوی (شامل معدل بالا، تقدیرنامه‌ها و مدارک مختلف و …) از دانشگاه درخواست بورسیه می‌کند و دانشگاه با بررسی رزومه وی بورسیه ۲۰ درصدی، ۵۰ درصدی و یا صد درصدی به وی اعطا می‌کند.

بورسیه ترکیه 2021

شرایط بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

طبق مطلبی که وب‌سایت معتبر turkiyeburslari منتشر کرده، ترکیه تمایل دارد تا سال‌های متمادی، دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در این کشور جذب نماید. به همین دلیل می‌خواهد در بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ شرایطی را فراهم کند که تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی ساده‌تر باشد. چون ورود افراد بااستعداد، مزایا و سود زیادی برای این کشور به ارمغان خواهد آورد. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که بورس تحصیلی که دانشجو دریافت می‌کند نسبت به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و نمرات دانشجو متفاوت خواهد بود. این یعنی برای برخی دانشگاه‌ها هزینه تحصیل کاملاً رایگان و برای برخی دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد هزینه‌ها کاهش یابد؛ بنابراین بسته به دانشگاه مورد نظر شرایط بورسیه کاملاً متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد، این است که دانشجو باید یک مقطع قبل را گذرانده باشد تا بتواند برای بورس تحصیلی ترکیه ثبت‌نام کند. به‌عنوان مثال دانشجویی که قصد دارد در مقطع دکترا بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را بگیرد، باید کارشناسی ارشد خود را به‌طور کامل گذرانده باشد. مورد مهم دیگر برای دریافت پذیرش تحصیلی در ترکیه این است که دانشجویی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید با زبان ترکی استانبولی هم آشنایی کافی داشته باشد. در حدی که بتواند به زبان ترکی استانبولی ارتباط برقرار کند. به همین خاطر لازم است که در آزمون تومر شرکت کرده و نمره حداقلی این آزمون را کسب کند. گفتنی است فراگرفتن زبان ترکی استانبولی می‌تواند شرایط زندگی در این کشور را به مراتب راحت تر کند. برای شرکت در این آزمون می‌توانید از منابع آزمون تومر که مجموعه آرتان بورس تاپ جمع‌آوری کرده است استفاده نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به ترکیه استانبولی مسلط شوید.

شرایط سنی بورس تحصیلی ترکیه

مقوله سن بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. اگر در آزمون‌ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید ولی سن شما برای بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ مناسب نباشد نمی‌توانید آن را دریافت کنید و وضعیت شما به حالت تعلیق در خواهد آمد؛ بنابراین هر چه زودتر برای بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنید. متأسفانه افرادی که از این موضوع اطلاع ندارند، وقت زیادی صرف دریافت بورسیه ترکیه می‌کنند و پس از قبولی در آزمون‌ها با مقوله سن مواجه می‌شوند. سن مناسب برای دریافت بورس ترکیه به شرح زیر است:

    • کارشناسی (لیسانس): حداکثر ۲۰ سال تمام
    • کارشناسی ارشد (فوق لیسانس): حداکثر ۲۹ سال تمام
    • دکتری: حداکثر ۳۴ سال تمام

بورسیه تحصیلی ترکیه آرتان بورس تاپ

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

اگر متقاضی بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم هستید حتما باید مدرک و ریز نمرات دیپلم را در هنگام ثبت نام در سایت بارگزاری نمایید. البته اگر سال دوازدهم هستید و هنوز تحصیلات دبیرستان را تمام نکرده اید، می توانید با بارگزاری ریز نمرات ترم اول تحصیلی سال دوازدهم در سایت ثبت نام نمایید.

برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم برای دوره کارشناسی حداقل معدل ۱۴ می باشد اما با بررسی قبولی های چند سال گذشته و بررسی ثبت نام آن ها به این نتیجه رسیده ایم که عموما معدل های کمتر از ۱۸ نمی توانند بورسیه تحصیلی را دریافت کنند (مگر این که شرایط بسیار خاص داشته و یا از مناطق محروم باشند). برای کسب بورسیه رشته های تاپ مانند پزشکی و دندان پزشکی کمترین معدل مورد قبول ۱۸ می باشد، اما در سال های گذشته تمامی افرادی که توانسته اند بورسیه این رشته ها را کسب کنند معدل بالای ۱۹ داشته اند.

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه هر سال در زمان مشخصی انجام می‌شود و متقاضیان فقط در آن زمان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. بورسیه تحصیلی درصدی زمان خاصی برای ثبت‌نام ندارد و هنگام ثبت‌نام برای دانشگاه می‌توانید رزومه‌ی خود را به دانشگاه ارسال نمایید. دقت کنید که تمام رزومه خود را در هنگام ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ برای دانشگاه در دسترس داشته باشید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. در جدول زیر زمان ثبت‌نام و اعلام نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ (turkiyeburslari) را به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای سال ۲۰۲۱ باید طبق جداول زیر اقدام نمایید:

مقطع تحصیلیمعدل (حداقل)
تاریخ آغاز ثبت نام بورسیه۲۵ دی ماه سال
آخرین زمان ثبت نام۱ اسفند ماه
پایان ارزیابی مدارک ارسالیآپریل ۲۰۲۱ (در پایان ماه فروردین یا اردیبهشت)
اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱جولای ۲۰۲۱ ( تیر و مرداد)
آغاز کلاس ها۱۱ شهریورماه

شرایط نمره معدل در بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

مقطع تحصیلیحداقل معدل
متقاضیان مقطع لیسانس ( کارشناسی )۱۴ به بالا
متقاضیان مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکترا۱۵ به بالا
متقاضیان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو۱۸ به بالا

نحوه ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ از طریق وب‌سایت www.turkiyeburslari.gov.tr انجام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت این کار را خودتان انجام دهید. ثبت‌نام بورسیه تحصیلی به دلیل داشتن فیلدها و موارد مختلف کاملاً تخصصی است و بسیار اتفاق افتاده که افراد پس از این که شخصاً ثبت‌نام کرده‌اند به ما زنگ زده‌اند و گفته‌اند که ثبت‌نامشان با مشکل مواجه شده است. دپارتمان آرتان بورس تاپ در چند سال گذشته ثبت‌نام بورسیه بسیاری از متقاضیان را با موفقیت کامل انجام داده است. ثبت‌نام توسط افراد متخصص و مسلط به زبان انگلیسی و ترکی انجام خواهد شد و تمامی اطلاعات به درستی درج می‌شوند.

توجه کنید که اگر مدارک بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را به درستی در فیلدهای مخصوص به خود قرار ندهید و یا اطلاعات را به صورت دقیق و درست وارد نکنید؛ ممکن است بورس ترکیه شما توسط دانشگاه مورد نظر رد شود. برای همین توصیه می‌کنیم ثبت‌نام بورسیه تحصیلی خود را به متخصصان این حوزه بسپارید.

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

مدارک بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱، لازم است مدارک فارغ التحصیلی، مدرک زبان و همین طور برگه قبولی خود را ارائه دهید. یکی از موارد بسیار مهم داشتن مدرک زبان است. برای دریافت بورس تحصیلی بعضی از دانشگاه‌های ترکیه نیاز است مدارک خود را ترجمه کنید، در حالی که برای دانشگاه‌های دیگر نیازی به این کار نیست. مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه شامل موارد زیر هستند:

   • مدارک شناسایی معتبر فرد (پاسپورت)
   • گواهی مدرک قبولی کنکور در صورت موجود بودن
   • مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
   • توصیه‌نامه‌های اساتید دانشگاهی (تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)
   • مدارک بین‌المللی موجود: TOFEL – GRE – ILES – GMAT
   • عکس دانشجو به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

مصاحبه بورس ترکیه

داوطلبانی شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی و دعوت به مصاحبه بورس ترکیه را دارند که توانسته‌اند مدارک لازم را به صورت کامل آپلود کرده و اسناد را به درستی ثبت نمایند. بعد از آماده شدن مدارکتان، باید آن‌ها را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. بعد از ارسال مشخصات و مدارک، دو مرحله بازبینی انجام خواهد شد. در مرحله اول بررسی می‌شود که آیا مدارک شما به صورت کامل تهیه و ارسال شده یا خیر. در مرحله دوم اگر مدارکتان را به درستی به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده باشید نوبت به مصاحبه بورس ترکیه خواهد رسید. مصاحبه حضوری هم معمولاً به دو شکل انجام می‌شود:

   1. در حالت اول دانشجو برای مصاحبه به دانشگاه مورد نظر دعوت می‌شود. در این حالت نیاز است دانشجو حتماً در مکان دانشگاه حضور داشته باشد. در مصاحبه حضوری سؤالاتی پیرامون اینکه چرا فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کرده مطرح می‌شود.
   2. حالت دوم، مصاحبه بورس ترکیه به صورت اینترنتی و یا به صورت حضور در سفارت ترکیه انجام می‌شود. در مصاحبه اینترنتی معمولاً سؤالات ۴ گزینه‌ای مطرح می‌شوند. به طبع سطح این سؤالات نسبت به سؤالات مصاحبه حضوری سخت‌تر است.

اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

زمان اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ کاملاً به رزومه ارسالی و مصاحبه بورس ترکیه بستگی دارد. هرچه رزومه کامل‌تر و قوی‌تر باشد شانس قبولی هم بیشتر خواهد شد. اعلام زمان نتایج عموماً ۲ تا ۳ ماه بعد از پایان مهلت ثبت‌نام است. تصویر زیر نشان دهنده قبولی های بورسیه تحصیلی ۲۰۲۰ ترکیه دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشد.

اطلاعیه مهم: نتایج بورسیه ۲۰۲۰ دولت ترکیه اعلام شد. داوطلبان میتوانند به پروفایل خود وارد شده و در قسمت مای اپلیکیشن نتیجه را مشاهده نمایند. توجه کنید که به دلیل حجم بالای ایمیل ها، ممکن است نتایج با تاخیر ارسال شوند.نتایج ترکیه بورسلاری

مشاوره دریافت ترکیه بورسلاری

مدارک بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو آن را انتخاب کرده است و نسبت به قوانین هر دانشگاه ممکن است این شرایط دستخوش تغییراتی باشد. برای دانستن قوانین و مقررات دانشگاه‌ها و شرایط اعطای بورسیه تحصیلی هر یک، لازم است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دپارتمان آرتان بورس تاپ چندین سال است که در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ فعالیت دارد؛ و توانسته است دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را با بورسیه تحصیلی کامل به دانشگاه‌های برتر ترکیه هدایت کند. امسال هم با قدرت بیشتر و با کمک افراد متخصص در خدمت دانشجویان و متقاضیان است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی و بدون دغدغه برای ترکیه بورسلاری ۲۰۲۱ اقدام نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا تعدادی از دانش آموزان و دانش جویانی که توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ در دانشگاه‌های مختلف ترکیه بورسیه تحصیلی شده‌اند را مشاهده نمایید.

https://artanburstap.com/turkish-scholarship-results/

سوالات متداول ترکیه بورسلاری

ترکیه بورسلاری چیست ؟

این نوع بورس که دولت ترکیه آن را برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی در نظر گرفته است از نوع بورس فول فاند می باشد. بورس فول فاند بهترین نوع ترکیه بورسلاری می باشد چرا که علاوه بر در برگرفتن تمام هزینه های تحصیل موارد دیگری مانند هزینه های خوابگاه، تغذیه و ایاب و ذهاب را نیز در بر می گیرد. همچنین علاوه بر تمامی این موارد ماهانه مقداری پول بسته به مقطعی که برای بورسیه درخواست داده اید به شماره حساب دانشجو پرداخت می شود که دانشجو هیچ گونه مشکل مالی نداشته باشد. همچنین اگر شما از طریق بورسیه تحصیلی در دانشگاه قبول شوید و تحصیلاتتان را تمام کنید این مورد یک امتیاز برای اپلای و تحصیل در اروپا به حساب می آید. چون در کل دنیا دانشجویان بورسیه را به عنوان نوابغ تحصیلی می شناسند.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای چه مقاطعی می باشد؟

این نوع از ترکیه بورسلاری برای مقاطعی از جمله: دبیرستان، کاردانی ، لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و همچنین برخی کارهای تحقیقاتی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز قابل استفاده است. البته در مقطع کاردانی فقط در چند رشته می توانید بورسیه بگیرید که یکی از این رشته ها آشپزی می باشد. به این موضوع دقت نمایید، تعداد افرادی که برای دوره تحصیلات تکمیلی بورسیه می شوند بیشتر از کارشناسی می باشد. در دوره های تحصیلات تکمیلی بیش از ۳۰۰۰ نفر را بورس خواهند کرد.

دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ را برای ما دریافت کند؟

با توجه به سابقه درخشان دپارتمان آرتان بورس تاپ در زمینه ترکیه بورسلاری، اگر دانشجو شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارا باشد، دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند با مشاوره های کاملا تخصصی از طریق افرادی که خود توانسته اند این بورسیه را به دست آورند، شانس شما را برای دریافت این بورسیه بالا خواهند آورد. کارشناسان آرتان بورس تاپ با بررسی رزومه قبولی های سال های گذشته هم اکنون می دانند که چه چیزهایی می تواند در قبولی شما تاثیر مثبت داشته باشد.

آیا پس از دریافت بورسیه تحصیلی نیاز است که از دانشگاه پذیرش بگیریم؟

روال کاری سازمان ترکیه بورسلاری به این صورت است که در صورت قبول شدن شما، نامه پذیرش و تائیدیه اینکه تمامی هزینه های دانشگاه به عهده سازمان و دولت ترکیه می باشد را به دانشگاهی که قبول شده اید می فرستد. پس از آن شما مانند هر ثبت نام دیگری با در دست داشتن نامه معرفی سازمان ترکیه بورسلاری می توانید به دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام خود را کامل نمائید.

آیا می توانیم به زبانی غیر از زبان ترکی در دانشگاه تحصیل کنیم؟

جواب این سوال به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد، اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشند و تعداد خیلی کمی از این دانشگاه ها فقط برخی رشته ها را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. برای مثال شما اگر بخواهید رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در ترکیه تحصیل نمایید فقط در چند دانشگاه مانند : حاجت تپه، کاتب چلبی، آتاتورک و چند دانشگاه دیگر می توانید تحصیل نمایید. تدریس به زبان فرانسوی و آلمانی در رشته های خیلی محدود و فقط در تعداد خیلی کمی از دانشگاه ها تدریس می شوند.

من به زبان ترکی تسلطی ندارم آیا این یک نقص در پرونده ترکیه بورسلاری محسوب می شود؟

خیر. تمامی دانشگاه های ترکیه قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک آزمون زبان ترکی یا انگلیسی نسبت به زبان تحصیلی که انتخاب کرده اید برگزار می کنند. اگر شما نتوانید نمره قبولی را در این آزمون کسب نمایید، دانشگاه یک سال برای شما دوره آمادگی زبان خواهد گذاشت تا به طور کامل به مباحث لازم تسلط یابید. این دوره اصطلاحا حاضرلیک به معنای آماده شدن نامیده می شود. پس از پایان دوره یک ساله، دانشگاه دوباره آزمون زبان ترکی برگزار می کند. تمامی هزینه های این دوره به دلیل دریافت ترکیه بورسلاری شما رایگان خواهد بود.

716 دیدگاه

 • آرزو سودمند پاسخ ژانویه 11, 2021 در 11:58 ق.ظ

  من معدل کل ام ۱۸٫۴۳هست و لوح تقدیر هایی از راهنمایی و دبیرستان بابت تحصیلم دارم و ۱۰ تاحکم قهرمانی و ۴تا مقامات اول کشوری در عرصه بسکتبال دارم و جز دعوت شدگان به تیم ملی ام برای بورسیه رشته پزشکی ویا سونوگرافی و فیزیوتراپی و مامایی چقدر هست؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژانویه 12, 2021 در 1:05 ب.ظ

   سلام دوست عزیز . معدل شما برای قبولی بورسیه فول فاند در رشته پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی کم است بهتر است در هنگام ثبت نام یک رشته پیراپزشکی مانند مامایی را انتخاب کنید و کل انتخاب هایتان را فقط آن رشته در دانشگاه های مختلف بزنید .

 • رعنا پاسخ ژانویه 11, 2021 در 12:56 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من دانشجو نقاشی هستم و معدلم ۱۸هستش
  فقط ۶واحد موند دارم. ک فک نکنم امسال بتونم ثبت نام کنم.ولی سال بعد میخوام اقدام کنم
  سنمم ۲۵
  برای ارشد میخوام اقدام کنم
  برای کارشناسی ارشد میخوام اقدام کنم .میخوام در زمینه سرامیکو سفال درس بخونم دانشگاهی هست ک این بورسو بده؟
  یا مرتبط با رشته خودم همین نقاشی

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژانویه 12, 2021 در 1:01 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر . هر سال رشته ها و دانشگاه هایی که بورسیه ارائه می دهند متفاوت می باشد. بهتر است سال دیگه با کارشناسان ما تماس بگیرید. اما اگر هم اکنون می خواهید بدانید این رشته خاص هست یا نه از طریق واتس آپ به شماره ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵ پیام ارسال نمایید .

 • Maryamv پاسخ ژانویه 11, 2021 در 1:30 ب.ظ

  سلام..برای رشته های هنر های تجسمی در مقطع ارشد هم این بورسیه ارائه میشه؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژانویه 12, 2021 در 12:56 ب.ظ

   برای رشته و مقطع خاص باید تخصصی بررسی کرد با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با تحقیق کامل جواب سوال شما را بدهند .

 • الناز پاسخ ژانویه 11, 2021 در 1:46 ب.ظ

  سلام. من ۲۵ سالمه و دیپلم دارم. در حال تحصیل پزشکی هستم و هنوز مدرکمو نگرفتم. میخواستم بدونم من شانسی واسه شرکت کردن دارم؟! چون بالای ۲۱ سال سن دارم و فقط ارشد میتونم شرکت کنم. از طرفی هم کارشناسی ندارم.

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژانویه 12, 2021 در 12:53 ب.ظ

   سلام دوست عزیز خیر شما نمی توانید برای کارشناسی بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید.

 • فاضلی پاسخ ژانویه 11, 2021 در 2:24 ب.ظ

  سلام
  سال تولد من ۱۳۷۰ است
  میخام کارشناسی ارشد در این بورسیه ثبت نام کنم
  مشکل اینجاست که اگر از نگاه سال به میلادی حساب کنیم ۳۰ سالم کامل است ولی از نگاه سال شمسی هنوز ۲۹ سالم نرسیده شما حساب کنید چه میشه آیا شانسی برای کامیابی در این بورسیه دارم یانه؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژانویه 12, 2021 در 12:49 ب.ظ

   سلام دوست عزیز .
   باید دقیق تاریخ تولد شما را دقیق بدانیم تا جواب قطعی دهیم که میتوانید ثبت نام کنید یا خیر. اما بهتر است بدانید که شما از لحاظ سن کمترین امتیاز را دارید. یعنی اگر رزومه شخصی شما با شخص دیگری برابر باشد ولی او حتی یک روز از شما کوچکتر باشد شانس بیشتری برای قبولی خواهد داشت. رزومه شما باید بسیار قوی باشد تا شانس قبولی داشته باشید .

 • Rana پاسخ ژانویه 11, 2021 در 9:38 ب.ظ

  سلام من ۱۹ سالمه معدل دیپلمم ۱۹/۲۳ شده بود .تقدیرنامه دارم فقط . شانسم برای فول فاند کارشناسی چقدره و تو چه رشته ای شانسم بیشتره(از بین رشته های پزشکی و پیراپزشکی)و تو چه دانشگاه هایی؟

  سوال دوم: اگر من در ایران رشته زبان و ادبیات ترکی استانبولی بخونم و بعد برای ارشد بخوام بورس بگیرم بهتره یا اینکه از همین اول برای کارشناسی بورسیه بشم؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژانویه 12, 2021 در 12:12 ب.ظ

   سلام وقتتون بخیر .
   جواب سوال یک : بهتره با این معدل برای رشته های پیراپزشکی مانند فیزیوتراپی، علوم آزمایشگاهی، پرستاری و …. اقدام نمایید. چون تعداد تقاضا ها برای رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی با معدل بالا بسیار بسیار زیاد است.
   جواب سوال دوم : بهتره از اول رشته مناسب تر با بازار کار بهتری را برای تحصیل انتخاب نمایید.

 • مراد محمد شریفی پاسخ ژانویه 11, 2021 در 10:22 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  آیا رزړمه به فارسی نوشته شده باشد مورد قبول است یا نه؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ ژانویه 12, 2021 در 12:02 ب.ظ

   سلام .
   بله شما می توانید کل ثبت نام و مدارک خود را به زبان فارسی تکمیل کنید.

 • نیلوفر پاسخ ژانویه 12, 2021 در 12:03 ب.ظ

  سلام چه رشته هایی رو شامل میشه؟مهمانداری هم جزوشون هست؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:52 ق.ظ

   با سلام اکثر رشته ها شامل بورسیه میشوند
   مهمانداری هم شامل بورسیه میشود ولی تا کاردانی است و با بورسیه نمیتوانید تا کارشناسی یا لیسانس ادامه دهید

 • سهیلامحمدی پاسخ ژانویه 12, 2021 در 1:45 ب.ظ

  سلام من معدل کلم ۱۵/۹۴است ازمنطقه۳هستم وهیچ تقدیرنامه ای ندارم ایاشانس قبولی دارم

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:49 ق.ظ

   با سلام و درود
   شناس قبولی شما بسیار بسیار پایین میباشد
   دلیل پایین بودن شانس شما پایین بودن سطح معدل و نداشتن هیچ گونه رزومه تقدیر نامه و انگیزه نامه
   با تشکر.

 • M... پاسخ ژانویه 12, 2021 در 6:59 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من دوازدهم تجربی هستم و در حال تحصیل می خواستم بدونم می تونم برای بورس ترکیه ۲۰۲۱ اقدام کنم ؟ اگه میشه از چه طریقی باید اقدام کنم ؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 9:48 ق.ظ

   با سلام و درود بله شما میتوانید ثبت نام کنید
   برای اطلاعات بیشتر
   با شماره ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵
   تماس بگیرید.

 • M... پاسخ ژانویه 12, 2021 در 7:06 ب.ظ

  ۱۸ سالمه و معدل ترم اولم که تا چند هفته دیگه میاد حدودا ۱۹ و ۹۰ اینا میشه شایدم ۲۰ و چند تا تقدیر نامه از مدرسه برای معدل هام دارم و چند تا مدال و تقدیر نامه هم از مسابقات زیست و فیزیک و ریاضی خانه ریاضی تهران دارم و اینکه مدال مریت emc دارم زبان انگلیسیم عالیه ولی فرصت و شرایطش ایجاد نشده که برم مدرک زبان بگیرم می تونم برای پزشکی اقدام کنم ؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 9:37 ق.ظ

   با سلام و درود اگر معدل کل دیپلم شما بالای ۱۹ و نیم باشد و از انگیزه نامه و رزومه خوبی برخوردار باشید میتوانید بورسیه پزشکی را دریافت کنید
   در نظر داشته باشید در رشته پزشکی رقابت بسیار بالاست
   و باید انگیزه نامه و رزومه بسیار ویژه ای به همراه داشته باشید.

 • سارا رادسعید پاسخ ژانویه 12, 2021 در 10:51 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من ترم اخر دانشگاه هستم و یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم سنم ۲۲ هست و معدلمم بالا ۱۹٫۵۰ هست و ۷ ترمه ام در واقع دارم تموم میکنم برای بورسیه مدرک زبان ندارم اما چون ترک هستم میتونم تو چندماه اقدام کنم و زبان ترکیه رو کامل یادش بگیرم. الان که مدرک زبان ندارم امکان ثبت نام ندارم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 9:49 ق.ظ

   با سلام و درود شما نمیتوانید بورسیه شوید
   زیرا حد اکثر سن برای بورسیه شدن در ۲۱ سال است.

 • Yasaman hashemi پاسخ ژانویه 14, 2021 در 12:49 ق.ظ

  سلام من ۲۳ سالمه و فوق دیپلم اموز اداری از دانشکده فنی (سراسری) دارم معدل دیپلمم ۱۴ و نیم و معدل فوق دیپلمم ۱۳ و نیم هست .
  برای مقطع کارشناسی در رشته ی طراحی مد میتونم برای بورسیه ترکیه اقدام کنم ؟؟مدرک بین المللی طراحی لباس هم دارم
  تقدیر نامه برای تئاتر و بازیکری هم دارم.حکم کمربند زرد در کاراته هم دارم.

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 9:26 ق.ظ

   با سلام و درود
   شما برای بورسیه شدن در دانشگاه های ترکیه شانس بسیار پایینی را به همراه دارید
   دلیل پایین بودن شانس شما معدل و سن شما است
   و حتی اگر هم در ترکیه بورسیه شوید فقط تا مقطع کاردانی میتوانید بورس بگیرید
   و تا مقطع کارشناسی نمیتوانید بورس تحصیلی بگیرید

 • فاطیما پاسخ ژانویه 14, 2021 در 6:13 ق.ظ

  سلام.رشته هایی همچون علوم تربیتی یا برنامه ریزی آموزشی در مقطع ارشد وجود داره ؟؟بنده سابق دو سال تدریس هم داشته ام در مدارس دولتی بنظرتون رزومه محسوب میشه؟؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 10:04 ق.ظ

   با سلام و درود خیر برای این نوع رشته ها فقط تا مقطع کاردانی امکان بورسیه است
   با تشکر.

 • Payam پاسخ ژانویه 14, 2021 در 6:16 ق.ظ

  با سلام. ببخشید برای مقطع دکترا مقاله، انگیزه نامه و معرفی نامه رو تو کدوم قسمت باید وارد کنیم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:36 ق.ظ

   با سلام.
   در خود سایت ترکیه بورسلاری میتوانید اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵

 • Neelam sadat پاسخ ژانویه 15, 2021 در 4:37 ق.ظ

  سلام من از افغانستان هستم گفتن امتحان افغانستان از کتاب های مکتب افغانستان است ازکدام مضمون وآیا بعد از این کدام امتحان دیگری است

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 9:23 ق.ظ

   با سلام و درود
   دوست عزیز سوال شما واضح و قابل درک نبود لطفا برسی کنید
   شما برای بورسیه شدن نباید امتحان بدید
   فقط باید مدارک تحصیلی رزومه و انگیزه نامه ارائه دهید تا در سازمان ترکیه بورسلاری برسی شود

 • امیر تقی لو پاسخ ژانویه 15, 2021 در 10:07 ب.ظ

  سلام من ۱۹ سال سن دارم با معدل دیپلم ۱۸.۵ میخواستم بدونم چقدر احتمال داره تو رشته هایی مثل فیزیوتراپی قبول شم

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:31 ق.ظ

   با سلام و درود
   دوست عزیز بستگی به انگیزه نامه و رزومه شما دارد
   از نظر سن و معدل مشکل خاصی ندارید
   هرچقدر انگیزه نامه و رزومه خوبی به همراه داشته باشید احتمال قبولی بیشتری را دارید

 • محمدآصف رادفر پاسخ ژانویه 15, 2021 در 11:14 ب.ظ

  سلام وقت شما بخیر، محمدآصف هستم فارغ دوازدهم میخواستم دور لیسانس خود را در رشته سینما در کشور ترکیه به اتمام برسانم.

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:30 ق.ظ

   با سلام و درود ببینید
   مهم ترین عامل بورسیه تحصیلی معدل کل دیپلم و سن شما است
   انگیزه نامه
   توصیه نامه
   تویصیه نامه
   این ۳ فاکنور نیز تاثیر بسزایی در بورسیه شدن دارد

 • محمدآصف رادفر پاسخ ژانویه 15, 2021 در 11:30 ب.ظ

  من از دوران طفولیت علاقه زیادی به سینما داشتم همیشه کوشش می کردم واقعیت ها و درد های هموطنم را به صورت تمثیل بیان کنم گرچه این واقعیت ها و درد ها زیاد است و بیان کردنش مشکل است اما میخواهم از طریق سینما درد هموطن خود را به تصویر بکشانم

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:29 ق.ظ

   با سلام و درود
   اهداف خیلی خوبی دارید امیدواریم راهی را که در پیش رو دارید را با موفقیت پشت سر بگذارید اگر کمکی از دست ما بر میاد با مشاوران ما در تماس باشید

 • پارسا پاسخ ژانویه 15, 2021 در 11:47 ب.ظ

  سلام.میخواستم بپرسم که میتونید برام بورسیه کارشناسی وکالت در دانشگاه های دولتی مورد تایید ایران بگیرید؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:26 ق.ظ

   با سلام و درود ببینید دوست عزیز ما بورسیه را برای شما نمیگیریم
   بورسیه تحصیلی بستگی به معدل کل دیپلم شما
   انگیزه نامه
   توصیه نامه
   تویصیه نامه
   این ۳ فاکنور نیز تاثیر بسزایی در بورسیه شدن دارد

 • محمدآصف رادفر پاسخ ژانویه 15, 2021 در 11:50 ب.ظ

  سلام وقت شما بخیر: محمدآصف فارغ دوازده هستم میخواهم دور لیسانس خود را در رشته سینما به اتمام برسانم.

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 6:42 ب.ظ

   درود تشکر از اینکه برنامه آینده ادامه تحصیل خود را با در میان گذاشتید

 • نگار پاسخ ژانویه 16, 2021 در 12:16 ق.ظ

  سلام، از کجا بدانیم به چه رشته هایی بورسیه میدن؟ مثلا رشته آموزش زبان انگلیسی (tefl) رو بورسیه میدن؟؟؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 6:49 ب.ظ

   سلام و درود دوست عزیز متاسفانه این رشته جزو بروسیه نیست و نمیتوان بورسیه گرفت

 • شکیلا پاسخ ژانویه 16, 2021 در 1:41 ق.ظ

  سلام ببخشید من دوازدهم تجربیم و معدل راهنماییم کلا بالای ۱۹.۹۰ هست و دبیرستانم ترم اول ۱۹.۵۰ به بالا شدم ولی از ترم دو معدلم ۱۸.۸۳ شد و یازدهمم تقریبا ۱۸خورده ای شدم و ترم اول دوازدهمم تقریبا ۱۹ میشم به نظرتون شانس قبولی تو رشته های پزشکی رو دارم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 6:40 ب.ظ

   سلام و درود
   بستگی به انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه ای دارد که شما اراعه میکنید
   با این معدل بدون انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه ی خوب بعید میدونم در رشته های پزشکی قبول بشید اگر هم قبول بشید دانشگاهی با رنکینگ بالایی نیست

 • باران پاسخ ژانویه 16, 2021 در 2:13 ب.ظ

  سلام من متولد هشتاد و یک هستم رشته ام تجربی هست و از راهنمایی تا دبیرستان رو در نمونه دولتی درس خوندم سوال یک آیا تحصیل در مدارس خاص مثل من که نمونه ام تاثیر داره برای بورسیه ترکیه؟ و تو سایت کجا باید این مورد رو وارد کنم؟ سوال دو منم اگه مثلا از معلم زیست مدرسمون توصیه نامه بگیرم شانس قبولیم رو بیشتر میکنه؟ سوال سه ترجمه مدارک برای من لازمه ؟ سوال چهار من الان در حال تحصیل در پایه دوازدهمم برای ثبت نام گواهی اشتغال به تحصیل لازمه بگیرم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 6:38 ب.ظ

   باس سلام و درود اینکه شما در مدارس خاص کشور تحصیل کردید را خود مربیان بورسلاری برسی میکنند.
   در داخل کارنامه نوشته شده که در کدام مدارس درس خوانده اید و نیازی نیست که بگید
   ولی برای اطمینان بیشتر نیز میتوانید در داخل انگیزه نامه خود در این مورد حساسیت به خرج دهید.
   دریافت توصیه نامه شانس قبولی شما را در دریافت بورسیه بیشتر میکند
   ترجمه مدارک نیازی نیست کسانی که برسی میکنند ایرانی هستند
   در مورد سوال چهارم باید عرض کنم که نیازی به اشتغال به تحصیل نیست

 • باران پاسخ ژانویه 16, 2021 در 2:16 ب.ظ

  ببخشید میشه بگید شانس قبولی من در رشته پزشکی چقدره
  متولد هشتاد و یک
  رشته تجربی / مدرسه نمونه دولتی شش سال / مقام کشوری مسابقات علوم آزمایشگاهی دارم/مقام های استانی و منطقه ای زیاد دارم/ زبان انگلیسیم خوبه/استانبولی هم بلدم/ پاسپورت هم دارم/معدلم همیشه بالای نوزده و نود صدم است خاهش میکنم راهنماییم کنید که کدوم داشگاه ها رو انتخاب کنم لطفا مثال بزنید

 • Sahar پاسخ ژانویه 16, 2021 در 6:19 ب.ظ

  سلام من متولد ۸۰/۳/۲۹ هستم و الان ۱۹ سال و۷ماهمه و تا نتایج بیاد (تیر و مرداد) بیست سال تمام میشم.ایا من شرایط سنی رو دارم؟
  و اینکه معدل کل دوازدهمم ۱۸/۹۷ هستش برای رشته فیزیوتراپی یا بینایی سنجی تو چه شهرایی شانس بیشتری دارم؟ در بهترین حالت؟
  زبان ترکی استانبلی کامل بلدم و روان صحبت میکنم اما مدرکی ندارم.

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 6:32 ب.ظ

   سلام و درود شما شرایط سنی برای بورسیه تحصیلی رو دارید با این معدل احتمال کمی هست که در دانشگاه های خوب و مطرح ترکیه بتوانید بورسیه شوید
   البته رزومه و انگیزه نامه هم تاثیر بسیار زیادی را در بورسیه شدن دارد اگر انگیزه نامه و رزومه خوبی ارائه دهید مطمئن باشید که در دانشگاه خوبی قبول میشید.

 • Sahar پاسخ ژانویه 16, 2021 در 6:49 ب.ظ

  سلام من فارغ التحصیل رشته تجربیم معدل کل سال دوازدهمم ۱۸/۹۷ و معدل کتبی دیپلم (امتحان نهایی) ۱۷/۹۴ هست. دقیقا کدومش ملاکه؟
  و ایا شانس قبولی تو رشته فیزیو تراپی دارم؟ کلا تو چه رشته های پیراپزشکی میتونم قبول بشم و چه شهر هایی؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 6:12 ب.ظ

   درود
   شما با این معدل احتمال کمتری دارید که در دانشگاه های شهر های معروف و یا دانشگاه های معروف قبول بشید
   همچنین انگیزه نامه و رزومه شما نیز بسیار مهم است و میتواند تاثیر گذار باشد.

 • یونس مسکوب پاسخ ژانویه 16, 2021 در 8:04 ب.ظ

  با سلام خسته نباشید.
  من فارغ التحصیل شدم با مدرک دیپلم و الآن پشت کنکوری هستم و برای پزشکی ترکیه میخواستم بورسیه کنم. مدرک آیلس زبان، قهرمانی های ورزشی، هنری و مدارک پژوهشی و مقاله نویسی هم کامل بلدم و توی مسابقات جهانی هم مقام دارم و همینطور توی مستبقات کشوری و استاتی هم توی رشته های مختلف حکم و مقام دارم. و همیتطور یکسال هم سابقه ی کار در مجموعه ی مدیریتی (nms) دارم و معدل کل من هم ۱۷/۱۲ است میتونم ثبت نام کنم و شرکت کنم ؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 6:07 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی داروسازی و یا پیراپزشکی شرکت نکنید چون شانس قبولی کمتری دارید با این معدل پیشنهاد میشود در رشته های مهندسی شرکت نمایید تا شانس قبولی بیشتری را داشته باشید.

   همچنین انگیزه نامه و رزومه خیلی تاثیر گذار هست برای گرفتن بورسیه تحصیلی

 • حیدری پاسخ ژانویه 16, 2021 در 10:27 ب.ظ

  سلام آیا آزمون SAT ویا YAS حتمی میباشد
  و این sat و yas چی جور آزمون هستند باید در این آزمون چی بلد باشی؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 6:09 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   در ابتدا باید بگم که آزمون YAS نداریم اسم اصلیش YOS است
   برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون میتوانید به صفحه های آزمون YOS & SAT ما مراجعه کنید.

 • فاطیما فدوی پاسخ ژانویه 17, 2021 در 1:01 ق.ظ

  سلام من متولد ۸۱ هستم ودوازدهمم و معدل پارسالم ۱۹.۳۴شده و لوح تقدیر برای مسابقات متعدد دارم ولی درحد شهرستان واستانه وهمچنین حافظ چند جز از قران هم هستم حالا با این شرایطم امکان قبولیم چقدره واسه بورسیه وشانسم واسه کدوم رشته بیشتره؟؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 6:00 ب.ظ

   درود
   شما میتوانید با نوشتن رزومه عالی و انگیزه نامه خوب میتوانید بورسیه تحصیلی ترکیه را دریافت کنید
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پزشکی یا دندان پزشکی شرکت نکنید زیرا شانس قبولی کمتری دارید .
   در رشته های مهندسی و پیرا پزشکی شرکت کنید که شانس بالایی را در قبولی داشته باشید

 • محمد اقبال داوودپور پاسخ ژانویه 17, 2021 در 9:52 ب.ظ

  سلام وقت تان بخیر من ۱۵ سالمه و تو مدرسه کلاس ۸ هستم، و یک دیپلم در زبان انگلیسی و ۵ سرتفیکت دارم،آیا من هم میتوانم در این بورسیه اشتراک کنم، مچکرم

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 5:46 ب.ظ

   با سلام و درود برای بورسیه تحصیلی باید تحصیلات دوره متوسطه دوم را گذرانده باشید.

 • سارا پاسخ ژانویه 18, 2021 در 1:05 ق.ظ

  سلام خسته نباشید،عذرخواهی میکنم من دو سوال داشتم،اول اینکه من ۱۹ ساله هستم و در مقطع کارشناسی رشته ی روانشناسی دانشگاه سراسری تحصیل میکنم،رشته ی دبیرستانم تجربی بود.میخواستم بدونم اگر بخوام برای مقطع کارشناسی رشته های پیراپزشکی درخواست بدم،باید قبل از درخواست دادن از دانشگاه حال حاضر انصراف بدم؟
  وو دوم اینکه اگر با درخواستم موافقت شد اما مدرک تومر یا .. رو نتونستم تا اون زمان نمره ی قبولیشون رو بگیرم ایا حاضرلیک که در متن توضیح دادید باز هم شامل حال میشود؟خیلی ممنون

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 5:43 ب.ظ

   سلام روزتون بخیر نیازی به انصراف از دانشگاه در حال حاضر نیست
   در صورتی که در بورسیه تحصیلی رو قبول شدید باید از دانشگاه انصراف بدید.
   اگر مدرک تومر را نداشته باشید باید در دانشگاه ازمون تایین سطح انجام دهید.
   اگر در آزمون تایین سطح زبان ترکی نمره قبولی را کسب نکنید دوره حاضرلیک باید شرکت کنید

 • سارا پاسخ ژانویه 18, 2021 در 1:24 ق.ظ

  معدل دیپلمم ۱۹/۲۴ هست و تعدادی المپیاد ازمایشگاه شرکت کردم و تونستم تا چند مرحله ناحیه و استانی رو طی کنم و همچنین مقام های ناحیه و استانی تئاتر رو هم دارم.بابت کمکتون خیلی ممنونم.

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 5:34 ب.ظ

   از رزومه خوبی برخوردار هستید
   برای شانس قبول یبیشتر سعی کنید رشته های پزشکی و دندان پزشکی را انتخاب نکنید و رشته های پیراپزشکی و مهندسی را انتخاب کنید.

 • نازی پاسخ ژانویه 18, 2021 در 4:06 ب.ظ

  من ارشد اپتیک هستم آیا می تونم دکتری تو رشته خودم بورس بگیرم ؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 5:23 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   رشته شما جزو رشته های خاص هستش و باید از سایت ترکیه بورسلاری برسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.
   ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

 • KAWSAR SARWARY پاسخ ژانویه 19, 2021 در 12:21 ق.ظ

  سلام وقت تان بخیر من از افغانستان استم ولی در ترکیه زندگی میکنم سال دوازدهم دبیرستان من است ریز نمرات کلاس های ۹ و ۱۰ را ندارم فقط از کلاس های ۱۱ و ۱۲ را که در ترکیه بودم نزدم است بر علاوه از این دو کلاس تقدیر نامه هم دارم و زبان ترکی و انگلیسی را بلدم آیا میتوانم قبولی بورسیه را بگیرم.سپاس

  • artanadmin پاسخ ژانویه 19, 2021 در 5:31 ب.ظ

   با سلام و درود
   بستگی دارد که چه رشته ای رو انتخاب کرده باشید. اگر رزومه خوبی داشته باشید شناس قبولی بیشتری را دارید.

 • لیلا پاسخ ژانویه 19, 2021 در 8:12 ب.ظ

  سلام من متولد ۸۱ هستم میانگین نمرات رهنمایم ۱۹.۵ است و معدل کل دیپلم من ۱۸.۵۲ است و فقط تقدیر نامه درسی دارم وبه زبان ترکی مسلط هستم ولی مدرک ندارم آیا من می توانم در رشته پزشکی یا دارو سازی از دانشگاه آتاتورک بورسیه فول فاند دریافت کنم؟ منمون میشم اگه راهنمایم کنید.

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:18 ق.ظ

   سلام و درود
   با این معدل شانس شما برای قبولی در رشته پزشکی یا داروسازی بسیار پایین است البته بستگی به رزومه و انگیزه نامه شما دارد
   پیشنهاد ما این است که با این معدل در رشته های پیراپزشکی و یا مهندسی اقدام به بورسیه شدن کنید

 • فرشته پاسخ ژانویه 19, 2021 در 9:02 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من متولد تیر ۷۹ هستم و معدل دیپلم ۱۸.۸ دارم و در مسابقات ورزشی مقام دارم و زبان ترکی هم بلدم و در حال حاضر دانشجوی رشته ی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار در دانشگاه علوم پزشکی بجنورد هستم و دوران راهنمایی نمونه دولتی درس خوندم و در دوران دبیرستان شاهد درس خوندم ، شانس قبولی در رشته ی تاپ در دانشگاه رنکینگ پایین رو دارم ؟؟ یا اینکه بهتره پیراپزشکیاشو انتخاب کنم مثل پرستاری و مامایی و پرتو و هوشبری؟؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:15 ق.ظ

   با سلام و درود
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پیراپزشکی ثبت نام کنید
   البته بستگی به انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه شما دارد سن شما برای بورسیه شدن مطلوب است
   اگر انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه خوبی را داشته باشبید در دانشگاه های رنکینگ خوب پذیرش میشوید

 • علی پاسخ ژانویه 20, 2021 در 1:49 ق.ظ

  با عرض سلام . لطفا به سوال من پاسخ بدین
  بنده متولد ۲۰۰۰/۱۱/۲۶ هستم با معدل کل دیپلم ۱۹/۰۶ و تو امتحانات نهایی تو درس زیست و فیزیک ۲۰ و ریاضی و شیمی ۱۹.۵ گرفتم . دوتا کنکور دادم و رتبه ۱۰۰۰۰ منطقه یک شدم . کاملا مسلط به زبان ترکی هستم ولی مدرک ندارم . شانسم برای فیزیوتراپی برای شهر های کوچک مثل مانیسا و ادرینه چقدر هست

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:11 ق.ظ

   با سلام و درود ببینید بستگی به انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه شما دارد سن شما برای بورسیه شدن مطلوب است
   اگر این ۳ گزینه را شما به بهترین حالت ممکن بنویسید احتمال اینکه شما در رشته فیزیوتراپی پزیرش بشید بسیار بالا است

 • معین کرمی پاسخ ژانویه 20, 2021 در 8:06 ق.ظ

  سلام و درود به سایت ارتان بوستا من دوازدهم رشته ریاضی از تیزهوشان زاهدان من در دوره راهنمایی معدل بالای ۱۹٫۶۰ داشتم و در دوره دبیرستان در دهم معدل بالای ۱۸ و در یازدهم معدل بالای ۱۹ و امسال هم در نوبت اول به احتمال زیاد معدل بالی ۱۹ خواهم داشت ولی من شاید فقط یک تقدیر نامه از مدرسه در راهنمایی داشته باشم و به غیر از ان هیچ افتخارات دیگری نداشته باشم و درمورد زبان انگلیسی هم تا یک مقطعی از سن ۱۰ سالگی البته نه به طور مداوم در موسسات درس خواندم میخواستم بدونم من ایا با این گذشته میتوانم واجد دریافت بورسیه ترکیه شوم یا خیر

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:08 ق.ظ

   درود
   بستگی به این دارد که شما چه دانشگاهی و یا چه رشته ای قصد بورسیه شدن دارید
   پیشنها میشود با این معدل شما در رشته های مهندسی و یا پیرا پزشکی ثبت نام کنید احتمال قبولی در رشته پزشکی دندان پزشکی داروسازی برای شما پایین است و الته بستگی به این دارد که شما از انگیزه نامه و رزومه و توصیه نامه خوبی برخوردار باشید

 • معین کرمی پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:30 ق.ظ

  بله من خودم چون رشته ریاظی هستم و علاقه زیادی در کامپیوتر دارم برای همین میخواستم بدونم میتونم با اعتماد به شما عزیزان در یکی از دانشگاه های نسبتا خوب ترکیه بورس شوم یا خیر

 • مائده پاسخ ژانویه 20, 2021 در 11:00 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید.میخواستم ببینم برای بورسیه فول فاند چقد شانس دارم؟دوازدهم ریاضی هستم معدلمم بالای ۱۹/۵هستش و مدرسه ی نمونه دولتی میخونم.رشته های معماری یا عمران میخوام،گفته بودید که رزومه ی قوی میخواد،چه جوری به دستش بیارم؟یه سوال دیگه اینکه رتبه ی کنکورمم تاثیرگذاره؟؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 20, 2021 در 11:15 ق.ظ

   با سلام شناس شما برای بورسیه شدن خوب است برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد رزومه و انگیزه نامه با شماره ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵ تماس بگیرید

 • ابوالفضل صندی پاسخ ژانویه 20, 2021 در 10:19 ب.ظ

  سلام من معدلم بالای نوزده هست و تقدیر نامه هم زیاد دارم خودمم اهل تبریزم ، منظورم اینه که ترکی می فهمم ولی در ترکی استانبولی مقدار تقریبا قابل توجهی مشکل دارم. آیا من می توانم بورسیه فول بشم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 9:19 ق.ظ

   با سلام و درود
   ببنید برای بورسیه شدن دانستن زبان ترکی اهمیت کمتری نسبت به بقیه پارامتر ها دارد
   مهم ترین عوامل سن شما معدل شما رزومه و انگیزنه نامه شما است.
   اگر این کموارد را به صورت عالی ارسال کنید احتمال بورسیه شدن شما بسیار بالا است
   و همچنین رشته انتخابی شما نیز بسیار مهم است

 • Mahdis پاسخ ژانویه 20, 2021 در 11:13 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من متولد آوريل ۱۹۹۸ مي خواستم بدونم مي تونم براي فول فاند رشته دندون پزشكي تركيه اقدام كنم يا نه نمي تونم ؟؟؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 21, 2021 در 9:20 ق.ظ

   با سلام و درود
   احتمال بورسیه شدن شما بسیار پایین میباشد زیرا سن شما بالا تر از ۲۲ سال است

 • Mryx پاسخ ژانویه 21, 2021 در 4:04 ب.ظ

  سلام
  من معدل دیپلم ۱۹٫۹۰ و معدل پیش دانشگاهی ۱۹ و تمام ریز نمرات دبیرستانم بالا هست تقدیر نامه هم دارم از طرف مدرسه و دبیرستان تیزهوشان درس خوندم . سنم ۲۱سال ۳ ماه هست متولد ۱۹۹۹ هستم میخواستم بدونم شانسی برای بورس در رشته پزشکی و یا دندان پزشکی دارم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 10:08 ق.ظ

   با سلام و درود
   معدل شما برای بورسیه شد فوق العاده است
   ولی متاسفانه حداکثر سن برای بورسیه شدن ۲۱ سال میباشد

 • زهرا بخشی پاسخ ژانویه 21, 2021 در 4:23 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من متولد مرداد ۱۳۸۰ هستم و معدل دیپلمم ۱۷.۱۴ و هیچ تقدیر نامه عی هم ندارم برای رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری مامایی و.. شانس قبولی برای بورسیه فول فاند و دارم؟
  سوال دوم: میتونم سال بعد با دوباره امتحان دادن برای نهایی و بالا بردن سطح معدلم برای بورسیه ثبت نام کنم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 9:42 ق.ظ

   با سلام و درود
   شما برای قبولی در رشته های پیراپزشکی به دلیل پایین بودن معدل شانس پایینی را به همراه دارید پیشنهاد ما شرکت در رشته های مهندسی میباشد ولی بستگی به رزومه و انگیزه نامه شما هم دارد

 • محدثه سلمانی پاسخ ژانویه 23, 2021 در 1:54 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالم هست و معدل کل دیپلم ۱۹و یک صدم هست سال دوم دبیرستان جزو نخبگان استان شدم لوح تقدیر برای درس ها از مدرسه دارم مدرک زبان ندارم ایا امکانش هست ک تو بورسیه قبول شم و چ رشته هایی احتمالش هست قبول شم ؟ هزینه تون حدود چقدر در میاد

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 9:28 ق.ظ

   با سلام و درود
   پیشنهاد ما برای این معدل شرکت در رشته های پیراپذشکی یا مهندسی میباشد
   نوصیه میشود برای قبول شدن در رشته های بهتر و یا دانشگاه های بهتر در ارائه انگیزه نامه و رزومه حداکثر تلاش خود را انجام دهید.
   برای دریافت هزینه ها و مشاوره با شماره
   ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵
   تماس بگیرید.

 • زهرا بخشی پاسخ ژانویه 23, 2021 در 7:45 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر من دوتا سوال داشتم ازتون من متولد مرداد ۱۳۸۰ معدل دیپلمم ۱۷.۱۴ و معدل نهاییم ۱۲.۵۹ من امسال برا بورسیه فول فاند شدن تو دانشگاهای مورد قبول ایران تو ترکیه شانس قبولی دارم؟
  سوال بعدیم اینه اگه من بخام یک سال صبر کنم تا بتونم دوباره نهایی بدم و معدلمو بکشم بالا سال بعد از لحاظ سن به مشکل میخورم؟ چون من مرداد ۱۴۰۱ من ۲۰ سالم تموم میشه

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 9:19 ق.ظ

   با سلام و درود حد اکثر سن برای بورسیه شدن ۲۱ سال است
   و احتمال کمی میدهیم که با این معدل شما بتوانید بورسیه شوید

 • رضا فتوحی پاسخ ژانویه 23, 2021 در 7:56 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  آیا امکان داره فردی که رشته دبیرستانش ریاضی بوده ، رشته های پزشکی رو هم (برای مقطع لیسانس ) میان اولویت هاش انتخاب کنه ؟
  ۱۹ ساله

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 9:17 ق.ظ

   با سلام و درود بله این امکان وجود داره
   ولی احتمال کمی داره تا در این رشته ها بورسیه شوید ولی به معدل و رزومه شما نیز تاثیر زیادی دارند

 • رضا پاسخ ژانویه 23, 2021 در 9:18 ق.ظ

  سلام
  من ۱۹ سالمه و رشته دبیرستانم ریاضی و فیزیک است و میخوام برای مقطع لیسانس اپلای کنم. معدل دیپلمم هم نوزده و نیمه .

  آیا با اینکه رشته دبیرستانم ریاضی و فیزیک هست ، میتونم رشته های پزشکی یا دندان‌پزشکی رو هم میان اولویت هام انتخاب کنم ؟
  مشکلی نداره که رشته های پزشکی یا دندان‌پزشکی رو هم انتخاب کنم ؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 10:24 ق.ظ

   با سلام و درود
   پیشنهاد میشود در رشته های مهندسی ثبت نام کنید تا شانس قبولی بالاتری را به همراه داشته باشید
   البته رزومه و انگیزه نامه نیز تاثیر بسزایی را در قبولی شما نیز دارد

 • فرشته پاسخ ژانویه 23, 2021 در 9:28 ق.ظ

  اینکه متوسطه اول و دوم رو در مدرسه تیزهوشان بودم تاثیری در بورسیه داره ؟ برای بورسیه داروسازی ؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 23, 2021 در 10:18 ق.ظ

   با سلام و درود بله تاثیر به زیادی دارد و جزو رزومه شما میباشد در و حتما در رزومه خود ذکر کنید

دیدگاهتان را بنویسید