a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > خدمات آرتان بورس تاپ  > بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورس تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موارد مهمی است که به هنگام اعزام دانشجو به ترکیه مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد. گرفتن بورسیه ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که شامل: تحصیل رایگان، بیمه‌های درمانی، خوابگاه، حقوق و … است. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شرایط کاری در ترکیه بسیار خوب است. اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ شود می‌تواند هزینه‌های زندگی را کاهش داده و بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی وارد بازار کار شود؛ بنابراین بورس ترکیه شرایطی را فراهم می‌کند که فرد متقاضی بعد از دریافت بورسیه می‌تواند هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش داده و در دانشگاه مورد نظر هم به صورت رایگان تحصیل کند. علاوه بر قبولی در آزمون یوس و آزمون SAT، بورسیه ترکیه هم یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در ترکیه است. امروز قصد داریم شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی ۲۰۲۱ ترکیه را با شما مرور کنیم تا بتوانید از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید.

ویدئوی بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

زمانی که صحبت از بورسیه‌های تحصیلی به میان می‌آید، دانشجویان انتظار دارند که در دانشگاه مورد نظر کاملاً رایگان تحصیل کنند و یا حداقل بیشتر هزینه‌های آن‌ها توسط دولت همان کشور پرداخت شود. این موضوع باعث می‌شود که رقابت بین دانشجویان بالا برود و شانس قبولی در بورسیه ترکیه را کمی پایین بیاورد. دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ نیازمند شرایطی است که باید فراهم شود و بدون دارا بودن شرایط مورد نظر نباید انتظار قبولی داشت. این فرایند در همه‌ی کشورهای جهان برقرار است و دانشجوی متقاضی باید واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد. این موضوع را هم به خاطر بسپارید که اگر معدل بالایی داشته باشید این فرصت ساده‌تر به دست می‌آید و شانس قبولی در بورسیه ترکیه بالا می رود. معمولاً دانشجوهایی که معدل بالاتری نسبت به سایرین دارند، سریع‌تر و راحت تر بورسیه می‌گیرند.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

از آنجایی که تحصیل در کشورهای دیگر هزینه‌بردار است؛ خیلی از دانشجویان به دلیل هزینه‌های بالا نمی‌توانند در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهند. برای حل این موضوع، دولت‌ها برای دانشجویان توانمند و بااستعداد امکانی فراهم کرده‌اند که بتوانند با دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی از طرف دولت، مؤسسات خیریه و … در دانشگاه‌های مطرح به تحصیل بپردازند. به این ترتیب شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای افراد باهوش با استعدادهای درخشان بسیار بالا می رود. دولت ترکیه هم هر سال برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد؛ تا دانشجویان بدون دغدغه‌های مالی بتوانند در ترکیه تحصیل کنند. انواع بورسیه تحصیلی ترکیه دو نوع در دو دسته کلی قرار می‌گیرند که شامل:

 • بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه: زمان ثبت‌نام این بورسیه از اواخر دی شروع می‌شود و در اوایل اسفند به اتمام می‌رسد. بورسیه فول فاند را می‌توان کامل‌ترین و بهترین نوع بورسیه دانست که تمامی هزینه‌های دانشجو حتی هزینه‌های حمل‌ونقل و پزشکی را هم شامل می‌شود. در ترکیه بعضی از دانشگاه‌ها از این طریق دانشجو جذب می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی درصدی ترکیه: بورسیه درصدی شامل افرادی می‌شود که در آزمون یوس یا sat شرکت کرده‌اند و یا از طریق پذیرش بدون آزمون می‌خواهند وارد دانشگاه شوند. در این بورسیه، دانشجو با در دست داشتن رزومه قوی (شامل معدل بالا، تقدیرنامه‌ها و مدارک مختلف و …) از دانشگاه درخواست بورسیه می‌کند و دانشگاه با بررسی رزومه وی بورسیه ۲۰ درصدی، ۵۰ درصدی و یا صد درصدی به وی اعطا می‌کند.

بورسیه ترکیه 2021

شرایط بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

طبق مطلبی که وب‌سایت معتبر turkiyeburslari منتشر کرده، ترکیه تمایل دارد تا سال‌های متمادی، دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در این کشور جذب نماید. به همین دلیل می‌خواهد در بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ شرایطی را فراهم کند که تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی ساده‌تر باشد. چون ورود افراد بااستعداد، مزایا و سود زیادی برای این کشور به ارمغان خواهد آورد. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که بورس تحصیلی که دانشجو دریافت می‌کند نسبت به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و نمرات دانشجو متفاوت خواهد بود. این یعنی برای برخی دانشگاه‌ها هزینه تحصیل کاملاً رایگان و برای برخی دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد هزینه‌ها کاهش یابد؛ بنابراین بسته به دانشگاه مورد نظر شرایط بورسیه کاملاً متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد، این است که دانشجو باید یک مقطع قبل را گذرانده باشد تا بتواند برای بورس تحصیلی ترکیه ثبت‌نام کند. به‌عنوان مثال دانشجویی که قصد دارد در مقطع دکترا بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را بگیرد، باید کارشناسی ارشد خود را به‌طور کامل گذرانده باشد. مورد مهم دیگر برای دریافت پذیرش تحصیلی در ترکیه این است که دانشجویی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید با زبان ترکی استانبولی هم آشنایی کافی داشته باشد. در حدی که بتواند به زبان ترکی استانبولی ارتباط برقرار کند. به همین خاطر لازم است که در آزمون تومر شرکت کرده و نمره حداقلی این آزمون را کسب کند. گفتنی است فراگرفتن زبان ترکی استانبولی می‌تواند شرایط زندگی در این کشور را به مراتب راحت تر کند. برای شرکت در این آزمون می‌توانید از منابع آزمون تومر که مجموعه آرتان بورس تاپ جمع‌آوری کرده است استفاده نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به ترکیه استانبولی مسلط شوید.

شرایط سنی بورس تحصیلی ترکیه

مقوله سن بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. اگر در آزمون‌ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید ولی سن شما برای بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ مناسب نباشد نمی‌توانید آن را دریافت کنید و وضعیت شما به حالت تعلیق در خواهد آمد؛ بنابراین هر چه زودتر برای بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنید. متأسفانه افرادی که از این موضوع اطلاع ندارند، وقت زیادی صرف دریافت بورسیه ترکیه می‌کنند و پس از قبولی در آزمون‌ها با مقوله سن مواجه می‌شوند. سن مناسب برای دریافت بورس ترکیه به شرح زیر است:

    • کارشناسی (لیسانس): حداکثر ۲۰ سال تمام
    • کارشناسی ارشد (فوق لیسانس): حداکثر ۲۹ سال تمام
    • دکتری: حداکثر ۳۴ سال تمام

بورسیه تحصیلی ترکیه آرتان بورس تاپ

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

اگر متقاضی بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم هستید حتما باید مدرک و ریز نمرات دیپلم را در هنگام ثبت نام در سایت بارگزاری نمایید. البته اگر سال دوازدهم هستید و هنوز تحصیلات دبیرستان را تمام نکرده اید، می توانید با بارگزاری ریز نمرات ترم اول تحصیلی سال دوازدهم در سایت ثبت نام نمایید.

برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم برای دوره کارشناسی حداقل معدل ۱۴ می باشد اما با بررسی قبولی های چند سال گذشته و بررسی ثبت نام آن ها به این نتیجه رسیده ایم که عموما معدل های کمتر از ۱۸ نمی توانند بورسیه تحصیلی را دریافت کنند (مگر این که شرایط بسیار خاص داشته و یا از مناطق محروم باشند). برای کسب بورسیه رشته های تاپ مانند پزشکی و دندان پزشکی کمترین معدل مورد قبول ۱۸ می باشد، اما در سال های گذشته تمامی افرادی که توانسته اند بورسیه این رشته ها را کسب کنند معدل بالای ۱۹ داشته اند.

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه هر سال در زمان مشخصی انجام می‌شود و متقاضیان فقط در آن زمان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. بورسیه تحصیلی درصدی زمان خاصی برای ثبت‌نام ندارد و هنگام ثبت‌نام برای دانشگاه می‌توانید رزومه‌ی خود را به دانشگاه ارسال نمایید. دقت کنید که تمام رزومه خود را در هنگام ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ برای دانشگاه در دسترس داشته باشید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. در جدول زیر زمان ثبت‌نام و اعلام نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ (turkiyeburslari) را به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای سال ۲۰۲۱ باید طبق جداول زیر اقدام نمایید:

مقطع تحصیلیمعدل (حداقل)
تاریخ آغاز ثبت نام بورسیه۲۵ دی ماه سال
آخرین زمان ثبت نام۱ اسفند ماه
پایان ارزیابی مدارک ارسالیآپریل ۲۰۲۱ (در پایان ماه فروردین یا اردیبهشت)
اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱جولای ۲۰۲۱ ( تیر و مرداد)
آغاز کلاس ها۱۱ شهریورماه

شرایط نمره معدل در بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

مقطع تحصیلیحداقل معدل
متقاضیان مقطع لیسانس ( کارشناسی )۱۴ به بالا
متقاضیان مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکترا۱۵ به بالا
متقاضیان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو۱۸ به بالا

نحوه ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ از طریق وب‌سایت www.turkiyeburslari.gov.tr انجام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت این کار را خودتان انجام دهید. ثبت‌نام بورسیه تحصیلی به دلیل داشتن فیلدها و موارد مختلف کاملاً تخصصی است و بسیار اتفاق افتاده که افراد پس از این که شخصاً ثبت‌نام کرده‌اند به ما زنگ زده‌اند و گفته‌اند که ثبت‌نامشان با مشکل مواجه شده است. دپارتمان آرتان بورس تاپ در چند سال گذشته ثبت‌نام بورسیه بسیاری از متقاضیان را با موفقیت کامل انجام داده است. ثبت‌نام توسط افراد متخصص و مسلط به زبان انگلیسی و ترکی انجام خواهد شد و تمامی اطلاعات به درستی درج می‌شوند.

توجه کنید که اگر مدارک بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را به درستی در فیلدهای مخصوص به خود قرار ندهید و یا اطلاعات را به صورت دقیق و درست وارد نکنید؛ ممکن است بورس ترکیه شما توسط دانشگاه مورد نظر رد شود. برای همین توصیه می‌کنیم ثبت‌نام بورسیه تحصیلی خود را به متخصصان این حوزه بسپارید.

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

مدارک بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱، لازم است مدارک فارغ التحصیلی، مدرک زبان و همین طور برگه قبولی خود را ارائه دهید. یکی از موارد بسیار مهم داشتن مدرک زبان است. برای دریافت بورس تحصیلی بعضی از دانشگاه‌های ترکیه نیاز است مدارک خود را ترجمه کنید، در حالی که برای دانشگاه‌های دیگر نیازی به این کار نیست. مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه شامل موارد زیر هستند:

   • مدارک شناسایی معتبر فرد (پاسپورت)
   • گواهی مدرک قبولی کنکور در صورت موجود بودن
   • مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
   • توصیه‌نامه‌های اساتید دانشگاهی (تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)
   • مدارک بین‌المللی موجود: TOFEL – GRE – ILES – GMAT
   • عکس دانشجو به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

مصاحبه بورس ترکیه

داوطلبانی شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی و دعوت به مصاحبه بورس ترکیه را دارند که توانسته‌اند مدارک لازم را به صورت کامل آپلود کرده و اسناد را به درستی ثبت نمایند. بعد از آماده شدن مدارکتان، باید آن‌ها را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. بعد از ارسال مشخصات و مدارک، دو مرحله بازبینی انجام خواهد شد. در مرحله اول بررسی می‌شود که آیا مدارک شما به صورت کامل تهیه و ارسال شده یا خیر. در مرحله دوم اگر مدارکتان را به درستی به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده باشید نوبت به مصاحبه بورس ترکیه خواهد رسید. مصاحبه حضوری هم معمولاً به دو شکل انجام می‌شود:

   1. در حالت اول دانشجو برای مصاحبه به دانشگاه مورد نظر دعوت می‌شود. در این حالت نیاز است دانشجو حتماً در مکان دانشگاه حضور داشته باشد. در مصاحبه حضوری سؤالاتی پیرامون اینکه چرا فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کرده مطرح می‌شود.
   2. حالت دوم، مصاحبه بورس ترکیه به صورت اینترنتی و یا به صورت حضور در سفارت ترکیه انجام می‌شود. در مصاحبه اینترنتی معمولاً سؤالات ۴ گزینه‌ای مطرح می‌شوند. به طبع سطح این سؤالات نسبت به سؤالات مصاحبه حضوری سخت‌تر است.

اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

زمان اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ کاملاً به رزومه ارسالی و مصاحبه بورس ترکیه بستگی دارد. هرچه رزومه کامل‌تر و قوی‌تر باشد شانس قبولی هم بیشتر خواهد شد. اعلام زمان نتایج عموماً ۲ تا ۳ ماه بعد از پایان مهلت ثبت‌نام است. تصویر زیر نشان دهنده قبولی های بورسیه تحصیلی ۲۰۲۰ ترکیه دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشد.

اطلاعیه مهم: نتایج بورسیه ۲۰۲۰ دولت ترکیه اعلام شد. داوطلبان میتوانند به پروفایل خود وارد شده و در قسمت مای اپلیکیشن نتیجه را مشاهده نمایند. توجه کنید که به دلیل حجم بالای ایمیل ها، ممکن است نتایج با تاخیر ارسال شوند.نتایج ترکیه بورسلاری

مشاوره دریافت ترکیه بورسلاری

مدارک بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو آن را انتخاب کرده است و نسبت به قوانین هر دانشگاه ممکن است این شرایط دستخوش تغییراتی باشد. برای دانستن قوانین و مقررات دانشگاه‌ها و شرایط اعطای بورسیه تحصیلی هر یک، لازم است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دپارتمان آرتان بورس تاپ چندین سال است که در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ فعالیت دارد؛ و توانسته است دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را با بورسیه تحصیلی کامل به دانشگاه‌های برتر ترکیه هدایت کند. امسال هم با قدرت بیشتر و با کمک افراد متخصص در خدمت دانشجویان و متقاضیان است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی و بدون دغدغه برای ترکیه بورسلاری ۲۰۲۱ اقدام نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا تعدادی از دانش آموزان و دانش جویانی که توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ در دانشگاه‌های مختلف ترکیه بورسیه تحصیلی شده‌اند را مشاهده نمایید.

https://artanburstap.com/turkish-scholarship-results/

سوالات متداول ترکیه بورسلاری

ترکیه بورسلاری چیست ؟

این نوع بورس که دولت ترکیه آن را برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی در نظر گرفته است از نوع بورس فول فاند می باشد. بورس فول فاند بهترین نوع ترکیه بورسلاری می باشد چرا که علاوه بر در برگرفتن تمام هزینه های تحصیل موارد دیگری مانند هزینه های خوابگاه، تغذیه و ایاب و ذهاب را نیز در بر می گیرد. همچنین علاوه بر تمامی این موارد ماهانه مقداری پول بسته به مقطعی که برای بورسیه درخواست داده اید به شماره حساب دانشجو پرداخت می شود که دانشجو هیچ گونه مشکل مالی نداشته باشد. همچنین اگر شما از طریق بورسیه تحصیلی در دانشگاه قبول شوید و تحصیلاتتان را تمام کنید این مورد یک امتیاز برای اپلای و تحصیل در اروپا به حساب می آید. چون در کل دنیا دانشجویان بورسیه را به عنوان نوابغ تحصیلی می شناسند.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای چه مقاطعی می باشد؟

این نوع از ترکیه بورسلاری برای مقاطعی از جمله: دبیرستان، کاردانی ، لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و همچنین برخی کارهای تحقیقاتی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز قابل استفاده است. البته در مقطع کاردانی فقط در چند رشته می توانید بورسیه بگیرید که یکی از این رشته ها آشپزی می باشد. به این موضوع دقت نمایید، تعداد افرادی که برای دوره تحصیلات تکمیلی بورسیه می شوند بیشتر از کارشناسی می باشد. در دوره های تحصیلات تکمیلی بیش از ۳۰۰۰ نفر را بورس خواهند کرد.

دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ را برای ما دریافت کند؟

با توجه به سابقه درخشان دپارتمان آرتان بورس تاپ در زمینه ترکیه بورسلاری، اگر دانشجو شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارا باشد، دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند با مشاوره های کاملا تخصصی از طریق افرادی که خود توانسته اند این بورسیه را به دست آورند، شانس شما را برای دریافت این بورسیه بالا خواهند آورد. کارشناسان آرتان بورس تاپ با بررسی رزومه قبولی های سال های گذشته هم اکنون می دانند که چه چیزهایی می تواند در قبولی شما تاثیر مثبت داشته باشد.

آیا پس از دریافت بورسیه تحصیلی نیاز است که از دانشگاه پذیرش بگیریم؟

روال کاری سازمان ترکیه بورسلاری به این صورت است که در صورت قبول شدن شما، نامه پذیرش و تائیدیه اینکه تمامی هزینه های دانشگاه به عهده سازمان و دولت ترکیه می باشد را به دانشگاهی که قبول شده اید می فرستد. پس از آن شما مانند هر ثبت نام دیگری با در دست داشتن نامه معرفی سازمان ترکیه بورسلاری می توانید به دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام خود را کامل نمائید.

آیا می توانیم به زبانی غیر از زبان ترکی در دانشگاه تحصیل کنیم؟

جواب این سوال به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد، اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشند و تعداد خیلی کمی از این دانشگاه ها فقط برخی رشته ها را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. برای مثال شما اگر بخواهید رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در ترکیه تحصیل نمایید فقط در چند دانشگاه مانند : حاجت تپه، کاتب چلبی، آتاتورک و چند دانشگاه دیگر می توانید تحصیل نمایید. تدریس به زبان فرانسوی و آلمانی در رشته های خیلی محدود و فقط در تعداد خیلی کمی از دانشگاه ها تدریس می شوند.

من به زبان ترکی تسلطی ندارم آیا این یک نقص در پرونده ترکیه بورسلاری محسوب می شود؟

خیر. تمامی دانشگاه های ترکیه قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک آزمون زبان ترکی یا انگلیسی نسبت به زبان تحصیلی که انتخاب کرده اید برگزار می کنند. اگر شما نتوانید نمره قبولی را در این آزمون کسب نمایید، دانشگاه یک سال برای شما دوره آمادگی زبان خواهد گذاشت تا به طور کامل به مباحث لازم تسلط یابید. این دوره اصطلاحا حاضرلیک به معنای آماده شدن نامیده می شود. پس از پایان دوره یک ساله، دانشگاه دوباره آزمون زبان ترکی برگزار می کند. تمامی هزینه های این دوره به دلیل دریافت ترکیه بورسلاری شما رایگان خواهد بود.

716 دیدگاه

 • Fatima پاسخ ژانویه 23, 2021 در 12:18 ب.ظ

  اگر بخوایم ثبت نام بورسیه رو شما انجام بدید واسمون ، هزینه اش چقدر میشه ؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 24, 2021 در 9:05 ق.ظ

   با سلام و درود
   بله خدمات بورسیه تحصیلی را انجام میدیم
   لطفا با شماره ۰۲۱۸۸۷۳۹۸۱۷ برای مشاوره بیشتر و دریافت هزینه تماس بگیرید.

 • شميم پاسخ ژانویه 23, 2021 در 2:04 ب.ظ

  سلام وقت بخير من دانشجوي ترم يك پزشكي هستم ۱۹ سالمه ميخواستم بدونم اگر بخوام از اول شروع كنم بايد راجب رشتم در ايران در قسمت تحصيلات بنويسم يا همين كه توي قسمت انگيزه نامه بهش اشاره كنم كافيه؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 24, 2021 در 9:07 ق.ظ

   با سلام و درود
   تمامی اطلاعات مهم خود را در رزومه باید بنویسید همچنین داشتن رتبه کنکور خوب نیز بیسار بر روی رزومه تون تاثیر میگزارد
   معدل،سن(تا۲۱سال) رزومه خوب
   مهم ترین گزینه ها برای بورسیه شدن میباشد.

 • محمدرضا نصوحی پاسخ ژانویه 23, 2021 در 2:18 ب.ظ

  درود بر شما وقت بخیر
  بنده ۱۸ سال سن دارم و دارای مدرک دپیلم علوم انسانی هستم با معدل حدود ۱۷ همچنین دارای لوح های تقدیر از طرف مدرسه هستم/علاقه مند به تحصیل در رشته متافیزیک ،فلسفه ، تربیت بدنی و یا روانشناسی(به ترتیب بر حسب اولویت)هستم لطفا بفرمایید برای کدام یک از این رشته ها درصد احتمالی بورسیه فول فاند برای بنده بیشتره ؟
  و اینکه شرایط ثبت نام از طریق پارتمان شما برای بنده با شرایط درج شده چگونه است؟
  سپاس شادباشید

  • artanadmin پاسخ ژانویه 24, 2021 در 9:11 ق.ظ

   با سلام و درود
   احتمال کمی دارد تا شما بوانید بورسیه شوید زیرا یکی از مهم ترین پارامتر ها برای بورسیه شدن معدل میباشد و بسیار مهم است
   اگر رزومه فوق العاده ای به همراه داشته باشید میتوانید در رشته های کم متقاضی دانشگاه های ضعیف با رنکینگ پایین بورسیه بگیرید.

 • Younes پاسخ ژانویه 24, 2021 در 2:51 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر خدمت شما
  بنده فارغ التحصیل مقطع کارشناسی رشته ی روانشناسی با معدل ۱۸.۵۰ هستم و متقاضی بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی هستم .
  آیا شانس برای قبولی در بورسیه تحصیلی این رشته رو دارم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 24, 2021 در 4:52 ب.ظ

   با سلام و درود
   شما باید برای بورسیه شدن در دوره کارشناسی
   رزومه و انگیزه نامه خیلی خوبی بنویسید تا در رشته و دانشگاهی که دوست دارید بتونید بورسیه بگیرید

 • S.a پاسخ ژانویه 25, 2021 در 7:49 ب.ظ

  سلام من متولد ۲۰۰۱/۶/۱۹ میلادی هستم و ایا سال دیگه هم شرایط سنیشو دارم؟!
  چون امسال گفتند متولدین ۱۹۹۹/۱/۱ امکان شرکت دارن میخواستم بدونم سال دیگه هم امکانشو دارم برای مقطع کارشناسی اقدام کنم؟! شرایط سنی ثابته؟!

  • artanadmin پاسخ ژانویه 27, 2021 در 12:49 ب.ظ

   با سلام و درود بله شما میتوانید سال دیگر هم در ترکیه بورسلاری ثبت نام کنید
   تا ۲۳ سالگی میتوانید برای مقطع کارشناسی ثبت نام کنید

 • مهدی پاسخ ژانویه 25, 2021 در 9:18 ب.ظ

  سلام عرض شد ،بنده متقاضی رشته فیزیوتراپی
  از ترکیه بورسلاری ،با رزومه :
  ۱.علمی:معدل کل دیپلم ۱۷.۷۲ ،معدل کل راهنمایی:۱۸.۶۲،المپیاد کتابخوانی ،نمره ۱۹.۲۵ درس ریاضی امتحان کشوری،مقام شاگرد اول کلاس
  ۲.هنری:خط نستعلیق۳تا ،داستان نویسی ،مقاله نویسی ،بازنویسی قابوسنامه،آوازسنتی،۳.مذهبی:
  تصویرگرایی عاشورایی،انشای نماز ۳ تا
  ۳.ورزشی:فوتسال ۳ تا ،بسکتبال ،۴.عنوان نوجوان سالم و کارشناس پیشگیری از اعتیاد آموزش و پرورش ،بورسیه ها در ایران:بنیادعلمی قلم چی
  چند درصد امکان قبولی دارم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 27, 2021 در 12:55 ب.ظ

   با سلام و درود
   بستگی به رزومه شما دارد
   شاید رزومه شما از طرف ما مورد تایید باشد ولی شاید از طرف ترکیه بورسلاری مورد تایید نباشد
   معدل پایینی دارید
   اکیدا توصیه میکنم در فراهم کردن رزومه و انگیزه نامه بسیار تلاش کنید برای
   مشاوره بیشتر در مورد نوشتن رزومه و انگیزه نامه
   با شماره ۰۲۱۸۸۷۳۹۸۱۶ تماس بگیرید

 • پریا نصیری پاسخ ژانویه 27, 2021 در 9:26 ق.ظ

  سلام من ۱۸ سال سن دارم با معدل دیپلم تجربی ۱۹/۵۵ از استاید خوبی که دکتراهستند واساتیدم بودند توصیه نامه دارم گواهی زبان دوره پیشرفته advanced رو دارم‌ و گواهی قران دارم و تقدیر نامه های مختلف از جمله هنری نوازندگی و شرکت در کنسرت و کارهای نیکوکاری و خیر بودن و فعالیت ورزشی و ممتاز بودن در نمرات از معاون استاندارو اموزش و پرورش و… دارم و میخواستم ببینم شانسم برای رشته پزشکی چقدر است ؟؟ در کدوم شهرا شانس بیشتری دارم؟؟

  • artanmoshaver پاسخ ژانویه 27, 2021 در 10:55 ق.ظ

   سلام دویت عزیز . متقاضی های رشته پزشکی در ترکیه بورسلاری بسیار زیاد می باشد. بسیاری از متقاضیان حتی نمره ۲۰ و رزومه بسیار قوی دارند. پس نمی توان گفت که شانس زیادی دارید . اما شانس دارید. رزومه فرهنگی شما خوب می باشد اما باید بر روی رزومه علمی نیز کمی کار کنید تا قوی تر باشد. به نظر بنده اگر پزشکی را می خواهید تا سال دیگر صبر کنید و رزومه خود را تقویت کنید .

 • زهرا پاسخ ژانویه 27, 2021 در 1:39 ب.ظ

  سلام وقت بخیر کارنامه کنکور رو در کدوم قسمت فرم ثبت نام باید وارد کنم؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 28, 2021 در 12:50 ب.ظ

   با سلام و درود باید در رزومه خود کارنامه کنکور را وارد کنید
   و در داخل رزومه تاکید کنید که کارنامه کنکور را در داخل رزومه وارد کردید
   با تشکر.

 • زهره بیمثل پاسخ ژانویه 27, 2021 در 4:03 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من مدرک دیپلم تجربی دارم با معدل کل ۱۹/۰۳و برای دوسال اول همه بالای ۱۹/۵هست و فارغ التحصیل تیزهوشان هستم و چند تقدیر نامه برای معدل خوب و دوتا از طرف سمپاد برای قران و رتبه دوم منطقه برای تشعیر دارم احتمال بورسیه برای دندان، فیزیوتراپی،یا پرستاری چقدر دارم و کدوم بیشتره؟و کدوم شهرا؟ ممنون🙏

  • artanadmin پاسخ ژانویه 28, 2021 در 11:58 ق.ظ

   با سلام
   برای رشته های پیراپزشکی اگر اقدام به ثبت نام کنید در صورتی که از رزومه و انگیزه نامه خوبی برخور دار باشید احتمال بالایی رو دارید که در رشته های پیرا پزشکی قبول بشید.
   ما نمیتونیم تایین قطعی کنیم که شما در کدام دانشگاه یا شهری قبول میشید

 • Hsan پاسخ ژانویه 27, 2021 در 5:03 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  من با معدل دیپلم ۱۹٫۴ در رشته ریاضی فیزیک ( و داشتن چندین تقدیرنامه از دبیرستان )
  میتونم در رشته های مهندسی‌ (مثل عمران یا کامپیوتر ) و در دانشگاهای خوب مثل استانبول یا آنکارا یا حاجتتپه و البته (( تحصیل به زبان انگلیسی )) بورسیه شم ؟

  در رشته حقوق چطور؟ میتونم در دلنشگاهای خوب ذکر شده ، بورسیه شم ؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 28, 2021 در 11:56 ق.ظ

   با سلام
   با توجه این معدل و داشتن رزومه و انگیزه نامه خوب
   در رشته های غیر پزشکی
   احتمال بسیار بالایی رو دارید قبولی بگیرید
   با تشکر.

 • آیدین پاسخ ژانویه 28, 2021 در 9:18 ق.ظ

  سلام
  ببخشید توصیه‌نامه برای مقطع کارشناسی تاثیری داره ؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 28, 2021 در 11:53 ق.ظ

   با سلام و درود
   بله تاثیر بسیار مهمی در بورسیه شدن دارد
   با تشکر.

 • هستی احمدی پاسخ ژانویه 28, 2021 در 4:35 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید.
  ممنون از سایت خوبتون.
  سوالی داشتم از شما من معدل کل دیپلمم ۱۸/۶۱ شده و معدل کتبی نهاییم ۱۵/۷۵
  لوح تقدیر و اینا هم دارم از مسابقات آزمایشگاه تا معدل برتر و المپیاد واینا شاید حدود ۱۰ تایی بشه.
  یک گواهی مدرک زبان هم از موئسسه دارم. ۱۸ ساله هستم.
  پاسخ هایی که بقیه داده بودین رو کامل خوندم من برای اینکه شانس قبولیم تقریبن بالااااا باشه میخوام رشته های خیلی پایین انتخاب کنم. به نظر شما با این رزومه و معدل و فرض بر اینکه یک SOPمعمولی ارائه میدم شانس قبولیم تو رشته های علوم دامی و باغداری و اینجور رشته ها چقدره؟ یا بهتر بگم کدوم رشته ها پایین ترین انتخاب رو میشه تا شانس قبولییم خیلی بیشتر بالا بره؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 1, 2021 در 10:51 ق.ظ

   با سلام و درود
   در صورت داشتن رزومه عالی و انگیزه نامه عالی و میتوانید در رشته هایی که گفتید بروسیه بگیرید
   برسی کردم سن و معدلتون هم برای بورسیه این رشته های گفته شده عالیه
   با تشکر.

 • رویا پاسخ ژانویه 29, 2021 در 2:21 ق.ظ

  سلام متولد شهریور ۶۴ هستم ارشد حقوق با معدل ۱۸.۵۰
  ایا امکان اقدام برای بورسیه مقطع دکتری حقوق دارم؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 1, 2021 در 10:48 ق.ظ

   با سلام و درود
   شما نمیتوانید دیگر بورسیه شوید
   زیرا برای بورسیه شدن در مقطع دکتری
   حد اکثر شرایط سنی ۳۵ ساله

 • مهدی پاسخ ژانویه 29, 2021 در 10:27 ق.ظ

  سلام،قبلا هم پیام داده بودم و کامل تر می کنم ،
  سن:۱۸،معدل کل دیپلم:۱۷.۷۲،(از روستایی کم برخوردار و تحت پوشش کمیته امدادایران)،شاگرداول کلاس دردبیرستان،المپیادکتابخوانی،انشای نماز۳تا ،تصویرگرایی عاشورایی،مقاله نویسی ،داستان نویسی،آوازسنتی،بازنویسی وبازآفرینی قابوسنامه،
  فوتسال ۳تا ،بسکتبال،کتابخوان برترشهرستان،عنوان نوجوان سالم ،کارشناس پیشگیری ازآسیب های اجتماعی،لوح از ریاست بانک ملی ایران،بورسیه قلم چی شده ام،رشته فیزیوتراپی ثبت نام کردم ،چقدر شانس دارم نسبت به شرایطم.

 • پدرام خسروی پاسخ ژانویه 29, 2021 در 1:45 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ..بنده معدل دیپلم تجربی ۱۹.۵۷هستم و در رشته علوم ازمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ شدم تقدیر نامه های دانش اموز برتر رو برای دبیرستان هم دارم ..امید هست ک بتونم بدون ازمون یوس یا سات توی هر شهری از ترکیه حتی توی دانشگاه های رنک پایین ترکیه دندون پزشکی بخونم؟؟ممنون میشم بهم جواب بدید

  • آرتان بورس تاپ پاسخ فوریه 2, 2021 در 6:30 ب.ظ

   سلام دوست عزیز . معدل شما خوبه ولی برای این که در رشته های تاپی مثل پزشکی و دندانپزشکی قبول شوید باید حتما رزومه خیلی خیلی قوی داشته باشید. امسال حتما ثبت نام کنید ولی اگر قبول نشدید نا امید نشوید و برای سال بعد رزومه خیلی خیلی خفن جور کنید .

 • حدیث سپهری پاسخ ژانویه 29, 2021 در 8:24 ب.ظ

  سلام.وقت بخیر میخواستم بدونم با معدل بالای ۱۸ در دبیرستان برای کدوم رشته ها شانس قبولیم میتونه بیشتر باشه؟برای رشته های پیراپزشکی مثل فیزیوتراپی و پرستاری و ی رشته هایی مثل مهندسی کامپیوتر و ژنتیک چطور؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • artanadmin پاسخ فوریه 1, 2021 در 10:39 ق.ظ

   با سلام و درود با این معدل
   امکان قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر در صورت نوشتن انگیزه نامه خوب و داشتن رزومه عالی احتمال بسیار بالایی را در قبولی به همراه دارید

 • M پاسخ ژانویه 29, 2021 در 9:40 ب.ظ

  سلام من حسابداری هستم ودیپلم دارم و۱۹ سالمه وامسال بهمن ترم اولم شروع میشه میشه بروسیه بگیرم

  • artanadmin پاسخ فوریه 1, 2021 در 10:36 ق.ظ

   با سلام و درود
   خدمت شما
   بله امکان بورسیه شدن را دارید
   میتوانید در سایت تورکیه بورسلاری اقدام به ثبت نام کنید

 • Sahar پاسخ ژانویه 30, 2021 در 5:41 ب.ظ

  سلام معدل دیپلم من ۱۹/۳۲ هستش ۱۹ سالمه و ۶ سال پایانی تحصیلم رو تو مدارس نمونه دولتی درس خوندم هر سال دانش اموز ممتاز بودم و زبان ترکی کامل مسلط هستم و روان صحبت میکنم ولی مدرکی ندارم برای رشته های فیزیوتراپی و بینایی سنجی تو چه شهرایی شانس دارم؟!

 • پویا رفیعی پاسخ ژانویه 30, 2021 در 10:58 ب.ظ

  برای اپلای ارشد، آیا مدارک باید به زبان انگلیسی آپلود شوند؟

  • artanadmin پاسخ ژانویه 31, 2021 در 10:06 ق.ظ

   با سلام و درود
   میتوانید مدارک رو به صورت فارسی آپلود کنید
   زیرا کسانی که برسی میکنند ایرانی هستند
   با تشکر.

 • Farnazsheikhi پاسخ ژانویه 31, 2021 در 2:30 ب.ظ

  سلام.من فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع لیسانس با معدل ۱۶٫۵۰ هستم و۲۳سال سن دارم .دارای مدرک TTCو در حال گرفتن IELTS,میخواستم بدونم چقدر شانس برای قبولی تو این بورس تحصیلی دارم؟؟اصلا رشته ادبیات زبان یا مترجمی یا آموزش زبانو میگیرن یا نه؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 1, 2021 در 10:34 ق.ظ

   با سلام و درود
   ببینید بستگی به رزومه و انگیزه نامه شما دارد
   اگر در نوشتن رزومه عالی باشید
   احتمال بورسیه شدن بیشتری نیز در سازمان تورکیه بورسلاری را به همراه دارید

 • Feri mahd پاسخ فوریه 2, 2021 در 7:15 ب.ظ

  سلام وقت بخیر.
  میشه برای دبیرستان دوره دوم هم بورسیه تحصیلی گرفت؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 3, 2021 در 11:52 ق.ظ

   با سلام و درود
   خیر امکان ثبت نام بورسیه تحصیلی برای مقطع دبیراستان دوره دوم نمیباشد
   فقط برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کاردانی و ارشد میباشد

 • Feri mahd پاسخ فوریه 2, 2021 در 7:43 ب.ظ

  سلام وقت بخیر.
  اگر قبول شدیم برای بورسیه تحصیلی برای کلاس ها باید ترکیه باشیم دیگه درسته؟
  بعد بلیط هواپیما رو دولت ترکیه واسه شخص میگیرید یا خودمون؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 3, 2021 در 11:57 ق.ظ

   با سلام و درود
   بله حتما باید در کلاس های ترکیه حضور داشته باشید
   و بلیط رفت رو ترکیه حساب میکند

 • صمد موذنی پاسخ فوریه 3, 2021 در 1:04 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  رتبه کنکور ارشد من ۴۷ بوده و میخوام کارنامه کنکورو در سیستم بارگذاری کنم.
  در قسمت education information بارگزاری کنم با social experience ؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 3, 2021 در 12:02 ب.ظ

   با سلام و درود
   کارنامه کنکور را در قسمت education information وارد کنید.

   • صمد موذنی پاسخ فوریه 3, 2021 در 12:20 ب.ظ

    میشه بفرمایین کارنامه رو در بخش کارشناسی بارگزاری کنم یا کارشناسی ارشد؟ چون وقتی کنکور دادم کارشناسی بودم ولی از ارشد قبول شدم.

    • artanadmin پاسخ فوریه 7, 2021 در 1:35 ب.ظ

     با سلام و درود
     بله شماباید کارنامه دیپلم خود را در بخش کارشناسی آپلود کنید

   • نگار پاسخ فوریه 3, 2021 در 1:39 ب.ظ

    سلام، کجای این قسمت باید بارگزاری کرد کارنامه کنکور رو ؟ آخه جایی براش نیست؟

    • artanadmin پاسخ فوریه 7, 2021 در 1:36 ب.ظ

     سلام دوست عزیز کارنامه کنکور شما رزومه به حساب میاید لطفا در رزومه خود کارنامه کنکور را وارد کنید

     • reza فوریه 7, 2021 در 11:48 ب.ظ

      سلام میشه اسم اون بخشی که در سیستم باید کارنامه کنکورو قرار داد رو بگید؟ شما فرمودید رزومه، رزومه دقیقا کدوم بخش میشه؟ متشکرم.

     • artanadmin فوریه 15, 2021 در 10:43 ق.ظ

      با سلام و درود کارنامه کنکور را شما میتوانید همراه با رزومه آپلود بکنید
      و اکیدا پیشنهاد میکنیم که این کار نامه را نفرستید زیرا باعث میشود شانس قبولی شما نیز در دریافت بورسیه تحصیلی ۲۰۲۱ ترکیه پایین بیاید
      با تشکر

 • Mahya پاسخ فوریه 3, 2021 در 11:56 ق.ظ

  سلام. من مدرک کارشناس پیام نور رو دارم . شرکت ثبت نام در بورسیه برای ارشد ، شامل افرادیه که مدرک کارشناسی رو از دانشگاه دولتی اخد کردن یا شامل اونایی که کارشناسی پیام‌نور هستن روهم میشه ؟ تشکر از پاسخگوییتون🙏

  • artanadmin پاسخ فوریه 7, 2021 در 2:08 ب.ظ

   با سلام و درود فرقی نمیکند در کدام دانشگاه ثبت نام کردید
   همه این ها رزومه به حساب میاد در صورتی که رزومه عالی ای داشته باشید
   میتوانید بروسیه شوید

 • امیررضا پاسخ فوریه 4, 2021 در 4:25 ب.ظ

  سلام من ۱۸سال سن دارم و معدل دیپلم تجربی من۱۹/۱۸شد من دارای گواهینامه دوره آموزش زبان برنامه نویسی پایتون هستم و سه عدد گواهینامه از هلال احمر در زمینه های مختلف دارم . همچنین دارای انواع تقدیر نامه هنری فرهنگی و ورزشی هم هستم و دو مقاله دارم که یکی از آنها در روزنامه محلی به چاپ رسیده و در یک همایش ملی هم شرکت کرده ام و گواهی آن را دارم.من در مدرسه نمونه دولتی هم درس می‌خواندم و مدرک فعال جوان محیط زیست را هم دارم در کل شرایطم برای پزشکی و دندان پزشکی چطوره؟ لطفاً جواب بدید

  • artanadmin پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:56 ق.ظ

   با سام و درود
   ببینید مهم ترین عامل برای قبولی در رشته پزشکی و یا دندان پزشکی
   معدل شماست شما باید برای قبول در رشته پزشکی معدل بالای ۱۹٫۸۰ داشت باشید
   پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پیراپزشکی ثبت نام بکنید

 • فیروزه پاسخ فوریه 5, 2021 در 12:41 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من دانش اموز رشته علوم انسانی هستم معدلم هم هر سال۱۹ب بالا بود
  ۱۷سالمه و هنوز مدرسم ب طور کامل تمام نشده دوازدهم هستم. من میتونم از کشور ترکیه بورسیه دریافت کنم؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 7, 2021 در 2:07 ب.ظ

   با سلام و درود
   در صورت داشتن رزومه و معدل عالی میتوانید بورسیه شوید
   شما فعلا میتوانید ثبت نام کنید تا معدل کل دیپلم شما اعلام شود و بارگزاری کنیم بر روی سایت تورکیه بورسلاری

 • فیروزه پاسخ فوریه 5, 2021 در 12:43 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من دانش اموز رشته علوم انسانی هستم معدلم هم هر سال۱۹ب بالا بود
  ۱۷سالمه و هنوز مدرسم ب طور کامل تمام نشده دوازدهم هستم. من میتونم از کشور ترکیه بورسیه دریافت کنم؟ و هزینه ثبت نام چقدره

  • artanadmin پاسخ فوریه 7, 2021 در 1:23 ب.ظ

   با سلام و درود بله شما میتوانید در بوسیه تحصیلی ترکیه شرکت کنید
   برای اطلاع از قیمت ها با شماره ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱ تماس بگیرید

 • فرزانه لطفی پاسخ فوریه 6, 2021 در 2:40 ب.ظ

  سلام وقت بخیر

  لطفا بفرمایین شروع و اتمام دبیرستان (High school) را چطورمشخص می کنیم؟ از اول دبیرستان تا اخذ دیپلم یا تا پیش دانشگاهی؟ خیلی ممنون.

  • artanadmin پاسخ فوریه 7, 2021 در 1:56 ب.ظ

   با سلام و درود از اول دبیرستان تا اخذ دیپلم محاسبه میشود

 • ali keikhaei پاسخ فوریه 7, 2021 در 11:02 ق.ظ

  سلام،من شناسنامم رو هنوز عکس دار نکردم (امسال دوازدهمم)آیا امکانش هست با همون شناسنامه ثبت نام،چون الان برای شناسنامه جدید ثبت نام کنم ممکنه طول بکشه تا بیاد و فرصت ثبت نام تمام بشه.

  • artanadmin پاسخ فوریه 7, 2021 در 1:33 ب.ظ

   با سلام و درود
   خیر شناسنامه نیازی نیست
   پاسپورت شما مهم است که باید اسکن آن را در سایت تورکیه بورسلاری آپلود کنید

 • rasool پاسخ فوریه 7, 2021 در 12:11 ب.ظ

  آیا با معدل زیر ۱۵ که حد نصاب قبولی در مقطع دکترا هست میشه بورسیه گرفت ؟ تابحال کسی گرفته ؟ رزومه هم فقط دو سه تا دوره رباتیک رو توی فنی حرفه ای گذروندم . احتمال داره دکترا قبول بشم ؟ یا برای مقطع ارشد اقدام کنم که امسال آخرین فرصت برای من هست باتوجه به شرایط سن که من ۲۹ ساله هستم و معدل لیسانس ۱۶٫۷۷ دارم … بخام دوباره ارشد بخونم کلی زمان از دست میدم …

  • artanadmin پاسخ فوریه 7, 2021 در 1:24 ب.ظ

   با سلام و درود لطفا رشته خودتون رو بگید
   برای مشوره بیشتر با شماره ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱

   • rasool پاسخ فوریه 7, 2021 در 1:56 ب.ظ

    لیسانس مکانیک – گرایش حرارت و سیالات معدل ۱۶٫۷۷
    فوق لیسانس مکانیک – گرایش طراحی کاربردی معدل ۱۴٫۵۹

 • حسین آگوش پاسخ فوریه 7, 2021 در 2:37 ب.ظ

  سلام خسته نباشید. با معدل کل ۱۷٫۹۱ شانسی برای خوندن بیوتکنولوژی توی ترکیه دارم؟ شانسی هست بورسیه شم؟ زبان انگلیسی و ترکی هم بلدم و مدارک ۷ گانه کامپبوتر هم دارم.

  • artanadmin پاسخ فوریه 9, 2021 در 1:50 ب.ظ

   با سلام و درود با این معدل شانس کمی دارید برای قبولی در این رشته باید رزومه و انگیزه نامه بسیار خوبی به همراه داشته باشید تا در سازمان تورکیه بورسلاری قبول بشید

 • امیررضا پاسخ فوریه 7, 2021 در 3:34 ب.ظ

  سلام من پاسپورت ندارم میشه شناسنامه رو آپلود کنم

  • artanadmin پاسخ فوریه 9, 2021 در 1:48 ب.ظ

   با سلام و درود
   بله میتوانید شناسنامه خود را آپلود کنید
   ولی در صورت تایید شدن حتما باید پاسپورت داشته باشید

 • یاسمن خسروی پاسخ فوریه 8, 2021 در 1:28 ق.ظ

  باسلام معدل دیپلم من هجدهم نیمه ولی چندین رتبه در جشنواره های جهانی از جمله خود ترکیه و اختراعات زیادی دارم با توجه به متنی ک تو سایتتون خوندم گفتین واسه پزشکی معدل زیر نوزده قبولی نداشته واسه پزشکی نوزده و سالمه و میخوام اقدام کنم و مدرک زبان دولینگو نیز دارم

  • artanadmin پاسخ فوریه 9, 2021 در 1:53 ب.ظ

   با سلام و درود
   با این معدل شانس بسیار پایینی را به همراه دارید
   در صورتی که رزومه بسیار بزرگی به همراه داشته باشید
   و انگیزه نامه بسار خوبی به همراه داشته باشید احتمال قبولی شما کمی بالاتر است
   زیرا در این رشته رقابت بسیار بالاست

 • Moein پاسخ فوریه 8, 2021 در 1:47 ق.ظ

  سلام آیا فوت پدر هم به عنوان یک امتیاز محسوب میشود؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 9, 2021 در 1:42 ب.ظ

   با سلام و درود
   بله فوت پدر نیز یک امتیاز مهم محسوب میشود و همچنین زندگی در مناطق مهروم نیز امتیاز به حساب میاد
   حتما این موضوع را در رزومه خود ذکر کنید
   با تشکر

 • Hsan پاسخ فوریه 8, 2021 در 2:32 ب.ظ

  سلام خسته نباشید

  آیا بعد از اتمام تحصیل در ترکیه ، در رشته پزشکی(عمومی) ، امکان مشغول به کار شدن (در زمینه پزشکی و درمانی ) در ترکیه وجود دارد ؟؟
  چون تو یه سایتی خونده بودم ، اجازه کار در زمینه های پزشکی-درمانی و حقوقی ، بعد از اتمام تحصیل در ترکیه ، برای غیرشهروند ها وجود نداره ، مگر با ازدواج با شهروندهای ترک .
  همچین چیزی درسته ؟؟؟؟
  ممنون

  • artanadmin پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:41 ق.ظ

   با سلام و درود خیر حتما باید شهروند ترکیه باشید تا بتوانید در ترکیه پزشکی یا داروسازی را انجام بدهید
   پیشنهاد ما این است که شما در یکی از ۱۵ دانشگاه مورد تایید تحصیل کید تا بتوانید در ایران نیز به راحتی مطب بزنید
   ازدواج با شهروند ترکیه یکی از راه های شهروند شدن در ترکیه نیز میباشد که پیشهاد نمیشود

 • P.s پاسخ فوریه 8, 2021 در 9:54 ب.ظ

  با سلام من معدل دبیرستانم ۱۹٫۶۶ در دبیرستان تیزهوشان درس خوندم چند تا هم تقدیر نامه برای شاگرد ممتاز شدن دارم یوس هم شرکت کردم و نمره ۹۰ در نمراتم داشتم ایران هم دانشگاه علوم تحقیقات دامپزشکی قبول کردم احتمال قبولی بورسیه داروسازی دارم ؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 14, 2021 در 1:40 ب.ظ

   با سلام و درود ما نمیتونی به شما درصد احتمال قبولی تون رو بگیم چون سازمان تورکیه بورسلاری هیچ وقت نمیاد الگوریتم هاشو برای ثبت نام بگه
   در صورتی که شما رزومه بالایی داشته باشید
   میتوانید در بورسیه تحصیلی ترکیه قبول بشید
   شاگر ممتاز بودنتون و مدرسه ای که در اون درس میخونید جزو رزومتون حساب میشه
   برای رشته دارو سازی خیلی باید تلاش کنید.

 • حسینی پاسخ فوریه 10, 2021 در 7:49 ب.ظ

  سلام من ثابت نامم رو کامل انجام دادم و در نهایت روبروی ثبت نامم نوشتن که «در حال بررسی میباشد» این يعني ثبت نامم تمومه و باید منتظر باشم؟

  چون بعضیا میگن بعد از اینکه کامل مدارک رو آپلود کردی یک ایمیل تایید واست میاد

  واسه من نیومد الان دوباره ثبت نام کنم
  خواهش میکنم راهنمایی کنید واسم حیاتیه
  ممنون از سایت خوبتون

  • artanadmin پاسخ فوریه 15, 2021 در 12:15 ب.ظ

   با سلام و درود خیر شما نیازی به ثبت نام مجدد ندارید
   ۱ الی ۲ ماه آینده برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که شما میتوانید نتیجه تایید بورسیه شدن خود را ببینید

 • mary2080 پاسخ فوریه 10, 2021 در 10:37 ب.ظ

  سلام.وقتتون بخیر.میخواستم بپرسم که با معدل ۱۸٫۸۵ شانسی برای بورسیه ی فیزیوتراپی هست؟
  و اینکه تحصیلات خانواده هم مهمه آیا؟درصورت بالا بودن ذکر بشه؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 11, 2021 در 9:37 ق.ظ

   با سلام و درود در صورت داشتن رزومه عالی شما میتوانید در این مقطع در رشته فیزیو تراپی بورسیه شوید
   تحصیلات خانواده نیز تاثیر دارد حتما در رزومه خودتان وارد کنید
   با تشکر.

 • Ryhn ehsani پاسخ فوریه 11, 2021 در 6:13 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۱ سالمه و ترم اخر کارشناسی طراحی دوخت هستم و فقط پایانامه مونده،معدلم ۱۹/۳۶ هست تا الان ،به نظر شما برای بورسیه ارشد این رشته در ترکیه شانسی دارم؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 11, 2021 در 9:35 ق.ظ

   با سلام و درود
   متاسفانه شما نمیتوانید در این رشته بورسیه شوید
   برای رشته طراحی و دوخت شما میتوانید فقط تا مقطع کاردانی بورسیه شوید.

 • Suah پاسخ فوریه 11, 2021 در 12:06 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من ۱۸ سالمه و معدل دیپلمم ۱۷/۳ و سال آخرم ۱۸/۱۳ بود، فول زبان ترکیه و آذربایجانی هستم و انگلیسیمم خوبه کارآموزی هم به مدت ۳ ماه تو مدرسه انجام دادم و مدرکش رو هم دارم.کلی هم گواهی مهارت تو زمینه بازیگری و طراحی و عکاسی دارم. تو استان هم چندین رتبه کسب کردم و لوح تقدیر های زیادی دارم. رشته های پزشکی هم نمیخوام.
  توصیه نامه خیلی قوی ای هم توسط یکی از اساتید نوشته شده همچنین انگیزه نامه هم خیلی کامل نوشتم.به نظرتون شانس قبولی دارم؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:37 ق.ظ

   با سلام و درود
   دوست عزیز رشته بازیگری نیز بورسیه ندارد
   ولی رشته طراحی تا مقطع کاردانی شما میتوانید بورس بگیرید
   مکر اینکه طراحی معماری رو انتخاب کنید تا مقطع کارشناسی نیز بتوانید بورسیه بگیرید
   انگیزه نامه و توصیه نیامه و رزومه شما نیز تاثیر بسزایی را در گرفتن بورسیه تحصیلی ترکیه نیز دارند
   ولی مهم ترین شرط معدل و سن شما نیز ممیباشد

 • P.s پاسخ فوریه 11, 2021 در 4:33 ب.ظ

  باسلام معدل ۱۹،۶۶ دیپلم و داشتن چندین تقدیرنامه و نتیجه آزمون یوس ۹۰ به نظرتون احتمال قبولی داروسازی وجود داره؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:29 ق.ظ

   با سلام و درود
   معدل بسیار عالی ای دارید
   سعی کنید از بهترین رزومه و انگیزه نامه استفاده کنید با این معدل شانس بسیار بالایی را به همراه دارید برای ثبت نام

 • لیدا پاسخ فوریه 11, 2021 در 5:48 ب.ظ

  سلام، من برای کارشناسی میخوام اقدام کنم
  تو سایت، درآمدی که ازمون پرسیده مربوط به خانواده هست یا درآمد فقط خودم؟
  و اینکه اگه کم باشه درآمد، امتیاز بیشتری داره؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:33 ق.ظ

   با سلام و درود منظور از این درآمد در آمد خانواده شما میباشد
   بستگی به این دارد که شما چگونه انگیزه نامه خود را نوشته اید
   اگر سطح درآمد پایینی به همراه دارید ختما از گزینه ۰تا۵۰ دلار رو نیز انتخاب کنیدپ.

 • حبیب قنبرپور پاسخ فوریه 11, 2021 در 11:59 ب.ظ

  سلام دوست عزیز ،مدرک دانشگاه بورسا مورد تایید وزارت علوم نیست. به نظر شما راهی هست بعد از اتمام تحصیل مدرک رو مورد تایید کرد؟
  در مقطع دکترا منظورم هست

  • artanadmin پاسخ فوریه 14, 2021 در 1:50 ب.ظ

   با سلام و درود
   بله میتوانید مدرکتون رو معادل سازی کنید
   در این مورد میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱

 • مهدا پاسخ فوریه 12, 2021 در 12:33 ق.ظ

  سلام من ۲۳ سالمه متولده ۱۳۷۶/۴/۳ معدلم کارشناسیم ۱۴٫۷۰ چقدر احتمالش هستش که بورسیه بشم برای ترکیه مقطع ارشد عمران ؟؟؟ در حال حاضر دانشجوی ترم ۲ ارشد عمران گرایش سازه هستم در دانشگاه دولتی
  ایا این امکان هست برای مقطع کارشناسی در خواست بورسیه بدم و قبول بشم ؟؟چون معدل دوره دبیرستانم بالاست

  • artanadmin پاسخ فوریه 15, 2021 در 12:27 ب.ظ

   با سلام و درود
   مهم ترین پاراکتر ها معدل کل دیپلم ، کارشناسی، سن و رزومه و انگیزه نامه میباشد
   شما بری قبولی در رشته عمران در مقطع ارشد باید رزومه و انگیزه نامه بسیار خوبی را ارائه دهید

 • mahsa پاسخ فوریه 12, 2021 در 8:12 ب.ظ

  با سلام
  ببخشید من قصد اقدام برای مسترمجدد دارم (و چون اگر اعلام کنم مدرک ارشد دارم سیستم برام امکان انتخاب مستر رو فراهم نمیکنه اعلام نمیکنم) و متاسفانه هیچ کدوم از اساتید من حاضر نیستن برای من توصیه نامه بنویسند.
  با این وجود میتونم برای خودم شانسی قائل باشم برای قبولی؟ رشته مهندسی کامپیوتر

  ۱مقاله کنفرانس بین المللی دارم
  ۱مقاله در دست نگارش
  ———
  ریسرچ پروپزال رو کاملا منطبق بر رزومه و سوابق تحقیقاتی نوشتم
  ———
  دانشگاه های رنک عالی مدنظرم نیست
  دانشگاه هایی مثل اسکی شهیر تکنیکال یا قونیه

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 5:13 ب.ظ

   با سلام و درود
   مهم ترین عوامل در دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه
   سن،معدل، رزومه شما میباشد
   نداشتن توصیه نامه تثیر آنچنانی ای ندارد
   سعی کنید بیشتر بر روی رزومه و معدل خود کار بکنید چون مهم ترین عوامل که برسی میشوند معدل و سن شما و رزومه شما میباشد

 • Mary2080 پاسخ فوریه 13, 2021 در 1:31 ق.ظ

  سلام.وقتتون بخیر.
  باتوجه به پاسخ سوالم که فرمودید رزومه ی عالی باعث گرفتن بورسیه ی فیزیوتراپی میشه،چه رزومه ی عالی ای مد نظره؟
  و اینکه تا حالا کسی با معدل ۱۸‌.۸۵ و یا همین حدود بوده که در این رشته بورس شده باشه؟
  پیشاپیش ممنون از پاسختون.

  • artanadmin پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:18 ق.ظ

   با سلام و درود ببینید مهم ترین عوامل برای معدل کل دیپلم و سن شماست
   انیگزه نامه و رزومه شما میتوانید کمک بکند
   با این معدل و داشتن رزومه عالی احتمال بالایی رو دارید برای ثبت نام

 • علی پاسخ فوریه 14, 2021 در 9:34 ب.ظ

  ترجمه توصیه نامه برای مقطع کارشناسی لازمه؟؟؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:13 ق.ظ

   با سلام و درود
   تمامی مدارک باید به زبان فارسی باشند
   زیرا گسانی که مدارک را برسی میکنند
   فارسی زبان هستند

 • saeid پاسخ فوریه 14, 2021 در 11:25 ب.ظ

  عرض سلام و وقت بخیر
  من در سایت بورسلاری ثبت نام کردم و پیام awaiting evaluation اومده ولی ایمیلی واسم نیومده. از کجا بدونم ثبت نامم با موفقیت انجام شده؟ ممنون از شما.

  • artanadmin پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:23 ق.ظ

   با سلام و درود
   ثبت نام شما تکمیل شده است
   ایمیل حدود یک ماه دیگر ارسال خواهد شد دیدن این پیغام یعنی ثبت نام شما تکمیل شده است و در حال برسی نیز میباشد.

 • حبیب قنبرپور پاسخ فوریه 15, 2021 در 2:14 ق.ظ

  سلام بزرگوار،
  لطفا راهنمایی می فرمایین توصیه نامه ها رو در کدام قسمت سایت بورسا باید وارد کنیم؟

 • fatimm پاسخ فوریه 15, 2021 در 7:18 ب.ظ

  با سلام.
  سوال بنده اینه که رزومه ای که باید تهیه کنیم مشتمل بر چه موضوعاتی باشه؟فقط درس یا هر فعالیتی رو هم باید درش وارد کنیم؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 5:44 ب.ظ

   با سلام و درود شما میتوانید در هر موضعی که فعالیت کردید اگر به صورت رسمی تایید شده باشد که چه عالی برای مثال مدرک زبان تافل یا ایلتس
   و یا مدرک از کار های فرهنگی متواند در روند تایید شدن برای بورسیه به شما کمک بکند

دیدگاهتان را بنویسید