a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست
 
آرتان بورس تاپ > خدمات آرتان بورس تاپ  > بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورس تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه یکی از موارد مهمی است که به هنگام اعزام دانشجو به ترکیه مورد توجه دانشجویان قرار می‌گیرد. گرفتن بورسیه ترکیه مزیت‌های زیادی دارد که شامل: تحصیل رایگان، بیمه‌های درمانی، خوابگاه، حقوق و … است. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که شرایط کاری در ترکیه بسیار خوب است. اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۰ شود می‌تواند هزینه‌های زندگی را کاهش داده و بعد از ادامه تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی وارد بازار کار شود؛ بنابراین بورس ترکیه شرایطی را فراهم می‌کند که فرد متقاضی بعد از دریافت بورسیه می‌تواند هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش داده و در دانشگاه مورد نظر هم به صورت رایگان تحصیل کند. علاوه بر قبولی در آزمون یوس و آزمون sat، بورسیه ترکیه هم یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در ترکیه است. امروز قصد داریم شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی ۲۰۲۱ ترکیه را با شما مرور کنیم تا بتوانید از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید.

ویدئوی بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

شانس قبولی در بورسیه ترکیه

زمانی که صحبت از بورسیه‌های تحصیلی به میان می‌آید، دانشجویان انتظار دارند که در دانشگاه مورد نظر کاملاً رایگان تحصیل کنند و یا حداقل بیشتر هزینه‌های آن‌ها توسط دولت همان کشور پرداخت شود. این موضوع باعث می‌شود که رقابت بین دانشجویان بالا برود و شانس قبولی در بورسیه ترکیه را کمی پایین بیاورد. دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ نیازمند شرایطی است که باید فراهم شود و بدون دارا بودن شرایط مورد نظر نباید انتظار قبولی داشت. این فرایند در همه‌ی کشورهای جهان برقرار است و دانشجوی متقاضی باید واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد. این موضوع را هم به خاطر بسپارید که اگر معدل بالایی داشته باشید این فرصت ساده‌تر به دست می‌آید و شانس قبولی در بورسیه ترکیه بالا می رود. معمولاً دانشجوهایی که معدل بالاتری نسبت به سایرین، سریع‌تر و راحت تر بورسیه می‌گیرند.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

از آنجایی که تحصیل در کشورهای دیگر هزینه‌بردار است؛ خیلی از دانشجویان به دلیل هزینه‌های بالا نمی‌توانند در کشورهای دیگر ادامه تحصیل بدهند. برای حل این موضوع، دولت‌ها برای دانشجویان توانمند و بااستعداد امکانی فراهم کرده‌اند که بتوانند با دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی از طرف دولت، مؤسسات خیریه و … در دانشگاه‌های مطرح به تحصیل بپردازند. به این ترتیب شانس قبولی در بورسیه ترکیه برای افراد باهوش با استعدادهای درخشان بسیار بالا می رود. دولت ترکیه هم هر سال برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بورسیه‌های تحصیلی در نظر می‌گیرد؛ تا دانشجویان بدون دغدغه‌های مالی بتوانند در ترکیه تحصیل کنند. انواع بورسیه تحصیلی ترکیه دو نوع در دو دسته کلی قرار می‌گیرند که شامل:

 • بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه: زمان ثبت‌نام این بورسیه از اواخر دی شروع می‌شود و در اوایل اسفند به اتمام می‌رسد. بورسیه فول فاند را می‌توان کامل‌ترین و بهترین نوع بورسیه دانست که تمامی هزینه‌های دانشجو حتی هزینه‌های حمل‌ونقل و پزشکی را هم شامل می‌شود. در ترکیه بعضی از دانشگاه‌ها از این طریق دانشجو جذب می‌کنند.
 • بورسیه تحصیلی درصدی ترکیه: بورسیه درصدی شامل افرادی می‌شود که در آزمون یوس یا sat شرکت کرده‌اند و یا از طریق پذیرش بدون آزمون می‌خواهند وارد دانشگاه شوند. در این بورسیه، دانشجو با در دست داشتن رزومه قوی (شامل معدل بالا، تقدیرنامه‌ها و مدارک مختلف و …) از دانشگاه درخواست بورسیه می‌کند و دانشگاه با بررسی رزومه وی بورسیه ۲۰ درصدی، ۵۰ درصدی و یا صد درصدی به وی اعطا می‌کند.

بورسیه ترکیه 2021

شرایط بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

طبق مطلبی که وب‌سایت معتبر turkiyeburslari منتشر کرده، ترکیه تمایل دارد تا سال‌های متمادی، دانشجویان بین‌المللی را برای تحصیل در این کشور جذب نماید. به همین دلیل می‌خواهد در بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ شرایطی را فراهم کند که تحصیل در ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی ساده‌تر باشد. چون ورود افراد بااستعداد، مزایا و سود زیادی برای این کشور به ارمغان خواهد آورد. مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که بورس تحصیلی که دانشجو دریافت می‌کند نسبت به دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی و نمرات دانشجو متفاوت خواهد بود. این یعنی برای برخی دانشگاه‌ها هزینه تحصیل کاملاً رایگان و برای برخی دیگر ممکن است تا ۵۰ درصد هزینه‌ها کاهش یابد؛ بنابراین بسته به دانشگاه مورد نظر شرایط بورسیه کاملاً متفاوت خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین مواردی که در شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد، این است که دانشجو باید یک مقطع قبل را گذرانده باشد تا بتواند برای بورس تحصیلی ترکیه ثبت‌نام کند. به‌عنوان مثال دانشجویی که قصد دارد در مقطع دکترا بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را بگیرد، باید کارشناسی ارشد خود را به‌طور کامل گذرانده باشد. مورد مهم دیگر برای دریافت پذیرش تحصیلی در ترکیه این است که دانشجویی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید با زبان ترکی استانبولی هم آشنایی کافی داشته باشد. در حدی که بتواند به زبان ترکی استانبولی ارتباط برقرار کند. به همین خاطر لازم است که در آزمون تومر شرکت کرده و نمره حداقلی این آزمون را کسب کند. گفتنی است فراگرفتن زبان ترکی استانبولی می‌تواند شرایط زندگی در این کشور را به مراتب راحت تر کند. برای شرکت در این آزمون می‌توانید از منابع آزمون تومر که مجموعه آرتان بورس تاپ جمع‌آوری کرده است استفاده نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به ترکیه استانبولی مسلط شوید.

شرایط سنی بورس تحصیلی ترکیه

مقوله سن بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. اگر در آزمون‌ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب کنید ولی سن شما برای بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ مناسب نباشد نمی‌توانید آن را دریافت کنید و وضعیت شما به حالت تعلیق در خواهد آمد؛ بنابراین هر چه زودتر برای بورس تحصیلی ترکیه اقدام کنید. متأسفانه افرادی که از این موضوع اطلاع ندارند، وقت زیادی صرف دریافت بورسیه ترکیه می‌کنند و پس از قبولی در آزمون‌ها با مقوله سن مواجه می‌شوند. سن مناسب برای دریافت بورس ترکیه به شرح زیر است:

    • کارشناسی (لیسانس): حداکثر ۲۰ سال تمام
    • کارشناسی ارشد (فوق لیسانس): حداکثر ۲۹ سال تمام
    • دکتری: حداکثر ۳۴ سال تمام

بورسیه تحصیلی ترکیه آرتان بورس تاپ

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

اگر متقاضی بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم هستید حتما باید مدرک و ریز نمرات دیپلم را در هنگام ثبت نام در سایت بارگزاری نمایید. البته اگر سال دوازدهم هستید و هنوز تحصیلات دبیرستان را تمام نکرده اید، می توانید با بارگزاری ریز نمرات ترم اول تحصیلی سال دوازدهم در سایت ثبت نام نمایید.

برای ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم برای دوره کارشناسی حداقل معدل ۱۴ می باشد اما با بررسی قبولی های چند سال گذشته و بررسی ثبت نام آن ها به این نتیجه رسیده ایم که عموما معدل های کمتر از ۱۸ نمی توانند بورسیه تحصیلی را دریافت کنند (مگر این که شرایط بسیار خاص داشته و یا از مناطق محروم باشند). برای کسب بورسیه رشته های تاپ مانند پزشکی و دندان پزشکی کمترین معدل مورد قبول ۱۸ می باشد، اما در سال های گذشته تمامی افرادی که توانسته اند بورسیه این رشته ها را کسب کنند معدل بالای ۱۹ داشته اند.

زمان ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

بورسیه تحصیلی فول فاند ترکیه هر سال در زمان مشخصی انجام می‌شود و متقاضیان فقط در آن زمان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. بورسیه تحصیلی درصدی زمان خاصی برای ثبت‌نام ندارد و هنگام ثبت‌نام برای دانشگاه می‌توانید رزومه‌ی خود را به دانشگاه ارسال نمایید. دقت کنید که تمام رزومه خود را در هنگام ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ برای دانشگاه در دسترس داشته باشید تا بعداً با مشکل مواجه نشوید. در جدول زیر زمان ثبت‌نام و اعلام نتایج بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ (turkiyeburslari) را به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. برای ثبت نام در بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای سال ۲۰۲۱ باید طبق جداول زیر اقدام نمایید:

مقطع تحصیلیمعدل (حداقل)
تاریخ آغاز ثبت نام بورسیه۲۵ دی ماه سال
آخرین زمان ثبت نام۱ اسفند ماه
پایان ارزیابی مدارک ارسالیآپریل ۲۰۲۱ (در پایان ماه فروردین یا اردیبهشت)
اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱جولای ۲۰۲۱ ( تیر و مرداد)
آغاز کلاس ها۱۱ شهریورماه

شرایط نمره معدل در بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

مقطع تحصیلیحداقل معدل
متقاضیان مقطع لیسانس ( کارشناسی )۱۴ به بالا
متقاضیان مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکترا۱۵ به بالا
متقاضیان پزشکی ، دندانپزشکی و دارو۱۸ به بالا

نحوه ثبت نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

ثبت‌نام بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ از طریق وب‌سایت www.turkiyeburslari.gov.tr انجام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به این سایت این کار را خودتان انجام دهید. ثبت‌نام بورسیه تحصیلی به دلیل داشتن فیلدها و موارد مختلف کاملاً تخصصی است و بسیار اتفاق افتاده که افراد پس از این که شخصاً ثبت‌نام کرده‌اند به ما زنگ زده‌اند و گفته‌اند که ثبت‌نامشان با مشکل مواجه شده است. دپارتمان آرتان بورس تاپ در چند سال گذشته ثبت‌نام بورسیه بسیاری از متقاضیان را با موفقیت کامل انجام داده است. ثبت‌نام توسط افراد متخصص و مسلط به زبان انگلیسی و ترکی انجام خواهد شد و تمامی اطلاعات به درستی درج می‌شوند.

توجه کنید که اگر مدارک بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ را به درستی در فیلدهای مخصوص به خود قرار ندهید و یا اطلاعات را به صورت دقیق و درست وارد مکنید؛ ممکن است بورس ترکیه شما توسط دانشگاه مورد نظر رد شود. برای همین توصیه می‌کنیم ثبت‌نام بورسیه تحصیلی خود را به متخصصان این حوزه بسپارید.

بورسیه تحصیلی ترکیه با دیپلم

مدارک بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱

برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱، لازم است مدارک فارغ التحصیلی، مدرک زبان و همین طور برگه قبولی خود را ارائه دهید. یکی از موارد بسیار مهم داشتن مدرک زبان است. برای دریافت بورس تحصیلی بعضی از دانشگاه‌های ترکیه نیاز است مدارک خود را ترجمه کنید، در حالی که برای دانشگاه‌های دیگر نیازی به این کار نیست. مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه شامل موارد زیر هستند:

   • مدارک شناسایی معتبر فرد (پاسپورت)
   • گواهی مدرک قبولی کنکور در صورت موجود بودن
   • مدرک تحصیلی اخذ شده به همراه تمامی ریز نمرات از مقطع دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی
   • توصیه‌نامه‌های اساتید دانشگاهی (تنها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)
   • مدارک بین‌المللی موجود: TOFEL – GRE – ILES – GMAT
   • عکس دانشجو به صورت اسکن شده در ابعاد ۴*۶

مصاحبه بورس ترکیه

داوطلبانی شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی و دعوت به مصاحبه بورس ترکیه را دارند که توانسته‌اند مدارک لازم را به صورت کامل آپلود کرده و اسناد را به درستی ثبت نمایند. بعد از آماده شدن مدارکتان، باید آن‌ها را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید. بعد از ارسال مشخصات و مدارک، دو مرحله بازبینی انجام خواهد شد. در مرحله اول بررسی می‌شود که آیا مدارک شما به صورت کامل تهیه و ارسال شده یا خیر. در مرحله دوم اگر مدارکتان را به درستی به دانشگاه مورد نظر ارسال کرده باشید نوبت به مصاحبه بورس ترکیه خواهد رسید. مصاحبه حضوری هم معمولاً به دو شکل انجام می‌شود:

   1. در حالت اول دانشجو برای مصاحبه به دانشگاه مورد نظر دعوت می‌شود. در این حالت نیاز است دانشجو حتماً در مکان دانشگاه حضور داشته باشد. در مصاحبه حضوری سؤالاتی پیرامون اینکه چرا فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کرده مطرح می‌شود.
   2. حالت دوم، مصاحبه بورس ترکیه به صورت اینترنتی و یا به صورت حضور در سفارت ترکیه انجام می‌شود. در مصاحبه اینترنتی معمولاً سؤالات ۴ گزینه‌ای مطرح می‌شوند. به طبع سطح این سؤالات نسبت به سؤالات مصاحبه حضوری سخت‌تر است.

اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱

زمان اعلام نتایج بورسیه ترکیه ۲۰۲۱ کاملاً به رزومه ارسالی و مصاحبه بورس ترکیه بستگی دارد. هرچه رزومه کامل‌تر و قوی‌تر باشد شانس قبولی هم بیشتر خواهد شد. اعلام زمان نتایج عموماً ۲ تا ۳ ماه بعد از پایان مهلت ثبت‌نام است. تصویر زیر نشان دهنده قبولی های بورسیه تحصیلی ۲۰۲۰ ترکیه دپارتمان آرتان بورس تاپ می باشد.

اطلاعیه مهم: نتایج بورسیه ۲۰۲۰ دولت ترکیه اعلام شد. داوطلبان میتوانند به پروفایل خود وارد شده و در قسمت مای اپلیکیشن نتیجه را مشاهده نمایند. توجه کنید که به دلیل حجم بالای ایمیل ها، ممکن است نتایج با تاخیر ارسال شوند.نتایج ترکیه بورسلاری

مشاوره دریافت ترکیه بورسلاری

مدارک بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه بستگی به دانشگاهی دارد که دانشجو آن را انتخاب کرده است و نسبت به قوانین هر دانشگاه ممکن است این شرایط دستخوش تغییراتی باشد. برای دانستن قوانین و مقررات دانشگاه‌ها و شرایط اعطای بورسیه تحصیلی هر یک، لازم است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دپارتمان آرتان بورس تاپ چندین سال است که در زمینه دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ فعالیت دارد؛ و توانسته است دانش آموزان و دانشجویان بسیاری را با بورسیه تحصیلی کامل به دانشگاه‌های برتر ترکیه هدایت کند. امسال هم با قدرت بیشتر و با کمک افراد متخصص در خدمت دانشجویان و متقاضیان است تا شما عزیزان بتوانید به راحتی و بدون دغدغه برای ترکیه بورسلاری ۲۰۲۱ اقدام نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا تعدادی از دانش آموزان و دانش جویانی که توسط دپارتمان آرتان بورس تاپ در دانشگاه‌های مختلف ترکیه بورسیه تحصیلی شده‌اند را مشاهده نمایید.

https://artanburstap.com/turkish-scholarship-results/

سوالات متداول ترکیه بورسلاری

ترکیه بورسلاری چیست ؟

این نوع بورس که دولت ترکیه آن را برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی در نظر گرفته است از نوع بورس فول فاند می باشد. بورس فول فاند بهترین نوع ترکیه بورسلاری می باشد چرا که علاوه بر در برگرفتن تمام هزینه تحصیل موارد دیگری مانند هزینه های خوابگاه، تغذیه و ایاب و ذهاب را نیز در بر می گیرد. همچنین علاوه بر تمامی این موارد ماهانه مقداری پول بسته به مقطعی که برای بورسیه درخواست داده اید به شماره حساب دانشجو پرداخت می شود که دانشجو هیچ گونه مشکل مالی نداشته باشد. همچنین اگر شما از طریق بورسیه تحصیلی در دانشگاه قبول شوید و تحصیلاتتان را تمام کنید این مورد یک امتیاز برای اپلای و تحصیل در اروپا به حساب می آید. چون در کل دنیا دانشجویان بورسیه را به عنوان نوابغ تحصیلی می شناسند.

بورسیه تحصیلی ترکیه برای چه مقاطعی می باشد؟

این نوع از ترکیه بورسلاری برای مقاطعی از جمله: دبیرستان، کاردانی ، لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و همچنین برخی کارهای تحقیقاتی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز قابل استفاده هستند. البته در رشته های کاردانی فقط چند رشته می توانید بورسیه بگیرید که یکی از این رشته ها آشپزی می باشد. به این موضوع دقت نمایید، تعداد افرادی که برای دوره تحصیلات تکمیلی بورسیه می شوند بیشتر از کارشناسی می باشد. در دوره های تحصیلات تکمیلی بیش از ۳۰۰۰ نفر را بورس خواهند کرد.

دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند بورسیه تحصیلی ترکیه ۲۰۲۱ را برای ما دریافت کند؟

با توجه به سابقه درخشان دپارتمان آرتان بورس تاپ در زمینه ترکیه بورسلاری، اگر دانشجو شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را دارا باشد، دپارتمان آرتان بورس تاپ می تواند با مشاوره های کاملا تخصصی از طریف افرادی که خود توانسته اند این بورسیه را به دست آورند، شانس شما را برای دریافت این بورسیه بسیار بالا خواهیم برد. کارشناسان آرتان بورس تاپ با بررسی رزومه قبولی ها سال های گذشته هم اکنون می دانند که چه چیزهایی میتواند در قبولی شما تاثیر مثبتی داشته باشد.

آیا پس از دریافت بورسیه می توان تحصیلی نیاز است که از دانشگاه پذیرش بگیریم؟

روال کاری سازمان ترکیه بورسلاری به این صورت است که در صورت قبول شدن شما، نامه پذیرش و اینکه تمامی هزینه های دانشگاه به عهده سازمان و دولت ترکیه می باشد را به دانشگاهی که قبول شده اید می فرستد. پس از آن شما مانند هر ثبت نامی با در دست داشتن نامه معرفی سازمان ترکیه بورسلاری می توانید به دانشگاه مراجعه کرده و ثبت نام خود را کامل کنید.

آیا می توانیم به زبانی غیر از زبان ترکی در دانشگاه تحصیل کنیم؟

جواب این سوال هم بله هست هم خیر، اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی می باشد و تعداد خیلی کمی از این دانشگاه ها فقط برخی رشته ها را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. برای مثال شما اگر بخواهید رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در ترکیه تحصیل نمایید فقط در چند دانشگاه مانند : حاجت تپه، کاتب چلبی، آتاتورک و چند دانشگاه دیگر تحصیل نمایید. رشته های به زبان فرانسه و آلمانی در رشته های خیلی محدود و فقط در تعداد خیلی کمی از دانشگاه ها تدریس می شود.

من به زبان ترکی تسلطی ندارم آیا این یک نقض در پرونده ترکیه بورسلاری محسوب می شود؟

خیر- تمامی دانشگاه های ترکیه قبل از شروع سال تحصیلی جدید یک آزمون زبان ترکی یا انگلیسی نسبت به زبان تحصیلی که انتخاب کرده اید برگزار می کنند. اگر شما نتوانید نمره قبولی را در این آزمون کسب نمایید، دانشگاه یک سال برای شما دوره آمادگی زبان خواهد گذاشت تا به طور کامل به مباحث لازم تسلط یابید. این دوره اصطلاحا حاضرلیک به معنای آماده شدن نامیده می شود. پس از پایان دوره یک ساله دانشگاه دوباره آزمون زبان ترکی برگزار می کند. تمامی هزینه های این دوره به دلیل دریافت ترکیه بورسلاری شما رایگان خواهد بود.

626 دیدگاه

 • سنایی پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:11 ب.ظ

  سلام وقت بخیر
  من رشته ام علوم و مهندسی آب هست که یکی از شاخه های مهندسی کشاورزیه و وقتی میخوام اطلاعات سوابق تحصیلی قبلی رو قرار بدم اسم رشته ام در سیستم تعریف نشده و فقط “مهندسی کشاورزی” وجود داره. به نظرتون آیا همونو انتخاب کنم؟ مرسی از سایت خوبتون.

  • artanadmin پاسخ مارس 10, 2021 در 4:22 ب.ظ

   با سلام و درود
   اگر رشتتون در لیست نیست
   حتما یک رشته دیگری رو انتخاب بکنید زیرا رشته ای که شما قصد داشتید امکان بورسیه شدن را ندارد

 • sara پاسخ فوریه 15, 2021 در 10:16 ب.ظ

  سلام
  من ارشد تغذیه و رژیم درمانی دارم.دانشگاه تهران و معدل الف. دوتامقاله isiو سه تا مقاله انگلیسی ولی داخلی دارم.مدرک زبان هنوز ندارم ولی زبان ترکی رو راحت صجبت میکنم و میفهمم. رشته من رو میگیره؟ واگر آره، شانسم برای دریافت بورسیه چقدره؟ ممنونم

  • artanadmin پاسخ فوریه 25, 2021 در 11:34 ق.ظ

   با سلام و درود مهم ترین عوامل که باعث میشود شما بورسیه دریافت کنید سن معدل میباشد
   داشتن رزومه میتواند به شما کمک بزرگی بکند ما نمیتونیم به شما شانس قبولی تون رو به صورت دقیق بگیم ولی شانس قبولی شما بسیار بالاست

  • مرضیه ارسالی پاسخ مارس 23, 2021 در 10:47 ب.ظ

   با سلام و وقت بخیر
   من دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستم سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل میشم و تو فکر گرفتن بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد هستم
   معدل کلم ۱۸/۶۷ هست مدرک زبان تافل و ایلس ندارم ولی مدرک دیپلم زبان دارم یه دوره ای رفتم کلاس..
   مسابقات ورزشی هم مقام زیاد دارم و ۲۱ سالمه
   و زبان ترکی رو راحت میتونم صحبت کنم
   برای کارشناسی ارشد تربیت بدنی شانس قبولی دارم ایا؟

   • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 6:00 ب.ظ

    سلام وقت شما هم بخیر، شما تا قبل از ۳۰سالگی فرصت دارید برای بورسیه رشته‌ی تربیت بدنی در مقطع ارشد اقدام کنید، داشتن رزومه‌ خوب و معدل بالا به شما کمک میکند تا شانس بیشتری برای گرفتن بورسیه داشته باشید.

  • فاطمه طباطبایی پاسخ آوریل 14, 2021 در 2:30 ق.ظ

   سلام وقت بخیر من با معدل ۱۷ و۴۰ و تحصیل در مناطق محروم میتونم بورس دندان پزشکی بگیرم؟

   • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 17, 2021 در 11:34 ق.ظ

    سلام خانم طباطبایی. متاسفانه معدل کمتر از ۱۸ نمی‌تواند برای بورسیه رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اقدام کند.

 • Mel پاسخ فوریه 17, 2021 در 7:51 ب.ظ

  سلام. ببخشید من نقاشی کار میکنم و نمایشگاه شرکت کردم ولی تقدیرنامه به دستم نرسیده به خاطره مسائل کرونا. به نظرتون عکسی از کارهام قرار بدم تو رزومه یا اشتباه است؟یا اینکه ذکر کردنش تو قسمت انگیزه نامه کافیه؟؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 25, 2021 در 11:09 ق.ظ

   با سلام هرچی رزومتون بهتر باشه بهتره پیشنهاد میشود عکس کارهاتون رو قرار بدید

 • علی پاسخ فوریه 17, 2021 در 8:54 ب.ظ

  سلام من اینو می خواستم بدونم که اگر از یک دانشگاه غیر تایید فارغ بشیم اصلا نمیشه تو ایران فعالیت کرد؟

  • احمد فرجا میان پاسخ مارس 12, 2021 در 11:50 ب.ظ

   سلام .
   ببخشید من رشته من تولیدات فناوری زراعی هست ،
   که الان ترم دوم دانشگاه شهریار تهران هستم ،آیا قادر به بورس تحصیلی ترکیه میباشد این رشته یا نه

   • artanadmin پاسخ مارس 13, 2021 در 12:28 ب.ظ

    با سلام و درود رشته تولیدات فناوری زارعی بورسیه دارد و شما میتوانید از ۲۵ ام اقدام به ثبت نام کنید

 • مژگان برادران پاسخ فوریه 17, 2021 در 11:49 ب.ظ

  سلام. برای بورسیه ثبت نام کردم. ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم. معدلمم ۱۶/۷۰ بود. مدرک تافل با نمره ی ۷۳ و دولینگو با نمره ی ۱۳۰ از ۱۶ داشتم که اراعه دادم. برای رشته ی معماری و مدیریت گردشگری تو دانشگاه های استامبول و ازمیر انتخاب رشته کردم. به نظرتون چقدر شانس دارم برای بورسیه؟
  و اینکه اگر بورسیه نشم چطور باید معمولی ثبت نام کنم تو دانشگاه های ترکیه در حال حاضر؟ چون با هزینش مشکلی ندارم، حتی بدون بورسیه.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 4:47 ب.ظ

   با سلام و درود
   ما نمیتونید درصد قطعی به شما بدیم و بگیم بورسیه را دریافت میکنید یا خیر
   بورسیه تحصیلی شما بستگی به معدل و سن و رزومه شما دارد
   برای تحصیل در ترکیه راه های زیادی میباشد
   آزمون یوس و آزمون اس ای تی و یا پذیرش بدون آزمون
   برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تحصیل در ترکیه میتوانید با شماره ۸۸۷۳۹۸۱۶-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید

 • Negin پاسخ فوریه 18, 2021 در 7:59 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من دیپلم فنی حرفه ایی دارم و برای رشته طراحی و دوخت میخواستم اقدام کنم ولی گفتین که نمیشه ایا میتونم برای رشته های دیگه تجربی یا ریاضی اقدام کنم با وجود اینکه دیپلم فنی دارم و دوم اینکه باید حتما ریز نمرات و مدرک دیپلم و توصیه نامه به انگلیسی ترجمه بشه؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 4:42 ب.ظ

   با سلام و درود ما نمیگیم که نمیشه
   ما فقط گفتیم همچنین رشته ای فقط تا کاردانی میشه بورس شد
   تمامی مدارک خود را آپلود کنید
   توصیه نامه و تمامی موارد رو باید به زبان فارسی آپلود بکنید
   زیرا کسانی که مدارک رو برسی میکنند ایرانی هستند

 • Ana پاسخ فوریه 20, 2021 در 9:35 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  اگر معدل پایین مثلا ۱۹.۳داشته باشیم و بخواهیم برای گرفتن بورسیه تو آزمونهای ورودی شون مثل یوس شرکت کنیم و نمره خوبی کسب کنیم احتمالی برای بورسیه شدن تو رشته پزشکی یا داروسازی وجود داره؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 25, 2021 در 10:54 ق.ظ

   با سلام و درود در آزمون یوس به چند نفرو بورسیه میدهند و این چند نفر باید جز بهترین افرادی باشند که در آزمون یوس شرکت کردند بله این احتمال وجود دارد که شما در رشته پزشکی یا داروسازی بورسیه شوید

 • Hello پاسخ فوریه 20, 2021 در 6:22 ب.ظ

  سلام من ۱۸ سالمه هنوز دیپلم نگرفتم معدل نوبت اولم ۲۰ بود معدل دهم ۱۸/۵ و یازدهم ۱۹/۵ بود راهنمایی هم کلا ۲۰. دوتا مدرک فنی حرفه ایی دارم پرورش قارچ و icdl گواهی شرکت در مسابقات ریاضی کانگورو و مدرک چرتکه دارم و لوح تقدیر هایی واسه علمی مسابقات علوم آزمایشگاهی و ورزشی بسکتبال و هنری هم نوازندگی فرهنگی هم روانخوانی و قرآن اینا. هم گواهی تموم کردن دوره آیلس زبان رو دارم به نظرتون چقد شانس قبولی واسه دندونپزشکی رو دارم

  • artanadmin پاسخ فوریه 22, 2021 در 3:54 ب.ظ

   با سلم و درود
   برای دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی حداقل باید معدل کل دیپلم شما بالای ۱۹٫۸۰ باشد سعی کنید رشته های فنی مهندسی را برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ترکیه انتخاب کنید تا شانس قبولی بالاتری را نیز داشته باشید
   باتشکر

   • آنا پاسخ مارس 6, 2021 در 8:38 ب.ظ

    سلام من در حال حاضر ۲۰ سالمه دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۹.۸۴ و ریز نمراتم از دبستان تا سال یازدهم ۲۰ بوده و علاوه بر اون هم از جهاد دانشگاهی مدرک دستیاردندانپزشکی دارم و ۲ساله به طور حرفه ای تو کلینیک دندانپزشکی کار میکنم و سوپروایزر هستم . برای بورسیه ی امسال واسه رشته های دندانپزشکی و پزشکی اقدام کردم و تمام این مدارک مربوط به کار و درسم رو هم آپلود کردم. آیا شانس قبولی برای من وجود داره ؟؟

    • artanadmin پاسخ مارس 10, 2021 در 5:16 ب.ظ

     با سلام و درود شما شانس نسبتا بالایی رو برای قبولی در رشته پزشکی دارید سعی کنید رزومه خیلی بهتری رو آپلود کنید معدل و شرایط سنی خوبی رو برای دریافت بورسیه دارید حتما حتما در رزومه خود دقت زیادی را داشته باشید به صورت کامل آپلود کنید.

 • حسینی 2 پاسخ فوریه 20, 2021 در 9:06 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر واقعا ممنون از اینکه به سوالات جواب میدین.
  چند تا سوال داشتم:

  ۱/در قسمت بارگذاری مدرک دبیرستان باید مدرک سه ساله دبیرستان رو میذاشتیم یا پیش دانشگاهی رو؟؟؟ من مدرک دیپلم رو گذاشتم اما الان ناراحتم چون معدل دیپلمم در رشته ریاضی ۱۸/۵۵ بود ولی در پیش دانشگاهی ۱۹/۰۵٫ اگه دیپلم کافیه یعنی اصلا مدرک پیش دانشگاهی مورد بررسی قرار میگیره؟؟!!!!

  ۲/من دوبار در بورسیه ثبت نام کردم چون بار اول بعضی اطلاعاتم نادرست بود، در ثبت نام دومم تصحیح کردم و حتی بار دوم مدارکم کاملتر از بار اول بود. حالا از رقابت حذف که نمیشم؟ تیم بورسیه ترکیه کدوم ثبت نام رو در نظر میگیرن؟؟

  ۳/من سن ام ۲۸ سال هست
  معدل دیپلم ۱۸/۵۵
  معدل پیش دانشگاهی ۱۹/۰۵
  معدل لیسانسم ۱۶
  معدل ارشدم۱۷/۱۳
  و در تمام دوره های تحصیل گواهی شاگرد اولی رو دارم و آپلود کردم.
  به نظرتون میتونم در دوره دکتری فیزیک قبول بشم؟؟؟؟؟

  ۴/من چون زبان ترکی بلد نبودم اولویت اولم رو دانشگاه های انگلیسی زبان زدم، بعد از اون دانشگاه های ترک زبان رو انتخاب کردم
  به نظرتون کیفیت دانشگاه های انگلیسی زبان پایین تره نسبت به انگلیسی زبان؟؟

  • artanadmin پاسخ فوریه 27, 2021 در 9:52 ق.ظ

   با سلام و درود من سوالات شما رو به صورت عدد پاسخ میدهم
   شماره۱ شما باید معدل کل دیپلم خود را وارد کنید
   شماره ۲ اگر با همون ایمیل شما دوباره ثبت نام کرده باشید فکر نمیکنم چک بکنند شما باید با یک ایمیل دیگری اقدام به ثبت نام بکنید
   شماره ۳ بستگی به مدارک و رزومه و معدل و سن شما دارد تمامی این فاکتور ها برسی خواهند شد و به شما اعلام خواهد شد
   شماره ۴ کیفیت آموزش در تمامی زبان ها به یک اندازه میباشد و فقط و فقط زبان آنها فرق دارند

 • حسینی پاسخ فوریه 20, 2021 در 10:33 ب.ظ

  سلام ببخشید من ثبت نام رو واسه دوره دکتری انجام دادم و طرح پروپوزال دکترا رو هم کامل نوشتم

  ولی جایی واسه آپلود پروپوزال ارشد نبود فقط عنوان پایان نامه ارشد رو میخواست رو خواسته بود؟؟؟

  شاید باید تو قسمت cv اضافه میشد؟!!
  به هرحال من نتونستم پروپوزال ارشدم رو آپلود کنم…..

  نمیدونم چی میشه……….
  شانسم خیلی پایین میاد؟؟

 • علی پاسخ فوریه 22, 2021 در 10:01 ب.ظ

  شما یه بار می گید معدل فقط ملاک نیست و باید رزومه قوی باشه یه با می گید حتما معدل باید بالای ۱۹/۸۰ باشه.
  یعنی اصلا شانسی برای معدل های دیگه نیست؟
  برای مثال من معدلم ۱۹/۱۸ اما رزومه خوبی دارم و دو تا مقاله آپلود کردم

  • artanadmin پاسخ فوریه 25, 2021 در 10:46 ق.ظ

   با سلام و درود
   ببینید از معدل بالای ۱۸ میتوانید در رشته پزشکی ثبت نام کنید
   فرض کنید ۳ هزار نفر پزشکی ثبت نام کنند و ظرفیت انتخاب از رشته پزشکی کلا ۵ نفره تورکیه بورسلاری نمیاد که اونایی که معدلشون پایین تره رو انتخاب بکنه
   ما در هیچ جایی ننوشتیم معدل باید بالای ۱۹٫۸۰ باشه گفتیم پیشنهاد میشود که معدل بالای ۱۹٫۸۰ باشه

 • نادر امینی پاسخ فوریه 26, 2021 در 4:24 ب.ظ

  سلام میتونم آنلاین ثبت نام کنم

  • artanadmin پاسخ فوریه 27, 2021 در 9:23 ق.ظ

   با سلام و درود
   بله تمامی پروسه ثبت نام بورسیه تحصیلی ۲۰۲۱ به صورت آنلاین میباشد و تنها کافیست به سایت تورکیه بورسلاری بروید و در آنجا اقدام به ثبت نام کنید

 • ℳ.a پاسخ فوریه 27, 2021 در 11:41 ق.ظ

  سلام من یازدهم هستم معدلم ۱۹/۹۲ و میخام سال بعد برای لیسانس پزشکی ثبت نام کنم
  از رزومه هم تقدیر نامه های منطقه و مدرسه دارم اما گواهی های بین المللی خیر
  میشه لطف کنید بگید شانس قبولیم چقدره؟ اگه خودم ثبت نام کنم و اگه از طریق دپارتمان شما باشه چی؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 5:29 ب.ظ

   با سلام و درود پیشنهاد میشود با این معدل در رشته های پیراپزشکی ثبت نام کنید زیرا دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی نیز بسیار سخت و پر متقاضی میباشد
   دپارتمان ما قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه را نیز تضمین نمیکند و فقط در جمع آوری رزومه و نوشتن انگیزه نامه نیز میتواند به شما کمک بکند تا از بهترین رزومه و انگیزه نامه برخوردار باشید.

 • ℳ.a پاسخ فوریه 27, 2021 در 11:43 ق.ظ

  وقتتون بخیر میخاستم بدونم وقتی مقداری از هزینه ثبت نام رو دریافت کردید از ما و ایمیل عدم پذیرش برامون اومد باقی هزینه رو هم باید بپردازیم؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 5:22 ب.ظ

   با سلام و درود خیر شما کل هزینه ثبت نام رو باید پرداخت کنید
   این هزینه شامل جمع آوری رزومه و نوشتن توصیه نامه و ثبت نام شما میباشد

 • آیسان پاسخ فوریه 28, 2021 در 1:54 ق.ظ

  سلام دامپزشکی هم جزو رشته های پزشکی به حساب میاد و شانس قبولی کمه؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 5:20 ب.ظ

   با سلام و درود خیر دامپزشکی جزو رسته های پیراپزشکی میباشد
   و شانس قبولی متوسطی به همراه دارد
   شانس قبولی شما کاملا بستگی به سن،معدل،و رزومه شما دارد

 • آرزوعالمی پاسخ فوریه 28, 2021 در 10:33 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من یا معدل ۱۹/۴۸ برای بزشکی ثبت نام کردم و برای دو سال در بخش واکسین فلج اطفال و مشوره های صحی برای خانم ها در شهر نا امن غزنی افغانستان کار کردم ایا این ها برام امتیاز محسوب میشه که بورس بدست بیارم

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 4:12 ب.ظ

   با سلام و درود
   مهم ترین عامل برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه سن و معدل و رزومه شما میباشد
   اینکه در شهر های نا امن افغانستان کارکردید رو میتوانید در انگیزه نامه خود وارد کنید
   و میتواند در صورتی که سن و معدل مورد قبول رو داشته باشید به شما کمک بکند.

 • م پاسخ مارس 1, 2021 در 1:22 ق.ظ

  سلام من کلاس دوازدهم رشته ریاضی فیزیک هستم.معدل متوسطه اولم همه۱۹/۶۰ به بالا بوده.معدل دهم ۱۷/۸۵ معدل یازدهم ۱۹/۱۰ و دوازدهم هنوز نیومده ولی حدود ۱۹/۵ هست.رزومه خاصی ندارم فقط یه لوح تقدیر برای آزمون پیشرفت تحصیلی که توی شهرستان مقام اوردم و یه لوح تقدیر دیگه که برای تئاتره در مقطع شهرستان. زبان انگلیسی و ترکی هم تا حدودی بلدم ولی تا سال دیگه فول میشم و مدرکشو میگیرم.من چند تا سوال داشتم در باره ی شانس قبولی من در رشته حسابداری
  ۱) آیا اگر رتبه کنکورم سه رقمی بشه شانس بالایی در بورسیه دارم یا خیر
  ۲) آیا اگر کنکور فنی بدم و توی اون هم رتبه خوبی داشته باشم تاثیری در رزومه داره و شانسمو بیشتر میکنه؟

  • artanadmin پاسخ مارس 1, 2021 در 4:11 ب.ظ

   با سلام و درود
   پیشنهاد میشود که رتبه کنکورتون رو وارد نکنید
   مهم ترین عوامل سن،معدل،رزومه و انگیزه نامه شماست که برسی دقیق میشوند

 • فرزاد کرمی پاسخ مارس 3, 2021 در 7:13 ب.ظ

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش مخابرات هستم. معدل ارشدم ۱۶٫۸۴ و ۶ تا مقاله ISI چاپ شده دارم که ۳ تای اونا Q1. بصورت اتفاقی در برنامه ترکیه بورسالری شرکت کردم. متاسفانه بخاطر کرونا نتونستم آزمون زبان بدم بنابراین در حین ثبت نام مدرک زبان انگلیسی نداشتم و ترکی هم هیچی بلد نیستم. مدارکمم بصورت فارسی واسشون اسکن کردم. بنظرتون با این شرایط میتونم امیدی به قبولی داشته باشم؟
  ممنون

  • artanadmin پاسخ مارس 10, 2021 در 5:26 ب.ظ

   با سام و درود
   کسانی که در بورسیه تحصیلی ترکیه ثبت نام میکنند باید تمامی مدارک خود را به صورت فارسی آپلود بکنند زیرا کسانی که این مدارک رو برسی میکنند نیز ایرانی هستند و به زبان ایرانی نیز کاملا مسلط هستند

 • یوسف پاسخ مارس 4, 2021 در 3:16 ب.ظ

  سلام برای مقطع ارشد رشته های علوم القرآن و تفسیر و مطالعات اسلامی و الاهیاتی بورسیه ترکیه هست؟

  • artanadmin پاسخ مارس 10, 2021 در 4:34 ب.ظ

   با سلام و درود برای فهمیدن این رشته مورد نظر شما دارای بورسیه میباشد یا خیر ابتدا وارد سایت تورکیه بورسلاری شوید و ثبت نام کنید برای دریافت بورسیه در آن قسمت میتونید بفهمید که رشته مورد نظر شما دارای بورسیه میباشد یا خیر

 • نسترن قصابی پاسخ مارس 4, 2021 در 7:30 ب.ظ

  سلام
  من دانش اموز تجربی ام یازدهمم
  معدل دهمم۱۸.۹۳
  معدل یازدهم۱۹.۲۵
  و در سال های راهنمایی رتبه اول بودم در کلاس
  دارای تافل هستم
  و تومر هم خواهم گرفت و کاملا مسلطم به ترکی
  دوست دارم توی رشته های پیرا پزشکی باشم فرقی نمیکنه …
  فقط دقیق شرایط انتخاب رشته رو نمیدونم
  باید اینحا حتما کنکور بدم و اون رشته ی مورد نظرمو رو انتخاب کنم بعد برم اونجا ادامه بدم؟
  یا
  موقع بورسیه بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته میکنم ؟
  و در اخر احتمال قبولیم چقدره؟؟اگر سال های اینده هم معدلمم رو بالا ببرم…
  با تشکر از سایت خوب شما

  • artanadmin پاسخ مارس 10, 2021 در 4:58 ب.ظ

   با سلام و درود ببینید معدل و سن شما شرط اول شماست معدل کل خودتون باید بالا باشد و سنتون باید زیر ۲۱ سال باشد
   اگر معدل کل دیپلم شما بالای ۱۹ باشد احتمال بالایی برای قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه و همچنین رزومه شما نیز تاثیر بسیار زیادی در بورسیه تحصیلی ترکیه دارد

 • نگین امیرشاکری پاسخ مارس 6, 2021 در 2:20 ب.ظ

  سلام خسته نباشید من بورسیه ترکیه ثبت نام کردم و روزمم هم به این شکله ۱۹ سالمه و معدل کل راهنماییم ۲۰ بوده و در مدرسه نمونه دولتی تحصیل کردم معدل نیم سال اول دوازدهمم ۱۹٫۷۷ بوده و معدل کل دیپلمم ۱۹٫۰۳ بود و به زبان ترکی مسلطم و انگیزه نامم روهم به ترکی نوشتم ولی تومر ندارم و در چند مسابقه سرود در شهرستان رتبه دارم و چندین سال تو مدرسه جزو شورا بودم و در انتخاب رشتم شهر های کوچک رو برای دندون زدم و دارو رو دانشگاه مرسین و سلیمان دمیرل رو زدم و برای فیزیوتراپی دانشگاه آیدین و جراح پاشای استانبولو زدم که هیچ کدوم از دانشگاها مورد تایید ایران نیست میخواستم بدونم شما با توجه به تجربه کاری که در این زمینه دارین احتمال داره که من تو این رشته ها بورسیه شم؟؟؟

  • artanadmin پاسخ مارس 10, 2021 در 12:33 ب.ظ

   با سلام و درود اشتباه بزگی که کردید انگیزه نامتون رو به زبون ترکی نوشتید زیرا کسانی که انگیزه نامه و رزومتون رو برسی میکنند نیز ایرانی هستند
   ما نمیتونیم درصد دقیق از شانس قبولی خودتون رو بهتون بگیم فقط میتونیم احتمال بدیم طبق معدلی که در بالاگفتید احتمال ۷۰ درصد میدیم که شما میتونید بورسیه تحصیلی را دریافتکنید

 • hasty پاسخ مارس 7, 2021 در 3:28 ب.ظ

  سلام و وقت بخیر. آیا پذیرش دندانپزشکی هم به اندازه ی پزشکی سخته؟

  • artanadmin پاسخ مارس 10, 2021 در 12:01 ب.ظ

   با سلام و درود بله پذیرش دندان پزشکی هم به اندازه پزشکی سخت میباشد ولی رشته های پیراپزشکی نیز پذیرش گرفتنشون از نظر بورسیه تحصیلی آسان تر از رشته پزشکی میباشد

 • سینا پاسخ مارس 7, 2021 در 11:08 ب.ظ

  سلام من دانشجوی سال اول پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم تو کنکور رتبه ۶۱۲ منطقه ۳ اوردم
  معدل دیپلمم ۱۹٫۶۷ و دهم و یازدهم به ترتیب ۱۹٫۱ و۱۸٫۹۳ هستش تو مدرسه استعداد های درخشان بودم
  از مرحله اول المپیاد ریاضی و شیمی قبول شدم ولی مدرکی ندارم
  ترکی رو کامل بلدم چون تا ۷ سالگی ترکیه بودم ولی مدرک ندارم که مطمعنم نمره خیلی بالا میگیرم
  تو یکی از اموزشگاه های شهر خودمون ریاضی و فیزیک برای کنکور درس میدم تا پایان سال حدود ۲۵۰ جلسه درس میگم که حدود ۳۷۵ ساعت میشه میتونه به عنوان سابقه کاری حساب بشه
  میخواستم شانسمو برای بورسه دانشگاه های خوب استانبول مثل جراح پاشا و مارمارای و…. بدونم
  یه سوال دیگه داشنم اینکه بنظر شما تحصیل تو ترکیه بهتره یا همین ایران چون من میخواستم برای تخصص برم امریکا بنظر شما ایران بخونم بهتره یا ترکیه چون من شنیده بودم استادای اونجا دانشگاه های ایران رو بیشتر از مدرک کشور هایی مثل ترکیه و اکراین و مجارستان اینا قبوا دارند

  • artanadmin پاسخ مارس 10, 2021 در 11:49 ق.ظ

   با سلام و درود
   ثبت نام در بورسیه تحصیلی ترکیه رایگان میباشد شما میتوانید شانس خودتون رو امتحان کنید مهم ترین موضوع در بورسیه تحصیلی ترکیه سن و معدل و رزومه شما میباشد.
   با این مدارکی که به همراه دارید شانس قبولی بالایی به همراه دارید
   ما نمیتونیم درصد قبولی شما را به صورت دقیق اعلام کنیم
   ثبت نام کنید و مدارک خودتون رو آپلود کنید تا اعلام بشه

 • azar پاسخ مارس 10, 2021 در 12:35 ق.ظ

  سلام.من تمام اطلاعات تحصیلاتم روتکمیل کردم ازدبیرستان تاارشداماوقتی قسمت صفحه اصلی میرم که ثبت نام کنم میزنه اطلاعات لیسانس وارشدتوکامل کن .بنظرتون مشکل ازکجاست؟

  • artanadmin پاسخ مارس 10, 2021 در 4:10 ب.ظ

   با سلام و درود ثبت نام بورسیه تحصیلی برای مقطع لیسانس فعلا امکان نمیباشد و فقط برای مقطع دکترا امکان پذیر میباشد

 • معصومه امینی پاسخ مارس 11, 2021 در 2:03 ق.ظ

  سلام خسته نباشید
  من در مقطع راهنمایی هستم و میخوام که برای مقطع دبیرستان بورس بگیرم.
  آیا شانس قبولی بورس را دارم برتی مقطع دبیرستان؟؟

  • artanadmin پاسخ مارس 13, 2021 در 5:32 ب.ظ

   با سلام و درود
   دوست عزیز تورکیه بورسلاری به هیچ عنوان مقطع دبیرستان رو نیز بورس نمیکنه
   پیشنهاد میشود برای مقطع دانشگاه نیز اقدام به ثبت نام کنید.

 • Masoumeh Amini پاسخ مارس 11, 2021 در 2:10 ق.ظ

  سلام و خسته نباشید.
  من در مقطع راهنمایی هستم.
  میخواستم بدونم ک شما برای مقطع دبیرستان بورس میدین؟
  شانس من در قبولی بورس چقدره؟!

  • artanadmin پاسخ مارس 13, 2021 در 1:03 ب.ظ

   با سلام و درود خیر مقطع راهنمایی و دبیرستان بورسیه ندارند

   • ساناز پاسخ مارس 22, 2021 در 6:08 ب.ظ

    سلام من ۱۷ سالمه و رشته کمک پرستاری میخونم یا همون بهیاری ایا میتونم با ریز نمرات رشته بهیاری بورسیه شم و چه رشته هایی میتونم انتخاب کنم؟

    • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 5:30 ب.ظ

     سلام وقت شما بخیر، دانشگاه‌های ترکیه به شکلی است که باید تحصیلات تکمیلی فقط در رشته‌ی خودتون و یا گرایش‌هایی از رشته‌تون باشد.برای مقطع کارشناسی اگر از طریق بورسیه اقدام کنید باید معدل بالای ۱۸ داشته باشید.

 • Sina پاسخ مارس 11, 2021 در 7:37 ب.ظ

  سلام
  افتخارات ورزشی و علمی رو باید توی کدوم بخش قرار بدیم؟

  • artanadmin پاسخ مارس 13, 2021 در 4:43 ب.ظ

   با سلام و درود این نوع اطلاعات رو باید در بخش رزومه خود نیز وارد بکنید و حتما رزومتون رو به زبان فارسی آپلود بکنید

 • حسینی پور پاسخ مارس 11, 2021 در 8:52 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات کاملتون
  من ۱۸سالمه در حال حاضر در مقطع ۱۲ام هستم
  معدل ترم اولم ۱۹،۸۲ شد و برای بورسلاری ترکیه اقدام کردم خواستم ببینم چند درصد احتمال قبولی دارم برای رشته های پزشکی و دندان و دارو ممنون میشم پاسخ بدید

  • artanadmin پاسخ مارس 13, 2021 در 4:48 ب.ظ

   با سلام و درود ببینیدبا معدل کل کنکورتون رو وارد میکردید پیشنهاد میشود سال دیگر اقدام به ثبت نام بکنید اگر معدل کل کنکورتون بالای ۱۹٫۹۰ باشه و رزومه ای بسیار عالی به همراه داشته باشید شانس بالایی رو برای قبولی در رشته پزشکی نیز به همراه دارید

 • ریحانه صابری پاسخ مارس 11, 2021 در 9:08 ب.ظ

  سلام من ۱۸سالم می‌خوام بورسیه ثبت نام کنم و هنوز آنگاهی کامل ندارم. چند تا سوال داشتم
  ۱ من میتونم ۱۸سالم در بورسیه ثبت نام کنم ک دانشگاه اونجا ادامه بدم

  ۲من رشته هنرم. مشکلی پیش نمیاد برای بورسیه

  • artanadmin پاسخ مارس 13, 2021 در 4:17 ب.ظ

   با سلام بله شما میتوانید تا سن ۲۱ سلگی در بورسیه تحصیلی ترکیه ثبت نام کنید
   رشته هنر هم بله امکان بورسیه شدن رادارد ولی رشته های ضعیفی مثل هنر فقط تا مقطع کاردانی امکان تحصیل دارید

 • Lidakoshan پاسخ مارس 16, 2021 در 6:32 ب.ظ

  سلام آیا امتحان تحریری هم اخذ میگردد؟و یا فقط مصاحبه است؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 1:07 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر، خیر امتحان کتب ندارد، اگر مدارک شما را بپذیرند سپس باید مصاحبه بدید که این مصاحبه با توجه به رزومه‌ای است که ابتدا ارسال کردید.

 • آباندخت پاسخ مارس 19, 2021 در 9:39 ب.ظ

  سلام و عرض خسته نباشید .آیا این مسعله که مدرک کارشناسی رو از دانشگاه آزاد گرفته باشیم برای بورسلاری مانعی نیست؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 1:09 ب.ظ

   سلام ممنون از شما، خیر مانعی ندارد، ریزنمرات، رزومه,معدل،انگیزه‌نامه و… این موارد حائزاهمیت هستند.

 • marymary پاسخ مارس 28, 2021 در 12:05 ق.ظ

  سلام.وقتتون بخیر.سال نوتون هم مبارک و با آرزوی بهترینها.
  یه سوال داشتم از خدمتتون.اینکه نتایج بورسیه کی اعلام میشه؟اطلاعات دقیقی در دسترس نیست؟
  چنل شما رو هم چک کردم.

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 4:21 ب.ظ

   سلام وقت شمام بخیر، سال نوی شمام مبارک، تا اواخر اردیبهشت ماه نتایج اولیه میاد.

 • Zainab Ebrahimi پاسخ آوریل 1, 2021 در 11:02 ق.ظ

  سلام اسم من زینب است از کشور افغانستان هستم من یک بورسیه ثبت نام کردم میشه بگید که امسال چی زمانی مصاحبه بورسیه را میگیرن

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 2:14 ب.ظ

   سلام خانم ابراهیمی، اردیبهشت یا خرداد جواب اولیه میاد پس از مرحله‌ی اول تایم مصاحبه هم مشخص میشه.

 • مریم پاسخ آوریل 2, 2021 در 9:46 ب.ظ

  سلام من دیپلم تجربی دارم ۱۹ سالمه برای بورسیه چیکار باید انجام بدم؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 10:31 ق.ظ

   سلام، شما برای بورسیه به معدل بالای۱۸، انگیزه نامه،توصیه نامه، پاسپورت، رزومه‌ی تحصیلی و علمی خوب و… نیاز دارید همچنین باید تا قبل از ۲۱ سالگی اقدام کنید.

 • پریا رسولی پاسخ آوریل 2, 2021 در 11:54 ب.ظ

  سلام وقتتون به خیر من متولد ۷۹ هستم یعنی ۲۰ تمام شده میخواستم بدونم یعنی دیگه امکان بورسیه لیسانس برای من وجود نداره؟ و اینکه من مدرک سیکلم با معدل ۲۰ هستش و مدرک دیپلم هم با معدل ۱۹.۶۳ از دبیرستان نمونه دولتی فرزانگان هستش و پذیرش مهندسی صنایع دانشگاه علوم و تحقیقات هستم میخواستم بدونم اگر از نظر سنی مشکلی نداره آیا شانس قبولی در رشته های مهندسی دارم یا خیر و اگر بله از طریق شما میتونم برای ثبت نام اقدام کنم؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 10:29 ق.ظ

   سلام وقت شما هم بخیر، معدل و رزومه‌ی تحصیلی خوبی دارید. جهت اقدام برای بورسیه باید زیر ۲۱سال باشید، در نتیجه باید هرچه سریع‌تر برای بورسیه اقدام کنید، شما این امکان رو دارید که از طریق موسسه‌ی ما کارهای پذیرشتون رو انجام دهید.با ما در تماس باشید.

 • پریا رسولی پاسخ آوریل 3, 2021 در 12:17 ق.ظ

  سلام من ۲۰ سالمه و با توجه به اینکه امسال ثبت نام رو از دست دادم باید سال دیگه ثبت نام کنم و اون موقع۲۱ ساله میشم آیا شانسی دارم اصلا میتونم ثبت نام کنم یا خیر؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 1:12 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر، بله شما تا ۲۱ سالگی امکان ثبت‌نام برای بورسیه را دارید، به این شکل نیست که بعد از ۲۱ سالگی نتونید شانس شما نسبت به بقیه تا درصدی کم میشه، این فرصت یکساله زمان خوبی‌است تا شما بیشتر مطالعه کنید، مدارک علمی بیشتری دریافت کنید تا رزومه‌ی پرباری داشته باشید.

 • Nstrn پاسخ آوریل 3, 2021 در 5:09 ب.ظ

  سلام ثبت نام بورسیه با مدرک دیپلم دوباره چ زمانی تمدید میشه؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 10:30 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر، برای بورسیه از ماه دی تا اسفند اقدام کنید.

 • علی بهرامی پاسخ آوریل 3, 2021 در 7:56 ب.ظ

  با سلام من در رشته ریاضی دیپلم ۱۹ دارم میتونم بورسیه ترکیه بشم

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 17, 2021 در 6:43 ب.ظ

   سلام جناب بهرامی عزیز، بله برای بورسیه شدن ۱۹ معدل بسیار خوبیه.

 • امیرعباس محمدی پاسخ آوریل 6, 2021 در 1:22 ب.ظ

  سلام،من ۱۷سالمه و سال یازدهم هستم در رشته انسانی
  اما توی دانشگاه قصد دارم رشته زبان انگلیسی رو بخونم.مدرک اکادمیک زبان انگلیسی هم از یک موسسه معتبر دارم و درحال یادگیری زبان فرانسه هم هستم و تا وقتی که فوق دیپلم انگلیسی رو میگیرم زبان فرانسه رو هم تموم میکنم.خواستم بدونم که ایا میتونم واسه لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاه‌های ترکیه بورسیه بگیرم و پس از فارغ التحصیل شدن در این رشته،همونجا کار کنم؟
  تمام نمرات دبیرستانم هم از ۱۹ به بالا هست و مدارک ایلتس و تافل رو هم به زودی خواهم گرفت
  لازم باشه دوره زبان ترکی رو هم میگذرونم

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 10:14 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر، بسیارعالی، داشتن مدارک بیشتر و بهتر، دریافت مدارک زبان بیشتر رزومه‌ی شما را پر بارتر میکند و در گرفتن بورسیه به شما کمک می‌کند چرا که به تنهایی معدل بالا کافی نیست، شما نیز این امکان را دارید که برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه ‌های ترکیه مراجعه کرده و پذیرش از طریق بورسیه بگیرید اما بخاطر داشته باشید یکی از شروط دریافت بورسیه برای مقطع کارشناسی سن زیر ۲۱ سال است.(البته نه اینکه ۱۰۰درصد ۲۱سال به بالا را بورس نکنند اما نسبت به بقیه افراد که مراجعه کردند و سن کمتری دارند احتمالش کمتر است.) موفق باشید:))

 • هلیا امیری پاسخ آوریل 7, 2021 در 3:20 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من ۲۳ سالمه و در حال حاضر رشته مامایی تحصیل میکنم معدل دیپلمم ۱۹٫۵۷ امکان بورسیه در رشته داروسازی برا من وجود داره یا نه

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 17, 2021 در 6:34 ب.ظ

   سلام وقت شما بخیر، معدل شما برای بورسیه بسیار مناسب است اما برای ادامه تحصیل در رشته‌ی داروسازی باید مامایی رو کنار بذارید و از مقطع کارشناسی شروع کنید(درواقع روی مدرک دیپلمتون بورسیه بگیرید و بعد از دیپلم رو ادامه بدید)نکته‌ی دیگر اینکه باید زیر ۲۱سال باشید.

 • شقایق پاسخ آوریل 7, 2021 در 11:40 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  درصورت اخذ بورسیه آیا امکان ذخیرش به مدت یکسال هست؟ یعنی سال بعدش بشه مجدد ازش استفاده کرد

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 10:07 ق.ظ

   سلام وقت شما هم بخیر، خیر متاسفانه اگر از شهریه‌تون استفاده نکنید و فاصله بیفته بورسیه‌ی شما لغو میشود.

 • سارا پاسخ آوریل 7, 2021 در 7:04 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر خیلی ممنون از اینکه سوالات رو پاسخ میدین من لیسانس مهندسی صنایع غذایی با معدل ۱۸/۹۰ دانشگاه علوم و تحقیقات هستم زبان ترکی رو مسلطم و در حال طی پروسه دریافت مدرک تومر هستم خواستم ببینم احتمال دریافت بورس برای ادامه تحصیل در این رشته مقطع ارشد چقدر هست ممنون.

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 10:52 ق.ظ

   سلام وقت شما هم بخیر، بله شما می‌تونید برای ارشد رشته‌ی خودتون اقدام کنید، در خصوص دریافت بورسیه هم سال اینده می‌تونید اقدام کنید این یکسال هم فرصت خوبی برای شماست تا رزومه‌ی تحصیلی و علمی خودتون رو ارتقاء بدید تا شرط قبولی برای دریافت بورسیه‌ی شما بیشتر شود.

 • مهرآیین نیکان پاسخ آوریل 10, 2021 در 4:57 ب.ظ

  سلام برای پذیرش در بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد ، مدرک لیسانس پیام نور رو قبول میکنن؟ رشته ی روانشناسی

  • سمن فتحی پاسخ آوریل 15, 2021 در 12:28 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   جهت اطلاع از شرایط پذیرش و بورسیه با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در تماس باشید
   ۰۹۲۱۴۶۴۰۰۳۵

 • امیر پاسخ آوریل 13, 2021 در 3:12 ب.ظ

  نتایج اولیه کی میاد؟

  • سمن فتحی پاسخ آوریل 15, 2021 در 12:05 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   اردیبهشت

 • fershteh.A پاسخ آوریل 13, 2021 در 7:25 ب.ظ

  با سلام و خسته نباشید.
  میشه به جای مدرک زبان انگلیسی، با مدرک زبان ترکی درخواست بورسیه داد؟

  • سمن فتحی پاسخ آوریل 15, 2021 در 12:36 ب.ظ

   سلام دوست عزیز
   بله، داشتن هر مدرک زبانی برای شما رزومه حساب میشه

 • F پاسخ آوریل 14, 2021 در 11:42 ب.ظ

  سلام هزینه ثبت نام چقد میشه؟

  • سمن فتحی پاسخ آوریل 15, 2021 در 12:31 ب.ظ

   سلام دوست عریز
   جهت اطلاع از شهریه ی دانشگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید
   ۰۹۲۲۹۳۲۹۲۰۰

 • حسین پاسخ آوریل 15, 2021 در 10:53 ب.ظ

  سلام به نظر شما تا اواسط اردیبهشت نتایج اولیه میاد؟ و اینکه من با معدل ۱۹/۱۸ رشته فیزیوتراپی رو اولویت آخرم قرار دادم احتمال قبولی در این رشته با رزومه خوب هست؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 17, 2021 در 11:24 ق.ظ

   سلام . سال پیش جواب های اولیه بورسیه اواسط خرداد ماه در اپلیکیشن متقاضیان بارگذاری شد. سال های قبل از آن از اواسط اردیبهشت و خرداد منتشر می‌شد. امسال هنوز مشخص نیست اما احتمالا تا اواخر اردیبهشت در سایت بارگذاری شود. بهتر است لایو های اینستاگرامی ترکیه بورسلاری را دنبال کنید. معدل ۱۹ به بالا کلا برای رشته فیزیوتراپی خوب است. اما قبولی شما بیشتر به رزومه و انگیزه‌نامه‌ای که نوشتید بستگی دارد.

 • علی پاسخ آوریل 16, 2021 در 4:42 ب.ظ

  سلام من فقط یکی از انتخاب هام فیزیوتراپی بوده معدلم ۱۹/۱۸هست احتمال قبولی هست؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 17, 2021 در 10:55 ق.ظ

   سلام بله معدل خوبی برای قبولی در این رشته دارید اما بستگی به رزومه، انگیزه نامه شما و رزومه متقاضیان دیگر این رشته دارد.

 • علی روحانی پاسخ آوریل 16, 2021 در 7:02 ب.ظ

  سلام وقت بخیر

  کسی که معدل دبیرستانش در حد ۱۶-۱۷ باشه
  و الان داره در رشته پزشکی توی ایران تحصیل می‌کنه وقتی مدرک عمومیش رو گرفت و طی تحصیل در دانشگاه جز نمره الف باشه احتمال بورس شدنش واسه گرفتن تخصص توی ترکیه چقدره؟

  کلا منظورم اینه که معدل دبیرستان کم باشه ولی دانشگاه بالا میشه بورس گرفت؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 19, 2021 در 9:42 ق.ظ

   سلام وقت شما بخیر، شما برای بورسیه در مقطع دکترا به ارائه نمره‌ی معدل ندارید، شما رو با معدل اخرین مدرک و رزومه‌ی تحصیلی و کاریتون بررسی می‌کنند.

 • امیر پاسخ آوریل 17, 2021 در 6:59 ب.ظ

  سلام
  داروسازی نسبت به پزشکی و دندانپزشکی متقاضی کمتر داره؟
  مثلاً میشه با معدل ۱۹تا ۱۹/۵۰ و رزومه خوب پذیرش گرفت؟

  • آرتان بورس تاپ پاسخ آوریل 18, 2021 در 9:09 ق.ظ

   سلام.بله رشته‌ی داروسازی نسبت به پزشکی و دندانپزشکی متقاضی کمتری دارد، اما دانشگاه‌هایی که این رشته را ارائه میدهند کمتر هستند.با معدل ۱۹/۵ و رزومه‌ی قوی شانس بالایی برای بورسیه‌ی رشته‌ی داروسازی دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

پذیرش در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت
بدون آزمون

باورت میشه امسال 15 تا از دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت شدند. از امروزخیلی راحت میتونی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت بدون آزمون در رشته های پزشکی و دندان پزشکی و ... قبول شی 
همین حالا کلیک کنید
close-link
                              میخوای بدون آزمون،پزشکی و دندان پزشکی قبول شی !
همین حالا کلیک کن 
close-image