a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 – 19:00

ـــــ

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

مشاوره تحصیل در ترکیه

جستجو فهرست

دانشگاه اوفوک

رتبه دانشگاه اوفوک در دنیا و در ترکیه

دانشگاه اوفوک یکی از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که در شهر زیبا و بزرگ آنکارا واقع شده است. هدف این دانشگاه افزایش تعداد دانشجویانی است که با داشتن افکار، دانش و مهارت‌های تخصصی به پیشرفت سطح زندگی افراد جامعه کمک کنند. همچنین این دانشگاه با به‌کارگیری اساتید حرفه‌ای با دانش علمی بالا، تصمیم دارد دانشجویان توانمند و مسئولیت‌پذیری تربیت کند. خبر خوب این است که این دانشگاه دارای چندین رشته تاپ و پرطرف‌دار ازجمله پزشکی و فیزیوتراپی است که هرساله دانشجویان زیادی برای دریافت پذیرش این دانشگاه درخواست می‌دهند. ما در این مقاله سعی کردیم به توضیح کامل و جامع از تمام اطلاعات مرتبط با دانشگاه خصوصی اوفوک ازجمله شرایط پذیرش، بورسیه‌های تحصیلی، آزمون‌های ورودی و شهریه‌ها بپردازیم.

تاریخچه و معرفی دانشگاه اوفوک

دانشگاه اوفوک در سال 1999 توسط بنیاد کمک به سوانح رانندگی تاسیس شد و در سال تحصیلی 2002-2003 شروع به کار کرد. این دانشگاه به‌منظور پیشگیری از حوادث ترافیکی، کاری، ورزشی، بلایای طبیعی و ارائه خدمات اورژانسی، پزشکی و اجتماعی، توان‌بخشی برای آسیب‌ها و بیماری‌های ناشی از آن و همچنین همکاری در این زمینه‌ها، با افتتاح مدارسی از جمله آموزش عالی همکاری دارد. از طرفی این مؤسسات برای انجام فعالیت‌هایی مانند آموزش انواع پرسنل موردنیاز، تهیه ابزار و تجهیزات لازم، با همکاری نهادهای مرتبط جهت برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی و سایر فعالیت‌های علمی مرتبط با این موارد ایجاد شده‌اند.

اطلاعات خلاصه دانشگاه

 • نام دانشگاه به انگلیسی: Ufuk University
 • نوع دانشگاه: خصوصی
 • سال تاسیس: ۱۹۹۹
 • شهر:انکارا
 • مورد تایید ایران:نیست
 • مورد تایید اروپا و آمریکا: مورد تأیید است
 • نحوه پذیرش: شرط معدل
 • برنامه تبادل دانشجویی: اراسموس
 • رتبه در میان دانشگاه‌های ترکیه:153
 • زبان آموزشی: ترکی
 • تعداد دانشکده:5

آدرس دانشگاه اوفوک کجاست؟

موقعیت دانشگاه اوفوک در نقشه

دانشگاه اوفوک در شهر زیبای آنکارا قرار دارد. این شهر دومین شهر بزرگ استانبول است که دارای آب‌وهوای بسیار دلنشین است و هرساله گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند. همچنین این دانشگاه در مرکز شهر قرار گرفته است که دسترسی به تمام امکانات را راحت کرده است. آدرس این دانشگاه در قسمت زیر درج شده است:

آدرس دقیق دانشگاه: ترکیه، شهر آنکارا، گول باشی، آهلات لیبل، اینجک، بلوار ساوجی محمد سلیم کراز، پلاک 129.06805

رتبه و رنکینگ دانشگاه اوفوک

رتبه دانشگاه اوفوک در دنیا و ترکیه

بر اساس آمارهای به‌دست‌آمده دانشگاه اوفوک توانسته است باتوجه‌به امکانات بسیار بالا و به‌کارگیری کادری مجرب، در میان  بهترین دانشگاه‌های جهان رتبه خوبی را به دست آورد. در جدول زیر رتبه‌بندی این دانشگاه طبق اطلاعات سایت‌های مختلف قرار داده شده است.

سطح رتبه دهیرتبه
دنیا6922
ترکیه123

شرایط پذیرش دانشگاه اوفوک در ترکیه

دانشگاه اوفوک در ترکیه همانند دانشگاه آنکارا یک دانشگاه خصوصی است که باتوجه‌به این موضوع متقاضیان برای دریافت پذیرش این دانشگاه نیاز به آزمون ورودی ندارند. از طرفی دانشجویان برای دریافت پذیرش باید دارای مدرک دیپلم با حداقل معدل قابل‌قبول این دانشگاه باشند. همچنین متقاضیان باید مدرک زبان ترکی یا انگلیسی خود را ارائه دهند. دقت کنید که در غیر این صورت دانشجویان می‌توانند در دوره آموزش یک‌ساله ربان که دانشگاه برگزار می‌کند شرکت کنند و در آزمون تعیین سطح زبان حداقل نمره حدنصاب را کسب کنند.

مدارک ثبت نام دانشگاه اوفوک آنکارا

به‌طورکلی دانشجویان پس از دریافت پذیرش دانشگاه باید مدارکی که در این قسمت لیست شده است را آماده کنند و سپس در وب‌سایت رسمی دانشگاه بارگذاری کنند. لیست مدارک ثبت‌نام در این دانشگاه به شرح زیر است:

 • ارائه مدرک دیپلم
 • پاسپورت
 • نتیجه آزمون ورودی در صورت وجود
 • ارائه مدرک زبان در صورت وجود
 • عکس پاسپورتی

ثبت نام در دانشگاه اوفوک ترکیه

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه اوفوک ترکیه

ازآنجایی‌که دانشگاه اوفوک آنکارا یک دانشگاه خصوصی است متقاضیان می‌توانند بدون آزمون ورودی و تنها با داشتن شرط معدل دبیرستان برای دریافت پذیرش این دانشگاه درخواست دهند. اگرچه دقت کنید که ارائه نتیجه آزمون‌های زیر درصورتی‌که دانشگاه اعلام کند نیاز است:

SAT 1 (حداقل 1000 امتیاز)

ACT(حداقل 21 امتیاز)

ابیتور 4 امتیاز

لیسانس فرانسوی (10/20)

گواهی GCE A Level (حداقل 2 درس)

مدرک بین‌المللی (لیسانس بین‌المللی IB) (نمره دیپلم حداقل 24 در دیپلم بین‌المللی لیسانس)

مدرک تحصیلی اتریش (Matura Reifezeugnis)

دیپلم ماتوریتای ایتالیایی (Diploma di Maturita)

پذیرش بدون کنکور دانشگاه اوفوک ترکیه

پذیرش بدون آزمون دانشگاه اوفوک در ترکیه

همان‌طور که پیش از  گفته شد دانشگاه Ufuk یک دانشگاه خصوصی است که دانشجویان برای دریافت پذیرش نیاز به آزمون ورودی ندارند و تنها با داشتن شرط معدل دبیرستان، می‌توانند برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنند.

نکته: در صورت نداشتن مدرک زیان دانشجویان می‌توانند در دوره آموزشی زبان که خود دانشگاه برگزار می‌کند شرکت کنند و مدرک خود را دریافت نمایند.

شهریه دانشگاه اوفوک

به‌طورکلی به دلیل وجود شرایط پذیرش آسان و سطح امکاناتی که در دانشگاه‌های خصوصی وجود دارد، شرایط پذیرش و قبولی در این دانشگاه‌ها راحت‌تر و آسان‌تر از دانشگاه‌های دولتی است. از طرفی به همان میزان هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی  نسبت به دانشگاه‌های دولتی بیشتر است. اما بااین‌وجود این دانشگاه‌ها بورسیه‌های متنوعی را برای دانشجویان ارائه کرده‌اند که کمک زیادی به کاهش هزینه تحصیل آن‌ها می‌کند. شهریه رشته‌های تحصیلی مختلف این دانشگاه باتوجه‌به زبان تدریس آنها در جدول زیر گردآوری شده است:

نام رشتهشهرشهریهزبان
پرستاریآنکارا50.485 لیرترکی
پزشکیآنکارا82736 لیرترکی
تجارت و دارایی بین‌المللیآنکارا60.581 لیرترکی
دبیری زبان انگلیسیآنکارا60.581 لیرانگلیسی
روانشناسیآنکارا60.581 لیر%70 ترکی – %30 انگلیسی
سیستم‌های اطلاعات مدیریتآنکارا60.581 لیرترکی
علوم سیاسی و روابط بین‌المللآنکارا60.581 لیرترکی
مدیریتآنکارا60.581 لیرترکی
مشاوره روان‌شناسی و راهنماییآنکارا60.581 لیرترکی

بورسیه دانشگاه اوفوک آنکاراشرایط بورسه دانشگاه اوفوک

باتوجه‌ به اینکه دانشگاه اوفوک آنکارا همانند دانشگاه های پزشکی آنکارا یک دانشگاه خصوصی است هزینه تحصیل در این دانشگاه بالاتر از دانشگاه‌های دولتی مشابه است. به همین دلیل دانشجویان زیادی به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی برای کاهش هزینه‌های خود هستند. خوشبختانه این دانشگاه برای متقاضیان خود شرایطی برای دریافت بورسیه قرار داده است و بورسیه‌های 25 الی 75 درصدی را برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته است.

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه

به‌طورکلی متقاضیانی که تمایل دارند از بورسیه‌های این دانشگاه استفاده کنند باید شرایطی که دانشگاه تعیین کرده است را داشته باشند. ازجمله شرایط دریافت بورسیه در این دانشگاه این است که دانشجویان باید دارای مدرک دیپلم و مدرک زبان ترکی یا انگلیسی باشند. همچنین این دانشگاه باتوجه‌به اینکه دانشجویان رتبه‌های برتر در زمینه‌های تحصیلی، ورزشی و هنری کسب کنند و یا در لیست نفرات برتر دانشگاه قرار گیرند، واجد شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی می‌شوند.

دانشکده های دانشگاه Ufuk

از جمله موضوعات مهمی که برای دانشجویان در انتخاب دانشگاه اهمیت بالایی دارد، تعداد دانشکده‌های و رشته‌های موجود در یک دانشگاه است تا بتوانند با بررسی دانشکده‌ و رشته‌ موردنظرشان برای ادامه تحصیل خود تصمیم بگیرند. خوشبختانه دانشگاه اوفوک ترکیه دارای تعداد قابل‌توجهی دانشکده‌ است که هرکدام طیف گسترده‌ای از رشته‌های پرطرف‌دار را در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه کرده است. لیست دانشکده‌های این دانشگاه را در قسمت زیر نوشته شده است:

 • دانشکده تعلیم و تربیت
 • دانشکده علوم و هنر
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده پرستاری

رشته های دانشگاه اوفوک

دانشگاه اوفوک چه رشته هایی دارد؟

تعداد رشته‌های موجود در هر دانشگاه برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند، در مرحله انتخاب دانشگاه اهمیت زیادی دارد. یکی از نکات ممتاز این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه های آنکارا ارائه تعداد زیادی از رشته‌های پرطرف‌دار و متنوع است تا دانشجویان بتوانند باتوجه‌به رشته موردعلاقه خود در هریک از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری ادامه تحصیل دهند. در لیست زیر تعدادی از رشته‌های پرطرف‌دار این دانشگاه قرار داده شده است:

 • پزشکی
 • پرستاری
 • حقوق
 • روانپزشکی
 • فیزیوتراپی
 • تجارت بین‌الملل
 • کسب‌وکار
 • عکس‌برداری پزشکی
 • بیهوشی
 • مترجمی انگلیسی

پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه اوفوک

برای دریافت پذیرش کارشناسی ارشد در این دانشگاه، متقاضیان باید در آزمون ALES شرکت کنند و حداقل. نمره 40 را کسب کنند. همچنین  دانشجویان باید مدرک کارشناسی خود را همراه با گواهی معتبر تسلط به یکی از زبان‌های ترکی استانبولی یا انگلیسی همراه با انگیزه‌نامه ارائه دهند.

نکته: لازم به ذکر است که دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای لیسانس با معدل بالا باشند.

پذیرش دکتری دانشگاه Ufuk

دقت کنید که برای ثبت‌نام دکتری در این دانشگاه لازم است که دانشجویان معدل بالا فوق‌لیسانس خود را ارائه دهند. همچنین دقت کنید ارائه پایان‌نامه کارشناسی ارشد همراه با ارائه نمره ales با حداقل نمره 80 و مدرک زبان باتوجه‌به زبان تدریس رشته، الزامی است. توجه داشته باشید که نمره مصاحبه برای پذیرش مقطع دکتری بسیار مهم است.

امکانات دانشگاه اوفوک

در حالت کلی دانشگاه  Ufuk امکانات فوق‌العاده‌ آموزشی، تفریحی را برای رفاه حال دانشجویان در نظر گرفته است. در ادامه متن امکانات این دانشگاه توضیح داده شده است:

 • 7 سالن ورزشی
 • کتابخانه
 • آزمایشگاه
 • خوابگاه
 • تیم آموزشی با سطح علمی بالا
 • امکان آموزش عملی
 • امکان یادگیری زبان
 • امکان کارآموزی
 • امکان تحصیل بین‌المللی

خوابگاه دانشگاه اوفوک

امکانات خوابگاه دانشگاه اوفوک

خوشبختانه این دانشگاه دارای خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه است که در هر کدام امکاناتی فوق‌العاده‌ای همچون هتل 5 ستاره قرار دارد و در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. خبر خوب این است که دانشجویان می‌توانند در زمان ثبت‌نام حضوری دانشگاه برای گرفتن خوابگاه نیز ثبت‌نام کنند.

جمع بندی

باتوجه‌به مطالبی که در این مقاله توضیح دادیم، سعی کردیم تمام اطلاعات لازم و جامع در مورد دانشگاه اوفوک، شرایط دریافت پذیرش، شهریه دانشگاه، آزمون‌های لازم را ارائه دهیم. امیدواریم باتوجه‌به توضیحات داده شده در این مقاله بهترین تصمیم را برای انتخاب دانشگاه و رشته موردعلاقه‌تان بگیرید. چنانچه سؤالی درمورد این دانشگاه، شرایط پذیرش، آزمون ورودی و دیگر نکات مرتبط با آن داشتید می‌توانید با مشاورین ما در تیم آرتان بورس تاپ در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.

پاسخ به سوالات متقاضیان درباره دانشگاه اوفوک

آیا این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت هست؟

خیر مدرک دانشگاه اوفوک مورد قبول وزارت بهداشت ایران نیست,

آیا این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم هست؟

خیر مدرک دانشگاه اوفوک مورد قبول وزارت علوم ایران نیست.

برا پذیرش در این دانشگاه چه آزمونی باید بدهیم؟

باتوجه‌به اینکه این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است دانشجویان بدون آزمون ورودی و در صورت لزوم با آزمون ورودی در کنار ارائه حداقل معدل دیپلم که مورد تایید دانشگاه باشد، پذیرش این دانشگاه را دریافت می‌کنند.

آیا می توان از این دانشگاه بورسیه گرفت؟

بله به‌طورکلی دانشجویانی که دارای شرایط تعیین شده از جانب دانشگاه باشند، واجد شرایط برای دریافت بورسیه‌های 25 الی 75 درصدی قرار خواهند گرفت.
آیا این دانشگاه پذیرش بدون کنکور هم دارد؟

بله این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است که  دانشجویان می‌توانند بدون آزمون ورودی و فقط با داشتن مدرک دیپلم باتوجه‌به معدل مورد تایید دانشگاه، پذیرش این دانشگاه را دریافت کنند.

آیا دانشگاه خوابگاه دارد؟

بله باتوجه‌به اینکه یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های دانشجویان همیشه مسئله خوابگاه بوده است، خوشبختانه دانشگاه اوفوک دارای یک خوابگاه دخترانه و پسرانه است.

دانشگاه اوفوک چه رشته هایی دارد؟

این دانشگاه دارای لیست کاملی از رشته‌ها است که در این میان مهم‌ترین آن‌ها رشته پزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری، حقوق و روان‌شناسی است.

سوالات خود را از ما بپرسید

 

اگر همچنان سوالی در ذهن دارید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید!

برای مشاوره و اطلاع از نحوه ثبت نام دانشگاه ها با ما در تماس باشید

شماره تماس: 02191303800

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

همین حالا تماس بگیرید
close-link