وبلاگ

رتبه دانشگاه اوفوک در دنیا و در ترکیه
لوگو دانشگاه اوفوک

دانشگاه اوفوک

(Ufuk University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: آنکارا

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 5

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: خصوصی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 118

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 1999

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه اوفوک یکی از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که در شهر زیبا و بزرگ آنکارا واقع شده است. هدف این دانشگاه افزایش تعداد دانشجویانی است که با داشتن افکار، دانش و مهارت‌های تخصصی به پیشرفت سطح زندگی افراد جامعه کمک کنند. همچنین این دانشگاه با به‌کارگیری اساتید حرفه‌ای با دانش علمی بالا، تصمیم دارد دانشجویان توانمند و مسئولیت‌پذیری تربیت کند. خبر خوب این است که این دانشگاه دارای چندین رشته تاپ و پرطرف‌دار ازجمله پزشکی و فیزیوتراپی است که هرساله دانشجویان زیادی برای دریافت پذیرش این دانشگاه درخواست می‌دهند. ما در این مقاله سعی کردیم به توضیح کامل و جامع از تمام اطلاعات مرتبط با دانشگاه خصوصی اوفوک ازجمله شرایط پذیرش، بورسیه‌های تحصیلی، آزمون‌های ورودی و شهریه‌ها بپردازیم.

تاریخچه و معرفی دانشگاه اوفوک

دانشگاه اوفوک در سال 1999 توسط بنیاد کمک به سوانح رانندگی تاسیس شد و در سال تحصیلی 2002-2003 شروع به کار کرد. این دانشگاه به‌منظور پیشگیری از حوادث ترافیکی، کاری، ورزشی، بلایای طبیعی و ارائه خدمات اورژانسی، پزشکی و اجتماعی، توان‌بخشی برای آسیب‌ها و بیماری‌های ناشی از آن و همچنین همکاری در این زمینه‌ها، با افتتاح مدارسی از جمله آموزش عالی همکاری دارد. از طرفی این مؤسسات برای انجام فعالیت‌هایی مانند آموزش انواع پرسنل موردنیاز، تهیه ابزار و تجهیزات لازم، با همکاری نهادهای مرتبط جهت برگزاری دوره‌ها و سمینارهای آموزشی و سایر فعالیت‌های علمی مرتبط با این موارد ایجاد شده‌اند.

آدرس دانشگاه اوفوک کجاست؟


دانشگاه اوفوک در شهر زیبای آنکارا قرار دارد. این شهر دومین شهر بزرگ استانبول است که دارای آب‌وهوای بسیار دلنشین است و هرساله گردشگران زیادی به این شهر سفر می‌کنند. همچنین این دانشگاه در مرکز شهر قرار گرفته است که دسترسی به تمام امکانات را راحت کرده است. آدرس این دانشگاه در قسمت زیر درج شده است:

آدرس دقیق دانشگاه: ترکیه، شهر آنکارا، گول باشی، آهلات لیبل، اینجک، بلوار ساوجی محمد سلیم کراز، پلاک 129.06805

رتبه و رنکینگ دانشگاه اوفوک

رتبه دانشگاه اوفوک در دنیا و ترکیه

بر اساس آمارهای به‌دست‌آمده دانشگاه اوفوک توانسته است باتوجه‌به امکانات بسیار بالا و به‌کارگیری کادری مجرب، در میان  بهترین دانشگاه‌های جهان رتبه خوبی را به دست آورد. در جدول زیر رتبه‌بندی این دانشگاه طبق اطلاعات سایت‌های مختلف قرار داده شده است.

رنکینگ دانشگاه اوفوک 2023
سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 5791 Edurank
رتبه داخلی 118 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه اوفوک در ترکیه

دانشگاه اوفوک در ترکیه همانند دانشگاه آنکارا یک دانشگاه خصوصی است که باتوجه‌به این موضوع متقاضیان برای دریافت پذیرش این دانشگاه نیاز به آزمون ورودی ندارند. از طرفی دانشجویان برای دریافت پذیرش باید دارای مدرک دیپلم با حداقل معدل قابل‌قبول این دانشگاه باشند. همچنین متقاضیان باید مدرک زبان ترکی یا انگلیسی خود را ارائه دهند. دقت کنید که در غیر این صورت دانشجویان می‌توانند در دوره آموزش یک‌ساله ربان که دانشگاه برگزار می‌کند شرکت کنند و در آزمون تعیین سطح زبان حداقل نمره حدنصاب را کسب کنند.

مدارک ثبت نام دانشگاه اوفوک آنکارا

به‌طورکلی دانشجویان پس از دریافت پذیرش دانشگاه باید مدارکی که در این قسمت لیست شده است را آماده کنند و سپس در وب‌سایت رسمی دانشگاه بارگذاری کنند. لیست مدارک ثبت‌نام در این دانشگاه به شرح زیر است:

 • ارائه مدرک دیپلم
 • پاسپورت
 • نتیجه آزمون ورودی در صورت وجود
 • ارائه مدرک زبان در صورت وجود
 • عکس پاسپورتی
 • ثبت نام در دانشگاه اوفوک ترکیه

آزمون های لازم برای پذیرش دانشگاه اوفوک ترکیه

ازآنجایی‌که دانشگاه اوفوک آنکارا یک دانشگاه خصوصی است متقاضیان می‌توانند بدون آزمون ورودی و تنها با داشتن شرط معدل دبیرستان برای دریافت پذیرش این دانشگاه درخواست دهند. اگرچه دقت کنید که ارائه نتیجه آزمون‌های زیر درصورتی‌که دانشگاه اعلام کند نیاز است:

 • SAT 1 (حداقل 1000 امتیاز)
 • ACT(حداقل 21 امتیاز)
 • ابیتور 4 امتیاز
 • لیسانس فرانسوی (10/20)
 • گواهی GCE A Level (حداقل 2 درس)
 • مدرک بین‌المللی (لیسانس بین‌المللی IB) (نمره دیپلم حداقل 24 در دیپلم بین‌المللی لیسانس)
 • مدرک تحصیلی اتریش (Matura Reifezeugnis)
 • دیپلم ماتوریتای ایتالیایی (Diploma di Maturita)

پذیرش بدون کنکور دانشگاه اوفوک ترکیه

پذیرش بدون آزمون دانشگاه اوفوک در ترکیه

همان‌طور که پیش از  گفته شد دانشگاه Ufuk یک دانشگاه خصوصی است که دانشجویان برای دریافت پذیرش نیاز به آزمون ورودی ندارند و تنها با داشتن شرط معدل دبیرستان، می‌توانند برای پذیرش این دانشگاه اقدام کنند.

نکته: در صورت نداشتن مدرک زیان دانشجویان می‌توانند در دوره آموزشی زبان که خود دانشگاه برگزار می‌کند شرکت کنند و مدرک خود را دریافت نمایند.

شهریه دانشگاه اوفوک

به‌طورکلی به دلیل وجود شرایط پذیرش آسان و سطح امکاناتی که در دانشگاه‌های خصوصی وجود دارد، شرایط پذیرش و قبولی در این دانشگاه‌ها راحت‌تر و آسان‌تر از دانشگاه‌های دولتی است. از طرفی به همان میزان هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی  نسبت به دانشگاه‌های دولتی بیشتر است. اما بااین‌وجود این دانشگاه‌ها بورسیه‌های متنوعی را برای دانشجویان ارائه کرده‌اند که کمک زیادی به کاهش هزینه تحصیل آن‌ها می‌کند. شهریه رشته‌های تحصیلی مختلف این دانشگاه باتوجه‌به زبان تدریس آنها در جدول زیر گردآوری شده است:

نام رشته شهر زبان شهریه به دلار
پرستاری آنکارا ترکی 2.546
پزشکی آنکارا ترکی 4.173
تجارت و دارایی بین‌المللی آنکارا ترکی 3.055
دبیری زبان انگلیسی آنکارا انگلیسی 3.055
روانشناسی آنکارا %70 ترکی – %30 انگلیسی 3.055
سیستم‌های اطلاعات مدیریت آنکارا ترکی 3.055
علوم سیاسی و روابط بین‌الملل آنکارا ترکی 3.055
مدیریت آنکارا ترکی 3.055
مشاوره روان‌شناسی و راهنمایی آنکارا ترکی 3.055

بورسیه دانشگاه اوفوک آنکارا

شرایط بورسه دانشگاه اوفوک

باتوجه‌ به اینکه دانشگاه اوفوک آنکارا همانند دانشگاه های پزشکی آنکارا یک دانشگاه خصوصی است هزینه تحصیل در این دانشگاه بالاتر از دانشگاه‌های دولتی مشابه است. به همین دلیل دانشجویان زیادی به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی برای کاهش هزینه‌های خود هستند. خوشبختانه این دانشگاه برای متقاضیان خود شرایطی برای دریافت بورسیه قرار داده است و بورسیه‌های 25 الی 75 درصدی را برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته است.

شرایط پذیرش بورسیه دانشگاه

به‌طورکلی متقاضیانی که تمایل دارند از بورسیه‌های این دانشگاه استفاده کنند باید شرایطی که دانشگاه تعیین کرده است را داشته باشند. ازجمله شرایط دریافت بورسیه در این دانشگاه این است که دانشجویان باید دارای مدرک دیپلم و مدرک زبان ترکی یا انگلیسی باشند. همچنین این دانشگاه باتوجه‌به اینکه دانشجویان رتبه‌های برتر در زمینه‌های تحصیلی، ورزشی و هنری کسب کنند و یا در لیست نفرات برتر دانشگاه قرار گیرند، واجد شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی می‌شوند.

دانشکده های دانشگاه Ufuk

از جمله موضوعات مهمی که برای دانشجویان در انتخاب دانشگاه اهمیت بالایی دارد، تعداد دانشکده‌های و رشته‌های موجود در یک دانشگاه است تا بتوانند با بررسی دانشکده‌ و رشته‌ موردنظرشان برای ادامه تحصیل خود تصمیم بگیرند. خوشبختانه دانشگاه اوفوک ترکیه دارای تعداد قابل‌توجهی دانشکده‌ است که هرکدام طیف گسترده‌ای از رشته‌های پرطرف‌دار را در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه کرده است. لیست دانشکده‌های این دانشگاه را در قسمت زیر نوشته شده است:

 • دانشکده تعلیم و تربیت
 • دانشکده علوم و هنر
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده پرستاری

رشته های دانشگاه اوفوک

دانشگاه اوفوک چه رشته هایی دارد؟

تعداد رشته‌های موجود در هر دانشگاه برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل دارند، در مرحله انتخاب دانشگاه اهمیت زیادی دارد. یکی از نکات ممتاز این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه های آنکارا ارائه تعداد زیادی از رشته‌های پرطرف‌دار و متنوع است تا دانشجویان بتوانند باتوجه‌به رشته موردعلاقه خود در هریک از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری ادامه تحصیل دهند. در لیست زیر تعدادی از رشته‌های پرطرف‌دار این دانشگاه قرار داده شده است:

 • پزشکی
 • پرستاری
 • حقوق
 • روانپزشکی
 • فیزیوتراپی
 • تجارت بین‌الملل
 • کسب‌وکار
 • عکس‌برداری پزشکی
 • بیهوشی
 • مترجمی انگلیسی

پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه اوفوک

برای دریافت پذیرش کارشناسی ارشد در این دانشگاه، متقاضیان باید در آزمون ALES شرکت کنند و حداقل. نمره 40 را کسب کنند. همچنین  دانشجویان باید مدرک کارشناسی خود را همراه با گواهی معتبر تسلط به یکی از زبان‌های ترکی استانبولی یا انگلیسی همراه با انگیزه‌نامه ارائه دهند.

نکته: لازم به ذکر است که دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای لیسانس با معدل بالا باشند.

پذیرش دکتری دانشگاه Ufuk

دقت کنید که برای ثبت‌نام دکتری در این دانشگاه لازم است که دانشجویان معدل بالا فوق‌لیسانس خود را ارائه دهند. همچنین دقت کنید ارائه پایان‌نامه کارشناسی ارشد همراه با ارائه نمره ales با حداقل نمره 80 و مدرک زبان باتوجه‌به زبان تدریس رشته، الزامی است. توجه داشته باشید که نمره مصاحبه برای پذیرش مقطع دکتری بسیار مهم است.

امکانات دانشگاه اوفوک

در حالت کلی دانشگاه  Ufuk امکانات فوق‌العاده‌ آموزشی، تفریحی را برای رفاه حال دانشجویان در نظر گرفته است. در ادامه متن امکانات این دانشگاه توضیح داده شده است:

 • 7 سالن ورزشی
 • کتابخانه
 • آزمایشگاه
 • خوابگاه
 • تیم آموزشی با سطح علمی بالا
 • امکان آموزش عملی
 • امکان یادگیری زبان
 • امکان کارآموزی
 • امکان تحصیل بین‌المللی

خوابگاه دانشگاه اوفوک

امکانات خوابگاه دانشگاه اوفوک

خوشبختانه این دانشگاه دارای خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه است که در هر کدام امکاناتی فوق‌العاده‌ای همچون هتل 5 ستاره قرار دارد و در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. خبر خوب این است که دانشجویان می‌توانند در زمان ثبت‌نام حضوری دانشگاه برای گرفتن خوابگاه نیز ثبت‌نام کنند.

جمع بندی

باتوجه‌به مطالبی که در این مقاله توضیح دادیم، سعی کردیم تمام اطلاعات لازم و جامع در مورد دانشگاه اوفوک، شرایط دریافت پذیرش، شهریه دانشگاه، آزمون‌های لازم را ارائه دهیم. امیدواریم باتوجه‌به توضیحات داده شده در این مقاله بهترین تصمیم را برای انتخاب دانشگاه و رشته موردعلاقه‌تان بگیرید. چنانچه سؤالی درمورد این دانشگاه، شرایط پذیرش، آزمون ورودی و دیگر نکات مرتبط با آن داشتید می‌توانید با مشاورین ما در تیم آرتان بورس تاپ در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.سوالات خود را از ما بپرسید

پاسخ به سوالات متقاضیان درباره دانشگاه اوفوک

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=9059

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”