وبلاگ

دانشگاه استانبول ترکیه
لوگو دانشگاه استانبول ترکیه

دانشگاه استانبول

(İstanbul University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: استانبول

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 18

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: دولتی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 4

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: علوم, بهداشت

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 1453

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه استانبول ترکیه (Istanbul University) قدیمی ترین و یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است که در سال 1453 میلادی در دوره حکومت عثمانی ها ساخته شد. این دانشگاه دولتی بوده و پردیس اصلی آن در مجاورت میدان بیازیت استانبول قرار دارد. در زمان عثمانی ها این دانشگاه نام های مختلفی داشت اما در سال 1933 پس از این که ترکیه دچار اصلاحات آموزشی شد، استانبول نام گرفت. دانشگاه استانبول جزو دانشگاه های برتر دنیا و منطقه است و بسیار مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار دارد. در این مقاله سعی خواهیم کرد تمامی اطلاعات لازم برای متقاضیانی که می خواهند در این دانشگاه تحصیل نمایند را بیان کنیم.

ویدئوی معرفی دانشگاه استانبول ترکیه

آدرس دانشگاه استانبول ترکیه کجاست؟آدرس: استانبول، فاتح 34452، بیاضیت

دانشگاه استانبول دارای 10 پردیس است که پردیس مرکزی (Beyazıt-Central)  آن در شبه جزیره تاریخی استانبول، در مرکز شهر و در یک باغ بزرگ واقع شده است. بنای دانشگاه استانبول نه تنها از اصول زیبایی‌شناختی پیروی کرده بلکه از ارزش تاریخی قابل توجهی هم برخوردار است. پردیس اصلی دانشگاه استانبول در بیازیت که قبلاً به عنوان وزارت جنگ مورد استفاده قرار می‌گرفت، در 1923 به دانشگاه استانبول واگذار شد.

می‌توان با اطمینان گفت که دسترسی به پردیس‌های دانشگاه با استفاده از حمل‌ونقل عمومی به ویژه مترو به راحتی امکان‌پذیر است و هیچگونه مشکلی در این باره برای دانشجویان پیش نخواهد آمد. همچنین موقعیت دانشگاه به گونه‌ای است که افراد در طول دوره تحصیلی خود از زیبایی‌ها و نقاط پرجاذبه شهری بهره‌مند خواهند شد.

رتبه دانشگاه استانبول ترکیه

تمام دانشگاه ها توسط دو رتبه بندی QS و THE رتبه بندی می شوند. دانشگاه استانبول ترکیه با تاریخ غنی و پرافتخاری که دارد توانسته است اعتبار بسیار خوبی در بین دانشگاه های منطقه و جهان کسب کند. همچنین این دانشگاه در بین دانشگاه های پزشکی، زبان و ادبیات رتبه بسیار خوبی در جهان دارد. در چند سال اخیر رتبه دانشگاه کمی افت داشته است اما همچنان در لیست بهترین دانشگاه های ترکیه و جهان قرار دارد.

QS World Ranking 2020 801 تا 1000
The Times Higher Education World University 801 تا 1000

نکته مهم: در بین دانشگاه های اروپای شرقی و شمال آسیا نیز رتبه 26 را کسب کرده است.

رنکینگ دانشکده های دانشگاه استانبول

همانطور که در بخش قبل ملاحظه کردید، دانشگاه استانبول یکی از بهترین دانشگاه های سطح جهان است. اعتبار این دانشگاه در کشور های اروپایی، آمریکایی و کانادایی بسیار بالا است. دانشجویانی که از دانشگاه استانبول فارغ التحصیل شده اند به راحتی می توانند در این دانشگاه ها ادامه تحصیل بدهند.

 • کشاورزی و جنگلداری: 301-500
 • زبان های مدرن: 201-250
 • پزشکی: 301-350
 • پیراپزشکی: 342
 • علوم بیولوژیکی: 401-450
 • هنر و علوم انسانی: 451-500

شرایط تحصیل در دانشگاه استانبول ترکیه

شرایط ثبت نام در دانشگاه استانبول با دیگر دانشگاه ها کمی متفاوت است و متقاضیان باید از رزومه و معدل بالایی برخوردار باشد تا شانس قبولی در این دانشگاه را داشته باشند. برای مثال حتی دیده شده است افرادی در آزمون یوس دانشگاه استانبول نمره 100 را به دست آورده اند اما نتوانسته اند در رشته پزشکی و دندانپزشکی قبول شوند. برای قبولی در این دانشگاه فقط سه راه وجود دارد: آزمون یوس دانشگاه استانبول ترکیه، پذیرش بدون آزمون، بورسیه تحصیلی ترکیه (turkiyeburslari). همچنین بهتر است بدانید کسانی که سن کمتری دارند در اولویت پذیرش آنها بالاتر است.

هزینه دانشگاه استانبول ترکیه

شهریه دانشگاه استانبول ترکیه

جای تعجب نیست که دانشجویان خارجی بسیاری، دانشگاه استانبول ترکیه را برای تحصیل، انتخاب می‌کنند. چرا که بسیاری از دانشگاه‌ها بر اساس رتبه‌بندی جهانی فهرست شده‌اند و هزینه‌های شهریه و زندگی بسیار مقرون به صرفه است. اما چقدر مقرون به صرفه؟!

ابتدا باید توضیح دهیم که شهریه دانشگاه استانبول با توجه به رشته‌ی تحصیلی مورد نظر شما، کاملاً متفاوت است. به طور معمول، شهریه دانشگاه قبل از شروع سال تحصیلی با در نظر گرفتن معیارهای مهمی، توسط دولت تعیین می‌شود. مبلغ شهریه برای دانشجویان بین‌المللی و البته نوع رشته‌ی تحصیلی کاملاً متغیر است. در همین راستا دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه دانشگاه استانبول ترکیه شوند، امکان تحصیل رایگان دارند. لازم به ذکر است که هزینه‌های تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد بالاتر از هزینه تحصیل در دوره کارشناسی است. همچنین با توجه به اینکه در تعداد محدودی از دانشگاه‌های ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، هزینه تحصیل در این دانشگاه‌ها به مراتب بالاتر است. اما به طور کلی هزینه شهریه از 1000 دلار تا 3000 دلار متغیر است.

با توجه به اینکه استانبول یک دانشگاه دولتی است، هزینه تحصیل در آن نسبتاً پایین است. اگرچه این امکان وجود دارد که هر ساله هزینه‌های تحصیل افزایش پیدا کنند. با این حال هزینه‌های تمام شده برای تحصیل در سایر رشته‌ها به مراتب از رشته‌های نام برده شده، پایین‌تر است. حالا  اگر بتوانید در بورسیه دانشگاه استانبول قبول شوید، علاوه بر اینکه شهریه‌ای پرداخت نخواهید کرد، هر ماه 800 لیر هم به‌عنوان کمک هزینه تحصیلی به شما پرداخت می‌شود. در این صورت هزینه خوراک، شهریه و ایاب ذهاب هم رایگان خواهد بود. به طور نمونه، حتی بلیط رفت از ایران به ترکیه نیز برای شما رایگان است. در قسمت زیر هزینه تحصیل و ظرفیت قبولی در چندین رشته پرمتقاضی در این دانشگاه را برایتان آورده‌ایم:

رشته دانشگاهی شهریه (لیر)
پزشکی 40000
دندانپزشکی 25000
داروسازی 20000
پرستاری 9000
دامپزشکی 14000
مهندسی 10000
حقوق 8000
معماری 7500
علوم ورزشی 9000

شهریه پزشکی دانشگاه استانبول

همان‌طور که اشاره کردیم شهریه پزشکی در دانشگاه ترکیه نسبت به رشته‌های دیگر بسیار بالاتر است. به طور مثال، شهریه پزشکی حدود 40000 لیر است که در هر سال، چند درصد هم افزایش می‌یابد. توجه کنید که مبلغ شهریه برای تحصیل به زبان ترکی و یا انگلیسی، تفاوتی ندارد. از طرفی ظرفیت رشته پزشکی دانشگاه استانبول ترکیه به زبان ترکی 12 نفر و به زبان انگلیسی 4 نفر است. با این حال، شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه استانبول نسبت به پزشکی پایین‌تر است و تقریباً حدود 25000 هزار دلار است که همچنان برای هر دو زبان تحصیلی یکسان است. ظرفیت این رشته هم برای تدریس به زبان ترکی، 8 نفر و برای انگلیسی، 4 نفر است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه استانبول ترکیه

هزینه‌های تحصیلی در دانشگاه استانبول ترکیه شامل چند بخش مهم است: هزینه خوابگاه، هزینه ایاب و ذهاب و هزینه غذا. بدیهی است که این هزینه‌ها با توجه به سلایق، امکانات رفاهی و شرایط مورد نظر دانشجویان، متفاوت است. در ادامه مطلب، هزینه‌های ماهانه دانشجویان با جزئیات دقیق‌تر آورده شده‌اند. دقت کنید که دانشگاه امکاناتی مانند خوابگاه، رفت و آمد و … را در اختیار دانشجویان قرار خواهد داد. در این میان، افرادی که قصد دارند با حداقل هزینه‌ها تحصیل کنند، می‌توانند با استفاده از امکانات رفاهی دانشگاه، در هزینه‌های ماهانه خود صرفه جویی کنند.

هزینه خوابگاه دانشگاه استانبول

هزینه خوابگاه‌های دانشگاه استانبول در هر سال توسط خود دانشگاه تعیین می‌شود و حدود 500 الی 800 لیر در ماه است. البته می‌توانید یک خانه یا آپارتمان در نزدیکی دانشگاه نیز اجاره کنید. اگرچه باید به این موضوع توجه داشته باشید که با توجه به موقعیت مکانی و مساحت خانه قیمت‌ها بین 800 تا 1300 لیر متغیر است. اگر این مبالغ به صورت ماهیانه برای شما قابل پرداخت است، به راحتی می‌توانید یک خانه مناسب برای یک نفر یا دو نفر اجاره کنید.

هزینه غذا دانشگاه استانبول ترکیه

هزینه غذا در دانشگاه استانبول ترکیه تقریباً پایین است به ویژه اگر فقط از غذاهای خود دانشگاه استفاده کنید. چرا که مسئولین دانشگاه سعی دارند یک منوی غذایی متنوع و با کیفیت در اختیار دانشجویان قرار دهند که در عین وجود صرفه اقتصادی، طعم غذاها مورد استقبال اکثریت دانشجویان قرار گیرد. به همین علت غذاهای دانشگاه عمدتاً از کیفیت بالایی برخوردارند و برای دانشجویان مقرون به صرفه هستند. صرفاً برای اینکه این هزینه‌ها برای شما ملوس‌تر باشد در نظر داشته باشید که به طور مثال هزینه: صبحانه دانشگاه: 1 دلار، نهار: 1 دلار و شام: 1.5 دلار است.

هزینه ایاب و ذهاب دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول جهت کمک به رفاه دانشجویان، تخفیف‌های ویژه‌ای را برای رفت و آمد آن‌ها در نظر گرفته است. به طور مثال، اگر دانشجو از مترو و وسایل نقلیه دانشگاه استفاده کند می‌تواند از 50 درصد تخفیف ویژه دانشجویان بهره ببرد. به طور کلی، هزینه متداول حمل و نقل عمومی در یک ماه بین 120 تا 250 لیر برای هر دانشجو است که با 50 درصد تخفیف دانشجویی به 60 الی 120 لیر کاهش می‌یابد.

شرایط ورود به دانشگاه استانبول ترکیه

بورسیه دانشگاه استانبول ترکیه

در هنگام ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه می توانید تمامی رشته های دانشگاه استانبول ترکیه را انتخاب کنید. زمان ثبت نام بورسیه ترکیه از اواخر دی تا اوایل اسفند است. برای اینکه شانس قبولی خود را افزایش دهید، لازم است نمره معدل خوب، رزومه قوی، توصیه نامه و از همه مهم تر انگیزه نامه بسیار خوبی را تهیه کرده و در هنگام ثبت نام استفاده نمایید. با قبولی در بورسیه تحصیلی تمام هزینه های شما بر عهده سازمان بورسیه ترکیه خواهد بود. علاوه بر پرداخت کامل شهریه تحصیلی، ماهانه 800 لیر به حساب دانشجو واریز خواهد شد. از جمله هزینه هایی که سازمان بورسیه ترکیه بر عهده می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمامی شهریه دانشگاه
 • هزینه خوابگاه
 • هزینه غذا
 • هزینه ایاب ذهاب
 • هزینه بلیط رفت هواپیما به ترکیه

آزمون یوس دانشگاه استانبول ترکیه

دانشگاه استانبول ترکیه از معدود دانشگاه هایی در ترکیه است که فقط از طریق آزمون یوس خود دانشگاه، دانشجو می پذیرد. آزمون یوس دانشگاه استانبول را 95 دانشگاه دیگر ترکیه قبول دارند و با نتیجه آزمون یوس دانشگاه Istanbul می توانید در 95 دانشگاه دیگر نیز انتخاب رشته کنید. از لحاظ سختی آزمون یوس استانبول سطح خوب و سوالات مناسبی دارد و مانند آزمون یوس دانشگاه اژه سوالات اطلاعات عمومی در آزمون یوس این دانشگاه وجود ندارد. آزمون یوس این دانشگاه در بسیاری از شهر های ترکیه مانند : استانبول، آنکارا، ازمیر، وان، هاران و … برگزار می شود. در اکثر سال ها آزمون این دانشگاه در اواخر فروردین ماه برگزار می شود.

دانلود سوالات آزمون یوس دانشگاه استانبول

برای این که بتوانید در آزمون یوس دانشگاه استانبول نمره خوبی (بالای 95) را کسب کنید بسیار مهم است که از منابع و کلاس های آموزشی مناسب بهره ببرید. از منابع آزمون یوس می توان به کتاب های پوزا، متروپول، کوراک، چاغداش و …. نام برد که بهترین آن ها کتاب های موسسه پوزا می باشد. کتاب های موسسه پوزا دقیقا هم سطح با سوالات دانشگاه استانبول ترکیه می باشد. سوالات کتاب متروپول نسبت به پوزا آسان تر می باشند. کلاس های آموزشی نیز در کشور ترکیه هم به صورت حضوری در برخی از شهر ها و هم به صورت آنلاین برگزار می شود که بنا به شرایطی که دارید می توانید در هریک از آن ها شرکت نمایید.

آزمون SAT دانشگاه استانبول ترکیه

آیا می توان با آزمون sat در دانشگاه استانبول قبول شد؟ باید گفت که دانشگاه استانبول جزو معدود دانشگاه های برتر ترکیه می باشد که از طریق آزمون اس ای تی دانشجو پذیرش نمی کند. تنها راه قبولی در دانشگاه استانبول از طریق آزمون شرکت در دوره کارشناسی آزمون یوس می باشد. در بین 10 دانشگاه برتر ترکیه فقط دانشگاه استانبول از طریق آزمون sat دانشجو پذیرش نمی کند.

پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول یکی از اصلی ترین مقاصد متقاضیان دوره کارشناسی ارشد از ایران می باشد. برای ورود به این دانشگاه در دوره فوق لیسانس باید در یکی از آزمون های ALES یا GRE شرکت نمایید. البته می توانید در زمان ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه با در دست داشتن رزومه و توصیه نامه مناسب برای دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه نیز ثبت نام نمایید. طول دوره کارشناسی ارشد در تمامی رشته های این دانشگاه 2 سال می باشد.

پذیرش دانشگاه استانبول

پذیرش دکتری دانشگاه استانبول ترکیه

راه های پذیرش دکتری در دانشگاه استانبول ترکیه دقیقا مانند دوره ارشد آن می باشد. برای پذیرش در این دانشگاه از طریق آزمون حتما باید در یکی از آزمون های ALES و یا GRE حداقل نمره را کسب نمایید. برای رشته های مختلف حداقل نمره متفاوت است. راه دیگر نیز ثبت نام در بورسیه تحصیلی ترکیه با رزومه قوی، چند توصیه نامه و انگیزه نامه خوب است تا شانس به دست آوردن بورس تحصیلی دوره دکتری از دانشگاه استانبول را به دست آورید.

رشته های دانشگاه استانبول ترکیه

دانشگاه استانبول به دلیل تاریخی بودن رشته های بسیار زیاد و مختلفی را دارد و در بین تمامی دانشگاه های ترکیه دانشگاه استانبول بیشترین رشته های تحصیلی را دارد. دانشکده های مختلفی در این دانشگاه وجود دارد که در هر کدام رشته های مرتبط با آن تدریس می شود. لیست دانشگاه ها و رشته های دانشگاه استانبول به صورت زیر است.

آکادمی هنر های زیبا

 • رقص کلاسیک
 • رقص باله
 • موسیقی جاز
 • موسیقی شناسی نژادی و فولکار
 • فلوت
 • گیتار
 • ویولون
 • موسیقی سازی
 • کلارین
 • اپرا
 • پیانو
 • بازیگری
 • ساکسیفون
 • تئاتر
 • ترومپت
 • ساز های بادی
 • ویولون سل
 • ساز چنگ
 • ساز های ضربی
 • سازهای سیمی

دانشکده علوم انسانی

 • زبان و ادبیات آلمانی
 • زبان و ادبیات آمریکایی
 • انسان شناسی
 • زبان و ادبیات عربی
 • باستان شناسی
 • مدیریت اطلاعات
 • تاریخ علم
 • جغرافیا
 • ادبیات و گویش معاصر ترکی
 • زبان و ادبیات معاصر یونان
 • زبان شناسی
 • مشاوره و روان شناسی
 • زبان و ادبیات یونان باستان
 • زبان و ادبیات فارسی
 • فلسفه
 • زبان و ادبیات فرانسه
 • تربیت معلم
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • زبان و ادبیات ایتالیایی
 • باستان شناسی
 • زبان و ادبیات لاتین
 • زبان و ادبیات لهستانی
 • مترجمی و تفسیر زبان آلمانی
 • مترجمی و تفسیر زبان فرانسوی
 • مترجمی و تفسیر زبان انگلیسی
 • تاریخ باستان
 • تاریخ
 • زبان و ادبیات روسی
 • تاریخ هنر
 • انسان شناسی اجتماعی
 • مراقبت و مرمت آثار فرهنگی
 • نقد تئاتر
 • زبان و ادبیات ترکی
 • زبان و ادبیات اوکراینی
 • زبان و ادبیات اردو

دانشکده علوم

 • فضانوردی و علوم فضا
 • بیولوژی
 • فیزیک
 • شیمی
 • ریاضی
 • زیست شناسی سلولی مولکولی
 • ژنتیک

دانشکده حقوق

 • حقوق

دانشکده اقتصاد

 • اقتصاد کار و روابط صنعتی
 • اکونومتریک
 • اقتصاد
 • اقتصاد عمومی
 • مدیریت تجارت
 • علوم سیاسی و روابط بین المللی
 • مدیریت جهانگردی

دانشکده الهیات

 • آموزش ادیان، فرهنگ دینی و همچنین اخلاقیات دین
 • الهیات (عربی)
 • الهیات (انگلیسی)
 • دین شناسی بین المللی

دانشکده ارتباطات

 • روزنامه نگاری
 • روابط عمومی و تبلیغات
 • رادیو – سینما و تلویزیون

دانشکده پزشکی

 • پزشکی
 • دندان پزشکی
 • داروسازی

دانشکده بیزینس و تجارت

 • تجارت

دانشکده علوم سیاسی

 • مدیریت تجارت
 • علوم سیاسی و مدیریت همگانی
 • علوم سیاسی و روابط بین الملل

دانشکده علوم آبی

 • مهندسی و علوم آب

دانشکده شیلات

 • مهندسی شیلات

دانشکده حمل و نقل

 • حمل و نقل
 • لجستیک

دانشکده معماری

 • معماری

سایر رشته ها

 • مدیریت بحران و البته شرایط اضطراری
 • پرورش کودک
 • مهندسی صنایع
 • پرستاری
 • منابع انسانی
 • خدمات اجتماعی
 • تجارت جهانی

نکته مهم: برخی از دپارتمان های این دانشگاه در شهر استانبول مستقر نیستند.

پزشکی دانشگاه استانبول ترکیه

رشته پزشکی دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول با کادر مجرب خود و زیرساخت‌های به روزش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیل رشته پزشکی در ترکیه است. پیشینه تاریخی این دانشکده به قرن 16 و 17 می‌رسد که سلطان محمود برای تربیت پزشکان و جراحان نظامی دستور تأسیس مدرسه طب خانه امیریه را صادر کرد. این مدرسه اولین مدرسه پزشکی به مفهوم مدرن و امروزی‌اش بود و با وجود تغییرات بنیادی در طول زمان، هیچگاه از پیشرفت بازنایستاده است. دانشکده پزشکی دانشگاه استانبول در آزمایشگاه تحقیقاتی تغذیه بالینی و میکروبیوتای خود، مطالعات و پروژه‌های بین‌رشته‌ای انجام می‌دهد. در این آزمایشگاه خواص اکولوژیکی، عملکردی و دارویی میکروب‌ها مورد مطالعه قرار می‌گیرند. همچنین بیمارستان این دانشگاه از جمله مجهزترین مراکز درمانی استانبول و به صورت کلی ترکیه است.

دندانپزشکی دانشگاه استانبول

دانشکده دندانپزشکی استانبول اولین دانشکده دندانپزشکی ترکیه است. این دانشگاه به عنوان تنها مؤسسه ارائه دهنده آموزش دندانپزشکی برای بیش از پنجاه سال بوده که از این جهت نقش اولیه و اساسی در شروع و توسعه دندانپزشکی معاصر ترکیه ایفا کرده است. از طرفی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه استانبول اولین دپارتمان در این رشته در کشور ترکیه به شمار می‌رود که دارای گواهی “TSE” و همچنین گواهی کیفیت “ISO” از سال 2004، برای ارائه خدمات درمانی است.

این دانشکده دارای آزمایشگاهی تحقیقاتی است که هدف آن ایجاد یک مرکز تحقیقات علمی و آزمایشی برای محققان شاغل در دانشگاه‌ها، مؤسسات دولتی، بخش صنعتی و سایر مجموعه‌ها و آزمایشگاه‌های دندانپزشکی است.

خوابگاه دانشگاه استانبول ترکیه

در دانشگاه استانبول و دانشگاه های دیگر شهر استانبول خوابگاه ها به صورت دولتی و خصوصی ارائه می گردند. شهریه ماهانه خوابگاه های دولتی ماهانه حدود 500 تا 1000 لیر بدون احتساب هزینه گاز، برق و آب می باشد. هزینه یک ماه خوابگاه های خصوصی 1500 تا 3000 لیر با احتساب هزینه آب، برق و گاز می باشد. سطح امکانات در خوابگاه ها نسبت به شهریه ای که پرداخت می شود متفاوت است اما خوابگاه های خصوصی از امکانات و بهداشت به مراتب مناسب تری برحوردارند. خوابگاه های مرکز شهر استانبول قیمت بالاتری نسبت به خوابگاه های دیگر دارند.

مشاوره ثبت نام در دانشگاه استانبول ترکیه

دانشگاه استانبول از طریق شرط معدل دانشجو نمی پذیرد و برای ورود به این دانشگاه یا باید در آزمون یوس و یا بورسیه تحصیلی ترکیه ثبت نام نمایید. البته که با اطلاعات کافی و استفاده از معرفی منابع آزمون و مشاوره حرفه ای می توان به قبولی در آزمون و پذیرش نزدیک تر شد. برای اطلاعات تکمیلی از شرایط ورود به دانشگاه استانبول و یا اخذ پذیرش می توانید به واتس آپ شماره 09229329200 پیام ارسال نمایید.

سوالات متداول دانشگاه استانبول در ترکیه

14 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام من سال آخر دبیرستان رشته بازیگری هستم، و دارای رزومه و مدرک هم هستم، معدلم ۱۷ ، خواستم بدونم آیا برای رشته بازیگری هم باید آزمون ورودی داد؟ و اینکه چطور میتونم برای تحصیل در ترکیه برای رشته بازیگری اقدام کنم و میخوام ریسک کمتری داشته باشه و بدونم که میتونم قبول بشم ، ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   برای پذیرش حتما باید 18 سال داشته باشید.
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

 • سلام این دانشگاه رشته حسابداری داره؟
  وو اینکه اگه داره برای قبولی بورسیه باید معدل سه سال دبیرستان چند باشه

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   کدوم دانشگاه؟
   جهت مشاوره و راهنمایی بیشتر با مشاوران مجموعه ما تماس بگیرید.
   021-91303800

  • سلام وقتتون بخیر باشه
   برای کسب اطلاعات تخصصی و بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید

  • سلام، فقط از طریق ازمون یوس می‌توانید وارد دانشگاه استانبول شوید، بدلیل وجود متقاضیان زیاد باید نمره‌ی بالای 90 را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5398

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”