وبلاگ

دانشگاه کارادنیز ترکیه
لوگو دانشگاه کارادنیز

دانشگاه کارادنیز

(Karadeniz Technical University)

آیکون شهر دانشگاه

شهر: ترابزون

آیکون تعداد دانشکده

تعداد دانشکده: 12

آیکون نوع دانشگاه

نوع دانشگاه: دولتی

آیکون رتبه دانشگاه

رتبه ترکیه: 29

آیکون تایید دانشگاه ها

تایید: نیست

آیکون سال تاسیس

سال تاسیس: 1995

آیکون زبان تدریس

زبان: ترکی, انگلیسی

آیکون پذیرش

پذیرش: TR‌‌‌ YÖS, SAT

دانشگاه کارادنیز ترکیه را می توان یکی از مهم ترین مراکز تحصیلی در کشور ترکیه دانست که امروزه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم شما را با امکانات و شرایط ورود به کارادنیز ترکیه آشنا کنیم. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارید، این مقاله می تواند برای شما مناسب باشد.

دانشگاه کارادنیز در شهر ترابوزان واقع شده و یکی از برترین مراکز تحصیلات عالیه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به شمار می رود. امروزه بسیاری از جوانان ایرانی قصد دارند که برای ادامه تحصیل، یکی از دانشگاه های خارجی را انتخاب کنند. در این صورت می توان گفت؛ دانشگاه های ترکیه می توانند از بهترین مقاصد تحصیلی برای شما به شمار بروند. در این پست با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با امکانات و خدمات این دانشگاه آشنا کنیم. در ادامه اطلاعات کاملی که برای قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه کارادنیز لازم دارید تا بتوانید برای تحصیل در Karadeniz University آماده شوید را در اختیار شما قرار می دهیم. بنابراین اگر سوالی در مورد شرایط ورود به کارادنیز ترکیه دارید، می توانید با مشاورین آرتان بورس تاپ ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسید.

آدرس دانشگاه کارادنیز کجاست؟


آدرس دقیق: ترابزون61080، دانشگاه فنی کارادنیز

برخلاف اکثر دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه آکدنیز تنها دارای یک پردیس است. به همین خاطر  دانشجویان مزیت دسترسی راحت به همه بخش‌ها، چه اداری و چه غیر اداری دانشگاه را دارند. برای دسترسی به دانشگاه و رفت‌وآمد به شهر وسایل نقلیه عمومی وجود دارد. همچنین فاصله دانشگاه تا فرودگاه آنتالیا حدود 25-15 دقیقه با تاکسی است.

رتبه دانشگاه کارادنیز ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه کارادنیز ترکیه شرایط ثبت نام را ذکر کردیم و در این مرحله قصد داریم شما را بیشتر با رتبه و رنکینگ این دانشگاه آشنا سازیم که قطعا برای دانشجویان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. رنکینگ این دانشگاه در میان دانشگاه های ترکیه بیست و ششمین دانشگاه معتبر است و در میان بهترین دانشگاه های آسیا به عنوان دانشگاه دویست و هشتادم شناخته می شود. اما رنکینگ این دانشگاه در میان دانشگاه های دنیا برابر با 2130 بوده و دانشگاه 545 از میان دانشگاه های فنی و حرفه ای به شمار می رود.

پذیرش دانشگاه کارادنیز ترکیه

برای بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه و دانشگاه کارادنیز ترکیه را دارند می توان گفت که شرکت در آزمون های مخصوصی که برای این دانشجویان برگزار می شود دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. به طور کلی در صورتی که علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستید می توانید با شرکت در آزمون yos و SAT که از مهم ترین آزمون های ورود به دانشگاه های ترکیه می باشند وارد این دانشگاه شوید.البته باید اشاره کرد که میتوانید برای پذیرش در تمامی رشته های بدون آزمون نیز وارد دانشگاه شوید.

بسیاری از متقاضیان ایرانی برای پذیرش رشته پزشکی بدون کنکور ترکیه از این دانشگاه اقدام می کنند. شما می توانید با شرکت در این آزمون ها شانس خود برای تحصیل در این دانشگاه را افزایش دهید. همچنین باید بدانید که برای تحصیل در کشور ترکیه نیاز به ویزای تحصیلی این کشور را دارید که البته در این خصوص در ادامه اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهیم و برخی از مدارکی که باید به سفارت آنکارا در تهران برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه ارائه دهید را با شما در میان خواهیم گذاشت. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

شهریه دانشگاه کارادنیز

در اینجا به شهریه رشته‌های پرطرفدار دانشگاه کارادنیز می‌پردازیم. این دانشگاه جز موسسات آموزش عالی دولتی ترکیه است که شهریه نسبتا مناسبی دارد و شما می‌توانید با مشاهده‌ی جدول زیر مخارج تحصیل خود را محاسبه کنید.

رشته شهریه (لیر)
پزشکی 38.000
دندانپزشکی 17.000
داروسازی 15.000
پرستاری 5.500
مهندسی نرم افزار 8.000
مهندسی کامپیوتر 8.000
مهندسی برق 8.000
مهندسی عمران 8.000
معماری 8.000
کسب و کار 6.000
اقتصاد 6.000
باستان شناسی 5.500

برای دیدن امکانات و مزایای تحصیل در این دانشگاه حتما ویدئوی زیر را ببینید

ورود به دانشگاه کارادنیز

برای اینکه بتوانید در این دانشگاه تحصیل کنید، باید در آزمون هایی که در ادامه به طور مفصل معرفی می شوند شرکت کنید. همچنین برخی از شرایط برای دریافت پذیرش و بورس تحصیلی دیگر در زمینه تحصیل دانشگاه کارادنیز ترکیه مورد نیاز است که به شرح زیر هستند:

 • حداقل نمره 40 در آزمون یوس دریافت کنید.
 • ریزنمرات و همچنین رزومه کامل تحصیلی شما به زبان انگلیسی یا ترکی ترجمه شود و با استفاده از پست به دانشگاه ارسال شود.
 • در آزمون ترکی استانبولی تومر یا TYS شرکت کنید.
 • ویزای خود را پس از دریافت پذیرش دانشگاه باید به دانشگاه ارائه دهید.

دانشجویان بین المللی می توانند تحصیل فوق العاده ای در این دانشگاه داشته باشند و بسیاری از دانشجویان می توانند با شرکت در رشته هایی که توسط این دانشگاه ارائه می شود، زمینه ساز موفقیت خود در ادامه راه تحصیل باشند. در صورتی که قصد دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا نیاز به دریافت مشاوره در این زمینه داشته باشید می توانید با کارشناسان آرتان بورس تاپ ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسید.

مشاوره پذیرش دانشگاه کارادنیز

در این مقاله شما را با مهم ترین و اساسی ترین نکات در زمینه تحصیل و زندگی در دانشگاه کارادنیز ترابازون آشنا کردیم و در صورتی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید می توانید با کارشناسان آرتان بورس تاپ ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را در این زمینه مطرح نمایید. خدمات ارائه شده توسط این مرکز به صورت حرفه ای بوده و شما می توانید در مدت زمان کوتاهی در این دانشگاه مدرک مورد نظر خود را کسب کنید. به طور کلی می توان گفت که این دانشگاه با توجه به اینکه یکی از مهم ترین دانشگاه های ترابوزان به حساب می رود و با تکیه بر امکاناتی که برای ادامه تحصیل در اختیار دانشجویان ارائه می دهد، می تواند ایده ای مناسب برای شما باشد تا برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه آماده شوید. در صورتی که سوالی در زمینه ادامه تحصیل در ترکیه داشته باشید، تماس با مشاوران آرتان بورس تاپ می تواند گزینه ای مناسب به شمار رود. در پایان باید گفت که تحصیل در این دانشگاه ها می تواند زمینه ساز حضور شما در بهترین کالج های اروپایی و آمریکایی به شمار رود و یک فرصت بی نظیر به حساب می آید. امکانات رفاهی و اسکان دانشجویان در دانشگاه کارادنیز بر طبق استانداردهای بسیار بالایی انجام می شود و دسترسی به تمامی محیط ها از داخل دانشگاه امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید: منابع آزمون یوس

دانشگاه کارادنیز استانبول

دانشکده های کارادنیز

پردیس های دانشگاه کارادنیز می توانند محیطی بسیار مناسب برای تحصیل علم باشند و از این روی قصد داریم در این قسمت شما را با پردیس ها (دانشکده ها) در کارادنیز بیشتر آشنا سازیم که برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می تواند مناسب باشد:

 • دانشکده علوم
 • دانشکده ادبیات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده جنگل داری
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده علوم دریایی
 • دانشکده تکنولوژی

با توجه به این دانشکده ها، می توان گفت که این دانشگاه رشته های گسترده ای را می تواند پذیرش داشته باشد و شما می توانید در رشته مورد نظر خود در دانشگاه کارادنیز ترکیه موفق به دریافت مدرک در مقطع مورد نظر خود شوید.

امکانات دانشگاه کارادنیز

دانشگاه کارادنیز را می توان یکی از مهم ترین دانشگاه های کشور ترکیه دانست که مورد انتخاب بسیاری از دانشجویان ایرانی است. بد نیست بدانید که این دانشگاه در هر پردیس به شما امکاناتی ارائه می دهد که از مهم ترین آن ها به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • خوابگاه
 • رستوران
 • کتابخانه
 • دفتر پست
 • زمین ورزشی
 • بانک
 • سالن بدنسازی
 • استخر روباز و سرپوشیده
 • سالن تئاتر و آمفی تئاتر

با ورود دانشگاه کارادنیز تمام این امکانات در دسترس شما قرار خواهد گرفت؛ تمام نیازهای دانشجویان در محوطه دانشگاه فراهم خواهد شد و هر دانشجو تنها در صورتی که بخواهد از شهر دیدن کند، نیاز به خارج شدن از محیط دانشگاه دارد. این امکانات و خدمات می توانند برای تحصیل بهتر، تفریح و ورزش در دسترس باشند و حتی برای کارهای بانکی نیازی به خارج شدن از این دانشگاه را نخواهید داشت. به طور کلی می توان گفت که تمامی دانشجویان می توانند با خیال راحت کارادنیز ترکیه را انتخاب کنند.

خوابگاه دانشگاه کارادنیز ترکیه

برای اسکان در خوایگاه دانشگاه کارادنیز و همچنین تغذیه باید هزینه پرداخت کنید. البته برای پرداخت مخارج خود می توانید به صورت نیمه وقت در ترکیه مشغول به کار شوید. بهتر است بدانید که این هزینه ها متغیر بوده و با توجه به نرخ لیر ترکیه باید در این زمینه اطلاعات مناسب را کسب کنید. پیشنهاد می شود که برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه اسکان و تغذیه در دانشگاه Karadeniz شهر ترابازون با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را در این زمینه از ما بپرسید.

شهریه دانشگاه کارادنیز 2023

سایر هزینه ها متغیر هستند و مشاورین آرتان بورس تاپ میتوانند در حداقل کردن هزینه ها به شما مشاوره رایگان بدهند. اگر بخواهیم این هزینه ها را به صورت میانگین به شما بیان کنیم، هزینه اسکان و تغذیه ی هر دانشجوی خارجی، به طور متوسط بین 400 الی 600 دلار آمریکا خواهد بود.

سوالات متداول

5 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه مهاجرت در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین اخبار
در زمینه مهاجرت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://artanburstap.com/?p=5466

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

Telegram
LinkedIn
Twitter
Email
WhatsApp
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
نام و نام خانوادگی *
شماره تماس *
آدرس ایمیل *
دانشگاه مد نظر خود را نام ببرید *
رشته مد نظر خود را نام ببرید *
زبان آموزشی *
مقطع تحصیلی *
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
تصویر گذرنامه
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
تصویر دیپلم
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
پیش دانشگاهی
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
ریز نمرات 3 ساله
حداکثر اندازه فایل: 2 مگابایت
1
گام اول
اطلاعاتت رو چک کن
2
گام دوم
مدارکت رو بارگذاری کن
3
گام سوم
تا اینجا بیای تمومه
درخواست شما ثبت می‌شود. در صورتی که نیاز به ویرایش ندارید تایید نهایی کنید “منتظر خبر های خوب از طرف آرتان باش”