a

 

Facebook

Twitter

کپی رایت 2019 دپارتمان آرتان بورس تاپ.
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 20:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

09382091008

مشاوره تحصیل در ترکیه

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست

دانشگاه کارادنیز

دانشگاه کارادنیز آرتان بورس تاپ

دانشگاه کارادنیز ترکیه را می توان یکی از مهم ترین مراکز تحصیلی در کشور ترکیه دانست که امروزه مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم شما را با امکانات و شرایط این دانشگاه آشنا سازیم. در صورتی که قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه را دارید، این مقاله می تواند برای شما مناسب باشد.

دانشگاه کارادنیز در شهر ترابوزان واقع شده است و یکی از برترین مراکز تحصیلات عالیه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به شمار می رود. امروزه بسیاری از جوانان ایرانی قصد دارند که برای ادامه تحصیل، یکی از دانشگاه های خارجی را انتخاب کنند که در این صورت می توان گفت که دانشگاه های ترکیه می توانند از بهترین مقاصد تحصیلی برای شما به شمار روند. در این پست با دپارتمان آرتان بورس تاپ همراه باشید تا شما را بیشتر با امکانات و خدمات این دانشگاه آشنا کنیم و در زمینه برخی از آزمون های پیش از دانشگاه که باید در آن ها شرکت کنید تا بتوانید برای تحصیل درKaradeniz  University آماده شوید را در اختیار شما قرار می دهیم که قطعا می تواند برای شما مناسب باشد.

 

دانشگاه کارادنیز

در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید، می توانید با مشاورین این مرکز ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسید. پیشنهاد می شود که اگر به دنبال یک دانشگاه خوب در سطح جهانی هستید و می خواهید یک دانشگاه حرفه ای را انتخاب کنید تا بتوانید ادامه تحصیل موفق داشته باشید، این مقاله را مطالعه فرمایید. در ادامه شما را بیشتر با شرایط و امکانات این دانشگاه ترکیه و ویژگی های آن آشنا خواهیم نمود.

امکانات و خدمات دانشگاه کارادنیز به چه صورت است ؟

دانشگاه کارادنیز را می توان یکی از مهم ترین دانشگاه های کشور ترکیه دانست که بسیاری از دانشجویان ایرانی آن را انتخاب می کنند. در این قسمت قصد داریم شما را با خدمات و امکانات این دانشگاه بیشتر آشنا سازیم و اطلاعاتی را در این خصوص با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. در ابتدا باید بدانید که این دانشگاه در هر پردیس به شما امکاناتی ارائه می دهد که از مهم ترین آن ها به موارد زیر می توان اشاره کرد :
• خوابگاه
• رستوران
• کتابخانه
• دفتر پست
• زمین ورزشی
• بانک
• سالن بدنسازی
• استخر روباز و سرپوشیده
• سالن تئاتر و آمفی تئاتر

امکانات دانشگاه کارادنیز

این امکانات می توانند در دسترس شما باشند و هر دانشجو به طور عمده مگر در صورتی که می خواهد از شهر دیدن کند، نیازی به خارج شدن از محیط دانشگاه را ندارد. این امکانات و خدمات می توانند برای تحصیل بهتر، تفریح و ورزش در دسترس باشند و حتی برای کارهای بانکی نیازی به خارج شدن از این دانشگاه را نخواهید داشت. به طور کلی می توان گفت که تمامی دانشجویان می توانند با خیال راحت دانشگاه کارادنیز ترکیه را از لحاظ خدمات و امکاناتی که ارائه می دهد انتخاب کرده و از خدمات این دانشگاه استفاده کنند. در ادامه بیشتر در این زمینه به شما اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد که قطعا می تواند برای شما جذاب باشد.

هزینه اسکان و تغذیه در دانشگاه Karadeniz چقدر می باشد ؟

برای اسکان در این دانشگاه ترکیه و همچنین تغذیه باید هزینه پرداخت کنید که البته برای این منظور می توانید به صورت نیمه وقت در کشور ترکیه شغل داشته باشید. بهتر است بدانید که این هزینه ها متغیر بوده و با توجه به نرخ لیر ترکیه باید در این زمینه اطلاعات مناسب را کسب کنید. پیشنهاد می شود که برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه اسکان و تغذیه در دانشگاه Karadeniz شهر ترابازون با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را در این زمینه بپرسید. همچنین می توانید در ادامه میانگین هزینه برای شهریه این دانشگاه را دریافت کرده و مطالعه کنید که قطعا برای شما می تواند مناسب باشد.

 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید حدود ۳۵۰۰ دلار آمریکا را برای هر سال پرداخت کنید.
 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید حدود ۴۵۰۰ دلار آمریکا را برای هر سال پرداخت کنید.
 • برای تحصیل در مقطع دکتری باید حدود ۶۰۰۰ دلار آمریکا را برای هر سال پرداخت کنید.

 

هزینه های تغذیه در دانشگاه آک دنیز

سایر هزینه ها متغیر هستند و مشاورین آرتان بورس تاپ می توانند در این زمینه به شما مشاوره رایگان دهند که قطعا برای شما مناسب به شمار می رود. اما اگر بخواهیم این هزینه ها را به صورت میانگین برای شما بیان کنیم، ۴۰۰ الی ۶۰۰ دلار آمریکا به صورت میانگین هر ماه هزینه اسکان و تغذیه برای هر دانشجوی خارجی که در این دانشگاه تحصیل می کند نیاز می شود.

شرایط اخذ پذیرش و بورس تحصیلی در دانشگاه کارادنیز چگونه می باشد؟

برای اینکه بتوانید در این دانشگاه تحصیل کنید، باید در آزمون هایی که در ادامه به طور مفصل معرفی می شوند شرکت کنید. همچنین برخی از شرایط برای دریافت پذیرش و بورس تحصیلی دیگر در زمینه تحصیل در Karadeniz University ترکیه مورد نیاز است که در ادامه بیشتر در این زمینه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد که می تواند برای شما مفید واقع شود:

 • حداقل نمره ۴۰ در آزمون YOS دریافت کنید.
 • ریزنمرات و همچنین رزومه کامل تحصیلی شما به زبان انگلیسی یا ترکی ترجمه شود و با استفاده از پست به دانشگاه ارسال شود.
 • در آزمون ترکی استانبولی تومر یا TYS شرکت کنید.
 • ویزای خود را پس از دریافت پذیرش دانشگاه باید به دانشگاه ارائه دهید.

شرایط تحصیل و بورسه در دانشگاه کارادنیز

دانشجویان بین المللی می توانند تحصیل فوق العاده ای در این دانشگاه داشته باشند و بسیاری از دانشجویان می توانند با شرکت در رشته هایی که توسط این دانشگاه ارائه می شود، زمینه ساز موفقیت خود در ادامه راه تحصیل باشند. در صورتی که قصد دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا نیاز به دریافت مشاوره در این زمینه داشته باشید می توانید با کارشناسان آرتان بورس تاپ ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسید.

رتبه و رنکینگ دانشگاه کارادنیز ترابازون :

برای تحصیل در دانشگاه کارادنیز ترکیه شرایط ثبت نام را ذکر کردیم و در این مرحله قصد داریم شما را بیشتر با رتبه و رنکینگ این دانشگاه آشنا سازیم که قطعا برای دانشجویان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. رنکینگ این دانشگاه در میان دانشگاه های ترکیه بیست و ششمین دانشگاه معتبر است و در میان بهترین دانشگاه های آسیا به عنوان دانشگاه دویست و هشتادم شناخته می شود. اما رنکینگ این دانشگاه در میان دانشگاه های دنیا برابر با ۲۱۳۰ بوده و دانشگاه ۵۴۵ از میان دانشگاه های فنی و حرفه ای به شمار می رود.

در دانشگاه کارادنیز چه دانشکده ها و رشته هایی وجود دارد؟

پردیس های این دانشگاه می توانند محیطی بسیار مناسب برای تحصیل علم باشند و از این روی قصد داریم در این قسمت شما را با پردیس ها (دانشکده ها) در دانشگاه کارادنیز بیشتر آشنا سازیم که برای دانشجویان علاقمند به تحصیل در این دانشگاه می تواند مناسب باشد :

رشته ها و دانشکده های داتشگاه آک دنیز

 • دانشکده علوم
 • دانشکده ادبیات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده جنگل داری
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده علوم دریایی
 • دانشکده تکنولوژی

با توجه به این دانشکده ها، می توان گفت که این دانشگاه رشته های گسترده ای را می تواند پذیرش داشته باشد و شما می توانید در رشته مورد نظر خود در دانشگاه کارادنیز ترکیه موفق به دریافت مدرک در مقطع مورد نظر خود شوید.

برای تحصیل در دانشگاه کارادنیز باید در کدام آزمون ها شرکت کنم؟

برای بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه و دانشگاه کارادنیز ترکیه را دارند می توان گفت که شرکت در آزمون های مخصوصی که برای این دانشجویان برگزار می شود دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. به طور کلی در صورتی که علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستید می توانید با شرکت در آزمون Yos، SAT  که از مهم ترین آزمون های ورود به دانشگاه های ترکیه می باشند وارد این دانشگاه شوید.البته باید اشاره کرد که میتوانید برای پذیرش در تمامی رشته های بدون آزمون نیز وارد دانشگاه شوید.

 

آزمون های ورود به دانشگاه آکدنیز

بسیاری از متقاضیان ایرانی برای پذیرش بدون آزمون رشته پزشکی را از این دانشگاه اقدام می کنند. شما می توانید با شرکت در این آزمون ها شانس خود برای تحصیل در این دانشگاه را افزایش دهید. همچنین باید بدانید که برای تحصیل در کشور ترکیه نیاز به ویزای تحصیلی این کشور را دارید که البته در این خصوص در ادامه اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهیم و برخی از مدارکی که باید به سفارت آنکارا در تهران برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه ارائه دهید را با شما در میان خواهیم گذاشت. در صورتی که سوالی در این زمینه داشته باشید نیز می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید : آزمون SAT ترکیه

برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه به چه مدارکی نیاز دارم؟

برای ورود به کشور ترکیه به عنوان یک توریست نیاز به ویزا ندارید ولی زمانی که به عنوان یک محصل بین المللی می خواهید در این کشور ماندگار شوید و از خدمات آموزشی آن استفاده کنید، نیاز به دریافت ویزا دارید. در این صورت باید پس از دریافت پذیرش تحصیلی از کشور ترکیه با ارائه مدارک نسبت به دریافت ویزای کشور ترکیه برای تحصیل اقدام کنید. از جمله مهم ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه را می توان مدارک زیر دانست:

دریافت ویزای تحصیلی ترکیه

 

• پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
• دو قطعه عکس
• گواهی پذیرش از دانشگاه کارادنیز ترابازون
• مدارک مربوط به بیمه معتبر در کشور ترکیه
• پرداخت هزینه هایی که مربوط به دریافت ویزای تحصیلی ترکیه می شود
• فرم دریافت ویزا را تکمیل کنید
• گواهی تمکن مالی برای زندگی تحصیلی در کشور ترکیه

خدمات آرتان بورس تاپ برای تحصیل در کشور ترکیه

طی کردن تمامی مراحل مربوط به ادامه تحصیل در کشور ترکیه می تواند بسیار پیچیده باشد و ممکن است به این دلیل که شما آشنایی زیادی با قوانین این کشور ندارید، به مشکل برخورد کنید و از این روی می توانید روی خدمات آرتان بورس تاپ برای دریافت ویزای کشور ترکیه حساب باز کنید. به طور کلی می توان گفت که این خدمات با برترین مشاوره ها همراه است و در صورتی که قصد دریافت مشاوره در زمینه تحصیل در ترکیه را داشته باشید، می توانید این خدمات را به صورت رایگان دریافت کنید. همچنین می توانید تمامی فرآیند جذب و آمادگی برای شرکت در آزمون های متعددی که این دانشگاه از دانشجویان می گیرد را به آرتان بورس تاپ بسپارید. این گروه جوان و با تجربه می توانند به شما راهنمایی دهند که کدام دانشگاه در کشور ترکیه می تواند برای شما مناسب باشد. همچنین به یاد داشته باشید که با تحصیل در کشور ترکیه می توانید زمینه سازی برای ترانسفر به کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا داشته باشید که از جمله با اهمیت ترین روش های مهاجرتی برای شما به شمار می رود. همچنین دانشگاه کارادنیز ترکیه به عنوان یک دانشگاه مورد قبول وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شمار می رود و اگر علاقمند به کار در داخل کشور می باشید، می توانید پس از دریافت مدرک تحصیلی برای کار و ادامه زندگی به داخل کشور مراجعت داشته باشید. این خدمات با بهترین قیمت و با بالاترین سطح کیفی در اختیار شما بوده و در صورت لزوم می توانید نسبت به دریافت نوبت حضوری و مشاوره در کنار مشاوران تحصیلی اقدام نمایید. به طور کلی می توان گفت که دانشگاه Karadeniz می تواند گزینه ای بسیار مناسب به خصوص برای دانشجویانی باشد که قصد ادامه تحصیل در رشته های مربوط به پزشکی یا فناوری را دارند.

کلام آخر

در این مقاله شما را با مهم ترین و اساسی ترین نکات در زمینه تحصیل و زندگی در دانشگاه کارادنیز ترابازون آشنا کردیم و در صورتی که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید می توانید با کارشناسان آرتان بورس تاپ ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را در این زمینه مطرح نمایید. خدمات ارائه شده توسط این مرکز به صورت حرفه ای بوده و شما می توانید در مدت زمان کوتاهی در این دانشگاه مدرک مورد نظر خود را کسب کنید. به طور کلی می توان گفت که این دانشگاه با توجه به اینکه یکی از مهم ترین دانشگاه های ترابوزان به حساب می رود و با تکیه بر امکاناتی که برای ادامه تحصیل در اختیار دانشجویان ارائه می دهد، می تواند ایده ای مناسب برای شما باشد تا برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه آماده شوید. در صورتی که سوالی در زمینه ادامه تحصیل در ترکیه داشته باشید، تماس با مشاوران آرتان بورس تاپ می تواند گزینه ای مناسب به شمار رود. در پایان باید گفت که تحصیل در این دانشگاه ها می تواند زمینه ساز حضور شما در بهترین کالج های اروپایی و آمریکایی به شمار رود و یک فرصت بی نظیر به حساب می آید. امکانات رفاهی و اسکان دانشجویان در این دانشگاه بر طبق استانداردهای بسیار بالایی انجام می شود و دسترسی به تمامی محیط ها از داخل دانشگاه امکان پذیر است.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید